سید حسن

سید حسن

عکس/ صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه ۲۷ مرداد

21+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
ایمناایمنا4 ساعت قبل
وی گفت: استان اصفهان در موقعیت جغرافیایی خشک و نیمه خشک قرار دارد و به همین دلیل صنایع آب پرور جوابگوی اشتغالزایی نیست و باید روی سرمایه‌گذاری تمرکز کرد. معاون اقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد: در سه ماه امسال نرخ بیکاری در استان اصفهان از ۱۴٫۱ درصد به ۱۰٫۷ دهم درصد کاهش داشته است و این رقم را باید تا پایان سه ماهه دوم سال به پنج درصد برسد. اسلامی که در آن ولایت نباشد اسلام امریکایی استهمچنین حجت الاسلام محمدتقی کرامتی، امام جمعه گلپایگان اظهار کرد: نماز منشا برکات و ثمرات است و باید در امر توسعه فرهنگ اقامه نماز تلاش شود. کرامتی با تأکید براینکه شرکت‌های خصوصی به نماز اول وقت اهمیت دهند، گفت: بیش از هشت و نیم میلیارد تومان معوقه پرداختی به ائمه جماعات نماز مدارس بدهکار هستیم. بانک‌ها چک‌های بدون پشتوانه مالی صادر نکننددر ادامه نجفعلی علیان، رییس دادگستری گلپایگان، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های قوه قضاییه کاهش ورودی پرونده‌ها و مراجعات مردمی به دادگستری است چرا که زیبنده جامعه اسلامی نیست.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، اشرف امینی هفته گذشته با حکم سید حسن طباطبایی به عنوان مدیر تیم‌های ملی کاراته منصوب شد. در پی آن امروز افسانه باقری در جلسه‌ای که با سید حسن طباطبایی داشت، از سمت نایب رئیسی فدراسیون کاراته استعفا داد. خبرهای رسیده حاکی از آن است که رئیس فدراسیون کاراته با این استعفا موافقت کرده است و قرار است طی روزهای آینده نایب رئیس بخش بانوان معرفی شود. گمانه‌زنی‌ها از انتخاب اشرف امینی به عنوان نایب رئیس آینده فدراسیون کاراته خبر می‌دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، چند روز قبل بود که سید حسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته طی حکمی اشرف امینی را به عنوان مدیر تیم‌های ملی بانوان منصوب کرد و در همان زمان زمزمه‌هایی مبنی بر جدایی افسانه باقری به گوش رسید. پس از آن طباطبایی در گفت‌وگو با میزان عنوان کرد که قرار نیست کسی جای شخص دیگری را بگیرد و به فکر تقویت کادر مدیریتی کاراته بانوان هستیم. اما سرانجام امروز (شنبه) افسانه باقری نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته از سمت خود استعفا کرد تا بدین ترتیب پس از دبیر و نایب رئیس فدراسیون، حالا نایب رئیس بانوان کاراته هم تغییر کند. باید دید سید حسن طباطبایی، امینی را به عنوان نایب رئیس جدید بانوان معرفی می‌کند یا نفر جدیدی وارد تیم مدیریت کاراته بانوان می‌شود. انتهای پیام/
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اشرف امینی هفته گذشته با حکم سید حسن طباطبایی به عنوان مدیر تیم‌های ملی کاراته منصوب شد. در پی آن امروز افسانه باقری در جلسه‌ای که با سید حسن طباطبایی داشت، از سمت نایب رئیسی فدراسیون کاراته استعفا داد. خبرهای رسیده حاکی از آن است که رئیس فدراسیون کاراته با این استعفا موافقت کرده است و قرار است طی روزهای آینده نایب رئیس بخش بانوان معرفی شود. گمانه‌زنی‌ها از انتخاب اشرف امینی به عنوان نایب رئیس آینده فدراسیون کاراته خبر می‌دهد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان با اشاره به نصب و راه‌اندازی دو دستگاه از میکروسکوپ‌های رامان ساخت این شرکت‌ در دانشگاه یزد و مرکز تحقیقات حلال طی یک سال گذشته، گفت: در حال حاضر بیش از ۱۵۰ مقاله با استفاده از تجهیزات این شرکت در نشریات معتبر به چاپ رسیده است. مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان ضمن تاکید بر کارنامه قابل قبول این میکروسکوپ گفت: تحقیقات زیادی با استفاده از این فناوری در حال جریان است. در حال حاضر بیش از ۱۵۰ مقاله ISI چاپ شده است که در آن‌ها از تجهیزات شرکت ما استفاده شده است. علاوه بر فعالیت‌های این تیم بازاریابی، روی شرکت در نمایشگاه‌ها نظیر نمایشگاه ساخت ایران تاکید زیادی داریم؛ چرا که این نمایشگاه‌ها فرصت مناسبی برای معرفی تجهیزات آزمایشگاهی است. در نهایت موفق به ساخت دستگاهی شدیم که می‌تواند نیاز محققان را برآورده کند.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، امیل لحود رئیس جمهور اسبق لبنان گفت: سخنان سید حسن نصرالله آخر کلام است و نسل آینده باید تاریخش را بشناسد. متاسفانه از سال ۱۹۹۱ احدی باور نمی‌کرد که ما بتوانیم بر اسرائیل غلبه کنیم. پس از آن به نشست کابینه رفتم و وزیران را نگران یافتم. رئیس جمهور اسبق لبنان افزود: خونی که به خاطر کرامت لبنان ریخته شد نباید با سیاست هدرش بدهیم. پیروزی که مقاومت ملی لبنان بر دشمن صهیونیست در سال ۲۰۰۶ به دست آورد چراغ راه نسلهای آتی است.

شناورهای اسرائیل در تیررس موشک‌های حزب‌الله +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
در آن زمان کسی فکر نمی‌کرد که حزب الله موشک ‌کروز ضد کشتی در اختیار داشته باشد و به این موضوع در برآوردهای ارتش اسرائیل هم اشاره‌ای نشده بود. بر اساس این تصاویر، حزب الله در این عملیات از یک لانچر سه فروندی موشک کروز ضد کشتی نور استفاده کرده است. نکته جالب توجه دیگر در عملیات حزب الله برای هدف قرار دادن ناوچه اسرائیلی این است که حزب الله برای زدن ساعر ۵، دو موشک به سمت آن شلیک می‌کند. شاید دلیل این اقدام آن باشد که چون ناوچه ساعر ۵ به سامانه‌های پدافند موشکی مجهز بوده اگر یکی از موشک‌ها توسط ساعر منحرف شد موشک دیگر بتواند به ناوچه اصابت کند. این موشک و نمونه دریایی آن (خلیج فارس) با برد ۳۰۰ کیلومتر یکی از دقیق‌ترین موشک‌های ایران است که اکنون حزب الله لبنان نیز از آن برخوردار است.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
وی یک سال بعد فرمانده نظامی منطقه بیروت شد و در سال ۲۰۰۰ بازنشسته شده و مرکز مطالعاتی و روابط عمومی خود را تاسیس کرد. راهبرد ایران را در این زمینه چگونه ارزیابی می‌کنید؟ هشام جابر: ایران مواضعی قاطع، ثابت و حکیمانه در پیش گرفته است. ایران موقعیت پیشرفته‌ای در روند بازدارندگی دارد، ایران قدرتی به اندازه‌ آمریکا ندارد، اما می‌تواند بازدارندگی قابل توجهی در برابر آمریکا داشته باشد. آنها پایگاه‌هایی در شرق فرات در سوریه دارند و پایگاه‌هایی نیز در خلیج فارس دارند. ایران و کشورهای خلیج فارس نمی‌توانند جای خود را تغییر دهند، لذا باید کشورهای عربی دست همکاری به سوی ایران دراز کنند تا بتوانند امنیت خلیج فارس را حفظ کنند.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری لبنان، امیل لحود ­رئیس جمهور پیشین لبنان تاکید کرد: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان استاد و الگوی نسل آینده است و آنها باید واقعیت‌های تاریخی را بداند. من به آنها گفتم من رئیس جمهور لبنان هستم و با همراهی حزب الله و سید حسن نصرالله هیچکس نمی‌تواند بر ما تسلط پیدا کند و حتی وارد یک متر از سرزمین ما شود. پس از دیدار با دبیرکل حزب الله، به نشست هیئت دولت رفتم و وزرا را وحشت زده دیدم. من با سید حسن نصرالله ملاقات کردم و در باطن او اراده بازگرداندن کرامت لبنان را دریافتم در حالی که شخصا او را نمی‌شناختم. وی تاکید کرد: خونی که برای کرامت لبنان ریخته شده است، نباید در راه سیاست هدر رود.
قدس آنلاینقدس آنلاین10 ساعت قبل
تصاویر منتشر شده از هدف قرار دادن ناوچه ساعر ۵ در سال ۲۰۰۶ نشان می‌دهد حزب الله از موشک کروز ضد کشتی نور در این عملیات استفاده کرده است. در آن زمان کسی فکر نمی‌کرد که حزب الله موشک ‌کروز ضد کشتی در اختیار داشته باشد و به این موضوع در برآوردهای ارتش اسرائیل هم اشاره‌ای نشده بود. بر اساس این تصاویر، حزب الله در این عملیات از یک لانچر سه فروندی موشک کروز ضد کشتی نور استفاده کرده است. لانچر سه فروندی موشک نورموشک نور شلیک شده در عملیات حزب اللهموشک نور ازجمله مشهورترین موشک‌های کروزی است که در دهه۷۰ وارد سازمان رزم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز شد. از سوی دیگر در تصاویری که حزب الله اخیرا آن را منتشر کرد، تعداد زیادی از موشک‌های کروز دیده می‌شود که طبق آن، حزب الله لااقل به دو نوع موشک کروز نور و نصر با برد ۱۲۰ و ۳۵ کیلومتر مجهز است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
به گزارش مشرق، ارتش یمن، امروز بزرگترین عملیات پهپادی تاریخ خود را با بمباران بزرگترین منبع ذخایر استراتژیک نفتی عربستان سعودی به اجرا درآورد که طی آن، ۱۰ فروند پهپاد مسلح یمنی، این هدف منحصر به‌فرد را در عمق ۱۲۰۰ کیلومتری خاک سعودی به آتش کشیدند که بر این اساس، وسعت، حجم و برد این حملات، تحول شگرفی در طول جنگ یمن به شمار می‌آید. این عملیات تاریخی، حامل پیام‌های متعددی برای طرف‌های مختلف است که ذیلا به برخی از آنها اشاره می‌شود: زمان عملیاتاین عملیات به لحاظ زمانی، بسیار دقیق انتخاب شده است. این عملیات، همچنین پس از دیدار تاریخی فرستاده ویژه سید عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن به تهران و دیدار تاریخی سخنگوی این جنبش و هیئت همراه او با رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انجام شد. همچنین در تحولی مهم، طبق برنامه، سفیر دولت یمن در تهران به‌زودی معرفی می‌شود و حسب شنیده‌ها سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن نیز تعیین شده و به‌زودی به عنوان نماینده رسمی جمهوری اسلامی ایران در صنعاء، کار خود را آغاز خواهد کرد. منطقه‌ای که چاه‌های نفت و پالایشگاه سعودی الشیبه در آن قرار گرفته، در ۱۰ کیلومتری مرز امارات متحده عربی قرار دارد.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از العهد، جنبش انصار الله یمن با انتشار بیانیه‌ای سالروز پیروزی جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ را به دبیر کل حزب الله لبنان تبریک گفت. دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن با انتشار این بیانیه به مناسبت سالگرد پیروزی حزب الله بر رژیم صهیونیستی در جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ این پیروزی را به سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان تبریک گفت. این جنبش در این بیانیه اعلام کرد: حزب الله با جهاد، درایت، تحرکات و فداکاری‌های خود به الگوی شرافتمندانه‌ای برای ملت‌ها تبدیل شده است از همین رو ثابت کرد تحرک در مقابله با دشمنان امت، کارآیی و تاثیر گذاری خاص خودش را در حفظ دین و آزاد سازی میهن دارد بنابراین هیچ کرامت، عزت و استقلالی از سیطره اسرائیل و آمریکا به دست نخواهد آمد مگر با تحرک جدی و آگاهانه و جهاد در راه خدا و دفاع از مقدسات امت، عزت و کرامت آن‌ها و آگاهی از طرح‌ها و توطئه‌های دشمن و به شکست کشاندن آنان در تمامی سطوح. دفتر سیاسی جنبش انصار الله در این بیانیه تاکید کرد ملت یمن به مواضع شجاعانه سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان و همبستگی او با ملت مظلوم یمن افتخار می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین12 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| ­سردبیر روزنامه رای‌الیوم با اشاره به نکات مهم سخنرانی دیروز سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان و پیشرفت‌های نظامی و راهبردی مقاومت لبنان و فلسطین گفت رژیم صهیونیستی در هیچ جنگی علیه لبنان در آینده، پیروز نخواهد شد. اگر بگوییم سید حسن نصرالله سخنگوی رسمی محور جدید است، اغراق نکرده‌ایم، محوری که فراتر از طایفه‌گرایی است و جبهه‌های آن در حال تبلور و گسترش است. نخست: جنگ سال ۲۰۰۶, جنگی آمریکایی بود و اسرائیل برای برپایی خاورمیانه (غرب آسیا) جدید، نابودی مقاومت لبنان و فلسطین، تغییر نظام سوریه و تثبیت اشغالگری آمریکا در عراق ابزاری برای این جنگ بود. دوم: این اسرائیل و نه مقاومت لبنان بود که جنگ را متوقف کرد، چون اسرائیل دیگر نمی‌توانست جنگ را ادامه دهد. سوم: عوامل قدرت نظامی که مقاومت لبنان در گذشته از آن برخوردار بود، امروز بسیار متفاوت شده و این واقعیتی است که هیچ کسی نمی‌تواند در آن شک کند و ژنرال‌های اسرائیلی هم به آن اذعان کرده‌اند.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، دفتر سیاسی انصارالله یمن به حزب الله و سید حسن نصرالله دبیر کل آن به مناسبت سیزدهمین سالروز پیروزی مقاومت اسلامی لبنان در جنگ ۳۳ روزه تبریک گفت. در بیانیه دفتر سیاسی انصارالله یمن آمده است: حزب الله با جهاد، حکمت و جانفشانی اش الگوی درخشانی برای همه ملتهاست. حزب الله ثابت کرد که رویارویی در برابر دشمنان امت اسلامی ثمر بخش و فعال است و تاثیر زیادی بر حفظ دین و آزادی دارد. انصارالله یمن تاکید کرد: حزب الله ثابت کرد که کرامت، عزت بدست نمی‌آید و استقلال از هیمنه اسرائیلی و آمریکایی به دست نمی‌آید مگر با تحرک جدی و جهاد در راه خدا و دفاع از مقدسات امت اسلامی. دفتر سیاسی انصارالله یمن مجددا مراتب قدردانی و تشکر ملت یمن از مواضع شجاعانه سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان و همبستگی وی با ملت مظلوم یمن را ابراز داشت.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
شیخ نعیم قاسم که با برنامه موسوم به کالوس در شبکه الفرات گفت‌وگو می‌کرد، به نقش حزب الله در میانجی‌گری میان دو شاخه حزب الدعوه یعنی شاخه حیدرالعبادی و شاخه نوری المالکی اشاره کرد و در عین حال گفت ما هیچ نقشی در تشکیل دولت کنونی عراق ایفا نکردیم. معاون دبیرکل حزب الله اظهار داشت رهبران حشد شعبی خوب می‌دانند که چگونه با تحریم‌های آمریکا مقابله کنند. وی به شدت تاسیس هرگونه جریان سیاسی یا نظامی از سوی حزب الله در عراق را تکذیب و تاکید کرد ما بر هیچ طرف یا شاخه‌ای در عراق نظارت یا مدیریت نداریم. شیخ نعیم قاسم تاکید کرد گردان‌های حزب الله عراق هیچ ارتباطی با ما ندارد و یک شاخه و گروه مستقل عراقی است، البته با آنها هماهنگی وجود دارد. معاون دبیرکل حزب الله در ادامه خاطر نشان کرد لبنان در وضعیتی قرار دارد که دیگر اجازه به راه افتادن جنگ داخلی یا شکاف داخلی را همانند گذشته نمی‌دهد.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المسیره، جنبش انصارالله یمن در بیانیه‌ای سیزدهمین سالگرد پیروزی مقاومت لبنان به رهبری حزب الله در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ و شکست رژیم صهیونیستی و حامیانش در این جنگ، را به این جنبش و دبیرکل آن تبریک گفت. در این بیانیه آمده است ما به حزب الله و جناب سید حسن نصرالله به مناسبت سالگرد پیروزی بر دشمن تبریک می‌گوییم. این بیانیه آورده است حزب الله با جهاد و حکمت و تحرکات و فداکاری‌هایش به الگوی شرافتمندانه‌ای برای ملت‌های اسلامی تبدیل شده است. انتهای پیام/
فارسفارس13 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جنبش انصارالله در یمن، سیزدهمین سالروز پیروزی مقاومت لبنان (حزب‌الله) در جنگ تحمیلی رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۶ را تبریک گفت. به گزارش شبکه خبری «المسیره» یمن، دفتر سیاسی جنبش انصارالله، امروز شنبه در بیانیه‌ای پیروزی در جنگ سی‌وسه روزه را به حزب‌الله و سید حسن نصرالله دبیر کل آن، تبریک گفت. جنگ سال ۲۰۰۶ که در لبنان به «حرب تموز» معروف است، ۱۲ جولای ۲۰۰۶ با حمله رژیم صهیونیستی به لبنان آغاز شد و سی‌وسه روز طول کشید. دولت وقت لبنان نیز در ۱۲ آگوست به اجماع، با این قطعنامه موافقت کرد. از آنجا که رژیم صهیونیستی پس از شکست در جنگ ۳۳ روزه جرأت هیچ تجاوز دیگری به لبنان را به خود نداده، بسیاری از کارشناسان و ناظران سیاسی و نظامی، تأکید کرده‌اند که این جنگ، قدرت بازدارندگی کافی برای لبنان و حزب‌الله ایجاد کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، طبق این قرارداد مقرر شد مرکز تحقیقات و فناوری فرآوری مواد ویژه فلزی سازمان جهاد دانشگاهی تهران دستگاه سخت‌کن القایی را طراحی، ساخته و پس از نصب و راه‌اندازی به مجتمع صنعتی اسفراین تحویل دهد. آقایان سید «محمد طباطبایی» رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران، «حمید هاشمی» معاون پژوهشی و «سید حسن سجادیان» مدیر مرکز آذرخش سازمان جهاد دانشگاهی تهران طی جلسات متعددی با آقایان «میرزایی» و «حاجیانی» در موارد مختلفی در این باره بحث و بررسی کردند و در نهایت تحلیل نهایی و نتایج این بررسی‌های کارشناسانه به انعقاد قرارداد منجر شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
ما همچنین برای اینکه مذاکرات را آسان آغاز کنیم در زمینه مرزهای زمینی و دریایی بسیار مؤثر کار می‌کنیم. وی درباره تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله گفت: ما نمی‌توانیم دیدگاه آمریکا درباره تحریم‌ها را تغییر دهیم، اما تلاش می‌کنیم که لبنان را از تبعات آن دور کنیم. وی درباره موضع دولت آمریکا در مورد عملکرد دولت لبنان‌، به ویژه در زمینه موضع گیری‌اش در قبال محل‌های ساخت موشک‌های حزب الله‌، عنوان کرد: این مسأله در گذشته اتفاق افتاده است و هم اکنون نیز اتفاق می‌افتد. ما مدت مدیدی است که در این زمینه تلاش می‌کنیم و حتی نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان دو هفته گذشته تصریح کرد که تلاش‌هایمان به پایان رسید. این مقام لبنانی در ادامه درباره روابط کشورش با کشورهای حوزه خلیج فارس و به ویژه عربستان سعودی نیز اظهار کرد: ما هم اکنون با عربستان تلاش می‌کنیم تا به ۲۳ توافقنامه اقتصادی مشترک دست یابیم.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نخستین نمایشگاه تاریخچه مطبوعات استان قزوین با حضور جمعی از مسؤولان افتتاح شد. در این نمایشگاه با سیری در مطبوعات قزوین از دوره قاجار تاکنون وضعیت مطبوعات و نشریات محلی قزوین درمدت ۷۰ سال گذشته جمع آوری و در دید عموم قرار گرفته است. در نمایشگاه تاریخچه مطبوعات استان قزوین آثاری، چون نشریه «رعد» از هفته نامه‌های قزوین در چهار صفحه قطع بزرگ به مدیر مسؤولی سید علی رعد مجابی و نیز نشریه «نصیحت» به مدیر مسؤولی میرزا یحیی واعظ کیوانی قزوینی و نشریه «بازپرس» به مسؤولیت سید جعفر ادیب مجابی واعظ به نمایش درآمده است. او به کیفیت مطبوعات استان قزوین نیز اشاره کرد و ادامه داد که باید تلاش شود با استفاده از نیرو‌های جوان و خوش فکر این مسیر همچنان به سمت تعالی پیش برود. نمایشگاه تاریخچه مطبوعات استان قزوین با حضور منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین، محمد رستمی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهمن طاهرخانی نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی، میثاق گودرزی مدیر اسناد و کتابخانه ملی استان قزوین، حجت الاسلام حسینی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و جمعی از اهالی مطبوعات در مجتمع میرعماد قزوین افتتاح شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سخنرانی «سید حسن نصرالله»، دبیر کل حزب‌الله لبنان جمعه (۲۵ مرداد) به مناسبت پیروزی این حزب‌ در جنگ ۳۳ روزه سخنرانی کرد. سید حسن نصرالله صهیونیست‌ها را خطاب قرار داد و گفت: «اگر بار دیگر وارد لبنان شوید، شاهد پخش مستقیم نابودی تیپ‌های ارتش خود خواهید بود». حزب‌الله در سومین روز جنگ ۳۳ روزه توانست با موشک، ناوچه ارتش رژیم صهیونیستی موسوم به «ساعر ۵» را در ساحل لبنان هدف قرار دهد و سید حسن نصرالله طی پخش زنده‌ای از این حمله خبر داد. یک فعال فضای مجازی در این باره در توییتر نوشت:
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ سردبیر روزنامه رای الیوم با اشاره به نکات مهم سخنرانی دیروز دبیرکل حزب الله لبنان و پیشرفت‌های نظامی و راهبردی مقاومت لبنان و فلسطین گفت: رژیم صهیونیستی در هیچ جنگی علیه لبنان در آینده, پیروز نخواهد شد. عبد الباری عطوان در یادداشتی در روزنامه اینترنتی رای الیوم که از لندن به روز می‌شود, نوشت: پیگیری سخنرانی‌های سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله نه تنها به سبب اطلاعات و تحلیلات دقیقی که دارد بلکه برای اطلاع یافتن از تحولات آینده و تحلیل اوضاع منطقه و تحولات آن ضروری است. اگر بگوییم سید حسن نصرالله سخنگوی رسمی محور جدید است, اغراق نکرده ایم, محوری که فراتر از طایفه‌گری است و جبهه‌های آن در حال تبلور و گسترش است. چنین محوری شامل کشورها و بازوهای مرکزی مقاومت در خاورمیانه (غرب آسیا) است و همتایی قوی برای طرح سلطه‌گری آمریکا و اسرائیل به شمار می‌آید. نصرالله در سخنرانی عصر روز جمعه به مناسبت سیزدهمین سالگرد پیروزی بزرگ در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ در شهر بنت جبیل, مرکز مقاومت در جنوب, بر نکته‌های متعددی تاکید کرد که باید پیش از نتیجه گیری تحلیلی به آن اشاره کرد. نخست: جنگ سال ۲۰۰۶, جنگی آمریکایی بود و اسرائیل برای برپایی خاورمیانه (غرب آسیا) جدید, نابودی مقاومت لبنان و فلسطین, تغییر نظام سوریه, تثبیت اشغالگری آمریکا در عراق و ناکامی طرح موعود ایران, ابزاری برای این جنگ بود. دوم: این اسرائیل و نه مقاومت لبنان بود که جنگ را متوقف کرد چون اسرائیل دیگر نمی‌توانست جنگ را ادامه دهد. اسرائیل از این رو به جان بولتون نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد که ابتدا با برخی درخواست‌های عربی برای آتش بس مخالفت کرده بود, برای توقف جنگ روی آورد چراکه ادامه این جنگ فاجعه بزرگی برای دولت اشغالگر رقم می‌زد. سوم: عوامل قدرت نظامی که مقاومت لبنان در گذشته از آن برخوردار بود, امروز بسیار متفاوت شده و این واقعیتی است که هیچ کسی نمی‌تواند در آن شک کند و ژنرال‌های اسرائیلی هم به آن اذعان کرده‌اند. اینکه وزارت امور خارجه آمریکا فوری و غیرمستقیم به این سخنرانی اعتراض کرد و از پیامدهای خطرناک سخن گفت, نشانگر حجم درد آمریکا و همچنین ترس اسرائیلی هاست که این مسئله باعث خرسندی بسیاری در سراسر جهان اسلام می‌شود.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
پیگیری سخنرانی‌های سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان برای اطلاع یافتن و تحلیل اوضاع منطقه لازم است نه به این دلیل که دربرگیرنده اطلاعات و تحلیل‌های دقیق است بلکه به دلیل اینکه دربرگیرنده تحولات و پیش‌بینی‌هایی درباره آینده است. به گزارش ایسنا، عبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم در تحلیلی درباره سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت پیروزی جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ نوشت: سید حسن نصرالله در این سخنرانی که به مناسبت سیزدهمین سالگرد پیروزی بزرگ در جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ ایراد شد بر چند نکته مهم متمرکز شد که باید قبل از رسیدن به نتیجه و تحلیل مورد نظر به آن‌ها پرداخت. دوم، اسرائیل طرفی بود که جنگ را متوقف کرد نه مقاومت لبنان. سوم، فرق بزرگی بین قدرت نظامی مقاومت لبنان در آن زمان با زمان کنونی وجود دارد. پنجم، محور مقاومت استراتژی واضحی دارد و آن این است که در اختیار داشتن قدرت نه به خاطر جنگ‌ها بلکه به خاطر ممانعت از آن است و این نظریه جدیدی است.
مهرمهر17 ساعت قبل
خبرگزاری مهر، گروه بین الملل رامین حسین آبادیان: «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان روز گذشته سخنانی را به مناسبت سیزدهمین سالروز پیروزی مقاومت حزب الله در جنگ ۳۳ روزه با رژیم صهیونیستی، ایراد کرد. حزب اللهی که روزی اسرائیلی‌ها به دنبال نابودی آن بودند امروز به یک قدرت در منطقه تبدیل شده است. اما شاید بتوان از سخنان دیروز سید حسن نصرالله درخصوص جمهوری اسلامی ایران، قدرت آن و تهدیدات خارجی علیه آن به عنوان مهمترین بخش از اظهارات دبیرکل حزب الله لبنان یاد کرد. این سخنان نصرالله در واقع گوشزد قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران به ایالات متحده آمریکا است. به نظر می‌رسد با این سخنان اخیر سید حسن نصرالله درخصوص مقاومت و یکپارچگی آن باید طی روزهای آینده منتظر انتشار تحلیل‌های فراوان روزنامه صهیونیستی در این خصوص باشیم.
آناجآناج17 ساعت قبل
بعد از کارشکنی دولت هند صورت گرفت؛ اعلام آمادگی بیش از ۱۰۰۰ پزشک ایرانی برای درمان شیخ زکزاکی/ سهم قابل توجه پزشکان آذربایجانی در فهرست اعلامیبیش از ١٠٠٠ پزشک سراسر کشور در محکومیت اقدامات هماهنگ آمریکا، نیجریه و هند در جلوگیری از درمان شیخ زکزاکی بیانیه‌ای را صادر کرده‌اند. به گزارش آناج، شب گذشته رهبر جنبش اسلامی نیجریه بعد از ناتمام ماندن مراحل درمانش در هند از بیمارستان به سمت فرودگاه دهلی‌نو منتقل شده و به نیجریه بازگشت. در همین راستا بیش از ١٠٠٠ پزشک و استاد دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در محکومیت اقدامات هماهنگ آمریکا، نیجریه و هند در جلوگیری از درمان شیخ زکزاکی بیانیه‌ای را صادر کرده و برای درمان فرزند خمینی (ره) اعلام آمادگی کردند. در بخشی از این بیانیه آمده است: ما پزشکان علیرغم سکوت سازمان‌های مدعی حقوق بشر در قبال کشتار مسلمانان نیجریه و ممانعت از درمان رهبر آنها حاضر هستیم در ایران و با هزینه خود، امکانات درمان شیخ زکزاکی را فراهم کنیم. متخصص طب اورژانس بیمارستان امام علی (ع) زاهدان محمد صداقت متخصص طب اورژانس بیمارستان امام علی (ع) زاهدان علی هاشمی فوق تخصص خون و انکولوژی بیمارستان امام علی (ع) زاهدان محمدهادی عباسی.
فارسفارس17 ساعت قبل
به مناسبت روز مقاومت اسلامی خبرگزاری فارس اصفهان میزبان دو دانشجو از سوریه و لبنان شاغل به تحصیل در دانشگاه اصفهان بود که «مقاومت» را از دریچه‌ای متفاوت از ایرانی‌ها نگاه می‌کردند. علی اهل دمشق دانشجوی ترم هشت مهندسی پزشکی و رضا دانشجوی سال اول رشته مهندسی برق و اهل لبنان به تشریح گوشه‌ای از جریان مقاومت اسلامی در کشور خود پرداختند که در ادامه از نظر می‌گذرانید. بعد هم به دلیل بالا بودن سطح علمی رشته مهندسی پزشکی دانشگاه اصفهان، شهر اصفهان را انتخاب کردم. من جنگی علیه ایران نمی‌بینم، رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی خود گفتند جنگ نخواهد شد و مذاکره هم نخواهیم کرد. رضا: فکر می‌کنم نیازی نیست پیام بدهم چون در لبنان همه ایران را به خوبی می‌شناسند.
فارسفارس17 ساعت قبل
در مقدمه این یادداشت آمده است: اسرائیلی که توافق کرد پایگاه آمریکا در خاورمیانه نامیده شود، حالا شاید ارزان‌ترین ناو هواپیمابر آمریکایی باشد. المیادین نوشت: جنگ اسرائیل برای شکست مقاومت و از بین بردن حزب الله در آوریل ۱۹۹۶ ناتوانی اسرائیل در دستیابی به نقش نظامی آن را نشان داد. المیادین آورد: در این زمینه اسرائیل به امید از بین بردن رهبری و کادرهای حزب الله، جنگ علیه مقاومت را در پیش گرفت تا به تعبیر جان بولتون، نماینده وقت آمریکا در سازمان ملل طرفداران حزب الله به ایران کوچ شوند. او افزود: پاسخ باراک اوباما هنگامی که نتانیاهو از وی خواست به سوریه و ایران حمله کند بیانگر این تغییر است. به باور نویسنده، علی‌رغم حمایت بی سابقه ترامپ از اسرائیل، آمریکا برای نبرد با ایران و محور مقاومت در سوریه، لبنان و عراق روی نتانیاهو حساب نمی‌کند و امیدی به جنگ اسرائیل برای حفظ هژمونی ایالات متحده در منطقه ندارد.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
حزب‌الله لبنان برای اولین بار تصاویری از بمباران یک فروند رزم‌ناو اسرائیلی با استفاده از راکت در جریان جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ را منتشر کرد. شبکه خبری المنار لبنان پنج‌شنبه شب تصاویری از این رزم‌ناو را که حزب‌الله اعلام کرد آن را در ۱۴ ژوئیه ۲۰۰۶ در سواحل بیروت هدف قرار داده، منتشر کرد. در زمان حمله یاد شده، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در فایل صوتی خطاب به مردم لبنان گفته بود، «اکنون شاهد آتش گرفتن و غرق شدن رزم‌ناو اسرائیلی در دریا هستید». الحاج جلال، فرمانده یگان دریایی این حزب گفت: از این سلاح ویژه برای هدف قرار دادن این رزم‌ناو استفاده شد. دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه هشدار داد، اگر اسرائیل وارد جنوب لبنان شود، شاهد پخش زنده تخریب تیپ‌های اسرائیلی خواهید بود.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
سعد حریری در حالی برای دومین بار در مقام نخست وزیر به آمریکا سفرکرده است که لبنانی‌ها سیزدهمین سالروز پیروزی در جنگ ۳۳ روزه را جشن می‌گیرند. آغاز دور دوم نخست وزیری سعد حریری همزمان شد با دوره ریاست جمهوری میشل عون؛ شخصیتی که با حمایت قاطع حزب الله به ریاست جمهوری رسید. میشل عون پس از چندین ماه خلاء سیاسی، سعد حریری را مامور تشکیل کابینه کرد. برخی انتخاب سعد حریری را بخشی از تفاهم میان او و میشل عون تحلیل کردند. این توطئه دو هدف داشت: نخست انفجار فضای سیاسی لبنان در آستانه انتخابات پارلمانی این کشور و هدف دوم آن مظلوم نمایی حریری در فضای سیاسی لبنان بود.

به انتهای لیست رسیدید