سیل

سیل

فردا نیوزفردا نیوز32 دقیقه قبل
دکتر ابراهیم رزاقی، اقتصاددان: متأسفانه ما امکانات داخلی خود را برای رفع مشکلات اقتصادی کشور فراموش کرده و بازشدن گره‌ها را در همکاری با شرکای خارجی می‌دانیم. محصول برجام تعطیل کردن اقتصاد معمولی کشور در چهار سال گذشته بوده است یعنی برجام اقتصاد عادی کشور را با به وجود آمدن حالت انتظار معطل خود کرد. برای حفظ روند رو به رشد اقتصاد کشور در شرایط جدید پساخروج، باید روی مزیتهای نسبی اقتصاد داخلی خود تأکید کنیم. فیصل مرداسی فعال اقتصادی: بسیاری از مشکلات اقتصادی در درون کشور قابل حل است. وابسته کردن حل مشکلات اقتصادی به برجام و مسائلی خارج از اراده داخلی جز اینکه گرهی در تصمیمات و برنامه ریزی‌ها ایجادکند، مشکلی از مشکلات کشور را برطرف نمی‌کند.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/مازندران رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران از اجرای ۴۱۰ پروژه بسیج سازندگی به مناسبت هفته بسیج در این استان خبر داد. محمدمهدی اقبال‌پور ضمن گرامیداشت هفته بسیج در جمع خبرنگاران با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری با بیان اینکه فرهنگ، خود اتکایی، توانستن و مدیریت در کار جهادی ضرورت دارد، اظهار کرد: تنها راه برای عبور از تنگناها و مشکلات کشور برگشت به کار جهادی است. وی با اشاره به اینکه استکبار شبیه به میکروب بوده و بر تضعیف انسان اثر خواهد گذاشت، تصریح کرد: در این زمینه جهادگران با تلاش بی‌وقفه خود در چند دهه قبل توسط بسیج سازندگی موثر عمل کرده و در شناخت آسیب‌ها در زمینه سازندگی به رفع محرومیت پرداخته است. رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران با تاکید بر اینکه ۸۰۰ گروه جهادی در زمینه‌های مختلف در استان سازماندهی شده است، گفت: ۲۲ گروه تخصصی در زمینه عمران، آی تی، کشاورزی و غیره در نقاط محروم حضور پیدا کرده‌اند که هر گروه بالغ بر ۸ هزار نفر نیرو است. رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران در خصوص بهره‌برداری پروژه‌های جهاد سازندگی در هفته بسیج افزود: افتتاح دهکده آموزشی سمسکنده، تجلیل از جهادگران و کارآفرینان و خیرین، بهره‌برداری از ۸۸ واحد مسکونی سیل زدگان، ایجاد اشتغال خرد و خانوادگی در حوزه دام، طیور و آبزیان از برنامه‌های هفته بسیج در زمینه جهاد سازندگی است.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، عادله کشمیری ظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی استان گلستان اظهار داشت: شمارگان کتاب‌ها و تعداد مراجعه‌کنندگان به کتابخانه‌ها نشان می‌دهد حال کتاب حال خوبی نیست. وی گفت: سال گذشته ۲۵۰ میلیون تومان کتاب به مدارس استان ارسال کردیم و با ثبت ۴۶۴ باشگاه کتابخوانی در سراسر استان صاحب رتبه در این طرح ملی شدیم. مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان عنوان کرد: در سال گذشته ۳۹۲ عنوان کتاب در ۱۷۲هزار و ۴۰۰ نسخه به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان در انتشاراتی‌های استان گلستان به نشر رسید. وی از دیگر فعالیت‌های این اداره کل در حوزه ترویج فرهنگ کتابخوانی به حمایت از مولفان اشاره کرد و گفت: استان گلستان در زمینه کتاب‌های خریداری شده از مولفان رتبه پنجم کشور را دارد و حامی خوبی از نویسندگان به‌شمار می‌رود. وی با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ مطالعه همیشه در تکاپو هستیم، خاطرنشان کرد: در رشته‌های نمایشنامه‌خوانی، خاطره‌نویسی و قصه‌گویی حائز رتبه‌های برتر کشوری شدیم.

خروش صدها هزار نفری مردم اقصی نقاط کشور برای محکومیت اغتشاش‌های اخیر +فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران4 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، پس از اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین و گران شدن آن برخی اعتراضات در شهرهای مختلف کشور انجام شد اما این اعتراضات توسط برخی اغتشاشگران و عوامل هدایت شده از طرف ضد انقلاب به آشوب و نا امنی کشیده شد. این اغتشاشات حتی منجر به شهادت چندین نفر از حافظان امنیت کشور شد و در پی این اتفاقات مردم غیور نقاط مختلف کشور در حمایت از انقلاب و علیه آشوبگران به صحنه آمدند. امروز نیز همچون چند روز گذشته مردم شیراز، قم، اصفهان، کرج، یاسوج، گچساران، کرمان، زاهدان، بندرعباس، رباط کریم و شاهرود با حضور خود اقدامات اغتشاشگران را محکوم کردند. سیل خروشان مردم شیراز و اصفهان برای محکومیت اغتشاشگرانحضور پرشور مردم قم، کرج و یاسوج برای محکومیت برهم زنندگان امنیت کشورکد ویدیو دانلود فیلم اصلی حضور گسترده مردم گچساران، کرمان، زاهدان بندر عباس، رباط کریم و شاهرود در محکومیت آشوب‌های اخیر کد ویدیو دانلود فیلم اصلیانتهای پیام/حضور پرشور مردم ولایتمدار نقاط مختلف کشور علیه آشوبگران
مازن آنلاینمازن آنلاین4 ساعت قبل
رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران: پیام مازند - ایسنا/مازندران رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران از اجرای ۴۱۰ پروژه بسیج سازندگی به مناسبت هفته بسیج در این استان خبر داد. محمدمهدی اقبال‌پور ضمن گرامیداشت هفته بسیج در جمع خبرنگاران با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری با بیان اینکه فرهنگ، خود اتکایی، توانستن و مدیریت در کار جهادی ضرورت دارد، اظهار کرد: تنها راه برای عبور از تنگناها و مشکلات کشور برگشت به کار جهادی است. وی با اشاره به اینکه استکبار شبیه به میکروب بوده و بر تضعیف انسان اثر خواهد گذاشت، تصریح کرد: در این زمینه جهادگران با تلاش بی‌وقفه خود در چند دهه قبل توسط بسیج سازندگی موثر عمل کرده و در شناخت آسیب‌ها در زمینه سازندگی به رفع محرومیت پرداخته است. رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران با تاکید بر اینکه ۸۰۰ گروه جهادی در زمینه‌های مختلف در استان سازماندهی شده است، گفت: ۲۲ گروه تخصصی در زمینه عمران، آی تی، کشاورزی و غیره در نقاط محروم حضور پیدا کرده‌اند که هر گروه بالغ بر ۸ هزار نفر نیرو است. رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران در خصوص بهره‌برداری پروژه‌های جهاد سازندگی در هفته بسیج افزود: افتتاح دهکده آموزشی سمسکنده، تجلیل از جهادگران و کارآفرینان و خیرین، بهره‌برداری از ۸۸ واحد مسکونی سیل زدگان، ایجاد اشتغال خرد و خانوادگی در حوزه دام، طیور و آبزیان از برنامه‌های هفته بسیج در زمینه جهاد سازندگی است.
مهرمهر4 ساعت قبل
استاندار لرستان: گزارش هایی که به ما می‌دهید معکوس استدر ادامه جلسه گزارش وضعیت پروژه‌های شرکت آب منطقه‌ای لرستان ارائه شد که استاندار لرستان در واکنش به عملکرد ضعیف این دستگاه گفت: گزارش هایی که به ما می‌دهید معکوس است، می‌گویید پروژه‌ها شروع شده اما شروع نشده‌اند. وی یادآور شد: از ۳۹ پروژه مبادله موافقت نامه شده، ۲۳ پروژه شرکت آب منطقه‌ای شروع نشده است. سمانه حسن پور یادآور شد: گزارش ما بر اساس کد پروژه و مکاتبه با دستگاه اجرایی بوده است. وی یادآور شد: ۴۳ مناقصه به ارزش ۱۶۰ میلیارد برگزار شده است، ۱۳ پروژه ترک تشریفات شده و ۱۲ پروژه در دست اقدام است. شرفی خاطرنشان کرد: خیلی از پروژه‌ها را نیز پیمانکاران غیربومی از استان‌های مختلف گرفته‌اند.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/لرستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: بازسازی و احداث ایستگاه پمپاژ چم مهر به جهاد کشاورزی استان واگذار شود. گودرز امیری در شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان اظهار کرد: در مورد ایستگاه‌های پمپاژ شهرستان ‌پل‌دختر جلسه تخصصی تشکیل دادیم که ۷ میلیارد تومان به ایستگاه پمپاژ چم مهر و ۶ میلیارد تومان به واشیان اعتبار تخصیص داده شده است. وی گفت: برای به ساماندهی ایستگاه‌های پمپاژ مقرر شد کار بازسازی و احداث ایستگاه پمپاژ چم مهر را به سازمان جهاد کشاورزی استان واگذار کنیم. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان افزود: چنانچه تا پایان سال ۹۹ مشکلات مربوط به سیل مرتفع نشود همچنان با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهیم بود. انتهای پیام
