سیل

ایرناایرنا11 ساعت قبل
تا همین دو سه روز پیش هنوز برخی محورهای ارتباطی جنوب سیستان و بلوچستان که به سبب وقوع سیلاب بسته شد، همچنان مسدود بود. اما از ابتدای سال زراعی جاری تا کنون آنقدر باران کم باریده که بارش‌های اخیر هم نتوانسته کسری بارندگی‌های سیستان و بلوچستان را جبران کند. ایستگاه امور آب سیستان با ۶٫۴ میلی متر بارندگی، تصفیه خانه زاهدان با ۸٫۱ میلی متر و هوشک سراوان با ۱۱٫۹ میلی متر در قعر جدول بارش‌های نقطه به نقطه این وزارت خانه قرار گرفته‌اند. به طوری که حتی بارش‌های این پنج ماهه از مجموع بارش‌های ۱۲ ماهه سال زراعی گذشته که ۲۹٫۵ میلی متر بوده نیز بیشتر است. وی خاطر نشان کرد: هم اینک مجموع آب ذخیره شده در هفت سد مخزنی سیستان و بلوچستان ۴۴۸ میلیون مترمکعب است.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
این سیل در مقایسه با سایر پدیده‌های توأم با طوفان تندری تلفات بیشتری به همراه دارد. اغلب موارد مرگ‌ومیر و صدمات ناشی از طوفان تندری زمانی روی می‌دهند که مردم در فضای بیرون از خانه هستند (معمولا بعدازظهرها). در خصوص این حوادث طبیعی لازم است با نکات زیر آشنا بود: هشدار در مورد وقوع طوفان تندری شدید به مفهوم احتمال وقوع این نوع طوفان است. هشدار خطر وقوع طوفان تندری به مفهوم وضع جوی دال بر طوفان تندری است؛ این بدان معنی است که هر چه در مسیر طوفان قرار دارد، در معرض خطر است. رفتار ما در زمان وقوع طوفان و رعد و برقانجام کار‌های بیرون از خانه را بهتر است به تعویق انداخت.
فارسفارس17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، وزیر کشاورزی چین اعلام کرده که در نظر دارد ۵۳٫۳ میلیون هکتار از زمین‌های زراعی این کشور را صرفا به منظور تأمین امنیت غذایی مردم ساماندهی کند. بیش از ۵ میلیون هکتار از این زمین‌های زراعی امسال آماده می‌شود. این کشور باید حدود ۱٫۴ میلیارد جمعیت را تغذیه کند که زمین‌های زراعی این کشور از سال ۲۰۱۱ درگیر خشکسالی و سیل شده است. تا پایان سال ۲۰۱۸ چین حدود ۴۲٫۶ میلیون هکتار از این زمین‌ها را اصلاح کرده است. در حال حاضر دو سوم زمین‌های قابل کشت هم در سطح متوسط یا پایین هستند و نیمی از زمین‌های زراعی کشور چین فاقد سامانه‌های آبیاری هستند.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
وی ادامه داد: از این تعداد، یک‌هزار و ۲۵۰ امدادرسانی شده در حادثه برف و کولاک و ۱۶۴ نفر در حوادث سیل و آبگرفتگی بوده است. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان خاطرنشان کرد: در حوادث برف و کولاک ۹ نفر اسکان داده شده و ۱۳۹ بسته غذایی بین حادثه‌دیدگان توزیع شده است. وی یادآور شد: در این مأموریت‌ها ۲۱ دستگاه خودروی کمک‌دار و ۳ دستگاه خودروی نجات مورد استفاده قرار گرفت. مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان تصریح کرد: خوشبختانه مردم ارتباط بسیار خوبی با سامانه تلفنی شبانه‌روزی ۱۱۲ ندای امداد هلال احمر برقرار کرده‌اند و قالب اطلاع‌رسانی حوادث و لزوم حضور تیم‌های امداد و نجات هلال احمر در محل حادثه از طریق این سامانه تلفنی انجام شده است. هروی اظهار کرد: آموزش و آمادگی نیروها و بررسی تجهیزات و لوازم لازم برای خدمت‌رسانی به حادثه‌دیدگان به صورت دائم در دستور کار جمعیت قرار دارد.
ایرناایرنا16 ساعت قبل
«بیادار» هدف از برگزاری این دوره آموزشی را افزایش توان عملیاتی امدادگران در حوادث جاده‌ای و ارتقای اطلاعات علمی و عملی آنان عنوان کرد و گفت: با برگزاری این دوره آموزشی و به روز شدن سطح علمی و مهارتی این امدادگران عملیات‌های آتی هلال احمر در بحث امداد و نجات جاده‌ای با دقت و مهارت بیشتری در این شهرستان انجام خواهد گرفت. وی اضافه کرد: برای سنجش توان امدادگران شرکت کننده در این دوره یک رزمایش عملیاتی نیز در زمینه موارد آموزش دیده برای آنها برگزار شد. هلال‌احمر طبق وظایف بین‌المللی خود (کمیته بین‌المللی صلیب سرخ) باید در مواقع بروز بحران‌هایی نظیر سیل، زلزله و جنگ و غیره در داخل و خارج مرزها به امدادرسانی و خروج مصدومان و قربانیان این حوادث کمک کند. هلال احمر جمهوری اسلامی ایران دارای سازمان‌های زیرشاخه متعددی است که طیف گسترده‌ای از خدمات پزشکی، بهداشتی، آموزشی و امدادی را در بر می‌گیرد. هم اکنون ۵۰۰ نفر امداد‌گر، ۵۰۰ داوطلب و ۵۰۰ نفر عضو سازمان جوانان در هلال احمر بوکان فعالیت دارند.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
وی افزود: امسال حدود ۵۳ هزار تن شکر خام در شرکت کشت و صنعت نیشکر سلمان فارسی تولید می‌شود که این مقدار نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ هزار تن کاهش دارد. سلطانی در ادامه به بحث واردات شکر اشاره کرد و افزود: واردات شکر درگذشته توسط عده‌ای از بازرگان صورت می‌گرفت اما با پیگیری‌های انجمن قند و شکر در تهران از ۲ سال گذشته این امر به شرکت‌های تولید شکر واگذار و سبب ثبات قیمت شکر در بازار شده است. مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر سلمان فارسی بابیان اینکه ضریب استحصال شکر از نیشکر حدود ۱۱ درصد است، گفت: سطح قابل‌ برداشت ما ۸۲۰۰ هکتار است که پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۵۰۰ هزار تن نیشکر برداشت شود. سلطانی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌ها هر ساله تا پایان بهمن‌ماه برداشت نیشکر به اتمام می‌رسید اما با توجه به بارندگی‌ها این عملیات تا پایان فروردین‌ماه ادامه دارد. وی عنوان کرد: در حال حاضر بیشتر باگاس شرکت سلمان فارسی توسط دامداران منطقه استفاده می‌شود.
مهرمهر8 ساعت قبل
تا انتهای سال ۲۰۱۸، چین ۴۲٫۶ میلیون هکتار از این زمین‌ها را توسعه داده است. چین در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ مساحت زمین‌های کشاورزی استاندار بالای خود را تا ۵۳٫۳ میلیون هکتار توسعه دهد و تا سال ۲۰۲۲ این میزان را به ۶۰ میلیون هکتار برساند. طبق داده‌های اداره آمار، بیش از ۴۰ درصد از زمین‌های قابل کشت چین در حال از دست دادن کیفیت خود هستند. در حال حاضر دو سوم زمین‌های قابل کشت چین از زمین‌های با بازده کم تا متوسط، تشکیل شده‌اند. نیمی از مساحت قابل کشت چین، فاقد تشکیلات آبیاری است.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، فرهاد عبدالعلی‌پور عصر امروز در جلسه هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نیر اظهار داشت: امسال خسارات ناشی از حوادث اردبیل از مرز یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان گذشته است که عمده این خسارت‌ها مربوط به بخش کشاورزی است و در این زمینه ارائه تسهیلات به خسارت‌دیدگان مبنای کار قرار گرفته است. وی از ۵۲۰ میلیارد ریال برای استمهال بدهی وام کشاورزان خسارت دیده از بلایای طبیعی در استان خبر داد و بیان کرد: تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال وام به افراد واجد شرایط پرداخته می‌شود و بانک‌های عامل تا مدت یک هفته فرصت دارند تا برای جذب این اعتبارات اقدام کنند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: متاسفانه هر سال کشاورزان عمدتا به دلیل برودت هوا متحمل خسارات جبران‌ناپذیری می‌شوند که به همین منظور از کشاورزان انتظار داریم با بیمه کردن محصولات خود هزینه‌های خسارت‌های وارد شده را از بیمه دریافت کنند که این مسئله نیازمند فرهنگ‌سازی همه‌جانبه است. عبدالعلی‌پور بیان کرد: تلاش برای رفع قسمتی از خسارات کشاورزان استان با جدیت ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم با ارائه راهکارهای اساسی و هدفمند و بهره‌مندی از نظرات کارشناسانه و تخصصی حوزه کشاورزی کشت محصولات مقاوم به سردی و برودت هوا و متناسب با شرایط جوی هوای اردبیل را جایگزین کنیم. انتهای پیام/ ع
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان کرمان، سید علی حاج سید علیخانی پیش از ظهر سه‌شنبه در کمیسیون ایمنی راه‌ها بیان داشت: طرح نوروزی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان از تاریخ ۲۵ اسفند تا پایان ۲۰ فروردین خواهد یافت. مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: در ۹ ماهه نخست سال جاری ۹۲ میلیون تردد ثبت شده که این آمار در سال گذشته ۸۶ میلیون تردد بوده که مجموعا ۶٫۹ درصد افزایش تردد ثبت شده است. وی بیان داشت: رشد تردد در ۹ ماهه ابتدای سال جاری ۶٫۹ درصد بوده که این آمار در ترددهای بین استانی (کشوری) ۸٫۲ درصد است. مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان افزود: درصد فراوانی وسایط نقلیه در تصادفات را سواری با ۵۷ درصد به خود اختصاص داده همچنین از مهمترین عوامل وقوع تصادفات عدم توجه به جلو با ۴۷ درصد به خود اختصاص داده است. سیدعلی‌خانی گفت: تصادفات به دلیل اینکه جاده‌های کرمان وسیع و طولانی و سرعت خودروها بالاست رخ می‌دهد.
ایرناایرنا20 ساعت قبل
وی با بیان این که اکنون هشت استان از تکنولوژی رادار در هواشناسی استفاده می‌کنند، اظهارداشت: با استفاده از این تکنولوژی می‌توانیم بسیاری از پدیده‌های هواشناسی را بطور دقیق رصد و پیش بینی کنیم. مدیرکل هواشناسی اصفهان تصریح کرد: هواشناسی این استان امروز در جمع آوری دیتا و اطلاعات از ایستگاه‌ها در نقطه مطلوبی قرار دارد اما تکنولوژی رادار را در اختیار ندارد. به گفته خورشیدی رادار هواشناسی همچنین برای مکان یابی بارش، محاسبهٔ حرکت آن و تخمین نوع بارش بکار می‌‌رود. وی اضافه کرد: بیشتر رادارهای هواشناسی از نوع پالس - دوپلر هستند که توانایی شناسایی حرکت قطره‌های باران و شدت بارش را نیز دارند. اداره کل هواشناسی استان اصفهان دارای ۲۳ ایستگاه سینوپتیک، ۱۴ ایستگاه اقلیم شناسی و ۱۴۴ ایستگاه باران ‌سنجی در نقاط مختلف است.

آخرین خبرها درباره «سیل»

سیل در استرالیا‎

9+
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل

سیل در استرالیا‎

13+
مهرمهر2 هفته قبل
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
سیلخبر فوری؛ بعد از بارش‌های پی‌درپی سیل‌بند شهر رفیع واقع در شهرستان هویزه شکسته شد و روستاهای این شهر به زیر آب رفتند. نیروهای هلال احمر برای نجات جان اهالی روستاهای این شهرستان در حال امدادرسانی و تخلیه روستاها هستند. در روزهای اخیر سامانه بارشی جدیدی در خوزستان فعال شد که بر اساس اطلاعیه‌های سازمان هواشناسی خوزستان و مدیریت بحران استانداری خوزستان سرریز شدن سدها، سیلابی شدن مناطق در حاشیه سدها و طغیان رودخانه در روستاها دور از انتظار نبود. برای مشاهده ویدئوهای بیشتر به لینک‌های زیر مراجعه کنید: سیل در خوزستانفیلمی از تخریب سیل در شهرستان رفیع خوزستانخسارت‌ سیل در شهرستان رفیعهمکاری مردم در رسیدگی به آسیب دیدگان سیلجزییاتی از خسارت سیل در خوزستان
انتخابانتخاب2 هفته قبل
شکستن سد نیز موجب سیل می‌شود که آثار و عواقبی نظیر سیل برق‌آسا به وجود خواهد آورد. هیچ استانی در ایران از خطر سیل مصون نیست. در صورت احتمال وقوع سیل، باید محل استقرار آب‌گرمکن‌ها‌، پنل برق و موتورخانه از سطح زمین، ارتفاع داده شود. برای جلوگیری از برگشت آب سیل به داخل فاضلاب محل سکونت لازم است در محل زانویی توالت، «دریچه اطمینان» نصب شود. همواره باید ‌به وضع ‌جویبارها‌، آبگذرها و دره‌ها توجه شود، زیرا ‌سیل برق‌آسا در این محل‌ها ‌به طور ناگهانی و بدون علایم هشدار قبلی جاری می‌شود.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، کیامرث حاجی زاده عصر امروز با حضور در محل شکستگی سیل بند رفیع و با اشاره به مراحل روند تکمیل این سیل بند اظهار کرد: به علت بارش‌های بی سابقه چندماه اخیر در استان دبی سد کرخه افزایش پیدا کرده که با توجه به میزان آورد، هشدارهای لازم صادر شده است. مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان با اشاره به شکستگی سیل بند توضیح داد: سیل بند رفیع بر اثر فشار آب و بالا رفتن دبی رودی قسمتی از سیل بند دچار شکستگی شد که از لحظه وقوع شکستگی تا کنون ترمیم سیل بند آغاز شده است همچنین شامگاه گذشته مراحل ترمیم سیل بند سمومیه را انجام دادیم. وی گفت: نیروهای امدادی، نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، هلال احمر و اورژانس همه از همان لحظات اولیه در منطقه حضور داشتند و دارند. حاجی زاده ادامه داد: با وجود بارش‌های فراوانی که در چهار دهه اخیر در استان بی سابقه بوده به جرات می‌توان گفت اگر هشدارها و اخطاریه‌های ستاد مدیریت بحران نبود بی شک سیل ۹۵ مجددا تکرار می‌شد. وی توضیح داد: به لطف خدا تا این لحظه وضعیت سیلاب مدیریت شده پیش بینی ما با توجه به روند فعالیت ماشین آلات ترمیم سیل بند تا پایان روز جاری است.
فارسفارس3 هفته قبل
به دنبال بالا آمدن آب رودخانه‌های کرخه، دز و کارون، روستاهایی در شهرستان‌های شوش، دزفول، دشت آزادگان، هویزه، شوشتر و اهواز دچار سیلاب و آب‌گرفتگی شدند. وی افزود: تعداد ۸ روستا که احتمال دادیم در صورت آمدن سیل متضرر شوند از آن‌ها خواستیم مواد غذایی و احشام خود را از مسیر سیل دور کنند. فرماندار شوش عنوان کرد: اکنون دو اردوگاه نیز با پیش‌بینی مواد غذایی، پزشک و مجهز شدن به وسایل گرمایشی برای سیل‌زدگان مجهز شدند. ۱۱ روستای بامدژ در معرض سیل هستندوی با بیان اینکه ۱۱ روستای بامدژ در معرض سیل هستند، افزود: در زمان خشک‌سالی کشاورزان به‌منظور رسیدن به آب، سیل بندها را باز کرده بودند و همین عامل سبب شکسته شدن آن‌ها شده است. فرماندار هویزه در رابطه با شکسته شدن سیل بند شط نیسان عنوان کرد: این سیل بند نیست بلکه بستر رودخانه است که به عرض ۱۰ متر باز شده و وارد شهر شده که کار کنترل‌ انجام شد اما هنوز خطر وجود دارد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با بیان اینکه احتمال وقوع سیلاب وجود دارد، گفت: اگر این بارندگی‌ها مدیریت نشود احتمال تکرار سیل ۹۵ وجود دارد. با تعامل بین‌بخشی و تجهیزات شرکت‌های عضو ستاد مدیریت بحران خوزستان، سیل‌بندها در شعببیه شوشتر، زاویه دزفول، شوش و روستاهای بخش مرکزی اهواز مدیریت شد. مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با بیان اینکه احتمال وقوع سیلاب وجود دارد، گفت: اگر این بارندگی‌ها مدیریت نشود احتمال تکرار سیل ۹۵ وجود دارد. اگر بارندگی‌های امسال به خوبی مدیریت نمی‌شد چند بار سیل سال ۹۵ رخ می‌داد که اکنون نیز اگر مدیریت نشود ممکن است سیل مانند سال ۹۵ رخ دهد. اگر بارندگی‌های امسال به خوبی مدیریت نمی‌شد چند بار سیل سال ۹۵ رخ می‌داد که اکنون نیز اگر مدیریت نشود ممکن است سیل مانند سال ۹۵ رخ دهد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
بارش شدید باران از روز گذشته، استان‌های غربی را درگیر سیل و آب‌گرفتگی کرده و آن طور که سازمان امداد و نجات هلال احمر اعلام کرده است، ۹ استان کشور درگیر سیل، برف و کولاک هستند. اعتمادآنلاین| بارش شدید باران از روز گذشته، استان‌های غربی را درگیر سیل و آب‌گرفتگی کرده و آن طور که سازمان امداد و نجات هلال احمر اعلام کرده است، ۹ استان کشور درگیر سیل، برف و کولاک هستند. آذربایجان شرقی و غربی، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، ‌ کردستان، ‌ کرمانشاه و لرستان استان‌هایی هستند که در ۴۸ ساعت گذشته درگیر سیل، کولاک و برف بوده‌اند. در این ویدئو، تصاویری از تلاش امدادگران برای نجات مردم گرفتار در سیل خرم آباد را می‌بینید. منبع: خبرآنلاین
ایسناایسنا2 هفته قبل
قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی در خصوص پرداخت خسارت سیل اخیر خوزستان تصریح کرد: خسارت آن بخش از کشاورزانی که آمادگی پرداخت خسارت به آنها از سوی صندوق بیمه وجود دارد را در چند روز آینده پرداخت خواهیم کرد. حسن نژاد ادامه داد: بر اساس بیمه نامه‌های انجام گرفته، میزان تعهدات صندوق بیمه مشخص است و براساس همان تعهدات به کشاورزان خسارت پرداخت می‌شود. حسن نژاد در خصوص پرداخت خسارت سیل سال ۹۵ به کشاورزان خوزستانی گفت: همه خسارت کشاورزانی که اراضی آنها در سیلاب سال ۹۵ بیمه بوده و خسارت دیده‌اند، پرداخت شده است. این میزان خسارت در سال ۹۵ بیش از ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیارد تومان بود که به کشاورزان پرداخت شد. برای سیلاب امسال نیز، خسارت کشاورزانی که اراضی آنها بیمه بوده است از طریق ساز و کار بیمه قابل پرداخت است و این خسارت به کشاورزان پرداخت می‌شود.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی در خصوص پرداخت خسارت سیل اخیر خوزستان تصریح کرد: خسارت آن بخش از کشاورزانی که آمادگی پرداخت خسارت به آنها از سوی صندوق بیمه وجود دارد را در چند روز آینده پرداخت خواهیم کرد. حسن نژاد ادامه داد: بر اساس بیمه نامه‌های انجام گرفته، میزان تعهدات صندوق بیمه مشخص است و براساس همان تعهدات به کشاورزان خسارت پرداخت می‌شود. حسن نژاد در خصوص پرداخت خسارت سیل سال ۹۵ به کشاورزان خوزستانی گفت: همه خسارت کشاورزانی که اراضی آنها در سیلاب سال ۹۵ بیمه بوده و خسارت دیده‌اند، پرداخت شده است. این میزان خسارت در سال ۹۵ بیش از ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیارد تومان بود که به کشاورزان پرداخت شد. برای سیلاب امسال نیز، خسارت کشاورزانی که اراضی آنها بیمه بوده است از طریق ساز و کار بیمه قابل پرداخت است و این خسارت به کشاورزان پرداخت می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
سهراب گیلانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به ابعاد سیل اخیر در خوزستان گفت: بخشی از سیل شوشتر در شعیبیه حادث شد که از غرب، رودخانه دز را تهدید می‌کند. سهراب گیلانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به ابعاد سیل اخیر در خوزستان گفت: بخشی از سیل شوشتر در شعیبیه حادث شد که از غرب، رودخانه دز را تهدید می‌کند. گیلانی تصریح کرد: تا همین لحظه هیچ آبی بر اثر سیل وارد خانه و زمین‌های کشاورزی نشده است که البته مدیریت خوب مسئولین پیرو کنترل سیل‌بند رودخانه دز حائز اهمیت است. گیلانی تاکید کرد: تا این لحظه هیچ خسارتی به انسان، به دام و زمین‌های کشاورزی وارد نشده است. البته در حال حاضر آمادگی‌ها وجود دارد و گشت‌هایی کنار سیل بند‌ رودهانه دز مستقر هستند تا اگر سیل بند‌ها ضعیف شوند به آن‌ها رسیدگی کنند.

سیل در خوزستان (عکس)

9+
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
فارسفارس3 هفته قبل
فرمانده نیروی زمینی سپاه در پی وقوع سیل در استان خوزستان به همه یگان‌های نیروی زمینی سپاه و هوانیروز در سطح استان دستور داد که نسبت به امداد رسانی و رفع نیازهای سیل زدگان اقدامات لازم را انجام دهند. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی سپاه، در پی وقوع سیل در استان خوزستان سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه به تمامی یگان‌های نیروی زمینی سپاه و هوانیروز در استان خوزستان دستور داد تا به نسبت به امداد رسانی و تامین نیازهای سیل زدگان اقدامات لازم را انجام دهند. فرمانده نیروی زمینی سپاه در این زمینه یادآور شد: مردم عزیز خوزستان در روزهای اخیر در پی وقوع سیل دچار خسارت هایی شدند که لازم است تمامی یگان‌های مستقر نیروی زمینی سپاه و هوانیروز در این استان نسبت به امدادرسانی به مردم و رفع نیازهای سیل زدگان مساعدت لازم را انجام دهند. وی ادامه داد: همه یگان‌ها و هوانیروز لازم است در اسرع وقت هر اقدامی در جهت رفع مشکل سیل زدگان را در سطح استان انجام دهند تا شاید بتوان کمی از آلام مردم عزیز و غیور این استان کاست. سردار پاکپور در پایان خاطرنشان کرد: ما تا آخرین لحظه در کنار مردم سیل زده استان خوزستان هستیم و با همه توان آنچه که در جهت خدمتگزاری لازم باشد را انجام خواهیم داد.
فارسفارس1 هفته قبل
فرماندار رودبار جنوب گفت: سیل به ۲۰۰ واحد مسکونی در این شهرستان خسارت وارد کرد و اکیپ‌های هلال‌احمر در حال امدادرسانی به سیل زدگان هستند. ابوذر عطاپور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جیرفت با اشاره به خسارت ناشی از سیل در این شهرستان اظهار داشت: سیل به ۲۰۰ واحد مسکونی در این شهرستان خسارت وارد کرد و اکیپ‌های هلال‌احمر در حال امدادرسانی به سیل زدگان هستند. فرماندار رودبار جنوب از آماده‌باش ستاد بحران شهرستان خبر داد و بیان کرد: جاده مواصلاتی رودبار - ایرانشهر بر اثر سیل امروز مسدود شده است که نیروهای راهداری در حال بازگشایی این محور هستند. وی خاطرنشان کرد: همچنین طغیان رودخانه‌ها موجب قطع راه ارتباطی برخی روستاها در این شهرستان شده است. به گزارش فارس، سیل و طغیان رودخانه‌ها ناشی از بارندگی‌های امروز به برخی از شهرستان‌ها از جمله رودبار جنوب، قلعه‌گنج و منوجان در جنوب استان کرمان خسارت‌هایی وارد کرده است.
فارسفارس2 هفته قبل
اظهارات ضدونقیض مسئولان استانی و کشوری از برآورد خسارات کشاورزان مخصوصا در دشت آزادگان در حالی صورت می‌گیرد که زمین‌های کشاورزی رفیع، روستای آلبوعفری، مچریه و … به‌صورت صدرصد متضرر شدند. برآورد خسارت سیل به کشاورزان ۲۱ هزارو ۵۴۰ میلیارد ریال استسید محمد موسوی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، نیز برآورد اولیه خسارت سیل اخیر به زمین‌های کشاورزی خوزستان را ۲ هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: گزارش وزارت جهاد کشاورزی از خسارت سیل خوزستان در ۲ روز آینده به ستاد بحران کشور اعلام می‌شود. وی بابیان اینکه سطح گسترده‌ای از زمین‌های کشاورزی دچار خسارت شده است، افزود: مسؤولیت ساخت و نگهداری از سیل بندها با وزارت کشور و مسؤولیت ساماندهی رودخانه‌ها با وزارت نیرو است و تنها وظیفه جهاد کشاورزی در زمان سیل، برآورد خسارت و پشتیبانی از سیل‌زدگان و ارائه پیشنهادات است. پرداخت خسارت به کشاورزان از طریق ماده ۱۰ و ۱۲محمدابراهیم حسن نژاد قائم‌مقام صندوق بیمه کشاورزی با تأکید بر پرداخت خسارت سیل اخیر به زمین‌های کشاورزی بیمه‌شده، عنوان کرد: بیش از نیمی از سطح زیر کشت محصولات زراعی خوزستان فاقد بیمه هستند و ۳۳۹ هزار هکتار از زمین‌های زیر کشت محصولات کشاورزی خوزستان بیمه‌شده‌اند. ۳۳ هزار هکتار از زمینهای کشاورزی خسارت دیدکیخسرو چنگلوایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان نیز، بابیان اینکه بیش از ۳۳ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی خوزستان دچار سیل شده‌اند، برآورد اولیه خسارت سیل اخیر را در این استان بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال دانست.
ایسناایسنا2 هفته قبل
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از ترمیم سیل بند روستای «آلبوعفری» شهرستان دشت آزادگان با همراهی مردم، جوانان و مسئولان شهرستان خبر داد. وی با اشاره به بازدیدهای متعدد و دستورات اکید استاندار خوزستان نسبت به ترمیم سیل بند روستای آلبوعفری بیان کرد: بعد از ترمیم سیل بند رفیع، کار روی روستای آلبوعفری متمرکز شد و برای حل مشکلات این روستا حرکت جهادی از شامگاه پنج شنبه آغاز تا روز جمعه ادامه داشت. مدیرکل مدیریت بحران خوزستان ادامه داد: ۹۵ درصد مشکل سیل بند روستای آلبوعفری برطرف شده و تنها نشت‌گیری آن باقی مانده که باید به صورت تخصصی توسط سازمان آب و برق خوزستان انجام شود. وی خاطرنشان کرد: کلیه ماشین آلات در منطقه حضور دارند تا سیل بند روستای آلبوعفری را کامل کرده و ارتفاع دهند تا دلهره‌ای برای مردم منطقه وجود نداشته باشد. مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان دستگاه‌های مختلفی برای ترمیم سیل بند آلبوعفری کمک‌رسانی کردند، اظهارکرد: جهت ترمیم این سیل بند حدود ۱۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین شبانه‌روز فعال بودند و البته عملیات ترمیم باید کامل شود.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از دشت آزادگان، پس از بارش‌های اخیر باوجود خالی بودن ظرفیت سدها در بالادست انتظار می‌رفت وقوع سیل تنها در حوضه‌های میانی، پایین‌دست اتفاق بیفتند اما بارندگی‌های شدید سبب شد هم در بالادست و هم پایین شاهد طغیان و سیلاب رودخانه باشیم. حسین مرمضی رئیس انجمن صنفی کشاورزی منابع طبیعی دشت آزادگان در این رابطه به خبرنگار فارس گفت: بارندگی شدید سبب شکسته شدن سیل بند مسیر بنی نعامه در جاده هویزه- رفیع و مسیر مچریه از توابع شهر بستان شد. رئیس انجمن صنفی کشاورزی منابع طبیعی دشت آزادگان با انتقاد از ضعف اطلاع‌رسانی روابط عمومی سازمان آب برق خوزستان عنوان کرد: سیل کشاورزان را غافلگیر کرد؛ کشاورزان فرصت نکردند دریچه‌هایی که به سمت مزارع آن‌ها باز می‌شود را ببندند. ۴۰ تا ۵۰ هکتار زیرآب رفتبدر غرباوی بخشدار نیسان در رابطه با شکسته شدن سیل بند مسیر بنی‌نعامه مسیر هویزه- رفیع گفت: در گذشته کشاورزان منطقه روی سیل بندها انهار سنتی درست کردند و اکنون‌که آب رودخانه‌ها بالاآمده سیل بندها را شکسته و سبب می‌شود ۴۰ تا ۵۰ هکتار زیرآب رود. مسؤولان دشت آزادگان در حالی وقوع سیل در دشت آزادگان را تأیید کردند که فرماندار سوسنگرد در روزهای گذشته وقوع سیل در روستاهای این شهرستان را شایعه خوانده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- تصاویری از اقدامات انجام شده جهت ترمیم و تقویت سیل بند آلبوعفری شمالی را در ادامه مشاهده می‎کنید. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، روز گذشته (چهارشنبه ۱۰ دی ماه ۹۷) سردار شاهوارپور فرمانده سپاه خوزستان از ساعات اولیه صبح با حضور در روستای آلبوعفری شمالی برای کمک به مردم جهت ترمیم سیل بند حضور یافت. شکستن سیل بند آلبوعفری شمالی سبب قطع مسیر ارتباطی روستاها و زیرآب رفتن دهها هکتار از زمین‌های زراعی اهالی منطقه شده است که با اقدامات صورت گرفته توسط هالی ابوحمیظه سوسنگرد و تقویت این سیل بند بخش عمده‌ای از مشکل سیل بند روستای آلبوعفری که بیش از ۲۰ متر شکسته شده بود حل شد. در ادامه تصاویری از اقدامات انجام شده جهت ترمیم و تقویت این سیل بند را مشاهده می‎کنید. انتهای پیام/
ایسناایسنا3 هفته قبل
فرماندار پلدختر گفت: پرداخت خسارات سیل یک پروسه زمان‌بر است. نعمت‌الله دستیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به سیل اخیر و خساراتی که به این شهرستان وارد شد، اظهار کرد: آذر امسال در شهرستان پلدختر سیل رخ داد و به همه بخش‌ها خساراتی وارد شد. وی ادامه داد: بلافاصله آقای نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به پلدختر سفر کرد و وعده داد یک میلیارد برای کارهای اورژانسی پرداخت می‌شود. دستیاری افزود: چون پرداخت خسارات سیل یک پروسه زمان‌بر بوده، هنوز مبلغی پرداخت نشده است. فرماندار پلدختر تصریح کرد: اسناد آماده است و به زودی این پول پرداخت خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل در ۵ استان گفت: به دلیل این حادثه در خوزستان ۱۴۸ دستگاه چادر در ۴ اردوگاه شهرستان شوش و دشت آزداگان برپا شد. خبرگزاری فارس: شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات در گفت‌گو با خبرنگار در ارتباط با وقوع سیل در کشور اظهارداشت: ٥استان ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان و کرمانشاه درگیر این حادثه شده است. وی بیان داشت: حدود یک هزار نفر در ١٧شهر و روستا تا عصر امروز امداد رسانی شده و ماموریت نیروهای امدادی همچنان ادامه دارد. معاون عملیات سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: اسکان اضطراری ٨٠٠ نفر حادثه دیده در خوزستان با برپایی ۱۴۸ دستگاه چادر در ۴ اردوگاه شهرستان شوش و دشت آزادگان انجام گرفت.
ایرناایرنا1 هفته قبل
غلامرضا شریعتی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش تمامی دستگاههای استان خوزستان سیلاب روزهای گذشته در غرب خوزستان کنترل و سیل بندها نیز ترمیم شده است. شریعتی گفت: شب گذشته نیز یکی از سیل بندهای استان در غرب خوزستان شکسته شد که به دلیل حضور نیروها و خودروهای امدادی در منطقه بلافاصله این سیل بند بسته شد. وی گفت: هم اکنون ۷۰۰ میلیون متر مکعب در حوضه آبریز دز ۶۰۰ میلیون متر مکعب در حوضه کرخه و ۲۰۰ میلیون متر مکعب از حوضه آبریز کرخه خالی می‌باشد. استاندار خوزستان افزود: خوشبختانه در سال زراعی جاری هیچگونه کمبود آبی در استان خوزستان نداریم و امیدواریم بتوانیم در تابستان هم مجوز کشتهای تابستانه را صادر نماییم. بارشهای روزهای اخیر در استان باعث شکسته شدن چند سیل بند در منطقه رفیه از توابع شهرستان هویزه و نیز چند سیل بند دیگر در شهرستانهای دشت آزادگان و شوش در استان خوزستان گردید که با بسیج امکانات استان این سیل بندها ترمیم شد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، کیامرث حاجی‌زاده امروز در باره آخرین وضعیت سیل بند روستای آلبو عفری و اقدامات صورت گرفته در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شکستگی سیل بند روستای آلبوعفری سوسنگرد پس از چند روز تلاش شبانه‌روزی نیروهای مردمی و دستگاه‌های اجرایی ترمیم شد. مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: پس از بسیج کلیه ماشین آلات و نیروهای عملیاتی، نظامی، خدماتی و امدادی سیل بند روستای آلبوعفری ترمیم شد. به گزارش تسنیم، بارش اخیر در استان خوزستان و افزایش دبی ورودی موجب جاری شدن سیل در برخی نقاط استان و شکستگی سیل بندهایی نظیر رفیع و روستای آلبوعفری شد که با تلاش شبانه‌روزی نیروهای مردم، ساکنین محل و دستگاه‌های اجرایی از استمرار وضعیت فعلی خودداری شد. انتهای پیام/ش
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عدنان غزی شامگاه شنبه در جلسه‌ای که به منظور بررسی وضعیت سیل در استان خوزستان برگزار شد، عنوان کرد: شهرستان شوش به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد در جریان سیل دچار وضعیت خطرآفرینی بود. بی شک در صورتی که از ماه‌های قبل هشدارهای داده شده در این زمینه از سوی دستگاه‌های مربوطه جدی گرفته می‌شد، خسارات کمتری به ساکنان مناطق سیل زده وارد می‌شد. وی تصریح کرد: تعداد ۱۳ روستا در این شهرستان در محاصره سیل قرار گرفته بودند؛ در این زمان انتظار می‌رود تا خسارت کشاورزان این مناطق جبران شود. بسیاری از فعالیت هایی که در جریان سیل باید در یک بازه زمانی کوتاه انجام می‌شد به دلیل نبود تجهیزات به تاخیر می‌افتاد. غلامعباس هزاریان افزود: با توجه به آسیب پذیری این شهرستا بهتر است تا امکانات و تجهیزات مقابله با سیل در منطقه دپو شوند زیرا دبی رودخانه‌های این شهرستان هنوز هم بالا است.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
خبرگزاری ایلنا: در پی بارندگی‌های اخیر امدادرسانی و تخلیه روستا‌های در معرض سیل خوزستان در حال انجام است. امدادرسانی و تخلیه روستاهای در معرض خطر سیل در خوزستان و آماده باش دستگاه‌های امدادی برای مقابله با سیلاب‌ها همچنان ادامه دارد. امداد رسانی و تخلیه روستاهای در معرض خطر سیلباران‌های زمستانی گرچه ساکنان استان‌های جنوبی مانند خوزستان را خوشحال کرد اما پر شدن سدهایی چون دز به ناچار مسئولان را وا داشته تا دریچه‌های سد را تا جای ممکن باز کنند که باعث وقوع سیلاب شده است. سیلاب‌هایی که روستا‌های حاشیه سد را تهدید و برخی را هم تخریب می‌کند؛ از این رو با حضور نیروهای امدادی و هلال احمر روستاهای در معرض سیل تخلیه شده‌اند یا درحال تخلیه هستند. تعطیلی مدارس دشت آزادگان و برخی توابع شوشدیروز برخی سیل بندها تخریب شدند و سیل بندهای جدید در برابر سیل ایجاد شدند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین؛ بارندگی‌های چند روز اخیر، خسارت هایی را به شهرهای پل دختر و معمولان در استان لرستان وارد کرده است. حمیدرضا کاظمی نماینده پل دختر در گفت و گو با خانه ملت، میانگین بارندگی در این شهر بیش از ۱۲۰ میلی متر بوده است. هرچند هشدار وقوع سیلاب از سوی هواشناسی اعلام شده بود، اما سیل جاری شده خساراتی را در پی داشت. در پی جاری شدن سیلاب به راه‌ها و پل‌های اصلی این منطقه، مزارع، باغات، راه‌های روستایی و عشایری خسارت وارد شد و خانه‌هایی که در حاشیه رودخانه‌ها قرار داشتند با خسارات جدی مواجه شدند. به گفته کاظمی، در پی بارش باران، آب در این مناطق قطع شده است و راه‌های اصلی با مشکلاتی مواجه شدند.

ادامه تلاش نیروهای مردمی و امدادی برای بستن سیل بند رفیع

34+
مهرمهر2 هفته قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
اعتمادآنلاین|‌ پیروز حناچی شهردار تهران در پی وقوع سیل و آب گرفتگی در برخی شهرهای استان خوزستان و لرستان، ضمن ابراز تأسف و همدردی با مردم این دو استان، آمادگی شهرداری تهران را برای اعزام تجهیزات و ماشین آلات به مناطق سیل زده اعلام کرد. بنا براعلام شهرنوشت، حناچی با ارسال پیام‌های جداگانه برای غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و سیدموسی خادمی استاندار لرستان، ضمن ابراز تأسف و همدردی با مردم این دو استان که به دلیل وقوع سیل و آبگرفتگی دچار آسیب و خسارت شده‌اند، آمادگی شهرداری تهران را برای اعزام نیروهای خدماتی و ارسال تجهیزات و ماشین آلات به مناطق سیل زده اعلام کرد. منبع: ایسنا
مهرمهر2 هفته قبل
وی با اشاره به بازدیدهای متعدد و دستورات اکید استاندار خوزستان نسبت به سیل بند روستای آلبوعفری بیان کرد: بعد از ترمیم سیل بند رفیع، کلیه کارها روی سیل بند روستای آلبوعفری متمرکز شد و برای حل مشکلات این روستا حرکت جهادی از شامگاه پنج شنبه آغاز شد و الحمدالله امروز نیز انجام شد. مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان ادامه داد: ۹۵ درصد مشکل سیل بند روستای آلبوعفری برطرف و تنها نشت‌گیری آن به صورت تخصصی توسط سازمان آب و برق خوزستان باید انجام شود. وی بیان کرد: کلیه ماشین آلات تا فردا در منطقه حضور دارند تا سیل بند روستای آلبوعفری را کامل و به آن ارتفاع دهند تا دلهره‌ای برای مردم منطقه وجود نداشته باشد. حاجی زاده با اشاره به این‌که سیل بند روستای آلبوعفری دچار شکستگی شد و شیب رودخانه را به سمت خود آورده است، گفت: بالای ۵۰ سال است که رودخانه‌ لایروبی نشده که لازم است برای جلوگیری از بلاها تمهیداتی اندیشیده شود. مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان اظهار داشت: تنها حدود ۱۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین شبانه‌روز فعال بودند البته باید کامل شود البته دستگاه‌هایی مختلفی در این زمینه کمک‌رسانی داشتند.

موضوع‌های مشابه

اقتصاد