اخبار سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر - آخرین و مهم ترین اخبار سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از خبرگزاری‌های ایران | خبری

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

انتخابانتخاب15 ساعت قبل
سال گذشته و با پیشنهاد داروغه زاده، تهیه کنندگان در بلیت فروشی جشنواره سهم داشتند که باید دید امسال هم این طرح اجرایی می‌شود یا خیر. مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، درباره سهم تهیه کنندگان از بلیت فروشی امسال این رویداد گفت: امسال هم مانند سال قبل تهیه کنندگان در بلیت فروشی سینماهای مردمی سهیم خواهند شد. گفتنی است برای نخستین بار در تاریخ برگزاری جشنواره فیلم فجر با پیشنهاد ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و موافقت حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، مقرر شد تا ٥٠ درصد از مبلغ فروش بلیت‌ها در سینماهای مردمی که پیش از این به جشنواره تعلق می‌گرفت بعد از پایان جشنواره و پس از کسورات قانونی به صاحبان آثار پرداخت شود. این موضوع با استقبال و رضایت اهالی سینما مواجه شد و خرسندی آن‌ها را به همراه داشت چنانچه سینماگران متعددی در مصاحبه‌هایی، به نکات مثبت این جریان اشاره کردند. باشگاه خبرنگاران جوان
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
رپرتاژ آگهیفیلم «زهرمار» جواد رضویان یکی دیگر از فیلم‌های اول سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر بود. با شناختی که تماشاگر از جواد رضویان دارد و او را همواره در فیلم‌ها و سریال‌های طنز دیده است، از تماشای «زهرمار» متعجب خواهد شد چراکه مطمئنا انتظاری ندارد جزاینکه یک فیلم کمدی ببیند و با آن حسابی بخندد. عوامل فیلم: کارگردان: جواد رضویان، نویسنده: پیمان عباسی، تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی. بازیگران: سیامک انصاری, شبنم مقدمی, شقایق فراهانی, سیامک صفری, نسیم ادبی, علیرضا استادی, رضا رویگری, حسین محب اهری, سیامک ادیب, برزو ارجمند, آدرینا توشهسایت تماشای آنلاین فیلم و سریال فیلم گردی با در اختیار گذاشتن اشتراک رایگان پس از ثبت نام، کاربران را دعوت می‌کند فیلم زهرمار ساخته جواد رضویان را مشاهده کنند. علاقه مندان با عضویت رایگان در فیلم گردی تا ۱۰ روز، به صورت قانونی و رایگان به فیلم‌های پرمخاطب دسترسی خواهند داشت.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشمهدی علی‌میرزایی کارگردان فیلم سینمایی «پالتو شتری» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، درباره زمان اکران این اثر گفت: به هر حال صاحبان فیلمی که با هزینه شخصی و سرمایه مستقل تولید می‌شود، برای اکران باید تلاش زیادی کنند هر اندازه هم به آن فیلم به‌صورت جدی در جشنواره اعتنا کرده باشند، باز هم نیازمند تلاش زیاد است. البته این روزها وضعیت اکران به یک ماجرای پیچیده تبدیل شده است با این حال می‌دانم که «پالتو شتری» به فصل خاصی متکی نیست و هر زمان که به نمایش دربیاید می‌تواند گلیمش را از آب بیرون بکشد. اخبار فرهنگ و هنر - وی با بیان اینکه از همان اول با یکی از شرکت‌های پخش‌ها قرارداد بسته‌اند، عنوان کرد: ما در حال حاضر مشغول آماده کردن تیزر، پوستر و برنامه‌های تبلیغاتی هستیم تا در اولین فرصت «پالتو شتری» را به نمایش بگذاریم از همین رو فکر می‌کنم همین امسال بتوانیم فیلم را به چرخه اکران اضافه کنیم. ضمن اینکه نظرم به محض اینکه فیلم به نمایش دربیاید آرام آرام جای خود را در فضای اکران باز می‌کند چون یک فیلم متفاوت با رگه‌های طنز است و مخاطب هدف آن افرادی هستند که از سینمای کمدی حال حاضر دل‌زده شده‌اند و یک فضای بامزه و همراه با اندیشه و تامل را می‌پسندند. علی‌میرزایی با اشاره به اینکه سینمای ایران مشکل زیرساختی دارد توضیح داد: ما نمی‌توانیم بدون داشتن سالن‌های سینمایی زیاد، مشکل اکران را حل کنیم از سوی دیگر ما در این وضعیت بحرانی سعی می‌کنیم بدون اینکه به زیرساخت‌ها دست بزنیم به فعالیت خود ادامه بدهیم در واقع این وضعیت از سال‌ها پیش وجود داشته است.
مهرمهر1 هفته قبل
مهدی علی‌میرزایی کارگردان فیلم سینمایی «پالتو شتری» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره زمان اکران این اثر گفت: به هر حال صاحبان فیلمی که با هزینه شخصی و سرمایه مستقل تولید می‌شود، برای اکران باید تلاش زیادی کنند هر اندازه هم به آن فیلم به‌صورت جدی در جشنواره اعتنا کرده باشند، باز هم نیازمند تلاش زیاد است. البته این روزها وضعیت اکران به یک ماجرای پیچیده تبدیل شده است با این حال می‌دانم که «پالتو شتری» به فصل خاصی متکی نیست و هر زمان که به نمایش دربیاید می‌تواند گلیمش را از آب بیرون بکشد. وی با بیان اینکه از همان اول با یکی از شرکت‌های پخش‌ها قرارداد بسته‌اند، عنوان کرد: ما در حال حاضر مشغول آماده کردن تیزر، پوستر و برنامه‌های تبلیغاتی هستیم تا در اولین فرصت «پالتو شتری» را به نمایش بگذاریم از همین رو فکر می‌کنم همین امسال بتوانیم فیلم را به چرخه اکران اضافه کنیم. ضمن اینکه نظرم به محض اینکه فیلم به نمایش دربیاید آرام آرام جای خود را در فضای اکران باز می‌کند چون یک فیلم متفاوت با رگه‌های طنز است و مخاطب هدف آن افرادی هستند که از سینمای کمدی حال حاضر دل‌زده شده‌اند و یک فضای بامزه و همراه با اندیشه و تامل را می‌پسندند. علی‌میرزایی با اشاره به اینکه سینمای ایران مشکل زیرساختی دارد توضیح داد: ما نمی‌توانیم بدون داشتن سالن‌های سینمایی زیاد، مشکل اکران را حل کنیم از سوی دیگر ما در این وضعیت بحرانی سعی می‌کنیم بدون اینکه به زیرساخت‌ها دست بزنیم به فعالیت خود ادامه بدهیم در واقع این وضعیت از سال‌ها پیش وجود داشته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، تعدادی از هنرمندان فعال حوزه سینما، تئاتر و موسیقی با انتشار متن‌ها و یادداشت‌های جداگانه در صفحات مجازی خود شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفتند. نکته قابل تأمل اینکه بخش قابل توجهی از پیام‌های هم‌دردی و تسلیت هنرمندان از سوی اینستاگرام در حال حذف شدن است. هرچند اینستاگرام بلافاصله اقدام به حذف عکس‌های سردار سلیمانی از حساب کاربری افراد می‌کند اما برخی از هنرمندان با بارگذاری تصویری سیاه با هشتگ سردار سلیمانی دلنوشته‌های خودشان را منتشر می‌کنند. کورش زارعی بازیگر و کارگردان تئاتر هم اینگونه تسلیت خود را مطرح کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه اسلام به شهادت رسید. تنها چیزی که از بدن مبارک حاج قاسم باقی مانده فقط همین است و بس (اشاره به انگشتر باقی مانده در پیکر شهید سردار سلیمانی).
همشهریهمشهری2 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، تعدادی از هنرمندان فعال حوزه سینما، تئاتر و موسیقی با انتشار متن‌ها و یادداشت‌های جداگانه در صفحات مجازی خود شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفتند. نکته قابل تأمل اینکه بخش قابل توجهی از پیام‌های هم‌دردی و تسلیت هنرمندان از سوی اینستاگرام در حال حذف شدن است. هرچند اینستاگرام بلافاصله اقدام به حذف عکس‌های سردار سلیمانی از حساب کاربری افراد می‌کند اما برخی از هنرمندان با بارگذاری تصویری سیاه با هشتگ سردار سلیمانی دلنوشته‌های خودشان را منتشر می‌کنند. کورش زارعی بازیگر و کارگردان تئاتر هم اینگونه تسلیت خود را مطرح کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه اسلام به شهادت رسید. تنها چیزی که از بدن مبارک حاج قاسم باقی مانده فقط همین است و بس (اشاره به انگشتر باقی مانده در پیکر شهید سردار سلیمانی).
همشهریهمشهری2 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین، «جان‌دار» یکی از فیلم‌هایی است که این روزها بر پرده سینماهای کشور در حال اکران است؛ فیلمی با بازی ستارگانی چون جواد عزتی، حامد بهداد، فاطمه معتمدآریا، باران کوثری و … که توانسته با وجود این که در گونه کمدی نیست، فروش خوبی را در گیشه سینماها تجربه کند. چهارشنبه‌شب هم یک اکران مردمی برای این فیلم برگزار شد که معتمدآریا و بهداد مهمانان ویژه آن بودند. «جان‌دار» به کارگردانی حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری نخستین بار سال گذشته در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و اکران عمومی آن از چندی پیش در تهران و شهرستان‌ها آغاز شده است.

سارا بهرامی و لباس‌ها و استایل‌های خاصش/ ۲۰ عکس فشن از ستاره «دارکوب»

15+
رکنارکنا3 هفته قبل
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 هفته قبل
پیام خوزستان - سیاوش حقیقی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «خون خدا» با انتقاد از نبود تناسب میان تولید و اکران در سینمای ایران، دلیل اصلی اکران نشدن فیلمش را عدم استفاده از سلبریتی در ترکیب بازیگران عنوان کردسیاوش حقیقی: ملاک سلیقه پخش کننده هاست! سیاوش حقیقی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «خون خدا» به کارگردانی مرتضی‌علی عباس‌میرزایی که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد اما هنوز فرصت اکران عمومی پیدا نکرده است، درباره زمان اکران این اثر گفت: مساله اکران فیلم‌های تولیدشده اصلا برای آقایان مسئول مهم نیست و برایشان فرقی نمی‌کند که حتی آن فیلم‌ها مذهبی، اجتماعی و… باشد! بهانه‌های پخش‌کنندگان برای اکران نکردن فیلمحقیقی اظهار کرد: برای اکران «خون خدا» با چند پخش‌کننده صحبت کردم اما آن‌ها حاضر به اکران این اثر نشدند و بهانه‌هایی آوردند. گاهی اوقات پیش می‌آید که فیلمی امروز با حضور ۴ سلبریتی تولید و بلافاصله بعد از انجام کارهای صداگذاری و تدوین اکران می‌شود، چون همانطور که گفتم سلبریتی دارد! برای مثال به اذعان خیلی‌ها رضا اخلاقی‌راد بازیگر «خون خدا» بازی خیلی خوبی داشت اما چون در میان مردم جا نیفتاده است، پخش‌کننده حاضر به اکران فیلم نمی‌شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 هفته قبل
پیام مازند - سیاوش حقیقی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «خون خدا» با انتقاد از نبود تناسب میان تولید و اکران در سینمای ایران، دلیل اصلی اکران نشدن فیلمش را عدم استفاده از سلبریتی در ترکیب بازیگران عنوان کردسیاوش حقیقی: ملاک سلیقه پخش کننده هاست! سیاوش حقیقی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «خون خدا» به کارگردانی مرتضی‌علی عباس‌میرزایی که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد اما هنوز فرصت اکران عمومی پیدا نکرده است، درباره زمان اکران این اثر گفت: مساله اکران فیلم‌های تولیدشده اصلا برای آقایان مسئول مهم نیست و برایشان فرقی نمی‌کند که حتی آن فیلم‌ها مذهبی، اجتماعی و… باشد! بهانه‌های پخش‌کنندگان برای اکران نکردن فیلمحقیقی اظهار کرد: برای اکران «خون خدا» با چند پخش‌کننده صحبت کردم اما آن‌ها حاضر به اکران این اثر نشدند و بهانه‌هایی آوردند. گاهی اوقات پیش می‌آید که فیلمی امروز با حضور ۴ سلبریتی تولید و بلافاصله بعد از انجام کارهای صداگذاری و تدوین اکران می‌شود، چون همانطور که گفتم سلبریتی دارد! برای مثال به اذعان خیلی‌ها رضا اخلاقی‌راد بازیگر «خون خدا» بازی خیلی خوبی داشت اما چون در میان مردم جا نیفتاده است، پخش‌کننده حاضر به اکران فیلم نمی‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 هفته قبل
عصر کرد - سیاوش حقیقی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «خون خدا» با انتقاد از نبود تناسب میان تولید و اکران در سینمای ایران، دلیل اصلی اکران نشدن فیلمش را عدم استفاده از سلبریتی در ترکیب بازیگران عنوان کردسیاوش حقیقی: ملاک سلیقه پخش کننده هاست! سیاوش حقیقی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «خون خدا» به کارگردانی مرتضی‌علی عباس‌میرزایی که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد اما هنوز فرصت اکران عمومی پیدا نکرده است، درباره زمان اکران این اثر گفت: مساله اکران فیلم‌های تولیدشده اصلا برای آقایان مسئول مهم نیست و برایشان فرقی نمی‌کند که حتی آن فیلم‌ها مذهبی، اجتماعی و… باشد! بهانه‌های پخش‌کنندگان برای اکران نکردن فیلمحقیقی اظهار کرد: برای اکران «خون خدا» با چند پخش‌کننده صحبت کردم اما آن‌ها حاضر به اکران این اثر نشدند و بهانه‌هایی آوردند. گاهی اوقات پیش می‌آید که فیلمی امروز با حضور ۴ سلبریتی تولید و بلافاصله بعد از انجام کارهای صداگذاری و تدوین اکران می‌شود، چون همانطور که گفتم سلبریتی دارد! برای مثال به اذعان خیلی‌ها رضا اخلاقی‌راد بازیگر «خون خدا» بازی خیلی خوبی داشت اما چون در میان مردم جا نیفتاده است، پخش‌کننده حاضر به اکران فیلم نمی‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- چهارمین روز از دی ماه ۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به اظهار نظر نادر طالب زاده نسبت به ساخت سریال «سلمان فارسی» اشاره کرد. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، چهارمین روز از دی ماه ۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به اظهار نظر نادر طالب زاده نسبت به ساخت سریال «سلمان فارسی» اشاره کرد. تفاوت سنی زیادی با نقشم در فصل سوم «از سرنوشت» دارمبازیگر سریال «آنام» گفت: در فصل دوم سریال «از سرنوشت» نقشم به لحاظ سنی به من نزدیک بود، اما در فصل سوم نقش با خودم فاصله سنی زیادی داشت به همین خاطر برایم تجربه‌ای متفاوت و البته جذاب بود. مجید واشقانی بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان پیرامون نقش خود در سریال «از سرنوشت» گفت: نقشی که در این سریال به ایفای آن پرداخت‌ام فراز و فرود‌های بسیاری دارد، در فصل دوم سریال «از سرنوشت» این نقش به لحاظ سنی به من نزدیک بود، اما در فصل سوم نقش با خودم فاصله سنی زیادی داشت به همین خاطر برایم تجربه‌ای متفاوت و البته جذاب بود. وی پیرامون جذابیت همکاری با کارگردانان جوان تصریح کرد: کار با کارگردانان جوانی همچون محمدرضا خردمندان و علیرضا بذرافشان تجربه‌ای جدید و جذاب است، البته من تجربه پنج کار مشترک را با تهیه‌کننده این سریال اکبر تحویلیان داشته‌ام و این امر به دوستی قدیمی ما باز می‌گردد، ولی با این حال از فعالیت با این گروه خوشحال هستم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- جشنواره فیلم فجر طی دوره گذشته اخبار و حواشی خاص خود را به همراه داشت اما در نهایت فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار توانست تمامی جوایز مهم و بحث برانگیز این جشنواره را از آن خود نماید. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، نزدیک به یک ماه تا فرارسیدن سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به عنوان مهمترین رویداد سینمایی کشور باقی مانده است، رویدادی که همواره التهابات، هیجانات و حواشی خود را به همراه داشته است. بیشتر بخوانید: برای آشنایی با ۳۵ فیلمی که راهی جشنواره فیلم فجر می‌شوند اینجابه همین مناسبت خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، نگاهی به سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر انداخته و برگزیدگان دوره پیشین این رویداد سینمایی را بازخوانی کرده که به شرح زیر است: بهترین کارگردانیسی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در بخش بهترین کارگردانی رقابت بسیار سختی را پشت سر گذاشت زیرا کارگردانان مطرحی در این دوره نامزد سیمرغ بلورین شده بودند اما در نهایت نرگس آبیار برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» سیمرغ را به خانه برد. بهترین فیلم «شبی که ماه کامل شد» به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی در بخش بهترین فیلم هم توانست سیمرغ بلورین جشنواره را از آن خود نماید تا به نوعی دو سیمرغ مهم و اصلی فجر را به خانه ببرد. صدر عرفایی برای کشب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن بازیگرانی همچون زهره عباسی برای فیلم «ناگهان درخت»، ژیلا شاهی برای فیلم «قصر شیرین»، نیوشا علیپور برای فیلم «قصر شیرین» و پانته‌آ پناهی‌ها برای فیلم «درخونگاه» را پشت سر گذاشت.
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
سینماپرس: سیاوش حقیقی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «خون خدا» با انتقاد از نبود تناسب میان تولید و اکران در سینمای ایران، گفت: تنها فیلم‌هایی که به نظر پخش‌کننده می‌توانند به فروش خوبی برسند، موقعیت اکران پیدا می‌کنند. بهانه‌های پخش‌کنندگان برای اکران نکردن فیلمحقیقی اظهار کرد: برای اکران «خون خدا» با چند پخش‌کننده صحبت کردم اما آن‌ها حاضر به اکران این اثر نشدند و بهانه‌هایی آوردند. حقیقی عنوان کرد: در سینمای ایران تنها فیلم‌هایی که به نظر پخش‌کننده می‌توانند به فروش خوبی برسند، موقعیت اکران پیدا می‌کنند. همین مساله باعث می‌شود که نتوانیم اکران خوبی داشته باشیم چون تا عکس سلبریتی‌ها روی پوستر نباشد، پخش‌کننده حاضر به اکران نمی‌شود. برای مثال به اذعان خیلی‌ها رضا اخلاقی‌راد بازیگر «خون خدا» بازی خیلی خوبی داشت اما چون در میان مردم جا نیفتاده است، پخش‌کننده حاضر به اکران فیلم نمی‌شود.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
بهانه‌های پخش‌کنندگان برای اکران نکردن فیلمحقیقی اظهار کرد: برای اکران «خون خدا» با چند پخش‌کننده صحبت کردم اما آن‌ها حاضر به اکران این اثر نشدند و بهانه‌هایی آوردند. به همین ترتیب در حال حاضر حتی نمی‌شود فیلم را در گروه آزاد اکران کرد و ظرفیت این گروه هم پر شده است. گاهی اوقات پیش می‌آید که فیلمی امروز با حضور ۴ سلبریتی تولید و بلافاصله بعد از انجام کارهای صداگذاری و تدوین اکران می‌شود، چون همانطور که گفتم سلبریتی دارد! حقیقی عنوان کرد: در سینمای ایران تنها فیلم‌هایی که به نظر پخش‌کننده می‌توانند به فروش خوبی برسند، موقعیت اکران پیدا می‌کنند. برای مثال به اذعان خیلی‌ها رضا اخلاقی‌راد بازیگر «خون خدا» بازی خیلی خوبی داشت اما چون در میان مردم جا نیفتاده است، پخش‌کننده حاضر به اکران فیلم نمی‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
سیاوش حقیقی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «خون خدا» با انتقاد از نبود تناسب میان تولید و اکران در سینمای ایران، دلیل اصلی اکران نشدن فیلمش را عدم استفاده از سلبریتی در ترکیب بازیگران عنوان کرد. به نظر هم می‌رسد در این شرایط تنها راه این است که فیلم کمدی بسازیم تا اکران شود! بهانه‌های پخش‌کنندگان برای اکران نکردن فیلمحقیقی اظهار کرد: برای اکران «خون خدا» با چند پخش‌کننده صحبت کردم اما آن‌ها حاضر به اکران این اثر نشدند و بهانه‌هایی آوردند. حقیقی عنوان کرد: در سینمای ایران تنها فیلم‌هایی که به نظر پخش‌کننده می‌توانند به فروش خوبی برسند، موقعیت اکران پیدا می‌کنند. همین مساله باعث می‌شود که نتوانیم اکران خوبی داشته باشیم چون تا عکس سلبریتی‌ها روی پوستر نباشد، پخش‌کننده حاضر به اکران نمی‌شود.
ایرناایرنا3 هفته قبل
خانواده هایی که هیچ حرف مشترکی باهم نداشتند حالا برای گرفتن رضایت دنبال خانواده یاسر می‌افتند؛ موضوعی که تلخ است و عذاب آور. فیلم بازیگران خوبی را برای روایتش انتخاب کرده و فیلمساز برای موفقیت از تجربه بازیگری توانمندان سینمای ایران بهره گرفته است. پایان بازی که شاید هیچ پایان بسته‌ای نمی‌توانست آن را این گونه ناموزن سازد. البته که برخی این پایان را شایسته دیده و با توجه به حساسیت‌های موضوع برای نتیجه گیری از داستان، دست فیلمساز را برای پایان بسته، بسته دیده‌اند. به همین دلیل پایان فیلم باز است و اگرچه همه چیز به نفع اعدام قاتل چیده شده است اما ما نمی‌دانیم که در انتها پسر خانواده اعدام می‌شود یا نه.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
سیاوش حقیقی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «خون خدا» با انتقاد از نبود تناسب میان تولید و اکران در سینمای ایران، دلیل اصلی اکران نشدن فیلمش را عدم استفاده از سلبریتی در ترکیب بازیگران عنوان کرد. به نظر هم می‌رسد در این شرایط تنها راه این است که فیلم کمدی بسازیم تا اکران شود! بهانه‌های پخش‌کنندگان برای اکران نکردن فیلمحقیقی اظهار کرد: برای اکران «خون خدا» با چند پخش‌کننده صحبت کردم اما آن‌ها حاضر به اکران این اثر نشدند و بهانه‌هایی آوردند. گاهی اوقات پیش می‌آید که فیلمی امروز با حضور ۴ سلبریتی تولید و بلافاصله بعد از انجام کارهای صداگذاری و تدوین اکران می‌شود، چون همانطور که گفتم سلبریتی دارد! برای مثال به اذعان خیلی‌ها رضا اخلاقی‌راد بازیگر «خون خدا» بازی خیلی خوبی داشت اما چون در میان مردم جا نیفتاده است، پخش‌کننده حاضر به اکران فیلم نمی‌شود.
مهرمهر3 هفته قبل
با این وجود اگر اکران نوبتی باشد آن‌ها زودتر به پرده نقره‌ای می‌رسند بنابراین بعید می‌دانم به ما اکران بدهند. بهانه‌های پخش‌کنندگان برای اکران نکردن فیلمحقیقی اظهار کرد: برای اکران «خون خدا» با چند پخش‌کننده صحبت کردم اما آن‌ها حاضر به اکران این اثر نشدند و بهانه‌هایی آوردند. گاهی اوقات پیش می‌آید که فیلمی امروز با حضور ۴ سلبریتی تولید و بلافاصله بعد از انجام کارهای صداگذاری و تدوین اکران می‌شود، چون همانطور که گفتم سلبریتی دارد! حقیقی عنوان کرد: در سینمای ایران تنها فیلم‌هایی که به نظر پخش‌کننده می‌توانند به فروش خوبی برسند، موقعیت اکران پیدا می‌کنند. برای مثال به اذعان خیلی‌ها رضا اخلاقی‌راد بازیگر «خون خدا» بازی خیلی خوبی داشت اما چون در میان مردم جا نیفتاده است، پخش‌کننده حاضر به اکران فیلم نمی‌شود.
سینماپرسسینماپرس4 هفته قبل
سینماپرس: فرزاد اژدری کارگردان سینما ضمن انتقاد از درجا زدن تولیدات سینمای ایران، از جستجو برای جذب سرمایه برای ساخت یک فیلم معمایی خبر داد. به گزارش سینماپرس، فرزاد اژدری کارگردان سینما با اشاره به اینکه سینما در شرایط مناسبی قرار ندارد، به مهر گفت: چند فیلمنامه سینمایی در دست دارم که در انتظار جذب سرمایه‌گذار برای آن هستم، البته صحبت‌هایی برای جذب سرمایه شده تا ببینیم این اتفاق رخ می‌دهد یا خیر. وی بیان کرد: یکی از فیلمنامه‌ها با موضوع کودک و نوجوان است که همچنان برای ساخت آن به دنبال جذب سرمایه و از طرف دیگر در انتظار تأیید بنیاد سینمایی فارابی هستم تا شرایط ساخت آن را فراهم کنیم. اژدری تاکید کرد: فیلمنامه دیگرم یک اثر برای بزرگسالان است، که با نام «نجوای شبانه» فضای ترسناک و معمایی دارد، در واقع یکی از علاقه‌مندی‌های من ساخت فیلم‌هایی با ژانر وحشت و معمایی است. اژدری در پایان گفت: امیدوارم دراین دوره از جشنواره فیلم فجر، در کنار نام‌های بزرگ سینمایی جوانان با استعداد نیز حضور داشته باشند.
مهرمهر4 هفته قبل
فرزاد اژدری کارگردان سینما با اشاره به اینکه سینما در شرایط مناسبی قرار ندارد، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: چند فیلمنامه سینمایی در دست دارم که در انتظار جذب سرمایه‌گذار برای آن هستم، البته صحبت‌هایی برای جذب سرمایه شده تا ببینیم این اتفاق رخ می‌دهد یا خیر. وی بیان کرد: یکی از فیلمنامه‌ها با موضوع کودک و نوجوان است که همچنان برای ساخت آن به دنبال جذب سرمایه و از طرف دیگر در انتظار تأیید بنیاد سینمایی فارابی هستم تا شرایط ساخت آن را فراهم کنیم. کارگردان فیلم «عملیات مهدکودک» توضیح داد: معتقدم در حال حاضر سینمای ایران در حال درجا زدن است و به راحتی با بررسی فیلم‌هایی که به جشنواره فیلم فجر می‌توانیم وضعیت فیلم‌ها را بررسی کرد، در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اکثر آثار سینمای با مشکلاتی مانند فیلمنامه مواجه بودند و یا پایان‌بندی مناسب نداشتند. اژدری در پایان گفت: امیدوارم دراین دوره از جشنواره فیلم فجر، در کنار نام‌های بزرگ سینمایی جوانان با استعداد نیز حضور داشته باشند. البته کار برای فیلمسازان جوان بسیار سخت است چرا که یا سنگ می‌اندازن جلوی پای فیلمساز، یا فیلم را سانسور می‌کنند و یا خود فیلمساز خود را سانسور می‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- بیستمین روز از آذر ماه ۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به اظهار نظر «کامبیز دیرباز» بازیگر فیلم سینمایی خروج درباره آخرین ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا اشاره کرد. به همین بهانه برای بررسی چرایی اتفاقات پیش آمده در بازار نشر پیرامون قیمت کاغذ و کتاب، به سراغ مسئولین این حوزه رفتیم تا پاسخ این سوال را جویا شویم که چطور می‌شود با کاهش ۴۰ درصدی قیمت کاغذ همچنان شاهد تغییری در قیمت کتاب نبوده‌ایم، از طرفی آنچه که از مدیران انتشاراتی‌ها شنیده می‌شود حاکی از آن است که کاهش قیمت کاغذ هیچ تاثیری بر قیمت کتاب نداشته و نخواهد داشت. انصاری سال گذشته فیلم سینمایی «زهرمار» به کارگردانی جواد رضویان را در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر تجربه کرد اما نتوانست به خاطر بازی در این فیلم به جایزه دست پیدا کند، این فیلم اما در اکران رکورد قابل قبولی را از خود به جا گذاشت. حال انصاری شانس حضور دوباره در جشنواره فیلم فجر در دوره سی و هشتم را پیدا کرده است، هرچند وی می‌توانست امسال در یکی از مهمترین فیلم‌های سال یعنی «لامینور» راهی جشنواره فیلم فجر شود اما به دلیل انصراف کارگردان تنها امیدوار به اکران این فیلم سینمایی است. خط استوا به کارگردانی «اصغر نعیمی» نخستین فیلمی است که انصاری می‌تواند با آن راهی جشنواره فیلم فجر شود، وی در این فیلم با «آزاده صمدی» و «فرهاد اصلانی» همبازی شده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
مدیر روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر گفت: به احتمال زیاد امسال هم پردیس ملت میزبان اهالی رسانه خواهد بود. به گزارش قدس آنلاین، مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در برنامه تلویزیونی «یه روز تازه» گفت: طبق تأکید آقای داروغه‌زاده که سینمای رسانه‌ها باید در مکانی باشد، که مختص فیلم‌دیدن است؛ به احتمال زیاد امسال هم پردیس ملت میزبان اهالی رسانه خواهد بود. وی تأکید کرد: اگر مقر اصلی جشنواره ملت باشد، مانند سال گذشته پردیس چارسو هم در اختیار جشنواره و میزبان هنرمندان است. مدیر روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر گفت: زمان ثبت نام خبرنگاران و منتقدان از شنبه ۲۳ آذر تا جمعه ۲۹ آذر است و امسال هم قول می‌دهیم اسامی متقاضیان و دریافت‌کنندگان کارت جشنواره را به صورت عمومی اعلام کنیم. در همین راستا، هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر هم درباره بازسازی سالن‌های موجود در پردیس ملت گفته است: در هر سالن ۲۰ صندلی به ظرفیت کنونی اضافه و نورهای داخلی و سایر امکانات نیز بهسازی شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- سیامک انصاری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون امسال با وجود اینکه در سه فیلم سینمایی مختلف به ایفای نقش پرداخت اما به احتمال فراوان تنها با دو فیلم شانس حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را خواهد داشت. بیشتر بخوانید: برای آشنایی با ۳۵ فیلمی که راهی جشنواره فیلم فجر می‌شوند اینجا کلیک کنیدسیامک انصاری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون امسال با وجود اینکه در سه فیلم سینمایی مختلف به ایفای نقش پرداخت اما به احتمال فراوان تنها با دو فیلم شانس حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را خواهد داشت. حال انصاری شانس حضور دوباره در جشنواره فیلم فجر در دوره سی و هشتم را پیدا کرده است، هرچند وی می‌توانست امسال در یکی از مهمترین فیلم‌های سال یعنی «لامینور» راهی جشنواره فیلم فجر شود اما به دلیل انصراف کارگردان تنها امیدوار به اکران این فیلم سینمایی است. خط استوا به کارگردانی «اصغر نعیمی» نخستین فیلمی است که انصاری می‌تواند با آن راهی جشنواره فیلم فجر شود، وی در این فیلم با «آزاده صمدی» و «فرهاد اصلانی» همبازی شده است. این بخشی از خلاصه داستان خون شد به کارگردانی کیمیایی است که امسال برای حضور در جشنواره فیلم فجر ثبت نام کرده است.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: سه فیلم جدید را که به تازگی مهمان سینماها شده و در سراسر کشور اکران می‌شوند، بشناسید. به گزارش سینماپرس، سه فیلم جدید را که به تازگی مهمان سینماها شده و در سراسر کشور اکران می‌شوند، بشناسید. این فیلم با تدوین جدید و نسخه‌ای متفاوت‌تر نسبت به جشنواره فجر به سینماها می‌آید. این فیلم در بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت. این فیلم در بخش نگاه نو سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر نمایش داده شد و سیمرغ بهترین فیلم این بخش را از آن خود کرد.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: تهیه‌کننده انیمیشن «شب آفتابی» این بار سراغ ساخت مستندی درباره ورزشکاران افتخارآفرین کشورمان رفته است. به گزارش سینماپرس، زهرا مشتاق تهیه‌کننده سینما و تلویزیون، درباره جدیدترین فعالیت سینمایی خود به خبرنگاران جوان، گفت: یک مجموعه مستند شش قسمتی را با نام قبلی «از تهران تا جاکارتا» و با نام فعلی «پرچم افتخار» تولید کرده‌ایم. تهیه‌کننده انیمیشن «شب آفتابی» در خصوص موضوع این مستند گفت: موضوع این مجموعه مستند به ورزشکاران مدال آور پاراالمپیک سال گذشته در جاکارتا مربوط می‌شود؛ مهر پارسال با کاروان ورزشی این عزیزان و با هدف ساخت مستند «پرچم افتخار» همراه شدیم. مشتاق در پایان گفت: این مجموعه به کارگردانی وحید زارع زاده و نویسندگی و تهیه کنندگی خودم است. زهرا مشتاق سال گذشته در بخش پویانمایی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، تهیه کنندگی انیمیشن «شب آفتابی» را به کارگردانی سید علی مدنی بر عهده داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| زهرا مشتاق تهیه‌کننده سینما و تلویزیون، درباره جدیدترین فعالیت سینمایی خود، گفت: یک مجموعه مستند شش قسمتی را با نام قبلی «از تهران تا جاکارتا» و با نام فعلی «پرچم افتخار» تولید کرده‌ایم. قرار است این مستند تلویزیونی از شبکه مستند پخش شود. تهیه‌کننده انیمیشن «شب آفتابی» در خصوص موضوع این مستند گفت: موضوع این مجموعه مستند به ورزشکاران مدال آور پاراالمپیک سال گذشته در جاکارتا مربوط می‌شود؛ مهر پارسال با کاروان ورزشی این عزیزان و با هدف ساخت مستند «پرچم افتخار» همراه شدیم. مشتاق در پایان گفت: این مجموعه به کارگردانی وحید زارع زاده و نویسندگی و تهیه کنندگی خودم است. زهرا مشتاق سال گذشته در بخش پویانمایی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، تهیه ‌کنندگی انیمیشن «شب آفتابی» را به کارگردانی سید علی مدنی بر عهده داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| محمدصادق آذین تهیه‌کننده فیلم سینمایی «جمشیدیه»، درباره آخرین وضعیت اکران این اثر، گفت: قرارداد پخش این فیلم را بسته‌ایم، اما هنوز به طور دقیق مشخص نیست که امسال و یا سال آینده اکران شود. «جمشیدیه» دومین فیلم بلند سینمایی یلدا جبلی در فضایی متفاوت و سبکی جدید نسبت به فیلم «داره صبح میشه» است که نگاهی به یکی از معضلات چالش برانگیز جامعه دارد. عوامل فیلم عبارتند از: کارگردان و تدوینگر: یلدا جبلی، فیلمبردار: معین مطلبی، صدابردار: مهدی صالح کرمانی، موسیقی: فردین خلعتبری، صداگذار: آرش قاسمی، گریم: عظیم فراین، مدیر تولید: آرش جبلی، عکاس: حبیب مجیدی، تهیه کنندگان: محمدصادق آذین و فردین خلعتبری. «جمشیدیه» در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: محمد صادق آذین تهیه‌کننده سینما، در خصوص آخرین وضعیت اکران فیلم سینمایی «جمشیدیه» توضیح داد. به گزارش سینماپرس، محمدصادق آذین تهیه‌کننده فیلم سینمایی «جمشیدیه»، درباره آخرین وضعیت اکران این اثربه خبرنگاران جوان، گفت: قرارداد پخش این فیلم را بسته‌ایم، اما هنوز به طور دقیق مشخص نیست که امسال و یا سال آینده اکران شود. «جمشیدیه» دومین فیلم بلند سینمایی یلدا جبلی در فضایی متفاوت و سبکی جدید نسبت به فیلم «داره صبح میشه» است که نگاهی به یکی از معضلات چالش برانگیز جامعه دارد. عوامل فیلم عبارتند از: کارگردان و تدوینگر: یلدا جبلی، فیلمبردار: معین مطلبی، صدابردار: مهدی صالح کرمانی، موسیقی: فردین خلعتبری، صداگذار: آرش قاسمی، گریم: عظیم فراین، مدیر تولید: آرش جبلی، عکاس: حبیب مجیدی، تهیه کنندگان: محمدصادق آذین و فردین خلعتبری. «جمشیدیه» در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

به انتهای لیست رسیدید