شبکه‌ای بی سی

شبکه‌ای بی سی

ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 روز قبل
ساعت۲۴-رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پس از اظهارات مداخله‌جویانه رئیس‌جمهور این کشور درباره برخی تجمعات در تهران، به راه‌پیمایی‌های سراسری مردم ایران علیه آمریکا در پی به شهادت رسیدن سردار سلیمانی اشاره کرده و سخنان ترامپ را اتفاقی بد تلقی کرد. سرنگون کردن این هواپیما یک حادثه وحشتناک است و آن‌ها باید برای این که اجازه داده‌اند هواپیماهای تجاری در زمانی پرواز کنند که بسیار خطرناک بود، پاسخگو باشند اما دلایل مختلفی برای حضور مردم در خیابان وجود دارد. البته ما دوست داریم که ببینیم خواسته‌های مردم ایران در آن‌جا تحقق می‌یابند. او در ادامه با ادعای این که ایران و شبه‌نظامی‌های وابسته به آن اقدامات بدی علیه منافع ما در دنیا دارند، گفت که این موضوع باید به طریقی حل شود که منجر به آرام شدن شرایط شود نه گسترش تنش آن. پلوسی همچنین از این موضوع انتقاد کرد که دولت آمریکا کنگره این کشور را در جریان به شهادت رساندن سردار سلیمانی قرار نداده بود.
وانانیوزوانانیوز6 روز قبل
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پس از اظهارات مداخله‌جویانه رئیس‌جمهور این کشور درباره برخی تجمعات در تهران، به راه‌پیمایی‌های سراسری مردم ایران علیه آمریکا در پی به شهادت رسیدن سردار سلیمانی اشاره کرده و سخنان ترامپ را اتفاقی بد تلقی کرد. البته ما دوست داریم که ببینیم خواسته‌های مردم ایران در آن‌جا تحقق می‌یابند. او در ادامه با ادعای این که ایران و شبه‌نظامی‌های وابسته به آن اقدامات بدی علیه منافع ما در دنیا دارند، گفت که این موضوع باید به طریقی حل شود که منجر به آرام شدن شرایط شود نه گسترش تنش آن. پلوسی همچنین از این موضوع انتقاد کرد که دولت آمریکا کنگره این کشور را در جریان به شهادت رساندن سردار سلیمانی قرار نداده بود. انتهای پیام
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 روز قبل
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پس از اظهارات مداخله‌جویانه رئیس‌جمهور این کشور درباره برخی تجمعات در تهران، به راه‌پیمایی‌های سراسری مردم ایران علیه آمریکا در پی به شهادت رسیدن سردار سلیمانی اشاره کرده و سخنان ترامپ را اتفاقی بد تلقی کرد. سرنگون کردن این هواپیما یک حادثه وحشتناک است و آن‌ها باید برای این که اجازه داده‌اند هواپیماهای تجاری در زمانی پرواز کنند که بسیار خطرناک بود، پاسخگو باشند اما دلایل مختلفی برای حضور مردم در خیابان وجود دارد. البته ما دوست داریم که ببینیم خواسته‌های مردم ایران در آن‌جا تحقق می‌یابند. به گزارش شبکه‌ای. بی. سی، او در ادامه با ادعای این که ایران و شبه‌نظامی‌های وابسته به آن اقدامات بدی علیه منافع ما در دنیا دارند، گفت که این موضوع باید به طریقی حل شود که منجر به آرام شدن شرایط شود نه گسترش تنش آن. پلوسی همچنین از این موضوع انتقاد کرد که دولت آمریکا کنگره این کشور را در جریان به شهادت رساندن سردار سلیمانی قرار نداده بود.
ایسناایسنا6 روز قبل
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پس از اظهارات مداخله‌جویانه رئیس‌جمهور این کشور درباره برخی تجمعات در تهران، به راه‌پیمایی‌های سراسری مردم ایران علیه آمریکا در پی به شهادت رسیدن سردار سلیمانی اشاره کرده و سخنان ترامپ را اتفاقی بد تلقی کرد. البته ما دوست داریم که ببینیم خواسته‌های مردم ایران در آن‌جا تحقق می‌یابند. او در ادامه با ادعای این که ایران و شبه‌نظامی‌های وابسته به آن اقدامات بدی علیه منافع ما در دنیا دارند، گفت که این موضوع باید به طریقی حل شود که منجر به آرام شدن شرایط شود نه گسترش تنش آن. پلوسی همچنین از این موضوع انتقاد کرد که دولت آمریکا کنگره این کشور را در جریان به شهادت رساندن سردار سلیمانی قرار نداده بود. انتهای پیام
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پس از اظهارات مداخله‌جویانه رئیس‌جمهور این کشور درباره برخی تجمعات در تهران، به راه‌پیمایی‌های سراسری مردم ایران علیه آمریکا در پی به شهادت رسیدن سردار سلیمانی اشاره کرده و سخنان ترامپ را اتفاقی بد تلقی کرد. خبرگزاری ایسنا: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پس از اظهارات مداخله‌جویانه رئیس‌جمهور این کشور درباره برخی تجمعات در تهران، به راه‌پیمایی‌های سراسری مردم ایران علیه آمریکا در پی به شهادت رسیدن سردار سلیمانی اشاره کرده و سخنان ترامپ را اتفاقی بد تلقی کرد. البته ما دوست داریم که ببینیم خواسته‌های مردم ایران در آن‌جا تحقق می‌یابند. او در ادامه با ادعای این که ایران و شبه‌نظامی‌های وابسته به آن اقدامات بدی علیه منافع ما در دنیا دارند، گفت که این موضوع باید به طریقی حل شود که منجر به آرام شدن شرایط شود نه گسترش تنش آن. پلوسی همچنین از این موضوع انتقاد کرد که دولت آمریکا کنگره این کشور را در جریان به شهادت رساندن سردار سلیمانی قرار نداده بود.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با شبکه‌ای بی سی تاکید کرد: دونالد ترامپ فارغ از اینکه میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا چگونه روند محاکمه‌اش در مجلس سنا را مدیریت کند، برای همیشه یک رئیس جمهور استیضاح شده خواهد بود. این چیزی است که مجلس سنا هرگز نمی‌تواند کاری برای پاک کردنش انجام دهد. این مصاحبه پلوسی در حالی است که وی همچنان ارجاع مفاد استیضاح ترامپ به مجلس سنا را به تاخیر می‌اندازد و این مساله با انتقاد شدید رئیس جمهور آمریکا و سناتورهای جمهوریخواه روبرو شده است. مجلس نمایندگان آمریکا پیش از این به استیضاح ترامپ رای مثبت داده است. پلوسی افزود: به تاخیر انداختن مفاد استیضاح ترامپ به مجلس سنا تنها با هدف اعمال فشار بر سناتورهای جمهوریخواه است تا تضمین دهند یک محاکمه عادلانه علیه ترامپ انجام خواهد شد.
الفالف1 هفته قبل
۰ نظر، ۵ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه جهان الف، ۲۳ دی ۱۳۹۸، ۲۱:۵۰ ۳۹۸۱۰۲۳۱۵۲به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز دوشنبه اعلام کرد: دلایل کافی برای برکناری ترامپ وجود دارد. رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این خصوص گفت که در جلسات استماعی که با هدف تحقیق در موضوع استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برگزار شد، دلایلی به دست آمده است که برای برکناری وی کافی است. وی در این باره افزود: باور دارم دلایل کافی برای برکناری ترامپ وجود دارد. این در حالیست که در برابر اصرار نانسی پلوسی در این خصوص، دونالد ترامپ این تلاش‌ها را سیاسی خوانده و خواستار مختومه کردن این پرونده شده است. «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پیشتر در گفتگویی با شبکه‌ای بی سی گفت که درنگ وی در ارسال بندهای قانونی استیضاح دونالد ترامپ، در واقع اقدامی سودمند بوده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
بر اساس این گزارش وی افزود: این رئیس جمهور برای همه زندگی اش استیضاح شده و مهم نیست که مک کانل چه بازی هایی را بخواهد بسازد. این چیزی است که مجلس سنا هرگز نمی‌تواند کاری برای پاک کردنش انجام دهد. این مصاحبه پلوسی در حالی است که وی همچنان ارجاع مفاد استیضاح ترامپ به مجلس سنا را به تاخیر می‌اندازد و این مساله با انتقاد شدید رئیس جمهور آمریکا و سناتورهای جمهوریخواه روبرو شده است. مجلس نمایندگان آمریکا پیش از این به استیضاح ترامپ رای مثبت داده است. پلوسی افزود: به تاخیر انداختن مفاد استیضاح ترامپ به مجلس سنا تنها با هدف اعمال فشار بر سناتورهای جمهوریخواه است تا تضمین دهند یک محاکمه عادلانه علیه ترامپ انجام خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، شبکه خبری «ای بی سی نیوز» استرالیا از اعزام یک ناو این کشور به همراه ۲۰۰ ملوان نیروی دریایی ارتش به آبهای خلیج فارس خبر داد. براساس این گزارش، ناو «اچ ام ای اس توومبا» روز دوشنبه حرکت خود را آغاز می‌ند و به مدت شش ماه در این ماموریت در تنگه هرمز خواهد بود. بیشتر بخوانید: استقبال ریاض از اعزام نیروی دریایی ژاپن به منطقهاین ناو کلاس ANZAC به ائتلاف دریایی آمریکا خواهد پیوست که به بهانه تهدید ایران با حضور چند کشور معدود در خلیج فارس تشکیل شده است. شبکه‌ای بی سی به نقل از منابعی گزارش داد که این ناو ممکن است در صورت نیاز به دیگر نقاط منطقه نیز اعزام شود. پیش بینی شده است این ناو استرالیایی بعد از چهار شبانه روز به منطقه غرب آسیا وارد شود و ماموریت آن تا ماه جولای ادامه خواهد داشت.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شبکه خبری «ای بی سی نیوز» استرالیا از اعزام یک ناو این کشور به همراه ۲۰۰ ملوان نیروی دریایی ارتش به آبهای خلیج فارس خبر داد. براساس این گزارش، ناو «اچ ام ای اس توومبا» روز دوشنبه حرکت خود را آغاز می‌ند و به مدت شش ماه در این ماموریت در تنگه هرمز خواهد بود. این ناو کلاس ANZAC به ائتلاف دریایی آمریکا خواهد پیوست که به بهانه تهدید ایران با حضور چند کشور معدود در خلیج فارس تشکیل شده است. شبکه‌ای بی سی به نقل از منابعی گزارش داد که این ناو ممکن است در صورت نیاز به دیگر نقاط منطقه نیز اعزام شود. پیش بینی شده است این ناو استرالیایی بعد از چهار شبانه روز به منطقه غرب آسیا وارد شود و ماموریت آن تا ماه جولای ادامه خواهد داشت.
ایرناایرنا1 هفته قبل
با گذشت بیش از یک هفته از شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس ایران توسط نیروهای آمریکایی در بغداد، شبکه‌ ای بی‌سی روز یکشنبه نتایج نظرسنجی از مردم آمریکا را منتشر کرد که در آن اکثر پرسش شوندگان مخالف سیاست‌های ترامپ در مورد ایران هستند. براساس این نظرسنجی، ۵۶ درصد از شهروندان آمریکایی مخالف نوع برخورد ترامپ با ایران هستند و ۵۲ درصد نیز بر این باورند که امنیت آمریکا پس از شهادت سردار سلیمانی کمتر شده است. در نظرسنجی انجام شده ۸۷‌درصد از جمهوریخواهان رفتار ترامپ در مقابل ایران را تایید کرده و ۵۴‌درصد نیز مدعی هستند که پس از شهادت سردار سلیمانی احساس امنیت بیشتری می‌کنند. اما در مقابل ۹۰ درصد از دموکرات‌ها مخالف نوع رفتار ترامپ در قبال ایران بوده و ۸۲ درصد احساس امنیت کمتری پس از انجام انتقام سخت ایران علیه پایگاه‌های آمریکا در عراق می‌کنند. نیروی هوا فضای سپاه پاسداران چهارشنبه گذشته (۱۸ دی ماه) در اقدامی قاطع در پاسخ به جنایت تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و هشت نفر از همرزمان‌شان با چندین موشک زمین به زمین پایگاه آمریکایی عین الاسد در استان الانبار و یک پایگاه دیگر در اربیل را هدف قرار داد، اقدام قاطعی که حتی سامانه‌های پدافند هوایی آمریکایی‌ها نیز نتوانست یک فروند از این موشک‌ها را رهگیری نماید و این امر سبب شد، از این استیصال به عنوان پوچی هیمنه آمریکا یاد شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه‌ای بی سی نیوز؛ طبق نظرسنجی جدیدی که توسط شبکه‌ ای بی سی نیوز و موسسه نظرسنجی ایپسوس انجام شده است در هفته‌ای که تنش با ایران افزایش یافت و گمانه زنی‌هایی درباره روند استیضاح رئیس جمهور آمریکا در سنا مطرح بود، اکثر آمریکایی‌ها با عملکرد ترامپ در برخورد با ایران مخالفند و کمتر احساس امنیت می‌کنند. این نظرسنجی نشان می‌دهد ۵۷ درصد از افراد مستقل و ۵۶ درصد از آمریکایی‌ها عملکرد ترامپ در برخورد با ایران را تایید نمی‌کنند. در خصوص نتیجه حمله هوایی آمریکا در عراق و کشته شدن سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و مرد قدرتمند ایران، ۵۱ درصد از افراد مستقل و ۵۲ درصد از آمریکایی‌ها گفته‌اند بعد از این اتفاق احساس امنیت کمتری می‌کنند. این درحالیست که ۸۷ درصد از جمهوریخواهان برخورد ترامپ با ایران را تایید کردند و ۹۰ درصد از دموکرات‌ها مخالفت خود را در این مورد ابراز کردند. در این نظرسنجی ۹۴ درصد از دموکرات‌ها و ۵۲ درصد از جمهوریخواهان درباره احتمال ورود آمریکا به جنگی دیگر در خاورمیانه ابراز نگرانی کرده‌اند، ۷۲ درصد از افراد مستقل و ۷۳ درصد از آمریکایی‌ها هم گفته‌اند درباره بروز جنگی جدید نگران هستند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به نظر این روزنامه نویس، مطالعه تاریخ به ویژه تاریخ جهان، فهم جغرافیا و اندکی ریاضی برای شخصی که روابط بین الملل خوانده بود، ضرورت دارد. وی مقاله‌ای هم درباره کتاب تاریخ جنگ پلوپونزی نوشت که در جهان کتاب به چاپ رسید. همچنین وی یکی از سه مترجم کتاب «عقاب در ماه نشست» نیز بود. شیفته روزنامه‌نگاری و سیاست خارجی بود، هیچ‌چیز به اندازه‌ گفتن و نوشتن درباره روزنامه‌نگاری، او را به شوق نمی‌آورد. شخصیت، رفتار، منش، سواد و برخورد کاری فرهمند برای جامعه ما می‌توانست یک الگو باشد که متاسفانه از دست رفت.
ایرناایرنا1 هفته قبل
شبکه خبری ای بی سی استرالیا امروز در این زمینه گزارش داد: اعضای کمیته امنیت ملی استرالیا نیز دراین زمینه تشکیل جلسه خواهند داد. شبکه‌ای بی سی نوشت: موریسون درپی حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عراق اعلام کرد که تمامی نیروهای نظامی استرالیا و کارمندان سفارت در سلامت هستند. شبکه‌ای بی سی استرالیا افزود: موریسون پس از ترور ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی توسط نظامیان آمریکا، روز سه شنبه در مورد عملیات در عراق با ترامپ گفت وگو کرده بود. ای بی سی نوشت: درحال حاضر ۳۰۰ نفر از نیروهای نظامی و کارکنان دیپلماتیک استرالیا در عراق به سر می‌برند که اکثر آنها بیشتر برای آموزش ارتش عراق کار می‌کنند. اسکات موریسون روز چهارشنبه اعلام کرد که تمام اتباع استرالیایی در عراق در سلامت کامل به سر می‌برند اما نیروهای نظامی در وضعیت هوشیاری بالا قرار دارند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
مشاور امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد: آمریکا همچنان کره شمالی را برای آنچه «هدیه کریسمس» به آمریکا وعده داده، تحت نظر دارد. وی افزود: شاید اون در این خصوص تجدیدنظر کرده، به هر حال ما باید منتظر بمانیم و ببینیم چه پیش می‌آید. ما با دقت، شرایط و تحرکات کره شمالی را تحت نظر داریم بدون شک این وضعیتی است که همه ما را نگران کرده است. اوبراین درباره پیامدهای ادامه آزمایش‌های موشکی و اتمی کره شمالی گفت: من نمی‌خواهم درباره آنچه که رخ خواهد داد گمانه‌زنی کنم. با تعلیق مذاکرات اتمی کره شمالی و آمریکا پیونگ یانگ اعلام کرده است آمریکا هدیه کریسمس خود را انتخاب خواهد کرد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در نشست حزب حاکم کارگران خواستار «اقدامات مثبت و تهاجمی» برای تضمین تمام و کمال حق حاکمیت و امنیت این کشور شد. وی در این راستا به وظایف حوزه‌های روابط خارجی، صنایع نظامی و نیروهای مسلح کره شمالی اشاره کرد و بدون ذکر جزییات بیشتر درباره «اقدامات تهاجمی» صحبت کرد. خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرده این نشست همچنان ادامه خواهد داشت. چند روز پیش پیونگ یانگ اعلام کرد این کاملا به واشنگتن بستگی دارد که تصمیم بگیرد «هدیه کریسمسی» که قرار است دریافت کند چه باشد. این موضع گیری کره شمالی این گمانه زنی را افزایش داد که احتمالا منظور از پیونگ یانگ پرتاب یک موشک بالستیک قاره پیما باشد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 هفته قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، رابرت ا برایان مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه‌ای بی سی به کره شمالی هشدار داد ایالات متحده «ابزارهای زیادی در جعبه ابزار» خود برای پاسخ به آنچه وی اقدام تحریک آمیز پیونگ یانگ خواند، در اختیار دارد. کره شمالی با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۹ و ضرب الاجلی که کیم جونگ اون رهبر این کشور برای آمریکا مشخص کرده بود فشارها بر کاخ سفید را افزایش داده است. چند روز پیش پیونگ یانگ اعلام کرد این کاملا به واشنگتن بستگی دارد که تصمیم بگیرد «هدیه کریسمسی» که قرار است دریافت کند چه باشد. این موضع گیری کره شمالی این گمانه زنی را افزایش داد که احتمالا منظور از پیونگ یانگ پرتاب یک موشک بالستیک قاره پیما باشد. خبرگزاری یونهاپ نوشته است: کریسمس گذشت بدون «هدیه» اما مقامات کره جنوبی و آمریکا همچنان کاملا هوشیار هستند چرا که هنوز امکان دارد اتفاقی بیافتد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رابرت ا برایان مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه‌ای بی سی به کره شمالی هشدار داد ایالات متحده «ابزارهای زیادی در جعبه ابزار» خود برای پاسخ به آنچه وی اقدام تحریک آمیز پیونگ یانگ خواند، در اختیار دارد. کره شمالی با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۹ و ضرب الاجلی که کیم جونگ اون رهبر این کشور برای آمریکا مشخص کرده بود فشارها بر کاخ سفید را افزایش داده است. چند روز پیش پیونگ یانگ اعلام کرد این کاملا به واشنگتن بستگی دارد که تصمیم بگیرد «هدیه کریسمسی» که قرار است دریافت کند چه باشد. این موضع گیری کره شمالی این گمانه زنی را افزایش داد که احتمالا منظور از پیونگ یانگ پرتاب یک موشک بالستیک قاره پیما باشد. خبرگزاری یونهاپ نوشته است: کریسمس گذشت بدون «هدیه» اما مقامات کره جنوبی و آمریکا همچنان کاملا هوشیار هستند چرا که هنوز امکان دارد اتفاقی بیافتد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
نامزد ریاست جمهوری از حزب دموکرات آمریکا هشدار داد، استیضاح دونالد ترامپ در نهایت باعث افزایش شانس او برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ خواهد شد. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، تولسی گبرد، نامزد ریاست جمهوری از حزب دموکرات آمریکا و از نماینده‌های دموکرات مجلس نمایندگان این کشور در مصاحبه‌ با شبکه‌ای. بی. سی نیوز گفت: معتقدم استیضاح دونالد ترامپ متاسفانه تنها او را بیشتر جسور می‌کند، تعداد حامیان او را افزایش می‌دهد و در نتیجه احتمال انتخاب شدن مجدد او به ریاست جمهوری را نیز بیشتر می‌کند و از آن طرف دورنمای تصاحب بسیاری از کرسی‌های مجلس نمایندگان توسط جمهوریخواهان را هم تقویت می‌کند. او ادامه داد، جدا نگران دورنمای رسیدن ترامپ به دومین دور ریاست جمهوری بوده و به گفته او این اتفاق سبب وارد آمدن «آسیبهای پایدار» به کلیت کشور آمریکا خواهد شد. گبرد ماه اکتبر اعلام کرده بود، به دنبال نامزدی مجدد برای کرسی مجلس نمایندگان نخواهد رفت زیرا تصمیم گرفته تمامی انرژی خود را صرف کاندیداتوری‌اش برای ریاست جمهوری از حزب دموکرات کند. انتهای پیام
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
فردی که روز جمعه با تیراندازی در پایگاه نیروی هوایی پنساکولا در ایالت فلوریدای آمریکا سه تن را به کشتن داد پیش از این اقدام پیام هایی خصمانه بر ضد ایالات متحده منتشر کرده بود. به گزارش یورونیوز، گروه مامور به نظارت بر فعالیت گروه‌های جهادی در ایالات متحده آمریکا موسوم به اس آی تی ای SITE روز شنبه با اعلام این مطلب از انتشار مجموعه توییت هایی توسط مظنون به تیراندازی در پایگاه نیروهای هوایی ایالت فلوریدا پرده برداشت که در آن آمریکا به عنوان نماد شر و بدی معرفی شده است. فرد مهاجم که یک شهروند عربستانی است و نام وی محمد الشمرانی اعلام شده با نشر پیامی در شبکه اجتماعی توییتر آمریکا را مظهر شر معرفی کرده و نوشته است: «من مخالف شر و آمریکا هستم که در کل به یک کشور شرور تبدیل شده است.» این تبعه عربستان که به عنوان دانشجوی هوانوردی در پایگاه نظامی پنساکولا مشغول به تحصیل بود در ادامه پیام خود خطاب به مردم و مقامات آمریکا آورده است: «من با شما فقط به خاطر اینکه آمریکایی هستید دشمنی ندارم، من به دلیل آزادی هایی که در کشور شما هست از شما نفرت ندارم، ‌ از شما متنفرم زیرا شما همچنان به طرق گوناگون از جنایت نه تنها بر ضد مسلمانان بلکه بر ضد بشریت حمایت می‌کنید، آن را تامین مالی می‌کنید و خود نیز دست به ارتکاب آن می‌زنید.» به گزارش شبکه‌ای بی سی محققان این پرونده در حال بررسی هستند تا مشخص شود آیا عامل تیراندازی در پایگاه نیروی هوایی پنساکولا خود این پیام را نگاشته و منتشر کرده و یا وی جمله‌ای از اسامه بن لادن، ‌ رهبر سابق شبکه القاعده را نقل قول کرده است. در جریان تیراندازی این فرد عربستانی که در یکی از سالن‌های درسی مجموعه آموزشی پایگاه نیروی هوایی پنساکولا انجام شد علاوه بر کشته شدن ۴ نفر، هشت تن از جمله دو افسر پلیس نیز زخمی شدند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
سایت شبکه‌ای بی سی نیوز؛ پلیس نیواورلئان اعلام کرد تیراندازی بعد از مسابقه سالانه فوتبال بین دو کالج در نیواورلئان رخ داد. حال دو تن از زخمی‌ها وخیم گزارش شده است. پلیس اعلام کرد یک نفر را بازداشت کرده، اما هنوز مشخص نیست این فرد در تیراندازی دست داشته است یا خیر؟. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا وسیما به نقل از
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
شبکه‌ای بی سی نیوز گزارش داده است که فیلم‌ها و صداهای ضبط شده توسط «لیو پارناس» یکی از دو فرد نزدیک و مرتبط با جولیانی در اختیار کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا قرار گرفته است. کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان مسئولیت تحقیقات مربوط به پرونده اوکراین و استیضاح ترامپ را بر عهده دارد. وکیل پارناس در این باره گفت: موکل من بارها به طور علنی آمادگی خود را برای همکاری در جریان تحقیقات این پرونده اعلام کرده و اطلاعات مهمی را در اختیار کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان قرار داده است. دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را آغاز کرده‌اند. اگر مجلس نمایندگان آمریکا در نهایت رای به استیضاح ترامپ بدهد، مجلس سنا که در اختیار جمهوریخواهان است احتمالا محاکمه‌ای را آغاز خواهد کرد که در نهایت می‌تواند منجر به برکناری ترامپ از قدرت شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
نتایج نظرسنجی شبکه‌ای بی سی نیوز نشان می‌دهد، ۷۰ درصد از پرسش شوندگان آمریکایی بر این باورند که ترامپ در پرونده اوکراین گیت و تخریب «جو بایدن» معاون پیشین رییس جمهوری آمریکا مقصر است. شبکه‌ای بی سی نیوز سه شنبه گفت، در این نظرسنجی همچنین ۲۱ درصد اعلام کرده‌اند که موضوع استیضاح ترامپ را دنبال نمی‌کنند. نظرسنجی دیگری که نتایج آن را دانشگاه «هاروارد کندی» منتشر کرده نشان می‌دهد اکثر جوانان امریکایی با استیضاح ترامپ و برکناری او از ریاست جمهوری موافق هستند. بر اساس این نظر سنجی، ۲۷ درصد از کل رای‌دهندگان جوان و ۲۸ درصد از رای‌دهندگان احتمالی جوان نیز با استیضاح و برکناری ترامپ از ریاست جمهوری مخالفت کردند. این گزارش می‌افزاید، گروه باقی مانده (در این نظر سنجی) نیز در دسته کسانی که گزینه‌های «نمی‌دانم»، «اهمیتی نمی‌دهم» قرار گرفته و یا از پاسخ به پرسش درباره استیضاح ترامپ خودداری کردند.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
به گزارش شبکه‌ای بی سی نیوز، انتظار می‌رود که پاتریک روز جمعه این هفته در مراسمی رسمی تصمیم خود برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را علنی کند. انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا برای سوم نوامبر سال ۲۰۲۰ مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برنامه‌ریزی شده تا پنجاه و نهمین انتخابات چهار سال یک بار ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا برای انتخاب رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا به همراه معاون او برگزار شود. در صورتی که هیچ نامزدی نتواند حداقل ۲۷۰ رأی انتخاباتی برای برنده شدن در این انتخابات به دست آورد، مجلس نمایندگان ایالات متحده رئیس‌جمهوری را انتخاب خواهد کرد و سنای ایالات متحده معاون رئیس‌جمهوری را برمی‌گزیند. احتمال دارد که مجموعه‌ای از انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری در طی ۶ ماه اول سال ۲۰۲۰ برگزار شود. روند نامزدی در انتخابات آمریکا غیرمستقیم است، به این شکل که رای‌دهندگان به فهرستی از نامزدهای حزبی برای ارائه به کنوانسیون رأی می‌دهند، و در کنوانسیون نامزد منتخب حزب برای ریاست جمهوری انتخاب می‌شود.
فراروفرارو2 ماه قبل
دونالد ترامپ گفت: ایالات متحده با وجود کم کردن حضور نظامی خود در منطقه، قصد دارد کنترل مناطق نفتی در شمال شرقی سوریه را حفظ کند. ژنرال مارک میلر رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هفته گذشته در مصاحبه با شبکه‌ای بی سی گفت: اگرچه هدف نهایی، کم کردن حضور نظامی آمریکا در سوریه است، اما با این وجود برای ادامه عملیات علیه گروه داعش تعدادی کمی از نیرو‌های آمریکا در سوریه همچنان باقی خواهند ماند. رئیس جمهوری آمریکا در ماه‌های گذشته با اعلام عقب نشینی نظامیان آمریکایی از شمال سوریه، گفت: وقت آن رسیده که آمریکا از سوریه خارج شود. قرار بود نیرو‌های آمریکایی برای انجام ماموریت شان تنها ۳۰ روز در سوریه باشند، اما این حضور چندین سال به طول انجامید. آمریکا دارای ۱۹ پایگاه و نزدیک به ۶ هزار نیروی نظامی در مناطق شرق سوریه است که از سال ۱۳۹۴ به صورت غیرقانونی وارد این مناطق شده‌اند.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا با تکرار مواضع دولت کشورش درباره رویدادهای اخیر در روابط واشنگتن و تهران، درباره مسائلی از جمله برنامه هسته‌ای و سرنگونی پهپاد این کشور در خلیج فارس اظهاراتی مطرح کرد. مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در گفت‌وگو با شبکه‌ای. بی. سی، در باره اقدامات جدید ایران در برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی، گفت: ایران از زمان انقلاب سال ۱۹۷۹ یک چالش برای آمریکا بوده است. ما امیدواریم که اقدامات دیپلماتیک به حل شدن مسئله تولید تسلیحات هسته‌ای با ایران کمک کند. دولت کشور ما تصمیم گرفته است که در این مقطع، واکنش نظامی انجام ندهد اما ما این پتانسیل را داریم. بستگی دارد که مقیاس و نوع تحریکات و تهدیدات ایران به ویژه علیه منافع آمریکایی و منافع متحدان ما در منطقه چه باشد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز یکشنبه گفت: کمتر از ۱۰۰۰ نظامی آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند تا ماموریت مقابله با تروریست‌های داعش را ادامه دهند. وی در مصاحبه با شبکه‌ای بی سی افزود: تعداد نظامیان آمریکایی در سوریه کم خواهد بود ولی ماموریت تغییری نخواهد کرد، ماموریت آنها شکست داعش خواهد بود. قطعا کمتر از ۱۰۰۰ نظامی آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند و این رقم حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر خواهد بود. مارک میلی مدعی شد: حضور آمریکا در سوریه مهم و لازم است تا مطمئن شود که گروه تروریستی داعش مجددا قدرت نخواهد یافت، آن هم پس از یورش ماه گذشته ارتش آمریکا که منجر به مرگ ابوبکر البغدادی سرکرده این گروه تروریستی شد. وی اظهار داشت: هنوز تعدادی از تروریست‌های داعش در منطقه حضور دارند و تا زمانی که فشار وجود دارد و توجه و تمرکز روی این گروه تروریستی هست، بنابر این احتمال قدرت گرفتن مجدد داعش وجود دارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
ژنرال «مارک میلر» در مصاحبه با شبکه‌ای بی سی گفت: اگرچه هدف نهایی کاهش حضور نظامی آمریکا در سوریه است، اما برای ادامه عملیات علیه داعش تعداد کمی از نیروهای آمریکا در سوریه همچنان باقی خواهند ماند. میلر همچنین با اشاره به سخنان اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا در مورد خروج یکهزار نیروی ایالات متحده از سوریه گفت: به رغم سخنان رئیس جمهوری نیروهای آمریکا همچنان در منطقه خواهند ماند. رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا افزود: نیروهای داعش هنوز در سوریه حضور دارند و با توجه به شرایط کنونی منطقه احتمال بسیاری وجود دارد که نیروهای داعش بتوانند فرصت بازگشت دوباره را فراهم کنند. رئیس جمهوری آمریکا در ماه‌های گذشته با اعلام عقب نشینی نظامیان این کشور از شمال سوریه، گفت: وقت آن رسیده که ایالات متحده از سوریه خارج شود. قرار بود نیروهای آمریکایی برای انجام ماموریت شان تنها ۳۰ روز در سوریه باشند، اما این حضور چندین سال به طول انجامید.
ایلناایلنا2 ماه قبل
ژنرال آمریکایی اعلام کرد که ۵۰۰ تا ۶۰۰ سرباز این کشور در سوریه باقی خواهند ماند. به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ سرباز آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند. ژنرال مارک میلی در پاسخ به شبکه‌ای بی سی گفت: «کمتر از هزار، احتمالا حدود ۵۰۰ یا چیزی حدود ۶۰۰، تقریبا در همین تعداد. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا هم‌زمان با عملیات ترکیه در شمال شرقی سوریه علیه نیروهای کرد از خروج ارتش آمریکا از سوریه خبر داد. ایالات متحده اعلام کرده بود که همچنان در مناطق نفت‌خیز شرق سوریه باقی خواهد ماند و به کردهای محلی برای کنترل این مناطق کمک خواهد کرد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در جریان سفر سال ۲۰۱۷ اردوغان به آمریکا سرویس مخفی این کشور و محافظان اردوغان با یکدیگر درگیر شدند و این علاوه بر درگیری بود که در نزدیکی سفارت ترکیه در واشنگتن رخ داد. بنا بر اعلام شبکه‌ای بی سی، نوار ویدئویی که سال ۲۰۱۷ در اینترنت قرار گرفت درگیری خشونت آمیز بین هواداران و مخالفان سفر اردوغان را نشان می‌دهد که نیرو‌های امنیت دیپلماتیک ترکیه نیز در این درگیری حضور داشتند. به دنبال این درگیری که در نزدیکی سفارت ترکیه روی داد، پلیس واشنگتن مجبور به مداخله شد. خبرگزاری آناتولی ترکیه در آن زمان اعلام کرد محافظان اردوغان و پلیس ترکیه در این درگیری حضور داشتند، اما سفارت ترکیه در واشنگتن در این زمینه اظهارنظری نکرد. این سفارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد معترضان با تحریک خشونت آمیز آمریکایی‌های ترک تبار که برای سفر رئیس جمهور آماده شده بودند موجب بروز این خشونت شدند. بنا بر گزارش‌ها، این تنها ماجرای آن روز نبود و اتفاقات متعددی رخ داد. برخی مدعی شدند تیم امنیت دیپلماتیک ترکیه در تلاش برای حمله به معترضان در خاک آمریکا در جریان سفر سال ۲۰۱۷ وی به این کشور برآمد. بنا بر اعلام سرویس مخفی آمریکا، ماموران امنیتی ترکیه بار‌ها به معترضان در نزدیکی سفارت این کشور حمله کرده‌اند و در یک مورد یکی از ماموران با خارج شدن از خودرو حامل مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در تلاش برای حمله به یک معترض زن برآمد که در کنار خیابان ایستاده بود. بنا بر گزارش نشریه هیل، سرویس مخفی آمریکا بیش از دوازده مامور امنیتی ترکیه را مسبب بروز خشونت در خاک آمریکا بازداشت کرد. ماموران امنیتی ترکیه، سرویس مخفی آمریکا را مسئول این درگیری‌ها اعلام کردند و چاووش اوغلو آشکارا از ماموران آمریکایی به خاطر آنچه وی اقدامات خشونت آمیز آن‌ها خواند انتقاد کرد.

به انتهای لیست رسیدید