سیدحسین افضلی

سیدحسین افضلی

تسنیمتسنیم1 روز قبل
اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به طرح یک فوریتی شفافیت آرای نظام تقنینی، اظهار داشت: در جلسه اخیر کمیسیون شوراها کلیات طرح شفافیت آرای نظام تقنینی مورد بررسی قرار گرفت. وی افزود: پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان طرح مذکور، کلیات طرح به رأی اعضای کمیسیون گذاشته شد که اعضا با کلیات طرح موافقت کردند. سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد تا کارگروهی ویژه متشکل از اعضای کمیسیون تشکیل شود تا جزئیات این طرح را بررسی کرده و گزارش آن را به اعضای کمیسیون ارائه دهد و در این باره رأی گیری نهایی انجام شود. سلیمی بیان داشت: قرار است کمیسیون شوراها و امور داخلی به عنوان کمیسیون فرعی و کمیسیون حقوقی و قضائی به عنوان کمیسیون اصلی این طرح را بررسی کنند. تبصره در مورد مصوبات شورای‌عالی امنیت ملی، این اقدام پس از رفع مراحل طبقه‌بندی قابل انجام است.
ایلناایلنا2 هفته قبل
یک نماینده مجلس شورای اسلامی خواستار بازنگری در سهمیه و نرخ بنزین شدبه گزارش خبرنگار سیاسی، سیدحسین افضلی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۴ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، گفت: پس از ابلاغ قیمت بنزین آنچه مشهود است تاکید دارد که نسبت به سهمیه و قیمت بنزین بازنگری شود و انتظار می‌رود این کار پیش از آنکه بر سایر اقلام تاثیر می‌گذارد انجام شود. عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: رئیس جمهور هرچه سریع‌تر نسبت به پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنانی که بیش از ۳۰ سال کار کرده‌اند اقدام کند. این نماینده مجلس اظهار داشت: کشاورزان اقلید در حال ورشکستگی هستند که امیدواریم از طریق شرکت‌های بیمه راهکاری برای آن در نظر گرفته شود. افضلی اظهار داشت: ضمن تشکر از وزیر آموزش و پرورش نسبت به تعیین تکلیف استخدام نیروها و رتبه‌بندی معلمین می‌خواهیم هرچه سریع‌تر اقدام عملی و اصولی در این زمینه داشته باشد تا فشار اقتصادی از روی کسانی که درس منزلت به فرزندان می‌دهند، برداشته شود. عضو فراکسیون عمران مجلس تاکید کرد: وزرای نفت و راه و شهرسازی عملا فصل کار به پایان رسیده اما همچنان قیر برای عملیات عمرانی به دست پیمانکاران نرسیده است لطفا این موضوع هرچه سریع‌تر مورد بررسی قرار گیرد.
فارسفارس2 هفته قبل
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: پس از ابلاغ قیمت بنزین به نظر می‌رسد باید نسبت به سهمیه و قیمت بنزین بازنگری شود. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه) پارلمان طی تذکر شفاهی، اظهار داشت: پس از ابلاغ قیمت بنزین به نظر می‌رسد باید نسبت به سهمیه و قیمت بنزین بازنگری شود. وی افزود: انتظار می‌رود این کار پیش از آنکه بر سایر اقلام تاثیر می‌گذارد انجام شود. عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: رئیس جمهور هرچه سریع‌تر نسبت به پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنانی که بیش از ۳۰ سال کار کرده‌اند اقدام کند. این نماینده مجلس اظهار داشت: کشاورزان اقلید در حال ورشکستگی هستند که امیدواریم از طریق شرکت‌های بیمه راهکاری برای آن در نظر گرفته شود.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشسیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس د با اشاره به قرار گرفتن واحدهای مسکونی با عمر ۲۵ سال در مسیر ارائه تسهیلات خرید مسکن، گفت: یکی از مشکلات کنونی خریداران برای تأمین مسکن مورد نیاز، بحث قدرت خرید مردم است، در شرایط کنونی مردم توان خرید کوچک‌ترین مسکن را هم ندارند. مساکن با عمر ۲۵ سال قادر به دریافت تسهیلات خرید مسکن هستنداخبار اقتصادی- نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی مساکن با عمر ۲۵ سال قادر به دریافت تسهیلات خرید مسکن هستند، البته بر اساس تصمیم گیری صورت گرفته، وام مسکن یکم تنها به مساکن زیر ۱۵ سال پرداخت خواهد شد. تا پیش از مصوبه اخیر وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها، خریداران تنها برای خرید مساکن زیر ۱۵ سال قادر به دریافت تسهیلات خرید مسکن بودند، اما در شرایط کنونی خریداران می‌توانند مساکنی را با طول عمر بالاتر اما قیمت بهتر خریداری کنندوی تصریح کرد: تا پیش از مصوبه اخیر وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها، خریداران تنها برای خرید مساکن زیر ۱۵ سال قادر به دریافت تسهیلات خرید مسکن بودند، اما در شرایط کنونی خریداران می‌توانند مساکنی را با طول عمر بالاتر اما قیمت بهتر خریداری کنند. افزایش معاملات بازار مسکن با ارائه تسهیلات به مساکن با عمر ۲۵ سالافضلی ادامه داد: به نظر می‌رسد که با ارائه تسهیلات به مساکن با عمر ۲۵ سال، حجم معاملات بازار مسکن افزایش خواهد یافت، زیرا خریداران برای خرید مساکن با عمر بیشتر تحریک خواهند شد و این مسئله موجب افزایش رونق بازار می‌شود. استفاده وزارت راه از مشوق‌های قانونی و مالی برای رونق بخشی به بازار مسکنعضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا وزارت راه و شهرسازی باید از تمام ابزارها و مشوق‌های قانونی و مالی برای رونق بخشی به بازار مسکن استفاده کند، زیرا در صورت تحقق این مسئله، اقتصاد کشور بهبود خواهد یافت، چراکه بازار مسکن نقش ۳۰ درصدی در بازار اقتصادی دارد.
خانه ملتخانه ملت3 هفته قبل
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به قرار گرفتن واحدهای مسکونی با عمر ۲۵ سال در مسیر ارائه تسهیلات خرید مسکن، گفت: یکی از مشکلات کنونی خریداران برای تأمین مسکن مورد نیاز، بحث قدرت خرید مردم است، در شرایط کنونی مردم توان خرید کوچک‌ترین مسکن را هم ندارند. مساکن با عمر ۲۵ سال قادر به دریافت تسهیلات خرید مسکن هستندنماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی مساکن با عمر ۲۵ سال قادر به دریافت تسهیلات خرید مسکن هستند، البته بر اساس تصمیم گیری صورت گرفته، وام مسکن یکم تنها به مساکن زیر ۱۵ سال پرداخت خواهد شد. تا پیش از مصوبه اخیر وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها، خریداران تنها برای خرید مساکن زیر ۱۵ سال قادر به دریافت تسهیلات خرید مسکن بودند، اما در شرایط کنونی خریداران می‌توانند مساکنی را با طول عمر بالاتر اما قیمت بهتر خریداری کنندوی تصریح کرد: تا پیش از مصوبه اخیر وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها، خریداران تنها برای خرید مساکن زیر ۱۵ سال قادر به دریافت تسهیلات خرید مسکن بودند، اما در شرایط کنونی خریداران می‌توانند مساکنی را با طول عمر بالاتر اما قیمت بهتر خریداری کنند. افزایش معاملات بازار مسکن با ارائه تسهیلات به مساکن با عمر ۲۵ سالافضلی ادامه داد: به نظر می‌رسد که با ارائه تسهیلات به مساکن با عمر ۲۵ سال، حجم معاملات بازار مسکن افزایش خواهد یافت، زیرا خریداران برای خرید مساکن با عمر بیشتر تحریک خواهند شد و این مسئله موجب افزایش رونق بازار می‌شود. استفاده وزارت راه از مشوق‌های قانونی و مالی برای رونق بخشی به بازار مسکنعضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا وزارت راه و شهرسازی باید از تمام ابزارها و مشوق‌های قانونی و مالی برای رونق بخشی به بازار مسکن استفاده کند، زیرا در صورت تحقق این مسئله، اقتصاد کشور بهبود خواهد یافت، چراکه بازار مسکن نقش ۳۰ درصدی در بازار اقتصادی دارد. /پایان پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
بالاترین مالیاتی که پیش‌بینی می‌شود سال آینده بتوانیم بگیریم۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. بر اساس اعلام حسن روحانی، دولت از تامین ۳۰۰ هزار میلیارد تومان برای بودجه سال آینده ناتوان است. این یکی از ویژگی‌های قابل توجه در بودجه سال ۱۳۹۹ است که این آرمانی که همیشه در سیاست‌های کلی مورد تاکید قرار می‌گرفت را اجرا می‌کنیم. رقم وابستگی به نفت را برعکس کردید؟ درخصوص وابستگی بودجه دولت به درآمدهای نفتی، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی جدولی را منتشر کرد که حاوی آمار و ارقامی برای بررسی این موضوع بود. البته در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸، این میزان دوباره به ۳۵ درصد افزایش پیدا می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشسیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه حوزه ساخت و ساز و عمران کشورمان، گفت: قطعا این گونه اقدامات هیچ تأثیری در حوزه عمران کشور نخواهد داشت، زیرا ساخت و ساز کشور در تمام بخش‌ها وابسته به داخل است. تحریم‌های عمرانی آمریکا علیه ایران تکراری استآمریکا در سال‌های اخیر انواع تحریم‌ها را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده و به نظر من تحریم‌های جدید ایالات متحده همان تحریم‌های قبلی اما با نام جدید استوی ادامه داد: آمریکا در سال‌های اخیر انواع تحریم‌ها را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده و به نظر من تحریم‌های جدید ایالات متحده همان تحریم‌های قبلی اما با نام جدید است. افضلی افزود: من معتقدم که تحریم‌های آمریکا نه تنها برای حوزه عمران کشور مضر نبوده، بلکه آثار مثبتی را به ویژه در بحث خودکفایی در تولید برخی قطعات و ماشین آلات خواهد داشت. این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی ایران به عنوان یکی از صادرکنندگان اصلی خدمات فنی و مهندسی تبدیل شده و قطعا این موضوع در سایه خودکفایی کشور محقق شده است. استفاده از ظرفیت‌های داخلی کلید بی اثر کردن تحریم‌های آمریکاعضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: توجه به تولید کشور و استفاده از ظرفیت‌های داخلی کلید بی اثر کردن تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان است که خوشبختانه مقامات کشورمان کاملا این مسئله درک کرده و کشور در این مسیر در حال حرکت است.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه حوزه ساخت و ساز و عمران کشورمان، گفت: قطعا این گونه اقدامات هیچ تأثیری در حوزه عمران کشور نخواهد داشت، زیرا ساخت و ساز کشور در تمام بخش‌ها وابسته به داخل است. تحریم‌های عمرانی آمریکا علیه ایران تکراری استآمریکا در سال‌های اخیر انواع تحریم‌ها را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده و به نظر من تحریم‌های جدید ایالات متحده همان تحریم‌های قبلی اما با نام جدید استوی ادامه داد: آمریکا در سال‌های اخیر انواع تحریم‌ها را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده و به نظر من تحریم‌های جدید ایالات متحده همان تحریم‌های قبلی اما با نام جدید است. افضلی افزود: من معتقدم که تحریم‌های آمریکا نه تنها برای حوزه عمران کشور مضر نبوده، بلکه آثار مثبتی را به ویژه در بحث خودکفایی در تولید برخی قطعات و ماشین آلات خواهد داشت. این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی ایران به عنوان یکی از صادرکنندگان اصلی خدمات فنی و مهندسی تبدیل شده و قطعا این موضوع در سایه خودکفایی کشور محقق شده است. استفاده از ظرفیت‌های داخلی کلید بی اثر کردن تحریم‌های آمریکاعضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: توجه به تولید کشور و استفاده از ظرفیت‌های داخلی کلید بی اثر کردن تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان است که خوشبختانه مقامات کشورمان کاملا این مسئله درک کرده و کشور در این مسیر در حال حرکت است. /پایان پیام
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، براساس آمار سازمان زمین‌شناسی ایران ۳۰۰ دشت در ۱۷ استان کشور با پدیده فرونشست روبه‌رو هستند، استان فارس یکی از مناطقی است که پدیده فرونشست در آن به حالت بحران درآمده است. محمدعلی قلندری، مدیرعامل آبفای استان در مردادماه امسال اعلام کرده است که «برداشت‌های بی‌رویه آب از منابع زیرزمینی موجب شده استان فارس با بحران فرونشست‌های اراضی روبه‌رو شود و این بحران به حد‌ی است که این استان در جهان مقام اول فرونشست زمین را به خود اختصاص داده است». پدیده فرونشست در استان فارسطهمورث یوسفی، مدیر مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی جنوب کشور در گفت‌وگو با تسنیم به تشریح وضعیت استان فارس در زمینه پدیده فرونشست، شکاف زمین و فروچاله پرداخت. به گفته یوسفی در مجموع استان فارس جزء ۵ -۶ استانی استکه تحت تاثیر فرونشست شدید قرار دارد. سونامی فرونشست در کشورمهم‌ترین مشکل پدیده فرونشست زمین، نابودی سفره‌های زیرزمینی است، موضوعی که سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس و نماینده مردم اقلید در مجلس نیز به آن اشاره کرده است.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روند اجرای طرح ملی مسکن، گفت: به نظر من دولت در اجرای طرح ملی مسکن بسیار روند کند و آهسته‌ای را دنبال می‌کند، از این رو قطعا وزارت راه و شهرسازی باید از تک تک روزها برای پیشبرد این برنامه استفاده کند. نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی برخی اعلام می‌کنند که اجرای طرح ملی مسکن در شرایط کنونی با توجه به مدت زمان باقی مانده دولت دوازدهم به صلاح نیست، زیرا شاید دولت‌ها آتی مسئولیت تکمیل این پروژه را بر عهده نگیرند، اما به نظر من این مسئله به هیچ وجه درست نبوده و دولت در این مدت نیز باید تمام سعی خود را برای تولید انبوه مسکن انجام دهد. اجرای پایلوت طرح ملی مسکن در کرمان فرصتی مناسب برای شناسایی مشکلات و نواقصدر هفته گذشته طرح ملی مسکن در استان کرمان به عنوان استان پایلوت اجرایی شد، حال دولت باید تمام جوانب و مشکلات این طرح را شناسایی کند تا در گام‌های بعدی شاهد بروز مشکلات اجرایی و مدیریتی در این حوزه نباشیمافضلی گفت: در هفته گذشته طرح ملی مسکن در استان کرمان به عنوان استان پایلوت اجرایی شد، حال دولت باید تمام جوانب و مشکلات این طرح را شناسایی کند تا در گام‌های بعدی شاهد بروز مشکلات اجرایی و مدیریتی در این حوزه نباشیم. وی ادامه داد: به نظر من دولت در اجرای طرح ملی مسکن باید با مولفه‌های موجود به صورت واقع بینانه نگاه کند، از این رو توجه به شرایط عمومی مردم، اقتصاد مسکن و عوامل تأثیرگذار در رکود یا صعود بازار، از عواملی است که دولت در اجرای طرح ملی باید به آن‌ها توجه کند. عدم آغاز روند اجرایی طرح ملی مسکن آسیب بسیاری را برای بازار مسکن به دنبال داردعضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: عدم آغاز روند اجرایی طرح ملی مسکن آسیب بسیاری را برای بازار مسکن در کشور به دنبال دارد، زیرا بازار علائم مثبتی را در واکنش به برنامه ریزی دولت برای تولید مسکن دارد. /پایان پیام
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره ازسرگیری پروازهای آنتونوف در کشور و احتمال تکرار حادثه سقوط این هواپیماها، گفت: ۵ سال گذشته شاهد بروز حادثه سقوط هواپیمای آنتونوف در ایران بودیم، حادثه‌ای که در نهایت منجر به صدور دستور توقف فعالیت این هواپیما در آسمان ایران شد. نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این موضوع در آن دوران مطرح می‌شد که هواپیماهای آنتونوف با آب و هوا و شرایط جغرافیایی کشورمان سازوگار نیست و این مسئله یکی از دلایل سقوط هواپیما بوده است. وی گفت: قطعا برای ارائه مجوز پرواز هواپیماهای آنتونوف نخست باید بررسی کرد که آیا می‌توان نقایص فنی این هواپیما را برطرف کرد تا در آینده خطری برای مسافران نداشته باشد. افضلی ادامه داد: طبق گزارش‌های مطرح شده در رسانه‌ها، سازمان هواپیمایی مجوز پرواز هواپیماهای آنتونوف را صادر کرده، اما این موضوع باید توسط متخصصان و کارشناسان فنی مورد بررسی قرار گیرد. عضو کمیسیون عمران مجلس، از ورود این کمیسیون به پرونده پرواز هواپیماهای آنتونوف خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت پرونده، این موضوع در نخستین نشست کمیسیون عمران با حضور مسئولان و کارشناسان مربوطه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. /پایان پیام
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اضافه شدن بانک مسکن به ترکیب مجریان طرح ملی مسکن، گفت: رسالت اصلی بانک مسکن، تأمین، جذب و هدایت سرمایه به سمت بازار مسکن است تا عملا صنعت مسکن از نظر هزینه‌ها متعادل شود. فعالیت بانک مسکن به هیچ وجه در بازار ساخت و ساز مشهود نیستمتأسفانه فعالیت بانک مسکن به هیچ وجه در بازار ساخت و ساز مشهود نیست، این بانک در چند سال اخیر اقدام به ارائه تسهیلات خرد به متقاضیان کرده اما در شرایط کنونی معوقات به صندوق بانک باز نمی‌گرددنماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه فعالیت بانک مسکن به هیچ وجه در بازار ساخت و ساز مشهود نیست، این بانک در چند سال اخیر اقدام به ارائه تسهیلات خرد به متقاضیان کرده اما در شرایط کنونی معوقات به صندوق بانک باز نمی‌گردد. عدم بازگشت اقساط تسهیلات به بانک مسکنوی ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی بانک مسکن در شرایط کنونی، عدم بازگشت اقساط تسهیلات خرید مسکن است و این مسئله مشکلات بسیاری را برای این بانک ایجاد کرده است، از این رو این مسائل نشان می‌دهد که برنامه ریزی و سیاست گذاری‌های صورت گرفته، دچار نقص و مشکل است. رسالت‌های اصلی بانک مسکن، حمایت از مسکن سازان حرفه‌ای استافضلی گفت: یکی از رسالت‌های اصلی بانک مسکن، حمایت از مسکن سازان حرفه‌ای بوده که متأسفانه این موضوع نیز به درستی محقق نشده است، از این رو در سال‌های گذشته، سازندگان حرفه‌ای نه تنها حمایت نشده‌اند، بلکه به دلیل فقدان پشتوانه زمین خورده‌اند. وزارت راه به دنبال تقویت جایگاه بانک مسکن در عرصه ساخت و سازعضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: به نظر می‌رسد که وارد کردن بانک مسکن به عرصه اجرای طرح ملی مسکن توسط وزیر راه و شهرسازی به این دلیل است که عملا این بانک در چرخه تولید مسکن نبوده و جایگاه تأثیرگذاری ندارد، بنابر این وزارتخانه به دنبال تقویت جایگاه این بانک در مسیر مسکن سازی در کشور است. /پایان پیام
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشطرح دوفوریتی شفافیت آرای نظام تقنینی با امضای ۱۸۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده بود که در جلسه امروز یکشنبه ۷ مهر فوریت آن به‌تصویب نمایندگان رسید. اخبار سیاسی- متن این طرح به‌شرح زیر است: مقدمه (دلایل توجیهی): شفاف‌سازی آراء و مذاکرات نهادهای قانونگذاری از جمله مجلس شورای اسلامی، هیئت وزرا، خبرگان، شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و … از جمله شاخص‌های حکمرانی خوب به‌حساب می‌آیند که ارتقای وضعیت این شاخص از طریق فراهم آوردن امکان آگاهی مردم بدون تبعیض به آراء و متن مذاکرات بخشهای مختلف حاکمیت میسور است و این مهم نظارت افکار عمومی را برعهده دارد و مهمترین اقدام در جهت ارتقاء و اعتماد عمومی به‌حساب می‌آید، لذا طرح ذیل با قید دوفوریت تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود: عنوان طرح: شفافیت آرای نظام تقنینیماده واحده تمامی شوراها، مجامع و نهادهای مؤثر در فرآیند قانونگذاری و همچنین نهادهای تصمیم‌گیرنده‌ای که دارای صلاحیت سیاست‌گذاری یا وضع قانون و مقررات هستند، از جمله مجلس شورای اسلامی، هیئت وزراء، مجمع تشخیص مصلحت نظام، شوراهای‌عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی، شوراهای اسلامی شهر و روستا و خبرگان رهبری و شورای نگهبان موظف به علنی‌سازی رأی اعضاء و انتشار آن و مذاکرات در درگاه اینترنتی خود می‌باشند. تبصره در مورد مصوبات شورای‌عالی امنیت ملی، این اقدام پس از رفع مراحل طبقه‌بندی قابل انجام است. اسامی ۱۸۰ نماینده امضاکننده این طرح به‌شرح ذیل است: وکیلی سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی محمدی (تهران) - پاپی‌زاده پالنگان- ظاهری عبده‌وند- جلال میرزایی- قاضی‌پور- سروش- حمزه- مازنی- سیدفرید موسوی- علی‌جانی زمانی- گیلانی- امینی‌فرد- مقدسی- کوسه‌غراوی- محمودزاده- علی ابراهیمی- علیرضا رحیمی- فرهنگی- ترکی- شیخ- بی‌مقدار- موسوی‌لارگانی- محمدحسین قربانی- سیاوشی شاه‌عنایتی- کاظمی باباحیدری- آزادی‌خواه- حضرت پور طلاتپه- بهمنی- تابش- علی‌محمد مرادی- مسعود رضایی- برزگر کلشانی- شریفی- محمد کاظمی- انصاری- منصوری- اکبریان- کمالی‌پور- ناصری‌نژاد- شکری- رحیمی جهان‌آبادی- کرم‌پور حقیقی- محمدابراهیم رضایی- امیری خامکانی- پورمختار- عابدی- قوامی- خدری- کولیوند- همتی- ایران‌نژاد- حضرتی- فاطمه سعیدی- محمد حسینی- امیرآبادی فراهانی- عبدالکریم حسین‌زاده- حاجی‌بابایی- پژمان‌فر-احمدی لاشکی- جعفرزاده ایمن‌آبادی- بیگلری- سیداحسن علوی- سلام امینی- حیدری- عثمانی- نجفی خوشرودی- نگهبان سلامی- بابایی صالح- همایون هاشمی- خالدی سردشتی- لاهوتی- محمدیان- نوریان- قمی- تربتی‌نژاد- اسماعیلی- شریعت‌نژاد- یوسفیان ملا- اله قلی‌زاده- رضا کریمی- کاتب- حاجی‌‌دلیگانی- زارعی- هاشمی‌پور- محمدرضا نجفی- سالک کاشانی- علیرضا سلیمی- نیاز آذری- سعادت- خضری- نادری- سیداحسان قاضی‌زاده‌هاشمی- مسعود گودرزی- سیدحمزه امینی- خجسته- بیرانوندی- ملکشاهی‌راد- رستمیان- بت کلیا- محمداسماعیلی سعیدی- تاج‌الدین- ربیعی فرادنبه- الماسی- زرآبادی- مافی- جلودارزاده- چنارانی- سعیدی‌مبارکه- عبدالرضا عزیزی- جعفرپور- محمدی (قزوین) - اولاد قباد- افتخاری- کوچکی نژادارم ساداتی- حسینی‌کیا- پارسایی- سیدکمال‌الدین شهریاری- یوسف‌نژاد- حسن‌نژاد- تجری- فرمند- باستانی- مختار- سیده فاطمه حسینی- عباسی- فتحی- کبیری- سلیمانی- سیدحسین افضلی- صفری- دهقانی فیروزآبادی- سیدحمیدرضا کاظمی- کاظم‌نسب- یارمحمدی- اکبری (شیراز) - شوشتری- شیویاری- بهرام‌نیا- سیده فاطمه ذوالقدر- پورابراهیمی داورانی- فلاحت‌پیشه- نقوی‌حسینی- دلخوش‌اباتری- انارکی محمدی- کواکبیان- تاج‌گردون- جمالی سوسفی- ادیانی- سلحشوری- عبادی- نظرافضلی- خدابخشی- ساری- رضازاده- صادقی- خدادادی- کاظم‌زاده- کامران- برومندی- رضایی‌کوچی- بادامچی- طاهرخانی- خالقی- بیگدلی- پورحسین شقلان- لطفی- حسن‌پور بیگلری- جلالی- میرزایی نیکو- گرمابی- ابوترابی- خادمی- علی قربانی- عارف- شرفی- نورقلی‌پور- بنایی- آقاپور علی‌شاهی.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از رد فوریت طرح «شفافیت آرا»، تصمیم به انتشار داوطلبانه آراء خود گرفتند. این نمایندگان که تا لحظه انتشار این خبر تعدادشان به ۹۴ نفر می‌رسد، طی نامه‌ای از هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستند که آراء آنها به صورت «سیستمی» و «بدون دخالت دست» در سامانه‌ای از طرف مجلس به صورت عمومی منتشر شود. *مخالفت هیات رئیسه با انتشار آرای نمایندگانالبته هیئت رئیسه مجلس با انتشار آراء مخالفت کرده و آن را مغایر با آیین نامه مجلس دانسته است؛ موضوعی که نمایندگان موافق آن را رد و تاکید دارند که آیین نامه خانه ملت هیچ بندی درباره مخالفت با انتشار آراء ندارد. اسامی داوطلبان برای انتشار آرایشان به شرح ذیل است: مجتبی ذوالنوریاحمد امیرآبادی فراهانیمصطفی کواکبیانالیاس حضرتیرحیم زارعاحمد مرادیحسین هاشمیاحد آزادیخواهمحمدعلی پورمختارحمیدرضا حاجی‌باباییحسن بهرام‌نیاامیر خجستهعبدالحمید خدریحمدالله کریمیسیداحسن علویمحمدرضا ملکشاهی رادعباس گودرزیمحمدرضا صباغیان بافقیشادمهر کاظم‌زادهسلام امینیعلی‌اکبر کریمیمحمدرضا منصوریمحمدابراهیم رضاییعلیرضا سلیمیعلی ابراهیمیسیدمهدی مقدسیشهاب نادریسیدجواد حسینی‌کیاحسن سلیمانیسیدحسین نقوی‌حسینیمحمدرضا رضایی کوچیسیدحسین افضلیکورش کرم‌پور حقیقیرضا انصاریمحمد عزیزیفریدون احمدیسیدحسن حسینی‌شاهرودیمحمدباسط درازهیحسینعلی شهریاریسیده حمیده زرآبادییوناتن بت‌کلیاعلی‌اصغر یوسف‌نژادمحمود شکریذبیح‌الله نیک‌فر لیالستانیغلامعلی جعفرزادهجبار کوچکی‌نژادشهباز حسن‌پور بیگلریسیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمیجواد کریمی‌قدوسیسیداحسان قاضی‌زاده هاشمینصرالله پژمانفرهاجر چنارانیسعید باستانیمحمدحسین حسین‌زاده بحرینیجلیل رحیمیمحمد دهقانیمحمدرضا امیرحسن‌خانیفرهاد فلاحتینظر افضلیعبدالرضا عزیزیحمیدرضا فولادگرابوالفضل ابوترابیسیدصادق طباطبایی‌نژادعلی گلمرادیفریدون حسنوندقاسم ساعدیعامر کعبیسیدراضی نوریغلامرضا شرفیجلیل مختاراقبال محمدیانسهراب گیلانیعزیز اکبریانمحمدجواد کولیوندمحمدرضا پورابراهیمیمحمدمهدی زاهدییحیی کمالی‌پوراحمد علیرضا بیگیمحمد اسماعیل سعیدیضیاءالله اعزازی ملکیسلمان خدادادیروح‌الله حضرت‌پورسیدهادی بهادرینادر قاضی‌پورسیدتقی کبیریرسول خضریزهرا سعیدی‌مبارکهاحمد سالک کاشانیحسینعلی حاجی‌دلیگانیسیدمحمدجواد ابطحیسیدناصر موسوی‌لارگانیعباسعلی پوربافرانیمرتضی صفاریسیدجواد ساداتی‌نژاد
تابناکتابناک3 ماه قبل
بر اساس محاسبات علمی، برای تولید هرکیلوگرم شیرخام، ۷۰ گرم سبوس نیاز است و با این افزایش قیمت (۱۴۰۰ تومان) بهای شیرخام نیز برای هر کیلوگرم، ۶۰ تومان افزایش خواهد داشت. این افزایش قیمت سبوس، در بهای تمام شده گوشت قرمز نیز تاثیر مستقیم خواهد داشت. قیمت نفت افزایش یافتروز گذشته در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با ۲۸ سنت افزایش نسبت به روز یکشنبه به قیمت ۶۱ دلار و ۸۲ سنت معامله شد. به گزارش رویترز، پس از آنکه وزیر انرژی عربستان اعلام کرد هیچ تغییرات عمده‌ای در سیاست نفت این کشور وجود نخواهد داشت، قیمت نفت افزایش یافت. این گزارش در حالی است که بهای نفت خام پایین است و پیش‌بینی می‌شود که کسری بودجه عربستان افزایش یابد.
خانه ملتخانه ملت3 ماه قبل
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: در شرایط کنونی رویکردهای متفاوتی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور مطرح است که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. برخی از مدیران موضوع خرید هواپیماهای دست دوم اروپایی را مطرح کرد و برخی دیگر موضوع خرید هواپیماهای دست اول روسی را پیشنهاد می‌دهندنماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی از مدیران موضوع خرید هواپیماهای دست دوم اروپایی را مطرح کرد و برخی دیگر موضوع خرید هواپیماهای دست اول روسی را پیشنهاد می‌دهند. اولویت اصلی در خرید هواپیما، حفظ امنیت مسافران و سرنشینان استوی تصریح کرد: به نظر من اولویت اصلی در خرید هواپیما، حفظ امنیت مسافران و سرنشینان است، زیرا بروز هر گونه مشکل در این رابطه هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ روانی تبعاتی را به دنبال خواهد داشت. در حوزه خرید هواپیما نباید تمام تخم مرغ‌هایمان را در یک سبد بگذاریمافضلی گفت: نظر من در مورد خرید هواپیماهای دست دوم اروپایی یا خرید هواپیماهای نو روسی این است که ما نباید تمام تخم مرغ‌هایمان را در یک سبد بگذاریم، زیرا محدود کردن حق انتخاب شاید در آینده برای ما مشکل ساز خواهد شد. عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: اگر ما تنها به دنبال خرید به یک روش باشیم، قطعا این مسئله انحصار ایجاد کرده و مشکل ساز خواهد بود، از این رو ما باید از روش‌های متنوع و شرکت‌های مختلف برای تأمین نیازهای ناوگان حمل و نقل هوایی کشور استفاده کنیم. /پایان پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی مهم‌ترین مشکل و مسئله در بحث قیمت گذاری حوزه حمل و نقل، عدم شفافیت در میزان هزینه و میزان اعتبارات یک بخش است، اما هنوز برای ما به عنوان دستگاه نظارتی این هزینه‌ها شفاف نیست. اعتمادآنلاین|سیدحسین افضلی، عضو کمیسیون عمران مجلس، در واکنش به موضوعات مطرح شده درباره احتمال افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیط قطار در ماه‌های آتی، گفت: در اوایل سال جاری نرخ بلیط قطار حدود ۲۰ درصد افزایش یافت، حال مدیران شرکت‌های مرتبط با حمل و نقل ریلی به دنبال افزایش دوباره ۲۰ درصد قیمت بلیط هستند، این معنای آن است که بلیط قطار در یک سال قرار است که حدود ۴۰ درصد افزایش یابد. نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی مهم‌ترین مشکل و مسئله در بحث قیمت گذاری حوزه حمل و نقل، عدم شفافیت در میزان هزینه و میزان اعتبارات یک بخش است، در شرایط کنونی مدیران بخشی مانند حمل و نقل ریلی مدام اعلام می‌کنند که اعتبارات کافی برای پوشش قرار دادن هزینه‌ها را ندارند، اما هنوز برای ما به عنوان دستگاه نظارتی این هزینه‌ها شفاف نیست. عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا باید نشست تخصصی در این کمیسیون با حضور مسئولان راه آهن برای بررسی و شفاف سازی هزینه‌ها و میزان بودجه این حوزه برگزار شود. منبع: خانه ملت
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اقلید، اواسط فروردین ماه امسال بارش قابل توجه باران موجب وقوع سیلاب شد، کوچکی و غیر استاندارد بودن پل ورودی شهر اقلید تحمل این حجم از سیلاب را نداشت و تخریب شد و از آن روز یک راه انحرافی جهت تردد ایجاد شده است. اکنون پس از گذشت حدود پنج ماه از تخریب پل و ایجاد مسیر انحرافی هنوز هیچ اقدامی در جهت احداث پل ورودی صورت نگرفته و این مسئله گلایه مردم و مسافران را در پی داشته است. رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل عمومی شهرستان اقلید با اشاره به نیاز مسیر به پل مناسب و مقاوم گفت: طبق نتیجه مطالعات مقرر شد که پلی با چهار دهانه ۴متری که طراحی‌های آن آماده شده است برای احداث به زودی به مناقصه گذاشته شود. کشاورزی، پیش بینی صورت گرفته جهت مبلغ موردنیاز برای اجرای این طرح را یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بیان کرد. خبرگزاری تسنیم بنا دارد در سلسله‌ گزارش‌هایی به بیان مشکلات و توانمندی‌های شهرستان‌ها و روستاهای استان فارس بپردازد.
خانه ملتخانه ملت3 ماه قبل
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی صدور پروانه ساختمانی در انتهای سال ۹۷، گفت: خوشبختانه با وجود برخی مشکلات در بازار مسکن و نبود چشم انداز شفاف و درست در این حوزه، سازندگان برای ساخت ساختمان‌های جدید دست بر روی دست نگذاشته‌اند، البته دریافت پروانه ساختمانی به معنای عملیات و اجرای پروژه نیست، اما افزایش صدور پروانه به خودی خود مثبت است. واکنش مثبت بازار به برنامه مسکن سازی دولتنماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چند ماه اخیر وزارت راه و شهرسازی و دولت برنامه قابل قبولی را برای تولید مسکن در کشور تدوین کرد، البته این برنامه هنوز بر روی کاغذ باقی مانده، اما بازار مسکن به این میزان برنامه ریزی نیز واکنش مثبت نشان داد. جلب اعتماد سازندگان با اجرای برنامه‌های مسکن سازی دولتاگر برنامه‌های دولت برای تولید انبوه مسکن عملیاتی شود، در آینده نزدیک چشم انداز بازار روشن شده و سازندگان با اطمینان کامل پا به عرصه تولید مسکن می‌گذارند، اما در شرایط کنونی آن‌ها به دلیل بروز برخی مشکلات، توان ریسک در این عرصه را ندارندوی گفت: قطعا اگر برنامه‌های دولت برای تولید انبوه مسکن عملیاتی شود، در آینده نزدیک چشم انداز بازار روشن شده و سازندگان با اطمینان کامل پا به عرصه تولید مسکن می‌گذارند، اما در شرایط کنونی آن‌ها به دلیل بروز برخی مشکلات، توان ریسک در این عرصه را ندارند. ادعای جدید انبوه‌سازان؛ تولید سالانه یک میلیون مسکن در کشوراین نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اخیرا برخی از انبوه سازان اعلام کرده‌اند که ما توان تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی را داریم، از این رو می‌توان از این ظرفیت برای تولید ملک و کاهش تقاضا و افزایش عرضه استفاده کرد. تداوم کاهش قیمت با اجرای برنامه‌های تولید انبوه مسکنعضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر من اگر بازار تولید مسکن در کوتاه مدت مدیریت شود، قطعا قیمت مسکن به روند نزولی ادامه خواهد داد و حتی این امکان وجود دارد که سرعت کاهش قیمت‌ها افزایش یابد. /پایان پیام
خانه ملتخانه ملت4 ماه قبل
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، روند اجرای طرح بازآفرینی شهری در سطح کشور را ناکافی و نامطلوب ارزیابی کرد و گفت: با وجود آن که در ماه‌های اخیر اقداماتی برای نوسازی بافت فرسوده و اجرای طرح بازآفرینی شهری صورت گرفته، اما به نظر من اقدامات در حد مطلوب نبوده است. ساماندهی بافت فرسوده امروز بسیار ضروری استافضلی ادامه داد: ساماندهی بافت فرسوده امروز بسیار ضروری است، زیرا با این اقدام، ضمن زیباسازی شهرها، مساکن در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله مقاوم می‌شوند. افزایش تولید مسکن با اجرای طرح بازآفرینی شهری و نوسازی بافت فرسودهاین نماینده مردم در مجلس دهم گفت: یکی از ابعاد مثبت طرح بازآفرینی شهری و نوسازی بافت فرسوده، افزایش تولید مسکن در کشور است، زیرا زمانی که یک ملک فرسوده تخریب می‌شود، به جای آن آپارتمان‌های چند طبقه ساخته خواهد شد. طرح بازآفرینی شهری باید در قالب محله‌ای و منطقه‌ای صورت گیردوی ادامه داد: البته یکی از نکات مهم در بحث اجرای طرح بازآفرینی شهری این است که طرح باید در قالب محله‌ای و منطقه‌ای صورت گیرد، یعنی آنکه سازنده باید ضمن نوسازی بافت فرسوده و ساخت مساکن جدید، محله را نیز با توجه به افزایش واحدهای مسکونی و افزایش جمعیت، اصلاح کنند. روند اجرای طرح بازآفرینی شهری با عمق مشکلات بافت‌های فرسوده متناسب نیستعضو کمیسیون عمران مجلس گفت: البته روند اجرای طرح بازآفرینی شهری در شرایط کنونی به هیچ وجه با عمق و میزان مشکلات بافت‌های فرسوده متناسب نیست، از این رو نیاز است که برای تحقق این مسئله از ابزارهای مختلف قانونی و مالی از جمله ارائه تسهیلات استفاده شود. /پایان پیام
خانه ملتخانه ملت4 ماه قبل
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت اجرای پروژه خط راه آهن رشت- انزلی- آستارا، گفت: اجرای این پروژه، تکمیل کننده کریدور شمال به جنوب است که عملا با تحقق آن، ایران به کشور آذربایجان و از این طریق به اروپا متصل خواهد شد. سهم ۸۰ درصدی حمل و نقل ریلی در جابه جایی کالا در کشورهای پیشرفتهدر شرایط کنونی در بسیاری از کشورها، بیش از ۸۰ درصد حمل کالا توسط سیستم حمل و نقل ریلی صورت می‌گیرد، اما در ایران حمل و نقل ریلی، سهم کمی از این حوزه داردوی گفت: در شرایط کنونی در بسیاری از کشورهای پیشرفته، بیش از ۸۰ درصد حمل کالا توسط سیستم حمل و نقل ریلی صورت می‌گیرد، اما در ایران حمل و نقل ریلی، سهم کمی از این حوزه دارد. سرمایه گذاری در حوزه توسعه مسیرهای مواصلاتی بسیار سودده استاین نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: همچنین سرمایه گذاری در حوزه توسعه مسیرهای مواصلاتی بسیار سودده بوده و سود آن به سرعت به سرمایه گذاران بر می‌گردد. کشور آذربایجان نیمی از سرمایه مورد نیاز پروژه راه آهن رشت-انزلی- آستارا را تأمین می‌کندوی ادامه داد: البته طبق توافقات صورت گرفته، قرار است که کشور آذربایجان نیمی از سرمایه مورد نیاز پروژه راه آهن رشت-انزلی- آستارا را تأمین کند که این مسئله خود در افزایش سرعت اجرای پروژه موثر خواهد بود. اتصال دریای خزر به دریای خلیج فارس با اجرای پروژه راه آهن رشت به آستاراعضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: با اجرای پروژه راه آهن رشت به آستارا، عملا دریای خزر به خلیج فارس متصل شده و از این طریق و همچنین کشور آذربایجان، ایران مستقیم با بازار اروپا متصل خواهد شد. /پایان پیام
افکارنیوزافکارنیوز4 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشسیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از رویکرد هیأت دولت در حذف موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن، گفت: به نظر می‌رسد که دولت موافق اخذ مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن نبوده و در این راستا، در لایحه مالیات بر فعالیت‌های اختلال زا، موضوع مالیات بر عایدی مسکن را حذف کرده است. مخالفت دولت با موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن نتیجه‌ای جزء تداوم تلاطم در بازار مسکن نداردحذف موضوع مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن لایحه مالیات بر فعالیت‌های اختلال زا نتیجه‌ای جزء تداوم تلاطم در بازار مسکن ندارد، بنابراین دولت به جای حذف صورت مسئله باید راه‌های اصلاحی و جایگزینی را ارائه کندوی گفت: حذف موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن لایحه مالیات بر فعالیت‌های اختلال زا نتیجه‌ای جزء تداوم تلاطم در بازار مسکن ندارد، بنابراین دولت به جای حذف صورت مسئله باید راه‌های اصلاحی و جایگزینی را ارائه کند. مالیات بر عایدی سرمایه مسکن دقیقا فعالیت دلالان را هدف قرار داده استاین نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه موضوع مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن دقیقا فعالیت دلالان در بازار مسکن را هدف قرار داده است، تصریح کرد: این قانون سازوکار دقیقی را برای بخش خرید و فروش مسکن ایجاد می‌کند و افرادی که به دنبال درآمدزایی از معاملات مسکن هستند، را هدف قرار می‌دهد. کاهش قیمت املاک با تصویب مالیات بر عایدی سرمایه مسکنوی گفت: تصویب موضوع مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن و اجرای قانون مربوطه تأثیر مستقیم و چشمگیری در کاهش قیمت مسکن خواهد داشت، زیرا با کاهش معاملات، مساکن موجود به متقاضیان واقعی می‌رسد. نمایندگان مجلس معتقد به اجرای مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن هستندعضو کمیسیون عمران مجلس افزود: نمایندگان مجلس معتقد به اجرای مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن هستند و قطعا در صورت حذف این موضوع از لایحه مالیات بر فعالیت‌های اختلال زا، مجلس خود وارد عمل شده و لایحه را اصلاح خواهد کرد.
ایران‌جیبایران‌جیب4 ماه قبل
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: حذف موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن لایحه مالیات بر فعالیت‌های اختلال زا نتیجه‌ای جزء تداوم تلاطم …عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: حذف موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن لایحه مالیات بر فعالیت‌های اختلال زا نتیجه‌ای جزء تداوم تلاطم در بازار مسکن ندارد، بنابر این دولت به جای حذف صورت مسئله باید راه‌های اصلاحی و جایگزینی را ارائه کند. سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت، با انتقاد از رویکرد هیأت دولت در حذف موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن، گفت: به نظر می‌رسد که دولت موافق اخذ مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن نبوده و در این راستا، در لایحه مالیات بر فعالیت‌های اختلال زا، موضوع مالیات بر عایدی مسکن را حذف کرده است. مخالفت دولت با موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن نتیجه‌ای جزء تداوم تلاطم در بازار مسکن نداردوی گفت: حذف موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن لایحه مالیات بر فعالیت‌های اختلال زا نتیجه‌ای جزء تداوم تلاطم در بازار مسکن ندارد، بنابراین دولت به جای حذف صورت مسئله باید راه‌های اصلاحی و جایگزینی را ارائه کند. کاهش قیمت املاک با تصویب مالیات بر عایدی سرمایه مسکنوی گفت: تصویب موضوع مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن و اجرای قانون مربوطه تأثیر مستقیم و چشمگیری در کاهش قیمت مسکن خواهد داشت، زیرا با کاهش معاملات، مساکن موجود به متقاضیان واقعی می‌رسد. نمایندگان مجلس معتقد به اجرای مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن هستندعضو کمیسیون عمران مجلس افزود: نمایندگان مجلس معتقد به اجرای مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن هستند و قطعا در صورت حذف این موضوع از لایحه مالیات بر فعالیت‌های اختلال زا، مجلس خود وارد عمل شده و لایحه را اصلاح خواهد کرد.
خانه ملتخانه ملت4 ماه قبل
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از رویکرد هیأت دولت در حذف موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن، گفت: به نظر می‌رسد که دولت موافق اخذ مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن نبوده و در این راستا، در لایحه مالیات بر فعالیت‌های اختلال زا، موضوع مالیات بر عایدی مسکن را حذف کرده است. مخالفت دولت با موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن نتیجه‌ای جزء تداوم تلاطم در بازار مسکن نداردحذف موضوع مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن لایحه مالیات بر فعالیت‌های اختلال زا نتیجه‌ای جزء تداوم تلاطم در بازار مسکن ندارد، بنابراین دولت به جای حذف صورت مسئله باید راه‌های اصلاحی و جایگزینی را ارائه کندوی گفت: حذف موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن لایحه مالیات بر فعالیت‌های اختلال زا نتیجه‌ای جزء تداوم تلاطم در بازار مسکن ندارد، بنابراین دولت به جای حذف صورت مسئله باید راه‌های اصلاحی و جایگزینی را ارائه کند. مالیات بر عایدی سرمایه مسکن دقیقا فعالیت دلالان را هدف قرار داده استاین نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه موضوع مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن دقیقا فعالیت دلالان در بازار مسکن را هدف قرار داده است، تصریح کرد: این قانون سازوکار دقیقی را برای بخش خرید و فروش مسکن ایجاد می‌کند و افرادی که به دنبال درآمدزایی از معاملات مسکن هستند، را هدف قرار می‌دهد. کاهش قیمت املاک با تصویب مالیات بر عایدی سرمایه مسکنوی گفت: تصویب موضوع مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن و اجرای قانون مربوطه تأثیر مستقیم و چشمگیری در کاهش قیمت مسکن خواهد داشت، زیرا با کاهش معاملات، مساکن موجود به متقاضیان واقعی می‌رسد. نمایندگان مجلس معتقد به اجرای مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن هستندعضو کمیسیون عمران مجلس افزود: نمایندگان مجلس معتقد به اجرای مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن هستند و قطعا در صورت حذف این موضوع از لایحه مالیات بر فعالیت‌های اختلال زا، مجلس خود وارد عمل شده و لایحه را اصلاح خواهد کرد. /پایان پیام
ایلناایلنا4 ماه قبل
یک عضو کمیسیون عمران مجلس جزئیات جلسه امروز این کمیسیون را تشریح کرد. سیدحسین افضلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره جزئیات جلسه امروز کمیسیون عمران گفت: ادامه بررسی لایحه مشارکت عمومی - خصوصی در دستور کار امروز این کمیسیون قرار داشت که موادی از آن نیز به تصویب رسید. وی تاکید کرد: ادامه بررسی این لایحه به جلسات بعدی موکول شد.
خانه ملتخانه ملت4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدحسین افضلی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۶ مردادماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود گفت: در ابتدا از زحمات ریاست قوه قضائیه به دلیل مبارزه با مفسدان اقتصادی و سربازان گمنام امام زمان (عج) به دلیل انجام عملیات فنی و پیچیده برای شناسایی جاسوسان آمریکایی تشکر می‌کنم. نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی افزود: از وزیر راه و شهرسازی درخواست دارم در خصوص احداث تنها پل موجود در مسیر اصلی شهرستان اقلید که در جریان سیل تخریب شده و سیستم تهویه تونل اباصالح المهدی که بیش از ۲ سال از طراحی آن می‌گذرد اهتمام بیشتری داشته باشد. وی ادامه داد: از وزیر جهاد کشاورزی به دلیل رفع به موقع مشکل کود موردنیاز کشاورزان تشکر می‌کنم و از وی درخواست دارم نسبت به ساماندهی برخی از محصولات کشاورزی که حاصل یک سال زحمت کشاورزان است چاره اندیشی کنند، برنامه ریزی در خصوص صادرات محصولات مازاد ضمن جلوگیری از ضرر و زیان آن‌ها موجب ارزآوری بیشتری در شرایط موجود می‌شود. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: از آن جا که در جریان سیل استان فارس شهرستان اقلیم بیشترین خسارت را دیده از مسئولین مربوطه درخواست دارم نسبت به جبران بخشی از خسارات که به مردم و اماکن عمومی وارد شده توجه بیشتری داشته باشند. نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از وزیر نیرو و از سرپرست وزارت آموزش و پرورش جهت حل بخشی از مشکلات برق و آموزش و پرورش شهرستان در جریان سفر اخیر خود تشکر می‌کنم. /پایان پیام
خانه ملتخانه ملت4 ماه قبل
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از رویکرد وزارت راه و شهرسازی در شناور شدن قیمت بلیط پروازهای هوایی، گفت: در شرایط کنونی به دلیل نبود نظارت کافی بر بازار بلیط هواپیما، ایرلاین‌ها و دفاتر فروش بلیط، قیمت پروازهای هوایی را تا سقف اعلامی بالا می‌برند، این در حالی است که افزایش حداکثری قیمت تنها باید در شرایط خاص صورت گیرد. مقابله با انحصارطلبی وظیفه دولت در اقتصاد آزاددر اقتصاد آزاد، دولت نقش نظارتی دارد تا در صورت بروز خطا و تخلف قانونی، با متخلفان برخورد کند، همچنین دولت باید با انحصارطلبی بخش‌ها و گروه‌های تجاری مقابله کندوی گفت: در اقتصاد آزاد، دولت نقش نظارتی دارد تا در صورت بروز خطا و تخلف قانونی، با متخلفان برخورد کند، همچنین دولت باید با انحصارطلبی بخش‌ها و گروه‌های تجاری مقابله کند. دولت از میزان افزایش قیمت بلیط هواپیما مالیات اخذ کندافضلی گفت: در شرایط کنونی راه کارهای متفاوتی برای مدیریت بازار بلیط پروازهای هوایی و کنترل عملکرد ایرلاین‌ها وجود دارد، یکی از راه کارها اعمال سیاست‌های مالیاتی برای قیمت گذاری منطقی بلیط هواپیما است، در این روش اگر قیمت به یک دفعه افزایش زیادی داشته باشد، دولت باید از ما به التفاوت آن، مالیات اخذ کند. دولت باید از منافع مردم در بازار بلیط پروازهای هوایی دفاع کندوی تصریح کرد: قطعا دولت باید از منافع مردم در بازار بلیط پروازهای هوایی دفاع کند، این به معنای حمایت نکردن از بخش خصوصی نیست، بلکه این بخش باید در چارچوب و در راستای تأمین منافع مشتریان و مردم حرکت کند. افزایش چندبرابری قیمت بلیط هواپیما به هیچ وجه قابل قبول نیستعضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: افزایش چندبرابری قیمت بلیط هواپیما به هیچ وجه قابل قبول نیست و سازمان هواپیمایی باید نسبت به تعدیل کردن قیمت بلیط‌ها اقدام کند. /پایان پیام
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از وزارت راه و شهرسازی، سیدحسین افضلی با اشاره به کاهش ۳۶ درصدی آمار معاملات بازار مسکن در کشور، گفت: این آمار نشان دهنده کاهش گرایش خریداران برای خرید مسکن است. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کاهش آمار معاملات بازار مسکن در سال جاری نشان‌دهنده این است که این بازار در وضعیت رکود تورمی قرار دارد، حال پیش‌بینی می‌شود در این وضعیت، قیمت مسکن روند نزولی پیدا خواهد کرد. افضلی ادامه داد: در یک سال اخیر مردم برای حفظ سرمایه خود اقدام به سرمایه‌گذاری در بخش مسکن کردند و به دلیل نگاه سرمایه‌ای به بازار مسکن این مسئله تا حدی در افزایش قیمت‌ها و بروز تلاطم در بازار مسکن تأثیرگذار بود. این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: در صورتی که سیاست‌های کنترلی و اقدامات بازدارنده برای مدیریت بازار مسکن در نظر گرفته نشود رکود تورمی بازار مسکن کوتاه مدت نبوده و در مقابل با اعمال سیاست‌های کنترلی قطعا این دوران گذرا خواهد بود. عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با افزایش تولید مسکن، تقاضا برای خرید مسکن به تدریج کاهش خواهد یافت و در این شرایط قیمت‌ها روند کاهشی خواهند گرفت.
خانه ملتخانه ملت4 ماه قبل
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، پیشنهادات مطرح شده برای ایجاد راه ابریشم هوایی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: راه ابریشم در قدیم یکی از استراتژی‌ترین راه‌های دنیا بود که اقتصاد مبتنی بر این مسیر، بر کسی پوشیده نیست. نقش استراتژیک راه ابریشم هوایی در گشایش اقتصادی ایرانامروز با توجه به معادلات سیاسی و اقتصادی حاکم بر کشورها، ایجاد کریدورهای هوایی و زمینی منطقه‌ای و بین المللی می‌تواند به کمک ما بیاید، در شرایط کنونی با توجه به اعمال تحریم‌ها توسط آمریکا، ایجاد کریدوری مانند راه ابریشم هوایی در کنار راه ابریشم دریایی و راه ابریشم اقتصادی، نقش به سزایی در توسعه اقتصادی ایران خواهد داشتوی گفت: امروز با توجه به معادلات سیاسی و اقتصادی حاکم بر کشورها، ایجاد کریدورهای هوایی و زمینی منطقه‌ای و بین المللی می‌تواند به کمک ما بیاید، در شرایط کنونی با توجه به اعمال تحریم‌ها توسط آمریکا، ایجاد کریدوری مانند راه ابریشم هوایی در کنار راه ابریشم دریایی و راه ابریشم اقتصادی، نقش به سزایی در توسعه اقتصادی ایران خواهد داشت. آثار مثبت راه اندازی راه ابریشم هوایی؛ از کاهش مصرف سوخت تا افزایش درآمداین نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: ارتباط بیشتر میان کشورهای مربوطه، کاهش میزان مصرف سوخت، ایمنی فضای پرواز و افزایش درآمد کشورهای از محل تردد هواپیما بخشی از آثار مثبت راه اندازی راه ابریشم هوایی است. راه اندازی راه ابریشم هوایی برای کشورهای مرتبط جذابیت اقتصادی و سیاسی فراوانی داردافضلی گفت: در شرایط کنونی راه اندازی راه ابریشم هوایی برای کشورهای مرتبط در این مسیر، جذابیت اقتصادی و سیاسی فراوانی دارد که قطعا این مسئله راه را برای تحقق آن باز خواهد کرد. اتحاد هوایی میان کشورهای اورآسیا با راه اندازی راه ابریشم هواییعضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: قطعا توسعه اشکال متفاوت راه ابریشم از جمله راه ابریشم هوایی صرفه اقتصادی بسیاری برای کشورهای مربوطه دارد، ایران نیز با تحقق این موضوع، به منافع بسیاری دست خواهد یافت، از این رو امیدوارم این پیشنهاد اساسی و مهم عملیاتی شده و یک اتحاد هوایی میان کشورهای اورآسیا ایجاد شود. /پایان پیام
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با انتقاد از افزایش بی‌رویه قیمت مسکن، به‌خصوص در کلانشهرها، گفت: دولت باید به این وضعیت رسیدگی کند، مردم برای اجاره یک واحد مسکونی در تنگنا هستند. عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت به قانون مالیات بر خانه‌‌های خالی تمکین نکرده است، اظهار داشت: مجلس در قانونی دولت را ملزم کرده که بر خانه‌های خالی مالیات وضع کند، اما این قانون از سوی دولت اجرا نمی‌شود که باید پاسخ‌گو باشند. افضلی اضافه کرد: در جلساتی که با دولتی‌ها داشته‌ایم، به آنها تذکر داده‌ایم که باید قانون مالیات بر خانه‌های خالی را اجرا کنند، اما این طور عنوان می‌کنند که در شرایط فعلی امکان اجرای این قانون وجود ندارد، در صورتی که زیرساخت‌های آن از سوی قانونگذار تعبیه شده است. وی ادامه داد: دولت در اجرا نکردن قانون مصوب مجلس برای اخذ مالیات از خانه‌های خالی تخلف کرده است، معتقدم اجرا صحیح این قانون می‌تواند در کاهش التهابات موجود در بازار مسکن و اجاره‌بها مؤثر باشد. افضلی در پایان خاطرنشان کرد: تشکیل کمیته‌ای متشکل از دولت، مجلس و قوه‌قضائیه برای نظارت بر بازار مسکن و کاهش التهابات در این بازار مؤثر است که باید در اسرع وقت این کار انجام شود.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

سیدحسین افضلی
وام مسکن