شبکه بی بی سی

شبکه بی بی سی

چرخانچرخان18 ساعت قبل
برنامه محبوب و خودرویی تاپ گیر (تخت گاز) در ۲۶ ژانویه ۲۰۲۰ قرار است به تلویزیون بازگردد و شبکه بی بی سی نیز در همین رابطه، تیزری را منشتر ساخته است که در آن خودروهای جدید این فصل جدید را به زیبایی به نمایش می‌گذارد. همچنین در این تیزر جدید می‌توانیم شاهد مقایسه بین استون مارتین DB۱۱ و بنتلی Continental و پورشه ۹۱۱ باشیم. این ویدئو همچنین یک آریل اتم، بی ام و M۸ کامپتیشن و یک پورشه تایکان را نیز به نمایش می‌گذارد. سپس یک فورد موستانگ و همچنین یک سوبارو ایمپرزا ژاپنی نیز در این ویدئو به چشم می‌آید. البته مهمترین و شاید جذاب‌ترین شاخصه‌ای که می‌توانیم در این ویدئو مشاهده کنیم، خودروی فولکس واگن ID. R.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت۲۴-اعتراضات ضددولتی در کلمبیا روز گذشته بار دیگر در این کشور از سرگرفته شد و با مداخله نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و دستکم چهار تن زخمی شدند. غیرنظامیان کلمبیا در نوامبر ۲۰۱۹ (اواخر آذرماه) برای اولین بار، در اعتراض به عملکرد دولت «ایوان دوکه» رئیس‌جمهور کلمبیا و فساد در این کشور تظاهرات خود را آغاز کردند. از زمان آغاز اعتراضات در کلمبیا در تاریخ ۲۱ نوامبر (۳۰ آذرماه) تاکنون، چهارنفر در اعتراضات جان خود را از دست داده‌اند و حدود ۵۰۰ تن نیز زخمی شده‌اند. در ماه نوامبر و در پی تشدید اعتراضات ضددولتی در کلمبیا، دوکه به مردم کشورش وعده آغاز یک گفت‌وگوی ملی درباره سیاست‌های اجتماعی را داد که تاکنون عملی نشده است. بنا به گزارش شبکه بی بی سی، اعتراضات در کلمبیا در پی موج اعتراضات در بولیوی، شیلی و اکوادور شدت گرفت و مخالفان دولت به فساد و سیاست ریاضت اقتصادی اعتراض دارند.
فارسفارس3 روز قبل
اعتراضات ضددولتی در کلمبیا روز گذشته بار دیگر در این کشور از سرگرفته شد و با مداخله نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و دستکم چهار تن زخمی شدند. بنا به گزارش خبرگزاری «دویچه‌وله»، تظاهرات ضددولتی بار دیگر روز گذشته (سه‌شنبه) در خیابان‌های کلمبیا از سرگرفته شد که با ورود نیروهای امنیتی و درگیری آنها با معترضان به خشونت تبدیل شد. از زمان آغاز اعتراضات در کلمبیا در تاریخ ۲۱ نوامبر (۳۰ آذرماه) تاکنون، چهارنفر در اعتراضات جان خود را از دست داده‌اند و حدود ۵۰۰ تن نیز زخمی شده‌اند. در ماه نوامبر و در پی تشدید اعتراضات ضددولتی در کلمبیا، دوکه به مردم کشورش وعده آغاز یک گفت‌وگوی ملی درباره سیاست‌های اجتماعی را داد که تاکنون عملی نشده است. بنا به گزارش شبکه بی بی سی، اعتراضات در کلمبیا در پی موج اعتراضات در بولیوی، شیلی و اکوادور شدت گرفت و مخالفان دولت به فساد و سیاست ریاضت اقتصادی اعتراض دارند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
انتصاب «تونی هال» به عنوان مدیر کل این شبکه در سال ۲۰۱۲ پس از استعفای «جورج انتویستل» انجام شد. اختلاف نظر در دستمزدها، تعصب سیاسی، تنوع و مجوز برنامه‌های تلویزیونی از دلایل کناره گیری «تونی هال» بوده است. «هال» به تازگی در طرحی اعلام کرده بود که تا سال ۲۰۲۷ حداقل دو سوم کارمندان «بی بی سی» باید در خارج از شهر لندن مستقر شوند. «تونی هال» که هم اکنون ۶۸ سال دارد در سال ۱۹۷۳ به عنوان کارآموز در اتاق خبر «بلفاست» وارد «بی بی سی» شد. «بانی گرر»، از روزنامه نگاران انگلیس می‎گوید که «شبکه بی بی سی دوران سختی را پشت سر می‌گذارد.» انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
ترامپ، پمپئو، هوک و … بار‌ها و به کرات به صحنه آمدند و با حربه تحریم، تحمیل مذاکره به ایران را دنبال کردند. البته این سناریوی آمریکایی‌ها یک پیوست رسانه‌ای و عملیات روانی هم دارد و آن فضاسازی‌هایی است که می‌کوشد ایران اسلامی را ناامن جلوه دهد. بنابراین مشکل آمریکایی‌ها این است که در معادلات خود یک جریانی را در داخل ایران ملاک قرار داده‌اند که روش و منطق آن‌ها با مردمی که ایام الله تشییع ده‌ها میلیونی حاج قاسم را می‌آفرینند فاصله‌ها دارد. اشتباه بعدی و مهلک آمریکایی‌ها هم ترور حاج قاسم سلیمانی بود که برای همیشه فاتحه مذاکره با آمریکا خوانده شد. چراکه ده‌ها میلیون ایرانی حاضر نیستند ایران با قاتل حقیر و خبیث حاج قاسم مذاکره داشته باشد؛ و به قول حضرت آقا؛ «جنتلمن‌های پشت میز مذاکره همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند.»
همشهریهمشهری1 هفته قبل
این طبیعت‌شناس ۹۳ ساله، از پروژه جدید خود به عنوان گواهی بر تغییراتی که بحران تغییرات اقلیمی در زمین ایجاد کرده یاد کرد و افزود فعالیت‌های بشر سیاره زمین را به زوال خواهد برد. این نخستین باری نیست که «‌اتنبرو» ‌ درباره بحران تغییرات اقلیمی سخن می‌گوید؛ این مستندساز پیش‌تر در قالب مستندهای دیگری از جمله مستند «تغییرات اقلیمی» ‌ از شبکه «‌بی بی سی وان» ‌ و «سیاره ما» ‌ از «نتفلیکس» به بحران تغییرات اقلیمی پرداخته بود. این مستند هم‌زمان با سالی تاریخی در حوزه بحران محیط‌زیستی و تصمیمات بحث‌برانگیز رهبران‌جهان درباره محیط‌زیست و تغییرات اقلیمی است.» «‌باتفایلد» معتقد است از آنجایی که «اتنبرو» در این مستند به دنبال راه‌حل‌های بالقوه برای حل معضل بحران تغیرات اقلیمی است، این مستند امید را به مخاطب القا می‌کند. با توجه به «‌هالیوود نیوز» ‌، مستند جدید «‌اتنبرو» شانزدهم آوریل روی پرده‌های سینما خواهد رفت. «اتنبرو» ‌ جوایز و عناوین افتخاری متعددی دریافت کرده است که از میان آن‌ها می‌توان به نشان شوالیه و جایزه بفتا اشاره کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
«دیوید اتنبرو» - طبیعت‌شناس مشهور انگلیسی درقالب مستند جدید خود خطرهای قریب‌الوقوع ناشی از بحران تغییرات اقلیمی که انسان‌ها مسبب آن شده‌اند را مورد انتقاد قرار می‌دهد. این نخستین باری نیست که «‌اتنبرو» ‌ درباره بحران تغییرات اقلیمی سخن می‌گوید؛ این مستندساز پیش‌تر در قالب مستندهای دیگری از جمله مستند «تغییرات اقلیمی» ‌ از شبکه «‌بی بی سی وان» ‌ و «سیاره ما» ‌ از «نتفلیکس» به بحران تغییرات اقلیمی پرداخته بود. این مستند هم‌زمان با سالی تاریخی در حوزه بحران محیط‌زیستی و تصمیمات بحث‌برانگیز رهبران‌جهان درباره محیط‌زیست و تغییرات اقلیمی است.» «‌باتفایلد» معتقد است از آنجایی که «اتنبرو» در این مستند به دنبال راه‌حل‌های بالقوه برای حل معضل بحران تغیرات اقلیمی است، این مستند امید را به مخاطب القا می‌کند. با توجه به «‌هالیوود نیوز» ‌، مستند جدید «‌اتنبرو» شانزدهم آوریل روی پرده‌های سینما خواهد رفت. «اتنبرو» ‌ جوایز و عناوین افتخاری متعددی دریافت کرده است که از میان آن‌ها می‌توان به نشان شوالیه و جایزه بفتا اشاره کرد.
فارسفارس1 هفته قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد که سفیر این کشور در تهران برای انجام برخی گفت‌وگو به انگلیس رفته و مجددا به تهران بازمی‌گرددبه گزارش گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه انگلیس تأکید کرد که «راب مک ایر» سفیر انگلیس در تهران که مدتی پیش به دلیل حضور در تجمع غیرقانونی در تهران برای مدت اندکی بازداشت شده بود و هم‌اکنون برای انجام برخی گفت‌وگوها به لندن رفته، به تهران بازمی‌گردد. روزنامه انگلیسی «ایندپندنت» گزارش کرد، یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه انگلیس در خصوص سفیر راب مک ایر به لندن گفت که سفر وی «مدتی است که برنامه‌ریزی شده است» و وی قصد بازگشت به تهران را دارد. صبح امروز (چهارشنبه)، یک خبرنگار شبکه «بی بی سی» در صفحه توییتر خود به نقل از منابعی در وزارت خارجه انگلیس تایید کرد که راب مک ایر سفیر لندن در تهران به لندن بازگشته است. از طرف دیگر برخی منابع ایرانی امروز گزارش دادند که سفیر انگلیس در تهران شب گذشته ایران را به مقصد لندن ترک کرده است. مک ایر اخیرا به دلیل حضور در یک تجمع غیرقانونی در تهران از سوی پلیس ایران بازداشت شده بود.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از پیشنهاد «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس برای جایگزین شدن «توافق برجام» با «توافق ترامپ» استقبال کرد. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ترامپ سه‌شنبه شب در پیامی توئیتری نوشت: «بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس گفته است «باید توافق ایران را با توافق ترامپ جایگزین کنیم». من موافقم!» جانسون روز سه‌شنبه در مصاحبه‌ای با شبکه بی بی سی از «جایگزینی توافق هسته‌ای فروپاشیده» با یک توافق جدید حمایت کرد و گفت جایگزینی این توافق با «توافق ترامپ» می‌تواند یک پیشرفت رو به جلو باشد (جزئیات بیشتر). به نوشته پایگاه «بلومبرگ»، این اولین بار نیست که چنین مواضعی از بوریس جانسون دیده میشود. با پیروزی بوریس جانسون در انتخابات پارلمانی اخیر انگلیس، لندن در ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.
فارسفارس1 هفته قبل
رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی توئیتری از پیشنهاد نخست‌وزیر انگلیس درخصوص جایگزینی توافق برجام با «توافق ترامپ» استقبال کرد. استقبال ترامپ از پیشنهاد جانسون درخصوص جایگزینی برجام با «توافق ترامپ» به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از پیشنهاد «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس برای جایگزین شدن «توافق برجام» با «توافق ترامپ» استقبال کرد. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ترامپ سه‌شنبه شب در پیامی توئیتری نوشت: «بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس گفته است «باید توافق ایران را با توافق ترامپ جایگزین کنیم». من موافقم!» جانسون روز سه‌شنبه در مصاحبه‌ای با شبکه بی بی سی از «جایگزینی توافق هسته‌ای فروپاشیده» با یک توافق جدید حمایت کرد و گفت جایگزینی این توافق با «توافق ترامپ» می‌تواند یک پیشرفت رو به جلو باشد (جزئیات بیشتر). به نوشته پایگاه «بلومبرگ»، این اولین بار نیست که چنین مواضعی از بوریس جانسون دیده میشود.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
رئیس‌جمهور آمریکا از اظهارات دیروز نخست‌وزیر انگلیس مبنی بر جایگزین کردن توافق هسته‌ای با توافق «ترامپ» استقبال کرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به گفت‌وگوی دیروز بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس که در آن به توافق هسته‌ای اشاره کرده بود، در صفحه توییترش نوشت: بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس اظهار کرد که‌ «ما باید توافق [هسته‌ای] ایران را با توافق ترامپ جایگزین کنیم». جانسون، روز گذشته در گفت‌وگو با شبکه بی. بی. سی گفته بود: اگر قرار است ما [برجام] را با چیزی جایگزین کنیم، بیایید آن را با یک «توافق ترامپ» جایگزین کنیم. او افزود: رئیس جمهور ترامپ یک توافق‌کننده خیلی خوب است. دولت آمریکا در ماه مه سال ۲۰۱۸ با ادعای ناقص بودن این توافق از آن خارج شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
اروپایی‌ها با فعال کردن مکانیسم حل اختلاف، ممکن است در پی انداختن توپ به زمین ایران باشند. مکانیسم حل اختلاف یکی از سازوکارهای مندرج در متن برجام است که از آن برای حل و فصل اختلافات پیرامون پایبندی اعضا به این توافق استفاده می‌شود. حال، اروپایی‌ها در بیانیه جدید خود می‌گویند این روند برای آن‌ها چاره‌ای جز فعال سازی مکانیسم حل اختلاف و ارجاع نگرانی‌های‌شان به کمیسیون مشترک برجام باقی نگذاشته است. اروپا: استدلال ایران در کاهش تعهدات را قبول نداریمابتدا باید متذکر شد که مکانیسم حل اختلاف با مکانیسم ماشه تفاوت‌هایی دارد؛ در واقع مکانیسم ماشه مرحله نهایی مکانیسم حل اختلاف است و فعال سازی آن عملا به فروپاشی کامل برجام منجر خواهد اشت. اما می‌توان با در نظر گرفتن بیانیه اخیر سران همین تروئیکا که دو روز قبل از فعال سازی مکانیسم حل اختلاف (۱۲ ژانویه) منتشر شد، به این پرسش پاسخ کلی داد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
آلمان، انگلیس و فرانسه با انتشار بیانیه‌ای در بروکسل، مکانیسم حل اختلاف در برجام، موسوم به مکانیسم ماشه را فعال کردند. روزنامه آرمان ملی در گزارشی نوشت: کشورهای اروپایی عضو برجام طی بیانیه‌ای رسما فعال‌سازی «مکانیسم حل اختلاف» را تأیید کردند. اروپا فعلا به سمت مکانیسم ماشه نرفته است و صرفا پرونده را به کمیسیون مشترکی ارجاع داده‌اند که مسئول رسیدگی به اختلاف طرفین است و پس از این مرحله شاید اروپا به سمت مکانیسم ماشه و فعال‌سازی آن برود. این سه کشور روز سه شنبه به اتحادیه اروپا اطلاع خواهند داد که مکانیسم حل اختلاف را فعال می‌کنند. آخرین دوراهیروزنامه اعتماد در همین ارتباط نوشت: فعال شدن مکانیسم حل اختلاف در برجام توسط سه کشور اروپایی توپ را در زمین اروپا قرار داده است.
رکنارکنا1 هفته قبل
براساس گزارش الجزیره، وی در ادامه تاکید کرد که ما نمی‌خواهیم شاهد درگیری بین ایران و آمریکا باشیم. به گزارش اسپوتنیک، نخست وزیر انگلیس که با شبکه بی بی سی مصاحبه می‌کرد از «جایگزینی توافق هسته‌ای فروپاشیده» با یک توافق جدید حمایت کرد و گفت جایگزینی این توافق با «توافق ترامپ» می‌تواند یک پیشرفت رو به جلو باشد. این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که انگلیس و کشورهای اروپایی بارها بر ادامه برجام به عنوان تنها ابزار موثر در موضوع هسته‌ای ایران تاکید کرده‌اند. دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس نیز دوشنبه شب گفته بود که اروپا و آمریکا باید در برابر ایران متحد باشند تا به این کشور پیامی محکم و یکسانی بدهند. وزیر خارجه انگلیس همچنین تهدید کرد لندن بعد از خروج از اتحادیه اروپا نظام تحریمی تازه‌ای تعریف می‌کند تا با آن بتواند تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کند.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
براساس گزارش الجزیره، وی در ادامه تاکید کرد که ما نمی‌خواهیم شاهد درگیری بین ایران و آمریکا باشیم. به گزارش اسپوتنیک، نخست وزیر انگلیس که با شبکه بی بی سی مصاحبه می‌کرد از «جایگزینی توافق هسته‌ای فروپاشیده» با یک توافق جدید حمایت کرد و گفت جایگزینی این توافق با «توافق ترامپ» می‌تواند یک پیشرفت رو به جلو باشد. این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که انگلیس و کشورهای اروپایی بارها بر ادامه برجام به عنوان تنها ابزار موثر در موضوع هسته‌ای ایران تاکید کرده‌اند. دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس نیز دوشنبه شب گفته بود که اروپا و آمریکا باید در برابر ایران متحد باشند تا به این کشور پیامی محکم و یکسانی بدهند. وزیر خارجه انگلیس همچنین تهدید کرد لندن بعد از خروج از اتحادیه اروپا نظام تحریمی تازه‌ای تعریف می‌کند تا با آن بتواند تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
نخست‌وزیر انگلیس درباره تنش بین ایران و آمریکا گفت: مهمترین مساله این است که تنش در منطقه افزایش پیدا نکند، بیایید تنش‌ها را کم کنیم. اعتمادآنلاین| «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به سقوط هواپیمای اوکراینی با بیان اینکه ما نباید دیگر شاهد افزایش تنش در منطقه باشیم، گفت: ایران یک اشتباه وحشتناک مرتکب شد. اینکه عذرخواهی کرده‌اند، نکته خوبی است اما مهم‌تر از همه این است که تنش در منطقه کاهش یابد. به گزارش اسپوتنیک، نخست وزیر انگلیس که با شبکه بی بی سی مصاحبه می‌کرد، از «جایگزینی توافق هسته‌ای فروپاشیده» با یک توافق جدید حمایت کرد و گفت جایگزینی این توافق با «توافق ترامپ» می‌تواند یک پیشرفت رو به جلو باشد. این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که انگلیس و کشورهای اروپایی بارها بر ادامه برجام به عنوان تنها ابزار موثر در موضوع هسته‌ای ایران تاکید کرده‌اند.
فراروفرارو1 هفته قبل
فرارو- کشور‌های اروپایی عضو برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تصمیم به فعال سازی مکانیسم حل اختلاف گرفتند. به گزارش فرارو، شبکه الجزیره در خبری فوری به نقل از رویترز مدعی شد که کشور‌های فرانسه، بریتانیا و آلمان تصمیم گرفتند سازوکار موسوم به مکانیسم حل اختلاف را فعال سازی کنند. همزمان، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا از جایگزین کردن توافق هسته‌ای ایران با «توافق ترامپ» حمایت کرده است. وی در گفتگویی با شبکه بی بی سی از «جایگزینی توافق هسته‌ای فروپاشیده» با یک توافق جدید حمایت کرد و مدعی شد جایگزینی این توافق با «توافق ترامپ» می‌تواند یک پیشرفت رو به جلو باشد. سازوکار حل اختلاف یکی از مکانیسم‌های برجام است که به موجب آن، یکی از طرف‌های توافق هسته‌ای مشکلی را به کمیسیون مشترک برجام (متشکل از ایران، روسیه، چین، آلمان، فرانسه و بریتانیا) ارجاع می‌دهد و سپس اگر مشکل در این کمیسیون حل نشود، به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع خواهد شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت۲۴-نخست وزیر انگلیس درباره تنش بین ایران و آمریکا گفت، مهمترین مساله این است که تنش در منطقه افزایش پیدا نکند، بیایید تنش‌ها را کم کنیم. «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در واکنش به سقوط هواپیمای اوکراینی با بیان اینکه ما نباید دیگر شاهد افزایش تنش در منطقه باشیم گفت: ایران یک اشتباه وحشتناک مرتکب شد. براساس گزارش الجزیره، وی در ادامه تاکید کرد که ما نمی‌خواهیم شاهد درگیری بین ایران و آمریکا باشیم. دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس نیز دوشنبه شب گفته بود که اروپا و آمریکا باید در برابر ایران متحد باشند تا به این کشور پیامی محکم و یکسانی بدهند. وزیر خارجه انگلیس همچنین تهدید کرد لندن بعد از خروج از اتحادیه اروپا نظام تحریمی تازه‌ای تعریف می‌کند تا با آن بتواند تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
نخست وزیر انگلیس درباره تنش بین ایران و آمریکا گفت، مهمترین مساله این است که تنش در منطقه افزایش پیدا نکند، بیایید تنش‌ها را کم کنیم. خبرگزاری فارس: «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در واکنش به سقوط هواپیمای اوکراینی با بیان اینکه ما نباید دیگر شاهد افزایش تنش در منطقه باشیم گفت: ایران یک اشتباه وحشتناک مرتکب شد. براساس گزارش الجزیره، وی در ادامه تاکید کرد که ما نمی‌خواهیم شاهد درگیری بین ایران و آمریکا باشیم. دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس نیز دوشنبه شب گفته بود که اروپا و آمریکا باید در برابر ایران متحد باشند تا به این کشور پیامی محکم و یکسانی بدهند. وزیر خارجه انگلیس همچنین تهدید کرد لندن بعد از خروج از اتحادیه اروپا نظام تحریمی تازه‌ای تعریف می‌کند تا با آن بتواند تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کند.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: فائزه هاشمی این را بداند که وقتی در سفرهای آمریکا و اروپا بود و با بهائیان عکس می‌گرفت، سردار سلیمانی در جبهه‌های نبرد با داعش، خودش را سپر هجوم این قوم خبیث می‌کرد. مهدی وکیل‌پور فعال سیاسی به مصاحبه شب گذشته فائزه هاشمی رفسنجانی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با شبکه بی بی سی فارسی گفت: فائزه هاشمی در شبکه دروغگوی بی بی سی، رهبر معظم انقلاب را آماج شدیدترین انتقادها قرار داده و وضعیت کشور را مانند اواخر دوران شوروی سابق ترسیم کرده است. وی با بیان اینکه «خوابی که خانم فائزه هاشمی در سر می‌پروراند قطعا میسر نخواهد شد»، گفت: فائزه هاشمی بهتر است هر چه سریعتر خط خود را از خط ضد انقلاب و اپوزیسیون و سلطنت طلب خارج از کشور جدا کند و از این پس به شعور مردم ایران توهین نکند. وکیل‌پور ادامه داد: فائزه هاشمی این را بداند که وقتی با آرامش کامل در سفرهای آمریکا و اروپا بود و با بهائیان عکس می‌گرفت حاج قاسم سلیمانی در جبهه‌های نبرد با داعش در عراق و سوریه حضور داشت و خودش را سپر هجوم این قوم خبیث می‌کرد. عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تصریح کرد: فائزه هاشمی باید بداند که هر کسی با آمریکا و انگلیس خبیث همراهی کند قطعا در برابر خون شهدا مسئول است و عاقبت بخیری نخواهد داشت و ایشان بداند که به قول شهید سر افراز حاج قاسم سلیمانی ملت ایران ملتی عاشورایی است.

هنجارشکنی میدانی سلبریتی‌ها به کارگردانی سفیر انگلیس+ فیلم

سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: با انتشار خبر حضور سفیر انگلیس در تجمع روز گذشته مقابل دانشگاه امیرکبیر و تهیه عکس و فیلم از آن و همچنین تحریک و ساماندهی معترضان، موج خبری جدیدی در این باره در فضای رسانه‌ای به راه افتاد. به گزارش سینماپرس، نکته جالب این تجمع حضور سلبریتی‌هایی همچون «جعفر پناهی»، «هدیه تهرانی» و «رضا درمیشیان» و پوشش آنلاین برخی از آن‌ها از هنجارشکنی‌ها در صفحات شخصی‌شان بود. خبر ارتباط هنرمندان با سفارتخانه‌های اروپایی در یک سال گذشته بارها مطرح شده و برخی هنرمندان نیز در جشن تولد ملکه انگلیس در سفارت این کشور حضور پیدا کرده بودند. همچنین چندین سفارت اروپایی نیز میزبان ضیافت افطار برخی هنرمندان نشان‌دار بود. همچنین سال گذشته خبر دستگیری و محکومیت «ارس امیری» به جرم سازماندهی و وساطت میان سفارتخانه‌های خارجی با سلبریتی‌ها خبرساز شده بود.
فراروفرارو2 هفته قبل
آنان با اذعان به جمعیت بالای عزاداران، از حرکت دسته جمعی مردم در مراسم تجلیل از سردار سلیمانی غافلگیر شدند. پرسش‌هایی که پاسخگویان آن طیفی از معترضان به وضع موجود که عزادار سردار سلیمانی بودند تا مخالفان آن‌ها را در برمی‌گرفت. شبکه‌های خبری، چون بی بی سی فارسی و صدای آمریکا هم در تشدید این دو قطبی‌سازی و تحلیل‌های ساده انگارانه نقش داشتند. تلاش مخالفان خارج‌نشین برای دوگانه‌سازی این دو پدیده اجتماعی (تناقض حضور در اعتراضات بنزینی با عزاداری برای شهادت سردار سلیمانی) به تأیید یکی و نفی دیگری می‌انجامید. او گفت: هر دو گروه خودشان به خیابان آمدند و ممکن است از معترضان آبان ماه در تشییع سردار سلیمانی حضور یافته باشند و بالعکس.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
۱- آیا ترور سردار در مقطع کنونی، توجیه منطقی داشت؟ رئیس جمهور آمریکا ترور سردار سلیمانی را با (۱) حمله راکتی به پایگاه «کی.۱» و (۲) با تجمع اعتراضی مردم عراق مقابل سفارت کشورش در بغداد، توجیه کرد. حمله مستقیم آمریکا به سردار سلیمانی هیچ توجیه منطقی و حقوقی ندارد. در کنار این تحلیل، گمانه دیگری هست که بعید به نظر نمی‌رسد؛ آنچه در آستانه انتخابات برای ترامپ رأی آور است، حمایت لابی صهیونیسم در آمریکاست. در چنین شرایطی، ترامپ، چرا درخواست و آرزوی دیرینه تل‌آویو را عمل نکند و یکی از مهم‌ترین موانع سیاست‌های اسرائیل و آمریکا حذف نشود؟. این گمانه وقتی تقویت می‌شود که سید حسن نصرالله روز یکشنبه در سخنانش به مناسبت شهادت سردار صراحتا گفت که اسرائیل در مقاطعی در سوریه می‌توانست سردار را ترور کند اما جرأتش را نداشت و از آمریکا خواسته که این ترور را عملی کند.
رکنارکنا2 هفته قبل
۱- آیا ترور سردار در مقطع کنونی، توجیه منطقی داشت؟ رئیس جمهور آمریکا ترور سردار سلیمانی را با (۱) حمله راکتی به پایگاه «کی.۱» و (۲) با تجمع اعتراضی مردم عراق مقابل سفارت کشورش در بغداد، توجیه کرد. حمله مستقیم آمریکا به سردار سلیمانی هیچ توجیه منطقی و حقوقی ندارد. در کنار این تحلیل، گمانه دیگری هست که بعید به نظر نمی‌رسد؛ آنچه در آستانه انتخابات برای ترامپ رأی آور است، حمایت لابی صهیونیسم در آمریکاست. در چنین شرایطی، ترامپ، چرا درخواست و آرزوی دیرینه تل‌آویو را عمل نکند و یکی از مهم‌ترین موانع سیاست‌های اسرائیل و آمریکا حذف نشود؟. این گمانه وقتی تقویت می‌شود که سید حسن نصرالله روز یکشنبه در سخنانش به مناسبت شهادت سردار صراحتا گفت که اسرائیل در مقاطعی در سوریه می‌توانست سردار را ترور کند اما جرأتش را نداشت و از آمریکا خواسته که این ترور را عملی کند.

قطع عمدی ارتباط کارشناس بی بی سی فارسی با پخش زنده پس از اظهارات خائنانه علیه ایران + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 هفته قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، حسن هاشمیان تحلیلگر مسائل جهان عرب و حمزه غالبی تحلیلگر مسائل سیاسی ایران در شبکه بی بی سی فارسی با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کردند. هاشمیان پس از دفاع از اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای حمله به مراکز فرهنگی ایران با اعتراضات غالبی مواجه شد و ارتباط خود با برنامه را قطع کرد. بیشتر بخوانید: وزیر خارجه رژیم پهلوی: ژنرال سلیمانی یک سرباز وطن‌پرست و شرافتمند بود/ آمریکا بزرگترین تروریست است + فیلمانتهای پیام/
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
۱- آیا ترور سردار در مقطع کنونی، توجیه منطقی داشت؟ رئیس جمهور آمریکا ترور سردار سلیمانی را با (۱) حمله راکتی به پایگاه «کی.۱» و (۲) با تجمع اعتراضی مردم عراق مقابل سفارت کشورش در بغداد، توجیه کرد. ۲- اگر به فرض محال بپذیریم که مسئول کی.۱ عراقی‌ها بودند، چه ارتباطی با سردار قاسم سلیمانی دارد؟ ۳- مدتی پیش قیس الخزعلی فرمانده عصائب اهل الحق در گفتگو با شبکه بی. حمله مستقیم آمریکا به سردار سلیمانی هیچ توجیه منطقی و حقوقی ندارد. در چنین شرایطی، ترامپ، چرا درخواست و آرزوی دیرینه تل‌آویو را عمل نکند و یکی از مهم‌ترین موانع سیاست‌های اسرائیل و آمریکا حذف نشود؟. این گمانه وقتی تقویت می‌شود که سید حسن نصرالله روز یکشنبه در سخنانش به مناسبت شهادت سردار صراحتا گفت که اسرائیل در مقاطعی در سوریه می‌توانست سردار را ترور کند، اما جرأتش را نداشت و از آمریکا خواسته که این ترور را عملی کند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «محمد محقق» معاون رئیس اجرایی دولت افغانستان در گفتگو با شبکه بی بی سی گفت: ایران همسایه ماست و هم فرهنگ ماست. سلیمانی در ارتباط نزدیک با دولت برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود کار کرد و شناخت داشتیم. بیشتر آشنایی من با ایشان در دولت ربانی بود که از نزدیک با احمد شاه مسعود کار می‌کرد. به دولت ایران هم این موضوع را اعلام کردیم. ما با ایران همسایه و دوست هستیم و نمی‌توانیم روابط خود را با ایران به خاطر آمریکا خراب کنیم.
ایرناایرنا3 هفته قبل
مستند امتحان با محوریت پاسخ به دو سوال بدون پاسخ تاریخ سیاسی جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است و برای این بار می‌کوشد در قالب ارائه اسناد و مستندات تاریخی به این پرسش پاسخ دهد که آیا در دهه ۶۰ میان امام خمینی (ره) و آیت‌الله خامنه‌ای رئیس جمهور وقت برسر انتخاب نخست وزیر اختلاف‌نظر وجود داشت؟ این مستند در واقع پاسخی تصویری به مستند خط و نشان رهبری که توسط شبکه بی بی سی تولید شده، است. چرا که اتفاقات دهه ۶۰ به گونه‌ای تحریف‌شده بیان می‌شود و در مستند امتحان به دو حادثه تاریخی مربوط به دوران ریاست جمهوری آیت‌الله خامنه‌ای در دهه ۱۳۶۰ پرداخته می‌شود. اولین چالشی که در این دوران مطرح می‌شود، انتخاب نخست وزیر است که با مشکلات و حواشی فراوانی همراه است؛ دومین موضوعی که در مستند امتحان به آن پرداخته شده نماز جمعه مقام معظم رهبری در سال ۱۳۶۶ و اتفاقات حول آن است. مراحل تحقیق و پژوهش مستند امتحان به دلیل استواری ساختار آن برپایه مستندات تاریخی یک سال به طول انجامیده است و ۱۳۹۶ کلید خورد و نهایتا پس از دو سال مهرماه ۱۳۹۸ آماده نمایش شد. مستند امتحان تولید شده در خانه مستند و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که در قالب یک اثر ۶۵ دقیقه‌ای به تهیه کنندگی مهدی مطهر تولید شده است و روز دوشنبه ۱۶ دی ماه برای اولین بار در دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار به نمایش در خواهد آمد.

«امتحان» روایتی مستند از یک سوال ۳۸ ساله

سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
سینماپرس: مستند «امتحان» جدیدترین محصول خانه مستند به کارگردانی سجاد ریاحی با موضوع واکاوی یک علامت سوال ۳۸ ساله در دهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» رونمایی خواهد شد. در مستند «امتحان» به ۲ حادثه تاریخی مربوط به دوران ریاست جمهوری آیت‌الله خامنه‌ای در دهه ۱۳۶۰ پرداخته می‌شود. مراحل تحقیق و پژوهش مستند «امتحان» به دلیل استواری ساختار آن برپایه مستندات تاریخی یک سال به طول انجامیده است. این مستند در سال ۱۳۹۶ کلید خورد و نهایتا پس از ۲ سال مهرماه ۱۳۹۸ آماده نمایش شد. مستند «امتحان» تولید شده در خانه مستند و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که در قالب یک اثر ۶۵ دقیقه‌ای به تهیه کنندگی مهدی مطهر تولید شده است و روز دوشنبه ۱۶ دی ماه برای اولین بار در دهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» به نمایش در خواهد آمد.
فراروفرارو3 هفته قبل
به گزارش فرارو، روز جمعه با انتشار خبر شهادت سردار سلیمانی، موجی از واکنش‌های کاربران ایرانی، توئیتر و اینستاگرام را در برگرفت. اینستاگرام نیز پر شد از استوری‌ها و پست‌های مرتبط با سردار سلیمانی. قابل درک نیست.» بهاره رهنما بازیگر سینما، تلویوزیون و تئاتر هم در پستی اعتراضی نوشت: چرا دموکراسی فقط برای شما معنا دارد؟ او حذف پست‌های تسلیت شهادت سردار سلیمانی را از طرف اینستاگرام «توهین به قانون آزادی بیان» دانست. این سخنان و رجوع به رویه اینستاگرام در ماه‌های نخست سال جاری نشان می‌دهد پیش از این نیز اینستاگرام پست‌های مرتبط با جریان مقاومت اسلامی و سپاه را از صفحات شخصی کاربران ایسنتاگرام پاک می‌کرد. این امر به ویژه با مقایسه برخورد سلیقه‌ای و تبعیض‌آمیز این شبکه اجتماعی در مقابل رسانه‌های داخلی و رسانه‌های خارجی و حتی کاربران ایرانی بیشتر استقلال و مواجهه منصفانه مدیران این شبکه اجتماعی را به چالش می‌کشد.

به انتهای لیست رسیدید