مهم‌ترین و آخرین اخبار سینما
سینمای ایران

اخبار «سینما»

مهرمهر24 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان، در جلسه مشترک مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان و معاونین صدا و سیمای مرکز کردستان و شهرداری سنندج برنامه‌های ویژه اکران سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر مورد بررسی قرار گرفت. عبید رستمی سرپرست اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: با شروع ایام دهه مبارک فجر و جشن‌های پیروزی شکوهمند انقلاب در کردستان، شاخص‌ترین برنامه فرهنگی و هنری ایام مبارک دهه فجر اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره بین المللی فجر است که همزمان با سراسر کشور در کردستان نیز نمایش داده می‌شوددبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر دراستان کردستان افزود: یکی از برجستگی‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر امسال حضور فیلم فیلمساز کردستانی در بخش نگاه نو این جشنواره است که با هماهنگی‌های بعمل آمده فیلم «پدران» به کارگردانی سالم صلواتی در کردستان نیز اکران خواهد شد. وی اضافه کرد: اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فجر از سوی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان در محل پردیس سینمای بهمن سنندج برگزار خواهد شد. رستمی تاکید کرد: به منظور بهره مندی و رعایت عدالت دسترسی به امکانات فرهنگی و هنری در محلات حاشیه شهر نیز اکران فیلم‌های جذاب همزمان با دهه فجر و اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر با استفاده از سینما سیار انجام می‌شود. وی ضمن دعوت از مردم برای دیدن فیلم‌های این دوره جشنواره فجر گفت: هر روز علاوه بر اکران فیلم‌های کودک و نوجوان که در سانس صبح‌ها نمایش داده خواهد شد، فیلم‌های مقطع سنی بزرگسالان در ۴ سانس از ساعت ۲ بعد از ظهر شروع و آخرین سانس ساعت ۱۰ شب است.
مهرمهر30 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان کردستان، امین مرادی رئیس حوزه هنری کردستان بیان کرد: کردستان به حق استان فرهنگ و هنر است و امروز به برکت همین توانمندی‌های هنری و فرهنگی است که همواره در کانون توجه است. رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: هنر خوشنویسی به عنوان یکی از هنرهای بسیار ارزشمند از دیرباز در استان کردستان مورد توجه بوده و آثار این اساتید امروز به عنوان یک الگوی هنری مورد توجه هنرجویان وعلاقه مندان می‌باشد. وی ادامه داد: استاد عزت پور مقدمات خوشنویسی را از سال ۱۳۴۸ نزد دائی خود استاد مهدی کمالی کردستانی در زمینه نستعلیق شروع نمود و سپس از سال ۱۳۵۸ زیر نظر استاد عباس اخوین فراگیری خط نستعلیق را ادامه داد و امروز به عنوان یکی از بهترین شاگردان این استاد در ایران شناخته می‌شوند. مرادی با دعوت از علاقه مندان و دوستداران این هنرمند فرزانه گفت: همزمان با برگزاری مراسم نکوداشت، نمایشگاه آثار استاد عزت پور در قالب ۳۰ تابلو به مدت یک هفته تا ۱۱ بهمن در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج افتتاح و در معرض نمایش علاقه مندان قرار می‌گیرد. وی افزود: این نمایشگاه در ایام برگزاری از ساعت ۱۶ الی ۱۹ آماده بازدید علاقه مندان است.
ایرناایرنا32 دقیقه قبل
ورود به نیم سال دوم هر سال مصادف با گرم شدن تنور جشنواره‌های هنری‌ است که مهمترین آنها را رویدادهای آمیخته با نام فجر تشکیل می‌دهد. اما دی سال جاری با سلسله حوادث تلخی چون ترور ناجوانمردانه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به دست نیروهای آمریکایی در خاک عراق بود که جامعه ایران را در بهتی عظیم فرو برد. اتفاقی که کارگر افتاد و شاهد بازگشت اغلب هنرمندان به قطار جشنواره بودیم. در تمامی جوامع یکی از مهم‌ترین مراتب سنجش بلوغ فرهنگی به ارتباط گسترده هنرمندان با عموم افراد جامعه و میزان تاثیرگذاری آنها بر جریان فرهنگی جامعه باز می‌گردد. سرپرست گروه تئاتر عروسکی آران یادآور شد: هنرمندان روحی حساس و احساسی بسیار لطیف دارند و با کوچکترین اتفاق در بطن و متن جامعه متاثر می‌شوند.
الفالف1 ساعت قبل
گروه اجتماعی الف، ۶ بهمن ۱۳۹۸، ۰۷:۳۰ ۳۹۸۱۱۰۶۰۱۰پریسا فرنودیان روانشناس و مشاور در گفت‌وگو با خبرنگاران جوان، درباره علت روانی گرایش افراد به انجام عمل‌های زیبایی اظهار کرد: در قرن حاضر و دهه‌های اخیر برداشت‌های متفاوتی از زیبایی شده است و به عنوان مجموعه‌ای از تناسب اندام، آرایش، پوشش، میزان جذابیت، بی نقص بودن و تلفیق این‌ها به جوانان القاء می‌شود. وی با بیان اینکه امروزه زیبایی به یک صنعت برای پزشکان تبدیل شده است، افزود: یکی از شایع‌ترین عمل‌ها در کشور عمل زیبایی است و به دنبال آن ایران رتبه دوم در جهان را دارد. این روانشناس با بیان اینکه جراحی زیبایی از سال ۸۴ به بعد افزایش پیدا کرد، گفت: با انجام عمل‌های زیبایی افراد خود را زیبا می‌کنند تا احساس ارزشمندی داشته باشند. وی تصریح کرد: معمولا افرادی که اختلال بدریخت‌انگاری بدنی و یا وسواس شدید دارند، افرادی که بیماری تغذیه‌ای مانند پرخوری عصبی و کم اشتهایی عصبی دارند، افرادی که دارای انواع اختلالات شخصیت هستند به دنبال عمل‌های زیبایی افراطی هستند. این روانشناس گفت: فضایی که از طریق رسانه‌های جمعی به افراد القاء می‌شود باعث گرایش افراد به سمت عمل‌های جراحی شده است؛ همچنین سطح شناختی در جامعه پایین آمده است و افراد زمانی مهر تأیید می‌گیرند که از نظر ظاهر با عمل‌های زیبایی و آرایش‌های غیرمتعارف زیبا شده باشند، حال اگر تمام ابزار‌هایی که موجب زیبایی‌شان می‌شود را از آن‌ها بگیریم، چیز دیگری برای عرضه ندارند و دچار اختلالاتی مانند افسردگی و … می‌شوند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مجری نشست‌های پرسش و پاسخ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر گفت: امسال تغییر عمده‌ای در نشست‌های پرسش و پاسخ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شاهد خواهیم بود، طبق نظر دبیرخانه علاوه بر استفاده از مجریان متنوع و مختلف، در هر نشست یکی از منتقدین نیز در کنار عوامل حضور خواهد داشت. وی در همین راستا ادامه داد: یکی دیگر از محسنات برگزاری جشنواره فیلم فجر طی سال‌های گذشته معرفی نسلی جوان به سینمای ایران است، نسلی که تکنیک، فرم و محتوای تازه‌ای را به سینما تزریق می‌کنند، امسال هم نسل جوان با قدرتی حتی بیش از سال‌های گذشته در جشنواره حاضر شده است. وی حضور در جشنواره فیلم فجر را فرصتی مغتنم برای تمامی اهالی سینما دانست و اظهار کرد: من همواره نگاهی مثبت به برگزاری جشنواره فیلم فجر داشته‌ام، از نظر من این جشنواره محلی مناسب برای بررسی و ارزیابی سینمای ایران است. مجری نشست‌های خبری جشنواره فیلم فجر سی و هشتم در همین رابطه ادامه داد: از نظر من کسانی که ادعای عدم حضور در جشنواره را داشتند حق ندارند که سایر هنرمندان و مردم را از جشنواره فیلم فجر که بهترین بستر برای ارزیابی سال سینمایی ایران است دور کنند. مجری نشست‌های خبری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر درباره اجرای نشست‌های این دوره از جشنواره فیلم فجر خاطرنشان کرد: امسال تغییر عمده‌ای در نشست‌های پرسش و پاسخ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شاهد خواهیم بود، طبق نظر دبیرخانه علاوه بر استفاده از مجریان متنوع و مختلف، در هر نشست یکی از منتقدین نیز در کنار عوامل حضور داشته و پیش از شروع گفت‌وگو نقد خود نسبت به فیلم را بیان می‌کنند.
مهرمهر1 ساعت قبل
مانند «قیصر» و «آژانس شیشه‌ای» و معتقدم فیلم «دیدن این فیلم جرم است» به نوعی تلاقی نگاه حاکم بر این دو فیلم است. معتقدم فیلم «دیدن این فیلم جرم است» برخلاف ظاهرش خیلی محافظه‌کار است. کارگردان «دیدن این فیلم جرم است» در ادامه با انتقاد از قیاس فیلمش فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا گفت: این فیلم هیچ ربطی به «آژانس شیشه‌ای» ندارد. در مبنا، رویکرد و نظام ارزشی، فیلم «دیدن این فیلم جرم است» به‌کل متفاوت از فیلم استادم ابراهیم حاتمی‌کیا است. نقد نقد هم باید آزاد باشد.
فردا نیوزفردا نیوز3 ساعت قبل
اولین پوستر فیلم سینمایی «درخت گردو» به کارگردانی محمد حسین مهدویان و طراحی محمد حسین هوشمندی رونمایی شد. خبرگزاری مهر: اولین پوستر فیلم سینمایی «درخت گردو» به کارگردانی محمد حسین مهدویان و طراحی محمد حسین هوشمندی در دسترس مخاطبان قرار گرفت. این فیلم به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی سید مصطفی احمدی مضمونی تاریخی اجتماعی دارد و در بخش مسابقه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر نمایش داده می‌شود. پیمان معادی، مینا ساداتی با معرفی مینو شریفی و با حضور مهران مدیری بازیگران «درخت گردو» هستند.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 ساعت قبل
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خبر داد: عصر کرد - سنندج – سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: همزمان با برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در تهران، فیلم‌های این جشنواره به صورت همزمان در استان کردستان نیز اکران می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر و به روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان، در جلسه مشترک مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان و معاونین صدا و سیمای مرکز کردستان و شهرداری سنندج برنامه‌های ویژه اکران سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر مورد بررسی قرار گرفت. عبید رستمی سرپرست اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: با شروع ایام دهه مبارک فجر و جشن‌های پیروزی شکوهمند انقلاب در کردستان، شاخص‌ترین برنامه فرهنگی و هنری ایام مبارک دهه فجر اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره بین المللی فجر است که همزمان با سراسر کشور در کردستان نیز نمایش داده می‌شوددبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر دراستان کردستان افزود: یکی از برجستگی‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر امسال حضور فیلم فیلمساز کردستانی در بخش نگاه نو این جشنواره است که با هماهنگی‌های بعمل آمده فیلم «پدران» به کارگردانی سالم صلواتی در کردستان نیز اکران خواهد شد. وی اضافه کرد: اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فجر از سوی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان در محل پردیس سینمای بهمن سنندج برگزار خواهد شد. رستمی تاکید کرد: به منظور بهره مندی و رعایت عدالت دسترسی به امکانات فرهنگی و هنری در محلات حاشیه شهر نیز اکران فیلم‌های جذاب همزمان با دهه فجر و اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر با استفاده از سینما سیار انجام می‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 ساعت قبل
به همت حوزه هنری کردستان؛ عصر کرد - سنندج - به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از سال‌ها فعالیت هنری استاد خوشنویسی کردستان فاتح عزت پور در محل پردیس سینمایی بهمن سنندج تجلیل می‌گردد. به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان کردستان، امین مرادی رئیس حوزه هنری کردستان بیان کرد: کردستان به حق استان فرهنگ و هنر است و امروز به برکت همین توانمندی‌های هنری و فرهنگی است که همواره در کانون توجه است. رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: هنر خوشنویسی به عنوان یکی از هنرهای بسیار ارزشمند از دیرباز در استان کردستان مورد توجه بوده و آثار این اساتید امروز به عنوان یک الگوی هنری مورد توجه هنرجویان وعلاقه مندان می‌باشد. وی ادامه داد: استاد عزت پور مقدمات خوشنویسی را از سال ۱۳۴۸ نزد دائی خود استاد مهدی کمالی کردستانی در زمینه نستعلیق شروع نمود و سپس از سال ۱۳۵۸ زیر نظر استاد عباس اخوین فراگیری خط نستعلیق را ادامه داد و امروز به عنوان یکی از بهترین شاگردان این استاد در ایران شناخته می‌شوند. مرادی با دعوت از علاقه مندان و دوستداران این هنرمند فرزانه گفت: همزمان با برگزاری مراسم نکوداشت، نمایشگاه آثار استاد عزت پور در قالب ۳۰ تابلو به مدت یک هفته تا ۱۱ بهمن در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج افتتاح و در معرض نمایش علاقه مندان قرار می‌گیرد.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
فیلمبرداری «تاک تیک» محصول مشترک سینمای آلمان و اتریش با بازی انوشیروان محسنی به پایان رسید. تولید فیلم «تاک تیک» به کارگردانی هانس گونتر بوکینگ (hans-Günther Bücking) و تهیه‌کنندگی صدا و سیمای اتریش در شهر گراد به پایان رسید. فیلمبرداری «تاک تیک» ابتدا در فرودگاه اتریش به مدت ۱۰ روز و پس از تعطیلات کریسمس به مدت یک ماه در شهر گراد و در لوکیشن زندان ادامه پیدا کرد. «تاک تیک» محصول مشترک اتریش و آلمان است و علاوه بر انوشیروان محسنی، هارالد کراس نیتزر (Harald Krassnitzer) و ماریون میترهامر (Marion Mitterhammer) بازیگران سرشناس و بین‌المللی اتریش و آلمان در آن به ایفای نقش می‌پردازند. محسنی پیش از این در عرصه موسیقی و ورزش فعال بوده و چندی است به عرصه سینما هم وارد شده و نقش‌آفرینی کرده است.
رکنارکنا7 ساعت قبل
او از همان دوران نوجوانی قصد داشت هنرپیشه معروف و مشهوری شود که همه او را با انگشت به یکدیگر نشان بدهند. او همواره در افکار خودش غرق بود و برای رسیدن به آرزوهایش دست به هر کاری می‌زد تا زنی سرشناس شود. همه اعضای خانواده مخالف این ازدواج بودند، چرا که احساس می‌کردیم «آرین» به خاطر وضعیت مالی همسرم قصد ازدواج با سپیده را دارد. بالاخره با وجود همه مخالفت‌ها سپیده و آرین با هم ازدواج کردند. این گونه بود که دخترم با ترک تحصیل، اولین مسیر اشتباه زندگی اش را انتخاب کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
ویروس کرونا قبلا در حیواناتی مثل شتر، خفاش و مار دیده شده است اما این ویروس به گفته کارشناسان قابلیت منتقل شدن به انسان را نداشته است و برای این انتقال و شیوع آن در بین انسان‌ها نیاز به نوع تکامل یافته ویروس کرونا است. اما در چند روز گذشته شاهد شیوع ویروس کرونا در بین انسان‌ها بودیم همان طور که ویروس سارس در سال ۲۰۰۲ توانست با نوع جهش یافته‌اش به انسان‌ها منتقل شود. گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که منشاء شیوع این بیماری بازاری در شهر ووهان چین است که اقدام به فروش خفاش‌ها و مارهای آلوده به ویروس کرونا کرده‌اند و گویا خفاش غذایی محبوب در شهر ووهان است که در اکثر رستوران‌های آن سرو می‌شود. سقوط صنعت گردشگرییکی از دلایل اینکه تحلیلگران اقتصادی کرونا را تهدیدی جدی برای اقتصاد چین می‌دانند سقوط صنعت گردشگری در این کشور است. جدا از شهر ووهان در سایر شهرهای چین نیز نیروهای نظامی از اجتماع مردم جلوگیری می‌کنند تا مانع از سرعت گرفتن شیوع این ویروس شوند.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
سانس‌هایی که هیچ اتفاقی برای فیلم رقم نمی‌زند و حتی اگر نبود هم تفاوتی در فروش فیلم بوجود نمی‌آمد. زمانی که به فیلم در چند روز اول سینما ندهند، فیلم با یک شکست مواجه بشود. طبیعتا فیلم‌هایی که می‌سازند نسبت به دیگر فیلم‌های سینما از شرایط بهتری برخوردار خواهند بود. این مشکل در تبلیغات باید در فروش فیلم تأثیر منفی داشته باشد. حرفم در آخر این است که از این بترسیم که فردا دیگر نتوان در این سینما فیلم خوب ساخت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد8 ساعت قبل
هرچند تجربه‌های اولیه سریال‌‌سازی در شبکه نمایش خانگی، با نیمه‌کاره رها شدن یا سرهم‌بندی شدن، تجربیات چندان خوشایندی برای مخاطبان نبود، اما با ظهور سریال‌هایی پربیننده چون شهرزاد کم‌کم اعتماد علاقه‌مندان به سریال‌های شبکه خانگی افزایش یافت. نوید محمدزاده با حضور در «قورباغه» اولین تجربه‌اش در شبکه نمایش خانگی و چهارمین همکاری‌اش با هومن سیدی را بعد از فیلم‌های «سیزده»، «خشم و هیاهو» و «مغزهای کوچک زنگ‌زده» رقم زده است. خواب‌زده: «خواب‌زده» یکی از آثار پربازیگر شبکه نمایش خانگی است که به کارگردانی سیروس مقدم و نویسندگی سعید نعمت‌‌الله ساخته شده است. مقدم در این سریال به‌سراغ ژانری متفاوت در شبکه نمایش خانگی رفته است. سیروس مقدم پس از سال‌ها در نخستین تجربه کارگردانی در شبکه نمایش خانگی به سراغ داستانی در ژانر وحشت رفته است. لادن مستوفی، علیرضا شجاع‌نوری، امیرعلی دانایی، سیما بابایی، مهدی سلطانی و … بازیگران این سریال هستند که از سه‌شنبه همین هفته در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
جشنواره BeBop جشنواره منحصر به فردی است در ایالات متحده که فیلم‌های مختلفی از سراسر دنیا با هدف نزدیک کردن فرهنگ‌های مختلف را به نمایش می‌گذارد. این جشنواره طی یک دوره چهار روزه در ماه ژوئن (خرداد)، در چندین مکان در هارلم برگزار می‌شود، از جمله برنامه‌های این جشنواره نمایش فیلم‌ها در فضای باز و همچنین نمایش در سینماهای منتخب نیویورک است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «دامون مربی برکنار شده یکی از باشگاه‌های پرطرفدار با دختری که سال‌ها پیش با او ارتباط داشته است، روبه‌رو می‌شود.» در این فیلم بازیگرانی چون حسین یاری، آزاده مهدی‌زاده، میترا حجار، ماه‌چهره خلیلی، مازیار فلاحی، خشایار راد و بیتا عطشانی به ایفای نقش پرداخته‌اند. پخش جهانی فیلم را امریکن برایتلایت پروداکشنز بر عهده دارد. عوامل تولید فیلم عبارتند از علی عطشانی (تهیه‌کننده و کارگردان)، پیمان عباسی (نویسنده)، محمود عطشانی (مدیر فیلمبرداری)، محمد شاهوردی (صدابردار)، عبدالله اسکندری (طراح چهره‌پردازی)، فرزانه زردشت (چهره پرداز).
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
ضبط مسابقه تلویزیونی «ایران» با سازوکاری مشابه «برنده‌باش» به تهیه‌کنندگی هاشم رضایت ظرف چند روز آینده برای پخش از شبکه یک آغاز خواهد شد. مسابقه تلویزیونی «ایران» به کارگردانی سعید رضایت با اتمام ساخت دکور ظرف چند روز آینده برای پخش از شبکه اول سیما وارد فاز تولید می‌شود. به گفته هاشم رضایت تهیه‌کننده برنامه، علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه با مراجعه به سایت شبکه یک می‌توانند اپلیکیشن «ایران» را دانلود و به سوالات دسترسی پیدا کنند. نکته جالب اینکه پاسخ تمامی سوالات در این اپلیکیشن وجود دارد و علاقه‌مندان به مانند یک امتحان می‌بایست سوالات را مطالعه و سپس در مسابقه شرکت کنند. پس از اعلام آمادگی گروه، تمامی اعضا می‌توانند وارد قسمت «آزمون» مسابقه شوند و در یک آزمون چهار گزینه‌ای شرکت کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- فیلم سینمایی «میدوی» به کارگردانی رولاند امریش و به نویسندگی وس توک در نخستین ماه از اکران خود در سینما‌های امریکا طی سال جدید توانست با فروشی معادل نیم میلیون دلار آماری ناامید کننده را از خود به جای بگذارد. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، فیلم سینمایی «میدوی» به کارگردانی رولاند امریش و به نویسندگی وس توک در نخستین ماه از اکران خود در سینماهای امریکا طی سال جدید توانست با فروشی معادل نیم میلیون دلار آماری ناامید کننده را از خود به جای بگذارد. نبرد میدوی بزرگترین نبرد دریایی در اقیانوس آرام در جنگ جهانی دوم بود، در ۴ ژوئن ۱۹۴۲م نبرد دریایی میدوی (Battle of Midway) در اقیانوس آرام میان ژاپن و آمریکا آغاز شد. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین اخبار پیرامون سینمای هالیوود اینجا کلیک کنیدرولاند امریش کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کنندهٔ فیلم آلمانی ساخت این اثر سینمایی را عهده دار بوده است. فیلم سینمایی میدوی اکران بین المللی خود در سینماهای جهان را از ۸ نوامبر ۲۰۱۹ آغاز خواهد کرد، اکران و انتشار فیلم میدوی از سوی کمپانی لاینزگیت منتشر صورت خواهد گرفت.
آخرین خبرآخرین خبر11 ساعت قبل
تیپ همیشه مشکی هلیا امامی ۵آخرین خبر/ هلیا امامی بازیگر جوان و خوش چهره سینما و تلویزیون ایران است که سال گذشته با سریال از یادها رفته دوباره به کانون توجه طرفدارانش تبدیل شد. این بازیگر در مراسم‌ها و مکان‌های عمومی اغلب با پوشش تیره رنگ حضور می‌یابد. انتخاب کفش هیچ ارتباطی با استایل ندارد و تنها بوتی ساده انتخاب می‌شد استایل را بی نقص‌تر می‌کرد. عینک انتخابی هم با فرم چهره جذاب شده است و هم رنگ آن زیبا است و عینکی است که در اماکن بسته هم می‌توانید استفاده کنید. همچنین میکاپ نسبتا غلیظی که مستلزم آن این است که به چهره تان بنشیند چهره‌ی او را جذاب‌تر کرده است و بی روحی رنگ مشکی را گرفته است.

چین و ویروس کرونا؛ از واکنش سریع دولت تا سرایت به اقتصاد +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
تاکنون ۱۲۸۷ نفر به این ویروس مبتلا شده و ۴۱ نفر نیز در چین جان خود را از دست داده‌اند. افراد سالخورده و شهروندانی که به نوعی بیمار هستند بیشتر از افراد دیگر در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند. البته دولت چین نیز اقداماتی را برای کمک فوری به مبتلایان به این ویروس در دستور کار قرار داده است. همچنین تصویری از حضور تعداد زیادی از کامیون‌های حمل گوشت و سبزی منتشر شده که برای انتقال غذا به مردم شهر ووهان در حاشیه اتوبان متوقف شده‌اند. در ۱۳ شهر چین، تردد وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطار و اتوبوس به دلیل شیوع این ویروس مرگبار متوقف شده است.
ایرناایرنا11 ساعت قبل
ویژه برنامه «تا جشنواره ۳۸» با اجرای محمود گبرلو امروز شنبه ۵ بهمن با فیلم سینمایی بی صدا حلزون ساخته بهرنگ دزفولی زاده کار خود را آغاز کرد. هانیه توسلی نقش یک کم شنوا را بازی می‌کند و محسن کیایی و پدرام شریفی هم با زبان اشاره صحبت می‌کنند. می‌توان گفت در چند سال اخیر اتفاقات خوبی در سینما و این حوزه رخ داده و این جای خوشحالی دارد. مدیر جلوه‌های بصری باید از زمان نگارش فیلمنامه با فیلم همراه شود. کارگردان فیلم سینمایی بی صدا حلزون، خاطرنشان کرد: من ادعایی در زمینه کارگردانی ندارم و سعی کردم قصه‌ام را روایت کنم.
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
سینماپرس: جواد کارگران دهکردی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری از برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در بام ایران شهرکرد خبر داد. به گزارش سینماپرس، جواد کارگران دهکردی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر همزمان با دهه مبارک فجر در شهرکرد برگزار می‌شود. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری افزود: با توجه به برنامه‌های پیش‌بینی شده از لحاظ تبلیغ و توزیع بلیت‌ها، پیش بینی ما این است که امسال نسبت به سال‌های گذشته استقبال بیشتر و بهتر باشد. دهکردی در ادامه گفت: فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر همزمان با دهه مبارک فجر از ۱۴ الی ۲۱ بهمن ماه در محل مجتمع فرهنگی غدیر شهرکرد اکران خواهند شد. شایان ذکر است که مجتمع فرهنگی هنری غدیر شهرکرد (سینما خانوادگی غدیر شهرکرد) در هر سانس پذیرای بیش از ۴۰۰ نفر از علاقه‌مندان به فیلم خواهد بود و اقدامات لازم در این خصوص به عمل آمده است.
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
سینماپرس: همزمان با برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در تهران، فیلم‌های این جشنواره در استان کردستان نیز اکران می‌شود. به گزارش سینماپرس، در جلسه مشترک مدیران کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان و حوزه هنری انقلاب اسلامی و معاونین فرهنگی صدا وسیمای مرکز کردستان و معاون فرهنگی شهرداری سنندج که امروز (پنجم) بهمن برگزار شد برنامه‌های ویژه اکران سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر مورد تایید قرار گرفت، عبید رستمی سرپرست اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: با شروع ایام دهه مبارک فجر و جشن‌های پیروزی شکوهمند انقلاب در کردستان، شاخص‌ترین برنامه فرهنگی و هنری ایام مبارک دهه فجر اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره بین المللی فجر است که همزمان با سراسر کشور در کردستان نیز نمایش داده می‌شود. دبیر سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر در استان کردستان افزود: یکی از برجستگی‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر امسال حضور فیلم فیلمساز کردستانی در بخش نگاه نو این جشنواره است که با هماهنگی‌های به عمل آمده فیلم «پدران» به کارگردانی سالم صلواتی در کردستان نیز اکران خواهد شد. وی اضافه کرد: اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فجر از سوی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان در محل پردیس سینمای بهمن سنندج خواهد بود. رستمی تاکید کرد: به منظور بهره‌مندی و رعایت عدالت دسترسی به امکانات فرهنگی و هنری در محلات حاشیه شهر نیز اکران فیلم‌های جذاب همزمان با دهه فجر و اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر با استفاده از سینما سیار انجام می‌شود.
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
سینماپرس: لوگوی فیلم سینمایی «کشتارگاه» به کارگردانی عباس امینی رونمایی شد. به گزارش سینماپرس، لوگوی فیلم سینمایی «کشتارگاه» به کارگردانی عباس امینی و تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی رونمایی شد که این لوگو توسط علی باقری طراحی شده و تیزر آن نیز توسط حمید نجفی راد ساخته شده است. اولین نمایش فیلم سینمایی «کشتارگاه» در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود. مانی حقیقی، امیرحسین فتحی، حسن پورشیرازی و باران کوثری در این فیلم سینمایی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه داستان «کشتارگاه» آمده است: امیر چند ماهی است که از فرانسه دیپورت شده است، او بخاطر پدرش شریک یک جنایت هولناک می‌شود …
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
سینماپرس: «سید صادق موسوی» مدیر انجمن سینمای جوانان با فرافکنی مختص به خود از علت فقر سینمای جوان کشور از فیلم‌های راهبردی و حامی منافع ملی گفت. به گزارش سینماپرس، انجمن سینمای جوان به عنوان درگاه مهمی در سینمای کشور است که از طریق آن فیلمسازان جوان و مستعد کشور وارد جریان اصلی فیلمسازی در سینمای کشور می‌شوند. نظر شما به عنوان مدیر فرهنگی که مسئولیت انجمن سینمای جوان کشور را به عنوان متولی کمک و تربیت نسل سینماگر جوان برای اعتلای سینمای ملی دارید چیست؟ سینما هنر فراگیر و مخاطب‌پسندی است و ظرفیت فراوانی برای موضوعات مختلف دارد. در حوزه سینمای راهبردی و منافع ملی، بخش خصوصی باید از این حیث اطمینان داشته باشد. زیرا از این به بعد اولویت‌هایی وجود دارد که باید سینمای جوان به آنها توجه ویژه کند.
ایرناایرنا12 ساعت قبل
به گفته هاشم رضایت تهیه‌کننده برنامه، علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه با مراجعه به سایت شبکه یک می‌توانند اپلیکیشن «ایران» را دانلود و به سوالات دسترسی پیدا کنند. پس از اعلام آمادگی گروه، تمامی اعضا می‌توانند وارد قسمت «آزمون» مسابقه شوند و در یک آزمون چهار گزینه‌ای شرکت کنند. برای ایجاد گروه، شرکت در آزمون و سپس حضور در استودیوی مسابقه هیچ محدودیتی وجود ندارد. علاوه بر اعضای خانواده و فامیل، دوستان نیز در دو گروه آقایان و خانم‌ها می‌توانند در مسابقه شرکت کنند. این مسابقه با شعار «ایران را با «ایران» بشناسید» به احتمال فراوان از اواسط بهمن ماه و در شب‌های پنجشنبه و جمعه بعد از خبر سراسری روی آنتن شبکه اول سیما خواهد رفت.
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
سینماپرس: کمتر از پنج روز تا شروع سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر باقی مانده و هنوز مدیرعامل جدید انجمن هنرهای نمایشی به عنوان مجری برگزاری جشنواره‌های تئاتری اداره کل هنرهای نمایشی معرفی نشده است. به گزارش سینماپرس، اوایل آذر ماه حمید نیلی در گفت‌وگویی با ایسنا از استعفای قریب الوقوع خود از انجمن هنرهای نمایشی کشور خبر داد و تقریبا نیمه آذر حکم انتصاب او برای مدیرعاملی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس منتشر شد. این موضوع از آن جهت مهم جلوه می‌کند که انجمن هنرهای نمایشی نه تنها مجری برگزاری جشنواره‌های اداره کل هنرهای نمایشی از جمله جشنواره تئاتر فجر است، بلکه گلوگاه مالی تئاتر نیز محسوب می‌شود و با توجه به تاکید نیلی بر بدهی مالی زیاد به اهالی تئاتر، نزدیکی زمان برگزاری جشنواره فجر بر حساسیت‌های این مسئله می‌افزاید. البته همه این‌ها در زمانی رخ داده که حمید نیلی مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی بوده و او اگرچه با بدهی سنگینی این انجمن را ترک کرد، اما تاکید داشت که شرایط کنونی تئاتر به مدیریت بحران نیاز دارد. حال در آستانه جشنواره تئاتر فجر که یکی از کم سابقه‌ترین دوره‌های خود را به لحاظ بروز حاشیه پشت سر می‌گذارد، انجمن هنرهای نمایشی بدون مدیرعامل رسمی به فعالیت خود ادامه می‌دهد و این پرسش مطرح است که چه زمانی مدیر عامل انجمن معرفی خواهد شد؟ آیا این تاخیر با ادغام موسسه‌ها و انجمن‌های زیر مجموعه معاونت هنری ارتباطی دارد؟ آیا مدیرکل هنرهای نمایشی، درباره تمام امور انجمن در برپایی جشنواره فجر، خودش مسئول و پاسخگو خواهد بود؟
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
در کنار آن پیشینه تک درخت و بیوگرافی عباس کیارستمی نصب و به نام این کارگردان برجسته ثبت می‌شود. وی در ادامه بیان کرد: تک درخت یکی از نمادهای آثار عباس کیارستمی است که در آن زمان تصمیم گرفتم این درخت زیبا را از طریق اداره میراث فرهنگی ثبت کنم زیرا بعد از فوت عباس کیارستمی نمادی از تک درخت در چند کشور دنیا از جمله کالیفرنیا ثبت شده است و مهم‌ترین سوال این بود که چرا در کشور خودمان آن را به اسم عباس کیارستمی ثبت نمی‌کنیم. تک درختی که ما در عکس‌های عباس کیارستمی می‌بینیم قدمت ۵۰۰ ساله دارد و در روستای آرو در دماوند قرار دارد. در ابتدا خیلی‌ها اعلام آمادگی و همکاری کردند تا اینکه با شهرام شریفی رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان دماوند صحبت کردیم. اما چون درخت دماوند ربطی به فیلم ندارد، این کار امکان پذیر است.
ایرناایرنا12 ساعت قبل
به همین دلیل، برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدتی را برای معرفی این شهر و جاذبه‌های آن در دستور کار قرار داده‌ایم که تدوین و راه‌اندازی سامانه جامع گردشگری و بانک اطلاعات گردشگری شهر تهران از جمله آنهاست. وی افزود: سعی کرده‌ایم در سامانه جامع گردشگری شهر تهران، تمامی اطلاعات این حوزه، تاریخچه‌ای از بناهای تاریخی و اطلاعات مورد نیاز درباره مراکزی همچون سینماها، موزه‌ها، تئاترها، مسیرهای دسترسی به این اماکن و مراکز خدماتی را گردآوری و معرفی کنیم. وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه «جاذبه‌های گردشگری تهران ۱۴۰۰» در هفته تهران گفت: گالری‌گردی برای حمایت از گالری‌ها با حضور هنرمندان در دهه فجر در روزهای جمعه، گردشگری محله در روزهای پنجشنبه با محوریت شورایاری‌ها با هدف معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری محلات و «حکایت تهران» با همکاری شورایاری‌ها برای بیان خاطرات و داستان‌های کهن از تهران و محلات آن و گردآوری آنها از دیگر برنامه‌های ستاد گردشگری شهرداری تهران است. برنامه‌های نوروزی شهرداری تهرانکاظمی درباره برنامه‌های نوروزی ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: با توجه به همزمانی اعیاد همچون میلاد حضرت علی (ع) با نوروز ۹۹ شهرداری برنامه‌های مفصلی در راستای شعار «تهران، شهری برای همه» برای افزایش نشاط و شادی شهروندان درنظر گرفته است. رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: با همکاری بانک‌های شهر، گردشگری و آینده تخفیف‌هایی که اماکن و مجموعه‌های مختلف برای نوروز در نظر گرفته‌اند به صورت کارت در این بسته‌ها قرار می‌گیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
«خروج» حاتمی‌کیا با یک فیلم سیاسی- اجتماعیابراهیم حاتمی‌کیا را با فیلم‌های صریحش می‌شناسیم. او در آخرین همکاری‌اش به سازمان اوج سوژه‌ای سیاسی اجتماعی را دستمایه ساخت فیلم قرار داده است. جایگاهی که رسیدن به آن کار هر فیلمسازی نیست «درخت گردو» محمدحسین مهدویانمحمدحسین مهدویان با حضور در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر رکورددار حضور متوالی یک کارگردان در جشنواره فیلم فجر خواهد شد. او که در ۴ سال گذشته با ۴ فیلم در جشنواره حضور داشته و هر بار یکی از مدعیان بوده است، در این دوره از جشنواره فیلم فجر هم با «درخت گردو» حضور خواهد داشت. پیمان معادی، مهران مدیری و جواد عزتی بازیگران این فیلم هستند که در جشنواره سی‌وهشتم رونمایی خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 ساعت قبل
حرکت جوهری در حکمت ایرانیجای بحث اینجاست که تغییر و دگرگونی چگونه صفتی است واقعا بر آن چیز که در حال حرکت است چه می‌گذرد. آیا خود آن چیز باقی می‌ماند و صفات و حالاتش تغییر می‌کند؟ و یا خود آن نیز به دنبال عوض شدن حالات عوض می‌شود؟ اگر بر این پرسش جواب مثبت بدهیم به حرکت جوهری معتقد شده‌ایم و اگر جوابمان منفی باشد به معنای انکار حرکت جوهری است پاسخ فلسفه‌های پیش از صدرالمتألهین به این پرسش همواره منفی است حرکت جوهری را منکرند، اما صدرالمتألهین و همفکران او به آن سوال پاسخ مثبت داده‌اند و قائل به حرکت جوهری گشته‌اند که اکنون به بررسی این مسئله می‌پردازیم. حرکت در اشیا فرازمانیگفتیم که اشیا فرازمانی کاملا با زمان بی ارتباطند. علاوه بر آن‌ها این اشیاء بعد ندارند، مکان ندارند، هیچ عرضی در آن‌ها رخنه نمی‌کند و از ماده و صورت ترکیب نیافته‌اند. بنابر این به نظر فلاسفه فرازمان بودن اجسام امری آشکار و غیر قابل انکار است پس بحث از حرکت در این فرض، به خودی خود بی فایده خواهد بود.

به انتهای لیست رسیدید