مهم‌ترین و آخرین اخبار سینما
سینما

اخبار «سینما»

ساعت ۲۴ساعت ۲۴30 دقیقه قبل
ساعت ۲۴-حبیب رضایی تاکید کرد روایت فیلم «سرخپوست» برای نابینایان، پرچالش‌ترین تجربه زندگی حرفه‌ای‌اش بوده که با بازخوردهای مثبتی هم همراه شده است. این اتفاق بی‌نظیر به همت سوینا (سینمای مخصوص نابینایان) با مدیریت خانم‌ گلاره عباسی و همکاری مدیریت محترم پردیس چارسو، انجام‌ شد. تجربه‌ای ناشناخته و بسیار مهم دست کم برای این حقیر و حال که به سرانجام رسید و به لطف خدا بازخوردهای غیرقابل توصیفی دریافت شده، می‌توانم بگویم یکی از پرچالش‌ترین تجربیات زندگی حرفه‌ای‌ام از سر و دل گذشت. وقتی به کلمه «پایان» رسیدم و همه عوامل و دست‌اندرکاران این اتفاق ناب، هیجان و شور مخاطبان درخشان این تجربه را دیدیم، تازه دریافتیم که چه پتانسیل و منبع کمیاب انرژی وجود داشته و ما از آن غافل بودیم در سینما …گفتنی‌ها از برخوردها و محبت‌های غیرقابل توصیف این عزیزان، بسیار است، اما این چند خط قلمی شد تا هم، خوشی و لذت بی‌مثالش، تقسیم شود و ‌هم دعوتی باشد به این ضیافت از جنس نور، برای سایر همکاران. که گفت: آنچه نادیدنی است، آن بینی … فعلا همین.»
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین32 دقیقه قبل
موضوع فیلمنامه «ستایش ۳» نظر مخاطبان را جلب خواهد کرد/بازی در سریال «همسران» تاثیری در آینده کاری من نداشتبازیگر سریال «ستایش ۳» گفت: با توجه به فیلمنامه‌ای که خواندم احتمال می‌دهم که مخاطب با سریال «ستایش ۳» ارتباط خوبی برقرار می‌کند، از نظر من مردم این سریال را دوست خواهند داشت. تهیه کننده فیلم سینمایی عنکبوت درباره آخرین مراحل ساخت فیلم سینمایی «عنکبوت» اذعان کرد: در حال حاضر تنها انتخاب محسن تنابنده به عنوان بازیگر اصلی این فیلم قطعی شده و جز آن هیچ بازیگری را قطعی نکرده‌ایم. فیلمبرداری فیلم سینمایی «زنبور کارگر» به نویسندگی سعید نعمت اله و تهیه کنندگی و کارگردانی افشین صادقی چندی پیش در تهران آغاز شده و همچنان در حال انجام است. عدم وضوح برنامه‌ها و نحوه اختصاص ارز دولتی به برخی از واردکنندگان از سوی کارگروه ساماندهی کاغذ و زینک چالش بر انگیز شده است. کارگروه ساماندهی کاغذ و زینک نتوانسته کارنامه موفقی را در طول دوره فعالیت خود ارائه کند.
مهرمهر46 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حمید منوچهری هنرمند پیشکسوت و نامدار رادیو، دوبله، تئاتر، سینما و تلویزیون از جوانان توانمند و علاقه مند به حوزه نمایش‌های رادیویی برای شرکت در سومین جشنواره نمایش کوتاه رادیویی «نوایش» دعوت به عمل آورد. این هنرمند پیشکسوت افزود: البته شرکت کنندگان در بخش مردمی که معمولا اغلب آنها جوانان هستند باید ببینند که آیا در عرصه تولید نمایش‌های رادیویی توانمندی لازم را دارند یا خیر. به عبارتی می‌بایست با آن حرفه‌ای برخورد کنند تا اثر قابل قبولی را برای بخش مسابقه مردمی ارائه دهند که در صورت انتخاب از رادیو نمایش پخش شود. حمید منوچهری در پایان تأکید کرد: بهتر است همگان درباره نمایش‌های کوتاه رادیویی عمیق فکر کنند تا تمامی عوامل تولید و ساخت یک نمایش رادیویی باه شکل حرفه‌ای و در مدت زمان اندک بر مخاطبان خود تأثیر بگذارند. این روزها رادیو نمایش در حال جمع آوری آثار بخش حرفه‌ای و مردمی برای شرکت در سومین جشنواره نمایش‌های کوتاه رادیویی «نوایش» است و علاقه مندان می‌توانند برای دریافت فراخوان و نیز شرکت در این جشنواره به سایت: www. radionamayesh. ir مراجعه کنند.

انهدام ۱۱٫۰۰۰ اسلحه در پرو + فیلم

رکنارکنا48 دقیقه قبل
همشهریهمشهری48 دقیقه قبل
به گزارش ایسنا؛ غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره آخرین مصوبات شورا در جلسه یکشنبه ۳۰ تیرماه گفت: فیلم‌های «قصرشیرین» رضا میرکریمی در سرگروه آزادی، «سرکوب» رضا گوران‌ در سرگروه آستارا و «تپلی و من» حسین قناعت در گروه فرهنگ به جای فیلم‌های «ماهمه باهم هستیم»، «سرخپوست» و «کارکثیف» اکران میشوند ولی نمایش این فیلم‌های تعویض شده در زیرگروه ادامه دارد. او افزود: همچنین سقف تعداد هفته‌های نمایش فیلم فیلم «شبی که ماه کامل شد» خاتمه یافته ولی طبق ماده ۱۴نظام نامه فصل چهار فیلمهای ارزشی دفاع مقدس انقلاب می‌توانند در صورتی که کف فروش را پر کنند تا سقف ۱۰ هفته نمایش داشته باشند. به گفته فرجی فیلم سینمایی «تگزاس» از چهارشنبه دوم مردادماه فقط در سانس فوق العاده و پردیس‌های با بیشتر از هفت سالن میتواند ادامه نمایش داشته باشد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴49 دقیقه قبل
ساعت ۲۴-سارا بهرامی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی، جایزه بهترین بازیگر جشنواره فیلم مالزی را دریافت کرد. فیلم سینمایی «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی در شش بخش بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر مکمل زن و بهترین بازیگر مکمل مرد نامزد دریافت جایزه از سومین جشنواره فیلم مالزی شده بود که در مراسم اختتامیه، سارا بهرامی توانست جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کند. این فیلم چند روز قبل نیز جایزه بهترین فیلم از نگاه منتقدان و خبرنگاران سینمایی را از جشنواره زردآلوی طلایی ارمنستان دریافت کرده بود. عرضه بین‌المللی دارکوب برعهده موسسه هنر هفتم با مدیریت علیرضا شاهرخی است. مهناز افشار، سارا بهرامی، هادی حجازی‌فر، نگار عابدی و با حضور جمشید هاشم‌پور و امین حیایی بازیگران «دارکوب» هستند.
فارسفارس59 دقیقه قبل
صادق خرازی درباره مستند «آن زمستان» (مستندی درباره یک مقطع از زندگی آیت الله مصباح یزدی) تصریح کرد: آیت الله مصباح را یک فیلسوف، مفسر و عالم ربانی می‌دانم که شخصیت ایشان به مراتب از آن چه در مستند «آن زمستان» به تصویر کشیده شده بالاتر است. وی با انتقاد از چیدمان فیلم «آن زمستان» تصریح کرد: ای کاش این فیلم بیشتر درباره شخصیت فکری و فرهنگی آیت الله مصباح می‌بود در حالی که بیشتر درباره شخصیت سیاسی ایشان است و متأسفانه برخی پرسش‌ها را نیز حول این محور و درباره برخی فعالیت‌های سیاسی در برخی مقاطع انتخاباتی بی پاسخ می‌گذارد. این فعال سیاسی در پایان سخنان خود، تهیه این فیلم را آغازی مبارک و فرخنده در تولید آثاری از این دست دانست که می‌تواند با در نظر گرفتن ملاحظات بیشتر، آثار مطلوب‌تری را نیز رقم بزند. وی ادامه داد: این فیلم تلاش دارد تا اندیشه و استواری اندیشه آیت الله مصباح را نشان دهد و این نکته را برای مخاطب تبیین کند که این شخصیت هیچ گاه از اصول و نشاط علمی و فکری خود کوتاه نیامده است. انتهای پیام/۲۲۵۸/خ
ایلناایلنا1 ساعت قبل
سارا بهرامی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی، جایزه بهترین بازیگر جشنواره فیلم مالزی را دریافت کرد. به گزارش ایلنا، این فیلم سینمایی به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی در ۶ بخش بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر مکمل زن و بهترین بازیگر مکمل مرد نامزد دریافت جایزه از سومین جشنواره فیلم مالزی شده بود که در مراسم اختتامیه، سارا بهرامی توانست جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کند. این فیلم چند روز قبل نیز جایزه بهترین فیلم از نگاه منتقدان و خبرنگاران سینمایی را از جشنواره زردآلوی طلایی ارمنستان دریافت کرده بود. عرضه بین‌المللی دارکوب برعهده موسسه هنر هفتم با مدیریت علیرضا شاهرخی است. مهناز افشار، سارا بهرامی، هادی حجازی‌فر، نگار عابدی و با حضور جمشید هاشم‌پور و امین حیایی بازیگران «دارکوب» هستند.
موجموج1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی قصر شیرین به کارگردانی رضا میرکریمی شب گذشته شنبه (۲۹ تیر) در پردیس چارسو برگزار شد. در ابتدای این مراسم، رضا میرکریمی ضمن خوشامدگویی به میهمانان و سینماگران، حضور و حمایت آنها را بزرگترین سرمایه خود در مسیر فیلمسازی دانست. میرکریمی سپس با اشاره به هزینه‌های هنگفت تبلیغات برای فیلم‌های سینمایی، از حاضران درخواست کرد که اگر «قصر شیرین» را دوست داشتند، او را در تبلیغات این فیلم همراهی کنند. در پایان نمایش فیلم نیز، بسیاری از هنرمندان حاضر، بر علاقه خود برای دعوت مردم به تماشای قصر شیرین تاکید کردند. اصغر فرهادی، مجید مجیدی، رخشان بنی اعتماد، رضا عطاران، ایرج طهماسب، کمال تبریزی، جمال ساداتیان، محمد اصفهانی، رضا کیانیان، مهتاب کرامتی، مریلا زارعی، بابک حمیدیان، ستاره اسکندری، حبیب رضایی، رضا یزدانی، سیدغلامرضا موسوی، سیروس الوند، سیدمحمود رضوی، مرضیه برومند، همایون اسعدیان، مجید انتظامی، محمد رحمانیان، سعید راد، امین تارخ، مجید مظفری، نیکی مظفری، سروش صحت، شهرام شاه حسینی، سام درخشانی، ماهور الوند، شیلا خداداد، منوچهر هادی، یکتا ناصر، نازنین بیاتی، سجاد افشاریان، امیرمهدی ژوله، مهران غفوریان، محمدرضا شریفی‌نیا، آزیتا حاجیان، مهراوه شریفی‌نیا، محمدرضا غفاری و … به همراه حامد بهداد، یونا تدین، نیوشا علیپور، ژیلا شاهی و سایر عوامل فیلم مهمانان افتتاحیه قصر شیرین بودند.
مهرمهر1 ساعت قبل
رؤیای پهلوی در جمهوری اسلامییامین‌پور ابتدا روایتی از تاریخ پس از انقلاب اسلامی و بستر تاریخی شهید آوینی ارائه داد و گفت: شما خیلی باید تاریخ بخوانید تا به رؤیای نسلی که انقلاب کرد نزدیک شوید. عده‌ای حتی ریل جدیدی برای انقلاب اسلامی گذاشتند. آوینی؛ یک نیروی واکنش‌سریعوی دربارۀ جایگاه تاریخی تفکر شهید آوینی گفت: اهمیت شهید آوینی اینجا مشخص می‌شود: یک نیروی واکنش‌سریع که هرجا احساس می‌کند رؤیا در حال عوض‌شدن است، حاضر می‌شود. او بیان کرد: شهید آوینی رؤیای انقلاب اسلامی را به‌خوبی درک کرده بود. آوینی هنوز معلم انقلاب استیامین‌پور در ادامه گفت: متأسفم که بگویم ۲۶ سال پس از شهادت شهید آوینی هنوز او سمت معلمی دارد.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
رسانه‌های رسمی هنوز علت درگذشت ناگهانی این هنرمند جوان را اعلام نکرده‌اند در عین حال، چند صفحه اینستاگرامی نوشته‌اند که علت مرگ، خودکشی بوده است. واپسین ساعات دو روز گذشته بود که خبر درگذشت دلارام هاشمی، بازیگر جوان تئاتر ایران مخابره شد. خانه تئاتر طی متنی این ضایعه را به خانواده او و هنرمندان تسلیت گفت اما رسانه‌های رسمی هنوز علت درگذشت ناگهانی این هنرمند جوان را اعلام نکرده‌اند. در عین حال، چند صفحه اینستاگرامی نوشته‌اند که علت مرگ، خودکشی بوده است. دلارام پهلوان هاشمی بیشتر در تئاتر فعال بود و کارگردانی یک اثر کوتاه سینمایی به نام «مثلث» را نیز بر عهده داشته است.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فیلم، مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «قصر شیرین» ساخته سیدرضا میرکریمی شب گذشته ۲۹ تیرماه در پردیس چارسو برگزار شد. در ابتدای این مراسم رضا میرکریمی ضمن خوشامدگویی به مهمانان و سینماگران، حضور و حمایت آنها را بزرگترین سرمایه خود در مسیر فیلمسازی دانست. میرکریمی سپس با اشاره به هزینه‌های هنگفت تبلیغات برای فیلم‌های سینمایی از حاضران درخواست کرد که اگر «قصر شیرین» را دوست داشتند، او را در تبلیغات این فیلم همراهی کنند. در پایان نمایش فیلم نیز هنرمندان حاضر بر دعوت مردم به تماشای «قصر شیرین» تاکید کردند. اصغر فرهادی، مجید مجیدی، رخشان بنی اعتماد، رضا عطاران، ایرج طهماسب، کمال تبریزی، جمال ساداتیان، محمد اصفهانی، رضا کیانیان، مهتاب کرامتی، مریلا زارعی، بابک حمیدیان، ستاره اسکندری، حبیب رضایی، علی ربیعی سخنگوی دولت، بیژن نوباوه، نادر طالب‌زاده، داریوش فرهنگ، رضا یزدانی، سیدغلامرضا موسوی، فریدون جیرانی، ابوالحسن داودی، بیتا منصوری، علیرضا شجاع نوری، سیروس الوند، سیدمحمود رضوی، مرضیه برومند، مونا زندی، همایون اسعدیان، مجید انتظامی، مسعود رایگان، کورش تهامی، محمد رحمانیان، سعید راد، امین تارخ، مجید مظفری، نیکی مظفری، سروش صحت، شهرام شاه حسینی، سام درخشانی، ماهور الوند، شیلا خداداد، منوچهر هادی، یکتا ناصر، نازنین بیاتی، سجاد افشاریان، امیرمهدی ژوله، مهران غفوریان، محمدرضا شریفی‌نیا، ناصر ممدوح، آزیتا حاجیان، مهراوه شریفی‌نیا، محمدرضا غفاری، کیوان کثیریان، محمد داودی، امیرحسین علم الهدی و… به همراه حامد بهداد، یونا تدین، نیوشا علیپور، ژیلا شاهی و سایر عوامل فیلم مهمانان افتتاحیه «قصر شیرین» بودند.
زوم‌جیزوم‌جی1 ساعت قبل
در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، فیلم Avengers: Endgame (اونجرز: پایان بازی) سرانجام به یک رکورد تاریخی دست یافت. طبق خبری که هالیوود ریپورتر منتشر کرده، فروش قسمت چهارم فیلم Avengers (اونجرز) تا پایان روز شنبه به ۲٫۷۸۹۲ میلیارد دلار رسید تا اختلاف این فیلم با فیلم Avatar (آواتار) با فروش ۲٫۷۸۹۷ میلیارد دلار به حدود ۵۰۰ هزار دلار برسد. قابل انتظار است که فیلم Avengers: Endgame در روز یکشنبه بیش از ۵۰۰ هزار دلار دیگر فروش کند تا رسما رکورد فروش فیلم Avatar را پس از نزدیک به ۱۰ سال بشکند. اگرچه فیلم Avengers: Endgame موفق شد فیلم Avatar را در گیشه جهانی شکست دهد، اما همچنان دومین فیلم پر فروش سینمای آمریکای شمالی است که شکستن این رکورد در حال حاضر ممکن نیست. مدتی پیش بود که کمپانی مارول استودیو تاریخ انتشار نسخه خانگی و دیجیتالی فیلم Avengers: Endgame را تایید و اعلام کرد.
موجموج1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، با اتمام تصویربرداری فیلم سینمایی سرزمین آبی به کارگردانی علی فخر موسوی و تهیه‌کنندگی سیدرضا محقق در شهر سوادکوه مازندران، مراحل پس از تولید این فیلم در سه کشور جمهوری چک، اکراین و ایتالیا آغاز شد. این فیلم، تولید مشترک سینمای ایران و جمهوری چک است که با همکاری کمپانی‌هایی از کشورهای اکراین و ایتالیا به صورت کامل در بخش خصوصی ساخته شده است و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده اکران عمومی خود را از اروپا و آمریکای شمالی آغاز خواهد کرد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: دکتر آرش پیرو، پس از مشکلاتی، تهران را به مقصد روستایی مرزی ترک می‌کند. دکتر در روستا به کشف پازل‌هایی از گذشته می‌پردازد. محمدرضا رهبری، منوچهر آذر، بهزاد دورانی، سحر عبدالهی، محمد جهان‌شاهی، فریبرز علی‌اکبرپور، آرزو ابی‌زاده، مریم جنگروی و محمد اعلایی بازیگران سرزمین آبی هستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حبیب رضایی، بازیگر فیلم سینمایی «سرخپوست»، ساخته نیما جاویدی که در اکران این فیلم برای نابینایان مسئول فضاسازی و توضیح صحنه‌ها برای حاضران را داشت، با انتشار پستی در اینستاگرام درباره این تجربه خود نوشت: «روز جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ برای «اولین بار» در ایران و حتی شاید در جهان -با جستجوی سه ماهه از همه مراکز و سالن‌های معتبر سینمایی و بنگاه‌های خبری قابل اطمینان در دنیا، هیچ نمونه مشابهی یافت نشد- یک فیلم روز و در حال اکران- این بار «سرخپوست» - با ارائه توضیح صحنه که به صورت زنده توسط صاحب این قلم انجام میشد، برای عزیزان نابینا پخش شد. این اتفاق بی‌نظیر به همت سوینا (سینمای مخصوص نابینایان) با مدیریت خانم‌ گلاره عباسی و همکاری مدیریت محترم پردیس چارسو، انجام‌ شد. تجربه‌ای ناشناخته و بسیار مهم دست کم برای این حقیر و حال که به سرانجام رسید و به لطف خدا بازخوردهای غیرقابل توصیفی دریافت شده، می‌توانم بگویم یکی از پرچالش‌ترین تجربیات زندگی حرفه‌ای‌ام از سر و دل گذشت. وقتی به کلمه «پایان» رسیدم و همه عوامل و دست‌اندرکاران این اتفاق ناب، هیجان و شور مخاطبان درخشان این تجربه را دیدیم، تازه دریافتیم که چه پتانسیل و منبع کمیاب انرژی وجود داشته و ما از آن غافل بودیم در سینما …گفتنی‌ها از برخوردها و محبت‌های غیرقابل توصیف این عزیزان، بسیار است، اما این چند خط قلمی شد تا هم، خوشی و لذت بی‌مثالش، تقسیم شود و ‌هم دعوتی باشد به این ضیافت از جنس نور، برای سایر همکاران. که گفت: آنچه نادیدنی است، آن بینی … فعلا همین.» ۵۷۲۴۳
فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، شانزدهمین جلسه از سلسله‌نشست‌های ماهانۀ شعرخوانی (ویژۀ اعضای ادوار مختلف آفتابگردان‌ها) با عنوان ماه‌شعر، با اجرای میلاد عرفان‌پور در دفتر مؤسسه شهرستان ادب برگزار می‌شود. مهمان ویژۀ شانزدهمین جلسۀ ماه‌شعر، محسن رضوانی است. این نشست همراه با شعرخوانی سیدعلی رکن‌الدین از اعضای دورۀ اول آفتابگردان‌ها و نقد و بررسی مجموعه‌غزل دچار و شعرخوانی آفتابگردان‌های ادوار مختلف برگزار خواهد شد. شانزدهمین جلسه از سلسله‌نشست‌های ماهانۀ شعرخوانی (ویژۀ اعضای ادوار مختلف آفتابگردان‌ها) دوشنبه ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۸، ساعت ۱۸:۰۰ در تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از سه‌راه طالقانی، روبروی سینما صحرا. پلاک ۱۶٨، طبقه چهارم برگزار می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
اولین پخش سریال دلیران تنگستان به اسفندماه سال ۱۳۵۳ برمی گردد که تا بهار سال بعدش ادامه داشت. اولین پخش سریال دلیران تنگستان به اسفندماه سال ۱۳۵۳ برمی گردد که تا بهار سال بعدش ادامه داشت. این هنرمند در مصاحبه‌هایش تاکید کرد: بارها سریال جنگی بازی کرده‌ام، ولی هیچ‌کدام مثل سریال دلیران تنگستان نبود. بازیگرانی که امروز کنارمان نیستنددر سریال دلیران تنگستان هنرمندان زیادی حضور داشتند که بیشتر آنها امروز کنار ما نیستند و دار فانی را وداع گفتند. همین هوای بسیار گرم باعث شد من بیمار شوم و زیاد نتوانم با گروه سازنده دلیران تنگستان همراهی کنم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
سارا بهرامی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی، جایزه بهترین بازیگر سومین دوره جوایز سینمایی گلدن گلوبال مالزی را دریافت کرد. اعتمادآنلاین| «دارکوب»، فیلم به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی در ۶ بخش بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر مکمل زن و بهترین بازیگر مکمل مرد نامزد دریافت جایزه از سومین دوره جوایز گلدن گلوبال مالزی شده بود که در مراسم اختتامیه، سارا بهرامی توانست جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کند. این فیلم چند روز قبل نیز جایزه بهترین فیلم از نگاه منتقدان و خبرنگاران سینمایی را از جشنواره زردآلوی طلایی ارمنستان دریافت کرده بود. مهناز افشار، سارا بهرامی، هادی حجازی‌فر، نگار عابدی و با حضور جمشید هاشم‌پور و امین حیایی بازیگران «دارکوب» هستند. سال گذشته حامد بهداد برای بازی در فیلم «سد معبر» موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد از این جوایز سینمایی شده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، فیلم سینمایی «اونجرز» با نام اصلی «پایان بازی» بالاخره توانست با عبور از فیلم سینمایی «آواتار» به عنوان پرفروشترین فیلم تاریخ سینمای جهان شناخته شود. پیش‌بینی می‌شود تا پایان یکشنبه فروش «آخر بازی» حدود یک میلیون دلار بیشتر از فیلم جیمز کامرون شود. پایان بازی تاکنون ۲٫۷ میلیارد دلار در سراسر جهان فروش کرده که آن را به پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۹، پرفروش‌ترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ و دومین فیلم پرفروش تمام ادوار تاریخ سینما تبدیل می‌کند، رکوردی که به احتمال فراوان این فیلم را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما معرفی می‌کند. بنر مأمور می‌شود تا بشکن بزند و کسانی که پنج سال پیش توسط تانوس محو شدند را به زمان حال برگردانند. مقر انتقام‌جویان توسط سفینه تانوس تخریب می‌شود و جنگ میان لشکر تانوس و انتقام‌جویان برای بار دوم صورت می‌گیرد.
زوم‌جیزوم‌جی1 ساعت قبل
در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، اولین پوستر رسمی فیلم Zombieland: Double Tap (سرزمین زامبی‌ها ۲: دابل تپ) منتشر شده است. با این حال، سونی پیکچرز هنوز زمان دقیقی برای انتشار اولین تریلر فیلم Zombieland: Double Tap را اعلام نکرده است. فیلم Zombieland: Double Tap برای اکران در تاریخ ۱۸ اکتبر ۲۰۱۹ (۲۶ مهر ۱۳۹۸) برنامه ریزی شده است. اتفاقات فیلم Zombieland ۲ یک دهه پس از اتفاقات قسمت اصلی در یک دنیای پر از زامبی جریان دارد که شخصیت‌های اصلی فیلم باید با زامبی‌های جدیدی مواجه شوند که نسبت به قسمت اول متحول شده‌اند. همچنین روبن فلیشر برای کارگردانی و پال ورنیک و رت ریس، برای نوشتن فیلمنامه دنباله فیلم Zombieland نیز بازگشته‌اند.

وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

الفالف1 ساعت قبل
وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد! گروه فرهنگی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۵۹ ۳۹۸۰۴۳۰۱۳۹رضا زهتابچیان، کارگردان فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در واکنش به ۵ ماه کش و قوس اکران این فیلم، با انتشار سکانسی کنایه‌آمیز از فیلمش در اینستاگرام، نوشت: وقتی یک فیلم، امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جشنواره، شهلا رستم‌خانی مسئول بخش خریداران و پخش‌کننده‌های سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: بنابر نظر علیرضا تابش دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، یکی از رویکردهای جشنواره ایجاد کتابخانه ویدیویی مشتمل بر آرشیو فیلم‌های کودک و نوجوان است. از آنجایی که تولیدات ما قابل توجه است، برنامه‌ریزی صحیح و اطلاع‌رسانی به موقع و نیز افزودن بخش بازاریابی فیلم‌های سینمایی کودک به جشنواره باعث ترغیب فعالان این حوزه و همکاران عرصه پخش و نیز علاقه مندان به خرید محصولات سینمایی کودک ایران خواهد شد که در کنار آن امکان رونق اقتصاد سینمای کودک را نیز فراهم می‌کند. وی در ادامه صحبت‌هایش بیان کرد: در این جشنواره تمام سعی ما بر این بود که با توجه به شرایط با تمامی افرادی که به سینمای کودک ایران علاقه مند هستند و یا در زمینه خرید یا پخش آن دستی بر آتش دارند مذاکره کنیم و از آنها برای حضور در جشنواره دعوت به عمل آوریم. با توجه به این مهم که امسال اولین سالی است که خریداران در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان حضور دارند با تعداد محدودی از شرکت‌ها آغاز کردیم و تلاش بر این بوده تا ضمن بررسی خریداران منطقه، افراد برجسته را نیز از بین آنها انتخاب کنیم. امسال در مجموع ١٠ پخش کننده و خریدار خارجی در جشنواره حضور خواهند داشت.

انتشار سکانسی کنایه‌ آمیز از «دیدن این فیلم جرم است»

رکنارکنا1 ساعت قبل
رکنا: رضا زهتابچیان، کارگردان فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در واکنش به ۵ ماه کش و قوس اکران این فیلم، با انتشار سکانسی کنایه‌آمیز از فیلمش، نوشت: وقتی یک فیلم، امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
و حالا کیست که نداند آنچه جمعه‌شب در ماجرای توقیف نفتکش متعلق به انگلیسی‌ها رخ داد، جلوه‌ای از قدرتنمایی تمام‌عیار نیروی دریایی ایران در برابر انگلیسی‌هایی بود که بیش از یک قرن حاکم مطلق تمام آب‌های جهان بودند. «ناخدا و فرمانده: آخر دنیا» محصول سال ۲۰۰۳ یکی دیگر از نمونه فیلم‌ها درباره قدرت نیروهای دریایی انگلیس است. راسل کرو در این فیلم نقش ناخدا و فرمانده ناوگان بریتانیا را دارد که دستور گرفته یک کشتی نظامی فرانسه را تسخیر کند. فیلم سینمایی «یواس‌اس ایندیاناپلیس: مردان دلیر» نیز یکی دیگر از فیلم‌هایی است که آمریکایی‌ها می‌گویند آن را بر اساس یک قصه واقعی ساخته‌اند. «کاپیتان فیلیپس» محصول سال ۲۰۱۳ هم یکی از فیلم‌های آمریکایی معروف در میان مخاطبان ایرانی است که داستان ربوده شدن کشتی باری آمریکایی به نام «مائرسک آلاباما» توسط دزدان دریایی سومالیایی را به تصویر می‌کشد.
پارس نیوزپارس نیوز1 ساعت قبل
سینماپرسسینماپرس1 ساعت قبل
سینماپرس: مجمع عمومی «خانه سینما» در حالی باید در روزهای آتی میزبان برگزاری انتخابات هیأت مدیره باشد که با توجه به قانون الزام ثبت صنوف در وزارت کار، صحت قانونی برگزاری این مجمع با ابهاماتی مواجه است. از این منظر ادامه حیات قانونی خانه سینما هم بستگی به این دارد که صنوف سینمایی، هرچه سریع‌تر بتوانند در وزارت کار ثبت شوند. براساس ماده ۱۵ اساسنامه خانه سینما، مجمع عمومی به‌عنوان بالاترین رکن خانه سینما، متشکل از نمایندگان رسمی تشکل‌های قانونی صنفی عضو خانه سینما است. همچنین براساس ماده ۲۰ اساسنامه در بند ۷ تاکید شده که «تصویب عضویت تشکل‌های صنفی جدید» و یا «لغو عضویت تشکل‌های صنفی عضو» در حیطه اختیارات مجمع عمومی خانه سینما است. این امر به آن معنا است که ۲۲ تشکل دیگر خانه سینما از نظر قانونی نمی‌توانند در مجمع عمومی حضور پیدا کنند و این به منزله حذف آن‌ها و لغو عضویت و صلاحیت آن‌ها برای حضور در بالاترین رکن خانه سینما (مجمع عمومی) است.
سینماپرسسینماپرس1 ساعت قبل
سینماپرس: بیست و پنجمین جشنواره فیلم سارایوو اسامی فیلم‌های حاضر در این دوره را در ۴ بخش رقابتی اعلام کرد. به گزارش سینماپرس، در بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم سارایوو ۵۳ فیلم برای دریافت جایزه این جشنواره که به عنوان قلب سارایوو شناخته می‌شود، رقابت می‌کنند. ایزتا گرادویچ کارگردان، رهبری گروه انتخاب جشنواره فیلم سارایوو را برعهده دارد. در نهایت ۹ فیلم برای برنامه رقابتی فیلم بلند انتخاب شد که در میان آنها ۴ فیلم محلی است. بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم سارایوو از ۱۶ تا ۲۳ آگوست با همکاری یونسکو برگزار می‌شود.
ایمناایمنا1 ساعت قبل
دیوید کاپر فیلد در جشنواره فیلم لندن: فیلم دیوید کاپرفیلد که بر اساس رمان نوشته چالز دیکنز ساخته شده به عنوان فیلم افتتاحیه شصت و سومین جشنواره فیلم لندن معرفی شد. «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» به کارگردانی آرماندو یانوچی در تاریخ دوم اکتبر در افتتاحیه جشنواره فیلم لندن به روی پرده می‌رود. آستین باتلر که در فیلم جدید روزی روزگاری در هالیوود به کارگردانی کویینتین تارانتینو نیز حضور داشت برای ایفای نقش الویس پریسلی انتخاب شد. حقیقت در جشنواره ونیز: جدیدترین ساخته هیرکازو کورئیدا کارگردان مطرح ژاپنی افتتاح‌گر هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز خواهد بود. هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز از ششم تا شانزدهم شهریور در ایتالیا برگزار خواهد شد.
سینماپرسسینماپرس2 ساعت قبل
سینماپرس: فیلمبرداری فیلم سینمایی «سرزمین آبی» به کارگردانی علی فخر موسوی و تهیه‌کنندگی سیدرضا محقق به پایان رسید و مراحل پس از تولید آن در ۳ کشور اروپایی آغاز شده است. به گزارش سینماپرس، با پایان فیلمبرداری فیلم سینمایی «سرزمین آبی» به کارگردانی علی فخر موسوی و تهیه‌کنندگی سید رضا محقق در شهر سوادکوه استان مازندران مراحل پس از تولید در ۳ کشور جمهوری چک، اکراین و ایتالیا آغاز شد. این فیلم تولید مشترک سینمای ایران و جمهوری چک است که با همکاری کمپانی‌هایی از کشورهای اکراین و ایتالیا به صورت کامل در بخش خصوصی ساخته شده است و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده اکران عمومی خود را از اروپا و آمریکای شمالی آغاز خواهد کرد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: دکتر آرش پیرو، پس از مشکلاتی، تهران را به مقصد روستایی مرزی ترک می‌کند. دکتر در روستا به کشف پازل‌هایی از گذشته می‌پردازد.
سینماپرسسینماپرس2 ساعت قبل
سینماپرس: فیلم سینمایی «آذر» ساخته محمد حمزه‌ای در بیستمین جشنواره فیلم لندن حضور دارد. به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «آذر» ساخته محمد حمزه‌ای و به تهیه کنندگی نیکی کریمی در بیستمین جشنواره فیلم «رنگین کمان» لندن حضور دارد. فیلم «آذر» تاکنون در جشنواره‌های بین‌المللی ونکوور، فیلم‌های ایرانی دالاس شید (تگزاس)، فیلم‌های ایرانی سینه ایران (تورنتو)، فیلم دوبی، فیلم تیبورن (آمریکا)، فیلم‌های آسیایی بارسلون کاساآسیا و … حضور داشته است. این رویداد فرهنگی به عنوان خواهرخواندگی فستیوال فیلم داکا – بنگلادش از ۳۰ تیر تا ۶ مرداد برابر با ۲۱ تا ۲۸ جولای در لندن برگزار می‌شود. فیلم «آذر» در هفدهمین دوره جشنواره داکا در بخش سینمای جهان نیز حضور داشته است.

به انتهای لیست رسیدید