شاهرود

شاهرود

خبرآنلاینخبرآنلاین18 دقیقه قبل
مشروح گفتگو با این عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان در کافه خبرگزاری خبرآنلاین را در ادامه بخوانید؛ *****آقای رسولی! شخصیت هایی مثل آیت الله امامی‌کاشانی یا آقایان ناطق نوری، ابوترابی و علی اکبری امام جمعه تهران می‌توانند واسطه بین اصلاح طلبان و حاکمیت باشند. بنابراین به عنوان عضو شورای عالی اصلاحات عرض میکنم که طرح به بعد موکول نشده و عقب نیفتاده است. طبعا از ایشان به عنوان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و فصل مشترک جریان اصلاحات با حاکمیت چنین انتظاری است. یعنی اگر ما نتوانیم به لیست واحد انتخاباتی مثلا در پایتخت برسم، فلسفه وجودی شورای عالی اصلاحات زیر سوال می‌رود.
رکنارکنا7 ساعت قبل
به گزارش رکنا، هادی هاشمیان اظهار کرد: این کارشناس در ازای صدور نظر کارشناسی غیرواقع در یک پرونده زیست محیطی که مدت‌ها درباره آن جنجال وجود داشت، از یکی از طرفین پرونده رشوه گرفت که دستگیر شد. وی بیان کرد: این کارشناس رسمی که قرار بود در پرونده با موضوع انتقال آب از جنگل‌های علی آبادکتول به شاهرود نظر کارشناسی اعلام کند، به یکی از طرفین پرونده گفته بود حاضر است در ازای دریافت ۳ سکه تمام بهار آزادی، نظر کارشناسی محیط زیستی به نفع او صادر کند که با تلاش کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان این کارشناس هنگام دریافت رشوه دستگیر شد. رئیس کل دادگستری گلستان افزود: متهم کارمند اداره منابع طبیعی استان است و در عین حال کارشناس رسمی در امور منابع طبیعی و محیط زیست بود. بر اساس اعلام روابط عمومی دادگستری کل گلستان، این فرد به اتهام تحصیل مال از طریق مال نامشروع بازداشت شد و با قرار تامین مناسب تا تکمیل تحقیقات فعلا آزاد است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی وزیر بهداشت امروز سه‌شنبه نوزدهم آذرماه برای بازدید از دو طرح بهداشتی و درمانی در میامی و همچنین افتتاح دو طرح این حوزه در شهرستان شاهرود به شرق استان سمنان سفر کرد و مورد استقبال مسئولان ارشد استانی قرار گرفت. اورژانس شاهرود نیازمند ۸ میلیارد تومان اعتباردر مراسم افتتاح متمرکز طرح‌های امروز حوزه بهداشت و درمان شاهرود، رئیس دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان، بابیان اینکه ۳۰ میلیارد تومان برای اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) هزینه شد، گفت: تکمیل این طرح نیازمند هشت میلیارد تومان دیگر اعتبار است. نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس بابیان اینکه بالگرد کنونی مستقر در اورژانس شاهرود متعلق به نیروی انتظامی است، گفت: بالگرد اورژانس اختصاصی برای شاهرود تأمین می‌شود. نمکی همچنین بیان کرد: امروز توانسته‌ایم در حالی شاهد افتتاح دو طرح بزرگ شامل اورژانس و مرکز ناباروری در شاهرود باشیم که ان شاالله در سفر آتی که به‌زودی خواهد بود طرح‌های دیگری نیز در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در شرق استان سمنان افتتاح خواهند شد. وزیر بهداشت امشب استان سمنان را به مقصد تهران ترک کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
به گزارش مشرق، دکتر نمکی در آئین افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار کرد: از روز اولی که به این وزارتخانه وارد شدم با کوهی از مشکلات اقتصادی روبرو بودم و وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را با ۲۰ هزار میلیارد تومان کسری منابع، که ۱۰ هزار میلیارد تومان آن بدهی به بیمه‌ها بود؛ تحویل گرفتم. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: اولین‌گام در مرحله دوم اجرای طرح تحول سلامت، تقویت زیرساخت‌هایی بود که پیشگیری را به عنوان اولویت مطرح کرد. همچنین سیستم ارجاع، پزشک خانواده و پرونده الکترونیک در راستای گام دوم طرح تحول سلامت اجرایی شد. وی با تقدیر از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در برنامه کنترل فشار خون بالا گفت: دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در برنامه کنترل فشارخون یکی از دانشگاه‌های موفق در کشور بود. وزیر بهداشت از تلاش برای پرداخت مطالبات پرسنل این وزارتخانه خبر داد و گفت: کارانه پرسنل بهداشتی کشور بزودی پرداخت خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: بیماری آنفلوآنزا هیچ قربانی در شرق استان سمنان و شهرستان‌های تحت‌پوشش علوم پزشکی شاهرود نگرفته است. وی با اشاره به وجود زیرساخت‌های مناسب سلامت در شرق استان سمنان افزود: امید به زندگی جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، ۷۸ سال استرئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با ابراز خرسندی از افتتاح اورژانس شاهرود گفت: اورژانس بزرگ یکی از بزرگترین مراکز اورژانس بیمارستانی کشور است. وی با اشاره به قدمت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود خاطرنشان کرد: پیشینه بهداشت و درمان این مجموعه به ۵۰ سال قبل باز می‌گردد و در ۱۱ سال قبل این مجموعه به دانشگاه علوم پزشکی تبدیل شد. دکتر چمن با بیان اینکه ۸۰۰ تخت بیمارستانی فعال در بخش دولتی در شاهرود وجود دارد ادامه داد: ۲۰۰۰ دانشجوی علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در ۴ دانشکده مشغول به تحصیل هستند. به گزارش ایسنا مرکز درمان ناباروی و نازایی بهار شاهرود با زیر بنای ۹۶۵ متر مربع و با هزینه‌ای بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان راه اندازی شد.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
ایسنا/سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: بیماری آنفلوآنزا هیچ قربانی در شرق استان سمنان و شهرستان‌های تحت‌پوشش علوم پزشکی شاهرود نگرفته است. وی با اشاره به وجود زیرساخت‌های مناسب سلامت در شرق استان سمنان افزود: امید به زندگی جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، ۷۸ سال استرئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با ابراز خرسندی از افتتاح اورژانس شاهرود گفت: اورژانس بزرگ یکی از بزرگترین مراکز اورژانس بیمارستانی کشور است. وی با اشاره به قدمت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود خاطرنشان کرد: پیشینه بهداشت و درمان این مجموعه به ۵۰ سال قبل باز می‌گردد و در ۱۱ سال قبل این مجموعه به دانشگاه علوم پزشکی تبدیل شد. دکتر چمن با بیان اینکه ۸۰۰ تخت بیمارستانی فعال در بخش دولتی در شاهرود وجود دارد ادامه داد: ۲۰۰۰ دانشجوی علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در ۴ دانشکده مشغول به تحصیل هستند. وی با بیان اینکه نسبت خانه بهداشت به روستائیان در سطح شهرستان ۹۵۰ نفر است افزود: ۲۸ مرکز بهداشتی و درمانی در سطح شهرستانهای شاهرود و میامی فعالیت دارند.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، جواد حق‌شناس ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز روز آغاز طرح اقدام ملی مسکن در این استان است اظهار داشت: در قالب این طرح در استان سمنان یک هزار و ۵۰۰ واحد احداث می‌شود. وی با بیان اینکه احداث ۴۰۰ هزار واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن در برنامه دولت است افزود: ۱۰۰ هزار واحد از این واحدها در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر و ۳۸ هزار واحد نیز در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار به عهده بنیاد مسکن است یعنی درمجموع احداث ۱۳۸ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی به عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران است. معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز در فاز نخست اجرای این طرح ملی در شهرستان شاهرود ۲۴ واحد کلنگ زنی شد افزود: در گام‌های بعد در شهرستان‌های سمنان، دامغان و گرمسار نیز کلنگ زنی این واحدها انجام می‌شود. حق‌شناس با بیان اینکه امروز و در فاز نخست ۱۲۰ واحد در استان سمنان کلنگ زنی می‌شود افزود: زمانی که برنامه ثبت‌نام شروع شد و متقاضیان پالایش شدند؛ پروژه‌های بعدی با حضور متقاضیان شروع می‌شود. وی خاطرنشان کرد: علاوه بر طرح اقدام ملی مسکن پروژه‌های دیگری نیز از محل آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی انجام می‌شود که برای هر واحد مسکونی ۱۰۰ میلیون تسهیلات با بازپرداخت ۱۲ سال شامل ۲ سال زمان استمهال ساخت و ۱۰ سال زمان بازپرداخت است.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سیدحسن حسینی شاهرودی ظهر امروز در مراسم افتتاح متمرکز پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی شاهرود که با حضور وزیر بهداشت انجام شد با اشاره به لزوم اختصاص بالگرد اختصاصی به اورژانس شاهرود اظهار داشت: خوشبختانه با قول مساعد وزیر بهداشت بالگرد موردنیاز برای این اورژانس که بزرگ‌ترین اورژانس شرق کشور نیز محسوب می‌شود، به‌زودی تأمین می‌شود. وی خاطرنشان کرد: برای افتتاح این اورژانس ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص‌یافته است که تاکنون ۳۰۰ میلیارد ریال آن هزینه شده است. سمنان| پیشرفت میامی در حوزه بهداشت و درمان در دستور کار قرار گیردحسینی شاهرودی با اشاره به پیشرفت‌های بسیار خوب در حوزه بهداشت و درمان و سلامت گفت: سلامت نیز همچون امنیت از نعمت‌های بسیار مهمی است که باید موردتوجه همگان قرار گیرد. وی افتتاح مرکز درمان ناباروری در شاهرود را ازجمله اقدامات بسیار مهم در حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد و گفت: افتتاح این مرکز از تردد بیماران شهرستان‌های شاهرود و میانی به شهرهای بزرگ‌تر می‌کاهد. حسینی شاهرودی بیان داشت: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته در حوزه تأمین دارو و تجهیزات پزشکی کشور از این حیث هیچ‌گونه کمبود و مشکلی ندارد.
تابناکتابناک15 ساعت قبل
بنا بر آنچه اعلام شده، قرار است سال آینده حقوق کارمندان دولت ۱۵ درصد افزایش یابد. به گزارش «تابناک»؛ بنا بر آنچه اعلام شد، قرار است سال آینده حقوق کارمندان دولت ۱۵ درصد افزایش یابد. از این روی، افزایش حقوق به میزان ۱۵ درصد به هیچ عنوان نمی‌تواند جوابگوی نیاز کارمندان باشد. البته طبق قانون نیز افزایش حقوق کارمندان و کارگران باید برابر نرخ تورم حساب شود، ولی دولت‌ها تا کنون این قانون را رعایت نکرده‌اند. وی در پاسخ به اینکه درصد افزایش حقوق کارمندان چه میزان باید باشد تا واقعی‌تر به نظر برسد، گفت: فعلا درصد خاصی مدنظر نیست.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شاهرود، حبیب‌الله خجسته پور ظهر امروز در آیین افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی شاهرود توانسته است خدمات بسیار خوبی را به مردم این خطه ارائه کند. وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از دانشگاه‌های درجه یک در کشور است افزود: خوشبختانه از ظرفیت غنی این دانشگاه در توسعه سلامت در سطح منطقه به‌خوبی استفاده‌شده است. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان به برنامه جامع پیشگیری از سرطان که از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت استانداری سمنان ارائه شد، اشاره کرد و بیان داشت: این برنامه به همه دستگاه‌ها ابلاغ شد. خجسته پور عنوان کرد: پس از ابلاغ این طرح به دستگاه‌های اجرایی با محوریت و تلاش دانشگاه‌های علوم پزشکی شاهد کاهش شیوع سرطان در استان سمنان بودیم. وی گفت: درخواست ما از وزارت بهداشت این است که در حوزه ترانسفر و جابجایی مریض نسبت به استقرار کادر پزشکی و پرستاری برای شهرستان میامی اقدام شود.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
وی گفت: شهدا و خانواده‌های عزیزشان عزت، اقتدار و آبروی کشور هستند و همه ما مدیون خون پاک شهدا هستیم. خاطره‌ای خواندنی از زبان پدر «شهید حمید انصاری» جمشید انصاری جانباز و پدر «شهید حمید انصاری» نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان در منزلشان قدردانی کرد. پیش مسئول پادگان برگشتم و خواستار واقعیت شدم که پس از ناراحتی گفت «پسرت شهید شده و در سردخانه است». پدر «شهید انصاری» بیان کرد: علی‌رغم مخالفت‌های شدید شهردار وقت (تابش)، فرزندم در محلی که مادرش خواب آن را دیده بود، به خاک سپرده شد و آرام گرفت؛ هم‌اکنون نیز هر گاه ناراحت و مشکلی داشته باشم فرزندم به خوابم می‌آید. به گزارش تسنیم؛ گروهبان یکم شهید حمید انصاری در روز یکم آبان ماه سال ۱۳۴۰ در خانواده متدین در محله جورآباد شهر سنندج متولد شد، پدرش جمشید نظامی بود و در ارتش خدمت می‌کرد.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
ایسنا/گلستان رئیس کل دادگستری گلستان از دستگیری یکی از کارشناسان رسمی دادگستری خبرداد. هادی هاشمیان اظهار کرد: این کارشناس در ازای صدور نظر کارشناسی غیرواقع در یک پرونده زیست محیطی که مدت‌ها درباره آن جنجال وجود داشت، از یکی از طرفین پرونده رشوه گرفت که دستگیر شد. وی بیان کرد: این کارشناس رسمی که قرار بود در پرونده با موضوع انتقال آب از جنگل‌های علی آبادکتول به شاهرود نظر کارشناسی اعلام کند، به یکی از طرفین پرونده گفته بود حاضر است در ازای دریافت ۳ سکه تمام بهار آزادی، نظر کارشناسی محیط زیستی به نفع او صادر کند که با تلاش کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، این کارشناس هنگام دریافت رشوه دستگیر شد. رئیس کل دادگستری گلستان افزود: متهم کارمند اداره منابع طبیعی استان است و در عین حال کارشناس رسمی در امور منابع طبیعی و محیط زیست بود. بر اساس اعلام روابط عمومی دادگستری کل گلستان، این فرد به اتهام تحصیل مال از طریق مال نامشروع بازداشت شد و با قرار تامین مناسب تا تکمیل تحقیقات فعلا آزاد است.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
ایسنا/سمنان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به شرایط این وزارتخانه در زمان وزارت وی گفت: این وزارتخانه را با ۲۰ هزار میلیارد تومان کسری تحویل گرفته‌ام. وی با بیان اینکه امروز واکسیناسیون افراد زیر ۲۵ سال در کشور به‌صورت ۱۰۰ درصد انجام می‌شود. تصریح کرد: امروز در بسیاری از شاخص‌های بخش سلامت جایگاه خوبی داریم. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه در گذشته بیماری‌های واگیردار تلفات زیادی داشت خاطرنشان کرد: امروز گرفتاری‌ بیماری‌ها و دشواری‌هایی همچون قلب و عروق، حوادث جاده‌ای، دیابت و … هستیم که با واکسن قابل پیشگیری نیستند. وی با بیان اینکه وزارت بهداشت نمی‌تواند به تنهایی به درمان این بیماری‌ها بپردازد گفت: درمان این بیماری‌ها و گرفتاری‌ها نیازمند مشارکت همه مردم است.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، هادی هاشمیان بعدازظهر سه شنبه در خصوص پرونده انتقال آب اظهارکرد: یک کارشناس در ازای صدور نظر کارشناسی غیرواقع در یک پرونده زیست محیطی گلستان که مدت‌ها درباره آن جنجال وجود داشت از یکی از طرفین پرونده رشوه گرفت که دستگیر شد. هاشمیان بیان کرد: این کارشناس رسمی که قرار بود در پرونده با موضوع انتقال آب از جنگل‌های علی آباد به شاهرود نظر کارشناسی اعلام کند، به یکی از طرفین پرونده گفته بود حاضر است در ازای دریافت سه سکه تمام بهار آزادی، نظر کارشناسی محیط زیستی به نفع او صادر کند که با تلاش کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان این کارشناس هنگام دریافت رشوه دستگیر شد. وی گفت: متهم کارمند اداره منابع طبیعی استان است و در عین حال کارشناس رسمی در امور منابع طبیعی و محیط زیست بود. هاشمیان بیان کرد: این فرد به اتهام تحصیل مال از طریق مال نامشروع بازداشت شد و با قرار تامین مناسب تا تکمیل تحقیقات فعلا آزاد است.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شاهرود، سعید نمکی امروز به‌منظور افتتاح چند پروژه بهداشتی و درمانی در شهرستان‌های شاهرود و میامی، به شرق استان سمنان سفرکرده است. وزیر بهداشت در نخستین برنامه خود وارد شهرستان میامی شده و مرکز جامع «خدمات سلامت و مدیریت شبکه بهداشت و درمان میامی» را افتتاح کرد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در حاشیه افتتاح این مرکز درمان ناباروری و نازایی به خبرنگار تسنیم گفت: عملیات احداث این مرکز درمان ناباروری از سال ۹۵ آغاز و در سال ۹۸ نیز به پایان رسید. رضا چمن زیربنای مرکز درمان ناباروری و نازایی بیمارستان بهار شهرستان شاهرود را ۱۰۰۰ مترمربع عنوان کرد و افزود: برای این مرکز درمجموع ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. وی با اشاره به شروع عملیات اجرایی این پروژه بهداشتی گفت: این پروژه در سال ۹۵ آغاز و عملیات احداث آن در سال ۹۸ به اتمام رسیده است.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جعفر مرادی حقیقی بعدازظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی جهاد کشاورزی سمنان بابیان اینکه کاداستر یکی از طرح‌های مطلوبی که می‌تواند در جلوگیری از پدیده شوم و مذموم زمین‌خواری موثر باشد، ابراز داشت: تاکنون برای ۱۲۳ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی استان طرح کاداستر یا همان حدنگاری انجام‌شده است. وی بابیان اینکه همه دستگاه‌ها موظف هستند تا اطلاعات مکانی اراضی را در اختیار سازمان ثبت اسناد و املاک قرار دهند، افزود: برآورد می‌شود که طرح کاداستر اراضی ملی در صورت تامین اعتبارات لازم تا پایان سال به اتمام برسد. مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه هدف اصلی اجرای عملیات کاداستر توسعه کشاورزی و سنددار شدن زمین‌های کشاورزان است، ابراز داشت: تاکنون این طرح برای دو شهرستان شاهرود و دامغان به طور کامل انجام‌شده است. مرادی حقیقی بابیان اینکه طرح کاداستر برای دو شهرستان سمنان و گرمسار نیز در حال تکمیل است، تصریح کرد: حدنگاری ۱۹۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی آغازشده که باید گفت در این طرح مالکان اراضی کشاورزی دیگر نیازی به ارائه نقشه به دستگاه‌های دولتی نخواهند داشت. وی بابیان اینکه تمامی اقدامات نقشه‌برداری در این طرح با هزینه دولتی صورت گرفته است، افزود: تعیین حریم و رفع تداخل ارضی، مدیریت آب‌وخاک، تدوین الگوی کشت، سنددار شدن اراضی کشاورزی، کاهش اختلافات ملکی، تسهیل تولید کشاورزی و تهیه شناسنامه کشاورزان از مزایای این طرح به شمار می‌رود.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اجرای با اشاره به اینکه مرحله نخست طرح نظام سلامت در کشور اجرایی شده است عنوان کرد: توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و پیشگیرانه نخستین‌ گام از مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت در کشور است. وزیر بهداشت با بیان اینکه امروز مرگ‌ومیر زنان باردار در کشور نیز به‌طور بسیار چشم‌گیری کاهش‌یافته است گفت: امسال برای نخستین بار، جمهوری اسلامی ایران توانست گواهی ریشه‌کنی سرخک را از سازمان بهداشت جهانی اخذ کند. نمکی با اشاره به شیوع گسترده آنفلوانزا در کشور از هفته‌های اخیر تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش‌های همه افراد مؤثر در سیستم بهداشت و درمان، امروز موج سخت و نفس‌گیر آنفلوانزا در کشور مهار شده است. نمکی با اشاره به آغاز طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» در سه استان کشور به صورت پایلوت، جامعه‌محور شدن سلامت در کشور را از جمله اهداف اجرای این طرح برشمرد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره به افتتاح بیش از یک هزار پروژه حوزه بهداشت و درمان در سطح کشور تا ۲۰ هفته آینده تصریح کرد: ت در این مدت به‌طور میانگین در هر هفته ۵۰ پروژه حوزه سلامت در کشور افتتاح می‌شود.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
وی افزود: بهره‌برداری و افتتاح مرکز جامع سلامت میامی و شبکه بهداشت این شهرستان به‌عنوان یک شبکه مستقل، تبدیل یکی از مراکز جامع خدمات سلامت کالپوش به مرکز شبانه‌روزی امروز به انجام رسید. وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ‌گفت: امروز در شاهرود بخش اورژانس «تروما» و «ریفرال» مرکز آموزشی پژوهشی درمانی امام حسین (ع) دانشگاه علوم پزشکی شاهرود که بزرگ‌ترین اورژانس شرق کشور است به بهره‌برداری رسید. نمکی خاطرنشان کرد: امروز همچنین مرکز جامع درمان ناباروری و IVF مرکز آموزشی پژوهشی درمانی بهار علوم پزشکی شاهرود افتتاح شد. وی در مورد دارو و تجهیزات پزشکی موجود در کشور گفت: هیچ کمبودی از این حیث در کشور وجود ندارد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: علیرغم فشارهای دشمنان در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی اما کمبودی از این حیث در کشور تا سه ماه نخست سال آینده در کشور وجود ندارد.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
میراحمدی یادآور شد: تجهیزات این قطار با برند مهدیس بوده و مهمترین وجه تمایز قطار مهدیس با سایر قطارهای شش تخته، سیستم سرگرمی در سفر است. وی در خصوص مسیر حرکت قطارهای مهدیس گفت: این قطار هر چهار روز یکبار از قم به مشهد حرکت می‌کند. مدیر عامل قطارهای مهدیس خاطر نشان کرد: حرکت قطارهای مهدیس از مشهد ساعت ۱۱:۴۰ شروع و ساعت ۸:۲۰ دقیقه صبح فردا به مقصد بستان آباد می‌رسد که حدود ۲۱ ساعت این مسیر به طول می‌انجامد. میراحمدی در خصوص افتتاح قطارهای حرم تا حرم (قم-مشهد و بلعکس) مهدیس گفت: قطار حرم تا حرم از ۲۳ آذر ماه سال جاری افتتاح خواهد شد که هر ۴ روز یک بار از قم به مشهد انجام می‌شود. میراحمدی تنها تفاوت قطار مهدیس با قطارهای ۴ و ۵ ستاره را تعداد تخت‌ها عنوان کرد و ادامه داد: ‌ کیفیت پذیرایی و شرایط مهمانداران در قطارهای مهدیس در سطح قطارهای ۵ستاره است.
فارسفارس17 ساعت قبل
طرح معرفی مجدد گورخر ایرانی در کویر مرکزی با انتقال این گونه نادر از ذخیره‌گاه زیست‌کره توران به پارک ملی کویر مرکزی هم‌زمان با هفته محیط‌زیست در نیمه خردادماه سال گذشته آغاز شد و منجر به حضور گونه نادر گورخر ایرانی در پارک ملی کویر پس از ۳۳ سال شد. اکنون پس از گذشت یک‌سال و دوماه از سال‌روز این انتقال مرگبار گورخرها، یزدی‌ها توانستند برای اولین بار ۶ راس گورخر ایرانی را از سایت تکثیر و پرورش پنج انگشت ابرکوه به پارک ملی سیاهکوه اردکان منتقل کنند. وی با بیان اینکه بیش از این هم پروژه انتقال گورخرها را تجربه کرده‌اند، گفت: اما انتقال‌های صورت گرفته در سایت انتقال نیمه محصور بوده است. مدیرکل محیط زیست استان یزد با تاکید بر اینکه به دنبال احیای طبیعی گورخرهای ایرانی هستیم، ابراز داشت: ۵ گورخر دیگر امروز از ابرکوه به پارک ملی سیاهکوه اردکان منتقل خواهند شد. وی با یادآوری این نکته که سال گذشته پس از تلف شدن چند گورخر در جریان انتقال از پارک ملی توران به پارک ملی کویر خاطرنشان کرد: ۴ راس گورخر پس از این اتفاق از سایت پرورش گورخر در گوراب یزد به منظور ایجاد اختلاص ژنتیکی به پارک ملی کویر اتفاق افتاد.
ایلناایلنا17 ساعت قبل
در راستای اجرای سیاست‌های کلی افزایش جمعیت، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، مرکز تشخیص و درمان ناباروری شاهرود با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد. به گزارش ایلنا، سعید نمکی در حاشیه افتتاح این مرکز گفت: جمعیت و منفی شدن رشد جمعیت، دغدغه اصلی مقام معظم رهبری و مسئولان کشور است و در این راستا یکی از سیاست‌های اصلی وزارت بهداشت، توسعه مراکز درمان ناباروری در کشور است. ساخت مرکز تشخیص و درمان ناباروری شاهرود از سال ۹۵ در مرکز آموزشی و درمانی بهار شاهرود آغاز شده و در زیربنای ۹۶۵ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان ساخته و تجهیز شده است. بنا بر اعلام وبدا، در مرکز تشخیص و درمان ناباروری شاهرود که مجهز‌ترین مرکز ناباروری استان سمنان است، خدماتی از جمله IVF، IUI و ICSE به زوجین نابارور ارائه می‌شود. گفتنی است در این مراسم دکتر رییسی معاون بهداشت، جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت و دکتر جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت حضور داشتند.
رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش رکنا، هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان از دستگیری کارشناس پرونده انتقال آب گلستان خبر داد و بیان کرد: این کارشناس در ازای صدور نظر کارشناسی غیرواقع در یک پرونده زیست محیطی که مدت‌ها درباره آن جنجال وجود داشت، از یکی از طرفین پرونده رشوه گرفت که دستگیر شد. رئیس کل دادگستری گلستان بیان کرد: این کارشناس رسمی که قرار بود در پرونده با موضوع انتقال آب از جنگل‌های علی آباد به شاهرود نظر کارشناسی اعلام کند، به یکی از طرفین پرونده گفته بود حاضر است در ازای دریافت سه سکه تمام بهار آزادی، نظر کارشناسی محیط زیستی به نفع او صادر کند که با تلاش کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان گلستان این کارشناس هنگام دریافت رشوه دستگیر شد. وی گفت: متهم کارمند اداره منابع طبیعی استان گلستان است و در عین حال کارشناس رسمی در امور منابع طبیعی و محیط زیست بود. هاشمیان در پایان اذعان کرد: این فرد به اتهام تحصیل مال از طریق مال نامشروع بازداشت شد و با قرار تامین مناسب تا تکمیل تحقیقات فعلا آزاد است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

سفر وزیر بهداشت به شاهرود

4+
مهرمهر18 ساعت قبل
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی ظهر سه‌شنبه در ادامه سفر یک‌روزه خود به شهرستان‌های شاهرود و میامی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی بیمارستان بهار شاهرود، بابیان اینکه وزارت بهداشت در هفته ۵۰ پروژه درمانی و بهداشتی را در سطح کشور با نیم‌نگاهی ویژه به مناطق محروم افتتاح می‌کند، بیان کرد: تا اردیبهشت ۹۹ تعداد کل پروژه‌های افتتاح‌شده به یک‌هزار مورد خواهد رسید. این خبر کامل می‌شود.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن حسینی شاهرودی ظهر سه‌شنبه در مراسم افتتاح متمرکز پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با حضور وزیر بهداشت به میزبانی سالن آمفی‌تئاتر بیمارستان بهار، ضمن بیان اینکه امروز بالگرد حاضر در اورژانس هوایی شاهرود استیجاری و متعلق به ناجا است، بیان کرد: اورژانس شاهرود به‌واسطه اهمیت کاری که می‌کند، نیاز به بالگرد اختصاصی دارد. وی افزود: خوشبختانه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قول مساعد برای تخصیص بالگرد اورژانس به شهرستان شاهرود را داده وان شاالله بالگرد مورد نیاز این بزرگ‌ترین اورژانس شرق کشور تأمین می‌شود. افتتاح بیمارستان میامی در دهه فجرعضو خانه ملت در ادامه بیان کرد: بیمارستان ۳۲ تخت‌خوابی میامی که هم‌اکنون توسط پیمانکار در مراحل تکمیل فیزیکی و عمرانی است، در دهه فجر آماده افتتاح می‌شود و ما قول مساعد برای حضور وزیر بهداشت در مراسم افتتاح این بیمارستان را نیز اخذ کرده‌ایم. حسینی شاهرودی به موضوع افتتاح اورژانس شاهرود نیز اشاره داشت و گفت: برای این طرح که بزرگ‌ترین اورژانس شرق کشور محسوب می‌شود ۳۸ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده که تاکنون ۳۰ میلیارد تومان آن هزینه شده است. حسینی شاهرودی بابیان اینکه خدماتی نظیر فساد زدایی و همچنین رفع مشکلات دارویی کشور دو زمینه مطلوب در حوزه عملکردی وزیر بهداشت است، بیان کرد: علی‌رغم مضیقه‌های اقتصادی که در آن قرار داریم، خوشبختانه موضوع دارو به بهترین نحو مدیریت‌شده است.
فارسفارس18 ساعت قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تا اردیبهشت‌ماه سال آینده یک‌هزار پروژه بهداشتی و درمانی در کشور افتتاح می‌شود، گفت: کارانه کارکنان بهداشتی کشور به‌زودی پرداخت می‌شود. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مرگ و میر زنان به کمتر از یک‌دهم قبل از انقلاب رسیده است، ادامه داد: امروز واکسیناسیون افراد زیر ۲۵ سال در کشور به‌صورت ۱۰۰ درصد انجام می‌شود. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: طرح جامع سلامت به‌عنوان طرح موفق دولت توانست در رسیدگی به بیماران صعب‌العلاج بار سنگینی را از دوش بیماران بردارد. وی با بیان اینکه من وزیر بهداشت اصول‌گرایان، اصلاح‌طلبان، شیعیان، اهل تسنن و حتی زندانیان محکوم به اعدام هستم، اضافه کرد: کارانه کارکنان بهداشتی کشور به‌زودی پرداخت می‌شود. نمکی افزود: موج نفس‌گیر آنفلوآنزای اخیر با تلاش کادر پزشکی و پرستاران کشور مهار شد و مقابل تک‌تک آنها زانو می‌زنم و تشکر می‌کنم.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب‌الله خجسته پور ظهر سه‌شنبه در مراسم افتتاح متمرکز پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با حضور وزیر بهداشت به میزبانی سالن آمفی تئاتر بیمارستان بهار این شهر، بابیان اینکه در کارگروه سلامت استانداری بحث برنامه جامع پیشگیری از سرطان را در دستور کار قرار داده‌ایم، تأکید کرد: همواره از ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی شاهرود و سمنان برای توسعه سلامت استفاده‌شده است. وی افزود: با توجه به اینکه درزمینهٔ میانگین کشوری سرطان، استان سمنان دارای موقعیت خوبی است، اما باید تلاش شود که همین اندک میزان بیماری را نیز شاهد نباشیم که در این زمینه برنامه عملیاتی در دستور کار قرارگرفته که با همکاری دو دانشگاه علوم پزشکی مستقر در استان این کار پیگیری می‌شود. میامی شاهد توسعه خوبی در زمینه بهداشت بوده استمعاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان بابیان اینکه میامی توانست سال گذشته در زمره ۳۱ شهرستان سطح کشور برای توانمندسازی نقاط محروم قرار گیرد که این امر سبب شد تا ردیف اعتباری خوبی نیز برای این شهرستان منظور شود، ابراز داشت: امروز خوشبختانه پیشرفت‌های خوبی درزمینهٔ بهداشتی و درمانی در میامی شاهد هستیم. خجسته پور بابیان اینکه شاید امکان گسترش همه خدمات در تمام شهرها وجود نداشته باشد اما می‌تواند دستور داد تا با استقرار آمبولانس‌ها بهترین خدمات به مردم و ترانسفر بیماران صورت گیرد، ابراز کرد: در راستای خدمت‌رسانی به بیماران در بخش بهداشت و درمان شاهد اتفاقات خوبی در سطح استان خواهیم بود. وی در خاتمه گفت: دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به‌عنوان یک دانشگاه رده بالا در سطح کشور، خدمات خوبی را به مردم این خطه از میهن اسلامی ارائه کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره آخرین وضعیت راه‌های کشور اظهار کرد: در حال حاضر تردد در محور‌های هراز، فیروزکوه، چالوس و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت) روان است و محور‌های شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی هستند. وی افزود: در حال حاضر ترافیک در آزادراه کرج-تهران حدفاصل ساسانی تا پل کلاک سنگین است. رئیس مرکز اطلاعات کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: در استان آذربایجان غربی بارش پراکنده برف و باران را شاهد هستیم و برای تردد در محور‌های کوهستانی و برف‌گیر به همراه داشتن زنجیر چرخ الزامی است. سرهنگ رحمانی تصریح کرد: محور‌های شریانی قدیم پلدختر - خرم آباد و شهداد – نهبندان مسدود هستند. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از دستگیری کارشناس پرونده انتقال آب گلستان خبر داد و بیان کرد: این کارشناس در ازای صدور نظر کارشناسی غیرواقع در یک پرونده زیست محیطی که مدت‌ها درباره آن جنجال وجود داشت، از یکی از طرفین پرونده رشوه گرفت که دستگیر شد. رئیس کل دادگستری گلستان بیان کرد: این کارشناس رسمی که قرار بود در پرونده با موضوع انتقال آب از جنگل‌های علی آباد به شاهرود نظر کارشناسی اعلام کند، به یکی از طرفین پرونده گفته بود حاضر است در ازای دریافت سه سکه تمام بهار آزادی، نظر کارشناسی محیط زیستی به نفع او صادر کند که با تلاش کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان گلستان این کارشناس هنگام دریافت رشوه دستگیر شد.
همشهریهمشهری19 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جریان سفر به استان سمنان، در جمع خبرنگاران از مهار آنفلوآنزا در کشور خبر داد و گفت: با ارائه آموزش‌های لازم و همراهی‌های مردم امروز از پیک حاد آنفلوآنزا عبور کردیم. وی اظهار کرد: میزان رشد و پراکندگی آنفلوآنزا کمتر شده و این بیماری مهار شده است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برنامه‌ریزی برای افتتاح و بهره‌برداری از ‌هزار پروژه در کشور خبر داد و افزود: تا هفته سلامت در اردیبهشت ۹۹ به طور هفتگی ۲۰ و ماهانه ۵۰ پروژه بهداشت و درمان در کشور افتتاح می‌شود. بر طبق این گزارش، وزیر بهداشت به منظور افتتاح و بازدید از ۳ پروژه بهداشت و درمان شهرستان‌های شاهرود و میامی به استان سمنان سفر کرده است. مرکز درمانی ناباروری و نازایی بیمارستان بهار از دیگر پروژه‌هایی است که در سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شاهرود به بهره‌برداری خواهد رسید.

به انتهای لیست رسیدید