سیدمحمود میرلوحی

سیدمحمود میرلوحی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
کیمیا جان از تو به عنوان یک قهرمان ملی انتظار دارم که اگر در ایران نمی‌مانی، با ایران همچنان بمانی، در سویی که مردم ایستاده‌اند». گویا طیف تندروی اصلاح طلب همچنان از این همبستگی و شکوه، عصبانی و خشمگین هستند. سوم اینکه، این روزنامه اصلاح طلب، ایران را کشوری زخم خورده و مردم ایران را مردمی تحقیرشده و رنج دیده و به عبارتی بدبخت و بیچاره معرفی کرده است. چندی پیش روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد در مطلبی نوشته بود: «آقای روحانی دچار سه عارضه در ارتباط‌گیری با جامعه شده‌ است. حمله به شورای نگهبان، یکی از کارویژه‌های اصلی فعالین و رسانه‌های اصلاح طلب است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
از طرف دیگر با این رویکرد در رد صلاحیت‌ها که نه تنها اصلاح‌طلبان بلکه برخی چهره‌های مستقل نیز رد صلاحیت شده‌اند، قطعا شاهد انتخاباتی حداقلی خواهیم بود و مردم نیز رویکرد مثبتی نشان نخواهند داد. از طرف دیگر اصلاح‌طلبان نیز که تاپیش از این همه چیز را منوط به شورای نگهبان کرده بودند تقریبا تکلیف خود را فهمیده‌اند که چگونه در انتخابات حاضر خواهند شد. از طرف دیگر قبلا گفته شده بود که همه افراد به شرط نداشتن خلاف مالی و اخلاقی و نداشتن مشکل با نظام می‌توانند تایید صلاحیت شوند. اما امروز مجلس به جایی رسیده که اساسا کسی تصور راس امور بودن از آن ندارد. قرار نیست که به هر صورت وارد انتخابات شویم و افراد ناشناخته مثل دوره قبل معرفی کنیم.
ایلناایلنا2 هفته قبل
اعضای شورای شهر تهران به طرح تحقیق و تفحص از قرارداد شهرداری تهران با شرکت رساتجارت و قرارداد موسوم به سه شهید موافقت کردند. به گزارش خبرنگار ایلنا در جریان یکصد و هشتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران، طرح تحقیق و تفحص از قراردادهای رساتجارت کلید خورد. آروین در پایان درخواست کرد که طرح تحقیق و تفحص از قرارداد سه شهید نیز به این طرح ا ضافه شود. در ادامه، سیدمحمود میرلوحی با اشاره به اینکه پس از گذشت یک سال و چند ماه هنوز گزارش تحقیق و تفحص به دست ما نرسیده اظهار داشت: این درحالی است که از ابتدا به دنبال تحقیق و تفحص بودیم. او با تاکید بر اینکه بخش‌های زیادی از قرارداد رساتجارت دارای مشکل است گفت: در این قرارداد در سال ۹۵ به میزان ۵۳۰۰ میلیارد تومان استقراض شده است.
ایلناایلنا2 هفته قبل
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از شهردار درخواست کرد تا گزارشی در خصوص میزان تحقق برنامه‌های هوشمندسازی در شهر تهران ارائه کند. به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدمحمود میرلوحی در جریان یکصد و هشتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری درخصوص هوشمندسازی شهر تهران با اشاره به اینکه در برنامه سوم شهر تهران بندهای ۷، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱ و بند ۵ ماده ۴۲ به موضوع هوشمندسازی و پایداری شهری اشاره شده است، گفت: از شهرداری تهران درخواست می‌کنیم گزارشی در خصوص روند تحقق مصوبات این حوزه به شورا ارائه دهد. وی در ادامه به تبصره ۳۶ بودجه مصوب سال ۹۸ شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: در این تبصره شهرداری موظف بود با هدف تحقق تهران هوشمند جهانشهر دانش و فرهنگ، حداقل ۴۰ درصد دکل‌های رادیویی را کاهش دهد و به درآمد حداقلی ۵۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ دست یابد. همچنین برقراری پشتیبانی از گسترش کارآمد ارتباطات و مبادله دیتا در شهر تهران تسهیل شود. میرلوحی از شهرداری درخواست کرد تا در این خصوص اقدامات انجام شده را به شورای شهر ارائه کند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
تبلیغات کاغذی منجر به هدر رفت منابع طبیعی می‌شود/ دوران انتخابات، عروسی تبلیغ کنندگان کاغذی است! عارف از ادامه راه در بهارستان منصرف شد/ آیا معاون اول دولت اصلاحات به دنبال جبران مافات در ۱۴۰۰ است؟
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
بنابراین مجموع ویژگی‌های موجود، جمهوری اسلامی ایران و عربستان را در شرایطی قرار می‌دهد که بهتر است با یکدیگر سازش کنند». طیف اصلاح طلب پیش از این نیز از فتنه گران در سال ۸۸ و اوباش آشوبگر در سال ۹۶ نیز حمایت کرده بود. ** کارنامه روحانی ربطی به اصلاح طلبان ندارد «سیدمحمود میرلوحی» عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «ماه عسل روحانی (و اصلاح طلبان) بیشتر از شش ماه طول نکشید. فرار از مسئولیت، جزو تفکیک ناپذیر رفتار اصلاح طلبان است. نهادهایی که در اختیار اصلاح طلبان است اما این طیف با بی اخلاقی از پذیرش این مسئولیت شانه خالی می‌کند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه شورای شهر دو فوریت الزام شهرداری برای لایحه رسیدگی به خانواده‌های آسیب دیده در حادثه اخیر در شهر تهران بررسی شد که این دو فوریت با اکثریت آرا به تصویب رسید. به گزارش مهر، اعضای شورای شهر پس از تصویب دو فوریت طرح کلیات آن را با ۲۰ رای موافق از ۲۰ عضو حاضر در جلسه به تصویب رساندند. وی درباره پیشنهاد خود گفت: باید اعضای شورای شهر نظارت دقیقی نسبت به طرح مذکور داشته باشند و آن را به صحن ارائه دهند. وی گفت: از نظر بنده آنچه اتفاق افتاده یک رویداد غمگین اجتماعی است و برخلاف ناآرامی‌های گذشته فاقد جنبه سیاسی است. در پایان سه نفر از اعضای شورای شهر؛ شهربانو امانی، سیدمحمود میرلوحی و محمدجواد حق شناس به عنوان اعضای کمیته انتخاب شدند.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 ماه قبل
با این حال عطایی مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران مدعی است که برف تهران، شهرداری را غافلگیر نکرده است. او با بیان اینکه از برف صبحگاهی غافلگیر نشدیم، اظهار کرد: برف در اوج ترافیک صبحگاهی آغاز شد و امکان تردد ماشین‌آلات شهرداری وجود نداشت و همکاران‌مان به صورت دستی و پیاده اقدام به شن‌پاشی در معابر می‌کنند. اما دیروز شرایط ویژه بود چرا که برودت هوا به منفی نرسید و هم اینکه بارش برف در اوج ترافیک صبحگاهی بوده است. «سیدمحمود میرلوحی» یکی از همین اعضای شورای شهر تهران بود که با انتقاد از غافلگیری شهرداری از بارش برف با وجود اعلام قبلی سازمان هواشناسی گفت: با آقایان حناچی و یزدانی صحبت کردم و به آنها گفتم در این مورد دلیلی برای غافلگیری نبود. صادقانه بگویم، غافلگیر شدیماما با وجودادعای شهرداری که هر گونه غافلگیری را رد می‌کند، سخنگوی شورای شهر به صراحت؛ غافلگیری شهرداری را می‌پذیرد و از شهروندان عذرخواهی می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: برف روز گذشته تهران در حالی به زمین نشست که بسیاری از کاربران فضای مجازی با انتشار تصاویری از برف پاییزی نسبت به ضعف عملکرد شهرداری در برف‌روبی و پاشیدن شن و نمک و تیغه‌زنی در معابر شهر واکنش نشان دادند. سیدمحمود میرلوحی، عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با ایلنا در واکنش به عملکرد ضعیف شهرداری در مدیریت شهری گفت: «شهرداری به‌رغم اعلام قبلی سازمان هواشناسی از بارش برف غافلگیر شد!» نکته جالب ‌توجه، اظهارنظر عجیب و استدلال بی‌پایه مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری است. اصغر عطایی، مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران در گفت‌وگو با ایلنا در پاسخ به اینکه تصاویر در سطح شهر نشان می‌دهد، برف در برخی مناطق نسبتا سنگین است و یخ‌زدگی نیز در سطح شهر مشاهده می‌شود، اظهار داشت: «سطح خیابان‌ها را پاک می‌کنیم، دوباره سفید می‌شود، برف نشسته و نمی‌توان آن را در هوا با تیر زد، برف طبیعی است و باید روی زمین بنشیند و با شن و نمک و یا گریدر آن را برطرف کرد.» و این در حالی است که آقایانی که مدعی مدیریت بحران و کارآمدی هستند در دوره‌های قبلی، آسمان و زمین را به هم می‌بافتند تا مدیریت شهری طیف رقیب خود را زیر سؤال ببرند.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، مراسم ختم سید ابراهیم درازگیسو استاندار اسبق گلستان در دولت اصلاحات و سفیر اسبق ایران در ترکمنستان در حالی در مسجد نور برگزار شد که با حاشیه‌هایی همراه بود. پرویز حناچی با اینکه به مراسم ختم مرحوم درازگیسو نیامده بود اما دسته گل تسلیت وی جلوی درب ورودی مسجد نور و جدا از دیگر گل‌های ارسالی نصب شده بود. صفدر حسینی رئیس مستعفی صندوق توسعه ملی و مناف هاشمی استاندار برکنار شده گلستان نیز در این مراسم و در جمع اصلاح‌طلبان حضور داشتند. مناف هاشمی در این مراسم ختم با محسن مهرعلیزاده استاندار سابق اصفهان و محمدحسین مقیمی استاندار سابق تهران خوش و بش می‌کرد و می‌خندید. حسین مرعشی هم که به آخر مراسم ختم ابراهیم درازگیسو رسیده بود وقتی خبرنگاران را دید گفت که شماها اینجا هم که هستید.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، مراسم ختم سید ابراهیم درازگیسو از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در مسجد نور تهران برگزار شد. در این مراسم، محمدرضا عارف رییس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان، حسین مرعشی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، جواد امام دبیرکل مجمع ایثارگران اصلاح طلب، سیدمحمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران محمدحسین مقیمی استاندار سابق تهران، علی جنگروی نائب رییس کمیته اطلاع رسانی خانه احزاب، جمشید ایرانی دبیرکل حزب فرزندان ایران، اسماعیل دوستی عضو حزب اعتماد ملی، صفدرحسینی رییس اسبق صندوق توسعه ملی، مناف هاشمی استاندار مستعفی گلستان، علی‌اصغر احمدی دبیرکل حزب همبستگی و معاون امور استان‌های دفتر رییس جمهور، محمدرضا خبار عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، حجت‌الاسلام سید رضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز، حجت الاسلام احمد مازنی عضو حزب اعتماد ملی، رحمان زاده استاندار اسبق مازندران، طهایی استاندار اسبق البرز، زبردست استاندار اسبق همدان، کشاورزیان استاندار اسبق مازندران، حسن غفوری‌فرد رئیس اسبق خانه احزاب ایران، ابراهیم اصغرزاده عضو ارشد حزب همسبتگی و حمیدرضا آصفی سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه در این مراسم حضور داشتند. به گزارش فارس، سید ابراهیم درازگیسو استاندار اسبق گلستان در دولت اصلاحات و سفیر اسبق ایران در ترکمنستان بوده است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در جریان جلسه شورای شهر تهران یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه دستورالعمل توده ساختمان‌ها در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت. علی اعطا به عنوان طراح این طرح اظهار کرد: این طرح کمک می‌کند حین احداث ساختمان تنوع حجمی ایجاد شود. اعطا ادامه داد: با توجه به اینکه طرح تفصیلی در حال اجرا است به نظر می‌رسد این لایحه با یک فوریت به رای گذاشته شود. عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: من نمی‌خواهم محدودیت ایجاد کنم و ایجاد تنوع را ندهم ولی در آینده شاهد این خواهیم بود که مشکلاتی برای شهر ایجاد خواهد شد. به گزارش تسنیم پس از مطرح شده نظرات موافق و مخالف اعضای شورای شهر تهران یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه دستورالعمل توده‌هاهی ساختمان با ۱۷ رای موافق به تصویب رسید.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سیدمحمود میرلوحی در جریان جلسه علنی شورای شهر تهران در ارتباط با عدم صدور حکم بازنشستگی نیروهای بازنشسته شده در شهرداری تهران به شهردار تهران تذکر داد و گفت: براساس گزارشات دریافتی متأسفانه عدالت در صدور حکم بازنشستگی افراد بازنشسته شده در شهرداری رعایت نمی‌شود. وی تصریح کرد: طبق آماری که داریم برخی از نیرهای شهرداری تهران بیش از ۳۰ سال است که در این مجموعه مشغول به کارند اما هنوز بازنشسته نشدند. عضو شورای شهر تهران گفت: با توجه به همین شرایط به شهردار تهران تذکر می‌دهم و از وی می‌خواهم در این زمینه پاسخ دهد. انتهای پیام/
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمود میرلوحی در جلسه روز یکشنبه در تذکری که به هیات رئیسه شورای شهر تهران ارسال شد از شهردار تهران درخواست کرد صدور پایان کار سرعت بیشتری پیدا کند بر اساس متن این تذکر بررسی‌های به عمل آمده نشان داده به دلیل فروش قولنامه‌ای آپارتمان‌های بناهای احداثی قبل از صدور پایان کار ممیزان مالیاتی خریداران را به صورت مستاجر تلقی کرده و باعث اعتراض مودیان به پرونده‌های تشکل شده می‌شوند که یکی از دلایل اصلی این امر طولانی شدن پایان کار به خاطر اخذ موافقت سازمان آتش نشانی است که باید با همکاری شهرداری تهران و سازمان امور مالیاتی و در راستای بهبود روند اخذ مالیات املاک در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی این نقیصه برطرف شده و زمینه لازم برای کاهش تعداد پرونده‌ها و تسریع وصول حقوق دولت و افزایش رضایت شهروندان فراهم شود.
فارسفارس4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، در جلسه شورای شهر امروز سردار کارگر به مناسبت هفته دفاع مقدس سخنانی درباره جایگاه شهدا و هفته دفاع مقدس داشت و به دلیل کمبود وقت اعضای شورای شهر امکان ارائه تذکر برایشان فراهم نبود. محسن هاشمی درباره این موضوع گفت: به دلیل کمبود وقت تذکر برخی از اعضا را بنده می‌خوانم. وی در مورد تذکر سیدمحمود میرلوحی در مورد تسریع در صدور پایان کار اظهار داشت: طبق بررسی‌های به عمل آمده به خاطر فروش قولنامه‌ای آپارتمان‌های بناهای احداثی قبل از صدور پایان کار ممیزان مالیاتی، خریداران را به صورت مستأجر تلقی کرده و باعث اعتراض مودیان به پرونده‌های تشکیل شده می‌شوند. رئیس شورای شهر تهران افزود: یکی از دلایل اساسی این امر طولانی شدن صدور پایان کار به خاطر اخذ موافقیت سازمان آتش‌نشانی است که لازم بوده با همکاری شهرداری تهران و سازمان امور مالیاتی در راستای بهبود روند اخذ مالیات املاک در هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی این نقیصه برطرف شود. هاشمی خاطرنشان کرد: زمینه لازم برای کاهش تعداد پرونده‌ها و تسریع وصول حقوق دولت و افزایش رضایت لازم شهروندان باید از این طریق نیز حاصل شود.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
وی تصریح کرد: فروشگاه شهروند در مهرشهر کرج نخستین فروشگاه شهروند در خارج از شهر تهران است که این فروشگاه باحضور رئیس شورای شهر کرج و به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد که این فروشگاه در مساحتی حدود ۲۵۰۰ متر به بهره‌بردرای رسیده است. مدیرعامل شرکتهای فرشگاه زنجیره‌ای شهروند افزود: تلاش شده است که فروشگاههاهی شهروند در فضای خوب و مناسبی فراهم شود علاوه بر اینکه با تاکید شهردار تهران و اعضای شورای شهر تهران در این شرایط اقتصادی کمک کنیم تا خرید مردم با حداکثر تخفیف همراه باشد. وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده تخفیف حدود ۵۰ درصدی برای کالاهای فروشگاه شهروند در بلوار ارتش پیش‌بینی شده است. سریع‌القلم با اشاره به استاندارسازی صورت گرفته در دو فروشگاه مورد اشاره تصریح کرد: در این دو فروشگاه تدبیری برای راه‌اندازی صندوق‌های سیار در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به اینکه تا پاییز امسال فروشگاه شهروند در شیراز به بهره‌برداری خواهد رسید گفت: در نظر داریم در سایر کلانشهرها از جمله مشهد، تبریز و اصفهان نیز که در اولویت قرار دارند فروشگاه شهروند دایر کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ماه قبل
محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران گفت: سالانه چند هزار میلیارد تومان از منابع پسماند خشک به یغما می‌رفت که امسال ۲۰۰ میلیارد تومان از پیمانکاران آن گرفتیم. اعتمادآنلاین|‌ سیدمحمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه سالانه حدود ۱۰ هزار نفر برای کسب پروانه به شهرداری مراجعه می‌کنند، گفت: این وضعیت سبب می‌شود منابع فراوانی در حوزه ساخت‌وساز جابه‌جا شود و همین وضعیت فرصتی شده تا تلاش کنیم روند صدور پروانه‌ها هوشمند شده و اطلاعات آن‌ها هم انتشار یابد. عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم با هوشمندسازی صدور پروانه از مراجعات حضوری جلوگیری کنیم، گفت: کاهش مراجعات حضوری سبب می‌شود تا دیگر افرادی تحت عنوان کارچاقکن نتوانند بخاطر روابطی که دارند منافع کسب کنند. میرلوحی تصریح کرد: افراد کارچاقکن در همه حوزه‌های شهرداری که با پول سروکار دارند، حضور دارند و ما با ایجاد سامانه شفافیت و همچنین کاهش مراجعات حضوری تلاش می‌کنیم حضور آن‌ها را به صفر برسانیم. او افزود: در حال حاضر حوزه‌های مربوط به پسماند، زیباسازی، شهرسازی، آسفالت و بوستان‌ها منافذی برای حضور کارچاقکن‌ها شده‌اند که به دلیل ضعف نظارت و روابطی که برخوردارند، جولانگاه آن‌ها شده است.
موجموج6 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج، سیدمحمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران در حاشیه بازدید از تصفیه‌خانه ششم منطقه ۲۲ تهران درباره انتخابات شورایاری‌ها گفت: با توجه به اینکه قاضی سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز با کلیات انتخابات شورایاری‌ها موافق است بنابراین انتخابات شورایاری‌ها روز جمعه برگزار خواهد شد. وی تصریح کرد: ‌ قطعا این انتخابات با قدرت و قوت برگزار خواهد شد و هیچ مانعی در ارتباط با برگزاری این انتخابات وجود ندارد. عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که «هنوز پاسخ دیوان عدالت اداری در ارتباط با پرونده برگزاری انتخابات شورایاری‌ها داده نشده است و چگونه مطمئن از برگزاری انتخابات شورایاری‌ها صحبت می‌کنید؟» گفت: قطعا انتخابات برگزار خواهد شد.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سیدمحمود میرلوحی در حاشیه بازدید از تصفیه‌خانه ششم منطقه ۲۲ تهران اظهار کرد: با توجه به اینکه سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز با کلیات انتخابات شورایاری‌ها موافق است بنابر این انتخابات شورایاری‌ها روز جمعه برگزار خواهد شد. وی تصریح کرد: ‌ قطعا این انتخابات با قدرت و قوت برگزار خواهد شد و هیچ مانعی در ارتباط با برگزاری این انتخابات وجود ندارد. عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که هنوز پاسخ دیوان عدالت اداری در ارتباط با پرونده برگزاری انتخابات شورایاری‌ها داده نشده است و چگونه مطمئن از برگزاری انتخابات شورایاری‌ها صحبت می‌کنید گفت: قطعا انتخابات برگزار خواهد شد. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ماه قبل
درباره ۶۹ هزار میلیارد تومان بدهی آقای قالیباف هم لطف کنید سند بدهید که مورد تایید معاون اقتصادی آقای قالیباف هم باشد. در مرداد ۹۶ ورودی خزانه شهرداری ۱۵۰ میلیارد تومان بوده است، اما در اسفند ۹۶ به ۱۰۰۰ میلیارد تومان و در اسفند ۹۷ به ۲۸۰۰ میلیارد تومان ورودی شهرداری رسیده است. پارسال قرار بود ۶۸۰ میلیارد تومان خرج عمرانی کنیم ما ۷۴۰ میلیارد تومان خرج کردیم. زمانی که شما بودید ۸ هزار میلیارد تومان بود؟ قناعتی: خیر، ما ۳ هزار میلیارد تومان حقوق می‌دادیم و بقیه‌اش هزینه نگهداشت بود. ما ۱۱ هزار میلیارد تومان از ۱۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بودجه شهر را فقط پول حقوق می‌دهیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ماه قبل
سیدمحمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران با انتقاد جدی از برگزاری نمایشگاه الکامپ در نمایشگاه بین‌المللی تهران (خیابان سئول) گفت: اخیرا در نمایشگاهی مانند الکامپ که موضوع آن هم آی تی و فناوری بود، مسئولان امر اعلام کرده بودند که آن نمایشگاه ۸ هزار بازدید کننده دارد، اما من هنگامی که از مسیر اتوبان چمران عبور می‌کردم به دلیل ترافیک ناشی از برگزاری این نمایشگاه، از نیایش به بعد را پیاده رفتم و سایر خودروها هنوز در ترافیک بودند. عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: اتوبان‌های چمران و نیایش از شریان‌های اصلی شهر هستند و هنگامی که ترافیک آن‌ها پس می‌زند، تردد در کل شهر را مختل می‌کند. وی با تأکید بر اینکه شهرداری باید تلاش کند تا مانع برگزاری الکامپ در داخل تهران شود، گفت: دستگاه‌های مربوطه نیز باید تلاش کنند تا از امکاناتی که در شهر آفتاب فراهم شده استفاده کنند.
همشهریهمشهری6 ماه قبل
» در نهایت رسولی طی تذکری اعلام کرد که فرایند نظام بودجه‌ریزی شهرداری تهران باید اصلاح شود زیرا هزینه‌ها بموقع در سیستم مالی ثبت نمی‌شود. الزام پایان کار برای ساختمان‌های شهرداریدر جلسه دیروز شورای شهر تهران علی اعطا، مخبر کمیسیون معماری و شهرسازی به بیان کلیات طرحی درباره وضعیت املاک شهرداری تهران و شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه آن پرداخت. به عنوان مثال در منطقه ۷ شهرداری تهران بنای خانه استاد لرزاده قابل ذکر است. ساختمان شهرداری منطقه ۲، ساختمان شهرداری منطقه ۱، ساختمان شماره ۲ شهرداری منطقه ۸ هم در سامانه شهرسازی فاقد هرگونه شماره پرونده شهرسازی هستند. این در حالی است که در این طرح نه هزینه‌های شهرداری تهران دیده شده است و نه هزینه‌ای که باید به سایر نهادها داده شود.
همشهریهمشهری6 ماه قبل
براساس این مصوبه شورای شهر، تصمیمات صرفا محله‌ای باید با اخذ نظر شورایاری‌ها باشد؛ یعنی شهرداری و شورای شهر تهران موظف است در تصمیمات محله‌ای نظر شورایاری‌ها را اخذ کند. این مصوبه قانونی است که از سوی شورای شهر تهران به شهرداری ابلاغ شده و اگر اجرا نشود تخلف محسوب می‌شود. به هر روی، با تصمیمات مدیریت شهری جدید، نواقص شورایاری‌ها برطرف می‌شود و کم‌کم به سمت محله‌محوری پیش خواهیم رفت. این برای عضو شورای شهر و نماینده مجلس که حقوق دریافت می‌کنند می‌تواند رضایت‌بخش باشد. اگر شورایاران فعال باشند، شورای شهر هم می‌تواند فراتر از کار شهرداری فعالیت کند.
ایلناایلنا6 ماه قبل
در جریان یکصد و پنجاه و دومین جلسه شورای شهر کلیات تفریغ بودجه ۹۶ شهرداری مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید. به گزارش خبرنگار ایلنا، گزارش حسابرس و گزارش کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران درباره تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران در جلسه علنی امروز شورا مورد بررسی قرار گرفت. وی با بیان اینکه رأی دادن به کلیات یعنی قبول کلیات گزارش تفریغ بودجه اظهار داشت: پیشنهاد می‌کنم تا زمانی که تکالیف ۴۳ گانه‌ای که برای شهرداری تعریف شده است، به سرانجام نرسیده به آن رای ندهیم. سیدحسن رسولی در ادامه گفت: برخی از انتظارات اعضا درباره گزارش تفریغ بحق است اما انتظارات ما از تفریغ بودجه قابل برآورده شدن نیست. در انتها گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ و کلیات آن با ۱۸ رأی موافق و دو رأی مخالف به تصویب رسید.
مهرمهر6 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، گزارش حسابرس و گزارش کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران درباره تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران در جلسه علنی امروز شورا به تصویب رسید. مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در توضیح مفصل بین گزارش تلفیق و تفریغ گفت: گزارش تفریغ در واقع گزارش علمکردی است که ملاحظات آینده را برای عدم تکرار برخی از اشکالات در نظر می‌گیرد. ما در گزارش تلفیق است که به گذشته می‌رویم و بررسی می‌کنیم. این گزارش در نهایت در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی شده و تکالیفی برای آنکه جامع‌تر باشد، تعریف شده است. در نهایت گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ و کلیات آن مورد رأی گیری قرار گرفت که با ۱۸ رأی موافق و دو رأی مخالف به تصویب رسید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ماه قبل
نجفی نیز از جمله افرادی بود که در این جلسات مطرح بود و جز آقای کرباسچی که اصرار بر شهرداری آقای محسن هاشمی داشت، همه افراد دیگر نسبت به آقای نجفی نگاه مثبت داشتند. حسین مرعشی، سخنگوی کارگزاران اما از تقصیر خود نجفی سخن می‌گوید و تصریح می‌کند: «آقای نجفی با توجه به شرایطی که خودشان از آنها اطلاع داشتند، نباید پست شهرداری را می‌پذیرفتند. به عقیده من مهم‌ترین اشتباه زندگی ایشان، پذیرش مسئولیت شهرداری تهران بود». در زمان نصب آقای نجفی، تنها مطلبی که مطرح شد بحث بیماری او بود که ممکن بود مشکل‌ساز شود. هیچکس مطالب دیگری درخصوص آقای نجفی مطرح نمی‌کرد.
ایرناایرنا7 ماه قبل
نجفی نیز از جمله افرادی بود که در این جلسات مطرح بود و جز آقای کرباسچی که اصرار بر شهرداری آقای محسن هاشمی داشت، همه افراد دیگر نسبت به آقای نجفی نگاه مثبت داشتند. حسین مرعشی، سخنگوی کارگزاران اما از تقصیر خود نجفی سخن می‌گوید و تصریح می‌کند: «آقای نجفی با توجه به شرایطی که خودشان از آنها اطلاع داشتند، نباید پست شهرداری را می‌پذیرفتند. به عقیده من مهم‌ترین اشتباه زندگی ایشان، پذیرش مسئولیت شهرداری تهران بود». در زمان نصب آقای نجفی، تنها مطلبی که مطرح شد بحث بیماری او بود که ممکن بود مشکل‌ساز شود. هیچکس مطالب دیگری درخصوص آقای نجفی مطرح نمی‌کرد.
فارسفارس7 ماه قبل
مدیر روابط عمومی مجمع استانداران کشور گفت: انتخابات مجمع استانداران کشور برگزار شد و اصولگرایان توانستند اکثریت را در هیأت رئیسه به دست آورند. غلام‌عباس زارع‌ میرک‌آباد مدیر روابط عمومی مجمع استانداران در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به انتخابات هیأت رئیسه این مجمع گفت: هیأت رئیسه مجمع برای دو سال آینده انتخاب شدند و اصولگرایان توانستند در این انتخابات بیشترین کرسی را در هیأت رئیسه جدید کسب کنند. مدیر روابط عمومی مجمع استانداران اظهار داشت: در انتخابات اخیر حسین طاهری با کسب بیشترین آرا به عنوان رئیس مجمع انتخاب شد. مصطفی محمدنجار نیز به عنوان نائب رئیس مجمع انتخاب شد. حمید حاج‌عبدالوهاب، علی‌اکبر رحمانی و سیدمحمود میرلوحی به عنوان دیگر اعضای هیأت رئیسه از سوی اعضا انتخاب شدند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ماه قبل
پس از آن تعدادی از فعالین اصلاح طلب از دادن پول به دخترانی که با ساختارشکنی به کشف حجاب اقدام می‌کردند، حمایت کردند. نکته قابل تأمل اینجاست که طیف اصلاح طلب به بهانه حضور زنان در ورزشگاه، بارها به بانوان کشورمان توهین کرده‌اند. او چه چیزهایی را می‌خواسته به سایت اصلاح طلب بگوید؟ مگر ادعا نمی‌کنند میترا استاد «پرستو» بوده؟! پرستو چه نیازی دارد از رسانهٔ اصلاح طلب وقت مصاحبه بگیرد اما به مصاحبه نرسد و جانش را بگذارد؟!». نگاه ابزاری اصلاح طلبان به موضوع زنان، رفتاری جنسیت‌زده است که یکروز با پیشنهاد شرم آور عقیم سازی زنان کارتن خواب، افکار عمومی را آزار می‌دهد و روز دیگر با قهرمان سازی از قاتل یک زن.

به انتهای لیست رسیدید