آخرین و مهم‌ترین اخبار سید احمد خاتمی
سید احمد خاتمی

اخبار « سید احمد خاتمی »

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز43 دقیقه قبل
تکلبف هفت کرسی خالی شده پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز دوم اسفند امسال (۱۳۹۸) مشخص خواهد شد. مجلس خبرگان رهبری طبق اصول ۱۰۷، ۱۰۸ و ۱۱۱ قانون اساسی مسئولیت تعیین و نظارت بر ولی فقیه را به عهده دارد. انتخابات ۹۴ و جا ماندن یزدی و مصباح از خبرگان پنجمانتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به خصوص برای ۱۶ کرسی تهران جذابیت خاصی داشت. مصباح‌یزدی روز پنج‌شنبه ۲۱ آذر از حوزه انتخابیه خراسان‌رضوی برای حضور در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری پنجم ثبت‌نام کرد. همچنین سیداحمد خاتمی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری روز دوشنبه ۴ آذر درباره شرایط نام‌نویسی داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان توضیحاتی ارائه کرد.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
تکلبف هفت کرسی خالی شده پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز دوم اسفند امسال (۱۳۹۸) مشخص خواهد شد. انتخابات ۹۴ و جا ماندن یزدی و مصباح از خبرگان پنجمانتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به خصوص برای ۱۶ کرسی تهران جذابیت خاصی داشت. از نکات جالب این انتخابات راه نیافتن محمد یزدی رئیس مجلس خبرگان چهارم و محمدتقی مصباح‌یزدی پدر معنوی جبهه پایداری و نماینده پیشین خبرگان به مجلس خبرگان پنجم بود. مصباح‌یزدی روز پنج‌شنبه ۲۱ آذر از حوزه انتخابیه خراسان‌رضوی برای حضور در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری پنجم ثبت‌نام کرد. همچنین سیداحمد خاتمی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری روز دوشنبه ۴ آذر درباره شرایط نام‌نویسی داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان توضیحاتی ارائه کرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 هفته قبل
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان کرد: یکی از مسئولین می‌گفت، اینها اعتراف کردند، به آنها پول می‌دهند تا اطراف صفائیه ساعتی قدم بزنید تا حریم بشکنند، اما طلبه‌ها مواظب حریم‌شکنی باشند، نباید حریم‌ها شکسته شود. وی بیان کرد: از دیگر خصوصیات حوزه عمیق بودن است؛ حوزه عمیق، حوزه‌ای است که تعطیلی کم داشته باشد، عمیق درس بخواند، از مراحل عمیق درس خواندن، پیش مطالعه است، علما این گونه بوده‌اند، استاد هم عمیق تدریس کند، از نقاط ضعف حوزه، انسداد تدریس است، انسداد باید شکسته شود. حوزه عمیق، منبرهای آن هم عالمانه و با مطالعه است. مرحوم فلسفی روزی ۶ ساعت مطالعه می‌کرد، عالم دینی کسی است که در سخنانش قال الله، قال رسول الله باشد. عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان کرد: مؤسس حوزه و سایر فقها و مجتهدین اهل توسل به اهل بیت (ع) بودند، نوحه می‌خواندند و دسته سینه زنی راه می‌انداختند.
