اخبار سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر - آخرین و مهم ترین اخبار سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر از خبرگزاری‌های ایران | خبری

سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر

سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: علی افشار با حکم جعفر گودرزی مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سیزدهمین جشن بزرگ انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران منصوب شد. به گزارش سینماپرس، مدیر اطلاع‌ رسانی سیزدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران حکم گرفت. با حکم جعفر گودرزی دبیر سیزدهمین جشن بزرگ انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران، علی افشار به عنوان مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی این رویداد سینمایی منصوب شد. این اولین جشن منتقدان است که پس از تأسیس انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی برگزار می‌شود و طی آن آکادمی داوری انجمن برگزیدگان خود در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر و جشنواره جهانی فجر را معرفی می‌کند.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: زینب تقوایی از رایزنی و برنامه‌ریزی برای اکران «سمفونی نهم» در چند کشور خارجی خبر داد. به گزارش سینماپرس، زینب تقوایی تهیه‌کننده سینما، درباره اکران‌های خارجی فیلم سینمایی «سمفونی نهم» به خبرنگاران جوان، گفت: در حال رایزنی و برنامه ریزی برای اکران این فیلم در اروپا، کانادا و آمریکا هستیم. حمید فرخ‌نژاد، ساره بیات، مهرداد صدیقیان، هدی زین العابدین، مارین ون هولک و محمدرضا فروتن بازیگران این فیلم هستند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: شاید عاشق شدن آخرین فرصت هرکسی برای آدم بودن است. شما هم موافقید؟ محمدرضا هنرمند کارگردان و زینب تقوایی تهیه کننده «سمفونی نهم» هستند و این فیلم در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر نمایش داده شد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشزینب تقوایی تهیه‌کننده سینما، درباره اکران‌های خارجی فیلم سینمایی «سمفونی نهم»، گفت: در حال رایزنی و برنامه ریزی برای اکران این فیلم در اروپا، کانادا و آمریکا هستیم. اخبار فرهنگ و هنر - حمید فرخ‌نژاد، ساره بیات، مهرداد صدیقیان، هدی زین العابدین، مارین ون هولک و محمدرضا فروتن بازیگران این فیلم هستند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: شاید عاشق شدن آخرین فرصت هرکسی برای آدم بودن است. شما هم موافقید؟ محمدرضا هنرمند کارگردان و زینب تقوایی تهیه کننده «سمفونی نهم» هستند و این فیلم در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر نمایش داده شد. هنرمند پیش از این آثار سینمایی «مرگ دیگری»، «زنگ‌ها»، «گورکن»، «ردپایی بر شن»، «دزد عروسک‌ها»، «دیدار»، «مرد عوضی»، «مومیایی ۳» و «عزیزم من کوک نیستم» را کارگردانی کرده است.
ایمناایمنا1 ماه قبل
جعفر گودرزی که سومین سال پیاپی به عنوان دبیر جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی انتخاب شده است، در گفت‌و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی چون اعتبار و جایگاه ویژه‌ای نزد اهالی سینما دارد و جایزه آن نیز معتبر است؛ حساسیت ما را برای انتخاب نفرات برگزیده بیشتر می‌کند. دبیر سیزدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی با بیان اینکه رای‌گیری این جشن آکادمیک بوده و به همین دلیل از هر نوع سلیقه و اعمال نظری دور است، ادامه داد: در این جشن حدود ۲۰۰ منتقد رای می‌دهند و جمع بندی آن‌ها، کاندیدها و برگزیده‌هایی می‌شود که اعلام می‌کنیم. وی با بیان اینکه منتقدان برگزیدگان خود را از سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر و جشنواره جهانی فجر معرفی می‌کنند، گفت: نظر منتقدان و نویسندگان برای هنرمندان بسیار اهمیت دارد و این جشن برای آن‌ها چراغ راه است، وقتی فیلمی منتخب ۳۰۰ تا ۴۰۰ منتقد می‌شود نشان می‌دهد که نگاه‌ها به چه سمت و سویی است و جایزه این جشن برای بسیاری از هنرمندان اهمیت دارد. گودرزی خاطرنشان کرد: قطعا وقتی از طریق این جشنواره برگزیدگان معرفی می‌شوند هنرمندان نگاهشان پخته‌تر می‌شود و با وسواس بیشتری به تهیه اثر می‌پردازند و حتی فرهنگی‌تر به سینما نگاه می‌کنند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
جعفر گودرزی به عنوان دبیر سیزدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی معرفی شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی منتقدان، جعفر گودرزی عضو هیات مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ایران به عنوان دبیر سیزدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی انتخاب شد. با تصمیم هیات مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی، جعفر گودرزی برای سومین سال پیاپی به عنوان دبیر این جشن انتخاب و معرفی شد. این اولین جشن منتقدان است که پس از تأسیس انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی برگزار می‌شود و طی آن، آکادمی داوری انجمن، برگزیدگان خود در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر و جشنواره جهانی فجر را معرفی می‌کند. وی سال‌ها مدیریت تولید و مجری طرح بسیاری از پروژه‌های سینمایی را به عهده داشته است و در کارنامه مسئولیت‌های اجرایی‌اش، مدیریت روابط عمومی و اجرایی بنیاد سینمایی فارابی از سال ٨٩ تا ٩٢ دیده می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
جعفر گودرزی برای سومین سال پیاپی به عنوان دبیر سیزدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی انتخاب شد. اعتمادآنلاین| جعفر گودرزی عضو هیات مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ایران به عنوان دبیر سیزدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی انتخاب شد. با تصمیم هیات مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی، جعفر گودرزی برای سومین سال پیاپی به عنوان دبیر این جشن انتخاب و معرفی شد. این اولین جشن منتقدان است که پس از تاسیس انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی برگزار می‌شود و طی آن، آکادمی داوری انجمن، برگزیدگان خود در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر و جشنواره جهانی فجر را معرفی می‌کند. جعفر گودرزی از مدیران سینما و جشنواره‌های سینمایی و از پیشکسوتان حوزه رسانه و نقد است که سابقه دبیری و نایب رییسی انجمن را در دوره‌های مختلف در کارنامه خود دارد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی منتقدان، جعفر گودرزی عضو هیات مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ایران به عنوان دبیر سیزدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی انتخاب شد. با تصمیم هیات مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی، جعفر گودرزی برای سومین سال پیاپی به عنوان دبیر این جشن انتخاب و معرفی شد. این اولین جشن منتقدان است که پس از تاسیس انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی برگزار می‌شود و طی آن، آکادمی داوری انجمن، برگزیدگان خود در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر و جشنواره جهانی فجر را معرفی می‌کند. جعفر گودرزی از مدیران سینما و جشنواره‌های سینمایی و از پیشکسوتان حوزه رسانه و نقد است که سابقه دبیری و نایب رییسی انجمن را در دوره‌های مختلف در کارنامه خود دارد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
کوتاه از سینما؛ انتخاب دبیر سیزدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان، نقد «مسخره باز» در فرهنگسرای ارسباران، پایان فیلمبرداری «خروج» در قم و تدوین «شاه ماهی» توسط سجادی اهم اخبار امروز سینما است. ایرنا: انتخاب دبیر سیزدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان، نقد «مسخره باز» در فرهنگسرای ارسباران، پایان فیلمبرداری «خروج» در قم و تدوین «شاه ماهی» توسط سجادی اهم اخبار امروز سینما است. جعفر گودرزی عضو هیات مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ایران به عنوان دبیر سیزدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی انتخاب شد. با تصمیم هیات مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی، جعفر گودرزی برای سومین سال پیاپی به عنوان دبیر این جشن انتخاب و معرفی شد. محمدعلی سجادی تدوینگر شاه ماهی شدمحمدعلی سجادی از کارگردان‌های سینما، تدوین فیلم سینمایی شاه ماهی را انجام می‌دهد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
قرار بود فیلم سینمایی «معکوس» چهارشنبه ۲۹ آبان اکران شود، اما تا به این لحظه خبری از آن نیست. اعتمادآنلاین| فیلم سینمایی «معکوس» به کارگردانی پولاد کیمیایی قرار بود چهارشنبه ۲۹ آبان به سرگروهی آستارا به جای «مسخره باز» اکران شود؛ اما با گذشت چهار روز هنوز به سر در سینما‌ها نرسیده است. باید دید دلیل آن چیست و تصمیم شورای صنفی در این باره چه خواهد بود؟ در خلاصه داستان «معکوس» آمده: فرزندان دو دوست قدیمی قبل از انقلاب که یکی فعال سیاسی است و یکی مکانیک، وارد مسابقات زیرزمینی اتومبیلرانی می‌شوند. اولین نمایش «معکوس» در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر بود. بابک حمیدیان، شهرام حقیقت دوست، لیلا زارع، اکبر زنجانپور، پروانه معصومی، علیرضا کمالی نژاد، اکبر معززی و سیاوش طهمورث بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: قرار بود فیلم سینمایی «معکوس» به کارگردانی پولاد کیمیایی چهارشنبه ۲۹ آبان اکران شود، اما تا به این لحظه خبری از اکران آن نیست. به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «معکوس» به کارگردانی پولاد کیمیایی قرار بود چهارشنبه ۲۹ آبان به سرگروهی آستارا به جای «مسخره باز» اکران شود؛ اما با گذشت چهار روز هنوز به سر در سینماها نرسیده است. اولین نمایش «معکوس» در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر بود. بابک حمیدیان، شهرام حقیقت دوست، لیلا زارع، اکبر زنجانپور، پروانه معصومی، علیرضا کمالی نژاد، اکبر معززی و سیاوش طهمورث بازیگران این فیلم سینمایی هستند. دیگر عوامل این فیلم عبارتند از: تهیه‌کننده: مسعود کیمیایی، فیلمنامه‌نویس: پولاد کیمیایی، مدیر فیلمبرداری: تورج منصوری، چهره‌پرداز: محمدرضا قومی، طراح صحنه و لباس: بابک کریمی طاری، تدوین: مصطفی خرقه پوش و امیر ادیب پرور، صدابردار: پرویز آبنار، صداگذار: پرویز آبنار، موسیقی: بهزاد عبدی، جلوه‌های ویژه میدانی: ارشا اقدسی، جلوه‌های ویژه بصری: بهنام خاکسار، عکاس: علی نیک رفتار.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشفیلم سینمایی «معکوس» به کارگردانی پولاد کیمیایی قرار بود چهارشنبه ۲۹ آبان به سرگروهی آستارا به جای «مسخره باز» اکران شود؛ اما با گذشت چهار روز هنوز به سر در سینما‌ها نرسیده است. باید دید دلیل آن چیست و تصمیم شورای صنفی در این باره چه خواهد بود؟ اخبار چهره‌ها - در خلاصه داستان «معکوس» آمده: فرزندان دو دوست قدیمی قبل از انقلاب که یکی فعال سیاسی است و یکی مکانیک، وارد مسابقات زیرزمینی اتومبیلرانی می‌شوند. اولین نمایش «معکوس» در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر بود. بابک حمیدیان، شهرام حقیقت دوست، لیلا زارع، اکبر زنجانپور، پروانه معصومی، علیرضا کمالی نژاد، اکبر معززی و سیاوش طهمورث بازیگران این فیلم سینمایی هستند. دیگر عوامل این فیلم عبارتند از: تهیه‌کننده: مسعود کیمیایی، فیلمنامه‌نویس: پولاد کیمیایی، مدیر فیلمبرداری: تورج منصوری، چهره‌پرداز: محمدرضا قومی، طراح صحنه و لباس: بابک کریمی طاری، تدوین: مصطفی خرقه پوش و امیر ادیب پرور، صدابردار: پرویز آبنار، صداگذار: پرویز آبنار، موسیقی: بهزاد عبدی، جلوه‌های ویژه میدانی: ارشا اقدسی، جلوه‌های ویژه بصری: بهنام خاکسار، عکاس: علی نیک رفتار.
برنابرنا2 ماه قبل
فیلم سینمایی «ناگهان درخت» به کارگردانی صفی یزدانیان در افتتاحیه و «بنفشه آفریقایی» ساخته مونا زندی در اختتامیه جشنواره جهانی فیلم پارسی استرالیا روی پرده می‌روند. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ مراسم افتتاحیه جشنواره جهانی فیلم پارسی استرالیا روز ۱۳ آذر برگزار می‌شود. فیلم سینمایی «ناگهان درخت» دومین ساخته صفی یزدانیان که در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر روی پرده رفت و هنوز اکران عمومی نشده در افتتاحیه این رویداد سینمایی به نمایش در می‌آید. فیلم سینمایی «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی هم با بازی فاطمه معتمدآریا، رضا بابک و سعید آقاخانی که در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر نمایش داده شد در اختتامیه جشنواره جهانی فیلم پارسی نمایش داده می‌شود. امین پلنگی دبیر جشنواره جهانی فیلم پارسی است که در سینماپالاس سیدنی برگزار می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 ماه قبل
قدس آنلاین: این انیمیشن برداشتی آزاد از داستان «ضحاک» شاهنامه فردوسی است که تصویرگری، صدا گذاری و موسیقی جذابی دارد. اولین رونمایی انیمیشن «آخرین داستان» سال ۲۰۱۸ در شورای انسی بود، مهمترین جشنواره انیمیشن دنیا. داستان انیمیشن ما درباره شاهنامه است اما اصل ماجرا که نبرد خیر و شر است، مسئله‌ای جهانی به شمار می‌رود. جذابیت داستان ضحاک، آنقدر بالا و گیرا است که در هردوره‌ای می‌توان از این داستان آموخت. ادعا نمی‌کنم که کارمان بدون ایراد است اما الگوی موفقی در حوزه داستان گویی انیمیشن ایران است.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استودیو هورخش، بنا بر اعلام رسمی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار، انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین انیمیشن اسکار ۲۰۲۰ شناخته شده است. شرکت ۷ sky Entertainment در کنار استودیو هورخش پخش جهانی انیمیشن «آخرین داستان» را بر عهده دارند. در خلاصه داستان این انیمیشن که برداشتی آزاد از داستان «ضحاک» شاهنامه فردوسی است، آمده است: «جمشید رفته است و ضحاک در پی طمع و جاه طلبی برای محاصره جمکرد، به نیابت از پدر بر تخت جمشید تکیه می‌زند، اما افسوس که اهریمن بر وجود ضحاک سیطره یافته و تاریکی او تمام شهر را فرا می‌گیرد. انیمیشن «آخرین داستان» تاکنون موفق به دریافت یازده جایزه بین‌المللی داخلی و خارجی شامل اولین سیمرغ بهترین انیمیشن سینمایی ایران از سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر، پروانه زرین بهترین کارگردان بلند پویانمایی بخش بین‌الملل، پروانه زرین بهترین فیلمنامه بلند بخش بین‌الملل و جایزه ویژه هیات داوران بخش ملی از سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان، تندیس طلایی بهترین اثر بلند در بخش بین‌الملل و تندیس طلایی بهترین اثر بلند در مسابقه ایران از یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران، جایزه کوکومیکس موسیقی که به کارگردان به خاطر استفاده درست از موسیقی تعلق می‌گیرد از بیستمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن بوچئون کره، جایزه بهترین فیلم بلند از سومین جشنواره بین‌المللی انیمیشن آجایو پرو، جایزه بهترین انیمیشن سینمایی از سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های آمریکای جنوبی از کشور شیلی، برنده جایزه بهترین انیمیشن سینمایی از چهاردهمین جشنواره بین‌المللی جیراف کانادا و برنده جایزه بهترین انیمیشن سینمایی از جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان سن دیگو ۲۰۱۹ شده است. اکران این انیمیشن در ۳۲ کشور همچون آمریکا، روسیه، اسپانیا، سوئد، یونان و نروژ به زودی آغاز می‌شود و همزمان با اکران خارجی، در ایران هم اکران خواهد شد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس3 ماه قبل
این هفته در حالی به روز پایانی خود رسید که باز هم سینمای ایران افت فروش را تجربه کرد تا خوشی افزایش فروش هفته گذشته عمر چندان طولانی نداشته باشد. این فیلم در هفته‌ای که گذشت تنها ۱۴۸ میلیون و ۷۳۵ هزار تومان فروش داشت تا در مجموع در آستانه ۸۰۰ میلیون تومان درآمد قرار بگیرد. «ماجرای نیمروز: رد خون» در این هفته ۸۹۳ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان فروش داشت تا خیلی زود و خلاف روند سایر فیلم‌های روی پرده از مرز دو میلیارد تومان فروش کلی گذر کند. عنوان کم فروش‌ترین فیلم هفته به «سرکوب» به کارگردانی رضا گوران می‌رسد که حتی به مرز یک میلیون تومان هم نرسید و تنها ۹۳۰ هزار تومان فروخت. بازگشت فروش سینما به کانال دو میلیارداین هفته فروش سینمای ایران بار دیگر به کانال دو میلیارد تومان بازگشت رکورد و دو میلیارد و ۹۴۸ میلیون تومانی را به نام خود ثبت کرد که در مقایسه با هفته پیش حدود ۱۲۰ میلیون تومان کاهش داشته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ماه قبل
«آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر از موفق‌ترین تولیدات انیمیشنی سینمای ایران است که با روایتی از نبرد آفریدون و ضحاک، ۱۱ جایزه معتبر داخلی و جهانی را از آن خود کرده است. اعتمادآنلاین| انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر از جمله انیمیشن‌های سینمایی است که توانسته با بهره‌گیری از داستان «ضحاک» یکی از داستان‌های اساطیری شاهنامه فردوسی موفقیت‌های بسیاری کسب کند. دریافت آخرین جایزه این فیلم؛ جایزه بهترین انیمیشن سینمایی از جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان «سن دیگو» فرصت خوبی است تا نگاهی به حضور «آخرین داستان» در این جشنواره‌ها داشته باشیم. ۲ جشنواره بین‌المللی «انسی» فرانسه و «سیتچز» اسپانیا از مهم‌ترین جشنواره‌هایی هستند که انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» در آن حضور داشته است. انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» سال گذشته برای اولین بار در بخش غیررقابتی این جشنواره پذیرفته شد و به نمایش درآمد.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر از جمله انیمیشن‌های سینمایی است که توانسته با بهره‌گیری از داستان «ضحاک» یکی از داستان‌های اساطیری شاهنامه فردوسی موفقیت‌های بسیاری کسب کند. دریافت آخرین جایزه این فیلم؛ جایزه بهترین انیمیشن سینمایی از جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان «سن دیگو» فرصت خوبی است تا نگاهی به حضور «آخرین داستان» در این جشنواره‌ها داشته باشیم. ۲ جشنواره بین‌المللی «انسی» فرانسه و «سیتچز» اسپانیا از مهم‌ترین جشنواره‌هایی هستند که انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» در آن حضور داشته است. جشنواره بین‌المللی «انسی»، مهم‌ترین جشنواره انیمیشن است که تاکنون هیچ‌کدام از انیمیشن‌های سینمایی ایرانی در این جشنواره پذیرفته نشده بود. انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» سال گذشته برای اولین بار در بخش غیررقابتی این جشنواره پذیرفته شد و به نمایش درآمد.
افکارنیوزافکارنیوز4 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشانیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر از جمله انیمیشن‌های سینمایی است که توانسته با بهره‌گیری از داستان «ضحاک» یکی از داستان‌های اساطیری شاهنامه فردوسی موفقیت‌های بسیاری کسب کند. دریافت آخرین جایزه این فیلم؛ جایزه بهترین انیمیشن سینمایی از جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان «سن دیگو» فرصت خوبی است تا نگاهی به حضور «آخرین داستان» در این جشنواره‌ها داشته باشیم. ۲ جشنواره بین‌المللی «انسی» فرانسه و «سیتچز» اسپانیا از مهم‌ترین جشنواره‌هایی هستند که انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» در آن حضور داشته است. جشنواره بین‌المللی «انسی»، مهم‌ترین جشنواره انیمیشن است که تاکنون هیچ‌کدام از انیمیشن‌های سینمایی ایرانی در این جشنواره پذیرفته نشده بود. انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» سال گذشته برای اولین بار در بخش غیررقابتی این جشنواره پذیرفته شد و به نمایش درآمد.
پارس نیوزپارس نیوز4 ماه قبل
هفدهمین جشنواره فیلم پیونگ یانگ، یک رویداد بین‌المللی فرهنگی در کره شمالی برای گسترش مناسبات دوستانه با جامعه بین‌المللی است که از سال ۱۹۸۷ میلادی، ابتدا ویژه کشورهای در حال رشد و حالا کاملا بین‌المللی و متنوع‌تر برگزار می‌شود. پس از آن در بخش جشنواره جشنواره‌ها و بازار فیلم سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر نیز حضور داشت. «روزهای نارنجی» درباره آبان، زنی ۴۵ ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است. هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران این فیلم هستند. تهیه کننده فیلم روزهای نارنجی علیرضا قاسم‌خان، مشاور تهیه‌کننده و مجری طرح شهنام شهباززاده و عرضه و پخش بین‌المللی این فیلم به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.
سینماپرسسینماپرس4 ماه قبل
سینماپرس: فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» ساخته آرش لاهوتی در ادامه حضور موفقیت‌آمیز بین‌المللی خود در بخش مسابقه ۳ جشنواره خارجی حضور دارد. به گزارش سینماپرس، «روزهای نارنجی» به کارگردانی آرش لاهوتی طی روزهای آتی در بخش مسابقه هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون در اسپانیا، هفدهمین دوره جشنواره فیلم پیونگ یانگ در کره شمالی و نوزدهمین جشنواره یاری سوئد حضور خواهد داشت. جشنواره یاری سوئد نیز از قدیمی‌ترین جشنواره فیلم‌های ایرانی در خارج از ایران و بزرگ‌ترین جشنواره فیلم ایرانی در اروپا است که همه ساله در ماه سپتامبر برگزار می‌شود و درآمد حاصل از فروش بلیت فیلم‌های منتخب را برای حمایت از کودکان بی‌سرپرست ایرانی صرف می‌کند. اولین فیلم بلند سینمایی آرش لاهوتی تاکنون در جشنواره‌های بین‌المللی دیگری از جمله بخش «کشف» چهل و سومین دوره جشنواره فیلم تورنتو و نوزدهمین دوره جشنواره فیلم کالگاری در کانادا، بخش مسابقه اصلی چهاردهمین جشنواره فیلم زوریخ، بخش مسابقه اصلی چهل و دومین دوره جشنواره سائوپائولو در کشور برزیل، جشنواره فیلم‌های عصیانگر تافی فست لهستان، بخش مسابقه هشتمین دوره جشنواره مالاتیا در ترکیه و بخش مسابقه اصلی بیست و چهارمین دوره جشنواره مد فیلم ایتالیا و دو بخش «سینمای جهان اکنون» و «نمایش آمریکا» سی‌امین دوره جشنواره فیلم پالم اسپرینگز، شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم چنای هند و جشنواره بین‌المللی فیلم هنگ کنگ، جشنواره سیاتل در آمریکا، جشنواره ایمجین ایندیا در اسپانیا و جشنواره فیلم‌های ایرانی در کلن آلمان نیز روی پرده رفته است. «روزهای نارنجی» پیش از این در جشنواره مانهایم آلمان جایزه بهترین فیلم جشنواره با عنوان «سینماگر بزرگ تازه وارد»، جایزه فیپرشی یا همان فدراسیون بین‌المللی منتقدان سینما و جایزه کلیسای جهانی را دریافت کرد و در چهارمین دوره جشنواره سینه ایران تورنتو برنده جایزه بهترین فیلمنامه و جایزه بهترین بازیگر زن شده است.
سینماپرسسینماپرس4 ماه قبل
سینماپرس: برنامه سینمایی «هفت» بعد از وقفه‌ای دوهفته‌ای از فردا شب روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. به گزارش سینماپرس، برنامه سینمایی «هفت» که همزمان با آغاز سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر به تهیه کنندگی مجتبی امینی و اجرای محمدحسین لطیفی روی آنتن رفت؛ بعد از وقفه‌ای کوتاه به دلیل ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) از جمعه ۲۹ شهریور ماه پخش خود را از سر خواهد گرفت.
برنابرنا4 ماه قبل
برنامه سینمایی «هفت» بعد از وقفه‌ای دوهفته‌ای از امشب ۲۹ شهریور روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، برنامه سینمایی هفت که همزمان با آغاز سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر به تهیه کنندگی مجتبی امینی و اجرای محمدحسین لطیفی روی آنتن رفت؛ بعد از وقفه‌ای کوتاه به دلیل ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) از جمعه ۲۹ شهریور ماه پخش خود را از سر خواهد گرفت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی برنامه، برنامه سینمایی هفت که همزمان با آغاز سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر به تهیه کنندگی مجتبی امینی و اجرای محمدحسین لطیفی روی آنتن رفت؛ بعد از وقفه‌ای کوتاه به دلیل ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) از جمعه ۲۹ شهریور ماه پخش خود را از سر خواهد گرفت. انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
خبرآنلاین: فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» به کارگردانی آرش لاهوتی طی روزهای آتی در بخش مسابقه هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون در اسپانیا، هفدهمین دوره جشنواره فیلم پیونگ یانگ در کره شمالی و نوزدهمین جشنواره یاری سوئد حضور خواهد داشت. پس از آن در بخش جشنواره جشنواره‌ها و بازار فیلم سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر نیز حضور داشت. «روزهای نارنجی» درباره آبان، زنی ۴۵ ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است. هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران این فیلم هستند. تهیه کننده فیلم روزهای نارنجی علیرضا قاسم‌خان، مشاور تهیه‌کننده و مجری طرح شهنام شهباززاده و عرضه و پخش بین‌المللی این فیلم به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
شبکه‌های ماهواره‌ای با نمایش نسخه قاچاق فیلم باعث عرضه زودهنگام «متری شیش و نیم» در شبکه نمایش خانگی شد. فیلم سینمایی «متری شیش‌ونیم» با فروش بیش از ۲۷ میلیارد تومان، خاطر سازندگانش را جمع کرده بود و همین‌خاطر آسوده باعث شد که سازندگانش تصمیم بگیرند تا پایان سال‌جاری برنامه‌ای برای ارائه فیلم در شبکه نمایش خانگی نداشته باشند. اما پخش نسخه غیرقانونی فیلم از شبکه‌های ماهواره‌ای و حتی نسخه‌ای که نشان می‌داد از وزارت ارشاد به بیرون نفوذ کرده، باعث شد که این فیلم زودتر از موعد به شبکه نمایش خانگی برسد. ساداتیان می‌گوید: «علاوه بر پخش از شبکه‌های ماهواره‌ای، نسخه قاچاق فیلم نیز در شهرهای مختلف پخش شد و کیفیت خوبی هم نداشت. این فیلم به جشنواره فیلم ونیز رفت و آنها قضیه را متوجه شدند و لطف کردند که فیلم در جشنواره به نمایش دربیاید.
سینماپرسسینماپرس5 ماه قبل
در این گزارش به معرفی چهار فیلم اجتماعی «روسی»، «ایده اصلی»، «جانان» و «قسم» می‌پردازیم: فیلم سینمایی «روسی» به کارگردانی امیرحسین ثقفی و تهیه کنندگی علی‌اکبر ثقفی است. در خلاصه داستان «روسی» آمده: روسی یک فیلم عاشقانه است که به تراژدی ختم می‌شود. «ایده اصلی» در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت. فیلم سینمایی «جانان» به کارگردانی کامران قدکچیان و تهیه کنندگی محمد نجیبی است. فیلم سینمایی «قسم» به کارگردانی محسن تنابنده و تهیه کنندگی جلیل شعبانی و الهام غفوری است.
پارس نیوزپارس نیوز5 ماه قبل
همچنین در این هفته شاهد یک اتفاق بودیم و آن هم پایان صدرنشینی نرگس آبیار با فیلم «شبی که ماه کامل شد» در جدول فروش هفتگی بود. این هفته مجموع فروش هفتگی به چهار میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان رسید که دو میلیارد و ۶۷۲ میلیون تومان آن اختصاص به شهر تهران داشت. این فیلم ۳۶۰ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان فروخته است و در آستانه عبور از مرز یک میلیارد تومان فروش است. فیلم میرکریمی با ۴۹۰ میلیون و ۵۷۰ هزار تومانی که این هفته فروش داشت، فروش کلی خود را به یک میلیارد و ۹۸۷ میلیون تومان رساند. در ادامه جزییات فروش هفتگی و کلی فیلم‌های روی پرده را به صورت تفکیک شده از تاریخ جمعه ۱۸ مرداد تا صبح روز ۲۵ مرداد مشاهده می‌کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دومین هفته از مرداد در حالی به نیمه خود رسید که سینمای ایران افت جدی فروش را نسبت به چند هفته اخیر تجربه کرد. در یک نگاه به گیشه این هفته باز هم نام «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار در صدر به چشم می‌خورد. بهتر از فروش سینمای ایران که هر لحظه بالا و پایین می‌شود فارغ شویم و به سراغ تازه‌های اکران برویم که چهره‌های سرشناسی را به سینما بازگرداندند. فیلم موگویی در دو روز نخست اکرانش توانست ۱۰۱ میلیون و ۲۶۷ هزار تومان فروش داشته باشد که برای شروع میزان مناسبی به شمار می‌آید. (آمار از سامانه فروش سینمای ایران استخراج شده است.)
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ماه قبل
این هفته فیلم «قسم» به کارگردانی محسن تنابنده روی پرده رفت و فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» ساخته نرگس آبیار هم به صدرنشینی خود در گیشه ادامه داد و فیلم سینمایی «دختر شیطان» هم برای دومین هفته متوالی قعرنشین بود. فروش سینمای ایران صعودی شددر این هفته یک اتفاق مثبت در زمینه فروش هفتگی سینمای ایران رخ داد و هنوز هم صعودی شدن میزان فروش پس از چند هفته افت محسوس بود. البته افزایش فروش این هفته چندان چشمگیر نیست اما خود کورسوی امیدی برای بهبود اوضاع سینمای ایران است. فروش کلی سینمای ایران در این هفته ۵ میلیارد و ۳۱۲ میلیون تومان است در مقایسه با هفته گذشته ورود ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است. «سرکوب» این هفته ۲۱۴ میلیون و ۵۶ هزار تومان فروخت تا در فروش کلی در آستانه عبور از ۳۰۰ میلیون تومان قرار بگیرد.
سینماپرسسینماپرس5 ماه قبل
این هفته هم فروش سینمای ایران با کاهش نسبی همراه شد و در حدود پنج میلیارد تومان باقی ماند، طبق روال هم «شبی که ماه کامل شد» ساخته نرگس آبیار پرفروش‌ترین و «دختر شیطان» هم کم فروش‌ترین فیلم هفته بودند. باز هم افت ۴۰۰ میلیونی درآمد سینمادر این هفته درآمد سینمای ایران از فروش فیلم‌ها پنج میلیارد و ۲۰۶ میلیون تومان بود که نسبت به هفته گذشته حدود ۴۰۰ میلیون تومان کاهش داشته است. البته دو میلیارد و ۸۳۴ میلیون تومان از این درآمد به تهران اختصاص داشته است که متناسب با کاهش درآمد کل از هفته گذشته کمتر است. در واقع کاهش فروش این هفته فیلم‌ها باعث شده است که پرفروش‌ترین فیلم گیشه تنها یک میلیارد و ۹۴ میلیون تومان فروش داشته باشد. (فروش هفتگی از روز ۲۸ تیر تا پیش از روز جمعه چهار مرداد محاسبه شده و آمار از سامانه فروش سینمای ایران استخراج شده است.)

به انتهای لیست رسیدید