شبکه چهار

شبکه چهار

تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
پخش سخنرانی‌های کوبنده امام راحل علیه مطامع شیطانی رژیم شاه از این قوانین، تصاویر آرشیوی و برخی اسناد بجا مانده از آن دوران درباره انقلاب سفید، بخش‌های مختلف مستند «قصه‌های انقلاب» را تشکیل می‌دهد. شب روایت میزبان راوی «قصه‌های ظهر جمعه» می‌شودمجله شبانگاهی «شب روایت» امشب میزبان محمدرضا سرشار نویسنده مطرح کشور می‌شود. «شب روایت» به تهیه‌کنندگی حسین شاه‌مرادی محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که سه‌شنبه‌ها ساعت ۲۳ به صورت زنده پخش می‌شود. پخش سریال «تا صبح» برای افغانستانی‌هاپخش سریال تلویزیونی «تا صبح» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر و مجید جوانمرد، از فردا چهارشنبه ۲ بهمن آغاز می‌شود. «نفس» جلیل سامان در شبکه سحرمجموعه تلویزیونی «نفس» به کارگردانی جلیل سامان محصول شبکه سوم سیما از کانال آذری شبکه سحر پخش می‌شود.
سینماپرسسینماپرس13 ساعت قبل
سینماپرس: مجله شبانگاهی «شب روایت» میزبان نویسنده‌ی مطرح کشور، محمدرضا سرشار می‌شود. در این قسمت محمدمهدی شیخ صراف میزبان محمدرضا سرشار نویسنده‌ی پیشکسوت و مطرح کشورمان خواهد بود. همچنین در آیتمی ویژه به پاس نیم قرن نویسندگی محمدرضا سرشار به کارنامه‌ی ادبی این نویسنده پرداخته است. محمدرضا سرشار، متولد ۱۳۳۲ مشهور به رضا رهگذر، نویسنده، پژوهشگر و منتقد ادبی است که با ۲۴ سال گویندگی قصه ظهر جمعه از شبکه سراسری رادیو به شهرت رسید. در آیتم «لذت متن» امشب برنامه «شب روایت» خوانش کتاب عوارف المعارف از شیخ شهاب الدین سهروردی به عهده‌ی استاد علیرضا مختار پور است.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، بیست و پنجمین برنامه تلویزیونی «شب روایت» امشب سه‌شنبه اول بهمن از آنتن شبکه چهار سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود. در بخش گفتگوی این‌برنامه، محمدمهدی شیخ صراف میزبان محمدرضا سرشار نویسنده و پژوهشگر ادبی است. محمدرضا سرشار، متولد ۱۳۳۲ مشهور به رضا رهگذر، نویسنده، پژوهشگر و منتقد ادبی است که با ۲۴ سال گویندگی برنامه قصه ظهر جمعه از شبکه سراسری رادیو به شهرت رسید. در برنامه امشب شب روایت همچنین آیتمی ویژه به‌خاطر نیم قرن نویسندگی سرشار پخش می‌شود که در آن به کارنامه ادبی این‌نویسنده پرداخته می‌شود. این‌برنامه امشب سه‌شنبه اول بهمن از ساعت ۲۳ از آنتن شبکه چهار سیما پخش می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین13 ساعت قبل
مجله شبانگاهی «شب روایت» میزبان نویسندۀ مطرح کشور، محمدرضا سرشار می‌شود. در این قسمت محمدمهدی شیخ صراف میزبان محمدرضا سرشار نویسنده‌ی پیشکسوت و مطرح کشورمان خواهد بود. همچنین در آیتمی ویژه به پاس نیم قرن نویسندگی محمدرضا سرشار به کارنامه‌ی ادبی این نویسنده پرداخته است. در آیتم «لذت متن» امشب برنامه «شب روایت» خوانش کتاب عوارف المعارف از شیخ شهاب الدین سهروردی به عهدۀ استاد علیرضا مختار پور است. «شب روایت» به تهیه کنندگی حسین شاهمرادی محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که سه شنبه‌ها ساعت ۲۳ به صورت زنده پخش می‌شود.
فارسفارس17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «محمدرضا دهشیری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگال روز (دوشنبه) ۳۰ دی ماه ۱۳۹۸، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم «آمادو با» وزیر امور خارجه سنگال کرد. دهشیری جایگزین «عین‌الله قشقاوی» سفیر سابق ایران شد که از سال ۱۳۹۴ عهده دار سفارت ایران در داکار بود. «محمدرضا دهشیری» که دارای دکترای علوم سیاسی از دانشگاه تولوز فرانسه است، پیش از این مسئول امور آموزشی دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه بوده است. دهشیری سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه به همراه هشت سفیر تازه منصوب شده ایران و پیش از عزیمت به محل ماموریت، با حسن روحانی دیدار و خداحافظی کرد. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز20 ساعت قبل
اخبار سیاسی- دهشیری جایگزین «عین‌الله قشقاوی» سفیر سابق ایران شد که از سال ۱۳۹۴ عهده دار سفارت ایران در داکار بود. «محمدرضا دهشیری» که دارای دکترای علوم سیاسی از دانشگاه تولوز فرانسه است، پیش از این مسئول امور آموزشی دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه بوده است. معاون همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشکده روابط بین‌الملل، عضو هیأت علمی دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه، معاون آموزشی و پژوهشی مرکز ملی مطالعات جهانی شدن، معاون پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در یونسکو (۱۳۸۵ تا ۱۳۸۹)، مدیر گروه سیاسی شبکه چهار سیمای جمهوری اسلامی ایران و مدیر امور پژوهشی معاونت سیاسی صدا و سیما از جمله سوابق کاری دهشیری است. دهشیری سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه به همراه هشت سفیر تازه منصوب شده ایران و پیش از عزیمت به محل ماموریت، با حسن روحانی دیدار و خداحافظی کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
ایشان به اقتضا زمان سخن می‌گوید.» عباس سلیمی بیان کرد: «من شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی را در دوران معاصر، شخصیت برجسته‌ای می‌دانم. برای اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی را در کدام دسته قرار دهم می‌خواهم مستند صحبت کنم. این مسأله را چه کسی شروع کرده است که حالا به مذاق آیت الله هاشمی رفسنجانی خوش نیامده است؟ خود آیت الله هاشمی رفسنجانی. خود آیت الله هاشمی رفسنجانی گفته‌اند تا زمانی که روحانیت تکلیفش را با سیاست ورزی در کشور مشخص نکند احزاب پا نمی‌گیرد.» سلیمی گفت: «با انتقادات در آن دوران به شدت برخورد می‌شد. آیت الله هاشمی رفسنجانی با دانشجویان چطور برخورد کرد؟ در نماز جمعه یک حمله شدید به آنها کرد.
مهرمهر1 روز قبل
وقتی می‌گویم فلسفه سیاسی منظورم عمدتا دوره دوم ایشان است که یک تدوین فلسفه سیاسی نوینی در اندیشه و آثار ایشان صورت می‌گیرد. وی سپس عنوان کرد: وقتی مقدمه اسفار را نگاه می‌کنید آنجا نوشته کار حکمت چیست. این سه تا می‌تواند همه فلسفه سیاسی ملاصدرا را منسجم کند. شریف لک‌زایی خاطرنشان کرد: چرا به فلسفه سیاسی ملاصدرا رجوع کردم یا چرا فلسفه سیاسی ملاصدرا و آثار ملاصدرا برایم جذابیت پیدا کرد و به آن رجوع کردم؟ قبل از اینکه به بحث‌های فلسفه سیاسی توجه کنم بحث آزادی مورد مطالعه بود. در مقدمه این کتاب هم گفتم این را به‌مثابه یک درآمد تفصیلی می‌گیرم برای ورود به فلسفه سیاسی ملاصدرا و اینکه بتوانیم این‌ها را تبیین کنیم.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: مجله شبانگاهی «شب شعر» امشب ۳۰ دی ماه میزبان دکتر وحید ضیایی شاعر و پژوهشگر و وحیدخورشاهیان شاعر و روزنامه نگار می‌شود. به گزارش سینماپرس، علیرضا بهرامی مجری کارشناس «شب شعر» امشب در میزبانی از دکتر ضایی و وحید خورشاهیان با آنها در خصوص «شعر و شاعر» و وظایف شعرا درقبال رخدادهای جامعه گفتگو می‌کند. در برنامه امشب گزارشی از محفل شعرخوانی جشنواره بین‌المللی شعر فجر ویژه گرامیداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که ۲۰ دی ماه در محل گلزار شهدای شهر کرمان و در جوار آرامگاه آن سپهبد شهید و سردار رشید اسلام برگزار شد پخش می‌شود. مجله ادبی «شب شعر» به تهیه کنندگی کوروش انصاری، هر دوشنبه شب در حوزه ادبیات، ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه چهار می‌رود.
مهرمهر1 روز قبل
ایشان به اقتضا زمان سخن می‌گوید.» عباس سلیمی بیان کرد: «من شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی را در دوران معاصر، شخصیت برجسته‌ای می‌دانم. برای اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی را در کدام دسته قرار دهم می‌خواهم مستند صحبت کنم. این مساله را چه کسی شروع کرده است که حالا به مذاق آیت الله هاشمی رفسنجانی خوش نیامده است؟ خود آیت الله هاشمی رفسنجانی. خود آیت الله هاشمی رفسنجانی گفته‌اند تا زمانی که روحانیت تکلیفش را با سیاست ورزی در کشور مشخص نکند احزاب پا نمی‌گیرد.» سلیمی گفت: «با انتقادات در آن دوران به شدت برخورد می‌شد. آیت الله هاشمی رفسنجانی با دانشجویان چطور برخورد کرد؟ در نماز جمعه یک حمله شدید به آنها کرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
مجله شبانگاهی «شب شعر» امشب با موضوع وظایف شعرا در قبال رخدادهای جامعه روی آنتن می‌رود. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، علیرضا بهرامی مجری کارشناس برنامه «شب شعر» یکشنبه (۳۰ دی‌ماه) در میزبانی وحید ضیایی (شاعر و پژوهشگر) و وحید خورشاهیان (شاعر و روزنامه‌نگار) با آنها درباره موضوع شعر و شاعر و وظایف شعرا در قبال رخدادهای جامعه گفت‌وگو می‌کند. همچنین در این برنامه گزارشی از محفل شعرخوانی جشنواره بین‌المللی شعر فجر ویژه گرامیداشت سردار سپهبد قاسم سلیمانی پخش می‌شود که ۲۰ دی ماه در محل گلزار شهدای شهر کرمان و در جوار آرامگاه این سردار ملی برگزار شد. مجله ادبی «شب شعر» به تهیه کنندگی کوروش انصاری، هر دوشنبه شب در حوزه ادبیات، ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه چهار می‌رود. انتهای پیام
تسنیمتسنیم2 روز قبل
مهران احمدی در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت: منتظرم که خبر دهند تا جلوی دوربین حاضر شوم؛ احتمالا‌ این اتفاق در بهمن‌ماه می‌افتد. پخش فصل جدید برنامه تلویزیونی «مصیر» با هدف بازخوانی و نقد اندیشه متفکران مسلمان از دهم آذرماه آغاز شده است. «سرگذشت» شبکه یکپخش مجموعه نمایشی «سرگذشت» از جمعه ۲۷ دی‌ماه هر شب ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه یک سیما آغاز شده است. پخش سریال «زیر همکف» نیز از امشب ۲۹ دی‌ماه پس از سریال «سرگذشت» ساعت ۲۳ از سر گرفته می‌شود. پنجشنبه‌ها خلاصه هفتگی این سریال در همین ساعت پخش خواهد شد و ساعت بازپخش این مجموعه ۰۱:۳۰ بامداد، ۱۲:۱۵ و ۱۶:۱۵خواهد بود.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: گفتگوی زنده مجله «شب موسیقی» شبکه چهار سیما ۲۹ دی، به موضوع باندبازی در موسیقی اختصاص پیدا کرده است. به گزارش سینماپرس، گفتگوی زنده مجله «شب موسیقی» شبکه چهار سیما، شامگاه یکشنبه ۲۹ دی، به موضوع باندبازی و مافیا در موسیقی اختصاص پیدا کرده است. رضا مهدوی مجری کارشناس «شب موسیقی» در میز گفتگوی برنامه میزبان محسن رجب پور مدیرعامل مجمع صنفی ناشران آثار شنیداری و امیرعباس ستایشگر رییس هیات مدیره‌ی مجمع صنفی ناشران آثار شنیداری می‌شود و با آنها در خصوص «باندبازی در موسیقی» گفتگو می‌کند. سرمقاله، پخش کلیپی از صحبت‌های محسن رجب پور در فضای مجازی، گفتگو با فرزاد فدوی کارشناس موسیقی در خصوص موضوع برنامه و ناشنیده از دیگر بخش‌های این مجله موسیقایی است. «شب موسیقی» یکی از برنامه‌های «شب‌های هنر» است که به تهیه کنندگی حبیب الله ذوالفقاری، پیرامون مسائل موسیقی، یک شنبه شب‌ها ساعت ۲۳ از شبکه ۴ سیما پخش می‌شود.
ایلناایلنا2 روز قبل
مدیریت عرصه هنر باید به اهلش سپرده شوداو در مورد معیار انتخاب مدیر فرهنگی گفت: حوزه فرهنگ و هنر حوزه حساسی است چون با روح و روان انسان سر و کار دارد. آشنا همچنین در پاسخ به این سوال که «آیا مدیر تئاتر حتما باید از بدنه تئاتر باشد؟» گفت: مدیریت دو بخش ذاتی و اکتسابی دارد. مهم این است که مدیر توان نه گفتن، ریسک کردن و نقد شنیدن را داشته باشد. گفتگوی دو سویه، راه‌حلی برای تعامل با دستگاه‌های نظارتیاو در ادامه توضیحاتی درباره برخورد با فشارهای دیگر نهادها داد: در دوره‌ای که بنده مدیر تئاتر بودم حتی یک اجرا لغو نشد. دلیلی برای برگزاری این تعداد جشنواره وجود نداردآشنا در ادامه به بیان مشکلات تئاتر کشور پرداخت و گفت: مهم‌ترین مشکل حال حاضر تئاتر کشور از نگاه من محتوا و نمایشنامه است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، گفتگوی زنده مجله «شب موسیقی» شبکه چهار سیما، شامگاه یکشنبه ۲۹ دی، به موضوع باندبازی و مافیا در موسیقی اختصاص پیدا کرده است. رضا مهدوی مجری کارشناس «شب موسیقی» در میز گفتگوی برنامه میزبان محسن رجب پور مدیرعامل مجمع صنفی ناشران آثار شنیداری و امیرعباس ستایشگر رییس هیات مدیره‌ی مجمع صنفی ناشران آثار شنیداری می‌شود و با آنها در خصوص «باندبازی در موسیقی» گفتگو می‌کند. سرمقاله، پخش کلیپی از صحبت‌های محسن رجب پور در فضای مجازی، گفتگو با فرزاد فدوی کارشناس موسیقی در خصوص موضوع برنامه و ناشنیده از دیگر بخش‌های این مجله موسیقایی است. «شب موسیقی» یکی از برنامه‌های «شب‌های هنر» است که به تهیه کنندگی حبیب الله ذوالفقاری، پیرامون مسائل موسیقی، یک شنبه شب‌ها ساعت ۲۳ از شبکه ۴ سیما پخش می‌شود.
ایلناایلنا2 روز قبل
برنامه «مصیر» شبکه چهار سیما در دو قسمت به واکاوی اندیشه‌های سیاسی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌پردازد. به گزارش ایلنا، پخش فصل جدید برنامه تلویزیونی «مصیر» با هدف بازخوانی و نقد اندیشه متفکران مسلمان از دهم آذر ماه آغاز شده است. هشتمین قسمت از فصل جدید برنامه مصیر به صورت مناظره به بررسی «اندیشه سیاسی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» می‌پردازد و یکشنبه شب ۲۹ دی ماه ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود. گفتنی است دو قسمت پیش‌رو برنامه «مصیر» به بررسی «آرا و اندیشه‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» اختصاص یافته است. مجموعه «مصیر» به تهیه‌کنندگی کاوه امیری جاوید و پژوهشگری هدی محمدی و اجرای محمدمهدی ابراهیمی نصر در گروه اجتماعی شبکه چهار سیما تولید می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
گفت‌وگوی زنده مجله «شب موسیقی» یکشنبه ۲۹ دی ماه، به موضوع باندبازی در موسیقی اختصاص یافته است. قدس آنلاین: به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، رضا مهدوی مجری کارشناس «شب موسیقی» در میز گفتگوی برنامه میزبان محسن رجب پور مدیرعامل مجمع صنفی ناشران آثار شنیداری و امیرعباس ستایشگر رییس هیات مدیره‌ی مجمع صنفی ناشران آثار شنیداری می‌شود و با آنها در خصوص «باندبازی در موسیقی» گفتگو می‌کند. سرمقاله، پخش کلیپی از صحبت‌های محسن رجب پور در فضای مجازی، گفتگو با فرزاد فدوی کارشناس موسیقی در خصوص موضوع برنامه و ناشنیده از دیگر بخش‌های این مجله موسیقیایی است. «شب موسیقی» یکی از برنامه‌های «شب‌های هنر» است که به تهیه کنندگی حبیب الله ذوالفقاری، پیرامون مسائل موسیقی، یک شنبه شب‌ها ساعت ۲۳ از شبکه ۴ سیما پخش می‌شود. انتهای پیام/
سینماپرسسینماپرس3 روز قبل
سینماپرس: شبکه چهار سیما در حوزه تعلیم و تربیت برنامه‌ای را با هدف معرفی معلمان به عنوان کارشناسان تعلیم و تربیت تهیه کرده است. به گزارش سینماپرس، «مدرسه ایران» برنامه جدید شبکه چهار در حوزه تعلیم و تربیت، برنامه‌ای ترکیبی است که در گروه اجتماعی این شبکه به تهیه کنندگی حمید اسکندری در ۲۶ قسمت ۵۵ دقیقه‌ای تولید شده است. اسکندری تهیه کننده «مدرسه ایران» درباره اهداف و فرآیند تولید این برنامه گفت: «مدرسه ایران» با هدف تغییر روندهای خبری در حوزه تعلیم و تربیت تولید شده و قرار است به موضوع مدرسه، تعلیم و تربیت با نگاه جدید بپردازد. «مدرسه ایران» یک آیتم هم به نام «تجربه امروزی» و «مدرسه فرنگی» هم دارد. بخش «تاریخ و جغرافیا» و «استند آپ» از دیگر بخش‌های برنامه «مدرسه ایران» است.
سینماپرسسینماپرس3 روز قبل
سینماپرس: برنامه این هفته «شب تئاتر» (٢٨ دی ماه) با عنوان «چالش‌های پیش روی مدیریت تئاتر در ایران» به بررسی وضعیت کنونی تئاتر ایران و تاثیر مدیریت فرهنگی در آن می‌پردازد. به گزارش سینماپرس، در این برنامه قادر آشنا، مدیر فرهنگی و رئیس سابق مرکز هنرهای نمایشی، به اظهار نظر درباره این موضوع خواهد پرداخت. آیتم‌های تحلیل رویدادهای هفته، معرفی نمایش‌های روی صحنه تهران و شهرستان‌ها و نیز معرفی کتاب از دیگر بخش‌های این برنامه هستند. «شب تئاتر» از مجموعه «شب‌های هنر» محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که شنبه‌ها ساعت ۲۳ به صورت زنده روی آنتن می‌رود. تهیه کنندگی این برنامه را امین اشرفی برعهده دارد و سردبیری و اجرای آن را منوچهر اکبرلو عهده دار است
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
برنامه این هفته «شب تئاتر» (٢٨ دی ماه) با عنوان «چالش‌های پیش روی مدیریت تئاتر در ایران» به بررسی وضعیت کنونی تئاتر ایران و تاثیر مدیریت فرهنگی در آن می‌پردازد. قدس آنلاین: به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، در این برنامه قادر آشنا، مدیر فرهنگی و رئیس سابق مرکز هنرهای نمایشی، به اظهار نظر درباره این موضوع خواهد پرداخت. آیتم‌های تحلیل رویدادهای هفته، معرفی نمایش‌های روی صحنه تهران و شهرستان‌ها و نیز معرفی کتاب از دیگر بخش‌های این برنامه هستند. «شب تئاتر» از مجموعه «شب‌های هنر» محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که شنبه‌ها ساعت ۲۳ به صورت زنده روی آنتن می‌رود. تهیه کنندگی این برنامه را امین اشرفی برعهده دارد و سردبیری و اجرای آن را منوچهر اکبرلو عهده دار است.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت سیما؛ «مدرسه ایران» برنامه جدید شبکه چهار در حوزه تعلیم و تربیت، برنامه‌ای ترکیبی است که در گروه اجتماعی این شبکه به تهیه کنندگی حمید اسکندری در ۲۶ قسمت ۵۵ دقیقه‌ای تولید شده است. «مدرسه ایران» هر هفته به یکی از موضوعات حوزه تعلیم و تربیت که ارتباط مستقیم با مسائل و موضوعات مدارس دارد همچون تغییر ترکیب مدارس، بازمانده‌های از تحصیل، آموزش عمومی رایگان با حضور کارشناسان می‌پردازد. اسکندری تهیه کننده «مدرسه ایران» درباره اهداف و فرآیند تولید این برنامه گفت: «مدرسه ایران» با هدف تغییر روندهای خبری در حوزه تعلیم و تربیت تولید شده و قرار است به موضوع مدرسه، تعلیم و تربیت با نگاه جدید بپردازد. «مدرسه ایران» یک آیتم هم به نام «تجربه امروزی» و «مدرسه فرنگی» هم دارد. بخش «تاریخ و جغرافیا» و «استند آپ» از دیگر بخش‌های برنامه «مدرسه ایران» است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
اسکندری تهیه‌کننده «مدرسه ایران» در خصوص اهداف و فرآیند تولید این برنامه گفت: «مدرسه ایران» با هدف تغییر روندهای خبری در حوزه تعلیم و تربیت تولید شده و قرار است به موضوع مدرسه، به تعلیم و تربیت با نگاه جدید بپردازد. اسکندری درباره ویژگی خاص این برنامه و تفاوت آن با دیگر برنامه‌ها در حوزه تعلیم و تربیت گفت: هم اکنون در حوزه تعلیم و تربیت دو برنامه «پرسشگر» و «مدرسه ایران» در حال پخش است. در برنامه «پرسشگر» نگاه کلان و مطالبه‌گر از مسئولان کشور وجود دارد اما در برنامه «مدرسه ایران» نگاه از سطح مدرسه شروع و مسائل و مشکلات روز مدرسه بررسی و پاسخ و راهکارهای برای آن ارائه می‌شود. «مدرسه ایران» آیتمی هم به نام «تجربه امروزی» و «مدرسه فرنگی» دارد. بخش «تاریخ و جغرافیا» و «استند آپ» از دیگر بخش‌های برنامه «مدرسه ایران» است.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، بیستمین قسمت از فصل پنجم مجله «پایان ناباروری» امروز ساعت ۱۹ با موضوع روایت یک خانواده از ناباروری روی آنتن می‌رود. مینا هاشمی مجری برنامه میزبان علی صادقی تبار مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا و خانواده سوگل و سهیل دوقلوهایی است که پس از درمان ناباروری به دنیا آمده‌اند و با آنها درخصوص ناباروری و درمان گفتگو می‌کند. در بخش تولیدی برنامه امروز «پایان ناباروری»، تعداد زیادی از خانواده هایی که مسیر سخت درمان را طی کرده‌اند از خودشان و مسیر درمانشان می‌گویند. برنامه تلویزیونی «پایان ناباروری» به تهیه‌کنندگی مرجان بیات و اجرای مینا هاشمی و محمد کیاسالار محصول گروه دانش شبکه چهار سیما است که با مشارکت پژوهشگاه علوم و فناوری‌های نوین زیستی ابن‌سینا تولید می‌شود.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مجله فرهنگی چراغ مطالعه قصد دارد در برنامه پیش رو به پرسش‌هایی همچون: فلسفه سیاسی حاکم بر جامعه ما چیست؟ فلسفه سیاسی حکومت در ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی چه تغییراتی کرده است؟ پاسخ دهد چرا که نظریه زوال فلسفه سیاسی در ایران معتقد است: قرن‌هاست اندیشه سیاسی در ایران مرده است. وی معتقد است هر متفکر بزرگ حتی اگر مستقیما در مورد مسائل سیاسی و فلسفه سیاسی حرف نزده باشد، باز می‌شود با تکیه بر آرا و اندیشه‌هایش یک نوع فلسفه سیاسی را استخراج کرد. از نظر لک‌زایی، فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی همان فلسفه سیاسی است که از اندیشه‌های ملاصدرا استخراج می‌شود. شریف لک زایی، دانشیار گروه فلسفه سیاسی در پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی است. «چراغ مطالعه» برنامه‌ای تخصصی در حوزه کتاب است و با نویسندگان حوزه علوم انسانی در مورد کتاب‌هایشان به گفتگو می‌نشیند.
فردا نیوزفردا نیوز4 روز قبل
در خدمت جناب آقای دکتر محمدجواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران و رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران هستیم. دولت آقای روحانی که به این شورا و مدیریت شهری نزدیک است. و بعد از آن؟ فرمانداری مغان بعد از این بود؟ یک سال و نیم دو سال در آموزش و پرورش بودم. و دولت آقای هاشمی از ۶۹ تا ۷۵؛ دولت آقای هاشمی چطور بود؟ آقای هاشمی در آن مقطع که آماده شدند و رویکرد جدیدی را برای کشور رقم زدند. قطعا اگر این بازشماری ادامه پیدا می‌کرد، نتیجه انتخابات دچار تغییر می‌شد و حزب دموکرات آمریکا برای هشت سال آقای بوش را به عنوان رئیس جمهور پذیرفت.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
شبکه یک سیمافیلم سینمایی تشریفات به کارگردانی مهدی فخیم زاده، پنج‌شنبه ساعت ۲۳ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. فیلم تلویزیونی رگبار (معمای شاه) به کارگردانی محمدرضا ورزی، جمعه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. شبکه دو سیمافیلم تلویزیونی گذر به کارگردانی یاسر طالبی، پنج‌شنبه ساعت ‌۸ از شبکه دو سیما پخش می‌شود. فیلم تلویزیونی حانیه به کارگردانی سیدجلال دهقانی اشکذری، جمعه ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود. فیلم سینمایی زیباتر از زندگی به کارگردانی انسیه شاه حسینی، جمعه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
شیلات و تیرباران در شبکه سهفیلم سینمایی «شیلات» به کارگردانی رضا میر لوحی، پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. فیلم سینمایی «ضارب» به کارگردانی پیر مورال، جمعه ۲۷ دی ماه ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه سه سیما پخش می‌شود. آخرین بار مأمورین ساواک محل زندگی او را محاصره می‌کنند و …مجید مجیدی، جعفر دهقان و رضا چراغی در فیلم سینمایی «تیر باران» ایفای نقش کرده‌اند. فیلم سینمایی «مسیر ایرلندی» به کارگردانی کن لوچ، جمعه ۲۷ دی ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. تا این که …حامد کمیلی، محمود پاک نیت، قربان نجفی، مهوش صبرکن، سیدجواد طاهری و حسین کلان‌تر در فیلم سینمایی «زیباتر از زندگی» ایفای نقش کرده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
بعیدی نژاد تصریح کرد اگر طرف‌های اروپایی به حفظ برجام مایل هستند بایستی دست به کار شوند. سفیر ایران در پاسخ به سووالی درباره توافق با ترامپ به عنوان جایگزین برجام هم گفت؛ این موضوع در حد یک ایده است و برای ما ابعاد آن روشن نیست. وی تصریح کرد: واقعیت این است که ما اکنون یک توافق داریم و دلیلی ندارد که به فکر جایگزین کردن آن بیندیشیم. این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیرممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با اشتباههای روی داده، برخورد قانونی صورت گیرد. بعیدی نژاد درباره حضور غیر قابل توجیه سفیر انگلیس در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر تهران هم توضیحاتی را ارائه داد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 روز قبل
بعیدی نژاد تصریح کرد اگر طرف‌های اروپایی به حفظ برجام مایل هستند بایستی دست به کار شوند. سفیر ایران در پاسخ به سووالی درباره توافق با ترامپ به عنوان جایگزین برجام هم گفت؛ این موضوع در حد یک ایده است و برای ما ابعاد آن روشن نیست. وی تصریح کرد: واقعیت این است که ما اکنون یک توافق داریم و دلیلی ندارد که به فکر جایگزین کردن آن بیندیشیم. وی با یادآوری این نکته که برجام یک توافق بین‌المللی و چند جانبه است تصریح کرد که ایران در جریان مذاکرات هسته‌ای با دولت وقت آمریکا مذاکره کرد. او درباره تحولات پس از به شهادت رسیدن سردار سپهبد قاسم سلیمانی هم عنوان کرد که ایران و امریکا در آستانه درگیری نظامی قرار داشتند.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، اخبار کوتاهی از شبکه‌های سیما را در ادامه می‌بینید: افسانه‌ای از کشور یونان در «افسون افسانه» رادیو نمایشاین هفته در برنامه «افسون افسانه»، افسانه‌ای از کشور یونان به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود. در برنامه «افسون افسانه» افسانه‌ای از کشور یونان به نام «میداس دست طلا» را خواهید شنید. پنجشنبه بیست و ششم دی‌ماه، ساعت ۲۲:۴۵ از رادیو نمایش پخش می‌شود و تکرار آن را روز جمعه ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه است. بررسی ابعاد سیاسی و رسانه‌ای انتقام سخت در شبکه ۴گفت‌وگوی زنده سیاسی شبکه چهار سیما امشب به موضوع «ابعاد سیاسی، رسانه‌ای و بین‌المللی انتقام سخت» اختصاص یافته است. مشروح کامل این سخنرانی، چهارشنبه (۲۵ دی‌ماه) ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه افق سیما می‌رود.

به انتهای لیست رسیدید