شلمچه

شلمچه

رکنارکنا18 ساعت قبل
یکی از کتاب‌هایی که در حوزه اطلس یگانی منتشرشده است کتاب «اطلس لشکر ۴۱ ثارالله» در هشت سال دفاع مقدس تألیف عباس میرزایی است. در ابتدای کتاب «اطلس لشکر ۴۱ ثارالله» سردار شهید قاسم سلیمانی یادداشتی نوشته است. دنیاطلبی و کم‌توجهی به وصایای پیامبر (ص) موجب محروم شدن دردناک امت از هادیان و حامیان حقیقی قرآن و نبوت شد. لشکر قدرتمند کویر با شرکت تأثیرگذار در بیش از ۲۴ عملیات سرنوشت‌ساز، بزرگ و ده‌ها عملیات کوچک زمینه‌ساز آزادسازی سرزمین‌های اشغالی و تعقیب شکست قطعی دشمن گردید. اما درعین‌حال همین جزوه کوتاه، سند گویا و ارزشمندی است از مجاهدت مردم شجاع، غیور و فداکار شرق ایران اسلامی حکایت می‌کند.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
ایسنا/مرکزی جانشین فرمانده سپاه ناحیه ساوه گفت: ترویج گفتمان مقاومت از شاخص‌ترین کارکردهای اردوهای راهیان نور است. سرهنگ دوم پاسدار محمد شریف صبح شنبه پنجم بهمن ماه در آئین بدرقه کاروان راهیان نور دانش آموزی در جوار آستان مقدس امامزاده اسحاق (ع) ساوه اظهار کرد: اردوهای راهیان نور ترویج دهنده فرهنگ مقاومت و ایستادگی در جامعه بویژه در میان نسل جوان هستند. وی با اشاره به خطراتی که جوانان را تهدید می‌کند، تصریح کرد: راهیان نور فرصتی است تا فرهنگ‌سازی تفکر انقلابی و مقاومت و ارزش‌های والای اسلام ناب را بین نسل جوان تقویت و تثبیت کنیم. وی با تاکید بر اهمیت اردوهای راهیان نور بعنوان یک قرارگاه بزرگ فرهنگی در کشور، اظهار کرد: اردوهای راهیان نور احیاکننده فرهنگ شهادت و مقاومت و به شکل کلی احیاگر گفتمان انقلاب اسلامی است. وی افزود: اعزام کاروان راهیان نور، با حضور قشر جوان و نوجوان، فرصت بسیار ارزشمندی است تا آنها با رشادتهای رزمندگان در جریان هشت سال جنگ تحمیلی و جانفشانی مرزبانان در دفاع از کیان ایران اسلامی آشنا شوند.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
ربابه معارف‌وند، همسر شهید حاجی‌مراد معارف‌وندفصل آشنایی شما و شهید حاجی‌مراد معارف‌وند چطور رقم خورد؟ من و حاجی‌مراد با هم نسبت فامیلی داشتیم و همسایه دیواربه‌دیوار بودیم. بعد از به دنیا آمدن بچه‌ها می‌گفت بچه‌ها را بدون وضو شیر نده. خبر شهادت را چطور شنیدید؟ همه فامیل و بستگان خبر شهادت حاجی‌مراد را شنیده بودند و به خانه ما رفت و آمد می‌کردند، اما کسی نمی‌توانست خبر شهادت حاجی‌مراد را به ما بدهد. وقتی پیکر حاجی‌مراد به معراج انتقال داده شد حدود ۱۰ روز بعد از شهادت حاجی‌مراد بود. با شهادت حاجی‌مراد کنار آمده و منتظر آمدن محمد بودیم که خبر شهادت محمد کار را سخت‌تر کرد.
رکنارکنا1 روز قبل
یاد و خاطره شهید فضلی و همه دیده‌بانان لشکر ویژه ۲۵ کربلا و شهدای گرانقدر ادوات گرامی باد. چه می‌کنی؟ تک‌پسر خانواده بود و بی‌تاب رفتن به جبهه، حتی مخالفت‌های خانواده هم بی‌ثمر بود، تا این که پدر فکری به خاطرش رسید! همه تعجب کردند، سید گفت: «من ۲۱ رمضان به دنیا آمدم و ۲۱ رمضان هم شهید می‌شوم». یادباد خاطرات همه شهدای لشکر ویژه ۲۵ کربلا و شهدای گردان مسلم که تا آخرین روز‌های جنگ حماسه‌ها آفریدند و جزیره مجنون را برای همیشه باخون‌شان رنگین کردند. راوی: قاسمعلی کارگر اومالی برادر شهیدشهید محمدعلی کارگر متولد ۱۳۴۲ نکا شهادت ۱۳۶۷ جزیره مجنونبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا2 روز قبل
یادم هست در نوجوانی بازی کویت و عراق را در باغشمال تماشا کردم که منجر به درگیری و بزن‌بزن شدید دو تیم شد. با وجود این درخشش و فروغی که عسگرخانی در کویت داشت صدور بخشنامه تازه فدراسیون فوتبال کویت او را مجبور به ترک این کشور کرد. تیم ملی نخست به یک اردوی دوازده روزه رفت و از اول آذر ۱۳۵۰ خود را گرم کرد. حالا بچه‌های تیم ملی فوتبال ایران در نظر دارند پیامی به تهران مخابره کنند به این منظور که برای جنگیدن با متجاوزان آماده‌ایم. الان خلبان نامرد عراقی می‌بیند.» وقتی اتوبوس حامل تیم ملی در خیابان آزادی توقف کرده بود هر کس سوار ماشینی شده بود.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران گفت: مکتب حاج‌قاسم سلیمانی مکتب مقاومت است که در برابر مکتب سازش قرار می‌گیرد، مکتب حاج قاسم از همان ابتدای انقلاب، مکتب مقاومت بود، لذا حاج‌قاسم علمدار نظریه مقاومت در جهان است. وی با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در جمع راویان دفاع مقدس، گفت: ایشان در این جلسه خصوصی توصیه داشتند که کارهای بزرگ رزمندگان را به نسل جوان انتقال دهیم تا جرأت و اراده انجام کار بزرگ را در آنان تقویت کنیم و ذهن آنان ارتقا یابد. وی تصریح کرد: راهیان نور یعنی استخراج گنج دفاع مقدس و حل مسئله‌های سال ۱۳۹۸ به کمک آن، لذا نقش رابطه دفاع مقدس با اقتصاد مقاومتی، گام دوم انقلاب، جهاد اقتصادی، شرکت‌های دانش‌بنیان و … باید در راهیان نور دیده شود. سردار ابراهیم‌پور تصریح کرد: در سال ۱۳۵۷ دو قطبی حق و باطل در جهان آرایشی جدید گرفت و دو مکتب در دنیا حکمرانی می‌کنند یعنی مکتب صهیونیسم که آمریکا و برخی کشورهای اروپایی ذیل آن قرار دارند و مکتب شیعه که آرمانش تحقق جامعه و نظام مهدوی در جهان است. سردار ابراهیم‌پور ادامه داد: مکتب حاج‌قاسم مکتب مقاومت است که در برابر مکتب سازش قرار می‌گیرد، مکتب حاج قاسم از همان ابتدای انقلاب، مکتب مقاومت بود، لذا حاج‌قاسم علمدار نظریه مقاومت در جهان است.

تصاویر رسانه انگلیسی از راهیان نور (عکس)

17+
عصر ایرانعصر ایران4 روز قبل
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/گیلان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان از اعزام بالغ بر ۲۰۰ دانشجوی دانشگاه گیلان به اردوی راهیان ‌نور خبر داد. مرادی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه اردوهای راهیان نور برای درک بیشتر نسل جدید از چگونگی جنگ تحمیلی و دفاع مقدس تدوین و طراحی شده است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی از همان ابتدا با چالش‌هایی از طرف دشمنان مواجه بوده که شناخت بیشتر آن به نسل جدید در میزان درک بهتر آن تاثیر دارد. مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان با بیان اینکه ثبت نام از علاقمندان برای بازدید از مناطق عملیاتی تا ۶ اسفندماه ادامه دارد، گفت: پنج دستگاه اتوبوس با حضور بالغ بر ۲۰۰ دانشجو به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند. وی با بیان اینکه خواهران از تاریخ ۱۹ الی ۲۳ اسفند و برادران از تاریخ ۲۲ الی ۲۶ اسفند به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند، افزود: دانشجویان اعزامی از مناطق عملیاتی کانال کمیل، فکه، شلمچه، دوکوهه، اروند و هویزه بازدید خواهند کرد. مرادی آشنایی با سبک زندگی و دفاع مقدس، یادآوری فداکاری رزمندگان برای دفاع از کشور، آشنایی با چگونگی حمله دشمنان به مرزهای کشور، آشنایی دانشجویان با وظایف و رسالت‌های خود در این برهه از زمان را از اهداف اعزام دانشجویان به اردوهای راهیان نور است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، همزمان با ایام فاطمیه سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) پیکر پاک و مطهر ۱۶۷ شهید تازه ‌تفحص‌ شده دوران هشت سال دفاع مقدس به خاک پاک وطن بازمی‌گردد. آئین استقبال از پیکر پاک و مطهر ۱۶۷ شهید تازه ‌تفحص‌ شده دوران هشت سال دفاع مقدس روز سه شنبه ۸ بهمن از ساعت ۹ صبح انجام می‌شود و مردم ایران از نقاط مختلف کشور به‌ویژه از سراسر استان خوزستان به استقبال مسافران تازه از سفر برگشته خود می‌آیند. همچنین جمعی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران نیز با حضور در مرز شلمچه از پیکر پاک و مطهر ۱۶۷ شهید تازه ‌‌تفحص ‌‌شده دوران هشت سال دفاع مقدس استقبال می‌کنند. به‌گفته سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح، پیکر پاک و مطهر این شهدا در دوره‌های اخیر در استان‌های بصره و میسان عراق تفحص شده‌ است. این ۱۶۷ شهید تازه‌تفحص‌شده دوران هشت سال دفاع مقدس در عملیات‌های محرم، والفجر مقدماتی، والفجر ۱، خیبر، بدر، کربلای ۴، کربلای ۵، تک‌های دشمن در سال پایانی جنگ و بیت المقدس ۷ به شهادت رسیدند.
ایرناایرنا4 روز قبل
سرهنگ حسین عشقی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شهدا در عملیات‌های والفجر مقدماتی، والفجر یک، خیبر و کربلای ۴ و ۵ به شهادت رسیدند. وی اظهار داشت: پیکرهای مطهر این شهدا اخیرا در مناطق شرهانی، فکه، شرق دجله، مجنون و شلمچه عراق کاوش شده‌اند. سرهنگ عشقی افزود: مراسم تشییع شهدای تازه تفحص شده پس از ورود از مرز شلمچه در بندر خرمشهر برگزار می‌شود و پس از آن پیکرهای مطهر به معراج شهدای اهواز منتقل می‌شوند. مرز بین المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتر خرمشهردر استان خوزستان و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد. پیکرهای پاک و مطهر ۴۴ شهید هشت سال دفاع مقدس تیرماه امسال در میان استقبال مردم شهرهای آبادان وخرمشهر از مرز بین‌المللی شلمچه به خاک وطن منتقل شدند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
سال ۶۲ که بابا شهید شد ما در منطقه ۱۷ تهران محله فلاح ساکن بودیم. پدرم وقتی سر کار می‌رفت به خاله‌اش می‌گفت مراقب مادرم که کم و سن و سال‌تر بود باشد. به فامیل گفته بودند پدر تصادف کرد و زخمی شده، اما مادرم از حالت برادرم متوجه شهادت پدرم شد. بعد از شهادت پدرم بی‌تکیه‌گاه شد، اما به خاطر بچه‌ها ایستادگی کرد و ازدواج نکرد. بعد از شهادت پدرم، سال ۶۶ سکته کرد و دو سال بعد فوت کرد.
مهرمهر4 روز قبل
سرهنگ محسن شیخ حسنی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: صبح امروز ۲۸۰ نفر دانش‌آموز پسر از مدارس شهر قزوین برای بازدید از مناطق جنگی راهی جنوب کشور شدند. وی افزود: در این سفر چهار روزه دانش‌آموزان از مناطق جنگی ۸ سال دفاع مقدس همچون شلمچه، دهلاویه، هویزه و فکه بازدید کرده و از نزدیک با مناطقی که در ۸ سال دفاع مقدس میدان نبرد حق و باطل تبدیل شده بود آشنا خواهند شد. شیخ‌حسنی این اردوها را با کیفیت‌ترین اردوهای دانش آموزی دانست و ادامه داد: این اردو بهترین بستر برای آشنایی نسل جوان و نوجوان با فداکاری‌ها و همچنین دستاوردهای جمهوری اسلامی در طی انقلاب اسلامی است. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسن مجتبی (ع) تصریح کرد: در برابر تهاجم همه جانبه فرهنگی و رسانه‌ای دشمن، فناوری راهیان نور یکی از مهم‌ترین نرم‌افزارهای مقابله با این تهاجم است و باید آن را جدی بگیریم. وی در پایان یادآور شد: استمرار چنین اردوهایی نیازمند هم‌افزایی و همراهی همه جانبه دستگاه‌های متولی و همراه است و امیدواریم شاهد توسعه این همکاری باشیم.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین5 روز قبل
پیام خوزستان - آبادان - فرمانده قرارگاه عملیاتی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیکرهای پاک و مطهر ۱۶۷شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس که اخیرا شناسائی شده‌اند هشتم بهمن ماه از طریق مرز شلمچه وارد کشور می‌شوند. وی اظهار داشت: پیکرهای مطهر این شهدا اخیرا در مناطق شرهانی، فکه، شرق دجله، مجنون و شلمچه عراق کاوش شده‌اند. سرهنگ عشقی افزود: مراسم تشییع شهدای تازه تفحص شده پس از ورود از مرز شلمچه در بندر خرمشهر برگزار می‌شود و پس از آن پیکرهای مطهر به معراج شهدای اهواز منتقل می‌شوند. پیکرهای پاک و مطهر ۴۴ شهید هشت سال دفاع مقدس تیرماه امسال در میان استقبال مردم شهرهای آبادان وخرمشهر از مرز بین‌المللی شلمچه به خاک وطن منتقل شدند. برچسب‌هادفاع مقدس شهدا مرز شلمچه
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
ایران در پی این ترور، موشک‌های زیادی را به سمت پایگاه هوایی آمریکا در عراق شلیک کرد. آتلانتیک: ترور سلیمانی، مرگ برجام با همه محدودیت‌هایش برای ایران استمشاور امنیت ملی در دولت اوباما می‌گوید ترور ژنرال قاسم سلیمانی، مرگ برجام بود. آمریکا قطعا در دادگاه لاهه به‌خاطر ترور سلیمانی محکوم می‌شودیک نشریه آمریکایی می‌گوید محکومیت این کشور در دادگاه لاهه به‌خاطر پرونده ترور سردار سلیمانی قطعی است. این مقام سازمان ملل همچنین توجیهات دولت آمریکا درباره ضرورت این ترور را غیرحقوقی و غیر قابل پذیرش می‌داند. زیباکلام: سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان نابود شده استصادق زیباکلام می‌گوید: سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان نابود شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین5 روز قبل
پیام خوزستان - آبادان - فرمانده قرارگاه عملیاتی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیکرهای پاک و مطهر ۱۶۷شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس هشتم بهمن ماه از طریق مرز شلمچه وارد خاک وطن می‌شوند. وی اظهار داشت: پیکرهای مطهر این شهدا اخیرا در مناطق شرحانی، فکه، شرق دجله، مجنون و شلمچه عراق کاوش شده‌اند. سرهنگ عشقی افزود: مراسم تشییع شهدای تازه تفحص شده پس از ورود از مرز شلمچه در بندر خرمشهر برگزار می‌شود و پس از آن پیکرهای مطهر شهدا به معراج شهدای اهواز منتقل می‌شوند. پیکرهای پاک و مطهر ۴۴ شهید هشت سال دفاع مقدس تیرماه امسال در میان استقبال مردم شهرهای آبادان وخرمشهر از مرز بین‌المللی شلمچه به خاک وطن منتقل شدند. برچسب‌هادفاع مقدس شهدا مرز شلمچه
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، سردار محسن سوهانی فرمانده اطلاعات عملیات لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) ماجرای جالب اولین دیدار شهیدان همنام، حسین نوروزی را روایت و خاطره‌های رفاقت خدایی این دو شهید را تعریف کرد. نام و فامیل هر دوی این شهدا حسین نوروزی، یکی از اهالی بازار تجریش و دیگری ساکن محله‌ی حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شهر ری بود. اولین روزی که حسین بچه شمیران آمد در واحد اطلاعات عملیات با حسین بچه‌ی شهر ری درگیر شد. حسین اهل شمیران مادرزادی نوک زبانی صحبت می‌کرد، حسین اهل شهر ری هم به علت اینکه در جبهه، تیر دو زمانه در دهانش خورده و کامش را از بین برده بود با لکنت و توی دماغی حرف می‌زد. پیکر حسین نوروزی اهل شمیران در گلزار شهدای چیذر در خاک آرام گرفت و حسین نوروزی بچه محله حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در گلزار شهدای بهشت زهرا سلام الله علیها.
ایرناایرنا5 روز قبل
سیدعلی موسوی دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات پیش روی پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه بین المللی آیت‌الله جمی آبادان با اشاره به اقدامات سازمان منطقه آزاد اروند برای نوسازی فرودگاه آبادان گفت: بهسازی و ارتقای نرم‌افزاری فرودگاه آبادان نیازمند پیگیری از طریق سازمان هواپیمایی کشوری است. وی فرودگاه بین‌المللی آبادان را نخستین انتخاب گردشگران عراقی برای سفر به مناطق مختلف کشور به خصوص مشهد مقدس عنوان کرد افزود: فرودگاه آبادان نزدیکترین فرودگاه به استان بصره عراق است و گردشگران عراقی علاقه زیادی برای سفر از این فرودگاه دارند. معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند افزایش پروازهای داخلی فرودگاه آبادان را خواستار شد و تصریح کرد: این اقدام در آسان سازی تردد تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی تاثیرگذار است. موسوی ادامه داد: امید است با نظر مثبت هیات مدیره سازمان منطقه آزاد اروند تخفیف ویژه‌ای برای عوارض خروج پروازهای خارجی نسبت به سرزمین اصلی در فرودگاه آبادان اعمال شود تا زمینه حضور ایرلاین‌ها در منطقه بیشتر فراهم شود. سفر گردشگران خارجی به منطقه آزاد اروند بدون ویزا میسر است، اهالی ساکن استان‌های جنوبی عراق برای سفر به کشورهای حاشیه خلیج فارس و دیگر کشورها می‌توانند از فرودگاه آبادان که حداکثر ۳۰۰ کیلومتر با آنها فاصله دارد، استفاده کنند.

تصاویر رسانه انگلیسی از راهیان نور

12+
فراروفرارو5 روز قبل
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین5 روز قبل
پیام خوزستان - آبادان - معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکار سازمان منطقه آزاد اروند گفت: برای برقراری پروازهای خارجی فرودگاه آبادان به مقصد استانبول ترکیه و مسقط پایتخت عمان پیگیری از طریق شرکت‌ها و ایرلاین‌های مختلف در حال انجام‌است. سیدعلی موسوی دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات پیش روی پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه بین المللی آیت‌الله جمی آبادان با اشاره به اقدامات سازمان منطقه آزاد اروند برای نوسازی فرودگاه آبادان گفت: بهسازی و ارتقای نرم‌افزاری فرودگاه آبادان نیازمند پیگیری از طریق سازمان هواپیمایی کشوری است. معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند افزایش پروازهای داخلی فرودگاه آبادان را خواستار شد و تصریح کرد: این اقدام در آسان سازی تردد تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی تاثیرگذار است. موسوی ادامه داد: امید است با نظر مثبت هیات مدیره سازمان منطقه آزاد اروند تخفیف ویژه‌ای برای عوارض خروج پروازهای خارجی نسبت به سرزمین اصلی در فرودگاه آبادان اعمال شود تا زمینه حضور ایرلاین‌ها در منطقه بیشتر فراهم شود. برچسب‌هافرودگاه بین‌ المللی آبادان پرواز سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند آبادان
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، جلسه شورای شهر خرمشهر عصر امروز در پی حضور پنج عضو و غیبت علی بندری و امیر سامری با دستور جلسه بررسی لوایح و فضای سبز خرمشهر تشکیل شد. در ابتدای جلسه رئیس شورای شهر خرمشهر بر لزوم همکاری شهرداری برای برگزاری هفدهمین جشنواره نخبگان قرآنی تأکید کرد و خواستار اتخاذ تمهیدات برای تأمین وسایل نقلیه از دیگر نهادها شد. رئیس شورای شهر خرمشهر در ادامه از موعود شمخانی معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد برای رد لوایح تصویب شده در زمان سرپرستی عزیز ساعدی و در مدت برکناری داوود دارابی از سمت شهردار خرمشهر انتقاد کرد. ترک جلسه شورا توسط پور حمزایی که باعث از رسمیت افتادن جلسه می‌شد به واکنش تند حاتم بندری یکی دیگر از اعضا انجامید. درگیری لفظی حاتم بندری و مطور جزیره باعث ترک جلسه حاتم بندری شد تا بار دیگر جلسه شورا شهر خرمشهر حاشیه‌ای دیگر را تجربه کند.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/فارس فرمانده قرارگاه راهیان‌نور سپاه فجر فارس با بیان اینکه امسال حدود ۴۰ هزار نفر از مردم این استان به اردوهای راهیان‌نور اعزام می‌شوند، گفت: از این تعداد حدود ۲۵ هزار نفر دانش‌آموز، ۵ هزار نفر دانشجو و مابقی اقشار مختلف مردم هستند. سردار سرتیپ پاسدار یدالله بوعلی، یکشنبه ۲۹ دی‌ماه در یک نشست خبری ضمن تکریم یاد سپهبد شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، گفت: بیش از یازده هزار دانش‌آموز دختر فصل پائیز به اردوهای راهیان نور اعزام شده‌اند و اعزام پسران دانش‌آموز هم از ابتدای بهمن ماه آغاز می‌شود. جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس، زمان اعزام راهیان نور دانشجویی این استان را از ۱۳ تا ۲۲ اسفندماه امسال اعلام و خاطرنشان کرد: مرحله سوم راهیان‌نورکه عمومی و ویژه اقشار مختلف مردم است، در سال جاری نیز از ۵ اسفندماه سال جاری تا ۱۵ فروردین‌ماه ۹۹ انجام می‌شود. فرمانده قرارگاه راهیان‌نور سپاه فجر همچنین گفت: در هر اتوبوس کاروان راهیان‌نور یک راوی و روحانی خادم شهدا فعالیت می‌کند که در طول سفر خدمات فرهنگی را به زائران ارائه می‌دهند. او با بیان اینکه تاکنون چند تریلی مواد غذایی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان ارسال شده است، گفت: این مواد غذایی به دو شکل بسته‌بندی و غذای پخته به مردم این مناطق ارائه شده است.
رکنارکنا6 روز قبل
لشکر ۴۱ ثارالله (ع) به فرماندهی حاج‌قاسم سلیمانی یکی از لشکر‌های تأثیرگذار در عملیات کربلای ۵ بود که توانست با مقاومتی مثال‌زدنی ادامه عملیات را میسر سازد. عملیات کربلای ۴ که به اتمام رسید، فرماندهان خیلی زود تصمیم به انجام عملیات دیگری در همان منطقه گرفتند. حاج‌قاسم سلیمانی فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله (ع) درباره شرایط تصمیم‌گیری درباره عملیات کربلای ۵ می‌گوید: «دشمن دچار یک غرور کاذب شده بود. با شروع عملیات، رزمندگان لشکر ۴۱ ثارالله از کانال ماهی عبور کردند، کاری که تصورش برای کارشناسان نظامی غیرممکن بود. با وجود موفقیت‌های بزرگی که رزمندگان لشکر ۴۱ ثارالله به دست آوردند، ولی تلخی شهادت نیرو‌ها بر دل فرمانده‌شان ماند.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
فرمانده قرارگاه راهیان نور و جانشین سپاه فجر استان فارس از اعزام ۲۶ هزار نفر از این استان به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس خبرداد و گفت: فارس در ارودوی راهیان نور به لحاظ کیفی و کمی رتبه نخست کشور را دارد. وی افزود: در مرحله دوم که ازابتدای بهمن ۹۸ آغاز می‌شود بیش از ۱۰ هزار نفر از دانش آموزان برادر به این مناطق اعزام و از ۱۳ تا ۲۲ اسفندماه نیز بیش از پنج هزار نفر به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند. فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه فجر استان فارس خاطرنشان کرد: از پنجم اسفند امسال تا پانزدهم فرودین سال آینده نیز مرحله اعزام راهیان نور عمومی را داریم که در آن خانواده‌ها از مناطق عملیاتی همچون طلاییه، شلمچه و اروندرود بازدید می‌کنند. این یادگار هشت سال دفاع مقدس گفت: استان فارس در موضوع کاروان راهیان نور به عنوان استان الگو مطرح است و همواره طرح‌های ابتکاری را اجرا کرده که یکی از آن تشکیل کمیته خادم الشهدا است. بوعلی تصریح کرد: استان فارس در موضوع فضاسازی و ارائه محتوا نیز از استان‌های پیشرو کشور است و این نیز حاصل زحمت کار جمعی است.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
سردار بوعلی با بیان اینکه اعزام راهیان نور در سه بخش دانشجویی، دانش‌آموزی و عمومی است، گفت: در بخش دانش آموزی در فصل پاییز امسال بیش از ۱۱ هزار دانش آموز از شهرستان‌های مختلف استان فارس به مناطق عملیاتی اعزام شدند که با استقبال رو به رو شد. وی افزود: در مرحله دوم که ازابتدای بهمن ۹۸ آغاز می‌شود بیش از ۱۰ هزار نفر از دانش آموزان برادر به این مناطق اعزام و از ۱۳ تا ۲۲ اسفندماه نیز بیش از پنج هزار نفر به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند. فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه فجر استان فارس خاطرنشان کرد: از پنجم اسفند امسال تا پانزدهم فرودین سال آینده نیز مرحله اعزام راهیان نور عمومی را داریم که در آن خانواده‌ها از مناطق عملیاتی همچون طلاییه، شلمچه و اروندرود بازدید می‌کنند. این یادگار هشت سال دفاع مقدس گفت: استان فارس در موضوع کاروان راهیان نور به عنوان استان الگو مطرح است و همواره طرح‌های ابتکاری را اجرا کرده که یکی از آن تشکیل کمیته خادم الشهدا است. بوعلی تصریح کرد: استان فارس در موضوع فضاسازی و ارائه محتوا نیز از استان‌های پیشرو کشور است و این نیز حاصل زحمت کار جمعی است.
الفالف1 هفته قبل
فرانسوی‌ها در گزارشی که منافقین نیز آن را تأیید می‌کنند به مقامات عراقی در اواخر جنگ عراق علیه ایران اطلاع می‌دهند که سطح آموزش نیروهای نظامی ایران پایین آمده است. حسنی مبارک رییس جمهوری مصر و ملک حسین پادشاه اردن برای همبستگی با صدام به عراق آماده‌اند، قرار است اجلاس فوق‌العاده عرب‌ها نیز در مغرب برای حمایت از صدام و جلوگیری از سقوط صدام تشکیل بشود. روس‌ها و حمایت از صدامدر این گزارش‌ها هم‌چنین از عصبانیت بعثی‌ها از روسی‌ها سخن به میان آمده است. اساسی‌ترین مطالب این گزارش‌ها حمایت گسترده سیاسی و تسلیحاتی از صدام و فشار بر ایران به هر قیمتی است. این امتیازها بعدها باعث شد عراق در جنگ آغازکننده حملات شناخته شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
مسئله‌ای که اتفاق معمولی نبود و عظمت آن به دفاع مقدس و به ویژه به عملیات کربلای ۵ باز می‌گردد. اما در سال ۶۵ که عملیات کربلای ۵ انجام شد حدود چهار سال دشمن فرصت داشت تا آخرین تکنولوژی کارگذاری موانع را پیاده کند. ما آن روزها در شرایطی بودیم که پس از شکست عملیات کربلای ۴ اگر عملیات نمی‌کردیم تمامی دستاوردهای دفاع مقدس به نفع صدام مصادره می‌شد. وی تاکید کرد: عملیات کربلای ۴ موجب شد تا نیروهای دشمن به شکل کامل غافلگیر شوند چراکه خیال می‌کردند ما سالی یکبار عملیات گسترده انجام می‌دهیم و امتیاز عملیات کربلای ۴ در همین غافلگیر کردن دشمن در عملیات کربلای ۵ بود. وی خاطرنشان کرد: عملیات کربلای ۵ با شرایط بسیار سختی به نتیجه مد نظر رسید.
رکنارکنا1 هفته قبل
مسئله‌ای که اتفاق معمولی نبود و عظمت آن به دفاع مقدس و به ویژه به عملیات کربلای ۵ باز می‌گردد. اما در سال ۶۵ که عملیات کربلای ۵ انجام شد حدود چهار سال دشمن فرصت داشت تا آخرین تکنولوژی کارگذاری موانع را پیاده کند. ما آن روزها در شرایطی بودیم که پس از شکست عملیات کربلای ۴ اگر عملیات نمی‌کردیم تمامی دستاوردهای دفاع مقدس به نفع صدام مصادره می‌شد. وی تاکید کرد: عملیات کربلای ۴ موجب شد تا نیروهای دشمن به شکل کامل غافلگیر شوند چراکه خیال می‌کردند ما سالی یکبار عملیات گسترده انجام می‌دهیم و امتیاز عملیات کربلای ۴ در همین غافلگیر کردن دشمن در عملیات کربلای ۵ بود. وی خاطرنشان کرد: عملیات کربلای ۵ با شرایط بسیار سختی به نتیجه مد نظر رسید.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
مسئله‌ای که اتفاق معمولی نبود و عظمت آن به دفاع مقدس و به ویژه به عملیات کربلای ۵ باز می‌گردد. اما در سال ۶۵ که عملیات کربلای ۵ انجام شد حدود چهار سال دشمن فرصت داشت تا آخرین تکنولوژی کارگذاری موانع را پیاده کند. عراق در این منطقه دژی غیر قابل نفوذ ایجاد شده بود در حالی که یک سال قبل از این عملیات، عملیات والفجر ۸ در منطقه فاو با موفقیت انجام شده بود. وی تاکید کرد: عملیات کربلای ۴ موجب شد تا نیرو‌های دشمن به شکل کامل غافلگیر شوند چراکه خیال می‌کردند ما سالی یکبار عملیات گسترده انجام می‌دهیم و امتیاز عملیات کربلای ۴ در همین غافلگیر کردن دشمن در عملیات کربلای ۵ بود. وی خاطرنشان کرد: عملیات کربلای ۵ با شرایط بسیار سختی به نتیجه مد نظر رسید.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/سمنان رئیس راهیان نور قرارگاه علم الهدی استان سمنان از افزایش ۲۵ درصدی اعزام دانشجویان دانشگاه‌های استان سمنان به اردوی راهیان نور خبر داد. دکتر مسعود نصیری زرندی با اعلام این خبر در جلسه هماهنگی این اردو‌ها که با حضور مسئولان سپاه و بسیج و نیز دانتشگاه‌های استان در دانشگاه سمنان برگزار شد اظهار کرد: امسال دو هزار نفر از دانشجویان این استان از ۱۵ اسفند به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند. رئیس راهیان نور قرارگاه علم الهدی استان با بیان اینکه پارسال یک هزار و ۲۰۰دانشجوی استان به این اردو اعزام شدند افزود: سهمیه بندی دانشگاههای استان برای اعزام دانشجویان بر اساس تعداد دانشجویان آن دانشگاه است. رئیس دانشگاه سمنان تصریح کرد: بر اساس سهمیه‌بندی انجام شده سهمیه دانشگاه‌های دولتی استان سمنان از اعزام‌های امسال ۷۰۱ نفر، دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود ۱۸۴ نفر، دانشگاه‌های آزاد استان ۲۳۳ نفر، دانشگاههای پیام نور ۶۶ نفر و مابقی، سهمیه دانشگاههای فنی و حرفه‌ای‌، فرهنگیان‌، علمی کاربردی و غیر انتفاعی است. حجت الاسلام ذوالفقاری لقب مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان هم در این جلسه گفت: ‌ اردوهای راهیان نور سبب ماندگاری دستاوردهای عظیم و زمینه ساز پیشرفت مادی و معنوی کشور می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید