شریعتی

شریعتی

تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
آرای هیئت داوران بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به بخش کودک هم به این شرح اعلام شد. کاندیداهای بخش طراحی لباس:۱- رضا عبدالعلی زاده و خانم پریسا قاسمی از نمایش «پر پر سیمرغ پر» ۲- سهیلا جوادی از نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» ۳- خانم محبوبه سلطانی از نمایش «افسانه ماردوش.» ۴- خانم نرگس زهرا از نمایش «افسانه بایبری» در این بخش از نرگس زهرا در نمایش «افسانه بایبری» تقدیر شد. کاندیداهای بازیگری مرد:۱- آقای جلال کریم زاده از نمایش «افسانه ماردوش» ۲- آقای محسن قصری از نمایش «پر پر سیمرغ پر» ۴- آقای فرامرز غلامیان از نمایش «بینگ بنگ» ۵- آقای شهرام صمدی نیا از نمایش «افسانه بایبری» در این بخش از محسن قصری از نمایش پر پر سیمرغ پر تقدیر شد. جایزه برگزیده مشترکا به آقایان جلال کریم زاده از نمایش «افسانه ماردوش» و شهرام صمدی‌نیا از نمایش «افسانه بایبری» اهدا شد.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی ظهر امروز سه شنبه در همایش ملی سیلاب ۹۸-۹۷ که در استان خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اهمیت این موضوع انتظار استقبال بیشتری از سوی مسئولین داشتیم. استاندار خوزستان بیان کرد: در جریان سیل ابتدایی سال سه اولویت کاهش تلفات جانی و خسارات، پایداری سدها و پیشگیری از آسیب دیدگی و مدیریت ریسک بود. شریعتی با بیان اینکه در گذشته سیل‌های خوزستان تلفات بسیار جانی و مالی داشت، عنوان کرد: با همت سازندگی ساخت سدها موجب شد به رغم سیل شدید ابتدای سال هیچ گونه تلفات جانی در پی نداشت. استاندار خوزستان بیان کرد: حجم بسیاری از سیلاب به کانون‌های ریز گردها هدایت شد که منجر به بهبود وضعیت این مناطق شد. شریعتی گفت: امید می‌رود این همایش راهکار عملی و علمی را برای حوادث احتمالی پیش رو داشته باشد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین5 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - استاندار خوزستان احیا و ساخت کانال‌های سیلاب‌بر و احیای مسیر قدیمی رودخانه دز را برای کنترل سیلاب‌های احتمالی آینده در این استان خواستار شد. وی افزود: شرایط غیرعادی سه سد خوزستان در زمان سیل اخیر در این استان، محدودیت‌هایی برای مدیریت سیلاب به وجود آورد. وی با اشاره به تلاش برای جلوگیری از آبگرفتگی شهرهای خوزستان در سیل گذشته، افزود: طبق گزارش‌های موجود در سال ۱۳۰۲ سیل سه چهارم خوزستان را گرفت و سه هزار نفر کشته برجا گذاشت؛ در سیل سال ۱۳۰۷ و ۱۳۱۶ نیز وضع به همین منوال بود و در سیل سال ۱۳۲۸ ریل راه آهن یکصد روز مسدود شده بود. در پی طغیان رودخانه‌های کرخه، کارون و دز، ۳۰ سیلاب بزرگ و کوچک در خوزستان رخ داد. برچسب‌هااستانداری خوزستان کشاورزی سیل سدسازی وزارت نیرو
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 ساعت قبل
استاندار خوزستان: پیام خوزستان - اهواز- استاندار خوزستان گفت: بر اساس دستورالعمل‌ها باید بسیاری مناطق تخلیه می‌شدند اما کمترین جابه‌جایی و تخلیه انجام شود و یک کار جهادی و با مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی و مردم انجام شد. استاندار خوزستان بیان کرد: در جریان سیل ابتدایی سال سه اولویت کاهش تلفات جانی و خسارات، پایداری سدها و پیشگیری از آسیب دیدگی و مدیریت ریسک بود. شریعتی با بیان اینکه در گذشته سیل‌های خوزستان تلفات بسیار جانی و مالی داشت، عنوان کرد: با همت سازندگی ساخت سدها موجب شد به رغم سیل شدید ابتدای سال هیچ گونه تلفات جانی در پی نداشت. استاندار خوزستان بیان کرد: حجم بسیاری از سیلاب به کانون‌های ریز گردها هدایت شد که منجر به بهبود وضعیت این مناطق شد. شریعتی گفت: امید می‌رود این همایش راهکار عملی و علمی را برای حوادث احتمالی پیش رو داشته باشد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
مراسم پایانی پنجمین دوره مسابقه داستان‌نویسی «افسانه‌ها» روز چهارشنبه، ۲۲ آبان، در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. این برنامه با حضور داوران مسابقه‌ای در شش شاخه اصلی شامل اثر کوتاه فانتزی، اثر بلند فانتزی، اثر کوتاه وحشت، اثر بلند وحشت، اثر کوتاه علمی‌تخیلی، اثر بلند علمی‌تخیلی و سه شاخه جنبی شامل تصویرگری، درام و نویسنده‌ نوجوان برگزار می‌شود. بخش اصلی مسابقه یک سرداور داشته و در هر شاخه‌ اصلی دو داور فعالیت داشته‌اند. بنا بر اعلام، همچنین کانون ادبی «افسانه‌ها» متعهد می‌شود تا آخرین مرحله پیگیر چاپ آثار نامزدهای نهایی پنجمین دوره این مسابقه باشد. کانون ادبی افسانه‌ها نفر برگزیده‌ بخش نویسنده‌ نوجوان را هم تا لحظه‌ به چاپ رساندن نخستین اثرش راهنمایی و همراهی خواهد کرد.
فارسفارس7 ساعت قبل
معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: سازمان‌های مرتبط با مدیریت بحران و خود مجموعه بحران باید ساختار جامع و کاملی در راستای مقابله با بلایای طبیعی و مدیریت بحران‌ها داشته باشند چرا که با یک ساختار ناقص نمی‌توانند وظایف خود را به انجام برسانند. وی افزود: همچنین سازمان‌های مرتبط با مدیریت بحران و خود مجموعه بحران باید ساختار جامع و کاملی در راستای مقابله با بلایای طبیعی و مدیریت بحران‌ها داشته باشند چرا که با یک ساختار ناقص نمی‌توانند وظایف خود را به انجام برسانند. معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی عنوان کرد: سازمان‌هایی که با مدیریت بحران در ارتباط هستند باید ضمن اینکه خود را از نظر اعتباری تقویت می‌کنند اقداماتی را انجام دهند که در بحران‌ها به هیچ وجه غافلگیر نشوند. وی افزود: مسئله تخصیص آب به اراضی فاز دوم این طرح قطعی است و مراحل کارشناسی خود را پشت سر می‌گذارد. به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، همایش ملی «سیلاب ۹۸-۹۷ اگر تکرار شود» از ۲۱ تا ۲۳ آبان ماه در مرکز همایش‌های بین المللی گیت بوستان برگزار می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین نشست گفت وگو و بررسی کتاب «تقاطع انقلاب» به قلم حجت الاسلام دکتر محمدرضا زائری، به مناسبت هفته کتاب در باغ موزه قصر برگزار می‌شود. این نشست روز دوشنبه ۲۷ آبان ساعت ۵ عصر با حضور حجت الاسلام سعید فخرزاده، فروز رجائی فر و سید عبدالجواد موسوی در باغ موزه قصر برگزار خواهد شد. علاقه مندان می‌توانند برای شرکت در این برنامه به نشانی انتهای خیابان شهید مطهری، بعد از تقاطع شریعتی، خیابان شهدای ناجا، باغ موزه قصر حضور یابند.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با فرا رسیدن سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع)، شب شعر «سور ربانی» در قالب ویژه برنامه بهار مهربانی با حضور شاعران آیینی در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود. لازم به ذکر است در این برنامه که با اجرای سید حسین متولیان است سیامک رجاور، حسین اسرافیلی، احمد بابایی، نادر بختیاری، سید محمد مهدی شفیعی، محمد جواد زمانی، نفیسه السادات موسوی و فاطمه بیرامی به شعر خوانی در مدح پیامبر اکرم (ص) خواهند پرداخت. همچنین در این برنامه که روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه ساعت ۱۵ برگزار می‌شود آقای پروانه به مولودی خوانی در وصف حضرت محمد (ص) خواهد پرداخت. علاقه­مندان برای حضور در این مراسم می‌توانند به آمفی­تئاتر فرهنگ­سرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان شهید منفرد نیاکی (اندیشه) مراجعه کنند و ورود برای عموم علاقمندان آزاد است.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
سوم رویکرد نیز ریسک‌پذیری بود به این معنی که باید تلاش می‌کردیم با رهاسازی آب از بالادست، پایین‌دست رودخانه‌ها آسیب کمتری ببیند. استاندار خوزستان تصریح کرد: خسارات سیل امسال در مقایسه باسیل‌هایی که در سال‌های گذشته رخ داد بسیار کم بود. شریعتی ادامه داد: در یک سال آبی آورد آب رودخانه‌های خوزستان حدودا ۲۸ میلیارد مترمکعب است اما امسال این مقدار به بیش از ۵۹ میلیارد مترمکعب رسید که کنترل آن کار بسیار دشواری بود. وی افزود: حجم زیادی از آب‌ها به سمت کانون‌های ریزگرد هدایت و سبب بهبود وضعیت این مناطق شد. شریعتی به راهکارهای پیشنهادی جهت کاهش احتمال وقوع سیل در رودخانه‌های استان اشاره کرد و افزود: بهسازی نهر بحره، احیاء مسیر قدیمی رودخانه دز و راه‌اندازی کانال سیلاب بر خسرج می‌تواند جلوی طغیان رودخانه‌ها را گرفته و مناطق ما را از وقوع سیل در امان نگه دارد.
فارسفارس8 ساعت قبل
از هزار نمونه اخذ شده در بازی‌های اروپایی در مینسک، تست دوپینگ ۲ ورزشکار از جمله مدال‌آور طلایی بلاروس مثبت شد. کمیته المپیک اروپا اعلام کرد تست دوپینگ این ورزشکار مثبت شده است. به دنبال مثبت شدن تست دوپینگ این کشتی‌گیر بلاروسی، کاجایا از گرجستان این مدال طلا را کسب خواهد کرد. هریچانکا یکی از ۲ ورزشکاری است که تست دوپینگش در بازی‌های مینسک مثبت شده است. ۱۱۷۰ نمونه تست دوپینگ در جریان بازی‌های اروپایی گرفته شده که ۲۵ درصد نمونه‌ها در طول مسابقات اخذ شده است.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، هیئت‌داوران بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان اسامی ۳ نمایشنامه برگزیده را اعلام کرد. برگزیده موسیقی: هیئت داوران در این بخش جایزه خود را شامل دیپلم افتخار و جایزه نقدی به محمد نادری آهنگ ساز نمایش «یک چالش نه چندان کوچولو» اعطا کرد. برگزیده بازیگری مرد: جایزه بازیگر برگزیده مرد شامل دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مصطفی کولویندی بازیگر نمایش «وقتی من هفت سالم بود» اعطا شد. تقدیر طرح و ایده: جایزه هیئت داوران در این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به طراح نمایش «وقتی من هفت سالم بود» مهدی حبیبی اعطا شد. حامد ترابی از همدان (هرکسی توی دنیا یه شکل و رنگی داره) جایزه برگزیده به محمد محسنی برای نمایش کودک و پرنده از ساوه اهدا شد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم اجرای پروژه‌های تکمیلی برای کنترل سیلاب‌های آینده در خوزستان، گفت: احیای نهر مالح، احیای مسیر قدیمی سد دز و احداث سد بختیاری در این زمینه تاثیرگذار هستند. وی عنوان کرد: در سیل سال ۱۳۴۷شرایط سختی رخ داد. سد گتوند نیز مشکلات خاص خود را داشت و سد کرخه نیز بیش از چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب را تجربه نکرده بود اما باید تا ۶٫۲ میلیارد متر مکعب آب را تحمل می‌کرد. استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم اجرای پروژه‌های تکمیلی برای کنترل سیلاب‌های آینده در خوزستان، گفت: احیای نهر مالح در حوضه کارون می‌تواند کانال سیلاب‌بر بسیار خوبی باشد و ما را بیمه کند. احداث سد بختیاری نیز می‌تواند قابلیت مدیریت سیل حوضه آبریز سد دز را بالا ببرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
یکی از دلایلی که در مخالفت مردم برای افزایش قیمت سوخت موثر است، تصور ایجاد تورم در نتیجه افزایش قیمت سوخت است که به طور زنجیره وار بر نرخ بسیاری از کالاها تاثیر می‌گذارد. نخست اینکه آیا حقیقتا در سال هایی که شاهد افزایش قیمت بنزین بودیم، نرخ تورم متاثر از این افزایش قیمت ایجاد شده یا رشد کرده است؟ از سویی دیگر در صورتی که هر چند اندک، اما این افزایش قیمت بنزین بر افزایش تورم تاثیر گذارد چه راهکاری برای مدیریت و تاثیر حداقلی آن وجود دارد؟ تورم به روایت اعدادبه عقیده کارشناسان در میانه دهه ۸۰ که فاز نخست سهمیه‌بندی سوخت کلید خورد، نرخ تورم در سال‌های بعد اجرا افزایشی شد. با توجه به اینکه در این سال‌ها، تحریم و جهش نرخ ارز نیز مهم‌ترین عوامل موثر بر تورم بوده‌ است، نمی‌توان افزایش قیمت بنزین را تنها عامل موثر بر رشد نرخ تورم دانست. به عبارتی دیگر در صورتی که ناهماهنگی بین مولفه‌های اقتصاد کلان ایجاد شده و رشد نقدینگی افزایش می‌یابد نمی‌توان افزایش قیمت سوخت را تنها شاخصه موثر بر افزایش تورم دانست. محمد مالک شریعتی، کارشناس حوزه انرژی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه آیا افزایش نرخ بنزین موجب ایجاد یا رشد نرخ تورم می‌شود، گفت: افزایش قیمت سوخت به طور کل و نرخ بنزین و گازوییل به طور خاص در صورت افزایش به دو صورت تاثیر تورمی دارند؛ نخست اثر تورم واقعی و دیگری اثر تورمی روانی.
مهرمهر9 ساعت قبل
یکی از دلایلی که در مخالفت مردم برای افزایش قیمت سوخت موثر است، تصور ایجاد تورم در نتیجه افزایش قیمت سوخت است که به طور زنجیره وار بر نرخ بسیاری از کالاها تاثیر می‌گذارد. نخست اینکه آیا حقیقتا در سال هایی که شاهد افزایش قیمت بنزین بودیم، نرخ تورم متاثر از این افزایش قیمت ایجاد شده یا رشد کرده است؟ از سویی دیگر در صورتی که هر چند اندک، اما این افزایش قیمت بنزین بر افزایش تورم تاثیر گذارد چه راهکاری برای مدیریت و تاثیر حداقلی آن وجود دارد؟ تورم به روایت اعدادبه عقیده کارشناسان در میانه دهه ۸۰ که فاز نخست سهمیه‌بندی سوخت کلید خورد، نرخ تورم در سال‌های بعد اجرا افزایشی شد. با توجه به اینکه در این سال‌ها، تحریم و جهش نرخ ارز نیز مهم‌ترین عوامل موثر بر تورم بوده‌ است، نمی‌توان افزایش قیمت بنزین را تنها عامل موثر بر رشد نرخ تورم دانست. به عبارتی دیگر در صورتی که ناهماهنگی بین مولفه‌های اقتصاد کلان ایجاد شده و رشد نقدینگی افزایش می‌یابد نمی‌توان افزایش قیمت سوخت را تنها شاخصه موثر بر افزایش تورم دانست. محمد مالک شریعتی، کارشناس حوزه انرژی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه آیا افزایش نرخ بنزین موجب ایجاد یا رشد نرخ تورم می‌شود، گفت: افزایش قیمت سوخت به طور کل و نرخ بنزین و گازوییل به طور خاص در صورت افزایش به دو صورت تاثیر تورمی دارند؛ نخست اثر تورم واقعی و دیگری اثر تورمی روانی.
ایلناایلنا9 ساعت قبل
در نشست آیین آواز فرهنگسرای ارسباران «ترنم مهربانی» امیر اثنی‌عشری مورد بررسی قرار می‌گیرد. به گزارش ایلنا، «ترنم مهربانی» امیر اثنی‌عشری در نشست آیین آواز در ارسباران طنین‌انداز می‌شود. نشست این ماه آیین آواز ساعت ۱۸ سه‌شنبه ۲۸ آبان در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد. صدای امیر اثنی‌عشری را «گروه ترنم مهربانی» به سرپرستی و آهنگسازی ساسان بازگیر همراهی خواهد کرد. نشست تخصصی آموزشی آیین آواز در چهارمین سال فعالیتش به ارائه مباحث فنی و تئوریک آوازی به همراه تجلیل از چهره‌های مهم این هنر اختصاص دارد.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی، طی مراسمی با حضور رضا سهم دینی، رئیس هیئت مدیره، احمد حشمی پور، مدیرکل حوزه مدیریت، ناصر شریعتی، مدیرکل امور شعب و بازاریابی، احمد دهنوی، مدیرکل پشتیبانی، حسن کاسب، رئیس اداره امور شعب شمال کشور و غرب تهران و منصور مشورت، رئیس اداره مهندسی و املاک، صندوق اجاره‌ای شعبه شهران بانک دی افتتاح شد. سهم دینی با اشاره به این که صندوق‌های اجاره‌ای بانک نسبت به صندوق‌های شخصی از امنیت بیشتری برخوردار هستند، افزود: مبلغ اجاره بهای صندوق بانک کمتر از هزینه‌ خرید و نگهداری صندوق‌های شخصی‌ است و از سویی این مزیت را دارد که مشتریان بتوانند بدون اینکه بانک از محتویات صندوق در اجاره مطلع باشد، اموال ارزشمند خود را به این صندوق‌ها بسپارند. در حاشیه این مراسم، رئیس هیئت مدیره بانک دی در دیداری صمیمانه با تعدادی از مشتریان شعبه شهران گفت: مدیران بانک دی اهتمام ویژه‌ای دارند که همواره گوش شنوای مشتریان گرانقدر و پذیرای انتقادات راهگشا باشند تا بتوانند در تدوین سیاست‌ها و چشم اندازهای بانک امکان خدمت رسانی شایسته و مطلوب‌تری را برای جامعه هدف لحاظ نمایند. سهم دینی همچنین ضمن قدردانی از تلاش‌های ارزنده کارکنان شعبه شهران در راستای تحقق اهداف بانک با آنان به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت و به رعایت بیش از پیش اصل مشتری مداری تاکید کرد. گفتنی است، پس از افتتاح صندوق‌های اجاره‌ای در شعب نیاوران و دولت، شعبه شهران با ۸۳۲ صندوق اجاره‌ای آماده خدمت رسانی به مشتریان است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین10 ساعت قبل
استاندار خوزستان تاکید کرد: پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم اجرای پروژه‌های تکمیلی برای کنترل سیلاب‌های آینده در خوزستان، گفت: احیای نهر مالح، احیای مسیر قدیمی سد دز و احداث سد بختیاری در این زمینه تاثیرگذار هستند. وی عنوان کرد: در سیل سال ۱۳۴۷شرایط سختی رخ داد. سد گتوند نیز مشکلات خاص خود را داشت و سد کرخه نیز بیش از چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب را تجربه نکرده بود اما باید تا ۶٫۲ میلیارد متر مکعب آب را تحمل می‌کرد. استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم اجرای پروژه‌های تکمیلی برای کنترل سیلاب‌های آینده در خوزستان، گفت: احیای نهر مالح در حوضه کارون می‌تواند کانال سیلاب‌بر بسیار خوبی باشد و ما را بیمه کند. احداث سد بختیاری نیز می‌تواند قابلیت مدیریت سیل حوضه آبریز سد دز را بالا ببرد.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
ایسنا/اصفهان دو پژوهشگر، در کارگاه «پل‌های تاریخی اصفهان» از داستان پل‌های این شهر گفتند. ولی بیگ تصریح کرد: در اسناد ذکرشده که پل خواجو، شهرستان و مارنان، به جای پل‌های قدیمی‌تری که از بین رفته، ساخته‌شده‌اند. ولی بیگ با برشمردن نام پل‌های اصفهان گفت: امروزه پل شهرستان، غدیر، بزرگمهر، فردوسی، خواجو، جویی، سی‌وسه‌پل، آذر، فلزی و مارنان در اصفهان وجود دارد که قدیمی‌ترین این پل‌ها نیز پل شهرستان است. نواقلی پل مارنان از این پل فاصله داشته و ریشه کلمه مارنان نیز، مهربینان است که بی‌ارتباط با آیین مهر نیست. وی ادامه داد: به پل خواجو پل بابا رکن‌الدین هم گفته می‌شود چون این پل محل رسیدن به تخت فولاد بوده و مقبره بابا رکن‌الدین یکی از معروف‌ترین مقبره‌های تخت فولاد است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
همین‌جا لازم است بگویم توصیه اصلی‌مان برای وسایل گرمایشی این است که در صبح این وسایل را نصب کنند تا اگر حالت مسمومیت به افراد دست داد، هوشیار باشند. البته در زمان گاز گرفتگی هم نباید دستپاچه شد زیرا ثانیه به ثانیه ارزشمند است و بعد از چند دقیقه هوشیاری از دست می‌رود.» خودم هم دچار گازگرفتگی شدم! این آتش‌نشان که خودش هم با این همه اطلاعات دچار گازگرفتگی شده با بیان خاطره‌ای جالب و متفاوت می‌گوید: «این‌که می‌گویند کوزه‌گر از کوزه شکسته آب می‌خورد، تجربه کردم! در هنگام استنشاق گاز شهری به این دلیل که ریه‌ها پر از گاز می‌شود، با اولین جرقه فضای داخلی ریه‌ها می‌سوزد. بقیه اعضای خانواده‌اش هم به دلیل گازگرفتگی فوت کرده بودند.
ایلناایلنا12 ساعت قبل
نمایشگاه گروهی‌نقاشی «تصعید» در گالری علیها افتتاح می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ نمایشگاه گروهی‌نقاشی «تصعید» به کیوریتوری رامین سعیدیان جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ در گالری علیها افتتاح می‌شود. سعیدیان در «تصعید» به بازخوانی مفهوم والایش که از نظریات زیگموند فروید عصب‌شناس و روانکاو مشهور اتریشی است می‌پردازد. مؤلف ناخودآگاه با تردستی، اشکال او را عوض می‌کند و در معانی غیرمتعارف به کار می‌برد و سمبل‌های ناشناخته می‌آورد. نمایشگاه «تصعید» تا ۵ آذر ۱۳۹۸ ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به گالری علیها به آدرس تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به میدان قدس، کوچه ماهروزاده، کوچه رمضانیان، ابتدای کوچه احمدی‌مقدم، شماره۳۱، طبقه اول مراجعه کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز13 ساعت قبل
نگران شده بودم که در همین هنگام صاحب لبنیاتی سر کوچه زنگ خانه‌مان را زد و گفت می‌خواهد شوهرم را ببیند. من به غیر از او دو تا پسر ۱۳ و ۷ ساله هم دارم. همین که پسرم از مغازه بیرون می‌آید یکی از آنها از موتور پیاده می‌شود و پسرم را تعقیب می‌کند. اما ظاهرا قصد سرقت گوشی او را داشتند که پسرم مقاومت کرده و او را با چاقو زده‌اند. صاحب سمند به اورژانس زنگ می‌زند و همزمان هم صاحب مغازه لبنیاتی پسرم را می‌بیند و او را می‌شناسد.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم شب شعر هفته وحدت به همت حوزه هنری کردستان و آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج در پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد و شاعران حاضر در این نشست به قرائت شعرهای خود پرداختند. در این مراسم که با حضور حاج ماموستا رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری برگزار شد، ۱۶ شاعر کردستانی به قرائت شعرهای خود با محوریت ایام هفته وحدت و میلاد حضرت محمد (ص) پرداختند. در ادامه این نشست سید اسماعیل حسینی شاعر و نویسنده کردستانی نیز در سخنان اظهار داشت: ادبیات کردی دارای غنای ویژه‌ای است و به همین دلیل ارادت به رسول خدا در شعر شاعران کرد ویژه و خاص است. وی با ذکر مواردی از شعرهای شاعران کرد زبان در وصف پیامبر اسلام (ص)، بیان کرد: ارادت به رسول خدا در شعر شاعران کردزبان به گونه‌ای که این موارد در سایر زبان‌ها کمتر بوده است. در این نشست ماموستا حاج فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری هم در سخنانی ضمن تبریک ایام هفته وحدت، یادآور شد: کردستان مهد علم و عرفان است و شاعران این خطه از کشور شعرهای زیبایی در وصف رسول اکرم سروده‌اند.
مهرمهر13 ساعت قبل
در بسیاری از موارد برگزاری جشنواره‌ها موجب رغبت سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بخش صنایع تبدیلی شده است؛ اما جشنواره انار اشرف در بهشهر، در هفتمین سال برگزاری همچنان محروم از صنایع تبدیلی است. اناری که در نبود صنایع تبدیلی، صرفه اقتصادی نداردنبود صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی در بهشهر موجب شده است تا سالانه بخش زیادی از محصولات باغی و کشاورزی در بهشهر و البته شرق مازندران دورریز شود. توجه به صنایع تبدیلی و پرهیز از خام‌فروشی، دغدغه مهم کشاورزان از دیرباز بوده و هست که در صورت توجه به صنایع تبدیلی و کاهش دخالت دلالان از بازار خرید و فروش می‌توان شاهد جهش اقتصادی بخش کشاورزی در استان مازندران بود. استان مازندران از جمله استان هایی است که در چهار فصل سال محصولات باغی و کشاورزی فراوانی دارد که توجه به صنایع تبدیلی برای انواع محصولات باغی و کشاورزی نیاز مهم استان است. وی با بیان اینکه مسؤولان سالیان سال است که قول ایجاد صنایع تبدیلی داده‌اند؛ اما خبری از این صنعت نیست؛ به خبرنگار مهر گفت: بیشتر محصولات انار به صورت تازه فروشی استفاده می‌شود و در نبود صنایع تبدیلی، بخشی از محصولات دورریز می‌شود.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
ایسنا/ایلام در مراسم تجلیل از خادمین اربعین حسینی که با حضور دکتر فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، استانداران ایلام، خوزستان، کرمانشاه و جمعی از مسئولان کشوری برگزار شد از خدمات استاندار ایلام نیز تجلیل شد. «قاسم سلیمانی دشتکی» استاندار ایلام به نمایندگی از طرف استان‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه در این همایش، اظهار کرد: از همه دست اندر کاران اربعین در مرکز و همکاران در استان‌های خوزستان، کرمانشاه و ایلام تشکر می‌کنم. وی با قدردانی از تلاش‌های بنیاد مستضعفان، گفت: ۲۰ درصد خدمات برای حدود ۷ تا ۸ میلیون تردد زوار اربعین حسینی کار بسیار سنگینی بود که در اربعین امسال بنیاد مستضعفان انجام داد. وی پیشنهاد کرد: بنیاد مستضعفان در کنار کارهای خوب و ماندگار خود در امر خدمت‌رسانی‌ در ایام اربعین، اقدماتی مانند راه‌اندازی دائمی موکب‍‌ها و سوله‌های چندمنظوره برای زائران و تجار داشته باشند. در اربعین ۹۸ بیش از ۶۲ درصد زائران و بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر زائر از مرز مهران تردد کردند.
کرد آنلاینکرد آنلاین16 ساعت قبل
با شعر خوانی شاعران؛ عصر کرد - سنندج – شب شعر هفته وحدت با حضور جمعی از شاعران و علاقمندان به شعر در پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر، مراسم شب شعر هفته وحدت به همت حوزه هنری کردستان و آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج در پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد و شاعران حاضر در این نشست به قرائت شعرهای خود پرداختند. در این مراسم که با حضور حاج ماموستا رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری برگزار شد، ۱۶ شاعر کردستانی به قرائت شعرهای خود با محوریت ایام هفته وحدت و میلاد حضرت محمد (ص) پرداختند. در ادامه این نشست سید اسماعیل حسینی شاعر و نویسنده کردستانی نیز در سخنان اظهار داشت: ادبیات کردی دارای غنای ویژه‌ای است و به همین دلیل ارادت به رسول خدا در شعر شاعران کرد ویژه و خاص است. وی با ذکر مواردی از شعرهای شاعران کرد زبان در وصف پیامبر اسلام (ص)، بیان کرد: ارادت به رسول خدا در شعر شاعران کردزبان به گونه‌ای که این موارد در سایر زبان‌ها کمتر بوده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین16 ساعت قبل
مهر گزارش می‌دهد؛ پیام مازند - بهشهر - چند دوره از برپایی جشنواره انار و زعفران در مازندران می‌گذرد و یاقوت باغات و طلای سرخ شرق همچنان در حسرت صنایع تبدیلی به سر می‌برند. در بسیاری از موارد برگزاری جشنواره‌ها موجب رغبت سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بخش صنایع تبدیلی شده است؛ اما جشنواره انار اشرف در بهشهر، در هفتمین سال برگزاری همچنان محروم از صنایع تبدیلی است. اناری که در نبود صنایع تبدیلی، صرفه اقتصادی نداردنبود صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی در بهشهر موجب شده است تا سالانه بخش زیادی از محصولات باغی و کشاورزی در بهشهر و البته شرق مازندران دورریز شود. توجه به صنایع تبدیلی و پرهیز از خام‌فروشی، دغدغه مهم کشاورزان از دیرباز بوده و هست که در صورت توجه به صنایع تبدیلی و کاهش دخالت دلالان از بازار خرید و فروش می‌توان شاهد جهش اقتصادی بخش کشاورزی در استان مازندران بود. استان مازندران از جمله استان هایی است که در چهار فصل سال محصولات باغی و کشاورزی فراوانی دارد که توجه به صنایع تبدیلی برای انواع محصولات باغی و کشاورزی نیاز مهم استان است.

بهای یک عمر زندگی عاشقانه

8+
ایسناایسنا21 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
آمریکا می‌گوید ما کودتا کردیم عده‌ای می‌گویند ۲۸ مرداد کودتا نبود! مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گفت: فردی دستیاری داشت و برای مردم از اربابش کلی فضائل تعرف می‌کرد. مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران ادامه داد: شاه برای آنکه مردم را کاملا مستأصل کند نیروها را وارد تبریز نکرد. به آیت الله کاشانی این انتقاد وارد است که چرا ۲۸ مرداد کنار کشید؟ وی افزود: پسر طیب از مادرش روایت می‌کند که شب ۲۸ مرداد طیب را خواستند، او شب خارج شد و به غار تلو طرف لواسان رفتند. شعبان جعفری هنوز در زندان بود و بعد از ظهر ۲۸ مرداد شعبان جعفری را از زندان آزاد کردند.
نودنود1 روز قبل
لیگ برتر یکی از آرام‌ترین فصل‌های خود را می‌گذراند و خبر چندانی از غافلگیری و شگفت‌زدگی نیست. در ایران اما لیگ برتر یکی از کم‌هیجان فصل‌های خود در این زمینه را می‌گذراند. شاید در اشاره به پدیده‌های این فصل لیگ فقط به یکی، دو بازیکن معدود بتوان اشاره کرد. مهدی قائدی بازیکن جوان استقلال که یکی‌، دو فصل پیش از پدیده‌های لیگ برتر بود با افت شدیدی مواجه شده بود. او در بازگشت به پیکان هم روند گلزنی‌اش را ادامه داده و فعلا که صدرنشین لیگ برتر است.
ایسناایسنا1 روز قبل
مبحث دوم «لایه‌بندی تحریر» با حضور علی شیرازی آوازخوان و مدرس آواز به همراه علیرضا امینی کارشناس مجری برنامه که آهنگساز و نوازندۀ سه‌تار است در نشست آیین آواز ارائه خواهد شد. به گزارش ایسنا، نشست این ماه آیین آواز ساعت ۱۸ سه‌شنبه (۲۸ آبان ماه) در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. نخستین مبحث لایه‌بندی تحریر در آواز ایرانی در نشست پیشین توسط همین دو پژوهشگر ارائه شد و در آن ضمن ارائه تعریفی از لایه‌بندی تحریر، نمونه‌هایی از آوازها و تصنیف‌های بزرگان هنر خوانندگی در موسیقی دستگاهی نیز پخش شد. در نشست سی و هفتم قرار است ادامه بحث پیگیری ‌شود تا لایه‌بندی تحریر به عنوان مهمترین حلقه مفقود آواز در سال‌های پس از انقلاب بیش از پیش برای مخاطبان برنامه واشکافی شود. نشست تخصصی آموزشی آیین آواز در چهارمین سال فعالیتش به ارائه مباحث فنی و تئوریک آوازی به همراه تجلیل از چهره‌های مهم این هنر اختصاص دارد.

به انتهای لیست رسیدید