سینما و تئاتر

ایسناایسنا1 هفته قبل
خبرهایی از جشن خانه تئاتر، اکران خصوصی «متری شش و نیم» و آغاز دور جدید نمایش‌های فیلم کانون سینما حقیقت از جمله خبرهای سینما و تئاتر است. اعلام فهرست داوران و دبیر شورای پژوهش جشن هفته تئاتر و همچنین همکاری مابین هنرمندان و شهرداری از جمله خبرهای شانزدهمین جشن خانه تئاتر است. گفتنی است شانزدهمین دوره جشن‌های خانه تئاتر، ویژه هفته گرامیداشت روز جهانی و روز ملی تئاتر به همت خانه تئاتر از ۷ تا ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۸ برگزار خواهد شد. حق شناس در پایان گفت: براساس الویت‌های همکاری مابین هنرمندان و شهرداری، جشن هفته تئاتر با همکاری این کمیسیون و خانه‌تئاتر برگزار خواهد شد. دوره جدید کانون فیلم سینماحقیقت مرکز گسترش از هفته آینده آغاز می‌شوددوره جدید کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از هفته آینده آغاز می‌شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رونمایی از پوستر جهانی دو فیلم، نمایش ۵ فیلم کوتاه در خانه سینما، اجرای مضاعف برای تئاتر پارسا پیروزفر و … از جمله خبرهای سینما و تئاتر است. در آستانه آغاز جشنواره بین‌المللی فجر، پوستر بین المللی زعفرانیه ١٤ تیر ماه رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، نمایش «ملاقات» به کارگردانی پارساپیروزفر به دلیل استقبال تماشاگران روزهای پنجشنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ فروردین ماه در دو نوبت میزبان علاقه مندان تئاتر است. انیمیشن «روباه» به کارگردانی صادق جوادی با ۱۱ حضور بین‌المللی رتبه سوم را کسب کرد. «رویای کودکانه» به پردیس تئاتر تهران می‌آیدنمایش «رویای کودکانه» به نویسندگی و کارگردانی «سیروس سپهری» از امروز ۲۴ فروردین ماه در پردیس تئاتر تهران روی صحنه می‌رود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
احرای یک نمایش از اول اسفند در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و تولید دو فیلم تازه از خبرهای سینما و تئاتر ۲۶ فروردین‌ماه هستند. به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایش «خرس آرکانسا» اثری از مهدی مقیمی اسفندآبادی بار دیگر از روز اول اردیبهشت در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود. ****فیلمبرداری فیلم «گواهی امضا» به نویسندگی و کارگردانی شهرام اسدزاده در تجریش آغاز شد. شهرام اسدزاده تحصیل کرده مقطع کارشناسی کارگردانی سینما و انیمیشن و همچنین عضو اصلی سرای اهل قلم ایران است. سایر عوامل فیلم «گواهی امضا» از جمله بازیگران اصلی به زودی اعلام می‌شود.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
برپایی کارگاه آشنایی با نمایش میم و پانتومیم و نمایش کمدیا دل آرته، رقابت ۵۸ فیلم کوتاه در جشنواره نماز و نیایش، نمایش مستند پدر طالقانی و … از جمله خبرهای سینما و تئاتر است. مجری برگزاری این کارگاه آموزشی، مرکز آفرینش‌های هنری تئاتر مان و محل برگزاری کارگاه، تماشاخانه استاد جمشید مشایخی می‌باشد. برپایی سمینار مطالعات اجرااولین سمینار پژوهشی «مطالعات اجرا» که به همت کانون تئاتر دانشگاهی اداره کل هنرهای نمایشی و با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه هنر (دانشکده سینما و تئاتر) برگزار می‌شود، پذیرای مقالات علاقه‌مندان خواهد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، کانون تئاتر دانشگاهی بنا دارد مرداد سال جاری سمیناری با مساله چیستی اجرا (Performance) و با عنوان «مطالعات اجرا» برگزار کند. زمان و مکان برگزاری سمینار ۵، ۶ و ۷ مرداد سال جاری در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر خواهد بود.
ایرناایرنا2 ماه قبل
جعفری همچنین سابقه حضور پررنگی در تلویزیون و بازی در سریال‌های کارگردان بزرگی چون «حاتمی کیا»، «کمال تبریزی» و «داوود میرباقری» را دارد. آنچه در ادامه می‌آید گفت وگوی پژوهشگر ایرنا با جعفری در رابطه با وضعیت سینمای ایران است. کارهایی که در گذشته ما با احترام و عزت و به گونه‌ی دیگری درباره شان صحبت می‌کردیم. **یلدافیلم یلدا به کارگردانی مسعود بخشی جدیدترین فیلم جعفری است. چه از فیلم «تهران انار ندارد» و چه بعد از آن، همیشه سلیقه‌ی ایشان را دوست داشتم و ایشان همیشه خوشبختانه نسبت به تئاتر و تئاتری‌ها نظر مثبت داشتند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
اولین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ایرانشهر، برگزاری ۸ نشست تخصصی در جشنواره وارش، رونمایی از پوستر پیشونی سفید ۳، اجرای ویژه سالگشتگی و … از جمله خبرهای سینما و تئاتر است. اولین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ایرانشهر با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود. اولین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان، شهرستان ایرانشهر برگزار می‌شود و دبیرخانه این رویداد هم در همین شهرستان قرار دارد. فرخوان اولین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ایرانشهر بعد از تایید نهایی مدیرکل هنرهای نمایشی به زودی منتشر خواهد شد. گروه تئاتر مهر نمایش «سالگشتگی» پس از پنج سال از ۸ اسفند و پس از ۱۱۵ اجرا در شهرهای مختلف به صحنه رفت.
ایسناایسنا3 ماه قبل
برگزاری دوره‌ی «دیپلماسی فرهنگی»، اجرای «پیله» در سالن استاد شکیبایی، رونمایی از پوستر «جمشیدیه» و اعلام تاریخ برگزاری جشنواره فیلم ۱۰۰ از جمله خبرهای سینما و تئاتر است. مدرسه ملی سینمای ایران و دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امورخارجه برای نخستین بار اقدام به برگزاری دوره دیپلماسی فرهنگی می‌کند. پردیس سینمایی آزادی میزبان جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰/ ۸ تا ۱۰ اسفند در تهرانپردیس سینمایی آزادی میزبان «دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰» می‌شود. به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰؛ این جشنواره ۱۰۰ در دو بخش مسابقه‌ای و مسیر تجربه و در قالب مستند، داستانی و پویانمایی طراحی شده است. دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ به دبیری علی قربانی برگزار می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
اعلام صدور پروانه نمایش «دختر شیطان»، انتشار مقررات جشنواره فیلم شهر و رونمایی از پوستر یک فیلم از جمله خبرهای دریافتی شنبه ۴ اسفند ماه است. با صدر پروانه نمایش فیلم سینمایی «دختر شیطان» این فیلم آماده اکران نوروزی شد. اعلام مقررات جشنواره فیلم شهرمقررات خاص و جوایز بخش مسابقه فیلم‌های سینمایی هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر اعلام شد. ضمنا محدودیتی در تعداد آثار ارسالی برای متقاضیان و تهیه کنندگان آثار سینمایی وجود ندارد. رونمایی از پوستر رسمی فیلم سینمایی «بهشت گمشده» پوستر رسمی فیلم سینمایی «بهشت گمشده» به کارگردانی حمید سلیمیان و تهیه کنندگی محمدصادق آذین با طرحی از محمد روح الامین رونمایی شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
اجرای «بی تابستان» امیررضا کوهستانی در شیراز، نقد و بررسی مستند «بهارستان»، آغاز نمایش ژانر وحشت در خانه هنرمندان، تمدید جشنواره‌ی فیلم شهر و … از جمله خبرهای سینما و تئاتر است. همچنین این نمایش در تماشاخانه ایرانشهر و تئاتر مستقل تهران در سال ۹۷ اجرای عمومی داشته است. آغاز ژانر وحشت در سینماتک خانه هنرمندان ایران با «جن‌گیر» فصل بهار سینماتک خانه هنرمندان ایران به فیلم‌هایی از ژانر وحشت اختصاص دارد. به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، سینماتک خانه هنرمندان ایران در برنامه فصل بهار خود به نمایش فیلم‌هایی از ژانر وحشت خواهد پرداخت. پس از آن و در برنامه نمایش اردیبهشت، دوشنبه ۲ اردیبهشت فیلم «طالع نحس» به کارگردانی ریچارد دانر محصول سال ۱۹۷۶ به روی پرده خواهد رفت.
ایسناایسنا2 هفته قبل
پایان تصویربرداری فیلم کوتاه «شب»، آغاز اجرای نمایشی با حضور مرضیه برومند، اجرای مجدد اپرای عروسکی «عشق» از جمله خبرهای سینما و تئاتر است. نکته جالب درباره این فیلم حضور پدر هنرپیشه سینما و تلویزیون پژمان بازغی در این فیلم به عنوان بازیگر است. مرضیه برومند در افتتاحیه‌ی «سیمین و فرزان» چه گفت؟ نمایش «سیمین و فرزان» به کارگردانی فهیمه عابدینی یکشنبه هجدهم فروردین ماه با حضور تعدادی از هنرمندان شاخص تئاتر و سینما در تالار قشقایی اجرای خود را آغاز کرد. به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، نمایش عروسکی «سیمین و فرزان» به کارگردانی فهیمه عابدینی یکشنبه هجدهم فروردین ماه با حضور تعدادی از هنرمندان شاخص تئاتر و سینما از جمله مرضیه برومند، میترا حجار، شاهرخ فروتنیان، افسانه چهرآزاد و محمد رضا مالکی در تالار قشقایی اجرای خود را آغاز کرد. مرضیه برومند کارگردان و دبیر جشنواره تئاتر عروسکی در آیین افتتاح این اثر نمایشی گفت: امیدوارم به یمن اجرای عمومی نمایش «سیمین و فرزان» در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهربتواند سال مبارکی برای نمایشگران عروسکی باشد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
سالن سینما و تئاتر کودک و نوجوان باغ کتاب تهران با مدیریت خیام وقار کاشانی، شامگاه ۲۶ بهمن ماه با اجرای نمایش «خاله پیرزن مهربون» و «خاله‌سوسکه» افتتاح شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی، نمایش‌های «خاله پیرزن مهربون» و «خاله‌سوسکه» به کارگردانی سینا نورائی آغازگر فعالیت رسمی تئاتر کودک و نوجوان در مجموعه باغ کتاب تهران بود. خیام وقار کاشانی که به تازگی مدیریت بخش سینما و تئاتر کودک این مجموعه را عهده دار شده، در همین زمینه گفت: خوشحالیم که مخاطبان از اولین نمایش در این مجموعه استقبال کردند و امیدواریم هنرمندان عرصه نمایش‌های کودک و نوجوان، که در این شب همراه ما بودند چراغ این مجموعه را روشن نگه دارند. آنا نمکچیان، مهرزاد شربتخواری، صالح خواجه، مهدی سرابی، مینا ابراهیمی، سینا نورائی بازیگران این اثر نمایشی هستند. علاقه‌مندان به جهت تهیه بلیت می‌توانند به سایت تیوال مراجعه نموده و یا به‌صورت حضوری به آدرس: میدان ونک، بزرگراه حقانی، مسیر غرب به شرق، بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب تهران مراجعه کنند.
ایرناایرنا3 هفته قبل
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در منزل استاد نصیریان ضمن گرامیداشت یاد و خاطر همسر این هنرمند پیشکسوت، برای آن فقیده طلب مغفرت و آمرزش کرد. در ادامه این دیدارها که اعضای خانواده‌های هنرمندان نیز حضور داشتند، آنها درباره آخرین فعالیت‌های هنری و کاری خود به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیحاتی را ارائه کردند. احمدی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی و سید طباطبایی مدیر کل روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز صالحی را در این دیدارها همراهی کردند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم از زمان قبول مسئولیت و سکانداری این وزارتخانه، موضوع دیدار از نزدیک با هنرمندان و اهالی پیشکسوت فرهنگ، هنر و رسانه را به عنوان اولویت در دستور کار خود قرار داده است. سال گذشته نیز وزیر فرهنگ با حضور در منزل استاد جمشید مشایخی، احترام برومند، رضا بابک و مسعود کیمیایی با آنها دیدار و گفت‌وگو کرد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، شب گذشته ۲۷ بهمن ماه نمایش‌های «خاله پیرزن مهربون» و «خاله‌ سوسکه» به کارگردانی سینا نورائی آغازگر فعالیت رسمی تئاتر کودک و نوجوان در مجموعه باغ کتاب تهران بود. خیام وقار کاشانی که به تازگی مدیریت بخش سینما و تئاتر کودک این مجموعه را عهده دار شده است، در همین زمینه گفت: خوشحالیم که مخاطبان از اولین نمایش در این مجموعه استقبال کردند و امیدواریم هنرمندان عرصه نمایش‌های کودک و نوجوان، که در این شب همراه ما بودند چراغ این مجموعه را روشن نگه دارند. نمایش‌های «خاله پیرزن مهربون» و «خاله‌ سوسکه» به کارگردانی سینا نورائی با حضور هنرمندانی چون علی فروتن، حمید گلی، فاطمه امینی (مجری برنامه کودک) و علیرضا گلپایگانی مدرس و کارگردان انیمیشن و انیماتور در سالن شماره ۸ مجموعه باغ کتاب تهران، برای کودکان، نوجوانان و خانواده‌هایشان روی صحنه رفت تا سرآغازی بر نمایش‌های کودک و نوجوان در باغ کتاب تهران باشد. آنا نمکچیان، مهرزاد شربتخواری، صالح خواجه، مهدی سرابی، مینا ابراهیمی، سینا نورائی بازیگران این ۲ نمایش هستند. باغ کتاب در میدان ونک، بزرگراه حقانی، مسیر غرب به شرق، بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب تهران واقع است.
همشهریهمشهری6 روز قبل
این نمایش محصول کمپانی «دیار» به کارگردانی صحرا فتحی و سعید دشتی در بهار ۹۸ به روی صحنه می‌رود. تجربه‌ی پیشین بهاروند نمایش «سماعی زاده» بود که در تئاتر باران با استقبال تماشاگران مواجه شد. نمایش «شاه ماهی» از اواسط اردیبهشت در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه می‌رود. به گزارش روابط عمومی پردیس سینمایی باغ کتاب، طرح ارائه تماشای رایگان فیلم‌های در حال اکران برای خبرنگاران تخصصی سینمای شاغل در رسانه‌های معتبر سال ۱۳۹۷ توسط پردیس سینمایی باغ کتاب اجرا شد که با استقبال مطلوب اهالی رسانه مواجه شد. «صدای انقلاب» در جشنواره تئاتر نماوا می‌پیچداجرای نمایشنامه خوانی «صدای انقلاب» نوشته لئونید آندریف با ترجمه نیما کوشیار و به کارگردانی فرزاد جمشیددانایی در قالب دومین دوره جشنواره تئاتر نماوا به روی صحنه خواهد رفت.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: فیلم‌های کوتاه‌ منتخب ادوار گذشته جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دانشجویی نهال در دانشکده سینما و تئاتر به نمایش در می‌آید. به گزارش سینماپرس، بازخوانی نهال با نمایش منتخب آثار شانزده سال گذشته جشنواره به همراه جلسه نقد و بررسی با حضور فیلمسازان از ۱۸ تا ۲۲ اسفند ماه برگزار می‌شود. خیابان شهید مفتح جنوبی، نبش استادیوم شهید شیرودی، خیابان ورزنده، پلاک ۱۸، دانشکده سینما و تئاتر، تالار استاد فلاحت پور از ساعت ۱۸ الی ۲۲ (حضور برای عموم آزاد و رایگان است)
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مراسم افتتاحیه اکران هم‌زمان سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با حضور فعالان عرصه سینما و تئاتر در رشت برگزار شد. مراسم افتتاحیه اکران هم‌زمان فیلم فجر در استان گیلان، عصر امروز با حضور سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت، دیگر اعضای شورا و برخی فعالان عرصه سینما و تئاتر در پیاده‌راه فرهنگی میدان شهدای ذهاب رشت برگزار شد. مسئول برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انقلاب نیز در این مراسم اظهار داشت: امشب بخش پایانی نمایشگاه دستاوردهای انقلاب بوده که در حال برگزاری است و در راستای آن مراسم اختتامیه این نمایشگاه نیز برگزار می‌شود. مدیر هنر و ادبیات معاونت فرهنگی سپاه قدس گیلان گفت: در راستای برگزاری اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای انقلاب، مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر نیز برگزار شده و از فردا اکران عمومی این فیلم‌ها در استان گیلان به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آغاز می‌شود. در انتهای این برنامه پوستر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با حضور فعالان عرصه سینما و تئاتر رونمایی و توسط آنان امضا شد و از برخی بازیگران و فعالان عرصه سینما و تئاتر قدردانی شد.
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
در حوزه فرهنگی به دلیل انقلاب، فرهنگ دینی در کشور جاری شد و گفتمان دینی بر سایر گفتمان‌ها غلبه پیدا کرد. حتی در ایام اعتکاف بسیاری از جوانان در مساجد بیتوته می‌کنند که این فرهنگ بعد از انقلاب در جامعه وارد شد. حتی جهت سینما و تئاتر بعد از انقلاب تغییر کرد. بعد از انقلاب جهت‌گیری سینما و تئاتر کاملا تغییر کردقمی در ادامه افزود: فضای سینمای ایران قبل از انقلاب الواتی، چاقوکشی و مشروب‌خوری بود که دقیقا همین فرهنگ را ترویج می‌کرد اما بعد از انقلاب جهت‌گیری سینما و تئاتر کاملا تغییر کرد و به سمت گرایش‌های اسلامی سوق پیدا کرد. این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت بعد از انقلاب ایجاد شد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
شهاب حسینی بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون بعد از مدتها غیبت در اکران عمومی یک فیلم سینمایی حضور پیدا کرد. به گزارش ایلنا، شهاب حسینی بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون بعد از مدتها شب گذشته در اکران مردمی فیلم سینمایی آشغالهای دوست داشتنی به کارگردانی محسن امیر یوسفی حضور پیدا کرد و با مخاطبان این فیلم گفتگو کرد. فیلم سینمایی آشغالهای دوست داشتنی با حضور شهاب حسینی، اکبر عبدی، صابر ابر، حبیب رضایی ساخته شده و بعد از ۶ سال اجازه اکران پیدا کرده است
ایلناایلنا2 ماه قبل
سالن سینما و تئاتر کودک و نوجوان باغ کتاب تهران با مدیریت خیام وقار کاشانی، شب گذشته با اجرای نمایش «خاله پیرزن مهربون» و «خاله‌سوسکه» افتتاح شد. به گزارش ایلنا، نمایش‌های «خاله پیرزن مهربون» و «خاله‌سوسکه» به کارگردانی سینا نورائی آغازگر فعالیت رسمی تئاتر کودک و نوجوان در مجموعه باغ کتاب تهران بود. نمایش‌های «خاله پیرزن مهربون» و «خاله‌سوسکه» به کارگردانی سینا نورائی با حضور هنرمندانی نظیر علی فروتن، حمید گلی، فاطمه امینی (مجری برنامه کودک) و علیرضا گلپایگانی مدرس و کارگردان انیمیشن و انیماتور در سالن شماره ۸ مجموعه باغ کتاب تهران، برای کودکان، نوجوانان و خانواده‌هایشان روی صحنه رفت تا سرآغازی بر نمایش‌های کودک و نوجوان در باغ کتاب تهران باشند. آنا نمکچیان، مهرزاد شربتخواری، صالح خواجه، مهدی سرابی، مینا ابراهیمی، سینا نورائی بازیگران این اثر نمایشی هستند. علاقه‌مندان به جهت تهیه بلیت می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کرده و یا به‌صورت حضوری به آدرس: میدان ونک، بزرگراه حقانی، مسیر غرب به شرق، بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب تهران مراجعه کنند.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
مشایخی در سال ۱۳۴۲ با بازی در فیلم کوتاه «جلد مار» بازیگری در سینما را آغاز کرد. جمشید مشایخی حضور پر رنگی در سینمای پیش از انقلاب داشت. بسیاری از ستاره‌های سینمای ایران به تدریج از حضور بر روی پرده نقره‌ای محروم شدند. عزت الله انتظامی، جمشید مشایخی، داود رشیدی، علی نصیریان و چندین هنرپیشه معتبر سینما و تئاتر ایران - با وجود سابقه طولانی در سینما و تئاتر پیش از انقلاب- چهره‌های جدید سینمای ایران شدند. اما نقش جمشید مشایخی در مجموعه تلویزیونی «هزار دستان» و فیلم «کمال الملک» پر رنگ‌تر از نقش دیگر همکارانش بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
این هم از دیکتاتوری عوامل سینما است که اگر به آنها باج ندهید، شما را از نان خوردن می‌اندازند. شوهر دوم که با این زن ازدواج می‌کند، مجرم است و فرزندان ازدواج دوم، حرامزاده‌اند. با اینکه همه می‌دانند در پشت صحنۀ سینما و تئاتر چه ابتذالی نهفته است، اما کارگردان، آنها را تطهیر می‌کند. این هم از دیکتاتوری عوامل سینما است که اگر به آنها باج ندهید، شما را از فیلم ساختن که هیچ، از نان خوردن هم می‌اندازند. اما این لزومی نداشت که فیلم به دروغ شاخدار خود بخواهد پشت پردۀ سینما و تئاتر را تطهیر کند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
این هم از دیکتاتوری عوامل سینما است که اگر به آنها باج ندهید، شما را از نان خوردن می‌اندازند. شوهر دوم که با این زن ازدواج می‌کند، مجرم است و فرزندان ازدواج دوم، حرامزاده‌اند. با اینکه همه می‌دانند در پشت صحنۀ سینما و تئاتر چه ابتذالی نهفته است، اما کارگردان، آنها را تطهیر می‌کند. این هم از دیکتاتوری عوامل سینما است که اگر به آنها باج ندهید، شما را از فیلم ساختن که هیچ، از نان خوردن هم می‌اندازند. اما این لزومی نداشت که فیلم به دروغ شاخدار خود بخواهد پشت پردۀ سینما و تئاتر را تطهیر کند.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
حسین محب اهری، در دهه ۶۰ خبرنگار سینما و تئاتر ایرنا بود. تصویر، حسین محب اهری را در پنجاهمین کنگره بزرگداشت شهید مدرس، سال ۱۳۶۶ نشان می‌دهد.

عکس/ مراسم ترحیم همسر علی نصیریان

27+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
جام نیوزجام نیوز2 هفته قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه این مطلب امتیاز دهیدبه گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، بهنوش بختیاری بازیگر سینما و تئاتر را در میان اهالی مناطق سیل زده پلدختر مشاهده می‌کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مراسم ترحیم مرحومه فاطمه بیات، همسر علی نصیریان، پیشکسوت سینما و تئاتر، ظهر امروز در مسجد جامع شهرک غرب با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی سینما برگزار شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 هفته قبل
ستاره اسکندری، بازیگر سینما و تئاتر با اشاره به عملکرد وزارت ارشاد گفت: بزرگ‌ترین نقدی که به این وزارتخانه وارد می‌شود، این است که وزارت ارشاد اجازه داده فرهنگ تحت تاثیر اقتصاد قرار گیرد، به این مفهوم که نتوانسته اندیشه را در این سال‌ها نهادینه کند و اجازه داده در واقع ابتذال و غلبه اقتصاد بر فرهنگ اتفاق بیفتد. ستاره اسکندری، بازیگر سینما و تئاتر در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با اشاره به این موضوع گفت: «در واقع وزارت فرهنگ و هنر ارشاد اسلامی باید پاسدار فرهنگ باشد. کم‌کم ارزش آدم‌ها، فیلم‌ها و تئاترها به اندازه میزان فروش شده است. تنها مشکل من این است که نباید اقتصاد، تمام محور فرهنگ و هنر شود. از طرفی اتفاق خوشایندی برای ذات هنر نیست که مطرح بودن فیلم‌های سینمایی و تئاترها در گروی میزان فروش آنها شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
حسین روشن بخش یزدی، فارغ التحصیل کارگردانی سینما از دانشکده سینما و تئاتر، مدرس سینما، فیلمنامه نویس و کارگردان یزدی است. وی نویسندگی و کارگردانی سریال‌های تلویزیونی، مجموعه‌های انیمیشن و ساخت تعدادی فیلم کوتاه داستانی و مستند را در کارنامه خود دارد. حسین روشن بخش یزدی، فارغ التحصیل کارگردانی سینما از دانشکده سینما و تئاتر، مدرس سینما، فیلمنامه نویس و کارگردان یزدی است. روشن بخش که مدیرسابق انجمن سینمای جوانان یزد بوده است تاکنون در بیش از ۱۵ جشنواره متعدد فیلم ملی به عنوان عضو هیئت انتخاب و داوری فعالیت کرده است. اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی فیلم یزد، شهر میراث جهانی، ۱۸ اسفندماه در یزد برگزار می‌شود که در نهایت ۲ فیلم برگزیده در هر گروه سنی، برای حضور در مرحله بین المللی جشنواره، به سازمان شهرهای میراث جهانی (OWHC) معرفی خواهند شد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به همراه جمعی از اهالی سینما و تئاتر از جمله ایرج راد، منوچهر شاهسواری (مدیرعامل خانه سینما)، امروز چهارشنبه ۱۴ فروردین در منزل جمشید مشایخی حضور پیدا کرد و درگذشت این هنرمند را به خانواده‌اش تسلیت گفت.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

محب اهري
جمشید مشایخی