سیدحسن حسینی شاهرودی

سیدحسن حسینی شاهرودی

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین16 ساعت قبل
سید حسن حسینی شاهرودی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه «در جریان بررسی لایحه تجارت نظرات متخصصین اقتصادی مورد استفاده قرار نگرفت»، گفت که بهتر بود کمیسیون ویژه‌ای متشکل از کمیسیون‌های اقتصادی، صنایع و قضایی این لایحه را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می‌دادند. اعتمادآنلاین| سیدحسن حسینی شاهرودی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برخی انتقادات نسبت به لایحه تجارت، گفت: اولین قانون تجارت در ایران مربوط به سال ۱۳۱۱ است که از قانون سال ۱۸۹۴ فرانسه اقتباس شده است. وی افزود: اینکه برخی منتقدین می‌گویند در تدوین این قانون نگاه اقتصادی وجود نداشته، حرف درستی است و به نظر می‌رسد که بهتر بود کمیسیون ویژه‌ای متشکل از کمیسیون‌های اقتصادی، صنایع و قضایی آن را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می‌دادند تا قانونی که بعد از ۸۰ سال به روز می‌شو تمام جوانب را در نظر بگیرد. نماینده مردم شاهرود در مجلس با اشاره به بررسی لایحه تجارت در صحن مجلس، ادامه داد: معمولا صحن مجلس جای تغییرات اساسی و بنیادین نیست و فقط تغییرات ظاهری در آن اعمال می‌شود. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت که تغییر احتمالی نحوه بررسی لایحه تجارت در مجلس و تشکیل کمیسیون ویژه برای بررسی این لایحه موکول به نظر هیات رییسه مجلس است.
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به واسطه سامانه‌های که در وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و سازمان برنامه وجود دارد می‌توان با یک خطا و انحراف ۱۰ درصدی اقشار ۳ دهک اول پردرآمد را شناسایی کنیم. خبرگزاری تسنیم: سیدحسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره حذف یارانه نقدی ۳ دهک بالای درآمدی جامعه از ابتدای ماه آینده، گفت: از ابتدای اجرایی شدن طرح هدفمندی یارانه‌ها قرار بود سازوکاری تدوین شود که این یارانه‌ها به اقشار کم‌درآمد جامعه اختصاص داده شود و دهک‌های با درآمد بالا از دریافت آن حذف شوند. وی با بیان اینکه دولت بار‌ها اعلام کرده توانایی شناسایی دهک‌های پردرآمد جامعه را ندارد، افزود: البته به واسطه سامانه‌های که در وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و سازمان برنامه وجود دارد می‌توان با یک خطا و انحراف ۱۰ درصدی اقشار ۳ دهک اول پردرآمد را شناسایی کنیم. نماینده شاهرود در مجلس ادامه داد: قرار بر این بود که در دولت یازدهم و دوازدهم یارانه افراد پردرآمد حذف شود که به دلیل یکسری از موضوعات سیاسی و انتخاباتی این اقدام انجام نشد. حسینی شاهرودی اضافه کرد: در هر صورت باید فکری برای یارانه‌ها بشود، چون حجم عظیمی از منابع را به خود اختصاص داده و اگر اینگونه رها شود در آینده برای کشور مشکلاتی را به وجود می‌آورد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی به انتقاد از میانگین پایین اشتغال ایجاد شده در شرکت‌های دانش بنیان در این استان پرداخت و گفت: بیش از ۳۲۰ شرکت دانش بنیان این استان تنها در حدود ۸۳۰ اشتغال ایجاد کردند که رقم بسیار پایینی است. وی با بیان اینکه البته شرکت‌های دانش بنیان موفقی هم در استان هستند که به تولید و صادرات محصولات خود هم می‌پردازند ادامه داد: ضریب نفوذ شرکت‌های دانش بنیان در کشور ۵٫۶ و در استان سمنان ۸٫۲ درصد است. حسینی شاهرودی با بیان اینکه هنوز شرکت‌های دانش بنیان نتوانستند نقش جدی در اقتصاد استان داشته باشند اضافه کرد: خروجی شرکت‌های دانش بنیان در استان متناسب با جایگاه مهم این بخش نیست. وی بر لزوم تسهیل و سرعت بخشی در اعطای مجوز به شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد و گفت: روند اعطای مجوز و امور مربوط به این حوزه‌ها بسیار طولانی است. این نماینده در خاتمه تصریح کرد: با وجود برخی موانع و مشکلات در این بخش، افق و چشم انداز بسیار روشن و درخشانی در پیش پای شرکت‌های دانش بنیان و فعالان حوزه‌های علمی و فناوری است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی به انتقاد از میانگین پایین اشتغال ایجاد شده در شرکت‌های دانش بنیان در این استان پرداخت و گفت: بیش از ۳۲۰ شرکت دانش بنیان این استان تنها در حدود ۸۳۰ اشتغال ایجاد کردند که رقم بسیار پایینی است. وی با بیان اینکه البته شرکت‌های دانش بنیان موفقی هم در استان هستند که به تولید و صادرات محصولات خود هم می‌پردازند ادامه داد: ضریب نفوذ شرکت‌های دانش بنیان در کشور ۵٫۶ و در استان سمنان ۸٫۲ درصد است. حسینی شاهرودی با بیان اینکه هنوز شرکت‌های دانش بنیان نتوانستند نقش جدی در اقتصاد استان داشته باشند اضافه کرد: خروجی شرکت‌های دانش بنیان در استان متناسب با جایگاه مهم این بخش نیست. وی بر لزوم تسهیل و سرعت بخشی در اعطای مجوز به شرکت‌های دانش‌بنیانتاکید کرد و گفت: روند اعطای مجوز و امور مربوط به این حوزه‌ها بسیار طولانی است. این نماینده در خاتمه تصریح کرد: با وجود برخی موانع و مشکلات در این بخش، افق و چشم انداز بسیار روشن و درخشانی در پیش پای شرکت‌های دانش بنیان و فعالان حوزه‌های علمی و فناوری است.
خانه ملتخانه ملت2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه، ۱۱ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به سوال محمدرضا صباغیان بافقی از فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی، وی پس از استماع توضیحات وزیر مربوطه، از پاسخ‌های این عضو کابینه دولت قانع نشد، پس از آن این طرح سوال در صحن علنی به رأی گذاشته شد که در نهایت نمایندگان مجلس نیز با ۹۳ رأی موافق، ۹۵ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۷ نماینده حاضر در جلسه از پاسخ‌های وزیر قانع نشدند. براساس این گزارش سیدحسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح گزارش این کمیسیون درباره سوال ملی محمدرضا صباغیان نماینده مردم مهریز، بافق و ابرکوه و ۱۱ نفر از نمایندگان از فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره دلایل عدم اجرای ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای شاغلان دستگاه‌های ذیربط گفت: در اجرای ماده ۲۰۷ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، سوال فوق در جلسه رسمی مورخ ۱۵/۱۱/۱۳۹۷ کمیسیون با حضور ۱۵ نفر از نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده محترم سوال کننده و وزیر محترم مطرح و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده منتخب سوال کنندگان از پاسخ‌های ارائه شده وزیر، کمیسیون قلمرو سوال را ملی تشخیص داده و مستند به بند ۳ ماده ۲۰۷ آیین نامه داخلی مجلس، گزارش سوال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال می‌گردد. /پایان پیام
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
نمایندگان با ۶۶ رأی موافق، ۱۱۰ رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۸ نفر حاضردر جلسه از پاسخ دژپسند قانع نشدند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین پس از توضیحات آقای دژپسند درباره عدم راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای شاغلان، از پاسخ‌های وی قانع نشدند. اقای لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: شخص مطرح است و نمایندگانی که در مجلس سوالاتشان مطرح نشده یا کمتر مطرح شده، در اولویت قرار می‌گیرند. آغاز نوبت عصر جلسه علنی مجلسنوبت عصر جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست آقای لاریجانی آغاز شد. جلسه علنی مجلس شورای اسلامی نوبت عصر به ریاست آقای علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، ساعت ۱۸ و ۱۴ دقیقه و با حضور ۱۹۵ نفر از نمایندگان آغاز شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- ارقام مختلفی پیرامون فرار مالیاتی در کشور مطرح می‌شود؛ از این تکثر و تفاوت آمار و ارقام، این نتیجه حاصل می‌شود که رقم قابل توجهی فرار مالیاتی در کشور وجود دارد. اگر بخواهیم از آمار ارائه شده توسط مسئولان امر یک معدل و حدوسط بگیریم به رقمی بین ۲۰ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی می‌رسیم. میزان دقیق فرار مالیاتی؟! ارقام مختلفی پیرامون فرار مالیاتی در کشور مطرح می‌شود؛ از این تکثر و تفاوت آمار و ارقام، این نتیجه حاصل می‌شود که رقم قابل توجهی فرار مالیاتی در کشور وجود دارد. اگر بخواهیم از آمار ارائه شده توسط مسئولان امر یک معدل و حدوسط بگیریم به رقمی بین ۲۰ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی می‌رسیم.

تجدیدمیثاق دولت باآرمانهای امام/آخرین مواضع چین در برابر ایران/تکذیب بازداشت فرزند سرلشگر صالحی

4+
ایسناایسنا3 هفته قبل
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، سیدحسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره تأثیر حذف چهار صفر از پول ملی بر روند اقتصادی کشور گفت: حذف این صفرها هیچ اثری بر اقتصاد کشورمان ندارد و هیچ‌کدام از شاخص‌های اقتصادی کشورمان را تغییر نخواهد داد. وی افزود: باید در اصلاح نظام اقتصادی کشور مقابل افزایش نقدینگی در کشورمان بایستیم که با اصلاح نظام بانکداری این رویه قابل حل است. وی گفت: اصلاح نظام بانکداری از سال ۱۳۶۲ تاکنون تحقق پیدا نکرده است و هم‌اکنون در کمیسیون اقتصادی بحث‌هایی درباره این اصلاح وجود دارد. حسینی شاهرودی گفت: سه سال است در کمیسیون اقتصادی مجلس درباره اصلاح قانون بانکداری مباحثی مطرح می‌شود، هر چند که دولت هم خیلی موافق این امر نبوده و نیست که به نظرم اصلاح نظام بانکداری باید در اولویت دولت باشد، نه حذف چهار صفر از پول ملی. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: باید اتفاقی تازه و نو و جدید و کارشناسی در حوزه اصلاح نظام اقتصادی رخ دهد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
حسینی شاهروردی توضیح داد: در حال حاضر چاپ اسکناس ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ تومانی نداریم و معمولا رقمی کمتر از اسکناس هزار تومانی در بازار پیدا و استفاده نمی‌شود. حالا می‌خواهند هزار تومان را یک تومان کنند، پس فرقی ندارد که روی آن یک تومان یا ۱۰ هزار ریال بنویسند. اینها همه نشان می‌دهد که تغییر ریال به عدد تنها هزینه بر خواهد بود. نتیجه گیری آن است که از نظر ما اجرای این لایحه اولویت دار نیست و تنها چالش روانی ایجاد می‌کند. حسینی شاهرودی در پایان با این پیش بینی که مجلس به این لایحه رای نمی‌دهد، گفت: اگر دولت توجیهات قوی داشته باشد شرایط فرق خواهد کرد که هنوز توجیهی به ما ارائه نشده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 هفته قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایبنا؛ سیدحسن حسینی شاهرودی با تاکید بر ضرورت ساماندهی بازار ارز، گفت: ایجاد بازار واقعی علاوه بر ساماندهی وضعیت ارزی به افزایش تمایل مردم نسبت به عرضه ارزهای خانگی به بازار می‌انجامد. نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سپرده گذاری ارز با تضمین بانک مرکزی می‌تواند بازار را سروسامان بدهد، افزود: تک نرخی کردن ارز ضمن کاهش نوسانات، به جلوگیری از فساد و رانت نیز می‌انجامد. این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در سپرده گذاری ارزی با تضمین بانک مرکزی زمینه نقل انتقال یا جابجایی ارزی فراهم است، گفت: مردم با تضمین بانک مرکزی نباید نگران وجوه خود باشند. حسینی شاهرودی ادامه داد: از دیگر مزایای سپرده گذاری ارزی این است که همانند سهام به هر کسی یا فعال اقتصادی قابلیت جابجایی دارد. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بهبود وضعیت بازار ارز و کاهش نرخ‌ها ادامه خواهد داشت.
ایبناایبنا3 هفته قبل
سیدحسن حسینی شاهرودی در گفتگو با خبرنگار ایبنا با تاکید بر ضرورت ساماندهی بازار ارز، گفت: ایجاد بازار واقعی علاوه بر ساماندهی وضعیت ارزی به افزایش تمایل مردم نسبت به عرضه ارزهای خانگی به بازار می‌انجامد. نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سپرده گذاری ارز با تضمین بانک مرکزی می‌تواند بازار را سروسامان بدهد، افزود: تک نرخی کردن ارز ضمن کاهش نوسانات، به جلوگیری از فساد و رانت نیز می‌انجامد. این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در سپرده گذاری ارزی با تضمین بانک مرکزی زمینه نقل انتقال یا جابجایی ارزی فراهم است، گفت: مردم با تضمین بانک مرکزی نباید نگران وجوه خود باشند. حسینی شاهرودی ادامه داد: از دیگر مزایای سپرده گذاری ارزی این است که همانند سهام به هر کسی یا فعال اقتصادی قابلیت جابجایی دارد. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بهبود وضعیت بازار ارز و کاهش نرخ‌ها ادامه خواهد داشت.
فارسفارس3 هفته قبل
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت باید به جای حذف چهار صفر، اصلاح نظام بانکداری را که قوانین آن مربوط به ۳۶ سال پیش است، در اولویت کارهای خود قرار دهد. دولت به‌جای اجرای حذف صفر از پول ملی، نظام بانکداری ۳۶ ساله فعلی را اصلاح کندسیدحسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تأثیر حذف چهار صفر از پول ملی بر روند اقتصادی کشور گفت: حذف این صفرها هیچ اثری بر اقتصاد کشورمان ندارد و هیچ‌کدام از شاخص‌های اقتصادی کشورمان را تغییر نخواهد داد. وی افزود: باید در اصلاح نظام اقتصادی کشور مقابل افزایش نقدینگی در کشورمان بایستیم که با اصلاح نظام بانکداری این رویه قابل حل است. وی گفت: اصلاح نظام بانکداری از سال ۱۳۶۲ تاکنون تحقق پیدا نکرده است و هم‌اکنون در کمیسیون اقتصادی بحث‌هایی درباره این اصلاح وجود دارد. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: باید اتفاقی تازه و نو و جدید و کارشناسی در حوزه اصلاح نظام اقتصادی رخ دهد.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشسیدحسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، درباره تأثیر حذف چهار صفر از پول ملی بر روند اقتصادی کشور گفت: حذف این صفرها هیچ اثری بر اقتصاد کشورمان ندارد و هیچ‌کدام از شاخص‌های اقتصادی کشورمان را تغییر نخواهد داد. وی افزود: باید در اصلاح نظام اقتصادی کشور مقابل افزایش نقدینگی در کشورمان بایستیم که با اصلاح نظام بانکداری این رویه قابل حل است. وی گفت: اصلاح نظام بانکداری از سال ۱۳۶۲ تاکنون تحقق پیدا نکرده است و هم‌اکنون در کمیسیون اقتصادی بحث‌هایی درباره این اصلاح وجود دارد. حسینی شاهرودی گفت: سه سال است در کمیسیون اقتصادی مجلس درباره اصلاح قانون بانکداری مباحثی مطرح می‌شود، هر چند که دولت هم خیلی موافق این امر نبوده و نیست که به نظرم اصلاح نظام بانکداری باید در اولویت دولت باشد، نه حذف چهار صفر از پول ملی. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: باید اتفاقی تازه و نو و جدید و کارشناسی در حوزه اصلاح نظام اقتصادی رخ دهد.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی خاتم‌الانبیا (ص) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) و اتاق عمل شماره ۴ این بیمارستان را افتتاح و از بخش‌های مختلف این بیمارستان بازدید به عمل آورد. طهرانچی همچنین مرکز تحقیقات «نانوذرات بیولوژیک در پزشکی» دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود را افتتاح کرد. در این بازدید، حجت‌الاسلام حاج عباس امینی امام جمعه شاهرود، سیدحسن حسینی شاهرودی نماینده مجلس شورای اسلامی، رئیس و اعضای شورای شهر شاهرود، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و جمعی از مدیران این دانشگاه، طهرانچی را همراهی کردند. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پیش از حضور در واحد شاهرود، در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان حضور یافت و با آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی امام جمعه و نماینده ولی‌فقیه در این استان دیدار و گفت‌‌وگو کرد. طهرانچی همچنین پس از افتتاح بخش هایی از بیمارستان خاتم الانبیا شاهرود و مرکز تحقیقات نانوذرات بیولوژیک، در جلسه‌ای با حضور رئیس و اعضای شورای شهر و مسئولان شهری شاهرود، به بحث و تبادل نظر درخصوص مسائل مختلف آموزشی، دانشگاهی، اقتصادی و … پرداختند.
خانه ملتخانه ملت4 هفته قبل
سیدحسن حسینی شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نقش احزاب پاسخگو در انتخابات گفت: هنوز فرهنگ تحزب در کشور ما جا نیفتاده است، بعد از انقلاب ما نتوانستیم راهکار درستی را برای احزاب داشته باشیم و هیچ حزب پاسخگویی را تاکنون نداشتیم. نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی افزود: حتی در بدو انقلاب که حزب فراگیری به نام حزب جمهوری اسلامی وجود داشت و بعد از سال‌ها فعالیت، بزرگان این حزب به این نتیجه رسیدند که باید منحل شود. بیشتر بخوانید: سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه فرهنگ تحزب هنوز در میان مردم کشور ما جا نیفتاده است، تاکید کرد: کشور ما به نوعی است که تحزب را تاکنون نپذیرفته است و شاید یکی از دلایل آن این بوده است که ساختار درستی در احزاب وجود ندارد و ما بیشتر ادای تحزب را درمی آوریم. افراد معدودی به عنوان حزب دور هم جمع شده و درشرایط و مقاطع خاص مانند انتخابات، حضور پیداکرده و بعد از انتخاب آن را رها کرده و توفیقی هم نداشتند. حسینی شاهرودی در ادامه افزود: در کشور نتوانستیم ساختار درستی را مانند بعضی کشورهای توسعه یافته که در بحث احزاب دارند، داشته باشیم و این باعث شده که رویکرد مردم نسبت به احزاب رویکرد مثبتی نباشد و روز به روز این فضا تضعیف شود.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
سیدحسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اینکه برخی بانک‌ها علیرغم بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر پرداخت وام ازدواج با سفته و یک ضامن معتبر هنوز برای پرداخت این تسهیلات دو ضامن از متقاضی طلب می‌کنند، گفت: بانک مرکزی باید با بانک‌هایی که از اجرای بخشنامه پرداخت وام ازدواج با سفته و یک ضامن معتبر تمرد می‌کنند، برخود کند. بانک‌ها تمایلی به پرداخت وام ازدواج ندارندنماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک مرکزی برای برخورد با بانک‌های متخلف ابزارهای لازم را در اختیار دارد و به قانون جدیدی نیازی نیست، افزود: بانک‌ها تمایلی به پرداخت وام ازدواج ندارند به همین دلیل در انجام وظایف خود تعلل می‌کنند. این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: امیدوارم با رویکرد جدیدی که بانک مرکزی برای اصلاح رویه‌های بانکی در نظر گرفته و تاکید مجلس و دولت بر پرداخت وام ازدواج زمینه ازدواج جوانان تسهیل شود. بانک مرکزی از الزام بانک‌ها برای پرداخت وام ازدواج کوتاه نیایدوی با بیان اینکه بانک مرکزی نباید از الزام بانک‌ها برای پرداخت وام ازدواج کوتاه بیاید، اظهار کرد: بانک مرکزی باید از تمام ابزارهای خود برای اجرای مصوبه مجلس مبنی بر پرداخت وام ازدواج استفاده کند. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: جوانی که در شرف ازدواج است سرمایه دار و سرمایه گذار نبوده و حتی در برخی موارد شغل مناسبی نیز ندارد در این شرایط فرد چگونه می‌تواند دو ضامن برای دریافت وام ازدواج به بانک معرفی کند؟ /پایان پیام
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به تاریخ (شنبه ۲۶ مردادماه ساعت ۱۴ الی ۱۶:۳۰) بدین شرح اعلام شد؛ (شنبه ۲۶ مردادماه از ساعت ۱۴ الی ۱۷) ادامه بررسی طرح جامع انکداری جمهوری اسلامی ایران، همچنین (یکشنبه ۲۷ مردادماه از ساعت ۷ الی ۸) جلسه هیات رئیسه کمیسیون درخصوص نحوه رسیدگی به طرح‌ها و لوایح کمیسیون. اختیارات بانک مرکزی بسیار افزایش می‌کندسیدحسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفته است: با تصویب طرح جامع بانکداری اسلامی بانک مرکزی به سمت استقلال بیشتر حرکت کرده و شورای فقهی در تمام حوزه‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی حضور یافته و جایگاه قانونی پیدا می‌کند. همچنین با تصویب طرح جامع بانکداری اسلامی تمامی شیوه‌ها، عقود و قراردادهایی که در بانک منعقد می‌شود باید با نظر شورای فقهی تدوین و تنظیم شود حتی رویه‌های بانکی و هر نوع آیین نامه، بخشنامه و مقررات زیر نظر شورای فقهی انجام می‌شود. حسینی شاهرودی با بیان اینکه در طرح جامع بانکداری اسلامی اختیارات بانک مرکزی بسیار افزایش یافته است، تاکید کرد: سازمانی نظارتی براساس طرح جامع بانکداری اسلامی ایجاد می‌شود که به نوعی ذیل شورای عالی بانک مرکزی است، اما مستقل بوده و با استقلال خود جایگاه رفیعی در حوزه نظارت بر بانک‌ها که ضعف بزرگ و عمده کشور بوده ایجاد می‍‌کند. /پایان پیام
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
در گفت‌وگو با عصرایراندلالان، نقش اصلی را در افزایش قیمت خودرو، مسکن و حتی ارز و سکه داشته‌اند. سیدحسن حسینی شاهرودی در مورد اینکه چرا کاهش قیمت دلار بر روی قیمت کالاها اثر نگذاشته است گفت: ما باید به ثبات نسبی در بحث ارز برسیم. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: یکی از دلایل توفیقات بانک مرکزی اقدامات انجام شده در حوزه تغییر ابلاغیه‌ها، بخشنامه‌ها و مصوبات بوده است که ما باید این ثبات را در زمان خاصی که بازار احساس امنیت و ثبات کند احساس کنیم. وی ادامه داد: امیدواریم اقداماتی که بانک مرکزی شروع کرده است به سمتی برود که ارز به قیمت واقعی خودش که ٧ الی ٨ هزار تومان است برسد. حسینی شاهرودی خاطر نشان کرد: مشکل ما در بحث نظارت این است که این نظارت هنوز سیستمی نشده است و نظارت سنتی است که در آن رانت و فساد، قصور کوتاهی اتفاق می‌افتد و طبیعتا چند میلیون واحد صنفی تولیدی را چند هزار نیروی انسانی نمی‌توانند نظارت کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان و نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس گفت: فرمان تاریخی امام بعد از عملیات مرصاد فتنه بزرگی را در نطفه خاموش کرد. به گزارش ایسنا، سیدحسن حسینی شاهرودی در جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد با اشاره به نقش رزمندگان استان سمنان در عملیات پیروزمندانه مرصاد اظهار کرد: پاسداران سپاه قائم آل محمد (عج) در عملیات پیروزمندانه مرصاد، برگ درخشانی را در تاریخ دفاع مقدس ثبت و ضبط کردند. وی با اشاره به فرموده رهبری معظم انقلاب در سفر به استان سمنان افزود: به گفته مقام‌ معظم اگر تیپ قائم و رزمندگان آن نبود، شرایط ما در آن عملیات متفاوت می‌شد. رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان به تقدیر از نیروهای وزارت اطلاعات پرداخت و اضافه کرد: ما در طول تاریخ ۴۰ ساله انقلاب، شاهد رشادت‌ها و مجاهدت‌های خاموش سربازان گمنام امام زمان (عج) بوده‌ایم. وی با بیان اینکه ماموریت و نقش اساسی و اصلی وزارت اطلاعات صیانت از انقلاب، نظام و سرمایه‌های ‌نظام اسلامی است گفت: بی‌تردید بزرگترین سرمایه نظام، مردم هستند.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
شفافیتی در نظام تخصیص و توزیع ارز وجود نداردوی با یادآوری اینکه هر زمانی که بحث دو نرخی در ارز و کالا مطرح شده فساد و رانت ایجاد و مقدمه‌ای برای سوء استفاده سودجویان شده است، ادامه داد: در حوزه ارز که دو و چند نرخی است فساد زیادی ایجاد شده بنابراین با حذف ارز چند نرخی، می‌توان بساط رانت خواری را برچید. افراد زیادی در وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی به دلیل انجام تخلفات دستگیر شده‌اند. حسینی شاهرودی تاکید کرد: با توجه به اینکه شفافیتی در نظام تخصیص و توزیع ارز وجود ندارد وقوع تخلفات اجتناب ناپذیر است و فساد و رانت ایجاد می‌شود. باید برای حذف دو نرخی بودن ارز و کالاها چاره‌ای بیاندیشیموی با اشاره به مضرات دو نرخی بودن ارز، افزود: هرچقدر که دستگاه قضایی، نظارتی و امنیتی خوب عمل کنند، اما به دلیل اینکه فاقد یک سیستم پیشرفته هوشمند در نظام تخصیص تا توزیع هستیم، فساد و رانت رخ می‌دهد. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید برای حذف دو نرخی بودن ارز و کالاها چاره‌ای بیاندیشیم، تصریح کرد: باید به نوع دیگری از مصرف‌کننده و تولیدکننده حمایت شود، چرا که در چرخه فعلی از تولیدکننده و مصرف کننده حمایتی صورت نگرفته است. /پایان پیام
فارسفارس1 ماه قبل
شاهرودی حسینی: بنگاه‌داران و بی‌برنامگی دولت در مسکن دلیل گرانی خانه/ مسکن مهر متعلق به ملت است نه دولت‌خبرگزاری فارس- وحید ونایی: ۵۸ ساله است و دکتری مهندسی سیستم‌ها دارد و در دانشگاه در کسوت استادی مشغول آموختن علم و دانش به فرزندان این مرز و بوم است. چرا که در بازار مسکن علی‌رغم اینکه خرید و فروش آنچنانی صورت نمی‌گیرد و رکود حاکم است اما شاهد افزایش بی‌رویه و غیرمتعارف قیمت مسکن هستیم. طرح مسکن مهر هرچند نواقص بسیاری داشت اما طرحی بود که صفر تا صد آن دیده شده بود؛ که البته به خاطر اشتباهات و نواقصی که داشت باعث شد توفیقی در تکمیل آن ایجاد نشود. یک میلیون مسکن مهر باقیمانده متعلق به مردم است نه دولت گذشته! این یک میلیون مسکن مهر باقیمانده هم متعلق به شهروندان تهران است و هم دیگر شهرستان‌های کشور که متأسفانه تا به حال اراده‌ای برای انجام آن نبوده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سیدحسن حسینی شاهرودی در تشریح نشست دیروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در جلسه این کمیسیون به سوالات سیده حمیده زرآبادی، محمدرضا پورابراهیمی، نادر قاضی پور، همایون یوسفی، سید ناصر موسوی لارگانی، نصرالله پژمانفر و امیر خجسته پاسخ داد. حسینی شاهرودی در تشریح سوال موسوی لارگانی از وزیر اقتصاد، تاکید کرد: نخستین سوال نماینده فلاورجان درباره محرز بودن برخی تخلفات خصوصی سازی و دلیل عدم برکناری رییس این سازمان بود که دژپسند در این باره توضیحاتی ارائه کرد، اما موسوی لارگانی از توضیحات وزیر قانع نشد که این سوال به هیئت رییسه ارجاع می‌شود. سوال حمیده زرآبادی از دژپسند درباره نقش وزارت اقتصاد در حوزه دیپلماسی بودوی افزود: سوال دوم موسوی لارگانی درباره تولید کاغذ در کشور بود که پس از توضیحات وزیر اقتصاد مقرر شد اسناد و مدارک تکمیلی در اختیار این نماینده قرار گیرد و سپس در این باره تصمیم گیری شود. این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اقناع نصرالله پژمانفر از توضیحات وزیر، ادامه داد: سوال نخست نماینده مشهد درباره لزوم ارائه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه بود که پس از توضیحات وزیر این نماینده اقناع شد و سوال دوم این نماینده درباره عدم نقش آفرینی موثر صندوق بیمه حوادث طبیعی در اتفاقات مختلف بود که پژمانفر از پاسخ‌های وزیر درباره این سوال نیز قانع شد. وی افزود: مقرر شد وزیر امور اقتصادی و دارایی اسناد و مدارک مرتبط با سوال‌های امیر خجسته و همایون هاشمی را به این دو نماینده ارائه دهد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
برنامه مشترک یک کمیسیون مجلس و سازمان برنامه روی اصلاح ساختار بودجهبه گفته حسینی، کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به همراه سازمان برنامه و بودجه به صورت مشترک روی موضوع اصلاح ساختار بودجه کار خواهند کرد. وی با بیان اینکه، فعلا کلیات برنامه اصلاح ساختار بودجه در شورای هماهنگی سران قوا تصویب شده، گفت: بعداز هماهنگی‌های فنی و بررسی‌های مقدماتی جزئیات این برنامه باید از کانال مجلس عبور کند. رد نظر دولت درخصوص کسری بودجه از سوی دیوان محاسباتحسینی با اشاره به بررسیهای انجام شده از سوی مجلس و دیوان محاسبات در خصوص کسری بودجه سال جاری گفت: دیوان محاسبات کشور نظر دولت و سازمان برنامه و بودجه در خصوص رقم کسری بودجه احصا شده را نپذیرفته و اعتقاد دارد رقم کسری بودجه بیشتر از رقمی است که توسط دولت اعلام شده است. حدود یک سال قبل کمیسیون اقتصادی مجلس، طرح مالیات بر عایدی مستغلات و مسکن را در دستور کار خود قرار داده بود. در نهایت ظاهرا لایحه دولت با حذف قسمت مسکن به کمیسیون اقتصادی دولت خواهد رفت و به این ترتیب مجددا طرح مجلس برای دریافت مالیات از عایدی مسکن به جریان خواهد افتاد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر اقتصاد در جلسه این کمیسیون برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان خبر داد. سیدحسن حسینی شاهرودی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره جلسه امروز (سه‌شنبه) کمیسیون اقتصادی، گفت: در این جلسه وزیر اقتصاد به سوالات سیده حمیده زرآبادی، محمدرضا پورابراهیمی، نادر قاضی پور، همایون یوسفی، سید ناصر موسوی لارگانی، نصرالله پژمانفر و امیر خجسته از وزیر امور اقتصادی پاسخ داد. حسینی شاهرودی ادامه داد: سوال آقای پورابراهیمی درباره مباحث مرتبط با اجرای FATF در ایران بود که مقرر شد وزارت اقتصاد اسناد و مدارک را در اختیار این نماینده قرار دهد و بعدا در‌این باره تصمیم‌گیری صورت گیرد. وی افزود: سوال دوم موسوی لارگانی درباره تولید کاغذ در کشور بود که پس از توضیحات وزیر اقتصاد مقرر شد اسناد و مدارک تکمیلی در اختیار این نماینده قرار گیرد و سپس در این باره تصمیم گیری شود. وی تاکید کرد: قرار شد وزیر اقتصاد اسناد و مدارک مرتبط با سوالات آقایان امیر خجسته و همایون هاشمی را هم به این دو نماینده ارائه دهد.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
حسینی شاهرودی در تشریح سوال موسوی لارگانی از وزیر اقتصاد، تاکید کرد: نخستین سوال نماینده فلاورجان درباره محرز بودن برخی تخلفات خصوصی سازی و دلیل عدم برکناری رییس این سازمان بود که دژپسند در این باره توضیحاتی ارائه کرد، اما موسوی لارگانی از توضیحات وزیر قانع نشد که این سوال به هیئت رییسه ارجاع می‌شود. سوال حمیده زرآبادی از دژپسند درباره نقش وزارت اقتصاد در حوزه دیپلماسی بودوی افزود: سوال دوم موسوی لارگانی درباره تولید کاغذ در کشور بود که پس از توضیحات وزیر اقتصاد مقرر شد اسناد و مدارک تکمیلی در اختیار این نماینده قرار گیرد و سپس در این باره تصمیم گیری شود. این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اقناع نصرالله پژمانفر از توضیحات وزیر، ادامه داد: سوال نخست نماینده مشهد درباره لزوم ارائه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه بود که پس از توضیحات وزیر این نماینده اقناع شد و سوال دوم این نماینده درباره عدم نقش آفرینی موثر صندوق بیمه حوادث طبیعی در اتفاقات مختلف بود که پژمانفر از پاسخ‌های وزیر درباره این سوال نیز قانع شد. وی افزود: مقرر شد وزیر امور اقتصادی و دارایی اسناد و مدارک مرتبط با سوال‌های امیر خجسته و همایون هاشمی را به این دو نماینده ارائه دهد. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: محور سوال حمیده زرآبادی از دژپسند درباره نقش وزارت اقتصاد در حوزه دیپلماسی بود که مقرر شد وزارتخانه اسناد و مدارک را برای بررسی بیشتر در اختیار این نماینده قرار دهد و نماینده مردم قزوین سپس درباره اقناع یا عدم اقناع تصمیم گیری کند. /پایان پیام
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست جمعی از نمایندگان با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیروز (دوشنبه، ۷ مردادماه) در محل این وزارتخانه برگزار شد. بیگلری عنوان کرد: در بحث سیل و زلزله اخیر، این وزارتخانه پای کار بود و حتی بیشتر از اختیاراتش ورود و کمک کرده است. سید سیدحسن حسینی شاهرودی، نماینده مردم شاهرود عنوان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سه وزارتخانه بزرگ، عریض و طویل است و در حوزه‌های مهم و مختلقی همچون کار، اشتغال و رفاه اجتماعی فعالیت‌های وسیعی دارد. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: بار عظیمی از مشکلات عظیم این وزارتخانه با تسریع در واگذاری بنگاههای اقتصادی برطرف خواهد شد. بی مقدار خاطرنشان کرد: باید به تخلفات مدیران قبلی مجموعه‌ها نیز رسیدگی کرد و نباید آنها را رها کرد.
فارسفارس1 ماه قبل
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پیام‌رسان‌های خارجی برای ما ناامن هستند، گفت: اگر بخواهیم از این پیام‌رسان‌ها استفاده کنیم منعی ندارد و نیازی نیست قانون تصویب کنیم. در اجرای این ماده رعایت قوانین و سیاست‌های‌کلی نظام براساس عزت، حکمت و مصلحت ضروری است. نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنا بر این ضرورتی ندارد به عنوان قانون پایین دستی نسبت به قانون بالادستی آن را تصویب کنیم. وی افزود: پیام‌رسان‌ها ابزار مالی هستند که در هر موقعیتی ممکن است موضوع جدیدی پیش بیاید و قانونگذار نباید وارد جزئیات شود و برای یک مقطع خاص ابزار مالی را تعیین و بانک‌ها را ملزم به استفاده از ابزار خاصی کند. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پیام‌رسان‌های خارجی برای ما ناامن هستند، تصریح کرد: اگر بخواهیم از این پیام‌رسان‌ها استفاده کنیم منعی ندارد و نیازی نیست قانون تصویب کنیم، همچنین کمیسیون‌های اقتصادی، امنیت، برنامه و بودجه با ذکر دلایلی کلیات و جزئیات طرح را رد کردند.
ایبناایبنا1 ماه قبل
به گزارش ایبنا به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۸ مردادماه) مجلس با رد طرح یک فوریتی راه اندازی و استفاده از پیام‌رسان‌های مالی و انعقاد پیمان‌های پولی دو و چند جانبه در تجارت خارجی با ۶۹ رای موافق، ۹۹ رای مخالف و ۱۱ رای ممتنع از مجموع ۲۰۶ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند. در اجرای این ماده رعایت قوانین و سیاست‌های‌کلی نظام براساس عزت، حکمت و مصلحت ضروری است. نماینده مردم شاهرود در مجلس ادامه داد: بنا بر این ضرورتی ندارد به عنوان قانون پایین دستی نسبت به قانون بالادستی آن را تصویب کنیم. وی افزود: پیام‌رسان‌ها ابزار مالی هستند که در هر موقعیتی ممکن است موضوع جدیدی پیش بیاید و قانونگذار نباید وارد جزییات شود و برای یک مقطع خاص ابزار مالی را تعیین و بانک‌ها را ملزم به استفاده از ابزار خاصی کند. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پیام‌رسان‌های خارجی برای ما ناامن هستند، تصریح کرد: اگر بخواهیم از این پیام‌رسان‌ها استفاده کنیم منعی ندارد و نیازی نیست قانون تصویب کنیم، همچنین کمیسیون‌های اقتصادی، امنیت، برنامه و بودجه با ذکر دلایلی کلیات و جزئیات طرح را رد کردند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، بررسی رد طرح یک فوریتی راه اندازی و استفاده از پیام‌رسان‌های مالی و انعقاد پیمان‌های پولی دو و چند جانبه در تجارت خارجی در دستورکار امروز (سه‌شنبه ۸ مرداد) نمایندگان در جلسه علنی پارلمان قرار داشت. وکلای ملت با ۶۹ رأی موافق، ۹۹ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۶ نماینده حاضر در جلسه بار رد فوریت طرح مذکور موافقت کردند. در اجرای این ماده رعایت قوانین و سیاست‌های‌کلی نظام براساس عزت، حکمت و مصلحت ضروری است. نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنا بر این ضرورتی ندارد به عنوان قانون پایین دستی نسبت به قانون بالادستی آن را تصویب کنیم. وی اضافه کرد: پیام‌رسان‌ها ابزار مالی هستند که در هر موقعیتی ممکن است موضوع جدیدی پیش بیاید و قانونگذار نباید وارد جزئیات شود و برای یک مقطع خاص ابزار مالی را تعیین و بانک‌ها را ملزم به استفاده از ابزار خاصی کند.

به انتهای لیست رسیدید