شرکت‌های دانش بنیان

شرکت‌های دانش بنیان

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین35 دقیقه قبل
رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع بر تعامل مشترک و ارتقاء استانداردهای فنی و مهندسی ساخت شناورها و تجهیزات دریایی با استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد. اعتمادآنلاین| دریادار امیر رستگاری، رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به منظور ارزیابی از توان فنی و علمی و همچنین آشنایی نزدیک‌تر و بیشتر با فعالیت‌های دانش بنیان صنعت رده بندی کشور از موسسه رده بندی ایرانیان بازدید کرد. در جریان این بازدید گزارشی از روند و نحوه تولید استانداردهای فنی، ارزیابی و تایید طراحی شناورها، بازرسی‌های رده بندی و قانونی کشتی‌ها، خدمات آموزشی و انتقال تکنولوژی وسایر فعالیت‌ها و دستاوردهای کارشناسان و نخبگان دریایی کشور در حوزه بازرسی و رده بندی ارائه شد و زمینه‌های همکاری و بهره گیری از خدمات توان فنی داخلی در طرح‌ها و برنامه‌های کلان تحت مدیریت سازمان صنایع دریایی و در صدر آن طرح تحول صنعت دریایی مورد بررسی و توافق قرار گرفت. همچنین به منظور هم افزایی و استفاده مشترک از دستاوردهای علمی و فنی توافق گردید کمیته‌های فنی و تخصصی و هسته‌های علمی متناسب با نیاز صنعت کشور تشکیل و برگزاری دوره‌ها، سمینارها و کارگاه‌های آموزشی تخصصی مشترک در دستور کار قرار گیرد. امیر دریادار رستگاری در جریان این بازدید با ابراز خرسندی از بومی سازی موفق خدمات مورد نیاز صنایع دریایی کشور در داخل و جلوگیری از خروج ارز و خودکفایی در صنعت رده بندی بر تعامل مشترک و ارتقاء استانداردهای فنی و مهندسی ساخت شناورها و تجهیزات دریایی با استفاده از ظرفیت‌های موسسه رده بندی ایرانیان تاکید کرد.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی ادامه داد: در اجرای این طرح از پودرهای دارای توان مبارزه اختصاصی، سازگار با طبیعت و غیر سمی برای سایر موجودات و گیاهان در جهت مبارزه با موش‌های فاضلابی استفاده می‌شود. وی ادامه داد: با همکاری مناطق مختلف شهرداری مشهد اقدامات فوری جهت جلوگیری از تولید مثل و کاهش موش‌های فاضلابی در شهر مشهد انجام شده و طی ۲ سال گذشته هزار و ۸۵۰ کیلو پودر در بین مناطق ۱۳ گانه شهر توزیع و در خصوص نحوه طعمه‎گذاری و اثرگذاری آن برای کارشناسان مناطق جلساتی برگزار شده است. رئیس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد ضمن اشاره به انجام اقدامات پیشگیرانه پس از شناسایی مکان‌های تجمع حیوانات موذی، افزود: ۶۰ کانون تجمع حیوانات موذی در سال ۹۵ شناسایی شد که پس از انجام طعمه‏گذاری و مبارزه مستمر با موش‌های فاضلابی، این نقاط به ۱۲ کانون کاهش یافته است. پذیرا گفت: یکی از مهم‌ترین کانون‌های موش فاضلابی در شهر مشهد محدوده کال قره‌خان است که با اقدامات هماهنگ و مستمر، منجر به پاکسازی کامل محدوده از موش‌های فاضلابی شده است. گفتنی است؛ مواد اولیه‎ استفاده شده در طرح مقابله با جانواران موذی با استفاده از روش‌های نوین و سازگار با محیط‌زیست توسط شرکت‌های دانش بنیان تهیه شده است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به تولید و تجاری‌سازی کوره‌های القایی برای کاربرد در صنایع ریخته‌گری و خودروسازی شد و محققان این شرکت با عرضه جدیدترین نسل از این کوره‌ها توانستند این محصول را با ظرفیت ۱۰ تن در شهرک صنعتی اردبیل کاربردی کنند. وی ادامه داد: در کاربرد ریخته‌گری کوره‌های ذوب می‌توانیم فولاد و چدن و سایر فلزات را ذوب کنیم و در قالبی که نیاز است بریزیم تا محصول ریخته‌گری تولید شود. مجری طرح از تجاری‌سازی این طرح خبر داد و یادآور شد: صنایع خودروسازی و کارخانجات ریخته‌گری بزرگ که نیاز به کوره‌های ۵ و ۱۰ تن ذوب دارند، از این کوره‌های تولید شده ما استفاده می‌کنند. وی به چالش‌های فعالیت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: به دلیل محدودیت‌های ارزی، دولت به صنایع اجازه می‌دهد که تهاتر کنند. به گزارش ایسنا، برقراری ارتباط از راه دور با کوره‌های القایی، از آخرین تکنولوژی‌های کوره‌سازان بزرگ دنیا است که در حال حاضر این ابزار بر روی کوره‌های ساخت این شرکت نصب شده است.
فارسفارس2 ساعت قبل
رئیس دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ایجاد مرکز نوآوری معدنی و صنایع معدنی در دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبرداد. به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، همایون کتیبه رئیس دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ایجاد مرکز نوآوری معدنی و صنایع معدنی در دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبرداد. رئیس دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در بخش معدن این دانشکده دوره‌های دکتری استخراج معدن، اکتشاف معدن، فرآوری و مکانیک صنعتی وجود دارد. رئیس دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: این دانشکده با بخش‌های مختلف معدنی کشور ارتباط دارد. ایجاد مرکز نوآوری معدنی و صنایع معدنی در دانشکدهکتیبه از ایجاد مرکز نوآوری معدنی و صنایع معدنی در دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبرداد و گفت: این مرکز در مساحتی بالغ بر ۱۶۰ مترمربع راه اندازی می‌شود که قرار است بخش خصوصی احداث این مرکز را برعهده گیرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
کمی بیش از تعداد انگشتان دست، آدم هایی بودند که می‌دانستند، «دانش بنیان» یعنی چه. ناحیه نوآوری شریف و کارخانه نوآوری آزادی هم که شاهکارهای دیگری است که در همین روزها افتتاح رسمی آن را جشن خواهیم گرفت. نزدیک به ۴۵۰۰ شرکت دانش بنیان تایید صلاحیت شده‌اند و کارشان را آغاز کرده‌اند و در چرخه اقتصادی تنه به تنه بزرگان می‌زنند. یک ناحیه و یک کارخانه نوآوری در تهران به راه افتاده است و کارخانه‌های نوآوری دیگری در کلانشهرها در حال بروز و ظهورند. شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری، دست‌های گرم شان را آماده فشردن دست‌های جوانان بلندپرواز و بی قرارند.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
معاون اول رییس جمهور با بیان این که جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه کشور بزرگ منطقه است گفت: امکان ندارد برای خلیج فارس و خاورمیانه بتوان بدون ایران امنیت تصور کرد. معاون اول رییس جمهور افزود: اما در آمریکا به عنوان یکی از کشورهای طرف برجام با تغییر رییس جمهور به همه مقررات و تعهدات پشت پا زدند و تصورشان نیز این بود که با اعمال تحریم‌ها علیه ملت ایران، اقتصاد ایران دچار فروپاشی می‌شود. جهانگیری با بیان این که اقتصاد کشور و بودجه ما حتما از درآمدهای نفتی متأثر است خاطرنشان کرد: ‌ما در سالهای اخیر اراده کرده‌ایم اتکاء اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی را کاهش دهیم. درآمدهای نفتی فی نفسه مضر نیست اما نحوه استفاده ما از این درآمدها منجر به توسعه کشور نشده است. در این جلسه وزرای راه و شهرسازی و صنعت معدن و تجارت نیز هر کدام در سخنانی گزارشی از برنامه‌های خود برای توسعه استان البرز و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، صنایع و معادن استان ارائه کردند.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید علی پاک نژاد ظهر سه‌شنبه در نشست بررسی روند راه اندازی مرکز رشد شهرستان گناوه اظهار داشت: ایجاد پارک‌های علم و فناوری که در دستور کار نظام مقدس اسلامی قرار گرفته باعث ارتباط بین دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و مورد تاکید رئیس جمهوری است و شهرستان گناوه نیز در سال‌های قبل متقاضی ایجاد این نوع مرکز علمی بوده که در سال ۹۶ نیز اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است. وی گفت: از آنجا که برای اجرای این طرح‌ها با توجه به تصمیمات کشوری نیاز به ایجاد پیش زمینه‌هایی است این جلسه با محوریت دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش شهرستان با توجه به اهمیت دانشگاه‌ها در اجرای این طرح تشکیل شده است. فرماندار گناوه با اعلام آمادگی شهرستان گناوه برای ایجاد مرکز جهاد دانشگاهی افزود: مکاتبات و اقدامات لازم برای اعلام آمادگی شهرستان گناوه جهت افتتاح مرکز جهاد دانشگاهی در هفته دولت در شهرستان گناوه در دستور کار قرار گیرد. وی با تاکید بر استفاده از امکانات دانشگاه‌های شهرستان برای پارک علم و فناوری تصریح کرد: برای پارک علم و فناوری چهار مکان در دانشگاه‌های آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی و ساختمان کتابخانه آموزش و پرورش وجود دارد که نیاز به بازدید و تأیید استانی دارند و لازم است تا مکاتبات آن هر چه سریع‌تر انجام شود. وی بیان کرد: شهرستان گناوه برای اجرای و راه اندازی مرکز رشد و پارک علم و فناوری آمادگی کامل دارد و در این زمینه آماده همکاری است.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، همایش افتتاحیه جمع آوری زکات گندم استان، ظهر امروز در روستای نوجه‌ده خسروشاه و در راستای نهضت احیاء و ترویج فرهنگ زکات برگزار شد. یونس فاتح معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان در این همایش، ایجاد جریان مولد را از جمله سیاست‌های این نهاد خواند و اظهارداشت: کمیته امداد سعی دارد تا با ایجاد زمینه اشتغال برای افراد بالای ۲۰ سال و زیر ۵۵ سال، مددجویان خود را توانمند کند. معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان، خاطرنشان ساخت: رسالت اصلی کمیته امداد نیز توسعه فرهنگ خیرخواهی است که بخشی از آن در سایه تعامل تنگاتنگ با خیریه‌های استان به دست آمده است. وی با اشاره به این که در روستای نوجه ده و چند صد روستای دیگر استان مددجوئی وجود ندارد، اذعان داشت: اکثر روستاهای استان در سایه فرهنگ زکات، فاقد مستمند هستند، چنانکه مردمی شدن کمیته امداد از چشم اندازهای این نهاد است. به گزارش تسنیم، این جشنواره با تجلیل از مودیان برتر زکات در استان پایان یافت.
مهرمهر20 ساعت قبل
وی افزود: برای اولین بار در استان اصفهان با رویکرد «آموزش دوگانه و صلاحیت حرفه‌ای، کارگاه‌های آموزشی تولید محور» در چهار ماهه نخست سال جاری این اداره کل موفق به تحقق ۱۲۱ درصد از تعهدات تعیین شده در بخش دولتی شده است. آموزش در محیط واقعی کار و ضمانت برای اشتغالوی با اشاره به آنکه ۳۲ هزار نفر در ۵۴ مرکز آموزش و فنی حرفه‌ای در حال آموزش هستند، اظهار داشت: برای اولین بار در استان اصفهان، ایده «آموزش دوگانه» دنبال می‌شود که این طرح بر دو اصل آموزش در محیط واقعی کار و ضمانت برای اشتغال استوار است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای اصفهان با اعلام اینکه در گذشته، در سطح کلان برای مراکز فنی و حرفه‌ای استان‌ها تصمیم گرفته می‌شد، تصریح کرد: با تغییر رویکرد حکمرانی محلی در استان اصفهان، نیازسنجی و برنامه ریزی در توسعه آموزش و ضمانت اشتغال به نحو سازنده فراهم می‌شود. وی افزود: در راستای توسعه «آموزش دوگانه» اولین اقدام اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با مشارکت بخش خصوصی، آموزشگاه‌های آزاد و صنایع و صنوف صورت گرفته است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای اصفهان افزود: در استان اصفهان با ۲۴ میلیون ساعت آموزش که هشت درصد کل عملکرد کشوری است بیشترین حجم اجرا در بخش دولتی و خصوصی را دارد.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
وقتی حدود ده سال پیش برای اولین بار موضوع اقتصاد مقاومتی مطرح شد بدلیل همزمانی با بحران مالی اروپا و سیاست ریاضت اقتصادی در تعدادی از کشور‌های اروپایی، ابتدا در برخی محافل، اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد ریاضتی که منجر به کاهش یا حذف ارائه برخی خدمات و مزایای عمومی بود تعبیر شد، اما خیلی زود مشخص شد که اقتصاد مقاومتی اهداف راهبردی بلندتری برای دستیابی همه جانبه به پیشرفت اقتصادی دنبال می‌کند. اما شاید بتوان گفت: اقتصاد مقاومتی بهترین شرایط و فرصت را برای بخش خصوصی و سرمایه گذاری فراهم آورد در واقع مردمی شدن اقتصاد از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی است. اگر با این وضعیت ادامه دهیم ۱۱ سال زمان نیاز است که بقیه شرکت‌ها واگذار شوند که این آمار با اهداف اقتصاد مقاومتی فاصله دارد. تا بحال در شصت و شش جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مهمترین راهکار‌ها برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تعیین شده است و در ۱۲ کارگروه برنامه‌های ملی اهداف پیشبرد برون‌گرایی اقتصاد، تقویت درون‌زایی و رونق تولید، بهبود معیشت و رفاه اجتماعی، اصلاحات ساختاری بودجه و برقراری انضباط مالی در بخش عمومی، توسعه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی، مردمی‌کردن اقتصاد و تقویت نظام تامین مالی مود بررسی و پیگیری قرار می‌گیرد. برای سال ۹۸ هم ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی طرح‌های‌های اولویت دار دستگاه‌ها را تعیین کرد و براساس آن ۱۹ دستگاه مسئول اجرای ۷۶ طرح اولویت دار شدند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
شاید گفته شود که چه استفاده‌ای از این شرکت‌ها در استان محرومی نظیر خراسان شمالی می‌توان داشت. خراسان شمالی و فقر شرکت‌های دانش بنیانصحبت‌های معاون علمی ریاست جمهور در بدو ورود به خراسان شمالی مهر تاییدی بود بر این ادعا که خراسان شمالی تاکنون بهره ناچیزی از شرکت‌های دانش بنیان برده ‌و مورد بی‌توجهی از سوی دولت قرار گرفته است. متاسفانه هر زمانی وارد استان شدیم خیلی به مسئله شرکت‌های دانش بنیان توجهی نداشته‌ایم. مدیران توجهی به شرکت‌های دانش بنیان ندارندبوستانی صاحب شرکت دانش بنیان فعال در حوزه وب با اشاره به مشکلات این حوزه اظهار داشت: مشکل کنونی شرکت‌های دانش بنیان بعداز ایجاد محصول بحث تجاری سازی آن است. به گزارش تسنیم حضور معاون علمی رییس جمهور در خراسان‌شمالی سبب شد تا اعتبار ۲۸ میلیاردی برای رشد این حوزه در خراسان شمالی اختصاص یابد.
فارسفارس1 روز قبل
تا سال ۹۲، چند شرکت دانش بنیان ثبت شده بودند. کمی بیش از تعداد انگشتان دست، آدم هایی بودند که می‌دانستند، «دانش بنیان» یعنی چه. موضوع و بازار دانش بنیان، رفته رفته گرم شد. نزدیک به ۴۵۰۰ شرکت دانش بنیان تایید صلاحیت شده‌اند و کارشان را آغاز کرده‌اند و در چرخه اقتصادی تنه به تنه بزرگان می‌زنند. فعالیت نزدیک به ۴۵۰۰ شرکت دانش بنیان، شوخی نیست.
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ایجاد مرکز نوآوری معدنی و صنایع معدنی در دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبرداد و گفت: این مرکز در مساحتی بالغ بر ۱۶۰ مترمربع راه اندازی می‌شود که قرار است بخش خصوصی احداث این مرکز را برعهده گیرد. به گزارش ایلنا، همایون کتیبه رئیس دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ایجاد مرکز نوآوری معدنی و صنایع معدنی در دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبرداد و گفت: این مرکز در مساحتی بالغ بر ۱۶۰ مترمربع راه اندازی می‌شود که قرار است بخش خصوصی احداث این مرکز را برعهده گیرد. رئیس دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: این دانشکده با بخش‌های مختلف معدنی کشور ارتباط دارد. ایجاد مرکز نوآوری معدنی و صنایع معدنی در دانشکدهکتیبه از ایجاد مرکز نوآوری معدنی و صنایع معدنی در دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبرداد و گفت: این مرکز در مساحتی بالغ بر ۱۶۰ مترمربع راه اندازی می‌شود که قرار است بخش خصوصی احداث این مرکز را برعهده گیرد. رئیس دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در این راستا دانشگاه‌ها نیز باید بستری را فراهم کنند تا پاسخگوی نیازهای صنایع باشند.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون علمی و فناوری رییس جمهور از آزمایشگاه کشت سلول‌های بنیادی و آزمایشگاه مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشکده پرستاری و مامایی بجنورد بازدید کرد. وی ادامه داد: سال گذشته ۴۴۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود داشته است که سهم بسزایی در توسعه اقصادی نیز داشته‌اند. وی خاطرنشان کرد: با استفاده از تکثیر سلول‌های بنیادی می‌توان بیماران زخم‌های مزمن دیابت، بیماران مفصلی و بیماران بخش سوختگی را درمان کرد. هاشمی یادآور شد: سلول‌های بنیادی در درمان ناباروری نیز نقش مهمی دارد که تحقیقات در این حوزه ادامه دارد. بر پایه این گزارش، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این بازدید در جریان روند پیشرفت آزمایشگاه کشت سلول‌های بنیادی و آزمایشگاه مرکز تحقیقات گیاهان دارویی قرار گرفت.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ایجاد مرکز نوآوری معدنی و صنایع معدنی در دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبرداد و گفت: این مرکز در مساحتی بالغ بر ۱۶۰ مترمربع راه اندازی می‌شود که قرار است بخش خصوصی احداث این مرکز را برعهده گیرد. به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، همایون کتیبه رئیس دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ایجاد مرکز نوآوری معدنی و صنایع معدنی در دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبرداد و گفت: این مرکز در مساحتی بالغ بر ۱۶۰ مترمربع راه اندازی می‌شود که قرار است بخش خصوصی احداث این مرکز را برعهده گیرد. همایون کتیبه گفت: دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سال ۱۳۵۳ تاسیس شد. رئیس دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: این دانشکده با بخش‌های مختلف معدنی کشور ارتباط دارد. ایجاد مرکز نوآوری معدنی و صنایع معدنی در دانشکدهکتیبه از ایجاد مرکز نوآوری معدنی و صنایع معدنی در دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبرداد و گفت: این مرکز در مساحتی بالغ بر ۱۶۰ مترمربع راه اندازی می‌شود که قرار است بخش خصوصی احداث این مرکز را برعهده گیرد.
برنابرنا1 روز قبل
مدیرعامل و مدیران مؤسسه تحقیق و توسعه دانشمند در ادامه سفرهای استانی و بازدید از مراکز علم و فناوری مستقر در استان‌های کشور، در سفر به البرز از پارک علم و فناوری این استان بازدید کردند. سید حامد عسگری با توجه به وظیفه، سیاست و رویکرد اصلی بنیاد مستضعفان در محرومیت‌زدایی و زدودن چهره فقر از شهرها و روستاهای کشور، نوآوری فراگیر و حمایت از طرح‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان که در این حوزه فعالیت می‌کنند را راهبرد اصلی موسسه دانشمند در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین محرومیت‌زدایی در استان‌های کشور بیان کرد. عسگری با اشاره به ظرفیت استان البرز و اقدامات پارک علم و فناوری این استان مهم در کشور پیشنهاد ایجاد مرکز رشد نوآوری فراگیر با حمایت موسسه دانشمند را داد. وی با اشاره به ایجاد فرصت برابر در این سامانه برای همه شرکت‌ها و مراکز علمی و دانشگاهی در کل کشور این مدل را راه حلی برای ارتباط بهتر صنعت و دانشگاه بیان کرد که هم اکنون به خوبی در حال فعالیت است. عطاالله ربانی، رئیس پارک علم و فناوری البرز نیز اشاره به تاریخچه این پارک و برنامه‌های آن، به توضیح شرکت‌های دانش‌بنیان و محصولات و خدمات موجود در این پارک از ایجاد مرکز رشد نوآوری فراگیر استقبال کرد و مقرر شد طی تفاهم نامه‌ای به زودی این مرکز در استان البرز فعال شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
وی با اشاره به اینکه فاز دوم، به‌کارگیری سلول‌های بنیادی در خدمت جامعه برای درمان بیماران است، خاطرنشان کرد: از تکثیر سلول‌های بنیادی برای درمان بیماران مبتلا به زخم‌های مزمن دیابت‌، بیماران بخش سوختگی و درمان‌های مفصلی استفاده می‌شود. وی اضافه کرد: البته با حمایت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی مکان مناسبی در بیمارستان امام علی (ع) برای فعالیت‌های حوزه سلول‌های بنیادی اختصاص داده شده است. وی خاطرنشان کرد: با استفاده از تکثیر سلول‌های بنیادی می‌توان بیماران زخم‌های مزمن دیابت، بیماران مفصلی و بیماران بخش سوختگی را درمان کرد. این مسئول یادآور شد: سلول‌های بنیادی در درمان ناباروری نیز نقش مهمی دارد که تحقیقات در این حوزه ادامه دارد. دکتر هاشمی به تجاری سازی حوزه سلول‌های بنیادی نیز اشاره کرد و افزود: با روند توسعه این حوزه در خراسان شمالی، سلول‌های تکثیر یافته در بازه زمانی پنج ساعت به سایر کشورها ارسال و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان: پیام خوزستان - سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان، راه‌اندازی پارک‌های علم و فناوری را یک اقدام ارزشمند از سوی وزارت علوم عنوان کرد و گفت: پارک‌های علم و فناوری در ادامه رسالت دفاتر ارتباط صنعت با دانشگاه و کمک به ورود فناوری‌های دانش‌بنیان به صنایع مختلف، دارای موفقیت‌های چشمگیری بوده‌اند. وی ادامه داد: پارک‌های علم و فناوری همان مراکزی هستند که جامعه به آن‌ها نیاز دارد و در ارتباط با صنعت و دانشگاه می‌تواند موفق عمل کند. سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با تاکید بر لزوم توسعه همکاری‌های بین پارک و شرکت فولادخوزستان، گفت: ایجاد تفاهم‌نامه مشترک و راه‌اندازی یک کارگروه تخصصی می‌تواند ما را به سمت ارتباط نزدیک‌تر و عملکرد بهتر هدایت کند. سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان در پایان با بیان اینکه پارک علم و فناوری می‌تواند در حوزه‌های مختلف به شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی خدمات ارایه دهد، گفت: فعال بودن مجموعه پارک علم و فناوری می‌تواند در رفع معضل بیکاری که یکی از شاخص‌های امنیت هر منطقه محسوب می‌شود و سایر مسایلی که اجتماع را درگیر خود کرده است، نقش موثری داشته باشد. سطح دانش در حوزه تولید و بومی‌سازی قطعات صنعت فولاد بالا است و ما آمادگی داریم همکاری لازم را با شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری در ساخت قطعات مورد نیاز شرکت و بومی‌سازی آن‌ها داشته باشیم.
برنابرنا1 روز قبل
معاون علمی و فناوری رییس جمهور از آزمایشگاه کشت سلول‌های بنیادی و آزمایشگاه مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشکده پرستاری و مامایی بجنورد بازدید کرد. وی ادامه داد: سال گذشته ۴۴۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود داشته است که سهم بسزایی در توسعه اقصادی نیز داشته‌اند. وی خاطرنشان کرد: با استفاده از تکثیر سلول‌های بنیادی می‌توان بیماران زخم‌های مزمن دیابت، بیماران مفصلی و بیماران بخش سوختگی را درمان کرد. هاشمی یادآور شد: سلول‌های بنیادی در درمان ناباروری نیز نقش مهمی دارد که تحقیقات در این حوزه ادامه دارد. بر پایه این گزارش، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این بازدید در جریان روند پیشرفت آزمایشگاه کشت سلول‌های بنیادی و آزمایشگاه مرکز تحقیقات گیاهان دارویی قرار گرفت.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی شجاعی بعدازظهر دوشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی اظهارکرد: هیج راهی جز تلاش برای سامان دهی شرکت‌های دانش بنیان وجود ندارد، بنابرانی همه باید در این زمینه تلاش کنند. شجاعی افزود: اقتصاد دانش بنیان باید در خراسان شمالی تقویت شود تا جوانان به خارج از کشور مهاجرت نکنند و به رشد کافی برسند. استاندار خراسان شمالی عنوان کرد: خراسان شمالی، متولی پایگاه خدمات صادرات محصولات دانش بنیان ایران در ترکمنستان میشود. شجاعی اظهار کرد: دفتر معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری در زمینه سلول‌های بنیادین، خراسان شمالی را با اختصاص اعتبارات حمایت خواهد کرد. استاندار خراسان شمالی افزود: در سطح شهرستان‌ها باید طی یک هفته فضای پژوهش سراها برای دانش آموزان آماده سازی شود تا در اختیار دانش آموزان قرار گیرند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، اولین مجمع عمومی عادی سالانه پتروشیمی نوری با حضور ۹۴ درصدی سهامداران پس از ورود به بورس، امروز برگزار شد. وی در ادامه فزود: با تلاش‌های انجام شده در پتروشیمی نوری توانستیم ۹۸ درصد برنامه تولید و ۹۵ درصد ظرفیت اسمی تولید داشته باشیم. همچنین با توجه به تعمیرات اساسی که در سال گذشته داشتیم، تولید پارازایلین در پتروشیمی نوری به سه برابر سال گذشته افزایش یافته است. مدیرعامل همچنین در زمینه نحوه سودآوری شرکت گفت: سود پتروشیمی نوری باکیفیت و قابل تداوم است چراکه ‌سود شرکت به صورت خالص وعملیاتی است. در پایان مجمع اما هیات مدیره با پیشنهاد تقسیم بیش از ۹۲ درصدی سود میان سهامدارن موافقت کرد و سود هر سهم به میزان ۶۵۰ تومان میان سهامدارن پتروشیمی نوری تقسیم شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد محمدعلی شجاعی امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی با بیان این که پرداختن به مسئله اقتصاد مقاومتی مطالبه‌ ده ساله مقام معظم رهبری است اظهار داشت: متاسفانه وقتی به بتن این مقوله نگاه می‌کنیم اقتصاد مقاومتی تنها در سربرگ کاغذها و یکسری مصوبات خلاصه شده است. وی با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش بنیان در خصوص استفاده از آنها در خراسان شمالی افزود: توجه و نگاه ویژه به مقوله شرکت‌های دانش بنیان در خراسان شمالی باید نهایتا منجر به ثبات جمعیت روستایی و عدم مهاجرت و همچنین ایجاد شرایط کاری برای جوانان استان شود. استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: دوران سخنرانی کردن و گذاشتن مقالات در کتابخانه‌ها تنها برای ایجاد رزومه گذشته است. استاندار خراسان شمالی خاطر نشان کرد: طبق توافقات انجام گرفته متولی پایگاه خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان در کشور ترکمنستان نیز خراسان شمالی می‌باشد. همچنین شرکت‌های دانش بنیان استان برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی مورد حمایت قرار می‌گیرند.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس جهاد دانشگاهی استان قم گفت: برخی شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان زمینه مناسبی برای توانمند سازی زنان سرپرست خانوار دارند، با این حال هیچ نهاد یا دستگاهی در کشور وظیفه تایید سلامت مواد غذایی خانگی را بر دوش نگرفته است. سید حسین اخوان علوی رئیس پارک علم و فناوری استان قم در این دیدار ابراز امیدواری کرد: نتایج خوبی از جلسات پارک علم و فناوری با جهاد دانشگاهی استان قم حاصل شود و ثمرات خوبی برای استان و کشور داشته باشد. اخوان گفت: اولین پارک علم و فناوری در سال ۱۳۷۶ در اصفهان فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون ۴۲ پارک در کشور فعالیت می‌کند. وی با بیان این که یک سوم شرکت‌های دانش بنیان تحت پوشش پارک علم و فناوری فعالیت می‌کنند گفت: ۹۹ شرکت دانش بنیان تحت پوشش پارک علم و فناوری استان قم هستند. در پایان این دیدار تفاهم نامه همکاری‌های مشترک جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری استان قم به امضاء روسای دو دستگاه رسید.

سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به خراسان شمالی به روایت تصویر‌

7+
تسنیمتسنیم1 روز قبل
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری بعد از ظهر دوشنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی اظهار کرد: پول نفت تاکنون هیچ نهاد و موسسه‌ای را به توسعه نرسانده است از این رو دانشگاه‌ها برای پیشرفت در عرصه‌های مختلف علمی و پژوهشی چشم خود را از پول دولت برداند. ستاری با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش بنیان باید در زمینه صادرات تلاش بیشتری داشته باشند، افزود: تا کنون تنها یک شرکت دانش بنیان با تلاشی که داشته توانست طی یک سال ۱۳۰ میلیارد تومان صادرات داشته است که کل وزن صادرات محصولات آن ۷۰ کیلو بوده است. وی بیان کرد: درآمد این شرکت دانش بنیان با درآمد صادرات ده‌ها کامیون سیمان و چند هزار بشکه نفت برابر است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، سورنا ستاری امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی اظهار داشت: ۳۰ هزار دانشجو و ۸۰۰ عضو هیات علمی استان خراسان شمالی نشان از پتانسیل‌های خوب استان در زمینه رشد شرکت‌های دانش بنیان دارد. هرچند توجهات به خراسان شمالی در حوزه شرکت‌های دانش بنیان کم بوده اما پیگیری‌های خوبی هم از سوی استان در این خصوص انجام نگرفته است. معتاد شدن به پول نفت به مثابه مفت‌خوری است که خراسان شمالی این مورد را کمتر دارد. پژوهشی که از پول دولت استفاده کند و به دولت متکی باشد هیچ خروجی نمی‌تواند داشته باشد. وی با اشاره به اینکه پایه اقتصاد دانش‌بنیان نیروی انسانی تحصیل‌کرده است، عنوان داشت: حمایت از جوانان تحصیل‌کرده باید در راس امور استان خراسان شمالی قرار بگیرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
بانک مسکن نسبت به گزارش تجارت‌نیوز با تیتر «ناتوانی بانک ۸ هزار میلیاردی در تولید یک برچسب‌» واکنش نشان داد و جوابیه‌ای را برای انتشار به این رسانه ارسال کرده است. چندی پیش تجارت‌نیوز در خصوص برچسب‌های پرداخت عوارض گزارشی تهیه و منتشر کرد که در آن به ناتوانی بانک مسکن در ساخت این برچسب‌ها اشاره داشت. بانک مسکن نسبت به این گزارش واکنش نشان داده و جوابیه زیر را برای تجارت‌نیوز ارسال کرده است: مدیر مسئول محترم پایگاه خبری تجارت‌نیوزبا سلام و احترامموضوع: جوابیه به مطلب «ناتوانی بانک هشت هزار میلیاردی در تولید یک برچسب» با عنایت به مطلب مندرج در آن رسانه محترم با موضوع «ناتوانی بانک هشت هزار میلیاردی در تولید یک برچسب» در تاریخ ۲۶ تیر ماه سال ۹۸ مطالب ذیل جهت تنویر افکار عمومی و پاسخگویی مناسب ارائه می‌شود. با توجه به جایگاه بانک مسکن به عنوان یک بانک دولتی، هرگونه خرید تجهیزات و ملزومات باید در چارچوب ضوابط و آیین نامه مناقصات انجام پذیرد. لازم به ذکر است فارغ از هرگونه شیوه پرداخت، تخصیص برچسب در هر زمان بنا به درخواست به عنوان یکی از ابزار شناسایی تردد میسر می‌باشد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری ظهر دوشنبه در بازدید از مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه این استان از پتانسیل‌های خوبی در حوزه گیاهان دارویی برخوردار است، اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان این استان نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت خوبی داشته‌اند اما باید محیط‌های بهتری برای زایش‌های جدید فراهم شود. ستاری در این بازدید بر توسعه کشت سلول‌های بنیادی و گیاهان دارویی با کمک و پشتیبانی معاونت ریاست جمهوری تاکید کرد. وی افزود: سال گذشته چهار هزار و ۴۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود داشته که در توسعه اقتصادی تاثیر گذار بوده‌اند. گفتنی است، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این بازدید در جریان پیشرفت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در حوزه کشت سلول‌های بنیادی و آزمایشگاه مرکز تحقیقات گیاهان دارویی قرار گرفت.
ایسناایسنا1 روز قبل
نخستین خط تولید آسفالت پلیمری با تولید محصول دانش‌بنیان پلیمر اصلاح‌کننده که توسط یک شرکت دانش‌بنیان ثبت اختراع و به تولید انبوه رسیده است، با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید. این خط تولید در جریان سفر کاروان علم و فناوری به استان خراسان شمالی افتتاح شده است. این شرکت دانش‌بنیان دارنده اولین کارخانه آسفالت پلیمری در استان خراسان شمالی است که توان تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن آسفالت پلیمری را دارد. از ویژگی‌های آسفالت پلیمری نسبت به آسفالت معمولی می‌توان به افزایش صددرصدی مقاومت در برابر شیار افتادگی که بزرگترین معضل آسفالت کشور است، اشاره کرد. فناوری تولید این محصول ایران‌ساخت، بدون نیاز به محصولات و تجهیزات خارجی و در داخل کشور تولید شده است.
موجموج1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بیمه کوثر، مدیرعامل شرکت در مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام با تاکید بر اینکه حسن اعتماد سهام‌داران موجب شد تا بیمه کوثر در سال ۱۳۹۷ به موفقیت‌ها و دستاوردهای قابل توجهی دست یابد، گفت: سال گذشته در بخش فروش بیمه‌‌نامه‌های غیرزندگی به ۴۰درصد و زندگی نیز به ۲۸درصد و در مجموع موفق شدیم به ۳۷درصد رشد فروش بیمه‌نامه نسبت‌به مدت مشابه سال گذشته دست یابیم. مجید مشعلچی فیروزآبادی با بیان این‌که در نقشه راهبردی شرکت بر روی دو هدف رضایت ذی‌نفعان و سودآوری متمرکز هستیم، افزود: در بخش مربوط به رضایت مشتریان، با استفاده از سامانه‌های صوتی و پیامکی و نیز تماس مستقیم با بیمه‌گذاران، میزان رضایت مشتریان شرکت را رصد می‌کنیم و خوشبختانه در این بخش رتبه بسیار خوبی را به‌دست آورده‌ایم. وی از رشد ۱۹۵درصدی سود خالص سال ۹۷ و ۱۴۵درصدی درآمدهای سرمایه‌گذاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد و خاطرنشان‌کرد: برای چهارمین سال متوالی بالاترین سطح توانگری مالی در صنعت بیمه را کسب کردیم. مدیرعامل شرکت بیمه کوثر، مطالبات را یکی از پاشنه‌های آشیل شرکت‌های بیمه برشمرد و تصریح‌کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود شاهد کاهش مطالبات سررسیده شده به ۱۰درصد و ۹واحدی کل مطالبات نسبت به حق‌بیمه تولیدی شرکت در سال۹۷ بودیم. مجید مشعلچی با اشاره به عضویت شرکت بیمه کوثر در کنسرسیوم G۸ و تبدیل آن به گروه G۹، افزود: این امر باعث جذب پرتفوی بیشتر از محل کنسرسیوم و افزایش ظرفیت نگهداری می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید