سینما

اخبار «سینما»

رکنارکنا1 ماه قبل
او درباره کمرنگ بودن خود در عرصه سینما تاکید کرد: من نمی‌دانم چه بلایی بر سر سینما آمده است. چرا بازیگری که در جوانی برای «اتوبوس شب» دیپلم افتخار جشنواره فجر را گرفته بازیگر تلویزیونی خطاب می‌شود. این بازیگر سینما درباره وجود باندبازی در سینما خاطرنشان کرد: من نمی‌فهمم این تقسیمات بازیگر سینمایی از کجا آمده است. سینمای ایران درگیر باندبازی‌های شدید شده و افراد از خودشان ادای روشنفکر بودن در می‌آورند تا خودشان را در این باندها جای دهند. وضعیت اسفبار سینمای ایران در سالهای اخیر به اوج خود رسیده است زیرا حرف اول سینمای ایران را اسپانسرها می‌زنند نه کارگردانان. اخبار ۲۴ ساعت گذشته را از دست ندهید.
برنابرنا5 روز قبل
شورای صنفی نمایش اسکناس‌های محمدصادق رنجکشان را به تجربه علی سرتیپی ترجیح داد. این بیماری مهلک سالیانی است که به عالم هنر و سینمای ایران نیز سرایت کرده است. از زمانی که غول سینمای ایران از چراغ جادو بیرون آمده و خودنمایی کرده، توازن قوا بر هم خورده است. مطمئن باشد کسانی که دست در جیبش کرده‌اند، بیش از پولی که برای ساخت یک فیلم سینمایی لازم است از آن بیرون کشیده‌اند. سینما آستارا بهانه‌ای بود برای نقب بیشتر به معدن هزارلای جیب محمدصادق رنجکشان، زیرا این سینما هرگز رونق آنچنانی نداشته و نخواهد داشت.
ایرناایرنا4 هفته قبل
فرهنگ فراموشیموسیقی هم مانند سینما و تئاتر برای بیشتر مردم بیگانه بود و ۳۲ درصد جمعیت ایران در یک سال گذشته به موسیقی گوش ندادند! بلیت‌های ۲۰ هزار تومانی؟ حالا خبر رسیده قرار است قیمت بلیت سینما در سال آینده باز هم افزایش یابد. پول‌هایی که برای سینما خرج نمی‌شوددر حقیقت افزایش قیمت بلیت‌ها هیچ بازخوردی در کیفیت سینماها ندارد، هنوز هم صندلی‌ها رنگ و رو رفته‌اند و تکلیف دسته‌شان مشخص نیست که متعلق به نفر راستی است یا چپی! باید دید متولیان سینمای کشور، تصمیم خود برای افزایش قیمت بلیت‌ها را عملی می‌کنند یا مانند «بنزین ۵ هزار تومانی» در حد شایعه باقی می‌ماند! شاید بلیت ۲۰ هزار تومانی و بیشتر، درصد مخاطبان سینما را به مرز فاجعه‌بار تک‌رقمی نزدیک کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
امیرمحمد زند بازیگر «ستایش» می‌گوید که نمی‌دانم چه بلایی بر سر سینما آمده است. میزان نوشت: امیرمحمد زند بازیگر «ستایش» می‌گوید که نمی‌دانم چه بلایی بر سر سینما آمده است. او درباره کمرنگ بودن خود در عرصه سینما تاکید کرد: من نمی‌دانم چه بلایی بر سر سینما آمده است. این بازیگر سینما درباره وجود باندبازی در سینما خاطرنشان کرد: من نمی‌فهمم این تقسیمات بازیگر سینمایی از کجا آمده است. وضعیت اسفبار سینمای ایران در سالهای اخیر به اوج خود رسیده است زیرا حرف اول سینمای ایران را اسپانسرها می‌زنند نه کارگردانان.
ایرناایرنا2 روز قبل
به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، بر اساس اعلام سازمان سینمایی ۴۷ سالن سینما با همت موسسه سینماشهر طی ماه‌های گذشته به مجموعه ظرفیت اکران سینمای ایران افزوده شده است. سینما مرکزی ایذه یک سالن، سینما شهر آفتاب قم ۳ سالن، سینما هنر شهر آفتاب شیراز یک سالن، سینما ایران مال ۱۲ سالن، سینما داریوش بجنورد یک سالن از جمله شهرهایی هستند که همزمان با آغاز اکران نوروز دارای سالن سینما شده‌اند. همچنین سینماهای ویلاژتوریست مشهد با ۱۱ سالن، سینما آستارا تهران با ۳ سالن، سینما ساحل اصفهان با ۹ سالن، سینما فلسطین بروجرد با ۲ سالن و سینما اکو مال مشکین دشت کرج با ۶ سالن در نوروز اولین اکران عید را تجربه می‌کنند. در مجموع تعداد ۶ هزار و ۷۸۵ صندلی در نوروز پیش رو (۱۳۹۸) در کشور میزبان حضور علاقمندان برای نمایش فیلم‌های نوروزی است. به گزارش ایرنا، در نوروز امسال فیلم‌های سینمایی «متری شیش و نیم» در گروه سینمایی آستارا، «غلامرضا تختی» در گروه سینمایی استقلال، «چهارانگشت» در گروه سینمایی زندگی، «زندانی‌ها» در گروه سینمایی آزادی، «رحمان ۱۴۰۰» در گروه سینمایی ایران، «ژن خوک» در گروه سینمایی باغ کتاب و «پیشونی سفید ۳» در گروه سینمایی فرهنگ اکران شده است.
سینماپرسسینماپرس22 ساعت قبل
سینماپرس: هنرمندان برجسته سینما، تلویزیون و تئاتر کشور در آستانه نوروز ۱۳۹۸ از آرزوهای خود گفته و به مردم ایران زمین پیام تبریک فرستادند. امید است که سینمای ایران سال‌های سال شاهد حضور ارزشمند این هنرمندان فرهیخته باشد. گفتنی است؛ محمدعلی کشاورز زادهٔ ۲۶ فروردین ۱۳۰۹ اصفهان و بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون ایران است. او بازیگر صاحب سبک سینما و تلویزیون ایران است. گفتنی است؛ پروانه معصومی متولد ۱۳۲۳ در تهران بازیگر سینما و تلویزیون است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
در روز اول دسترسی مخاطبان سینما به سامانه فروش سینمای ایران، ۲۵۸ نفر به آن مراجعه کرده‌اند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، سامانه فروش سینمای ایران که دوشنبه در سینما شهر رونمایی شد از روز گذشته در دسترس عموم قرار گرفت و در روز اول ۲۵۸ نفر از اطلاعات این سامانه استفاده کرده‌اند. اطلاعات این سامانه پیش از این تنها برای پخش کنندگان و تهیه کنندگان قابل رویت بود که در راستای سیاست شفاف سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی و با همکاری خانه سینما توسط موسسه سینما شهر در دسترس عموم قرار گرفت. این سامانه به آدرسpanel. cinemashahr. ir امکان دسترسی همگان به اطلاعات فروش فیلم‌ها، سینماهای سراسر کشور بر اساس تفکیک سالن و سانس و آمار دفاتر پخش را فراهم می‌کند که به سیستم مکانیزه فروش بلیت در سینماها متصل است و به صورت خودکار اطلاعاتش به روز می‌شود. انتهای پیام
ایرناایرنا1 ماه قبل
دهه‌ای که آن را به عنوان دهه هویت‌یابی جریان سینمای انقلاب می‌شناسند. ** آسیبی که به چشم نیامدآسیب دیگری که این نگاه کمی‌گرایانه با خود به همراه داشت، عدم تنوع ژانرهای تولید آثار سینمایی بود. رخدادی که به واسطه آن عموم مردم می‌توانستند داشته‌ها و آورده‌های یک ساله سینمای انقلاب را به نظاره و داوری بنشیند. ** جولان سینمای دفاع مقدس و کودک در دهه ۶۰دهه ۶۰ را در جریان تولید آثار سینمایی، می‌توان به سینمای دفاع مقدس و سینمای کودک اختصاص داد. البته نهمین دوره جشنواره فیلم فجر به واسطه درایت هنرمندان سینماگر خود به یکی از اثرگذارترین جریان‌های سینمای ایران در دهه دوم انقلاب (دهه ۷۰) منتج می‌شود.
برنابرنا3 هفته قبل
در روز اول دسترسی مخاطبان سینما به سامانه فروش سینمای ایران ٢٥٨ نفر به آن مراجعه کرده‌اند. به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ سامانه فروش سینمای ایران که دوشنبه در سینما شهر رونمایی شد از روز گذشته در دسترس عموم قرار گرفت و در روز اول ٢٥٨ نفر از اطلاعات این سامانه استفاده کرده‌اند. اطلاعات این سامانه پیش از این تنها برای پخش کنندگان و تهیه کنندگان قابل رویت بود که در راستای سیاست شفاف سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی و با همکاری خانه سینما توسط موسسه سینما شهر در دسترس عموم قرار گرفت. این سامانه به آدرسpanel. cinemashahr. ir امکان دسترسی همگان به اطلاعات فروش فیلم‌ها، سینماهای سراسر کشور بر اساس تفکیک سالن و سانس و آمار دفاتر پخش را فراهم می‌کند که به سیستم مکانیزه فروش بلیت در سینماها متصل است و به صورت خودکار اطلاعاتش به روز می‌شود.
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
سینماپرس: در روز اول دسترسی مخاطبان سینما به سامانه فروش سینمای ایران ۲۵۸ نفر به آن مراجعه کرده‌اند. به گزارش سینماپرس، سامانه فروش سینمای ایران که دوشنبه ششم اسفندماه در موسسه «سینما شهر» رونمایی شد از روز گذشته در دسترس عموم قرار گرفت و در روز اول ۲۵۸ نفر از اطلاعات این سامانه استفاده کرده‌اند. اطلاعات این سامانه پیش از این تنها برای پخش کنندگان و تهیه کنندگان قابل رویت بود که در راستای سیاست شفاف سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی و با همکاری خانه سینما توسط موسسه «سینما شهر» در دسترس عموم قرار گرفت. این سامانه به آدرس panel. cinemashahr. ir امکان دسترسی همگان به اطلاعات فروش فیلم‌ها، سینماهای سراسر کشور بر اساس تفکیک سالن و سانس و آمار دفاتر پخش را فراهم می‌کند که به سیستم مکانیزه فروش بلیت در سینماها متصل است و به صورت خودکار اطلاعاتش به روز می‌شود.
برنابرنا1 روز قبل
در بهار ۱۳۹۸ تعداد ۴۷ سالن برای اولین بار اکران فیلم‌های نوروزی را تجربه می‌کنند. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ با همت موسسه سینماشهر در کمک به احداث، بازسازی و نوسازی سالن‌های سینمایی ۴۷ سالن طی ماه‌های گذشته به مجموعه ظرفیت اکران سینمای ایران افزوده شده است. بر اساس این گزارش، سینما مرکزی ایذه یک سالن، سینما شهر آفتاب قم ۳ سالن، سینما هنر شهر آفتاب شیراز یک سالن، سینما ایران مال ۱۲ سالن، سینما داریوش بجنورد یک سالن، سینما ویلاژتوریست مشهد ۱۱ سالن، سینما آستارا تهران ۳ سالن، سینما ساحل اصفهان ۹ سالن، سینما فلسطین بروجرد با ۲ سالن و سینما اکو مال مشکین دشت کرج ۶ سالن در نوروز اولین اکران عید را تجربه می‌کنند. در مجموع تعداد ۶ هزار و۷۸۵ صندلی در نوروز امسال (۱۳۹۸) در کشور میزبان حضور علاقمندان برای نمایش فیلم‌های نوروزی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اعتمادآنلاین|مراسم رونمایی از سامانه فروش سینمای ایران صبح امروز دوشنبه ششم اسفند ماه با حضور منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما و مجید مسچی مدیرعامل موسسه سینما شهر در ساختمان موسسه سینماشهر برگزارشد. وی ادامه داد: این سامانه ۴ نوع اطلاعات از جمله وضعیت کلی سینماها، فروش هر سینما، فروش هر فیلم و دفاتر پخش را در اختیار عموم قرار می‌دهد. البته اگر یک سالن سینما اطلاعات خود را ارائه نکند، سینماشهر بلافاصله پیگیری می‌شود. مسچی در پایان درباره ارائه صحت اطلاعات فروش گفت: صحت اطلاعات فروش بستگی به بلیت دارد، در این زمینه نیز مواردی مورد توجه قرار گرفته است. همچنین استفاده از پنل سامانه فروش از سه شنبه ۷ اسفند ماه قابل دسترسی است.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، سامانه فروش سینمای ایران که دوشنبه ششم اسفندماه در موسسه «سینما شهر» رونمایی شد از روز گذشته در دسترس عموم قرار گرفت و در روز اول ۲۵۸ نفر از اطلاعات این سامانه استفاده کرده‌اند. اطلاعات این سامانه پیش از این تنها برای پخش کنندگان و تهیه کنندگان قابل رویت بود که در راستای سیاست شفاف سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی و با همکاری خانه سینما توسط موسسه «سینما شهر» در دسترس عموم قرار گرفت. این سامانه به آدرس panel. cinemashahr. ir امکان دسترسی همگان به اطلاعات فروش فیلم‌ها، سینماهای سراسر کشور بر اساس تفکیک سالن و سانس و آمار دفاتر پخش را فراهم می‌کند که به سیستم مکانیزه فروش بلیت در سینماها متصل است و به صورت خودکار اطلاعاتش به روز می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
‌رئیس اداره سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: هیچ ممیزی در اداره ارشاد نسبت به فیلم‌های روز سینما وجود ندارد، البته شاید شئونات استان با برخی فیلم‌ها همخوانی نداشته باشد. وی افزود: در حال حاضر با توجه به زیرساخت‌های در نظر گرفته شده، سینماهای فعال سطح استان شامل سینما تربیت با ۴۰۰ صندلی، سینما ونوس با ۲ سالن به ظرفیت‌های ۲۲۰ و ۶۳ صندلی، سینما آوینه ۲۲۰ صندلی، سینما کودک در پردیسان با ۲۲۰ نفر ظرفت و سینما شهر آفتاب با ۴ سالن که سالن اصلی با ۳۰۰ نفر ظرفیت، دو سالن ۹۰ نفره و یک سالن ۴۰ نفره که تا آخر اسفند سال جاری افتتاح می‌شود. ‌وی بیان کرد: از نظر زیرساخت‌های سینمایی، حال سینما در قم خوب است، سینمای کودک زیر نظر کانون پرورش فکری کودکان ساخته شد، سالنی وجود داشت که کاربری سینمایی نداشت و سالن همایش بود، با اضافه کردن ظرفیتی به این سالن به سینما تبدیل شد، با توجه به این که این سینما تخصصی کودک است نظر مسئولین بر این بود که صرفا فیلم و پویانمایی حوزه کودک در این سالن به نمایش در بیاید اما به دلیل محدود بودن تولیدات کودک، فیلم‌های خانوادگی هم در این سینما اکران می‌شود، این سینما در سال ۱۳۹۶ افتتاح شد ولی به دلیل وجود برخی مشکلات به بهره‌برداری نرسید، ان شاءالله امسال همزمان با دهه فجر این سینما به بهره‌برداری نهایی می‌رسد. رئیس اداره سینمایی و سمعی بصری ارشاد قم در خصوص استقبال همشهریان از سینما عنوان کرد: شرایط استان از نظر استقبال مردم از سینما و فروش بلیط خوب است، سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار نفر سینمارو داشتیم؛ سینما جزو تفریحات سالم است که هنوز از سبد فرهنگی خانواده‌های قمی حذف نشده است، هیچ ممیزی در اداره ارشاد نسبت به فیلم‌های روز سینما وجود ندارد، البته شاید شئونات استان با برخی فیلم‌ها همخوانی نداشته باشد و ما معتقدیم باید قداست آستان حضرت فاطمه معصومه (س) در قم حفظ شود، فیلم‌ها با نظر خود سینماداران به نمایش درمیاید و ما هم نظارت داریم. رضوانی خاطرنشان کرد: در شهرهای استان سینما ثابت وجود ندارد، اما طرحی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شده که طبق آن فیلم‌های روز سینمای ایران در سینماهای سیار اکران می‌شود، اگر سرمایه‌گذار وجود داشته باشد، ارشاد استان با ارائه بسته‌های حمایتی به سرمایه‌گذار، از تأسیس سینما در شهرهای استان استقبال می‌کند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
‌رئیس اداره سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: هیچ ممیزی در اداره ارشاد نسبت به فیلم‌های روز سینما وجود ندارد، البته شاید شئونات استان با برخی فیلم‌ها همخوانی نداشته باشد. وی افزود: در حال حاضر با توجه به زیرساخت‌های در نظر گرفته شده، سینماهای فعال سطح استان شامل سینما تربیت با ۴۰۰ صندلی، سینما ونوس با ۲ سالن به ظرفیت‌های ۲۲۰ و ۶۳ صندلی، سینما آوینه ۲۲۰ صندلی، سینما کودک در پردیسان با ۲۲۰ نفر ظرفت و سینما شهر آفتاب با ۴ سالن که سالن اصلی با ۳۰۰ نفر ظرفیت، دو سالن ۹۰ نفره و یک سالن ۴۰ نفره که تا آخر اسفند سال جاری افتتاح می‌شود. ‌وی بیان کرد: از نظر زیرساخت‌های سینمایی، حال سینما در قم خوب است، سینمای کودک زیر نظر کانون پرورش فکری کودکان ساخته شد، سالنی وجود داشت که کاربری سینمایی نداشت و سالن همایش بود، با اضافه کردن ظرفیتی به این سالن به سینما تبدیل شد، با توجه به این که این سینما تخصصی کودک است نظر مسئولین بر این بود که صرفا فیلم و پویانمایی حوزه کودک در این سالن به نمایش در بیاید اما به دلیل محدود بودن تولیدات کودک، فیلم‌های خانوادگی هم در این سینما اکران می‌شود، این سینما در سال ۱۳۹۶ افتتاح شد ولی به دلیل وجود برخی مشکلات به بهره‌برداری نرسید، ان شاءالله امسال همزمان با دهه فجر این سینما به بهره‌برداری نهایی می‌رسد. رئیس اداره سینمایی و سمعی بصری ارشاد قم در خصوص استقبال همشهریان از سینما عنوان کرد: شرایط استان از نظر استقبال مردم از سینما و فروش بلیط خوب است، سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار نفر سینمارو داشتیم؛ سینما جزو تفریحات سالم است که هنوز از سبد فرهنگی خانواده‌های قمی حذف نشده است، هیچ ممیزی در اداره ارشاد نسبت به فیلم‌های روز سینما وجود ندارد، البته شاید شئونات استان با برخی فیلم‌ها همخوانی نداشته باشد و ما معتقدیم باید قداست آستان حضرت فاطمه معصومه (س) در قم حفظ شود، فیلم‌ها با نظر خود سینماداران به نمایش درمیاید و ما هم نظارت داریم. رضوانی خاطرنشان کرد: در شهرهای استان سینما ثابت وجود ندارد، اما طرحی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شده که طبق آن فیلم‌های روز سینمای ایران در سینماهای سیار اکران می‌شود، اگر سرمایه‌گذار وجود داشته باشد، ارشاد استان با ارائه بسته‌های حمایتی به سرمایه‌گذار، از تأسیس سینما در شهرهای استان استقبال می‌کند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، سامانه فروش سینمای ایران که دوشنبه در سینما شهر رونمایی شد از روز گذشته در دسترس عموم قرار گرفت و در روز اول ۲۵۸ نفر از اطلاعات این سامانه استفاده کرده‌اند. اطلاعات این سامانه پیش از این تنها برای پخش کنندگان و تهیه کنندگان قابل رویت بود که در راستای سیاست شفاف سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی و با همکاری خانه سینما توسط موسسه سینما شهر در دسترس عموم قرار گرفت. این سامانه به آدرسpanel. cinemashahr. ir امکان دسترسی همگان به اطلاعات فروش فیلم‌ها، سینماهای سراسر کشور بر اساس تفکیک سالن و سانس و آمار دفاتر پخش را فراهم می‌کند که به سیستم مکانیزه فروش بلیت در سینماها متصل است و به صورت خودکار اطلاعاتش به روز می‌شود. انتهای پیام/
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
بنده به عنوان یک سینماگر قدیمی تأکید می‌کنم که اگر قیمت بلیت سینماها افزایش پیدا نکند بسیاری از سالن‌های سینما تعطیل می‌شوند. وی ادامه داد: ما به حداقل‌ها راضی هستیم و می‌خواهیم کاری کنیم که اقتصاد سینما در کف آن بچرخد برای این کار هم نیاز است قیمت بلیت حداقل ۱۰۰ درصد گران شود؛ در حال حاضر قیمت بلیت ۱۵ هزار تومان است و حداقل باید به ۳۰ هزار تومان برسد. تهیه کننده فیلم سینمایی «دشمن زن» با طرح این پرسش که چرا برای یک تئاتر یا کنسرت بلیت ۴۰۰ هزارتومانی فروخته می‌شود اما برای سینما بلیت ۲۰ هزارتومانی زیاد است تصریح کرد: کسانی که به افزایش اندک قیمت بلیت سینماها خرده می‌گیرند اگر راست می‌گویند جلوی قیمت‌های نجومی تئاترها و کنسرت‌ها هم ایستادگی کنند! فرحبخش متذکر شد: بنده معتقدم هزینه‌ها باید بر اساس مخارج بالا برود، امروزه هزینه سالن‌های سینما به شدت افزایش پیدا کرده و بسیاری از سالن داران دیگر توان ادامه فعالیت ندارند. حالا یک عده می‌گویند اگر قیمت بلیت سینماها گران شود مردم دیگر سینما نمی‌روند؟ چطور این مردم می‌روند و این همه پول بلیت برای تئاترها و کنسرت‌ها می‌دهند حالا برای ۵ هزار تومان اضافه‌تر خرج کردن نمی‌توانند برای سینما هزینه کنند؟
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
مراسم رونمایی از سامانه فروش سینمای ایران صبح امروز دوشنبه ششم اسفند با حضور منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما و مجید مسچی مدیرعامل موسسه سینما شهر در ساختمان موسسه سینماشهر برگزار شد. وی ادامه داد: این سامانه ۴ نوع اطلاعات از جمله وضعیت کلی سینماها، فروش هر سینما، فروش هر فیلم و دفاتر پخش را در اختیار عموم قرار می‌دهد. البته اگر یک سالن سینما اطلاعات خود را ارائه نکند، سینماشهر بلافاصله پیگیری می‌شود. مسچی در پایان درباره ارائه صحت اطلاعات فروش گفت: صحت اطلاعات فروش بستگی به بلیت دارد، در این زمینه نیز مواردی مورد توجه قرار گرفته است. همچنین استفاده از پنل سامانه فروش از سه شنبه ۷ اسفند ماه قابل دسترسی است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، عباس گودرزی در مراسم افتتاح سینما فلسطین گفت: سینما فلسطین بروجرد جز چهار سالن بزرگ کشور است و به جهت این‌که بخشی از هویت فرهنگی این شهر به شمار می‌شود بازسازی شد و در خدمت مردم قرار گرفت. وی افزود: جدا از سالن اصلی سینما یک سالن با ۴۳ صندلی نیز در این مکان ایجاد شد و درواقع این ظرفیت وجود دارد که هم‌زمان دو فیلم در این سینما در دو سالن مجزا روی پرده برود و همشهریان از آن استفاده کنند. نماینده مردم بروجرد عنوان کرد: مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای بازسازی سینما هزینه شده که یک میلیارد تومان توسط حوزه هنری و مابقی از طریق وزارت ارشاد و استانداردی تأمین‌شده است که ظرف ۹ ماه کار بازسازی صورت گرفت. وی بیان کرد: بازسازی سینما آزادی نیز در دستور کار قرار دارد تا تبدیل به پردیس سینمایی شود و در کنار این موارد سینما دیجیتال هم در حال تکمیل است که به‌زودی افتتاح می‌شود. هنرپیشه سینما و تلویزیون عنوان کرد: در بروجرد یک سینمای دیگر غیرفعال بوده که یک ظرفیت مهم است و با راه‌اندازی دیگر سینمای این شهر بخش هنری می‌تواند قوی‌تر شود.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش۴۷ سالن سینما طی ماه‌های گذشته به مجموعه ظرفیت اکران سینمای ایران افزوده شده است. سینما مرکزی ایذه یک سالن، سینما شهر آفتاب قم ۳ سالن، سینما هنر شهر آفتاب شیراز یک سالن، سینما ایران مال ۱۲ سالن، سینما داریوش بجنورد یک سالن، سینما ویلاژتوریست مشهد۱۱ سالن، سینما آستارا تهران ۳سالن، سینما ساحل اصفهان ۹ سالن، سینما فلسطین بروجرد با ۲ سالن و سینما اکو مال مشکین دشت کرج ۶ سالن در نوروز اولین اکران عید را تجربه می‌کنند. در مجموع تعداد ۶ هزار و ۷۸۵ صندلی در نوروز پیش رو (۱۳۹۸) در کشور میزبان حضور علاقمندان برای نمایش فیلم‌های نوروزی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
نژلا پیکانیان: عالم فیلم و سینما جذابیت‌های زیادی دارد، جذابیت‌هایی که حتی سیاسیون را هم به تماشای فیلم‌ها و آثار ساخته شده در سینمای ایران سوق می‌دهد. در ایام برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر چهره‌های سیاسی زیادی برای تماشای فیلم‌های سینمایی این دوره از جشنواره به سالن نمایش فیلم‌های اصحاب رسانه آمدند. محمدرضا باهنر نیز یکی از این چهره‌ها بود که برای تماشای فیلم سینمایی «بیست و سه نفر» به پردیس ملت آمد و درباره این فیلم نیز نظر مثبتی داشت. آقای باهنر چقدر اهل فیلم و سینما هستید؟ سینما را دوست دارم و گاه گاهی به سینما می‌روم و فیلم می‌بینم. وضعیت حال حاضر سینمای ایران و محتوا و مضمونی که فیلم‌ها دارند را چطور ارزیابی می‌کنید؟ سوژه‌های زیادی در فرهنگ ایران، اسلام، دفاع مقدس، تحریم‌هایی که اتفاق می‌افتد، مبارزاتی که با تروریسم شکل گرفته وجود دارد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
ایسنا: دانلود فیلم هزارپا با بازی رضا عطاران و جواد عزتی توانسته است پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شود. بنابر اعلام وب‌سایت سبز پندار، این فیلم سینمایی با ۳۸ میلیارد تومان فروش در سینما توانسته است رکورد فیلم پرفروش سینمای ایران را با اختلاف بسیار بالا نصیب خود کند. دانلود فیلم هزارپا و پخش آن در شبکه نمایش خانگی به تازگی آغازشده و کاربران می‌توانند از طریق سایت سبزپندار به دانلود این فیلم و سایر محصولات منتشرشده در شبکه نمایش خانگی بپردازند. اکران هزارپا از ۲۹ تیرماه ۱۳۹۷ آغازشده و در پنجمین هفته از آغاز اکرانش توانست رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به دست آورد. همچنین فروش هزارپا در کمتر از دو ماه به بیش از سی میلیارد تومان رسید.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش شنبه شب خبرنگار سینمایی ایرنا، مراسم افتتاحیه سینما فلسطین شهر بروجرد با حضور اهالی سینما و علاقه‌مندان از جمله فاطمه گودرزی بازیگر و وحید موسائیان کارگردان سینما برگزار شد. این بازیگر سینما با اشاره به زیبایی سینما فلسطین، گفت: این سالن واقعا زیبا و مجهز است. انشالله سینما فلسطین که با هویت فرهنگی شهر بروجرد پیوند خورده سالها برای مردم این شهر خاطره بسازد. رئیس حوزه هنری از تاسیس حوزه هنری شهرستان بروجرد و بازسازی سینما آزادی در آینده نزدیک خبر داد. سینما فلسطین بروجرد با دو سالن و ظرفیت ۷۹۶ صندلی توسط موسسه بهمن سبز بازسازی، تجهیز و به روز شده است.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، سینما شاید جزو معدود مکان‌های مفرح فرهنگی باشد که مردم ارتباط نزدیک‌تری با این مکان فرهنگی و هنری برقرار می‌کنند. هنوز هیچ تصمیمی اتخاذ شده که بهای بلیت سینماها برای سال آینده افزایش پیدا کند. وی افزود: سینمادارها و صاحبان آثار و تهیه‌کنندگان پیشنهاد دادند به جهت افزایش بهای انرژی (آب، برق، تلفن و گاز) و دو تا دو و نیم برابر افزایش هزینه‌های تولید فیلم‌های سینمایی، شاهد افزایش بهای بلیت سینماها باشیم. این صحبت در حد یک پیشنهاد است؛ اگر قرار باشد چنین اتفاقی بیفتد باید وزارت ارشاد مصوبه صادر کند و کانون پخش و انجمن سینماداران و پخش گردهم بیایند و درباره درصد افزایش بهای بلیت تصمیم بگیرند. البته ناگفته نماند که در صورت روشن شدن تکلیف آیین‌نامه بایستی فیلم‌های شاخص و مدنظر اکران نوروزی، پروانه نمایش بگیرند تا قراردادشان در شورای صنفی نمایش بسته شود.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
سینماهای میزبان جشنواره سی و هفتم فیلم فجر در حال آماده سازی برای میزبانی این رویداد سینمایی و تماشاگران علاقمند هستند. سینماهایی که در تهران میزبان سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر خواهندبود، در چند هفته آینده مورد بررسی و بازبینی قرار می‌گیرند تا برای نمایش فیلم‌ها آمادگی تکنیکی کافی را داشته باشند. به نحوی که سال گذشته چند تن از فیلمسازان و اهالی سینما از کیفیت آن به نسبت دیگر سینماها تعریف کردند. به عنوان نمونه سیستم پخش و صدا جزو بهترین‌های دنیاست.» او افزود: «آستارا دارای دو سالن ۱۲۰ نفری و یک سالن ۵۰۰ نفری است که سالن پانصد نفری را برای جشنواره فیلم فجر اختصاص دادیم. اگر قرار باشد سینمای ما به معلولان عزیز هم تعلق بگیرد، سالن یک را که همکف است برای این موضوع در نظر داریم و تمهیدات آن پیش بینی شده‌است.» اختصاص یک سالن سینما ماندانا به جشنواره فیلم فجرمحمد قاصداشرفی، مدیر سینما ماندانا درباره آخرین وضعیت این سینما برای نمایش فیلم‌های جشنواره فیلم فجر گفت: «سالن اصلی ما همیشه در اختیار جشنواره فیلم فجر بوده و یکی از سالن‌های استاندارد کشور محسوب می‌شود؛ پس همیشه باید در وضعیت کیفیت عالی به سر ببرد.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
ظاهرا قرار است در سال آینده قیمت بلیت سینماها افزایشی ۲۵ درصدی را تجربه کند. علی سرتیپی مدیر عامل شرکت فیلمیران و تهیه‌کننده سینما پیرامون بالا رفتن قیمت بلیت سینما و تاثیر آن بر جامعه و سینماروها می‌گوید: قطعا بنده هر نوع گرانی را تأیید نمی‌کنم چراکه گرانی به ضرر مصرف‌کننده است. اگر بخواهم همه حرف‌هایم را در یک جمله خلاصه کنم باید بگویم که ما مجبور و ناگزیر به افزایش قیمت بلیت سینما هستیم! بنده به عنوان یک سینماگر قدیمی تأکید می‌کنم که اگر قیمت بلیت سینماها افزایش پیدا نکند، بسیاری از سالن‌های سینما تعطیل می‌شوند. در غیر این صورت بالا رفتن بلیت سینماها فقط فشار مضاعفی است بر مردمی که زیر بار انواع گرانی‌ها هستند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش ایرنا، محسن مومنی شریف عصر پنجشنبه در آیین افتتاح سینما فلسطین بروجرد افزود: در دنیای امروز سینماها شاخص ارزیابی فرهنگ یک شهر و کشور در کنار کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی هستند. وی با اشاره به اینکه بروجرد در فرهنگ و تمدن کشور جایگاه ویژه‌ای دارد، اظهارداشت: شاخصه‌های ارزیابی فرهنگ بروجرد ستارگان و بزرگانی هستند که در طول تاریخ نورافشانی کردند. مومنی شریف اضافه کرد: سینما فلسطین بروجرد از سینماهای قدیمی کشور است و همه مسئولان استان و نمایندگان در بازسازی این سینما نقش داشتند. رئیس حوزه هنری کشور افزود: با توجه به جایگاه ویژه شهرستان تلاش می‌کنیم حوزه هنری در این شهرستان تاسیس شود. به گزارش ایرنا، در آیین افتتاح رسمی سینما فلسطین بروجرد فاطمه گودرزی بازیگر و وحید موسائیان کارگران مطرح سینما و تلوزیون حضور داشتند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
اما بلیت سینماها هرساله و با توجه به تورم تا حدی افزایش پیدا می‌کند. روز ۲۸ بهمن‌ماه امسال بود که فرجی، سخنگوی شورای صنفی درباره افزایش بلیت سینما در سال ۹۸ سخن گفت. هنوز هیچ تصمیمی اتخاذ نشده که بهای بلیت سینماها برای سال آینده افزایش پیدا کند.» اما این افزایش قیمت، تنها مختص سال ۹۸ نیست، بلکه در سال‌های گذشته هم شاهد روند این افزایش‌ها بوده‌ایم. به‌طور مثال اقشاری که در روز، وقت آزادتری دارند یا محصل و دانشجو هستند می‌توانند در ساعات صبح که بلیت قیمت پایین‌تری دارد به سینما بروند. از چهار بعد از ظهر تا هفت شب قیمت تا حدودی بیشتر می‌شود و از هفت شب تا یازده شب قیمت واقعی بلیت سینما درنظر گرفته شده است.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برنامه‌ریزی برای توسعه صنعت سینما در استان به منظور افزایش نشاط اجتماعی خبر داد. حجت الاسلام علی اصغر فضیلت دقایقی پیش در آئین اختتامیه دهمین دوره فیلم و عکس استان سمنان که در فرهنگسرای کومش سمنان و با حضور معاون وزیر ارشاد برگزار شد اظهار داشت: هدف سینمای در تراز جمهوری اسلامی ایران ایجاد نشاط و امید در جامعه است و این امر مهم در استان سمنان هم دنبال می‌شود. وی با بیان اینکه سینما باید سبب افزایش امید در جامعه شود گفت: سینمایی امیدافرین است که مبتنی بر شور و ‌شعور و اخلاق و معرفت باشد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه صنعت سیمنان در این استان توسعه می‌یابد گفت: در حال حاضر هفت سینما با ۹ سالن اکران فیلم در استان سمنان وجود دارد و در این سینماها امسال ۵۱ فیلم اکران شد. حجت الاسلام فضیلت با اشاره به اینکه سینماهای استان امسال ۹۰ هزار مخاطب داشتند، گفت: سینما در سالهای رشد مطلوبی داشته است.
برنابرنا2 هفته قبل
نسخه با کیفیت فیلم سینمایی «خط قرمز» ساخته توقیفی مسعود کیمیایی در برنامه کانون فیلم خانه سینما به نمایش در می‌آید. ایرن زازیانس بازیگر مطرح سینمای قبل از انقلاب دیگر بازیگر این فیلم بود اما گروه سازنده مجبور به حذف سکانس‌های او و جایگزینی فریماه فرجامی شدند. مسعود کیمیایی، جواد طوسی و ناصر صفاریان (دبیر کانون فیلم خانه سینما) بعد از نمایش فیلم در نشستی شرکت خواهند کرد. این برنامه در روز سه‌شنبه ۱۴ اسفند از ساعت ۱۸ در سالن سیف‌الله داد خانه سینما به نشانی خیابان بهار جنوبی، خیابان سمنان، شماره ۲۹ برگزار می‌شود. «خط قرمز» اولین فیلم مسعود کیمیایی در بعد از انقلاب بود که تنها یکبار در اولین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و پس از آن به محاق توقیف رفت.

به انتهای لیست رسیدید