مهم‌ترین و آخرین اخبار سینما
سینما

اخبار «سینما»

رکنارکنا3 ماه قبل
او درباره کمرنگ بودن خود در عرصه سینما تاکید کرد: من نمی‌دانم چه بلایی بر سر سینما آمده است. چرا بازیگری که در جوانی برای «اتوبوس شب» دیپلم افتخار جشنواره فجر را گرفته بازیگر تلویزیونی خطاب می‌شود. این بازیگر سینما درباره وجود باندبازی در سینما خاطرنشان کرد: من نمی‌فهمم این تقسیمات بازیگر سینمایی از کجا آمده است. سینمای ایران درگیر باندبازی‌های شدید شده و افراد از خودشان ادای روشنفکر بودن در می‌آورند تا خودشان را در این باندها جای دهند. وضعیت اسفبار سینمای ایران در سالهای اخیر به اوج خود رسیده است زیرا حرف اول سینمای ایران را اسپانسرها می‌زنند نه کارگردانان. اخبار ۲۴ ساعت گذشته را از دست ندهید.
برنابرنا2 ماه قبل
شورای صنفی نمایش اسکناس‌های محمدصادق رنجکشان را به تجربه علی سرتیپی ترجیح داد. این بیماری مهلک سالیانی است که به عالم هنر و سینمای ایران نیز سرایت کرده است. از زمانی که غول سینمای ایران از چراغ جادو بیرون آمده و خودنمایی کرده، توازن قوا بر هم خورده است. مطمئن باشد کسانی که دست در جیبش کرده‌اند، بیش از پولی که برای ساخت یک فیلم سینمایی لازم است از آن بیرون کشیده‌اند. سینما آستارا بهانه‌ای بود برای نقب بیشتر به معدن هزارلای جیب محمدصادق رنجکشان، زیرا این سینما هرگز رونق آنچنانی نداشته و نخواهد داشت.
ایرناایرنا3 ماه قبل
فرهنگ فراموشیموسیقی هم مانند سینما و تئاتر برای بیشتر مردم بیگانه بود و ۳۲ درصد جمعیت ایران در یک سال گذشته به موسیقی گوش ندادند! بلیت‌های ۲۰ هزار تومانی؟ حالا خبر رسیده قرار است قیمت بلیت سینما در سال آینده باز هم افزایش یابد. پول‌هایی که برای سینما خرج نمی‌شوددر حقیقت افزایش قیمت بلیت‌ها هیچ بازخوردی در کیفیت سینماها ندارد، هنوز هم صندلی‌ها رنگ و رو رفته‌اند و تکلیف دسته‌شان مشخص نیست که متعلق به نفر راستی است یا چپی! باید دید متولیان سینمای کشور، تصمیم خود برای افزایش قیمت بلیت‌ها را عملی می‌کنند یا مانند «بنزین ۵ هزار تومانی» در حد شایعه باقی می‌ماند! شاید بلیت ۲۰ هزار تومانی و بیشتر، درصد مخاطبان سینما را به مرز فاجعه‌بار تک‌رقمی نزدیک کند.
برنابرنا1 ماه قبل
با آغاز پیش تولید فیلم سینمایی «دوزیست» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد، جواد عزتی و ستاره پسیانی به عنوان اولین بازیگران به این پروژه پیوستند. به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ با آغاز پیش تولید فیلم سینمایی «دوزیست» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد، جواد عزتی و ستاره پسیانی به عنوان اولین بازیگران به این پروژه پیوستند. «دوزیست» یک فیلم اجتماعی متفاوت به تهیه‌کنندگی سعید خانی و یکی از پربازیگرترین فیلم‌های امسال سینمای ایران است. این فیلم دومین همکاری سعید خانی و برزو نیک ‌نژاد به عنوان تهیه‌کننده و کارگردان بعد از فیلم پرفروش «لونه زنبور» است. فیلم تازه برزو نیک نژاد در مراحل پایانی پیش‌تولید قراردارد و بزودی کلید می‌خورد.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
امیرمحمد زند بازیگر «ستایش» می‌گوید که نمی‌دانم چه بلایی بر سر سینما آمده است. میزان نوشت: امیرمحمد زند بازیگر «ستایش» می‌گوید که نمی‌دانم چه بلایی بر سر سینما آمده است. او درباره کمرنگ بودن خود در عرصه سینما تاکید کرد: من نمی‌دانم چه بلایی بر سر سینما آمده است. این بازیگر سینما درباره وجود باندبازی در سینما خاطرنشان کرد: من نمی‌فهمم این تقسیمات بازیگر سینمایی از کجا آمده است. وضعیت اسفبار سینمای ایران در سالهای اخیر به اوج خود رسیده است زیرا حرف اول سینمای ایران را اسپانسرها می‌زنند نه کارگردانان.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، بر اساس اعلام سازمان سینمایی ۴۷ سالن سینما با همت موسسه سینماشهر طی ماه‌های گذشته به مجموعه ظرفیت اکران سینمای ایران افزوده شده است. سینما مرکزی ایذه یک سالن، سینما شهر آفتاب قم ۳ سالن، سینما هنر شهر آفتاب شیراز یک سالن، سینما ایران مال ۱۲ سالن، سینما داریوش بجنورد یک سالن از جمله شهرهایی هستند که همزمان با آغاز اکران نوروز دارای سالن سینما شده‌اند. همچنین سینماهای ویلاژتوریست مشهد با ۱۱ سالن، سینما آستارا تهران با ۳ سالن، سینما ساحل اصفهان با ۹ سالن، سینما فلسطین بروجرد با ۲ سالن و سینما اکو مال مشکین دشت کرج با ۶ سالن در نوروز اولین اکران عید را تجربه می‌کنند. در مجموع تعداد ۶ هزار و ۷۸۵ صندلی در نوروز پیش رو (۱۳۹۸) در کشور میزبان حضور علاقمندان برای نمایش فیلم‌های نوروزی است. به گزارش ایرنا، در نوروز امسال فیلم‌های سینمایی «متری شیش و نیم» در گروه سینمایی آستارا، «غلامرضا تختی» در گروه سینمایی استقلال، «چهارانگشت» در گروه سینمایی زندگی، «زندانی‌ها» در گروه سینمایی آزادی، «رحمان ۱۴۰۰» در گروه سینمایی ایران، «ژن خوک» در گروه سینمایی باغ کتاب و «پیشونی سفید ۳» در گروه سینمایی فرهنگ اکران شده است.
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
سینماپرس: هنرمندان برجسته سینما، تلویزیون و تئاتر کشور در آستانه نوروز ۱۳۹۸ از آرزوهای خود گفته و به مردم ایران زمین پیام تبریک فرستادند. امید است که سینمای ایران سال‌های سال شاهد حضور ارزشمند این هنرمندان فرهیخته باشد. گفتنی است؛ محمدعلی کشاورز زادهٔ ۲۶ فروردین ۱۳۰۹ اصفهان و بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون ایران است. او بازیگر صاحب سبک سینما و تلویزیون ایران است. گفتنی است؛ پروانه معصومی متولد ۱۳۲۳ در تهران بازیگر سینما و تلویزیون است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
در روز اول دسترسی مخاطبان سینما به سامانه فروش سینمای ایران، ۲۵۸ نفر به آن مراجعه کرده‌اند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، سامانه فروش سینمای ایران که دوشنبه در سینما شهر رونمایی شد از روز گذشته در دسترس عموم قرار گرفت و در روز اول ۲۵۸ نفر از اطلاعات این سامانه استفاده کرده‌اند. اطلاعات این سامانه پیش از این تنها برای پخش کنندگان و تهیه کنندگان قابل رویت بود که در راستای سیاست شفاف سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی و با همکاری خانه سینما توسط موسسه سینما شهر در دسترس عموم قرار گرفت. این سامانه به آدرسpanel. cinemashahr. ir امکان دسترسی همگان به اطلاعات فروش فیلم‌ها، سینماهای سراسر کشور بر اساس تفکیک سالن و سانس و آمار دفاتر پخش را فراهم می‌کند که به سیستم مکانیزه فروش بلیت در سینماها متصل است و به صورت خودکار اطلاعاتش به روز می‌شود. انتهای پیام
ایرناایرنا3 ماه قبل
دهه‌ای که آن را به عنوان دهه هویت‌یابی جریان سینمای انقلاب می‌شناسند. ** آسیبی که به چشم نیامدآسیب دیگری که این نگاه کمی‌گرایانه با خود به همراه داشت، عدم تنوع ژانرهای تولید آثار سینمایی بود. رخدادی که به واسطه آن عموم مردم می‌توانستند داشته‌ها و آورده‌های یک ساله سینمای انقلاب را به نظاره و داوری بنشیند. ** جولان سینمای دفاع مقدس و کودک در دهه ۶۰دهه ۶۰ را در جریان تولید آثار سینمایی، می‌توان به سینمای دفاع مقدس و سینمای کودک اختصاص داد. البته نهمین دوره جشنواره فیلم فجر به واسطه درایت هنرمندان سینماگر خود به یکی از اثرگذارترین جریان‌های سینمای ایران در دهه دوم انقلاب (دهه ۷۰) منتج می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: مهدی امینی خواه بازیگر سینما و تلویزیون در پی انتصاب حسین انتظامی به ریاست سازمان سینمایی گفت: سینمای ما نیازمند مدیری است که تدبیر ویژه برای رسیدگی به وضعیت بد معیشتی اهالی سینما و کیفیت پایین آثار داشته باشد؛ سینما مدیری می‌خواهد که تخصص کافی در این حوزه داشته باشد و سال‌ها در عرصه سینما فعالیت کرده باشد این آرزوی دیرینه همه اهالی سینما است! بازیگر فیلم‌های سینمایی «چپ دست» و «زن بدلی» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: عوامل متعددی طی سال‌های اخیر دست به دست هم داده تا چرخه سینما آنطور که شایسته است نچرخد؛ تولیدات سینمایی به شدت کم شده، امکان کار و فعالیت برای همه اهالی سینما فراهم نیست و تنها عده‌ای معدود مرتب سرکار هستند و کار می‌کنند. این سینماگر تأکید کرد: سینما نیروهای دغدغه مند و خوش فکر می‌خواهد، صرف جا به جا شدن مدیران در سینما نمی‌تواند تأثیرات مثبتی برای سینمای کشور در پی داشته باشد؛ کسی که مدیر سینمایی می‌شود باید اندیشه را به سینما بازگرداند، باید با درایت ویژه کاری کند که ما مجددا بتوانیم در سطح بین الملل مورد توجه قرار بگیریم و جشنواره‌های معتبر جهان برای فیلم‌های مان سر و دست بشکانند. امینی خواه سپس با بیان اینکه سینمای کشور این روزها از نبود فیلم‌های فاخر رنج می‌برد اظهار داشت: سینما نیازمند تولید در تمامی ژانرها و سبک‌ها و مضامین است اما متأسفانه چند سالی است که تولیدات ما در چند ژانر معدود خلاصه شده‌اند و این برای سینما اصلا خوب نیست. بازیگر فیلم‌های سینمایی «زن زیادی» و «شغال» در خاتمه این گفتگو افزود: امیدوارم رئیس جدید سازمان سینمایی که چند ماهی سرپرست سازمان سینمایی بوده با سیاست گذاری‌های جدید و اصولی روند ناپسند فعلی را برای همیشه به زباله دان تاریخ بفرستند و کاری کنند تا عدالت در سینمای کشور جاری شود؛ امید است زد و بندها در سینما از بین برود و همه چیز بر اساس عدالت به پیش رانده شود.
برنابرنا2 ماه قبل
در روز اول دسترسی مخاطبان سینما به سامانه فروش سینمای ایران ٢٥٨ نفر به آن مراجعه کرده‌اند. به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ سامانه فروش سینمای ایران که دوشنبه در سینما شهر رونمایی شد از روز گذشته در دسترس عموم قرار گرفت و در روز اول ٢٥٨ نفر از اطلاعات این سامانه استفاده کرده‌اند. اطلاعات این سامانه پیش از این تنها برای پخش کنندگان و تهیه کنندگان قابل رویت بود که در راستای سیاست شفاف سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی و با همکاری خانه سینما توسط موسسه سینما شهر در دسترس عموم قرار گرفت. این سامانه به آدرسpanel. cinemashahr. ir امکان دسترسی همگان به اطلاعات فروش فیلم‌ها، سینماهای سراسر کشور بر اساس تفکیک سالن و سانس و آمار دفاتر پخش را فراهم می‌کند که به سیستم مکانیزه فروش بلیت در سینماها متصل است و به صورت خودکار اطلاعاتش به روز می‌شود.
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
سینماپرس: در روز اول دسترسی مخاطبان سینما به سامانه فروش سینمای ایران ۲۵۸ نفر به آن مراجعه کرده‌اند. به گزارش سینماپرس، سامانه فروش سینمای ایران که دوشنبه ششم اسفندماه در موسسه «سینما شهر» رونمایی شد از روز گذشته در دسترس عموم قرار گرفت و در روز اول ۲۵۸ نفر از اطلاعات این سامانه استفاده کرده‌اند. اطلاعات این سامانه پیش از این تنها برای پخش کنندگان و تهیه کنندگان قابل رویت بود که در راستای سیاست شفاف سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی و با همکاری خانه سینما توسط موسسه «سینما شهر» در دسترس عموم قرار گرفت. این سامانه به آدرس panel. cinemashahr. ir امکان دسترسی همگان به اطلاعات فروش فیلم‌ها، سینماهای سراسر کشور بر اساس تفکیک سالن و سانس و آمار دفاتر پخش را فراهم می‌کند که به سیستم مکانیزه فروش بلیت در سینماها متصل است و به صورت خودکار اطلاعاتش به روز می‌شود.
برنابرنا2 ماه قبل
در بهار ۱۳۹۸ تعداد ۴۷ سالن برای اولین بار اکران فیلم‌های نوروزی را تجربه می‌کنند. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ با همت موسسه سینماشهر در کمک به احداث، بازسازی و نوسازی سالن‌های سینمایی ۴۷ سالن طی ماه‌های گذشته به مجموعه ظرفیت اکران سینمای ایران افزوده شده است. بر اساس این گزارش، سینما مرکزی ایذه یک سالن، سینما شهر آفتاب قم ۳ سالن، سینما هنر شهر آفتاب شیراز یک سالن، سینما ایران مال ۱۲ سالن، سینما داریوش بجنورد یک سالن، سینما ویلاژتوریست مشهد ۱۱ سالن، سینما آستارا تهران ۳ سالن، سینما ساحل اصفهان ۹ سالن، سینما فلسطین بروجرد با ۲ سالن و سینما اکو مال مشکین دشت کرج ۶ سالن در نوروز اولین اکران عید را تجربه می‌کنند. در مجموع تعداد ۶ هزار و۷۸۵ صندلی در نوروز امسال (۱۳۹۸) در کشور میزبان حضور علاقمندان برای نمایش فیلم‌های نوروزی است.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: برنامه‌ سینمایی «نقد سینما» در سال ۹۸ از امشب آغاز خواهد شد و در اولین قسمت به نقد و بررسی فیلم سینمایی «تختی» خواهد پرداخت. به گزارش سینماپرس، اولین قسمت از برنامه‌ «نقد سینما» در سال ۹۸ امشب ساعت ۲۲ با موضوع اسطوره سازی‌ در سینما بر روی آنتن شبکه پنج سیما خواهد رفت. این قسمت از برنامه‌ی «نقد سینما» به نقد و بررسی فیلم سینمایی «تختی» به کارگردانی بهرام توکلی می‌پردازد. همچنین سعید مستغاثی و امیر قادری درباره‌ی اسطوره‌سازی و سینمای شناسنامه‌ای در جهان به گفت‌وگو می‌نشینند. در بخشی از برنامه، بررسی اخبار سینمای ایران توسط سیدمحمدصادق لواسانی اجرا خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین|مراسم رونمایی از سامانه فروش سینمای ایران صبح امروز دوشنبه ششم اسفند ماه با حضور منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما و مجید مسچی مدیرعامل موسسه سینما شهر در ساختمان موسسه سینماشهر برگزارشد. وی ادامه داد: این سامانه ۴ نوع اطلاعات از جمله وضعیت کلی سینماها، فروش هر سینما، فروش هر فیلم و دفاتر پخش را در اختیار عموم قرار می‌دهد. البته اگر یک سالن سینما اطلاعات خود را ارائه نکند، سینماشهر بلافاصله پیگیری می‌شود. مسچی در پایان درباره ارائه صحت اطلاعات فروش گفت: صحت اطلاعات فروش بستگی به بلیت دارد، در این زمینه نیز مواردی مورد توجه قرار گرفته است. همچنین استفاده از پنل سامانه فروش از سه شنبه ۷ اسفند ماه قابل دسترسی است.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
‌رئیس اداره سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: هیچ ممیزی در اداره ارشاد نسبت به فیلم‌های روز سینما وجود ندارد، البته شاید شئونات استان با برخی فیلم‌ها همخوانی نداشته باشد. وی افزود: در حال حاضر با توجه به زیرساخت‌های در نظر گرفته شده، سینماهای فعال سطح استان شامل سینما تربیت با ۴۰۰ صندلی، سینما ونوس با ۲ سالن به ظرفیت‌های ۲۲۰ و ۶۳ صندلی، سینما آوینه ۲۲۰ صندلی، سینما کودک در پردیسان با ۲۲۰ نفر ظرفت و سینما شهر آفتاب با ۴ سالن که سالن اصلی با ۳۰۰ نفر ظرفیت، دو سالن ۹۰ نفره و یک سالن ۴۰ نفره که تا آخر اسفند سال جاری افتتاح می‌شود. ‌وی بیان کرد: از نظر زیرساخت‌های سینمایی، حال سینما در قم خوب است، سینمای کودک زیر نظر کانون پرورش فکری کودکان ساخته شد، سالنی وجود داشت که کاربری سینمایی نداشت و سالن همایش بود، با اضافه کردن ظرفیتی به این سالن به سینما تبدیل شد، با توجه به این که این سینما تخصصی کودک است نظر مسئولین بر این بود که صرفا فیلم و پویانمایی حوزه کودک در این سالن به نمایش در بیاید اما به دلیل محدود بودن تولیدات کودک، فیلم‌های خانوادگی هم در این سینما اکران می‌شود، این سینما در سال ۱۳۹۶ افتتاح شد ولی به دلیل وجود برخی مشکلات به بهره‌برداری نرسید، ان شاءالله امسال همزمان با دهه فجر این سینما به بهره‌برداری نهایی می‌رسد. رئیس اداره سینمایی و سمعی بصری ارشاد قم در خصوص استقبال همشهریان از سینما عنوان کرد: شرایط استان از نظر استقبال مردم از سینما و فروش بلیط خوب است، سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار نفر سینمارو داشتیم؛ سینما جزو تفریحات سالم است که هنوز از سبد فرهنگی خانواده‌های قمی حذف نشده است، هیچ ممیزی در اداره ارشاد نسبت به فیلم‌های روز سینما وجود ندارد، البته شاید شئونات استان با برخی فیلم‌ها همخوانی نداشته باشد و ما معتقدیم باید قداست آستان حضرت فاطمه معصومه (س) در قم حفظ شود، فیلم‌ها با نظر خود سینماداران به نمایش درمیاید و ما هم نظارت داریم. رضوانی خاطرنشان کرد: در شهرهای استان سینما ثابت وجود ندارد، اما طرحی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شده که طبق آن فیلم‌های روز سینمای ایران در سینماهای سیار اکران می‌شود، اگر سرمایه‌گذار وجود داشته باشد، ارشاد استان با ارائه بسته‌های حمایتی به سرمایه‌گذار، از تأسیس سینما در شهرهای استان استقبال می‌کند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، سامانه فروش سینمای ایران که دوشنبه ششم اسفندماه در موسسه «سینما شهر» رونمایی شد از روز گذشته در دسترس عموم قرار گرفت و در روز اول ۲۵۸ نفر از اطلاعات این سامانه استفاده کرده‌اند. اطلاعات این سامانه پیش از این تنها برای پخش کنندگان و تهیه کنندگان قابل رویت بود که در راستای سیاست شفاف سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی و با همکاری خانه سینما توسط موسسه «سینما شهر» در دسترس عموم قرار گرفت. این سامانه به آدرس panel. cinemashahr. ir امکان دسترسی همگان به اطلاعات فروش فیلم‌ها، سینماهای سراسر کشور بر اساس تفکیک سالن و سانس و آمار دفاتر پخش را فراهم می‌کند که به سیستم مکانیزه فروش بلیت در سینماها متصل است و به صورت خودکار اطلاعاتش به روز می‌شود.
ایسناایسنا3 ماه قبل
‌رئیس اداره سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: هیچ ممیزی در اداره ارشاد نسبت به فیلم‌های روز سینما وجود ندارد، البته شاید شئونات استان با برخی فیلم‌ها همخوانی نداشته باشد. وی افزود: در حال حاضر با توجه به زیرساخت‌های در نظر گرفته شده، سینماهای فعال سطح استان شامل سینما تربیت با ۴۰۰ صندلی، سینما ونوس با ۲ سالن به ظرفیت‌های ۲۲۰ و ۶۳ صندلی، سینما آوینه ۲۲۰ صندلی، سینما کودک در پردیسان با ۲۲۰ نفر ظرفت و سینما شهر آفتاب با ۴ سالن که سالن اصلی با ۳۰۰ نفر ظرفیت، دو سالن ۹۰ نفره و یک سالن ۴۰ نفره که تا آخر اسفند سال جاری افتتاح می‌شود. ‌وی بیان کرد: از نظر زیرساخت‌های سینمایی، حال سینما در قم خوب است، سینمای کودک زیر نظر کانون پرورش فکری کودکان ساخته شد، سالنی وجود داشت که کاربری سینمایی نداشت و سالن همایش بود، با اضافه کردن ظرفیتی به این سالن به سینما تبدیل شد، با توجه به این که این سینما تخصصی کودک است نظر مسئولین بر این بود که صرفا فیلم و پویانمایی حوزه کودک در این سالن به نمایش در بیاید اما به دلیل محدود بودن تولیدات کودک، فیلم‌های خانوادگی هم در این سینما اکران می‌شود، این سینما در سال ۱۳۹۶ افتتاح شد ولی به دلیل وجود برخی مشکلات به بهره‌برداری نرسید، ان شاءالله امسال همزمان با دهه فجر این سینما به بهره‌برداری نهایی می‌رسد. رئیس اداره سینمایی و سمعی بصری ارشاد قم در خصوص استقبال همشهریان از سینما عنوان کرد: شرایط استان از نظر استقبال مردم از سینما و فروش بلیط خوب است، سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار نفر سینمارو داشتیم؛ سینما جزو تفریحات سالم است که هنوز از سبد فرهنگی خانواده‌های قمی حذف نشده است، هیچ ممیزی در اداره ارشاد نسبت به فیلم‌های روز سینما وجود ندارد، البته شاید شئونات استان با برخی فیلم‌ها همخوانی نداشته باشد و ما معتقدیم باید قداست آستان حضرت فاطمه معصومه (س) در قم حفظ شود، فیلم‌ها با نظر خود سینماداران به نمایش درمیاید و ما هم نظارت داریم. رضوانی خاطرنشان کرد: در شهرهای استان سینما ثابت وجود ندارد، اما طرحی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شده که طبق آن فیلم‌های روز سینمای ایران در سینماهای سیار اکران می‌شود، اگر سرمایه‌گذار وجود داشته باشد، ارشاد استان با ارائه بسته‌های حمایتی به سرمایه‌گذار، از تأسیس سینما در شهرهای استان استقبال می‌کند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
نکته قابل تامل درباره دو فیلم پرفروش سال ۹۷ حضور رضا عطاران به عنوان بازیگر اصلی فیلم است که نشان می‌دهد عطاران همچنان پرفروش‌ترین بازیگر سینمای ایران است. اما سینمای انیمیشن نیز در میان ۱۰ فیلم پرفروش سینما در سال ۹۷ یک نماینده دارد. فیلم سینمایی «پیشونی سفید ۲» نیز در میان ۶ اثری کودک و نوجوان سال ۹۷ است که با فروش ۴ میلیارد تومانی در جایگاه هفدهم پرفروش‌های سال قرار دارد و عنوان نخست فیلم پرفروش کودک در سال ۹۷ را به خود اختصاص داده است. ***کم فروغ‌ها و تعجب از نام‌های مطرحاما در قعر جدول کم فروش‌های سال ۹۷ فیلم سینمایی «در وجه حامل» به کارگردانی بهمن کامیار با فروش ۱۴۹ میلیون تومانی قرار دارد و عنوان کم فروش‌ترین فیلم سال ۹۷ را به تنهایی به خود اختصاص داده است. به گزارش ایرنا، در بررسی کلی و مقایسه‌ای فروش سینما در سال ۹۷ نسبت به سال گذشته تقریبا میزان فروش ۱۱ میلیارد تومان افزایش داشته است که رشد نسبتا قابل قبولی برای هنر هفتم به حساب می‌آید.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، سامانه فروش سینمای ایران که دوشنبه در سینما شهر رونمایی شد از روز گذشته در دسترس عموم قرار گرفت و در روز اول ۲۵۸ نفر از اطلاعات این سامانه استفاده کرده‌اند. اطلاعات این سامانه پیش از این تنها برای پخش کنندگان و تهیه کنندگان قابل رویت بود که در راستای سیاست شفاف سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی و با همکاری خانه سینما توسط موسسه سینما شهر در دسترس عموم قرار گرفت. این سامانه به آدرسpanel. cinemashahr. ir امکان دسترسی همگان به اطلاعات فروش فیلم‌ها، سینماهای سراسر کشور بر اساس تفکیک سالن و سانس و آمار دفاتر پخش را فراهم می‌کند که به سیستم مکانیزه فروش بلیت در سینماها متصل است و به صورت خودکار اطلاعاتش به روز می‌شود. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اگر تاریخ پیدایش سینما را به برادران لومیر نسبت دهیم، اکنون بیش از یک قرن از آغاز فعالیت‌های سینمایی می‌گذرد. میرزا ابراهیم‌خان؛ اولین فیلمبردار ایرانیاولین ردپای سینما در ایران را می‌توان در سفر مظفرالدین شاه جستجو کرد. اولین میزبانی ایرانی از هنر هفتم در سالن‌های روسی‌خاننخستین سالن نمایش فیلم در سال ۱۲۸۳ در خیابان چراغ گاز تهران و توسط ابراهیم‌خان صحاف‌باشی افتتاح شد. به‌زودی اهمیت تجاری فروش بلیط‌های سالن سینما از دید دیگر ایرانیان پنهان نماند و به‌تدریج اشخاص جدیدی به این صنعت نوپا جذب شدند. از جمله این افراد کلنل علینقی‌خان وزیری بود که به همراهی خان‌بابا معتضدی اقدام به تأسیس سالن سینما برای بانوان کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
مراسم رونمایی از سامانه فروش سینمای ایران صبح امروز دوشنبه ششم اسفند با حضور منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما و مجید مسچی مدیرعامل موسسه سینما شهر در ساختمان موسسه سینماشهر برگزار شد. وی ادامه داد: این سامانه ۴ نوع اطلاعات از جمله وضعیت کلی سینماها، فروش هر سینما، فروش هر فیلم و دفاتر پخش را در اختیار عموم قرار می‌دهد. البته اگر یک سالن سینما اطلاعات خود را ارائه نکند، سینماشهر بلافاصله پیگیری می‌شود. مسچی در پایان درباره ارائه صحت اطلاعات فروش گفت: صحت اطلاعات فروش بستگی به بلیت دارد، در این زمینه نیز مواردی مورد توجه قرار گرفته است. همچنین استفاده از پنل سامانه فروش از سه شنبه ۷ اسفند ماه قابل دسترسی است.
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
بنده به عنوان یک سینماگر قدیمی تأکید می‌کنم که اگر قیمت بلیت سینماها افزایش پیدا نکند بسیاری از سالن‌های سینما تعطیل می‌شوند. وی ادامه داد: ما به حداقل‌ها راضی هستیم و می‌خواهیم کاری کنیم که اقتصاد سینما در کف آن بچرخد برای این کار هم نیاز است قیمت بلیت حداقل ۱۰۰ درصد گران شود؛ در حال حاضر قیمت بلیت ۱۵ هزار تومان است و حداقل باید به ۳۰ هزار تومان برسد. تهیه کننده فیلم سینمایی «دشمن زن» با طرح این پرسش که چرا برای یک تئاتر یا کنسرت بلیت ۴۰۰ هزارتومانی فروخته می‌شود اما برای سینما بلیت ۲۰ هزارتومانی زیاد است تصریح کرد: کسانی که به افزایش اندک قیمت بلیت سینماها خرده می‌گیرند اگر راست می‌گویند جلوی قیمت‌های نجومی تئاترها و کنسرت‌ها هم ایستادگی کنند! فرحبخش متذکر شد: بنده معتقدم هزینه‌ها باید بر اساس مخارج بالا برود، امروزه هزینه سالن‌های سینما به شدت افزایش پیدا کرده و بسیاری از سالن داران دیگر توان ادامه فعالیت ندارند. حالا یک عده می‌گویند اگر قیمت بلیت سینماها گران شود مردم دیگر سینما نمی‌روند؟ چطور این مردم می‌روند و این همه پول بلیت برای تئاترها و کنسرت‌ها می‌دهند حالا برای ۵ هزار تومان اضافه‌تر خرج کردن نمی‌توانند برای سینما هزینه کنند؟
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، عباس گودرزی در مراسم افتتاح سینما فلسطین گفت: سینما فلسطین بروجرد جز چهار سالن بزرگ کشور است و به جهت این‌که بخشی از هویت فرهنگی این شهر به شمار می‌شود بازسازی شد و در خدمت مردم قرار گرفت. وی افزود: جدا از سالن اصلی سینما یک سالن با ۴۳ صندلی نیز در این مکان ایجاد شد و درواقع این ظرفیت وجود دارد که هم‌زمان دو فیلم در این سینما در دو سالن مجزا روی پرده برود و همشهریان از آن استفاده کنند. نماینده مردم بروجرد عنوان کرد: مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای بازسازی سینما هزینه شده که یک میلیارد تومان توسط حوزه هنری و مابقی از طریق وزارت ارشاد و استانداردی تأمین‌شده است که ظرف ۹ ماه کار بازسازی صورت گرفت. وی بیان کرد: بازسازی سینما آزادی نیز در دستور کار قرار دارد تا تبدیل به پردیس سینمایی شود و در کنار این موارد سینما دیجیتال هم در حال تکمیل است که به‌زودی افتتاح می‌شود. هنرپیشه سینما و تلویزیون عنوان کرد: در بروجرد یک سینمای دیگر غیرفعال بوده که یک ظرفیت مهم است و با راه‌اندازی دیگر سینمای این شهر بخش هنری می‌تواند قوی‌تر شود.
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
الان در سینما فیلم‌هایی که در سه چهار سال اخیر دیده‌ام معمولا بین ۱۰ تا پانزده بازیگر می‌چرخد. فقط ۱۰ تا پانزده بازیگر آقا و پانزده بازیگر خانم هستند که در همه فیلم‌های نقش می‌گیرند! این بازیگر سینما و تلویزیون افزود: مگر آمریکا بازیگر جوان خوش‌چهره ندارد؟ آنجا هم جوان دارد! مشیری در ادامه افزود: به نظر من رکن اصلی سینما و تلویزیون، بازیگر است؛ بازیگری هم یک‌سری استاندارد دارد. وی گفت: در مجموع باید بگویم برای سینمایی که فقط پانزده بازیگر دارد و عین این پانزده بازیگر در تمام فیلم‌ها بازی می‌کنند، متأسفم.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارش۴۷ سالن سینما طی ماه‌های گذشته به مجموعه ظرفیت اکران سینمای ایران افزوده شده است. سینما مرکزی ایذه یک سالن، سینما شهر آفتاب قم ۳ سالن، سینما هنر شهر آفتاب شیراز یک سالن، سینما ایران مال ۱۲ سالن، سینما داریوش بجنورد یک سالن، سینما ویلاژتوریست مشهد۱۱ سالن، سینما آستارا تهران ۳سالن، سینما ساحل اصفهان ۹ سالن، سینما فلسطین بروجرد با ۲ سالن و سینما اکو مال مشکین دشت کرج ۶ سالن در نوروز اولین اکران عید را تجربه می‌کنند. در مجموع تعداد ۶ هزار و ۷۸۵ صندلی در نوروز پیش رو (۱۳۹۸) در کشور میزبان حضور علاقمندان برای نمایش فیلم‌های نوروزی است.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
ایسنا: دانلود فیلم هزارپا با بازی رضا عطاران و جواد عزتی توانسته است پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شود. بنابر اعلام وب‌سایت سبز پندار، این فیلم سینمایی با ۳۸ میلیارد تومان فروش در سینما توانسته است رکورد فیلم پرفروش سینمای ایران را با اختلاف بسیار بالا نصیب خود کند. دانلود فیلم هزارپا و پخش آن در شبکه نمایش خانگی به تازگی آغازشده و کاربران می‌توانند از طریق سایت سبزپندار به دانلود این فیلم و سایر محصولات منتشرشده در شبکه نمایش خانگی بپردازند. اکران هزارپا از ۲۹ تیرماه ۱۳۹۷ آغازشده و در پنجمین هفته از آغاز اکرانش توانست رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به دست آورد. همچنین فروش هزارپا در کمتر از دو ماه به بیش از سی میلیارد تومان رسید.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
نژلا پیکانیان: عالم فیلم و سینما جذابیت‌های زیادی دارد، جذابیت‌هایی که حتی سیاسیون را هم به تماشای فیلم‌ها و آثار ساخته شده در سینمای ایران سوق می‌دهد. در ایام برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر چهره‌های سیاسی زیادی برای تماشای فیلم‌های سینمایی این دوره از جشنواره به سالن نمایش فیلم‌های اصحاب رسانه آمدند. محمدرضا باهنر نیز یکی از این چهره‌ها بود که برای تماشای فیلم سینمایی «بیست و سه نفر» به پردیس ملت آمد و درباره این فیلم نیز نظر مثبتی داشت. آقای باهنر چقدر اهل فیلم و سینما هستید؟ سینما را دوست دارم و گاه گاهی به سینما می‌روم و فیلم می‌بینم. وضعیت حال حاضر سینمای ایران و محتوا و مضمونی که فیلم‌ها دارند را چطور ارزیابی می‌کنید؟ سوژه‌های زیادی در فرهنگ ایران، اسلام، دفاع مقدس، تحریم‌هایی که اتفاق می‌افتد، مبارزاتی که با تروریسم شکل گرفته وجود دارد.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سیستم سندیکایی سینما هم محکم نیست و هیچ گونه اتفاق مثبتی برای اهالی سینما رقم نمی‌زند. اهالی سینما نه می‌توانند به خانه سینما اتکا کنند نه هیچ شخص و مدیر و مسئولی! ابراهیم وحیدزاده کارگردان پیشکسوت سینما هم همزمان با سال جدید انتقادات جدی خود را بیان کرد و در گفتگو با سینماپرس اظهار داشت: متأسفانه مشکلات سینما ادامه دارد است. مریم بوبانی بازیگر نامدار سینما و تلویزیون هم در این خصوص به سینماپرس گفت: متأسفانه سینمای ایران کلا معضل شده است! ما با مجموعه‌ای از مشکلات در سینمای کشور روبرو هستیم و متأسفانه همه چیز در سینما آشفته و بی نظم و ترتیب است!
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش شنبه شب خبرنگار سینمایی ایرنا، مراسم افتتاحیه سینما فلسطین شهر بروجرد با حضور اهالی سینما و علاقه‌مندان از جمله فاطمه گودرزی بازیگر و وحید موسائیان کارگردان سینما برگزار شد. این بازیگر سینما با اشاره به زیبایی سینما فلسطین، گفت: این سالن واقعا زیبا و مجهز است. انشالله سینما فلسطین که با هویت فرهنگی شهر بروجرد پیوند خورده سالها برای مردم این شهر خاطره بسازد. رئیس حوزه هنری از تاسیس حوزه هنری شهرستان بروجرد و بازسازی سینما آزادی در آینده نزدیک خبر داد. سینما فلسطین بروجرد با دو سالن و ظرفیت ۷۹۶ صندلی توسط موسسه بهمن سبز بازسازی، تجهیز و به روز شده است.

به انتهای لیست رسیدید