سینما و تئاتر

سینما و تئاتر

ایسناایسنا22 ساعت قبل
برگزاری رویداد مستندسازی بحران، فراخوان جشنواره تئاتر کوتاه کیش، اکران نقد و بررسی کارت پرواز و … از جمله خبرهای سینما و تئاتر است. سپس طالبی‌نژاد کارگردان‌های این دو مستند را پشت تریبون فرا خواند تا تجربه‌شان را از مستندسازی در بحران بازگو کنند. در این قسمت از برنامه، گلی امامی نقدی به مستند امیر اصانلو وارد کرد و گفت: مستند شما بیش از آن که فیلم مستند باشد، قاب‌عکس‌هایی است بی‌هیچ توضیحی. گفتنی است مستند «حلب: سکوت جنگ»، مستند برگزیدهایدفای ۲۰۱۸ و «فقدان» نماینده امسال سینمای مستند ایران در بخش استعدادهای درخشان ایدفا هستند. فراخوان دومین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه کیش منتشر شددر پی برگزاری نخستین جشنواره‌ی سراسری تئاتر کوتاه کیش، فراخوان دومین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه کیش منتشر شد.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، خبری در محافل رسانه‌ای مطرح شد که محسن شایان‌فر تهیه‌کننده قدیمی سینما و تلویزیون راهی بیمارستان شده است. تهیه‌کننده‌ای که این روزها سریال «حکایت‌های کمال» را روانه آنتن شبکه دو سیما کرده و سریال «هست و نیست» او نیز از شبکه آی‌فیلم بازپخش می‌شود. چند روز پیش در خبرگزاری تسنیمو نشست نقد و بررسی این سریال تلویزیونی حاضر شد که به زودی مشروح آن منتشر خواهد شد از مشکلات ساخت سریال و پیچیدگی‌هایش گفت. کارهایی که باید با حمایت‌های مدیران تلویزیون بیشتر در تلویزیون ساخته شوند؛ مشکلاتی که او و عوامل سریال «حکایت‌های کمال» داشتند تا این سریال به سختی روانه آنتن شود. به گزارش خبرنگار تسنیم، سریال «حکایت‌های کمال» را قدرت‌الله صلح میرزایی کارگردانی کرده و در برگرفته از کتاب برگزیده سال ۷۶ محمد میرکیانی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
رضا جودی، تهیه‌کننده تلویزیون درباره کیفیت بازی بازیگران در سینما، تئاتر و تلویزیون گفت: برای یک بازیگر، کارگردان حتی تهیه‌کننده فرق نمی‌کند در کدام مدیا قرار است کار کند، او باید بهترین خود را نشان دهد. اگر کسی کار ضعیف ارائه دهد قطعا در پروژه‌های بعدی دعوت به کار نخواهد شد. نه تنها در حرفه بازیگری و سریال‌سازی بلکه در تمام کارها اصول به همین شکل است. من به عنوان تهیه‌کننده «فوق لیسانسه‌ها» می‌گویم هوتن شکیبا همانطور که در سینما و تئاتر خوب درخشیده در تلویزیون هم تمام آنچه دارد را رو کرده است. یک کارگردان و تهیه‌کننده در هر مدیومی می‌تواند کار با کیفیت تولید کند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
آشنایی شما با استاد مرحوم شریف‌زاده به کی برمی‌گردد؟ سال‌ها قبل، صدای آقای شریف‌زاده را خیلی اتفاقی شنیدم. به یکی از دوستانم که هنرمندان منطقه را می‌شناخت زنگ زدم و گفتم شما آقای شریف‌زاده می‌شناسی گفت بله. استاد مرحوم سمندری، استاد شریف‌زاده، استاد مرحوم سروراحمدی، استاد مرحوم پورعطایی. استاد مرحوم سمندری، استاد شریف‌زاده، استاد مرحوم سروراحمدی، استاد مرحوم پورعطایی. چطور شریف‌زاده توانسته چهره کامل‌تری از موسیقی مقامی منطقه را به ما نشان بدهد؟ همه چیز به شخصیت آقای شریف‌زاده برمی‌گردد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، محمودرضا رحیمی، پیام فروتن، اتابک نادری آثار ارسالی به دبیرخانه دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر الف با رویکرد صلح جهانی را بازبینی خواهند کرد. محمودرضا رحیمی، کارگردان و مدرس هنرهای نمایشی کشور، دارای کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس است. وی علاوه بر نویسندگی، کارگردانی و حتی بازیگری در آثار مختلف نمایشی، تاکنون پنج کتاب در حوزه آموزش هنرهای نمایشی تألیف کرده است. او تا سال گذشته، مدیریت هماهنگی تئاتر استان‌های انجمن هنرهای نمایشی ایران را بر عهده داشت. دومین جشنواره بین المللی تئاتر الف در سه بخش نمایش‌های صحنه‌ای، نمایشنامه‌نویسی و جنبی برگزار می‌شود.
سینماپرسسینماپرس3 روز قبل
سینماپرس: «شب کتاب و سینما» با تجلیل از میمنت ذوالقدر و جمال میرصادقی در حاشیه جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزار شد. سید صادق موسوی دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران با اشاره به اهمیت و قدمت این جشنواره در غرب آسیا و میزان مخاطبان آن گفت: در این دوره از جشنواره آثاری از ۱۱۱ کشور جهان دریافت شده است که ۵۰ فیلم کوتاه از ۲۵ کشور برای حضور در جشنواره انتخاب شده است. وی در پایان با اشاره به اهمیت فیلم کوتاه اظهار کرد: سینماگرانی مانند عباس کیارستمی در دهه ۴۰ و ۵۰ شمسی با ساخت فیلم‌های کوتاه مطرح و به سمت فیلم بلند حرکت کردند. بخش اول به معیارها و کلید واژه‌های فیلم کوتاه می‌پردازد و برای جمع‌آوری آن به ۸۰۰ فیلم کوتاه بین سال‌های ۱۹۲۸ تا ۲۰۱۸ رجوع شده است. اسکلت درام نیازمند شناخت درام، ایده محرک و پایان است که در فیلم کوتاه و بلند با یکدیگر تفاوت دارند.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
خبرگزاری فارس: «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری که چندی پیش توقیف شده بود، امروز و بلیت فروشی این فیلم هم اکنون در سینماتیکت آغاز شده است. توقیف این فیلم سینمایی از همان لحظه آغاز، موافق و مخالفان متعددی داشت، این مسئله کمی سینما را به حاشیه کشانده و نظرات متناقضی را در این حوزه به وجود آورد، تا اینکه با ورود و نظارت مستقیم رئیس قوه قضائیه بر این مسئله سرانجام فیلم کیانوش عیاری رفع توقیف شد. کیانوش عیاری نویسنده و کارگردان سینما و تئاتر پیرامون اعلام خبر رفع توقیف فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من بسیار خوشنودم که فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شده است. کارگردان سریال «روزگار قریب» پیرامون اینکه آیا اصلاحات مجددی در فیلم صورت گرفته است یا خیر، بیان کرد: طبق صحبت‌های صورت گرفته اصلاحاتی به ما ابلاغ شده که در فیلم انجام دادیم و پس از انجام این اصلاحات، دستور رفع توقیف خانه پدری صادر شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
آشنایی شما با استاد مرحوم شریف‌زاده به کی برمی‌گردد؟ سال‌ها قبل، صدای آقای شریف‌زاده را خیلی اتفاقی شنیدم. به یکی از دوستانم که هنرمندان منطقه را می‌شناخت زنگ زدم و گفتم شما آقای شریف‌زاده می‌شناسی گفت بله. یادم می‌آید آقای شریف‌زاده در را که باز کرد، همان جا به خودم گفتم، من باید داستان زندگی این آدم را ثبت کنم. این ملغمه، این داشته‌های فراوان، چطور در شریف‌زاده جمع شده بود؟ خب آقای شریف‌زاده به خاطر نوع زندگی‌اش، یکجور دوره‌گردی را تجربه کرده بود. چطور شریف‌زاده توانسته چهره کامل‌تری از موسیقی مقامی منطقه را به ما نشان بدهد؟ همه چیز به شخصیت آقای شریف‌زاده برمی‌گردد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
آشنایی شما با استاد مرحوم شریف‌زاده به کی برمی‌گردد؟ سال‌ها قبل، صدای آقای شریف‌زاده را خیلی اتفاقی شنیدم. به یکی از دوستانم که هنرمندان منطقه را می‌شناخت زنگ زدم و گفتم شما آقای شریف‌زاده می‌شناسی گفت بله. یادم می‌آید آقای شریف‌زاده در را که باز کرد، همان جا به خودم گفتم، من باید داستان زندگی این آدم را ثبت کنم. استاد مرحوم سمندری، استاد شریف‌زاده، استاد مرحوم سروراحمدی، استاد مرحوم پورعطایی. استاد مرحوم سمندری، استاد شریف‌زاده، استاد مرحوم سروراحمدی، استاد مرحوم پورعطایی.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
کارگردان فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من بسیار خوشنودم که فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شده و بی‌نهایت از قوه قضائیه و شخص آیت‌الله رئیسی سپاسگزارم که با مساعدت‌های خود باعث شد تا مشکلات بوجود آمده برای اکران این اثر مرتفع شود. **عیاری: از رئیس قوه قضائیه بابت رفع توقیف «خانه پدری» بی‌نهایت سپاسگزارمکیانوش عیاری نویسنده و کارگردان سینما و تئاتر، پیرامون اعلام خبر رفع توقیف فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من بسیار خوشنودم که فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شده و بی نهایت از قوه قضائیه و شخص آیت‌الله رئیسی سپاسگزارم که با مساعدت‌های خود باعث شدند تا مشکلات بوجود آمده برای اکران این اثر مرتفع شود. وی در همین راستا ادامه داد: با ورود شخص آیت‌الله رئیسی و رفع توقیف فیلم «خانه پدری» توسط ایشان خوشبختانه دغدغه‌های من نسبت به بروز مشکلات دیگر در اکران «خانه پدری» به شدت کم شده است. کارگردان سریال «روزگار قریب» پیرامون اینکه آیا اصلاحات مجددی در فیلم صورت گرفته است یا خیر، بیان کرد: طبق صحبت‌های صورت گرفته اصلاحاتی به ما ابلاغ شده که در فیلم انجام دادیم و پس از انجام این اصلاحات، دستور رفع توقیف خانه پدری صادر شد. ***الوند: آیت‌الله رئیسی باعث بازگشت «خانه پدری» به چرخه اکران شدسیروس الوند نویسنده و کارگردان سینما درباره رفع توقیف فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من عملکرد قوه قضائیه رفع توقیف فیلم «خانه پدری» را کاملا مثبت می‌دانم و خوشحالم که به کمک آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه این فیلم سینمای ایران به چرخه اکران بازگشت.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
کارگردان فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من بسیار خوشنودم که فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شده است. به گزارش خبر فوری، «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری که چندی پیش توقیف شده بود، امروز و بلیت فروشی این فیلم هم اکنون در سینماتیکت آغاز شده است. توقیف این فیلم سینمایی از همان لحظه آغاز، موافق و مخالفان متعددی داشت، این مسئله کمی سینما را به حاشیه کشانده و نظرات متناقضی را در این حوزه به وجود آورد، تا اینکه با ورود و نظارت مستقیم رئیس قوه قضائیه بر این مسئله سرانجام فیلم کیانوش عیاری رفع توقیف شد. کیانوش عیاری نویسنده و کارگردان سینما و تئاتر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، پیرامون اعلام خبر رفع توقیف فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من بسیار خوشنودم که فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شده است. کارگردان سریال «روزگار قریب» پیرامون اینکه آیا اصلاحات مجددی در فیلم صورت گرفته است یا خیر، بیان کرد: طبق صحبت‌های صورت گرفته اصلاحاتی به ما ابلاغ شده که در فیلم انجام دادیم و پس از انجام این اصلاحات، دستور رفع توقیف خانه پدری صادر شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
کارگردان فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من بسیار خشنودم که فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شده و بی نهایت از قوه قضائیه و شخص آیت‌الله رئیسی سپاسگزارم که با مساعدت‌های خود باعث شد مشکلات بوجود آمده برای اکران این اثر مرتفع شود. اعتمادآنلاین|‌ «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری که چندی پیش توقیف شده بود، امروز و با مساعدت آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه کشور رفع توقیف شد و بلیت فروشی این فیلم هم اکنون در سینماتیکت آغاز شده است. عیاری: از رئیس قوه قضائیه بابت رفع توقیف «خانه پدری» بی‌نهایت سپاسگزارمکیانوش عیاری نویسنده و کارگردان سینما و تئاتر پیرامون اعلام خبر رفع توقیف فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من بسیار خوشنودم که فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شده و بی نهایت از قوه قضائیه و شخص آیت‌الله رئیسی سپاسگزارم که با مساعدت‌های خود باعث شدند تا مشکلات بوجود آمده برای اکران این اثر مرتفع شود. وی در همین راستا ادامه داد: با ورود شخص آیت‌الله رئیسی و رفع توقیف فیلم «خانه پدری» توسط ایشان خوشبختانه دغدغه‌های من نسبت به بروز مشکلات دیگر در اکران «خانه پدری» به شدت کم شده است. الوند: آیت‌الله رئیسی باعث بازگشت «خانه پدری» به چرخه اکران شدسیروس الوند نویسنده و کارگردان سینما در گفت‌وگو با فارس درباره رفع توقیف فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من عملکرد قوه قضائیه رفع توقیف فیلم «خانه پدری» را کاملا مثبت می‌دانم و خوشحالم که به کمک آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه این فیلم سینمای ایران به چرخه اکران بازگشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
کارگردان فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من بسیار خشنودم که فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شده و بی‌نهایت از قوه قضائیه و شخص آیت‌الله رئیسی سپاسگزارم که با مساعدت‌های خود باعث شد تا مشکلات بوجود آمده برای اکران این اثر مرتفع شود. اعتمادآنلاین| «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری که چندی پیش توقیف شده بود، امروز و با مساعدت آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه کشور رفع توقیف شد و بلیت فروشی این فیلم هم اکنون در سینماتیکت آغاز شده است. کیانوش عیاری نویسنده و کارگردان سینما و تئاتر پیرامون اعلام خبر رفع توقیف فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من بسیار خشنودم که فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شده و بی‌نهایت از قوه قضائیه و شخص آیت‌الله رئیسی سپاسگزارم که با مساعدت‌های خود باعث شدند تا مشکلات بوجود آمده برای اکران این اثر مرتفع شود. او در همین راستا ادامه داد: با ورود شخص آیت‌الله رئیسی و رفع توقیف فیلم «خانه پدری» توسط ایشان خوشبختانه دغدغه‌های من نسبت به بروز مشکلات دیگر در اکران «خانه پدری» به شدت کم شده است. او درباره اقدامات فرهنگی رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: اقدامات اخیر آیت‌الله رئیسی بسیار مثبت و تاثیرگذار است، خروج آثار از دایره توقیف برای بدنه سینما بسیار مهم بوده و در جامعه نیز تاثیر مستقیمی خواهد داشت، از رئیس قوه قضائیه تقاضا دارم در ادامه همین راه به اکران فیلم‌های دیگر نیز نظر داشته باشند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- کارگردان سریال «روزگار قریب» پیرامون اصلاحات صورت گرفته بر فیلم «خانه پدری» گفت: طبق صحبت‌های صورت گرفته اصلاحاتی به ما ابلاغ شده که در فیلم انجام دادیم و پس از انجام این اصلاحات دستور رفع توقیف خانه پدری صادر شد. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، فیلم سینمایی «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری که چندی پیش توقیف شده بود، امروز و با مساعدت آیت الله رئیسی، ریاست قوه قضائیه کشور رفع توقیف شد، بلیت فروشی این فیلم هم اکنون در سینماتیکت آغاز شده است. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین حواشی فیلم «خانه پدری» اینجا کلیک کنید. کیانوش عیاری نویسنده و کارگردان سینما و تئاتر در گفت‌وگویی پیرامون اعلام خبر رفع توقیف فیلم سینمایی «خانه پدری» گاظهار کرد: من بسیار خوشنودم که فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شده و بی نهایت از قوه قضائیه و شخص آیت‌الله رئیسی سپاسگزارم که با مساعدت‌های خود باعث شدند تا مشکلات بوجود آمده برای اکران این اثر مرتفع شود، با ورود شخص آیت‌الله رئیسی و رفع توقیف فیلم «خانه پدری» توسط ایشان خوشبختانه دغدغه‌های من نسبت به بروز مشکلات دیگر در اکران «خانه پدری» به شدت کم شده است. کارگردان سریال «روزگار قریب» پیرامون اینکه آیا اصلاحات مجددی در فیلم صورت گرفته است خیر بیان کرد: طبق صحبت‌های صورت گرفته اصلاحاتی به ما ابلاغ شده که در فیلم انجام دادیم و پس از انجام این اصلاحات دستور رفع توقیف خانه پدری صادر شد.
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
کارگردان فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من بسیار خوشنودم که فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شده و بی نهایت از قوه قضائیه و شخص آیت‌الله رئیسی سپاسگزارم که با مساعدت‌های خود باعث شد تا مشکلات بوجود آمده برای اکران این اثر مرتفع شود. خبرگزاری فارس: «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری که چندی پیش توقیف شده بود، امروز و با مساعدت آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه کشور رفع توقیف شد و بلیت فروشی این فیلم هم اکنون در سینماتیکت آغاز شده است. ***عیاری: از رئیس قوه قضائیه بابت رفع توقیف «خانه پدری» بی‌نهایت سپاسگزارمکیانوش عیاری نویسنده و کارگردان سینما و تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، پیرامون اعلام خبر رفع توقیف فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من بسیار خوشنودم که فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شده و بی نهایت از قوه قضائیه و شخص آیت‌الله رئیسی سپاسگزارم که با مساعدت‌های خود باعث شدند تا مشکلات بوجود آمده برای اکران این اثر مرتفع شود. وی در همین راستا ادامه داد: با ورود شخص آیت‌الله رئیسی و رفع توقیف فیلم «خانه پدری» توسط ایشان خوشبختانه دغدغه‌های من نسبت به بروز مشکلات دیگر در اکران «خانه پدری» به شدت کم شده است. ***الوند: آیت‌الله رئیسی باعث بازگشت «خانه پدری» به چرخه اکران شدسیروس الوند نویسنده و کارگردان سینما در گفت‌وگو با فارس درباره رفع توقیف فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من عملکرد قوه قضائیه رفع توقیف فیلم «خانه پدری» را کاملا مثبت می‌دانم و خوشحالم که به کمک آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه این فیلم سینمای ایران به چرخه اکران بازگشت.
فارسفارس4 روز قبل
کارگردان فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من بسیار خوشنودم که فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شده و بی نهایت از قوه قضائیه و شخص آیت‌الله رئیسی سپاسگزارم که با مساعدت‌های خود باعث شد تا مشکلات بوجود آمده برای اکران این اثر مرتفع شود. به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری که چندی پیش توقیف شده بود، امروز و با مساعدت آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه کشور رفع توقیف شد و بلیت فروشی این فیلم هم اکنون در سینماتیکت آغاز شده است. ***عیاری: از رئیس قوه قضائیه بابت رفع توقیف «خانه پدری» بی‌نهایت سپاسگزارمکیانوش عیاری نویسنده و کارگردان سینما و تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، پیرامون اعلام خبر رفع توقیف فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من بسیار خوشنودم که فیلم «خانه پدری» رفع توقیف شده و بی نهایت از قوه قضائیه و شخص آیت‌الله رئیسی سپاسگزارم که با مساعدت‌های خود باعث شدند تا مشکلات بوجود آمده برای اکران این اثر مرتفع شود. وی در همین راستا ادامه داد: با ورود شخص آیت‌الله رئیسی و رفع توقیف فیلم «خانه پدری» توسط ایشان خوشبختانه دغدغه‌های من نسبت به بروز مشکلات دیگر در اکران «خانه پدری» به شدت کم شده است. ***الوند: آیت‌الله رئیسی باعث بازگشت «خانه پدری» به چرخه اکران شدسیروس الوند نویسنده و کارگردان سینما در گفت‌وگو با فارس درباره رفع توقیف فیلم سینمایی «خانه پدری» گفت: من عملکرد قوه قضائیه رفع توقیف فیلم «خانه پدری» را کاملا مثبت می‌دانم و خوشحالم که به کمک آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه این فیلم سینمای ایران به چرخه اکران بازگشت.
ایمناایمنا4 روز قبل
به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی که در راس هیاتی فرهنگی و گروه سازهای ملی ایران به اتریش سفر کرده است روز سه شنبه _۲۱ آبان ماه_ با ایندیجین، معاون سیاست فرهنگی وزارت اروپایی، همگرایی و امور خارجه جمهوری اتریش دیدار و گفت و گو کرد. معاون سیاست فرهنگی وزارت اروپایی، همگرایی و امور خارجه جمهوری اتریش در این دیدار گفت: مناسبات دیرپا و سنتی جمهوری اسلامی ایران و اتریش در سال‌های اخیر با تحرکات گسترده و چشمگیری مواجه بوده است. در این دیدار که تعدادی از مدیران بخش‌های مختلف وزارت امور خارجه و صدراعظمی اتریش، کاردار سفارت جمهوری ایران در وین و مدیرعامل بنیاد رودکی حضور داشتند، چشم انداز جدیدی در افق همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های فرهنگی، هنری، موسیقی، سینما و تئاتر در شرایط جدید ترسیم شد. علاوه بر این طرفین در این دیدار ضمن تاکید بر گستره تعاملات و همکاری‌های فرهنگی و هنری دو کشور، نسبت به برگزاری هفته مشترک فرهنگی در وین و تهران، هشتمین دور دیالوگ بین اسلام و مسیحیت، تقویت و توسعه همکاری موزه‌های دو کشور و همچنین فعالیت‌های مشترک در حوزه موسیقی، هنرهای تجسمی و سایر زمینه‌های متنوع فرهنگی و هنری توافق کردند. همچنین در این سفر ارکستر سازهای ملی ایران به رهبری علی اکبر قربانی و خوانندگی محمد معتمدی با حضور جمع زیادی از ایرانیان مقیم اتریش، تعدادی از علاقه مندان به فرهنگ و موسیقی ایران، مقامات محلی، سفرای مقیم و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران مستقر در وین در سالن تک گیت وین برنامه اجرا کرد.
ایسناایسنا4 روز قبل
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تداوم و تقویت تعاملات و همکاری‌های فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران و اتریش با معاون سیاست فرهنگی وزارت اروپایی، هم‌گرایی و امور خارجه جمهوری اتریش دیدار و گفت‌وگو کرد. در سفر هیات فرهنگی ایرانی به اتریش همچنین ارکستر سازهای ملی ایران در وین برنامه اجرا کرد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی که در راس هیاتی فرهنگی و گروه سازهای ملی ایران به اتریش سفر کرده است روز سه شنبه ۲۱ آبان ماه با ایندیجین، معاون سیاست فرهنگی وزارت اروپایی، همگرایی و امور خارجه جمهوری اتریش دیدار و گفت و گو کرد. معاون سیاست فرهنگی وزارت اروپایی، همگرایی و امور خارجه جمهوری اتریش در این دیدار گفت: مناسبات دیرپا و سنتی جمهوری اسلامی ایران و اتریش در سال‌های اخیر با تحرکات گسترده و چشمگیری مواجه بوده است. همچنین در این سفر ارکستر سازهای ملی ایران به رهبری علی اکبر قربانی و خوانندگی محمد معتمدی با حضور جمع زیادی از ایرانیان مقیم اتریش، تعدادی از علاقه مندان به فرهنگ و موسیقی ایران، مقامات محلی، سفرای مقیم و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران مستقر در وین در سالن تک گیت وین برنامه اجرا کرد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، ظهر امروز دانشگاه هنر تهران میزبان نشست خبری یازدهمین جشنواره تئاتر مونولوگ بود. این دانشجو در اعتراض به این مسأله گفت: حیطه کاری دانشجویان هنر فرهنگی است و شرایط چندان مثبت نیست. محمدحسین پور ایوبی، دبیر جشنواره با بیان تاریخچه‌ای از جشنواره مونولوگ که ریشه در رپرتواری دانشجویی داشته است، از تفاوت دوره یازدهم گفت. وزارت هم هیچ مسئولیتی نسبت به جشنواره ما ندارد اما معاونت فرهنگی می‌تواند بودجه جشنواره را از وزارت طلب کند و ما خواهان حضور معاون فرهنگی وزارت بوده‌ایم. یازدهمین جشنواره تئاتر مونولوگ با میزبانی دانشگاه هنر نیمه اول اسفندماه برگزار می‌شود.
ایسناایسنا4 روز قبل
«شب کتاب و سینما» با تقدیر از میمنت ذوالقدر و جمال میرصادقی و رونمایی از سه عنوان کتاب جدید در حوزه سینما و ادبیات شامگاه سه‌شنبه (۲۱ آبان‌ماه) در پردیس سینمایی ملت برگزار شد. او با انتقاد از فقدان ارتباط میان سینما و ادبیات ایران گفت: متاسفانه سینمای ما ادبیات را نمی‌شناسد و ادبیات ما نیز با سینما و تئاتر غریبه است. افراد کمی مانند غلامحسین ساعدی در ادبیات ایران وجود داشته‌اند که هم از سینما و تئاتر سر در بیاورند و هم از ادبیات. این نشان می‌دهد که تربیت سینماگران در حوزه فیلم کوتاه برای آینده بسیار ارزشمند است. اسکلت درام نیازمند شناخت درام، ایده محرک و پایان است که در فیلم کوتاه و بلند با یکدیگر تفاوت دارند.
مهرمهر4 روز قبل
وی با انتقاد از فقدان ارتباط میان سینما و ادبیات ایران گفت: متاسفانه سینمای ما ادبیات را نمی‌شناسد و ادبیات ما نیز با سینما و تئاتر غریبه است. افراد کمی مانند غلامحسین ساعدی وجود داشته‌اند در ادبیات ایران که هم از سینما و تئاتر سر در بیاورند و هم از ادبیات. بخش اول به معیارها و کلید واژه‌های فیلم کوتاه می‌پردازد و برای جمع‌آوری آن به ۸۰۰ فیلم کوتاه بین سال‌های ۱۹۲۸ تا ۲۰۱۸ رجوع شده است. متاسفانه در ایران از دهه ۶۰ به سمت دهه ۸۰ اقتباس از آثار ادبی کم و کمتر شده است. اسکلت درام نیازمند شناخت درام، ایده محرک و پایان است که در فیلم کوتاه و بلند با یکدیگر تفاوت دارند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
«شب کتاب و سینما با تقدیر از میمنت ذوالقدر و جمال میرصادقی» و رونمایی از سه عنوان کتاب جدید در حوزه سینما و ادبیات شامگاه روز سه‌شنبه (۲۱ آبان ماه) در پردیس سینمایی ملت برگزار شد. او با انتقاد از فقدان ارتباط میان سینما و ادبیات ایران گفت: متاسفانه سینمای ما ادبیات را نمی‌شناسد و ادبیات ما نیز با سینما و تئاتر غریبه است. افراد کمی مانند غلامحسین ساعدی وجود داشته‌اند در ادبیات ایران که هم از سینما و تئاتر سر در بیاورند و هم از ادبیات. بخش اول به معیارها و کلید واژه‌های فیلم کوتاه می‌پردازد و برای جمع‌آوری آن به ۸۰۰ فیلم کوتاه بین سال‌های ۱۹۲۸ تا ۲۰۱۸ رجوع شده است. اسکلت درام نیازمند شناخت درام، ایده محرک و پایان است که در فیلم کوتاه و بلند با یکدیگر تفاوت دارند.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
این مفهوم از برجام، تنها گمانه و ارزیابی نیست، بلکه عقول منفصل دولت مجری برجام، چهره‌هایی از سنخ حجاریان، علوی‌تبار و تاجیک آشکارا یا در لفافه آن را بیان کرده‌اند. هدف دولت روحانی از عادی سازی بازگرداندن عرصه عمومی کشور به شرایط غیراستثنایی و نرمال کردن فضاست. جدی‌ترین بحران دولت، بحران هسته‌ای بود و روحانی ترجیح داد با حل کردن این بحران سهمگین به صورتی حداکثری از تراکم بحران بکاهد. اگر چه پروژه اصلاح طلبی یک پروژه است و پروژه نرمالیزاسیون یک پروژه دیگر. و دقیقا مفاهیمی چون «برجام ۲» و «برجام ۳» در اوج سرمستی از به نتیجه رسیدن برجام، از لسان رییس جمهور، از دل چنین تحلیل و چشم‌اندازی بیرون آمد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، اجرای نسخه تهران نمایش «آشپزخانه» به کارگردانی حسن معجونی از روز چهارشنبه ۲۲ آبان در سالن اصلی مولوی آغاز می‌شود. پیش از این نسخه شیراز «آشپزخانه» به صحنه رفت و نسخه رشت این نمایش نیز سه‌شنبه ۲۱ آبان به اجرای خود پایان می‌دهد. با به صحنه رفتن نسخه تهران «آشپزخانه» که تا ۳۰ آبان‌ماه روی صحنه خواهد بود، پروژه اجراهای این اثر نمایشی در تالار مولوی به پایان می‌رسد. پوستر اجرای نسخه تهران «آشپزخانه» نیز توسط صالح تسبیحی طراحی و منتشر شده است. در این نمایش که برداشتی آزاد از نمایشنامۀ «آژاکس» سوفوکل است، گروهی در زمان و مکانی، سودای اجرای نمایشی را در سر می‌پرورانند.
پارس نیوزپارس نیوز5 روز قبل
بیوگرافیآزیتا حاجیان (زاده ۲۱ دی ۱۳۳۶، تهران)، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون اهل ایران است. 《آزیتا حاجیان》زمینه فعالیتتلویزیون، سینما و تئاتر. تولد۲۱ دی ۱۳۳۶ ‌ (۶۱ سال) تهران. والدینمحمد علی حاجیان _ پوران فرهیخته. فرزندانمهراوه شریفی‌نیا (۱۳۶۰) ملیکا شریفی‌نیا (۱۳۶۵).
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
اعتمادآنلاین| ریحانه سلامت که سال ۹۵ در نمایش «اکتبر ۱۹۴۲ پاریس» به ایفای نقش پرداخته بود، بار دیگر بازیگر نمایشی به کارگردانی مسعود موسوی شد. این بازیگر سینما و تئاتر و کارشناس ادبیات نمایشی، در نمایش «دست‌های آلوده» به دراماتورژی و کارگردانی مسعود موسوی که اواخر آبان امسال در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود، در نقش «اولگا» بازی می‌کند. ریحانه سلامت بازیگر نمایش‌هایی همچون «استاد نوید ماکان و همسرش مهندس رخشید فرزین» به نویسندگی و کارگردانی بهرام بیضایی، «سه خواهر و دیگران» به کارگردانی حمید امجد، «ویتسک» به کارگردانی مسعود دلخواه، «گفتگو»، «جولیوس سزار»، «طوبی»، «دریاچه پنهان»، «آوای آواره»، «ساز کوک آواز دوست»، «بهشت روی اقیانوس» و «بهار و آدم برفی» و … بوده و برای بازی در «اکتبر ۱۹۴۲ پاریس» به کارگردانی مسعود موسوی لوح تقدیر و نشان عالی خانه تئاتر را در چهاردهمین جشن بازیگر از آن خود کرده است. پیش از این حمیدرضا نعیمی به عنوان یکی از بازیگران اصلی نمایش «دست‌های آلوده» بر اساس متنی از ژان پل سارتر و با دراماتورژی و کارگردانی مسعود موسوی، معرفی شده بود. سایر بازیگران و عوامل این نمایش به زودی معرفی می‌شوند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای نمایش، ریحانه سلامت که سال ۹۵ در نمایش «اکتبر ۱۹۴۲ پاریس» به ایفای نقش پرداخته بود، بار دیگر بازیگر نمایشی به کارگردانی مسعود موسوی شد. این بازیگر سینما و تئاتر و کارشناس ادبیات نمایشی، در نمایش «دست‌های آلوده» به دراماتورژی و کارگردانی مسعود موسوی که اواخر آبان امسال در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود، در نقش «اولگا» بازی می‌کند. ریحانه سلامت بازیگر نمایش‌هایی همچون «استاد نوید ماکان و همسرش مهندس رخشید فرزین» به نویسندگی و کارگردانی بهرام بیضایی، «سه خواهر و دیگران» به کارگردانی حمید امجد، «ویتسک» به کارگردانی مسعود دلخواه، «گفتگو»، «جولیوس سزار»، «طوبی»، «دریاچه پنهان»، «آوای آواره»، «ساز کوک آواز دوست»، «بهشت روی اقیانوس» و «بهار و آدم برفی» و … بوده و برای بازی در «اکتبر ۱۹۴۲ پاریس» به کارگردانی مسعود موسوی لوح تقدیر و نشان عالی خانه تئاتر را در چهاردهمین جشن بازیگر از آن خود کرده است. پیش از این حمیدرضا نعیمی به عنوان یکی از بازیگران اصلی نمایش «دست‌های آلوده» بر اساس متنی از ژان پل سارتر و با دراماتورژی و کارگردانی مسعود موسوی، معرفی شده بود. سایر بازیگران و عوامل این نمایش به زودی معرفی می‌شوند.
ایلناایلنا5 روز قبل
ریحانه سلامت بار دیگر در نمایشی به کارگردانی مسعود موسوی به ایفای نقش می‌پردازد. به گزارش ایلنا، ریحانه سلامت که سال ۹۵ در نمایش «اکتبر ۱۹۴۲ پاریس» به ایفای نقش پرداخته بود، بار دیگر بازیگر نمایشی به کارگردانی مسعود موسوی شد. این بازیگر سینما و تئاتر و کارشناس ادبیات نمایشی، در نمایش «دست‌های آلوده» به دراماتورژی و کارگردانی مسعود موسوی که اواخر آبان امسال در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود، در نقش «اولگا» بازی می‌کند. پیش از این حمیدرضا نعیمی به عنوان یکی از بازیگران اصلی نمایش «دست‌های آلوده» بر اساس متنی از ژان پل سارتر و با دراماتورژی و کارگردانی مسعود موسوی، معرفی شده بود. سایر بازیگران و عوامل این نمایش به زودی معرفی می‌شوند.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 روز قبل
با اینکه هدف از برپایی جشنواره بین‌المللی «سیمرغ» در جای خود قابل توجه است اما حقیقتا باید به این موضوع پرداخت که تأثیر و دستاوردهای این جشنواره در فرهنگسازی، ارتقای فرهنگ و بهداشت جامعه و انعکاس آن در سینما چه بوده است و آیا اساسا این حرکت فرهنگی نتیجه‌ای داشته است یا خیر. به گزارش گروه فرهنگی قدس، ۱۰ دوره است که به همت و با مشارکت وزارت بهداشت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یک دورهمی با عنوان جشنواره بین‌المللی سیمرغ در تهران برگزار می‌شود. افزون بر این پیامدها و عوارض سیمرغ غیراستاندارد و غیر تخصصی که به سینما هم چسبیده است باید به برخی آشپزها و مواد تهیه خوراک سی مرغان اشاره کرد. دودی که از آشپزخانه سی مرغ پزها بلند است به قدری ناخوشایند است که نه فقط مخاطب را از میل سی مرغ دلزده می‌کند که به دلیل وجود کیسه دوزان سینما و تاتر در آن او را از هر چه جشن، مرغ و سی مرغ، فیلم و سینما و تئاتر غیربهداشتی است بیزار می‌کند. لذا باید طرح دیگری انداخت و یا بساط سی مرغ را برچید!
تسنیمتسنیم5 روز قبل
این مترجم پیش از این رمان «سفر به گرای ۲۷۰ درجه» را نیز از احمد دهقان ترجمه کرده بود که در ایتالیا منتشر و با استقبال مواجه شد. این تنوع موضوعی موجب شده رمان جنگ ما رنگانگ جلوه کند، رنگ‌های متفاوت که رمان جنگ را زیباتر جلوه می‌دهد. ساختارهایی که برای ترجمه کتاب‌ به وجود آمده، بسیار ناقص است. همان طور که در نگارش قبیله‌ای عمل می‌شود، در ترجمه هم قبیله‌ای عمل می‌شود. رمان ما در بدترین وضعیت خود قرار دارد و هیج کس هم به فکر آن نیست، چه رسد به فکر ترجمه.

به انتهای لیست رسیدید