فراروفرارو1 هفته قبل
مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عباس صالحی منش (ره) بعد از ظهر امروز در شهر مقدس قم برگزار شد. حجت الاسلام سیدحسن خمینی و پسرش نیز در این مراسم حضور داشتند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
شیراز میزبان یکی از نام‌آوران بی‌نظیر ایران است، خواجه شمس‌ الدین محمد که به حافظ شیرازی مشهور است، از بزرگترین شاعران نغزگوی و گویندگان بزرگ جهان بشمار می‌آید. او متولد سال ۷۲۷ هجری قمری است و در سال ۷۹۲ هجری قمری به دیار باقی شتافت.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
در حالی که گفته می‌شود ما به منابع جدید نفتی دست یافتیم، مردم نمی‌پذیرند که چند روز بعد قیمت بنزین بالا برود. کمی دقت در همین رویداد‌های اعتراضی ناشی از افزایش قیمت بنزین نشان می‌دهد که اصولگرایان چیزی به نام حق اعتراض مردم را در عمل و نه در حرف، به رسمیت نمی‌شناسند. دم خروس این موضوع در ماجرای قطعی اینترنت بیرون زد. طبعا حمایت از قطعی اینترنت نمی‌تواند با ادعای دفاع از حق مردم همخوانی داشته باشد. نیازی نیست اصولگرایان از حق مردم دفاع کنند؛ آن‌ها اگر راست می‌گفتند از همین قطعی اینترنت دست کم حمایت نمی‌کردند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از امتداد، اینکه خبرگزاری فارس، خود اقدام به نگارش نامه کرده و جعل امضا کند یکی از نادرترین اتفاقات در عرصه خبر است که شاید فقط یک خبرگزاری چون فارس بتواند به آن مبادرت بورزد. اما اقدام خبرگزاری فارس در این خصوص یکی از نادرترین اتفاقات این چند روز بود. پس از آنکه مشخص شد این صفحه جعلی و فتوشاپ شده است فارس دست به اقدام تازه‌ای زد و خود، نامه را با امضاهای نامه‌ی نخست منتشر کرد. در واقع این بخش از بیانیه یکی از اهداف این خبرگزاری در خصوص انتشار چنین جعل نامه‌ای را نشان می‌دهد، آنان به اصلاح‌طلبان دستور می‌دهند در انتخابات پیش رو بدون هیچ اما و اگر و پیش شرطی شرکت کنند. اما جعل نامه فارس با واکنش هایی مواجه شد و تعدادی از افراد امضاکننده نامه، که فارس نامشان را جعل کرده بود در توییتر و فضای مجازی در این باره نوشتند و نامه خبرگزاری فارس را تکذیب کردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری فارس شب گذشته دست به اقدام عجیب و البته بی سابقه‌ای زد. اعتمادآنلاین| اینکه خبرگزاری فارس، خود اقدام به نگارش نامه کرده و جعل امضا کند یکی از نادرترین اتفاقات در عرصه خبر است که شاید فقط یک خبرگزاری چون فارس بتواند به آن مبادرت بورزد. اما اقدام خبرگزاری فارس در این خصوص یکی از نادرترین اتفاقات این چند روز بود. در واقع این بخش از بیانیه یکی از اهداف این خبرگزاری در خصوص انتشار چنین جعل نامه‌ای را نشان می‌دهد، آنان به اصلاح‌طلبان دستور می‌دهند در انتخابات پیش رو بدون هیچ اما و اگر و پیش شرطی شرکت کنند. اما جعل نامه فارس با واکنش هایی مواجه شد و تعدادی از افراد امضاکننده نامه، که فارس نامشان را جعل کرده بود در توییتر و فضای مجازی در این باره نوشتند و نامه خبرگزاری فارس را تکذیب کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
ساعت ۲۴-عباس عبدی نوشت: هنگامی که صحنه سیاست در ایران را نظاره می‌کنیم، دچار تعجب فراوان می‌شویم. این خط تحلیلی البته محدود به روشنفکران یا کارشناسان و تحلیلگرانی از یک جناح سیاسی نبوده و حتی به تریبون‌های نماز جمعه هم رسیده است. سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری هم تأکید کرد که کسی متعرض اعتراض قانونی مردم نباید بشود. اما این نگرانی هم هست که دو یا سه ماه بعد دوباره همه چیز به دست فراموشی سپرده شود. شاید این بار و در آستانه انتخابات مجلس در اسفندماه، آن همه تخریب و اعتراض و انتقاد روی دیگری را نیز آشکار کند؛ روی خوش مردمداری در حکمرانی.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
۲۷ آبانوزیر ارتباطات: اینترنت اختلال ندارد، بلکه به دستور و تشخیص شورای امنیت کشور قطع شده است. چیزی به نام اینترنت ملی وجود خارجی ندارد، شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت نیست و قطع اینترنت به کارکردهای شبکه ملی اطلاعات ضربه می‌زند. احمد سالک، عضو جبهه پایداری اصفهان در مجلس: قطع اینترنت در زمان آشوب نقطه ضعف نیست. قطع اینترنت را باید فرصت بسیار مناسبی دانست تا اینترنت ملی بر اساس برنامه‌ها و دستورالعمل‌های رهبری راه‌اندازی شود. تذکر کواکبیان و ۱۰ نماینده تهران به وزیر کشور: اقدام فوری برای رفع مشکل خطوط اینترنتی مشترکان.
الفالف2 هفته قبل
پیکر آیت الله میرمحمدی از اساتید حوزه علمیه قم با حضور گسترده مردم و طلاب در قم تشییع و به خاک سپرده شد. گروه اجتماعی الف، ۴ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۳۷ ۳۹۸۰۹۰۴۱۵۲پیکر آیت الله میرمحمدی از اساتید حوزه علمیه قم با حضور گسترده مردم و طلاب در قم تشییع و به خاک سپرده شد. به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تشییع پیکر آیت الله سید ابوالفضل میرمحمدی عصر دوشنبه با حضور مراجع عظام تقلید، تعدادی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و مجلس خبرگان، طلاب و اقشار مختلف مردم قم از مسجد امام حسن عسکری به سمت حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد. آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، آیت الله سید احمد خاتمی، آیت الله رضا استادی و آیت الله سید محمد غروی از اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع)، حجت الاسلام سید حسن خمینی و آیت الله شب زنده دار عضو فقهای شورای نگهبان از جمله شرکت کنندگان در این مراسم بودند. پس از اقامه نماز میت توسط آیت الله شبیری زنجانی، پیکر آیت الله میرمحمدی در مسجد بالاسر حرم کریمه اهل بیت (ع) به خاک سپرده شد. در سومین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری نامزد نمایندگی مجلس فوق از استان مرکزی شد و با رأی مردم استان مرکزی به نمایندگی مجلس خبرگان رهبری برگزیده شد.
مهرمهر2 هفته قبل
آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، آیت الله سید احمد خاتمی، آیت الله رضا استادی و آیت الله سید محمد غروی از اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع)، حجت الاسلام سید حسن خمینی و آیت الله شب زنده دار عضو فقهای شورای نگهبان از جمله شرکت کنندگان در این مراسم بودند. پس از اقامه نماز میت توسط آیت الله شبیری زنجانی، پیکر آیت الله میرمحمدی در مسجد بالاسر حرم کریمه اهل بیت (ع) به خاک سپرده شد. آیت الله سید ابوالفضل میرمحمدی زرندی در سال‌ ۱۳۰۲ هجری‌ شمسی‌ در بخش‌ زاویه‌ زرند از توابع‌ شهرستان‌ ساوه‌ در خانواده‌ای‌ مذهبی‌ دیده‌ به‌ جهان‌ گشود. در سومین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری نامزد نمایندگی مجلس فوق از استان مرکزی شد و با رأی مردم استان مرکزی به نمایندگی مجلس خبرگان رهبری برگزیده شد. وی در انتخابات پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان با کسب یک میلیون و ۹۶۲ هزار و ۹۴۴ رأی به عنوان نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان انتخاب شد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/قم مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر آیت الله میرمحمدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری عصر امروز در قم برگزار شد. مراسم تشییع و تدفین آیت الله سیدابوالفضل میرمحمدی عضو مجلس خبرگان و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عصر امروز از ساعت ۱۴ و ۳۰ از مسجد امام حسن عسکری (ع) به سمت حرم حضرت معصومه (س) و با حضور مراجع تقلید، نمایندگان بیوت مراجع، اعضای خبرگان رهبری، اعضای جامعه مدرسین، علما، ‌فضلا، طلاب و مردم متدین و ولایتمدار قم برگزار شد. آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، ‌ آیت الله سید احمد خاتمی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه، آیت الله استادی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه، آیت الله غروی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه، آیت الله فاضل لنکرانی عضو جامعه مدرسین، آیت الله محسن فقیهی عضو جامعه مدرسین، آیت الله شب زنده دار عضو فقهای شورای نگهبان، ‌ حجت الاسلام والمسلمین عباس کعبی و حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی از شخصیت‌هایی بودند که در این مراسم حضور داشتند. بعد ازمراسم تشییع، آیت الله العظمی شبیری زنجانی بر پیکر آیت الله میرمحمدی نماز خواند و سپس در مسجد بالاسر حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد. مراسم بزرگداشت این عالم ربانی، امشب بعد از نماز مغرب و عشا از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) شبستان امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وزارت خارجه فرانسه همچنین در اظهاراتی مداخله‌جویانه درباره امور داخلی کشورمان، خواستار احترام ایران به آزادی بیان و حق اعتراضات مسالمت آمیز شد. نکته دیگری که درباره اظهارنظر مقام‌های فرانسوی علیه ایران باید به آن اشاره شود، بحث برخورد این کشور با راهپیمایی مردم این کشور موسوم به جلیقه زردها است. همچنین بر اساس آمار وزارت بهداشت فرانسه، در حدود ۵۰ هزار نفر از جلیقه زردها در جریان اعتراضات مصدوم شدند. همچنین استفاده پلیس فرانسه از نارنجک جی. ال. ای که حاوی ۲۵ گرم تی. ان. تی است نیز نکته دیگری بود که برخی مجامع مستقل حقوق بشری نسبت به آن واکنش نشان دادند. فرانسه تنها کشوری اروپایی است که از این نوع نارنجک استفاده می‌کند و استفاده پلیس این کشور در استفاده از این نوع نارنجک خطرناک برای سرکوب معترضان بارها مورد انتقاد بوده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
پیکر آیت الله میرمحمدی از اساتید حوزه علمیه قم با حضور گسترده مردم و طلاب در قم تشییع و به خاک سپرده شد. آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، آیت الله سید احمد خاتمی، آیت الله رضا استادی و آیت الله سید محمد غروی از اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع)، حجت الاسلام سید حسن خمینی و آیت الله شب زنده دار عضو فقهای شورای نگهبان از جمله شرکت کنندگان در این مراسم بودند. پس از اقامه نماز میت توسط آیت الله شبیری زنجانی، پیکر آیت الله میرمحمدی در مسجد بالاسر حرم کریمه اهل بیت (ع) به خاک سپرده شد. در سومین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری نامزد نمایندگی مجلس فوق از استان مرکزی شد و با رأی مردم استان مرکزی به نمایندگی مجلس خبرگان رهبری برگزیده شد. وی در انتخابات پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان با کسب یک میلیون و ۹۶۲ هزار و ۹۴۴ رأی به عنوان نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان انتخاب شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
حجت الاسلام سیداحمد خاتمی با اشاره به برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در دوم اسفندما، گقت: هفت عضو جدید مجلس خبرگان رهبری در نخستین انتخابات میان دوره‌ای این مجلس از دوره پنجم؛ دوم اسفند ماه سال جاری در استان‌های تهران، فارس، خراسان رضوی، قم و خراسان شمالی انتخاب می‌شوند. وی یادآور شد: سه نفر از این نمایندگان مربوط به استان تهران و چهار نماینده دیگر متعلق به استان‌های فارس، خراسان رضوی، قم و خراسان شمالی است اما هیچ محدودیتی از نظر تعداد داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری وجود ندارد. وی با اشاره به اطلاعیه وزارت کشور برای زمان نام‌نویسی داوطلبان مجلس خبرگان از ۱۵ تا ۲۱ آذر ادامه داد: داوطلبان باید در آزمون کتبی و شفاهی پذیرفته شوند و صلاحیت آنان تایید شود که تشخیص آن، طبق قانون برعهده شورای نگهبان است. علاوه بر لزوم تایید صلاحیت داوطلبان مجلس خبرگان رهبری، تایید اجتهاد داوطلبان در حدی که بتوانند فقاهت رهبری را تشخیص دهند؛ ضروری است. سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین درباره تغییر شرایط داوطلبان نمایندگی این مجلس گفت: هنوز تغییری در این باره ایجاد نشده است و این تغییرات باید در صحن علنی این مجلس بررسی و مصوب شود که با توجه به برگزاری انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان در دوم اسفند؛ مصوبه مذکور برای این دوره از انتخابات اعمال نمی‌شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه شماره ۴ خود، جزئیات ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد. محمدعلی وکیلی، عضو هیات رییسه مجلس هم گفت که با توجه به پذیرش استعفای وزیر جهاد کشاورزی از سوی رییس‌جمهور، استیضاح حجتی در مجلس منتفی است. ضمن آنکه موضوع افزایش حداقل سن مسئولیت کیفری به ۱۸ سال در دستور کار نهادهای قانونی و قضایی ذیربط قرار گرفته است. وی افزود: مجموعه دستگاه قضا و سازمان زندان‌ها علاقمند نیستند که جمعیت کیفری افزایش یابد. متولی مسایل و مواردی که بیرون از زندان‌ها اتفاق می‌افتد، سازمان زندان‌ها نیست.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
ب زارش ایرنا، چند روز قبل، آیت‌الله احمد خاتمی، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان اعلام کرد: «اعضای کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان، جلوگیری از فعالیت مجدد شبکه‌های خارجی در کشور را تصویب کردند. آیت‌الله هاشم هاشم زاده هریسی، نماینده آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان درباره اینکه آیا مصوبه اخیر کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان در حیطه وظایف این مجلس هست یا نه، توضیح می‌دهد: بنده اطلاعی از این موضوع ندارم و عضو آن نیستم و درباره این موضوع و درستی و نادرستی آن نیز اظهارنظر نمی‌کنم. محل اصلی قانون‌گذاری مجلس است، اما طبق اصل ۱۰۸ قانون اساسی به خبرگان اجازه داده‌شده است درباره خود قانون‌گذاری کند. مثلا تعداد اعضا، تجدید انتخابات، آیین‌نامه داخلی و …؛ حتی مجلس شورای اسلامی نیز حق قانون‌گذاری درباره خبرگان را ندارد. حیطه قانون‌گذاری خبرگان، در همین حد و خاص خودش است و فراتر از آن حق قانون‌گذاری ندارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
ساعت ۲۴- «اتصال اینترنت همراه منتظر دستور وزیر کشور است»؛ این جمله‌ای است که مهرداد لاهوتی، سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس به نقل از وزیر ارتباطات بیان کرده است. جوان‌ترین وزیر دولت دوازدهم در این ویدئو تأکید کرد که از مشکلات بسیاری که قطع اینترنت برای زندگی مردم ایجاد کرده ‌است، آگاه و در این باره «بسیار متأسف» است. وزیر ارتباطات تصریح کرد: «بابت همه مشکلاتی که برای همه شما در این مدت پیش آمده، به نوبه خودم و به سهم خودم به عنوان عضوی از دولت و حاکمیت عذرخواهی می‌کنم». نقش کمرنگ نهادهای قانونییکی از مسائلی که این روزها در کشور جلب توجه می‌کند، کمرنگ شدن نقش نهادهای قانونی در اداره کشور است. از سوی دیگر با هر اتفاقی در کشور، نهادهای متخصص و مسئول از تصمیم‌گیری منع شده، اختیاراتشان سلب و به نهادهای دیگر محول می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
آیت الله سید احمد خاتمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: هفت عضو جدید مجلس خبرگان رهبری در نخستین انتخابات میان دوره‌ای این مجلس از دوره پنجم؛ دوم اسفند ماه سال جاری در استان‌های تهران، فارس، خراسان رضوی، قم و خراسان شمالی انتخاب می‌شوند. وی درباره شرایط نام نویسی داوطلبان مجلس خبرگان رهبری گفت: داوطلبان باید در آزمون کتبی و شفاهی پذیرفته شوند و صلاحیت آنان تایید شود که تشخیص آن، طبق قانون برعهده شورای نگهبان است. آیت الله خاتمی تاکید کرد: علاوه بر لزوم تایید صلاحیت داوطلبان مجلس خبرگان رهبری، تایید اجتهاد داوطلبان در حدی که بتوانند فقاهت رهبری را تشخیص دهند؛ ضروری است. سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین درباره تغییر شرایط داوطلبان نمایندگی این مجلس گفت: هنوز تغییری در این باره ایجاد نشده است و این تغییرات باید در صحن علنی این مجلس بررسی و مصوب شود که با توجه به برگزاری انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان در دوم اسفند؛ مصوبه مذکور برای این دوره از انتخابات اعمال نمی‌شود. سه نماینده مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان تهران به جای سه عضو فقید این مجلس حضرات آیات هاشمی رفسنجانی، شاه آبادی و میرمحمدی انتخاب خواهند شد.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
چاقو فقط یک مثال است برای اینکه نشان بدهیم نه خوبی مطلق وجود دارد نه بدی مطلق. اینترنت هم درست مثل چاقو است. اما اگر منظور این است که میزان دسترسی مردم را به اینترنت جهانی کم کنیم باید بگویم سخت در اشتباه هستیم. خوشبختانه در ایران توانایی راه‌اندازی پیام رسان‌های خوب داخلی وجود دارد. یکی از مشکلات اساسی ایران در تمام این سال‌ها این بوده است که در بسیاری از مسائل دچار انحصار شده‌ایم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
این خط تحلیلی البته محدود به روشنفکران یا کارشناسان و تحلیلگرانی از یک جناح سیاسی نبوده و حتی به تریبون‌های نماز جمعه هم رسیده است. سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری هم تأکید کرد که کسی متعرض اعتراض قانونی مردم نباید بشود. فلسفه اعتراض‌های مردمی هم چیزی جز این نیست که مردم صدایشان را به گوش مسئولان و تصمیم‌سازان برسانند و البته که کار به همین جا هم ختم نمی‌شود. اما این نگرانی هم هست که دو یا سه ماه بعد دوباره همه چیز به دست فراموشی سپرده شود. در این میان به نظر می‌رسد یکی از سرفصل‌های ما رسانه‌ای‌ها در آینده، پیگیری همین خط خبری و تحلیلی و یادآوری مواضع امروز مسئولان باشد که همه اعتراض مدنی را حق مردم می‌دانند و بر تقویت اعتماد بین مردم و حاکمیت تأکید دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
این روزنامه حامی ‌دولت نوشت: «سخنگوی محترم دولت و برخی مقامات اجرایی از تصمیم اخیر دولت در افزایش قیمت بنزین به‌عنوان فداکاری رئیس محترم ‌جمهور یاد کرده‌اند. قطعا واقعی کردن قیمت بنزین (و همین‌طور دیگر حامل‌های انرژی) تصمیمی ‌صحیح است که باید زودتر از اینها انجام می‌شد. پیش‌بینی واکنش شدید جامعه به افزایش قیمت بنزین کار دشواری نبود. تأثیر افزایش قیمت بنزین بر گرانی ارز از بین رفتحیدر مستخدمین‌حسینی، معاون اسبق بانک مرکزی در گفت‌وگو با فرارو با اشاره به اینکه تأثیر افزایش قیمت بنزین و اعتراضات اخیر در بازار ارز تخلیه شده است، گفت: با توجه به اینکه این اثرگذاری در کوتاه‌مدت بوده، قیمت ارز سه‌شنبه و چهارشنبه سیر کاهشی به خود گرفته و به نوعی سیر افزایش قیمت که از ابتدای هفته در پی افزایش قیمت بنزین در بازار ارز شروع شده بود، متوقف شد و روند معاملات به حالت عادی بازگشته است. گفتنی است، با وجود افزایش قیمت دلار در هفته‌ای که قیمت بنزین تغییر کرده بود - تا حدی که نرخ ارز از ۱۲ هزار تومان هم عبور کرد- کاهش قیمت ارز در روزهای پایانی هفته گذشته به کانال ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان نشان می‌دهد افزایش قیمت ارز به‌طور مصنوعی رخ داده و بر همین اساس، می‌توان گفت قیمت ارز تابع افزایش قیمت بنزین نبوده و تنها یک شوک کوتاه‌مدت اتفاق افتاده که آن هم ناشی از آشوب‌های برخی ‌اشرار بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
سوپرگاف این رسانه‌ها نسبت دادن تصویب مسدود شدن شبکه‌های اجتماعی به مجلس خبرگان توسط خبرگزاری دولت است. در کانال خبرگزاری دولت در یکی از شبکه‌های اجتماعی آمده است: «اعضای کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان جلوگیری از فعالیت مجدد شبکه‌های خارجی در کشور را تصویب کردند». در حالی که ایرنا به نقل از حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی نوشته: «کمیسیون سیاسی مجلس خبرگان قانون انسداد شبکه‌های اجتماعی خارجی را تصویب کرده» آیت‌الله خاتمی به این خبر واکنش جالبی نشان داد! سید احمد خاتمی نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: سواد سیاسی و ‌اشراف به وظایف قانونی یکی از ضروریات رسانه‌داری است البته اگر این ‌اشتباه سهوا اتفاق افتاده باشد. وی با ‌اشاره به اینکه هر جایی که نامش مجلس باشد که قانون تصویب نمی‌کند، گفت: من به این خبرگزاری موضع و توصیه کمیسیون سیاسی مجلس خبرگان را گفتم ولی خبر با عنوان «تصویب قانون» درج شده که آنقدر غلط‌بودن آن روشن است که نیاز به تکذیب یا توضیح ندارد.

تصاویر| نماز جمعه تهران

18+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
همزمان طی دوروز گذشته درتهران و شیراز و قم وبرخی شهرهای کشور راهپیمایی‌هایی در محکومیت حوادث اخیر در کشور برگزار شد. تجمع در۲۸ استان و ۱۰۰ شهردر روایتی دیگر از ناآرامی‌های اخیر درکشور، جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به بروز اغتشاش در ۲۸ استان پس از گران شدن بنزین گفت: اغتشاشات ظرف ۴۸ ساعت جمع و جور شد. از بازرسی منزل وی تجهیزات مربوط به جاسوسی و دیگر تجهیزات الکترونیکی کشف شده است. همچنین سردار محسن خانچرلی فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران با اعلام شرایط عادی و آرامش در این محدوده، از دستگیری عوامل و لیدرهای اصلی ناآرامی‌های اخیر در شهرستان‌های غرب استان تهران خبر داد. برمبنای این گزارش پیگیری‌ها از وضعیت جایگاه‌های سوخت بیانگر آن است که در استان تهران حدود ۲۵ جایگاه دچار آسیب و خسارت شده‌اند که بیشتر مربوط به حومه تهران بوده است. احتمال می‌دهم در هفته آینده خیلی از آنها تعیین تکلیف شوند و البته پیگیری‌های ما فقط مربوط به دانشجویان دانشگاه تهران است و در مورد دانشجویان دیگر دانشگاه‌ها اطلاعات دقیق را حراست و معاونت حقوقی وزارت علوم دارند.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
در این بین گویا تدبیر مسئولان برای کنترل اوضاع قطعی اینترنت بوده. شورای امنیت کشور زیر نظر وزیر کشور است؛ از این رو تعدادی از نمایندگان مجلس نیز به این موضوع واکنش نشان دادند. تا جایی که علی مطهری با بیان اینکه با بازگشت آرامش به کشور ادامه قطع اینترنت ضرورتی ندارد، گفت که اگر وزیر کشور به قطعی اینترنت ادامه دهد، حتی امکان استیضاح او نیز وجود دارد. طیبه سیاوشی هم از تذکر ۱۱ نماینده به وزیر کشور برای قطع اینترنت خبر داد. در این بین هیچ خبری از وزیر کشور نیست و اظهارنظری از او درباره احتمال وصل شدن اینترنت منتشر نشده.

به انتهای لیست رسیدید

سید احمد خاتمی

سید احمد خاتمی (زادهٔ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۳۹ در سمنان) عضو هیئت رئیسهٔ مجلس خبرگان رهبری، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت و امام جمعه موقت تهران است. احمد خاتمی با سید محمد خاتمی نسبتی ندارد. وی داماد سید محمدرضا سعیدی است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار سید احمد خاتمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا