شبه نظامی

شبه نظامی

واقعیت یک ویدئو …

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
این خانم در ویدیوی پنج دقیقه‌ای که از اتاق نشیمن خانه‌اش ساخته به جامعه آمریکا می‌گوید گول حرف رسانه‌های آمریکا را در غیرقانونی خواندن ترور سلیمانی نخورند. او می‌گوید از اینکه می‌بینم ماشین تبلیغاتی و رسانه‌های ایران از قاسم سلیمانی تجلیل می‌کنند کاملا عصبانی هستم. اما پشت پرده این ویدوی ساده چیست؟ وقتی رسانه‌های معتبر دنیا به دنبال کشف واقعیت این ویدیو رفتند به نکات قابل تاملی دست یافتند. ارتش آزاد همان گروه مسلحی است که لیبی را جهنم کرده و یکی از علل برپا شدن بازار‌های برده فروشی در این کشور شده است. کسی که همکاری تنگاتنگی با این اتاق فکر دارد که طرح بولتون برای مسلح کردن قومیت‌ها جهت تجزیه ایران را تهیه و به کاخ سفید برد.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
«کریستیان براکل» افزود: ترکیه یکی از کشورهای مهم در کنفرانس لیبی است که از امروز (یکشنبه) در برلین آغاز به کار کرد. وی در گفت و گو با نشریه «دی سایت» آلمان گفت: «رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه از شخصیت‌های اصلی این کنفرانس است، زیرا این کشور با مداخله نظامی خود در لیبی، برگ برنده‌ای در دست دارد که اروپا اکنون فاقد آن است. اگر افسران شبه نظامی سوریه در لیبی کشته شوند، هیچ کس در ترکیه برایشان اشک نمی‌ریزد. کنفرانس صلح لیبی روز یکشنبه با حضور سران جناح‌های رقیب این کشور در برلین آغاز به کار کرد. خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» و فائز السراج نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی در این کنفرانس حضور دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
نیروی مقاومت با فلش داخلی و نیروی قدس با فلش خارجی، ابتکار عمل استراتژیک به حساب می‌آمد. مواجهه نیروی قدس با اشغال کشورهای مسلماندر دوره حیات نیروی قدس هفت اشغال سرزمینی در قلمرو کشورهای اسلامی اتفاق افتاده است. اما عملکرد نیروی قدس در مواجهه با تروریسمی که امروزه یک تهدید عمومی و حتی جهانی خوانده می‌شود، این تبلیغات را به حاشیه برده است و از این رو در کنار ادامه اقدامات تبلیغاتی وهم انگیز علیه نیروی قدس شاهد اعترافات فراوان و فراگیر نسبت به قانونی عمل کردن نیروی قدس و فرمانده نام آشنای آن هستیم. نحوه عمل نیروی قدسعمل نیروی قدس براساس «جهاد»، بنا گذاشته شده است این جهاد دارای دو جنبه جهاد با نفس و جهاد با دشمنان مردم است. یکی از مزیت‌های مهم نیروی قدس، وجود نیروی ماهر و تجربه دیده است.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
نیروی مقاومت با فلش داخلی و نیروی قدس با فلش خارجی، ابتکار عمل استراتژیک به حساب می‌آمد. مواجهه نیروی قدس با اشغال کشورهای مسلماندر دوره حیات نیروی قدس هفت اشغال سرزمینی در قلمرو کشورهای اسلامی اتفاق افتاده است. اما عملکرد نیروی قدس در مواجهه با تروریسمی که امروزه یک تهدید عمومی و حتی جهانی خوانده می‌شود، این تبلیغات را به حاشیه برده است و از این رو در کنار ادامه اقدامات تبلیغاتی وهم انگیز علیه نیروی قدس شاهد اعترافات فراوان و فراگیر نسبت به قانونی عمل کردن نیروی قدس و فرمانده نام آشنای آن هستیم. نحوه عمل نیروی قدسعمل نیروی قدس براساس «جهاد»، بنا گذاشته شده است این جهاد دارای دو جنبه جهاد با نفس و جهاد با دشمنان مردم است. یکی از مزیت‌های مهم نیروی قدس، وجود نیروی ماهر و تجربه دیده است.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد، لابی‌گر اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور7 ساعت قبل
پلوسی نماینده خود الیسا اسلوتکین، تحلیلگر سابق سیا و وزارت دفاع در رابطه با گروه‌های شبه نظامی شیعه را مامور تدوین لایحه‌ای در ارتباط با محدود کردن توانایی ترامپ در حمله به ایران براساس قطعنامه قدرت‌ جنگ سال ۱۹۷۳ کرد. قطعنامه قدرت جنگ یا همان لایحه اختیارات جنگی در سال ۱۹۷۳ چیست؟ کنگره قطعنامه جنگ قدرت‌ها را در پایان جنگ ویتنام تصویب کرد تا به وسیله آن اختیارات مقامات جنگ طلب کاخ سفید را مشروط کند. مجوز جنگ عراق در سال ۲۰۰۲: فعالان ضد جنگ نیز در حال لابی کردن با رهبران دموکرات برای رای دادن به لغو مجوز جنگ عراق در سال ۲۰۰۲ هستند. رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، با استناد به همین مجوز قصد داشت حمله علیه سلیمانی را توجیه کند. حتی در صورت تصویب، کنگره احتمالا رأی لازم برای رد کردن حق وتوی احتمالی ترامپ را ندارد.

فیلم | هویت کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد فاش شد

همشهریهمشهری8 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اینترنتی بازفید نیوز نوشت ساغر کسرایی که در ویدئویی از دونالد ترامپ به ترور سردار سلیمانی تشکر کرده بود، در واقع یک لابیگر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. بر اساس این گزارش، یک فیلم ویدیویی که در فیس بوک، توئیتر و یوتیوب منتشر شده است، توسط یک لابیگر تسلیحاتی به نام ساغر اریکا کسرایی ایجاد شده است که پیشتر برای یک گروه شبه نظامی فعال در جنگ داخلی لیبی کار می‌کرد. با این همه کسرایی همکاری خود را با شرکت لابیگر لیندن در پروفایل لینک شده خود ذکر نکرده و در گفتگو با بازفید نیوز می‌گوید همکاری وی با این شرکت در واشنگتن دی سی، به امور لجستیکی محدود بوده است. وی ادعا می‌کند: این یک پروژه کوتاه همکاری و فقط به عنوان مشاوره بود. من مستقیما برای لیندن کار می‌کردم و در زمینه تسهیل تدارکات برای برپایی نشست هایی در واشنگتن همکاری داشتم و فقط دیدارها را برای لیندن تسهیل و هماهنگ می‌کردم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز12 ساعت قبل
اکنون بار دیگر این ابزارهای نامتقارن می‌تواند از سوی ایران برای گرفتن انتقام خون سلیمانی استفاده شود. یکی از مقامات ارشد سابق اطلاعات در مورد ترور سلیمانی گفت: شیطانی که شما می‌شناسید بهتر از شیطانی است که نمی‌شناسید! مقامات اطلاعاتی آمریکا در تماس نزدیک با مقامات فعلی عراق گفتند که مقامات اطلاعاتی خاورمیانه خود به شدت نگران جنگ ایران و آمریکا و به راه افتادن چرخه انتقام‌گیری هستند. با در دهه ۱۹۹۰ در خاورمیانه، آمریکای لاتین، اروپا و آمریکای شمالی، عاملان اطلاعاتی ایران و نمایندگان حزب الله درگیر انجام عملیات‌هایی بودند. عملیات علیه هدفمند افسران سیا که تحت پوشش دیپلماتیک کار می‌کنند و هویت آنها برای ایران یا حزب الله شناخته شده است، نیز می‌تواند یکی از اهداف احتمالی ایران باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از المسیره، روز گذشته نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند مواضع شبه‌نظامیان طرفدار دولت مستعفی یمن در شمال مأرب را هدف قرار دهند. در جریان این حملات دست کم ۹۰ شبه نظامی کشته شده و بیش از ۱۳۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند. پیش از این، منابع محلی در یمن از کشته شدن ۲۴ نفر و زخمی شدن ۲۰ نفر دیگر از شبه نظامیان وابسته به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن در حمله موشکی به مارب خبر داده بودند. بر اساس این گزارش، در این حمله پادگان الاستقبال وابسته به شبه نظامیان عبد ربه منصورهادی در منطقه المیل واقع در شمال غربی شهر مارب هدف قرار گرفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل
سرویس جهان مشرق- عصر روز یکشنبه بیست و دوم دی ماه در ادامه حملات مشکوک راکتی و خمپاره‌ای به مواضع نظامیان تروریست آمریکایی در خاک عراق، ۸ راکت به سمت پایگاه نظامی بلد در جنوب استان صلاح الدین شلیک شد. در روزهای گذشته (قبل و پس از آغاز عملیات انتقام) فقط پایگاه نظامی «بلد» هدف قرار نگرفته است و در چند مرحله راکت‌ها و خمپاره‌ها در نزدیکی محل استقرار نظامیان تروریست آمریکایی در چند نقطه از خاک عراق فرود آمدند. بلکه تنها تلفات این حملات نیز نیروهای عراقی و یک افسر بلندپایه بود. این منبع میدانی با بیان این که حشدالشعبی عراق به صورت قاطع و واضح اعلام کرده که عملیات انتقام را علیه نظامیان تروریست آمریکایی انجام خواهد داد، افزود: هر زمان این عملیات انجام شد این سازمان به صورت شفاف اطلاع رسانی خواهد کرد. وی با تاکید بر این مسئله که نیروهای حشدالشعبی هیچ ترسی از رژیم و نظامیان تروریست آمریکایی ندارند، تصریح کرد: این سازمان در حملات روزهای گذشته علیه آمریکایی‌ها نقشی نداشته و این موضوع مشکوک است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ پایگاه خبری تحلیلی JustSecurity یک پلتفرم آنلاین برای تحلیل قوانین و سیاست‌های امنیت ملی ایالات متحده است. البته این همه ماجرا نیست؛ رییس جمهوری (ترامپ) داریم که نمی‌داند چگونه با تروریسم مبارزه کند و اصلا برایش مهم نیست که شرایط برای دستیابی به اهداف مبارزه علیه داعش، القاعده و دیگر گروههای تروریستی مهیا است یا نه. ناگفته پیداست که ترامپ نتوانسته است اهمیت اینگونه سیاست‌گذاری‌های خارجی در مبارزه با داعش را به خوبی دریابد. فقط نیروی کوچکی از ایالات متحده به تازگی به سوریه بازگشته است که ظاهرا به دنبال محافظت از میادین نفتی می‌باشد. نخست، دولت عراق نسبت به این اقدام واکنش نشان داده و ناراضی است.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
سعدالله زارعی گفت: با حمله ایران به پایگاه عین الاسد به یک اتفاق مهم و قابل تکرار بدل شد که صفحه معادلات نظامی بین ایران و آمریکا را تغییر داد. خبرگزاری تسنیم: سعد الله زارعی کارشناس مسائل منطقه درباره چرایی نقطه عطف بودن حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد گفت: اساسا آمریکایی‌ها در طول تاریخ سیاسی خودشان اقدام نظامی از سوی یک دولت دیگر علیه خودشان را تحمل نکرده‌اند. زارعی ادامه داد: حمله سپاه به پایگاه عین الاسد این روند را منسوخ کرد و به یک اتفاق مهم قابل تکرار بدل شد و به همین جهت هم رهبر انقلاب آن را یک نقطه عطف دانستند. وی تصریح کرد: اتفاق روز ۱۸ دیماه و حمله ایران به پایگاه عین الاسد این صفحه را هم تغییر داد و معلوم شد که ایران بین دفاع از شهروندان و سرزمینش و تلاش برای عدم درگیر شدن با آمریکا گزینه اول را انتخاب می‌کند. امروز دیگر آمریکایی‌ها مطمئن هستند هر کنش نظامی آن‌ها علیه جمهوری اسلامی با واکنش ایران روبرو می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس جمهوری ترکیه از اروپا خواسته برای پایان دادن به درگیری‌ها در لیبی از اقدامات آنکارا در این کشور حمایت کند. راه رسیدن به صلح در لیبی از ترکیه می‌گذرد. ترکیه از دولت فایز السراج در طرابلس حمایت می‌کند و خلیفه حفتر، فرمانده «ارتش ملی لیبی» در شرق را «کودتاچی» می‌داند. اردوغان ادامه داد، اگر دولت مشروع لیبی موفق شده تا گروه‌های شبه نظامی چون داعش و القاعده را براندازد، حتما می‌تواند راه مناسبی برای بازگشت ثبات بیابد. نباید فراموش کرد که اگر دولت مشروع لیبی سقوط کند، ‌ اروپا با مشکلات و تهدیدهای جدیدی روبرو خواهد شد و زمینه برای تروریسم فراهم می‌شود.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار دفاتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، پایگاه خبری تحلیلی justsecurity یک پلتفرم آنلاین برای تحلیل قوانین و سیاست‌های امنیت ملی ایالات متحده است. البته این همه ماجرا نیست؛ رییس جمهوری (ترامپ) داریم که نمی‌داند چگونه با تروریسم مبارزه کند و اصلا برایش مهم نیست که شرایط برای دستیابی به اهداف مبارزه علیه داعش، القاعده و دیگر گروههای تروریستی مهیا است یا نه. ناگفته پیداست که ترامپ نتوانسته است اهمیت اینگونه سیاست‌گذاری‌های خارجی در مبارزه با داعش را به خوبی دریابد. فقط نیروی کوچکی از ایالات متحده به تازگی به سوریه بازگشته است که ظاهرا به دنبال محافظت از میادین نفتی می‌باشد. نخست، دولت عراق نسبت به این اقدام واکنش نشان داده و ناراضی است.
ایسناایسنا1 روز قبل
یک مطلب که در مجله «فوربس» منتشر شد، ولیعهد امارات را به «دیکتاتوری» و دست داشتن در درگیری‌های خاورمیانه متهم کرد. به گزارش ایسنا، در این مطلب آمده است، نخستین چیزی که باید به آن اشاره کرد این است که محمد بن زاید، ولیعهد امارات تاکنون بخشی از مشکل چشم‌انداز هولناک آینده خلیج فارس و خاورمیانه بوده، نه بخشی از راه حل آن. این گزارش اظهار می‌کند که بن زاید از ارتش و منابع مالی امارات برای «دفع ظهور گرایش‌های دموکراتیک در این منطقه تحت پوشش مبارزه با افراطگرایی» استفاده کرده است. این مطلب همچنین اظهار می‌کند که اگرچه بن زاید حضوری کاهش یافته در یمن دارد، گفته می‌شود که هنوز رابطه نزدیکش را با گروه‌های جدایی‌طلب و شبه نظامی حفظ کرده است. طبق گزارش مجله فوربس، امارات به دلیل برخورداری از «یکی از قدرتمندترین» لابی‌ها در واشنگتن از انتقادات «بزرگ‌تر» قسر در رفته است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
خشم گسترده مردم دامان سیاستمداران عراقی را هم که بسیاری مدعی بودند حافظ منافع ایران هستند نه عراق گرفته بود. اتفاقات اخیر به شبه نظامیان شیعه عراق که تا پیش از این مورد اعتراض بودند، مشروعیت بخشید. اکنون آنها که پیشتر خواستار شرایط زندگی بهتر بودند خواهان این هستند که کشورشان به میدان جنگ ایران و آمریکا تبدیل نشود. حداد گفت: این تنش‌ها بدون شک تاثیر منفی بر اعتراضات عراق خواهد داشت، چرا که عملا آن‌ها را از صدر اخبار پایین کشیده است. میلز کاگینز، سخنگوی عملیات آمریکا در عراق بدون اشاره به جزئیات بیشتری گفت که پرواز هلیکوپتر‌ها در بغداد تنها در راستای اقدامات امنیتی بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، دو منبع امنیتی نیجریه‌ای اعلام کردند در حمله تکفیری‌ها در شمال شرق این کشور چهار نظامی نیجریه‌ای کشته و هفت نظامی نیز زخمی شدند. یک شبه نظامی مدنی که در کنار ارتش نیجریه با تکفیری‌ها می‌جنگد, اعلام کرد "در این حمله چهار نظامی کشته و هفت نظامی نیز زخمی شدند. یک منبع امنیتی نیز همین آمار تلفات را در این حمله تایید کرد. روستای اونو در مسیر جاده‌ای که مایداگوری را به داماتورو, مرکز ایالت همجوار یوبه مرتبط می‌کند, در قلب حملات بی شمار این گروه تکفیری قرار دارد. هفته گذشته نیز در یک حمله تکفیری‌ها به یک پایگاه نظامی در جاکانا چهار نظامی نیجریه‌ای کشته و ۱۱ نظامی نیز زخمی شدند.
ایرناایرنا3 روز قبل
به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، مقامات نظامی اعلام کردند که پس از دو هفته‌ از حمله به سفارت آمریکا در بغداد، ارتش ایالات متحده روز چهارشنبه عملیات مشترک خود را با عراق از سر گرفت. تصمیم به شروع مجدد عملیات نظامی اندکی بیش از دو هفته پس از رای پارلمان عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور صادر شد. دو مقام ارتش آمریکا به نیویورک تایمز گفتند که ارتش می‌خواست هرچه سریعتر عملیات را علیه داعش از سر بگیرد تا هرگونه تحرکی را که ممکن است در اختیار این گروه قرار بگیرد در نطفه خفه کند زیرا ایالات متحده عملیات علیه داعش را به حالت تعلیق درآورده بود. به دنبال انتشار این خبر تا کنون هیچ واکنشی از طرف دولت عراق در مورد از سرگیری عملیات مشترک با آمریکا اتخاذ نشده است. وی افزود: تا این لحظه دولت به تصمیم پارلمان برای اخراج نیروهای آمریکا پایبند بوده و این قانون تنها شامل نیروهای آمریکایی نمی‌شود بلکه همه نظامیان خارجی باید عراق را ترک کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 روز قبل
تایم لاینی درباره تاریخچه روابط ایران امریکاشبکه رادیویی «پی بی اس» امریکا نگاهی انداخته به نقاط عطف تاریخی در رابطه ایران و امریکا در طول تاریخ. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ شبکه رادیویی «پی بی اس» امریکا نگاهی انداخته به نقاط عطف تاریخی در رابطه ایران و امریکا در طول تاریخ. ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۷ میلادی، ایران کنترا یا ایران گیتامریکا به صورت پنهانی به دنبال فروش تسلیحات به ایران بود. دولت امریکا دولت ایران را متهم به حمایت تروریسم و نقض حقوق بشر و در تلاش برای کارشکنی در روند مذاکرات صلح اعراب و اسرائیل کرده بود. ۸ مه ۲۰۱۸ میلادی، امریکا از برجام خارج شدترامپ رییس جمهوری فعلی امریکا اعلام کرد که امریکا از برجام خارج می‌شود.
فارسفارس4 روز قبل
روزنامه گاردین در گزارشی اختصاصی نوشت، ترکیه در حال اعزام دوهزار نیروی ارتش آزاد سوریه به لیبی برای حمایت از دولت وفاق ملی است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ترکیه دو هزار جنگجوی سوری را به میدان‌های نبرد در لیبی اعزام کرده است. در دومین اعزام در تاریخ ۲۹ دسامبر ۲۰۱۹ (۸ دی) نیز، ۳۵۰ شبه‌نظامی دیگر از طریق همین مرز اعزام شده‌اند. برخی از این افراد به لیبی فرستاده شده‌اند و شماری دیگر نیز در پایگاه‌های جنوب این کشور در حال گذراندن دوره‌های نظامی هستند. هفته گذشته «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه گفت، این کشور فقط ۳۵ نیرو جهت مشاوره نظامی به لیبی اعزام کرده‌ است.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در واکنش به خروج ژنرال خلیفه حفتر -فرمانده شبه نظامیان لیبیایی که خود را فرمانده نیروهای ارتش می‌خواند، - از مسکو بدون امضای توافقنامه آتش‌بس گفت ما همچنان به تماس‌ها و مذاکرات خود با طرف‌های جنگ در لیبی برای دستیابی به توافق ادامه خواهیم داداخبار بین الملل - وزارت خارجه روسیه تاکید کرده است که ژنرال خلیفه حفتر، مسکو را به مقصد بنغازی ترک کرده است. حفتر پیش از ترک مسکو گفته بود که هرگز توافقنامه‌ای را امضاء نخواهم کرد که در آن، زمان خاصی برای منحل کردن گروه‌های شبه نظامی مشخص نشده باشد. این در حالی است که منابع خبری گزارش داده‌اند که به دنبال شکست مذاکرات حفتر با دولت وفاق ملی در مسکو، درگیری‌های نظامی در حومه طرابلس از سرگرفته شد. این در حالی است که برخی منابع خبری، پیش نویس توافقنامه آتش بس دائمی در لیبی را منتشر کرده بودند. ۶- -تشکیل کمیته‌ای که ماموریت آن پایه ریزی برای گفتگوی لیبی -لیبی از طریق مذاکره و نیز شیوه‌های فعالیت حل و فصل سیاسی و راه حل هایی برای مشکلات انسانی و بازگشت رونق به اقتصاد لیبی باشد.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در واکنش به خروج ژنرال خلیفه حفتر -فرمانده شبه نظامیان لیبیایی که خود را فرمانده نیروهای ارتش می‌خواند، - از مسکو بدون امضای توافقنامه آتش‌بس گفت ما همچنان به تماس‌ها و مذاکرات خود با طرف‌های جنگ در لیبی برای دستیابی به توافق ادامه خواهیم دادوزارت خارجه روسیه تاکید کرده است که ژنرال خلیفه حفتر، مسکو را به مقصد بنغازی ترک کرده است. حفتر پیش از ترک مسکو گفته بود که هرگز توافقنامه‌ای را امضاء نخواهم کرد که در آن، زمان خاصی برای منحل کردن گروه‌های شبه نظامی مشخص نشده باشد. این در حالی است که منابع خبری گزارش داده‌اند که به دنبال شکست مذاکرات حفتر با دولت وفاق ملی در مسکو، درگیری‌های نظامی در حومه طرابلس از سرگرفته شد. طرف‎های درگیر در نبرد طرابلس پذیرفته بودند که اقدامات جنگی را از یکشنبه ۲۳ دی متوقف کنند و قرار شده بود برای رسمیت بخشیدن به این آتش بس، توافقنامه‌ای را در مسکو امضاء کنند. این در حالی است که برخی منابع خبری، پیش نویس توافقنامه آتش بس دائمی در لیبی را منتشر کرده بودند.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش گروه بین‎الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری «اخبار لیبیا» ژنرال خلیفه حفتر بامداد سه شنبه (امروز) بدون اینکه توافق آتش بس حنگ در لیبی را امضاء کند، مسکو را به سمت بنغازی (شرق لیبی) ترک کرد. فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی پیش از ترک خاک روسیه گفت: هرگز توافقنامه‌ای را امضاء نخواهم کرد که در آن، زمان خاصی برای منحل کردن گروه‌های شبه نظامی مشخص نشده باشد. به دنبال شکست مذاکرات حفتر با دولت وفاق ملی در مسکو، درگیری‌های نظامی در حومه طرابلس از سرگرفته شد. پایگاه خبری «الوسط – لیبیا» به نقل از ساکنان مناطق صلاح الدین و عین زاره طرابلس نوشت: صدای شلیک گلوله و استفاده از سلاح‌های سنگین دیشب (بامداد سه شنبه) دراین مناطق به گوش می‌رسید. طرف‎های درگیر در نبرد طرابلس پذیرفته بودند که اقدامات جنگی را از یکشنبه (۲۳ دی ماه) متوقف کنند و قرار شده بود برای رسمیت بخشیدن به این آتش بس، توافقنامه‌ای را در مسکو امضاء کنند.
رکنارکنا5 روز قبل
وزیر اسپانیایی افزود: دلیل آن حمله هنوز مشخص نیست. بسیاری به نفت فکر می‌ کنند اما صدام می‌ توانست آن را با بالاترین پیشنهاد دهنده معامله کند. کارشناسان تأکید دارند که موضوع شخصی‌، دلیل «جورج دبلیو بوش» برای انتقام از تلاش پدرش «جورج بوش» در کویت و به تحریک صدام بوده است. دیپلمات اسپانیایی خاطرنشان کرد: این در عمل، اعلان جنگ علیه ایران یا یک دعوت به تسلیم شدن است. آشکار است که این حمله، ریاکارانه و منفور بوده و همه در سراسر جهان می‌ توانند عواقب آن را بپردازند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایرناایرنا5 روز قبل
براساس بیانیه‌ای که از سوی دولت این کشور صادر و در رادیوی ملی این کشور نیز قرائت شد، علاوه بر احمد محمد، سرتیپ «سیدیکو عیسی» فرمانده نیروی زمینی این کشور نیز برکنار و ژنرال «سیدو باگویی» جانشین وی شد. به دلیل بروز همین اقدامات تروریستی در کشور نیجر که عضو غیردائم شواری امنیت سازمان ملل است، اعضای این شورا دیروز به احترام کشته شدگان این دو حادثه یک دقیقه سکوت اعلام کردند. سفیر ویتنام که ریاست دوره‌ای شورای امنیت را برعهده دارد گفت که ۱۵ عضو شورا این حملات را قویا محکوم کردند. از آنجایی که به گزارش سازمان ملل حملات در نیجر طی سال گذشته بیش از ۴ هزار کشته برجای گذاشته است، دولت این کشور در غرب آفریقا از تدارک حملات جدید نظامی علیه مواضع تروریست‌های خبر داد. حمله روز پنجشنبه در اردوگاه «چینه گودار» در غرب نیجر در نزدیکی مرز مالی بدترین حمله در تاریخ این کشور بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
وزیر اسپانیایی افزود: دلیل آن حمله هنوز مشخص نیست. بسیاری به نفت فکر می‌ کنند اما صدام می‌ توانست آن را با بالاترین پیشنهاد دهنده معامله کند. کارشناسان تأکید دارند که موضوع شخصی‌، دلیل «جورج دبلیو بوش» برای انتقام از تلاش پدرش «جورج بوش» در کویت و به تحریک صدام بوده است. دیپلمات اسپانیایی خاطرنشان کرد: این در عمل، اعلان جنگ علیه ایران یا یک دعوت به تسلیم شدن است. آشکار است که این حمله، ریاکارانه و منفور بوده و همه در سراسر جهان می‌ توانند عواقب آن را بپردازند.
ایرناایرنا5 روز قبل
وزیر اسپانیایی افزود: دلیل آن حمله هنوز مشخص نیست. بسیاری به نفت فکر می‌ کنند اما صدام می‌ توانست آن را با بالاترین پیشنهاد دهنده معامله کند. کارشناسان تأکید دارند که موضوع شخصی‌، دلیل «جورج دبلیو بوش» برای انتقام از تلاش پدرش «جورج بوش» در کویت و به تحریک صدام بوده است. دیپلمات اسپانیایی خاطرنشان کرد: این در عمل، اعلان جنگ علیه ایران یا یک دعوت به تسلیم شدن است. آشکار است که این حمله، ریاکارانه و منفور بوده و همه در سراسر جهان می‌ توانند عواقب آن را بپردازند.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 روز قبل
به همین دلیل هزاران نیروی آمریکایی را به خاورمیانه اعزام کردیم تا امنیت سفارت ما در بغداد و دیگر مناطق را تامین کنند. ترامپ پیش‌تر در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز گفته بود که سردار سلیمانی قبل از این که مورد حمله آمریکا قرار بگیرد در حال برنامه ریزی برای حمله به چهار سفارتخانه آمریکا بوده است. مقام‌های دولت آمریکا در گزارش دهی به اعضای کنگره، این موضوع را در توجیه تصمیم ترامپ برای صدور دستور حمله به خودروی حامل سردار سلیمانی و همرزمانش مطرح کردند. اسپر روز یکشنبه نیز در مصاحبه با برنامه «وضعیت کشور» شبکه خبری سی ان ان، در دفاع از اظهارات ترامپ گفته بود که با دیدگاه رئیس جمهور درباره قصد ایران برای حمله به چند سفارتخانه آمریکا موافق هست. با این حال از بیان این که شواهد اطلاعاتی برای تایید این نظر وجود ندارد، خودداری کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین5 روز قبل
به همین دلیل هزاران نیروی آمریکایی را به خاورمیانه اعزام کردیم تا امنیت سفارت ما در بغداد و دیگر مناطق را تامین کنند. ترامپ پیش‌تر در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز گفته بود که سردار سلیمانی قبل از این که مورد حمله آمریکا قرار بگیرد در حال برنامه ریزی برای حمله به چهار سفارتخانه آمریکا بوده است. مقام‌های دولت آمریکا در گزارش دهی به اعضای کنگره، این موضوع را در توجیه تصمیم ترامپ برای صدور دستور حمله به خودروی حامل سردار سلیمانی و همرزمانش مطرح کردند. اسپر روز یکشنبه نیز در مصاحبه با برنامه «وضعیت کشور» شبکه خبری سی ان ان، در دفاع از اظهارات ترامپ گفته بود که با دیدگاه رئیس جمهور درباره قصد ایران برای حمله به چند سفارتخانه آمریکا موافق هست. با این حال از بیان این که شواهد اطلاعاتی برای تایید این نظر وجود ندارد، خودداری کرد.

به انتهای لیست رسیدید