شهادت

شهادت

مداح ۲۵ میلیون تومانی نمی‌خواهیم/ تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت!

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
برای آشنایی با چند و، چون ماجرا و نحوه اعتراض این مدیر هیأت در قم، ابتدا فیلم، زیرا را تماشا کنید: برای بررسی جزییات قضیه و چرایی این اعتراض، سراغ سید مجید رضوی، مداح و مدیر هیأت انصارالمحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت! وی با اشاره به اینکه کمپین تحریم مداحان میلیونی را ایجاد کردیم تا نهاد نظارتی مسئول به خودش بیاید، گفت: این نهاد نظارتی را امروز نه هیأتی‌ها و نه مردم نمی‌شناسند. مداحانی که برای مجلس خود پاکت طلب نمی‌کنندمدیر هیأت انصارالمحسن قم گفت: مرحوم کوثری زمانی که برای امام حسین (ع) می‌خواند پاکت طلب نمی‌کرد. این‌که افراد با چه لباس‌هایی حضور پیدا می‌کنند، چه رقم‌هایی می‌خواهند و یا چه اشعار و سبک‌هایی در مجالس می‌خوانند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
چندی است، کلیپی از یک هیأت در قم و دعوت مدیر آن، به پویش تحریم مداح میلیونی و پاکتی در فضای مجازی منتشر شده است که خبر از درخواست مبلغ ۲۵ میلیون تومانی یک مداح برای حضور در این هیأت داشت. برای بررسی جزییات این مهم، سراغ سید مجید رضوی مداح و مدیر هیأت انصار المحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت‌! مداحان باید بدانند، مخاطب را امام حسین (ع) برایش ایجاد کرده است، باید قدر نعمت‌های خداوند را بدانند و احترام قائل شوند. مردم ممکن است در برخی نقل‌ها شنیده باشند که مداحی، فلان رقم را دریافت می‌کند اما باید بدانند همه مداحان این‌گونه نیستند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
چندی است، کلیپی از یک هیأت در قم و دعوت مدیر آن، به پویش تحریم مداح میلیونی و پاکتی در فضای مجازی منتشر شده است که خبر از درخواست مبلغ ۲۵ میلیون تومانی یک مداح برای حضور در این هیأت داشت. برای بررسی جزییات این مهم، سراغ سید مجید رضوی مداح و مدیر هیأت انصار المحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت‌! مداحان باید بدانند، مخاطب را امام حسین (ع) برایش ایجاد کرده است، باید قدر نعمت‌های خداوند را بدانند و احترام قائل شوند. مردم ممکن است در برخی نقل‌ها شنیده باشند که مداحی، فلان رقم را دریافت می‌کند اما باید بدانند همه مداحان این‌گونه نیستند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
اسماعیلی مدتی معلم بوده و سال‌ها به عنوان خبرنگار در مجله کتاب هفته، سپیده دانایی و همشهری ماه قلم زده است. شخصیتی که برای خودم جالب بود و در تاریخ با او آشنا شدم، ‌ بیشتر داستان از زبان لیلی بازگو می‌شود. آن چیزی که بسیار برایش تلاش کردم این بود که زبان رمان را زبانی انتخاب کنم که مخاطب جامعه امروز آن را بپسندد و بتواند با شخصیت‌ها همذات‌پنداری کند. قسمت مهمی‌ از این تاریخ زبان به زبان و توسط افراد مطمئن نسل به نسل منتقل شده تا به صورت یک کتاب نوشته شده است. کششی که کتاب رمان دارد در آثار تاریخی نیست.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
در برنامه برداشت این هفته از حواشی دنباله‌دار توقیف فیلم سینمایی «خانه پدری» خواهیم گفت. خانه پدری بیشتر از اینکه یک فیلم توقیفی باشد، یک داستان عجیب شده که در آن، سیستم اکران فیلم در ایران با چالش روبه‌رو شده است. رئیس سازمان سینمایی مدعی شده بود که اکران فیلم خانه پدری با تصمیم شورای نمایش بوده، اما اعضای شورا گفتند که با فشار ارشاد بوده است. دادستانی تهران مسئولیت اکران فیلم را بر عهده رئیس سازمان سینمایی دانسته و گفته که وی باید پاسخگوی این مسئله باشد. فیلم سینمایی «مطرب» که یک فیلم کمدی است همزمان با روز شهادت امام حسن عسکری (ع) روی پرده رفت.
سینماپرسسینماپرس3 روز قبل
به گزارش سینماپرس، برنامه «سینما معیار» با موضوع اکران فیلم سینمایی «مطرب» در ارتباط تلفنی با مصطفی کیایی (کارگردان فیلم سینمایی مطرب) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت. مصطفی کیایی گفت: خوشبختانه مردم در روز اول اکران فیلم سینمایی «مطرب» استقبال بسیار خوبی را نشان دادند. این کارگردان افزود: فیلم سینمایی «مطرب» در روز اول اکران به ۱۰۰ سانس فوق العاده رسید. وی اضافه کرد: این فیلم سینمایی در روز اول توانست تا یک میلیارد و ۵۸ میلیون تومان فروش داشته باشد. وی با اشاره به این که موهای من در سینما سفید شدند، تاکید داشت: تصمیم گرفتم که فعلا کاری با جشنواره نداشته باشم و فقط فیلم بسازم و اکران کنم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- نماینده، ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: همواره تلاش می‌کنیم خللی در مسیر خدمات درمانی به ایثارگران ایجاد نشود و ایثارگران عزیز دغدغه‌ای بابت درمان نداشته باشند و از تمام ظرفیت‌های بنیاد در مسیر خدمات‌رسانی به ایثارگران استفاده می‌کنیم. معاون رییس جمهور با تأکید بر اهمیت حوزه درمان گفت: یکی از ۲ اولویت اصلی بنیاد در سال‌های اخیر موضوع درمان بوده است که به دلیل مسائل اعتباری با مشکلاتی روبرو شده است، ولی همواره تلاش می‌کنیم خللی در این مسیر ایجاد نشود و ایثارگران عزیز دغدغه‌ای بابت درمان نداشته باشند و از تمام ظرفیت‌های بنیاد در مسیر خدمات‌رسانی به ایثارگران استفاده می‌کنیم. رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: اولویت مهم دیگر بنیاد مسئله اشتغال ایثارگران است. حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی تاکید کرد: در راستای اشتغال‌زایی برای ایثارگران تمام اولویت‌های شغلی را به ایثارگران اختصاص داده‌ایم و در تمام هیئت مدیره سازمان‌های زیر مجموعه بنیاد نیز از حضور فرزندان معظم شهدا استفاده کرده‌ایم. گفتنی است این جلسه با حضور حمدالله کریمی نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی، مهدی ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الله امانی مدیرکل حوزه ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران و بهاره کشفی مدیرکل امور مجلس و لوایح بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
وی با بیان اینکه با دستگیری روح الله زم تمام برنامه‌های دشمن به هم ریخت، اذعان داشت: تا زمانی که اقدامات آمریکا بر مبنای شرارت باشد مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نمی‌افتد و تا نابودی استکبار این شعار ادامه دارد. امام جمعه مشهد اردهال کاشان ضمن اشاره به هفته وحدت ابراز داشت: لازم است تا کشورهای اسلامی با یکدیگر وحدت خود را حفظ کنند چراکه تمامی ضربه‌هایی که اسلام خورده است به دلیل تفرقه و عدم وحدت بوده است. مسئولان اردستان با حضور در نماز جمعه مشکلات مردم را برطرف کنندبه گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان اردستان اظهار داشت: نکته مهمی که توانسته از تفرقه بین شیعه و سنی در کشور و جوامع اسلامی جلوگیری کند وجود مقدس حضرت محمد (ص) است. دهشیری ضمن انتقاد از مسئولان شهرستان اردستان تصریح کرد: مسئولانی که حاضر به حضور در نماز جمعه نیستند بدانند که حضور آن‌ها از عظمت آن‌ها نمی‌کاهد و می‌توانند با حضور خود مشکلات مردم را هم برطرف کنند. امام جمعه شهرستان اردستان خاطرنشان کرد: مردم اردستان باید مطالبه‌گر باشند و خواسته‌های خود را از طریق تریبون نماز جمعه به گوش مسئولان برسانند و آن‌ها نیز ضمن گوش دادن به خواسته‌های شهروندان نسبت به پاسخ آن‌ها توجه کافی را داشته باشند.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: انتظار بهترین عمل و برترین فضیلت‌ها بوده، بنابراین شناخت حضرت مهدی (ع) و نایب ایشان وظیفه مهم منتظران است. آیت‌الله سید احمد میرعمادی در جشن بیعت و انتظار که در خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: امروز از بهترین ایام سال است، چراکه با آغاز امامت امام زمان (عج) دورانی شروع شد که متفاوت با دوران گذشته بود. آیت‌الله میرعمادی با اشاره به وظایف منتظران امام زمان (عج) در دوران غیبت کبری، افزود: انتظار بهترین عمل و برترین فضیلت‌ها بوده، بنابراین شناخت حضرت مهدی (ع) و نایب ایشان وظیفه مهم منتظران است که خوشبختانه امروز مردم، رهبر انقلاب اسلامی را به‌عنوان نایب امام زمان (عج) به‌خوبی شناخته‌اند. آیت‌الله میرعمادی با یادآوری اینکه آمادگی برای ظهور از دیگر وظایف منتظران است، استعانت، استمداد و تمسک به امام زمان (عج) را از وظایف مهم منتظران برشمرد و گفت: از امام در حل مشکلات جامعه کمک بخواهیم چراکه ائمه‌اطهار واسطه فیض الهی هستند. نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان داشت: دعا برای تعجیل در فرج امام زمان (عج) دیگر وظیفه منتظران است، با امام (ع) و نایب ایشان عهد بسته و پیمان‌شکنی نکنیم.
ایمناایمنا4 روز قبل
وی با اشاره به شهادت امام حسن عسگری (ع) و آغاز ولایت امام زمان (عج)، تصریح کرد: خداوند را به دلیل نعمت بزرگ ولایت شاکر هستیم این نعمت را نمی‌توان با هیچ چیز مقایسه کرد؛ سایر نعمت‌های الهی در کنار ولایت معنا پیدا می‌کند در غیر این صورت نعمت نیست. امام‌جمعه اصفهان با بیان اینکه نعمت‌های خداوند غیر قابل شمارش است، افزود: خداوند می‌فرمایند: «اگر به کسی خدمت می‌کنید، منت نگذارید»، اما خداوند برای دو نعمت بر انسان‌ها منت می‌گذارند که یکی از آن‌ها اصل هدایت و دیگری نعمت راهنما به ویژه انبیاء و اولیاء است. طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه برای داشتن ولایت باید گاهی از جان و مال گذشت، ادامه داد: ما باید برای سود بیشتر و نعمت بالاتر هزینه کنیم، چراکه نعمت ولایت و هدایت بالاترین نعمت‌ها است. وی با بیان اینکه پول، خانه و … نعمت نیست، افزود: اگر وسایلی که خداوند به ما داده در راه درست هزینه شود، نعمت است و در غیر این صورت نقمت است. امام‌جمعه اصفهان ضمن تسلیت سالگرد وفات عبدالمطلب، اظهار کرد: ایشان علاقه بسیار زیادی به پیامبر اسلام (ص) داشتند و همواره برای ایشان احترام قائل بودند.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/اصفهان امام جمعه اصفهان گفت: ترامپ خفت آمریکایی‌ها را نشان می‌دهد که چه کسانی هستند و به جای این‌که ما با مردم صحبت کنیم که آن‌ها دشمن، جنایتکار و پلید هستند او خودش این موضوع را نشان می‌دهد و برای ما خوب است. وی افزود: آن وقت می‌بینید که دزدی علنی انجام می‌دهد و می‌گوید ما نفت سوریه را دوست داریم. نفت سوریه را دوست دارد و می‌گوید مأموران ما باید برای حفاظت از آن در سوریه باشند. خفت آمریکایی‌ها را نشان می‌دهد که چه کسانی هستند. علنا می‌گوید نفت را دوست دارم و باید آن را بدزدم.
مهرمهر4 روز قبل
وی تصریح کرد: ۱٫۵ میلیارد از جمعیت جهان مسلمان هستند و دنیا روی وحدت مسلمانان حساب ویژه‌ای باز کرده است؛ موضوعی که امام راحل نیز بسیار بر آن تاکید داشتند. خطیب نماز جمعه کرمانشاه گفت: مسلمانان شیعه و سنی در ۵۶ مورد از مسائل و موضوعات و شعائر دین با هم وحدت دارند و البته اختلاف‌نظرهایی هم بین آنها وجود دارد که در برابر وحدت بین آنها اهمیت چندانی ندارد. آیت‌الله علما با بیان اینکه محور مسلمانان باید اهل بیت (ع) باشد، افزود: همه باید حول محور «الله» باشیم تا آسیبی به دین نرسد. نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به برگزاری پرشور راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه جاری در کرمانشاه، از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان نیز تقدیر کرد. خطیب جمعه کرمانشاه گفت: همچنین سرنوشت مصدق به عنوان اعتماد به آمریکا باید مورد توجه همگان باشد.
فارسفارس4 روز قبل
امام جمعه دماوند گفت: تکیه بر ظرفیت‌های داخلی، رونق تولید و استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه و آسیا، راه شکوفایی اقتصاد است. وی تصریح کرد: اهل سنت برادران واقعی و عزیز ما هستند و وحدت شیعه و سنی برکات فراوانی برای جهان اسلام دارد؛ اختلاف و تفرقه همیشه فتنه‌ساز و خانمان‌سوز بوده و خواهد بود. امام جمعه دماوند ادامه داد: در راستای حل مشکلات کشور نیز به وحدت و دلسوزی همه جناح‌ها و سلیقه‌های سیاسی نیاز است؛ در عراق، سکولارها، بعثی‌ها و گروه‌های انحرافی شیعه به دنبال آشوب و فتنه‌انگیزی هستند. امام جمعه دماوند تصریح کرد: قرار بود که ایران بر اساس سند ۴۴ برجام، به مدت ۱۵ سال پس از توافق، سایت فردو را راه‌اندازی کند، اما پس از عهدشکنی غربی‌ها، ۱۰ سال زودتر گاز را به سانتریفیوژها تزریق کردیم. امام جمعه دماوند ضمن لزوم کمک به زلزله‌زدگان آذربایجان، اظهار داشت: تکیه بر ظرفیت‌های داخلی، رونق تولید و استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه و آسیا، راه شکوفایی اقتصاد است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در جشن آغاز امامت و ولایت امام زمان (عج)، ضمن تبریک این روز خجسته، اظهار کرد: امروز از بهترین ایام سال است، چرا که با آغاز امات امام زمان (عج) دورانی شروع شد که متفاوت با دوران گذشته بود. آیت‌الله میرعمادی با اشاره به وظایف منتظران امام زمان (عج) در دوران غیبت کبری، افزود: انتظار بهترین عمل و برترین فضیلت‌ها بوده، بنابراین شناخت حضرت مهدی (ع) و نایب ایشان وظیفه مهم منتظران است که خوشبختانه امروز مردم، مقام معظم رهبری را به عنوان نایب امام زمان (عج) به خوبی شناخته‌اند. نماینده ولی‌فقیه در لرستان، محبت و مودت نسبت به حضرت مهدی (ع) را دومین وظیفه منتظران عنوان و تصریح کرد: مودت به ائمه‌اطهار علیهم‌السلام در قرآن سفارش شده است. آیت‌الله میرعمادی ادامه داد: آمادگی برای ظهور از دیگر وظایف منتظران است، چه میزان دل و جامعه را برای حضور امام زمان مهیا ساخته‌ایم؟ وی، استعانت، استمداد و تمسک به امام زمان (عج) را از وظایف مهم منتظران برشمرد و گفت: از امام در حل مشکلات جامعه کمک بخواهیم چرا که ائمه‌اطهار واسطه فیض الهی هستند، آیا در تحقق این مهم تاکنون گامی برداشته‌ایم. نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان داشت: دعا برای تعجیل در فرج امام زمان (عج) دیگر وظیفه منتظران است، با امام (ع) و نایب ایشان عهد بسته و پیمان شکنی نکنیم.
اصلاحات پرساصلاحات پرس5 روز قبل
به عبارت دیگر پدر و مادر این مسوولان همان مردمانی هستند که در شهرها و روستاها زندگی می‌کنند؛ بنابراین تافته‌ای جدابافته نیستند. در آن زمان موضوع «ویدیو» و بحث ممنوعیت آن یکی از بحث‌های داغ بود. بنابراین در سال ۱۳۷۰ یعنی ۲۸ سال پیش بحث ویدیو و مخالفت‌ها برابر آن مطرح بود. می‌توان به مصداق دیگری اشاره کرد در سال‌هایی که صحبت از دولت الکترونیک مطرح می‌شد، پس از انتخابات مجلس هفتم، در بهزیستی فعالیت می‌کردم. البته موضوع تنها به فهمیدن یا نفهمیدن مسائل مربوط نیست؛ بلکه نگاه توام با موضع‌گیری بعضی، در مواردی با غرض‌ورزی همراه است.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، پس از شهادت امام حسن عسگری (ع) در هشتم ماه ربیع الاول سال ۲۶۰ هجرى امامت دوازدهمین امام شیعیان آغاز شد به همین سبب هم‌زمان با سالروز امامت امام زمان (عج) اجتماع بزرگ مردمی عید بیعت در سراسر کشور با حضور پرشور مردم برگزار می‌شود به طوری که با شروع آغاز امامت امام عصر (عج) شاهد برگزاری جشن‌ها و برنامه‌هایی در سطح کشور و استان مرکزی هستیم. مدیر کانون فرهنگی کریم اهل بیت (ع) در استان مرکزی با اشاره به ویژه‌برنامه عید بیعت در شهرستان اراک گفت: اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) با نام عید بیعت مصادف با سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) پنجشنبه ۹ ربیع‌الاول مصادف با ۱۶ آبان‌ماه در گلزار شهدای مدافع حرم شهرستان اراک برگزار می‌شود. الیاس محمدی افزود: این برنامه ساعت ۱۵:۳۰ هم‌زمان با سراسر کشور با سخنرانی سیدمحمد حسینی و مداحی محمود قاسمی برگزار می‌شود. وی ادامه داد: امیدواریم با برگزاری برنامه‌های ویژه مهدویت قدم بزرگی در راستای ترویج فرهنگ مهدویت در جامعه و جلوگیری از ایجاد انحراف در این زمینه برداریم که این کار هم افزایش بینش و آگاهی مردم از امام زمان خود و موضوع مهدویت را می‌طلبد. انتهای پیام/ ت
مهرمهر5 روز قبل
نهم ربیع‌ الاول به روز مرگ عمر بن خطاب خلیفه دوم منسوب شده است. اما به اجماع مورخان و سیره ‏نویسان، قول نهم ربیع خطایی است که از قائل آن سر زده است. ابتدای روایت گویای این است که قتل و کشته شدن خلیفۀ دوم در روز نهم ربیع بوده است. برخی احتمال داده‌اند که شاید هم نامی عمر بن خطاب و عمر بن سعد باعث شده است تا بعضی گمان کنند که سالروز مرگ عمر بن خطاب نهم ربیع است درحالیکه نهم ربیع سالروز به درک واصل شدن عمر بن سعد می‌باشد. دیدگاه کارشناسان معاصربرخی از کارشناسان زبده تاریخ اسلام در عصر کنونی هم معتقدند که تاریخ مرگ خلیفه دوم در اواخر ماه ذی الحجه سال ۲۳ قمری بوده است.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
معاون فرهنگی دانشگاه علامه محدث نوری گفت: مهم‌ترین وظیفه منتظران معرفت و شناخت نسبت به امام زمان (عج) است و عدم توانایی ظاهری مانع درک و حضور امام عصر (عج) در جامعه ما نیست. وی با اشاره به اینکه ضرورت غیبت امام زمان (عج) بعد از شهادت امام حسن عسگری (ع) ضروری بود تا امام از گزند بد خواهان در امان باشد، تصریح کرد: بعد از شهادت امام حسن عسگری (ع) به مدت ۶۹ سال غیبت صغری بود که مردم با واسطه از امام هدایت می‌گرفتند و این نائب خاص تعیین شده امام عصر (عج) بوده است. فیاضی ادامه داد: ولایت فقیه به جای ولایت امام زمان (عج) در تداوم نیابت ایفای نقش می‌کنند. وی با بیان اینکه اگر طبق دستور رسول خدا (ص) که شناخت امام زمان (عج) را وظیفه هر فردی می‌دانستند، عمل شود، یادآور شد: اینطور همه امام عصر خود را شناخته و جایگاه ایشان در منظومه خلقت را پی خواهند برد. معاون فرهنگی دانشگاه علامه محدث نوری با بیان اینکه آموزه‌های مهدویت بخش تکمیلی و پایانی دوران امامت ائمه معصومین است، گفت: جهان بشریت تحت حکومت واحد جهانی امام زمان (عج) مدیریت و رهبری می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 روز قبل
ساعت ۲۴-معاون پژوهش موسسه امام خمینی (ره) گفت: متاسفانه همانگونه که در دیگر فرمایشات رهبر معظم انقلاب شاهد بوده‌ایم، این بیانیه نیز ممکن است دستخوش نگاه‌های شخصی توسط برخی جریانات خاص شود، باید تلاش شود از وقوع این اتفاق جلوگیری شود. حجت الاسلام والمسلمین ناصر سقای بی‌ریا در همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب که در مصلی قدس شهر قم برگزار شد، عنوان کرد: این همایش به امر آیت الله مصباح یزدی برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در این شهر انقلابی برگزار شده است. وی افزود: گام اول انقلاب از مساجد و حسینیه‌ها و هیئات مذهبی آغاز شد و تجلی همدلی و همراهی برای یک حرکت سرنوشت ساز در راهپیمایی روز عید فطر سال ۵۷ و در محل مصلای فعلی تهران رقم خورد، حرکتی که قبل از آنکه طومار رژیم پهلوی را تاسوعا و عاشورای سال ۵۷ به هم بپیچد، تکلیف جریان‌های چپ گرا و راست گرا را مشخص کرده و آن‌ها را به حاشیه راند. معاون پژوهش موسسه امام خمینی (ره) گفت: امروز و درعصر شهادت امام حسن عسکری (ع) و در شب عید ولایت حضرت ولیعصر (عج) برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب وارد میدان شده‌ایم، در این تبیین باید راه بر هر گونه قرائت شخصی بسته شود و این بیانیه لازم است سند بالادستی باشد. حجت الاسلام والمسلمین سقای بی ریا اظهار کرد: متاسفانه همانگونه که در دیگر فرمایشات رهبر معظم انقلاب شاهد بوده‌ایم، این بیانیه نیز ممکن است دستخوش نگاه‌های شخصی توسط برخی جریانات خاص شود، باید تلاش شود از وقوع این اتفاق جلوگیری شود.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/مازندران معاون فرهنگی دانشگاه علامه محدث نوری گفت: مهم‌ترین وظیفه منتظران معرفت و شناخت نسبت به امام زمان (عج) است و عدم توانایی ظاهری مانع درک و حضور امام عصر (عج) در جامعه ما نیست بنابراین با معرفت صحیح ایشان را ناظر بر جامعه خود بدانیم. وی با اشاره به اینکه ضرورت غیبت امام زمان (عج) بعد از شهادت امام حسن عسگری (ع) ضروری بود تا امام از گزند بد خواهان در امان باشد، تصریح کرد: بعد از شهادت امام حسن عسگری (ع) به مدت ۶۹ سال غیبت صغری بود که مردم با واسطه از امام هدایت می‌گرفتند و این نائب خاص تعیین شده امام عصر (عج) بوده است. فیاضی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی به تصویب رسیده و در حال اجرا است و ولایت فقیه به جای ولایت امام زمان (عج) در تداوم نیابت ایفای نقش می‌کنند. وی با بیان اینکه اگر طبق دستور رسول خدا (ص) که شناخت امام زمان (عج) را وظیفه هر فردی می‌دانستند، عمل شود، یادآور شد: اینطور همه امام عصر خود را شناخته و جایگاه ایشان در منظومه خلقت را پی خواهند برد. معاون فرهنگی دانشگاه علامه محدث نوری با بیان اینکه آموزه‌های مهدویت بخش تکمیلی و پایانی دوران امامت ائمه معصومین است، گفت: جهان بشریت تحت حکومت واحد جهانی امام زمان (عج) مدیریت و رهبری می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشعلی پروین، انصاری فرد، پیروانی و سعید راد در مراسم تهیه و توزیع غذای نذری به مناسبت شهادت امام حسن عسگری (ع) شرکت کردند.

علی پروین، سعید راد و شریفی‌نیا پای دیگ نذری

4+
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
ایسناایسنا6 روز قبل
اندیشه ظهور، تنها مختص شیعیان نیستاندیشه ظهور مهدی (عج) تنها به شیعیان اختصاص ندارد، این عقیده در کتب روایی همه مذاهب اسلامی یافت می‌شود. امام حسن عسکری (ع) وظیفه داشتند فرزند خود را به گروهی از بزرگان شیعه و افراد مورد اعتماد معرفی کنند. محمد بن عثمان و چند تن دیگر از بزرگان شیعه نقل می‌کنند که چهل نفر از شیعیان نزد امام یازدهم گرد آمدیم. عثمان بن سعید عمری، محمد بن عثمان عمری، حسین بن روح نوبختی و علی بن محمد سمری، چهار نماینده‌ای بودند که از سوی امام حسن عسکری (ع) و امام مهدی (عج) انتخاب و به مردم معرفی شدند. خدا کند که بیایی …انتهای پیام
قدس آنلاینقدس آنلاین6 روز قبل
به گزارش قدس آنلاین وبه نقل از تسنیم، اندیشه مهدویت در مذهب تشیع، به‌دلیل مسأله امامت و جایگاه اعتقادی آن، که در فرهنگ شیعه، تداوم رسالت است، جایگاه رفیعی دارد. شیعه امامیه معتقد است امامت، مقامی است که از جانب خدا و به‌واسطه پیامبر، برای امت پس از او جعل شده و امام کسی است که سرنوشت امور دینی و دنیایی مردم در دست اوست. با بهره‌گیری از آیات و روایات، قیام مهدی موعود (عج)، آخرین حلقه مبارزات حق و باطل است که از آغاز جهان برپا بوده است. خدا در نهایت، عدالت را بر دنیا حاکم خواهد کرد. به فرموده امام راحل، «ما منتظران مقدم مبارکش، مکلف هستیم تا با تمام توان کوشش کنیم تا قانون عدل الهی را در این کشور ولی عصر (عج) حاکم کنیم و از تفرقه و نفاق و دغل‌بازی بپرهیزیم و رضای خداوند متعال را در نظر بگیریم».

:: رضوی - عزاداری شهادت امام حسن عسکری (ع) در پاکستان

صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد؛ به مناسبت ۸ ربیع الاول همزمان با سال روز شهادت امام حسن عسکری (ع)، مراسم عزاداری در شهر‌های مختلف پاکستان از جمله پایتخت این کشور برگزار شد. عاشقان اهل بیت علیهم السلام در پایتخت پاکستان با حضور در جامع مسجد اسلام آباد، با برپایی مراسم سینه زنی و نوحه خوانی در سالروز شهادت حضرت امام حسن عسکری (ع) عزاداری کردند. در این مراسم که با حضور عاشقان امامت و ولایت برگزار شد، سخنرانان پاکستانی با تشریح زندگی باشکوه یازدهمین پیشوای شیعیان از ویژگی‌های اخلاقی آن حضرت، سخن گفتند. شیعیان پاکستانی در این مراسم همچنین تعزیه بازگشت اسیران از شام به مدینه را به طور نمادین برگزار کردند. مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسکری (ع) همچنین در دیگر شهر‌های پاکستان از جمله کراچی، لاهور، مولتان و فیصل آباد نیز برگزار شد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود شهید سید نور خدا موسوی را آیت خدا دانست و گفت: سید نور خدا وقتی که مجروح شد و آمد به عنوان فرمانده شجاع و تکاور در منطقه لار سیستان و بلوچستان بود که در یک ماموریتی که انجام می‌دهد ایستادگی، غیرت، شجاعت و دلاوری خود را نشان می‌دهد. وی افزود: شهید موسوی کسی بود که تمام رنج جراحت را کشید و هر نفسش سخنی با ما بود و سخنش این بود که این انقلاب و نظام ثمره خون شهداست. وی بیان کرد: همسر شهید سید نور خدا موسوی وقتی در کنار این شهید بود آرامش داشت، او هم پرستار بود و هم پیام‌رسان و خانواده این جانباز شهید توانست پیام شهید را حفظ و ابلاغ کند. نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: همسر شهید سید نور خدا موسوی همانند حضرت زینب (س) توانست به خوبی به عنوان یکی پرستار از شهید مراقبت کند. وی اظهار داشت: برای ما افتخار است که سید نور خدا موسوی مظهر ایمان، جهاد، مقاومت و مظهر ولایت مداری و ایستادگی در راه خداست.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
حجت‌الاسلام ولی عادلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) و با اشاره به آغاز امامت حضرت ولی‌عصر (عج) اظهار داشت: برنامه اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام زمان (عج) همزمان با سالروز آغاز امامت آن حضرت و با مشارکت فعالان عرصه مهدویت و با محوریت بنیاد مهدویت گیلان برگزار می‌شود. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان گیلان با اشاره به ضرورت و اهمیت حضور پرشور مردم در مراسم بیعت با امام زمان (عج) گفت: این مراسم همزمان با سراسر کشور در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار می‌شود و در حال حاضر فعالان عرصه مهدویت گیلان در حال انجام کارهای موردنیاز این مراسم هستند. افسانه پیرکاری به ضرورت حضور و فعالیت ارزشمند علوی منتظران و شیعیان امام زمان (عج) اشاره و بیان کرد: اگر شیعیان برای ترویج مفاهیم و معنای واقعی انتظار در جامعه تلاش نکنند و نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشند نمی‌توانند خود را منتظر واقعی بدانند و این بی‌تفاوتی یک گناه بزرگ است. این کارشناس حوزه مهدویت استان گیلان با تأکید بر اینکه اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام زمان (عج) نباید مورد غفلت قرار گیرد گفت: امروز هر کسی وظیفه دارد که در هر شغل و هر جایگاهی میزان ارادت خود را نسبت به امام زمان (عج) نشان دهد و برای آن حضرت کار کند. به گزارش تسنیم برنامه اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام زمان (عج)، پنج‌شنبه ۹ ربیع‌الاول مصادف با ۱۶ آبان و رأس ساعت ۱۸ در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار می‌شود.
ایمناایمنا6 روز قبل
محسن دهقان، کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی، در گفت وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به رویداد شهادت امام حسن عسگری (ع) و آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) گفت: پیرامون امام حسن عسگری (ع) در سه بخش می‌توان صحبت کرد. کار دیگر امام عسگری (ع) معرفی حضرت حجت به شیعیان نزدیک بود. وی ادامه داد: فعالیت دیگر امام عسگری (ع) در باب مسئله غیبت دیدار تعدادی از یاران امام با فرزند امام عسگری (ع) بود به نوشته شیخ طوسی گروهی از شیعیان نزد امام عسگری (ع) رفتند تا از او در مورد جانشین ایشان سوال کنند. بدانید از امروز او را نخواهید دید تا روزگاری بگذرد. وجود نازنین امام رضا (ع) قبول ولایت عهدی مامون را برای شناخت حق علویان و بطلان اقدامات خلفای پیشین در پیش گرفتند.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/گیلان مردم هوشیار باشند زیرا با وجود نا آرامی‌های کشور عراق تا اطلاع ثانوی هیچ کاروانی به عتبات عالیات اعزام نمی‌شود، لذا تا اطلاع رسانی از سوی متولیان امر و رسانه‌های رسمی از واریز هرگونه وجه جهت اعزام به کربلا در قالب کاروان‌های آزاد خودداری کنند. سرکنسول ایران در کربلا به متقاضیان سفر به عتبات هشدار داد تا برقراری امنیت لازم سفر خود به عراق را به تأخیر بیندازند. قاسمی گفت: در عین حال ما برای اعزام روزانه دو هزار زائر آمادگی کامل داریم اما شرایط عراق مهیا نیست. او درباره وضعیت زائرانی که پیش‌تر برای سفر عتبات عالیات عراق ثبت‌نام کرده‌اند اما به خاطر اوضاع داخلی آن کشور سفرشان به تعویق افتاده است، گفت: نوبت سفر این زائران محفوظ است. البته که هزینه‌ای بابت ویزا دریافت نمی‌شود و طبق توافق دو کشور ویزای عراق برای اتباع ایرانی رایگان است.

به انتهای لیست رسیدید