شلیک

شلیک

ایسناایسنا23 دقیقه قبل
یک شرکت‌ ترکیه‌ای، نوعی پهپاد ابداع کرده که به یک مسلسل مجهز است و می‌تواند با دقت به اهداف مورد نظر شلیک کند. به گزارش ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، ترکیه قصد دارد ارتش خود را به پهپادی مسلح کند که به یک مسلسل مجهز است و می‌تواند شلیک به هدف را با دقت انجام دهد. سیستم دوم، مجموعه‌ای از بازوهای رباتیک است که مسلسل را حرکت می‌دهند تا به حالت خود پیش از شلیک و جابه‌جایی بازگردد. دقت سونگار به اندازه‌ای است که قابلیت هدف قرار دادن هدفی به بزرگی یک انسان را نیز دارد. سونگار، به حسگرهای مخصوص شب نیز مجهز است که امکان کار کردن در شب را برای آن فراهم می‌کنند.
خبر فوریخبر فوری43 دقیقه قبل
پس از آنکه معترضان عراقی یک نوجوان را در میدان الوثبه بغداد به شکل فجیعی به قتل رسانند، واکنش‌های گسترده‌ای در محکوم کردن این اقدام مطرح شده است. هیئت سازمان ملل در عراق (یونامی) با صدور بیانیه‌ای حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد را به شدت محکوم کرد. سفارت آمریکا در بغداد نیز در بیانیه‌ای قتل نوجوان عراقی در میدان الوثبه را اتفاقی «هولناک» خواند. تظاهرات‌کنندگان در میدان «التحریر» بغداد نیز طی بیانیه‌ای درباره حادثه میدان الوثبه در مرکز بغداد، اعلام کردند که این اقدام یک طرح برای تخریب وجهه تظاهرات‌هاست. معترضان در میدان الوثبه پس از قتل این نوجوان جسد بی‌جان و برهنه او را از تیر چراغ برق به دار می‌آویزند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
پس از آنکه معترضان عراقی یک نوجوان را در میدان الوثبه بغداد به شکل فجیعی به قتل رسانند، واکنش‌های گسترده‌ای در محکوم کردن این اقدام مطرح شده است. سفارت آمریکا در بغداد نیز در بیانیه‌ای قتل نوجوان عراقی در میدان الوثبه را اتفاقی «هولناک» خواند. در همین حال، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق در بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. تظاهرات‌کنندگان در میدان «التحریر» بغداد نیز طی بیانیه‌ای درباره حادثه میدان الوثبه در مرکز بغداد، اعلام کردند که این اقدام یک طرح برای تخریب وجهه تظاهرات‌هاست. معترضان در میدان الوثبه پس از قتل این نوجوان جسد بی‌جان و برهنه او را از تیر چراغ برق به دار می‌آویزند.
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
خبرگزاری مهر: کمیته سیاسی شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب با انتشار بیانیه‌ای، در پاسخ به ۷۷ نفر از اصلاح‌طلبان که پس از حوادث آبان ماه بیانیه صادر کرده بودند، تاکید کردند: متن این بیانیه به شرح زیر است: به نام خداملت شریف ایران! امروز همه اعم از حکومت و مردم، موافق و مخالف باید به فکر قشر‌های آسیب‌پذیر و به حاشیه‌رانده شده باشیم. با این تذکر مهم اکنون می‌توان به سراغ تحلیل بیانیه اصلاح طلبان رفت که اگر آن را» مانیفست ویرانی» هم بخوانیم بیراهه نرفته‌ایم. اکنون بند به بند به تجزیه و تحلیل بیانیه و نقد آن می‌پردازیم. واقعا باید به صادر کنندگان و امضاکنندگان این بیانیه و صاحبان چنین تفکر و تحلیلی، دست مریزادگفت، حقیقتا آقایان و خانم‌ها زحمت کشیده‌اند؟!
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
لازم است این نکته را بگویم که من با آقای روحانی هیچ وقت ارتباط ویژه‌ای نداشته‌ام. بنابراین آقای روحانی برعکس آقای احمدی نژاد وارث شرایطی است که خود در ایجاد آن نقشی نداشته است. او تلاش خود را هم کرده که این اتفاق نیفتد، ولی عوامل دیگری مانع از این شدند که آقای روحانی در این زمینه توفیق پیدا کند. در واقع تحریم‌های امروز آقای روحانی بیش از آن‌که محصول کار خود دولت و خواست او باشد، محصول کار تندروهای داخلی با مشارکت و همراهی آقای ترامپ از یک سال بعد از امضای برجام بود. بالاخره قریب به دو سال تا پایان دولت آقای روحانی زمان باقی است؛ تداوم وضعیت موجود در این دو سال ضربه و فشار روی مملکت و مردم خواهد بود.
فارسفارس2 ساعت قبل
نخست‌وزیر پیشبرد امور دولت عراق درباره حادثه قتل یک جوان عراقی و آویزان کردن وی بر تیر برق در میدان الوثبه تأکید کرد که این مسئله نشان می‌دهد گروههای سازمان‌یافته‌ای وجود دارد که تحت پوشش تظاهرات، دست به کشتار، ارعاب و تعطیل کردن دولت می‌زنند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر پیشبرد امور دولت عراق بار دیگر بر حمایت از تظاهرات‌کنندگان تأکید کرد. عبدالمهدی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «حادثه جنایتکارانه الوثبه، مهر تأییدی بر دیدگاه ماست که چندین بار درباره وجود گروههای سازمان‌یافته‌ای سخن گفتیم که تحت پوشش تظاهرات، دست به کشتار، ارعاب و تعطیل کردن دولت می‌زنند». وی از معترضانی که در نزدیکی خانه‌اش تجمع کرده بودند، خواسته بود آنجا را ترک کنند. سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق افزود که نیروهای امنیتی در این جریان مداخله نکرده‌اند و منتظر تصمیم‌گیری طرف‌های مسئول هستند.
جام نیوزجام نیوز3 ساعت قبل
هشدار این مقام نظامی آمریکا دو روز پس از آن است که چهار راکت کاتیوشا به یک پایگاه نظامی نزدیک فرودگاه بغداد اصابت کرد و منجر به زخمی شدن پنج نیروی ضدتروریسم عراقی شد. این آخرین مورد از حملات اخیر در پنج هفته گذشته به تاسیسات نظامی در عراق است که میزبان نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا است. بنابر این گزارش، این مقام آمریکایی افزود که این حملات توان نیروهای ائتلاف برای مبارزه با داعش را تضعیف می‌کند. رویترز نوشت که گروه‌های شبه نظامی عراق آمریکا و اسرائیل را به حملات به پایگاه‌ها و انبارهای مهمات خود متهم می‌کنند. این مقام ارشد نظامی آمریکایی به رویترز گفت که دولت شیعه عراق تاکنون در قبال این حملات موضعی اتخاذ نکرده است و به نظر من این موضوع «بسیار نگران کننده» است.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
برترین‌ها: فیلم جدید پیمان معادی دو روز پیش از انتشار بر روی شبکه پخش خانگی نتفلیکس بر روی پرده سینما رفت. فیلم «شش زیر زمینی» (به انگلیسی ۶ Underground) را «مایکل بی» کارگردانی کرده است که با فیلمهایی پرفروش چون «ترانسفورمرز» و «پسران بد» (به انگلیسی Bad Boys) شناخته می‌شود. معادی در این فیلم اکشن در کنار بازیگرانی چون رایان رینولدز ایفای نقش می‌کند. او تصاویری از فرش قرمز اکران جهانی این فیلم در نیویورک را بر صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است. این فیلم نخستین پروژه مشترک مایکل بی و شبکه نتفلیکس است.
فارسفارس9 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی رسمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز پنجشنبه گفت که به دنبال قتل فجیع نوجوان عراقی در میدان الوثبه در مرکز بغداد وقت آن رسیده که دولت حاکمیت خود را در میدان‌های اعتراضات اعمال کند. خلف در اظهاراتی خبری با بیان اینکه نوجوان مقتول بر خلاف شایعات حتی یک گلوله هم به سمت معترضان شلیک نکرده بود، گفت: «با قاتلان وی به شدت برخورد خواهد شد.» وی افزود: «قاتلان این نو جوان نزدیک منزل او شلوغ کرده بودند که او از آنها می‌خواهد از خانه او دور شوند، چون خانواده در خانه زندگی می‌کند که در جواب او، قاتلانش به سوی منزلش چند کوکتل مولوتوف پرتاب کردند و سپس به داخل خانه یورش بردند و اینقدر او را مورد ضرب وشتم قرار می‌دهند که بدنش سیاه می‌شود سپس او را به حد مرگ خفه می‌کنند و در میدان الوثبه آویزان می‌کنند.» خلف ادامه داد: «جنایت وحشتناکی که در حق این نوجوان صورت گرفت بی مجازات نخواهد ماند و وقت آن رسیده که دولت حاکمیت و تسلط خود را بر میدان‌های اعتراضات اعمال کند.» وزارت کشور عراق هم اعلام کرد که اطلاعاتی کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه دریافت کرده است و در روزهای آنی نیروهای امنیتی نقش بزرگ‌تری در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهند داشت. سرتیپ «خالد محنا» سخنگوی وزارت کشور عراق در گفت‌وگو با شبکه العراقیه گفت: «وزارت کشور اطلاعات کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه جمع آوری کرده و به دستگاه قضایی تحویل داده است.» المحنا حادثه الوثبه را وحشتناک خواند و گفت: «یک اجماع نظر ملی وجود دارد که خواهان مداخله نیروهای امنیتی برای اعمال امنیت است و در روزهای آتی شاهد نقش بزرگ‌تر نیروهای امنیتی در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهیم بود.» المحنا ادامه داد: در مقطع اخیر انتقادهای رسانه‌ای علیه نیروهای امنیتی به راه افتاده بود که این امر منجر به دور شدن آنها از صحنه‌های اعتراضات برای درگیر نشدن با معترضان شد، اما حالا فرماندهان ارشد دستور گرفته‌اند که نیروهای امنیتی در نزدیکی معترضان برای مقابله با هر گونه تخلفی مسلح باشند. روز پنجشنبه در شبکه‌های اجتماعی عراق ویدیوئی منتشر شد که در آن تظاهرات‌کنندگان میدان الوثبه نزدیک میدان الخلانی، محل اصلی تجمع معترضان عراقی، یک نوجوان را به شکل فجیعی به قتل می‌رسانند. نوجوان مقتول با هویت «هیثم علی اسماعیل» ۱۷ سال سن داشته و پس از قتل توسط معترضان جسدش از تیر چراغ برق آویزان می‌شود. انتهای پیام/.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع عراقی از بسته شدن اکانت توئیتر شیخ قیس خزعلی رهبر گروه عصائب اهل الحق خبر دادند. یک حادثه دلخراش در میدان الوثبه بغداد؛ اقدام عناصر مشکوک در قتل یک نوجوان و آویزان کردن وی از تیربرقشاید دردناکترین عکس امروز شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای عراق قتل هولناک یک نوجوان توسط افراد ناشناس در میدان الوثبة بغداد و آویزان کردن وی از تیر برق بود. فراکیسون جریان حکمت ملی به رهبری حکیم بر ضرورت بیرون راندن افراد نفوذی از میان تظاهرات کنندگان تاکید کرد و از دستگاه قضایی خواست قاتلان و جنایتکاران را محاکمه کند. این فراکسیون افزود آنچه در میدان الوثبه رخ داد، مستلزم حمایت جدی از تظاهرات کنندگان مسالمت جو از ظلم و جنایت عناصر نفوذی است. این در حالی است که تظاهرات کنندگان میدان التحریر تاکید کردند: آنچه در میدان الوثبة اتفاق افتاد جنایتی است که تظاهرات کنندگان و بشریت آن را محکوم می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، منابع امنیتی در عراق خبر دادند فردی مسلح از داخل منزل خود به سوی معترضان در میدان الوثبه شلیک کرد و پنج نفر را کشت، معترضان نیز به منزلی که از آن تیراندازی شده بود حمله کردند و فرد مسلح را کشتند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از المسیره، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که یگان موشکی این کشور با یک فروند موشک بالستیک مواضع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در الجوف را هدف قرار داد که بر اثر این حمله ده‌ها نفر از آنها کشته و زخمی شدند. به گفته سخنگوی نیروهای مسلح یمن، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور امروز موفق شدند عملیات گسترده مزدوران در استان الجوف را که ۱۶ ساعت به طول انجامید به شکست بکشانند. وی افزود که مزدوران با وجود برخورداری از پشتیبانی هوایی و انجام ۳۰ حمله هوایی از سوی جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی در تحقق هرگونه پیشروی ناکام ماندند. سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که حمله موشکی به مواضع مزدوران به نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی در دفع حملات آنها در الجوف کمک کرد.
ایمناایمنا14 ساعت قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، سید عمار حکیم روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از حادثه میدان «الوثبه» در بغداد باید عناصر نفوذی در تظاهراتی که به روش‌های تخریب و جنایت می‌انجامد، مشخص شود. رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین خواستار محدود شدن برگزاری تظاهرات در محل هایی مشخص برای جلوگیری از تعرض و تخریب اموال عمومی و خصوصی از سوی عناصر نفوذی و خرابکار، شد. رسانه‌ها امروز از شکنجه و اعدام یک نوجوانی عراقی در میدان الوثبه در بغداد پایتخت عراق خبر دادند. سخنگوی فرماندهی نیروهای مسلح عراق درباره علت حادثه توضیح داد که «هیثم علی اسماعیل» نوجوان مقتول ۱۶ ساله، صبح امروز (پنجشنبه) با برخی از گروه‌های مسلح مستقر در کنار منزلش وارد جدال لفظی شد. وی افزود که گروه مسلح ناشناس سپس جسد این نوجوان را بر زمین کشیده و در نهایت بر روی یکی از تیرهای چراغ راهنمایی و رانندگی در میدان «الوثبه» (ضلع شمالی میدان تحریر) به دار آویختند.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که یگان موشکی این کشور با یک فروند موشک بالستیک مواضع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در الجوف را هدف قرار داد که بر اثر این حمله ده‌ها نفر از آنها کشته و زخمی شدند. به گفته سخنگوی نیروهای مسلح یمن، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور امروز موفق شدند عملیات گسترده مزدوران در استان الجوف را که ۱۶ ساعت به طول انجامید به شکست بکشانند. وی افزود که مزدوران با وجود برخورداری از پشتیبانی هوایی و انجام ۳۰ حمله هوایی از سوی جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی در تحقق هرگونه پیشروی ناکام ماندند. سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که حمله موشکی به مواضع مزدوران به نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی در دفع حملات آنها در الجوف کمک کرد. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
به گزارش شبکه خبری سومریه نیوز، سید عمار حکیم روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از حادثه میدان «الوثبه» در بغداد باید عناصر نفوذی در تظاهراتی که به روش‌های تخریب و جنایت می‌انجامد، مشخص شود. وی افزود: نیروهای امنیتی باید به وظایف خود در حفظ جان و مال شهروندان عمل کنند. رسانه‌ها امروز از شکنجه و اعدام یک نوجوانی عراقی در میدان الوثبه در بغداد پایتخت عراق خبر دادند. سخنگوی فرماندهی نیروهای مسلح عراق درباره علت حادثه توضیح داد که «هیثم علی اسماعیل» نوجوان مقتول ۱۶ ساله، صبح امروز (پنجشنبه) با برخی از گروه‌های مسلح مستقر در کنار منزلش وارد جدال لفظی شد. وی افزود که گروه مسلح ناشناس سپس جسد این نوجوان را بر زمین کشیده و در نهایت بر روی یکی از تیرهای چراغ راهنمایی و رانندگی در میدان «الوثبه» (ضلع شمالی میدان تحریر) به دار آویختند.

(ویدئو) شلیک موشک از ناو روسی

فراروفرارو17 ساعت قبل
ناو روسی آدمیرال ایسین، از پیشرفته‌ترین کشتی‌های جنگی نیروهای دریایی روسیه در یک رزمایش در دریای سیاه با یک فروند موشک کروز کالیبر به سوی هدفی در ۲۵۰ کیلومتری شلیک کرد. به گزارش فرارو، این موشک به گفته مقام‌های نظامی روسیه، مسیر ۲۵۰ کیلومتری را در ۱۳۷ ثانیه طی کرد و هدف فرضی را از بین برد. موشک‌های روسی از نوع کالیبر می‌توانند از عرشه کشتی‌های جنگی متفاوتی شلیک شوند. موشک‌های کالیبر پیش از این از عرشه ناو روسی آدمیرال ایسین از دریای مدیترانه به سوی اهدافی در سوریه شلیک شده بود. مسیر حرکت موشکی که شلیک شد از سوی جنگنده‌های مافوق صوت روسی رهگیری و لحظه اصابت موشک به هدف توسط پهپاد ثبت شد.
رکنارکنا17 ساعت قبل
در بحبوحه ناآرامی‌ها و اغتشاشات اخیر عراق، افراد ناشناس دیشب نوجوان ۱۶ ساله‌ای را به قتل رسانده و جسد او را در میدان الوثبه بغداد بر روی تیرک چراغ راهنمایی و رانندگی آویزان کردند. عبدالکریم خلف، سخنگو فرمانده کل نیرو‌های مسلح عراق در این باره گفت: شخص کشته‌شده جوان ١٦ ساله‌ای بنام «هیثم علی اسماعیل» است که برخی معترضان در میدان الوثبه روبه روی خانه او جمع مى‌شدند. او افزود: به همین دلیل تنشی بین معترضان و این شخص جوان صورت مى پذیرد و این شخص با اسلحه خود چند تیر هوایی شلیک مى کند. سپس برخی از معترضان وارد خانه وی مى شوند و او را مى کشند و جسد وی را آویزان مى کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
سومین فصل از سریال کمدی سروش صحت در حالی به پایان رسید که نظرات متفاوتی نسبت به آن در میان مخاطبان تلویزیون وجود داشت. به گزارش خبر فوری به نقل از خبرآنلاین، «فوق لیسانسه‌ها» شنبه شب به پایان رسید. این انتقادی بود که درباره این سریال در شبکه‌های اجتماعی زیاد به چشم می‌خورد و در میان نظرات کاربران خبرآنلاین هم یکی از پرتکرارترین نظرات بود. چندی قبل از شما مخاطبان خبرآنلاین خواستیم تا نظرات خود درباره این سریال را برایمان بنویسید (شما نظر دهید). یکی از کاربران خبرآنلاین درباره این سریال نوشت: «بی سر و ته.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
امروز نیز انتشار تصاویر و ویدئوهای دردناکی از این جوان عراقی که هنوز هویت او مشخص نشده، اقدام مشکوک جدید علیه تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز عراقی به شمار می‌رود. سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق افزود که نیروهای امنیت تا به این لحظه در این جریان مداخله نکرده‌اند و منتظر تصمیم‌گیری طرف‌های مسئول هستند. بیانیه تظاهرات‌کنندگان در میدان «التحریر» بغدادتظاهرات‌کنندگان در میدان «التحریر» بغداد نیز طی بیانیه‌ای درباره حادثه میدان الوثبه در مرکز بغداد، اعلام کردند که این اقدام یک طرح برای تخریب وجهه تظاهرات‌هاست. ما برای زندگی در صلح و آرامش و با شعار اعتراض مسالمت‌آمیز تظاهرات کرده‌ایم. در این بیانیه آمده است: تظاهرات‌کنندگان شرکت‌کننده در تظاهرات مسالمت آمیز با کلیه این اقدامات مخالفند و آن را رد می‌کنند.
طرفداریطرفداری18 ساعت قبل
طرفداری - گابریل ژسوس می‌گوید در دورانی که در گلزنی ناموفق بود فشار زیادی احساس می‌کرد. به گزارش دیلی میل، مصدومیت آگوئرو به ژسوس فرصت داده در ترکیب سیتی قرار گیرد و توانایی هایش را نشان دهد. به این فکر می‌کردم که باید گل بزنم چون برای یک تیم بزرگ در رقابت‌های بزرگ به میدان می‌روم. وقتی از خودم راضی نیستم می‌خواهم یک گلوله به سرم شلیک کنم چون شرایط دشواری است. چون خیلی به مساله گلزنی فکر می‌کنم و خودم را تحت فشار قرار می‌دهم.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
ایسنا/سمنان دو نیسان آبی‌رنگ راهی پناهگاه حیات‌وحش خوش‌ییلاق در شاهرود شدند، دو نیسانی که اگرچه یک‌رنگ واحد داشتند اما هرکدام، رنگ دیگری هم در خود داشتند. علی‌اکبر قربانلو از اهداء نذر طبیعت «علوفه خشک» توسط خانواده مرحوم حاج محمد طبسی به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود خبر داد. رئیس محیط‌زیست شاهرود با تقدیر از عمل نیکوی این خانواده خیر، از ادای این نذر از سوی ماموران محیط زیست و انتقال علوفه‌های نذری به پناهگاه خوش‌ییلاق خبر داد. راه دیگر اما راهی است که نیسان دیگر با باری از علوفه و مهربانی تا خوش‌ییلاق سرد و بی‌علف این روزها طی کرد. به هر روی همچنان که در این یادداشت آمد راه دیگری هم پیش روی ما است راهی که خانواده زنده‌یاد حاج محمد طبسی امروز در مسیر پناهگاه حیات‌وحش خوش‌ییلاق به انگشت اشاره نشان داد.
فارسفارس20 ساعت قبل
همزمان که مسئولان الجزائری از اقبال پررنگ مردم به انتخابات در ساعات اولیه سخن گفتند، منابع دیگر هم از بروز تظاهرات و درگیری در نقاطی در این کشور خبر دادند. اقبال غیرمنتظره به انتخابات الجزائر همزمان با تظاهرات معترضانبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هم‌زمان با اعتراضات و تظاهراتی که طی ماه‌های گذشته در الجزائر برگزار شده، انتخابات ریاست جمهوری امروز از صبح آغاز شده و روند أخذ رأی در جریان است. با توجه به فراخوان‌ها و اعتراضاتی که تا دیشب برای تحریم انتخابات ادامه داشت، گزارش‌های خبری حاکی بود که اقبال به انتخابات کم‌رنگ خواهد بود. اما کمیته ملی مستقل که وظیفه برگزاری انتخابات را دارد، در کنفرانسی خبری که ظهر امروز در پایتخت الجزائر برگزار شد، از «اقبال بزرگ» و غیرمنتظره مردم در ساعات اولیه أخذ رأی خبر داد. خبرگزاری «آناتولی» گزارش کرد: ‌ کمیته برگزاری انتخابات اعلام کرد که ساعات اولیه، اقبال خوبی به صندوق‌های رأی شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «فوق لیسانسه‌ها» شنبه شب به پایان رسید. این انتقادی بود که درباره این سریال در شبکه‌های اجتماعی زیاد به چشم می‌خورد و در میان نظرات کاربران خبرآنلاین هم یکی از پرتکرارترین نظرات بود. چندی قبل از شما مخاطبان خبرآنلاین خواستیم تا نظرات خود درباره این سریال را برایمان بنویسید (شما نظر دهید). یکی از کاربران خبرآنلاین درباره این سریال نوشت: «بی سر و ته. اونجاهایی که وقت و بی‌وقت می‌زنن زیر آواز یا دابسمش می‌کنن موهای بدنم سیخ میشه از شدت چندش!
نودنود21 ساعت قبل
بایرن مونیخ با پیروزی برابر تاتنهام در روز پایانی مرحله گروهی، چند رکورد جالب به ثبت رساند. با ۳ گل دیدار چهارشنبه، بایرن مونیخ شمار گل‌های خود در پایان مرحله گروهی را به عدد ۲۴ رساند تا با تنها یک گل کمتر از رکورد پاریسن‌ژرمن در فصل ۱۸-۲۰۱۷، به دومین خط حمله برتر مرحله گروهی تاریخ لیگ قهرمانان تبدیل شود. نکته جالب آن که رابرت لواندوفسکی، آقای گل کنونی مسابقات نیز ۸ گل از مجموع ۱۰ گل خود در مرحله گروهی را در بازی هایی دور از آلیانز آرنا به ثمر رساند. باواریایی‌ها با ۲۴ گل زده بهترین خط حمله مرحله گروهی لقب گرفتند و با دریافت ۵ گل، با تفاضل گل ۱۹+ به یک هشتم نهایی رسیدند. در میان تمام تیم‌های ۱۰۰ درصدی مرحله گروهی در تاریخ لیگ قهرمانان، این بهترین تفاضل گل به شمار می‌آید.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
عصر ایران؛ کاوه معین‌فر - سه‌شنبه شب (۱۹ آذر) افتتاحیه شروع اکران فیلم «حوا، مریم، عایشه» در خانه هنرمندان بود. فیلم ساخته صحرا کریمی و به تهیه‌کنندگی کتایون شهابی محصول مشترک ایران و افغانستان است که امسال در جشنواره معتبر «ونیز» حضور داشت. هنوز ترس و رعب ۵ سال حکومت طالبان را در ته چشمان مردم می‌دیدم اما با این وجود ما می‌خواستیم فیلم بسازیم و سختترین کار این بود که برای فیلم بازیگر پیداکنیم علی الخصوص بازیگر زن. کارگردان فیلم خانمی افغانستانی است که درس سینما خوانده و از دانشگاه هنر و فیلم جمهوری اسلواکی مدرک دکترای کارگردانی فیلم داستانی گرفته است. حال بعد از دیدن فیلم «حوا، مریم، عایشه» و مرور خاطرات یک نوع احساس شعف و خوشحالی برای افغانستان و مردم آن دارم که به چنین روزی رسیده‌‌اند، شاید هنوز مشکلاتی باشد ولی این روزها هم می‌گذرد مهم آن است که قدم در راه داشته باشی.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
ایسنا/سمنان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود از دستگیری شکارچیان غیرمجاز سه راس پازن و یک راس قوچ وحشی خبر داد. علی‌اکبر قربانلو، با اشاره به چگونگی شناسایی و دستگیری این متخلفین اظهار کرد: مامورین پناهگاه حیات وحش خوشییلاق در حین گشت و کنترل منطقه به یک خودروی نیسان که در محل اتراق حیات وحش در حال پرسه‌زدن بود مشکوک شده و به آنها فرمان ایست دادند. وی از عدم توجه شکارچیان به هشدار مامورین محیط‌زیست خبر داد و افزود: سرنشینان نیسان به دستور ایست مامورین توجهی نکرده و اقدام به فرار کردند. وی گفت: با توجه به شناسایی متهمین به دستور دادستان میامی و با همکاری عوامل نیروی انتظامی مخفیگاه متخلفین شناسایی و مورد بازرسی قرار گرفت که در این بازرسی یکی از متخلفین دستگیر شد. وی از سابقه‌دار بودن این متخلفین شکار غیرقانونی خبر داد و افزود: شکارچیان متواری شده تحت تعقیب مقام قضایی بوده و بزودی دستگیر و تحویل مراجع قضایی خواهند شد.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدر بحبوحه ناآرامی‌ها و اغتشاشات اخیر عراق، افراد ناشناس دیشب نوجوان ۱۶ ساله‌ای را به قتل رسانده و جسد او را در میدان الوثبه بغداد بر روی تیرک چراغ راهنمایی و رانندگی آویزان کردند. اخبار بین الملل - عبدالکریم خلف، سخنگو فرمانده کل نیرو‌های مسلح عراق در این باره گفت: شخص کشته‌شده جوان ١٦ ساله‌ای بنام «هیثم علی اسماعیل» است که برخی معترضان در میدان الوثبه روبه روی خانه او جمع مى‌شدند. او افزود: به همین دلیل تنشی بین معترضان و این شخص جوان صورت مى پذیرد و این شخص با اسلحه خود چند تیر هوایی شلیک مى کند. سپس برخی از معترضان وارد خانه وی مى شوند و او را مى کشند و جسد وی را آویزان مى کنند.
ایلناایلنا1 روز قبل
مقام ارشد نظامی آمریکا به بیان ادعاهایی علیه ایران پرداخت. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مقام ارشد نظامی آمریکا که نامش منتشر نشده است، ‌ در مورد حملات اخیر در عراق گفت: ما به اینگونه حملات برای آزار و اذیت‌ها عادت داریم. اکنون تنها سطح پیچیدگی این حملات افزایش یافته است، تعداد راکت‌هایی که شلیک می‌شود، بیشتر شده است و همین موضوع ما را خیلی نگران می‌کند. وی در ادامه مدعی شد: نیروهای مورد حمایت ایران در حال نزدیک شدن به خطوط قرمزی هستند که ائتلاف با قدرت به آن پاسخ خواهد داد، پاسخی که خوشایند هیچ کسی نیست.

تصاویر | اعتراضات خشونت‌بار در هند در اعتراض به لایحه جنجالی

10+
فارسفارس1 روز قبل

به انتهای لیست رسیدید