سیگار

سیگار

افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
وقتی دمای محیط بالا می‌رود، قلب باید سخت‌تر کار کند تا خون را به سطح پوست برساند و عرق ترشح شود. هوای سرد می‌تواند احتمال حمله قلبی را افزایش بدهد، زیرا رگ‌ها منقبض می‌شوند و خون راحت‌تر لخته می‌شود. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۸ نشان داد افراد طی یک هفته بعد از تشخیص آنفلوانزا، در مقایسه با یک سال قبل یا یک سال بعد از عفونت، شش برابر بیشتر در معرض حمله قلبی قرار می‌گیرند. این تغییرات می‌توانند منجر به افزایش ریسک تشکیل لخته خون در رگ‌ها شده و احتمال حمله قلبی را ایجاد کنند. احتمال حمله قلبی در ساعات بین ۴ تا ۱۰ صبح بیشتر از زمان‌های دیگر روز است، زیرا سطح کورتیزول و آدرنالین در این زمان‌ها بیشترند.
نامه‌نیورنامه‌نیور5 ساعت قبل
پسر نوجوان که یک کارتن خواب را به قتل رسانده بود پس از معرفی خود به پلیس جزئیات جنایت را بازگو کرد. وی گفت: صبح امروز با یک مرد کارتن خواب درگیر شدم و او را کشتم. مقتول را می‌شناختی؟ یک ماه قبل برای خریدن سیگار به دکه سر کوچه رفتم. نمی دانم آن لحظه چه اتفاقی برایم افتاد که به سمت مقتول رفتم. کجا رفتی؟ در خیابان‌ها می‌گشتم صبح به خانه برگشتم. مادرم پرسید پسر کارتن خواب را تو زده‌ای؟ گفتم آره.

زنگ خطر برای ایران زمین! ته مانده‌های سیگار

15+
ایسناایسنا7 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
تصمیم وزارت دادگستری به این معنی است که دانیل پانتالئو (Daniel Pantaleo)، افسر پلیسی که باعث خفگی فرد سیاه پوست شده است، تحت تعقیب کیفری قرار نخواهد گرفت. روز ۱۷ ژوییه ۲۰۱۴ (۲۶ تیر ۱۳۹۳)، اریک گارنر (Eric Garner) بوسیله چند پلیس با خشونت بر روی زمین خوابانده شد. پنج مأمور پلیس تلاش می‌کردند به اریک گارنر مبتلا به آسم دستبند بزنند ضمن آنکه او مسلح نبود. پزشکی قانونی مرگ اریک گارنر را مصداق آدم کشی توصیف کرد. این رویداد باعث خلق جنبش «زندگی سیاهان مهم است» در اعتراض به خشونت‌های پلیس آمریکا علیه شهروندان سیاه پوست غیر مسلح شد.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
گل خطرناک‌ترین مخدر امروز است و با یک‌بار استفاده، ممکن است فرد به مدت شش ماه تا یک سال دچار توهم عصرگاهی شود. هولناک‌ترین ماده مخدر «گل» ‌‌ است که دومین مخدر مصرفی کشور است. قاچاق‌چیان مواد مخدر با دست‌کاری ژنتیکی و ترکیب گیاه مخدر شاهدانه‌ افغانی با گیاه مخدر ماری‌جوانا، مخدر جدیدی تولید کردند که بسیار قوی‌تر از حشیش و هروئین است. عمق نفوذ این مخدر خطرناک به حدی است که با مصرف نکردن گل، فرد دچار اضطراب شدید، بی‌قراری، وحشت‌زدگی، تپش قلب شدید و … می‌شود؛ اعتیادی که پزشکان آن را غیرقابل ترک می‌دانند. درواقع ضعف اطلاع‌رسانی درباره این مخدر باعث شده که خیلی از جوانان تصور کنند می‌توانند خیلی راحت مصرف گل را کنار بگذارند.
فارسفارس10 ساعت قبل
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور اجتماعی گفت: ۲۵ درصد افراد سیگاری اولین شروع سیگار کشیدن را در سنین زیر ۱۰ سال تجربه کرده‌اند و متاسفانه کشور ما یکی از کشورهای با شیوع بالای مصرف سیگار و قلیان بعد از چند کشور عربی است. مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور اجتماعی تصریح کرد: تشکیل سازمان مردم نهاد، انجمن پیشگیری از مصرف دخانیات و دخیل کردن مردم در این حوزه به عنوان یک استراتژی ضروری به شمار می‌رود. وی خاطرنشان کرد: آموزش و توانمندسازی مردم، مطالبه‌گری از طریق سازمان‌های دولتی و اقدامات درمانی برای افراد مبتلا به مصرف سیگار از جمله اهداف تشکیل انجمن پیشگیری از مصرف دخانیات به شمار می‌رود. خدایی افزود: ۲۵ درصد افراد سیگاری اولین شروع سیگار کشیدن را در سنین زیر ۱۰ سال تجربه کرده‌اند و متاسفانه کشور ما یکی از کشورهای با شیوع بالای مصرف سیگار و قلیان بعد از چند کشور عربی است. انتهای پیام/ ۷۰۰۳۱/ق
انتخابانتخاب10 ساعت قبل
دولت بریتانیا یک طرح جدید برای مبارزه با افراد سیگاری طراحی کرده است. طرحی که اخیرا از سوی وزارت بهداشت بریتانیا مطرح شده است احتمالا از سال ۲۰۲۰ به شکل جدی دنبال خواهد شد. بر اساس آمارهای وزارت بهداشت بریتانیا حدود ۱۵ درصد از مرگ و میرهای این کشور ناشی از مصرف سیگار است. افزون بر این مدت هاست روی بسته‌های سیگار شاهد تصاویری هستیم که افراد را از مصرف سیگار به علت آسیب به ریه‌ها منع می‌کنند. انگلستان رفتارهای مهمی را برای کاهش مصرف سیگار از دهه ۱۹۸۰ اجرا کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز10 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشگردش خون ضعیف می‌تواند علل بسیاری داشته باشد. سطح کلسترول بالا، مصرف ناکافی غذاهای حاوی فیبر، مصرف غذاهای شور و عدم نوشیدن آب کافی از علل گردش خون ضعیف هستند. با این حال راهکارهای ساده‌ای وجود دارند که می‌توانند گردش خون ضعیف را بهبود دهند: ماساژ: دریافت یک ماساژ ملایم با روغن هایی مثل روغن زیتون جریان خون را افزایش داده ومشکلات گردش خون را به طول قابل توجهی کاهش می‌دهد. تصلب شرائین و سخت شدن شریان‌ها، خود عامل مهم ایجاد مشکل در سیستم گردش خون است. نوشیدن قهوه: افرادی که روزانه بین یک تا دو فنجان قهوه می‌نوشند، به خاطر فلاونوئیدهای موجود در این نوشیدنی، کمتر دچار مشکلات گردش خون خواهند شد.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان در اطلاعیه شماره ۷ از وزش بادهای قابل ملاحظه همراه با تند باد لحظه‌ای و وقوع پدید گرد و خاک موقت هشدار داد. در این اطلاعیه آمده است که با توجه به خروجی مدل‌های جهانی هواشناسی، وزش بادهای قابل ملاحظه همراه با تند بادهای لحظه‌ای از اواسط روزهای سه شنبه تا جمعه در مناطق غرب، جنوب، جنوب غرب و تا حدودی مرکز استان، پیش‌بینی می‌شود. در ادامه اطلاعیه هواشناسی خوزستان آمده است که در این ایام از اواسط روز برای ساعاتی احتمال رخداد پدیده گرد و خاک موقتی در مناطق یاد شده وجود دارد. اقدامات پیشگیرانه هنگام وقوع پدیده گرد و خاکاما نکته حائز اهمیت هنگام وقوع پدیده گرد و خاک و وزش بادهای قابل ملاحظه رعایت نکات بهداشتی و سلامتی توسط اقشار مختلف به ویژه سالمندان، بیماران تنفسی و کودکان است. همچنین در روزهای آلوده هوا، حتی‌الامکان از ورود مواد زاید و سمی دیگر که نهایتا انباشت سموم را در بدن افزایش می‌دهند باید پرهیز کرد.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
محققان دانشگاه پلیموث انگلستان دریافتند قرار گرفتن در معرض محیط سرسبز در نزدیکی محل زندگی موجب کاهش میل به مصرف غذاهای ناسالم، سیگار و الکل خواهد شد. به گزارش ایسنا و به نقل از نیوز، این تحقیق ادامه تحقیقات گذشته این گروه در مورد تاثیر ورزش در محیط سرسبز و کاهش میل به مصرف غذاهای ناسالم، سیگار و الکل است. بر اساس نظر دانشمندان نتیجه این تحقیقات، شاخصی در اهمیت حفاظت و ایجاد محیط‌های سرسبز در شهرها برای ارتقا سلامت عموم خواهد بود. این تحقیق اولین تحقیق در زمینه تاثیر فضای سبز عمومی بر سلامت بدن است و شاخصی برای حمایت از برنامه‌های حفاظت فضای سبز شهری نیز محسوب می‌شود. وی در ادامه افزود: این تحقیق نشان می‌دهد که اشتیاق به رفتارهای ناسالم ذکر شده با روش ساده قرار گرفتن در معرض فضای سبز کاهش می‌یابد و این اولین قدم امیدوارکننده در ارتقا سلامت عمومی است.
دینودینو16 ساعت قبل
در ادامه با نتایج دلگرم‌کننده از مطالعات جدید‌ روی روش‌های غیردارویی برای رفع خطرهای ژنتیکی آلزایمر با ما همراه باشید. محققان دریافتند افرادی که کلیه شیوه زندگی سالم را گزارش کرده‌اند، در معرض سطح پایین‌تری از زوال آلزایمر قرار گرفته‌اند. در حقیقت، هر چه فعالیت‌های سالم‌تری که مردم به آن پیوسته‌اند بیشتر باشد، خطر ابتلا به این بیماری کمتر می‌شود. انتظار داشتیم تاثیر محافظتی این عوامل بر خطر ابتلا به جنون را پیدا کنیم؛ اما، از شدت اثر شگفت‌زده شدیم. برای تغییر شیوه زندگیتان و کاهش خطر ابتلا به زوال عقل، از همین امروز شروع کنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
اجباری که از تلفیق استراتژی‌های مصرف‌گرایی، جازدن سبک زندگی آمریکایی به‌عنوان سبک ایده‌آل و بازی‌های پشت پرده تبلیغات شکل می‌گیرد. «ما هرچه می‌کشیم از این آمریکایی‌هاست، سبک زندگی ما را تغییر دادند. در معماری ایرانی برای در و پنجره بیشتر از چوب، قطعات ریز شیشه ساده و رنگی استفاده می‌شد. حدادی از مطلوب نبودن سبک زندگی آمریکایی برای مردم می‌گوید و ضرب‌المثل‌هایی که به کنایه، همان روزها شکل گرفت: «ما گوشت، شیر، تخم‌مرغ رسمی و بدون هورمون می‌خوردیم. میل به بیشتر داشتن، جای قناعت و ساده‌زیستی در سبک زندگی ما را گرفت.

(تصاویر) گزارش یک رسانه آمریکایی از ایران؛ حجاب و عشق به کوکاکولا

9+
فراروفرارو17 ساعت قبل

آسوشیتدپرس؛ حجاب و عشق به کوکاکولا در ایران

8+
برترین‌هابرترین‌ها19 ساعت قبل
مهرمهر20 ساعت قبل
ولی آیا حجاب تنها ارزش اسلامی است و یا اینکه اولویت اول فرهنگ عمومی کشور است؟! در فرهنگ اسلامی، حجاب هم، یک ارزش در کنار ارزش‌های دیگر است؛ بدحجابی و بی‌حجابی نیز منکری در کنار دیگر گناهان. از علائم اسلامی بودن یک کشور برای سایرین، حجاب زنان است؛ نماد مسلمانی یک فرد در جوامع غیرمسلمان نیز حجاب بانوان است. می‌توان نتیجه گرفت که حساسیت اجتماعی پیرامون حجاب به اندازه ارزش‌های دیگر نیست؛ متفاوت است و گاه ضریب چند برابر می‌خورد. از سوی دیگر هم باید توجه داشت که حجاب، تنها ارزش اسلامی نیست و باید آن را در کنار ارزش‌های دیگر دید.
خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، بهمن مرادنیا استاندار کردستان در مراسم روز ملی صنعت و معدن و تجلیل از تولید کنندگان نمونه کردستانی ضمن تبریک روز صنعت و معدن به تلاشگران این بخش گفت: ما در استان کردستان ظرفیت‌های بسیار مطلوبی داریم که هنوز خود نیز به آن باور نداریم. مرادنیا به سرمایه گذاری یک تولیدکننده اهل ترکیه در سقز اشاره کرد و بیان کرد: این سرمایه گذار در سقز کارخانه تولید سیگار راه اندازی کرده که با موفقیت همراه بوده است و فازهای دیگر سرمایه گذاری را در دستور کار دارد، با این اوصاف سرمایه گذاران داخل استان نباید هیچ نگرانی داشته باشند. استاندار کردستان افزود: نباید منتظر کمک دست غیب بود بلکه باید با خود اتکایی بیشتر به صحنه فعالیت آمد و همین کنگره مشاهیر کرد نشان داد ما در بخش‌های مختلف چه توانمندی‌های وسیعی داریم. وی ادامه داد: در آینده ما با اقلیم کردستان عراق شهرک صنعتی مشترک احداث خواهیم کرد و تولید کنندگان اقلیم نیز تمایل به همکاری با استان کردستان را دارند. استاندار کردستان در پایان به ضرورت وجود نمایشگاه‌های دائمی در استان گریزی زد و عنوان کرد: با توجه به اینکه زمین مناسب در اختیار گذاشته شده است ضرورت دارد تا سه ماه آینده تکلیف آن روشن شود.

مکان‌های ممنوعه در اینستاگرام! (+عکس)

5+
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها21 ساعت قبل
هلیوباکتری یا میکروب معده، نوعی باکتری معده است. ماهنامه پیام یاقوت - دکتر سید امیرمنصور رضادوست*: هلیوباکتری یا میکروب معده، نوعی باکتری معده است. عفونت معده ناشی از میکروب معده (باکتری معده) شایع است. پزشکان به طور قطع نمی‌دانند که چرا تنها تعدادی از افراد پس از ابتلا به میکروب معده، زخم معده و … می‌گیرند. درماناگر به زخم معده مبتلا شده‌اید که ناشی از میکروب هیلکوباکتری معده است، درمان میکروب معده شما شامل کشتن میکروب‌ها، درمان غشای معده و پیشگیری از بازگشت زخم‌ها می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴22 ساعت قبل
بنابراین فرد در معرض حمله قلبی قرار می‌گیرد. هوای سرد می‌تواند احتمال حمله قلبی را افزایش بدهد زیرا رگ‌ها منقبض می‌شوند و خون راحت‌تر لخته می‌شود. بنابراین افرادی که دچار بیماری عروق کرونری هستند بیشتر در معرض حمله قلبی طی این روزها قرار دارند. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۸ نشان داد افراد طی یک هفته بعد از تشخیص آنفلوانزا، در مقایسه با یک سال قبل یا یک سال بعد از عفونت، شش برابر بیشتر در معرض حمله قلبی قرار می‌گیرند. احتمال حمله قلبی در ساعات بین ۴ تا ۱۰ صبح بیشتر از زمان‌های دیگر روز است زیرا سطح کورتیزول و آدرنالین در این زمان‌ها بیشترند.
خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
سمیعی گفت: دریافت عوارض و مالیات درست مانند ترمز برای اتومبیل، از بسیاری از مفاسد جلوگیری می‌کند و از میزان آن می‌کاهد. اصغر سمیعی زفرقندی، رئیس اسبق کانون صرافان ایرانیان درباره نحوه عملکرد دولت در مالیات ستانی از سکه‌ها اظهار کرد: دریافت عوارض و مالیات در برخی موارد امری نافع است، درست مانند ترمز برای اتومبیل، از بسیاری از مفاسد جلوگیری می‌کند یا از میزان آن می‌کاهد. وی افزود: برای مثال اگر برای کارخانه‌های سیگار سازی مالیات وضع کنند و سیگار فروشان مجبور به پرداخت عوارض سنگین شوند در نتیجه مصرف کنندگان سیگار هزینه بیشتری برای خرید متحمل می‌شوند و به طور کلی مصرف سیگار در جامعه کاهش می‌یابد. باید راهی برای اخذ مالیات از دلالان ارزی یافتاین فعال بازار ارز بیان کرد: اخذ مالیات اگر بدون استثناء و همگانی باشد در خیلی از موارد از جمله بازار ارز، بسیار نافع و صحیح است، با اخذ هوشمندانه عوارض و مالیات قطعا می‌توان در گسترش زیرساخت‌ها رفاهی و کاهش اتکا به بودجه نفتی موفق بود. مالیات حاصل از خرید و فروش ارز هم کمک می‌کند تا با استفاده از آن بتوان از افزایش نقدینگی جلوگیری کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز22 ساعت قبل
به عنوان مثال: گرفتن عکس یا ضبط ویدئو، سیگار کشیدن و صحبت کردن در حین بازدید از کاخ ممنوع می‌باشد. گرفتن عکس یا فیلم داخل کلیسا ممنوع می‌باشد، همچنین گردشگران باید سکوت را در کلیسای سیستین رعایت کنند. کلیسای «وست مینستر» در شهر لندنعکس گرفتن از داخل کلیسا ممنوع است. آن‌ها معتقدند که عکاسی، مانع لذت بردن سایر گردشگران از زیبایی بی‌همتای داخل کلیسا می‌شود. تنها کاری که شما می‌توانید انجام دهید، دانلود عکس‌های داخل کلیسا از وب‌سایت رسمی خود کلیسا است، اما از آن‌ها هم تنها برای استفاده‌ی شخصی می‌توانید استفاده کنید.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
البته در همه مردان ریش به صورت کامل و پر پشت دیده نمی‌شود و خوشبختانه متخصصین کاشت مو توانایی انجام جراحی کاشت ریش لینک به مقاله کاشت ریش و سبیل را نیز دارند. آنها برای کاشت ریش از روش‌هایی که در خصوص کاشت مو برای رفع الگوی طاسی مردانه استفاده می‌کنند بهره می‌‌گیرند. داروهای بعد از کاشت ریش و سبیل شامل چه مواردی است؟ آنتی بیوتیک: تحقیقات نشان داده است که همواره احتمال بروز عفونت پس از کاشت ریش و سبیل وجود دارد و مصرف داروی آنتی بیوتیک می‌‌تواند از بروز عفونت پوستی جلوگیری نماید. مسائلی که در کاشت ریش و سبیل کاملا طبیعی هستنددلمه بستن زخم، بروز تورم خارش، خونریزی، خواب آلودگی و بیحسی پوست بعد از کاشت ریش و سبیل کاملا طبیعی است. مراقبت‌های پس از کاشت ریش شامل چه مواردی است؟ توجه به مراقبت‌های زیر برای بهبود سریع بعد از کاشت ریش کاملا ضروری است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
مقتول را می‌شناختی؟ یک ماه قبل برای خریدن سیگار به دکه سر کوچه رفتم. البته این را هم بگویم که من عاشق موتورسیکلت هستم و به مادر و ناپدری‌ام گفتم که برایم یک موتورسیکلت بخرند اما آنها به خواسته من توجه نکردند. بعد چه اتفاقی افتاد؟ سر کوچه مقتول را به همراه زن و مردی دیدم. نمی‌دانم آن لحظه چه اتفاقی برایم افتاد که به سمت مقتول رفتم. کجا رفتی؟ در خیابان‌ها می‌گشتم صبح به خانه برگشتم. مادرم پرسید پسر کارتن خواب را تو زده‌ای؟ گفتم آره.
ایسناایسنا1 روز قبل
‌مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به ممنوع بودن هرگونه تبلیغ دخانیات گفت: با وجود مصوبه ساماندهی استندهای سیگار در فروشگاه‌ها، همچنان یکی از خیره کننده‌ترین بخش‌ها در مراکز خرید، قسمت استندهای سیگار است. ‌مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به ممنوع بودن هرگونه تبلیغ دخانیات گفت: با وجود مصوبه ساماندهی استندهای سیگار در فروشگاه‌ها، همچنان یکی از خیره کننده‌ترین بخش‌ها در مراکز خرید، قسمت استندهای سیگار است. ‌به گزارش ایسنا‌ن، فرهاد صفدری در جلسه شورای سلامت که امروز (۲۴ تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، در خصوص ساماندهی استندهای سیگار اظهار کرد: طبق مصوبه‌ای که داشتیم مقرر بود بحث ساماندهی استندهای سیگار در فروشگاه‌ها انجام شود. صفدری بیان کرد: همچنین مقرر بود که همه دستگاه‌های ذیربط پای کار باشند و استندهای سیگار کنترل شوند. همچنین در بخش‌های شهری شرق اهواز، اندیمشک، امیدیه، ایذه، باوی و حمیدیه درصد لایروبی و آهک پاشی جوی‌های روباز کمتر از ۵۰ درصد بوده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
‌رئیس اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان از سوختن ۱۰ هکتار از جنگل‌های حفاظت شده این شهرستان در حریق خبر داد. ‌علیرضا ری‌شهری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ساعت ۱۸ روز ۲۳ تیرماه‌ جنگل‌های «ام الدبس» در منطقه حفاظت شده میشداغ دچار آتش‌سوزی شد و در این حادثه، حدود ۱۰ هکتار از مساحت این جنگل در آتش سوخت. وی با اشاره به انجام عملیات اطفای حریق در این جنگل‌ها افزود: این آتش‌سوزی ساعت یک بامداد امروز با تلاش نیروهای محیط زیست و همکاری ارتش، نیروهای هلال احمر، منابع طبیعی، نیروهای آتش‌نشانی سوسنگرد، بستان، حمیدیه، هویزه و ابوحمیزه مهار شد. مهار آتش جنگل حفاظت شده با بیلرئیس اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان تصریح کرد: این آتش‌سوزی با تلاش تمام این نیروها و با امکانات و تجهیزات محدود مانند «بیل» مهار شد زیرا اگر می‌خواستیم منتظر تجهیزات بمانیم بخش زیادی از جنگل را از دست می‌دادیم. رئیس اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان بیان کرد: محیط زیست دشت آزادگان به تجهیزات اطفای حریق نیاز دارد و در این خصوص به ستاد مدیریت بحران دادیم تا بتوانیم امکاناتی فراهم کنیم تا در چنین بسترهایی نیز بتوانیم به راحتی آتش را مهار کنیم.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
مقتول را می‌شناختی؟ یک ماه قبل برای خریدن سیگار به دکه سر کوچه رفتم. البته این را هم بگویم که من عاشق موتورسیکلت هستم و به مادر و ناپدری‌ام گفتم که برایم یک موتورسیکلت بخرند اما آنها به خواسته من توجه نکردند. بعد چه اتفاقی افتاد؟ سر کوچه مقتول را به همراه زن و مردی دیدم. نمی‌دانم آن لحظه چه اتفاقی برایم افتاد که به سمت مقتول رفتم. کجا رفتی؟ در خیابان‌ها می‌گشتم صبح به خانه برگشتم. مادرم پرسید پسر کارتن خواب را تو زده‌ای؟ گفتم آره.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
ایسنا: ‌رئیس اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان از سوختن ۱۰ هکتار از جنگل‌های حفاظت شده این شهرستان در حریق خبر داد. اظهار کرد: ساعت ۱۸ روز ۲۳ تیرماه‌ جنگل‌های «ام الدبس» در منطقه حفاظت شده میشداغ دچار آتش‌سوزی شد و در این حادثه، حدود ۱۰ هکتار از مساحت این جنگل در آتش سوخت. وی با اشاره به انجام عملیات اطفای حریق در این جنگل‌ها افزود: این آتش‌سوزی ساعت یک بامداد امروز با تلاش نیروهای محیط زیست و همکاری ارتش، نیروهای هلال احمر، منابع طبیعی، نیروهای آتش‌نشانی سوسنگرد، بستان، حمیدیه، هویزه و ابوحمیزه مهار شد. مهار آتش جنگل حفاظت شده با بیلرئیس اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان تصریح کرد: این آتش‌سوزی با تلاش تمام این نیروها و با امکانات و تجهیزات محدود مانند «بیل» مهار شد زیرا اگر می‌خواستیم منتظر تجهیزات بمانیم بخش زیادی از جنگل را از دست می‌دادیم. رئیس اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان بیان کرد: محیط زیست دشت آزادگان به تجهیزات اطفای حریق نیاز دارد و در این خصوص به ستاد مدیریت بحران دادیم تا بتوانیم امکاناتی فراهم کنیم تا در چنین بسترهایی نیز بتوانیم به راحتی آتش را مهار کنیم.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
در حالی که محصولاتی در این مغازه‌ها عرضه می‌شود که می‌تواند سلامت مردم را به شدت تهدید کند. از همین رو، چالش ساماندهی عطاری‌ها همچنان پابرجاست، تا جایی که بعضا گزارش‌هایی از دانشگاه‌های علوم پزشکی ارائه می‌شود که نشان از تخلف آشکار عطاری‌ها در عرضه محصولاتی دارد که سلامت مردم را تهدید می‌کند. فروش دارو‌های گیاهی در عطاری ممنوع استاخبار اجتماعی- مهناز خانوی مدیرکل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، با اشاره به اینکه عطاری‌ها تنها مجاز به عرضه گیاهان دارویی هستند، گفت: فروش دارو‌های گیاهی تنها در داروخانه مجاز بوده و عرضه آن در عطاری‌ها ممنوع است. وی با تاکید بر اینکه عطاری‌ها تنها اجازه فروش گیاهان دارویی بسته بندی و فله را دارند، افزود: اگر فراورده‌ای بسته بندی بوده و ادعای درمانی داشته باشد مجاز به عرضه در عطاری‌ها نیست. ماده اعتیادآور ناساخیرا، ماده اعتیادآور «ناس» یا «نسوار» در بعضی عطاری‌ها، بیشتر به چشم می‌خورد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
برخی علائم با توجه به میزان شدت یا ایجاد اختلال در زندگی روزانه جدی گرفته شده و بلافاصله برای بررسی شرایط به پزشک مراجعه می‌کنیم. در ادامه با برخی علائم که به ویژه مردان نباید آنها را نادیده بگیرند، بیشتر آشنا می‌شویم. اما اگر با کاهش چشمگیر و ناخواسته وزن مواجه هستید، برای بررسی دقیق شرایط به پزشک مراجعه کنید. توده در بیضهتوده‌های بدون درد در بیضه‌ها شایع‌ترین نشانه سرطان بیضه است. از جمله علائم این شرایط ظهور زگیل‌ها رو و اطراف پوست ناحیه تناسلی است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مردانی که پیش از ساعت ده و نیم شب به خواب می‌روند، شانس بیشتری برای «پدر شدن» دارند زیرا کمبود خواب تاثیرمنفی بر قدرت باروری می‌گذارد. شماراسپرماتوزوئیدها هنگام خوابیدن پیش از ده و نیم شب ۷۵/۲ درصد بیشتر از خوابیدن پس از این زمان و عادت مرسوم دیرخوابیدن است. زمان خوابیدن از آن رو اهمیت دارد که خواب شبانه نقش اساسی در تولید هورمون‌های بدن دارد. افزون بر بهبود کیفیت و نظم خواب، توجه به تغذیه نیز تاثیر چشمگیری در افزایش قدرت باروری دارد. » آرامش جزو ضروری افزایش باروریمحققان دانشگاه سئول معتقدند، قدرت باروری مردانی که در اتاق‌های پر سر و صدا می‌خوابند کمتر است.

به انتهای لیست رسیدید