آخرین و مهم‌ترین اخبار سید محمد خاتمی
سید محمد خاتمی

اخبار « سید محمد خاتمی »

اصلاحات پرساصلاحات پرس10 ساعت قبل
این در حالی است که مهندس بازرگان پس از دوران نخست‌وزیری تنها دو بار به سفر خارجی رفت. گویندۀ خبر اما کلمۀ «سوییس» را با تأکید گفت و گذشت و انگار نه انگار بازرگان، کوچ نکرده و نرفته بود. بازرگان را اما تنها با ۹ ماه نخست‌وزیری از ۱۵ بهمن ۱۳۵۷ تا ۱۳ آبان ۱۳۵۸ نباید قضاوت کرد. این راه همان تعامل و عادی‌سازی امور است و این همان کاری است که مهندس بازرگان درصدد انجام آن بود و البته به خاطر اشغال سفارت آمریکا و تغییر فضای سیاسی کشور نتوانست. از نکات دیگر دربارۀ کارنامۀ مهندس بازرگان که معمولا مغفول می‌ماند نقش او در پایان جنگ هشت ساله است، نه به لحاظ اداری که یادآوری خسارات ادامۀ آن.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
بر اساس گزارش‌های موجود، میزان سم آفلاتوکسین موجود در شیرهای تولیدشده در استان تبریز ۶۲ درصد، مشهد پنج درصد، شیراز ۱۷ درصد، ساری ۶۰ درصد و اردبیل ۳۳ درصد است. متأسفانه یا خوشبختانه سرانه مصرف شیر در ایران بسیار کم است به همین دلیل پیش از اینکه بزرگ‌سالان در معرض خطر باشند، خطر اصلی متوجه کودکان و خردسالان است». اکنون بسیاری به دنبال کشف حقیقت در این‌باره هستند و احتمالا تا آن زمان از مصرف شیر هم دست می‌کشند به‌ویژه در شهرهایی که طبق گفته کارشناس تلویزیونی، درصد سم آفلاتوکسین در آنها بیشتر بوده است. همچنین رئیس این سازمان تأکید کرد اطلاعات ارائه‌شده درباره میزان آفلاتوکسین لبنیات قطعا غلط است. در اینجا درباره درست یا نادرست‌بودن وجود سم آفلاتوکسین در لبنیات سخن نمی‌گوییم.
ایرناایرنا18 ساعت قبل
محمد بلوری عضو پیشین شورای سردبیری روزنامه ایران می‌گوید: طبیعی است که دولت می‌خواست ارگانی داشته باشد تا فعالیت هایش را منعکس کند و نیاز به این ضرورت سبب تأسیس روزنامه ایران شد. بهروز بهزادی سردبیر وقت روزنامه ایران در دوره سازندگی در ارتباط با انتشار این روزنامه معتقد است که روزنامه با قدرت وارد شد. بنابراین در چنین فضایی روزنامه‌ها و به خصوص روزنامه ایران به عنوان بازوی تحولات جامعه و پوست اندازی‌ها معرفی شدند و فضا را باز کردند. امروز روزنامه ایران می‌تواند باز مثل قبل سر بلند کند و به داشتن مرام و روش مردمی خود افتخار کند. مؤسسه فرهنگی، مطبوعاتی ایران با روزنامه ایران و روزنامه‌هایی چون ایران دیلی، الوفاق، ایران ورزشی و ایران جوان دوران درخشانی از فعالیت حرفه‌ای را در جمع مطبوعات داخلی رقم زده است و استقبال مخاطبان از مطبوعات مؤسسه ایران، نشان از هدفگذاری صحیح مدیریت مؤسسه دارد.
ایمناایمنا20 ساعت قبل
وی اولین رئیس مجلس شورای اسلامی، دومین رئیس مجلس خبرگان رهبری و از تعیین کننده‌ترین چهره‌های سیاسی کشور بود. از بین دختران وی تنها فائزه هاشمی وارد سیاست شد و در مجلس ششم وارد مجلس شورای اسلامی شد. سال‌های پس از پیروزی انقلابوی در اولین انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان نفر اول تهران وارد مجلس شد و ریاست مجلس را بر عهده گرفت. انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸تنش بین هاشمی رفسنجانی و محمود احمدی‌نژاد در جریان انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ به صورت علنی نمود پیدا کرد. چند روز بعد نیز لیست نامزدان خبرگان مورد حمایت هاشمی رفسنجانی برای انتخابات مجلس خبرگان با عنوان خبرگان مردم، در رسانه‌ها منتشر شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
این در حالی است که مهندس بازرگان پس از دوران نخست وزیری تنها دو بار به سفر خارجی رفت. بیش و پیش از همه به این سبب که اولین و آخرین نخست وزیر تاریخ ایران است که از مردم رأی اعتماد گرفت. از نکات دیگر دربارۀ کارنامۀ مهندس بازرگان که معمولا مغفول می‌ماند نقش او در پایان جنگ هشت ساله است، نه به لحاظ اداری که یادآوری خسارات ادامۀ آن. رأی بالای بازرگان در انتخابات مجلس در تهران نشان داد اگر کاندیدا می‌شد چه بسا بنی صدر را کنار می‌زد. جان کلام دربارۀ مهندس بازرگان را اما دکتر سروش در مراسم بزرگداشت او در حسینیه ارشاد و در همان سال ۷۳ گفت: «آن که به نام بازرگان بود، نه به صفت».
ایرناایرنا1 روز قبل
نهادگرایی، نوعی تجزیه و تحلیل و نگرش اقتصادی است که بر نقش نهادهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در تعیین وقایع اقتصادی تاکید می‌کند. نخستین اقتصاددانانی که به تبیین این مکتب اقتصادی پرداختند «تورستین وبلن» و «جان راجرکامونز» بودند. افراد شاخص دیدگاه نهادگرایی اقتصادی در ایران علاوه بر مومنی و ستاری‌فر، اقتصاددانانی همچون «محسن رنانی» و «حسین راغفر» هستند. در حقیقت، نهادگرایی نه جایگزین یا نسخه‌ای در برابر اقتصاد بازار آزاد، بلکه بیشتر نقدی بر اقتصاد نئوکلاسیک است. دعوای دو طیف نهادگرا و اقتصاد بازار در اقتصاد ایران درست مثل دو حزب اصلاح‌طلب و اصول‌گرا در سیاست است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس3 روز قبل
یک مشت دروغ به ایشان نسبت می‌دادند، فرض کنید مثلا در جزیره کیش یک کسی از خارج آمده، یک سرمایه گذاری کرده یک هتل ساخته است، حال این مثلا زمان آقای هاشمی بوده شایعه کنید که این به آقای هاشمی یا خانواده آقای هاشمی مربوط است. آقای هاشمی ابتدا نفر سی‌ویکم اعلام می‌شود و بعد با کلی حرف و حدیث می‌گویند که آقای هاشمی سی‌ام شد. بعید می‌دانم که آقای هاشمی و کسانی که همراه آقای هاشمی بودند اهل تقلب بوده باشند. مگر در ۸۴ آقای هاشمی همان آقای هاشمی قدرتمند نبود؟ به آنها گفت روی یک نفر اجماع کنید اصلا من هم نه. لذا طرف آقای هاشمی می‌آمدند و آقای هاشمی هم کسی را طرد نمی‌کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
مرحوم آیت الله «اکبر هاشمی رفسنجانی» اولین رئیس مجلس شورای اسلامی در جمهوری اسلامی ایران است. حجت الاسلام «علی‌اکبر ناطق نوری» فردی بود که به عنوان سومین رئیس مجلس شورای اسلامی عهده دار کرسی ریاست پارلمان شد. او از ۱۷ خرداد ۱۳۸۳ تا ۶ خرداد ۱۳۸۷ عهده دار کرسی ریاست مجلس شورای اسلامی بود. او همچنین با ۴ سال ریاست مجلس بین کسانی که تاکنون ریاست قوه مقننه را بر عهده داشته‌اند، کمترین سابقه ریاست را دارد. آن­ها می‌­توانند با انداختن توپ در زمین اصول‌گرایان و برائت‌جویی از دولت اعتدال وارد گود انتخابات مجلس شورای اسلامی شوند.
عصر ایرانعصر ایران4 روز قبل
کتاب کارنامه و خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۷۶ با عنوان «انتقال قدرت»، در مراسم سالگرد درگذشت ایشان رونمایی شد و به زودی به بازار کتاب عرضه خواهد شد. عماد هاشمی، مدیرعامل دفتر نشر معارف انقلاب، با اعلام این مطلب افزود: کتاب «انتقال قدرت»، حاوی مندرجات هفدهمین دفتر خاطرات دست نوشت آیت الله است و با انتشار این کتاب، ۱۳ دفتر دیگر از روزنوشت‌های ایشان باقی مانده که به تدریج در سال‌های آتی انتشار خواهد یافت. عماد هاشمی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای بزرگ، ماندگار و ارزشمند آیت الله هاشمی رفسنجانی، ثبت روزانه کارنامه و خاطرات از ابتدای سال ۱۳۶۰ تا ۱۸ دی ۱۳۹۵ – یک روز قبل از رحلت- است. مدیرعامل دفتر نشر با بیان ویژگی‌های کتاب انتقال قدرت که به اهتمام محسن هاشمی رفسنجانی آماده شده است، اظهار داشت: در سال ۱۳۷۶ دوره هشت ساله دولت سازندگی به پایان رسید و در انتخابات دوم خرداد، آقای سیدمحمد خاتمی، رییس جمهور شد. کتاب انتقال قدرت؛ کارنامه و خاطرات ۱۳۷۶ در ۸۰۰ صفحه و با بیش از دویست تصویر و سند تاریخی توسط دفتر نشر معارف انقلاب وارد بازار کتاب می‌شود.
ایرناایرنا6 روز قبل
در این میان تعدادی از اعضای جامعه اسلامی مهندسین با حمایت جامعه روحانیت و حزب موتلفه به مجلس راه یافتند. جامعه مهندسین در انتقاد از رویکرد اقتصادی توسعه‌گرای هاشمی، با جریان‌های سنتی اصولگرا همراه شده بود. با روی کار آمدن دولت اصلاح‌طلب، افراد نزدیک به جامعه مهندسین هم به مرور از سمت‌های دولتی کنار رفتند. این نتیجه در جریان ششمین دوره انتخابات مجلس و هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تکرار شد. حمایت از «محمود احمدی‌نژاد» که خود یکی از اعضای جامعه اسلامی مهندسین محسوب می‌شد، حاصل هم‌افزایی‌های اصولگرایانه بود که اتفاقا جامعه مهندسین هم در آن نقش فعالی داشت.
ایرناایرنا6 روز قبل
دهه ۷۰ و یکه‌تازی جبهه مشارکتحدود یک سال و نیم پس از تاسیس جبهه مشارکت و استقرار تشکیلات آن، زمان برگزاری ششمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فرا رسید. در هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری (خرداد ۱۳۸۰) هم جبهه مشارکت در جایگاه پیشران سیاست‌های جناح چپ در انتخابات قرار گرفت و مانند انتخابات مجلس ششم، نقش بازیگر اصلی جریان اصلاحات را حفظ کرد. اصلاح طلبان در نتیجه همین تشتت‌ها، انتخابات شورای شهر سوم و چهارم را هم به اصولگرایان واگذار کردند. چالش‌های مشابه موجب شد اصلاح‌طلبان انتخابات مجالس هشتم و نهم را هم به اصولگرایان واگذار کنند. جبهه مشارکت در جریان دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری همراه مجموعه اصلاح‌طلبان از «میرحسین موسوی» حمایت کرد.

برنامه سفر ۵ روزه از یزد به کرمان

55+
کجاروکجارو1 هفته قبل
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، خبر درگذشت سلطان قابوس؛ میانه‌روترین حاکم منطقه خلیج فارس روز یکشنبه ۲۱ دی ماه اعلام شد. از سوی دیگر سلطان قابوس در مرداد ۱۳۸۸ برای نخستین بار به ایران سفر کرد. در پاسخ به این سفر نیز حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به عمان سفر کرد. سلطان قابوس ملاقات‌هایی نیز با رهبر انقلاب اسلامی داشت. به باور ناظران و کارشناسان سلطان قابوس در پنج دهه سلطنت نقش غیر قابل انکاری در سیاست خارجی ایران داشت.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
اما سومین دوره مجلس در فضایی که اختلافات میان دو گروه بازار و خط امامی افزایش یافته بود، شکل گرفت. اما سومین دوره مجلس در فضایی که اختلافات میان دو گروه بازار و خط امامی افزایش یافته بود، شکل گرفت. در ابتدای نیمه دوم سال ۱۳۶۶، رقابت‌ میان این دو گروه در مجلس دوم و در نطق‌های پیش از دستور آغاز شد. این اختلافات در شکاف میان طرفداران اقتصاد دولتی و جناح راست نیز نمایان بود و به تدریج در جامعه روحانیت مبارز نیز آشکار شد. اختلافات در جامعه روحانیت مبارز در جریان تهیه فهرست انتخاباتی بالا گرفت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
زینب و محمدحسین اسدی لاری، دو تن از فرزندان دکتر محسن اسدی لاری - مدیرکل همکاری‌های بین‌المل وزارت بهداشت بودند که در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی جان باختند. والدین آنها در دلنوشته‌ای از دست تقدیر و همچنین برخی بی‌مسوولیتی‌ها گلایه کردند. از لحظات اولیه زندگی تیز هوش و با درایت و عشق به ائمه و ولایت در وجودش نهادینه شد. ای کاش دست تقدیر و بی‌مسئولیتی، دنیا را از وجود پیشرفت‌هایش محروم نمی‌کرد (بای ذنب قتلت). شور تشییع سردار در تهران، زینب و محمدحسین را تا میدان آزادی کشاند در حالیکه تنها یکروز بعد مهیای پرواز بی‌فرودشان می‌شدند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
مراسم بزرگداشت فرزندان محسن اسدی لاری (مدیر کل همکاری‌های بین‌المللی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) در سالن اجتماعات مسجدجامع شهرک غرب برگزار شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم درگذشت فرزندان محسن اسدی لاری (مدیر کل همکاری‌های بین المللی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی) که در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی جان باختند، در سالن اجتماعات مسجدجامع شهرک غرب برگزار شد. در این مراسم سعید نمکی وزیر بهداشت، قاضی‌زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، محمد خاتمی رییس‌جمهور دوره اصلاحات، نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، سفرای افغانستان و ژاپن، حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، حامد برکاتی رئیس اداره تنظیم جمعیت و خانواده وزارت بهداشت، حناچی شهردار تهران، عارف نماینده مردم تهران و جمعی از دانشجویان پزشکی حضور داشتند.
فارسفارس1 هفته قبل
وی هم اکنون سه دوره (از مجلس هشتم، نهم و دهم) است که در مجلس شورای اسلامی نمایندگی مردم تبریز را بر عهده دارد. ۵- سهیلا جلودارزاده: عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار است. ۶- احمد مازنی: عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و نماینده مردم تهران در مجلس دهم است. ۷- پروانه مافی: عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و نماینده مردم تهران در مجلس دهم است. ۹- سیدفرید موسوی: عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران و نماینده مردم تهران در مجلس دهم است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
در زمان رژیم پهلوی، عمان با ایران روابط گسترده سیاسی، نظامی و امنیتی داشت و عمان از حمایت همه جانبه دولت ایران برخوردار بود که نقطه اوج این حمایت‌ها دخالت نظامی ایران در قضیه ظفار به نفع عمان بود. بنابراین تغییر بنیادین سیاست خارجی عمان یا چرخش آن به سمت یکی از محور‌های منطقه‌ای محتمل به‌نظر نمی‌رسد. عمان چشم‌اندازی به نام «عمان ۲۰۴۰» دارد که در آن طرح‌هایی برای بهبود جایگاه اقتصادی عمان تدوین شده است. «سالم الجهوری» پژوهشگر مسائل عمان معتقد است که پس از سلطان قابوس، عمان از سیاست بی‌طرفانه خود درباره مسائل منطقه چشم‌پوشی نمی‌کند. جورجیو کافیرو، تحلیلگر مسائل سیاسی هم پیش‌بینی کرده که پس از سلطان قابوس تغییر ریشه‌ای در سیاست خارجی عمان رخ ندهد.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
پس از سقوط هواپیما، کانادا اعلام کرد مستندات و اطلاعات به‌دست‌آمده نشان می‌دهد که این هواپیما بر اثر اصابت موشک پدافند هوایی ایران سقوط کرده باشد. حسن روحانی، رئیس‌جمهوری: ساعاتی قبل از نتیجه تیم تحقیقاتی ستاد کل نیروهای مسلح مربوط به سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی مطلع شدم. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری: حادثه ساقط شدن هواپیمای اوکراینی در اثر خطای انسانی پدافند هوایی، فاجعه‌ای سنگین و ملی است. نتایج اولیه تحقیقات داخلی توسط نیروهای مسلح: اشتباه انسانی در زمان بحران ناشی از ماجراجویی ایالات متحده به فاجعه منجر شد. سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد: به سهم خود از خانواده داغداران هواپیمای اوکراینی عذرخواهی می‌کنم و تسلیت مجدد می‌گویم.
ایرناایرنا1 هفته قبل
آیا عدم اقدام نظامی و پاسخ متقابل به آمریکا به سود ایران بود؟ واعظ: اگر ایران به اقدام آمریکا پاسخ نمی‌داد، با این خطر مواجه بود که اعتبار منطقه‌ای و بین‌المللی‌اش زیر سوال برود. اگر ایران به اقدام آمریکا پاسخ نمی‌داد، با این خطر مواجه بود که اعتبار منطقه‌ای و بین‌المللی‌اش زیر سوال برود. اگر ایران به این اقدام آمریکا پاسخ مستقیم نمی‌داد، پاسخش متوازن نبود و ایران را به اهدافش یعنی احیای بازدارندگی نمی‌رساند. ایرنا: پاسخ انتقام‌جویانه ایران در مورد هدف قرار دادن دو پایگاه نظامی آمریکا در عراق را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ واعظ: به نظر می‌رسد حمله موشکی به پایگاه‌های آمریکا در عراق بیشتر جنبه نمادین پاسخ ایران است. ایرنا: چرا آمریکا به اقدام ایران پاسخ نداد؟ واعظ: پاسخ نظامی به ایران یک چالش بسیار سخت برای ترامپ است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
بر این اساس ۱۶ نفر از اعضای هیئت دولت هاشمی رفسنجانی در آذر ۱۳۷۴ حزب کارگزاران سازندگی را تاسیس کردند. فراز و فرودهای کنشگری سیاسی حزب کارگزاران سازندگیحزب کارگزاران سازندگی که با انگیزه‌ای جدی آغاز به کار کرده بود و به عنوان جناح «راست مدرن» خوانده می‌شد، از همان پنجمین دوره انتخابات مجلس در اسفند ۷۴ به کنشگری سیاسی پرداخت. گذشت زمان و مشخص‌تر شدن مواضع حزب کارگزاران نگرش جناح چپ به این تشکل نوپا را تغییر داد. در این دوره هم حزب کارگزاران سازندگی علی‌رغم اختلافات داخلی با مشارکتی‌ها، صلاح خود را در حمایت از خاتمی دید. چنانکه «محمد عطریانفر» عضو حزب کارگزاران در گفت‌وگویی رسانه‌ای گفته بود: به‌دلیل پیوند عمیقی‌ که میان برخی‌ها در جریان اصلاح‌طلبی با رئیس‌ دولت اصلاحات وجود دارد، معمولا آنها از سهم بیشتری در ائتلاف‌ها برخوردار هستند که این مسئله مورد نقد حزب کارگزاران قرار دارد.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
سید محمد خاتمی در بیانیه خود نوشت: ای کاش با صراحت و صداقت به قصور یا تقصیر دستگاه‌ها و نیروهای مسئول اعتراف می‌شد. کد خبر ۴۷۷۳۳۳
فراروفرارو1 هفته قبل
درگذشت آیت‌الله هاشمی چه از دید طرفداران و چه منتقدانش روزی نیست که فراموش شده باشد. ولی در واقع شخصیت دربرگیری هاشمی در آن ایام همین بود. اگر چه او مرد جنگ بود، ولی حتی آل سعود هم به اعتبار هاشمی بر سر میز مذاکره می‌نشست. وقتی می‌پرسیدی چرا؟ ‌ می‌گفت: این‌ها محصولات کارخانه هاشمی است و، چون بخواهد آن‌ها را بفروشد به شهرستان‌ها غالب کرده است. هاشمی از دید من مردی سیاستمدار برای تمامی شرایط انقلاب بود. همان نوجوان بسیجی که در آن ایام مدافع سخت آقای احمدی‌نژاد بود هاشمی را دزد بیت المال و احمدی نژاد را «رابین هود» فقرا می‌دانست.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
عصر کرد - رئیس دولت اصلاحات با انتشار پیامی با بازماندگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی ابراز همدردی کردخاتمی با بازماندگان سقوط هواپیما ابراز همدردی کرددر پی سقوط یک پرواز شرکت هواپیمایی اوکراین که منجر به جان باختن عده زیادی از هموطنان و نیز مسافران غیرایرانی شد، حجت الاسلام سید محمد خاتمی این ضایعه را به خانواده‌های آن‌ها تسلیت گفت. وی ضمن طلب‌آمرزش و رحمت‌حضرت باریتعالی برای جان‌باختگان این حادثه دلخراش، تسلی و رحمت الهی را برای بازماندگان داغدار ازخداوند منان مسألت کرد. منبع: جماران
ایرناایرنا1 هفته قبل
سلطان قابوس چندسالی می‌شود که با بیماری سرطان دسته و پنجه نرم می‌کند و هرازگاهی برای درمان به کشورهای اروپایی سفر می‌کرد اما این موضوع هرگز بر حکمرانی سلطان قابوس خللی وارد نکرد. باید گفت سلطان قابوس از قدیمی‌ترین بازیگران عرصه سیاست در منطقه خاورمیانه در چهار دهه گذشته به شمار می‌آید. مردم عمان سلطان قابوس را به عنوان یکی از محبوب‌ترین و مردمی‌ترین سلاطین عرب می‌شناسند. همین موضوع نشان دهنده اهمیت تفاوت‌های فردی سلطان قابوس با همتایان دیگرش در شورای همکاری خلیج فارس است. در بعد بین‌المللی نیز سلطان قابوس، ارتباط ویژه‌ای با انگلیسی‌ها دارد و یکی از متحدان نزدیک به آمریکا نیز محسوب می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
خبرگزاری ایرنا: قابوس بن‌سعید سلطان عمان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و مردمی‌ترین سیاستمدار در منطقه خاورمیانه شناخته می‌شود. سلطان قابوس چندسالی می‌شود که با بیماری سرطان دسته و پنجه نرم می‌کند و هرازگاهی برای درمان به کشور‌های اروپایی سفر می‌کرد، اما این موضوع هرگز بر حکمرانی سلطان قابوس خللی وارد نکرد. مردم عمان سلطان قابوس را به عنوان یکی از محبوب‌ترین و مردمی‌ترین سلاطین عرب می‌شناسند. همین موضوع نشان دهنده اهمیت تفاوت‌های فردی سلطان قابوس با همتایان دیگرش در شورای همکاری خلیج فارس است. در بعد بین‌المللی نیز سلطان قابوس، ارتباط ویژه‌ای با انگلیسی‌ها دارد و یکی از متحدان نزدیک به آمریکا نیز محسوب می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
یکی از اقدامات تحسین برانگیز سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی این بود که کمر داعش (غده سرطانی دست پرورده آمریکا) را در منطقه شکست. در نقطه مقابل، دلیل اصلی حصر سران فتنه، توطئه مشترک و پیچیده آمریکا، رژیم صهیونیستی، برخی کشورهای اروپایی و سران مرتجع منطقه در سال ۸۹ و پس از ناکامی در کودتای مخملی است. روزنامه‌های اصلاح طلب در ماههای اخیر بارها اذعان کرده‌اند که برجام عملا تمام شده است و دیگر چیزی از آن باقی نمانده است. تجربه عبرت آموز برجام بیش از پیش ثابت کرد که نباید مولفه‌های قدرت را مورد معامله قرار داد. دوم اینکه برخلاف ارزیابی آمریکا ظرفیت بازدارندگی ایران در سطح منطقه همچنان موثر و از کارآیی برخوردار است.
وانانیوزوانانیوز1 هفته قبل
به گزارش وانانیوز، سید عطاءالله مهاجرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سید محمد خاتمی که اکنون در لندن به سر می‌برد پس از حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین‌الاسد آمریکا در عراق، نوشت: «و کنتم مثل ما قلتم رجال الله فی المیدان … مطابق وعده، ایران انتقام گرفت. پیش از آن که پیکر پاک شهید سلیمانی در مزارش آرام بگیرد، به پایگاه عین‌الاسد، در همان ساعت و دقیقه شلیک پهپادها، حمله شد.» مهاجرانی همچنین در توئیتی دیگر نوشت: «آمریکایی‌ها، به ویژه دلال جهانی دونالد ترامپ، تا می‌توانست کشورهای عربی منطقه را سرکیسه کرد و دوشید تا دفاع موشکی بدهد. عربستان کارآمدی دفاع موشکی را در آرامکو دید و ارتش آمریکا در عین‌الأسد، به تعبیر مرحوم فخرالدین حجازی که سرود: موز را طاقتی اگر می‌بود/ کمر خویش راست می‌فرمود.» انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
سایت فرانسوی همزمان با افزایش تنش‌ها بین ایران و آمریکا در گزارشی به بررسی تقابل تاریخی فوتبال ایران و آمریکا در زمین فوتبال پرداخت که با شکست آمریکا همراه شد. ایران قصد دارد ایالات متحده را در لیون به چالش بکشد و این مربی چند روز پیش هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده گرفته است. در سکوها، طرفداران ایالات متحده در تلاش هستند که صدای‌شان در بین ۷۰۰۰ هوادار ایرانی شنیده شوند، حتی اگر هم زندگی مشترک به آسانی پیش برود. رهبر ایران در واکنش به این پیروزی بزرگ گفت: امشب، دشمن بزرگ و استکبار طعم تلخ شکست را حس کرد. او قبل از بازگشت به ایران برای مربیگری، مدتی در ایالات متحده زندگی کرد».

به انتهای لیست رسیدید

سید محمد خاتمی

سیّد محمّد خاتمی (زادهٔ ۲۱ مهر ۱۳۲۲- اردکان یزد) محقق، روحانی، سیاست‌مدار اصلاح طلب و پنجمین رئیس‌جمهور ایران است که طی دو دوره بین سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ این مسئولیت را عهده‌دار بود. او سومین فرزند سید روح‌الله خاتمی است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار سید محمد خاتمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا