سینماسینما

سینماسینما

اصلاحات پرساصلاحات پرس3 روز قبل
این فستیوال فیلم‌هایی که کمتر به آنها توجه شده را برجسته و معرفی می‌کند. در سینمای ایران فیلم‌هایی ساخته می‌شود که به جشنواره فجر می‌آیند، اما در میان فیلم‌هایی که با هزینه میلیاردی ساخته شده‌اند، گم می‌شوند. اما فیلم‌هایی که در جشنواره فجر نمایش داده نمی‌شوند در هیچ‌یک از فیلم‌های جشن خانه سینما، آکادمی سینماسینما، جشن حافظ و … هم حضور ندارند. فیلم‌هایی در جشنواره فجر دستچین می‌شوند و جوایز مختلف در جشنواره‌های گوناگون بین آنها تقسیم می‌شود. باید یک استعداد جدید معرفی شود که در جشنواره فجر نبوده و باعث شود تمرکز را از جشنواره فیلم فجر برداریم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت۲۴-مستند «در جستجوی فریده»، نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۰ معرفی شد؛ خبری که برای بسیاری از سینماگران و علاقه‌مندانی که آثار سینمای ایران را پیگیری می‌کنند غافلگیرکننده بود. این فیلم درباره زنی به نام فریده است که ۴۰ سال پیش در حرم امام رضا (ع) رها شده و بعد از انتقال به شیرخوارگاه توسط زوجی هلندی به فرزندی گرفته شده و به هلند برده می‌شود. مستند «در جستجوی فریده» در جشنواره بین‌المللی سینما - حقیقت جایزه بهترین فیلم هنر و تجربه، بهترین تدوین، بهترین موسیقی و جایزه ویژه دبیر را دریافت کرده است، همچنین توانسته جایزه بهترین فیلم مستند از بیستمین جشن سینمای ایران، دیپلم افتخار بهترین کارگردانی از جشن مستقل سینمای مستند، بهترین مستند آکادمی سینماسینما و … را تاکنون از آن خود کند. فاطمه معتمدآریا؛ بازیگر، ابوالحسن داوودی؛ کارگردان، تورج منصوری؛ فیلم‌بردار، رسول صدرعاملی؛ کارگردان، امیر اثباتی؛ طراح صحنه، مرتضی رزاق‌کریمی؛ تهیه‌کننده، مهرزاد دانش؛ منتقد و رائد فریدزاده؛ معاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی، به‌عنوان گزینه نهایی به آکادمی اسکار معرفی شده‌اند. از زمان اعلام مستند «در جستجوی فریده» به‌عنوان نماینده ایران در اسکار، بسیاری از سینماگران نظراتشان را در صفحات شخصی نسبت به انتخاب این فیلم اعلام کردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
در فاصله ۴۵ روز مانده به پایان مهلت معرفی نمایندگان کشورها به آکادمی اسکار، سینمای ایران مستند «جستجوی فریده» را به عنوان نماینده خود در اسکار ۲۰۲۰ برگزید. اعتمادآنلاین|‌ پیش از این تنها سه کشور الجزایر، گرجستان و سوئیس نمایندگان خود را برای حضور در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار انتخاب کرده بودند که تاکنون به صورت رسمی اعلام شده و سینمای ایران که یکی از ۱۵ کشور پرافتخار در این شاخه از جوایز اسکار است به عنوان چهارمین کشور با مستند «در جستجوی فریده» وارد این رقابت می‌شود. کمیته اسکار سینمای هلند در حال بررسی فهرستی از ۹ فیلم است تا در نهایت نماینده اسکار این کشور را انتخاب کند و سینمای سوئد نیز سه فیلم را به عنوان نامزد اولیه معرفی کرده است. سینمای ازبکستان نیز قرار است امسال برای اولین بار در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار شرکت کند. فهرست نامزدهای نهایی جوایز اسکار ۲۰۲۰ روز ۱۳ ژانویه (۲۳ دی‌ماه) اعلام خواهد شد و مراسم اعطای جوایز نود و دومین دوره این رویداد سینمایی در تاریخ ۹ فوریه (بامداد دوشنبه ۲۱ بهمن) برگزار خواهد شد.

تاکنون چه کشورهایی فیلم به اسکار معرفی کردند؟

ایسناایسنا1 ماه قبل
در فاصله ۴۵ روز مانده به پایان مهلت معرفی نمایندگان کشورها به آکادمی اسکار، سینمای ایران مستند «جستجوی فریده» را به عنوان نماینده خود در اسکار ۲۰۲۰ برگزید. تاکنون حضور رسمی فیلم «پاپیچا» به کارگردانی «مونیا مدور» به عنوان نماینده سینمای الجزایر، «شیندیسی» ساخته «دیتو تشینتاشادزه» از گرجستان و کمدی رومانتیک «رگبار» به کارگردانی «مایکل اشتینر» نیز از سوئیس در کنار فیلم «در جستجوی فریده» از سینمای ایران در اسکار اعلام شده است. آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شرکت در شاخه بهترین فیلم خارجی که از امسال به شاخه بهترین فیلم بین‌المللی تغییر نام داده، اول اکتبر ۲۰۱۹ (۱۰ مهرماه) تعیین کرده است و هنوز بسیاری از کشورهایی که سابقه کسب جایزه در این شاخه را دارند از جمله ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، آلمان، اتریش، ژاپن، سوئد، دانمارک، مجارستان و … نمایندگان خود را برای این جوایز انتخاب نکرده‌اند. کمیته اسکار سینمای هلند در حال بررسی فهرستی از ۹ فیلم است تا در نهایت نماینده اسکار این کشور را انتخاب کند و سینمای سوئد نیز سه فیلم را به عنوان نامزد اولیه معرفی کرده است. سینمای ازبکستان نیز قرار است امسال برای اولین بار در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار شرکت کند.
موجموج1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج هفته گذشته پس از آنکه دومین جشن آکادمی سینماسینما، کاندیداهای بخش چهره سال سینما در سال ۱۳۹۷ (چهره موثر سینما در سال ۱۳۹۷) خود را اعلام کرد، به این نتیجه در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها اعتراضاتی مطرح شد. پس از این اعتراضات، رئیس سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری در پیامی به دبیر دومین دوره آکادمی سینماسینما خواستار حذف نامش از فهرست چهره سال سینمای ایران شد. بر همین اساس در این دوره به انتخاب ۲۰۷ نفر از اصحاب رسانه حدود هشتاد نفر رای آوردند که دبیرخانه آکادمی سینماسینما ده نفر اول را به عنوان نامزدهای این عنواناعلام کرد که نام حسین انتظامی نیز در میان این چهره‌ها بود. گرچه در نهایت نرگس آبیار با ۵۲ رای و ۱۱۷/۵ امتیاز به عنوان چهره سال ۹۷ سینمای ایران از سوی این آکادمی معرفی شد. این درحالی است که در این لیست حسین انتظامی با ۲۰ رای و ۳۸/۵ امتیاز رتبه هفتم را به خود اختصاص داد.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
جزئیات آرای ۱۰ چهره موثر سینما در سال ۹۷ آکادمی سینماسینما منتشر شد که بر اساس این آرا نرگس آبیار رتبه نخست را از آن خود کرد. امسال در دومین سال گزینش چهره موثر سینمایی آکادمی سینماسینما ۲۰۷ منتقد، روزنامه‌نگار سینمایی و فعالان رسانه‌های سینمایی آرای خود را به سه برگزیده برتر خود اختصاص دادند. سال گذشته در این نظرسنجی ۱۷۰ نفر شرکت کرده بودند. در عین حال از تمامی افراد شرکت‌کننده در نظرسنجی کسب اجازه شد تا آرا و دلایل مطرح شده برای انتخاب‌هایشان منتشر شود. براساس این رای گیری نرگس آبیار به دلیل ساخت فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» چهره موثر سینمایی در سال ۹۷ شد.
پارس نیوزپارس نیوز1 ماه قبل
پارس نیوز، به گزارشدر این مراسم جمع گسترده‌ای از هنرمندان و سینماگران، منتقدان و اهالی رسانه حضور دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به واروژ کریم مسیحی، سعید پورصمیمی، ابراهیم حقیقی، رضا میرکریمی، محمدمهدی عسگرپور، علی اکبر صادقی، رضا کیانیان، همایون اسعدیان، نرگس آبیار، محمدحسین قاسمی، جعفر پناهی، مسعود رایگان، مازیار میری، ابراهیم فروزش، بهناز جعفری، هوشنگ گلمکانی، مهرزاد دانش، مهرداد اسکویی، جمشید گرگین، محمدرضا دلپاک، جعفر صانعی‌مقدم، ناصر شفق، امیرحسین علم‌الهدی، حبیب اسماعیلی، سعید سعدی، هوشنگ گلمکانی و … اشاره کرد.
فراروفرارو1 ماه قبل
فرارو- مراسم اختتامیه دومین دوره جایزه آکادمی سینما سینما در هتل پارسیان انقلاب با معرفی برگزیدگان آکادمی سینماسینما برگزار شد. نرگس آبیار جایزه چهره موثر سال ۹۷ و نوید محمدزاده و زهرا داوودنژاد؛ بهترین بازیگران این مراسم معرفی شدند. در تصاویری که از این جشن منتشر شده است یک تصویر از همه جالب‌تر است، نگاه فرزاد حسنی به همسرش سابقش آزاده نامداری که توسط عکاس برنا ثبت شده است. تصاویر بیشتر را اینجا ببینید
پارس نیوزپارس نیوز1 ماه قبل
پارس نیوز، به گزارشمراسم دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما عصر (شنبه ۱۹ مرداد) با حضور اهالی سینما در هتل پارسیان انقلاب در حال برگزاری است. رضا کیانیان در بخش اعطای جایزه بهترین بازیگر مرد این رویداد سینمایی گفت: «در جشنواره‌های سینمایی بر اساس اولویت جوایز را می‌دهند. جوایز سینمایی مهم‌تر را آخرش می‌دهند. الان یعنی جایزه زن‌ها کم اهمیت‌تر از جایزه بازیگر مرد است که اول هنرپیشه زن جایزه می‌گیرد؟ آن هم سینمای ما که هنرپیشگان زن برایش این همه دشواری دارند.» بعد از سخنان او و درخواستش که جایزه زن را از جشنواره‌های بعدی کمی عقب‌تر بدهند، محمد متوسلانی که روی صحنه بود، گفت: «البته چون احتمالا همیشه گفتند حق تقدم با خانم هاست، اول به خانم‌ها جایزه می‌دهند.»
برنابرنا1 ماه قبل
مراسم دومین دوره اهدای جوایز آکادمی سینماسینما با اهدای تندیس «مهرگیاه» به برگزیدگان بخش‌های مختلف برگزار شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ مراسم پایانی دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما شامگاه شنبه ۱۹ مردادماه در هتل انقلاب برگزار شد. در این مراسم جمع گسترده‌ای از هنرمندان و سینماگران، منتقدان و اهالی رسانه حضور داشتند که از جمله آن‌ها می‌توان به واروژ کریم مسیحی، سعید پورصمیمی، ابراهیم حقیقی، رضا میرکریمی، محمدمهدی عسگرپور، علی اکبر صادقی، رضا کیانیان، همایون اسعدیان، نرگس آبیار، محمدحسین قاسمی، جعفر پناهی، مسعود رایگان، مازیار میری، ابراهیم فروزش، بهناز جعفری، هوشنگ گلمکانی، مهرزاد دانش، مهرداد اسکویی، جمشید گرگین، محمدرضا دلپاک، جعفر صانعی‌مقدم، ناصر شفق، امیرحسین علم‌الهدی، حبیب اسماعیلی، سعید سعدی، هوشنگ گلمکانی و … اشاره کرد. جالب اینکه در این مراسم درحالی که آزاده نامداری و همسرش حضور داشتند در گوشه‌ای از مراسم فرزاد حسنی دیده می‌شد که از لنز دوربین خبرگزاری برنا گذشت.
وانانیوزوانانیوز1 ماه قبل
نوید محمدزاده در سال‌های اخیر جوایز سینمایی زیادی برده اما در دو سال اخیر جایزه بهترین بازیگر را برای فیلم‌های «مغزهای کوچک زنگ زده» و «سرخپوست» نگرفته است، او هنوز از این جشنواره شاکی است. به گزارش وانانیوز، نوید محمدزاده که در سال‌های اخیر تا توانسته جایزه برده است، در دومین دوره جایزه آکادمی سینما سینما هم برای دومین سال متوالی برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شد. او اما همچنان از جشنواره فجر دلخور است که سیمرغ‌های اخیر را نبرده است، این بازیگر در مراسم دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما هم وقتی تندیس مهرگیاه را دریافت کرد خطاب به هومن سیدی گفت: «هومن برای نقشم در فیلمت پنج جایزه بردم. فقط سیمرغ فجر نشد که آن هم دیگر دست من نبود!» او پیشتر در فجر هم گفته بود سال بعد در جشنواره فجر حضور نخواهد داشت و البته در این مدت مشغول بازی در سریال سیدی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین|نرگس آبیار در مراسم دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما، به انتخاب ۲۰۷ روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای چهره سال ۱۳۹۷ سینمای ایران شد. او در این سال فیلم ستایش شده «شبی که ماه کامل شد» را ساخته است. عباس یاری که برای اهدای جایزه به این کارگردان روی صحنه حضور پیدا کرده بود، در وصف آبیار سخن گفت و او را با کاترین بیگلو مقایسه کرد. سروش صحت هم گفت: «من از در سالن آمدم تو و آوردنم روی سن، اصلا نمی‌دانم چه خبر است ولی جایزه مهمی را دادم، تبریک می‌گویم به خانم کاترین بیگلوی سینمای ایران!» منبع: خبرآنلاین
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
او گفت: امسال اعضای داوران آکادمی سینما سینما از شصت نفر به هشتاد و شش نفر رسید. جایزه بهترین فیلم مستند سینمایی به «بهارستان خانه ملت» ساخته بابک بهداد تعلق گرفت. سعید پورصمیمی بازیگر پیشکسوت سینمای کشورمان هم گفت: چه زمان گذاشتند واروژ کریم مسیحی کار کند؟! در همین زمینه، جایزه بهترین فیلمنامه نویسی به محسن امیریوسفی برای «آشغال‌های دوست داشتنی» رسید. در پایان لوح سپاس ویژه آکادمی سینما سینما به هومن سیدی برای بهترین فیلم «مغز‌های کوچک زنگ زده» اهدا شد.
الفالف1 ماه قبل
گروه فرهنگی الف، ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۰۲:۴۱ ۳۹۸۰۵۲۰۰۰۹به گزارش فارس، مراسم دومین جایزه آکادمی سینماسینما به ریاست کیانوش عیاری شب گذشته (شنبه نوزدهم مرداد ماه) در هتل انقلاب تهران برگزار شد. کیوان کثیریان دبیر جشن در این مراسم یک بخش مهم به نام چهره سال داریم که ۲۰۷ روزنامه نگار سینمایی در انتخاب او مشارکت کردند و به هر چهره سنیمایی که احساس کردند در سینمای ایران موثر بوده است، رأی دادند. وی افزود: ۱۰ نفر کاندیدای نهایی بودند و از همه رأی دهندگان اجازه گرفته‌ایم که آراء آن‌ها را بعد از جشن منتشر کنیم. طبق اعلام جایزه سینماسینما، «نرگس آبیار» کارگردان فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» بیشترین رأی را در میان نامزدهای مؤثرترین چهره سال ۹۷ سینمای ایران داشته است. او در ادامه به بحران آب در سیستان و بلوچستان اشاره کرد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
رضا کیانیان که برای اهدای جایزه‌ای سینمایی به نوید محمدزاده روی صحنه رفته بود، انتقادی از جشنواره‌های سینمایی ایران داشت. مراسم دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما عصر امروز (شنبه ۱۹ مرداد) با حضور اهالی سینما در هتل پارسیان انقلاب در حال برگزاری است. رضا کیانیان در بخش اعطای جایزه بهترین بازیگر مرد این رویداد سینمایی گفت: «در جشنواره‌های سینمایی بر اساس اولویت جوایز را می‌دهند. جوایز سینمایی مهم‌تر را آخرش می‌دهند. الان یعنی جایزه زن‌ها کم اهمیت‌تر از جایزه بازیگر مرد است که اول هنرپیشه زن جایزه می‌گیرد؟ آن هم سینمای ما که هنرپیشگان زن برایش این همه دشواری دارند.» بعد از سخنان او و درخواستش که جایزه زن را از جشنواره‌های بعدی کمی عقب‌تر بدهند، محمد متوسلانی که روی صحنه بود، گفت: «البته چون احتمالا همیشه گفتند حق تقدم با خانم‌هاست، اول به خانم‌ها جایزه می‌دهند.»
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
مراسم دومین دوره اهدای جوایز آکادمی سینماسینما با اهدای تندیس «مهرگیاه» به برگزیدگان بخش‌های مختلف برگزار و نرگس آبیار به‌عنوان چهره موثر سال ۹۷ سینمای ایران شد. جایزه بهترین فیلم کوتاه به «ماچ سینمایی» ساخته کریم لک‌زاده رسید. سروش صحت هم در این بخش گفت: باعث افتخار من است که فیلمسازی چنین قوی در سینمای ایران داریم. بهترین فیلم؛ مغزهای کوچک زنگ زدهدر بخش پایانی تندیس بهترین فیلم به سعید سعدی برای تهیه کنندگی فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» اهدا شد. در این بخش با حضور مجید مظفری لوح سپاسی هم به هومن سیدی بعنوان کارگردان این فیلم اهدا شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
کشور عزیزمان ایران، به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی که دارد، انواع و اقسام اقلیم‌های مختلف را در خود جا داده است. همین موضوع باعث شده تا پدیده‌های طبیعی مختلفی در اقصی نقاط کشور بوجود بیایند. پدیده‌هایی که علاوه براینکه به خودی خود، بی‌نظیر و خارق‌العاده هستند، بلکه مشابه هریک از آن‌ها در کشورهای مختلف جهان وجود دارد. آنچه جالب توجه است این است که پتانسیل عجیب اقلیمی ایران باعث شده، آنچه خوبان همه دارند، ایران یک‌جا داشته باشد! با ما همراه باشید تا این پدیده‌ها را از نظر بگذرانیم و قدر طبیعت غنی و خاص کشورمان را بیشتر دانسته و در حفظ و پاسداری از آن، کوشا باشیم.
برنابرنا1 ماه قبل
رضا کیانیان که برای اهدای جایزه‌ای سینمایی به نوید محمدزاده روی صحنه رفته بود، انتقادی از جشنواره‌های سینمایی ایران، داشت. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ رضا کیانیان در بخش اعطای جایزه بهترین بازیگر مرد دومین جایزه آکادمی سینماسینما گفت: در جشنواره‌های سینمایی بر اساس اولویت جوایز را می‌دهند. جوایز سینمایی مهم‌تر را آخرش می‌دهند. الان یعنی جایزه زن‌ها کم اهمیت‌تر از جایزه بازیگر مرد است که اول هنرپیشه زن جایزه می‌گیرد؟ آن هم سینمای ما که هنرپیشگان زن برایش این همه دشواری دارند. بعد از سخنان او و درخواستش که جایزه زن را از جشنواره‌های بعدی کمی عقب‌تر بدهند، محمد متوسلانی که روی صحنه بود، گفت: البته چون احتمالا همیشه گفتند حق تقدم با خانم هاست، اول به خانم‌ها جایزه می‌دهند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مراسم دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما عصر امروز (شنبه ۱۹ مرداد) با حضور اهالی سینما در هتل پارسیان انقلاب در حال برگزاری است. در این مراسم جمع گسترده‌ای از هنرمندان و سینماگران، منتقدان و اهالی رسانه حضور دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به واروژ کریم مسیحی، سعید پورصمیمی، ابراهیم حقیقی، رضا میرکریمی، محمدمهدی عسگرپور، علی اکبر صادقی، رضا کیانیان، همایون اسعدیان، نرگس آبیار، محمدحسین قاسمی، جعفر پناهی، مسعود رایگان، مازیار میری، ابراهیم فروزش، بهناز جعفری، هوشنگ گلمکانی، مهرزاد دانش، مهرداد اسکویی، جمشید گرگین، محمدرضا دلپاک، جعفر صانعی‌مقدم، ناصر شفق، امیرحسین علم‌الهدی، حبیب اسماعیلی، سعید سعدی، هوشنگ گلمکانی و … اشاره کرد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم پایانی دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما شامگاه شنبه ۱۹ مردادماه در هتل انقلاب برگزار شد. اجرای این مراسم که با قرائت قرآن و سرود ملی آغاز شد تا جواد یحیوی برعهده داشت. در ابتدای این مراسم کیوان کثیریان دبیر این رویداد سینمایی روی صحنه آمد و گفت: به همه شما خوشآمد می‌گویم. ده نفر از نامزدهای موثرترین چهره سینمایی سال با ذکر دلیل از سوی روزنامه نگاران انتخاب شدند. همینجا می‌خواهم روز خبرنگار را هم تبریک بگویم و امیدوار باشم روزهای بهتری در انتظار مطبوعات ایران باشد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرآنلاین: نرگس آبیار در مراسم دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما، به انتخاب ۲۰۷ روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای چهره سال ۱۳۹۷ سینمای ایران شد. او در این سال فیلم ستایش شده «شبی که ماه کامل شد» را ساخته است. عباس یاری که برای اهدای جایزه به این کارگردان روی صحنه حضور پیدا کرده بود، در وصف آبیار سخن گفت و او را با کاترین بیگلو مقایسه کرد. سروش صحت هم گفت: «من از در سالن آمدم تو و آوردنم روی سن، اصلا نمی‌دانم چه خبر است ولی جایزه مهمی را دادم، تبریک می‌گویم به خانم کاترین بیگلوی سینمای ایران!»
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
رضا کیانیان که برای اهدای جایزه‌ای سینمایی به نوید محمدزاده روی صحنه رفته بود، انتقادی از جشنواره‌های سینمایی ایران، داشت. خبرآنلاین: مراسم دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما عصر امروز (شنبه ۱۹ مرداد) با حضور اهالی سینما در هتل پارسیان انقلاب در حال برگزاری است. رضا کیانیان در بخش اعطای جایزه بهترین بازیگر مرد این رویداد سینمایی گفت: «در جشنواره‌های سینمایی بر اساس اولویت جوایز را می‌دهند. جوایز سینمایی مهم‌تر را آخرش می‌دهند. الان یعنی جایزه زن‌ها کم اهمیت‌تر از جایزه بازیگر مرد است که اول هنرپیشه زن جایزه می‌گیرد؟ آن هم سینمای ما که هنرپیشگان زن برایش این همه دشواری دارند.» بعد از سخنان او و درخواستش که جایزه زن را از جشنواره‌های بعدی کمی عقب‌تر بدهند، محمد متوسلانی که روی صحنه بود، گفت: «البته چون احتمالا همیشه گفتند حق تقدم با خانم هاست، اول به خانم‌ها جایزه می‌دهند.»
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرآنلاین: مراسم دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما عصر امروز (شنبه ۱۹ مرداد) با حضور اهالی سینما در هتل پارسیان انقلاب در حال برگزاری است. در بخشی از این مراسم که به اهدای جایزه پاسداشت یک عمر عشق به سینما به واروژ کریم مسیحی، کارگردان پیشکسوت اختصاص داشت، سعید پورصمیمی، هنرپیشه مطرح برای صحبت درباره این کارگردان روی صحنه حاضر شد و با بغضش یخ مراسم را شکست. وقتی فیلم اولش پرده آخر را ساخت همه شگفت زده شدند. همه هنوز مرا به پرده آخر به یاد می‌آورند. گویا سرنوشت را طوری رقم زده بودند که فیلم بعدی او در گرو استقبال این فیلم باشد.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: در قسمت سی ام برنامه سینمایی «هفت» سیدرضا منتظری خبرنگار سینماپرس در خصوص برخی مسائل مهم روز سینمای کشور از جمله مهجوریت سینمای کودک و ایجاد شبهات بسیار در خصوص روند شفاف سازی نهادهای زیرمجموعه سازمان سینمایی صحبت کرد. برخی از دوستان ما از اتفاقات خوب در سینمای کودک سخن می‌گویند، ای کاش این اتفاقات نوین و خوب در سینمای کودک و جشنواره فیلم کودک رخ دهد! سینمای کودک سال‌های سال است دغدغه شخصی بنده است و من امیدوارم جشنواره‌ای را از روز ۲۸ مردادماه شاهد باشیم که واقعا بدیع و خوب باشد. تمامی این مسائل به دلیل آن است که متولیان به سینمای کودک بی توجهند. مهمترین مورد در رابطه با شفاف سازی این است که وقتی هزینه‌ها اعلام می‌شود باید به صورت جزئی باشد.
برنابرنا1 ماه قبل
جزئیات دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما اعلام شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ مجری مراسم پایانی جایزه آکادمی، جواد یحیوی خواهد بود. همچنین کارگردان مراسم مجید توکلی کارگردان سینما خواهد بود. ۸۵ عضو آکادمی شامل سینماگران و منتقدان بهترین‌های خود را از میان تمامی فیلم‌های اکران شده درسال ۹۷ برگزیدند. آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری روز ۱۹ مردادماه در هتل انقلاب تهران برگزار می‌شود.
زوم‌جیزوم‌جی1 ماه قبل
مدتی پیش فهرست نامزدهای دومین جشن آکادمی سینماسینما مشخص شد. به تازگی و بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، فهرست نامزدهای بخش موثرترین چهره سینمایی سال منتشر شده است. نتیجه این نظرخواهی، معرفی ده نامزد برای «موثرترین چهره سینمایی سال ۱۳۹۷» بوده است. جشن سینماسینما در تاریخ ۱۹ مرداد ماه، به دبیری کیوان کثیریان و دبیری کیانوش عیاری برگزار خواهد شد. فهرست نامزدهای بخش «موثرترین چهره سینمایی سال ۱۳۹۷» به قرار زیر است: نرگس آبیارمحسن امیر یوسفیحسین انتظامیبهرام توکلیهومن سیدیسعید روستاییجواد عزتینوید محمدزادهرضا میرکریمیعلی نصیریاننظر شما کاربران زومجی درباره فهرست نامزدهای موثرترین چهره سینمایی سال چیست؟
انتخابانتخاب1 ماه قبل
رئیس سازمان سینمایی در پیامی به دبیر آکادمی سینماسینما از کیوان کثیریان درخواست کرد نامش از فهرست کاندیداهای چهره سال سینمای ایران حذف شود. انتشار نام حسین انتظامی در میان اسامی نامزدهای چهره سال سینمای ایران در آکادمی سینماسینما از روز گذشته واکنش‌های متفاوتی به دنبال داشت و با انتقاداتی از سوی بعضی فعالین رسانه‌ای روبه‌رو شد. این اتفاق واکنش کیوان کثیریان دبیر آکادمی را هم به دنبال داشت. بخشی از آار الام شده و لیست کامل تا دو روز بعد از جشن رسانه‌ای می‌شود.» با این وجود حسین انتظامی هم در پیامی به دبیر دومین دوره آکادمی سینما سینما نوشت: «جناب آقای کثیریاندبیر محترم جایزه آکادمی سینما سینمابا سلامضمن تشکر از محبت جنابعالی و عزیزانی که این بنده را شایسته عنوانی افتخارآمیز دانسته‌اند ممنون می‌شوم نام مرا از فهرست چهره سال سینمای ایران حذف بفرمایید. مستحضرید که نهایت افتخار مدیران اجرایی، خدمتگزاری به ساحت فرهنگ و هنر و اهالی گرانقدر این اقلیم استبا احترامحسین انتظامی»
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته ۱۵ مردادماه اسامی نامزدهای موثرترین چهره سینمایی سال ۹۷ توسط دومین جایزه آکادمی سینماسیما معرفی شد که حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی یکی از همین نامزدها بود. حسین انتظامی ساعاتی پیش با انتشار نامه‌ای خطاب به دبیر این جایزه از حضور در میان این نامزدها انصراف داد. ضمن اینکه این جمع به کسی رای منفی نداده بلکه آرا مثبت بوده است و این موضوع نافی هیچ چیزی نیست. این توضیح را هم باید بدهم که این تصمیم برای الان نیست و از قبل گرفته شده است. حتی دیروز هم بخشی از نظرات دوستان را در کنار اسامی نامزدها منتشر کردیم.

تیزر جایزه آکادمی سینماسینما رونمایی شد

مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی آکادمی سینماسینما، تیزر دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما که ساخته امیر مهران است، بر اساس پوستر این جایزه طراحی شده است. صدای احترام برومند بازیگر و گوینده قدیمی روی این تیزر شنیده می‌شود. آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری روز ۱۹ مردادماه در هتل انقلاب تهران برگزار می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید