شبکه دوم سیما

شبکه دوم سیما

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حسین اکبری دربرنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: حضور گسترده مردم عراق در راهپیمایی، دور از انتظار نبود نکته جالب راهپیمایی این بود که همه مردم با پرچم عراق حاضر بودند نه پرچم حزب و گروه خاص دیگری این نشان از وحدت ملی عراقیان است. او ادامه داد: این تجمع میلیونی در عراق پیام همه ملت عراق مبنی بر خروج امریکا از عراق را به صورت شفاف بیان کرد و دیگر جای مذاکره و گفتگو باقی نگذاشت. ابوذر گوهری مقدم کارشناس مسائل سیاسی نیز با اشاره به تاریخچه تفکر امریکایی خاورمیانه بزرگ افزود: امروز ترامپ دلایل ماندن امریکا در منطقه را نیازمندی به نفت عراق عنوان می‌کند و یا به دنبال بازگشت هزینه‌های میلیاردی است که تاکنون در عراق انجام داده، افزایش نیرو‌های امریکایی در خاورمیانه و عراق گواه این مسئله است. او ادامه داد: از سوی دیگر هدف امریکا از حضور در منطقه را تحدید جمهوری اسلامی عنوان کرد البته برای این مهم توجیهی مانند حذف داعش از منطقه را بیان می‌کنند. گوهری مقدم تجمع مردم عراق را به نوعی ثمره خون سردار شهید قاسم سلیمانی عنوان کرد که حاصل آن خروج امریکایی‌ها از عراق و منطقه خواهد بود. او ادامه داد: شاید آتش زدن پرچم دیگر کشور‌ها برای ما کار عادی باشد، اما برای امریکا بسیار مهم است و بازتاب این اتفاقات در ایران را در محاسبات آینده‌اش تأثیر می‌دهد. این کارشناس با بیان اینکه بخشی از دلایل راهپیمایی میلیونی دیروز عراق شهادت المهندس از عراق و سردار سلیمانی بود افزود: امریکایی‌ها تصور می‌کردند که ایران و منطقه در موضع ضعف قرار دارد و امریکا می‌تواند با استفاده از موج تحریکات منطقه به خیال خودش دست به اقدامی راهبردی بزنند، ترور سردار شهید قاسم سلیمانی و المهندس و همراهانشان هم بخشی از این تصمیم راهبردی محسوب می‌شد که با هدف مقاوم سازی نیروی نظامی امریکا در منطقه صورت پذیرفت، اما در بازتاب این اقدام راهبردی، امریکا با حضور میلیونی مردم ایران در گام اول و حضور میلیونی مردم عراق در گام دوم سبب غافلگیری امریکا شد البته پاسخ کوبنده و انتقام خون سردار سلیمانی که منجر به حمله نظامی ایران به پایگاه امریکا در عراق شد به طور کل تفکرات راهبردی امریکا را به هم ریخت. گوهری مقدم خاطر نشان کرد: زمانی بود که آرامش خاورمیانه برای امریکا اهمیت داشت، ولی امروز بی ثباتی و عدم آرامش در منطقه چندان اهمیتی برایش ندارد و حتی از ایجاد ناامنی هم ابا ندارد.
همشهریهمشهری2 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایران، عبدالناصر همتی در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما به بیان اهداف و برنامه‌های بانک مرکزی در طرح عملیات بازار باز پرداخت و درباره تغییر نرخ سود بانکی در راستای اجرای این سیاست، گفت: فعلا تمرکز بانک مرکزی روی تغییر نرخ سود بانکی نیست. وی با تأکید براینکه نرخ سود سپرده الان یک مقدار تعادل پیدا کرده است، افزود: نرخ سود بین بانکی حدود ۱۸٫۵ درصد است و سال گذشته ۲۰٫۵ درصد بود و الان دو واحد درصد کاهش یافته و بالای ۲۰ درصد وجود ندارد. وی با تأکید براینکه نرخ سود هدف را شورای پول و اعتبار تعیین می‌کند، افزود: چهارشنبه اولین مرحله حراج اوراق عرضه در عملیات بازار باز انجام ‌شد. همتی اعلام کرد: برای ما ثبات نرخ ارز از نرخ ارز مهم‌تر است؛ هیچ وقت ثبات نرخ ارز را فدای نرخ ارز نمی‌کنیم؛ تمام برنامه من در بانک مرکزی این است که اقتصاد پیش‌بینی پذیر است. رئیس کل بانک مرکزی از تأمین ۳۲ میلیارد دلار برای واردات خبر داد و گفت: صادرکنندگان نیز ۲۰ میلیارد دلار به کشور برگردانده‌اند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 روز قبل
علاوه بر اینها، حسن روحانی رئیس‌جمهوری نیز از جمله اولین منتقدان به عدم احراز صلاحیت چهره‌های سیاسی بوده است. البته نمی‌دانستیم عدم تایید بستگان به معنی حذف جناح‌های دیگر است.» واکنش حزب همبستگیالبته رد صلاحیت‌ها واکنش حزب همبستگی ایران اسلامی از احزاب جریان اصلاح‌طلب را نیز به دنبال داشت. او در این گفت‌وگو با اشاره به رد صلاحیت‌ها عنوان کرد: اعضای شورای نگهبان بیایند در یک مناظره گفت‌وگو کنیم تا معلوم شود در شورای نگهبان چه اتفاقاتی در جریان است و چه روندی دارد طی می‌شود. یا فردی انتقادی به یک مقام عالی داشته، او را رد صلاحیت می‌کنند. در نتیجه گاهی افراد حر و آزاده رد صلاحیت می‌شوند و افراد متملق و چاپلوس تایید می‌شوند.
ایران‌جیبایران‌جیب6 روز قبل
باز هم موضوع «رد صلاحیت‌ها» و همچنین اظهارات عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان واکنش‌های انتقادی را در پی …باز هم موضوع «رد صلاحیت‌ها» و همچنین اظهارات عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان واکنش‌های انتقادی را در پی داشت؛ این بار علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی پارلمان اظهارات کدخدایی را زیر سوال برد و اعلام کرد: «در رد صلاحیت برخی نمایندگان فعلی و نمایندگان ادوار از جانب سخنگوی شورای نگهبان مطلبی منعکس شد که این رد صلاحیت‌ها عمدتا مربوط به سوء استفاده‌های اقتصادی بوده است، این مطلب درست نیست.» البته این اظهارات از سوی کدخدایی بی‌پاسخ نماند و سخنگوی شورای نگهبان ساعاتی بعد ضمن ارائه توضیحاتی، گفت که «اگر نمایندگان مجلس قانون انتخابات را اصلاح می‌کردند به چنین وضعیتی نمی‌رسیدیم.» اظهارات روز گذشته علی لاریجانی در نطق پیش از دستورش در صحن علنی پارلمان به صحبت‌های چند روز پیش عباسعلی کدخدایی بازمی‌گردد؛ آنجا که در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما اعلام کرد که «از حدود ۲۴۷ نفر نماینده فعلی مجلس، ۹۰ نفر صلاحیت‌شان عمدتا به خاطر مسائل مالی تایید نشده است.» رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن نادرست خواندن این مطلب گفت: «نامه‌های ارسال شده هیات نظارت به نمایندگان به بندهایی اشاره دارد که اقتصادی نیستند. البته برای بعضی نمایندگان این‌گونه بوده است.» لاریجانی تاکید کرد که «چرا مطلب باید درست منعکس نشود که بیگانگان از آن سوءاستفاده و نظام را متهم به فساد کنند؟» این اولین واکنش یک مقام بلندپایه سیاسی به عدم احراز صلاحیت چهره‌های سیاسی و برخی نمایندگان پارلمان در جریان انتخابات مجلس یازدهم نیست. به گزارش «ایسنا» کدخدایی تاکید کرد که «جزئیات پرونده‌ یکایک نمایندگان ردصلاحیت‌شده، برای آنان روشن شد» و «شورای نگهبان ممنوعیت قانونی دارد که جزئیات پرونده‌ها را به افکار عمومی اعلام کند.» سخنگوی شورای نگهبان گفت: «اگر رئیس محترم مجلس در جریان قرار نگرفته، اشکال از نمایندگانی است که مراجعه کردند، اما جزئیات را اعلام نکرده‌اند. انتظار این است نمایندگانی که در شورای نگهبان حضور پیدا می‌کنند و از جزئیات پرونده‌شان مطلع می‌شوند اطلاعات را در اختیار مقامات قرار دهند.» کدخدایی همچنین تاکید کرد: «نظراتی که شورای نگهبان داده بسیار دقیق و مبتنی بر مستندات متقنی است که در پرونده وجود دارد.» البته اظهارات پیشین کدخدایی با انتقاد و کنایه چهره‌های دیگری نیز روبه‌رو شد. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران هم در ابتدای جلسه این شورا با اشاره به رد صلاحیت‌ها در انتخابات مجلس گفت: اگر بخشی از جامعه احساس کند که بی‌طرفی در تایید صلاحیت‌ها یا استفاده از تریبون‌های ملی رعایت نشده است، طبعا انگیزه آنان برای مشارکت کاهش می‌یابد. انتقاد به رد صلاحیت‌ها اما به اینجا ختم نمی‌شود؛ دیروز علی جنتی وزیر اسبق ارشاد هم از ردصلاحیت صدها نفر از داوطلبان انتخابات مجلس انتقاد کرد و در توییتی نوشت: «وقتی داوران مسابقه همگی از طرفداران تیم رقیب باشند پیشاپیش نتیجه مسابقه روشن است.»
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 روز قبل
البته این اظهارات از سوی کدخدایی بی‌پاسخ نماند و سخنگوی شورای نگهبان ساعاتی بعد ضمن ارائه توضیحاتی، گفت که «اگر نمایندگان مجلس قانون انتخابات را اصلاح می‌کردند به چنین وضعیتی نمی‌رسیدیم.» اظهارات روز گذشته علی لاریجانی در نطق پیش از دستورش در صحن علنی پارلمان به صحبت‌های چند روز پیش عباسعلی کدخدایی بازمی‌گردد؛ آنجا که در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما اعلام کرد که «از حدود ۲۴۷ نفر نماینده فعلی مجلس، ۹۰ نفر صلاحیت‌شان عمدتا به خاطر مسائل مالی تایید نشده است.» رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن نادرست خواندن این مطلب گفت: «نامه‌های ارسال شده هیات نظارت به نمایندگان به بندهایی اشاره دارد که اقتصادی نیستند. البته برای بعضی نمایندگان این‌گونه بوده است.» لاریجانی تاکید کرد که «چرا مطلب باید درست منعکس نشود که بیگانگان از آن سوءاستفاده و نظام را متهم به فساد کنند؟» این اولین واکنش یک مقام بلندپایه سیاسی به عدم احراز صلاحیت چهره‌های سیاسی و برخی نمایندگان پارلمان در جریان انتخابات مجلس یازدهم نیست. به گزارش «ایسنا» کدخدایی تاکید کرد که «جزئیات پرونده‌ یکایک نمایندگان ردصلاحیت‌شده، برای آنان روشن شد» و «شورای نگهبان ممنوعیت قانونی دارد که جزئیات پرونده‌ها را به افکار عمومی اعلام کند.» سخنگوی شورای نگهبان گفت: «اگر رئیس محترم مجلس در جریان قرار نگرفته، اشکال از نمایندگانی است که مراجعه کردند، اما جزئیات را اعلام نکرده‌اند. انتظار این است نمایندگانی که در شورای نگهبان حضور پیدا می‌کنند و از جزئیات پرونده‌شان مطلع می‌شوند اطلاعات را در اختیار مقامات قرار دهند.» کدخدایی همچنین تاکید کرد: «نظراتی که شورای نگهبان داده بسیار دقیق و مبتنی بر مستندات متقنی است که در پرونده وجود دارد.» البته اظهارات پیشین کدخدایی با انتقاد و کنایه چهره‌های دیگری نیز روبه‌رو شد. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران هم در ابتدای جلسه این شورا با اشاره به رد صلاحیت‌ها در انتخابات مجلس گفت: اگر بخشی از جامعه احساس کند که بی‌طرفی در تایید صلاحیت‌ها یا استفاده از تریبون‌های ملی رعایت نشده است، طبعا انگیزه آنان برای مشارکت کاهش می‌یابد. انتقاد به رد صلاحیت‌ها اما به اینجا ختم نمی‌شود؛ دیروز علی جنتی وزیر اسبق ارشاد هم از ردصلاحیت صدها نفر از داوطلبان انتخابات مجلس انتقاد کرد و در توییتی نوشت: «وقتی داوران مسابقه همگی از طرفداران تیم رقیب باشند پیشاپیش نتیجه مسابقه روشن است.»
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فیلمنامه «نوار زرد۲» به نویسندگی کریم لک‌زاده این روزها در حال نگارش است، پیش از این، فصل اول این سریال به کارگردانی پوریا آذربایجانی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی در سال ۱۳۹۶ از شبکه اول سیما روی آنتن رفته بود. در فصل دوم این سریال اما محمدرضا شفیعی تغییر کرده و حسن هندی تهیه‌کنندگی‌ «نوار زرد۲» را برعهده خواهد داشت. در حال حاضر ۱۰ قسمت از فیلمنامه این سریال که در ژانر جنایی-معمایی ساخته می‌شود به نگارش درآمده و پس از نگارش کامل فیلمنامه و انتخاب کارگردان فصل جدید، پیش تولید و تولید این سریال برای پخش از گروه فیلم و سریال شبکه دوم سیما آغاز خواهد شد. سریال «نوار زرد» در سال ۹۶ به مناسبت هفته ناجا روی آنتن شبکه دو سیما رفت و امیر آقایی در آن نقش سرگرد کاوه کیهان را برعهده داشت که نحوه طراحی لباس و چهره او و حتی نقشی که ایفا کرد با فضای متفاوتی نسبت به کاراکترهای مشابه طراحی شده بود. در فصل اول این سریال پرواز همای تیتراژ آن را خوانده بود و بازیگران مختلفی در اپیزودهای مختلف که هر یک بازگشایی یک پرونده بود به ایفای نقش پرداختند.

بیانات رهبری؛ نقشه راه بین المللی

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، هادی محمدی در استودیوی گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما در خصوص بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران افزود: بیانات رهبری در نماز جمعه تهران صرفا یک نقشه راه در راستای منافع ملی کشور نبود بلکه نقشه راهی در سطح تحولات منطقه نیز محسوب می‌شود. امروز مواجهه با امریکا یک تجربه است نباید آن را احتمال در نظر گرفت. او با بیان اینکه در منطق قدرت وقتی قدرت نداشته باشی احترام هم نخواهی داشت ادامه داد: وضعیت امروز لیبی نمونه بارز منطق راهبردی امریکاست. روزبه تصریح کرد: تجربه تاریخی ما ثابت کرده که امریکا با بیان مذاکره به دنبال نفع رساندن به ما نیستند بلکه به دنبال خروج امریکا از بن بست هستند. او ادامه داد: طبق بیانات رهبری اگر قرار باشد مذاکره‌ای هم صورت پذیرد باید از موضع قدرت باشد نه برای از دست دادن قدرت باشد ما باید غرب را محاکمه کنیم برای بی کفایتی هایی که دارند.
فارسفارس1 هفته قبل
*نمی خواستیم با تنظیم لایحه بودجه بر مبنای صادرات نفت پایین، در مقابل دشمن تسلیم شویموی افزود: مهمترین آیتم، آیتم نفت بود. در لایحه­ بودجه ۹۹ این آیتم، یک میلیون بشکه پیش­بینی شده است که یک مقدار بیشتر از عدد فروش فعلی ما است. *کسری بودجه ۹۹ کمتر از ۱۱۰ هزار میلیارد تومان استتاجگردون در پاسخ به سوالی درباره میزان کسری لایحه بودجه ۹۹ گفت: این لایحه کسری دارد. اصلا جمع عدد من و عدد شما، سازمان مالیاتی می­گوید ۴ هزار میلیارد تومان را از دست می­دهم، من می­گویم ۵ هزار میلیارد تومان هم به آن پایینی­ها بدهیم، این یعنی مجموع آن ۱۰ هزار میلیارد تومان. یعنی اگر من در تهران در آپارتمانی می­نشینم که خانه­ی من ۱۵ میلیارد تومان، ۲۰ میلیارد تومان است یا ملکی دارم که ۳۰ میلیارد تومان است، به او چقدر فشار می­آید؟ بعضی از نماینده­ها گفتند که شما دارید فشار می­آورید.

بررسی لایحه تلفیق بودجه سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، غلامرضا تاج گردون در استودیوی گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: مراحل اولیه گزارش تلفیق بودجه سال آینده تا ۱۰ روز آینده به اتمام می‌رسد و در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد. وی در خصوص میزان فروش نفت و سهم آن در بودجه سال آینده ادامه داد: برای سال آینده نرخ فروش نفت حدود یک میلیون بشکه در روز پیش بینی شده این در حالی است که در شرایط فعلی و تحریم‌های نفتی حدود ۶۰۰ هزار بشکه نفت به فروش می‌رسد. تاج گردون درباره موضوع فروش اموال مازاد و اوراق مشارکت تصریح کرد: معتقدیم برای اجرایی شدن این موارد باید اختیارات بیشتری به دولت داده شود در جلسه سران هم موضوع واگذاری اختیارات بالاتر به بورس و وزارت اقتصاد و … مطرح شده، اما در کمیسیون دولت این موضوع به طور کامل دیده نشده است. وی گفت: دولت برای اجرای لوایح و تخصیص بودجه در سال آینده با کسری مواجه است، اما به اعتقاد بنده اگر بخش مولدسازی دولت، دارایی‌ها را خوب و مناسب اختصاص دهد و اختیارات بخش‌های مولد هم افزایش یابد احتمال دارد کسری بودجه به زیر ۱۱۰ هزار میلیارد تومان برسد. رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس خاطر نشان کرد: کمیسیون تلفیق در خصوص عرضه قیر مجانی به بخش‌ها به نحوه عرضه تهاتری این کالا رأی داد، زیرا نمایندگانی هستند که فکر می‌کنند قیری به دستشان می‌رسد و و آن را صرف و خرج بخش و شهر خود می‌کنند و تمام، اما حقیقت این است که چنین قیری وجود ندارد و اگر قرار به تخصیص حدود ۴ میلیون تن قیر باشد باید از اعتبارات عمرانی کاهش پیدا کند و کسر شود. البته در این بین یک نوع فساد هم شکل خواهد گرفت. او ادامه داد: وقتی حواله قیر از وزارت راه صادر می‌گردد به گونه‌ای است که معمولا وزارتخانه‌ها پولی برای این موضوع ندارند پس به پیمانکار خود می‌گویند بخشی از قیر را بابت دستمزد بردار و بفروش و به این ترتیب فساد شکل می‌گیرد. ادامه دارد.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آقای عباسعلی کدخدایی قائم مقام دبیر و سخنگوی شورای نگهبان امشب (یکشنبه ۲۲ دیماه ۱۳۹۸) با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری، آخرین روند بررسی صلاحیت‌ها را با مردم در میان می‌گذارد. این گفتگو، ساعت ۲۲:۴۵ دقیقه به صورت زنده از شبکه دوم سیما پخش می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
وی در رابطه با چرایی لغو نشدن پرواز تهران اوکراین در شرایط حساس کشور گفت: در شرایط عادی، حتی برای برگزاری مانورهای نظامی و انجام رژه‌های نظامی، بسیاری از پروازها برای زمان معینی لغو می‌گردد. اینکه در چنین شرایطی پرواز تهران اوکراین و دیگر پروازها لغو نشده جای تعجب است زیرا در شرایط حساس و به اصطلاح ۳ - ۳ یکی از اقدامات اولیه که باید انجام گردد لغو پروازهای تجاری و مسافری است. پیام تیرانداز کارشناس رسانه در ارتباط زنده تلفنی با این برنامه گفت: نوع اطلاع رسانی از سوی رسانه‌های کشور و اینگونه پوشش خبری در اعتماد مخاطب به رسانه لطمه وارد کرده است در حالی که اگر این موضوع را صادقانه به مردم انتقال می‌دادیم مردم می‌پذیرفتند. حمیدرضا مقدم فر دیگر کارشناس رسانه در ارتباط تلفنی با برنامه در خصوص حقیقت شوک برانگیز حادثه سقوط هواپیمای خط پروازی تهران اوکراین، حق را به مردم داد و افزود: در خصوص اطلاع رسانی این حادثه کوتاهی هایی صورت گرفته است. خیرالله پروین کارشناس حقوقی در دیگر ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: نحوه رسیدگی به تخلف مسببین این فاجعه در دادگاه نظامی پیگیری خواهد شد و متولی این امر سازمان قضایی نیروهای مسلح می‌باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
ترامپ در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران گفت: من هم شک و تردیدهایی دارم. آبان سال گذشته نیز قانونگذاران آمریکایی اعلام کردند که هواپیماسازی بوئینگ برای اخذ مجوز پرواز هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس یک الگوی پنهانکاری عامدانه برای سودجویی را دنبال کرده است. دو فاکتور مهم؛ چرا آمریکا سقوط بوئینگ را به جنگ روانی تبدیل کرد؟ در همین شرایط، دقت در دو مؤلفه و فاکتور تعیین‌کننده، ابعاد و ماهیت ادعای ترامپ و مقامات غربی را بهتر روشن می‌سازد. تلاش می‌کنیم زودتر از یکی دو ماه آینده نتیجه بررسی علل سقوط هواپیمای اوکراینی را اعلام کنیم. هواپیمای اوکراینی با مخالفت مهندس ایرانی و موافقت مهندس پرواز اوکراینی پریدیک منبع آگاه در فرودگاه امام خمینی (ره) از اصرار مهندس پرواز اوکراینی علیرغم مخالفت مهندس ایرانی برای پرواز هواپیمای بویینگ خبر داد.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
وی افزود: سازمان بین المللی هواپیمایی، رابطه ساختار‌های نظامی و غیر نظامی را برای کشور‌ها مشخص کرده است و ارتباط ما با ساختار‌های نظامی کشور تابع مقررات سازمان بین المللی هواپیمائی است. وی گفت: مگر می‌شود پدافند به هواپیمایی شلیک کند که هشت هزار پا ارتفاع دارد همچنین این فضا فضائی نبوده است که این اتقاق بیافتد. وی افزود: هواپیمای اوکراینی پس از اینکه ساعت ۶:۱۳ دقیقه از فرودگاه بلند می‌شود پنج دقیقه بعد و در ساعت ۶:۱۸ دقیقه به زمین می‌خورد. وی افزود: هواپیما درحالی که رو به شمال می‌رفته، اما رو به جنوب شرقی سقوط کرده است و این نشان می‌دهد هواپیما می‌خواسته به فرودگاه برگردد. وی گفت: اگر ثابت کنیم سقوط این هواپیما به علت نقص فنی بوده است ارزش سهام شرکت بویینگ به شدت کاهش می‌یابد.

نگاهی بر ابعاد پاسخ ایران به ترور سردار سلیمانی

صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
او ادامه داد: پایگاه عین الاسد قلعه‌ای مستحکم برای آمریکایی‌ها بود، آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که هرگز از این پایگاه جابجا نخواهند شد. او ادامه داد: آمریکایی‌ها سردار سلیمانی را عامل شکست خود در عراق می‌دانستند و احساس می‌کردند سردار سلیمانی مانعی برای ایجاد یک نظم و چارچوب آمریکایی در منطقه از سوی آمریکایی هاست. برنامه ریزی و طرح ریزی که در عین الاسد انجام شد باید در دنیا تدریس شود. موشک قیام هم موشک بالستیک محسوب می‌شود و حدود ۱۱ متر طول دارد و بیش از شش تن وزن دارد، وزن سرجنگی این موشک حدود ۶۰۰ کیلوگرم بوده است. موشک قیام از سامانه مختل کننده رادار برخوردار است و به همین واسطه موفق به ایجاد اختلال در پدافند هوایی پاتریوت آمریکا در پایگاه عین الاسد شده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ جانشین قرارگاه ثارالله گفت: موشک باران پایگاه امریکایی عین الاسد در عراق قبل از به خاکسپاری حاج قاسم سلیمانی بود و ما آن‌ها را رها نخواهیم کرد و این مقدمه کار بود. سردار اسماعیل کوثری در ارتباط تلفنی با شبکه دوم سیما افزود: مردم در شهر‌های مختلف خواستار گرفتن انتقام سخت از استکبار جهانی بودند و به لطف خدا تصمیم به جا و دقیق گرفته شد و در همان زمان ترور حاج قاسم سلیمانی یعنی همرزمانش در ساعت ۱ و ۲۴ دقیقه بامداد امروز از نقاط مختلفی از ایران موشک‌ها به سمت پایگاه امریکایی شلیک شد و بلایی بر سر نیرو‌های مستقر در این پایگاه آمد که نمی‌دانند چه کنند. وی گفت: این که ترامپ اعلام کرده، وضع خوب است نشان دهنده تفکر شیطانی اوست که در اتاق کارش در کاخ سفید نشسته است و خبری از عین الاسد ندارد. جانشین قرارگاه ثارالله افزود: خانواده سربازان امریکایی باید متوجه شوند که چه انسان‌های بی کفایت و بی عقلی مانند ترامپ بر آن‌ها فرمانروایی می‌کند و این رفتار ترامپ با سربازانش دقیقا مخالف رفتار حاج قاسم عزیز با سربازانش بود که با آن‌ها نشست و برخاست می‌کرد و همیشه پشتیبان آن‌ها بود و با رفتار شهید سلیمانی می‌توان به وجود فرماندهی با تفکر جهادی افتخار کرد. سردار کوثری گفت: ما دشمنانمان را مدت هاست زیر نظر داریم و اگر از منطقه خارج نشوند باید تابوت هایشان را پشت سر هم برای انتقال اجساد بیاورند.

پست جنجالی آزاده نامداری در اینستاگرام

6+
رکنارکنا2 هفته قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
او ادامه داد: کارکرد شهادت‌های این چنین و خون خواهی نیروهای مقاومت، خشم و نفرت نیروهای مقاومت را چند برابر خواهد کرد. امریکایی‌ها از شکست‌های متوالی در منطقه ناراحتند اما نمی‌دانند پس از چنین جنایتی، شکست‌های آنها چند برابر می‌شود. سرلشکر رحیم صفوی با بیان اینکه پیش بینی فضای آینده منطقه پیچیده است افزود: گروه‌های مقاومت مختلفی از سوریه، لبنان و عراق نسبت به این جنایت عکس العمل نشان خواهند داد امریکایی‌ها باید منتظر قصاص عادلانه نیروهای مقاومت باشند. او ترامپ را بی شخصیت‌ترین و دروغگوترین و تاجرمنشی که سواد سیاسی ندارد عنوان کرد و افزود: ترامپ فقط پول، نفت و قدرت می‌شناسد. سرلشکر رحیم صفوی با انتقاد از حضور امریکا گفت این ایران است که در منطقه باقی می‌ماند و آسیب پذیری امریکا در منطقه بسیار زیاد است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: مغز علیل ترامپ و همدستانش از درک فضای فعلی منطقه عاجز است. او ادامه داد: کارکرد شهادت‌های این چنین و خون خواهی نیروهای مقاومت، خشم و نفرت نیروهای مقاومت را چند برابر خواهد کرد. امریکایی‌ها از شکست‌های متوالی در منطقه ناراحتند اما نمی‌دانند پس از چنین جنایتی، شکست‌های آنها چند برابر می‌شود. او ترامپ را بی شخصیت‌ترین و دروغگوترین و تاجرمنشی که سواد سیاسی ندارد عنوان کرد و افزود: ترامپ فقط پول، نفت و قدرت می‌شناسد. سرلشکر رحیم صفوی با انتقاد از حضور امریکا گفت این ایران است که در منطقه باقی می‌ماند و آسیب پذیری امریکا در منطقه بسیار زیاد است.
فارسفارس3 هفته قبل
رئیس دانشگاه دفاع ملی اقدام آمریکا در ترور یک فرمانده مبارز با داعش را تروریسم دولتی و جنایت جنگی و با هدف احیای داعش توصیف کرد. وی تصریح کرد: افراد زیادی از مردم عراق و سوریه که به‌دست داعش به شهادت رسیدند، امروز نگران احیای مجدد داعش به‌دست آمریکایی‌ها هستند چون هدف سفر سردار سلیمانی به سوریه هم چاره‌اندیشی برای اقدام آمریکایی‌ها در پخش داعش در بخش‌هایی از سوریه بود. وحیدی با تاکید بر اینکه تروریسم دولتی آمریکا فراتر از یک تروریسم دولتی است، اظهار داشت: سخنگوی وقیح وزارت خارجه آمریکا مردم عراق را تروریست می‌نامد و وزیر دفاع جنایتکار آمریکا می‌گوید «ممکن است به هر بهانه‌ای عراقی‌ها را بزنیم». رئیس دانشگاه دفاع ملی در پاسخ به این ادعای مقامات آمریکایی که می‌گویند ترور سردار سلیمانی اقدام پیش‌دستانه به اقدامی بود که ایرانی‌ها می‌خواستند انجام دهند، تصریح کرد: اولا اینکه عملیات پیش دستانه به هیچ وجه مجوز حقوقی ندارد و ثانیا اینکه اینها اگر می‌خواستند اقدام کنند از سفارت عقب نمی‌رفتند. ضمنا از زمانی که آمریکایی‌ها به عراق برگشتند هیچ اقدام نظامی علیه آنها به وقوع نپیوسته است.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
اخبار سیاسی- سرلشکر پاسدار محسن رضایی با تبریک و تسلیت شهادت سردار سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی گفت: صمیمانه تشکر می‌کنم از شور و وفاداری ملت ایران نسبت به برادر عزیزم شهید سردار سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی. اسرائیل فکر نکند که حالا خودش را پنهان کرده وموش مردگی زده انگشت ملت ایران به طرف رژیم صهیونیستی نخواهد رفت. سلیمانی فرزند ایران بود و عراقی‌ها می‌گویند که اجازه بدهید پیکر شهید سلیمانی بماند و با ابومهدی تشییع شود. این اولین بار است که اظهار رودررویی با ملت ایران و ملت عراق را اعلام کرده‌اند. راه شهید سردار سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی به همان قدرت ادامه خواهد داشت و برنامه‌ها نیروهای قدس همچنان با قدرت دنبال می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
نوزدهم تیر ‌سال ٩٦ جسد آتنا پیدا شد و ٩ روز بعدش وقتی تیم مستندسازی از شبکه دوم سیما به خانه اصلانی رفته بود، با علی ربیعی، وزیر وقت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تماس گرفته شد و او در شرایطی که دوربین صدایش را ضبط می‌کرد، وعده در اختیار قرار دادن خانه و کار را به پدر آتنا داد. همان موقع علی ربیعی گفت: «رئیس‌جمهوری به من دستور داد تا شغل مناسبی برای پدر خانواده فراهم و خانه مناسبی برایشان در نظر گرفته شود.» قاسم «پدر آتنا» قبل از کشته‌شدن دخترش در خیابان پزشکان پارس‌آباد دست‌فروشی می‌کرد. با او برای تحویل خانه تماس گرفتند، اما قاسم به دلیل شرایط جسمی نتوانست مراجعه‌کند، از او اثر انگشت می‌خواستند. وقتی بعد از ترخیص از بیمارستان به اداره کار پارس‌آباد رفتم، گفتند فعلا خانه نمی‌دهیم.» قرار بود خانه‌ای در مسکن مهر پارس‌آباد به آنها داده شود. حالا هم این پول را از من نمی‌خواهند، می‌گویند سازمان‌ها باید کمک کنند.» خانه، آپارتمانی در فاز دوم مسکن مهر پارس‌آباد است، آپارتمانی ٩٠متری.

پشت پرده اصرار دولت بر تصویب لوایح FATF +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
این اندیشکده نفوذ بسیار عمیقی در ساختار حکومتی آمریکا دارد و به عنوان بازوی اثرگذار وزارت خارجه آمریکا و سازمان سیا شناخته می‌شود. جالب است بدانید یکی از اعضای اصلی هیئت مشاورین گروه بین المللی بحران، شیمون پرز رئیس سابق رژیم صهیونیستی است. چند ماه بعد خبری منتشر شد که نشان داد این توصیه گروه بین المللی بحران هم توسط دولت روحانی در حال اجراست. *ارتباطات گروه بین المللی بحران با مقامات دولت روحانی و حامیانشبرای اینکه نقش گروه بین المللی بحران در سیاست خارجی دولت روحانی را بهتر درک کنیم، مناسب است نگاهی به ارتباطات اعضای این گروه با مقامات دولت روحانی و حامیانش بیندازیم. این جملات گزارش گروه بین المللی بحران دقیقا یادآور ادعاهای مقامات ارشد دولتی درباره ضرورت تصویب لوایح درخواستی FATF است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه با اشاره به احتمال اعمال مکانیسم ماشه علیه ایران گفت: «ایران هر ۲ ماه یک‌بار یک شکاف جدید ایجاد می‌کند. بزرگ‌ترین پولشویان دنیا گردانندگان FATF هستندآمریکا و اروپا که برای اجرای استانداردهای FATF به ایران فشار می‌آورند، خودشان آن را اجرا نمی‌کنند. کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکای شمالی عمده کشورهای عضو نهاد اف‌ای‌تی‌اف هستند. در این شرایط عملکرد درونی دولت نیز با چالش‌هایی مواجه شده و دولت از انسجام درونی که باید برخوردار نیست. تکذیب مشارکت خبرنگار صدا و سیما در بازجویی از سپیده قلیاندست آخر اینکه، خبرنگار صدا و سیما، مشارکت در بازجویی یک فعال اجتماعی را تکذیب کرد.
ایمناایمنا3 هفته قبل
به گزارش ایمنا، دادسرای ارشاد پرونده فاطمه خویشوند معروف به «سحر تبر» را برای رسیدگی با اتهاماتی همچون معاونت در افساد فی‌الارض به دادگاه انقلاب ارسال کرد. رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: بررسی بنده حکایت از آن دارد که حق شهروندان تهرانی تضییع شده است و به موضوعات محیط زیست و دیگر توجه نشده است. وی افزود: با اعلام حادثه به اورژانس ١١۵ بلافاصله یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۲ دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد. وی گفت: از کل پرونده‌های بررسی شده در کمیسیون، ۴۷ درصد محکومیت پزشک را به همراه داشت و ۵۳ درصد نیز به تبرئه پزشک انجامید. وی گفت: ‌ اکنون ۳۷۲ مرکز پزشکی قانونی در کشور در حال ارائه خدمت به مردم هستند این درحالیست که ۱۵۰ شهرستان با وجود داشتن دادگستری، فاقد مرکز پزشکی قانونی هستند.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
دادسرای ارشاد پرونده فاطمه خویشوند معروف به «سحر تبر» را برای رسیدگی با اتهاماتی همچون معاونت در افساد فی‌الارض به دادگاه انقلاب ارسال کرد. شهرت «فاطمه خویشوند» به خاطر عکس‌ها و فیلم‌های عجیب و غریبی است که از خود در اینستاگرام منتشر می‌کرد و سحر تبر نامی است که او برای خود در اینستاگرام برگزید. تصاویر سحر تبر در اینستاگرام روز به روز عجیب‌تر و ترسناک‌تر می‌شد و برای اینکه عجیب‌تر هم به نظر برسد اقدام به گریم‌های آنچنانی می‌کرد و بیش از پیش خود را ترسناک نشان می‌داد. پخش اعترافات سحر تبر در صداوسیما۳۰ آبان ماه پس از دستگیری فاطمه خویشوند با نام مستعار سحر تبر، در بخش خبری ۲۰:۳۰ شبکه دوم سیما در برنامه‌ای تحت عنوان «صریح درباره فرهنگ»، اعتراف‌های وی ضمن ابراز ندامت از اقداماتش پخش شد که بازخورد‌های فراوانی نیز در شبکه‌های اجتماعی و افکار عمومی داشت. سوابق درمانی فاطمه خویشوند نیز حکایت از وجود بیماری روانی در وی داشت.
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل
سپیده قلیان در توییتی از حقوقدانان خواست تا شکایت وی را از خبرنگار، سردبیر برنامه ۲۰:۳۰ و رئیس صدا و سیما در مجامع بین‌المللی به جریان بیندازند. خبرنگار صداوسیما، مشارکت در بازجویی یک فعال اجتماعی را تکذیب کرد. به گزارش عصرایران، آمنه سادات ذبیح پور، خبرنگار برنامه‌ ۲۰:۳۰ شبکه دوم سیما، به خبر شکایت سپیده قلیان از خود به دلیل «حضور و مشارکت در جریان بازجویی» واکنش نشان داد و این موضوع را رد کرد. این فیلم توسط آمنه سادات ذبیح پور (خبرنگار صداوسیما) تهیه شده بود. بی بی سی فارسی خبر داد که پس از انتشار این رشته توییت حساب سپیده قلیان از دسترس خارج شده است.

پرونده سحر تبر به دادگاه انقلاب رفت +فیلم و عکس

رکنارکنا3 هفته قبل
به گزارش رکنا، دادسرای ارشاد پرونده فاطمه خویشوند معروف به «سحر تبر» را برای رسیدگی با اتهاماتی همچون معاونت در افساد فی‌الارض به دادگاه انقلاب ارسال کرد. شهرت «فاطمه خویشوند» به خاطر عکس‌ها و فیلم‌های عجیب و غریبی است که از خود در اینستاگرام منتشر می‌کرد و سحر تبر نامی است که او برای خود در اینستاگرام برگزید. تصاویر سحر تبر در اینستاگرام روز به روز عجیب‌تر و ترسناک‌تر می‌شد و برای اینکه عجیب‌تر هم به نظر برسد اقدام به گریم‌های آنچنانی می‌کرد و بیش از پیش خود را ترسناک نشان می‌داد. پخش اعترافات سحر تبر در صداوسیما۳۰ آبان ماه پس از دستگیری فاطمه خویشوند با نام مستعار سحر تبر، در بخش خبری ۲۰:۳۰ شبکه دوم سیما در برنامه‌ای تحت عنوان «صریح درباره فرهنگ»، اعتراف‌های وی ضمن ابراز ندامت از اقداماتش پخش شد که بازخوردهای فراوانی نیز در شبکه‌های اجتماعی و افکار عمومی داشت. سوابق درمانی فاطمه خویشوند نیز حکایت از وجود بیماری روانی در وی داشت.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
البته دولت یکسری اصلاحات شکلی در بودجه سال ۹۹ به‌وجود آورده است، از جمله دوسالانه بسته شدن و تفکیک درآمدهای هدفمندی از دیگر درآمدهای دولت. بودجه، بودجه بی‌تدبیری است. به عبارتی بودجه، بودجه مقاومتی نیست. اگر افزایش درآمدهای مالیاتی از طریق فشار به فعالان اقتصادی بخش رسمی حاصل شود، هرچند ممکن است در کوتاه‌مدت باعث افزایش درآمدهای مالیاتی شود اما در بلندمدت منجر به رکود و کاهش درآمدهای دولت خواهد شد. * مالیات بر مجموع درآمدازجمله راهکارها جهت اصلاح نظام مالیاتی کشور، کاهش فرار مالیاتی و در نتیجه افزایش درآمدهای مالیاتی، وضع مالیات بر مجموع درآمد است.
سینماپرسسینماپرس4 هفته قبل
بی‌بی‌سی فارسی پس از توییت‌های او در این باره نوشت: «حساب توییتر سپیده قلیان، فعال مدنی بعد از اینکه نوشت از سازمان صدا و سیما به دلیل مشارکت در تهیه و پخش اعترافات اجباری شکایت کرده، از دسترس خارج شد». آمنه سادات ذبیح پور در اینستاگرام در واکنش به توییت و شکایت قلیان در یادداشتی با هشتگ‌هایی از جمله #رهبرم_سید_علی_را_دوست_دارم و #اغتشاشات نوشت: تورا ندیدم هیچگاه، تو اهواز بودی و من تهران اما تمام تو را می‌شناختم. دلم می‌خواست ببینمت اما بجای آنکه تو سر حرف زدن را باز کنی، من تشنه یک صحبت طولانی بودم. تو از من به حقوق بشر غربی شکایت کردی، من اما از تو به خدا شکایت می‌برم. من تورا ندیم اما بهتر است دیدار ما به قیامت باشد، آنجا دیگر طلبکار و بدهکاری برای حق الناس نخواهد بود.
سینماپرسسینماپرس4 هفته قبل
سینماپرس: مجموعه ۵۰ قسمتی «از سرنوشت» با رویکرد اجتماعی و توجه به نوجوانان و جوانان برای پخش از شبکه دوم سیما به تهیه کنندگی اکبر تحویلیان در حال پخش است. در قسمت‌های پیش رو (۶ تا ۱۰) شاهد جدایی این دو نوجوان (هاشم و سهراب) در پرورشگاه هستیم. در قسمت‌های پیش رو نوجوانان مدرسه شبانه را تجربه می‌کنند. این مجموعه در سه فصل کودکی- جوانی- میانسالی اتفاق می‌افتد و کارگردانی فصل اول آن را سید محمدرضا خردمندان و فصل دوم آن را علیرضا بذرافشان عهده دار خواهند بود. پوریا پورسرخ، مجید واشقانی، فریبا نادری، لیلا بلوکات، حسین پاکدل، حبیب دهقان نسب، مائده طهماسبی، مهدی صبایی، علیرضا استادی، مریم کاظمی، علیرضا آرا، بهزاد داوری، سارا والیانی بازیگران اصلی سریال و دارا حیایی، کیسان دیباج، فاطیما بهارمست، محمد زکی زاده، نسیم فروغ، مهدیس توکلی، میترا رفیع و مریم کاظمی بازیگران نوجوان این سریال هستند.

به انتهای لیست رسیدید