سیدحسن نصرالله

سیدحسن نصرالله

تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
رئیس‌جمهور لبنان اشاره کرد: من درگیر تناقضات جامعه هستم و هسته‌های فاسد نیز کشور را محاصره کرده‌اند. عون خاطرنشان کرد که باید روی یک برنامه سه نقطه‌ای برای تشکیل دولت کار کنیم: مبارزه با فساد٬ بهبود وضعیت اقتصادی و برپایی دولت مدنی. رئیس جمهور لبنان خاطرنشان کرد: دولت تکنوکرات قادر به تعیین سیاست کشور نیست و من دولت تکنوسیاسی را تایید می‌کنم. عون همچنین اشاره کرد: اولویت نخست من استقلال و حاکمیت و آزادی لبنان است و هیچ کس نمی‌تواند حذف حزبی مانند حزب‌الله از دولت را که حداقل یک سوم لبنانی‌ها را تشکیل می‌دهد٬ به من تحمیل کند. شرکت کنندگان در این نشست تاکید کردند که اعتراضات مردمی باید این مواضع را درک کرده و مردم باید برای تشکیل یک دولت مستقل و آزاد از فشارهای آمریکا همکاری کنند.
قدس آنلاینقدس آنلاین20 ساعت قبل
بامداد روز سه‌شنبه رژیم صهیونیستی در دو حمله جداگانه اما همزمان، دو عضو ارشد گروه فلسطینی جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه و دمشق را هدف حمله تروریستی قرار داد. سیداحمد موسوی/بامداد روز سه‌شنبه رژیم صهیونیستی در دو حمله جداگانه اما همزمان، دو عضو ارشد گروه فلسطینی جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه و دمشق را هدف حمله تروریستی قرار داد. این در حالی است که به گزارش رسانه‌های سوری، العجوری که هدف اصلی عملیات در سوریه بود توانست از این حمله زنده بیرون بیاید. در سوریه اما خانه «اکرم العجوری» از اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس در محله «المزه» دمشق در نزدیکی سفارت لبنان هدف حمله تروریستی دیگر رژیم صهیونیستی قرار گرفت که همزمان با ترور ابوعطا در غزه صورت گرفته بود. در بیانیه دفتر سیاست خارجی اتحادیه اروپا آمده است: صبح روز سه‌شنبه اسرائیل یک عملیات در غزه انجام و یک رهبر ارشد جهاد اسلامی فلسطین را هدف قرار داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
طی روزهای گذشته٬ تلاش‌های مستقیم آمریکا برای موج‌سواری بر اعتراضات مردمی لبنان فاش شد؛ به‌ویژه با ادعاهای مایک پامپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده در خصوص کمک به لبنانی‌ها برای رهایی از نفوذ ایران در این کشور! سید حسن نصرالله همچنین با صحبت از گزینه‌های جایگزین اقتصادی در لبنان که شامل شرکت‌های چینی و روسی و ایرانی بوده و در نتیجه وتوهای معروف آمریکا از سرمایه‌گذاری در لبنان محروم‌ می‌شوند٬به تلاش‌های آمریکا برای جلوگیری از پیشرفت اقتصادی لبنان اشاره کرد. در عین حال سید نصرالله اشاره کرد که سوریه و عراق نیز به شکل اساسی جزء جایگزین‌های اقتصادی لبنان است که آمریکا باز هم مانع استفاده لبنانی‌ها از فرصت بزرگی که پیش رو دارند چه در بازار گسترده عراق و چه عملیات بازسازی در سوریه می‌شود. براساس این تفاسیر به یک معادله روشن می‌رسیم که دبیرکل حزب‌الله می‌خواست آن را بگوید. درواقع چشم‌ انداز سیدنصرالله حرکت به سمت یک دولتی بود که بتواند در برابر خواسته‌ها و فشارهای آمریکا ایستادگی کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
سید حسن نصرالله همچنین با صحبت از گزینه‌های جایگزین اقتصادی در لبنان که شامل شرکت‌های چینی و روسی و ایرانی بوده و در نتیجه وتوهای معروف آمریکا از سرمایه‌گذاری در لبنان محروم‌ می‌شوند٬به تلاش‌های آمریکا برای جلوگیری از پیشرفت اقتصادی لبنان اشاره کرد. در عین حال سید نصرالله اشاره کرد که سوریه و عراق نیز به شکل اساسی جزء جایگزین‌های اقتصادی لبنان است که آمریکا باز هم مانع استفاده لبنانی‌ها از فرصت بزرگی که پیش رو دارند چه در بازار گسترده عراق و چه عملیات بازسازی در سوریه می‌شود. براساس این تفاسیر به یک معادله روشن می‌رسیم که دبیرکل حزب‌الله می‌خواست آن را بگوید. البته این معادله همچنان در سطح یک گزینه است و به مرحله تصمیم‌گیری نرسیده است و احتمالا این برگه‌ای است که حزب الله می‌خواهد رو کند. درواقع چشم‌‌‌ انداز سیدنصرالله حرکت به سمت یک دولتی بود که بتواند در برابر خواسته‌ها و فشارهای آمریکا ایستادگی کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار بین‌الملل-طی روزهای گذشته٬ تلاش‌های مستقیم آمریکا برای موج‌سواری بر اعتراضات مردمی لبنان فاش شد؛ به‌ویژه با ادعاهای مایک پامپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده در خصوص کمک به لبنانی‌ها برای رهایی از نفوذ ایران در این کشور! سید حسن نصرالله همچنین با صحبت از گزینه‌های جایگزین اقتصادی در لبنان که شامل شرکت‌های چینی و روسی و ایرانی بوده و در نتیجه وتوهای معروف آمریکا از سرمایه‌گذاری در لبنان محروم‌ می‌شوند٬به تلاش‌های آمریکا برای جلوگیری از پیشرفت اقتصادی لبنان اشاره کرد. در عین حال سید نصرالله اشاره کرد که سوریه و عراق نیز به شکل اساسی جزء جایگزین‌های اقتصادی لبنان است که آمریکا باز هم مانع استفاده لبنانی‌ها از فرصت بزرگی که پیش رو دارند چه در بازار گسترده عراق و چه عملیات بازسازی در سوریه می‌شود. براساس این تفاسیر به یک معادله روشن می‌رسیم که دبیرکل حزب‌الله می‌خواست آن را بگوید. درواقع چشم‌‌‌ انداز سیدنصرالله حرکت به سمت یک دولتی بود که بتواند در برابر خواسته‌ها و فشارهای آمریکا ایستادگی کند.
فراروفرارو1 روز قبل
صرفا از فرموده آن حکیم متاله اقتباس لفظی می‌کنم و بر من و تو نام شیوه مبتذل زندگی می‌نامم. عیاش‌ها منحصر به لبنان نیستند و در دیگر شهر‌ها و کشور‌ها هم اعلام موجودیت کرده‌اند. در ایران هم عیاش‌ها سر بلند کرده‌اند و بی‌دردی کامیابی‌شان را لابلای مخالف‌خوانی سیاسی بلکه پشت بددهنی سیاسی پنهان کرده‌اند. مبارزه سیاسی معنا دارد و در میان مخالفان جمهوری اسلامی کم نیستند آن‌هایی که سودای مبارزه دارند. نقد سیاسی هم معنا دارد و در داخل و خارج کم نیستند منتقدانی که اخبار جمهوری اسلامی را رصد و نقد می‌کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت ۲۴- عضو اصلاح‌طلب مجمع تشخیص مصلحت می‌گوید سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در دیدار احمدی‌نژاد، از خاتمی تمجید کرده بود. وی در ادامه گفته است: من سال‌ها مسئول کمک به جبهه مقاومت اعم از حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی بودم. واقعیت این است که اسرائیل و آمریکا برای ایران تهدید هستند و شوخی هم ندارند. اقداماتی که درباره مسائل هسته‌ای انجام می‌دهد یا جنگ‌های سایبری که علیه ایران دنبال می‌کند، همه تهدیدهایی است که اسرائیل با کمک آمریکا انجام می‌دهد. اگر کمک‌ها به جبهه مقاومت و همکاری با آنها نبود، چه بسا اسرائیل یا آمریکا به ایران حمله نظامی می‌کردند.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
روزنامه کیهان نوشت: عضو اصلاح‌طلب مجمع تشخیص مصلحت می‌گوید سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در دیدار احمدی‌نژاد، از خاتمی تمجید کرده بود. اشاره جناب سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان به خاتمی مربوط به قبل از سال ۸۴ است که او ظاهرا از مقاومت حمایت می‌کردوگرنه، خاتمی در سال ۸۹ جزو سران فتنه نیابتی مثلث «آمریکا، انگلیس و اسرائیل» بود که به بهانه تقلب در انتخابات، آشوب خیابانی راه انداختند اما در میانه آن، شعار صددرصد صهیونیستی «نه غزه، نه لبنان» سر داده شدبا این همه خاتمی، تا آخر جولان گروهک‌های ضدانقلاب با آنها همراهی کرد و بالاخره آن خباثت بزرگ، به حرمت‌شکنی عاشورای حسینی (ع) ختم شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
۲۰ عضو دیگر لیست امید صلاحیت نداشتندعضو فراکسیون امید، ‌ حداقل ۲۰ نفر از فهرست ۳۰ نفره امید در انتخابات مجلس قبلی را فاقد صلاحیت و شایستگی دانست. یک روزنامه حامی دولت از سفر رئیس‌ جمهور به استان یزد با وجود عملی نشدن مصوبات سفر قبلی ابراز تعجب کرد. سومین سفر روحانی به یزد (۱۹ اردیبهشت ۹۶) هم انتخاباتی بود. مرعشی نامزد مجلس می‌شود؟ سخنگوی حزب کارگزاران درباره سرلیست شدنش در انتخابات، گفت: کاندیدای انتخابات مجلس نیستم. وی در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات آتی مجلس به عنوان سرلیست اصلاح‌طلبان شرکت می‌کند، خاطرنشان کرد: من کاندیدای انتخابات مجلس نیستم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
وی در ادامه گفته است: من سال‌ها مسئول کمک به جبهه مقاومت اعم از حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی بودم. الان کم‌کم خبرهایش منتشر می‌شود که اسرائیل چقدر در ایران کار اطلاعاتی- امنیتی انجام می‌دهد و حتی سعی می‌کند به سری‌ترین بخش‌های ایران نفوذ کند. اگر کمک‌ها به جبهه مقاومت و همکاری با آنها نبود، چه بسا اسرائیل یا آمریکا به ایران حمله نظامی می‌کردند. سومین سفر روحانی به یزد (۱۹ اردیبهشت ۹۶) هم انتخاباتی بود. ۱۹ آبان‌ ۹۸، چهارمین سفر حسن روحانی به یزد.
الفالف4 روز قبل
***دفاع دیپلمات اصلاح‌طلب از کمک به حزب‌الله لبنانسیدمحمد صدر، دیپلمات اصلاح‌طلب و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرق گفت: «من سال‌ها مسئول کمک به جبهه مقاومت اعم از حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی بودم. اگر کمک‌ها به جبهه مقاومت و همکاری با آنها نبود، چه‌بسا اسرائیل یا آمریکا به ایران حمله نظامی می‌کردند. دفاع عبدی با واکنش احمد پورنجاتی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم همراه شد. پیشنهاد: سکوت شرمگینانه!» توییت پورنجاتی با واکنش تند عباس عبدی مواجه شد. احمد پورنجاتی در توییت دیگری نوشت: «هم مغالطه، هم دروغ؟ آن هم در پاسخ به یک انتقاد!
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ‌ «یحیی ابوزکریا» در توئیتی در صفحه شخصی خود چنین نوشته است: «از من پرسیدند که نظرت درباره سیدحسن نصرالله چیست؟ گفتم: مرد بزرگی است، اگر در میان صهیونیست‌ها بود او را رهبر خود می‌کردند، اگر در میان غربی‌ها بود او را تقدیسش می‌کردند، اگر در میان بودایی‌ها بود تا مقام قداست او را بالا می‌بردند اما او در میان اعرابی است که جدش علی بن ابی طالب (علیه السلام) را کشتند و جدش حسین (علیه السلام) را سر بریدند، اعراب دوستدار ذلت و خواری هستند نه عزت. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
سیدمحمد صدر، دیپلمات و معاون وزیر خارجه دولت سیدمحمد خاتمی و عضو کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کمک به جبهه مقاومت هیچ ربطی به FATF ندارد. پاسخ شما به‌عنوان عضو موافق در جلسات به این موضوعات چه بود؟ من سال‌ها مسئول کمک به جبهه مقاومت اعم از حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی بودم. اگر کمک‌ها به جبهه مقاومت و همکاری با آنها نبود، چه‌بسا اسرائیل یا آمریکا به ایران حمله نظامی می‌کردند. * شما معتقدید ما با کمک‌هایمان به جبهه مقاومت، ‌یک‌جور حصار دور مرزهای خودمان می‌کشیم. این آقایان چون نمی‌دانند، این را بهانه می‌کنند؛ مثلا مخالفان در مورد CFT می‌گویند به بهانه مبارزه با تروریسم جلوی همکاری ما با جبهه مقاومت را می‌گیرند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، رسانه‌های رژیم صهیونیستی این روز‌ها به‌شدت پیگیر اخبار لبنان هستند و تحلیل‌های متنوعی را در خصوص تحولات جاری این کشور مطرح می‌کنند. جالب اینکه صهیونیست‌ها همه مسائل لبنان را از دریچه تأثیر آن بر حزب الله مورد بررسی قرار می‌دهند. از جمله نکاتی که می‌تواند این فرضیه را نفی کند، عملکرد حزب‌الله لبنان طی سال‌های اخیر در سوریه است. این جنبش توانست به‌خوبی ثابت کند که از آمادگی کامل برای نبرد در چندین جبهه برخوردار است. از این واقعیت هم نباید به‌سادگی گذشت که سیدحسن نصرالله مرد بحران است و به‌خوبی می‌داند چگونه و چه موقع پیام خود را به طرفداران و مخالفانش برساند.
جام نیوزجام نیوز4 روز قبل
جالب اینکه صهیونیست‌ها همه مسائل لبنان را از دریچه تأثیر آن بر حزب الله مورد بررسی قرار می‌دهند. از جمله نکاتی که می‌تواند این فرضیه را نفی کند، عملکرد حزب‌الله لبنان طی سال‌های اخیر در سوریه است. این جنبش توانست به‌خوبی ثابت کند که از آمادگی کامل برای نبرد در چندین جبهه برخوردار است. از این واقعیت هم نباید به‌سادگی گذشت که سیدحسن نصرالله مرد بحران است و به‌خوبی می‌داند چگونه و چه موقع پیام خود را به طرفداران و مخالفانش برساند. رویکرد سیاسی دبیرکل حزب‌الله متکی بر صراحت و شفافیت سیاسی و پرهیز از هرگونه عکس‌العمل دفعی و خلق‌الساعه به تحولاتی است که در داخل لبنان یا در حیطه جغرافیای مقاومت رخ می‌دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به گزارش مشرق، «محمد حسین محترم» در یادداشت روزنامه «کیهان» نوشت:۱- تحولات اخیر در منطقه را باید نبرد بین دو جبهه مقاومت و جبهه مقابل مقاومت تحلیل کرد. لذا هدف همه فتنه‌انگیزی‌های آمریکا در منطقه محور مقاومت و به‌طور مشخص جمهوری اسلامی از طریق هدف قرار دادن حزب‌الله است که قدرت سیاسی و نظامی پویا و تعیین‌کننده‌ای در منطقه دارد و تهدیدی برای موجودیت رژیم صهیونیستی و طرح‌های سلطه‌جویانه آمریکا محسوب می‌شود. مجددا به سراغ «بازوان مقاومت» رفتند و فتنه در کشورهای منطقه را کلید زدند. لذا فتنه کنونی در لبنان و عراق را باید در ادامه فتنه‌های سال ۸۸ و۹۶ ایران تحلیل کرد. سناریوی آمریکایی‌ها برای فتنه ۹۸ در ایران بر مبنای القای گسترش فساد سیستماتیک در کشور و ناکارآمدی مسئولان بود تا مردم را علیه نظام به خیابان‌ها بکشانند.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مرحوم بیژن علیمحمدی، گوینده و صداپیشه مشهور و باسابقه مجموعه‌های تلویزیونی و رادیویی صبح ۱۴ آبان، در سن ۵۸ سالگی بر اثر ایست قلبی در بیمارستان امام خمینی درگذشت. این مرحوم از مدتی پیش به دلیل سکته قلبی در بیمارستان بستری بود. زنده‌یاد علیمحمدی متولد ۱۳۴۰ بود و از سال ۱۳۶۴ فعالیت خود را آغاز و طی چندین دهه فعالیت حرفه‌ای آثار بسیاری را در کارنامه هنری خود ثبت کرد. پیکر این مرحوم از ساعت ۱۰ صبح امروز با حضور جمعی از هنرمندان و صداپیشگان و کارگردانان رادیو و تلویزیون از مقابل مسجد بلال به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تشییع شد. مراسم ترحیم این هنرمند جمعه ۱۷ آبان از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷ در مسجد امیر المومنین (ع) واقع در بلوار مرزداران برگزار خواهد شد.
الفالف1 هفته قبل
پایگاه خبری العهد لبنان در گزارشی نوشت که پس از حمله به پهپاد جاسوسی صهیونیستی در جنوب لبنان توسط حزب‌الله٬ چندین سوال مطرح شده است. البته در همین راستا کاملا روشن است که اقدام حزب‌الله ضد پهپاد صهیونیستی در جنوب لبنان٬ هیچ ارتباطی با تحولات داخلی لبنان ندارد. مقاومت لبنان در مقابله با رژیم صهیونیستی یک واقعیت پایدار است و از هرگونه اتفاق و تحولی جدا بوده و هرگز نه خود را درگیر آن می‌کند و نه تحت تاثیر آن قرار می‌گیرد. لذا مهم‌ترین پیام اقدام اخیر حزب‌الله ضد پهپاد جاسوسی صهیونیستی این بود که نشان داد چنین عملیات‌هایی همچنان ادامه خواهد داشت؛ سید حسن نصرالله نیزدر همین راستا تاکید کرد که در همین مسیر باقی می‌مانیم. طبق گزارش‌های این روزنامه٬ رژیم صهیونیستی به این نتیجه رسیده که سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله این بار در عملی کردن تهدیدهایش بسیار جدی و قاطع است.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس استان سمنان، دقایقی قبل راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با حضور پرشور دانش‌آموزان و اقشار مختلف مردم در شهرهای مختلف استان سمنان آغاز شد. مردم خداجوی این استان از زن و مرد، پیر و جوان امروز در این راهپیمایی شرکت کرده‌اند تا بار دیگر مشتی محکم بر دهان استکبار جهانی و دشمنان اسلام بکوبند. راهپیمایان در شهرستان سمنان با حمل پلاکاردها و پوسترهایی با مضامین ضداستکباری از میدان سعدی به سمت میدان امام خمینی (ره) در حرکت هستند و شعارهای «مرگ بر آمریکا»، ‌» مرگ بر اسرائیل» و … سر داده‌اند. تجمع‌کنندگان در راهپیمایی در حالی که عکس رهبر معظم انقلاب و پرچم ایران را در دست دارند، فریاد حمایت از انقلاب اسلامی و هیهات منا الذله سر داده‌اند و آمده‌اند تا اعلام کنند که تا جان در بدن دارند، پای ارزش‌های انقلاب اسلامی ایستاده‌اند. راهپیمایی در شهرستان دامغان نیز از میدان شهدا آغاز شده و تا میدان امام خمینی (ره) ادامه دارد و مردم انقلابی شهرستان گرمسار نیز از میدان انقلاب به سمت میدان امام خمینی (ره) در حال راهپیمایی هستند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: بسیجیان باید در جامعه الگو تلقی شوند و از میان این اعضا تعدادی که شایستگی و بایستگی دارند آماده شوند تا رسالت دینی خود را در جایگاه‌های مختلف ادا و دین خود را به شهدای انقلاب اسلامی و مدافعان حرم ادا کنند. دری‌ نجف‌آبادی ادامه داد: دانش‌آموزان بسیجی نمونه‌هایی از فرهیختگان هستند، انقلاب اسلامی چشم به آینده این افراد دوخته که با اراده قوی و همانند شهید محمدحسین فهمیده و بهنام محمدی دست به انجام اقدامات بزرگ بزنند، دانش‌آموزان بسیجی وارث خون شهدا، انقلاب اسلامی و این نظام با عظمت هستند که باید خود را برای ۴۰ سال آینده انقلاب و گام دوم آماده کنند. سردمداری افراد فاسد عامل شرایط امروز صنایع استان مرکزی استنماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی ادامه داد: سردمداری افراد فاسد در این صنایع و عدم برخورداری از دانش و مهارت لازم و دلسوز نبودن مدیران سبب بروز چنین شرایطی در صنایع استان مرکزی شده است، شرکت هپکو سازنده ۲۶ مدل از ماشین‌آلات راهسازی است و می‌تواند یکی از تولیدکنندگان قدر در دنیا باشد اما محصولات این کشور همانند آمریکا و ژاپن در بازارهای جهانی معرفی نشده ‌که ممانعت مدیران نیز در این زمینه بی‌تاثیر نبوده است. حداقل ۴۰ درصد از دانش‌آموزان متوسطه استان مرکزی در هنرستان‌ها تحصیل کنندوی خاطرنشان کرد: اکثریت صنایع استان مرکزی نیروی انسانی کارآزموده ندارند و دانشگاه‌ها، دبیرستان‌ها و هنرستان‌های ما نیز نیروهای کارآمدی برای حضور در این عرصه‌ها تربیت نکرده‌اند، تاکید ما بر این است که حداقل ۴۰ درصد از دانش‌آموزان متوسطه استان مرکزی در هنرستان‌ها تحصیل کنند. وی ادامه داد: سیزدهم آبان روز بزرگ و با عظمتی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است که باید گرامی برشمرده شود، فرهنگ بسیج و بسیجی از برکات انقلاب اسلامی است که اکنون منجر به جانفشانی بسیجیان در راه دین و آرمان‌ها شده است.
وانانیوزوانانیوز1 هفته قبل
امنیت عراق امنیت ایران و منطقه است/ما پشت مرزهای دشمن هستیم نه دشمن پشت مرز ماامنیت عراق امنیت ایران و منطقه است/ما پشت مرزهای دشمن هستیم نه دشمن پشت مرز مامدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی می‌خواهند ایران را در ناآرامی‌های عراق دخیل نشان دهند، گفت: به معنای واقعی امنیت عراق امنیت ایران و منطقه است. مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا از مجموعه حاکمیت در عراق رضایت ندارد و هر چه دولت عراق به سمت استقلال حرکت می‌کند آمریکا عرصه را بر خود تنگ‌تر می‌بیند. مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی افزود: موثرترین نیروی نظامی نابود کننده داعش در عراق حشدالشعبی بود، اما آمریکایی‌ها خواستار منحل شدن آن‌ها هستند. امیرعبداللهیان گفت: ​ با تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز دشمن پشت مرزهای ایران نیست بلکه ما پشت مرزهای دشمنان هستیم. مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی گفت: پیمان رئیس جمهور لبنان و حزب الله موجب شده است مطالبات مردم در جهت درست قرار گیرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
برترین‌ها: علی علیزاده؛ تحلیلگر مسائل سیاسی در یادداشتی به سخنان اخیر امام جمعه مشهد درباره تحولات اخیر عراق واکنش نشان داد. علیزاده در کانال تلگرامی خود نوشت: کی از سخنرانی‌های سید‌احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، زیرنویس عربی شده و دارد در شبکه‌های اجتماعی عراق و لبنان دست به دست میشود. در این سخنرانی علم‌الهدی میگوید: «امروز حشد شعبی عراق، ایران است. حزب‌الله لبنان، ایران است. اصلا شما نگاه میکنید ایران کجاست امروز؟ مگر جنوب لبنان، ایران نیست؟ مگر حزب الله، ایران نیست؟ مگر این پهپادهایی که یمنی‌ها فرستادند و‌ سعودیها را به خاک سیاه کشاندند ایران نبود؟ میگویند این پهپادها از شمال امده.

امنیت عراق امنیت ایران و منطقه است

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای حسین امیرعبداللهیان در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما، افزود: آمریکایی‌ها و متحدانش فهم درستی از عراق با تمدن و با فرهنگ و مردم منطقه ندارند و تصور می‌کنند با تهدید و مداخله می‌توانند پیوند دیرینه مردم ایران و عراق را قطع کنند. وی گفت: مردم ایران و عراق پیوند تاریخی و مشترکات تمدنی بسیاری دارند که حتی رژیم بعث با ۳۰ سال حکومت نتوانست این روابط را از بین ببرد. مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عراق همسایه ماست و بیش از هزار و ۶۰۰ کیلومتر مرز مشترک با ما دارد افزود: آمریکایی‌ها در بحث تحریم‌های حداکثری بر ضد کشورمان اعلام کردند نگران همسایه‌های ایران هستند. آقای امیرعبداللهیان گفت: آمریکا با تحریک مردم و با وارد کردن نفوذی‌ها به اعتراضات مسالمت آمیز عراقی‌ها می‌خواهند عرصه را به دولتی که زیر بار خواسته‌های آمریکا نمی‌رود تنگ کند. وی افزود: ​ فساد، بیکاری و مشکلات معیشتی از چالش‌های پیشروی دولت عراق است، اما آمریکایی‌ها نمی‌خواهند فرصت حل این مشکلات را به دولت عراق بدهند. مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا از مجموعه حاکمیت در عراق رضایت ندارد و هر چه دولت عراق به سمت استقلال حرکت می‌کند آمریکا عرصه را بر خود تنگ‌تر می‌بیند. آقای امیرعبداللهیان افزود: مثلث تروریست آمریکا، رژیم سعودی و رژیم صهیونیستی اجازه نمی‌دهد مطالبات مردم عراق به وسیله دولت این کشور برآورده شود. وی گفت: هدف قرار دادن پایگاه حشدالشعبی به وسیله صهیونیست‌ها با هماهنگی آمریکایی‌ها بود، زیرا صهیونیست‌ها جرات ندارند بدون اجازه آمریکا حتی یک راکت پرتاب کنند. مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی افزود: موثر‌ترین نیروی نظامی نابود کننده داعش در عراق حشدالشعبی بود، اما آمریکایی‌ها خواستار منحل شدن ان‌ها هستند. آقای امیرعبداللهیان گفت: آمریکایی‌ها مزاحم جدی عراقی‌ها هستند و اگر آمریکایی‌ها به این شکل در عراق حضور داشته باشند هر توافقی میان عراقی‌ها ایجاد شود آن را به هم می‌زنند. وی با اشاره به اینکه مرجعیت نقش ویژه‌ای در تحولات عراق دارد افزود: در ابتدای حمله داعش فتوای مرجعیت موجب شد چند میلیون عراقی برای مقابله با داعش نام نویسی کنند و ۱۰ روز پس از این فتوا در ملاقاتی که من و دریادار شمخانی با آیت الله سیستانی داشتیم از ما خواسته شد که به داوطلبان نام نویسی شده آموزش نظامی دهیم و آن‌ها را تجهیز کنیم. مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به بازگشت آرامش به عراق در آینده نزدیک خوشبین هستیم گفت: آزمون و خطا‌های آمریکا هزینه‌های بسیاری را به منطقه تحمیل می‌کند و مقامات عربستانی که آلت دست مقامات آمریکایی هستند هزینه‌ها را چند برابر کرده‌اند. آقای امیرعبداللهیان افزود: از سال ۱۳۸۰ که عراق به اشغال آمریکا و انگلیس درآمد تاکنون آمریکایی‌ها در همه موضوعات عراق دخالت کرده‌اند و در اعتراضات و مطالبات اخیر مردم عراق نیز دخالت‌های آمریکا مشخص است. وی گفت: از زمان اشغال عراق به وسیله آمریکایی‌ها با توجه به اینکه مسئول تامین امنیت در این کشور آمریکایی‌ها بودند تا سال ۲۰۱۱ میلادی روزانه بین ۷۰ تا ۲۱۰ عراقی در عملیات‌های تروریستی کشته می‌شدند و آمریکا ناامنی‌های مدیریت شده در عراق را طراحی و اجرا می‌کرد. مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی افزود: در آن سال‌ها یک تیم عملیات نظامی عراق ۱۱ نفر از نیرو‌های خارجی که ۹ نفر آن‌ها تبعه آمریکا بودند و دو نفر دیگر نیز عرب و غیر عراقی بودند با تعداد زیادی از چاشنی‌های انفجاری در یکی از ویلا‌های منطقه سبز بغداد بازداشت کردند، اما نیرو‌های آمریکایی چند ساعت بعد با هلی بورن وارد زندانی که این افراد در آن بازداشت شده بودند وارد شدند و حدود ۹۰۰ زندانی این زندان را به زندان ابوغریب منتقل کردند. آقای امیرعبداللهیان گفت: آمریکایی‌ها تعدادی از این زندانیان را تبرئه و تعدادی را به زندان قبلی بازگرداندند، اما هیچ اثری از ۱۱ نفر تیم آمریکایی پیدا نشد. وی با بیان اینکه پس از اشغال عراق به وسیله آمریکایی‌ها دولت‌های عراق منافع آمریکایی‌ها را تامین نمی‌کنند بنابراین آمریکا ابتدا با عملیات‌های تروریستی و سپس داعش را به جان مردم عراق انداخت. مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی افزود: در مقطع جدید نیز با شکست داعش آمریکایی‌ها سه هزار سازمان مردم نهاد را برای پیگیری اهداف خود در عراق ایجاد کردند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
این پیمان نانوشته در مقطع استقلال رسمی لبنان براساس ترکیب آمار جمعیتی آن زمان تصریح می‌کند که رئیس‌جمهور این کشور باید مسیحی، نخست‌وزیر مسلمان سنی و رئیس مجلس مسلمان شیعه باشد. اسرائیل تا سال ۲۰۰۰ جنوب لبنان را در اشغال داشت. ترور رفیق حریری در سال ۲۰۰۵ و ترورهای زنجیره‌ای دیگر بعد از این حادثه، زخم‌های دیگری بر پیکر جامعه قومی- مذهبی با شکاف‌های تاریخی وارد کرد. در کنار این تاریخ سیاسی پرمناقشه و ناپایدار، ترکیب سیاسی و مذهبی لبنان هم بسیار پیچیده است، این پیچیدگی تغییرناپذیر تاریخی در ساختار سیاسی اجتماعی لبنان منشا تصمیمات و اقدامات سیاسی است که خود را در ترکیب کابینه این کشور آشکار می‌سازد. براساس مفاد میثاق نانوشته زمان استقلال، و تصریح، اصلاح و تایید آن در سال ۱۹۹۰ در توافق‌نامه طائف، ترکیب دولت به روشنی مشخص و البته اجتناب‌ناپذیر است.

سیدحسن نصرالله به سخنانش عمل می‌کند

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ‎؛ کارشناسان رژیم صهیونیستی تاکید کردند دبیر کل حزب الله لبنان به عمل به وعده خود مبنی بر هدف قرار دادن پهپادهای این رژیم ادامه خواهد داد. الون بن دیوید کارشناس نظامی صهیونیست گفت «نصرالله توانایی دارد و به اجرای تهدیدهای خود ادامه خواهد داد و برای هدف قرار دادن هواپیماهای اسرائیلی تلاش خواهد کرد. اما ارتش اسرائیل می‌گوید ما به پرواز بر فراز لبنان ادامه خواهیم داد، زیرا این موضوع برای جمع آوری اطلاعات، حیاتی و اساسی است. اما حزب الله و نصرالله به اجرای تهدیدهای خود می‌پردازند.» حسن حجازی در پایان گفت: کارشناسان صهیونیست تاکید کردند تصمیم اسرائیل مبنی بر خودداری از تشدید تنش با حزب الله، بازتاب دهنده میزان نگرانی در ارتش رژیم صهیونیستی، به سبب احتمال تشدید تنش در دیگر مناطق در مقابل ایران است. از این رو تصمیم گرفته شد که جبهه لبنان به آتش کشیده نشود و بر چالش‌های پیچیده‌تر، تمرکز شود.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آنچه که در این شرایط برای لبنان و عراق مهم می‌باشد این است که نباید اجازه داده شود در این ۲ کشور حساس، بحران تحمیلی تبدیل به شرایط حادتری شود. وی با اشاره به سخنان سیدحسن نصرالله در مورد ویژگی‌های دولت جدید در لبنان، افزود: اصول مشترکی باید بر دولت‌هایی که می‌خواهند در عراق و لبنان حکومت کنند، حاکم باشد. بروجردی ادامه داد: فکر نمی‌کنم اعتراضات مردمی در عراق و لبنان تبدیل به جنگ داخلی شود، تصور من این است که عمر بحران تحمیلی در ۲ کشور عراق و سوریه از بحران فرانسه کمتر خواهد بود. نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: در لبنان تقریبا اعتراضات جمع شده و در عراق نیز بعد از فتوای آیت‌الله سیستانی اعتراضات شکل جدیدی یافته و در چهارچوب اعتراضات مردمی پیش می‌رود، همچنین همه گروه‌ها و اشخاص نیز علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی موضع گیری کرده‌اند. بروجردی اظهار داشت: تعدادی موج سواری می‌کنند و تلاش دارند به عراق و لبنان بهم ریختگی ساختار سیاسی را تحمیل کنند اما فکر می‌کنم این بحران عمر طولانی نخواهد داشت. /پایان پیام
برنابرنا1 هفته قبل
جوانی که به سید حسن نصرالله هتاکی کرده بود به درخواست شخص دبیرکل حزب الله لبنان آزاد شد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، جوانی که شب گذشته روی استیج میدان نور در طرابلس لبنان، با اشعاری هتاکانه، به سیدحسن نصرالله فحاشی کرده بود، امروز توسط سازمان اطلاعات ارتش لبنان بازداشت شد، اما به درخواست شخص دبیرکل حزب الله لبنان آزاد شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
الجزیره در گزارش دیروز جمعه ۱۰ آبان ماه نوشت بحران سیاسی اخیر در این کشور مدیترانه‌ای موجب فلج شدن نظام سیاسی در لبنان شده است. در این کشور براساس سیستم فرقه‌ای، نخست‌وزیری به اهل سنت می‌رسد، ریاست‌جمهوری به مسیحیان مارونی و ریاست پارلمان به شیعیان می‌رسد. اظهارنظر میشل عون می‌تواند زمینه را برای تشکیل دولت جدید فراهم سازد؛ دولتی که باید اصلاحات اساسی را که برای خروج لبنان از بن بست فعلی ضرورت دارد، به اجرا در آورد. براساس نوشته الجزیره، نظام سیاسی فرقه‌ای لبنان ضامن نمایندگی سیاسی برای ۱۸ فرقه در کشور است که میراث حکومت استعماری فرانسه است. وی با تکذیب نقش حزب‌الله در دولت‌ها گفت: «طی سال‌های قبل برخی تلاش داشتند تا بگویند که دولت‌ها در لبنان دولت حزب‌الله هستند؛ درحالی‌که این‌گونه نیست.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
سید حسن نصرالله دبیر کل جنبش حزب الله لبنان عصر جمعه تاکید کرد، مرحوم علامه سید جعفر مرتضی از حامیان سرسخت جبهه مقاومت و امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بود. به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایرنا وی که به مناسبت هفتمین روز درگذشت علامه آیت الله سید جعفر مرتضی العاملی در مجتمع «المجتبی» (ع) در بیروت سخن می‌گفت، خاطر نشان کرد، آن مرحوم در جبهه فکری نیز به مبارزه برخاست و در صف مقاومت در برابر حمله تکفیری قرار گرفت و عاشق امام خمینی (ره) بود. نصرالله ادامه داد، مرحوم سید جعفر مرتضی العاملی هنگامی که مجلس خبرگان ایران پس از رحلت امام خمینی (ره) امام خامنه‌ای را به عنوان رهبر و ولی امر مسلمین انتخاب کرد، چه در ایران و چه در لبنان از حامیان سرسخت رهبر ایران بود و این انتخاب مناسب را ستود. مرحوم علامه سید جعفر مرتضی العاملی در سال ۱۳۶۴ قمری در جنوب لبنان به دنیا آمد. دبیر کل حزب الله با بیان اینکه مرحوم علامه العاملی در تمام زمینه‌های مختلف اسلامی آثاری را به رشته تحریر در آورد، افزود: علامه مرتضی در تدوین قانون اساسی ایران و همچنین در جنگ تحمیلی نیز نقش داشت و تجربیات خود را در اختیار مسوولان ایرانی قرار داد و همچنین تا پایان عمر خود حامی جبهه مقاومت بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
به گزارش نامه نیوز و به نقل از المنار، سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان آغاز شد. ایشان به طور مستقیم وارد عرصه سیاست نشد اما در تمامی عرصه‌ها حضور داشت. سید حسن نصرالله افزود: علامه از حامیان انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی بود و تمام عمرش را به تحقیق و کسب علم و تربیت نسل‌های آتی علما پرداخت و در این مسیر نقش گسترده‌ای در تاسیس حوزه‌های علمیه داشت. دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت: علامه العاملی در تدوین قانون اساسی ایران و نیز در جنگ تحمیلی نقش داشت و تجربیات خود را در اختیار انقلاب قرار داد. علامه العاملی در زمینه‌های مختلف از جمله احکام، اجتماع، فرهنگ و بسیاری دیگر کتاب تدوین کرده بود و ایشان هیچ گاه از تحقیق و پژوهش دست برنداشت.

به انتهای لیست رسیدید