شستا

شستا

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مصطفی سالاری اجرای نظرات ریاست جمهوری درباره خروج این سازمان از بنگاه‌داری را مورد تأکید قرار داد و گفت: این امر قطعا به نفع جامعه کارگری و اقشار تحت پوشش تأمین اجتماعی است و پیگیری می‌شود. وی تأکید کرد: خروج از بنگاه داری قطعا به نفع سازمان تأمین اجتماعی است و البته این کار با حفظ اموال کارگران انجام می‌شود و سازمان تأمین اجتماعی در چند حوزه درآمدزای مشخص و به صورت غیر مدیریتی سرمایه گذاری خواهد کرد. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه با اظهار خوش‌بینی نسبت به تعادل منابع و مصارف سازمان تأمین اجتماعی گفت: مجموع هزینه‌های سازمان تأمین اجتماعی ماهیانه ۹۶۰۰ میلیارد تومان است و منابع نقدی حق بیمه دریافتی این سازمان نیز ماهیانه به حدود ۸۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد. سالاری درباره هلدینگ درمان تأمین اجتماعی نیز گفت: تمامی بیمارستان‌های تأمین اجتماعی سراسر کشور تحت نظر معاونت درمان سازمان و مدیران درمان استانی مدیریت می‌شوند و هیأت مدیره‌ای بودن بیمارستان به معنای عدم پاسخگویی به مدیران درمان نیست. وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی آماده هر نوع همکاری و حتی مشارکت در تأمین منابع برای اجرای برنامه پرونده الکترونیک در وزارت بهداشت است.
روزنوروزنو1 روز قبل
عنوان می‌شود که فدراسیون فوتبال با دستمزد ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو برای هر سال، قرارداد ۳ ساله‌ای را با ویلموتس امضا کرده است. این اتفاق در مورد تیم ملی امید هم وجود دارد و حتی در بازی اخیر دوستانه هم باختیم. بر این اساس آقای تاج باید به مجلس فراخوانده خواهند شد و باید متن انگلیسی قرارداد ویلموتس را به صحن مجلس ارایه کنند. این هفته در فراکسیون ورزش موضوع قرارداد ویلموتس را مطرح می‌کنیم. به همین دلیل نگرانیم، نگران از این که در خرداد ۹۸ رویای حضور تیم ملی کشورمان در جام جهانی به کابوسی از سرزمین سوخته بدل شود
الفالف1 روز قبل
عضو هیئت رئیسه فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه می‌خواهند پول کارگران را به ویلموتس بدهند، گفت: آقای روحانی بعنوان رئیس جمهور باید پاسخگو باشد و اگر شریعتمداری زیر بار این اقدام برود حتما در مجلس استیضاح می‌شود. وی تاکید کرد: ما بعنوان عضو فراکسیون کارگری مجلس اعلام می‌کنیم آقای شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آقای رضوانی فر بدانند که کارگران عزیز با ۲ وضعیت اسفبار معیشت و درمان مواجه هستند. عضو فراکسیون کارگری مجلس تصریح کرد: در این مقطع که دولت بدهی زیادی به سازمان تامین اجتماعی دارد، آیا پول مربی فسخ قرارداد شده را باید از پول کارگران و شرکتهای زیر مجموعه شستا پرداخت کنید؟. وی خطاب به روحانی و شریعتمداری تاکید کرد: پول مظلومین ستمدیده را به آتش نکشید. عضو هیئت رئیسه فراکسیون کارگری گفت: آقای روحانی بعنوان رئیس جمهور باید پاسخگو باشد و اگر شریعتمداری زیر بار این اقدام برود حتما در مجلس استیضاح می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
عنوان می‌شود که فدراسیون فوتبال با دستمزد ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو برای هر سال، قرارداد ۳ ساله‌ای را با ویلموتس امضا کرده است. این اتفاق در مورد تیم ملی امید هم وجود دارد و حتی در بازی اخیر دوستانه هم باختیم. بر این اساس آقای تاج باید به مجلس فراخوانده خواهند شد و باید متن انگلیسی قرارداد ویلموتس را به صحن مجلس ارایه کنند. این هفته در فراکسیون ورزش موضوع قرارداد ویلموتس را مطرح می‌کنیم. به همین دلیل نگرانیم، نگران از این که در خرداد ۹۸ رویای حضور تیم ملی کشورمان در جام جهانی به کابوسی از سرزمین سوخته بدل شود.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/فارس مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس هشدار داد که امنیت شغلی شاغلان در برخی بنگاه‌های اقتصادی زیر مجموعه شستا در فارس با مخاطره مواجه است. سهراب مختاری در جلسه بررسی سند پیشران توسعه استان فارس گفت: در فارس ۱۲ بنگاه اقتصادی زیر مجموعه‌ شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تأمین اجتماعی (شستا) فعال است که برخی از آنها مشکلات جدی دارند. به گزارش ایسنا به نقل از سایت اداره کل تعاون فارس، مختاری تصریح کرد که اگر به وضعیت این بنگاه‌ها رسیدگی نشود دچار بحران خواهند شد و صدها فرصت شغلی از بین می‌رود. مختاری خاطرنشان کرد: این شرکت در فارس گنجایش اضافه کردن چندین فروند هواپیما را دارد که باید برای تامین آن سرمایه‌گذاری صورت گیرد و این مهم نیاز به حمایت جدی دارد. انتهای پیام
فارسفارس3 روز قبل
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه مزدبگیرهای بدون بیمه تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند، گفت: ۸۰ درصد مسائل و مشکلات وزارت تعاون مربوط به بنگاه‌های اقتصادی تامین اجتماعی و بازنشستگی است. وی با بیان اینکه درآمد صندوق از محل سرمایه‌گذاری صندوق در بورس بیشتر از نصف درآمد تامین اجتماعی از شستا بوده، تصریح کرد: این در حالی است که دارایی شستا چندین برابر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان است. شیرکانی با اشاره به اینکه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان تنها صندوق بیمه اجتماعی است که بنیان و اساس آن در جمهوری اسلامی نهاده شده، گفت: حفظ و صیانت از این صندوق برای نظام ما یک موضوع حیثیتی محسوب می‌شود. شیرکانی ادامه داد: براساس طرحی که پیش نویس لایحه‌اش در دولت تدبیر و امید آماده شده است تمام مزدبگیرهایی که هیچ بیمه‌ای ندارند، به نوعی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. شیرکانی افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر وعده بیمه درمان نداده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 روز قبل
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی به تازگی از عرضه اولیه سهام چند شرکت زیرمجموعه «وپترو» در بازار سرمایه خبر داده بود. همچنین «وپترو» درحال پیگیری افزایش سرمایه بعضی از شرکت‌های مذکور است، اما به دلیل طولانی بودن تشریفات قانونی افزایش سرمایه، عرضه اولیه سهام شرکت‌های مذکور در اولویت است. از سوی دیگر پیش‌بینی می‌شود «وپترو» با توجه به مزیت‌‌هایی نظیر تنوع پرتفوی بتواند جایگاه مناسب خویش در این بازار را حفظ کند. در ماه‌های اخیر درخواست‌های متعددی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری برای خرید یا مشارکت در این پروژه به‌دست ما رسیده ‌است و هم‌اکنون مشغول بررسی کارشناسی این پیشنهادها هستیم. با توجه به شرایط و نوسانات بازار درخصوص آخرین وضعیت دوده صنعتی پارس و کربن ایران توضیح دهید.
مهرمهر6 روز قبل
سعید عنبرستانی در گفتگو با مهر درباره بایسته‌های شفافیت در کشور و چالش‌های پیش رو صحبت کرد. ایجاد انحصارهای یک جانبه، چند جانبه و مطلق در جامعه موجب شده تا عده برای مخالفت با این انحصارگرایی مقوله شفافیت را مطرح نمایند. انحصار موجب تجمع قدرت گردیده و این امر فسادزاست، بنابراین شاهد یک کنش اجتماعی در لایه‌های مختلف جامعه به منظور ایجاد شفافیت هستیم. در واقع با ایجاد ساختار شفافیت، شاهد صلابت اجتماعی مردم و تحکیم مبانی بین مردم و نظام خواهیم بود. به عنوان آخرین سوال، پیش نویس لایحه شفافیت که توسط دولت تهیه شده را در زمینه افزایش شفاف سازی در جامعه چقدر موثر می‌دانید؟ فلسفه شفافیت ایجاد یک شرایط نظام‌مند مبتنی بر ضوابط بوده که دسترسی را برای همه یکسان گرداند.
ایمناایمنا6 روز قبل
به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مراسم معارفه و تکریم مدیرکل حراست سازمان تامین اجتماعی که با حضور مدیران و معاونان سازمان حراست کل کشور، قائم مقام و معاونین سازمان تامین اجتماعی و مدیران واحدهای تابعه این سازمان برگزار شد، گفت: سازمان تامین اجتماعی بیش از ۴۳ میلیون بیمه شده در کشور را تحت پوشش دارد و از این جمعیت ۳ میلیون مستمری بگیر اصلی را تحت پوشش داریم که هر ماه از این سازمان مستمری دریافت می‌کنند. دکتر سالاری افزود: پرداخت به موقع مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران از اولویت‌های اصلی سازمان تامین اجتماعی است. وی با بیان اینکه ماهانه سازمان تامین اجتماعی ۹۶۰۰میلیارد تومان هزینه می‌کند، گفت: ۶۰ درصد این تعهدات مربوط به پرداخت مستمری‌ها است. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه هر ماه ۲۲۰۰میلیارد تومان در بخش درمان توسط سازمان تامین اجتماعی هزینه می‌شود، اظهار داشت: این هزینه‌ها در بخش مراکز درمانی ملکی و طرف قرارداد انجام می‌شود. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص بخش اقتصادی این سازمان نیز گفت: این سازمان برای مصارف آینده خود از محل حق بیمه‌ها سرمایه گذاری کرده و در سال‌های گذشته به سمت بنگاهداری رفته است.
ایلناایلنا6 روز قبل
مدیرعامل شستا در بازدید از کارخانه بارز کرمان با اشاره به اینکه در گروه صنعتی بارز دریافت دانش فنی روز به بلوغ رسیده است، گفت: بلوغ دریافت دانش فنی وقتی است که بتوانیم دانش فنی را دریافت و شبیه خودش را تولید کنیم. به گزارش ایلنا، «محمد رضوانی‌فر» در بازدید از کارخانه بارز کرمان با اشاره به اینکه در گروه صنعتی بارز دریافت دانش فنی روز به بلوغ رسیده است، گفت: بلوغ دریافت دانش فنی وقتی است که بتوانیم دانش فنی را دریافت و شبیه خودش را تولید کنیم و امروز به جرات می‌توانیم بگوییم که بارز صاحب دانش فنی است. وی گفت: بلوغ دریافت دانش فنی وقتی است که بتوانیم دانش فنی را دریافت و شبیه خودش را تولید کنیم و امروز به جرات می‌توانیم بگوییم که بارز صاحب دانش فنی است. رضوانی‌فر با بیان اینکه حدود ۷۵ میلیون دلار مواد اولیه تامین شده است، تصریح کرد: انبارهای لاستیک بارز به میزان کافی برای تولید موجودی دارد. وی از شکسته شدن رکورد تولید در کرمان خبر داد و گفت: فقط در تاریخ ۸آذر ۹۸ و در یک روز ۲۵۸ تن تولید انجام شده است که رکورد تولید یک روز را در کشور شکستیم و این روند همچنان ادامه دارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
عضو هیات‌مدیره شستا با بیان اینکه، تخمک‌گیری از دام زنده برای اولین بار در کشور توسط شرکت کشت و دام فکا انجام شده است، تصریح کرد: به ازای هر جنین بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار صرفه جویی ارزی می‌شود و تمام این تکنولوژی بومی‌سازی شده است و اولین محموله ژنتیکی کشور را هم به جمهوری آدربایجان صادر کردیم. وی در ادامه افزود: قیمت صادراتی این محصولات ژنتیکی نسبت به قیمت جهانی کمتر و در حدود یک پنجم آن است که مزیت رقابتی برای شرکت دارد. در این نشست جلیل‌نژاد، مدیرعامل شرکت کشت و دامداری فکا، به پروژه تکثیر نژادهای بومی اشاره کرد و گفت: در پروژه تکثیر نژادهای بومی در حال انقراض ایران به صورت رایگان مشارکت داریم و با استفاده از این تکنولوژی بومی نژادهای در حال انقراض را تکثیر می‌کنیم. وی به روش انجماد جنین و ساخت محیط کشت اشاره کرد و افزود: این پروژه از پروژه هایی است که در این مجموعه انجام می‌شود و برای اولین بار در کشور انجام شده و کاملا بومی شده‌اند. گفتنی است شرکت فکا با ۱۱۶۰۰راس دام و تولید روزانه ۲۰۰ تن شیر، یکی از بزرگترین شرکت‌های کشت و دام کشور است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، خداداد غریب پور در مراسم معارفه سیدعلی اصغر علامه، به عنوان مشاور رئیس هیات عامل در مناطق ویژه ایمیدرو (کاشان، لامرد، پارسیان و خلیج فارس) گفت: وی تجربه مناسبی در امور اقتصادی و سرمایه گذاری دارد. وی افزود: آقای علامه قرار است مشاور هیات عامل در مناطق ویژه ایمیدرو شامل کاشان، لامرد، پارسیان و خلیج فارس فعالیت کند. رئیس هیات عامل ایمیدرو درباره سید عبدالله پورعباسی، مدیر جدید حقوقی و امور قراردادها گفت: وی وکیل حقوقی بوده و سابقه مشاور حقوقی را دارد و در کار خود متعهد و جدی است. غریب پور درباره محمد سپهر به عنوان مدیر جدید روابط عمومی ایمیدرو گفت: وی از تجربه بالا و قابل توجهی در امور رسانه‌ای و روابط عمومی برخوردار است. سید عبدالله پورعباسی پیش از این، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت پارس، مدیر حقوقی پتروشیمی شازند و مدیر حقوقی گروه توسعه ملی بوده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/لرستان نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه پل شهدای دانش‌آموز ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. عباس گودرزی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: پروژه پل شهدای دانش‌آموز بروجرد که پس از گذشت سال‌ها فقط ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که این رقم به ۹۰ درصد رسیده است. نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های مستمر پروژه چهارخطه محور بروجرد- توره که مدت‌های طولانی رها شده بود، در حوزه بروجرد به اتمام رسیده و اجرایی شد. گودرزی اضافه کرد: اورژانس ۷۷ تختخوابی بیمارستان امام خمینی (ره) تکمیل و تجهیز شده و ۵۰۰ میلیون تومان جهت تکمیل بخش سی سی یو بیمارستان تخصیص یافته است. انتهای پیام
ایلناایلنا1 هفته قبل
طی مراسمی، حسین صیاد به سمت مدیرکل حراست سازمان تامین اجتماعی معارفه و از تلاش‌های محمدحسن ضیغمی مدیرکل سابق حراست این سازمان تقدیر شد. سالاری افزود: پرداخت به موقع مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران از اولویت‌های اصلی سازمان تامین اجتماعی است. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه هر ماه ۲۲۰۰میلیارد تومان در بخش درمان توسط سازمان تامین اجتماعی هزینه می‌شود، اظهار داشت: این هزینه‌ها در بخش مراکز درمانی ملکی و طرف قرارداد انجام می‌شود. وی با اشاره به اهمیت حوزه حراست سازمان‌ها افزود: سازمان تامین اجتماعی حوزه فعالیت گسترده‌ای دارد. وی اظهار داشت: حراست هر دستگاه امین سازمان است و در سازمان تامین اجتماعی برای تقویت اقدامات پیشگیرانه و صیانت از اموال و منابع سازمان پافشاری بیشتری خواهیم داشت.
ایلناایلنا1 هفته قبل
عضو هیات‌مدیره شستا در جریان نشست شورای ارتباطات شرکت‌های تابعه شستا، گفت: به همه مدیران روابط‌عمومی شستا تذکر می‌دهم به هیچ‌وجه روابط‌عمومی‌ها و شرکت‌های تابعه له یا علیه هیچ فرد یا جریان سیاسی فعالیت نکنند. به گزارش ایلنا، محمودملکوتی‌خواه (عضو هیات‌مدیره شستا) و حسن محمدی (مدیر روابط‌عمومی شستا) روز یکشنبه (۱۰ آذر‌ ماه) در سفر به استان اصفهان، در نشست شورای ارتباطات شرکت‌های تابعه شستا در این استان شرکت کردند. عضو هیات مدیره شستا، این نشست‌ها را زمینه ساز هم‌افزایی و انسجام روابط‌عمومی‌ها دانست و گفت: یکی از وظایف اصلی روابط‌عمومی‌ها پمپاژ امید و فضای مثبت در جامعه است. ملکوتی‌خواه، با اشاره به اینکه ثبت‌نام انتخابات مجلس شروع شده است، گفت: به همه مدیران روابط‌عمومی شستا تذکر می‌دهم به هیچ‌وجه روابط‌عمومی‌ها و شرکت‌های تابعه له یا علیه هیچ فرد یا جریان سیاسی فعالیت نکنند. وی با بیان اینکه مدیرعامل شستا توجه ویژه‌ای به حوزه رسانه‌ دارد، گفت: با توجه به گام‌های موثری که شستا برای بورسی‌شدن برمی‌دارد، حوزه رسانه از اهمیت خاصی برخوردار است، لذا به دلیل تنوع استانی شرکت‌های تابعه شستا در کشور، نقش رسانه‌های استانی پررنگ‌تر و ویژه‌تر می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
با این وجود ترکیب هیئت مدیره شرکت ارتباطات سیار، دو نفر به عنوان نماینده دولت حضور دارند. براین اساس علی بقایی رئیس هیات مدیره، محمود کمانی نائب رئیس هیئت مدیره، محمدسعید سرافزار عضو هیئت مدیره این اپراتور هستند و بابک تراکمه و مهدی غیناقی نیز به نمایندگی دولت در این هیئت مدیره حضور دارند. مهدی اخوان بهابادی تا مهرماه امسال رئیس هئیت مدیره همراه اول بود که جای خود را به علی بقایی داد. همچنین با خروج اخوان از هیئت مدیره همراه اول سرافراز عضو هیئت مدیره شد. وی که عضو هیئت مدیره شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران سهامدار عمده همراه اول است، خبر انتصابش به‌عنوان مدیرعاملی شرکت ارتباطات سیار را تکذیب کرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
به نظر می‌رسد گذر از این مرز روانی باعث شده بورس‌بازان بار دیگر به‌صورت هیجانی در سمت خرید سهام بنشینند. برآیند این هجوم برای خرید موجب شد تا رشد دماسنج اصلی بازار سهام رکورد یک‌ماهه خود را بشکند و با پیشرفت ۳۳۵۸ واحدی از میانه کانال ۳۱۴ هزار واحدی عبور کند. به‌نظر می‌رسد افت قیمتی «دشیمی» در پی اطلاعیه دیروز این شرکت مبنی بر انحلال شرکت گسترش بازرگانی داروپخش بود. پیش از این ارزش بازار مس شهید باهنر به‌واسطه خبرهایی مبنی بر افزایش سرمایه رشدهای بالایی را تجربه کرد؛ اما این شرکت طی اطلاعیه‌ای در روز گذشته خبر از لغو برنامه افزایش سرمایه داد. طبق اطلاعیه «فباهنر» شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی موافقت نکرده است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
حمید میرمعینی (کارشناس بازار سرمایه) گفت: با عرضه سهام شستا در بازار بورس، شفاف‌سازی و تقارن اطلاعاتی اتفاق نمی‌افتد. همین حالا شرکت‌هایی که در بازار بورس اوراق بهادار حضور دارند هم نشت اطلاعاتی، هم عدم شفافیت اطلاعاتی و هم عدم تقارن اطلاعاتی دارند. از طرفی با عرضه سهام شستا در بازار بورس، شفاف‌سازی و تقارن اطلاعاتی اتفاق نمی‌افتد. همین حالا شرکت‌هایی که در بازار بورس اوراق بهادار حضور دارند هم نشت اطلاعاتی، هم عدم شفافیت اطلاعاتی و هم عدم تقارن اطلاعاتی دارند. این شرکت‌ها را چگونه می‌توان از طریق بازار سرمایه تامین مالی کرد؟ راه‌های زیادی وجود دارد اما عمده منابعی که وارد بازار سرمایه شدند، صرف سفته بازی و نوسان‌گیری می‌شوند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
سرویس اقتصاد مشرق - صندوق‌ بین‌المللی پول در دهه‌های اخیر برای برخی کشورها که از لحاظ اقتصادی دچار بحران بوده‌اند، نسخه‌پیچی کرده است. بیشتر بخوانید ردپای صندوق بین‌المللی پول در وضعیت اقتصادی امروز کشوربرآیند این سیاست‌ها کاهش رشد اقتصادی، کاهش اشتغال و افزایش فشار به اقشار کم‌درآمد جامعه به بهانه رفع کسری بودجه دولت بوده است. نتیجه توصیه‌های صندوق‌ بین‌المللی پول در این کشورها، بروز اعتراض‌های گسترده اجتماعی بوده است به گونه‌ای که ثبات اقتصادی مدنظر صندوق‌ بین‌المللی پول موجب به مخاطره افتادن ماهیت حکومت‌های مستقر در کشورهای مذکور و حتی فروپاشی سیاسی شده است. لازم به ذکر است روابط ایران با صندوق بین‌المللی پول از ابتدای دولت یازدهم تغییر شگرفی کرد و در حالی که تا پیش از آن، روابط ایران با این نهاد غربی، سرد بود در دولت روحانی شاهد دیدار بالاترین مقامات دولتی با مدیران صندوق بین‌المللی پول بودیم. اکنون هم به نظر می‌رسد نسخه‌های توصیه‌ای صندوق بین‌المللی پول در اقتصاد ایران در حال اجرا است، ‌نسخه‌هایی که عواقب وخیم آن را در سایر کشورها شاهد بوده‌ایو.
ایلناایلنا1 هفته قبل
منابع کارگری در کارخانه اسید سیتریک کرمانشاه، از آغاز فعالیت این واحد تولیدی در آینده‌ای نزدیک خبر می‌دهند. به گفته این کارگر؛ مشکل اصلی کارخانه «اسید سیتریک» واردات بی‌رویه و افزایش بدهی‌های مالی به طلبکاران بود که قرار است با تامین منابع مالی از سوی سرمایه‌گذاری شستا این مشکلات برطرف شود. طبق اظهارات این کارگر؛ کارخانه اسید سیتریک پس از راه‌اندازی در سال ۸۴، حدود چهار سال‌ فعالیت تولیدی داشت، اما به دلیل واردات بی‌رویه اسید سیتریک بی‌کیفیت چینی و تامین نشدن منابع مالی کارخانه، تعطیل شد. وی با اشاره به بازار خوبی که در کشور برای اسید سیتریک کرمانشاه وجود دارد، عنوان کرد: این کارخانه جدا از تامین بازار داخلی ظرفیت صادرات نیز دارد. کارخانه اسید سیتریک کرمانشاه ظرفیت تولید سالانه ۱۲ هزار تن اسید سیتریک را دارد و برای ۱۵۰ نفر هم به طور مستقیم فرصت شغلی ایجاد می‌کند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/کرمانشاه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: تا قبل از پایان سال اتفاقات خوبی برای کارخانه «اسیدسیتریک» می‌افتد. به گفته دارابی، همه کارها برای راه‌اندازی مجدد این کارخانه روی ریل است و تا پایان سال شاهد اتفاقات خوبی در کارخانه اسیدسیتریک کرمانشاه خواهیم بود. وی از کارخانه اسیدسیتریک کرمانشاه به عنوان یک کارخانه کم نظیر با تجهیزات بسیار خوب یاد کرد که با نرخ امروز بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در آن انجام شده است. رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه معتقد است، با راه‌اندازی کارخانه اسیدسیتریک کرمانشاه حداقل ۲۵۰ نفر مشغول به کار خواهند شد. کارخانه اسیدسیتریک کرمانشاه با ظرفیت تولید سالانه ۱۲ هزار تن اسیدسیتریک چند سال است به دلیل مسائلی از جمله واردات اسیدسیتریک چینی تعطیل شده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
ایدرو یک هزار میلیارد تومان در خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کندنماینده عالی دولت در خراسان جنوبی یادآور شد: براساس این تفاهم‌نامه مقرر شد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران یک هزار میلیارد تومان در خراسان جنوبی مشارکت سرمایه‌گذاری کند که در فاز نخست این تفاهم‌نامه عملیات اجرایی سه طرح با اعتبار ۵۶۰ میلیارد تومان و اشتغال ۳۵۰ نفر به زودی آغاز می‌شود. استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: چراکه خراسان جنوبی استان تازه تاسیسی است و سابقه تاسیس برخی از شهرستان‌ها کوتاه مدت است و زیرساخت‌های لازم ایجاد نشده است و مشکلاتی اعم از بیکاری و اشتغال در این مناطق وجود دارد. نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان سرایان خاطرنشان کرد: شهرستان سرایان یکی از شهرستان هایی است که معادن بسیار زیادی دارد. استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این سند بخشی از مصرف را مدیریت و کاهش می‌دهیم ضمن اینکه در کنار آن باعث افزایش تولیدات نیز می‌شویم. استاندار خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۱۱ هزار و ۳۵۰ نفر در بخش صنعت استان مشغول به کار هستند که در برنامه‌ای که داریم این عدد افزایش می‌یابد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی از رایزنی‌های انجام شده برای سرمایه گذاری دولت از طریق شرکت شستا گفت و تصریح کرد: به زودی سرمایه گذاری بیش از ۵ هزار میلیاردی در راستای توسعه فرآوری ذغالسنگ طبس اتفاق خواهد افتاد. محمدصادق معتمدیان، جمعه شب ۸ آذر با حضور در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره پروفسور صدقی، خراسان جنوبی را مهد علم، فرهنگ و هنر خواند که مفاخر فراوانی را تربیت کرده و زادگاه مشاهیری همچون آیت الله تهامی، آیت الله نابغ آیتی، پروفسور معتمدنژاد، پروفسور گنجی و … است. وی ادامه داد: تجلیل از شخصیت‌های ماندگار علاوه بر ترویج اخلاق حسنه قدرشناسی، می‌تواند الگوسازی برای جوانان را نیز به همراه داشته باشد. معتمدیان به تشریح برنامه‌های توسعه‌ای دولت در شهرستان طبس پرداخت و گفت: بهبود وضعیت راه‌ها یکی از مطالبات مردم است و از آن جایی که محور طبس از کریدورهای اصلی استان به شمار می‌رود برای رفع این نیاز هماهنگی‌هایی با وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته است. وی آغاز عملیات اجرایی پروژه انتقال آب از نیروگاه طبس، تأمین مسکن روستایی و شهری و تأمین زیرساخت‌های لازم برای احداث شهرک گلخانه‌ای را از دیگر اقدامات دولت در راستای اشتغالزایی و رفع نیازهای شهرستان برشمرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/گیلان عضو هیأت مدیره شستا و مشاور اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اینکه مجتمع بندری کاسپین هویت منطقه آزاد انزلی است، اضافه کرد: اهمیت نقش و جایگاه مجتمع بندری کاسپین در طرح جامع منطقه از طریق تعیین رویکردهای تجارت و ترانزیت به عنوان اولویت‌های کاری منطقه، مورد توجه ویژه قرار گرفته است. مسرور در تحلیلی، فلسفه وجودی مناطق آزاد را کسب درآمد ارزی برای کشورها عنوان کرد و درآمد حاصل از ترانزیت را یکی از محورهای کسب و کار در مناطق آزاد برشمرد و گفت: روند رو به رشد ترانزیت کالا در مجتمع بندری کاسپین نوید ثروت آفرینی برای استان گیلان و ایران خواهد بود. وی منطقه آزاد انزلی را منطقه بسیار استراتژیکی در معادلات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای قلمداد کرد که در این میان فرصت همکاری با اوراسیا باید از سوی آن جدی گرفته شود، به حدی که مدل فعالیتی این منطقه باید در چارچوب همکاری با اوراسیا شکل گیرد. مسرور با بیان اینکه همکاری میان شرکت‌های عضو با مناطق آزاد و به ویژه منطقه آزاد انزلی را افزایش خواهد داد، خواستار الگوبرداری از طرح‌های زیرساختی همچون اسکله مارینا منطقه در سطح استان شد و افزود: با توجه به سابقه کاری و نگاه علمی، یقین دارم مسیر طی شده با قدرت بیشتری از سوی مدیرعامل جدید این سازمان ادامه خواهد یافت. به گزارش ایسنا، در مراسمی با حضور مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور محمدولی روزبهان به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی منصوب و از تلاش‌های رضا مسرور مدیرعامل سابق تقدیر به عمل آمد.
فارسفارس1 هفته قبل
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی مهم‌ترین منطقه آزاد کشور است، گفت: توافق با اتحادیه اوراسیا فعالیت‌های اقتصادی در دریای خزر را آزاد و راحت کرد و با ادامه این روند منطقه آزاد انزلی به مهم‌ترین منطقه آزاد کشور تبدیل می‌شود. ارسلان زارع با اشاره به هدف سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: این سازمان در راستای اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و دولت گام برداشته و اقدامات مؤثری در این خصوص انجام‌شده است. روزبهان منطقه آزاد انزلی را منطقه‌ای امن برای سرمایه‌گذاران دانست و افزود: در سال‌های گذشته باکارهایی که انجام‌شده است سرمایه‌گذاران با خیالی آسوده در منطقه آزاد انزلی سرمایه‌گذاری کرده و باید با ادامه این روند منطقه آزاد انزلی را الگویی مناسب برای سرمایه‌گذاری معرفی کرد. معاون امور فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به توسعه گردشگری در منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: استان گیلان دارای ظرفیت بسیار خوبی در حوزه گردشگری به دلیل وجود نوار ساحلی بسیار زیاد است که در سازمان منطقه آزاد انزلی با تکیه‌بر همین ظرفیت و ساخت اسکله مارینو، میزان گردشگر را از یک‌میلیون به هفت میلیون گردشگر رساندیم. به گزارش فارس، در پایان این مراسم از زحمات رضا مسرور قدردانی و محمدولی روزبهان به‌عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی معرفی شد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
به گزارش ایلنا به نقل از سازمان تامین اجتماعی، شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی (شستا) گزارش تجمیعی شرکت‌های تابعه هلدینگ‌های سیمان و صدر تامین در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ را به صورت گرافیکی منتشر کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
اما اکنون ویلموتس معتقد است که فدراسیون به طور جدی قرارداد را نقض کرده و این موضوع توسط وکلای اوپیگیری می‌شود. او که در طی ماه‌های گذشته از اظهارنظر رسمی درباره چگونگی و چرایی همکاری با فدراسیون ایران پرهیز کرده بود، این بار در شبکه‌های اجتماعی به فدراسیون فوتبال حمله کرده است. رسانه‌های بلژیکی حقوق ویلموتس را در قرارداد با فدراسیون فوتبال حدود ۳ میلیون دلار برآورد کردند که با این احتساب او تبدیل به گران‌ترین مربی تاریخ تیم ملی شده است. در زمانی که هواداران فوتبال نگران تیم ملی بودند و روزها یکی پس از دیگر به خاطر نامشخص بودن سرمربی تیم ملی از دست رفت، فدراسیون اعلام کرد که در حال انتخاب بهتری مربی هستند. حتی در زمانی که ویلموتس خواهان مبلغ قراردادش برای حضور در ایران بود، فدراسیون فوتبال روی این موضوع سرپوش گذاشت و بیش از مبلغ قراردادش را هم به او پرداخت کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، بحث بررسی مسکن کارگران در مهر در جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگران مورد بررسی قرار گرفت. وی ادامه داد: نهادهایی هستند که در زمینه مسکن کارگران مسئولیت دارند و به مسئولیت آنها پرداخته نشده است. خدایی بیان کرد: در بخش‌های دیگر بررسی‌های برای مسکن کارگران شده است که یکی از آنها تفاهم نامه‌ای با وزارت راه و شهرسازی و وزارت رفاه بوده است، تا به دو روش به بحث مسکن کارگران پرداخته شود. در آن جلسه صحبت از تفاهم نامه با وزارت راه وشهرسازی و وزارت رفاه درباره مسکن کارگران شده بود. طرح ملی مسکن برای کارگران در دست تهیه است که به زودی با وزارت کار در این زمینه تفاهم‌نامه امضا می‌کنیم.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بحث بررسی مسکن کارگران در مهر در جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگران مورد بررسی قرار گرفت. عملا تکالیف مغفول مانده‌ای در زمینه مسکن کارگران داریم که می‌توانیم از آنها استفاده کنیم. وی ادامه داد: نهادهایی هستند که در زمینه مسکن کارگران مسئولیت دارند و به مسئولیت آنها پرداخته نشده است. در آن جلسه صحبت از تفاهم نامه با وزارت راه وشهرسازی و وزارت رفاه درباره مسکن کارگران شده بود. طرح ملی مسکن برای کارگران در دست تهیه است که به زودی با وزارت کار در این زمینه تفاهم‌نامه امضا می‌کنیم.
ایلناایلنا2 هفته قبل
صادقی خاطرنشان کرد: همه تلاش ما این است که سازمان تامین اجتماعی حفظ شود. او ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی ماهانه هزار و دویست میلیارد تومان استقراض می‌کند. متاسفانه مشکل اصلی ما این است که دولت بدهی سازمان تامین اجتماعی را پرداخت نمی‌کند. وی در پایان خاطرنشان کرد: این طرح نیاز به ۹ هزار میلیارد تومان بودجه دارد که به دلیل کسری بودجه سازمان تامین اجتماعی تامین آن بسیار مشکل است. آقای محجوب معتقد است که همسان‌سازی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز باید همچون همسان‌سازی بازنشستگان کشوری و لشگری حل شود.

به انتهای لیست رسیدید