سید حسن رضوی

سید حسن رضوی

برنابرنا1 روز قبل
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران در بازدید از طرح خط انتقال آب از طرح احداث خط انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت‌های ورامین، پاکدشت و شهر ری گفت: با مشارکت بخش خصوصی مشکلات اجرایی طرح حل شده و امیدواریم پروژه تا سال آینده به بهره برداری برسد. به گزارش برنا از شرکت آب منطقه‌ای تهران، «سید حسن رضوی» با هدف تسریع در روند اجرایی عملیات اجرایی طرح فوق که توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در دست انجام است، بازدید و از نزدیک با سرمایه گذاران طرح گفتگو و در جریان پیشرفت کار قرار گرفت. سید حسن رضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران در این بازدید اظهار داشت: با مشارکت بخش خصوصی مشکلات اجرایی طرح حل شده و می‌توان پروژه را تا آبان سال ۹۹ به بهره برداری رساند. وی افزود: با اجرای این طرح سالانه ۲۸۳ میلیون متر مکعب از پساب‌های تصفیه خانه جنوب تهران به دشت‌های ورامین، پاکدشت و شهر ری منتقل شده و تاثیر بسیار مثبتی در وضعیت منابع آب سطحی و آبخوان زیرزمینی منطقه ایجاد خواهد شد. معیدی نیا همچنین در پایان گفت: با توجه به وجود برخی مشکلات، طرح تغییر جانمایی مسیر خط لوله مورد بازبینی قرار گرفته که در صددیم به منظور تسریع در اجرای طرح و عبور از چالش‌های پیش رو بجای عبور خط لوله از مناطق مسکونی خاوران، قیامدشت و پاکدشت از کمربندی پاکدشت عبور کند که برای تحقق این مهم موضوع در استانداری تهران و اداره راه و شهرسازی شهرستان پاکدشت در دست بررسی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
سید حسن رضوی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران، ضمن تشریح آخرین وضعیت مخازن سدهای تهران، اعلام کرد: مخازن سدهای تهران حدود ۹۹۳ میلیون مترمکعب آب دارند که نسبت به سال قبل حدود ۳۳۰ میلیون مترمکعب بیشتر است. اعتمادآنلاین| سید حسن رضوی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران، درمورد میزان مخازن سدهای تهران توضیح داد: سدهای لتیان، ماملو کرج و طالقان حدودا ۸۵ تا ۹۰ درصد پر هستند و سد لار بر اساس ظرفیت اسمی حدود ۲۰ درصد، اما بر اساس ظرفیت آبگیری از زمان بهره برداری تاکنون ۴۵ درصد آب دارد. وی در تشریح شرایط مخازن سدهای تهران گفت: شرایط نسبت به سال‌های نرمال شرایط خوبی است. بر اساس این گزاش، آخرین آماری که ابتدای تابستان ارائه شد حاکی از آن بود که ورودی سدهای پنج گانه تهران در سال آبی جدید ۱۲۰ درصد نسبت به سال آبی گذشته افزایش داشته است. حجم مخازن سدهای تهران نیز در آن زمان یک میلیارد و ۲۱۸ میلیون متر مکعب بوده است.
تابناکتابناک5 روز قبل
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت مخازن سدهای تهران، اظهار کرد: مخازن سدهای تهران حدود ۹۹۳ میلیون مترمکعب آب دارند که نسبت به سال قبل حدود ۳۳۰ میلیون مترمکعب بیشتر است. وی در تشریح شرایط مخازن سدهای تهران گفت: شرایط نسبت به سال‌های نرمال شرایط خوبی است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران در ادامه درمورد وروردی سدهای تهران نیز اظهار کرد: ورودی سد کرج حدود هفت تا هشت مترمکعب در ثانیه، سد لتیان حدود شش متر مکعب در ثانیه، سد طالقان حدود هشت مترمکعب در ثانیه، سد ماملو حدود چهار مترمکعب و سد لار حدود هفت مترمکعب در ثانیه است. بر اساس این گزاش، آخرین آماری که ابتدای تابستان ارائه شد حاکی از آن بود که ورودی سدهای پنج گانه تهران در سال آبی جدید ۱۲۰ درصد نسبت به سال آبی گذشته افزایش داشته است. حجم مخازن سدهای تهران نیز در آن زمان یک میلیارد و ۲۱۸ میلیون متر مکعب بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، آقای «سید حسن رضوی» در حاشیه بازدید از تصفیه خانه ششم تهران با بیان این مطلب گفت: به دنبال رفع موانع اجرایی کانال سرریز تصفیه خانه ششم تهران واقع در اراضی لتمال کن، از جمله پرداخت هزینه باقیمانده و تغییر پیمانکار مربوطه، عملیات اجرایی این بخش که حدود ۱۵۰۰ متر کانال بتنی با مقطع پنج متر در پنج متر است، سرعت بیشتری به خود گرفت. وی افزود: بعد از شروع عملیات اجرایی از تیر امسال در محدوده یاد شده، ۶۰ هزار متر مکعب خاکبرداری و ۱۱۰۰ متر مکعب بتنریزی انجام شد و انتظار میرود با افزایش سرعت کار، تا پایان امسال بخش عمده کانال مذکور اجرا و وارد مرحله آباندازی شود. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران افزود: طرح آبرسانی به تهران از سد تنظیمی کرج در مجموع حدود ۹۶ درصد پیشرفت دارد که با تدابیر اتخاذ شده و با تزریق به موقع منابع مالی تا خرداد ماه سال آینده به مرحله بهره برداری میرسد. کانال سرریز تصفیه خانه ششم تهران، بخش انتهایی طرح آبرسانی به تهران از سد تنظیمی امیرکبیر است که سرریز تصفیه خانه ششم تهران را به رودخانه کن هدایت میکند. بهره برداری از تونل انتقال آب کرج – تهران و تصفیه خانه ششم، منوط به تکمیل این کانال است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، سید حسن رضوی در حاشیه بازدید از تصفیه‌خانه ششم تهران از افزایش سرعت عملیات اجرایی کانال سرریز تصفیه‌خانه ششم پایتخت خبر داد و اظهار داشت: به‌دنبال رفع موانع اجرایی کانال سرریز تصفیه‌خانه ششم تهران واقع در اراضی لتمال کن، از جمله پرداخت هزینه باقی‌مانده و تغییر پیمانکار مربوطه، عملیات اجرایی این بخش که حدود ۱۵۰۰ متر کانال بتنی با مقطع پنج متر در پنج متر است، سرعت بیشتری به خود گرفت. وی افزود: بعد از شروع عملیات اجرایی از تیر ماه امسال در محدوده یاد شده، ۶۰ هزار متر مکعب خاکبرداری و ۱۱۰۰ متر مکعب بتن‌ریزی انجام شد و انتظار می‌رود با افزایش سرعت کار، تا پایان سال جاری بخش عمده کانال مذکور اجرا و وارد مرحله آب‌اندازی شود. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران افزود: طرح آبرسانی به تهران از سد تنظیمی کرج در مجموع حدود ۹۶ درصد پیشرفت دارد که با تدابیر اتخاذ شده و با تزریق به‌موقع منابع مالی تا خرداد ماه سال آینده به مرحله بهره‌برداری می‌رسد. گفتنی است، کانال سرریز تصفیه‌خانه ششم تهران، بخش انتهایی طرح آبرسانی به تهران از سد تنظیمی امیرکبیر است که سرریز تصفیه‌خانه ششم تهران را به رودخانه کن هدایت می‌کند. بهره‌برداری از تونل انتقال آب کرج – تهران و تصفیه‌خانه ششم، منوط به تکمیل این کانال است.
عصر ایرانعصر ایران4 هفته قبل
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از پیگیری معاون اجرایی رئیس جمهور در خصوص موضوعات مرتبط با فرونشست خبر داد. وی افزود: با توجه به چالش‌های بخش آب به منظور کاهش معضلات این بخش لازم است مجددا مدیریت حوزه‌ای منابع آب در کشور حاکم شود و اکنون زمان این موضوع فرا رسیده است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران شرایط منابع آب زیرزمینی این استان را بسیار نامطلوب توصیف کرد و گفت: با توجه به شرایط حاکم در استان تهران حتی با اجرای پروژه‌های تامین آب، از سال ۱۴۰۰ فشار بر سفره آب‌های زیرزمینی بیشتر می‌شود علاوه بر آن اجرای شبکه فاضلاب نیز تاثیر به سزایی در کاهش پتانسیل آبدهی چاه‌ها داشته است. وی یادآور شد: طرح‌های تامین آب استان تهران حدود ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تامین این رقم در مدت زمان کوتاه کار بسیار دشواری است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران ادامه داد: شرایط باید به نحوی مهیا شود که به سمت احیا و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی پیش برویم.

هجوم ییلاق نشینان به بستر و حریم رود‌های تهران

صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
خطر فرونشست در دشت‌های تهرانمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از پیگیری معاون اجرایی رئیس جمهور در خصوص موضوعات مرتبط با فرونشست خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، آقای سید حسن رضوی با بیان این مطلب گفت: شرکت آب منطقه‌ای تهران، پیش‌تر با اعمال مدیریت حوزه‌ای، ​ وظیفه تامین آب استان‌های تهران، سمنان، البرز، قزوین، قم و مرکزی را برعهده داشت و در راستای مباحث حاکمیتی منابع آب، چارچوب‌های مورد نظر وزارت نیرو خیلی بهتر انجام می‌شد. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران شرایط منابع آب زیرزمینی این استان را بسیار نامطلوب توصیف کرد و گفت: با توجه به شرایط حاکم در استان تهران، حتی با اجرای طرح‌های تامین آب، از سال ۱۴۰۰ فشار بر سفره آب‌های زیرزمینی بیشتر می‌شود علاوه بر آن اجرای شبکه فاضلاب نیز تاثیر به سزایی در کاهش پتانسیل آبدهی چاه‌ها داشته است. آقای رضوی گفت: طرح‌های تامین آب استان تهران حدود ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تامین این رقم در مدت زمان کوتاه کار بسیار دشواری است. وی اضافه کرد: شرایط باید به نحوی مهیا شود که به سمت احیا و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی پیش برویم.
برنابرنا4 هفته قبل
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: اولویت تخصیص آب به صنایع، پساب تصفیه شده است و در صورت عدم امکان تخصیص پساب تصفیه شده، آب خام تحویل صنایع می‌شود. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران یادآور شد: اولویت تخصیص آب به صنایع، پساب تصفیه شده است و در صورت عدم امکان تخصیص پساب تصفیه شده، آب خام تحویل صنایع می‌شود. رضوی تصریح کرد: شرکت آب منطقه‌ای تهران در راستای وظایف حاکمیتی خود به جد به دنبال تامین آب هموطنان است و امیدوارم با انسجامی که بین این شرکت و شرکت آب و فاضلاب وجود دارد، پروژه‌های تامین آب هرچه سریعتر به سرانجام برسد. در ادامه این نشست مدیران شرکت‌های آب منطقه‌ای تهران و آب و فاضلاب شهری و روستایی استان تهران پیرامون موضوعات مختلف همچون طرح‌های تامین آب، منابع آب زیرزمینی و سایر موضوعات فی مابین گفتگو کردند. گفتنی است جلسات انسجام بخشی آب و آبفا با محوریت شرکت آب منطقه‌ای تهران و به منظور افزایش سطح تعاملات و همکاری فیمابین شرکتهای آب منطقه‌ای وآب و فاضلاب شهری و روستایی استان تهران در دستور کار شرکت‌های مذکور بوده و برگزار می‌گردد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سید حسن رضوی در نشست انسجام بخشی آب و آبفا اظهار داشت: مجموعه آب، آبفا و بخش برق باوجود همه مشکلات، اوج مصرف را با یک برنامه‌ریزی منسجم و مشترک به پایان رساندند. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر از گرمای هوا نسبت به هفته‌های گذشته کاسته شده است، افزود: تامین و توزیع به‌موقع آب و برق به‌رغم همه سختی‌ها بدون وقوع مشکلات خاص انجام شده است که این موضوع اهمیت برنامه‌ریزی و انسجام را نشان می‌دهد. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه در شرکت آب منطقه‌ای تهران بخش عمده‌ای از مشکلات طرح‌های تامین آب در دست اجرا برای سال آبی آتی برطرف شده است، گفت: همکاری‌های بین سازمانی با دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای دریافت مجوز‌های لازم در حال انجام بوده و بسیاری از چالش‌ها برطرف شده است. رضوی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مسئله تامین مباحث مالی تصفیه‌خانه ششم تهران است، گفت: خوشبختانه با مساعدت وزارت نیرو و پیگیری‌های صورت گرفته، مباحث مالی این طرح تا حدودی برطرف شده است و امیدواریم در زمان مقرر وارد مدار بهره‌برداری شود. وی ادامه داد: هم اکنون پیمانکار پروژه با تمام توان خود مشغول کار است و پیشرفت طرح بر اساس برنامه زمانبندی شده صورت خواهد گرفت.
فارسفارس1 ماه قبل
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه مباحث مالی تصفیه خانه ششم تهران تاحدودی برطرف شده است، گفت: اولویت تخصیص آب به صنایع، پساب تصفیه شده است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران یادآور شد: اولویت تخصیص آب به صنایع، پساب تصفیه شده است و در صورت عدم امکان تخصیص پساب تصفیه شده، آب خام تحویل صنایع می‌شود. رضوی تصریح کرد: شرکت آب منطقه‌ای تهران در راستای وظایف حاکمیتی خود به جد به دنبال تامین آب هموطنان است و امیدوارم با انسجامی که بین این شرکت و شرکت آب و فاضلاب وجود دارد، پروژه‌های تامین آب هرچه سریعتر به سرانجام برسد. در ادامه این نشست مدیران شرکت‌های آب منطقه‌ای تهران و آب و فاضلاب شهری و روستایی استان تهران پیرامون موضوعات مختلف همچون طرح‌های تامین آب، منابع آب زیرزمینی و سایر موضوعات فی مابین گفتگو کردند. جلسات انسجام بخشی آب و آبفا با محوریت شرکت آب منطقه‌ای تهران و به منظور افزایش سطح تعاملات و همکاری فیمابین شرکتهای آب منطقه‌ای وآب و فاضلاب شهری و روستایی استان تهران در دستور کار شرکت‌های مذکور بوده و برگزار می‌شود.
فارسفارس2 ماه قبل
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه از میان سدهای پنج‌گانه تهران تنها سد طالقان سرریز آب دارد، گفت: نمایندگان تهران همچنان نسبت به تأمین آب شرب تهران بی‌تفاوت هستند. سید حسن رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به پرسشی درباره اهتمام مجمع نمایندگان استان تهران نسبت به تأمین آب شرب تهران در دهه آینده، گفت: چندین بار درخواست ملاقات با نمایندگان تهران و به خصوص مجمع نمایندگان تهران را داشتیم و درخواست ملاقات گرفتیم که هنوز اتفاق خاصی در این خصوص نیفتاده است. به گفته وی، تصفیه‌خانه ششم قبل از تابستان سال آینده آماده بهره‌برداری خواهد شد. رضوی در پاسخ به این سؤال که آیا سدهای پنج‌گانه تهران مثل سد امیرکبیر سرریز شده‌اند گفت: از میان سدهای پنج‌‌گانه تهران فقط سد طالقان است که از ۲۱ فروردین سرریز آب داشته به طوری که در حال حاضر ۵ مترمکعب بر ثانیه سرریز آب دارد. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران افزود: به غیر از سد لار که فرار آب دارد و سد طالقان که سرریز کرده است، ورودی و خروجی سایر سدهای تهران برابر است و سرریز ندارند.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
مدیر عامل آب منطقه‌ای تهران شرایط رودخانه کرج را خروشان و خطرناک دانست و گفت: در بالادست و پایین دست این رودخانه آب با دبی ۲۷ متر مکعب آب در ثانیه جاری است و اگر کسی به داخل رودخانه کرج وارد شود خروج از آن امکان‌پذیر نیست. سید حسن رضوی مدیر عامل آب منطقه‌ای استان تهران امروز در گفت‌وگو با فارس درباره آخرین وضعیت سد امیرکبیر اظهار داشت: بالاترین میزان حجم آب در این سد ذخیره شده است. رضوی درباره وضعیت سدهای استان تهران عنوان کرد: از اوایل تیرماه به علت پر بودن مخازن تمامی سدها به جز لار ورودی و خروجی آنها یکی شده و از طریق دریچه‌های تحتانی و نیروگاه‌ها آب تخلیه و سد طالقان از طریق سرریز هدایت می‌شود. مدیر عامل آب منطقه‌ای تهران شرایط رودخانه کرج را خروشان و خطرناک دانست و گفت: در بالادست و پایین دست این رودخانه آب با دبی ۲۷ متر مکعب آب در ثانیه جاری است و اگر کسی به داخل رودخانه کرج وارد شود خروج از آن امکان‌پذیر نیست. وی در هشداری به شهروندان تهرانی خاطرنشان کرد: آمار تلفات و حوادث نسبت به سال گذشته در حال افزایش است این اخطار داده می‌شود که در حواشی همه رودخانه‌ها به ویژه کرج و جاجرود اتراق کردن بسیار خطرناک است.
فارسفارس2 ماه قبل
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از مشکلات پایتخت در چند سال آینده به علت عدم اجرای طرح‌های آب‌رسانی خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، سید حسن رضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران در گفت‌‌وگو با شبکه خبر درباره مشکلات طرح‌های آب‌رسانی استان اظهار داشت: عدم اجرای پروژه‌های آب‌رسانی طی ۵ سال آینده پایتخت را با مشکل مواجه می‌کند. رضوی با ابراز نگرانی دراین‌باره بیان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌هایی که از قبل انجام‌شده ما باید این طرح ظرف مدت ۵ سال آینده به اتمام برسانیم تا پایتخت در آینده با مشکل تأمین آب مواجه نشود. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران درباره پیگیری مشکلات تصریح کرد: این موضوعات به مبادی ذی‌ربط انتقال داده‌شده و ما پیگیر هستیم، استاندار تهران و مجموعه‌های وزارت نیرو برای مرتفع شدن مشکلات در حال تلاش هستند. وی در پایان درباره آسیب توقف پروژه‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به تغییر مقادیر قیمت‌ها، ظرف یک سال آینده بسیاری از این پروژه‌ها ضربه‌های سختی متحمل شدند که برای اجرای آن‌ها باید هزینه‌های چند برابری را متقبل شویم.

بازدید خبرنگاران از سد امیرکبیر

11+
الفالف2 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
سالانه حداقل ۷۵۰ میلیون تومان صرف جمع اوری زباله از سدهای استان تهران می‌شود. سید حسن رضوی، مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران با اعلام این مطلب در جمع نمایندگان رسانه‌های گروهی افزود: متاسفانه مردمی که برای تفریح به سدها می‌روند، حجم زباله فراوانی را سرازیر سدها می‌کنند و همین امر مشکلات کتعددی را ایجاد می‌نماید. وی در توضیح این مطلب ادامه داد: جمع آوری هر تن زباله در حدود یک میلیون تومان هزینه دارد و به این ترتیب حداقل سالی ۷۵۰ میلیون تومان هزینه صرف جمع آوری زباله‌ها می‌کنیم. رضوی در پاسخ به سئوال خبرانلاین در خصوص کیفیت آب تهران گفت: کیفیت آب تهران به شکلی مداوم پایش می‌شود از این رو به شهروندان اطمینان می‌دهم مشکلی از این بابت متوجه ان نیست. وی گفت: به صراحت می‌گویم که کیفیت اب تهران از آب معدنی بسیار مناسبت‌تر است چرا که آی معدنی در بطری‌های پلاستیکی قرار می‌گیرد و ماندن در آفتاب حتی برای کدت کوتاه کیفت ان را کاهش می‌دهد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ماه قبل
ساعت۲۴ -سالانه حداقل ۷۵۰ میلیون تومان صرف جمع اوری زباله از سدهای استان تهران می‌شود. سید حسن رضوی، مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران با اعلام این مطلب در جمع نمایندگان رسانه‌های گروهی افزود: متاسفانه مردمی که برای تفریح به سدها می‌روند، حجم زباله فراوانی را سرازیر سدها می‌کنند و همین امر مشکلات کتعددی را ایجاد می‌نماید. وی در توضیح این مطلب ادامه داد: جمع آوری هر تن زباله در حدود یک میلیون تومان هزینه دارد و به این ترتیب حداقل سالی ۷۵۰ میلیون تومان هزینه صرف جمع آوری زباله‌ها می‌کنیم. رضوی در پاسخ به سئوال خبرانلاین در خصوص کیفیت آب تهران گفت: کیفیت آب تهران به شکلی مداوم پایش می‌شود از این رو به شهروندان اطمینان می‌دهم مشکلی از این بابت متوجه ان نیست. وی گفت: به صراحت می‌گویم که کیفیت اب تهران از آب معدنی بسیار مناسبت‌تر است چرا که آی معدنی در بطری‌های پلاستیکی قرار می‌گیرد و ماندن در آفتاب حتی برای کدت کوتاه کیفت ان را کاهش می‌دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرآنلاین، سید حسن رضوی، مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران با اعلام این مطلب در جمع نمایندگان رسانه‌های گروهی افزود: متاسفانه مردمی که برای تفریح به سدها می‌روند، حجم زباله فراوانی را سرازیر سدها می‌کنند و همین امر مشکلات کتعددی را ایجاد می‌نماید. وی در توضیح این مطلب ادامه داد: جمع آوری هر تن زباله در حدود یک میلیون تومان هزینه دارد و به این ترتیب حداقل سالی ۷۵۰ میلیون تومان هزینه صرف جمع آوری زباله‌ها می‌کنیم. رضوی در پاسخ به سئوال خبرانلاین در خصوص کیفیت آب تهران گفت: کیفیت آب تهران به شکلی مداوم پایش می‌شود از این رو به شهروندان اطمینان می‌دهم مشکلی از این بابت متوجه ان نیست. وی گفت: به صراحت می‌گویم که کیفیت اب تهران از آب معدنی بسیار مناسبت‌تر است چرا که آی معدنی در بطری‌های پلاستیکی قرار می‌گیرد و ماندن در آفتاب حتی برای کدت کوتاه کیفت ان را کاهش می‌دهد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
رضوی با بیان اینکه سامانه آب تهران از دو سامانه شرقی و غربی تشکیل شده گفت: در حال اتصال دو سامانه شرقی و غربی تهران به وسیله رینگ تهران هستیم تا مانور تامین آب در شرق و غرب تهران افزایش یابد. وی افزود: طرح‌های مهم و متعددی برای تامین آب تهران به خصوص برای افق ۱۴۱۰ در دست انجام است که این طرح‌ها به دلیل کم توجهی مسکوت مانده و اغلب متوقف هستند. مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان تهران تصریح کرد: متاسفانه دستگاه‌های ذیربط که باید برای تامین آب استان تهران توجه زیادی داشته باشند به این موضوع کم توجهی می‌کنند و از طرف نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی نیز شاهد بی‌توجهی به مسئله مهم تامین آب تهران هستیم. رضوی خاطر نشان کرد: اگر طرح‌های مهم تامین آب تهران به موقع اجرا نشوند، شهر تهران در چند سال آینده با مشکل تامین آب شرب مواجه می‌شود و این مشکل تا ۱۰ سال آینده نمود پیدا خواهد کرد. وی با بیان اینکه وزیر نیرو در جریان مسائل آب تهران است گفت: با وجود بی‌توجهی نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی به مسائل آب تهران، وزیر نیرو مشکلات مربوطه را به هیئت دولت انتقال داده و امیدواریم با پیگیری ایشان بتوانیم بر مشکلات فائل آییم.
مهرمهر2 ماه قبل
آب؛ دغدغه اصلی ابرشهر تهران طی ده سال آیندهاین مقام مسئول با اعلام اینکه ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب را به منظور شرب در اختیار شهر تهران قرار داده‌ایم، اعلام کرد: در صورتی که حمایت‌های لازم از طرح‌های تأمین آب پایدار ابرشهر تهران در بلندمدت صورت نگیرد، بی شک طی ۱۰ سال آینده مقوله آب یکی از دغدغه‌های اصلی تهران محسوب می‌شود. ۵۷۱ میلیون مترمکعب آب برای مدیریت سیلاب تخلیه شدرضوی با تأکید بر اینکه سیاست نخست شرکت آب منطقه‌ای تهران مدیریت مصرف است، تصریح کرد: در همین راستا تنها یک درصد افزایش تخصیص آب در حوزه شرب داشته‌ایم. البته ۵۷۱ میلیون متر مکعب آب را امسال به منظور کنترل سیلاب تخلیه کرده‌ایم، این در حالی است که این رقم سال گذشته حدود ۱۰ میلیون متر مکعب بوده است. البته هزینه تمام شده واقعی آب خام تهران حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ تومان است. البته در منطقه ۲۲ تهران نیز مشکلاتی در زمینه تأمین آب داریم.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
رضوی با بیان اینکه سامانه آب تهران از دو سامانه شرقی و غربی تشکیل شده گفت: در حال اتصال دو سامانه شرقی و غربی تهران به وسیله رینگ تهران هستیم تا مانور تامین آب در شرق و غرب تهران افزایش یابد. مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان تهران تصریح کرد: متاسفانه دستگاه‌های ذیربط که باید برای تامین آب استان تهران توجه زیادی داشته باشند به این موضوع کم توجهی می‌کنند و از طرف نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی نیز شاهد بی‌توجهی به مسئله مهم تامین آب تهران هستیم. رضوی خاطر نشان کرد: اگر طرح‌های مهم تامین آب تهران به موقع اجرا نشوند، شهر تهران در چند سال آینده با مشکل تامین آب شرب مواجه می‌شود و این مشکل تا ۱۰ سال آینده نمود پیدا خواهد کرد. وی افزود: در حال حاضر نیز در برخی مناطق تهران مثل منطقه ۲۲، با مشکل تامین آب مواجه هستیم و حتی در اطراف تهران در منطقه کرج، آب شرب به صورت میلیمتری و سر به سر تولید و مصرف، تامین می‌شود. وی با بیان اینکه وزیر نیرو در جریان مسائل آب تهران است گفت: با وجود بی‌توجهی نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی به مسائل آب تهران، وزیر نیرو مشکلات مربوطه را به هیئت دولت انتقال داده و امیدواریم با پیگیری ایشان بتوانیم بر مشکلات فائل آییم.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران نسبت به بارش باران، رگبار، آذرخش و سیلابی شدن رودخانه‌های استان طی امروز (چهارشنبه) هشدار داد و اعلام کرد که تردد و اسکان موقت در اطراف رودخانه‌ها ممنوع است و شهروندان مراقب باشند. سید حسن رضوی گفت: با توجه به آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، در ساعات بعدازظهر و اوایل شب چهارشنبه برای ارتفاعات البرز شرقی در استان‌های سمنان، شرق تهران، مازندران و گلستان، رشد ابرهای همرفتی، رگبار و آذرخش همراه با وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. وی افزود: با توجه به شرایط بارشی در فصل بهار، امکان وقوع سیلاب‌های مخرب در سطح حوضه‌های آبریز، رودخانه‌ها و مسیل‌های استان تهران دور از ذهن نیست. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با هشدار به مسافران و گردشگران گفت: گردشگران که در این روزها قصد تفریح در اطراف رودخانه‌ها و مسیل‌های اطراف تهران را دارند، باید نسبت به هشدارهایی که توسط سازمان‌های مربوطه اعلام می‌شود توجه جدی داشته باشند. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران همچنین در پایان یادآور شد: بنرهای هشدار سیل در حاشیه رودخانه‌ها و محل‌های ورودی مکان‌های گردشگری نیز توسط این شرکت نصب شده است که شهروندان باید به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشند
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران نسبت به بارش باران، رگبار، آذرخش و سیلابی شدن رودخانه‌های استان طی امروز (چهارشنبه) هشدار داد و اعلام کرد که تردد و اسکان موقت در اطراف رودخانه‌ها ممنوع است و شهروندان مراقب باشند. به گزارش ایرنا از روابط عمومی این شرکت، سید حسن رضوی گفت: با توجه به آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، در ساعات بعدازظهر و اوایل شب چهارشنبه برای ارتفاعات البرز شرقی در استان‌های سمنان، شرق تهران، مازندران و گلستان، رشد ابرهای همرفتی، رگبار و آذرخش همراه با وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. وی افزود: با توجه به شرایط بارشی در فصل بهار، امکان وقوع سیلاب‌های مخرب در سطح حوضه‌های آبریز، رودخانه‌ها و مسیل‌های استان تهران دور از ذهن نیست. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با هشدار به مسافران و گردشگران گفت: گردشگران که در این روزها قصد تفریح در اطراف رودخانه‌ها و مسیل‌های اطراف تهران را دارند، باید نسبت به هشدارهایی که توسط سازمان‌های مربوطه اعلام می‌شود توجه جدی داشته باشند. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران همچنین در پایان یادآور شد: بنرهای هشدار سیل در حاشیه رودخانه‌ها و محل‌های ورودی مکان‌های گردشگری نیز توسط این شرکت نصب شده است که شهروندان باید به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
‌واحد یک نیروگاه برق‌آبی امیرکبیر با تلاش متخصصان داخلی و به منظور کمک به شبکه سراسری برق وارد مدار شد. وی ادامه داد: با وجود نوساناتی که به واسطه تحریم‌ها به اقتصاد کشور تحمیل شده بود و همچنین شرایط جوی، اما این واحد نیروگاهی طبق برنامه زمان بندی مجددا به شبکه سراسری برق پیوست. رضوی با بیان اینکه شاخص‌های بهره برداری باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: مدیران شرکت باید بر اساس برنامه‌ها نسبت به بهره برداری بهینه مطابق استانداردها عمل کنند و مجموعه سد و نیروگاه را با ضریب اطمینان بیشتر در مدار بهره برداری قرار دهند. وی افزود: این پروژه در سه فاز خلاصه می‌شود که فاز اول اورهال واحد دوم لتیان، فاز دوم واحد یک نیروگاه امیرکبیر و فاز سوم تأمین برق اضطراری دیزل ژنراتور حوزه ستادی با اهداف پدافند غیر عامل است. وی در پایان خاطر نشان کرد: تأسیسات شرکت از قدمت بالایی برخوردار است و لازم است در برنامه ریزی‌های کلان به نوسازی آنها توجه ویژه صورت گرفته و در صدر برنامه‌های شرکت قرار گیرد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، سید حسن رضوی گفت: با وجود مشکلات متعددی که برای انجام اورهال این نیروگاه وجود داشت، اما با پیشینه فنی پیمانکار و همچنین تلاش و پشتکار همه دست اندرکاران، انجام اورهال اساسی و تست‌های مربوطه واحد یک این نیروگاه برق‌آبی با موفقیت به پایان رسید و اکنون به شکل رسمی مجددا راه‌اندازی و وارد مدار شد. وی با بیان اینکه شاخص‌های بهره‌برداری باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: مدیران شرکت باید بر اساس برنامه‌ها نسبت به بهره‌برداری بهینه مطابق استانداردها عمل کنند و مجموعه سد و نیروگاه را با ضریب اطمینان بیشتر در مدار بهره‌برداری قرار دهند. مهدی فتوکیان، مدیر امور بهره برداری و نگهداری سد و نیروگاه امیرکبیر نیز گفت: زمان راه‌اندازی واحد اول و دوم نیروگاه سال ۱۳۴۰ بوده که واحد اول بیش از ۴ میلیون و ۸۸ هزار مگاوات ساعت تولید و بیش از ۱۳۹ هزار ساعت کارکرد و واحد دوم نیز بیش از ۳ میلیون و ۸۹۸ هزار مگاوات ساعت تولید و بیش از ۱۳۱ هزار ساعت کارکرد داشته است. این مقام مسوول با اشاره به اینکه واحد شماره یک در سال ۴۶ یک بار مورد تعمیرات اساسی اورهال قرار گرفته و از آن زمان تا ۲۲ مهرماه سال گذشته تعمیری نداشته است یادآور شد: واحد یک از سال ۴۶ تا تاریخ یاد شده ۱۲۰ هزار ساعت کارکرد داشته و در این مدت بیش از ۳ میلیون و ۷۱۶ هزار مگاوات ساعت تولید داشته است. فتوکیان با تاکید بر اینکه عملیات اورهال در ۱۹ اردیبهشت سال جاری به صورت آزمایشی انجام شد، گفت: پس از انجام آزمایش‌های مربوطه این واحد در تاریخ یاد شده مورد بهره‌برداری آزمایشی قرار گرفت و تاکنون ۷۱۳ ساعت کارکرد و ۲۹ هزار و ۹۴۰ مگاوات ساعت انرژی تولید کرده است که از امروز هم برای کمک به شبکه سراسری برق به شکل رسمی وارد مدار شد.
ایرناایرنا3 ماه قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو اعلام کرد به گفته سید حسن رضوی، با وجود مشکلات متعددی که برای انجام اورهال (تعمیرات اساسی) این نیروگاه وجود داشت، اما با تجربه فنی پیمانکار و همچنین تلاش و پشتکار همه دست اندرکاران، انجام اورهال اساسی و تست‌های مربوطه واحد یک این نیروگاه برق‌آبی با موفقیت به پایان رسید و اکنون به شکل رسمی دوباره راه‌اندازی و وارد مدار شد. وی با بیان اینکه شاخص‌های بهره‌برداری باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: مدیران شرکت باید بر اساس برنامه‌ها نسبت به بهره‌برداری بهینه مطابق استانداردها عمل کنند و مجموعه سد و نیروگاه را با ضریب اطمینان بیشتر در مدار بهره‌برداری قرار دهند. «مهدی فتوکیان» مدیر امور بهره برداری و نگهداری سد و نیروگاه امیرکبیر نیز گفت: زمان راه‌اندازی واحد اول و دوم نیروگاه سال ۱۳۴۰ بوده که واحد اول بیش از چهار میلیون و ۸۸ هزار مگاوات ساعت تولید و بیش از ۱۳۹ هزار ساعت کارکرد و واحد دوم نیز بیش از سه میلیون و ۸۹۸ هزار مگاوات ساعت تولید و بیش از ۱۳۱ هزار ساعت کارکرد داشته است. وی با اشاره به اینکه واحد شماره یک در سال ۴۶ یک بار مورد تعمیرات اساسی اورهال قرار گرفته و از آن زمان تا ۲۲ مهرماه سال گذشته تعمیری نداشته است یادآور شد: واحد یک از سال ۴۶ تا تاریخ یاد شده ۱۲۰ هزار ساعت کارکرد داشته و در این مدت بیش از سه میلیون و ۷۱۶ هزار مگاوات ساعت تولید داشته است. وی با تاکید بر اینکه عملیات اورهال در ۱۹ اردیبهشت سال جاری به صورت آزمایشی انجام شد، گفت: پس از انجام آزمایش‌های مربوطه، این واحد در تاریخ یاد شده مورد بهره‌برداری آزمایشی قرار گرفت و تاکنون ۷۱۳ ساعت کارکرد و ۲۹ هزار و ۹۴۰ مگاوات ساعت انرژی تولید کرده است که از امروز هم برای کمک به شبکه سراسری برق به شکل رسمی وارد مدار شد.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 ماه قبل
پیام مازند - تهران- نیروگاه برق‌آبی امیرکبیر تهران پس از ۵۱ سال با تلاش متخصصان داخلی و به‌ منظور کمک به شبکه سراسری برق وارد مدار شد. وی با بیان اینکه شاخص‌های بهره برداری باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: مدیران شرکت باید بر اساس برنامه‌ها نسبت به بهره برداری بهینه مطابق استانداردها عمل کنند و مجموعه سد و نیروگاه را با ضریب اطمینان بیشتر در مدار بهره برداری قرار دهند.  محمد شهریاری مدیر دفتر بهره برداری از تأسیسات آبی و برق ابی شرکت آب منطقه‌ای تهران نیز این عملیات را که پس از ۵۱ سال اتفاق افتاد، منحصر به فرد دانست و بیان کرد: قرارداد این پروژه در ساعات پایانی سال ۹۶ ابلاغ شدکه با توجه به سابقه کاری خوب پیمانکار به شرکت نصب و بهره برداری نیروگاه‌های برق ابی خوزستان واگذار شد. وی افزود: این پروژه در سه فاز خلاصه می‌شود که فاز اول اورهال واحد دوم لتیان، فاز دوم واحد یک نیروگاه امیرکبیر و فاز سوم تأمین برق اضطراری دیزل ژنراتور حوزه ستادی با اهداف پدافند غیر عامل می‌باشد. وی خاطر نشان کرد: تاسیسات شرکت از قدمت بالایی برخوردار است و لازم است در برنامه ریزی‌های کلان به نوسازی آنها توجه ویژه صورت گرفته و در صدر برنامه‌های شرکت قرار گیرد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
ابراهیمی خاطرنشان کرد: با دستور لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قم مقرر شد که اراضی و باغات به هر شکل آب‌دهی شود. سید حسن رضوی مدیرعامل اسبق شرکت آب منطقه‌ای استان قم و مدیرعامل فعلی شرکت آب منطقه‌ای استان تهران، معتقد است اگر در قم مسئول بود، حفظ باغات برایش مهم‌تر بود. چه آنکه این بحث‌ها قابل‌حل است و می‌توانند در کمیسیون‌های آب منطقه‌ای، مطرح و حل کنند و مشکل خاصی ندارد. «حالا شاید قانونا نتوانند پروانه را اصلاح کنند اما مانند همه سال‌های گذشته، چشم‌پوشی کنند تا جریان اکسیژن شهر حفظ شود». یک برنامه‌ای هم داشتیم که از چاه‌های موجود در شهرداری برای نگهداری لکه‌های سبز شهر استفاده شود و سهمی گذاشته شود تا سبز بمانند.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
با نهایی شدن طرح تونل انتقال آب رودخانه کرج به تهران، نگرانی‎‌هایی در میان شهروندان البرزی نسبت به سرنوشت رودخانه کرج ایجاد شده است، پس از طرح این نگرانی‌ها، آب منطقه‌ای تهران به عنوان مجری طرح گفته که در این پروژه به ملاحظات زیست محیطی و رعایت کامل حقابه محیط زیست و کشاورزی توجه ویژه می‌شود و قرار نیست ۲۵ کیلومتر از رودخانه کرج خشک شود. سید حسن رضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: طرح آبرسانی به شهر تهران از سد تنظیمی امیر کبیر شامل تونل انتقال به طول ۳۰ کیلومتر و فاز اول تصفیه خانه ششم تهران به ظرفیت ۷٫۵ متر مکعب در ثانیه و تأسیسات وابسته است که با هدف جایگزینی سیستم‌های موجود انتقال و تصفیه آب شرب شهر تهران، فراهم کردن امکان بررسی، بازسازی و اصلاح سیستم‌های موجود انتقال و تصفیه آب شرب پایتخت در حال احداث است. وی با تاکید بر توجه به مسائل زیست محیطی و حقابه کشاورزان در اجرا و بهره‌برداری از این طرح، افزود: در مصوبه هیأت دولت، حقابه‌های کشاورزی کرج و زیست‌محیطی رودخانه کرج نیز براساس مطالعات زیست محیطی که قبل از اجرای طرح صورت پذیرفته و به تأیید سازمان حفاظت محیط زیست کشور رسیده بود، مصوب گردیده و وزارت نیرو مکلف به تأمین آن شده است. بنا بر اعلام وزارت نیرو، رضوی تصریح کرد: لذا با بهره‌بردای از تونل یاد شده به دلیل اینکه حقابه‌های زیست‌محیطی و کشاورزی و همچنین آب انتقالی به تصفیه خانه‌های جلالیه و کن از طریق بیلقان مطابق روال قبل در رودخانه کرج جریان خواهد داشت، آب رودخانه کرج هیچگاه قطع نخواهد شد. وی تاکید کرد: با توجه به اینکه در مطالعات طرح، به ملاحظات زیست محیطی و تعیین حقابه زیست محیطی پایین دست رودخانه کرج بر اساس الگوهای مورد تأیید سازمان حفاظت محیط زیست توجه ویژه‌ای صورت گرفته است، بنابراین طرح موضوعاتی از قبیل مرگ رودخانه کرج و خشک شدن ۲۵ کیلومتر از جاده چالوس و باغات پایین دست و دیگر موارد مشابه، منطبق بر واقعیت نبوده و نبایستی موجب نگرانی و دغدغه خاطر دوستداران محیط زیست و ساکنین مناطق یاد شده شد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
با نهایی شدن طرح تونل انتقال آب رودخانه کرج به تهران، نگرانی‎‌هایی در میان شهروندان البرزی نسبت به سرنوشت رودخانه کرج ایجاد شده است، پس از طرح این نگرانی‌ها، آب منطقه‌ای تهران به عنوان مجری طرح گفته که در این پروژه به ملاحظات زیست محیطی و رعایت کامل حقابه محیط زیست و کشاورزی توجه ویژه می‌شود و قرار نیست ۲۵ کیلومتر از رودخانه کرج خشک شود. وی با تاکید بر توجه به مسائل زیست محیطی و حقابه کشاورزان در اجرا و بهره‌برداری از این طرح، افزود: در مصوبه هیأت دولت، حقابه‌های کشاورزی کرج و زیست‌محیطی رودخانه کرج نیز براساس مطالعات زیست محیطی که قبل از اجرای طرح صورت پذیرفته و به تأیید سازمان حفاظت محیط زیست کشور رسیده بود، مصوب گردیده و وزارت نیرو مکلف به تأمین آن شده است. بنا بر اعلام وزارت نیرو، رضوی تصریح کرد: لذا با بهره‌بردای از تونل یاد شده به دلیل اینکه حقابه‌های زیست‌محیطی و کشاورزی و همچنین آب انتقالی به تصفیه خانه‌های جلالیه و کن از طریق بیلقان مطابق روال قبل در رودخانه کرج جریان خواهد داشت، آب رودخانه کرج هیچگاه قطع نخواهد شد. وی تاکید کرد: با توجه به اینکه در مطالعات طرح، به ملاحظات زیست محیطی و تعیین حقابه زیست محیطی پایین دست رودخانه کرج بر اساس الگوهای مورد تأیید سازمان حفاظت محیط زیست توجه ویژه‌ای صورت گرفته است، بنابراین طرح موضوعاتی از قبیل مرگ رودخانه کرج و خشک شدن ۲۵ کیلومتر از جاده چالوس و باغات پایین دست و دیگر موارد مشابه، منطبق بر واقعیت نبوده و نبایستی موجب نگرانی و دغدغه خاطر دوستداران محیط زیست و ساکنین مناطق یاد شده شد. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید