شجریان

شجریان

سینماپرسسینماپرس8 ساعت قبل
سینماپرس: تلویزیون بهاییان صهیونیست نسبت به فرجام شکایت محمدرضا شجریان (مشهور به سیاوش) از رسانه ملی دست به دعا برداشت و آرزو کرد که این آوازخوان به حق خود برسد! به گزارش سینماپرس، تلویزیون من و تو در حالی خواهان احقاق حق محمدرضا شجریان شد که سال‌هاست صدا و سیما به درخواست خود شجریان، آثار وی را پخش نمی‌کند! گفتنی است شجریان پس از فتنه ۸۸ در سفری به انگلیس، با مقامات و گردانندگان بی بی‌سی و تلویزیون من و تو، دیدار و گفت‌وگو کرد و با عوامل آن عکس یادگاری گرفت! این خواننده سپس به دیدار شاعر ملحد اسماعیل خویی رفت و با تلویزیون‌های معاند دیگر خارجی گفت‌وگوی صمیمانه کرد. در همین گفت‌وگوها جمهوری اسلامی نظامی خشن و ضدمردم معرفی شد و به دین مبین اسلام اهانت گردید.

فیلم | پشت صحنه‌ای از کنسرت استاد شجریان در آلمان

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟
برترین‌هابرترین‌ها21 ساعت قبل
کیهان نوشت: تلویزیون بهاییان صهیونیست نسبت به فرجام شکایت محمدرضا شجریان (مشهور به سیاوش) از رسانه ملی دست به دعا برداشت و آرزو کرد که این آوازخوان به حق خود برسد! کیهان نوشت: تلویزیون بهاییان صهیونیست نسبت به فرجام شکایت محمدرضا شجریان (مشهور به سیاوش) از رسانه ملی دست به دعا برداشت و آرزو کرد که این آوازخوان به حق خود برسد! تلویزیون من و تو در حالی خواهان احقاق حق محمدرضا شجریان شد که سال‌هاست صدا و سیما به درخواست خود شجریان، آثار وی را پخش نمی‌کند! این خواننده سپس به دیدار شاعر ملحد اسماعیل خویی رفت و با تلویزیون‌های معاند دیگر خارجی گفت‌وگوی صمیمانه کرد. در همین گفت‌وگوها جمهوری اسلامی نظامی خشن و ضدمردم معرفی شد و به دین مبین اسلام اهانت گردید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، تلویزیون من و تو در حالی خواهان احقاق حق محمدرضا شجریان شد که سال‌هاست صدا و سیما به درخواست خود شجریان، آثار وی را پخش نمی‌کند! گفتنی است شجریان پس از فتنه ۸۸ در سفری به انگلیس، با مقامات و گردانندگان بی بی‌سی و تلویزیون من و تو، دیدار و گفت‌وگو کرد و با عوامل آن عکس یادگاری گرفت! این خواننده سپس به دیدار شاعر ملحد اسماعیل خویی رفت و با تلویزیون‌های معاند دیگر خارجی گفت‌وگوی صمیمانه کرد. در همین گفت‌وگوها جمهوری اسلامی نظامی خشن و ضدمردم معرفی شد و به دین مبین اسلام اهانت گردید. اکنون نکته این است که شجریان هم اینک در منزل بستری است با این حال چه شده که وکلای پیدا و پنهان وی پس از گذشت سال‌ها، در پی زنده کردن پرونده شکایت او هستند؟!
ایسناایسنا1 روز قبل
خبر که آمد، غروب غربت و خبر هجرت دکتر علی سمیعی بغضم را ترکاند و ابر چشمانم باریدن گرفت. افتخار من این بوده و هست که دکتر سمیعی را دریافتم، شناختم و از منبع فیاض تفکر و اندیشه ایشان بهره بردم. من همیشه اعتقاد داشتم که یکی از پایه‌های اصلی رشته علوم ارتباطات درس فلسفه است. اما در ایران نمونه‌ای که به نظر من کاملا به دکتر سمیعی شباهت دارد غلامحسین صدیقی است. به گزارش ایسنا، دکتر علی سمیعی در سن ۸۴ دار فانی را وداع گفت و ۲۷ تیر ماه در قطعه ۳۸ بهشت زهرا به خاک سپرده شد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
«از پارس تا خزر» اعتمادی یکی از همین آثار است که هنوز هم برخی بندهای ترانه‌اش برایمان آشناست و در خاطرمان مانده است. ماجرای خواندن از خلیج‌فارسخشایار اعتمادی یکی از اولین خواننده‌هایی است که در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه موسیقی پاپ فعالیت کرد. از استودیو تا ناو خارکپنج سال بعد اعتمادی به همراه ارکستر وارد ناو خارک می‌شوند و روی آب‌های خلیج فارس همین کار را اجرا می‌کنند. اثری را که روشن روان در این سال ساخت، اولین بار محمود علیقلی خواند و در آلبوم «فصل ایثار» ش گنجاند. موسیقی پاپ پس از پیروزی انقلاب پر است از قطعاتی که برای خلیج فارس ساخته و خوانده شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
او با بردن این روایت‌های داستانی و شعری به دل اپرای عروسکی، طرحی نو در انداخته و حال بعد از گذشت ۱۱ سال از اجرای اولین اپرای عروسکی خود به نام عاشورا، به سراغ خواجوی کرمانی رفته؛ شاعری که آرامگاهش در شیراز است و برخی معتقدند حافظ در دیوان خود سخت تحت تاثیر او بوده است. تصور کنید متن اپرای مولوی، حاصل غور و کنکاش من در هزاران مصرع شعر بوده است. طی یک اپرای عروسکی چند نفر درگیر بازی‌دهندگی یک عروسک هستند؟ هر عروسک یک تا دو بازی‌دهنده دارد. تماشاگران هم به تدریج جایگاه ویژه‌ای برای این نوع نگاه به نمایش عروسکی قائل و با ما همراه شدند. قصد ندارید دوباره با همایون شجریان که در اپرای شمس و مولانا درخشان خواند، همکاری کنید؟ چراکه نه؛ امیدوارم.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
به نظر من ۹۵ درصد مردم ایران طرفدار موسیقی‌هایی هستند که پشیزی ارزش ندارد چون نه ملودی دارند نه شعر خوب. من نمی‌دانم آقای سراج چگونه این اثر را خوانده و من به او تبریک می‌گویم چون کار پیچیده‌ایست. باند پنجم که شعر حافظ است خیلی زیباست و جواب‌های ارکستر نیز برعکس موسیقی سنتی ماست و جایگاه واضحی دارند. من فکر می‌کردم این نکته را درباره شخصیت آقای سراج بیان کنم که سبک و شیوه برآمده از شخصیت اوست. صدای سراج همراه غم‌ها و شادی‌های مردم بوده بدون اینکه بخواهد به یک جایگاه سیاسی برسد.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
سیمین بهبهانی به بانوی غزل شهرت دارد و برخی از اشعار او به اندازه آثار کلاسیک شعر فارسی محبوب‌اند و به خاطر وزن‌های جدیدی که خود ایجاد کرده بود مورد استقبال سازندگان آثار موسیقایی قرار گرفت. سیمین خلیلی معروف به «سیمین بهبهانی» شاعر سرشناس، روز ۲۸ تیر ۱۳۰۶ خورشیدی در تهران به دنیا آمد. او فرزند عباس خلیلی (شاعر و نویسنده و مدیر روزنامه اقدام) و نبیره حاج ملا علی خلیلی تهرانی است. سیمین بهبهانی از کودکی و جوانی سری پر شور داشت. یکی از شعرهای بانوی غزل ایران را بخوانیم: دلم گرفته، ای دوست!
رکنارکنا3 روز قبل
به گزراش رکنا، خسرو جعفرزاده، موسیقی شناس ایرانی درگذشت خسرو جعفرزاده، موسیقی‌شناس، معمار و نویسنده کتاب «موسیقی ایرانی»، روز پنجشنبه (۲۷ تیر) بدورد حیات گفت و جامعه نویسندگان موسیقی ایران را در اندوه و درد باقی گذاشت. بعد از تحصیل معماری در دانشگاه فنی وین، در همان شهر به شغل معماری و طرح و نظارت ساختمان پرداخت. از سال ۱۳۵۹ صاحب یک دفتر مستقل معماری در وین و عضو کانون مهندسان اتریش است. آشنایی او با موسیقی از ۱۲سالگی با مشق ویلن در اصفهان آغاز شد و تا ۱۹سالگی در ایران ادامه داشت. کتاب «موسیقی ایرانی» شناسی به قلم او توسط انتشارات هنر موسیقی منتشر شده و به چاپ دوم رسیده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، خسرو جعفرزاده، موسیقی‌شناس، معمار و نویسنده کتاب «موسیقی ایرانی»، روز پنجشنبه (۲۷ تیر) بدورد حیات گفت و جامعه نویسندگان موسیقی ایران را در اندوه و درد باقی گذاشت. خسرو جعفرزاده متولد سال ۱۳۲۰ در همدان است. کتاب «موسیقی ایرانی» شناسی به قلم او توسط انتشارات هنر موسیقی منتشر شده و به چاپ دوم رسیده استخسرو جعفرزاده، موسیقی شناس ایرانی درگذشتخسرو جعفرزاده، موسیقی شناس ایرانی درگذشتخسرو جعفرزاده موسیقی‌شناس، معمار و نویسنده پنجشنبه (۲۷ تیر) درگذشت. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، خسرو جعفرزاده، موسیقی‌شناس، معمار و نویسنده کتاب «موسیقی ایرانی»، روز پنجشنبه (۲۷ تیر) بدورد حیات گفت و جامعه نویسندگان موسیقی ایران را در اندوه و درد باقی گذاشت. کتاب «موسیقی ایرانی» شناسی به قلم او توسط انتشارات هنر موسیقی منتشر شده و به چاپ دوم رسیده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
اعتمادآنلاین| خسرو جعفرزاده، موسیقی‌شناس، معمار و نویسنده کتاب «موسیقی ایرانی»، روز پنجشنبه (۲۷ تیر) بدورد حیات گفت و جامعه نویسندگان موسیقی ایران را در اندوه و درد باقی گذاشت. خسرو جعفرزاده متولد سال ۱۳۲۰ در همدان است. بعد از تحصیل معماری در دانشگاه فنی وین، در همان شهر به شغل معماری و طرح و نظارت ساختمان پرداخت. از سال ۱۳۵۹ صاحب یک دفتر مستقل معماری در وین و عضو کانون مهندسان اتریش است. کتاب «موسیقی ایرانی» شناسی به قلم او توسط انتشارات هنر موسیقی منتشر شده و به چاپ دوم رسیده استمنبع: خبرآنلاین
فراروفرارو3 روز قبل
خسرو جعفرزاده، موسیقی‌شناس، معمار و نویسنده کتاب «موسیقی ایرانی»، روز پنجشنبه (۲۷ تیر) بدورد حیات گفت و جامعه نویسندگان موسیقی ایران را در اندوه و درد باقی گذاشت. به گزارش خبرآنلاین، خسرو جعفرزاده متولد سال ۱۳۲۰ در همدان است. بعد از تحصیل معماری در دانشگاه فنی وین، در همان شهر به شغل معماری و طرح و نظارت ساختمان پرداخت. آشنایی او با موسیقی از ۱۲سالگی با مشق ویلن در اصفهان آغاز شد و تا ۱۹سالگی در ایران ادامه داشت. کتاب «موسیقی ایرانی» شناسی به قلم او توسط انتشارات هنر موسیقی منتشر شده و به چاپ دوم رسیده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، خسرو جعفرزاده، موسیقی‌شناس، معمار و نویسنده کتاب «موسیقی ایرانی»، روز پنجشنبه (۲۷ تیر) بدورد حیات گفت و جامعه نویسندگان موسیقی ایران را در اندوه و درد باقی گذاشت. خسرو جعفرزاده متولد سال ۱۳۲۰ در همدان است. بعد از تحصیل معماری در دانشگاه فنی وین، در همان شهر به شغل معماری و طرح و نظارت ساختمان پرداخت. آشنایی او با موسیقی از ۱۲سالگی با مشق ویلن در اصفهان آغاز شد و تا ۱۹سالگی در ایران ادامه داشت. کتاب «موسیقی ایرانی» شناسی به قلم او توسط انتشارات هنر موسیقی منتشر شده و به چاپ دوم رسیده است۲۵۸۲۴۵
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
تصویری قدیمی از کیهان کلهر، فرج علی‌پور و اردشیر کامکار سه کمانچه‌نواز باسابقه را که مربوط به اوایل دهه هفتاد می‌شود، ببینید. به گزارش خبر فوری، کیهان کلهر، فرج علی‌پور و اردشیر کامکار هر سه از نوازندگان باسابقه و پیشکسوت ساز کمانچه هستند. البته هر سه تبحر در نواختن سازهای دیگری دارند اما حکایتی که با کمانچه دارند، فرق می‌کند. کلهر که اصالتا کرد است، تنبور، سه تار و شاه کمان نیز می‌نوازد. اردشیر کامکار هم اهل سنندج و کرد است و یکی از اعضای خانواده و البته گروه کامکارهاست.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کیهان کلهر، فرج علی‌پور و اردشیر کامکار هر سه از نوازندگان باسابقه و پیشکسوت ساز کمانچه هستند. البته هر سه تبحر در نواختن سازهای دیگری دارند اما حکایتی که با کمانچه دارند، فرق می‌کند. کلهر که اصالتا کرد است، تنبور، سه تار و شاه کمان نیز می‌نوازد. اردشیر کامکار هم اهل سنندج و کرد است و یکی از اعضای خانواده و البته گروه کامکارهاست. او علاوه بر کمانچه قیچک و ویولن هم می‌نوازد.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
خبرآنلاین: خسرو جعفرزاده، موسیقی‌شناس، معمار و نویسنده کتاب «موسیقی ایرانی»، روز پنجشنبه (۲۷ تیر) بدورد حیات گفت و جامعه نویسندگان موسیقی ایران را در اندوه و درد باقی گذاشت. خسرو جعفرزاده متولد سال ۱۳۲۰ در همدان است. بعد از تحصیل معماری در دانشگاه فنی وین، در همان شهر به شغل معماری و طرح و نظارت ساختمان پرداخت. از سال ۱۳۵۹ صاحب یک دفتر مستقل معماری در وین و عضو کانون مهندسان اتریش است. کتاب «موسیقی ایرانی» شناسی به قلم او توسط انتشارات هنر موسیقی منتشر شده و به چاپ دوم رسیده است
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
تصویری قدیمی از کیهان کلهر، فرج علی‌پور و اردشیر کامکار سه کمانچه‌نواز باسابقه را که مربوط به اوایل دهه هفتاد می‌شود، ببینید. خبرآنلاین: تصویری قدیمی از کیهان کلهر، فرج علی‌پور و اردشیر کامکار سه کمانچه‌نواز باسابقه را که مربوط به اوایل دهه هفتاد می‌شود، ببینید. کیهان کلهر، فرج علی‌پور و اردشیر کامکار هر سه از نوازندگان باسابقه و پیشکسوت ساز کمانچه هستند. کلهر که اصالتا کرد است، تنبور، سه تار و شاه کمان نیز می‌نوازد. اردشیر کامکار هم اهل سنندج و کرد است و یکی از اعضای خانواده و البته گروه کامکارهاست.

علیرضا افتخاری: برای زیارت استاد شجریان وضو می‌‍ گرفتم + فیلم

رکنارکنا4 روز قبل
علیرضا افتخاری خواننده سرشناس و از شاگردان استاد شجریان است. وی در گفت و گویی از ارادت خود نسبت به شجریان گفته‌اند و این که عکس ایشان را همیشه بر دیوار منزل دارند. افتخاری از سال‌های جوانی و زمانی که شاگردی استاد را داشت سخن گفت و این که به هنگام حضور در کنار ایشان با وضو حضور پیدا می‌کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
همشهریهمشهری5 روز قبل
ایرنا نوشت: محمدحسین آقاسی وکیل مدافع محمدرضا شجریان با اعلام این خبر گفت: شکایتی را از سوی استاد شجریان در سال ۸۸ از حسین شریعتمداری مطرح کردیم که این شکایت در ادامه با ۱۹ شکایت دیگر علیه مدیرمسئول روزنامه کیهان جمع و تبدیل به یک پرونده واحد شد. این وکیل دادگستری افزود: جالب این است که اخیرا و بعد از گذشت ۱۰ سال، شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه در تمام این شکایت‌ها قرار منع پیگرد صادر کرده و نکته جالب‌تر این است که یکی از شاکیان دادستان عمومی و انقلاب تهران است. وکیل مدافع شجریان افزود: شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تمام شکایات به جز شکایت دادستان تهران را به خاطر اینکه مجازات اتهامات انتسابی درجه ۶ محسوب و تا ۵ سال از وقوع جرم امکان پیگیری دارد، مشمول مرور زمان دانسته و رد کرده است. وکیل مدافع شجریان اضافه کرد: به صراحت ماده ۲۶۴ قانون آئین دادرسی کیفری، بازپرس باید ظرف پنج روز از تاریخ پایان تحقیقات، قرار خود را مبنی بر منع پیگرد یا قرار مجرمیت صادر کند. آقاسی گفت: شکایت دادستان عمومی و انقلاب تهران از شریعتمداری نیز مربوط به ۲۸ آذر سال ۹۱ و به اتهام توهین به مقدسات است که شعبه بازپرسی به علت عدم کفایت ادله جهت احراز وقوع رفتار مجرمانه قرار منع پیگرد صادر کرده است.

فیلم | علیرضا افتخاری: برای زیارت استاد شجریان وضو می‌‍گرفتم

خبرآنلاینخبرآنلاین5 روز قبل
درصد زیادی از زمانی که برای انتخاب خانه صرف می‌شود برای بررسی گزینه‌هایی است که اگر در ابتدا اطلاعاتی درباره آنها وجود داشته باشد احتمالا کسی برای بازدید از انها نمی‌رود. با اطلاعات موجود در آدرس بازدیدهای بهتری خواهید داشت زیرا در بررسی اولیه مورد پسند بوده و ارزش بازدید حضوری دارند.
ایمناایمنا5 روز قبل
هنوز چشم به راهیم تا استاد از بستر بیماری برخیزد و آواز عشق سر کنند. دلتنگ چشم‌های نازنین شما هستم تا در اجراها و کنسرت‌ها، چشم در چشمتون از عشق بخونم. هامون عزیزم، خواهرزاده قشنگم، قلب من، نفس من، عشق من. رضا صادقی با پست کردن قسمتی از موزیک ویدیو «عشق من تویی» خبر انتشار آن را داد: روزتون بخیر دوستان با عشق منبالاخره بعد از پیگیری‌های مکرر شرکت آراد و میلاد ماهان عزیز، مجوز پخش ویدیو «عشق من تویی» صادر شد.. و با افتخار فردا پنجشنبه از سایت رضا صادقی دات کام و همه سایت‌های معتبر موسیقی راس ساعت ۱۲ تقدیم خواهد شد. مهربانی بخشی از ذات خداوند است، مهربانی جا و مکان و مقام و منصب نمی‌شناسد.
نامه‌نیورنامه‌نیور5 روز قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 روز قبل
وی افزود: بعد از مدت کوتاهی از طرح شکایت، بازپرس وقت شعبه دوم دادسرای کارکنان دولت، با این استدلال که صدا‌و‌سیما در پخش آثار موکل، سوء نیتی نداشته، شکایت را رد کرد. در آن زمان، نماینده دادستان یا دادیار اظهارنظر به‌دلیل اینکه مدیران صدا‌وسیما اطلاع داشتند که آثار پخش شده متعلق به شجریان است و بدون اجازه پخش کردند، پرونده را برای رسیدگی بیشتر به شعبه بازپرسی فرستاد. آقاسی افزود: با توجه به اینکه موکل به دلیل بیماری امکان حضور در دادگاه را نداشت، من به‌عنوان وکیل پرونده در جلسه حضور یافتم. تفسیر قضایی، سلیقه و طرز تفکر قاضی این بود که صدا و سیما کار بدی نکرده و شاید پخش آثار به نفع موکل هم بوده است و هیچ‌کدام از دلایل ما مورد توجه دادگاه قرار نگرفت. دادگاه شکایت ما را رد و اعلام کرد پخش آثار موکل در صدا و سیما، موجب شهرت وی شده و به زیان او نبوده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 روز قبل
شهرام ناظری، مسعود بهنود، رضا گل‌نراقی، اکرم گل‌نراقی، دکتر جهانشاه برومند، بابک بختیاری و ژاله علو در این فیلم حضور دارند و در این اثر از تصاویر و صدای آرشیوی هنرمندانی همچون عزت‌الله انتظامی، ناصر ملک‌مطیعی، محمدعلی فردین، فخری خوروش، حسن گل‌نراقی، نصرت‌الله وحدت، انوشیروان روحانی، ناصر مسعودی، امین‌الله رشیدی و محمدرضا شجریان استفاده شده است. فیلم مستند «مرا ببوس» در سایت هاشور قرار گرفته و قابل خرید و مشاهده است.

تماشای عمومی مستند «مرا ببوس» امکان‌پذیر شد+تیزر

ایلناایلنا6 روز قبل
فیلم مستند «مرا ببوس» ساخته علیرضا خالق‌وردی که راجع به زندگی حسن گل‌نراقی (خواننده ایرانی) است در سایت هاشور قرار گرفته و قابل خرید و مشاهده است. به گزارش خبرنگار ایلنا، فیلم مستند «مرا ببوس» درباره زندگی هنری خواننده ایرانی حسن گل‌نراقی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی علیرضا خالق‌وردی به صورت آنلاین در سایت «هاشور» قرار گرفته است. تهیه‌کنندگی و کارگردانی مستند «مرا ببوس» به عهده علیرضا خالق وردی بوده و علیرضا خالق وردی و ندا کوهی به عنوان محقق و پژوهشگر با او همکاری کرده‌اند. مستند «مرا ببوس» در خردادماه ۱۳۹۸ تولید شده و علاقمندان می‌توانند برای تهیه و مشاهده آن به سایت «هاشور» به آدرس www. hashure. com مراجعه کنند. تیزر فیلم مستند «مرا ببوس»، ببینید و دانلود کنید.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 روز قبل
وی افزود: بعد از مدت کوتاهی از طرح شکایت، بازپرس وقت شعبه دوم دادسرای کارکنان دولت، با این استدلال که صدا و سیما در پخش آثار موکل، سوء نیتی نداشته، شکایت را رد کرد. نهایتا خرداد سال ۹۱ دادگاه قرار صادره را نقض کرد و صریحا نوشت با توجه به اینکه صدا و سیما آگاه بوده که لازم است برای انتشار از صاحب اثر رضایت بگیرد، دلالت بر سوء نیت دارد. در نتیجه پرونده به دادسرا برگشت و شعبه بازپرسی، متهمان را احضار و تفهیم اتهام کرد و نهایتا ۶ سال بعد یعنی در اردیبهشت سال گذشته (سال ۹۷)، پرونده برای رسیدگی، دوباره به شعبه ۱۰۶۰ که قاضی آن تغییر کرده است، ارسال شد و دادگاه ۱۱ شهریور سال ۹۷ به پرونده رسیدگی کرد. این وکیل دادگستری گفت: با توجه به اینکه رأی صادره مغایر صریح قوانین است، به این حکم اعتراض کردیم که برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی مسعودی مقام ارسال شد. قاضی مسعودی مقام که از قضات خوشنام و باسابقه دستگاه قضایی است، در حال حاضر علاوه بر ریاست شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر، ریاست شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران اقتصادی را به عهده دارد.

به انتهای لیست رسیدید