سیطره

سیطره

همشهریهمشهری3 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، «شبی که ماه کامل شد» آخرین ساخته نرگس آبیار که سال قبل در سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، اخیرا در بیست‌وسومین دوره جشنواره شب‌های سیاه تالین در کشور استونی به نمایش درآمد و توانست جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را کسب کند. این تماشاگران هم جدا از هیات داوران، افراد مرتبط با سینما و نیز مردم عادی بودند. وی ادامه داد: ‌ این روزها تروریسم بحث داغ دنیا است که هنوز در عراق و افغانستان و سوریه شاهد آن هستیم. این موضوع روز دنیای حال حاضر ماست و نمی‌توانیم راجع به رادیکالیسم دینی که در بخش‌هایی از دنیا سیطره دارد و مردم عادی قربانی نگرش‌هایی از این قبیل می‌شوند بی‌تفاوت باشیم. این فیلمساز در پایان اضافه کرد: من در این جشنواره بیشتر شاهد واکنش‌های مردم و اظهارنظرهایشان بعد از تماشای فیلم بودم، چون خیلی درگیر آن شده بودند و به همین خاطر جلسات پرسش و پاسخ طولانی داشتیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از خبرگزاری فارس، گروه تروریستی داعش در لیبی فیلمی از سر بریدن تعدادی از اسرای نزد این گروه و اعدام جمعی آن‌ها را منتشر کرد. در این فیلم ۳۰ دقیقه‌ای اقدامات خشونت‌بار عناصر داعش با شهروندانی که در جریان عملیات تروریستی داعش در شهر الفقهاء به اسارت درآمده‌اند، نشان داده می‌شود و در یک قطعه از فیلم اعدام جمعی تعدادی از اسرا با تیراندازی به ناحیه سر آن‌ها در یک منطقه صحرایی و در بخش دیگری نیز بریدن سر‌های تعدادی از شهروندان دیده می‌شود. طبق گزارش شبکه سعودی «العربیه»، در این فیلم همچنین بخش‌هایی از حمله داعشی‌ها که برخی از آن‌ها لباس نظامی و برخی دیگر لباس سیاه بر تن دارند، به شهر الفقهاء و نیز آتش زدن مقر‌های دولتی و امنیتی از جمله شهربانی الفقهاء، یورش به خانه‌های شهروندان و بازداشت تعدادی از افراد به ویژه شهردار الفقهاء مشاهده می‌شود. این فیلم نشان می‌هد که داعش از امکانات زیاد لجستیکی و انواع مختلف سلاح و مسلسل برخوردار است. شهرک الفقهاء واقع در منطقه الجفره تحت سیطره ارتش لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر قرار دارد و تاکنون چندین بار هدف حمله داعشی‌ها قرار گرفته است و آخرین مورد این حمله آوریل گذشته بود که عناصر داعش با حمله به این شهرک و یورش به خانه‌های شهروندان، تعدادی از افراد را کشته یا ربودند. بیشتر بخوانید: انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
همشهریهمشهری6 ساعت قبل
شعار روز جهانی خاک در سال ۲۰۱۹ توقف فرسایش خاک، حفظ آینده ما انتخاب شده است و هدف آن افزایش آگاهی مردم و دولت‌ها در مورد اثرات سوء ناشی از فرسایش خاک است. لذا برای حفظ زمین نیز صیانت از خاک الزامی است، صیانت از خاک در واقع صیانت از همه منابع طبیعی است. در قانون حفاظت از خاک، وظیفه هر دستگاه در این زمینه مشخص شده است، مثلا متولی حوزه فرسایش خاک، جهاد کشاورزی است که باید به صورت جدی بودجه‌های منسجم و کاملی برای بحث جلوگیری از فرسایش خاک و طرح‌های آبخیزداری دریافت کند. مدیریت، پایش وکنترل آلاینده‌ها از راهبردهای کلان مدیریت زیست محیطی خاک کشور است که از طریق پایش می‌توان به آن دست یافت. مطابق مواد ۱۱ و ۱۵ قانون حفاظت از خاک سازمان حفاظت محیط زیست مکلف به پایش خاک‌های آلوده، شناسایی مواد آلاینده خاک، اشخاص آلوده‌کننده، اعلام وقوع وضعیت اضطراری واحد آلاینده خاک است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
گروه تروریستی داعش در لیبی فیلمی از سر بریدن تعدادی از اسرای نزد این گروه و اعدام جمعی آن‌ها را منتشر کرد. اعتمادآنلاین| گروه تروریستی داعش روز پنجشنبه (دیروز) فیلمی را از سر بریدن تعدادی از اسرای نزد این گروه که اغلب از کارکنان دولتی بودند و نیز اعدام جمعی به ضرب گلوله تعدادی دیگر در منطقه الفقهاء واقع در جنوب لیبی منتشر کرد. در این فیلم ۳۰ دقیقه‌ای اقدامات خشونت‌بار عناصر داعش با شهروندانی که در جریان عملیات تروریستی داعش در شهر الفقهاء به اسارت درآمده‌اند، نشان داده می‌شود و در یک قطعه از فیلم اعدام جمعی تعدادی از اسرا با تیراندازی به ناحیه سر آن‌ها در یک منطقه صحرایی و در بخش دیگری نیز بریدن سرهای تعدادی از شهروندان دیده می‌شود. این فیلم نشان می‌هد که داعش از امکانات زیاد لجستیکی و انواع مختلف سلاح و مسلسل برخوردار است. شهرک الفقهاء واقع در منطقه الجفره تحت سیطره ارتش لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر قرار دارد و تاکنون چندین بار هدف حمله داعشی‌ها قرار گرفته است و آخرین مورد این حمله آوریل گذشته بود که عناصر داعش با حمله به این شهرک و یورش به خانه‌های شهروندان، تعدادی از افراد را کشته یا ربودند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، العربیه نوشت، گروه تروریستی داعش روز گذشته- پنجشنبه- ویدیوئی از عملیات سر بریدن شهروندان لیبی از جمله کارکنان دولتی که توسط این گروه تروریستی اسیر شده بودند را به همراه صحنه‌های هولناکی از کشتار جمعی در منطقه «الفقها» در جنوب لیبی منتشر کرد. این فیلم ۳۱ دقیقه‌ای که در شبه‌خبرگزاری اعماق وابسته به گروه تروریستی داعش به نام «آنها را از همان جا که شما را خارج کردند، ‌ خارج کنید»، منتشر شده است، رفتار شرم‌آور عناصر تروریستی این گروه با اسرای ربوده شده و شهروندانی که در عملیات تروریستی در شهرک الفقها دستگیر شده بودند را نشان می‌دهد. در این ویدئو مقاطعی از عملیات کشتار جمعی افراد دست‌بسته با شلیک گلوله به سر آنها در یک منطقه بیابانی و نیز داخل روستای الفقها و نیز فیلم دیگری از سر بریدن وحشیانه شهروندان به تصویر کشیده شده است. در این فیلم امکانات لجستیک فراوان داعش چون انواع خودروها و سلاح‌ها، به تصویر کشیده شده است. شهرک الفقها واقع در منطقه الجفره تحت سیطره داعش است و بارها مورد حمله عناصر این گروه تروریستی قرار گرفته و عده فراوانی به قتل رسیده‌اند.
جام نیوزجام نیوز7 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، گروه تروریستی داعش در لیبی فیلمی از سر بریدن تعدادی از اسرای نزد این گروه و اعدام جمعی آن‌ها را منتشر کرد. در این فیلم ۳۰ دقیقه‌ای اقدامات خشونت‌بار عناصر داعش با شهروندانی که در جریان عملیات تروریستی داعش در شهر الفقهاء به اسارت درآمده‌اند، نشان داده می‌شود و در یک قطعه از فیلم اعدام جمعی تعدادی از اسرا با تیراندازی به ناحیه سر آن‌ها در یک منطقه صحرایی و در بخش دیگری نیز بریدن سرهای تعدادی از شهروندان دیده می‌شود. طبق گزارش شبکه سعودی «العربیه»، در این فیلم همچنین بخش‌هایی از حمله داعشی‌ها که برخی از آن‌ها لباس نظامی و برخی دیگر لباس سیاه بر تن دارند، به شهر الفقهاء و نیز آتش زدن مقرهای دولتی و امنیتی از جمله شهربانی الفقهاء، یورش به خانه‌های شهروندان و بازداشت تعدادی از افراد به ویژه شهردار الفقهاء مشاهده می‌شود. این فیلم نشان می‌هد که داعش از امکانات زیاد لجستیکی و انواع مختلف سلاح و مسلسل برخوردار است. شهرک الفقهاء واقع در منطقه الجفره تحت سیطره ارتش لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر قرار دارد و تاکنون چندین بار هدف حمله داعشی‌ها قرار گرفته است و آخرین مورد این حمله آوریل گذشته بود که عناصر داعش با حمله به این شهرک و یورش به خانه‌های شهروندان، تعدادی از افراد را کشته یا ربودند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز7 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از فارس، گروه تروریستی داعش روز پنجشنبه (دیروز) فیلمی را از سر بریدن تعدادی از اسرای نزد این گروه که اغلب از کارکنان دولتی بودند و نیز اعدام جمعی به ضرب گلوله تعدادی دیگر در منطقه الفقهاء واقع در جنوب لیبی منتشر کرد. در این فیلم ۳۰ دقیقه‌ای اقدامات خشونت‌بار عناصر داعش با شهروندانی که در جریان عملیات تروریستی داعش در شهر الفقهاء به اسارت درآمده‌اند، نشان داده می‌شود و در یک قطعه از فیلم اعدام جمعی تعدادی از اسرا با تیراندازی به ناحیه سر آن‌ها در یک منطقه صحرایی و در بخش دیگری نیز بریدن سرهای تعدادی از شهروندان دیده می‌شود. طبق گزارش شبکه سعودی «العربیه»، در این فیلم همچنین بخش‌هایی از حمله داعشی‌ها که برخی از آن‌ها لباس نظامی و برخی دیگر لباس سیاه بر تن دارند، به شهر الفقهاء و نیز آتش زدن مقرهای دولتی و امنیتی از جمله شهربانی الفقهاء، یورش به خانه‌های شهروندان و بازداشت تعدادی از افراد به ویژه شهردار الفقهاء مشاهده می‌شود. این فیلم نشان می‌هد که داعش از امکانات زیاد لجستیکی و انواع مختلف سلاح و مسلسل برخوردار است. شهرک الفقهاء واقع در منطقه الجفره تحت سیطره ارتش لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر قرار دارد و تاکنون چندین بار هدف حمله داعشی‌ها قرار گرفته است و آخرین مورد این حمله آوریل گذشته بود که عناصر داعش با حمله به این شهرک و یورش به خانه‌های شهروندان، تعدادی از افراد را کشته یا ربودند.
ایلناایلنا7 ساعت قبل
گروه تروریستی داعش روز گذشته- پنج شنبه- ویدیوئی از عملیات سر بریدن شهروندان لیبی از جمله کارکنان دولتی که توسط این گروه تروریستی اسیر شده بودند را منتشر کرد. به گزارش ایلنا به نقل از العربیه، گروه تروریستی داعش روز گذشته- پنجشنبه- ویدیوئی از عملیات سر بریدن شهروندان لیبی از جمله کارکنان دولتی که توسط این گروه تروریستی اسیر شده بودند را به همراه صحنه‌های هولناکی از کشتار جمعی در منطقه «الفقها» در جنوب لیبی منتشر کرد. در این ویدئو مقاطعی از عملیات کشتار جمعی افراد دست‌بسته با شلیک گلوله به سر آنها در یک منطقه بیابانی و نیز داخل روستای الفقها و نیز فیلم دیگری از سر بریدن وحشیانه شهروندان به تصویر کشیده شده است. در این فیلم امکانات لجستیک فراوان داعش چون انواع خودروها و سلاح‌ها، به تصویر کشیده شده است. شهرک الفقها واقع در منطقه الجفره تحت سیطره داعش است و بارها مورد حمله عناصر این گروه تروریستی قرار گرفته و عده فراوانی به قتل رسیده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
گروه تروریستی داعش روز پنجشنبه (دیروز) فیلمی را از سر بریدن تعدادی از اسرای نزد این گروه که اغلب از کارکنان دولتی بودند و نیز اعدام جمعی به ضرب گلوله تعدادی دیگر در منطقه الفقهاء واقع در جنوب لیبی منتشر کرد. در این فیلم ۳۰ دقیقه‌ای اقدامات خشونت‌بار عناصر داعش با شهروندانی که در جریان عملیات تروریستی داعش در شهر الفقهاء به اسارت درآمده‌اند، نشان داده می‌شود و در یک قطعه از فیلم اعدام جمعی تعدادی از اسرا با تیراندازی به ناحیه سر آن‌ها در یک منطقه صحرایی و در بخش دیگری نیز بریدن سرهای تعدادی از شهروندان دیده می‌شود. طبق گزارش شبکه سعودی «العربیه»، در این فیلم همچنین بخش‌هایی از حمله داعشی‌ها که برخی از آن‌ها لباس نظامی و برخی دیگر لباس سیاه بر تن دارند، به شهر الفقهاء و نیز آتش زدن مقرهای دولتی و امنیتی از جمله شهربانی الفقهاء، یورش به خانه‌های شهروندان و بازداشت تعدادی از افراد به ویژه شهردار الفقهاء مشاهده می‌شود. این فیلم نشان می‌هد که داعش از امکانات زیاد لجستیکی و انواع مختلف سلاح و مسلسل برخوردار است. شهرک الفقهاء واقع در منطقه الجفره تحت سیطره ارتش لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر قرار دارد و تاکنون چندین بار هدف حمله داعشی‌ها قرار گرفته است و آخرین مورد این حمله آوریل گذشته بود که عناصر داعش با حمله به این شهرک و یورش به خانه‌های شهروندان، تعدادی از افراد را کشته یا ربودند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، گروه تروریستی داعش روز پنجشنبه (دیروز) فیلمی را از سر بریدن تعدادی از اسرای نزد این گروه که اغلب از کارکنان دولتی بودند و نیز اعدام جمعی به ضرب گلوله تعدادی دیگر در منطقه الفقهاء واقع در جنوب لیبی منتشر کرد. در این فیلم ۳۰ دقیقه‌ای اقدامات خشونت‌بار عناصر داعش با شهروندانی که در جریان عملیات تروریستی داعش در شهر الفقهاء به اسارت درآمده‌اند، نشان داده می‌شود و در یک قطعه از فیلم اعدام جمعی تعدادی از اسرا با تیراندازی به ناحیه سر آن‌ها در یک منطقه صحرایی و در بخش دیگری نیز بریدن سرهای تعدادی از شهروندان دیده می‌شود. طبق گزارش شبکه سعودی «العربیه»، در این فیلم همچنین بخش‌هایی از حمله داعشی‌ها که برخی از آن‌ها لباس نظامی و برخی دیگر لباس سیاه بر تن دارند، به شهر الفقهاء و نیز آتش زدن مقرهای دولتی و امنیتی از جمله شهربانی الفقهاء، یورش به خانه‌های شهروندان و بازداشت تعدادی از افراد به ویژه شهردار الفقهاء مشاهده می‌شود. این فیلم نشان می‌هد که داعش از امکانات زیاد لجستیکی و انواع مختلف سلاح و مسلسل برخوردار است. شهرک الفقهاء واقع در منطقه الجفره تحت سیطره ارتش لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر قرار دارد و تاکنون چندین بار هدف حمله داعشی‌ها قرار گرفته است و آخرین مورد این حمله آوریل گذشته بود که عناصر داعش با حمله به این شهرک و یورش به خانه‌های شهروندان، تعدادی از افراد را کشته یا ربودند.
رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش رکنا، در این فیلم ۳۰ دقیقه‌ای اقدامات خشونت‌بار عناصر داعش با شهروندانی که در جریان عملیات تروریستی داعش در شهر الفقهاء به اسارت درآمده‌اند، نشان داده می‌شود و در یک قطعه از فیلم اعدام جمعی تعدادی از اسرا با تیراندازی به ناحیه سر آن‌ها در یک منطقه صحرایی و در بخش دیگری نیز بریدن سرهای تعدادی از شهروندان دیده می‌شود. طبق گزارش شبکه سعودی «العربیه»، در این فیلم همچنین بخش‌هایی از حمله داعشی‌ها که برخی از آن‌ها لباس نظامی و برخی دیگر لباس سیاه بر تن دارند، به شهر الفقهاء و نیز آتش زدن مقرهای دولتی و امنیتی از جمله شهربانی الفقهاء، یورش به خانه‌های شهروندان و بازداشت تعدادی از افراد به ویژه شهردار الفقهاء مشاهده می‌شود. این فیلم نشان می‌هد که داعش از امکانات زیاد لجستیکی و انواع مختلف سلاح و مسلسل برخوردار است. شهرک الفقهاء واقع در منطقه الجفره تحت سیطره ارتش لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر قرار دارد و تاکنون چندین بار هدف حمله داعشی‌ها قرار گرفته است و آخرین مورد این حمله آوریل گذشته بود که عناصر داعش با حمله به این شهرک و یورش به خانه‌های شهروندان، تعدادی از افراد را کشته یا ربودند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
برای مثال آلمان ۱۵ درصد از کل صادرات خون آمریکا را خریداری می‌کند، چین و ژاپن نیز از جمله خریداران اصلی آن به شمار می‌روند. خون اهدا شده در درمان مشکلات پزشکی نظیر کم خونی و سرطان بسیار حیاتی است و معمولا در تمام جراحی‌ها نیز لازم می‌شود. زنان باردار نیز برای جبران خون از دست رفته به هنگام زایمان مکررا به خون نیاز پیدا می‌کنند. در چنین بستری است که میلیون‌ها آمریکایی گرسنه به فروش خون خود برای تامین مایحتاج ضروری شان روی آورده‌اند. مینت پرس نیوز با تعدادی از آمریکاییانی که مرتبا پلاسما اهدا می‌کنند صحبت کرده است.
فارسفارس8 ساعت قبل
گروه تروریستی داعش در لیبی فیلمی از سر بریدن تعدادی از اسرای نزد این گروه و اعدام جمعی آن‌ها را منتشر کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه تروریستی داعش روز پنجشنبه (دیروز) فیلمی را از سر بریدن تعدادی از اسرای نزد این گروه که اغلب از کارکنان دولتی بودند و نیز اعدام جمعی به ضرب گلوله تعدادی دیگر در منطقه الفقهاء واقع در جنوب لیبی منتشر کرد. در این فیلم ۳۰ دقیقه‌ای اقدامات خشونت‌بار عناصر داعش با شهروندانی که در جریان عملیات تروریستی داعش در شهر الفقهاء به اسارت درآمده‌اند، نشان داده می‌شود و در یک قطعه از فیلم اعدام جمعی تعدادی از اسرا با تیراندازی به ناحیه سر آن‌ها در یک منطقه صحرایی و در بخش دیگری نیز بریدن سرهای تعدادی از شهروندان دیده می‌شود. این فیلم نشان می‌هد که داعش از امکانات زیاد لجستیکی و انواع مختلف سلاح و مسلسل برخوردار است. انتهای پیام/
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «کوین کرامر» سناتور جمهوریخواه در کنگره آمریکا روز پنج شنبه مانع از برگزاری مراسم رأی گیری برای قطعنامه‌ای شد که کشته شدن ارامنه در اوایل قرن بیستم میلادی را به مثابه یک نسل کشی به رسمیت می‌شناسد. گفتنی است که مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت اعضای دموکرات خود این قطعنامه را به اتفاق آرا (۴۰۵ رأی موافق در برابر ۱۱ رأی مخالف) اواخر ماه اکتبر به تصویب رساند. اما هنوز مجلس سنا که تحت سیطره جمهوریخواهان قرار دارد، این قطعنامه را به رأی نگذارده است. شایان ذکر است که به موجب این قطعنامه، رویه و سیاست جاری آمریکا کشته شدن ۱٫۵ میلیون ارامنه به دست نیروهای امپراطوری عثمانی در فاصله سالهای ۱۹۱۵ تا ۱۹۲۳ میلادی را به مثابه نسل کشی قلمداد می‌کند. در واقع آنکارا مداخله خارجی در خصوص این موضوع را تهدیدی علیه حاکمیت خود می‌داند و از این رو، تصویب این قطعنامه در مجلس نمایندگان آمریکا را فورا محکوم کرد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
به گزارش عصرایران، اسدالله زارعی در کیهان نوشت: «در عراق البته برنامه آمریکا با دشواری‌های جدی هم مواجه است. عراقی‌ها پس از ده‌ها سال تحمل سیطره بی‌رحمانه صدام حسین، اکنون شرایط نسبتا آزادی را تجربه می‌کنند و در درون خود ظرفیت‌های مقاومت دارند. دوستان عراق نیز نسبت به آنچه علیه یک کشور مهم منطقه راه افتاده، ناظر بی‌طرف نیستند و اجازه تحقق حکومت «داعش سیاسی» را نمی‌دهند. منتها آنچه در این میان حائز اهمیت می‌باشد، مقاومت در برابر طرح‌های آمریکا است که هواداران بسیاری در عراق دارد. تجربه اخیر نشان داد، عراق «خلیفه» ‌پذیر نیست»
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی افزود در نبردها و رویارویی‌های قبلی (با اشغالگران) یک فعالیت میدانی مشترک وجود داشت، ولی ورود تنهایی گردان‌های قدس به نبرد اخیر به معنای وجود اختلاف نیست. نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) که در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می‌گفت، افزود ما یک جنبش مقاومت هستیم، ممکن است شکل فعالیت تغییر کند، ولی هرگز مقاومت علیه دشمن را متوقف نخواهیم کرد. وی همچنین از پافشاری جنبش حماس بر مشارکت در انتخابات فلسطین که ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان خواهان آن شده است، خبر داد و گفت انتخابات به پایان شکاف داخلی کمک می‌کند. وی افزود تصمیم مشارکت در انتخابات یک مانور سیاسی یا وقت تلف کردن نیست، بلکه یک تصمیم جدی است. رهبران حماس و جهاد اسلامی همچنین به مبارزات و فداکاری اسیران در زندان‌های اشغالگران و اوضاع دشوار آنها و راه‌های آزادی آنها از اسارت از یک سو و پایان دادن به رنج آنها و مبارزاشتان در داخل زندان‌ها از سوی دیگر پرداختند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، رای الیوم در مطلبی با اشاره به رزمایش نظامی میان ایران، چین و روسیه آورده است: این رزمایش نقطه تحول واقعی در تامین کشتیرانی در خلیج فارس و تنگه هرمز و اقیانوس هند و سرآغازی برای پایان هیمنه آمریکا و به ویژه ناوگان پنجم آن در بحرین محسوب می‌شود. این رسانه می‌نویسد: ایران از رزمایشی از ۲۷ دسامبر جاری میان سه کشور در آبهای اقیانوس هند در نزدیکی ورودی خلیج فارس خبر داده است و این نقطه تحولی است زیرا اولین رزمایش نظامی میان سه کشور است. این رزمایش در قاموس نظامی در چارچوب سناریوهای روسی-ایرانی-چینی برای مقابله با هر قدرت خارجی که به دنبال سیطره در تنگه هرمز باشد، رخ می‌دهد. رای الیوم نوشت: این از آن جهت هم اهمیت دارد که واشنگتن از ماهها قبل به دنبال تشکیل ائتلاف دریایی برای تاکید حضور در خلیج فارس و اقیانوس هند است و در جذب کشورهای اروپایی بزرگ شکست خورده است و به کشورهای کوچکی مانند بحرین، عربستان و برخی کشورهای دارای بنیه نظامی قوی مانند استرالیا و نیز رژیم صهیونیستی بسنده کرده است. این رسانه آورده است: دعوت آمریکا برای تشکیل ائتلاف نظامی برای تضمین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس پس از حملات به نفتکش‌ها در تابستان گذشته، با شکستی که طی دهه‌های اخیر بی سابقه بوده، روبرو شده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
مراسم نکوداشت ناهید معتمدی، بتول مؤمن و منوچهر سلیمی، نویسندگان پیشکسوت ادبیات کودک و نوجوان برگزار شد. و در زمانی که جنگ تحمیلی کشور و مردم ما را تحت رنج قرار داد، نویسنده کودک، رنجها و رویاهای دخترک جنوبی، هستی را برای بچه‌های‌مان نوشت. این روایت گویی روایت ازلی و ادبیات کودک است که قصه‌های‌مان همیشه رنگ و بوی زمانه را دارد و نویسنده کودک هیچ وقت نسبت به حال و روز کودکان زمانه‌اش بی‌تفاوت نمانده است. در میانه این جلسه ویدویی کوتاه از فعالیت‌های هر سه پیشکسوت ادبیات کودک و نوجوان برای حاضران نمایش داده شد. در این نشست برخی از حاضران نیز به خواندن شعرهای خود در وصف پیشکسوتان ادبیات کودک و نوجوان پرداختند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، پنجمین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح در فرمانداری‌های سراسر کشور و محل ثبت نام وزارت کشور آغاز شد. ** میرسلیم هم ثبت نام کردسید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با حضور در ستاد مرکزی انتخابات کشور برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد. رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: از حوزه تهران ثبت نام کردم و حتما لیستی می‌این اما هنوز لیستی مشخص نشده است. داماد رئیس جمهور بیان کرد: بنده به عنوان رابطه پدر و فرزندی با رئیس‌جمهور از ایشان اجازه گرفته و در انتخابات شرکت می‌کنم. ** ثبت نام سخنگوی اسبق وزارت امور خارجهرامین مهمانپرست سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه و سفیر سابق ایران در لهستان با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر سید مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از حضور در ساختمان وزارت کشور و ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حضور من در انتخابات مجلس شورای اسلامی برای نشان دادن اهمیت این موضوع است که جای ناامیدی برای مردم شریف ایران وجود ندارد. در مورد هزینه‌های انتخاباتی واقعا هم چیزی در بساط نداریم مگر اینکه کسانی که پشتیبانی خواهند کرد هزینه کنند. میرسلیم افزود: بنابراین اصلاح امور با شرکت مردم در انتخابات انجام می‌شود و شرکت مردم هم راهی جز انتخابات ندارد. اصل انتخابات هم این بود که در ریاست جمهوری و شوراها انجام شود. اگر به دنبال تحول و انجام اصلاحات هستیم تا به نفع مردم و کشور شود، به مشارکت نیاز داریم.
فارسفارس1 روز قبل
البته ما در کشور مشکلات داریم که عمده آن بر می‌گردد به ضعف‌هایی که در مجلس و دولت ما وجود داشته و دارد و مقداری از آن هم به شرارت هایی که از خارج علیه ما شده است بر می‌گردد. وی ادامه داد: قدرت ایمانی و انقلابی مردم ما آنقدر زیاد است که می‌توانند از پس مشکلات بر آیند. من آمده‌ام در خدمت مردم باشم، اگر مردم اراده کنند، که اصلاح صورت بگیرد با امید به سمت چاره جویی کشور در سال آینده پیش رویم. رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: از حوزه تهران ثبت نام کردم و حتما لیستی می‌این اما هنوز لیستی مشخص نشده است. این داوطلب کاندیداتوری انتخابات مجلس یازدهم در مورد حضور در لیست انتخاباتی تهران نیز بیان داشت: هنوز لیست‌ها تصمیم گیری نشده اما قطعا در فهرست خواهیم بود.
ایسناایسنا1 روز قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من به عنوان یکی از مسئولین موظف بودم اموالم را اعلام کنم و به دستگاه قضایی هم اعلام کردم، اما به لحاظ هزینه‌های انتخاباتی مشکلی ندارم؛ چون چیزی در بساط ندارم که هزینه کنم مگر آنکه دوستانی که پشتیبانی می‌کنند هزینه کنند. وی گفت: اما قدرت ایمانی و انقلابی مردم ما آنقدر زیاد است که می‌توانند از پس مشکلات برآیند. من آمده‌ام در خدمت مردم باشم، اگر مردم اراده کنند که اصلاح صورت بگیرد با امید به سمت چاره‌جویی کشور در سال آینده پیش می‌رویم. وی درباره اولویت‌های مجلس یازدهم گفت: مهم‌ترین اولویت‌ها را در انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرده‌ام. وی گفت: من به عنوان یکی از مسئولین موظف بودم اموالم را اعلام کنم و به دستگاه قضایی هم اعلام کردم اما به لحاظ هزینه‌های انتخاباتی مشکلی ندارم؛ چون چیزی در بساط ندارم که هزینه کنم مگر آنکه دوستانی که پشتیبانی می‌کنند هزینه کنند.
ایلناایلنا1 روز قبل
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه گفت: تا سال ۱۳۷۴ خیلی مشکلی به لحاظ شفافیت مالی نداشتیم اما از آن سال به بعد متاسفانه بی‌دقتی‌هایی صورت گرفت و شاهد سیطره پول در سرنوشت انتخابات بودیم. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سید مصطفی میرسلیم در جمع خبرنگاران درباره شرکت در انتخابات مجلس گفت: آمدن من به انتخابات مجلس شورای اسلامی برای نشان دادن اهمیت این موضوع است که جای ناامیدی برای مردم وجود ندارد. من آمده‌ام در خدمت مردم باشم اگر مردم اراده کنند که اصلاح صورت بگیرد با امید به سمت چاره‌جویی کشور در سال آینده پیش می‌رویم. وی درباره شفافیت هزینه‌های انتخاباتی خود گفت: تا سال ۱۳۷۴ خیلی مشکلی به لحاظ شفافیت مالی نداشتیم اما از آن سال به بعد متاسفانه بی‌دقتی‌هایی صورت گرفت و شاهد سیطره پول در سرنوشت انتخابات بودیم و از آن به بعد هم این وضعیت تقویت شد. وی درباره اینکه در لیستی خواهد بود یا خیر بیان کرد: هنوز لیست‌ها مشخص نیست، اما قطعا در فهرست هستم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
عضو حزب موتلفه اسلامی همچنین اعلام کرد که از تهران آمدم برای نمایندگی مجلس ثبت نام می‌کند. میرسلیم همچنین درباره اولویت‌های مجلس یازدهم تصریح کرد: بنده مهمترین اولویت‌ها را در انتخابات ریاست جمهوری گفته‌ام و فرقی نکرده است؛ اساسی‌ترین مشکلی که در کشور وجود دارد مسئله بیکاری و رکود است که باید حل شود. وی ادامه داد: در سال‌های اخیر مرتبا شاهد کاهش ارزش پول ملی و افزایش تورم بودیم و فشار این موضوع بر مردم وارد شده است. همچنین از نظر هزینه‌های انتخاباتی مشکلی ندارم بلکه چیزی در بساط ندارم که بخوام هزینه کنم مگر اینکه کسانی که پشیتیانی می‌کنند هزینه نمایند. میرسلیم در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا به صورت لیستی ویا مستقل در انتخابات حضور می‌یابید؟ فعلا فهرست‌ها مشخص نشده ولی در لیست خواهم بود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
تشدید حملات خرابکارانه علیه برخی از نهادها و مراکز دینی در روزهای منتهی به استعفای نخست‌وزیر، اما و اگرهای متعددی را فراراه تحولات عراق قرار داد. با این وجود چه دسته‌هایی - در داخل و خارج عراق- می‌خواستند شرایط را به سمتی سوق دهند که دولت ناچار به استعفا شود. از این زمان بر شدت تخریب‌ها افزوده شد و بیش از پیش سیاست خارجی و سیاست داخلی دولت را نشانه رفت. کنار رفتن عادل عبدالمهدی عراق را در وضعیت تعلیق سیاسی قرار ‌داده و از مهم‌ترین ابزار خود در حل بحران محروم می‌کرد. هر چند موضوع اصلی مخالفان خارجی و داخلی نظام سیاسی عراق، کنار رفتن عبدالمهدی نبود بلکه تعلیق دولت در عراق بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
به گفته سخنگوی دولت ژاپن، جزئیات برنامه برای اعزام نیروی نظامی توسط «شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن به عابس عراقچی ارائه و تأکید شده است ایران با جایگاهی که در خلیج فارس دارد، ملزم است تعهدات خود برای حفظ امنیت ناوبری کشتی‌ها را اجرا کند. اما این موضع‌گیری دولت ژاپن در حالی است که عراقچی در مصاحبه‌ای اختصاصی با شبکه «ان اچ کی» در واکنش به این تصمیم، ضمن تأکید بر مخالفت ایران با اقدام ژاپن در اعزام نیروی نظامی به خلیج‌فارس تأیید کرد حضور نیروهای خارجی نمی‌تواند به ثبات و صلح منطقه منجر شود. البته بر اساس گفته روزنامه آساهی ژاپن، دولت این کشور قصد پیوستن به چنین ائتلاف‌هایی را ندارد و توکیو تصمیم گرفته است «نیروهای خود دفاعی» کشورش را به عنوان آلترناتیوی در قبال ائتلاف واشنگتن به تنگه هرمز اعزام کند. موضوعی که در پیام رئیس جمهور کشورمان به نخست وزیر ژاپن نیز بر آن تأکید شده و عراقچی در این باره گفت: «ما منتظر تصمیم نهایی ژاپن هستیم، اما اعتقاد نداریم که حضور هر نیروی خارجی در منطقه بتواند به تقویت ثبات، امنیت یا صلح کمک کند». همچنین عراقچی در سفر به ژاپن و چین و در آستانه برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام، به بیان تحولات و مواضع برجامی و رایزنی‌ها درباره ارتباطات دو جانبه پرداخت.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
رای الیوم نوشت: رزمایش‌های نظامی مشترک بین چین، روسیه و ایران، یک نقطه تحول واقعی در تامین امنیت دریانوردی در خلیج فارس، تنگه هرمز و اقیانوس هند محسوب شده و شروعی است برای به پایان رسیدن سیطره امریکا و ناوگان پنجم آن که مقر آن، این دو دریاست. به گزارش نامه نیوز، در ادامه این مطلب آمده است: در همین رابطه، ایران اعلام کرد که از روز ۲۷ دسامبر جاری، مانورهایی بین سه دولت مذکور، در آبهای اقیانوس هند، در نزدیکی ورودی خلیج فارس، برگزار می‌شود؛ که یک نقطه تحول مهم به شمار می‌رود؛ به این دلیل که اولین رزمایش نظامی مشترک سه دولت ایران، روسیه و چین است و طی آن، چین قصد دارد به یک قدرت دریایی بزرگ، مانند ایالات متحده تبدیل شود. این مانورها، در قاموس نظامی، به معنای وضع سناریو‌های روسی-چینی-ایرانی، برای مقابله با قدرتهای خارجی است، که در صدد تلاش برای سیطره بر تنگه هرمز هستند. دعوت واشنگتن به تشکیل یک قدرت نظامی برای تضمین امنیت دریانوردی در خلیج فارس، پس از تجاوزهای متعدد به نفت کش‌ها در تابستان گذشته، یک شکست مفتضاحه برای ایالات متحده محسوب می‌شود. ایالات متحده تنها در تشکیل یک قدرت نظامی شکست نخورد؛ بلکه خطر اصلی برای واشنگتن آن است که ناوگان پنجم آن که بیش از سه دهه است در منطقه حضور دارد، آزادی حرکت خود را از دست می‌دهد و با رقبایی مواجه می‌شود که سعی در کاهش نقش آن در آینده دارند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
عضو حزب موتلفه اسلامی گفت: کشور ما مردم سالاری است و اگر کشور بخواهد درست شود، این کار باید به دست مردم صورت بگیرد. خبرگزاری تسنیم: سید مصطفی میرسلیم عضو حزب موتلفه اسلامی پس از ثبت نام در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی طی سخنانی درباره علت حضورش در انتخابات اظهار داشت: آمدن من به انتخابات مجلس شورای اسلامی برای نشان دادن اهمیت این موضوع است که جای ناامیدی برای مردم شریف ما وجود ندارد. عضو حزب موتلفه اسلامی همچنین اعلام کرد که از تهران آمدم برای نمایندگی مجلس ثبت نام می‌کند. میرسلیم همچنین درباره اولویت‌های مجلس یازدهم تصریح کرد: بنده مهمترین اولویت‌ها را در انتخابات ریاست جمهوری گفته‌ام و فرقی نکرده است؛ اساسی‌ترین مشکلی که در کشور وجود دارد مسئله بیکاری و رکود است که باید حل شود. همچنین از نظر هزینه‌های انتخاباتی مشکلی ندارم بلکه چیزی در بساط ندارم که بخوام هزینه کنم مگر اینکه کسانی که پشیتیانی می‌کنند هزینه نمایند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
از طرفی ترکیه نیز با یونان مشکلاتی دارد که در سازمان ناتو نیز اثر می‌گذارد. از طرفی کشورهای عضو ناتو دارای دیدگاه‌های متفاوتی نسبت به روسیه هستند؛ برخی موافق همکاری و عده‌ای مخالف آن هستند. طبق بند ۵ منشور ناتو اگر کشوری تحت حمله یک نیروی غیر عضو ناتو قرار گیرد این تهاجم به نوعی تهاجم به کل ناتو تلقی می‌شود و از آن عضو ناتو که مورد تجاوز قرار گرفته حمایت خواهد شد. اما از آنجایی که امروزه بیشتر بحث رقابت‌های دوجانبه‌ای مانند چین و روسیه، چین و آمریکا، روسیه و آمریکا مطرح است. از طرف دیگر اروپا نیز روسیه را تهدیدی بزرگ می‌داند و به جرات می‌توان گفت که یکی از عوامل پابرجا بودن ناتو این است که روسیه تهدید خطرناک علیه اروپا به شمار می‌آید.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، معاون وزیر خارجه سوریه موضوع سلاح‌های شیمیایی را بخشی از توطئه علیه این کشور برشمرد که از سال ۲۰۱۳ آغاز شده است. المقداد اظهار داشت: سوریه به سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی پیوسته و این سازمان اعلام کرده است که دمشق تمام ذخایر شیمیایی خود را تحویل داده است. سوریه مخیر شد تا بین انهدام سلاح‌های شیمیایی در سوریه یا خارج یکی را انتخاب کند و ما گزینه انتقال به خارج را انتخاب کردیم. کشورهای غربی از برگزاری جلسه استماع به تیم حقیقت یاب در خصوص سلاح‌های شیمیایی در سوریه امتناع کردند. تیم سازمان منع انتشار تسلیحات شیمیایی به منظور هماهنگی با گروه‌های مسلح و کلاه سفیدها به ترکیه می‌رفت.

به انتهای لیست رسیدید