شهرداری اصفهان

شهرداری اصفهان

مهرمهر16 ساعت قبل
وی افزود: سرانه کل فضای سبز منطقه ۲۱٫۴ متر مربع است در حالی که سرانه تفرجگاهی در سطح منطقه ۴٫۴ مترمربع به ازای هر نفر است. وی بیان داشت: تنها حدود ۱۸ درصد سهم منطقه ۱۲ محدوده قانونی است که از این میان، قریب به ۳۰ درصد آن دارای کاربری صنعتی، ۱۰ درصد آن بافت ناکارآمد شهری مصوب و نزدیک به ۱۰ درصد آن بافت روستایی و حاشیه‌ای است. وی اضافه کرد: پروژه‌های ورزشی شهرک نگین، پروژه مسکونی منطقه ۱۳، پروژه علیخانی و پروژه شهرک مبل از پروژه‌های مشارکتی منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان است. توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در خیابان امینوی با اعلام بهره برداری از نخستین مرکز توانمند سازی زنان سرپرست خانوار در خیابان امین تصریح کرد: این مرکز در یکی از محله هایی که بیشترین آسیب اجتماعی در شهر اصفهان را دارد دایر شده است؛ مرکز توانمندسازی زنان سرپرست خانوار خیابان امین در زمینی به مساحت ۳۲۵ مترمربع و با هزینه ۱۸ میلیارد ریال آماده بهره برداری است و به عنوان نخستین مرکز توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در شهر اصفهان ایجاد شده است. مدیر منطقه ۱۲ شهرداری شهر اصفهان با اشاره به احداث و آزادسازی خیابان مفتح به آزادگان گفت: کل عرصه ۱۴ هزار مترمربع است که بیش از نوددرصد آن با هزینه ای۲۶۰ میلیارد ریال آزادسازی شده است.
مهرمهر16 ساعت قبل
منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری جلسات و کارگروه‌های متعدد برای پیشگیری و کنترل آلودگی هوای اصفهان اظهار داشت: در فصل‌های پاییز و زمستان به علت پایداری هوا، آلودگی تشدید می‌شود؛ برای پیشگیری و کنترل آلودگی هوا با استفاده از تجارب سالهای گذشته اولویت‌های اجرایی به سازمان‌های ذی‌ربط استان اعلام و ابلاغ شده است. وی افزود: ۲۱ دستگاه سنجش کیفیت هوا توسط سازمان‌های محیط زیست، هواشناسی و شهرداری اصفهان رفع نقص شده‌اند و اطلاعات کیفیت هوا و میزان آلاینده‌ها مرتب از طریق اداره کل محیط زیست اطلاع رسانی می‌شود. هواشناسی ۹۶ ساعت قبل از آلودگی هوا اطلاع رسانی می‌کندمدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه هواشناسی موظف شده است تا ۹۶ ساعت پیش از وضعیت آلودگی هوا اطلاعات را به اداره کل محیط زیست مخابره کند ادامه داد: در شرایط اضطرار آلودگی هوا «بسته‌های سلامت» توسط مراکز بهداشت و درمان آماده توزیع خواهند شد. وی افزود: کنترل گازخانگی خارج شده از پکیج‌ها و آبگرمکن‌ها از اقدامات دیگر برای پیشگیری از آلودگی هواست. تقویت سیستم حمل و نقل عمومیمدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تاکید بر تقویت سیستم حمل و نقل عمومی از جمله مترو، اتوبوس و بی آرتی گفت: مطابق با آیین نامه شرایط اضطرار آلودگی هوا و آیین نامه کنترل گردو غبار تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها موظف به پیشگیری و کنترل آلودگی هوا هستند که برای تحقق این امر اعتبار ملی بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.
ایمناایمنا21 ساعت قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، نفیسه قانیان افزود: در این نشست‌ها هر هفته یک مدیر منطقه، مدیر عامل سازمان و یا معاون شهردار روبروی خبرنگاران نشستند و به سوالات آنان پاسخ دادند. وی با بیان اینکه اطلاع رسانی حرفه‌ای ایجاب می‌کند تمرکز اخبار و دایره اطلاع رسانی، صرفا بر روی یک حوزه خاص متمرکز نباشد، ادامه داد: باید بتوان اقدامات، برنامه‌ها، اهداف و ویژگی تمام بخش‌ها را به اطلاع رسانه‌ها و از آن طریق به اطلاع شهروندان رساند. قانیان گفت: شهردار اصفهان نیز از ابتدا به مدیران و حتی لایه‌های کارشناسی سازمان‌ها، معاونت‌ها و مناطق نیز تاکید کردند که به امر اطلاع رسانی و پاسخگویی به رسانه‌ها توجه ویژه داشته باشند که نشست‌های خبری سه شنبه‌ها با رسانه تا حدود زیادی این خواسته را محقق کرده است. وی با اشاره به اینکه «سه شنبه‌ها با رسانه» علاوه بر نشست‌های خبری، بازدیدهای رسانه‌ای مانند تور بازدید از وضعیت درختان شهر و یا تور بازدید از پروژه‌های عمرانی را نیز شامل می‌شد، اظهار کرد: در آینده بازدیدهای رسانه‌ای دیگری نیز برنامه ریزی خواهد شد. وی افزود: در این مدت، علاوه بر برگزاری ۴۰ نشست خبری در روزهای سه شنبه هر هفته، نشست‌های خبری موضوعی دیگری نیز برنامه ریزی شده بود که نماینده رسانه‌های مختلف و اصحاب رسانه را در جریان فعالیت‌های مدیریت شهری قرار می‌داد.
مهرمهر1 روز قبل
۴۰ سال است مسیر روان شناختی تربیتی اشتباه رفته‌ایمرئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: در روان شناختی تربیتی بیش‌ترین نگاه ما روی مسائل اجتماعی و آسیبهاست؛ ما ۴۰ سال مسیر را اشتباه رفته‌ایم و دوست ناباب را عامل فحشا و فساد عنوان کرده‌ایم و به این ترتیب آن پکیج را فراموش کرده‌ایم که مبنایش آموزشهای خانواده و مدرسه به شکل توامان است. محمدی با بیان اینکه اگرچه نقطه قوت آموزش و پرورش، معلمان و اخلاص آنهاست اما ما در بحث محتوای آموزشی ناکارآمد هستیم، ابراز داشت: آموزش و پرورش مبنای شکل گیری تربیت است؛ امروز در مسائل تربیتی مدل‌های رفتاری و تربیتی ما اشتباه است، اداره توسعه فرهنگ شهروندی بر روی نقطه مهمی دست گذاشته است و به واقع معلمان باید به کمک جامعه بیایند. وی افزود: امروزه موبایل بخش زیادی از زمان با هم بودن خانواده‌ها را تحت تاثیر قرار داده است، متاسفانه ما مهارت‌های شادزیستن و گفتگو را نمی‌دانیم و اگر به صورت ریشه‌ای مسائل را حل نکنیم این مشکلات ادامه پیدا می‌کنند. رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: امروز در مسائل تربیتی مدل‌های رفتاری و تربیتی ما اشتباه است، سبک زندگی ما اشتباه است؛ آسیب‌های اجتماعی با توسعه شهروندی کنترل می‌شود و وقتی یک شهروند به حقوق شهروندی خود آگاه شود به جامعه‌اش احساس تعلق پیدا می‌کند. گفتنی است نخستین جلسه آموزشی و توجیهی «کلاس شهر» همزمان با هفته ملی کودک به میزبانی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در هنرسرای خورشید اصفهان برگزار شد.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۲ مهر ۱۳۹۸, ۱۵:۴۶ / کد خبر:۷۶۴۸۱ معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از توزیع کیسه‌های نایلونی بهداشتی ساخته شده از مواد با کیفیت، در ایستگاه‌های بازیافت سراسر شهر با هدف ذخیره، نگهداری و تحویل پسماندهای خشک خبر داد. محمد منوچهری به ایمنا گفت: تاکنون کیسه‌های نایلونی مشکی‌رنگ که از مواد نامرغوب تهیه‌شده بود و در اختیار شهروندان قرار می‌گرفت با هماهنگی و اقدامات به‌عمل‌آمده، این کیسه‌ها حذف و کیسه‌های نایلونی آبی‌رنگ تهیه‌شده از مواد خام با کیفیت، جایگزین آن­ها شد. او ادامه داد: کیسه­‌های مشکی‌رنگ از مقاومت و استحکام کافی برخوردار نبوده و علاوه بر آن از نظر بهداشتی فاقد استانداردهای لازم بوده و به همین جهت نیز در فرآیند بازیافت، برای تبدیل به مواد دیگر چندان مناسب نبود، اما کیسه‌های نایلونی آبی‌رنگ جدید از نظر بهداشتی دارای کیفیت بیشتری بوده و همچنین به لحاظ مقاومت و امکان بازیافت مناسب‌تر هستند. معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با بیان اینکه تا چند روز آینده تمامی ایستگاه­‌های بازیافت سطح شهر اصفهان به نایلون­‌های بهداشتی آبی‌رنگ به‌جای کیسه‌های مشکی مجهز می‌شود، تصریح کرد: شهروندان ازاین‌پس می‌توانند در صورت تمایل با تحویل پسماندهای خشک خود، بسته به میزان وزن پسماند، کیسه­‌های نایلونی بهداشتی تحویل بگیرند. او با اشاره به ارتقاء کمی و کیفی هدایای ایستگاه­‌های بازیافت برای توسعه فرهنگ تفکیک از مبدأ، عنوان کرد: طرح­‌های تشویقی برای تقدیر از عملکرد شهروندان فعال و همراه تداوم دارد و در این مسیر ضمن پیش‌بینی هدایا و جوایز متنوع و بهبود کیفیت اقلامی مانند شوینده­‌ها و کیسه‌های پلاستیکی؛ برای افرادی که بیشتری همکاری را با ایستگاه­‌های بازیافت دارند، برنامه‌های جشن ادواری و قرعه‌کشی نیز در نظر گرفته‌ایم تا شهروندان پس از رسیدن به میزان مشخصی از فعالیت بتوانند در قرعه‌کشی هدایای ویژه نیز شرکت کنند.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۲ مهر ۱۳۹۸, ۱۵:۲۱ / کد خبر:۷۶۴۶۷ مدیرکل زندان‌های استان اصفهان اعتقاد دارد زندان جدید اصفهان یک پروژه بزرگ است و با وجود جلسات متعدد با مسئولان استانی هنوز در جلسات پیگیری اجرای این پروژه هستیم. اسدا … گرجی‌زاده در مورد آخرین وضعیت زندان بزرگ اصفهان به ایمنا گفت: اجرای این پروژه در سطح یک پروژه ملی است و با وجود جلسات متعدد با مسئولان استانی هنوز در جلسات پیگیری اجرای این پروژه هستیم. او با تأکید بر اینکه زندان جدید اصفهان بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، خاطرنشان کرد: این مبلغ اعتبار با برآورد مالی سال ۹۵ تعیین شد و قطعا هزینه اجرای آن با وضعیت اقتصادی امروز بیش از این میزان خواهد بود. گرجی‌زاده اظهار کرد: قانونی وجود دارد که باید با فروش املاک و اموال قابل‌فروش سازمان زندان‌ها هزینه انتقال زندان‌ها را انجام دهد که برنامه‌ریزی شد با فروش زندان مرکزی اصفهان ساخت زندان جدید امکان‌پذیر شود. او تصریح کرد: دولت مقرر کرده که یک طرف اجرای چنین پروژه‌هایی یکی از دستگاه‌های دولتی یا شهرداری‌ها باشد که در این زمینه در حال پیگیری و توافق با شهرداری اصفهان برای ایجاد زمینه احداث هستیم.
ایمناایمنا1 روز قبل
اسدالله گرجی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص آخرین وضعیت زندان بزرگ اصفهان اظهار کرد: اجرای این پروژه در سطح یک پروژه ملی است و با وجود جلسات متعدد با مسئولان استانی هنوز در جلسات پیگیری اجرای این پروژه هستیم. وی با بیان اینکه تا دو هفته آینده اخبار بیشتری در این زمینه خواهیم داشت، افزود: این پروژه در زمینی با ۸۰ هکتار فضای فیزیکی و بالغ بر ۱۴۰ هزار متر زیربنا اجرا خواهد شد که در صورت بهره برداری یک زندان ۱۰ هزار نفره خواهد بود. وی با تاکید بر اینکه زندان جدید اصفهان بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، خاطرنشان کرد: این مبلغ اعتبار با برآورد مالی سال ۹۵ تعیین شد و قطعا هزینه اجرای آن با وضعیت اقتصادی امروز بیش از این میزان خواهد بود. گرجی‌زاده اظهار کرد: قانونی وجود دارد که باید با فروش املاک و اموال قابل فروش سازمان زندان‌ها هزینه انتقال زندان‌ها را انجام دهد که برنامه‌ریزی شد با فروش زندان مرکزی اصفهان احداث زندان جدید امکانپذیر شود. وی تصریح کرد: دولت مقرر کرده که یک طرف اجرای چنین پروژه‌هایی یکی از دستگاه‌های دولتی یا شهرداری‌ها باشد که در این زمینه در حال پیگیری و توافق با شهرداری اصفهان برای ایجاد زمینه احداث هستیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، مجتبی فرهمند معاون احیاء حقوق عامه دادستان عمومی و انقلاب اصفهان ضمن اعلام این خبر بیان داشت: با هدف هم افزایی نقش نهاد‌های مرتبط در بازگشایی مدارس و مرور تکالیف و وظایف سازمان‌های مرتبط، جلسه‌ای در دادگستری مرکز استان برگزار و ضمن مرور تعهدات و تکالیف هر ارگان، مقرر شد نهاد‌های مربوط ظرف مدت یک ماه نسبت به انجام اقدامات ذیل اقدام و نتیجه را به معاونت حقوق عامه دادستان عمومی و انقلاب اصفهان اعلام نمایند. وی افزود: تنظیم طرح تخلیه اضطراری تمامی ایستگاه‌های قطار شهری، نصب و راه اندازی تجهیزات اطفاء حریق و تجهیزات مربوط به تهویه ایستگاه‌های مترو و ایمن سازی گذرگاه‌های عمومی مجاور مدارس از جمله وظایفی است که مقرر شد شهرداری اصفهان نسبت به انجام آن اقدام نماید. فرهمند ادامه داد: همچنین مقرر شد اداره کل آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس نسبت به تهیه شیوه نامه در خصوص نحوه نظارت بر سرویس‌های مدارس، تهیه طرح تخلیه اضطراری مدارس با همکاری مدیران مدارس و سازمان آتش نشانی و … اقدام نماید. معاون دادستان عمومی و انقلاب اصفهان تدوین شیوه نامه در خصوص نحوه نظارت بر رانندگان تاکسی، اختصاص رانندگان زن برای دانش آموزان دختر با توجه به ظرفیت‌های موجود و … نیز از مصوبات در خصوص سازمان تاکسیرانی بود. انتهای پیام/
مهرمهر2 روز قبل
علیرضا صلواتی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در مجموعه اتوبوسرانی اصفهان کمبود ناوگان مشهود است، اظهار داشت: با توجه به اینکه اتوبوس‌های فرسوده از ناوگان خارج می‌شوند، کمبود ناوگان احساس می‌شود. وی افزود: متاسفانه خودروسازان علی رغم دریافت پیش پرداخت نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند و قرار بر این است تا مناقصه خرید اتوبوس برگزار شود و تا سال آینده در کنار بازسازی اتوبوسها ۲۰۰ اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی شهر اصفهان اضافه شود. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با بیان اینکه شهروندان اصفهان کمترین تردد را با مترو انجام می‌دهند، ابراز داشت: سالیانه رایانه بهره برداری از خط یک مترو توسط شهرداری شهر اصفهان بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان است و انتظار می‌رود که شهروندان از این فرصت بهره مند شوند. صلواتی با اشاره به تملک پارکینگ‌های کنار ایستگاه‌های مترو تصریح کرد: پارکینگ مجاور میدان شهدا و تقاطع ۲۵ آبان در آینده نزدیک محل پارک خودرو شهروندان اصفهانی می‌شود تا مابقی سفر آنها با مترو انجام شود. وی افزود: برنامه‌های فرهنگی و بسته‌های سفر از مشوق‌ها و تخفیف‌های شهروندانی است که به طور منظم و مداوم برای تردد در شهر از مترو استفاده می‌کنند.
مهرمهر2 روز قبل
علیرضا صلواتی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مطالعات جامع حمل و نقل در طول چهار دهه گذشته به طور مستمر در شهر اصفهان انجام شده است، اظهار داشت: آخرین مطالعات حمل و نقل شهر اصفهان به سال ۱۳۸۹ برمی گردد که این پروژه در سال ۱۳۹۳ به اتمام رسید و به توسعه حمل و نقل عمومی اعم از شبکه بی. آر. تی، ارتقای خطوط اتوبوسرانی و پیاده راه سازی چهارباغ عباسی منتج شد. وی با اشاره به اینکه یک دهه از آخرین مطالعات حمل و نقل عمومی می‌گذرد، ابراز داشت: با توجه به توسعه افقی شهر و اتصال شهرهای رهنان، خوراسگان به شهر اصفهان ضرورت مطالعات حمل و نقل عمومی جدید احساس شد. تصویب طرح مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهرداری در آینده نزدیکمعاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه طرح مطالعات حمل و نقل عمومی مراحل پایانی خود را می‌گذراند، ادامه داد: در آینده نزدیک این طرح در صحن عمومی شورای اسلامی شهر تصویب خواهد شد تا با شرح خدمات جدید، مشاوران طرح انتخاب شوند و مطالعات حمل و نقل عمومی اصفهان با افق ۱۴۰۴ دنبال شود. دو ویژگی متمایز طرح جامع حمل و نقل عمومیوی بیان داشت: طرح جدید مطالعات حمل و نقل عمومی اصفهان دو ویژگی متمایز با مطالعات گذشته دارد؛ در طرح مذکور حوزه حمل و نقل عمومی و خطوط ریلی شامل بی آرتی، اتوبوس، تاکسی و حتی دوچرخه یکپارچه می‌شود؛ از سوی دیگر در این طرح شهرهای بلافصل شهر اصفهان مانند دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد، خورزوق و درچه هم لحاظ می‌شود. صلواتی با بیان اینکه مدت مطالعات این طرح نزدیک به سی ماه خواهد بود، بیان داشت: طرح مطالعات حمل و نقل عمومی شهر اصفهان در سال ۱۴۰۰ به اتمام می‌رسد.
فارسفارس2 روز قبل
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان پس از ارائه گزارش عملکرد یک ساله توسط شهردار گفت: روندی که اتفاق افتاده نسبت به گذشته روند متفاوتی است، اما با ظرفیت‌های مجموعه، مطالبات مردمی و هدفی که ما را وارد شورا کرد، فاصله بسیاری دارد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: پروژه‌هایی که در شهر کار خود را شروع کرده و با تلاش شبانه‌روزی استمرار یافته، باید هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد و در ادامه آن پروژه‌های جدیدتری را آغاز کنیم تا نه‌تنها شهروندان بلکه خود ما نیز از عملکردمان راضی باشیم. شهردار اصفهان اضافه کرد: برای حفظ امانت در بیت‌المال تمام پروژه‌های نیمه‌تمام در سطح شهر فعال‌شده است؛ شهرداری اصفهان با یک برنامه سنجش پذیر به میدان آمد و امروز مجموعه اقدامات صورت گرفته در فضای شهری زمینه سنجش پذیری را فراهم کرده است. شورای شهر از گزارش عملکرد یک ساله شهردار اصفهان راضی نشددر ادامه، نصیر ملت عضو شورای اسلامی شهر اصفهان خطاب به شهردار اصفهان گفت: قطعا روندی که اتفاق افتاده نسبت به گذشته روند متفاوتی است، اما با ظرفیت‌های مجموعه، مطالبات مردمی و هدفی که ما را وارد مجموعه شورای شهر کرد، فاصله بسیاری دارد چرا که حضور ما به‌ نوعی به معنا ایجاد تغییر و تحول نسبت به گذشته است و بنا نیست که با همان شکل شمایل گذشته به کار خود ادامه دهیم. عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: انتظار همه مردم، همین موضوع بوده و هست بنابراین تأکید می‌کنم که نسبت به توان مجموعه و مطالبات شهروندان اصفهانی عقب هستیم، ازاین‌رو تغییرات باید در راستا اصلاح مسیر انجام شود.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
۲۱ مهر ۱۳۹۸, ۱۶:۲۲ / کد خبر:۷۶۴۳۰ تاکید رئیس شورای شهر به اتمام و استمرار پروژه‌های عمرانی و فرهنگی اصفهانگروه اصفهان| روز گذشته در نود و هشتمین جلسه علن شورای شهر، شهردار اصفهان به ارائه عملکرد خود پرداخت که این گزارش با واکنش‌هایی مواجه بود. با توجه به فضاهای خوبی که مدیریت شهری ایجاد کرده، روز به روز شاهد افزایش تعداد مراکز ورزشی در شهر باشیم. رییس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: در سطح شهر اصفهان ۱۳۰ ایستگاه ورزشی وجود دارد که به صورت خودجوش با حضور مردمی فضای دوستانه و خوبی ایجاد کرده و البته توانسته در سلامت اقشار مختلف به ویژه سالمندان تاثیرگذار باشد. افرادی در شهر حضور دارند که معتقدند کار عمرانی در شهر اصفهان انجام نمی‌شود، آن‌ها با اطلاعات غلط و ندیدن تلاش‌های انجام‌شده، در حق مردم ظلم می‌کنند چرا که قراردادهای پروژه‌های عمرانی شهر به‌ هیچ‌ عنوان تأخیر نداشته و اجرای پروژه‌ها حتی در روزهای تعطیل نیز به‌ صورت چند شیفته فعال بوده و حتی با تدابیر انجام‌ شده در برخی پروژه‌ها از برنامه زمان‌بندی جلوتر هستیم. فریده روشن، عضو شوراشفاف سازی اهداف پروژه‌های عمرانی از ابتدای کاردر ساخت پروژه‌های عمرانی از ابتدای امر باید مشخص شود که اهداف این پروژه و برنامه‌های اجرایی آن در آینده چه خواهد بود به‌طور مثال همین سالن اجلاس باید مشخص شود که چه برنامه‌های اجرایی و اهدافی دارد تا مانند پروژه‌هایی همچون میدان امام علی و ارگ جهان‌نما دچار مشکل نشویم.
ایمناایمنا2 روز قبل
به گزارش ایمنا، داریوش وکیلی با اشاره به روند مناسب تکمیل پروژه سالن اجتماعات گلستان شهدا، ‌اظهار کرد: شهردار اصفهان با جدیت تمام پای خیمه حسینی گلستان شهدا ایستادند تا این خیمه روند تکمیل خود را هر چه سریعتر طی کند. وی با بیان اینکه کاری که شروع شده به طور حتم برای رضای خدا بوده است، تصریح کرد: شهرداری اصفهان حتما نیت خدایی برای تکمیل این پروژه داشته و در ادامه نیز باید دلمان و توکلمان را به خدا و شهدا داده و از آنها استمداد بطلبیم تا خود شهدا در اجرای این پروژه نیز به ما کمک کنند. وی اظهار امیدواری کرد آنچه که شهدای عزیز در وصیتنامه هایشان از ما خواسته‌اند که همان حفظ وحدت است را همه با همدلی و برادری انجام داده و بتوانیم این خیمه را به پایان برسانیم.. وکیلی روند پیشرفت این پروژه را بسیار خوب دانست و افزود: جا دارد بابت این اقدامات از شهرداری اصفهان تشکر کنم. به گزارش ایمنا، پروژه سالن اجتماعات گلستان شهدا با بودجه ۴۷۰ میلیارد ریال در حال اجرا است. میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه تا پایان شهریور ماه، ۳۹ درصد بوده است.
ایمناایمنا3 روز قبل
به گزارش ایمنا، علیرضا تابش، در یادداشتی به مناسبت روز جهانی کودک نوشته است: امروز و در «روز جهانی کودک» در اصفهان آیین سپاس از تلاشگران سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار شد. منطقه «سیلیکون ولی» Silicon Valley به عنوان موفق‏ترین جامعه ‏ی کسب و کار محور، به هیچ رو در هر محیط و جامعه ‏ای قابل الگو برداری نیست. امروز که عازم شهر اصفهان بودم، با خود فکر می‏کردم کدام شهر مثل اصفهان، می‏تواند فضای مناسب جغرافیایی و اجتماعی برای «کسب و کارهای محتوا محور» و «صنعت تصویر برای کودک و نوجوان» را فراهم کند؟ و به نظرم رسید همین نکته را با خوانندگان این یادداشت در میان بگذارم. اتفاقی که می‏تواند اصفهان را به «قطب خلاقیت صنعت تصویر» برای کودکان و نوجوانان تبدیل کند. من از این مناسبت، یعنی روز جهانی کودک، مفتخرم اعلام کنم، بنیاد سینمایی فارابی و دبیرخانه ‏ی جشنواره ‏ی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ایران، این آمادگی را دارد که با رعایت الزامات مشخص، با نهادهای همکار برای تبدیل اصفهان به قطب جدید صنعت تصویر کودک و نوجوان همکاری کند.
ایسناایسنا3 روز قبل
به گزارش ایسنا، محمد رجالی، عضو هیئت‌امنای آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) در نشست خبری اطلاع‌رسانی برنامه اربعین که ظهر امروز (۲۰ مهرماه) در این امامزاده برگزار شد گفت: در روایتی از امام حسن عسگری (ع) پنج علامت برای مؤمن برشمرده شده که شامل بلند گفتن بسم‌الله الرحمن الرحیم در نماز، داشتن خاتم یا انگشتری در دست راست، خواندن ۵۱ رکعت نماز نافله، استفاده از خاک به‌عنوان محل سجده و زیارت اربعین است که چهار علامت اول، حالت عبادی و زیارت اربعین، یک نماد اجتماعی است که ما را به یاد تمدن‌های مختلف در طول اعصار می‌اندازد. وی بابیان اینکه اربعین، حماسه‌ای است که جهان را دربرمی گیرد و روزبه‌روز بر ابعاد آن افزوده می‌شود، تصریح کرد: در زیارت اربعین سه موضوع هدف حماسۀ اربعین، بحث نرم‌افزاری و بحث سخت‌افزاری موردتوجه است. به همین دلیل در کنار همراهی بسیاری از ارگان‌ها ما نیز در این مجموعه فرهنگی سعی کرده‌ایم تا حد ناچیزی وظیفۀ خود را در خصوص رویداد اربعین ایفا کنیم و از سال ۱۳۷۵ که مراسم اربعین در امامزاده جعفر (ع) شروع شد، در طول این ۲۳ سال به‌مرور شاهد استقبال بیش‌ازپیش مردم بوده‌ایم. عضو هیئت‌امنای آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) اعلام کرد: برنامه روز اربعین امسال از ساعت ۶ صبح در امامزاده جعفر (ع) شروع می‌شود و تا غروب آفتاب ادامه دارد. مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اصفهان و حومه افزود: مراسم اربعین در روز شنبه ۲۷ مهرماه برگزار می‌شود که روز تعطیل است.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
وی در ادامه گزارشی در خصوص دیسکوگرافی و روند سیر ضبط آثار استاد تاج اصفهانی به حاضرین ارایه داد. وی افزود: زمانی که استاد تاج آواز می‌خواند خوانندگان دیگری نیز بودند که در سبک‌های دیگری می‌خواندند، اما دلیل محبوبیت و ماندگاری مرحوم تاج رعایت اخلاق و انصاف بوده است. علیرضا میر علی نقی پژوهشگر حوزه موسیقی نیزسخنانی گفت: بسیاری از صفحاتی که از استاد تاج کشف شده و تا پیش از این مفقود بوده است دوره‎ای از آواز ایرانی است که تحول آواز استاد تاج در سال‌های ۱۳۰۰ تا ۱۳۳۲ را نشان می‎دهد. میراث صوتی فاخری که اکنون از استاد تاج داریم بسیار تاثیرگزار است و ماندگاری استاد تاج از نظر رفتار منش و خوی انسانی نمونه است. اصغر شاه‎زیدی خواننده مکتب اصفهان و شاگرد استاد تاج اصفهانی به عنوان آخرین سخنران با حضور در جایگاه با ذکر نکاتی از زندگی استاد تاج اصفهانی گفت:: سبک تاج بی نظیر بود و هر کسی نمی‎توانست حتی از او تقلید کند.
ایسناایسنا3 روز قبل
در نظر نگرفتن اختلاف سطح حوض‌های آب با درختان و ریشه‌هایشان، عامل بروز وضعیت ناگواری است که امروز، چهارباغ به آن دچار است. سهرابی، دراین‌باره تصریح می‌کند: «در برخی از بخش‌های محور میانی به‌ویژه روبروی خیابان شیخ بهایی، بین حوض‌ها و محور پیاده راه، اختلاف سطح ایجادشده و ما نیز نقدهایی به این مسئله داشته‌ایم. قرار بوده آن‌ها جانب رعایت را نگهدارند و کد ارتفاعی را نیز تا حدی اصلاح‌ کرده‌اند. احتمالا به خاطر شیب آب جوی‌ها و مسائلی مثل برگشت نکردن آب، سطح سازه‌های محور میانی را پایین در نظر گرفته‌اند. چندین بار کار تعطیل شده و حتی برای تک درخت‌ها دستورالعمل فرستاده‌ایم، به این معنی که نظارت داریم.
ایمناایمنا3 روز قبل
نکته مهمی که نوروزی در بررسی و جمع‌آوری آثار تاج به آن برخورد کرده بود تغییر فرم خوانندگی استاد تاج پس از سال ١٣١٢ و شهرت گرفتن اودر کشور است. کمپانی «هیز مسترز ویس» گردآورنده آثار استاد تاج اصفهانی است و تعداد هشت صفحه از صدای استاد تاج ضبط کرده است که در این آلبوم بازسازی شده است. اگرچه به گفته این پژوهشگر بسیاری از آثار تاج در سال ١٣٥٧ از بین رفته‌اند. او در وصف شخصیت تاج، از سخاوتمندی‌اش با شاگردان و مخاطبانش توضیح داد: "استاد، لقب کوچکی برای شرح این بزرگوار است؛ استاد تاج در هر محفلی نمی‌خواند. شاه زیدی با تاکید بر توانایی‌های استاد تاج گفت "از قاجار تا امروز کسی به این شکل نخوانده، تاج با آواز خود مشغول بندبازی است.
ایمناایمنا3 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، سیدعباس سجادی، شامگاه گذشته -جمعه ۱۹ مهرماه - در ویژه برنامه رونمایی مجموعه آوازهای منتشر نشده استاد جلال تاج اصفهانی، اظهار کرد: متاسفانه به دلیل نبود آوازخوانان خوب، امروز آواز رونق چندانی ندارد. همت جناب نوید نوروزی، استاد علی اصغر شاهزیدی و خانواده استاد تاج اصفهانی را ستایش می‌کنم که باعث شدند این گنجینه از خانواده تاج اصفهانی و از گوشه موزه‌ها به خانواده بزرگ فرهنگ و هنر بپیوندد و در اختیار عموم قرار گیرد. امیدوارم رونمایی از این آلبوم آغازی باشد تا آن را سر مشق قرار داده و از این به بعد درست بخوانیم. وی افزود: مسلما در حوزه موسیقی مرحوم تاج ستاره است، چه بسا مرحوم تاج برای ما امروزه دانشگاه بزرگی است و من به عنوان یک هنر جوی موسیقی از اینکه این آلبوم از آثار استاد رونمایی شده و در اختیار عموم قرار می‌گیرد بسیار خرسندم. عطریان تاکید کرد: لازم است از خانواده تاج که بی بدیل و سخاوتمندانه این آثار ارزشمند را در اختیار این کشور گذاشتند تا به اثری فاخر در حوزه موسیقی تولید شود، سپاسگزاری کنم.
ایمناایمنا3 روز قبل
وی افزود: در زمانی که استاد تاج آواز می‌خواند خوانندگان دیگری نیز بودند که در سبک‌های دیگری می‌خواندند اما دلیل محبوبیت و ماندگاری مرحوم تاج رعایت اخلاق و انصاف بوده است. "، این نشان می‌دهد نوع فواصل در طول دوران‌ها همواره با تغییراتی همراه بوده است. منصوری با بیان اینکه این صحبت‌ها بی انصافی در مورد هنرمندی همچون تاج است و انتقادها نیز باید سازنده و منصفانه باشد، گفت: امروز به کوشش شهرداری اصفهان و خانواده مرحوم تاج اثری به بازار آمده است که قدرت و توانایی خوانندگی تاج را به ما اثبات می‌کند، از استاد تاج فقط یک اثر در دستگاه همایون در اختیار ما بود، اما امروزه این اثر کاری است که اهالی آواز می‌دانند، کاری کارستان از جوانی‌های مرحوم تاج است. وی اضافه کرد: تاج حتی در ارتباط با تربیت شاگردان نیز سخاوتمند بود، آنچنان که هیچ کدام از شاگردانش به سبک وی نمی‌خوانند و همگی صاحب سبک به خصوص خویش هستند، این نشان از استادی، تاج است. منصوری گفت: در بسیاری از موارد بسیاری از خواننده‌ها که ردیف مرحوم کریمی را نیز استفاده می‌کنند ایشان را خواننده نمی‌دانند، ریشه آوازهای محمود کریمی نیز به اصفهان و نایب اسدالله اصفهانی بر می‌گردد، آنچه که امروز آوازخوان‌های ایرانی استفاده می‌کنند از ردیف مرحوم کریمی است اما صحبت هایی که به دور از انصاف است نیز درباره ایشان عنوان می‌شود و جا دارد که انصاف بیشتری داشته باشیم.
ایسناایسنا3 روز قبل
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه طرح کارت الکترونیک در اصفهان به عنوان یکی از نخستین شهرهای کشور اجرا شد، گفت: با اجرای طرح AVL، سیستم حمل و نقل ارتقا یافته و دغدغه‌هایی که شهروندان در پرداخت دارند به نوعی برطرف خواهد شد. وی در خصوص عملکرد سیستم AVL، اظهار کرد: برنامه ریزی برای پرداخت الکترونیک حمل و نقل عمومی از حدود ۱۰ سال آغاز شد و بحث استفاده از کارت بلیت در اصفهان مطرح و به سمت پرداخت با کارت‌های الکترونیک حرکت کرد. با نصب دستگاه‌ها در داخل اتوبوس تمام رفتار رانندگان رصد می‌شود که موجب افزایش بهره‌وری، ارتقا کیفی، رضایت‌مندی از مدیریت ناوگان عمومی خواهد شد. براساس برنامه زمان بندی، فاز نخست این برنامه ۶ ماهه است که تا پایان امسال عملیاتی خواهد شد. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه سیستم یاد شده در تمام ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس‌ بخش خصوصی و دولتی اصفهان، اجرا می‌شود، ابرازامیدواری کرد: این سیستم را در شهرهای دیگر برای اجرای یکپارچه سیستم حمل ونقل راه اندازی کنیم و همچنین با شرکت‌های اتوبوسرانی‌ متصل به اصفهان که ناوگان آنها وارد اصفهان می‌شود، هماهنگ شویم.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، سید محمد علی صدری‌نیا تهیه‌کننده «مدیرمسئول» در توضیح قسمت جدید برنامه گفت: این قسمت از برنامه «مدیرمسئول» به موضوع ترافیک در سطح کلانشهرهای کشور می‌پردازد. وی ادامه داد: جمالی نژاد که از زمان شهرداری اصفهان و یزد تا کنون هر سه شنبه بدون خودرو و با دوچرخه به محل کار خود می‌رود، در این قسمت از برنامه «مدیرمسئول» هم به دوچرخه سواری در شهر تهران دعوت می‌شود. حضور در نمایشگاه توانایی قومیت‌های کشور و گفتگویی صریح درباره علل حل نشدن معضل ترافیک و زندگی شخصی جمالی نژاد از دیگر بخش‌های این برنامه است. گفتگوی محمد دلاوری با معاون وزیر کشور جمعه ۱۹ مهرماه ساعت ۲۰ از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد. «مدیرمسئول» که به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیدمحمدعلی صدری‌نیا و اجرای محمد دلاوری تولید و پخش می‌شود، در هر قسمت سراغ یکی از مسئولان دستگاه‌های مختلف می‌رود و تلاش می‌کند پای آنان را به چالش‌های جدید و اتفاقات اجتماعی روز باز کند و با آنها در حوزه کاری و عملکردی‌شان بحث و تبادل نظر کند.
ایسناایسنا4 روز قبل
برخی هم منسوبش می‌کنند به کشورهای شرق آسیا اما همین نشان می‌دهد که در همه‌جا طرفدار دارد. نمایش‌های خیمه‌شب‌بازی یا با عروسک‌های دستکشی اجرا می‌شوند و یا با نخ و سیم از بالا به حرکت درمی‌آیند و در خیمه ولوله بر پا می‌کنند. تئاتر خیمه‌شب‌بازی «مبارک در جنگل سیاه» از سوی خانه کودک وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به مناسبت روز جهانی کودک تا ۱۸ مهرماه اجرا شد. در گذشته اجرای خیمه‌شب‌بازی با عروسک‌های دستکشی بوده و این اولین اجرای خیمه‌شب‌بازی با عروسک‌های نخی است. خیمه‌شب‌بازی، خمره بازی، صندوق بازی، کچلک بازی و بقال‌بازی نیز از انواع نمایش‌های آیینی سنتی است.
اصفهان امروزاصفهان امروز4 روز قبل
در صنعت ساختمان نیز نیازها روز به روز افزایش می‌یابد. با اینکه شیوه و مصالح تغییر می‌کنند، اما خود این صنعت ماناست و برای رونق تولید و تداوم مانایی صنعت باید بیش از پیش مورد اعتماد بهره بردان آن صنعت قرار بگیریم. به این معنا که متولیان صنعت باید جایگاه و اعتبار خود را حفظ کرده و ضمن افزایش اعتماد بخشی، شرایط خوبی برای خود و جامعه رقم بزنند. تولید، موتور محرک اقتصاد هر کشوری استهمچنین رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان، گفت: معتقدیم که موتور محرک اقتصاد هر کشوری تولید آن است و این تولید وابسته به کار ساخت و ساز است. صنعت، نمایشگاهی است که تاب آوری اقتصاد در برابر تحریم‌ها را سبب می‌شود.
اصفهان امروزاصفهان امروز5 روز قبل
۱۸ مهر ۱۳۹۸, ۱۲:۰۰ / کد خبر:۷۶۳۵۸ مدیر شرکت نمایشگاه‌های اصفهان گفت: ۱۳۷ شرکت در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی اصفهان حضور دارند. به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، علی یاراحمدیان در حاشیه افتتاح بیست ‌و دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان اصفهان اظهار داشت: بیش از ۱۳۰ شرکت در این نمایشگاه حاضر هستند و توانمندی‌های خود را به نمایش می‌گذارند، این نوید را خواهم داد سال آینده نمایشگاه صنعت ساختمان در محل جدید نمایشگاه‌های استان اصفهان برگزار خواهد شد. مدیر شرکت نمایشگاه‌های اصفهان افزود: صنعت نمایشگاه‌ها می‌تواند تاب‌آوری اقتصادی را برابر تحریم‌ها افزایش دهد، امروز افتخار داریم میزبان مدیران دیگر نمایشگاه‌های کشوری باشیم تا با برگزاری جلسه موانع موجود در خصوص برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی را بررسی و بر طرف کنیم. محسن عسکری، رئیس سازمان نظام مهندسی اصفهان، نیز در این مراسم با بیان این‌که اصفهان در آینده نه چندان دور صاحب یک نمایشگاه استاندار خواهد شد، عنوان کرد: سازمان نظام مهندسی ملزم به شرکت در چنین نمایشگاه‌هایی است و خوشحال هستیم اکنون نیز میزبان شرکت‌های وابسته به صنعت ساختمان هستیم. به گزارش فارس، بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی جامع صنعت ساختمان از ۱۸ مهر ماه لغایت ۲۱ مهر ماه از ساعت ۱۶ الی ۲۲ با حضور ۱۳۷ شرکت داخلی و نمایندگان شرکت‌های خارجی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان برگزار خواهد شد.
ایسناایسنا5 روز قبل
در صنعت ساختمان نیز نیازها روز به روز افزایش می‌یابد. با اینکه شیوه و مصالح تغییر می‌کنند، اما خود این صنعت ماناست و برای رونق تولید و تداوم مانایی صنعت باید بیش از پیش مورد اعتماد بهره بردان آن صنعت قرار بگیریم. به این معنا که متولیان صنعت باید جایگاه و اعتبار خود را حفظ کرده و ضمن افزایش اعتماد بخشی، شرایط خوبی برای خود و جامعه رقم بزنند. تولید، موتور محرک اقتصاد هر کشوری استهمچنین رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان، گفت: معتقدیم که موتور محرک اقتصاد هر کشوری تولید آن است و این تولید وابسته به کار ساخت و ساز است. صنعت، نمایشگاهی است که تاب آوری اقتصاد در برابر تحریم‌ها را سبب می‌شود.
ایمناایمنا5 روز قبل
رئیس شورای شهر اصفهان تصریح کرد: متولیان صنعت ساختمان برای افزایش اعتبار و جایگاه خودشان در این صنعت باید به صورت روز افزون تلاش کنند. بی شک امروز ما به صورت جدی باید مباحث ایمنی در صنعت ساختمان را دنبال کنیم و رونق تولید را در اولویت خود قرار دهیم. نصر اضافه کرد: یکی از صنایعی که می‌تواند امروز در مبحث اشتغال تاثیر گذار باشد، صنعت ساختمان است و اگر رکود در صنعت ساختمان به وجود بیاید تبعات نامناسبی برای مردم در پی خواهد داشت. حدود سه میلیون متر مربع پروانه ساخت برای مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان در سال ۹۷ صادر شده و مردم زیادی به متخصصان حرفه ساخت و ساز اعتماد کرده‌اند. وی ادامه داد: ۶۴ درصد درآمد شهرداری اصفهان تحت تاثیر ساخت و ساز است و بی شک اگر انبوه سازی ساختمان در اصفهان با مشکل مواجه شود، اداره شهر با مشکل روبرو خواهد شد و مدیریت شهری تسهیلات ویژه‌ای برای انبوه سازان در نظر گرفته است.
مهرمهر5 روز قبل
وی افزود: مشارکت مردمی در شهر یکی از مباحث بسیار مهم و اساسی است که در مدیریت، مهندسی، برنامه‌ریزی و تمام امور اجرایی در خارج از ایران رخنه کرده و حتی یک درس دانشگاهی به آن اختصاص یافته است. اما متاسفانه ما در چهل سال گذشته به این موضوع مهم، کمتر اهمیت داده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نباید ناامید شویم و باید همواره این مسیر را ادامه دهیم، گفت: بنده در دوره دکترای خود، حمل و نقل و ترافیک را با کاربری زمین و شهرسازی، محیط زیست و آلودگی هوا عجین کردم. وی با بیان اینکه از این پس هیچ ساخت و سازی بدون درنظر گرفتن ترافیک نباید انجام شود، اظهار داشت: موضوع ترافیک قرار نیست که جلوی ساخت و ساز را بگیرد بلکه ساخت و ساز را نظام مند می‌کند و به موضوعات ترافیکی داخل و خارج آن توجه می‌شود. گفتنی است، همایش «اصفهان؛ تمرکز بر ساختمان، غفلت از شهر» با حضور دکتر صنیع‌زاده مدرس دانشگاه از سوی مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در سالن همایش‌های کتابخانه مرکزی برگزار شد.
مهرمهر5 روز قبل
نوروزی افزود: باید اتوبوس‌ها، مسیرها و همه امکانات شهر اصفهان به گونه‌ای باشد که بتوان به آینده شهر امیدوار بود. وی در مورد بخش دوم سوال شهروند اصفهانی که از فعالیت برخی واحدهای آلاینده گلایه داشت، هم گفت: صنف تعمیر لوازم خانگی در این خیابان مستقر است. نوروزی در مورد درخواست یکی از شهروندان برای نصب مجدد پل عابر پیاده در خیابان آزادگان واقع در منطقه ۱۳ نیز بیان داشت: خیابان آزادگان در طراحی جدید که اخیرا داشته است نیازی به نصب پل عابر پیاده نداشت و بعد از افتتاح خیابان آزادگان نیز شهروندان از این پل استفاده نمی‌کردند. تمام نامگذاری‌ها دارای مصوبه شورای نامگذاری و شورای شهر است و وقتی تمام مراحل قانونی طی و یک نام در فرمانداری تایید شود، اسم یک خیابان تغییر می‌کند. وی ادامه داد: اگر یک طرف مذاکره مشکلی در توافق داشته باشد انجام این کار زمان بر خواهد بود.
مهرمهر5 روز قبل
خانه کودک سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به عنوان میزبان برنامه «چهار قدم کودکی» از مشاوران، متخصصان و کارشناسان حوزه کودک استفاده کرده بود تا با برنامه تغذیه سالم برای کودکان، دیوارنگاره کودکانه و بازی‌های رایانه‌ای خاطره روز جهانی کودک را ماندگار کند. کم‌کم رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر اصفهان هم از راه رسید تا با کودکان اصفهانی «چهار قدم» همراه شود. تدوین راهبردها و سیاست‌های ایجاد شهر دوستدار کودک در اصفهانفریده روشن در حاشیه این برنامه در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: از بیش از یک سال گذشته بحث تبدیل اصفهان به شهر دوستدار کودک مطرح شد و بر اساس جلساتی که با همکاری یونیسف برگزار شد، راهبردها و سیاست‌های ایجاد شهر دوستدار کودک تدوین گردید. وی تأکید کرد: تمام مدیران مناطق پانزده گانه شهر اصفهان موظف شده‌اند پروژه‌هایی متناسب با طرح شهر دوستدار کودک در مناطق تعریف و ایجاد کنند. صالح خشوعی درباره سایر برنامه‌های خانه کودک وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در طول سال افزود: برخی برنامه‌های خانه کودک مانند ویژه‌برنامه‌های روز جهانی کودک، مناسبت‌محور است و برخی برنامه‌ها مانند «انگورک» در حوزه تربیت فرزند و روانشناسی کودک به صورت روتین در این مرکز اجرا می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید