سینمایی هنر و تجربه

سینمایی هنر و تجربه

مهرمهر18 ساعت قبل
سعید هنرآموز: ما از اینکه فیلم‌های کوتاه فرصت دیده شدن پیدا کرده‌اند خوشحالیم، اما فیلم کوتاه داستان متفاوتی دارد. حسینی: هرچند گفته می‌شود فیلم کوتاه یک مدیوم مستقل است، اما این حرف در کشور ما بیشتر شبیه به یک شوخی است. تنها اتفاقی که برای فیلم‌های کوتاه در ایران رخ می‌دهد حضور در جشنواره فیلم کوتاه تهران و چند جشنواره دیگر است. از سوی دیگر مخاطب سینمای کوتاه اصولا مخاطب فعالی است. به نظرم انجمن سینمای جوانان ایران یکی از استعدادکش‌ترین سازمان‌هایی است که در حوزه فیلم کوتاه کار می‌کند!
مهرمهر1 روز قبل
البته این موضوع مربوط به نوع نگاه به اکران فیلم مستند در سینماها است که به نظرم باید برای این موضوع آیین نامه‌ای تدوین و این نگاه درست شود. این کارگردان تصریح کرد: این یک نگاه کلی به سینمای مستند است که باید اصلاح شود و به نظرم ناشی از این موضوع است که برخی فکر می‌کنند سینمای مستند مخاطب ندارد. به نظرم اکران فیلم مستند در «هنر و تجربه» می‌تواند روند بهتری پیدا کند. وی توضیح داد: برخی فکر می‌کنند «بهارستان خانه ملت» درباره معماری است. ما وقتی فیلم تاریخی می‌سازیم نمی‌توانیم آدم‌ها را حذف کنیم و به کناری بگذاریم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
ذبیح‌الله رحمانی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «محدوده ابری» عنوان کرد که گروه سینمایی «هنر و تجربه» به برخی از آثار فرصت دیده شدن می‌دهد. اعتمادآنلاین| ذبیح الله رحمانی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «محدوده ابری» به کارگردانی روح الله سهرابی که این روزها در حال اکران در گروه سینمایی «هنر و تجربه» است، درباره این اثر گفت: ما بعد از چند سال توانستیم برای «محدوده ابری» نوبت اکران بگیریم و از نحوه نمایش آن هم ناراضی نیستیم. چرا که «محدوده ابری» فیلم خاصی است و مخاطبان خاصی هم دارد اما تاکنون بازخوردهای خوبی از این اثر گرفته‌ام. وی افزود: البته باید عنوان کنم که در این گروه سینمایی ناهماهنگی‌هایی به وجود می‌آید که باعث سردرگمی مخاطب می‌شود. برای مثال با جابه‌جایی سانس‌ها، مخاطبان نمی‌دانند که چه ساعتی باید به تماشای آثار بنشینند.
مهرمهر5 روز قبل
ذبیح الله رحمانی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «محدوده ابری» به کارگردانی روح الله سهرابی که این روزها در حال اکران در گروه سینمایی «هنر و تجربه» است، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این اثر گفت: ما بعد از چند سال توانستیم برای «محدوده ابری» نوبت اکران بگیریم و از نحوه نمایش آن هم ناراضی نیستیم. چرا که «محدوده ابری» فیلم خاصی است و مخاطبان خاصی هم دارد اما تاکنون بازخوردهای خوبی از این اثر گرفته‌ام. وی افزود: البته باید عنوان کنم که در این گروه سینمایی ناهماهنگی‌هایی به وجود می‌آید که باعث سردرگمی مخاطب می‌شود. از همین رو به نظرم بهتر است سانس‌های بیشتری برای فیلم‌های این چنینی در نظر گرفته شود. وی در پایان گفت: خیلی از مخاطبان وقتی «محدوده ابری» را می‌بینند متوجه می‌شوند که داستان‌های آن برایشان آشناست و با آن همذات پنداری می‌کنند یعنی خود را در آن می‌بینند که به نظرم این اتفاق خوبی است.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: فیلم «گندم» به کارگردانی سمیح کاپلان اوغلو از شنبه ۲۳ شهریور در سینماهای هنروتجربه به نمایش در می‌‎آید. به گزارش سینماپرس، در ادامه اکران فیلم‌های خارجی در گروه سینمایی «هنر و تجربه» فیلم «گندم» به کارگردانی سمیح کاپلان اوغلو از شنبه ۲۳ شهریور در سینماهای هنروتجربه به نمایش در می‌‌آید. «گندم» محصول ۲۰۱۷ ترکیه، آلمان، فرانسه، سوئد، قطر است که سال گذشته در جشنواره جهانی فیلم فجر روی پرده رفت و در بخش بین‌الادیان برنده جایزه بهترین فیلم شد. این فیلم هم‌چنین جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی توکیو را برنده شده و نامزد جایزه قلب سارایووی بهترین فیلم در جشنواره سارایوو ۲۰۱۷ هم بوده‌است. سمیح کاپلان اوغلو از فیلمسازان شاخص سینمای ترکیه است که آثارش در جشنواره‌‌های معتبر بین‌المللی به نمایش درآمده و جوایز متعددی را دریافت کرده‌اند.

امید به شفافیت واقعی/ نگاهی به ابهامات هزینه‌کردهای سازمان سینمایی

8+
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
به گزارش سینماپرس، از اوایل روی کار آمدن دولت یازدهم، رئیس ‌وقت سازمان سینمایی اقدام به راه‌اندازی گروه «هنر و تجربه» نمود. همچنان‌که در این گروه، بارها فیلم‌هایی با مضمون تطهیر عوامل وابسته به رژیم پهلوی و … روی پرده رفته است، اما چون مخاطب این گروه سینمایی بسیار محدود و اندک است، کمتر مورد اعتراض قرار گرفته است. حتی خیلی از منتقدان نیز به این گروه توجه چندانی ندارند و فیلم‌های گروه هنر و تجربه را نمی‌بینند. همچنین گروه هنر و تجربه هر سال میلیاردها تومان بودجه دریافت می‌کند و در ساختمانی با موقعیت و وسعتی قابل توجه در باغ فردوس مستقر است. همچنین هیئت امنای گروه هنر و تجربه عبارت است از رخشان بنی‌اعتماد، حجت‌الله ایوبی، امیرحسین علم‌الهدی، غلامرضا جمال امیدی، سیف‌الله صمدیان.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، از اوایل روی کار آمدن دولت یازدهم، رئیس ‌وقت سازمان سینمایی اقدام به راه‌اندازی گروه «هنر و تجربه» نمود. حتی خیلی از منتقدان نیز به این گروه توجه چندانی ندارند و فیلم‌های گروه هنر و تجربه را نمی‌بینند. همچنین گروه هنر و تجربه هر سال میلیاردها تومان بودجه دریافت می‌کند و در ساختمانی با موقعیت و وسعتی قابل توجه در باغ فردوس مستقر است. گفتنی است، مدیر هیئت‌مدیره این گروه ایرج تقی‌پور چنگیز است و اعضای هیئت‌مدیره گروه هنر و تجربه را هوشنگ گلمکانی، جعفر صانعی مقدم، امیرحسین علم‌الهدی و شهرام مکری تشکیل می‌دهند. همچنین هیئت امنای گروه هنر و تجربه عبارت است از رخشان بنی‌اعتماد، حجت‌الله ایوبی، امیرحسین علم‌الهدی، غلامرضا جمال امیدی، سیف‌الله صمدیان.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
به گزارش سینماپرس اهم اظهارات شرکت کنندگان در میز رسانه سی و سومین قسمت برنامه سینمایی «هفت» در ذیل این مطلب گردآوری شده است. آن کسی که شما به عنوان عکاس از او یاد می‌کنید توسط نهاد نظارتی دستگیر شده و جرمش هم مشخص است. این گروه سینمایی برگرفته از سینمای فرانسه و تقلید ظاهری از آن است. آقای ایوبی رئیس پیشین سازمان سینمایی از آنجا که تحصیل کرده فرانسه بودند این گروه را برپا کردند. ۳۰ نفر در این شورا برگزیده شده‌اند که قرار است برای بیش از ۸۰ میلیون ایرانی تصمیم گیری کنند.
مهرمهر2 هفته قبل
وی بیان کرد: البته هر عکاسی توانایی ۲۴ ساعت عکاسی مداوم در سطح شهر را ندارد و به همین دلیل بسیاری از عکاسان در این پروژه شرکت نمی‌کنند. این اتفاق زمانی نمایان می‌شود که عکاس نتواند ظرف مدت یک ساعت و در نهایت ۲۴ ساعت عکس خوبی ارائه دهد، ۲۴ ساعت و ثبت ۲۴ عکس خوب، کار بسیار سختی است که عکاس را به چالش بزرگی می‌کشد چراکه ۲۴ ساعت پیاده‌روی، دنبال سوژه گشتن و ثبت تصویر کاری است که هر عکاسی جرات انجام آن را ندارد. نصیری یادآور شد: در پاره‌ای اوقات عکاسان برای جمع کردن یک مجموعه عکس چندین سال زمان می‌گذارند اما وقتی محدودیت زمانی وجودد دارد و آن هم ۲۴ عکس طی ۲۴ ساعت، داستان شکل دیگری به خود می‌گیرد. وی همچنین به ساخت فیلمی مستند از پروژه «۲۴ ساعت» اشاره کرد و گفت: برای شناخت بیشتر جامعه عکاسی و مردم ایران با پروژه «۲۴ ساعت»، در حال ساخت مستند این پروژه با همکاری یک تیم مستندساز در ایران هستیم. کیوریتور نمایشگاه «۲۴ ساعت» در پایان از اختصاص عواید حاصل از فروش آثار این پروژه به خیریه آتنا که در حیطه زنان فعالیت دارد، خبر داد.
مهرمهر2 هفته قبل
من فکر نمی‌کنم «مهین» بعد از اتمام اکران «هنر و تجربه» تمام شود بلکه فکر می‌کنم مستندی است که همواره در ذهن‌ها باقی می‌ماند. چون خیلی‌ها وقتی می‌خواهند تحلیل محتوا کنند تنها به یک بعد اشاره می‌کنند اما در همین مستند «مهین» هم می‌بینیم که مهین قدیری می‌گوید من حاصل همین شهر هستم. یعنی مادرش، نزولی که گرفته بود، شرایط همسرش و … هرکدام در این جریان مؤثر بودند که اگر هر کدام از آن‌ها در زندگی مهین نبود، شکل پرونده او فرق می‌کرد. ضمن اینکه همانطور که گفتم توقع مهین از زندگی بالا بود و اشتباهات خودش، او را به این وضعیت رساند. حیدری: برجسته‌ترین اتفاق زندگی مهین فقر است و شاید اگر پول بود این اتفاق نمی‌افتاد، ولی موضوعات دیگر هم در زندگی او دخیل بود.
پارس نیوزپارس نیوز3 هفته قبل
پارس نیوز، به گزارشفیلم «میدان جوانان سابق»، نخستین مستند بلند مینا اکبری است که روز پنجشنبه ۳۱ مرداد در خانه هنرمندان به نمایش درآمد. در این اکران، اصغر فرهادی، غلامحسین کرباسچی، سیف‌الله صمدیان، هانیه توسلی، تهمینه میلانی، ستاره اسکندری، مستانه مهاجر، علیرضا معتمدی و … حضور داشتند. مینا اکبری، کارگردان این فیلم به دلیل حضور فرهادی در این برنامه نمایش فیلم گفت: «برای من تماشای این فیلم در کنار تماشاگران در سالن سینما همیشه هیجان‌انگیز بوده ولی امروز این هیجان مضاعف است چون در سالن کسی نشسته که تا امروز بر فیلم‌هایش نقد نوشته‌ام.» اکبری همچنین بر ثبت روایات شخصی آدم‌ها از اتفاقات سیاسی و اجتماعی معاصر تاکید کرد و گفت: «مهم است که ما نگذاریم صدای غالب، تاریخ را روایت کند.» فیلم مستند «میدان جوانان سابق» این روزها در گروه سینمایی هنر و تجربه در حال اکران است.
انتخابانتخاب3 هفته قبل
فیلمبرداری فیلم سینمایی «قتل عمد» به کارگردانی سعید دولتخانی به زودی به پایان می‌رسد. فیلمبرداری فیلم سینمایی «قتل عمد» به کارگردانی سعید دولتخانی و تهیه کنندگی محمد احمدی به زودی در تهران به پایان می‌رسد. دولتخانی پیش از این فیلم ویدئویی «گاو زخمی» را ساخته که در گروه سینمایی «هنر و تجربه» به نمایش درآمده است و «قتل عمد» اولین اثر سینمایی این کارگردان به شمار می‌رود که برای حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر آماده می‌شود. در این فیلم تعدادی بازیگر جدید در کنار محمد فیلی به ایفای نقش می‌پردازند. در خلاصه داستان «قتل عمد» آمده است: اردلان فرصت کوتاهی دارد تا به پیشنهاد سرنوشت سازی پاسخ دهد.
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
سینماپرس: «کارت پرواز» را با حضور کارگردان و بازیگران در خانه هنرمندان ببینیدبه گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «کارت پرواز» ساخته مهدی رحمانی، فردا سوم شهریور ساعت ١٧ در تالار ناصری خانه هنرمندان به نمایش درخواهد آمد و پس از آن جلسه نقد و بررسی با حضور تهیه کننده، کارگردان، بازیگران این فیلم و شادی حاجی مشهدی منتقد سینما برگزار خواهد شد. «کارت پرواز» آخرین ساخته مهدی رحمانی پس از سه سال توقف، این روزها در گروه سینمایی «هنر و تجربه» به نمایش در آمده و با استقبال مخاطبان و اهالی رسانه مواجه شده است. این فیلم با بازی منصور شهبازی و ندا جبراییلی، داستان دختری با نام ندا است که برای حل بحران مالی خود تصمیم به ترانزیت مواد مخدر از طریق بلعیدن آن می‌کند. این فیلم تاکنون در فستیوال‌ها و رویدادهای مختلفی در جهان به نمایش درآمده است. مهدی رحمانی و بهمن کامیار به طور مشترک «کارت پرواز» را تهیه کرده‌اند.
مهرمهر3 هفته قبل
کسانی که خبرهای حوادث را دنبال می‌کردند، از موضوع مهین قدیری اطلاع داشتند. از سوی دیگر در موضوع مهین می‌شود سیر تبدیل شدن یک انسان به یک قاتل را دید. داستان مهین ویژگی‌های خاص زیادی داشت که همه این‌ها دست به دست هم داد تا این فیلم را بسازیم. ضمن اینکه پرونده مهین آن‌قدر برای آنهایی که با این پرونده درگیر بودند، اهمیت داشت که تک‌تک لحظاتی را که با مهین روبه‌رو شده بودند، به خاطر داشتند. برای مثال تیمی که روی پرونده مهین کار می‌کردند همزمان مشغول انجام کارهای دیگر هم بودند.

تازه‌ترین تیزر «محدوده ابری» رونمایی شد

سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
سینماپرس: تازه‌ترین تیزر فیلم سینمایی «محدوده ابری» به کارگردانی روح الله سهرابی رونمایی شد. به گزارش سینماپرس، تازه‌ترین تیزر فیلم سینمایی «محدوده ابری» به کارگردانی روح الله سهرابی و تهیه کنندگی ذبیح الله رحمانی رونمایی شد. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴این فیلم این روزها در گروه سینمایی «هنر و تجربه» در حال اکران است. در «محدوده ابری» عباسعلی خلیلی، نگار دوستی، ایمان ذوالفقاری راد، سیدجوادحسینی، کاوه آشنا و اسماعیل زارعی به ایفای نقش پرداخته‌اند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «پیرمردی هنگام رفتن به مطب دکتر در فضای مه آلود مسیر گم می‌شود.

رونمایی از تازه‌ترین تیزر «محدوده ابری»

مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، تازه‌ترین تیزر فیلم سینمایی «محدوده ابری» به کارگردانی روح الله سهرابی و تهیه کنندگی ذبیح الله رحمانی رونمایی شد. این فیلم این روزها در گروه سینمایی «هنر و تجربه» در حال اکران است. در «محدوده ابری» عباسعلی خلیلی، نگار دوستی، ایمان ذوالفقاری راد، سیدجوادحسینی، کاوه آشنا و اسماعیل زارعی به ایفای نقش پرداخته‌اند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «پیرمردی هنگام رفتن به مطب دکتر در فضای مه آلود مسیر گم می‌شود. قصه دوم: دو دوست برای تفریح و شکار به کوه می‌روند اما انبوه برف و سرما آن‌ها را در موقعیت یک انتخاب سخت و حیاتی قرار می‌دهد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
فیلم «میدان جوانان سابق» ساخته مینا اکبری، در خانه هنرمندان به نمایش درآمد. اصغر فرهادی، از جمله تماشاگران حاضر در این برنامه بود. اعتمادآنلاین| فیلم «میدان جوانان سابق»، نخستین مستند بلند مینا اکبری است که روز پنجشنبه ۳۱ مرداد در خانه هنرمندان به نمایش درآمد. در این اکران، اصغر فرهادی، غلامحسین کرباسچی، سیف‌الله صمدیان، هانیه توسلی، تهمینه میلانی، ستاره اسکندری، مستانه مهاجر، علیرضا معتمدی و … حضور داشتند. منبع: خبرآنلاین
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 هفته قبل
موسسه سینمایی «هنر و تجربه»، انتخاب مستند «در جستجوی فریده» را که پیش از این در این گروه اکران شده است، به عنوان نماینده ایران در اسکار تبریک گفت. اعتمادآنلاین|در پی انتخاب فیلم مستند «در جستجوی فریده» ساخته آزاده موسوی و کوروش عطایی به عنوان نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۰، موسسه سینمایی «هنر و تجربه» این موفقیت را به سینمای مستند کشور و این دو فیلمساز تبریک گفت. متن پیام بدین شرح است: «سرکار خانم آزاده موسوی و جناب آقای کوروش عطاییانتخاب فیلم مستند «در جستجوی فریده» به عنوان نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۰ را به شما تبریک عرض کرده و امید داریم این فیلم که در اکران عمومی در کشور نیز با اقبال مردم و منتقدان مواجه شد در حضورهای جهانی خود نیز موفق ظاهر شود. طبیعتا سینمای مستند کشورمان سال‌هاست در مسیر بالندگی گام برمی‌دارد و ما در موسسه سینمایی «هنر و تجربه» مفتخریم که از ابتدای راه‌اندازی فرصت تماشای مستند بر پرده سینما را فراهم کردیم و «در جستجوی فریده» نیز اکران موفقی را در این گروه تجربه کرد.» منبع: خبرآنلاین
خبرآنلاینخبرآنلاین4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در پی انتخاب فیلم مستند «در جستجوی فریده» ساخته آزاده موسوی و کوروش عطایی به عنوان نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۰، موسسه سینمایی «هنر و تجربه» این موفقیت را به سینمای مستند کشور و این دو فیلمساز تبریک گفت. متن پیام بدین شرح است: «سرکار خانم آزاده موسوی و جناب آقای کوروش عطاییانتخاب فیلم مستند «در جستجوی فریده» به عنوان نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۰ را به شما تبریک عرض کرده و امید داریم این فیلم که در اکران عمومی در کشور نیز با اقبال مردم و منتقدان مواجه شد در حضورهای جهانی خود نیز موفق ظاهر شود. طبیعتا سینمای مستند کشورمان سال‌هاست در مسیر بالندگی گام برمی‌دارد و ما در موسسه سینمایی «هنر و تجربه» مفتخریم که از ابتدای راه‌اندازی فرصت تماشای مستند بر پرده سینما را فراهم کردیم و «در جستجوی فریده» نیز اکران موفقی را در این گروه تجربه کرد.» ۵۷۲۴۵
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
فیلم سینمایی «کارت پرواز» ساخته مهدی رحمانی در ادامه موفقیت‌های جهانی خود به بخش مسابقه اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم Reading Film Festival آمریکا راه یافت. جشنواره بین‌المللی فیلم Reading Film Festival آمریکا که همه ساله در پنسیلوانیای آمریکا برگزار می‌شود از تاریخ ٣١ اکتبر سال جاری میزبان آثار سینمایی از کشورهای آمریکا، کانادا، مکزیک، استرالیا، فرانسه، اسپانیا، انگلستان، روسیه و ایران خواهد بود. فیلم سینمایی «کارت پرواز» که پیش از این در رویدادهای معتبر جهانی مختلفی حضور داشته و مورد توجه مخاطبان و منتقدان زیادی قرار گرفته، این روزها در گروه سینمایی هنر و تجربه در حال اکران است. «کارت پرواز» با بازی منصور شهبازی و ندا جبرئیلی محصول مهدی رحمانی و بهمن کامیار در مقام تهیه‌کننده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 هفته قبل
اعتمادآنلاین|‌ جشنواره بین‌المللی فیلم Reading Film Festival آمریکا که همه ساله در پنسیلوانیای آمریکا برگزار می‌شود از تاریخ ۳۱ اکتبر سال جاری میزبان آثار سینمایی از کشورهای آمریکا، کانادا، مکزیک، استرالیا، فرانسه، اسپانیا، انگلستان، روسیه و ایران خواهد بود. فیلم سینمایی «کارت پرواز» که پیش از این در رویدادهای معتبر جهانی مختلفی حضور داشته و مورد توجه مخاطبان و منتقدان زیادی قرار گرفته، این روزها در گروه سینمایی هنر و تجربه در حال اکران است. «کارت پرواز» با بازی منصور شهبازی و ندا جبرئیلی محصول مهدی رحمانی و بهمن کامیار در مقام تهیه‌کننده است. منبع: خبرآنلاین
خبرآنلاینخبرآنلاین4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جشنواره بین‌المللی فیلم Reading Film Festival آمریکا که همه ساله در پنسیلوانیای آمریکا برگزار می‌شود از تاریخ ٣١ اکتبر سال جاری میزبان آثار سینمایی از کشورهای آمریکا، کانادا، مکزیک، استرالیا، فرانسه، اسپانیا، انگلستان، روسیه و ایران خواهد بود. فیلم سینمایی «کارت پرواز» که پیش از این در رویدادهای معتبر جهانی مختلفی حضور داشته و مورد توجه مخاطبان و منتقدان زیادی قرار گرفته، این روزها در گروه سینمایی هنر و تجربه در حال اکران است. «کارت پرواز» با بازی منصور شهبازی و ندا جبرئیلی محصول مهدی رحمانی و بهمن کامیار در مقام تهیه‌کننده است.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: فیلم سینمایی «کارت پرواز» ساخته مهدی رحمانی به بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم Reading Film Festival آمریکا راه یافت. به گزارش سینماپرس، جشنواره بین‌المللی فیلم Reading Film Festival آمریکا که همه ساله در پنسیلوانیای آمریکا برگزار می‌شود، از تاریخ ٣١ اکتبر سال جاری میزبان آثار سینمایی از کشورهای آمریکا، کانادا، مکزیک، استرالیا، فرانسه، اسپانیا، انگلستان، روسیه و ایران خواهد بود که «کارت پرواز» ساخته مهدی رحمانی نیز در این جشنواره حضور خواهد داشت. فیلم سینمایی «کارت پرواز» که پیش از این در رویدادهای معتبر جهانی مختلفی حضور داشته، این روزها در گروه سینمایی «هنر و تجربه» در حال اکران است. «کارت پرواز» با بازی منصور شهبازی و ندا جبرئیلی محصول مهدی رحمانی و بهمن کامیار در مقام تهیه‌کننده است.
موجموج1 ماه قبل
این فیلم مستند سینمایی این روزها در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران شده است. دو کار با قطب الدین صادقی کار کرده‌ام و در هر سال دو تا سه نمایش روی صحنه دارم. از سویی دیگر دایی من، محمدابراهیم ساریچلو که در فیلم هم حضور دارد، روانشناس بالینی خانم قدیری پیش از اعدام بود. به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست، بنابراین بازی این نقش هم کار آسانی نخواهد بود. حتی بعد از بازی اولین قتل حالم بد شد و کنار خیابان گریه کردم.
ایلناایلنا1 ماه قبل
همنشینی «چاووش از درآمد تا فرود» عصر روز گذشته جمعه ۱۸ مردادماه در خانه موزه بتهوون برگزار شد. همنشینی «چاووش از درآمد تا فرود» عصر روزگذشته جمعه ۱۸ مردادماه در خانه موزه بتهوون برگزار شد. وی افزود: با انتشار نسخه فیزیکی چاووش بارمان را زمین گذاشتیم و پیش چشمان‌مان دیدیم که هر نسخه این مستند فیلم در دستان همراهان‌مان است و دلمان از این استقبال خوش شد. با وجود استقبال پسندیده‌ای که از اکران فیلم شده بود، باز هم امروز یاران و همراهان ما «چاووش از درآمد تا فرود» را همراهی کردند. در نسخه نفیس اثر، کتابی صد صفحه‌ای که جلدش با استفاده از تصویر کاست‌های چاوش طراحی شده است؛ وجود دارد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه موزه بتهوون، ویژه برنامه همنشینی مستند «چاووش از درآمد تا فرود» به کارگردانی هانا کامکار و آرش رئیسیان عصر روز جمعه هجدهم مرداد ماه در خانه موزه بتهوون برگزار شد. در این برنامه هنرمندانی چون بیژن کامکار، صدیق تعریف، صادق تعریف، نجمه تجدد، فرخ مظهری، عبدالنقی افشارنیا، قشنگ کامکار حضور داشتند. وی افزود: با انتشار نسخه فیزیکی چاووش بارمان را زمین گذاشتیم و پیش چشمانمان دیدیم که هر نسخه این مستند فیلم در دستان همراهانمان است و دلمان از این استقبال خوش شد. با وجود استقبال پسندیده‌ای که از اکران فیلم شده بود باز هم امروز یاران و همراهان ما «چاووش از درآمد تا فرود» را همراهی کردند. روز گذشته در مراسم همنشینی «چاووش از درآمد تا فرود» علاقمندان و دوستداران هنر پس از خرید نسخه‌های نفیس و معمولی مستند «چاووش از درآمد تا فرود» با هنرمندان و اعضای چاووش عکس یادگاری گرفتند و نسخه‌های خود را توسط آنها به امضا رساندند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ویژه برنامه هم‌نشینی عوامل فیلم مستند «چاووش از درآمد تا فرود» به کارگردانی هانا کامکار و آرش رئیسیان، ساعت ۱۸ روز جمعه ۱۸ مرداد با حضور دست‌اندرکاران این اثر و تعدادی از هنرمندان در خانه موزه بتهوون برگزار می‌شود. در این مراسم علاوه بر آرش رئیسیان و هانا کامکار که کارگردانان اثر هستند. سایر عوامل این فیلم مستند و هنرمندانی همچون علی‌اکبر شکارچی، بیژن کامکار، صدیق تعریف، عبدالنقی افشارنیا، جمشید حقیقت‌شناس حضور دارند. در این نسخه، علاوه بر مستند «چاووش از درآمد تا فرود»، دی‌وی‌دی یک ساعته دیگری وجود دارد که از راش‌ها و تصاویر استفاده نشده در تدوین مستند به دست آمده است. در این کتاب یادداشت کارگردان و نقدهایی درباره این فیلم گنجانده شده که به زبان انگلیسی و فرانسه نیز ترجمه شده است.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
شنبه ۱۹ مرداد آیین دیدار و افتتاحیه‌ بسته فیلم کوتاه با عنوان «پنجگاه» در موزه سینما برگزار می‌شود. به نقل از روابط عمومی گروه «هنر و تجربه»، شنبه ۱۹ مردادماه آیین دیدار و افتتاحیه‌ بسته فیلم کوتاه با عنوان «پنجگاه» که شامل فیلم‌های «پرده توری» ساخته‌ آرش محمودی، «پانصد مثقال طلا» به کارگردانی شهرزاد دادگر، «ملاقات محرمانه خانم و آقا» ساخته‌ سیدسجاد حسینی، «باران‌های گاه به گاه» به کارگردانی کاوه دانشمند، «پرگار» ساخته‌ میثم عباسی است، در ساعت ۲۱ در سالن موزه‌ سینما برگزار و اکران این آثار به طور رسمی در گروه سینمایی «هنر و تجربه» آغاز می‌شود. این آثار جز تولیدات سال‌های اخیر در حوزه فیلم کوتاه سینمای ایران هستند. در این مراسم از پوستر رسمی این مجموعه رونمایی می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید