اخبار شهرداری - آخرین و مهم ترین اخبار شهرداری از خبرگزاری‌های ایران | خبری

شهرداری

مهرمهر9 دقیقه قبل
وی با تأکید بر ایجاد درآمدهای پایدار برای دهیاری‌ها و شهرداری‌ها خواستار استفاده از تفکرات خلاقانه و نوآوری در این زمینه از سوی شهرداران و دهیاران شد و گفت: این موضوع برای استان‌های شمالی کشور به دلیل برخورداری از اقلیم مناسب بیشتر مورد تاکید بوده است. وی ادامه داد: نبود شناخت و درک درست از توانایی و ظرفیت‌های و قدرت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در تصمیم گیری و تصمیم‌سازی سبب می‌شود نتوانیم از پتانسیل آنها در سایر امور نیز استفاده کنیم. جمالی نژاد با اشاره به معضل پسماند و زباله در استان‌های شمالی، اظهار کرد: مدیریت پسماند و کاهش نگرانی‌ها در این حوزه بسیار حائز اهمیت است باید اقدام اساسی در زمینه مدیریت پسماند انجام شود. اسدالله عباسی با اشاره به اینکه محیط زیست در این راستا موضع به حق برای خود در نظر می‌گیرد، تصریح کرد: این در حالی است که خود محیط زیست باید پاسخگوی این وضعیت باشد. حسین اسماعیل پور ادامه داد: مسئولان برای افزایش توانمندی و ظرفیت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید امکانات و تجهیزات لازم را برای آنها فراهم کنند.
رکنارکنا13 دقیقه قبل
به گزارش رکنا و به نقل از تابناک، گفتنی است کاهش شدید حقوق پرسنل از سوی شهردار جدید اراک انگیزه انجام این کار بوده است. همچنین طبق اخبار واصله شهردار اراک به جای دلجویی و حل مشکل از ایشان دستور اخراج این کارمند را از مجموعه شهرداری صادر کرده است. منبع: تابناکبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری22 دقیقه قبل
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: پسماندهای خشک مشهد به صورت آنلاین جمع‌آوری می‌شود. به گزارش مشهد فوری، مهدی یعقوبی اظهار داشت: در طرح «سی‌مپ» بدون نیاز به مراجعه حضوری شهروندان مواد بازیافتی آن‎ها جمع‌آوری می‎شود و هزینه آن به قیمت خرید در ایستگاه بازیافت پرداخت می‎شود. یعقوبی افزود: این نرم‎افزار از طریق پیامک حاوی لینک، سایت کافه بازار و سایت سازمان مپ قابل دستیابی است. طرح «سی‎مپ» از ابتدای خردادماه سال جاری در نواحی یک و دو منطقه ۹ اجرا شد و با توجه به نتایج مثبت طرح به‌زودی سایر مناطق شهر نیز از آن بهره‌مند می‌شوند. وی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۳ هزار شهروند در این طرح ثبت نام کرده‌اند، جمعیت هدف در این طرح ۵۸ هزار نفر است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز24 دقیقه قبل
تاکسی‌های فرسوده هر ۳ ماه یکبار معاینه فنی می‌شوندمرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا خطوط تاکسیرانی خرید و فروش می‌شود، گفت: تخلفاتی صورت می‌گیرد و خط تاکسی خرید و فروش می‌شود البته این خطوط متعلق به شهرداری‌هاست و در حوزه تاکسیرانی نیست. ضامنی افزود: به نظر بنده راهکار این اقدام نیز چرخشی شدن خطوط حمل و نقل عمومی در بین شرکت‌های خصوصی است که این اقدام موجب عادلانه‌تر شدن وضعیت می‌شود و خطی نیز خرید و فروش نخواهد شد. مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور با اشاره به اینکه خرید و فروش خط غیرقانونی است و تخلف محسوب می‌شود، گفت: تخلفات مورد بررسی قرار می‌گیرد و منجر به تصمیم‌گیری خواهد شد در صورتی که مواردی هم به اتحادیه تاکسیرانی ارائه شود آن را پیگیری خواهیم کرد. ضامنی گفت: در حال حاضر خیلی از شهرداری‌ها هزینه‌های معاینه فنی خودروهای تاکسی فرسوده را متقبل می‌شوند و این اقدام کمکی به رانندگان است. مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور ادامه داد: البته براساس مصوبه هیأت وزیران تاکسی‌ها بعد از یکسال کارکرد موظف هستند هر ۶ ماه یکبار معاینه فنی دریافت کنند و وقتی که به سن فرسودگی می‌رسند هر سه ماه یکبار این اتفاق خواهد افتاد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین33 دقیقه قبل
رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران با بیان اینکه آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه، ایمن سازی‌های لازم را انجام دادند، اظهار کرد: پس از مجهز شدن به دستگاه‌های تنفسی و تجهیزات مخصوص، با استفاده از لوله‌های آب دهی عملیات مهار شعله‌های سرکش آتش را آغاز کردند. آتش سوزی با تلاش آتش نشانان مهار و کاملا خاموش شد و خوشبختانه با تلاش نیرو‌های آتش نشانی به هیچ یک از شهروندان آسیبی نرسید و تنها خسارات مالی به جای ماند. وی اضافه کرد: در هنگام عملیات آتش نشانان عوامل شهرداری منطقه ۱۱ و ۱۲ برای کمک به نیرو‌های آتش نشانی در محل حادثه حضور داشتند. عضو شورای شهر تهران با تاکید بر ضرورت ایمن‌سازی ساختمان‌ها به ویژه آثار تاریخی شهر، گفت: آثار تاریخی به جا مانده از گذشته در پایتخت، هویت شهر محسوب می‌شوند و شهروندان با آن‌ها احساس تعلق خاطر به تهران پیدا می‌کنند، ضمن اینکه باید همه ساختمان‌های تهران ایمنی کامل داشته باشند، اما ایمن‌سازی و حفاظت از آثار تاریخی در مقابل حریق و هر نوع آسیب و‌خطر بسیار حائز اهمیت بوده و ضروری است. نوری تاکید کرد: اگر آثار تاریخی به هر نحوی تخریب شوند دیگر نمی‌توان آن‌ها را به همان شکل سابق احیا کرد و توقع اشاعه فرهنگ و تاریخ ایرانی‌مان را از آن‌ها داشت.
وانانیوزوانانیوز53 دقیقه قبل
به گزارش وانانیوز، محمد سالاری در سخنرانی خود در نشست «نهاد طرح جامع تهران، تهیه یا هماهنگی؟» در خصوص احیاء نهاد طرح جامع گفت: در شورای چهارم شهر تهران بعد از تشکیل کمیسیون شهرسازی و معماری، همزمان با بررسی طرح‌های توسعه شهری تهران موضوع احیا نهاد طرح جامع پیش آمد. وی ادامه داد: نبود نهاد طرح جامع نیز یکی از دلایل اصلی خروج مدیریت شهری تهران از ریل اجرای طرح‌های توسعه شهری بود. مغایرت تمام بند‌های طرح جامع با طرح تفصیلیسالاری تصریح کرد: در دوره چهارم، در کارگروهی که برای بررسی مغایرت‌های طرح جامع و طرح تفصیلی ایجاد شد، متوجه شدیم تمام بند‌های طرح تفصیلی مغایر طرح جامع است. رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران تصریح کرد: ‌ما در نهاد جدید طرح جامع، از آنجاییکه طرح‌های جامع و تفصیلی شهر تهران تهیه شده‌اند، موضوع تهیه طرح را حذف کردیم و معقتدیم اکنون نهاد نباید تبدیل به پیمانکار سازمان‌ها و نهادها برای تهیه طرح‌ها شود، بلکه وظیفه نهاد طرح جامع، راهبری، پایش، نظارت و هماهنگی بین سازمان‌ها و نهادها است. البته نظارت و مشارکت ذینفعان و شفاف سازی نیز در نهاد طرح جامع در نظر گرفته شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
او اضافه کرد: در هنگام عملیات آتش نشانان عوامل شهرداری منطقه ۱۱ و ۱۲ برای کمک به نیروهای آتش نشانی در محل حادثه حضور داشتند. هچنین جزییات و علل حریق توسط کارشناسان سازمان در دست بررسی است که گزارش آن به محض دریافت از سازمان ارایه خواهد شد. عضو شورای شهر تهران با تاکید بر ضرورت ایمن‌سازی ساختمان‌ها به ویژه آثار تاریخی شهر، گفت: آثار تاریخی به جا مانده از گذشته در پایتخت، هویت شهر محسوب می‌شوند و شهروندان با آن‌ها احساس تعلق خاطر به تهران پیدا می‌کنند، ضمن اینکه باید همه ساختمان‌های تهران ایمنی کامل داشته باشند اما ایمن‌سازی و حفاظت از آثار تاریخی در مقابل حریق و هر نوع آسیب و‌خطر بسیار حائز اهمیت بوده و ضروری است. نوری تاکید کرد: اگر آثار تاریخی به هر نحوی تخریب شوند دیگر نمی‌توان آن‌ها را به همان شکل سابق احیا کرد و توقع اشاعه فرهنگ و تاریخ ایرانی‌مان را از آن‌ها داشت. در نتیجه ضرورت دارد که تمام نهادهای درگیر در ایمن‌سازی آثار فرهنگی و‌ تاریخی به ویژه سازمان میراث‌فرهنگی به حفظ آن‌ها و ایجاد ایمنی در آن‌ها توجه کند و اهتمام ویژه به خرج دهد. نوری در پایان گفت؛ قطعا یکی از الویت‌های شورای پنجم شهر تهران حفظ هویت شهر یعنی آثار فرهنگی و تاریخی است و در این راه از هیچ تلاش و اقدامی فروگذار نکرده و با نهادهای درگیر در ارتباط با ایمنی این آثار وارد تعامل و گفت‌و‌گو شده و می‌شود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران گفت: ما در کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران پیش نویس طرحی را آماده کردیم تا از طریق شورای عالی استان‌ها بتوانیم نهاد طرح جامع را در دولت یا مجلس به تصویب برسانیم و این نهاد را قانونی کنیم. به گزارش ایسنا، محمد سالاری در سخنرانی خود در نشست «نهاد طرح جامع تهران، تهیه یا هماهنگی؟» در خصوص احیاء نهاد طرح جامع گفت: در شورای چهارم شهر تهران بعد از تشکیل کمیسیون شهرسازی و معماری، همزمان با بررسی طرح‌های توسعه شهری تهران موضوع احیا نهاد طرح جامع پیش آمد. وی ادامه داد: نبود نهاد طرح جامع نیز یکی از دلایل اصلی خروج مدیریت شهری تهران از ریل اجرای طرح‌های توسعه شهری بود. مغایرت تمام بند‌های طرح جامع با طرح تفصیلیسالاری تصریح کرد: در دوره چهارم، در کارگروهی که برای بررسی مغایرت‌های طرح جامع و طرح تفصیلی ایجاد شد، متوجه شدیم تمام بند‌های طرح تفصیلی مغایر طرح جامع است. البته نظارت و مشارکت ذینفعان و شفاف سازی نیز در نهاد طرح جامع در نظر گرفته شده است.
مهرمهر1 ساعت قبل
داود گرشاسبی، در گفتگو با خبرنگار مهر، از برگزاری جشنواره زردآلو در ۲ مردادماه خبر داد و خاطرنشان کرد: زردآلو یکی از تولیدات مهم شهرستان مرند است و نیاز به این دارد که تنوع این محصول در مرند در سطح کشور معرفی شود، براین اساس در راستای ایجاد این فرصت، در کاروانسرای یام، جشنواره‌ای برگزار می‌شود. وی با اشاره به اینکه شورای کشاورزی شهرستان مرند تصمیم گرفت که جشنواره‌ای برای معرفی این محصول برگزار کند، تصریح کرد: معرفی توانمندی‌های شهرستان در حوزه باغی و صنایع دستی از اهداف برگزاری این جشنواره است تا از سرمایه گذاران نیز دعوت کنیم در عرصه تولید زردآلو و صنایع تکمیلی و تبدیلی آن و صنایع دستی اقدام به سرمایه گذاری کنند. فرماندار ویژه مرند همچنین بر ثبت و ضبط آثار و ارزش‌های شهرستان مرند تاکید کرد و اذعان داشت: به دنبال ثبت و ضبط فعالیت‌های منطقه‌ای بوده و به دنبال ارتباط منطقی، علمی و کارشناسی و تبادل تجربه بین تولیدکنندگان و فروشندگان هستیم. گرشاسبی تاکید کرد: به دنبال این هستیم با بهره گیری از صنایع تبدیلی محصول زردآلو ظرفیتی برای صادرات این محصول ایجاد کنیم. گفتنی است، نخستین جشنواره زردآلو ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲ مردادماه با مشارکت شهرداری مرند، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و برخی نهادها در کاروانسرای یام مرند برگزار خواهد شد، در حاشیه این جشنواره نیز نمایشگاه صنایع دستی برپا خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
او اضافه کرد: در هنگام عملیات آتش نشانان عوامل شهرداری منطقه ۱۱ و ۱۲ برای کمک به نیروهای آتش نشانی در محل حادثه حضور داشتند. همچنین جزییات و علل حریق توسط کارشناسان سازمان در دست بررسی است که گزارش آن به محض دریافت از سازمان ارایه خواهد شد. عضو شورای شهر تهران با تاکید بر ضرورت ایمن‌سازی ساختمان‌ها به ویژه آثار تاریخی شهر، گفت: آثار تاریخی به جا مانده از گذشته در پایتخت، هویت شهر محسوب می‌شوند و شهروندان با آن‌ها احساس تعلق خاطر به تهران پیدا می‌کنند، ضمن اینکه باید همه ساختمان‌های تهران ایمنی کامل داشته باشند اما ایمن‌سازی و حفاظت از آثار تاریخی در مقابل حریق و هر نوع آسیب و‌خطر بسیار حائز اهمیت بوده و ضروری است. نوری در پایان گفت؛ قطعا یکی از الویت‌های شورای پنجم شهر تهران حفظ هویت شهر یعنی آثار فرهنگی و تاریخی است و در این راه از هیچ تلاش و اقدامی فروگذار نکرده و با نهادهای درگیر در ارتباط با ایمنی این آثار وارد تعامل و گفت‌و‌گو شده و می‌شود. منبع: ایلنا
ایلناایلنا1 ساعت قبل
رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران توضیحاتی درباره حریق شب پنج‌شنبه میدان حسن‌آباد ارائه کرد. او اضافه کرد: در هنگام عملیات آتش نشانان عوامل شهرداری منطقه ۱۱ و ۱۲ برای کمک به نیروهای آتش نشانی در محل حادثه حضور داشتند. همچنین جزییات و علل حریق توسط کارشناسان سازمان در دست بررسی است که گزارش آن به محض دریافت از سازمان ارایه خواهد شد. عضو شورای شهر تهران با تاکید بر ضرورت ایمن‌سازی ساختمان‌ها به ویژه آثار تاریخی شهر، گفت: آثار تاریخی به جا مانده از گذشته در پایتخت، هویت شهر محسوب می‌شوند و شهروندان با آن‌ها احساس تعلق خاطر به تهران پیدا می‌کنند، ضمن اینکه باید همه ساختمان‌های تهران ایمنی کامل داشته باشند اما ایمن‌سازی و حفاظت از آثار تاریخی در مقابل حریق و هر نوع آسیب و‌خطر بسیار حائز اهمیت بوده و ضروری است. نوری در پایان گفت؛ قطعا یکی از الویت‌های شورای پنجم شهر تهران حفظ هویت شهر یعنی آثار فرهنگی و تاریخی است و در این راه از هیچ تلاش و اقدامی فروگذار نکرده و با نهادهای درگیر در ارتباط با ایمنی این آثار وارد تعامل و گفت‌و‌گو شده و می‌شود.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: بزودی گزارش کمیته فنی بررسی آتش‌سوزی میدان تاریخی حسن‌آباد ارائه خواهد شد و پس از آن نسبت به بازسازی و مرمت بخش‌های خسارت‌دیده اقدام می‌شود. به گزارش خبر فوری و به نقل از فارس، پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، ‌ درباره آخرین برآورد خسارت‌های آتش‌سوزی میدان حسن‌آباد گفت: دو شب گذشته بخش شمال‌غربی میدان حسن‌آباد متأسفانه دچار حریق شد و این میدان تاریخی خسارت‌هایی را برداشت. جانفشان افزود: ‌از ابتدای آتش‌سوزی، آتش‌نشانان، نیروهای شهرداری و همکاران بنده در میراث فرهنگی و گردشگری نسبت به اطفای حریق اقدام کردند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران افزود: ‌در حال حاضر کمیته میراث فرهنگی در حال بررسی است و تا چند روز آینده گزارش فنی آن ارائه خواهد شد. جانفشان گفت: در بافت تاریخی بازار به دلیل اینکه تبادلات انسانی و کالایی زیادی در آنجا انجام می‌شود شاهد اینگونه حوادث و اتفاقات هستیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: بزودی گزارش کمیته فنی بررسی آتش‌سوزی میدان تاریخی حسن‌آباد ارائه خواهد شد و پس از آن نسبت به بازسازی و مرمت بخش‌های خسارت‌دیده اقدام می‌شود. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران بیان کرد: اعتمادآنلاین|‌ پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، ‌ درباره آخرین برآورد خسارت‌های آتش‌سوزی میدان حسن‌آباد گفت: دو شب گذشته بخش شمال‌غربی میدان حسن‌آباد متأسفانه دچار حریق شد و این میدان تاریخی خسارت‌هایی را برداشت. وی ادامه داد: ‌ این ساختمان شامل طبقه همکف و یک طبقه بالایی است که پایه‌های چوبی آن در طبقه آخر و شیروانی که محل انبار مراکز تجاری بود دچار آتش‌سوزی شد و خسارت‌هایی به بخش شمال‌غربی این میدان تاریخی وارد کرد و به سقف و نما آسیب جزئی وارد شد و همین طور دو گنبد این میدان تاریخی نیز آسیب دید. جانفشان افزود: ‌از ابتدای آتش‌سوزی، آتش‌نشانان، نیروهای شهرداری و همکاران بنده در میراث فرهنگی و گردشگری نسبت به اطفای حریق اقدام کردند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران افزود: ‌در حال حاضر کمیته میراث فرهنگی در حال بررسی است و تا چند روز آینده گزارش فنی آن ارائه خواهد شد.
فارسفارس1 ساعت قبل
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: بزودی گزارش کمیته فنی بررسی آتش‌سوزی میدان تاریخی حسن‌آباد ارائه خواهد شد و پس از آن نسبت به بازسازی و مرمت بخش‌های خسارت‌دیده اقدام می‌شود. پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، ‌ درباره آخرین برآورد خسارت‌های آتش‌سوزی میدان حسن‌آباد گفت: دو شب گذشته بخش شمال‌غربی میدان حسن‌آباد متأسفانه دچار حریق شد و این میدان تاریخی خسارت‌هایی را برداشت. جانفشان افزود: ‌از ابتدای آتش‌سوزی، آتش‌نشانان، نیروهای شهرداری و همکاران بنده در میراث فرهنگی و گردشگری نسبت به اطفای حریق اقدام کردند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران افزود: ‌در حال حاضر کمیته میراث فرهنگی در حال بررسی است و تا چند روز آینده گزارش فنی آن ارائه خواهد شد. جانفشان گفت: در بافت تاریخی بازار به دلیل اینکه تبادلات انسانی و کالایی زیادی در آنجا انجام می‌شود شاهد اینگونه حوادث و اتفاقات هستیم.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
مهدی یعقوبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: در طرح «سی‌مپ» بدون نیاز به مراجعه حضوری شهروندان مواد بازیافتی آن‎ها جمع‌آوری می‎شود و هزینه آن به قیمت خرید در ایستگاه بازیافت پرداخت می‎شود. سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: همچنین شهروندان در این روش می‏‌توانند به جای دریافت پول، از خدمات دیگر از جمله شارژ من کارت، خرید بسته اینترنت، کمک به موسسات خیریه یا پرداخت بهای عوارض حمل پسماند سالیانه خود استفاده کنند. یعقوبی افزود: این نرم‎افزار از طریق پیامک حاوی لینک، سایت کافه بازار و سایت سازمان مپ قابل دستیابی است. طرح «سی‎مپ» از ابتدای خردادماه سال جاری در نواحی یک و دو منطقه ۹ اجرا شد و با توجه به نتایج مثبت طرح به‌زودی سایر مناطق شهر نیز از آن بهره‌مند می‌شوند. وی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۳ هزار شهروند در این طرح ثبت نام کرده‌اند، جمعیت هدف در این طرح ۵۸ هزار نفر است.
جام نیوزجام نیوز2 ساعت قبل
فیلم او با ریش و سبیل سفید شده روی صندلی جایگاه متهم و در لباس زندان منتشر شد که در کنار وکلای خود، جلسه دادگاه حضور یافته است. این حرف و نقل‌ها ادامه داشت تا اینکه جلسه دوم دادگاه نجفی روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه برگزار شد و بلافاصله اعلام شد نجفی وکیل خود، علیزاده طباطبایی را عزل کرده است. فقط توضیحات داماد نجفی در حاشیه جلسه دادگاه درباره عزل وکیل او، شایبه‌ها درباره فشار به متهم برای عزل وکیل را دامن زد. در جلسه دوم دادگاه، محمدعلی نجفی پشت تریبون قرار گرفت و در مقام متهم به دفاع از خود پرداخت و گفت: اتهام قتل عمد را قبول ندارم. البته باید در جلسه دادگاه، پسر میترا استاد هم به عنوان ولی دم حضور داشت و در پشت تریبون از قاضی و مستشاران دادگاه خواست تا قاتل مادرش را قصاص کنند.
فارسفارس2 ساعت قبل
رئیس دانشگاه شهید بهشتی گفت: تمام اهتمام این دانشگاه براین بوده که علی‌رغم تحریم، فعالیت‌های علمی و پژوهشی پیگیری شود و خوشبختانه باوجود محدودیت‌ها توانسته‌ایم درراه خود موفق بوده سرآمد باشیم. به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی، در ابتدای نشست هیئت‌امنای این دانشگاه به اعضای با اشاره به تاریخچهتأسیس دانشگاه گفت: با تلاش‌های مرحوم شیخ‌الاسلام، دانشگاه ملی در سال ۱۳۳۸ با دو دانشکده معماری و علوم بانکی و اقتصادی تأسیس شد و در سال ۱۳۳۹ اولین هیئت‌امنا تشکیل جلسه داد و اساسنامه دانشگاه نهایی و تصویب شد. وی با قدردانی از زحمات پیشینیان در تأسیس و استقرار و تداوم فعالیت دانشگاه، افزود: از همه‌کسانی که طی ۶۰ سال عمر دانشگاه شهید بهشتی برای رشد، ارتقاء و بالندگی آن تلاش کرده‌اند تشکر می‌ کنم، اینک دانشگاه شهید بهشتی به پشتوانه فعالیت اعضاء فرهیخته، در زمره دانشگاه‌های بزرگ و تراز اول کشور قرار دارد. دانشگاه، افق‌های روشنی پیش رو داردرئیس دانشگاه شهید بهشتی در خصوص فعالیت‌های پژوهشی و با برشمردن جایگاه دانشگاه در ارزیابی‌های جهانی یادآور شد: علی رغم اینکه اتحادیه اروپا دانشگاه شهید بهشتی را تحریم کرده است دانشگاه ما در رتبه‌بندی‌های ملی و بین‌المللی جایگاه رو به رشدی را به خود اختصاص داده است و با توجه به ظرفیت و توانمندی‌ها، دانشگاه افق‌های روشنی پیش رو دارد. مرکز رشد دانشگاه و شرکت هوشمند اول بهشتی (هاب) از دیگر بازوهای توانمند دانشگاه در حوزه کارآفرینی است.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: سفرهای خارجی پرسنل و مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد از سال ۸۰ تا کنون روی سامانه فاش بارگذاری می‌شود. به گزارش مشهد فوری، بتول گندمی افزود: طبق آخرین مصوبه شورای شهر مشهد باید اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان و مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر با اطلاعات کامل برای آگاهی مردم روی سامانه فاش شهرداری بارگذاری شود که این بارگذاری به صورت نمایش اولیه انجام شده و کار رو به اتمام است. گندمی با بیان اینکه بیشترین سفرهای خارجی در حوزه کارشناسی مربوط به حوزه حمل و نقل و قطارشهری است افزود: موضوع بارگذاری اطلاعات سفرهای خارجی مدیریت شهری و اعضای شوراهای شهر در نشست ادوار شوراهای اسلامی شهر مشهد نیز مطرح و با استقبال خوب اعضای شوراهای اسلامی ادوار گذشته شهر مشهد مواجه شد. وی اضافه کرد: در حال حاضر رویکرد همه مدیران شهری و اعضای شوراهای اسلامی شهر مشهد شفافیت است و از آن دفاع می‌کنند. سامانه شفافیت شهرداری مشهد سال گذشته با هدف شفاف سازی اطلاعات مدیریت شهری مشهد راه اندازی شد.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
هفت سال است که روی دیوارها با اسپری رنگ نقاشی می‌کند. گرافیتی بیشتر روی رایتینگ، فونت و کشیدن کاراکترهای فانتزی تمرکز دارد که بخشی از زیر مجموعه‌ی هنر خیابانی محسوب می‌شود. هنرمند خیابانی آزاد است که خودش تصمیم بگیرد که وارد گالری شود یا خیر. به خاطر همین هم پیش آمده که از رسانه‌های خارجی با من مصاحبه کنند؛ چون برایشان عجیب است که یک دختر در یک کشور جهان سوم هنر خیابانی کار می‌کند. چون ممکن است فضایی که کار می‌کنم مناسب نباشد و خطری تهدیدم کند.

نشریات ترکیه در یک نگاه|پلیس اربیل تصویر تروریست را منتشر کرد/ پیشنهاد روسیه به ترکیه: از ما هواپیما بخرید

6+
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
هفت سال است که روی دیوارها با اسپری رنگ نقاشی می‌کند. گرافیتی بیشتر روی رایتینگ، فونت و کشیدن کاراکترهای فانتزی تمرکز دارد که بخشی از زیر مجموعه‌ی هنر خیابانی محسوب می‌شود. از طرفی هم هنر خیابانی جزو هنرهای موقتی دسته‌بندی می‌شود و کاری است که در هر صورت یک روزی از بین می‌رود، خراب یا عوض می‌شود. هنرمند خیابانی آزاد است که خودش تصمیم بگیرد که وارد گالری شود یا خیر. به خاطر همین هم پیش آمده که از رسانه‌های خارجی با من مصاحبه کنند، چون برایشان عجیب است که یک دختر در یک کشور جهان سوم هنر خیابانی کار می‌کند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
در ضمن پذیرش خلبانان ترکیه‌ای در برنامه آموزش پرواز با جنگنده‌های اف ۳۵ ازهم اکنون متوقف شده است. در واقع ارزش اصلی معامله سامانه موشکی اس ۴۰۰ برای پوتین تقویت همکاری میان روسیه و ترکیه نیست بلکه افزایش تنش میان آنکارا و واشنگتن است. ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که ترکیه را از برنامه جنگنده‌های اف ۳۵ حذف کرده است. ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو نیز در واکنش به تصمیم آمریکا برای حذف ترکیه از برنامه اف ۳۵ گفت: "من نگران حذف ترکیه از این برنامه هستم. ترکیه نیز قادر نخواهد بود تا ۱۰۰ فروند جنگنده اف ۳۵ را از آمریکا خریداری کند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، تیم استقلال خوزستان چند روزی است که اردوی تدارکاتی خود را در تهران آغاز کرده و بازیکنان این تیم زیر نظر کادر فنی به انجام تمرینات می‌پردازند. شاگردان عبدالمجید باقری‌نیا در استقلال خوزستان به منظور حضور بهتر در رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال باشگاه‌های کشور جام آزادگان به اردوی تهران اعزام شدند. تقابل شاگردان عبدالمجید باقری‌نیا در تیم استقلال خوزستان و عبدالله ویسی در شاهین شهرداری بوشهر روز پنجشنبه سوم مرداد ماه انجام می‌شود. تیم استقلال خوزستان در نخستین بازی دوستانه در اردوی تدارکاتی خود مقابل تیم فوتبال نیروی زمینی تهران به میدان رفت که با تک گل میلاد سوری مغلوب شد. تیم استقلال خوزستان چند دوره در مسابقات لیگ برتر حضور داشت ولی متاسفانه فصل قبل به دلیل مشکلات به‌وجود آمده، به لیگ دسته یک سقوط کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا خطوط تاکسیرانی خرید و فروش می‌شود، گفت: تخلفاتی صورت می‌گیرد و خط تاکسی خرید و فروش می‌شود البته این خطوط متعلق به شهرداری‌هاست و در حوزه تاکسیرانی نیست. ضامنی افزود: به نظر بنده راهکار این اقدام نیز چرخشی شدن خطوط حمل و نقل عمومی در بین شرکت‌های خصوصی است که این اقدام موجب عادلانه‌تر شدن وضعیت می‌شود و خطی نیز خرید و فروش نخواهد شد. مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور با اشاره به اینکه خرید و فروش خط غیرقانونی است و تخلف محسوب می‌شود، گفت: تخلفات مورد بررسی قرار می‌گیرد و منجر به تصمیم‌گیری خواهد شد در صورتی که مواردی هم به اتحادیه تاکسیرانی ارائه شود آن را پیگیری خواهیم کرد. ضامنی گفت: در حال حاضر خیلی از شهرداری‌ها هزینه‌های معاینه فنی خودروهای تاکسی فرسوده را متقبل می‌شوند و این اقدام کمکی به رانندگان است. مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور ادامه داد: البته براساس مصوبه هیأت وزیران تاکسی‌ها بعد از یکسال کارکرد موظف هستند هر ۶ ماه یکبار معاینه فنی دریافت کنند و وقتی که به سن فرسودگی می‌رسند هر سه ماه یکبار این اتفاق خواهد افتاد.
مهرمهر3 ساعت قبل
اصغر آدی بیگ، در گفتگو با خبرنگار مهر، با تشریح نحوه اجرای طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر تبریز اظهار داشت: براساس تصمیم شورای ترافیک استان آذربایجان شرقی، طرح زوج و فرد از دوم شهریور امسال در هسته مرکزی تبریز اجرا می‌شود. وی افزود: تلاش شده تا همه معایب و مشکلاتی که در طرح قبلی که در اواخر سال گذشته به مدت ۱۵ روز اجرا شد برطرف شود تا در اجرای جدید به مشکل نخوریم. وی همچنین افزود: در زمان اجرای قبلی این طرح، در بحث حمل و نقل عمومی تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها به راحتی و بدون اتلاف وقت تردد می‌کردند که رضایت شهروندان را به دنبال داشت. مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در ارتباط با نحوه و میزان جریمه ورود به طرح زوج و فرد نیز گفت: ما سعی می‌کنیم که در هفته‌های نخست اجرای این طرح، از بعد فرهنگ سازی به این قضیه نگاه کنیم اما در ادامه و پس از جا افتادن طرح، تخلفات ورود به طرح زوج و فرد از طریق پلیس و دوربین‌ها ثبت می‌شود. وی با بیان اینکه هیچ‌گونه تفاوتی بین مردم و مسؤولان نباشد و از مدیران ادارات و سازمان‌ها انتظار داریم که در اجرای این طرح به ما کمک کنند، گفت: بر اساس تصمیم شورای ترافیک استان، تصمیمی که در اجرای طرح زوج و فرد خودروها در هسته مرکزی شهر تبریز گرفته شده، به عنوان طرح دائمی مطرح است.
مهرمهر3 ساعت قبل
آذرکیش در ادامه توضیح داد: از آغاز سومین جشنواره ۱۰۰ روز با رود دز از ۲۷ خرداد ماه تاکنون نشست‌های متعددی توسط فعالان محیط زیستی در اداره محیط زیست شهرستان برگزار شده است. وی توضیح داد: دورنمایی که برای این جشنواره پیش بینی می‌شود حضور گردشگران از سراسر کشور در کنار رود دز با رعایت مسائل زیست محیطی و بهره مندی مناسب از ظرفیت‌های رود دز است. وی در خصوص برنامه پاکسازی بوستان ساحلی دووه نیز گفت: در طول دو سال گذشته در راستای برپایی این جشنواره، بوستان‌های ساحلی رعنا و علی کله توسط گروه‌های محیط زیستی پاکسازی شده که در ادامه امسال نیز این برنامه به همت انجمن دز پارس و همکاری فعالان گردشگری و زیست محیطی، شهرداری، اداره محیط زیست و میراث فرهنگی در بوستان ساحلی دووه برگزار شد. هدف اصلی از برگزاری برنامه پاکسازی بوستان‌های ساحلی، مشارکت مردم و افزایش فرهنگ سازی در راستای لزوم اهمیت حفظ و توجه به مسائل زیست محیطی و گردشگری رودخانه دز به عنوان عاملی مهم در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی، صنعتی و زیست محیطی می‌باشد. برپایی غرفه‌های هنری و پخش موسیقی محلی دزفولی از دیگر آیتم‌های برگزاری این جشنواره بود که با استقبال مردم و فعالان گردشگری مواجه شد.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
هفت سال است که روی دیوارها با اسپری رنگ نقاشی می‌کند. گرافیتی بیشتر روی رایتینگ، فونت و کشیدن کاراکترهای فانتزی تمرکز دارد که بخشی از زیر مجموعه‌ی هنر خیابانی محسوب می‌شود. هنرمند خیابانی آزاد است که خودش تصمیم بگیرد که وارد گالری شود یا خیر. به خاطر همین هم پیش آمده که از رسانه‌های خارجی با من مصاحبه کنند؛ چون برایشان عجیب است که یک دختر در یک کشور جهان سوم هنر خیابانی کار می‌کند. چون ممکن است فضایی که کار می‌کنم مناسب نباشد و خطری تهدیدم کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- عضو شورای شهر تهران گفت: مدیریت شهری به‌دنبال تصویب لایحه‌ای است که نصب و جای‌گذاری سردیس‌ها و مجسمه‌ها را دارای ضوابط مشخص کند. نژادبهرام با اشاره به تلفیق فن و هنر در معماری شهری گفت: در ساخت بنا از فن استفاده می‌شود، اما معماری تلفیقی از فن و هنر است. نژادبهرام با اشاره به اختلاف به وجود آمده برای جایگذاری مجسمه میدان راه آهن گفت: به طور مشخص در اجرای طرح جایگذاری مجسمه میدان راه آهن سازمان بوستان‌ها، معاونت حمل و نقل و شرکت راه آهن نقش دارند. وی با تأکید بر تصویب ضوابط جایگذاری مجسمه و سردیس‌های شهری اظهار کرد: اگر ضوابط جایگزین مجسمه‌های شهری به صورت یک لایحه در شورای شهر تهران به تصویب می‌رسید، آن گاه سازمان ترافیک و سازمان بوستان‌ها مکلف به اجرای مصوبه شهری هستند. باید دید آیا تقابلی بین مدیریت شهری و برخی از نهاد‌ها برای جای‌گذاری سردیس‌ها و مجسمه‌ها در مبلمان شهری وجود دارد خیر.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا خطوط تاکسیرانی خرید و فروش می‌شود، گفت: تخلفاتی صورت می‌گیرد و خط تاکسی خرید و فروش می‌شود البته این خطوط متعلق به شهرداری‌هاست و در حوزه تاکسیرانی نیست. ضامنی افزود: به نظر بنده راهکار این اقدام نیز چرخشی شدن خطوط حمل و نقل عمومی در بین شرکت‌های خصوصی است که این اقدام موجب عادلانه‌تر شدن وضعیت می‌شود و خطی نیز خرید و فروش نخواهد شد. وی در ادامه در خصوص معاینه فنی تاکسی‌ها هر سه ماه یکبار گفت: براساس مصوبه هیأت وزیران، تاکسی‌های فرسوده موظف هستند هر سه ماه یکبار معاینه فنی جدید دریافت کنند و ما از شهرداری‌ها درخواست کرده‌ایم که تا وقتی بستر نوسازی‌ تاکسی‌ها فراهم نشده است نسبت به معاینه‌ فنی تاکسی‌های فرسوده کمک کنند و بخشی از هزینه آن را تقبل کنند. ضامنی گفت: در حال حاضر خیلی از شهرداری‌ها هزینه‌های معاینه فنی خودروهای تاکسی فرسوده را متقبل می‌شوند و این اقدام کمکی به رانندگان است. مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور ادامه داد: البته براساس مصوبه هیأت وزیران تاکسی‌ها بعد از یکسال کارکرد موظف هستند هر ۶ ماه یکبار معاینه فنی دریافت کنند و وقتی که به سن فرسودگی می‌رسند هر سه ماه یکبار این اتفاق خواهد افتاد.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
معاون مالی و اقتصادی شهردار همدان عنوان کرد: در بحت تحقق بودجه شهرداری همدان در سال ۹۷ از شهرداری‌های برتر کشور بود و حتی در این امر رتبه همدان از رتبه شهرهای اراک و کرج که شهرهایی صنعتی هستند بالاتر بود. وی با اشاره به این که بودجه سال ۹۸ شهرداری همدان در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته گفت: امسال بودجه شهرداری همدان که توسط شورای اسلامی شهر به تصویب رسیده در حدود ۸۰۵ میلیارد تومان است. ۲ درصد از آن اعتبارات استانی است و ۹۰ درصد مابقی از محل پرداخت عوارض شهروندان تامین می‌شود. ابرار خرم با بیان این که ۴۰ درصد از بودجه سالانه شهرداری به هزینه‌های جاری اختصاص دارد، اظهار داشت: سالانه ۳۵ میلیارد تومان از بودجه شهرداری همدان صرف نگهداری شهر و ارائه خدمات شهری می‌شود. وی عنوان کرد: ۱۲ میلیارد تومان از بودجه سالانه شهر همدان هم صرف ایجاد و نگهداری فضای سبز می‌شود و ۶۰ میلیارد تومان نیز برآورد بودجه آسفالت معابر شهر است.

به انتهای لیست رسیدید