مازن آنلاینمازن آنلاین4 ساعت قبل
پیام مازند - ساری- فرمانده بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران از بهره‌برداری ۴۱۰ پروژه این نهاد در بخش‌های مختلف همزمان با هفته بسیج خبر داد. وی تحویل ۸۸ پروژه مسکن سیل زدگان استان را از جمله برنامه‌های هفته بسیج اعلام کرد و گفت: بسیج سازندگی در حوزه مشاغل خانگی و خرد و کلان از جمله پرورش دام، طیور و آبزیان به متقاضیان تا ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره یا بلاعوض پرداخت کرده است. فرمانده بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران افزود: از ۴۰ هزار پروژه تعهد بسیج سازندگی کل کشور در یک سال گذشته یکهزار و ۸۰۰ پروژه مربوط به مازندران بود که تاکنون یکهزار و ۵۶۰ پروژه از این تعداد از سوی بسیج سازندگی به اتمام رسیده است. وی تعداد گروه‌های جهادی مازندران در بخش‌های مختلف را ۸۰۰ گروه اعلام کرد و گفت: حدود هشت هزار نیروی داوطلب در ۲۲ حوزه تخصصی مربوط به توانمندی نیروها در بخش‌های مختلف فعالیت دارند. برچسب‌هاافتتاح طرح مازندران سازمان بسیج سازندگی
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/لرستان مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان از تخصیص ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارات سیل به بخش راهداری استان خبر داد. عباس شرفی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان اظهار کرد: خسارات وارده ناشی از سیل به بخش راهداری استان ۱۱۳۰ میلیارد تومان برآورد شده و رقمی که برای این مهم در سامانه سجاد ثبت شده ۴۹۵ میلیارد تومان بوده است. وی ادامه داد: از رقم مصوب شده ۲۳۰ میلیارد تومان تخصیص و ابلاغ شده که ۱۲۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و ۱۰۸ میلیارد تومان از محل اعتبارت استانی بوده است. مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان بیان کرد: ۲۱ پروژه در محل نگهداری راه‌ها داریم که ۱۲ مورد آن تعیین تکلیف نشده است. شرفی گفت: در مجموع ۱۰۳ طرح بازسازی سیل اجرایی می‌شود که تاکنون مناقصه ۱۶۰ میلیارد تومان برگزار شده است.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: ۴۵ میلیارد تومان برای مهندسی رودخانه (ساماندهی، اصلاح مسیر لایروبی) تخصیص داده شده که ۱۰۰ درصد محقق شده است. رضا میرزایی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان اظهار کرد: سهم شرکت آب منطقه‌ای لرستان از اعتبارات سیل ۹۸ میلیارد تومان بوده که ۴۵ میلیارد تومان برای مهندسی رودخانه (ساماندهی، اصلاح مسیر لایروبی) تخصیص داده شده که ۱۰۰ درصد محقق شده است. وی اضافه کرد: در ۳۰ نقطه استان عملیات ساماندهی و لایروبی با پیشرفت فیزیکی بین ۱۰ تا ۹۰ درصد انجام شده است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: همچنین ۴۴ میلیارد تومان مربوط به بازسازی تأسیسات آبی بوده که عملیات اجرایی آن‌ها شروع شده و ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. وی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت ایستگاه‌های پمپاژ گفت: سه ایستگاه پمپاژ در پل‌دختر داریم که طراحی آن‌ها انجام و در مرحله مناقصه است.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طی چند روز گذشته ۱۷۶ میلیارد اعتبار جدید برای لرستان ابلاغ شده است، اظهار داشت: از این میزان ۱۱۴ میلیارد برای زیرساخت کشاورزی، ۶۰ میلیارد برای نوسازی مدارس و ۶ میلیارد برای حوزه زیرساخت‌های ورزشی است. وی تصریح کرد: همچنین در بحث راه و آب روستایی و دیواره‌های ساحلی آب منطقه‌ای پیگیر اختصاص اعتبار هستیم و امیدواریم در چند روز آینده اعتبارات لازم اختصاص یابد. استاندار لرستان یادآور شد: در حوزه صنعت نیز ۷۵ میلیارد وام کم بهره اختصاص داده شده و عدد جدیدی است. خادمی با بیان اینکه اگر با وجود این پول هایی که با خون دل و سختی می‌آید، کند حرکت کنیم عمل نابخشودنی است، تصریح کرد: ظرف چند روز آینده جلسه بگذارید و یک به یک پروژه‌های شروع نشده شرکت آب منطقه‌ای را نیز بررسی، صورت جلسه و تعیین تکلیف کنید.

«نه» محکم شیرازی‌ها به آشوبگران +عکس

7+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
محصول برجام تعطیل کردن اقتصاد معمولی کشور در چهار سال گذشته بوده است یعنی برجام اقتصاد عادی کشور را با به وجود آمدن حالت انتظار معطل خود کرد. برای حفظ روند رو به رشد اقتصاد کشور در شرایط جدید پساخروج، باید روی مزیتهای نسبی اقتصاد داخلی خود تأکید کنیم. دکتر حجت الله عبدالملکی اقتصاددان: در قضیه برجام اقتصاد کشور دست‌کم پنج سال معطل ماند و نباید با مذاکرات جدید اتفاقات گذشته برای اقتصادمان تکرار شود. تحت هر شرایطی توقف اقتصاد کشور با امید و اعتماد به اروپائیان خطای محض است. بایستی بدون اینکه اقتصاد را به برجام گره بزنیم باید توان خود را به نسخه‌های داخلی اقتصاد معطوف کنیم.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، آیت‌الله هاشم نیازی ظهر امروز در یادواره ۳۱۲ شهید شهرستان پلدختر که در سالن ۹دی سپاه ناحیه این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه ما به شهدا، خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان مدیون هستیم، اظهار داشت: یادواره‌های شهدا به‌عنوان یک وظیفه و رسالت بوده چون برای خدا و در راه خداست. نماینده استان لرستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در حادثه سیلاب پلدختر هر کاری که از دستمان برآمد انجام دادیم، عنوان کرد: مقام معظم رهبری برای سیلاب پلدختر همه دستگاه‌ها را فراخواندند تا به مردم این شهرستان کمک کنند چون حادثه سیل حادثه مهمی بود که امیدوارم به برکت خون شهدا همه حادثه‌دیدگان سیلاب پلدختر به سروسامان برسند. وی بیان کرد: رمز ماندگاری دین مبین اسلام کهنه‌نشدن و جایگزین نداشتن آن است چون در آن پیام‌هایی قرار دارد که نیاز اصلی بشر است و هرگز چیزی نیست که جایگزین داشته باشد. نیازی گفت: بزرگ‌ترین درد بشر، درد تنهایی است که بشر برای درمان این تنهایی به چیزهای مختلفی از جمله مال و فرزند روی می‌آورد ولی هیچ حسی جای یاد خداوند را نمی‌گیرد و هیچ پناهی جز دین وجود ندارد. انتهای پیام/‌۶۴۶/ش
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/مازندران مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران گفت: حدود ۸۰ هزار خانوار مازندرانی تحت پوشش کمیته امداد هستند که از این آمار ۶۷ هزار خانوار مستمری بگیر و حدود ۱۳ هزار خانوار غیر مستمری بگیر از طرف کمیته امداد حمایت می‌شوند. رضا نوروزی جعفری در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات ساری در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه نقش اصلی کمیته امداد در فضای اقتصادی فقرا است، اظهار کرد: اگر فقر اقتصادی در زندگی کسی باشد کمیته امداد موظف است آن را حمایت کند بنابراین فقر اقتصادی آسیب‌های اجتماعی را در بر دارد که سازمان بهزیستی باید آن را بر عهده گیرد. وی با اشاره به اینکه خدمات کمیته امداد در فضاهای مختلفی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: تحت پوشش قرار دادن زنان مطلقه، بی‌سرپرست و سالمندان مستمند فاقد هرگونه بیمه تامین اجتماعی در دوره جوانی از خدمات مهم کمیته امداد است. مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران با تاکید بر اینکه توانمندی‌های کمیته امداد در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است، گفت: بخشی از کمک هزینه شهریه هزار دانشجو و خدمات حمایتی تحصیلی ۹ هزار دانش‌آموز تحت پوشش در مازندران از اقدامات مهمی است که در زمینه فرهنگی به آن اشاره شده تا دانش‌آموزان و دانشجویان تحت پوشش به ادامه تحصیل خود بپردازند. وی خاطر نشان کرد: در پایان امسال تمام واحدهای مسکونی نیمه تمام به سیل زدگان مازندران تحویل داده می‌شود.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
برنامه کتاب‌گردی در راسته کتاب‌فروشی‌های خیابان انقلاب ادامه پیدا کرد. در این برنامه بر تقویت جنبه مردمی کتاب‌گردی و دولتی نشدن آن تأکید شد. گروه کتاب‌گردی بازدید خود را از کتاب‌فروشی جهاد دانشگاهی آغاز کردند و سپس به نمایشگاه «اهدای کتاب به کتاب‌فروشی‌های سیل‌زده پلدختر» در خانه کتاب رفتند. نیکنام حسینی‌پور درباره میزان مردمی بودن برنامه کتاب‌گردی به ایسنا گفت: قبول دارم که جنبه مردمی این مراسم ضعیف است و بیشتر مسئولان در این مراسم شرکت می‌کنند. ما خودمان از این‌که کتاب‌گردی جنبه دولتی پیدا کند اجتناب می‌کنیم، اما از حضور مسئولان در این مراسم استقبال می‌کنیم، زیرا بسیاری از مشکلات کتاب‌فروشی‌ها با این بازدیدها حل می‌شود، ولی جنبه مردمی این رویداد نیز باید تقویت شود.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از جذب ۳۶ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های جهاد کشاورزی استان خبر داد. وی اضافه کرد: سهم پنج درصد جهاد کشاورزی استان بیش از ۶۴ میلیارد تومان است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: از ۳۱ ردیف مذکور وزارتخانه، ۱۰ ردیف شامل پروژه‌های جهاد کشاورزی استان می‌شود که کل اعتبار تخصیص یافته از محل ۱۰ ردیف فوق ۳۶ میلیارد و ۱۹۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که این رقم وارد استان شده است. بازدار بیان کرد: همچنین از ردیف دانه‌های روغنی نیز ۱ میلیارد تومان سهم لرستان بوده که تاکنون ۴۲۱ میلیون تومان آن جذب شده است. وی افزود: همچنین ۱۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای بازسازی زیرساخت‌های آسیب دیده از سیل اختصاص یافته و ظرف ۲۰ روز آینده پروژه‌ها برای آغاز عملیات اجرایی آماده می‌شوند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین5 ساعت قبل
پیام خوزستان - آبادان - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خرمشهر گفت: ۷۰ برنامه فرهنگی، ورزشی و رزمی با حضور اقشار مختلف مردم هفته بسیج در این شهرستان برگزار می‌شود. وی شعار محوری هفته بسیج امسال را «بسیج ۴۰ سال خدمت، جهاد و شهادت» بیان کرد و افزود: فرهنگ تفکر بسیجی فرهنگ انقلاب است که در گام دوم انقلاب قطعا فرامین مقام معظم رهبری به عنوان چراغ راه مسیر راه برنامه‌های بسیج خواهد بود. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خرمشهر افزود: در یک سال گذشته بازسازی ۱۵ واحد مسکونی مناطق محروم آغاز شده ولی به دلیل کمبود نقدینگی ساخت این واحدها به طول انجامید اما بخشی از این واحدها در هفته بسیج واگذار می‌شوند. سرگرد خردمند همکاری با شهرداری خرمشهر برای جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی را از دیگر فعالیت‌های گروه جهادی بسیج این شهرستان بیان کرد و گفت: با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات شهرداری جمع آوری و پاکسازی نخاله‌های ساختمانی توسط گروه جهادی در حال انجام است. ۳۰ آبان تا ۶ آذرماه هفته بسیج نامگذاری شده است.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: برای تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار جدید برای مناطق سیل‌زده استان پیگیری‌های لازم انجام شده است. وی ادامه داد: یکی از وظایف ما پیگیری ردیف‌های شناور است تا با همت مدیران دستگاه‌ها سهم استان را از این اعتبارات بگیریم. نماینده عالی دولت در استان به تصویب ۷۵ میلیارد تومان تسهیلات برای صنایع سیل‌زده استان اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار بازسازی سیل در استان جذب شده و اخیرا نیز ۱۷۶ میلیارد تومان اعتبار سیل شامل ۱۱۶ میلیارد تومان در بخش زیرساخت‌های کشاورزی، ۶۰ میلیارد تومان نوسازی مدارس و ۶ میلیارد تومان طرح‌های ورزشی به استان تخصیص یافته و ابلاغ شده است. خادمی عنوان کرد: برای تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار جدید برای مناطق سیل‌زده استان پیگیری‌های لازم انجام شده است. خادمی بیان کرد: ۴۰۰ میلیارد تومان سهم اعتبارات توازان منطقه‌ای لرستان است که مدیران باید برای جذب این رقم تلاش مضاعفی داشته باشند.
مهرمهر5 ساعت قبل
وی خطاب به مردم‌ افزود: مردم انقلابی ایران در دفاع از اسلام با کسی مدارا ندارند، تجمع امروز مردم کرج و دیگر نقاط کشور نشان می‌دهد که مردم نظام، انقلاب و کشور را دوست دارند و برای دفاع از این ارزش‌ها به میدان می‌آیند. آیت الله حسینی همدانی توضیح داد: در چند روز گذشته آشوبگران جنایتی انجام دادند و دیدیم که اگر بخواهند سلطه یابند برای این اقدام خبیث چه کارهایی انجام می‌دهند. وی با بیان اینکه در اتفاقات اخیر دشمن کینه‌های دیرین خود را بیرون ریخت و شروع به فتنه کرد، افزود: دشمن خواست که جوانان را به سمت خود بکشاند. نماینده ولی فقیه در استان البرز افزور: رهبری بر اساس سخنانی که یک انقلابی صادق و با بصیرت دارد فرمودند که من در این موضوع تخصصی ندارم و به مسئولان مربوطه آن را می‌سپارم. نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: امروز مقدمات گام دوم انقلاب را بر می‌داریم اما آمریکا می‌خواهد مردم با دست از انقلاب‌گری بردارند ولی ملت انقلابی ایران تنها یک شعار دارند و آن مرگ بر آمریکا است.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا بازدار امروز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه لرستان با اشاره به اینکه از ۹ ردیف پیوست شماره یک اعتبارات شناور ملی، ۳۶ میلیارد و ۱۹۱ میلیون اعتبار دریافت کرده‌ایم، اظهار داشت: همچنین از ردیف‌های متفرقه ۴۲۱ میلیون تومان اعتبار دریافت کرده‌ایم. وی با بیان اینکه تاکنون ۳۶ میلیارد و ۶۱۲ میلیون تومان اعتبار از ردیف‌های ملی دریافت کرده‌ایم، تصریح کرد: همچنین از حساب‌های یارانه‌ای نیز ۳ میلیارد و ۵۶۹ میلیون تومان اعتبار گرفته‌ایم. رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: در مجموع از ردیف‌های ملی و یارانه‌ای، ۴۰ میلیارد و ۱۸۱ میلیون تومان اعتبار گرفته‌ایم که این مبلغ ۶۰ درصد میزانی است که با سازمان برنامه ریزی توافق کرده‌ایم. بازدار با اشاره به اینکه ۱۱ میلیارد تومان برای بازسازی زیرساخت‌های کشاورزی سیل زده اعتبار داده‌اند و روز گذشته نیز تخصیص اعتبار داده شده است، یادآور شد: ۸۰ میلیارد تومان پروژه در این حوزه آماده کرده‌ایم. وی یادآور شد: در خصوص ایستگاه‌های پمپاژ برای اینکه کار درست‌تری صورت بگیرد و اتفاقات گذشته تکرار نشود ظرف ۱۵ روز آینده پروژه‌های کارشناسی شده آماده می‌شود.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/بوشهر مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۱۷۹ سد فعال در کشور وجود دارد، که تقریبا حدود ۶۵ سد در طی ۸ سال اخیر و به دلیل اولویت بندی تعیین آب شرب مناطق به بهره برداری رسیده است. در خصوص ورودی ۸ هزار و ۴۰۰ متر مکعبی به سد کرخه با خروجی میانگین ۲ هزار و ۲۰۰ متر مکعب مدیریت صورت گرفت. مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران تصریح کرد: تلاش ما در راستای حل مشکلات ۳ هزار و ۵۰۰ کشاورز و بیش از ۱۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی منطقه است. خوشبختانه با اقداماتی که در ابتدای برنامه پنجم توسعه انجام شد اولویت بندی و برنامه ریزی برای اتمام سدهای با پیشرفت فیزیکی بالا در دستور کار قرار گرفت. در حال حاضر حدود ۱۷۹ سد فعال در کشور وجود دارد، که تقریبا حدود ۶۵ سد، در واقع بیش از یک سوم آن در ۷ یا ۸ سال اخیر و به دلیل اولویت بندی تعیین آب شرب مناطق به بهره برداری رسیده است.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مرتضی بختیاری صبح امروز در یادواره شهدای پلدختر، اظهار داشت: خدا را شاکرم که توفیق عرض ادب به شما و ساحت قدسی ۳۱۲ شهید را به ما عطا کرد. وی افزود: ما در مسیر شهدا هر چه کار کنیم کم است چون عزتی که امروز اسلام ناب و ولایی پیدا کرده به برکت خون شهدا و پرچم داری امام عزیز و پس از ایشان خلف شایسته شان مقام معظم رهبری است. رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه وعده‌های خدا در قرآن به انسان آرامش می‌دهد، عنوان کرد: مطمئن باشید که وعده‌های خدا محقق خواهد شد. بختیاری عنوان کرد: مردم با خون شهدای تاریخ اسلام و انقلاب عجین شده‌اند و احساس دین می‌کنند؛ مقام معظم رهبری فرمودند ما از عملیات نظامی هراسی نداریم که این حرف بخاطر اعتقاد به وعده‌های الهی است. وی بیان کرد: تا دهه فجر هزار و ۱۶۰ واحد دیگر هم تحویل خواهد شد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/زنجان فرمانده سپاه شهرستان زنجان گفت: برای حضور مثبت در فضای مجازی، گردان‌های سایبری تشکیل می‌شود. سرهنگ علی سهندی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته بسیج، اظهار کرد: برنامه‌های هفته بسیج از ۳۰ آبان تا ششم آذرماه سال‌جاری اجرا می‌شود و چهل سالگی انقلاب اسلامی محور برنامه‌های هفته بسیج است؛ چراکه هفته بسیج فرصت مناسبی برای نمایش عمومی دستاوردهای چهل ساله انقلاب است. فرمانده سپاه شهرستان زنجان در رابطه با برنامه‌های هفته بسیج سال‌جاری، یادآور شد: پیش‌بینی ۱۰۰۰ عنوان برنامه با محوریت پایگاه‌ها و مساجد با حضور مسئولان اجرا می‌شود؛ همچنین برگزاری یادواره‌های مختلف برای شهدا در دستور کار است. اجتماع بزرگ ۱۰ هزار نفری بسیجیان همزمان با بسیجیان سراسر کشور برگزار می‌شود که این مراسم سخنران ویژه کشوری دارد. وی از تشکیل گردان‌های سایبری خبر داد و عنوان کرد: خوشبختانه بسیج در فضای مجازی فعالیت موفقی دارد که در این راستا ساختمان مجزایی برای این فعالیت در نظر گرفته‌ شده که در هفته بسیج افتتاح خواهد شد.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
بهگزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، فرمانده سپاه ناحیه زنجان در نشست خبری با خبرنگاران استان زنجان با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج و گرامیداشت این ایام، اظهار داشت: شعاری که امسال به مناسبت هفته بسیج درنظر گرفته شده همه نگر است و کلیت بسیج را تعریف می‌کند. فرمانده سپاه ناحیه زنجان با اشاره به این که سیل در سال جاری در بخشهای روستایی زنجان نیز خسارت وارد کرد، تصریح کرد: در همه روستاهای آسیب دیده بسیج وارد عمل شد، با این که قرار بود برخی از دستگاه‌ها نیز در این امر کمک رسان مردم و در کنار بسیج باشند اما وارد کار نشدند و بسیج به تنهایی کار بازسازی منازل تخریب و آسیب دیده را انجام داد. وی ادامه داد: در حدود ۴۰ واحد مسکونی توسط بسیج ساخته شده و آماده بهره‌برداری و تحویل است و ۸ واحد در هفته بسیج تحویل داده خواهد شد، این چهل واحد از بارش‌ها آسیب دیده بودند و افراد ساکن تحت پوشش هیچ ‌سازمانی همانند بهزیستی و کمیته امداد نبودند که مورد حمایت باشند به همین دلیل بسیج ورود یافت. سهندی با بیان این که بسیج در سطح فضای مجازی، گردان‌های سایبری حضور دارد، ابراز داشت: ساختمان ویژه برای فضای مجازی بسیج شهرستان زنجان در نظر گرفته شده است که بزودی افتتاح خواهد شد. انتهای پیام/۷۵۵۷/ ت

«نه» محکم شیراز به آشوبگران/مسئولان به فکر معیشت مردم باشند

7+
فارسفارس7 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
آقای محمود نیلی احمدآبادی در حاشیه اجلاس رؤسای دانشگاه‌های برتر کشور که در سالن‌های همایش‌های دانشگاه علم و صنعت برگزار شد در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: امسال با توجه به مشکلات کشور از بودجه مصوب تعیین شده برای دانشگاه‌ها عقب هستیم و دانشگاه‌ها از لحاظ تخصیص بودجه دچار مشکل شده‌اند. وی با بیان این که میزان بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها هم پایین است، ادامه داد: بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها کاهش یافته است و امیدواریم دولت بودجه مشخصی را برای این امر در نظر بگیرد. رئیس دانشگاه تهران با بیان این که دغدغه اصلی دانشگاه‌ها در بحث پایان نامه‌های دانشجویی رفع نیاز کشور است گفت: ما برنامه‌های مشخصی برای این که پایان نامه‌ها در جهت نیاز کشور باشند در نظر گرفته‌ایم که با یکپارچه سازی این برنامه‌ها و تعیین بودجه مشخص می‌توانیم نظام پذیرش دانشجو به صورت پیوسته داشته باشیم و پایان نامه‌های دانشجویی را در جهت نیاز‌های کشور هدایت کنیم. آقای نیلی احمدآبادی همچنین درباره آخرین وضعیت کمیته سیل گفت: تصمیم بزرگی که رئیس جمهور در ابتدای سال گرفته و آن را بر عهده دانشگاه‌ها گذاشته بود هم اکنون فعالیت در دست اجراست و ۱۵ کارگروه تلفیق برای حل و بررسی این موضوع در نظر گرفته‌ایم که در دو ماه آینده گزارش نهایی به رییس جمهور ارائه خواهد شد.
فارسفارس7 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، ‌ تغییرات آب و هوایی شرکت آرامکو عربستان را به شدت تهدید می‌کند. تغییرات آب و هوایی موجب بالا رفتن آب دریا و غرق شدن بخش‌های زیادی از این شرکت خواهد شد. تیبالت لاکوند، رئیس کلندر در مصاحبه‌ای گفت: ‌ «بخش جنوبی این شرکت احتمالا در دهه آینده زیر آب می‌رود، خود آرامکو هم تایید کرده تغییرات آب و هوایی یک خطر جدی است. درباره چشم‌انداز عرضه سهام آرامکو هم این شرکت تایید کرده که خطرات تغییرات آب و هوایی وجود دارد و می‌تواند تقاضا برای نفت و مشتقات آن را کاهش دهد. عربستان قصد دارد سهام شرکت آرامکو را بفروشد و حدود دوماه است که زمان عرضه آن به تاخیر می‌افتد.
الفالف7 ساعت قبل
ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود روز چهارشنبه فعالیت سال چهارم دوره هفتم شورای مشورتی سعودی را با انتقاد از ایران افتتاح کرد. همزمان با اظهارات سلمان، شاه سعودی درباره «نجات یمن»، سازمان ملل روز چهارشنبه مصادف با روز جهانی کودک اعلام کرد که بیش از ۵۰ درصد کشته‌های جنگ یمن، زنان و کودکان هستند. اظهارات تکراری با پافشاری بر اشتباهات گذشته و انداختن توپ اشتباهات در زمین دیگران، رویه معمول حاکمان سعودی است اما چند نکته درباره سخنان شاه سعودی نباید از نظر دور بماند:۱- تناقض گویی و فراموشی شاه سعودی هرچند عادی شده باشد اما تبعات خاص خود را دارد. از این گذشته هذیان گویی ناشی از آلزایمر و نسیان شاه سعودی امری پوشیده و پنهان نیست. یکی از مشکلات شاه عربستان، خواندن اعداد است.
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران: پیام مازند - ایسنا/مازندران مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران گفت: حدود ۸۰ هزار خانوار مازندرانی تحت پوشش کمیته امداد هستند که از این آمار ۶۷ هزار خانوار مستمری بگیر و حدود ۱۳ هزار خانوار غیر مستمری بگیر از طرف کمیته امداد حمایت می‌شوند. رضا نوروزی جعفری در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات ساری در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه نقش اصلی کمیته امداد در فضای اقتصادی فقرا است، اظهار کرد: اگر فقر اقتصادی در زندگی کسی باشد کمیته امداد موظف است آن را حمایت کند بنابراین فقر اقتصادی آسیب‌های اجتماعی را در بر دارد که سازمان بهزیستی باید آن را بر عهده گیرد. وی با اشاره به اینکه خدمات کمیته امداد در فضاهای مختلفی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: تحت پوشش قرار دادن زنان مطلقه، بی‌سرپرست و سالمندان مستمند فاقد هرگونه بیمه تامین اجتماعی در دوره جوانی از خدمات مهم کمیته امداد است. مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران با تاکید بر اینکه توانمندی‌های کمیته امداد در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است، گفت: بخشی از کمک هزینه شهریه هزار دانشجو و خدمات حمایتی تحصیلی ۹ هزار دانش‌آموز تحت پوشش در مازندران از اقدامات مهمی است که در زمینه فرهنگی به آن اشاره شده تا دانش‌آموزان و دانشجویان تحت پوشش به ادامه تحصیل خود بپردازند. وی خاطر نشان کرد: در پایان امسال تمام واحدهای مسکونی نیمه تمام به سیل زدگان مازندران تحویل داده می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید