سید محمود میرلوحی

سید محمود میرلوحی

تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید محمود میرلوحی در جریان صدو نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران با انتقاد از بانک مرکزی در خصوص عدم پرداخت اوراق مشارکت مترو اظهار کرد: در سال ۹۷ و با پیگیری‌های انجام شده سهمیه‌ای برای شرکت متروی تهران در نظر گرفته شد که متأسفانه با گذشت ۱۰ ماه از زمان تخصیص این اعتبارات، هنوز بانک مرکزی اوراق مشارکت را در اختیار شرکت مترو قرار نداده است. عضو شورای شهر تهران گفت: بنابر اعلام بانک مرکزی به دلیل عدم تأمین وثیقه اوراق مشارکت از سوی مترو، این اوراق در اختیار شهرداری قرار نگرفته است و انتظار ما این است که با توجه به اولویت دولت به مسئله حمل و نقل عمومی این اوراق هرچه زودتر در اختیار مترو قرار بگیرد. میرلوحی رقم اوراق مشارکت مترو را ۹۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد. انتهای پیام/
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در یکصد و نودمین جلسه شورا و در جریان بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران از سوی اعضا پیشنهاد شد تا جرایم اسناد نوکول شده تا زیر ۱۰۰ میلیون و از ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان بر اساس جدول ارائه شده، بخشیده شود. برای اسناد با سر رسید ۱/۱/۹۰تا ۲۹/۱۲/۹۶ و برای مبالغ کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان ۵۰ درصد و برای ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان ۴۰ درصد بخشودگی جرایم در نظر گرفته شود. حال باید پرسید چرا دنبال این بدهی‌ها نرفتند. میر لوحی گفت: این سیاست‌ها یعنی تشویق کسانی که حق شهرداری را خورده‌اند. در نهایت این پیشنهاد به تصویب رسید.
ایرناایرنا5 روز قبل
اعضای شورای اسلامی شهر تهران چندی پیش در جریان تصویب مصوبه کمیسیون نامگذاری شورای شهر به پیشنهاد تغییر نام خیابان تختی در محدوده باغ فردوس در منطقه یک شهرداری تهران به نام استاد جلیل شهناز رای دادند. «عیسی فرهادی» معاون استاندار و فرماندار شهر تهران با ارسال نامه‌ای به «محسن هاشمی» رئیس شورای اسلامی شهر تهران، با تغییر نام خیابان جهان پهلوان تختی مخالفت کرد. اعضای شورای شهر تهران در نهایت با ۱۶ رای بر تغییر نام خیابان تختی در منطقه ۱ تهران تاکید کردند. بر اساس قانون موارد اختلافی بین شورای شهر تهران و فرمانداری تهران باید در شورای حل اختلاف مورد بررسی قرار گیرد. اعضای شورای اسلامی شهر تهران ۲۱ عضو دارد و در حال حاضر پنجمین دوره خود را می‌گذراند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
«مرتضی الویری» روز سه‌شنبه در یکصد و هشتاد و هشتمین جلسه شورا در حالی این تذکر را بیان کرد که هفته گذشته نیز یک عضو دیگر شورای شهر از عدم تحقق هوشمند سازی در پایتخت انتقاد کرده بود. به گفته این عضو شورای تهران، تجدید نظر در فرایند فعالیت شرکت ارتباطات مشترک شهر برای تامین زیر ساخت‌های ارتباطی شبکه‌های موبایلی شهر تهران از دیگر اقداماتی است که شهرداری باید در زمینه هوشمند سازی انجام دهد. رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا از هیأت رئیسه شورا خواست تا با توجه به گذشت زمان تعیین شده در تبصره مذکور و عدم ارسال گزارش توسط شهرداری تهران، این تذکر به شهردار ابلاغ شود. هفته گذشته نیز سید محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران در تذکری به شهردار تهران نسبت به عدم تحقق هوشمند سازی در پایتخت گلایه کرده بود. وی در مورد احداث پارک در روددره فرحزاد گفت: حفاظت از باقی مانده اکوسیستم روددره‌ای شهر تهران مورد تاکید برنامه سوم شهرداری تهران است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سید محمود میرلوحی امروز در جریان جلسه شورای شهر تهران ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی اظهار کرد: این سردار رشید اسلام به دستور شقی‌ترین فرد در دوران معاصر به شهادت رسید و این اتفاق در تعرض به کشور دیگری که میزبان فرماندهان کشور ما بوده، انجام شده است. وی با اشاره به اجرای برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران گفت: در بخشی از این برنامه به مسئله هوشمندسازی در حوزه مدیریت شهری اشاره شده و انتظار داریم شهرداری تهران گزارشی از اجرای این طرح به شورای شهر تهران ارائه کند. میرلوحی همچنین به بودجه ۹۸ شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: ۹ ماه از سال می‌گذرد و در واقع در بخشی از بودجه ۹۹ به تعیین تکلیف دکل‌های مخابراتی اشاره شده است که انتظار می‌رود که شهرداری گزارشی از این موضوع نیز به شورا ارائه کند. انتهای پیام/
همشهریهمشهری2 هفته قبل
» محمد سالاری «ترور سردار رشید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، توسط رژیم جنایتکار آمریکا، خطرناک‌ترین تصمیم بود که منطقه و جهان را تحت‌تأثیر قرار خواهد داد. قاسم سلیمانی رفت. » حسن خلیل‌آبادی «شهادت سردار سرافراز اسلام وایران، حاج قاسم سلیمانی، برای همه ایرانیان، مسلمانان و مبارزان جهان اندوه بزرگی است. » شهربانو امانی «خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی بسیار ناگوار است. شهادت «محبوب‌ترین سپاهی» کشور، سردار رشید، سرافراز، شجاع، متواضع و مردمی ایران قاسم سلیمانی را به همه آزادگان و ظلم‌ستیزان تسلیت می‌گویم.
ایلناایلنا3 هفته قبل
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: نمی‌خواهیم سخت گیری کنیم بلکه می‌خواهیم کارها شفاف و شیشه‌ای باشد. ما قصد مزاحمت و آزار و بیگاری و زحمت زیاد همکاران را نداریم. او با اشاره به ظرفیت تولید ناخالص داخلی در تهران گفت: تهران ۱۰۰ میلیارد دلار توان تولید ناخالص داخلی دارد، در نتیجه در این شهر باید سامان و نظام ایجاد شود. وی با تاکید براینکه سالم کار کردن بهترین شیوه است افزود: باید روزی اعلام کنید که رانت فیصله پیدا کرده و هر چه فرصت هست برای همه پیمانکاران است. میرلوحی ادامه داد: نمی‌خواهیم سخت گیری کنیم بلکه می‌خواهیم کارها شفاف و شیشه‌ای باشد.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، سید محمود میرلوحی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در اولین همایش قائم مقامان ذیحساب نظارت و ارتقای انضباط مالی گفت: امیدوارم که با آنچه در این دو و نیم سال ملاحظه کردید باور کرده باشید که می‌خواهیم مسئله انضباط مالی را در حیطه فضایی که در اختیار ما قرار گرفته استوار و برقرار کنیم. وی ادامه داد: ما ماموریت داریم که از کرامت سازمان‌ها و همکارانمان و کسانی که صادقانه خدمت می‌کنند از آنها دفاع کنیم. ما قصد مزاحمت و آزار و بیگاری و زحمت زیاد همکاران را نداریم. باید حساب و کتاب در قرارداد‌ها باید مشخص باشد. ۹ هزار تنی که باید روزانه پول دهیم به آراد کوه ببریم.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار تهران، وزیر ارتباطات و معاون فناوری ریاست جمهوری در برج میلاد برگزار شد. لذا احساس کردیم در تهران به مسئله شهر هوشمند باید زیادتر از گذشته پرداخت. وی افزود: این بود که شورای شهر احساس کرد که تهران نیاز و ضرورتش به شهر هوشمند بیشتر از شهرهای اروپایی است و چاره‌ای نداریم که به این سمت برویم. میرلوحی ادامه داد: خوشحالیم در برنامه سوم توسعه شهر تهران که به تصویب شورای شهر رسید بالغ بر یک سوم این برنامه را به موضوع شهر هوشمند اختصاص داده و اقتصاد دیجیتال و اقتصاد مبتنی بر این حوزه و کسب و کارهای نوین را مورد توجه قرار داده‌ایم. وی ادامه داد: فکر می‌کنیم در گستره شهر تهران به خوبی می‌شود به گسترش دیجیتال پرداخت و برنامه ریزی کرد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
روز یکشنبه در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، اعضای این شورا، دو فوریت طرح «رسیدگی به خانواده‌های آسیب‌دیده از حوادث شهر تهران در اواخر آبان ماه ۹۸» را تصویب کردند. رییس کمیته اقتصادی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: با این حال بر اساس گزارش‌های واصل شده، میزان تلفات جانی در شهر تهران بسیار محدود بوده، اما در عین حال، گزارشات زیادی درخصوص مصدومیت و مجروحیت همشهریان داریم و خسارات به اموال عمومی و خصوصی وجود دارد. او ادامه داد: به عنوان نمونه در اعتراضات اخیر، گزارشات زیادی درخصوص آسیب شهروندانی داشتیم که به عنوان تماشاچی و یا عابر در صحنه حضور داشتند. باید تلاش کنیم تا از آلام آن دسته از آسیب دیدگانی که صرفا اعتراض داشتند، کاسته شود. میرلوحی تاکید کرد: اکنون در مجموعه شهر تهران از طریق شهرداری‌ها و فرمانداری، مشغول جمع‌آوری و برآورد میزان خسارات هستیم و جمع‌بندی این مسئله نیز در آینده نزدیک به اطلاع مردم خواهد رسید.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
اعضای شورای شهر تهران طرح دو فوریتی به منظور کمک به خانواده‌های آسیب دیدگان اعتراضات اخیر در پی گرانی بنزین به تصویب رساندند. قدس آنلاین: در جریان یکصد و هفتاد نهمین جلسه شورای شهر تهران دو فوریت طرح الزام شهرداری برای ارائه لایحه برای رسیدگی به خانواده‌های آسیب دیده در حادثه اخیر بررسی شد. سپس سالاری پیشنهاد تشکیل هیات سه نفره از اعضای شورا بمنظور نظارت بر حسن اجرای این مصوبه را ارائه داد. رسولی در موافقت با این پیشنهاد گفت: مصوباتی که از شورا می‌گذرد تا انتهای فرایند مربوطه باید توسط نمایندگان در شورای شهر مورد نظارت و پیگیری قرار بگیرند و نتایج عملیاتی ارائه شود. این پیشنهاد با ۱۹ رای موافق به تصویب رسید و سپس انتخاب اعضا به رای گذاشته شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
بنده از شهرداران مناطق یک و دو تهران موضوع را پیگیری کردم و این طور پاسخ دادند که دسترسی کامیون ‌ها برای خدمت ‌رسانی به دلیل ترافیک با مشکل روبه رو شد! در این میان، سخنگوی اسلامی شهر تهران پرده دیگری از حواشی روز غافلگیری را تشریح کرد که در جای خود حائز اهمیت است. علی اعطا در نشست خبری خود گفت: برخی از همکاران می‌گفتند هشدارهای سازمان هواشناسی کافی نبوده اما ما به این نتیجه رسیدیم که قرارداد پیمانکاران برف روبی به موقع منعقد نشده است. همین امر باعث می‌شود تا در زمان بارش برف، مناطق فقط به منابع خود شهرداری اکتفا می‌کنند و این باعث عدم آمادگی شهرداری مناطق می‌شود و باعث آن اتفاقات می‌شود. آگهی شناسایی پیمانکار برف روبی در ۲۳ آبان!
همشهریهمشهری1 ماه قبل
امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۵۹ طی حکمی حجت‌الاسلام سید محمود دعایی را به سمت سرپرست مؤسسه اطلاعات منصوب کردند. همچنین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب نیز در تاریخ اول دی ماه‌ ۱۳۷۲ طی حکمی حسین‌ شریعتمداری‌ را به‌ سمت‌ نماینده‌ ولی‌فقیه و سرپرست‌ موسسه‌ کیهان‌ منصوب‌ فرمودند. کیهان‌ از جمله‌ مطبوعاتی‌ است‌ که‌ بحمدالله‌ در طریق‌ رشد و صلاح‌ پیش‌ رفته‌ و به‌ آن‌ آلودگی‌ها دچار نشده‌ است‌. خداوند جنابعالی‌ و همکاران‌ محترم‌تان‌ را مشمول‌ کمک‌ خود و عنایات‌ ویژه‌ حضرت‌ بقیه‌الله‌ الاعظم‌ ارواحنا فداه‌ قرار دهد. کما اینکه سید محمود میرلوحی، عضو شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوال همشهری مبنی بر اینکه آیا شورای شهر تهران الزامی برای واگذاری سهام موسسه همشهری ارائه کرده است، گفت: این موضوع را به عهده شهرداری گذاشته‌ایم تا در این باره تصمیم‌گیری کند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود میرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص حوادث اخیر در شهر تهران و خسارت‌های وارده شده به مدیریت شهری گفت: ملت ما استحقاق استفاده از یک دموکراسی پایدار را دارند و مردم نشان داده‌اند که پیش‌رو در گفتمان و گفت‌وگو هستند. وی افزود: متاسفانه شاهدیم که گاهی یک سری مطالبات مدنی به واسطه برخی اشتباهات تبدیل به محلی برای فرصت‌طلبی عده‌ای می‌شود. میرلوحی گفت: ما در منطقه مزاحمین منطقه‌ای هم داریم که باعث می‌شوند در چنین فضایی مطالبات مردمی به اغتشاش و آشوب کشیده شود. عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: باید این دو صف از یکدیگر جدا شوند و باید برای این موضوع فکری کرد تا مردم مجال گفتن حرفشان را داشته باشند. وی ادامه داد: مردم باید بدانند که امروز مدیریت شهری همه تلاش خود را برای رفع نیازهای شهری به کار بسته و نباید اجازه دهند عده‌ای به نام مطالبات مردمی خسارتی به امکانات شهر وارد کنند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود میرلوحی در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورا و در جریان بررسی طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: ما برنامه سوم را تصویب کردیم و همین چند هفته گذشته نیز شاخص‌های این برنامه را هم به تصویب رساندیم و همه این اقدامات در چارچوب برنامه سوم بوده است. وی ادامه داد: آقای رسولی به عنوان خزانه دار گزارش دادند که سهم منابع درآمدی پایدار به ۳۷ درصد رسیده و لذا این افتخار است، ما گفتیم انضباط مالی را برقرار می‌کنیم و انجام دادیم و اینها هم در چارچوب برنامه سوم توسعه بوده است؛ لذا چرا برخی دوستان می‌گویند این‌ها در چارچوب برنامه نیست. میر لوحی با یادآوری این موضوع که داریم وارد سال دوم برنامه توسعه سوم می‌شویم، افزود: در این شرایط ناچاریم بودجه سنواتی را بر اساس کارهای جاری ببندیم و سقف بدهی‌ها را حفظ کنیم و قبول کنید در این شرایط نمی‌توانیم وارد کار توسعه‌ای شویم اما اگر بتوانیم پروژه‌های نیمه تمام را تکمیل کنیم و مردم از آن بهره مند شوند، آیا اشکال دارد؟
الفالف1 ماه قبل
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به کمبود اتوبوس در تهران گفت: عده‌ای آمدند و به نام مردم اتوبوس‌ها را به آتش کشیدند. وی افزود: متاسفانه شاهدیم که گاهی یک سری مطالبات مدنی به واسطه برخی اشتباهات تبدیل به محلی برای فرصت طلبی عده‌ای می‌شود. میرلوحی گفت: ما در منطقه مزاحمین منطقه‌ای هم داریم که باعث می‌شوند در چنین فضایی مطالبات مردمی به اغتشاش و آشوب کشیده شود. عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: باید این دو صف از یکدیگر جدا شوند و باید برای این موضوع فکری کرد تا مردم مجال گفتن حرفشان را داشته باشند. میرلوحی گفت: از مردم تشکر میکنیم که به صورت کاملا مسالمت آمیز حرفشان را زدند و صف خود را از آنهایی که قصد اغتشاش داشتند جدا کردند.
فارسفارس1 ماه قبل
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به کمبود اتوبوس در تهران گفت: عده‌ای آمدند و به نام مردم اتوبوس‌ها را به آتش کشیدند. به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس سید محمود میرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران درخصوص حوادث اخیر در شهر تهران و خسارت‌های وارده شده به مدیریت شهری گفت: ملت ما استحقاق استفاده از یک دموکراسی پایدار را دارند و مردم نشان داده‌اند که پیشرو گفتمان و گفت و گو هستند. میرلوحی گفت: ما در منطقه مزاحمین منطقه‌ای هم داریم که باعث می‌شوند در چنین فضایی مطالبات مردمی به اغتشاش و آشوب کشیده شود. عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: باید این دو صف از یکدیگر جدا شوند و باید برای این موضوع فکری کرد تا مردم مجال گفتن حرفشان را داشته باشند. میرلوحی گفت: از مردم تشکر میکنیم که به صورت کاملا مسالمت آمیز حرفشان را زدند و صف خود را از آنهایی که قصد اغتشاش داشتند جدا کردند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشسید محمود میرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران درخصوص حوادث اخیر در شهر تهران و خسارت‌های وارده شده به مدیریت شهری گفت: ملت ما استحقاق استفاده از یک دموکراسی پایدار را دارند و مردم نشان داده‌اند که پیشرو گفتمان و گفت و گو هستند. میرلوحی گفت: ما در منطقه مزاحمین منطقه‌ای هم داریم که باعث می‌شوند در چنین فضایی مطالبات مردمی به اغتشاش و آشوب کشیده شود. عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: باید این دو صف از یکدیگر جدا شوند و باید برای این موضوع فکری کرد تا مردم مجال گفتن حرفشان را داشته باشند. میرلوحی گفت: از مردم تشکر میکنیم که به صورت کاملا مسالمت آمیز حرفشان را زدند و صف خود را از آنهایی که قصد اغتشاش داشتند جدا کردند. عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: ما امروز در سطح شهر تهران و در کل کشور مشکل اتوبوس داریم و کمبودهایی در این حوزه داریم آن وقت یک عده‌ای به نام مردم و با نفوذ در صف مردم می‌آیند و اتوبوس‌ها را به آتش می‌کشند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود میرلوحی در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به اینکه امروز به عنوان روز جهانی زباله نامگذاری شده است، گفت: خوشحالیم که از سال گذشته در این حوزه مدیریت شهری توجه ویژه‌ای را داشته است و تا به امروز ۹ هزار و ۵۸۹ چشمه سرویس بهداشتی توسط مدیریت شهری به بهره‌برداری رسیده است و این نشان از ارتقاء فرهنگ ساخت و بهره‌برداری سرویس‌های بهداشتی است. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین مناطق ۱۶، ۲۰ و ۲۲ عملکرد قابل قبولی را در ارتباط با بهداشت و بهره‌برداری از سرویس‌های بهداشتی داشته‌اند و منطقه ۱۸ نیز در این زمینه عملکرد نامناسبی را داشته است. میرلوحی با اشاره به تلاش مدیریت شهری برای ساخت سرویس‌های بهداشتی گفت: اگرچه در این زمینه با کمبودهایی روبرو هستیم اما بر اساس آمار هم اینک نیز احداث ۱۳۵ سرویس بهداشتی جدید در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید محمود میرلوحی در جریان صد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: با توجه به حوادث اخیر و آسیب‌هایی که برخی از خانواده‌ها دیده‌اند از مسئولان نیروی انتظامی درخواست می‌شود بین آشوبگران و کسانی که اعتراضاتشان قانونی است تفاوت قائل شوند. وی با اشاره به اینکه امروز به عنوان روز جهانی زباله نامگذاری شده است گفت: خوشحالیم که از سال گذشته در این حوزه مدیریت شهری توجه ویژه‌ای را داشته است و تا به امروز ۹ هزار و ۵۸۹ چشمه سرویس بهداشتی توسط مدیریت شهری به بهره‌برداری رسیده است و این نشان از ارتقاء فرهنگ ساخت و بهره‌برداری سرویس‌های بهداشتی است. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین مناطق ۱۶، ۲۰ و ۲۲ عملکرد قابل قبولی را در ارتباط با بهداشت و بهره‌برداری از سرویس‌های بهداشتی داشته‌اند و منطقه ۱۸ نیز در این زمینه عملکرد نامناسبی را داشته است. میرلوحی با اشاره به تلاش مدیریت شهری برای ساخت سرویس‌های بهداشتی گفت: اگرچه در این زمینه با کمبودهایی روبرو هستیم اما بر اساس آمار هم اینک نیز احداث ۱۳۵ سرویس بهداشتی جدید در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد. انتهای پیام/
سلامت نیوزسلامت نیوز2 ماه قبل
ایلناایلنا2 ماه قبل
عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از غافلگیری شهرداری از بارش برف به رغم اعلام قبلی سازمان هواشناسی گفت: با آقایان حناچی و یزدانی صحبت کردم و به آنها گفتم در این مورد دلیلی برای غافلگیری نبود. میرلوحی ضمن تاکید بر غافلگیری شهرداری در بارش برف با وجود اعلام قبلی سازمان هواشناسی گفت: بنده با آقایان حناچی و یزدانی صحبت کردم و به آنها گفتم در این مورد دلیلی برای غافلگیری نبود. اگر کسی می‌تواند تکانی به یک درخت بدهد و یاری کند که برف آن بریزد تا آن درخت نجات پیدا کند. میرلوحی دلیل غافلگیری شهرداری را همزمانی بارش با ترافیک صبحگاهی دانست و در پاسخ به این سوال که مگر شهرداری از روز قبل خبر نداشت، پس چرا اقدامی صورت نگرفت؟ گفت: بله همه می‌دانستند. متاسفانه گرفتاری ما این است که غافلگیر می‌شویم، شاید بهتر بود شهرداری دیشب مانور می‌داد.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
عضو شورای شهر تهران: عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از غافلگیری شهرداری از بارش برف به رغم اعلام قبلی سازمان هواشناسی گفت: با آقایان حناچی و یزدانی صحبت کردم و به آن‌ها گفتم در این مورد دلیلی برای غافلگیری نبود. وی در ادامه افزود: کارگران شهرداری از صبح امروز حضور داشتند تا از مشکلات جلوگیری کنند، اما متاسفانه عبور و مرور خودرو‌های شهرداری با ترافیک صبحگاهی ساعت هفت همراه شد. میرلوحی ضمن تاکید بر غافلگیری شهرداری در بارش برف با وجود اعلام قبلی سازمان هواشناسی گفت: بنده با آقایان حناچی و یزدانی صحبت کردم و به آنها گفتم در این مورد دلیلی برای غافلگیری نبود. میرلوحی دلیل غافلگیری شهرداری را همزمانی بارش با ترافیک صبحگاهی دانست و در پاسخ به این سوال که مگر شهرداری از روز قبل خبر نداشت، پس چرا اقدامی صورت نگرفت؟ گفت: بله همه می‌دانستند. متاسفانه گرفتاری ما این است که غافلگیر می‌شویم، شاید بهتر بود شهرداری دیشب مانور می‌داد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، یک فوریت الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه «دستورالعمل طراحی توده ساختمان‌های پهنه سکونت بر اساس پاکت حجمی» در صحن علنی شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت. از آنجا که همزمانی با بازنگری طرح تفصیلی مطرح است، به منظور جلوگیری از هرگونه دوباره‌کاری، طرح را به صورت یک فوریت مطرح کرده‌ایم. در طرح تفصیلی ۷۰ درصد سطح اشغال در نظر گرفته شده که همانند گذشته ساخت و ساز باید در ۶۰ درصد باشد اما ۱۰ درصد از فضای ساخت و ساز می‌تواند برای کیفیت معماری مورد توجه قرار گیرد. وی ادامه داد: انتظار داشتیم که در منطقه ۲۲ طراحی معماری و کیفیت بیشتری وجود داشته باشد؛ مطالبه جامعه حرفه‌ای معماری و شهرسازی این است که ما در شورای شهر به طراحی و کیفیت معماری نیز بپردازیم. در نهایت طرح یک فوریت الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه «دستورالعمل طراحی توده ساختمان‌های پهنه سکونت بر اساس پاکت حجمی» با ۱۷ رأی موافق و ۲ رأی مخالف به تصویب رسید.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، یک فوریت الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه «دستورالعمل طراحی توده ساختمان‌های پهنه سکونت بر اساس پاکت حجمی» در صحن علنی شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت. از آنجا که همزمانی با بازنگری طرح تفصیلی مطرح است، به منظور جلوگیری از هرگونه دوباره‌کاری، طرح را به صورت یک فوریت مطرح کرده‌ایم. در طرح تفصیلی ۷۰ درصد سطح اشغال در نظر گرفته شده که همانند گذشته ساخت و ساز باید در ۶۰ درصد باشد اما ۱۰ درصد از فضای ساخت و ساز می‌تواند برای کیفیت معماری مورد توجه قرار گیرد. وی ادامه داد: انتظار داشتیم که در منطقه ۲۲ طراحی معماری و کیفیت بیشتری وجود داشته باشد؛ مطالبه جامعه حرفه‌ای معماری و شهرسازی این است که ما در شورای شهر به طراحی و کیفیت معماری نیز بپردازیم. در نهایت طرح یک فوریت الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه «دستورالعمل طراحی توده ساختمان‌های پهنه سکونت بر اساس پاکت حجمی» با ۱۷ رأی موافق و ۲ رأی مخالف به تصویب رسید.
مهرمهر2 ماه قبل
سقف کار شورایاری‌ها در تهران با این جمعیت و ۳۵۲ محله نا محدود است. وی با اشاره به مسکوت ماندن طرح شورای محله تاکید کرد: شهر بزرگی مثل تهران با ۱۰ میلیون جمعیت، باید با مشارکت همه شهروندان اداره شود. عضو ستاد شورایاری‌ها با تاکید بر اینکه این دیدارها به صورت منظم ادامه خواهد داشت گفت: کار اجرایی با شورا تفاوت دارد. عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه تیم قدرتمندی در ستاد شورایاری حضور دارد گفت: این تیم از ایده‌ها حمایت خواهد کرد. عضو شورای شهر تهران افزود: به زودی اولین جلسه حضور شورایاران را در شورای شهر تهران خواهیم دید.
ایلناایلنا3 ماه قبل
رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با اعلام اینکه ۳۸۰۰ واحد ملکی شهرداری همچنان در اختیار غیر است، از انتشار لیست تمامی استفاده‌کنندگان از املاک شهرداری بر روی سایت شفافیت خبر داد. میرلوحی درخصوص این سه پرونده اظهار داشت: پرونده املاک نجومی، ‌ پرونده شمس الشموس و پرونده یکی از معاونین اسبق شهرداری تهران سه پرونده‌ای است که در تلاش هستیم تا مجددا به جریان افتد. میرلوحی ادامه داد: اما بخشی از مساله املاک نجومی، ‌املاک دیگری است با رقم حدود ۳۸۰۰ واحد ملکی در ۱۹۰۴ پلاک ثبتی که در اختیار افراد غیر قرار دارد. لیست استفاده‌کنندگان از املاک شهرداری بزودی در سایت شفافیت قرار می‌گیردمیرلوحی با اعلام اینکه به زودی لیست تمامی کسانی که از املاک شهرداری تهران استفاده می‌کنند، در سایت شفافیت اعلام می‌شود، گفت: صبر شورای شهر اندازه‌ای دارد و هرچه زودتر باید املاک بردگردانده شود. از ۱۹۰۲ پلاکی که باید در شورای شهر بررسی شود، در نهایت با واگذاری بیشتر از ۲۰۰ پلاک به افراد موافقت نخواهد شد.
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشمراسم رونمایی از سردر تاریخی اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ صبح امروز با حضور سردار علیرضا لطفی؛ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، سردار بیات؛ رئیس اجرائیات شهرداری تهران، نصرالله آبادیان شهردار منطقه یازده، برزین ضرغامی؛ مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، عبدالرضا گلپایگانی؛ معاون شهرسازی شهرداری تهران و احمد مسجد جامعی و سید محمود میرلوحی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد. اخبار اجتماعی- احمد مسجد جامعی در این مراسم ضمن تبریک هفته بزرگداشت نیروی انتظامی از زحمات کارکنان این نیرو به ویژه کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت تقدیر به عمل آورد. وی همچنین بر مرمت عمارت کلاه‌فرنگی واقع در مجموعه پلیس آگاهی به عنوان یک اثر تاریخی ارزشمند و سایر ابنیه‌های تاریخی تاکید کرد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مراسم رونمایی از سردر تاریخی اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ صبح امروز با حضور سردار علیرضا لطفی؛ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، سردار بیات؛ رئیس اجرائیات شهرداری تهران، نصرالله آبادیان شهردار منطقه یازده، برزین ضرغامی؛ مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، عبدالرضا گلپایگانی؛ معاون شهرسازی شهرداری تهران و احمد مسجد جامعی و سید محمود میرلوحی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد. احمد مسجد جامعی در این مراسم ضمن تبریک هفته بزرگداشت نیروی انتظامی از زحمات کارکنان این نیرو به ویژه کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت تقدیر به عمل آورد. وی همچنین بر مرمت عمارت کلاه‌فرنگی واقع در مجموعه پلیس آگاهی به عنوان یک اثر تاریخی ارزشمند و سایر ابنیه‌های تاریخی تاکید کرد. انتهای پیام/
فارسفارس3 ماه قبل
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: سر درب آگاهی شاپور با رعایت تمام استانداردهای مرمتی و حفاظتی مرمت شد و فضاهای داخلی آن نیز به قدمت ۱۰۰ سال گذشته خود برگشت. مدیرعامل سازمان زیباسازی در این مراسم با اشاره به مرمت سردرب آگاهی تهران؛ گفت: سر درب آگاهی تهران جزو عناصر مهم شهری است که سالها بدون توجه رها شده بود. ضرغامی گفت: آنچه که امروز مشاهده می‌کنیم با رعایت تمام استانداردهای مرمتی و حفاظتی سر درب آگاهی تهران مرمت شد و فضاهای داخلی آن نیز به قدمت ۱۰۰ ساله خود برگشت. وی افزود: سازمان زیباسازی شهرداری تهران زحمات زیادی برای مرمت و بازسازی سردرب تاریخی آگاهی شاپور انجام داد که جای تشکر دارد. رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: بخشی از ابنیه‌های تاریخی در مراکز نظامی قرار گرفته است، البته با کارکرد درون گرا.

به انتهای لیست رسیدید