سید محمد بطحایی

سید محمد بطحایی

تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، ‌ تعدادی از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با دعوت از وزیر مستعفی وزارت آموزش و پرورش از او خواستند تا با حضور در دانشگاه فرهنگیان تهران به ابهامات موجود در رابطه با استعفای بحث برانگیزشان پاسخ دهد. از طرفی حضرتعالی در مدت وزارت خود تصمیمات بحث برانگیزی از جمله طرح معلم تمام وقت، خصوصی سازی، نامه به مقام معظم رهبری در راستای مبارزه با مافیای کنکور، نامه به معاون اول رئیس‌جمهور در جهت استیفاء حقوق معلمین و … داشته‌اید که باید دید این اقدامات تا چه اندازه در راستای تحول آموزش و پرورش بوده، و وزارت آموزش و پرورش تا چه حد در انجام مأموریت‌های اصلی خود موفق بوده است. بدین لحاظ بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران از حضرتعالی دعوت به عمل می‌آورد تا با حضور در دانشگاه فرهنگیان تهران دلایل استعفا خود را بیان کرده و درجهت عملکردتان توضیحات لازم را ارائه بفرمائید. یقینا با حضور جنابعالی و پاسخ گویی به ابهامات، ضمن روشنگری نسبت به افکار عمومی، سنت عدم پاسخگویی نسبت به عملکرد گذشته که در بین وزرای آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید مرسوم شده، شکسته خواهد شد. دفاتر بسیج دانشجویی: بسیج دانشجویی پردیس شهید چمران تهرانبسیج دانشجویی مرکز شهید بهشتی تهرانبسیج دانشجویی مرکز شهدای مکهبسیج دانشجویی پردیس نسیبهبسیج دانشجویی مرکز شهید شرافتبسیج دانشجویی مرکز شهید باهنر تهرانانتهای پیام/
موجموج4 روز قبل
یکی از مسئولان ارشد وزارت آموزش و پرورش در دوره وزارت سید محمد بطحایی، وزیر مستعفی وزارت آموزش و پرورش در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار آموزش خبرگزاری موج، از ابهامات استعفای بطحایی پرده برداشت و به بسیاری از موارد که در استعفای وی موثر بوده‌اند، اشاره کرد. وی ادامه داد: اما این بار بطحایی از نزدیک شدن انتخابات مجلس استفاده کرد و استعفایش مورد قبول واقع شد. در خود وزارت آموزش و پرورش؟! چون اوضاع آشفته آموزش و پرورش برای آنها سودهای زیادی داشت و وزیر سابق آدم اخلاق مداری است و بسیار بسیار حساس. به هرحال اگر دولت‌ها از بودجه و وقت در دوره خودشان برای حل مشکلات استفاده می‌کردند، این همه مشکل امروزه سد راه وزارت آموزش و پرورش نمی‌شد.
موسیقی ماموسیقی ما5 روز قبل
با انتشار خبری در یکی از روزنامه‌ها با عنوان «توبیخ شادی در مدارس»، معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش برای تنویر افکار عمومی موارد ذیل را به استحضار می‌رساند: یک روزنامه در این مطلب، مدعی صدور بخشنامه‌ای شده که به‌دنبال ممنوعیت موسیقی در مدارس است. زیرا وزارت آموزش و پرورش به ویژه در دوره وزارت بطحائی همواره بر نشاط مدارس توجه ویژه داشته و محور برخی از طرح‌های اجرا شده نیز بر این اساس، شکل گرفته بود. رئیس جمهوری نیز در دستوری به وزیر پیشین، بر ایجاد محیط پرنشاط و شاداب برای دانش آموزان در محیط مدارس تاکید کرده بودند. به کارگیری نیروهای آزاد و غیرسازمانی در فعالیت سرود مدارس، بدون اخذ مجوز قانونی ممنو ع است. استفاده از لباس‌های محلی به عنوان لباس فرم اعضا گروه سرود با رعایت شئون اسلامی بلامانع است.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 روز قبل
روز گذشته خبری در یک روزنامه و برخی کانال‌های شبکه‌های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه در دوره وزارت سید محمد بطحایی وزیر سابق آموزش و پرورش، بخشنامه‌ای محرمانه به مدارس ارسال شده است مبنی بر اینکه پخش موسیقی در مدارس ممنوع است. علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش در این مورد نه در دوره گذشته و نه در حال حاضر هیچ اطلاعیه یا بخشنامه محرمانه یا غیر محرمانه‌ای صادر نکرده است. وی افزود: روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش هم با ارائه تکذیبیه‌ای، بخشنامه‌ ممنوعیت پخش هرگونه موسیقی در مدارس را تکذیب کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
بیشتر بخوانید: حذف کارمزد «وام» ‌های حمایتی و اضطراری کمیته امدادمعاون اداری و مالی کمیته امداد امام خمینی (ره) از حذف کارمزد وام‌های حمایتی و اضطراری کمیته امداد خبر داد. بیشتر بخوانید: امشب آخرین مهلت دریافت کارت کنکور کارشناسی ارشد ۹۸آخرین نوبت آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ فردا ۲۴ خرداد برای ۳۶ کدرشته برگزار می‌شود و داوطلبان تنها تا ساعت ۱۲ امشب ۲۳ خرداد فرصت دارند کارت ورود به جلسه را خود را از سایت سنجش دریافت کنند. بیشتر بخوانید: وزارت آموزش و پرورش به ممنوعیت پخش موسیقی در مدارس واکنش نشان دادصدور هرگونه بخشنامه در آخرین روز‌های وزارت سید محمد بطحایی وزیر پیشین آموزش و پرورش درباره ممنوعیت پخش هرگونه موسیقی در مدارس، ازسوی این وزارتخانه تکذیب شد. بیشتر بخوانید: آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ آغاز شدآزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی در نوبت صبح پنجشنبه ۲۳ خرداد با رقابت ۲۹۹ هزار و ۵۶۴ داوطلب در ۳۲ کدرشته آغاز شد. بیشتر بخوانید: توضیحاتی در مورد علت بسته شدن صفحه اینستاگرام سرپرست وزارت آموزش و پرورشسرپرست وزارت آموزش و پرورش شب گذشته صفحه اینستاگرام خود را بست.
فارسفارس6 روز قبل
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: تاکنون بخشنامه‌ای مبنی بر ممنوعیت پخش موسیقی در مدارس نداشته‌ایم. به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، روز گذشته خبری در یک روزنامه و برخی کانال‌های شبکه‌های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه در دوره وزارت سید محمد بطحایی وزیر سابق آموزش و پرورش، بخشنامه‌ای محرمانه به مدارس ارسال شده است مبنی بر اینکه پخش موسیقی در مدارس ممنوع است. علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در این خصوص به خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس گفت: آموزش و پرورش در این مورد نه در دوره گذشته و نه در حال حاضر هیچ اطلاعیه یا بخشنامه محرمانه یا غیر محرمانه‌ای صادر نکرده است. وی افزود: روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش هم با ارائه تکذیبیه‌ای، بخشنامه‌ ممنوعیت پخش هرگونه موسیقی در مدارس را تکذیب کرده است. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به گزارش مشرق؛ محمد حسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی در توییتی کنایه آمیز، درباره استعفای سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش نوشته است:
فراروفرارو6 روز قبل
پانا نوشت: صدور هرگونه بخشنامه در آخرین روز‌های وزارت سید محمد بطحایی وزیر پیشین آموزش و پرورش درباره ممنوعیت پخش هرگونه موسیقی در مدارس، تکذیب شد. همچنین ادعای دیگری هم مطرح شده که «این بخشنامه در آخرین روز‌های وزارت آقای بطحایی، به صورت محرمانه به مدارس ارسال و بر مبنای آن، پخش هرگونه موسیقی در این محیط ممنوع شده است و صراحتا مدیری که از این بخشنامه سرباز زند، متخلف خواهد بود». زیرا وزارت آموزش و پرورش به ویژه در دوره وزارت آقای بطحایی همواره بر نشاط مدارس توجه ویژه داشته و محور برخی از طرح‌های اجرا شده نیز بر این اساس، شکل گرفته بود. آقای روحانی رئیس جمهوری محترم نیز در دستوری به وزیر پیشین، بر ایجاد محیط پرنشاط و شاداب برای دانش آموزان در محیط مدارس تاکید کرده بودند. ۳- به کارگیری نیرو‌های آزاد و غیرسازمانی در فعالیت سرود مدارس، بدون اخذ مجوز قانونی ممنوع میباشد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- یکی از روزنامه‌ها روز گذشته ادعا کرده بود که سید محمد بطحایی وزیر سابق آموزش و پرورش، در آخرین روز‌های تصدی پست وزارت، بخشنامه‌ی محرمانه‌ای را به مدارس ارسال و پخش هرگونه موسیقی را در مدارس ممنوع کرده است. در این بخشنامه تاکید شده مدیری که از این دستور سرباز زند، متخلف خواهد بود. ممنوعیت پخش موسیقی در مدارس را به شدت تکذیب می‌کنیمعلیرضا کاظمی، معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در واکنش به این ادعا گفت: نه همچین بخشنامه‌ای را ابلاغ کرده‌ایم و نه حتی دیده‌ایم. وی در ادامه بیان کرد: ابلاغ بخشنامه ممنوعیت پخش آهنگ در مدارس را به شدت تکذیب می‌کنیم. اطلاعی از ابلاغ بخشنامه ممنوعیت پخش آهنگ در مدارس نداریمامیر علی نعمت اللهی، قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان درباره ابلاغ بخشنامه ممنوعیت پخش آهنگ در مدارس گفت: اطلاعی از این بخشنامه نداریم.
فارسفارس1 هفته قبل
سید محمد بطحایی وزیر سابق آموزش و پرورش در اولین مطلبی که بعد از استعفا در صفحه شخصی خود در توئیتر منتشر کرد، نوشت: دیدن صندلی خالی «حافظی» بسیار سخت است. به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر سابق آموزش و پرورش در اولین مطلبی که بعد از استعفا در صفحه شخصی خودش در توئیتر منتشر کرد، نوشت: «در روزهایی که جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز برگزار می‌شود دیدن صندلی خالی بزرگمرد خیر مدرسه‌ساز دکتر حافظی بسیار سخت و طاقت فرساست. روح آن مرحوم با مردان بزرگ تاریخ بشریت محشور باد». محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و بزرگ‌مرد عرصه مدرسه‌سازی بعد از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری، روز گذشته چشمانش را برای همیشه بست. حافظی از بنیانگذاران جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور است و طی ۲۳ سال از ایجاد این نهاد، یک‌سوم مدارس کشور توسط خیرین احداث شدند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مراسم وداع با دکتر محمدرضا حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و اقامه نماز بر پیکر پاک آن مرحوم، به امامت آیت‌الله امامی کاشانی روز پنج‌شنبه ۲۳ خرداد ۹۸ ساعت ۸:۳۰ صبح در مدرسه عالی شهید مطهری (سپهسالار) واقع در میدان بهارستان برگزار می‌‌شود. سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش در پیامی، درگذشت «دکترمحمدرضا حافظی» را تسلیت گفت. وی علاوه بر آنکه چهره ماندگار جمهوری اسلامی در امر نیکوکاری است، مایه افتخار و مباهات نظام تعلیم و تربیت کشور است و بدون تردید آثار و خدمات ارزشمند این خیر فرهیخته و میهن دوست، در میان نسل‌های آینده کشور ماندگار خواهد بود. محمدرضا حافظی رئیس‌ جامعه خیرین مدرسه‌ساز از ۹ اردیبهشت ماه در بیمارستان بستری بود که روز گذشته به دلیل مشکلات ریوی درگذشت. همه چیز خوب پیش می‌رفت تا اینکه در آخرین روز آنها برای مسافرت به شمال راهی شدند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
بطحایی ادامه داد: به خانواده‌ها می‌گوییم که کمک‌های مردمی به مدارس یک ضرورت است و مدرسه نیازمند آن است تا آنها در حد مقدورات خود کمک کنند. البته مدارس نباید برای دریافت کمک‌های مردمی رقم تعیین کنند. چرا که ممکن است هزینه ۵۰۰ هزار تومانی برای یک خانواده که چند فرزند دانش‌آموز دارد بسیار سنگین باشد، اما این خانواده بتواند ۲۰ هزار یا ۵۰ هزار تومان به مدرسه کمک مالی داشته باشد. برای اینکه نسبت به وضعیت ثبت نام مدارس دولتی آگاهی پیدا کنیم با چند نفر از والدین دانش آموزانی که فرزندشان در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل بودند گفت‌وگو کردیم که در زیر به چند مورد آن اشاره شده است. برزگری اضافه کرد: در حال حاضر ثبت نام پایه اول و دهم را داریم و پایه‌های دیگر که در مدارس مستقر هستند، برای ارتقا پایه تحصیلی خود مشکلی ندارند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشروز گذشته محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و چهره ماندگار عرصه مدرسه‌سازی، پس از گذراندن دوران سخت بیماری، با زندگی وداع کرد. مراسم وداع با محمدرضا حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور ساعت ۸:۳۰ صبح روز پنج‌شنبه ۲۳ خرداد امسال در مدرسه عالی شهید مطهری (سپهسالار) واقع در میدان بهارستان برگزار می‌شود. محمد جواد ظریف در پیامی درگذشت انسانی نیک اندیش، نیک سرشت و خیر، مرحوم محمدرضا حافظی، مؤسس و رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور را به عموم جامعه خیرین کشور و خانواده محترم آن مرحوم تسلیت گفت. ایشان علاوه بر آنکه چهره ماندگار در عرصه نیکوکاری است، مایه افتخار و مباهات دستگاه تعلیم و تربیت کشور بوده و بی شک، خدمات ارزشمند وی در میان نسل‌های آینده کشور ماندگار خواهد بود. مرحوم دکتر حافظی مصداقی از کلام ماندگار شیخ اجل سعدی است که فرمود: سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، روز گذشته محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و چهره ماندگار عرصه مدرسه‌سازی، پس از گذراندن دوران سخت بیماری، با زندگی وداع کرد. مراسم وداع با محمدرضا حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور ساعت ۸:۳۰ صبح روز پنج‌شنبه ۲۳ خرداد امسال در مدرسه عالی شهید مطهری (سپهسالار) واقع در میدان بهارستان برگزار می‌شود. محمد جواد ظریف در پیامی درگذشت انسانی نیک اندیش، نیک سرشت و خیر، مرحوم محمدرضا حافظی، مؤسس و رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور را به عموم جامعه خیرین کشور و خانواده محترم آن مرحوم تسلیت گفت. ایشان علاوه بر آنکه چهره ماندگار در عرصه نیکوکاری است، مایه افتخار و مباهات دستگاه تعلیم و تربیت کشور بوده و بی شک، خدمات ارزشمند وی در میان نسل‌های آینده کشور ماندگار خواهد بود. مرحوم دکتر حافظی مصداقی از کلام ماندگار شیخ اجل سعدی است که فرمود: سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، روز گذشته محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و چهره ماندگار عرصه مدرسه‌سازی، پس از گذراندن دوران سخت بیماری، با زندگی وداع کرد. مراسم وداع با محمدرضا حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور ساعت ۸:۳۰ صبح روز پنج‌شنبه ۲۳ خرداد امسال در مدرسه عالی شهید مطهری (سپهسالار) واقع در میدان بهارستان برگزار می‌شود. محمد جواد ظریف در پیامی درگذشت انسانی نیک اندیش، نیک سرشت و خیر، مرحوم محمدرضا حافظی، مؤسس و رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور را به عموم جامعه خیرین کشور و خانواده محترم آن مرحوم تسلیت گفت. در پیام تسلیت محمدباقر نوبخت آمده است: «دریافت خبر درگذشت شادروان جناب آقای دکتر محمدرضا حافظی کمتر از یک روز پس از مراسم نکوداشت ایشان باعث تألم خاطر شد. پیام تسلیت محی‌الدین محمدیان معاون سابق وزارت آموزش و پرورش: «خبر درگذشت مرحوم مغفور شادروان دکتر محمدرضا حافظی رئیس جامعه‌ خیرین مدرسه ساز موجب تأسف و‌ تأثر فراوان گردید.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
نظام آموزشی دبستان، راهنمایی و دبیرستان تغییر کرد و دوباره همان سازوکار دو مقطع ۶ ساله حاکم شد. کتاب‌های درسی نیز با تغییراتی مواجه شد و معلم‌ها ناچار شدند تا دوباره طرح درسی خود را با شرایط جدید سازگار کنند. اکنون با گذشت چند روز از استعفای محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، مستند «۳۶۰ درجه» سراغ موضوع عدالت آموزشی رفته و درباره خروجی نظام آموزشی کشور پژوهش کرده است. این قسمت از برنامه «۳۶۰ درجه» به بهانه استعفای سید محمد بطحایی و روی کار آمدن مسئول جدید، اولویت‌های آموزشی کشور را بازخوانی کرده و به بررسی روند اجرایی آن می‌پردازد. «۳۶۰ درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های مهم هر هفته با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
استعفای بطحایی یک پیام مهم دارد، تا زمانیکه آموزش‌وپرورش در اولویت کلان کشور قرار نگیرد، آمد و رفت وزرا تغییری ایجاد نخواهد کرد، مشکل امروز آموزش‌وپرورش ما که به قربانگاه افراد تبدیل شده است نادیده انگاشتن جایگاه و اهمیت این وزارتخانه توسط دولت است. به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، با رفتن سید محمد بطحایی از وزارت آموزش‌وپرورش، یکی از سؤالات مطرح، سرنوشت طرح‌هایی است که در زمان تصدی او در این وزارتخانه وارد فاز اجرا شد. حذف مشق شب، طرح بوم با هدف کاهش دو ساعت از برنامه درسی و واگذاری آن به مدارس، بازی و یادگیری، مدرسه‌محوری، دوره‌های ضمن خدمت الزامی برای مدیران مدارس و مبارزه با مافیای کنکور، این‌ها تنها بخشی از برنامه‌هایی بود که در دوره وزارت بطحایی بر آموزش‌وپرورش اجرا شد. در کنار این موضوع، تغییر پیاپی وزیر در آموزش‌وپرورش و بالبطع آن تغییر در برنامه‌ها و اولویت‌ها باعث می‌شود تا دغدغه‌های مدیران به برنامه‌های سطحی خلاصه شود و اقدامات تحولی و تأثیرگذار در آموزش‌وپرورش به بار نشیند. و در نهایت بی‌توجهی دولت به مشکلات آموزش و پرورش و مطالبات فرهنگیان، بطحایی را برآن داشت که در نیمه راه بیخیال وزارت شود و آنگونه که برخی نمایندگان مجلس از جمله جبار کوچکی‌نژاد و محمد مهدی زاهدی مطرح کرده‌اند، ماجرای استعفا برای شرکت در انتخابات تمام واقعیت نیست و در نهایت بطحایی وقتی نتوانست در جریان تمام این مشکلات به وعده‌هایش عمل کند به دلیل عدم همراهی دولت استعفا داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، با رفتن سید محمد بطحایی از وزارت آموزش‌وپرورش، یکی از سؤالات مطرح، سرنوشت طرح‌هایی است که در زمان تصدی او در این وزارتخانه وارد فاز اجرا شد. حذف مشق شب، طرح بوم با هدف کاهش دو ساعت از برنامه درسی و واگذاری آن به مدارس، بازی و یادگیری، مدرسه‌محوری، دوره‌های ضمن خدمت الزامی برای مدیران مدارس و مبارزه با مافیای کنکور، این‌ها تنها بخشی از برنامه‌هایی بود که در دوره وزارت بطحایی بر آموزش‌وپرورش اجرا شد. البته در همان ایام، کارشناسان انتقادات جدی را به اجرای این طرح‌ها وارد کردند، آنها بر این باور بودند که چنین طرح‌هایی در اوضاع فعلی آموزش‌وپرورش کشور نتیجه‌ای نخواهد داد چرا که برای هر تغییری ابتدا باید از زیرساخت‌ها آغاز کرد. در کنار این موضوع، تغییر پیاپی وزیر در آموزش‌وپرورش و بالبطع آن تغییر در برنامه‌ها و اولویت‌ها باعث می‌شود تا دغدغه‌های مدیران به برنامه‌های سطحی خلاصه شود و اقدامات تحولی و تأثیرگذار در آموزش‌وپرورش به بار نشیند. و در نهایت بی‌توجهی دولت به مشکلات آموزش و پرورش و مطالبات فرهنگیان، بطحایی را برآن داشت که در نیمه راه بیخیال وزارت شود و آنگونه که برخی نمایندگان مجلس از جمله جبار کوچکی‌نژاد و محمد مهدی زاهدی مطرح کرده‌اند، ماجرای استعفا برای شرکت در انتخابات تمام واقعیت نیست و در نهایت بطحایی وقتی نتوانست در جریان تمام این مشکلات به وعده‌هایش عمل کند به دلیل عدم همراهی دولت استعفا داد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ با رفتن سید محمد بطحایی از وزارت آموزش‌وپرورش، یکی از سؤالات مطرح، سرنوشت طرح‌هایی است که در زمان تصدی او در این وزارتخانه وارد فاز اجرا شد. حذف مشق شب، طرح بوم با هدف کاهش دو ساعت از برنامه درسی و واگذاری آن به مدارس، بازی و یادگیری، مدرسه‌محوری، دوره‌های ضمن خدمت الزامی برای مدیران مدارس و مبارزه با مافیای کنکور، این‌ها تنها بخشی از برنامه‌هایی بود که در دوره وزارت بطحایی بر آموزش‌وپرورش اجرا شد. البته در همان ایام، کارشناسان انتقادات جدی را به اجرای این طرح‌ها وارد کردند، آنها بر این باور بودند که چنین طرح‌هایی در اوضاع فعلی آموزش‌وپرورش کشور نتیجه‌ای نخواهد داد چرا که برای هر تغییری ابتدا باید از زیرساخت‌ها آغاز کرد. در کنار این موضوع، تغییر پیاپی وزیر در آموزش‌وپرورش و بالبطع آن تغییر در برنامه‌ها و اولویت‌ها باعث می‌شود تا دغدغه‌های مدیران به برنامه‌های سطحی خلاصه شود و اقدامات تحولی و تأثیرگذار در آموزش‌وپرورش به بار نشیند. اگرچه این کارگروه تشکیل نشد اما هم‌اکنون با حمایت اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، کارگروهی تشکیل شده تا مطالبات آموزش‌وپرورش را احصاء و برای پرداخت آن که رقمی معادل ۱۵ هزار میلیارد تومان که از دهه ۸۰ باقی مانده است، چاره‌ای بیندیشند.
رجانیوزرجانیوز1 هفته قبل
جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «۳۶۰ درجه» به بررسی سیستم آموزشی کشور و نقاط ضعف و قوت آن می‌پردازد. به‌گزارش رجانیوز، سیستم‌ آموزشی مدارس در سال‌های اخیر بارها دچار تغییرات شده است. نظام آموزشی دبستان، راهنمایی و دبیرستان تغییر کرد و دوباره همان سازوکار دو مقطع ۶ ساله حاکم شد. اکنون با گذشت چند روز از استعفای محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، مستند «۳۶۰ درجه» سراغ موضوع عدالت آموزشی رفته و درباره خروجی نظام آموزشی کشور پژوهش کرده است. این قسمت از برنامه «۳۶۰ درجه»، به بهانه استعفای سید محمد بطحایی و روی کار آمدن مسئول جدید، اولویت‌های آموزشی کشور را بازخوانی کرده و به بررسی روند اجرایی آن می‌پردازد.
الفالف1 هفته قبل
ساعاتی از این خبر نگذشته بود که خبر استعفای وزیر آموزش و پرورش به شکل رسمی از سوی دولت تایید و با موافقت رئیس جمهور تثبیت شد. همه دلایل مطرح شده استعفای آقای وزیر/ سیلی نقد دولت به حلوای نسیه مجلس! صادقی نوشت: از استعفای وزیر آ. پ. یکی دیگر از عجایب این دولت، برعکس وزیر استعفا می‌دهد برای نمایندگی!!! همچنین فرج کمیجانی دبیرکل مجمع فرهنگیان ایرانی -اسلامی معتقد است دلیل اصلی استعفای بطحایی، رد شدن طرح رتبه‌بندی در جلسه روز یکشنبه هیات دولت است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
پس از استعفای وزیر آموزش و پرورش هرچند سخنگوی دولت گفته که وزیر صنعت و علوم استعفا نداده‌اند اما به نظر می‌رسد مشکلات صنعت خودرو برای وزیر صنعت دردسرهایی به وجود آورده است. «آیا رضا رحمانی در روزهای آینده برکنار می‌شود؟» این جمله در برخی محافل غیررسمی به صورت مکرر شنیده می‌شود! دردسرهای خودروسازان برای رضا رحمانیدر حقیقت دو خودروساز دردسرهای زیادی را برای رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایجاد کرده‌اند. معتقدیم که عملکرد فعلی رضا رحمانی، وزیر صمت مناسب دوره‌ای است که اقتصاد کشور شرایط آرامی را پشت سر می‌گذارد. نارضایتی مجلس از عملکرد وزیر صنعتدر همین حال به نظر می‌رسد رحمانی از نگاه نماینده‌های مجلس هم نتوانسته عملکرد مناسبی داشته باشد.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیانطی نامه‌ای به سید محمد بطحایی وزیر مستعفی آموزش و پرورش نوشت: اگر جنابعالی قربانی بازی سیاسی نئولیبرال‌های دولت شده‌اید، لازمست خیلی صریح درباره آن به جامعه معلمی توضیح دهید تا رسم امانت ادا کرده باشید، اگر هم اخبار مربوطه صحت ندارد، استعفا آن هم به بهانه مضحک نمایندگی چه وجهی دارد!؟ در ابتدای این نامه خطاب به بطحایی آمده است: خبر ناگهانی استعفای جنابعالی آن هم به دلیل نامزدی در انتخابات مجلس آنچه رشته بودید را پنبه کرد، و سکوت خبری شما در این خصوص شخصیت وارسته معلمی که بزرگترین دستاورد مدت وزارت شما بود را به باد داد. در ادامه تاکید شده است: این اتفاق به هر نیتی که رخ داده باشد، از دو حیث زمان و موضوع به آن گله مندیم. زیرا اولا بلاتکلیف گذاشتن ناگهانی وزارت آموزش و پرورش در میانه‌ی امتحانات نهایی و آستانه‌ی کنکور سراسری، آن هم در حالی که بسیاری از مدارس هنوز با تبعات سیل و زلزله دست و پنجه نرم می‌کنند، نابخردانه و ناشایست می‌نماید، اگر تصمیمی هم داشتید بهتر بود سریع‌تر اعلام می‌داشتید؛ ثانیا اقدام شما سبب بی احترامی به حرمت، شأن و جایگاه نظام تعلیم و تربیت و معلمین گرانقدر گردیده است، که ضروری است در این خصوص و پیرامون عملکردتان در مدت وزارت به خصوص پیرامون طرح هایی همچون معلم تمام وقت، افزایش مدارس خصوصی، افزایش میزان معلمین خرید خدمات، ضعف نظارت در مدارس خصوصی وکم توجهی به عدالت آموزشی و همچنین عدم تطابق سخن جنابعالی در خصوص عدم دریافت هزینه از والدین در مدارس و عملکرد بسیاری از مدیران در سطح مدارس کشور و خاصه اجرایی نشدن سند تحول بنیادین، رسما به جامعه معلمین و (والدین) دانش آموزان کشور پاسخگو باشید. شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در پایان این نامه به بطحایی تاکید کرده است: درباره رفتن جنابعالی حرف‌ها بسیاری زده شده است، اگر جنابعالی قربانی بازی سیاسی نئولیبرال‌های دولت شده‌اید، لازمست خیلی صریح درباره آن به جامعه معلمی توضیح دهید تا رسم امانت ادا کرده باشید، اگر هم اخبار مربوطه صحت ندارد، استعفا، آن هم به بهانه مضحک نمایندگی چه وجهی دارد!؟ منتظر شنیدن صحبت هایتان هستیم. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشپنج‌شنبه گذشته خبر استعفای سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و پذیرفته شدن آن توسط رئیس‌جمهور منتشر شد. اخبار سیاسی- بطحایی ششمین وزیر کابینه دوازدهم است که از قطار دولت پیاده می‌شود. پیش از او وزرای کار، راه و شهرسازی، بهداشت، صمت و اقتصاد از دولت کنار رفته‌‌اند و البته جایگزین‌هایی برای آنان نیز به کابینه اضافه شدند. اصل ۱۳۶ چه می‌گوید؟ چنانچه طی دو سال باقی‌مانده از عمر دولت، فقط سه تغییر دیگر در مجموعه هیات وزیران رخ بدهد، دولت از حدنصاب افتاده و بار دیگر نیازمند رأی اعتماد مجدد مجلس خواهد شد. به معنای دیگر اینکه اگر نیمی از مجموع ۱۸ وزارتخانه دولت در طول عمر چهارساله دولت تغییر کند (وزیر عزل شود و یا کناره گیری کند)، دولت باید مجددا از مجلس برای کل کابینه رأی اعتماد بگیرد.
موجموج1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج، سخنگوی دولت اعلام کرد: در پی استعفای آقای سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و پذیرش استعفای ایشان توسط رئیس جمهوری، گزینه‌های مختلفی برای تصدی سرپرستی وزارت آموزش و پرورش مطرح شدند. علی ربیعی در ادامه افزود: اما از آنجایی که در انتخاب سرپرست وزارت آموزش و پرورش همه دغدغه‌های مربوط به فرهنگیان و دانش آموزان مد نظر قرار گرفت، در روزهای گذشته گزینه‌های مختلفی برای تصدی پست سرپرستی وزارت آموزش و پرورش با رئیس جمهوری دیدار و برنامه ارائه کردند که نهایتا دکتر روحانی با صدور حکمی از میان این گزینه‌ها، سید جواد حسینی را به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش منصوب کرد. در متن حکم حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی خطاب به سرپرست جدید وزارت آموزش و پرورش آمده:
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در نامه‌ای خطاب به سیدمحمد بطحایی به استعفای وی از سکانداری وزارت آموزش و پرورش واکنش نشان داد. جناب آقای بطحایی! این اتفاق به هر نیتی که رخ داده باشد، از دو حیث زمان و موضوع به آن گله مندیم. درباره رفتن جنابعالی حرف‌ها بسیاری زده شده است، اگر جنابعالی قربانی بازی سیاسی نئولیبرال‌های دولت شده‌اید، لازمست خیلی صریح درباره آن به جامعه معلمی توضیح دهید تا رسم امانت ادا کرده باشید، اگر هم اخبار مربوطه صحت ندارد، استعفا آن هم به بهانه مضحک نمایندگی چه وجهی دارد!؟ منتظر شنیدن صحبت هایتان هستیم. شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیانانتهای پیام/
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی ربیعی با بیان اینکه در روزهای گذشته گزینه‌های مختلفی برای تصدی این پست با رئیس جمهوری دیدار و برنامه ارائه کردند، افزود: در پی استعفای سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و پذیرش استعفای وی از سوی رئیس جمهوری، گزینه‌های مختلفی برای تصدی سرپرستی این وزارتخانه مطرح شدند که در نهایت دکتر روحانی از میان این گزینه‌ها، با صدور حکمی دکتر سید جواد حسینی را به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش منصوب کرد. ربیعی با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برای دولت و شخص آقای روحانی برخوردار است، تصریح کرد: در انتخاب سرپرست وزارت آموزش و پرورش همه دغدغه‌های مربوط به فرهنگیان و دانش آموزان مد نظر قرار گرفته است. به گزارش ایرنا، سیدجواد حسینی پیشتر مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی بود و معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی و قائم مقام استانداری خراسان رضوی را نیز در کارنامه خود دارد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
تنها گزینه خانمی که برای سرپرستی وزارت آموزش و پرورش تا کنون مطرح شده است، رضوان حکیم زاده است. درحالیکه دو روز کاری از پذیرفته شدن استعفای سید محمد بطحایی از وزارت آموزش و پرورش می‌گذرد. و گمانه زنی‌ها در فضای مجازی ادامه دارد، برخی خواستار معرفی یک گزینه خانم برای سرپرستی وزارت آموزش و پرورش شده‌اند و در این میان یک منبع موثق به خبر داد که نهاد ریاست جمهوری از رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش رزومه خواسته و مذاکراتی با وی انجام داده است. گفته می‌شود دلیل این انتخاب تحصیلات مرتبط وی با امر آموزش و پرورش است. حکیم زاده گزینه‌ای غیرسیاسی است که برخی از طرح‌های وی در مدت حضورش در این معاونت طرح حذف پیک نوروزی، طرح جایگزینی تکالیف مهارت محور به جای مشق شب، حذف آزمون‌های زائد در دبستان‌ها است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، خبر استعفای سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش روز ۱۶ خرداد ماه رسانه‌ای شد هر چند که وی ۱۲ خرداد ماه نامه استعفایش را تقدیم رئیس‌جمهور کرده بود. بطحایی در این فاصله یعنی تا ۱۶ خرداد ماه نیز یک پیام درباره جلسه خود با رئیس سازمان اداری و استخدامی منتشر کرد که در آن آمده بود: «در آخرین روز قبل از تعطیلات در جلسه‌ای با حضور رئیس محترم و همکاران سازمان امور اداری استخدامی، موضوع اصلاح حقوق همکاران جوانم در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی را بررسی کردیم و با نظر مثبت جناب انصاری امیدوارم به‌زودی نتیجه مورد نظر به دست آید». که البته این پیام مانند روال بطحایی، در استوری اینستاگرام وی نیز بارگذاری شده بود. شب ۱۶ خرداد، رئیس‌جمهور با استعفای بطحایی موافقت کرد اما وی که همواره برخی اخبار و مسائل آموزش و پرورش را از طریق توئیتر و اینستاگرام خود منتشر می‌کرد، بدون اینکه درباره اتفاقات استعفا توضیحی دهد تنها سمت خود را در این شبکه‌ها تغییر داد و از عنوان وزیر سابق استفاده کرد. این روزها وزیر سابق آموزش و پرورش پاسخگوی خبرنگاران نیست؛ حداقل توقع این است که وی در شبکه‌های اجتماعی به مخاطبان خود پاسخ دهد.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
سرویس فرهنگی خبرگزاری خانه ملت – سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم در نیمه راه از ادامه همراهی با دولت دست بر داشت. ظاهرا به بهانه کاندیداتوری مجلس رفت ولی روایت‌های دیگر حاکی از عدم همراهی دولت با آموزش و پرورش و توجه به حل مشکلات آن و نیز تخصیص ندادن بودجه کافی برای این حوزه بود. بطحایی چگونه به دولت پیوست؟ فرهاد فلاحتی به خبرگزاری خانه ملت می‌گوید: بطحایی با پیشنهاد و مشورت رئیس سازمان برنامه و بودجه، تصدی وزارت آموزش و پرورش را پذیرفت؛ مجلس هم به این دلیل رای اعتماد داد که امید داشت او بتواند به پشتوانه سازمان برنامه و بودجه، بخش عمده‌ای از مطالبات فرهنگیان را محقق کند. سیدمحمدجواد ابطحیهم به خانه ملت می‌گوید: روزی معاون پارلمانی بطحایی گفت که وزیر از من خواسته تلاش کنم تا استیضاحی برای او صورت بگیرد و رأی بیاورد. فلاحتی هم معتقد است آموزش و پرورش باید جزو اولویت‌های یک کشور و نظام بودجه‌بندی باشد زیرا در غیر این صورت ساختار بسیار شکننده‌ای در فضای فرهنگی و آموزشی پیش خواهد آمد. /پایان پیام

به انتهای لیست رسیدید