سیل گلستان

سیل گلستان

تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی درباره بازسازی جاده‌های خسارت دیده در مناطق سیل زده استان گفت: در جریان سیل اخیر ۹۷ نقطه از جاده‌های استان برای عبور سیلاب برش خورده بود که تاکنون ۷۰ نقطه مرمت و آسفالت شده است. استاندار با بیان اینکه تعمیرات ۱۰ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده در مناطق سیل‌زده استان به اتمام رسیده است، گفت: از مجموع ۷ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی احداثی حدود ۴ هزار واحد پی‌کنی شده و ۳۰۰ واحد نیز به سقف رسیده است. از هفته دولت کم کم این واحدهای مسکونی افتتاح خواهد شد. وی در ادامه به نرخ بیکاری استان اشاره کرد و گفت: نرخ بیکاری استان نسبت به سال قبل با ۱٫۳ درصد افزایش به ۱۱ درصد رسیده است. براساس آمارها ۸۰ هزار بیکار در استان داریم که برای کاهش یک درصدی نرخ بیکاری باید برای ۱۵ هزار نفر شغل ایجاد کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از علی‌آبادکتول، حسین محبوبی صبح امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت محورهای فرعی شهرستان علی‌آبادکتول اظهارداشت: در استان گلستان حدود ۳۵۰۰ کیلومتر راه روستایی داریم که تصرف برخورداری جمعیت روستایی از راه‌های آسفالته ۸۷ درصد است. وی افزود: میزان روستاهای برخوردار از آسفالت در استان ۷۸ درصد است و در برخی از روستاهای سطح استان ۱۰۰ درصد را هم داریم. مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: در شرق استان هم این میزان برخورداری ۷۴ درصد است که با تمرکز بر راه‌های روستایی شرق استان امیدواریم بتوانیم هرچه زودتر راه‌های روستایی را به میانگین استان و کشوری برسانیم. محبوبی همچنین با اشاره به سیل گلستان و خسارت وارد شده به راه‌های استان اظهار کرد: ۹۷ نقطه از راه‌های مواصلاتی بین شهری و روستایی استان گلستان در سیل برای عبور بارندگی و سیلاب‌ها شکافته شد. اسدالله قره‌خانی نماینده مردم شهرستان علی‌آبادکتول در مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح نیمه تمام با اعتبار بیش از ۳۰۰ میلیون تومان اجرا می‌شود.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، هادی حق شناس عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از نیروگاه علی آبادکتول در جمع خبرنگاران اظهارکرد: بنیاد مستضعفان با مشارکت یکی از شرکت‌های وزرات نیرو با تبدیل نیروگاه گازی علی آباد به سیکل ترکیبی، ظرفیت تولید این نیروگاه را از هزار مگاوات به هزار و ۵۰۰ مگاوات افزایش خواهد داد. وی به دستاوردهای سفر رئیس بنیاد مستضعفان به استاناشاره کرد و افزود: حدود دو هزار فقره سند املاک مسکونی و زارعی (۸۳۰ ملک مسکونی و هزار و ۱۷۰ سند زمین زراعی) در شهرستان مراوه تپه اهدا شد که با احتساب این دو هزار سند تاکنون ۴۱ هزار و ۵۰۰ فقره اسناد املاک علوی در استان گلستان اهدا شده است. حق شناس با بیان این که ۵۰ درصد اسناد اهدایی بنیاد مستضعفان در گلستان بوده، در خصوص اقدامات این بنیاد در سیل گلستان اضافه کرد: در استان حدود ۲۱ هزار واحد مسکونی احداثی و تعمیراتی داشتیم و کل سیمان مورد نیاز برای انجام آنها حدود ۴۸ هزار تن بود که تاکنون ۲۵ درصد آن تأمین شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
رئیس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه ژوئیه ۲۰۱۹ گرمترین ماه ژوئیه در تاریخ کره زمین بود، گفت: این اتفاق نادر به خاطر گرمایش جهان روی داد و هیچ کدام از مدل‌های اروپایی هواشناسی آن را پیش بینی نکرده بودند. تاجبخش ادامه داد: کار ما در سازمان هواشناسی پژوهش، تحقیق و آموزش نیست، بلکه ارایه تولید محصول و ارایه سرویس خوب به کاربر است که می‌تواند این کاربر در حوزه تخصصی، هوانوردی، کشاورزی یا عامه مردم باشد. تاج بخش با اشاره به نقش وظایف اصلی این سازمان در نگاه کلان کشور، افزود: کار ما زمانی نمود پیدا می‌کند که بهترین سرویس را به کاربر بدهیم و با این روند سازمان هواشناسی به جایگاه اصلی خود می‌رسد. فرخ مطلبی فر، افزود: در طول این مدت اعتبارات عمرانی این اداره کل ۷ برابر و اعتبارات جاری نیز ۲ برابر افزایش یافت. در این مراسم علی دولتی مهر به عنوان مدیرکل جدید هواشناسی آذربایجان شرقی، معرفی و از تلاش‌های مطلبی فر، مدیرکل سابق هواشناسی قدردانی شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ هادی هاشمیان اظهار داشت: سیل گلستان گستردگی زیادی داشت که رسیدگی و احراز همه تخلفات انجام شده در آن به کار کارشناسی طولانی مدت احتیاج دارد. وی بیان کرد: پرونده رسیدگی به تخلفات مرتبط با سیل گلستان تشکیل شده و برخی مدیران هم برای ارایه توضیح احضار شدند و هنوز تحقیقات به پایان نرسیده است. رییس دادگستری گلستان بیان کرد: سازمان بازرسی کل کشور که از طرف رییس قوه قضاییه مسوول پیگیری موضوع سیل گلستان است، نتایج تحقیقات خود را اواخر تیرماه گذشته اعلام کرد اما هنوز این پرونده برای رسیدگی به شعبه مربوطه استانی ارجاع نشده است. رییس دادگستری گلستان همچنین به حادثه فوت رییس فقید سازمان تامین اجتماعی در گرگان اشاره کرد و گفت: مطابق رای قاضی پرونده؛ راننده استانداری گلستان مقصر اصلی این حادثه تشخیص داده و محکوم شد. حجت الاسلام سیدرضا سید حسینی اظهار داشت: تاکنون تعدادی از مدیران استان گلستان برای ادای توضیح چرایی وقوع سیل و نقش آن‌ها در کنترل حادثه احضار و توضیحات لازم را ارایه کردند.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
چندی پیش مناف هاشمی دومین حکم خود را از شهردار تهران دریافت کرد و به سمت «رئیس ستاد عالی ممیزی املاک مرحله ششم» منصوب شد. حسن رسولی عضو شورای شهر تهران درباره انتصاب مناف هاشمی استاندار معزول گلستان در سمت «رئیس ستاد عالی ممیزی املاک مرحله ششم شهرداری تهران» گفت: طبق قانون هیچ فردی نمی‌تواند بیش از یک شغل رسمی و دولتی داشته باشد و شهرداری تهران نیز از این قاعده مستثنی نیست. رسولی ادامه داد: انتصاب هاشمی پس از عزلش از استانداری گلستان در سمت مشاور شهردار تهران به این علت بود که او جزء نیرو‌های رسمی مدیریت شهری بود و عزل و نصب مدیران شهری از اختیارات شهردار تهران است، اما انتصاب مناف هاشمی در سمت دوم امری غیر قانونی است. عضو شورای شهر تهران تأکید کرد: ممنوعیت انتصاب بیش از یک شغل در دولت مشمول شهرداری تهران نیز می‌شود و انتصاب افراد در ۲ سمت در شهرداری تهران به طور حتم غیر قانونی است. باتمام اظهارنظرهای متفاوت نسبت به انتصاب مناف هاشمی می‌توان گفت که ساختمان مرکزی شهرداری تهران در خیابان بهشت، به بهشت هاشمی تبدیل شده است.
مهرمهر1 هفته قبل
عبدالرضا چراغعلی ظهر شنبه در دیدار با اعضای تحریریه خبرگزاری مهر به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: روند باسازی و نوسازی مناطق سیل زده گلستان با سرعت در حال انجام است و امیدواریم تعمیر واحدهای آسیب دیده از سیل ظرف دو هفته آینده به پایان برسد. وی افزود: همچنین روند ساخت واحدهای احداثی مناطق سیل زده رشد قابل توجهی داشته و بر اساس تعهدات بنیاد مسکن امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد. معاون استاندار گلستان با اشاره به اینکه امیدواریم روند نوسازی تمام مدارس آسیب دیده از سیل گلستان هم تا سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ آماده شود، ادامه داد: آنچه هم اکنون در بحث مسائل اجتماعی و فرهنگی در بخش ساخت و سازها نگران آن هستیم توجه به هویت و پیشینه تاریخی (اصالت‌های معماری، فرهنگی و اجتماعی) مناطق سیل زده است. وی تاکید کرد: باید پیشینه معماری، فرهنگی و اجتماعی این مناطق در ساخت و سازها مدنظر دستگاه‌های مسئول باشد و ماهم با جدیت این موضوع را رصد می‌کنیم. چراغعلی تصریح کرد: نشاط اجتماعی، برگشت و بازسازی روحی و روانی خانواده‌های آسیب دیده از سیل و بازگشت آن‌ها به شرایط متعادل اجتماعی از نیازهای اصلی مناطق سیل زده گلستان است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور در سفر به استان گلستان ضمن دیدار با خانواده یکی از جان باختگان حادثه واژگونی قایق در سیل گلستان، در دومین جشنواره موسیقی ارادت در گمیشان و مراسم ویژه جشن روز خبرنگار گلستان شرکت کرد.

بخش خبری مجله خبری ۱۷ مرداد ماه ۹۸ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 هفته قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری مجله خبری در قالب یک فیلم به موضوعاتی از جمله کودکان اتیسمی، روایت زندگی شهید خزایی، سیل گلستان و … پرداخته است. انتهای پیام/

فیلم/ روایت حسینی بای از گزارش جنجالی‌اش!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
حسینی بای که به مناسبت روز خبرنگار تور برنامه‌های تلویزیون گذاشته بعد از حضور در فرمول یک به برنامه صبح بخیر رفت و آنجا دلیل رفتنش تا زیر گردن درون آب سیل گلستان را روایت کرد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، هادی حق شناس عصر سه شنبه در چهاردهمین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان اظهارکرد: بخش عمده‌ای از راه‌های آسیب دیده از سیل آسفالت شده است. وی افزود: تعدادی از رودخانه‌ها در حال لایروبی هستند اما برای انجام همه آنها با کمبود اعتبارات مواجه هستیم. وی با بیان این که تعمیرات واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده به اتمام رسیده است، اضافه کرد: اگر روند احداث واحدهای مسکونی با همین سرعت انجام شود، پی کنی هفت هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی احداثی تا پایان شهریور به اتمام می‌رسد. حق شناس بیان کرد: برآوردهای اولیه خسارت سیل به زمین‌های کشاورزی ۹۷ هزار هکتار بود که در ادامه به ۹۹ هزار هکتار افزایش یافته است. وی گفت: اختلافاتی که بین استان و پژوهشگاه فضایی ایران برای میزان خسارات وجود داشت در حال مرتفع شدن است و به زودی مابقی خسارات بخش کشاورزی هم پرداخت خواهد شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عادله کشمیری عصر دوشنبه در نشست صمیمی با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: امسال برنامه‌های بزرگداشت روز خبرنگار از ۱۰ مرداد با مراسم عطر افشانی گلزار شهدا که باحضور خبرنگاران آغاز شد. وی افزود: دیدار و نشست جداگانه با اصحاب رسانه شرق و غرب استان، برگزاری نشست خبرنگاران با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، دعوت از چند مدیرکل استان گلستان به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای دیدار با خبرنگاران و پاسخگویی به سوالات آنان، دیدار با خانواده شهدای رسانه و تجلیل از پیشکسوتان عرصه اطلاع رسانی از مهمترین برنامه‌های بزرگداشت روز خبرنگار در گلستان است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان اضافه کرد: برگزاری اردوی متمرکز تفریحی برای تمامی خبرنگاران استان و تجلیل از آنان و نیز تجلیل از خبرنگاران برتر در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی بالاخص پوشش اخبار سیل گلستان از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار در این استان است. وی ادامه داد: همچنین عصر چهارشنبه هفته جاری اصحاب رسانه گلستان با آیت الله نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان دیدار خواهند کرد. به گفته کشمیری مراسم روز خبرنگار امسال با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گلستان در شهرستان علی آبادکتول برگزار می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
در خوزستان ۳۵ مدرسه نیاز به تخریب داشت و ۷۸ مدرسه هم باید تعمیر می‌شد، لذا برای نوسازی و بازسازی مدارس مناطق آسیب دیده، کمپین #ازنومیسازیم را شروع کردیم. ۵ میلیارد تومان تعهدات ما برای نوسازی مدارس گلستان، لرستان و خوزستان است. من به مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان گفتم مدارس سه کلاسه تا بهمن ماه آماده می‌شود و مدارس ۶ کلاسه یک سال طول می‌کشد. عدم تحویل زمین، یکی از مشکلات موجود ما در بازسازی و نوسازی مدارس است. در بازسازی مدارس مناطق سیل زده، دولت قول همکاری داد و به صورت مشارکتی برای ساخت مدارس با آنها قرارداد بستیم.
برنابرنا2 هفته قبل
در خوزستان ۳۵ مدرسه نیاز به تخریب داشت و ۷۸ مدرسه هم باید تعمیر می‌شد، لذا برای نوسازی و بازسازی مدارس مناطق آسیب دیده، کمپین #ازنومیسازیم را شروع کردیم. او ادامه داد: یک تیم تحقیقاتی برای مدارس آسیب دیده اعزام شد که فیلم و گزارش تهیه کرده‌اند. من به مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان گفتم مدارس سه کلاسه تا بهمن ماه آماده می‌شود و مدارس ۶ کلاسه یک سال طول می‌کشد. نوسازی مدارس کرمانشاهنوسازی و بازسازی مدارس آسیب دیده از زلزله کرمانشاه هم یکی دیگر از اقدامات موسسه خیریه مهرگیتی است. در بازسازی مدارس مناطق سیل زده، دولت قول همکاری داد و به صورت مشارکتی برای ساخت مدارس با آنها قرارداد بستیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- معاون وزیر صنعت گفت: بر اساس تصمیم وزارت صمت و موافقت هیأت دولت، مقرر شد تا ۴۰ درصد تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن پرداخت شود، اما تا امروز تنها ۳۰ درصد به این حوزه اختصاص داده شده است. به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، محسن صالحی‌نیا اظهار کرد: یکی از شاخصه‌های مهم توسعه صنعتی، فعالیت و راه اندازی شهرک‌ها و نواحی صنعتی و نقش آفرینی بیشتر در تولید و صنعت کشور است. وی خاطرنشان کرد: همگامی دستگاه‎های اجرایی، به‎ویژه بانک‎ها، تأمین اجتماعی و … در هماهنگی اقدامات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نقش مهمی دارد و موجب جذب منابع و اعتبارات بهتر خواهد شد. صالحی‌نیا تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال آن است که بر اساس افزایش نرخ نهاده‌های تولید و مواد اولیه، منابع و تسهیلات استان‌ها را برای تولید کنندگان افزایش دهد. وی افزود: بر اساس تصمیم وزارت صمت و موافقت هیأت دولت، مقرر شد تا ۴۰ درصد تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن پرداخت شود، اما تا امروز تنها ۳۰ درصد به این حوزه اختصاص داده شده که تحقق این هدف می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات ارزش افزوده، اشتغال و صادرات واحد‌های تولیدی را برطرف کند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محسن صالحی نیا بعداز ظهر چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان صمت گلستان اظهار کرد: ۴۴ هزار واحد تولیدی و صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور وجود دارد که سهم گلستان با ۷۵۰ واحد، در زمینه اشتغال تنها ۱٫۵ درصد است. صالحی نیا افزود: این مساله نیازمند گسترش رونق تولید در جامعه است که آن هم نیاز به نقدینگی دارد و در نظر داریم تا براساس افزایش نرخ نهاده‌های تولید و مواد اولیه، منابع و تسهیلات استان را برای تولیدکنندگان افزایش دهیم. وی ادامه داد: بدون شک این میزان تسهیلات در مسائلی مانند ارزش افزوده، اشتغال و صادرات نقش مهمی خواهد داشت. معاون وزیر صمت تصریح کرد: از شعارهای کلیدی و محوری این وزاتخانه، با توجه به محدودیت‌های تحریمی که در کشور داریم، رونق بازار با رونق تولید باید همراه باشد. صالحی نیا به سیل گلستان در ابتدای سال جاری اشاره کرد و گفت: براساس زمان بندی اعلام شده، ۱۰ روز قبل دولت مصوبه‌ای را برای تامین هزینه‌های واحدهای تولیدی آسیب دیده از سیل ابلاغ کرد که سهم گلستان بیش از هزار میلیارد ریال است.
فارسفارس2 هفته قبل
نماینده ائمه جمعه اهل سنت گمیشان با تقدیر از سازندگی سپاه قدس گیلان گفت: سیل گلستان تبلور عملی وحدت شیعه و سنی بود به‌طوری‌که روحانیون تشیع در امدادرسانی سیل گمیشان پیشگام بودند. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام حاج امان گلدی حنفی ظهر امروز در نشست ستاد بازسازی سپاه قدس استان گیلان در مناطق سیل‌زده گمیشان گلستان اظهار کرد: سپاه و بسیج پیشگامان خدمت‌رسانی در مناطق سیل‌زده گمیشان هستند. حنفی با بیان اینکه سپاه قدس گیلان ۳۵۰ واحد مسکونی در گمیشان گلستان را بازسازی می‌کند، تصریح کرد: سپاه قدس گیلان ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی را نیز متعهد شده که روند اجرای این ۵۰۰ پروژه به‌سرعت در حال اجراست و ۱۰۰ واحد تعمیری نیز تکمیل و به مردم اهل سنت گمیشان تحویل داده‌شده است. به گفته وی، سیل گلستان تبلور عملی وحدت شیعه و سنی بود به‌طوری‌که روحانیون تشیع در امدادرسانی سیل گمیشان پیشگام بودند و جهان اسلام باید به این وحدت عملی افتخار کرده و الگویی عملی برای مسلمانان است. به گزارش فارس، قرارگاه بازسازی سپاه قدس استان گیلان در مناطق سیل‌زده گمیشان گلستان و در منطقه خواجه نفس مستقر شده و از فروردین ۹۸ تاکنون در حوزه امدادی، عمرانی و خدماتی فعالیت می‌کند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی با بیان اینکه بخشی از کارگران به صورت موقت و بخشی نیز به دائمی شغل خود را از دست دادند، افزود: این کار با هدف توانمندسازی و آمادگی برای اشتغال دوباره این کارگران انجام می‌شود. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان یکی دیگر از برنامه‌های این اداره کل را گسترش آموزش‌های مهارتی بین روستاییان عنوان کرد و گفت: رشته‌های آموزشی در روستاها براساس نیازسنجی‌هایی که دهیاران و بخشداران اعلام کرده‌اند، برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود. وی یادآور شد: سال گذشته بیش از پنج هزار نفر از روستاییان استان در دوره‌های آموزش مهارتی شرکت کردند و بخشی از آنان توانستند برای خود شغل ایجاد کنند. حسینی‌طلب همچنین بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون نیز ۱۱ هزار نفر در استان دارای مهارت شدند که یک‌هزار و ۶۳۳ نفر آنان از روستاییان بودند. وی با اشاره به آموزش ۸۲۰ رشته مهارتی در مراکز دولتی و خصوصی فنی و حرفه‌ای استان خاطرنشان کرد: تا پایان امسال برای حدود ۶ هزار نفر در روستاییان استان دوره‌های مهارت‌آموزی برگزار می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
این زوج اهل سنت که اصالتا اهل گنبد کاووس هستند سال‌هاست که به اشکال مختلف نیازهای مردم منطقه را رفع می‌کنند. به‌طور مثال بعد از زلزله ورزقان، مدرسه هلال‌احمر و مدارس را ساختیم اما طی ۱۰ تا ۱۵ سال انجام شده است. این مرکز را به نام مدرسه هلال۲ که دومین مدرسه هلال‌احمر است، نام‌گذاری کردیم. بنده اولین خیر از اهل سنت هستم که اقدام به ایجاد نخستین پایگاه بسیج برادران و خواهران کرد. به‌طور مثال، زمینی در داخل شهرستان گنبدکاووس است که محل عیدگاه اهل سنت است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، هادی حق‌شناس در گفت‌وگویی خبری اظهار داشت: از ۱۰۶ واحد تولیدی که در شهرک صنعتی آق‌قلا در اثر سیل دچار خسارت شده بودند ۱۰۲ واحد به چرخه تولید بازگشتند. وی با اشاره به برآورد خسارت ۲۴۴ میلیاردتومانی سیل به واحدهای تولیدی استان افزود: کمک بلاعوض دولتی به این بخش مصوب نشده است اما ۱۰۵ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی خسارت دیده استان به تصویب رسید. استاندار گلستان اشاره‌ای هم به وضعیت بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زدگان کرد و گفت: تعمیرات حدود ۶ هزار واحد مسکونی به پایان رسیده و کار احداث سه هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی نیز آغاز شده است. وی درباره آخرین وضعیت جبران خسارت کشاورزان آسیب‌دیده نیز بیان داشت: برآورد خسارت در بخش کشاورزی استان یک‌هزار و ۹۲۰ میلیارد تومان بود که تا کنون ۱۳۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض به استان ابلاغ شده که ۹۲٫۵ میلیارد تومان به کشاورزان خسارت‌دیده پرداخت شد. وی گفت: عمده خسارت کشاورزان پرداخت شده و مابقی نیز در حال انجام فرآیندها هستند.
فارسفارس3 هفته قبل
تعطیلات جهادی دانش‌آموزان بختیاری در کنار دانش‌آموزان گلستانی در مناطق سیل‌زده زیر آفتاب سوزان تابستان به رنگ ایثار و فداکاری است، کلیدواژه «روحیه جهادی» حلال این روزهای مشکلات مناطق سیل‌زده در استان است. به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، سیل گلستان گرچه تمام شد اما روحیه جهاد و همبستگی همچنان در مناطق سیل‌زده استان تداوم دارد این ایثارگری تا جایی تماشایی است که این بار دانش‌آموزان بختیاری همپای دانش‌آموزان گلستانی به کمک سیل‌زدگان این خطه شمالی شتافتند. گروهای جهادی دانش‌آموزان انجمن اسلامی چهار محال و بختیاری این روزها در تعطیلات تابستانی به مناطق سیل زده آق قلا در استان گلستان آمدند و سخت مشغول خدمت‌رسانی به مردم این منطقه هستند. مسوول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گلستان در خصوص اردوهای جهادی تابستانی در این مناطق سیل‌زده استان گفت: این اردوها از ۱۷ تیرماه جاری آغاز و تا دوم مرداد ادامه دارد و دانش‌آموزان در تعطیلات تابستان مشغول فعالیت جهادی در مناطق سیل‌زده هستند. وی خدمت‌رسانی این دانش‌آموزان را به مدت سه روز در مناطق سیل‌زده استان عنوان کرد و گفت: این گروه از ۳۱ تیرماه وارد استان گلستان شدند و به عمران و آبادانی این مناطق مشغول هستند، ساخت دیوار «مدرسه شهید مرادگلدی مدنی» در منطقه «کل‌آباد» آق‌قلا یکی از اقدامات عمرانی این گروه جهادی است.
فراروفرارو3 هفته قبل
پرویز فتاح تلاش می‌کند چهره‌ای فراجناحی از خود به نمایش بگذاردفرارو- با حکم رهبر معظم انقلاب پرویز فتاح به صورت رسمی رییس بنیاد مستضعفان شد. انتصاب پرویز فتاح به خاطر موقعیت سیاسی ویژه او مورد توجه رسانه‌ها و افکار عمومی قرار گرفت. پرویز فتاح کیست؟ سیدپرویز فتاح قره‌باغی، متولد ۱۳۴۰ در ارومیه، فارغ‌التحصیل مهندس عمران از دانشگاه صنعتی شریف و کارشناس ارشد صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. حواریون احمدی نژاد فتاح را از او دور کردند، تا جاییکه در دور دوم ریاست جمهوری، فتاح را کنار گذاشت. کمک فتاح به عکاس زن در سیل گلستان بحث برانگیز شددر بین این چندنفر شاید پرویز فتاح گزینه جذاب‌تری باشد.
مهرمهر3 هفته قبل
محمدتقی زمانی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: ۲۱ هزار واحد مسکونی گلستان در سیل، طوفان و رانش متحمل خسارت شدند. وی افزود: از این تعداد ۱۳ هزار و ۷۰۰ واحد تعمیری و هفت هزار و ۳۰۰ واحد هم احداثی است. زمانی نژاد گفت: تعمیرات ۹ هزار واحد مسکونی خسارت دیده از سیل گلستان شروع شده بود که تعمیر پنج هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در آق قلا و گمیشان به اتمام رسیده است. وی با بیان اینکه حدود سه هزار واحد دیگر در این منطقه در حال تعمیر است، افزود: افزود: تاکنون ۱۹ هزار پرونده مسکن به بانک‌ها معرفی کردیم که از این تعداد قرارداد پرداخت برای ۱۱ هزار واحد منعقد شده است. زمانی‌نژاد با اشاره به شتاب صدور پروانه‌های ساخت در شهرهایی مانند آق‌قلا و گمیشان گفت: همچنین تاکنون ۴۰ میلیارد و ۸۱ میلیون تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان گلستانی پرداخت شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
وی با اشاره به جابه‌جایی محل برگزاری جشنواره فرهنگی اقوام در گنبدکاووس بیان کرد: با توجه به اینکه در سالن المپیک استخر احداث می‌شود محل برگزاری جشنواره به دانشگاه آزاداسلامی واحد گنبدکاووس تغییر یافته است. کریمی خاطرنشان کرد: سیل اواخر اسفند ۹۷ و فروردین امسال ۲هزار میلیارد ریال به آثار میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خسارت زد که در تاریخ استان بی‌سابقه بوده است. وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته خسارات سیل بیشتر مربوط به حوزه جهاد کشاورزی، زیربنایی، واحدهای صنعتی و بنیاد مسکن بود اظهار کرد: امسال برای نخستین بار است که یکی از مطالبات اصلی خسارت سیل گلستان مربوط به حوزه میراث‌فرهنگی معادل ۳۸۰میلیارد ریال، صنایع دستی معادل ۱۲۶۰میلیارد ریال و گردشگری ۳۶۰میلیارد ریال می‌شود. این مقام مسوول گفت: ۲۱میلیارد ریال از این خسارت به برج جهانی قابوس و ۲۰میلیارد ریال به شهر باستانی جرجان شهرستان گنبدکاووس مربوط است که تلاش جدی داریم با اختصاص اعتبار، اقدامات لازم برای استحکام‌بخشی و پایش برج جهانی قابوس و مرمت و حفظ شهر باستانی جرجان انجام شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
رئیس کل دادگستری گلستان افزود: مشکلات ما مدیریتی است و می‌توان با مدیریت جهادی در راستای قانون بسیاری از مسائل را در استان حل و فصل و پیش بینی کرد. وی افزود: در مورد مناطق زیارت، جهان نما و یزدان محله، کارگروهی زیرنظر دادستان مرکز استان و با مشارکت دستگاه‌های اجرایی تشکیل شود تا با حضور میدانی در محل‌هایی که غیرمجاز ساخت و ساز می‌شود در کوتاه‌ترین زمان، تعیین تکلیف و برخورد شود. رئیس کل دادگستری استان گلستان تاکید کرد: در مواردی مانند ساخت و ساز در زمین‌های کشاورزی و باغی، حریم راه‌ها و رودخانه‌ها نیاز به طی تشریفات قانونی نیست و دستگاه‌های متولی باید بلافاصله با مشاهده تخلف، ساخت و ساز‌های غیرمجاز را تخریب کنند. سیل گلستان، ساخت و ساز‌های غیرمجاز و کمک به تولید دستور جلسه شصت و یکمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان بود. انتهای پیام/
مهرمهر4 هفته قبل
حجت الاسلام نورالله ولی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با هدف کمک به سیل‌زدگان نمایشگاه عکس سیل گلستان به همت حوزه هنری گلستان در صحن مجلس شورای اسلامی برپا شد. وی افزود: این نمایشگاه صبح یکشنبه با حضور مسئولان استانی، کشوری و نمایندگان مجلس افتتاح شد. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان با اشاره به اینکه هنرمندان و عکاسان گلستانی آثار زیادی به دبیرخانه این نمایشگاه ارسال کردند، گفت: با تلاش‌هایی که از سوی حوزه هنری گلستان صورت گرفت ۷۰ اثر از سیل گلستان انتخاب و در صحن شورای اسلامی به نمایش گذاشته شد. وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه بعد از افتتاح در صحن مجلس شورای اسلامی در شهرستان‌های مختلف استان هم برپا می‌شود.
ایسناایسنا4 هفته قبل
در حال حاضر لایروبی گرگانرود در اطراف شهر آق قلا آغاز شده اما لایروبی در محدوده شهر آق قلا بدلیل عدم دسترسی به حاشیه رود و همچنین عدم صدور مجوز قطع درختچه‌های گز بستر رود، آغاز نشده است. حال که چند ماه از فروکش کردن سیلاب می‌گذرد آخرین وضعیت لایروبی در گرگانرود را بررسی کردیم. وی با اشاره به همکاری آب منطقه‌ای در لایروبی گرگانرود در محدوده شهر آق قلا، گفت: در مناطق شهری به دلیل اینکه دسترسی به گرگانرود از حاشیه‌های این رود امکان پذیر نیست، لایروبی به روزهای آتی که ورودی آب گرگانرود به شهر آق قلا بسیار کم یا قطع می‌شود، موکول شد تا بیل‌های مکانیکی با ورود به داخل بستر رودخانه اقدام به لایروبی کنند. معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان نیز در جمع خبرنگاران در خصوص لایروبی گرگانرود، گفت: از حدود دو ماه قبل کار لایروبی رودخانه‌ها را حتی با توجه به اینکه ابلاغی هم در این رابطه به شرکت آب منطقه نشده بود، آغاز کردیم. حسین دهقان با اشاره به آغاز لایروبی از اطراف شهر آق قلا، بیان کرد: در بخش‌های مختلف گرگانرود در محدوده شهرستان آق قلا تا به امروز حدود ۱۰۸ هزار مترمکعب لایروبی انجام شده است.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری ابراهیم صحرایی اظهارکرد: گزارش نهایی سیل تکمیل و تا سه روز آینده به سازمان بازرسی کشور ارسال می‌شود. وی افزود گزارش سیل قرار بود تا پایان خرداد نهایی شود اما سازمان بازرسی پس از مطالعه گزارش اولیه، یک ماه دیگر این زمان را تمدید کرد تا گزارش تکمیل‌تر و جامع‌تر شود. صحرایی ادامه داد: تعدادی از مدیرانی که در گزارش علیه آنها ادعا شده است هنوز مستندات و پاسخ خود را به سازمان بازرسی ارائه نکرده‌اند و اگر تا چند روز باقی مانده ارائه نکنند، گزارش نهایی سیل آخر تیر بدون پاسخ آنها به سازمان بازرسی کشور ارائه خواهد شد. صحرایی گفت: گزارش اولیه سیل به رئیس کل دادگستری و بازپرس پرونده ارسال شد.

به انتهای لیست رسیدید