شبنم نعمت زاده

شبنم نعمت زاده

فارسفارس1 روز قبل
رئیس مجتمع ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی با اشاره به در مرحله انشا رأی بودن پرونده شبنم نعمت زاده، تصمیم‌گیری برای ۶ تن از مدیران پرونده بانک سرمایه و اخذ آخرین دفاعیات متهمین پرونده پتروشیمی در پایان ماه، گفت: ترکیب مجتمع اقتصادی در حال تحقق پیدا کردن و قرار بر افتتاح مجتمع ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی است. قاضی اسدالله مسعودی مقام رئیس مجتمع ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص پرونده‌های مفاسد اقتصادی اظهار داشت: با توجه به نقل‌وانتقال از دادگاه انقلاب به مجتمع اقتصادی وقفه کوتاهی در روند رسیدگی پرونده‌ها افتاد. رئیس مجتمع ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی بیان داشت: در رابطه با پرونده پتروشیمی نیز در پایان ماه جاری آخرین دفاع متهمین اخذ خواهد شد. قاضی مسعودی مقام با اشاره به وضعیت مجتمع رسیدگی به جرائم اقتصادی گفت: ترکیب مجتمع اقتصادی در حال تحقق پیدا کردن و قرار بر افتتاح مجتمع است. وی در پایان خاطرنشان کرد: با افتتاح این مجتمع شعب کیفری دو، کیفری یک و دادگاه انقلاب اسلامی برقرار می‌شود و همچنین شعب تخصصی دادسرا نیز هم‌اکنون مشغول کار هستند.

واکنش سخنگوی قوه قضائیه به پرونده‌های مهم اقتصادی و امنیتی + فیلم

رکنارکنا3 هفته قبل
سخنگوی قوه قضائیه بیان داشت: این تحسین‌ها خصوصا در موضوعات حقوق کودک و لایحه صیانت از حقوق بانوان که قوه قضائیه به مجلس و دولت داده بوده است. برای اجرای سهمیه بندی باید تمهیداتی اندیشیده می‌شدسخنگوی قوه قضائیه در مورد تصمیم رئیس قوه قضائیه در بحث سهمیه بندی بنزین گفت: نظر رئیس قوه قضائیه همان است که در بیانیه ۵بندی گفته شد. سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: الان نیازمند وحدت در جهت تأمین امنیت مردم هستیم و کوتاهی نمی‌کنیم. سخنگوی قوه قضائیه گفت: کسانی که متولی کنترل بازار هستند اگر در انجام وطیفه خود کوتاهی کنند به سراغشان می‌رویم. برخورد با فساد وظیفه قوه قضائیه استاسماعیلی در مورد رویکرد مقابله با فساد در قوه قضائیه گفت: برخورد با مفسدان وظیفه ما است و دچار حاشیه و فضاسازی نخواهیم شد و میدان را خالی نمی‌کنیم.
تابناکتابناک3 هفته قبل
چهاردهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه با حضور اصحاب رسانه برگزار شد. به گزارش تابناک، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در چهاردهمین نشست خبری با حضور اصحاب رسانه اظهار کرد: ایام ولادت پیامبر رحمت و مهربانی از ناحیه قوه قضائیه با اخبار خوبی همراه بود، اما با حوادثی که رخ داد شیرینی این اخبار از بین رفت. سخنگوی قوه قضائیه بیان کرد: یکی از اخبار درخواست رئیس قوه قضاییه برای عفو محکومان زندان‌ها و تعزیراتی است. وی گفت: قوه قضاییه در این دوره به محکومان امنیتی نگاه جدیدی دارد و اگر رفتار آنها در دوره محکومیت خوب باشد مورد عفو قرار می‌گیرند. سخنگوی قوه قضائیه افزود: در ارتباط با حوادث اخیر کشور، سیاست قوه قضاییه تلاش در جهت تامین امنیت مردم و حفظ منافع شهروندان و جلوگیری از خشونت و غارت بیت المال است.
انتخابانتخاب3 هفته قبل
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه درخصوص سرانجام رسیدگی به پرونده شبنم نعمت زاده گفت: محاکمه این فرد تمام شده اما وکلا زمانی برای ارسال آخرین لایحه دفاع خواستند و در روزهای آتی دادگاه رأی را صادر خواهد کرد. به گزارش انتخاب، شبنم نعمت‌زاده هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد. او فرزند وزیر پیشین صنعت است. اتهامات نعمت‌زاده «مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در امر توزیع مایحتاج عمومی (دارو)»، «مشارکت در اخلال در نظام توزیع دارویی کشور»، «فعالیت غیرمجاز در شبکه دارویی استان البرز از طریق ایجاد موسسه پزشکی در استان مزبور بدون مجوز وزارت بهداشت» و «نگهداری غیرمجاز دارو (قاچاق) بدون انجام تشریفات قانونی» اعلام شده بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
علی اشرف ریاحی داماد وزیر اسبق صنعت و شوهر خواهر شبنم نعمت زاده هم یکی از مفسدان اقتصادی است. قدس آنلاین: هفته گذشته بود که آخرین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر سابق به پایان رسید. اشرف ریاحی از همکاران اصلی مرجان شیخ‌الاسلام و محسن احمدیان بوده که نقش قابل توجهی در سوءاستفاده از پول‌های پتروشیمی داشته است. وکیل علی اشرف ریاحی کیست؟ با وجود آن که برخی از وکلای پرونده‌های مفاسد اقتصادی از محمد علی ابراهیم خانی به عنوان وکیل متهم علی اشرف ریاحی صحبت می‌کنند، اما خود ابراهیم خانی می‌گوید وکیل اشرف ریاحی نیست. این وکیل پایه یک دادگستری درباره پرونده اشرف ریاحی اظهار کرد: من وکیل آقای اشرف ریاحی نبودم و تنها دو جلسه به او مشاوره حقوقی داده‌ام.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده گندم‌های مفقودیدو جلسه از دادگاه رسیدگی به پرونده گندم‌های مفقودی گلستان به ریاست قاضی مزیدی در گرگان برگزار شد. هشتمین جلسه دادگاه علی دیواندریهشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و متهمان دیگر امروز و به ریاست حجت الاسلام و المسلمین قاضی موحد برگزار شد. کیفرخواست پرونده سیل شیراز صادر شدآسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس بیان داشت: پرونده حادثه سیل شیراز که در ۱۶ مجلد در دادسرای شیراز تشکیل شده بود با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست به دادگاه‌ کیفری ۲ شیراز ارسال شد. وی افزود: مطابق بررسی‌های صورت گرفته و تلفیق نظر هیأت کارشناسی و گزارش کارشناسی سازمان بازرسی کل کشور، شهرداری شیراز و دو تن از شهرداران ادوار مختلف شهرداری مقصر شناخته شدند. جزئیات دستگیری کارکنان متخلف سازمان ثبت اسناد

دستگیری «ابربدهکار بانکی» در هفته‌ای که گذشت

23+
ایسناایسنا3 هفته قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری به همراه متهمان دیگر به ریاست حجت الاسلام و المسلمین قاضی موحد برگزار شد. هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و متهمان دیگر امروز و به ریاست حجت الاسلام و المسلمین قاضی موحد برگزار شد. متهم ابوالحسنی گفت: درباره سئوال نماینده دادستان در خصوص معرفی حساب اسناد آن را ارائه داده‌ام. متهم ابوالحسنی درخواست فلاحتیان در خصوص دریافت ۳۰ میلیون دلار تسهیلات خطاب به متهم دیواندری قرائت کرد. متهم ابوالحسنی پاسخ داد: خلاف واقع گفتند اگر یادشان نمی‌آید باید سراغ روانشناس بروند من موضوع را مطرح کردم.
وانانیوزوانانیوز4 هفته قبل
هشتمین جلسه رسیدگی به پرونده ۹ متهم اقتصادی مبنی بر اخلال در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی موحد در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی پایان یافت. در ادامه این جلسه وکیل مدافع متهم حسین ابوالحسنی نیز به ارائه دفاعیات خود پرداخت. در نهایت قاضی موحد ختم این جلسه رسیدگی را اعلام کرد و گفت: جلسه بعدی رسیدگی روز شنبه ساعت ۸:۳۰ خواهد بود که به احتمال زیاد به تفهیم اتهامات آقای دیواندری خواهیم پرداخت. در دومین جلسه رسیدگی به این پرونده، وکیل شرکت طرح اندیشه بهساز ملت اظهارات خود را بیان کرده و متهم فلاحتیان ادامه دفاعیاتش را ارائه کرد. در پنجمین جلسه رسیدگی، وکیل مدافع متهم فلاحتیان ادامه دفاعیاتش را بیان کرد و متهم اسماعیل احدی نیز تفهیم اتهام شد و دفاعیات خود را بیان کرد.
الفالف4 هفته قبل
در ابتدای این جلسه، قاضی موحد از متهم حسین ابوالحسنی مدیرعامل شرکت پارسیس کیش خواست که برای ادامه دفاعیات در جایگاه قرار گیرد. قاضی گفت: بدون قید و شرط؟ آیا شرکت مجاز به پرداخت تسهیلات بوده است؟ متهم پاسخ داد: در قرارداد شرکت پرداخت تسهیلات آمده است. متهم اضافه کرد: شرکت امرالد اینترنشنال در اجاره شرکت پارسیس کیش بوده ولی به دلیل احتیاط و تولید اسناد هیچ مهری را از این شرکت تحویل نگرفتیم. رئیس دادگاه گفت: شما گفتید من بحث پرداخت تسهیلات را قبل از پرداخت با اعضا درمیان گذاشتم. نماینده دادستان گفت: من شب گذشته با مدیر شرکت پارسیس کیش صحبت کردم و او می‌گوید هیچ خبری ندارد.
ایسناایسنا4 هفته قبل
هشتمین جلسه رسیدگی به پرونده ۹ متهم اقتصادی مبنی بر اخلال در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی موحد در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی پایان یافت. در ادامه این جلسه وکیل مدافع متهم حسین ابوالحسنی نیز به ارائه دفاعیات خود پرداخت. در نهایت قاضی موحد ختم این جلسه رسیدگی را اعلام کرد و گفت: جلسه بعدی رسیدگی روز شنبه ساعت ۸:۳۰ خواهد بود که به احتمال زیاد به تفهیم اتهامات آقای دیواندری خواهیم پرداخت. در دومین جلسه رسیدگی به این پرونده، وکیل شرکت طرح اندیشه بهساز ملت اظهارات خود را بیان کرده و متهم فلاحتیان ادامه دفاعیاتش را ارائه کرد. در پنجمین جلسه رسیدگی، وکیل مدافع متهم فلاحتیان ادامه دفاعیاتش را بیان کرد و متهم اسماعیل احدی نیز تفهیم اتهام شد و دفاعیات خود را بیان کرد.
رجانیوزرجانیوز4 هفته قبل
نگاهی به لیست دستگیری‌ها و دادگاه‌های اخیر قوه قضائیه بیندازیم، می‌بینیم که رئیسی زندان را از مردم خالی از مسئولین فاسد پر کرد. وی خاطر نشان کرد: در دادگاه تجدیدنظر، در مورد سه نفر از متهمان این پرونده ارفاق‌هایی مورد لحاظ قرار گرفته است. او با حکم بازپرس شعبه چهارده رسیدگی به جرائم کارکنان دولت بازداشت شد که مسئول رسیدگی به پرونده تخلفات مدیران صنایع خودروسازی بود. بازداشت مدیران جهاد کشاورزییکی از مدیران استانی زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی بازداشت و برای فرد مذکور در دادسرای ساری تشکیل پرونده شده است. همه این لیست تنها بخشی از مفسدین یا متهمین رده بالای دولت روحانی هستند، حال شاید دلیل حملات روحانی به نقطه جدید امید مردم مشخص شود!
مهرمهر4 هفته قبل
سید یاسر رایگانی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سوال که با توجه به کشف انبارهای جدید دارو از شبنم نعمت زاده، آیا این فرد در سازمان تعزیرات هم پرونده دارد؟ گفت: ابتدا در تعزیرات استان البرز پرونده‌ای تشکیل شده بود اما وی اکنون در تعزیرات پرونده‌ای ندارد. وی افزود: اما با توجه به ارزش انبارهای مکشوفه و مبلغ پرونده، رسیدگی به آن در صلاحیت تعزیرات نبود. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص ارزش مالی انبارهای جدید مکشوفه از نعمت زاده گفت: با توجه به اینکه ارزش انبارها بیش از یک میلیارد و ۶۶۰میلیون تومان بود، تعزیرات حسب قانون صلاحیت رسیدگی نداشت. به گزارش خبرنگار مهر، ششم آبان ماه بود که آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده برگزار شد. قاضی مسعودی مقام در پایان جلسه ششم دادگاه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده و احمدرضا لشگری پور گفت: این جلسه آخرین جلسه است و ختم رسیدگی اعلام می‌شود.
الفالف4 هفته قبل
باتوجه به انتشار خبر آزادی شبنم نعمت زاده و صدور قرار وثیقه برای او یک منبع آگاه از امکان آزاد نشدن او تا قبل از صدور حکم خبر داد. در این خبر گفته شد به دلیل اتمام زمان دادرسی و پایان زمان وثیقه متهم نعمت زاده تا ۱۶ آبان ماه آزاد می‌شود. وکیل شبنم نعمت زاده گفته بود یا باید حکم دادگاه صادر شود یا باید قرار آزادی موکلش صادر شود. وی ادامه داد: به دلیل دستور قاضی مسعودی مقام اصلا بحث وثیقه مطرح نیست و متهم نعمت زاده باید در بازداشت بماند. مسعودی مقام: امکان صدور قرار وثیقه و آزاد شدن نعمت‌زاده وجود ندارددر جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده بود که قاضی مسعودی مقام خبر داد وثیقه خانم نعمت‌زاده تا روز ١۶ آبان ماه تمدید شده است و در صورت نیاز باز هم تمدید خواهد شد و البته مسعودی‌مقام به صراحت اعلام کرد که امکان صدور قرار وثیقه و آزاد شدن متهم نعمت‌زاده وجود ندارد.
فارسفارس4 هفته قبل
قرار بازداشت «شبنم نعمت‌زاده» ۱۶ آبان به اتمام رسید و مجددا به دستور قاضی پرونده تمدید شد. به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، شبنم نعمت‌زاده، فرزند محمدرضا وزیر اسبق صمت شهریور ماه امسال بازداشت شد. براساس این خبر، قرار وثیقه برای این متهم مطرح نیست بلکه قرار بازداشت وجود داشته است و قاضی نیز اعلام کرده چنانچه تا ۱۶ آبان، حکم دادگاه اعلام شود، تکلیف این متهم روشن است در غیر اینصورت قرار بازداشت تمدید می‌شود. حالا با پیگیری‌های انجام شده مشخص شد که سه روز از مهلت به اتمام رسیدن قرار بازداشت شبنم نعمت زاده گذشته و قرار بازداشت وی به دستور قاضی تمدید شده است. اگر برای این متهم قرار وثیقه صادر می‌شد، وی می‌توانست قرار دیگری را تأمین کند اما چون قرار بازداشت موقت برای وی صادر شده، خبری از آزادی نیست.

مهمترین خبرهای حقوقی و قضائی هفته/از تکذیب آزادی نعمت زاده تا برگزاری مجدد دادگاه نجفی

25+
ایسناایسنا1 ماه قبل
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
وکیل مدافع شبنم نعمت زاده خبر آزادی موکلش تا سه روز آینده را تکذیب کرد. امیر مسعود مظاهری در گفتگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: خبری که به اشتباه یکی از رسانه‌ها در مورد ارائه وثیقه ۲۰۰ میلیاردی موکلم تا ۳ روز آینده و آزادی او منتشر شده صحت ندارد. اینکه اشتباه یک رسانه اینگونه القا کرده که قرار بازداشت او به وثیقه تبدیل و آزاد می‌شود درست نیست. وی درباره اینکه آیا حکم موکلش صادر شده است گفت: در مراجعه‌ای که امروز به دادگاه داشتم، هنوز حکم صادر نشده است. طبق کیفرخواست صادره، شبنم نعمت‌زاده، فرزند محمدرضا متهم پرونده است که در ابتدا با تودیع وثیقه آزاد بود و سپس بازداشت شد.
رجانیوزرجانیوز1 ماه قبل
بر اساس گفته‌های قاضی مسعودی مقام، زمان قرار بازداشت موقت شبنم نعمت‌زاده تا تاریخ ۱۶ آبان است. به گزارش رجانیوز به نقل از جهان نیوز، هفدهم شهریور امسال بود که شبنم نعمت‌زاده فرزند وزیر اسبق صنعت دستگیر شد و نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات او ۲۵ شهریور برگزار شد. پیش از هفدهم شهریور امسال شبنم نعمت زاده یکبار دیگر هم بازداشت شد که با وثیقه ۲۰۰ میلیارد تومانی آزاد شد، اما از آنجایی که مشخص نبود چرا یک جوان متولد ۷۳ توانسته است وثیقه ۲۰۰ میلیارد تومانی برای شبنم نعمت زاده بگذارد و به دلیل آن که بیم فرار این متهم وجود داشت، قاضی مسعودی مقام قرار وثیقه نعمت زاده را تبدیل به قرار بازداشت موقت کرد. از هفدهم شهریور ماه تاکنون و پس از شش جلسه رسیدگی به دادگاه و در آخرین جلسه رسیدگی به پرونده قاضی مسعودی مقام از تمدید بازداشت موقت شبنم نعمت‌زاده تا ۱۶ آبان خبر داد. امیرمسعود مظاهری وکیل متهم شبنم نعمت‌زاده در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: امکان تمدید بازداشت موقت شبنم نعمت‌زاده برای دادگاه وجود ندارد.
الفالف1 ماه قبل
اما تا کنون اعلام نشده منتقدان دقیقا نسبت به کدام یک از اقدامات قوه قضائیه اعتراض دارند. البته سخنگوی دولت مشخص نکرد کدام اقدام قوه قضائیه تبلیغات ظاهری بوده و دولت نسبت به کدام فعالیت حجت الاسلام رئیسی انتقاد دارد. همچنین به نظر نمی‌رسد کسی تا کنون این تلقی را داشته که قوه قضائیه در برخورد با فساد، سیاسی عمل کرده است. به خصوص این که رئیسی اهمیت زیادی به برخورد با فساد در درون ساختار قوه قضائیه داشته است. همچنین باید به دور از کلی گویی اگر نقد و ایرادی نسبت به برخی اقدامات قوه قضائیه وجود دارد با سند و مدرک چنین مواردی بیان شود و از سخنان کلی پرهیز کرد.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، در جریان برکناری یکی از معاونان سازمان غذا و دارو حواشی بسیاری به وجود آمده و عزل این مدیر در ابهام رفته است. در پنجمین جلسه رسیدگی به دادگاه شبنم نعمت زاده و شرکت دارویی رسا نماینده حقوقی وزارت بهداشت از برکنار شدن یکی از مدیران کل این سازمان به واسطه فشار یکی از اقوام نعمت زاده خبر داد. به گفته نماینده حقوقی سازمان غذا و دارو شخص برکنار شده فردی به نام رزازان بوده و به عنوان نماینده حقوقی در این سازمان فعالیت داشته است. اما بر اساس صحبت‌های مظاهری وکیل شبنم نعمت زاده متهم ردیف اول پرونده احتکار دارویی، پدر شبنم نعمت زاده نقشی در برکناری مدیرکل سازمان غذا و دارو نداشته است و این اتفاق از سمت او انجام نشده است. مظاهری وکیل پایه یک دادگستری و وکیل شبنم نعمت زاده درباره برکناری یکی از مدیران سازمان غذا و دارو اظهار کرد: بنده علت برکناری یکی از مدیران سازمان غذا و دارو را از آقای نعمت زاده جویا شدم که البته ایشان گفت برکناری این مدیر توسط او انجام نشده است.

هفته گذشته در دستگاه قضا چه گذشت؟

17+
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل

هفته گذشته در دستگاه قضا چه گذشت؟

17+
ایسناایسنا1 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
- برخورد با فساد در جهاد کشاورزیجوان نوشته است: ‌ در تعطیلات هفته جاری خبری مبنی براستعفای وزیر جهاد کشاورزی منتشر شد. اصولا تنها تهدید موجود در پاییز برای نرخ تورم، نوسانات نرخ ارز است. بر اساس این سناریو، میانگین نرخ تورم ماهانه در این ۶ ماه، به میزان ۱/ ۱ درصد در نظر گرفته می‌شود. در حقیقت در این سناریو، بررسی می‌شود که اگر نرخ تورم ماهانه در ماه‌های پیش رو به میزان ۱/ ۱ درصد رشد کند، نرخ تورم نقطه به نقطه و متوسط در کدام سطح قرار می‌گیرد. بنابراین در سناریوی دوم، با وجود بالا بودن نرخ تورم مهرماه، پیش‌بینی نرخ تورم نقطه به نقطه و متوسط نسبت به گزارش قبلی، کاهشی ثبت شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
انتقادات روحانی به قوه قضائیه محدود به انتصاب آیت‌الله رئیسی به ریاست قوه قضائیه نمی‌شود. رئیس‌جمهور در همایش قوه قضائیه در تیرماه ۹۶ گفته بود: «من چند بار دعوت شدم به قوه قضائیه بروم چه در قبل از انقلاب چه در بعد از انقلاب، اما جرئت نکردم وارد قوه قضائیه بشوم … ما حق نداریم آبروی افراد را بریزیم. سپاه و بسیج و قوه قضائیه حق ورود به مسائل سیاسی و حزبی را ندارند. پس چرا قوه قضائیه شفاف نباشد؟ چرا دادنامه‌های ما به روزنامه‌ها و رسانه‌ها نیاید؟» پشت پرده حرف‌های رئیس‌جمهور۱. آیا این‌ها تعطیل شدن کشور است؟ آیا اینکه عده‌ای با رشوه و رانت؛ بیت‌المال را به تاراج ببرند، در نظام اقتصادی کشور اختلال ایجاد کنند و بر میزان شدت و حدت تورم‌های افسارگسیخته و مشکلات اقتصادی کشور بیفزایند، کشور را تعطیل نمی‌کند؟ کدام شرکت‌ها را تعطیل نکنیم؟ دکتر روحانی در جلسه هیئت دولت گفته است: «خفه نکنیم شرکت‌ها را.
برنابرنا1 ماه قبل
بازداشت موقت میرعلی اشرف پوری حسینی، رئیس سابق سازمان خصوصی سازی کشور، دو ماه تمدید شد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، تمدید بازداشت موقت رئیس سابق سازمان خصوصی سازی به دستور بازپرس پرونده انجام شده است. براساس این خبر، عنوان اتهامی وی اخلال در نظام اقتصادی است و پرونده‌اش در مجتمع‌ قضایی دادگاه‌های کیفری یک استان تهران ارجاع شده است. پوری حسینی، ۲۳ مرداد امسال به دستور قضایی بازداشت و راهی زندان شد.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، مظاهری وکیل متهم شبنم نعمت زاده گفت: پدر خانم نعمت زاده از من خواست که قرار ملاقاتی را برای او با رئیس دادگاه هماهنگ کنم؛ من به ایشان گفتم جناب قاضی نخواهند پذیرفت و درخواست ایشان را نیز نپذیرفتم چراکه اعتقاد دارم قطعا اثر مثبت نخواهد داشت. وی ادامه داد: آقای نعمت‌زاده انسان متدینی است و به دنبال اینکه اثر منفی در روند دادرسی داشته باشد نخواهد بود و اگر نامه‌نگاری کرده علی رغم میل ما بوده و ایشان به عنوان پدر تصور می‌کرده باید به فرزند خود کمک کند. وکیل متهم نعمت زاده گفت: پس از اینکه تمام اطلاعات شرکت را به دادگاه و نماینده دادستان تقدیم کردم و تمام اطلاعات اقتصادی موجود در شرکت و مستندات ارسال شده و نشانی از پولشویی نداشته بلکه وصف مجرمانه بوده که گروهی در حیف و میل کردن دارو موثر بوده‌اند نه اینکه دارویی برود و پولش خورده شود و این گروه در جرم پایه نقش دارند. وی افزود: فاکتور‌های صوری صادر شده، ولی خانم نعمت‌زاده قطعا به مال خود خیانت نمی‌کند و فرآیند‌هایی است که در این زمینه باید کشف شود. وکیل متهم نعمت زاده با اشاره به بحث مطرح شده در مورد نقض حقوق رقابت از سوی این شرکت گفت: شرکت توسعه دارویی رسالت رتبه ۱۸ را دارد و تصور اینکه این گروه در بخش خصوصی بتواند در ابعاد بزرگ به رقابت پخش کنندگان دارو ضربه بزند و انحصار ایجاد کند تصور نادرستی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تصاویر روز: از آخرین دادگاه شبنم نعمت زاده تا جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی

26+
انتخابانتخاب1 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
سرنوشت تراژیک دایانا در آستانه تکرار شدن برای مارکل است؟ / شورش عروس جوان علیه ملکه کهنسالبانوی آهنین شیلی را بشناسید/ از شکنجه با شوک الکتریکی تا فرار به آلمان و ریاست جمهوری/ چگونه میشل باشله با فساد جنگید و محبوب مردم شیلی شد؟

آخرین اخبار از بازداشتی‌های کارگری/واکنش‌ها به کشته شدن بغدادی/آخرین دادگاه شبنم نعمت زاده و …

3+
ایسناایسنا1 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید