شفاف سازی

شفاف سازی

موجموج12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، سامانه فویا یا سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات سایتی اینترنتی است که به شفاف سازی کارهای دولت ایران می‌پردازد که و در آن افراد می‌توانند دسترسی آزادی به اطلاعات سازمان‌ و نهاد‌های دولتی داشته باشند. ضمن اینکه این دسترسی آزاد به اطلاعات، جزو حقوق شهروندی و یک روش مبارزه با فساد است. کاربران درخواست خود را از طریق یک فرم که به تصویب کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات رسیده‌ است، تکمیل و ارسال می‌ کند. انتشار اطلاعات در سامانه فویااطلاعات عمومی در سامانه منتشر می‌شود، شهروندان دیگر نیز به اطلاعات منتشر شده دسترسی خواهند داشت. * شیوه‌ نامه نحوه انتشار و‌ دسترسی آزاد به اطلاعات در کارگروه تخصصیاطلاعات مرتبط با قراردادهای موسسات مشمول قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، یکی از مهمترین انواع اطلاعات موجود در موسسات است که از زمان اجرای قانون مورد توجه شهروندان قرار گرفته و درخواست خود را در سامانه ثبت کرده‌اند.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
هر سه قوه باید به سمت شفافیت حقوق کارکنان و مدیران خود بروند تا در نهایت با شفافیت درهای مفاسد بسته شود. این عضو فراکسیون مستقلین مجلس تصریح کرد: ثبت حقوق کارکنان و مدیران دستگاه‌های دولتی در سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام مثبتی بود که مجلس کلید آن را زد اما نباید از شرکت‌های نیمه دولتی غافل شد. از سوی دیگر در این سامانه باید تمام اطلاعات اعم از حقوق، اضافه کار و حتی میزان پاداش ثبت شود. سلیمی در ادامه با اشاره به ضرورت اهتمام تمام دستگاه‌ها برای ثبت اطلاعات حقوق کارکنان خود در سامانه ثبت حقوق و مزایا، بیان کرد: زمانی که مجلس قانونی را تصویب می‌کند و بنا بر اجرای آن گذاشته می‌شود همه دستگاه‌ها باید برای اجرای آن قانون بکوشند. تعلل در اجرای قانون معنایی ندارد و در صورت تخلف قطعا متناسب با ضوابط در نظر گرفته شده برخورد انجام خواهد شد.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
سیگار در گزارش تازه خود گفته است که گروه طالبان در حال حاضر حدود ۶۰ هزار نیروی ثابت دارد و حدود ۹۰ هزار نیروی دیگر بطور فصلی به صفوف این گروه می‌پیوندند. به گزارش صدای آمریکا، سیگار تصریح کرد که حتی در صورت رسیدن به توافقی با گروه طالبان، اگر ادغام مجدد این نیروها به زندگی عادی به درستی مدیریت نشود، ناامنی در افغانستان ادامه می‌یابد. این مسله در افغانستان، منجر به عدم شفاف سازی در مورد دورنمای ادغام مجدد و رابطه آن با صلح شده است». گزارش سیگار در حالی منتشر می‌شود که مذاکرات آمریکا و طالبان متوقف شده است و مقامات آمریکایی نیز به ادامه عملیات نظامی علیه این گروه تاکید کرده‌اند. بر اساس گزارش سیگار، عدم شفافیت لازم درباره ادغام مجدد نیروهای طالبان، یکی از عوامل شکست تلاش‌ها برای صلح بوده است.
فردا نیوزفردا نیوز16 ساعت قبل
باشگاه خبرنگاران: پس از برگزاری دادگاه مفاسد اقتصادی، موضوع دستمزد‌های میلیاردی وکلای متهمان مفاسد اقتصادی تبدیل به موضوعی داغ شد. حق الوکاله وکلای پرونده مفاسد اقتصادی چند تومان است؟ غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه نسبت به حق الوکاله بالای وکلا برای برخی از متهمان مفاسد اقتصادی واکنش نشان داد. دریافت حق الوکاله میلیاردی مشکل قانونی نداردرسول کوهپایه زاده وکیل بابک زنجانی در گفتگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی اظهار کرد: بر اساس ماده ۱۹ قانون استقلال کانون وکلا و ماده ۱۰ قانون مدنی دو فرد می‌توانند قرارداد حق الوکاله را منعقد کنند. دستمزد وکیل بابک زنجانی چند تومان است؟ کوهپایه زاده درباره دستمزد خود در پرونده بابک زنجانی گفت: حجم پولی پرونده آقای زنجانی ۲ میلیارد یورو یا به عبارتی با ارز ۵ سال پیش ۸ هزار میلیارد تومان بود و قرارداد وکالت من اصلا میلیاردی نبود و اسناد این پرونده را به صورت کامل شفاف سازی کرده و در اختیار مراجع ذی صلاح قرار داده‌ام. اگرچه وکلا مدعی هستند که مبالغ میلیاردی نمی‌گیرند، اما به قول کوهپایه زاده هستند کسانی که با استفاده از رانت حق الوکاله‌های میلیاردی دریافت می‌کنند.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
یک وکیل دادگستری در خصوص عدم اعلام حقوق و مزایا توسط برخی از مسئولان و دستگاه‌ها در سامانه حقوق و مزایا، گفت: سازمان بازرسی کل کشور می‌تواند به عنوان یک نهاد نظارتی کلان اطلاعیه یا مصوبه‌ای را اعلام کند و بگوید که به عنوان مثال از مهرماه به بعد نفس عدم اعلام مدیران در ارتباط با حقوق‌شان می‌تواند به عنوان اقدامی غیرقانونی تلقی شود. علیرضا آذربایجانی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با «شفافیت حقوق مدیران» اظهار کرد: این اواخر معاونت ریاست جمهوری کمک کرد که مقررات مربوط به شفاف سازی به شکل کلی که یکی از مصادیق آن بخش پرداخت‌های مالی به مدیران است را در کشور به تصویب برسانند. وی افزود: این مساله از جهت حس عدالت و امنیت برای عموم جامعه خیلی می‌تواند موثر باشد و همچنین می‌تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر حقوق‌های غیرمتعارف که به نجومی موسوم است، قرار گیرد. نفس اینکه قرار باشد عموم و یا بخشی از جامعته از این مسائل اطلاع پیدا کنند به منزله اقدام پیشگیرانه خواهد بود. انتهای پیام
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نادر پرستار عصر پنجشنبه در نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب فرهنگ و هنر استان اردبیل عنوان کرد: متأسفانه روند عدم امنیت شغلی خبرنگاران همچنان ادامه داشته و این موضوع به تمرکز و تداوم کار حرفه‌ای خبرنگاران آسیب جدی وارد می‌کند. وی به دیگر کمبودهای مرتبط با حوزه مطبوعات اشاره کرد و افزود: به نظر می‌رسد زمان تجدید نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌های مرتبط در صدور مجوز فله‌ای و بدون حساب و کتاب به نشریات محلی فرا رسیده است. این فعال و پیشکسوت حوزه رسانه ادامه داد: صدور مجوز برای نشریاتی که مدیران و صاحب امتیازهای آنان از توانایی علمی و حداقل‌ترین آشنایی با شرایط انتشار نشریات ندارند، در کنار عدم تطبیق مدارک تحصیلات عالیه این افراد با حوزه رسانه باعث ورود افراد غیرمتخصص به حوزه رسانه شده است. به گفته پرستار ضریب یارانه کاغذ استان‌های مرزی کشور به مانند اردبیل باید با دیگر مناطق تفاوت‌هایی داشته باشد. این فعال و پیشکسوت حوزه رسانه ستون مستحکم پایه‌های رسانه را خبرنگاران معرفی کرد و افزود: توجه به وضعیت معیشت خبرنگاران باید در اولویت مسئولان قرار گرفته و از دادن وعده‌های توخالی پرهیز کرد.

از رسوایی تا فرافکنی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بلافاصله سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد که چگونه تاسیسات نفتی عربستان را با پهپاد هدف حمله قرار دادند. به نظر می‌رسد ابعاد رسوایی نظامی سعودی‌ها و آمریکایی‌ها و شوک اقتصادی و جهانی این حملات فراتر از مطالبی است که گفته می‌شود. با درنظر گرفتن رسوایی شکست سعودی‌ها و حامیان آمریکایی و اروپایی آنان در یمن و در مقابل یک گروه مردمی به نام انصارالله که کمترین تجهیزات نظامی را دارد، می‌توان دلیل فرافکنی اخیر آمریکایی‌ها را دریافت. اما در جلسه هیئت دولت، رئیس جمهور به سعودی‌ها و آمریکایی‌ها، علت اصلی اتفاقات اخیر را یادآور شد و البته یک هشدار نیز به آنان داد. هشدار رئیس جمهور در متن یادداشت دبیر شورای امنیت ملی هم دیده می‌شد، اما با ادبیاتی دیگر.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ناصر اسحاقی ظهر پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل عنوان کرد: در سال گذشته از جمله مصوبات مهم و دارای اولویت شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل اشاعه فرهنگ ساده زیستی و دوری از تجملات بوده و با مشارکت نهادهای مرتبط با جدیت به دنبال نهادینه سازی این فرهنگ هستیم. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل یادآور شد: تلاش برای تبدیل افطاری‌های ماه رمضان به برنامه‌های ساده و حذف هزینه‌های اضافی در مراسم و جشن‌ها نیز با بازخورد مثبتی همراه شده که آثار آن در جامعه نیز مشهود شده است. اسحاقی ادامه داد: طرح کارآفرینی در مراکز بازپروری با مشارکت دادگستری استان اردبیل از دیگر مصوبات مهم شورای فرهنگ عمومی بوده که با همکاری دیگر دستگاه‌ها در حال پیگیری است. به گفته وی بنا به تاکید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این وزارتخانه و ادارات تابعه در استان‌ها با دیوار شیشه‌ای مدیریت می‌شوند و هیچ چیزی برای کتمان و پنهان کردن از مردم وجود ندارد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل یادآور شد: شفاف سازی و ترویج گفتگوهای اجتماعی در کنار ارتقای محتواهای تولید شده فرهنگی از جمله دغدغه‌های مهم و دارای اولویت فعالان مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل است.
فارسفارس1 روز قبل
نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس گفت: از شفافیت آراء نمایندگان به جد حمایت می‌کنم و معتقدم این حق مردم است که از رای، وضعیت حضور و غیاب و موضع‌گیری نماینده‌ خود مطلع باشند. علی رستمیان نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به طرح شفافیت آراء نمایندگان گفت: من موافق صد در صدی طرح شفافیت آراء نمایندگان هستم و آن را امری مطلوب و مثبت برای ایجاد شفافیت می‌دانم. وی افزود: مردم نمایندگانشان را انتخاب می‌کنند و حق دارند که بدانند نماینده آنها در مجلس به موضوعات مختلف چه رایی می‌دهد. نماینده دلفان و سلسله در مجلس اظهار داشت: این از حقوق مردم است که از موضع‌گیری نمایندگانشان در مجلس و حضور و غیاب آنها در جلسات خانه ملت مطلع باشند و در جریان این امور قرار گیرند. رستمیان خاطرنشان کرد: کمیته شفاف سازی مجلس فرمی را تهیه کرده و من و تعداد دیگری از نمایندگان با پر کردن این فرم عنوان کردیم با هدف ایجاد شفافیت اطلاعات‌مان در سایت منتشر شود.
مهرمهر1 روز قبل
مدیرکل دفتر تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بالغ بر ۹۳ هزار تعاونی فعال در کشور وجود دارد، تصریح کرد: اعتقاد و باور به تعاون باید بیشتر شود. مشارکت ۲۶ هزار تعاونی در جشنواره تعاونی‌های برترمدیرکل دفتر تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه سال گذشته ۲۱۶ میلیون تومان اعتبار برای حسابرسی و نظارت اتحادیه‌ها اختصاص پیدا کرد، افزود: امسال ۱۱ میلیارد تومان برای حسابرسی و نظارت اتحادیه اختصاص پیدا کرد. رستمی با تاکید بر اینکه این بودجه باید در اختیار اتحادیه‌های مورد اعتماد قرار گرفته شود، گفت: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت اتحادیه‌ها استفاده کنیم و نظارت را از طریق اتحادیه‌ها بر تعاونی‌ها را داشته باشیم. وی با بیان اینکه امسال ۲۶ هزار تعاونی در جشنواره تعاونی‌های برتر مشارکت کردند، گفت: لرستان جزء سه استان برتر در مشارکت بود. مدیرکل دفتر تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با پیگیری‌های صورت گرفته، بخش‌های دولتی که قرار است واگذار شوند به تعاونی‌ها واگذار شوند، گفت: بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت تعاون در این رابطه همکاری لازم را خواهند داشت.
ایمناایمنا1 روز قبل
روز چهارشنبه آخرین روزی بوده است که مشتریان می‌توانستند با فروش سهام اقدام به تسویه این اعتبارات نمایند تا با احتساب دو روز انتظار دریافت در پایان شهریورماه بدهی نداشته باشند. شرکت‌ها یکی پس از دیگری با اعلام برنامه تجدید ارزیابی دارایی‌ها باعث تهییج سرمایه گذاران به خرید سهام خود می‌شوند. در این هفته نیز شرکت‌ها در مورد فرآیند تجدید ارزیابی خود اطلاعات مختلفی را منتشر کردند. سهام این بانک درسال جاری با بازدهی ۲۲۴ درصدی مواجه بوده که عمدتا ناشی از انتظار برای همین تجدید ارزیابی است. ** کارشناس ارشد مدیریت مالی، تحلیل‌گر بازار سرمایه و بورس
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
بودجه کل کشور شامل سه قسمت بودجه عمومی دولت، بودجه شرکت‌های دولتی و بانکها و بودجه دیگر موسسات، می‌شود که در این بین طی چندین سال گذشته تنها بودجه عمومی در مجلس بررسی شده و بودجه شرکت‌های دولتی به صورت در بسته تصویب شده است. از سوی دیگر دست و پای مجلس برای نظارت بسته است چرا که بودجه شرکت‌های دولتی علاوه بر صرف زمان بسیار، نیازمند وجود گزارش‌های عملکرد شرکت‌ها در سال‌های گذشته است که این گزارش‌ها نیز در زمان بررسی بودجه شرکت‌ها، ارائه نمی‌شوند. این در حالی است که بودجه شرکت‌های دولتی هر سال بخش بزرگی از کل بودجه را به خود اختصاص می‌دهد به طوری که در قانون بودجه سال ۹۸ کل کشور، سهم بودجه عمومی ۲۶ درصد و سهم بودجه شرکت‌های دولتی ۷۴ درصد کل بودجه در نظر گرفته شده است. علاوه بر اینکه مجلس توان بررسی بودجه شرکت‌های دولتی را ندارد، عدم شفافیت ارقام مربوط به فعالیت شرکت‌های دولتی با اصل ۵۲ قانون اساسی نیز در تعارض است. گزارش کمیسیون ملاک بررسی بودجه است و همزمان با لایحه بودجه کل کشور طبق مواد این قانون مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
مهرمهر1 روز قبل
در ادامه برنامه افتتاحیه برخی نمایشگاه‌های هنری جمعه ۲۹ شهریور را برمی‌شمریم. نمایشگاه «روشنای بزرگان۴: مروری بر آثار میرحسن ارژنگ نژاد» تا تاریخ ۹ مهر از ساعت ۱۳ الی ۲۱ در خانه هنرمندان ایران برپا خواهد بود. گالری تابستان: نمایشگاه نقاشی‌های علی دالوند جمعه ۲۹ شهریور در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود. تالار این/جانمایشگاه انفرادی طراحی علیرضا اسپهبد با عنوان «اتاق علیرضا» از جمعه ۲۹ شهریورماه در تالار این/جا به نشانی نوفل لوشاتوی شرقی، کوچه پدرام، جنب شماره‌ی ٤، نمای آجری، درب کوچک گشایش می‌یابد. گالری گلستاننمایشگاه انفرادی نقاشی فرشید رضوی از ۲۹ شهریور در گالری گلستان به نشانی خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴ برپا خواهد بود.
ایلناایلنا1 روز قبل
سازمان فاوای شهرداری تهران در جهت شفاف سازی مدل عملیات برداشت در سامانه «تهران من»، اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: «سامانه «تهران من» به نشانی my. tehran. ir از بدو راه اندازی هیچ گاه به صورت خودکار و بلافاصله پس از شارژ حساب توسط شهروندان، عملیات کسر بدهی از حساب ایشان را انجام نداده است. روش‌های حضوری و غیرحضوری برای استعلام و پرداخت بدهی خودرو در سامانه تهران من درج شده است. تنها مواردی که برداشت از حساب شهروند به صورت خودکار انجام شده، محاسبات فصلی است که در بازه‌های زمانی ۳ ماهه انجام می‌شود. بنابراین بهتر است شهروندان برای پرداخت بدهی از یکی از راه‌های موجود برای پرداخت بدهی استفاده کنند.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی1 روز قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
ایسناایسنا1 روز قبل
سازمان فاوای شهرداری تهران با توجه به انتشار اخباری با موضوع دستی شدن عملیات تسویه حساب در سامانه «تهران من» و جریمه شدن شهروندان به دلیل تأخیر پرداخت بدهی، در جهت شفاف سازی مدل عملیات برداشت در این سامانه، اطلاعیه‌ای صادر کرد. یکی از مهم‌ترین دلایل عدم کسر خودکار بدهی شهروند، احترام به حقوق شهروندی در انتخاب زمان پرداخت و نوع برداشت از حساب است. روش‌های حضوری و غیرحضوری برای استعلام و پرداخت بدهی خودرو در سامانه تهران من درج شده است. تنها مواردی که برداشت از حساب شهروند به صورت خودکار انجام شده، محاسبات فصلی است که در بازه‌های زمانی ۳ ماهه انجام می‌شود. بنابراین بهتر است شهروندان برای پرداخت بدهی از یکی از راه‌های موجود برای پرداخت بدهی استفاده کنند.
فارسفارس2 روز قبل
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها با هیاهوی رسانه‌ای اجازه شفاف‌سازی برای مردم جهان را نمی‌دهند، گفت: برخی یگان‌های عمل کننده آن‌ها جزء افراد خودفروخته هستند که بابت پول حاضرند هر کاری انجام دهند. به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم اختتامیه اولین دوره توانمند سازی فرماندهان گردان‌های سایبری سازمان فضای مجازی کشور با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، مسلم معین مسوول قرارگاه فضای مجازی بسیج و دیگر مسوولان لشکری و کشوری بعد از ظهر امروز در سالن جلسات اردوگاه سیدالشهدا (ع) آبعلی برگزار شد. وی بیان کرد: فراغ از این قدرت‌ها، پهلوی‌ها پشتیبانی‌های گسترده و قابل اعتنای بین المللی داشتند و در آن زمان ۶۰ هزار مستشار آمریکایی در کشور ایران حضور داشتند. سردار سلیمانی ادامه داد: در واقعیت این مستشاران در داخل تهران و مناطق نظامی رژیم پهلوی حضور و جزء شهروندان درجه اول و از یک کاپیتولاسیون ویژه‌ای برخوردار بودند. وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها با هیاهوی رسانه‌ای اجازه نمی‌دهند برای مردمان جهان شفاف سازی شود، افزود: برخی یگان‌های عمل کننده آن‌ها جزء افراد خودفروخته هستند که بابت پول حاضرند هر کاری انجام دهند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: پیام مازند - معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شرایط و فرایند کار در حال حاضر تغییر دارد و امروز با ورود ابزار جدید مانند فناوری نحوه و شرایط فرایند کار دچار تغییر شده است. وی با تاکید بر تقویت تشکل‌های کارگری از جمله شوراهای اسلامی کار تصریح کرد: باید بپذیریم که گفتمان بین کارگر، کارفرما و دولت نسبت به گذشته تغییر داشته زیرا شرایط کار و فرآیند تولید نیز تغییر کرده است. شاکرمی یادآور شد: امروز با وجود استارت آپ‌ها باید تغییر شرایط کار را پذیرفت و تنظیم روابط کار باید متناسب با شرایط جدید باشد و هنوز نتوانستیم باقانون فعلی روابط کار را در استارتاپ‌ها تنظیم کنیم. معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تاکنون به قراردادهای دسته جمعی در قانون کار توجه نشده است، افزود: باید از ظرفیت پیمان‌های دسته جمعی که در قانون کار به آن اشاره شد توجه شود. معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه طرح طبقه بندی مشاغل مخابرات اجرا شود، اظهار کرد: بر لزوم بازنگری و اصلاح نگرانی در بخش‌های این طرح تاکید شده است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حاتم شاکرمی ظهر چهارشنبه در شورای هماهنگی اسلامی کار استان با بیان اینکه با مشارکت و هم افزایی جامعه کارگری و کارفرمایی از شرایط سخت اقتصادی عبور خواهیم کرد افزود: باید نسبت به تشکیل شوراهای هماهنگی اسلامی کار در تمامی واحدهای مشمول اقدام کنیم. وی با تاکید بر تقویت تشکل‌های کارگری از جمله شوراهای هماهنگی اسلامی کار عنوان کرد: ما باید بپذیریم که گفتمان بین کارگر، کارفرما و دولت نسبت به گذشته تغییر کرده است زیرا شرایط کار و فرایند تولید نیز تغییر کرده است. معاون روابط کار وزارت تعاون با اظهار اینکه حذف قراردادهای کار با واقعیت‌های همخوانی ندارد تصریح کرد: شرایط و فرایند کار در حال تغییر کرده است و امروز با ورود ابزار جدید مانند فناوری نحوه و شرایط فرایند کار دچار تغییر شده است. شاکرمی یادآور شد: امروز با وجود استارت آپ‌ها باید تغییر شرایط کار را پذیرفت و تنظیم روابط کار باید متناسب با شرایط جدید باشد و هنوز نتوانستیم باقانون فعلی روابط کار را در استارتاپ‌ها تنظیم کنیم. معاون روابط کار وزارت تعاون با بیان اینکه تاکنون به قراردادهای دسته جمعی در قانون کار توجه نشده است گفت: باید از ظرفیت پیمان‌های دسته جمعی که در قانون کار به آن اشاره شد توجه شود.
ایبناایبنا2 روز قبل
شرط استفاده از سرویس USSD برای ارائه خدمات و تراکنش‌های بانکی و مالیبر اساس قوانین اعلام شده از سوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، استفاده از کدهای دستوری یا ستاره مربع‌ها صرفا برای استعلام یا اطلاع رسانی مجاز است؛ همچنین استفاده از ستاره مربع‌ها برای ارائه خدمات و تراکنش‌های بانکی و مالی مشروط بر عدم وجود منع قانونی از سوی بانک مرکزی است که بر همین اساس آن دسته از تراکنش‌هایی که دارای منع قانونی باشند نباید از طریق خدمات USSD ارائه شود. اپراتورها موظف به بررسی مجوز ستاره مربع‌ها هستندکمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در خصوص ستاره مربع‌ها تاکید کرده که اپراتور باید قبل از ارائه خدمات از طریق کد دستوری، از وجود مجوز اطمینان حاصل کنند؛ ارائه خدمات اختصاصی دارندگان پروانه خخدمات ارتباطی (اپراتورها) به مشترکان از طریق سرویس USSD نیز بلامانع اعلام شده است. ماموریت اپراتورها برای شفاف سازی سرویس‌های USSDطبق این مصوبه، اپراتورهای خدمات ارتباطی باید نسبت به ثبت و انتشار فهرست کدهای دستوری، نوع و هزینه ارائه خدمات و مشخصات دقیق خدمات دهندگان مربوط، در وبسایت خود اطلاع رسانی انجام دهند. کد دستوری برای مشترکان رایگان استبر اساس اعلام این کمیسیون، استفاده از کد دستوری برای مشترکان رایگان و بدون هزینه است و در صورتی که ارائه سرویس مبتنی بر کد دستوری به مشترک هزینه داشته باشد، باید سرویس دهنده قبل از ارائه خدمات نسبت به اعلام هزینه به مشترک و اخذ تاییدیه وی اقدام کند. میزان جریمه ارائه دهندگان سرویس USSD تا سقف ۵ میلیارد توماندر این مصوبه میزان اعمال جریمه برای دارندگان پروانه در صورت عدم اجرای این دستورالعمل تعیین شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- عبدالرضا مصری اقدامات اخیر قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفافیت در درون این قوه را امیدی برای مردم و مسئولان و شعله‌ای سوزان برای مفاسد اقتصادی و ضد انقلاب دانست. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا مصری با اشاره به اقدامات قوه قضاییه در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی، اظهار کرد: اقداماتی که امروز قوه قضاییه انجام می‌دهد از ابتدای انقلاب تا به امروز کم نظیر بوده و اصلاحات آغاز شده در قوه قضاییه فقط در یک بعد نیست بلکه به صورت سیستمی همه جوانب را در بر گرفته است. وی آفت هر انقلابی را فساد، رانت و پیوند قدرت و ثروت برشمرد و گفت: وقتی قوه قضائیه خود از هر گونه آفت محافظت کند سایر نهاد‌ها را به راحتی می‌توان با ترازوی قوه قضاییه سنجید. مصری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه‌ای را پاکیزه کرد، عنوان کرد: قوه‎‌ای که داعیه‌دار شفافیت است خود باید شفافیت داشته باشد و اقدامات اخیر قوه قضاییه امیدی در این راستا ایجاد کرده است. قوه قضاییه به هزینه‌های انتخاباتی ورود کندمصری یادآور شد: ضرورت دارد با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی قوه قضائیه به هزینه کرد مبالغی که در انتخابات هزینه می‎‌شود، ورود کند تا مشخص شود که این مبالغ هنگفت از کجا نشأت می‌گیرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: شاهد بودیم که مسائلی در خصوص حقوق مدیران پیش آمد که باعث شد اعتماد مردم نسبت به امانت داری و پاکدستی مدیران کاهش یابد. گام ابتدایی در تقویت اعتماد مردم حرکت کردن در مسیر شفافیت است. وی در ادامه تاکید کرد: امروز غالب مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی پاکدست بوده و با ثبت حقوق مدیران و کارکنان دستگاه‌های دولتی در سامانه حقوق و مزایا گامی در راستای شفافیت و ابهام زدایی برداشته خواهد شد. تعلل در این خصوص معنایی ندارد و پیامد آن در جامعه منفی خواهد بود. شفافیت در هر حوزه‌ای می‌تواند باعث تقویت اعتماد شود.
مهرمهر2 روز قبل
در این روایت به‌صراحت بحث مخالفت با مصوبه شورای عالی امنیت ملی مطرح است و نه مخالفت با نظر فرمانده کل سپاه پاسداران. ضمن این که همان گونه که قبلا عرض شد، فرمانده سپاه اصولا در شورای عالی امنیت ملی صاحب رأی نیست. ج: گزارش جلسات دبیرخانه هرگز به رهبری انقلاب انعکاس نمی‌یابد بلکه مصوبات شورای عالی امنیت ملی چنین سیری را طی می‌کند. ه: هم آقای علی ربیعی و هم آقای سید حسین موسویان که هردو جایگاه رسمی در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی داشته‌اند. به تفکیک مباحث مطرح شده در دبیرخانه و جلسه شورای عالی امنیت ملی را به‌صراحت و روشنی مطرح می‌کنند و مخالفت رهبری را با مصوبه شورای عالی امنیت ملی می‌دانند.
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اقدامات قوه قضاییه در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی، اظهار کرد: اقداماتی که امروز قوه قضاییه انجام می‌دهد از ابتدای انقلاب تا به امروز کم نظیر بوده و اصلاحات آغاز شده در قوه قضاییه فقط در یک بعد نیست بلکه به صورت سیستمی همه جوانب را در بر گرفته است. رئیس قوه قضاییه با اقدامات اخیر خود در عرصه‌های جدید نشان داد که قوه قضاییه تا به امروز می‌توانسته چه اقداماتی انجام دهد و انجام نداده استنماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس قوه قضاییه با اقدامات اخیر خود در عرصه‌های جدید نشان داد که قوه قضاییه تا به امروز می‌توانسته چه اقداماتی انجام دهد و انجام نداده است؛ همواره اعتقاد دارم که یک مجلس مقتدر توانمند می‌تواند دولت را مقتدر و توانمند کند اما یک قوه قضاییه سالم و قدرمتمند می‌تواند کشور را توانمند و قوی کند. وی، آفت هر انقلابی را فساد، رانت و پیوند قدرت و ثروت برشمرد و گفت: وقتی قوه قضاییه خود از هر گونه آفت محافظت کند سایر نهادها را به راحتی می‌توان با ترازوی قوه قضاییه سنجید. مصری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه‌ای را پاکیزه کرد، عنوان کرد: قوه‎‌ای که داعیه‌دار شفافیت است خود باید شفافیت داشته باشد و اقدامات اخیر قوه قضاییه امیدی در این راستا ایجاد کرده است. قوه قضاییه به هزینه‌های انتخاباتی ورود کندمصری یادآور شد: همچنین ضرورت دارد با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی قوه قضاییه به هزینه کرد مبالغی که در انتخابات هزینه می‎‌شود، ورود کند تا مشخص شود که این مبالغ هنگفت از کجا نشأت می‌گیرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشدر خصوص شکایت از سوی رییس سازمان لیگ فوتبال ایران علیه مسعود تابش، مدیر عامل باشگاه سپاهان اصفهان مبنی بر نشر اکاذیب از طریق مصاحبه با رسانه‌ها و بیان مطالبی در رابطه با وجود پرداختی بابت تبلیغات محیطی و مطالب دیگری مطرح شد که هر چند ایشان در مصاحبه‌های بعدی خود قصد از بیان مطالب فوق را مجموع پرداختی‌های چند سال عنوان کرده بود اما به لحاظ نحوه و بیان عدم شفاف سازی در زمان بیان و انتشار مطالب اولیه و سایر قراین و امارات موجود تخلف انتسابی به مشارالیه محرز و مسلم تشخیص و مستند به ماده ۷۱ از مقررات انضباطی مصوب ۱۳۹۷ به پرداخت ۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می‌شود. رای صادره قابل اجرا و قابل تجدید نظر در کمیته استیناف است. اخبار ورزشی- پس از بررسی شکایت سازمان لیگ از شجاع خلیل زاده، بازیکن تیم پرسپولیس مبنی بر مصاحبه با رسانه‌ها و به کار بردن عناوین و الفاظ نامناسب و غیر محترمانه بابت برگزاری مراسم برترین‌های فوتبال کشور، لذا پس از بررسی و شکایت ابلاغ ارسال دفاعیه از سوی بازیکن تا زمان صدور رای، اعضای کمیته انضباطی وفق ماده ۷۱ مقررات انضباطی با اعمال ماده ۹۳ و با احراز تخلف، شجاع خلیلزاده را به توبیخ کتبی با درج در پرونده محکوم کرد. * تیم رایکا بابل به دلیل تخلفات تماشاگرانش در دیدار برابر بادران تهران مبنی بر استفاده از شعارهای موهن توسط تماشاگران نسبت به داور به پرداخت ۱۰۰ میلیون محکوم شد. *تیم شهرداری تبریز به دلیل تخلفات تماشاگرانش در دیدار برابر فرشته طلایی ساوه مبنی بر استفاده از شعارهای موهن توسط تماشاگران نسبت به داور به پرداخت ۱۰۰ میلیون محکوم شد.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون: پیام مازند - ساری - مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون با اشاره به تغییر شرایط کار گفت: قانون فعلی کار نتوانسته روابط کار را در استارتاپ‌ها تنظیم کند. وی با تاکید بر تقویت تشکل‌های کارگری از جمله شوراهای هماهنگی اسلامی کار عنوان کرد: ما باید بپذیریم که گفتمان بین کارگر، کارفرما و دولت نسبت به گذشته تغییر کرده است زیرا شرایط کار و فرایند تولید نیز تغییر کرده است. شاه کرمی یادآور شد: امروز با وجود استارت آپ‌ها باید تغییر شرایط کار را پذیرفت و تنظیم روابط کار باید متناسب با شرایط جدید باشد و هنوز نتوانستیم باقانون فعلی روابط کار را در استارتاپ‌ها تنظیم کنیم. مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون با بیان اینکه تاکنون به قراردادهای دسته جمعی در قانون کار توجه نشده است گفت: باید از ظرفیت پیمان‌های دسته جمعی که در قانون کار به آن اشاره شد توجه شود. وی سیاست وزارت تعاون را در راستای شفاف سازی برشمرد و گفت: شفاف سازی در حوزه روابط کار مسئله بسیار مهم بوده و یک کمیته مشورتی در این زمینه با حضور نمایندگان تشکل‌های مختلف تشکیل شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
صنعت بانکداری الکترونیک بر اساس فناوریهای نوین تحولات جدیدی را در حوزه‌های مالی و بانکی رقم زده است که شاید مهمترین آن شفاف سازی در فعالیتهای اقتصادی است. لذا پس از ایجاد آرامش در بازار ارز، توجه به این بخش از ضروریاتی بود که رییس کل بانک مرکزی هوشمندانه به آن پرداخته است. برنامه ریزی برای اجرای برنامه‌های جدید در حوزه بانک‌داری و پرداخت الکترونیک و توجه به ضرورت راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی جدید در حوزه بانک‌داری و پرداخت نشان از توجه بانک مرکزی به این حوزه دارد و به نظر می‌رسد بزودی در این حوزه شاهد پیشرفت‌های بسیاری باشیم. دکتر مهران محرمیان یک شخصیت علمی برخاسته از گروه شرکتهای فناوری اطلاعات بانک مرکزی است که خدمات شایانی در سطح ملی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. اینگونه به نظر می‌رسد که روزهای خوش بانکداری الکترونیک برای نظام بانکی و صنعت پرداخت در راه باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
احمد علیرضا‌بیگی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: ثبت حقوق کارکنان و مدیران دولتی در سامانه حقوق و مزایا فضای شایسته‌ای را برای تقویت اعتماد متقابل بین مردم و مسئولان ایجاد می‌کند و از سوی دیگر امکان نظارت و کنترل مردمی را نیز فراهم خواهد کرد. نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: شاهد بودیم که مسائلی در خصوص حقوق مدیران پیش آمد که باعث شد اعتماد مردم نسبت به امانت داری و پاکدستی مدیران کاهش یابد. وی در ادامه تاکید کرد: امروز غالب مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی پاکدست بوده و با ثبت حقوق مدیران و کارکنان دستگاه‌های دولتی در سامانه حقوق و مزایا گامی در راستای شفافیت و ابهام زدایی برداشته خواهد شد. علیرضا بیگی در ادامه با اشاره به تکلیف مجلس به دولت برای ثبت حقوق مدیران و کارکنان تمامی دستگاه‌ها در سامانه حقوق و مزایا بیان کرد: تمامی دستگاه‌ها موظف هستند که حقوق و مزایای کارکنان و مدیران خود را در این سامانه ثبت کنند و با این اقدام شاهد گامی در راستای شفافیت در مجلس، دولت، دستگاه قضا و نیروهای مسلح خواهیم بود. تعلل در این خصوص معنایی ندارد و پیامد آن در جامعه منفی خواهد بود.
ایسناایسنا2 روز قبل
یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: ثبت حقوق کارکنان و مدیران دولتی در سامانه حقوق و مزایا فضای شایسته‌ای را برای تقویت اعتماد متقابل بین مردم و مسئولان ایجاد می‌کند و از سوی دیگر امکان نظارت و کنترل مردمی را نیز فراهم خواهد کرد. نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: شاهد بودیم که مسائلی در خصوص حقوق مدیران پیش آمد که باعث شد اعتماد مردم نسبت به امانت داری و پاکدستی مدیران کاهش یابد. گام ابتدایی در تقویت اعتماد مردم حرکت کردن در مسیر شفافیت است. وی در ادامه تاکید کرد: امروز غالب مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی پاکدست بوده و با ثبت حقوق مدیران و کارکنان دستگاه‌های دولتی در سامانه حقوق و مزایا گامی در راستای شفافیت و ابهام زدایی برداشته خواهد شد. تعلل در این خصوص معنایی ندارد و پیامد آن در جامعه منفی خواهد بود.

به انتهای لیست رسیدید