اخبار شهرداری تهران - آخرین و مهم ترین اخبار شهرداری تهران از خبرگزاری‌های ایران | خبری

شهرداری تهران

فارسفارس27 دقیقه قبل
فرماندار تهران گفت: متأسفانه در شهر تهران با کمبود کلانتری مواجه هستیم و به جای ۲۰۰ کلانتری تنها ۸۰ کلانتری در پایتخت فعال است. فرماندار تهران افزود: عمده مشکلات شهر تهران حاشیه‌نشینی و ساختار اداری در شهر تهران است چرا که ۱۹ اداره برای شهر ۸ میلیونی مناسب نیست. وی به موضوع فرسودگی بافت مسکونی اشاره کرد و گفت: نوسازی حمل و نقل عمومی، کمبود پارکینگ طبقاتی و کمبود برق فشار قوی از چالش‌های اصلی شهر تهران است. فرماندار تهران ادامه داد: فروش بی‌ضابطه تراکم و توزیع صنایع آلاینده در حاشیه پایتخت هم از دیگر چالش‌های شهر تهران محسوب می‌شود. فرهادی به کمبود کلانتری‌های شهر تهران اشاره کرد و گفت: باید ۲۰۰ کلانتری در شهر داشته باشیم، ولی تنها ۸۰ کلانتری داریم که باید در این زمینه نیز اقدامات لازم صورت بگیرد.
ایسناایسنا35 دقیقه قبل
فرماندار شمیرانات بر لزوم احداث خط مترو در مسیر غرب به شرق در منطقه یک تهران تاکید کرد. وی افزود: باید نظارت دقیقی توسط فرمانداری بر هزینه کرد شهرداری تهران در منطقه ۱ انجام شود و همچنین موضوع حریم در این منطقه براساس تقسیمات کشوری مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات حل و فصل شود. وی ادامه داد: متاسفانه سرانه‌های خدماتی در محدوده منطقه یک تهران وضعیت مناسبی ندارد و باید نسبت به بهبود آن اقدام کرد. یک دیگر از مشکلات این منطقه نبود پارکینگ‌های عمومی است که باید نسبت به احداث پارکینگ‌های جدید اقدام کنیم. شهریور با اشاره به لزوم ساخت کلانتری در محدوده منطقه یک و مشارکت شهرداری تهران در تامین زمین برای این کار، گفت: نباید از موضوع آسیب‌های اجتماعی در منطقه یک غفلت کنیم قطعا در این حوزه نیازمند ساخت کلانتری جدید هستیم و شهرداری باید برای تملک زمین کلانتری جدید اقدام کند.
مهرمهر55 دقیقه قبل
وی در ادامه با بیان اینکه اصلاح ساختار ادارات شهرستان تهران و تبدیل آنها به اداره کل حداقل تقاضای فرمانداری است گفت: در ۲ سال اخیر با همکاری نمایندگان مجلس، بالغ بر ۴۰ جلسه در خصوص حل مشکلات پایتخت داشتیم که مصوبات ارزنده‌ای را به همراه داشته است. فرهادی افزود: ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار بافت فرسوده در شهرستان تهران وجود دارد و باید برای آن تدبیر کنیم و عمده مشکلاتی که احصا شده، بحث حاشیه‌نشینی و همچنین ساختار اداری شهرستان بوده که نیازمند تبدیل ادارات پایتخت به ادارات کل هستیم. معاون استاندار تهران، خاطرنشان کرد: مشکل کمبود سرانه فضای آموزشی، ورزشی و کمبود کلانتری، مشکل عمده مناطق تهران است که نیاز به رسیدگی دارد. همچنین، در منطقه ۷، مابین مصلی امام (ره) و اتوبان شهید مدرس، بالغ بر ۲۵۰پ لاک فریز شده‌اند که نیاز به آزادسازی دارند. فرماندار ویژه شهرستان تهران، تصریح کرد: در خصوص آزادسازی پادگان جی در منطقه ۹، مکاتباتی با نیروهای مسلح صورت گرفته که در صورت انجام این آزادسازی، بخش قابل توجهی از مشکلات منطقه حل خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
به دنبال اجرای عملیات عمرانی در محدوده پل گیشا، تردد شهروندان از مسیر جنوب به شمال چمران و دوربرگردان جلال آل احمد، مشمول ثبت تخلف از طریق دوربین محدوده‌ی کنترل آلودگی هوا نمی‌شود. اعتمادآنلاین|‌ با آغاز اجرای طرح محدوده کنترل آلودگی هوا از ابتدای تیرماه و به دلیل اجرای عملیات عمرانی در پل گیشا، مسیرهای جایگزین اعلام شده که شامل بزرگراه جلال آل احمد به بزرگراه شهید چمران جنوب-دوربرگردان‌های شمال، ابتدای تونل توحید است، نظر به اینکه عده‌ای از شهروندان قصد ادامه مسیر به سمت کردستان شمال و یا جلال آل احمد غرب را دارند، به اطلاع می‌رساند دوربین ثبت تخلف ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا که در تقاطع خیابان جلال آل احمد و کارگر شمالی نصب شده تنها تردد خودروهایی که قصد ادامه مسیر به جنوب خیابان کارگر یا مسیر مستقیم (کوچه شهید شکرالله) را دارند، ثبت می‌کند. بنا براعلام روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، شهروندانی که قصد ادامه مسیر از رمپ چپ گرد انتهای جلال آل احمد به سمت شمال (امیرآباد و یا کردستان) را دارند دچار مشکل ثبت تخلف ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا نخواهند شد. به دنبال طرح جمع آوری پل گیشا، مسیرهای جایگزین این طرح به شرح زیر است: مسیر فعلی شماره ۱: شرق به غرب بزرگراه شهید گمنام از حد فاصل میدان فاطمی تا خروجی کردستانمسیر جایگزین شماره ۱: بزرگراه کردستان به شمال- بزرگراه شهید حکیم به شرقمسیر فعلی شماره ۲: شرق به غرب بزرگراه شهید گمنام از حد فاصل کردستان تا قبل از خیابان کارگرمسیر جایگزین شماره ۲: خیابان کارگر به شمال- شیخ بهایی به جنوب- حکیم شرقمسیر فعلی شماره ۳: بزرگراه شهید گمنام از حد فاصل کارگر تا خیابان پروانهمسیر جایگزین شماره ۳: خیابان پروانه و کنارگذر ضلع شمال شرقی پل گیشا به بزرگراه شهید چمران شمال- حکیم شرقمسیر فعلی شماره ۴: شمال به جنوب بزرگراه شهید چمران – حکیم شرقمسیر جایگزین شماره ۴: بزرگراه شهید همت به غرب- بزرگراه یادگار امام (ره) به جنوب- حکیم شرقمسیر فعلی شماره ۵: جنوب به شمال بزرگراه شیخ فضل اله تا قبل از پل ستارخانمسیرهای جایگزین شماره ۵: بزرگراه جناح به جنوب، خیابان شهید تیموری به جنوب، بزرگراه یادگار امام (ره) به جنوب و خیابان ستارخان به شرقمسیر فعلی شماره ۶: جنوب به شمال بزرگراه شیخ فضل اله از خیابان ستارخان به بعدمسیر جایگزین شماره ۶: جنوب به شمال شیخ فضل اله- بزرگراه شهید حکیم به شرقمسیر فعلی شماره ۷: غرب به شرق بزرگراه جلال آل احمد تا قبل از پل گیشامسیر جایگزین شماره ۷: بزرگراه جلال آل احمد به بزرگراه شهید چمران جنوب- دوربرگردان‌های شمال به شمال ابتدای تونل توحید است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، کیومرث کلانتری امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران که با حضور شهرداران مناطق ۲۲ گانه شهر تهران برگزار شد با اشاره به اختصاص ۱۵۰۰ هکتار از اراضی شهر پردیس برای اهالی شهرک زیتون اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته که اراضی تعاونی زیتون واقع در پارک سرخه حصار از طریق اراضی واقع در حریم شهر جدید پردیس تأمین شود این مشکل پس از ۳۵ سال برطرف شد. وی همچنین با اشاره به عدم توازن در ایجاد فضای سبز در مناطق ۲۲گانه شهر تهران بیان کرد: ۸۰۰ هکتار در منطقه شرق تهران از اراضی منابع طبیعی در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت اما متأسفانه عدالتی در توزیع سرانه فضای سبز در شهر تهران مشاهده نمی‌شود. رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست استان تهران افزود: با اجرای پروژه‌های فضای سبز به ویژه در مناطق مرکزی می‌توان از میزان آلودگی هوا کاست و به تلطیف هوا کمک کرد. کلانتری در پایان با بیان اینکه بیشترین عوارض آلایندگی در استان تهران از جمله پالایشگاه به حساب شهرداری واریز می‌شود خاطرنشان کرد: این در حالی است که شهرستان‌های استان سهم کمتری از این عوارض دارند. انتهای پیام/ ز
مهرمهر1 ساعت قبل
طاهرخانی در این خصوص اضافه کرد: بهره برداری از این قطار همچنین می‌تواند ضمن بالابردن جذابیت سکونتی در شهر جدید هشتگرد، تأثیر چشمگیری در ایجاد تحولات بازار مسکن در کلانشهر تهران نیز داشته باشد که نکته بسیار مهمی به شمار می‌رود. این مقام مسئول با تأکید براینکه تلاش داریم تا یک سال آینده خط متروی تهران – پرند را به افتتاح برسانیم گفت: پرند با توجه به جمعیت پذیری بالایی که داشته و ظرفیت اسکانی که در آن ایجاد کردیم می‌تواند به بازار مسکن کلانشهر تهران به خصوص در حوزه اقشار متوسط و کم درآمد کمک کند. مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید درخصوص طرح احداث متروی پردیس نیز بیان کرد: اجرای این پروژه در دستور کار سال جاری شهرهای جدید وجود داشته و تلاش است تا عملیت اجرایی آن هرچه سریع‌تر آغاز شود. در حال حاضر توافقات لازم با شهرداری برای اتصال مترو از شهر جدید پردیس به پایانه شرق تهران انجام شده و پروژه در مرحله تهیه اسناد و انتخاب سرمایه گذار قرار دارد. معاون وزیر راه و شهرسازی در این خصوص تأکید کرد: در حال حاضر شرکت عمران شهرهای جدید در مجموع حدود ۱۳۰ کیلومتر پروژه قطار برقی بین شهرهای جدید و شهرهای مادر در دستور کار دارد که هرکدام در مراحل پیشرفت فیزیکی متفاوتی گزارش شده‌اند.
دیجیاتودیجیاتو1 ساعت قبل
در راستای تغییرات جدید طرح ترافیک در وهله اول، بدهی عوارض جدا از جریمه به حساب خودروها منظور شد تا برخلاف گذشته، تخلف ارزان‌تر از رفتار قانونی نباشد. حذف طرح زوج و فرد از اول تیر ماهعمار سعیدیان فر در واکنش به سخنان رئیس پلیس راهور مبنی بر اینکه هنوز طرح ترافیک جدید (حذف زوج و فرد) تائیدیه پلیس راهنمایی و رانندگی را ندارد، گفت: با توجه به زحمات شبانه روزی که همکاران در شهرداری تهران در راستای آماده سازی سخت افزاری و نرم افزاری اجرای طرح کنترل آلودگی هوا انجام داده‌اند، قطعا از شنبه اول تیرماه سال ۱۳۹۸، طرح کنترل آلودگی هوا به جای طرح زوج یا فرد اجرا خواهد شد. گفته می‌شود بلافاصله بعد از تردد افراد در محدوده طرح کنترل آلودگی هوا، پیامکی برای آن‌ها ارسال شده و به شهروندان تا دو ماه فرصت پرداخت عوارض داده می‌شود. اگر ساکن محدوده طرح ترافیک یا طرح کاهش آلودگی هوا هستید، بخوانید. البته ساکنان محدوده دوم کنترل آلودگی هوا یا همان زوج یا فرد سابق دقت داشته باشند که فقط برای عوارض همان محدوده دوم از تخفیف برخوردارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ابراهیم امینی در دیدار با صفا صبوری دیلمیفنی و عمرانی و مدیران ارشد معاونت فنی و عمرانیگفت: اقدامات عمرانی نه تنها به لحاظ کاهشبلکه از جهت بهبود کیفیت هوا و سایرهاینمودی عینی برای شهروندان دارد. وی همچنین اقدامات انجام شده در جهت رفع گلوگاه‌های شبکه جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی و بهبود وضعیت نگهداشت معابر را مثبت ارزیابی کرد. صبوری معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران نیز از تلاش برای تکمیل حدود ۷۰ پروژه فعال عمرانی خبر داد و با بیان آنکه بخش قابل توجهی از این پروژه‌ها تا پایان سال جاری تحویل شهروندان خواهند شد، به تشریح مشخصات فنی برخی از مهمترین پروژه‌های جاری از قبیل زیرگذر کوی نصر، تونل- زیرگذر امتداد خیابان استاد معین و ساماندهی و ارتقای کیفی میدان هفتم تیر پرداخت. در نشست نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با مدیران ارشد معاونت فنی و عمرانی، موارد دیگری از قبیل اقدامات انجام شده در زمینه بهسازی معابر و افزایش ظرفیت کارخانجات آسفالت سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، بهبود عملکرد شبکه جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی نیز ارائه و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران متعاقب برگزاری این نشست، از پروژه‌های احداث زیرگذر کوی نصر، احداث تونل- زیرگذر امتداد خیابان استاد معین و ساماندهی و ارتقای کیفی میدان هفتم تیر بازدید میدانی به عمل آورد و ضمن استماع توضیحات معاون فنی و عمرانی و دست اندرکاران اجرایی پروژه، از نزدیک در جریان آخرین وضعیت اجرایی این طرح‌ها قرار گرفت.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیأت دولت، در جلسه تخصصی کمیسیون خاص امور کلان شهرهای هیأت دولت که به ریاست دبیر این کمیسیون برگزار شد، پیش‌نویس لایحه اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری از سوی وزارت کشور در حوزه تخلفات ساختمانی در حریم و محدوده شهرها به هیأت وزیران ارائه شد. همچنین، مطابق ماده ۱۰۰ قانون شهرداری، مالکان اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن باید قبل از هر اقدام عمرانی یا تفکیک اراضی و شروع ساختمان از شهرداری پروانه اخذ کنند. لذا در این راستا شهرداری تهران، پیشنهاد اولیه لایحه اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری با عنوان «لایحه رسیدگی به تخلفات ساختمانی» را در سال ۱۳۹۶ ارائه کرد که موضوع پس از بررسی در کمیته تخصصی کمیسیون خاص امور کلان‌شهرهای هیأت دولت، جهت بررسی بیشتر به این دستگاه عودت شد. همچنین با توجه به تصریح وزارت کشور در خصوص هماهنگی انجام شده با دستگاه‌های مربوط، متن ارسالی آن وزارت، جایگزین متن پیشنهادی شهرداری تهران شد و مبنای بررسی لایحه قرار گرفت. همچنین کمیته تخصصی کمیسیون مورد اشاره به منظور جلوگیری از اطاله رسیدگی و تشکیک مجدد احتمالی اعضا در مورد وفاق جمیع ذی‌نفعان درخصوص متن لایحه جدید، مسئولیت بررسی و تدوین مشترک متن مورد توافق ذی‌نفعان اصلی را بر عهده گرفت.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
به دنبال اجرای عملیات عمرانی در محدوده پل گیشا، تردد شهروندان از مسیر جنوب به شمال چمران و دوربرگردان جلال آل احمد، مشمول ثبت تخلف از طریق دوربین محدوده‌ی کنترل آلودگی هوا نمی‌شود. به گزارش ایسنا، با آغاز اجرای طرح محدوده کنترل آلودگی هوا از ابتدای تیرماه و به دلیل اجرای عملیات عمرانی در پل گیشا، مسیرهای جایگزین اعلام شده که شامل بزرگراه جلال آل احمد به بزرگراه شهید چمران جنوب-دوربرگردان‌های شمال، ابتدای تونل توحید است، نظر به اینکه عده‌ای از شهروندان قصد ادامه مسیر به سمت کردستان شمال و یا جلال آل احمد غرب را دارند، به اطلاع می‌رساند دوربین ثبت تخلف ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا که در تقاطع خیابان جلال آل احمد و کارگر شمالی نصب شده تنها تردد خودروهایی که قصد ادامه مسیر به جنوب خیابان کارگر یا مسیر مستقیم (کوچه شهید شکرالله) را دارند، ثبت می‌کند. بنا براعلام روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، شهروندانی که قصد ادامه مسیر از رمپ چپ گرد انتهای جلال آل احمد به سمت شمال (امیرآباد و یا کردستان) را دارند دچار مشکل ثبت تخلف ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا نخواهند شد. به دنبال طرح جمع آوری پل گیشا، مسیرهای جایگزین این طرح به شرح زیرمسیر فعلی شماره ۱: شرق به غرب بزرگراه شهید گمنام از حد فاصل میدان فاطمی تا خروجی کردستانمسیر جایگزین شماره ۱: بزرگراه کردستان به شمال- بزرگراه شهید حکیم به شرقمسیر فعلی شماره ۲: شرق به غرب بزرگراه شهید گمنام از حد فاصل کردستان تا قبل از خیابان کارگرمسیر جایگزین شماره ۲: خیابان کارگر به شمال- شیخ بهایی به جنوب- حکیم شرقمسیر فعلی شماره ۳: بزرگراه شهید گمنام از حد فاصل کارگر تا خیابان پروانهمسیر جایگزین شماره ۳: خیابان پروانه و کنارگذر ضلع شمال شرقی پل گیشا به بزرگراه شهید چمران شمال- حکیم شرقمسیر فعلی شماره ۴: شمال به جنوب بزرگراه شهید چمران – حکیم شرقمسیر جایگزین شماره ۴: بزرگراه شهید همت به غرب- بزرگراه یادگار امام (ره) به جنوب- حکیم شرقمسیر فعلی شماره ۵: جنوب به شمال بزرگراه شیخ فضل اله تا قبل از پل ستارخانمسیرهای جایگزین شماره ۵: بزرگراه جناح به جنوب، خیابان شهید تیموری به جنوب، بزرگراه یادگار امام (ره) به جنوب و خیابان ستارخان به شرقمسیر فعلی شماره ۶: جنوب به شمال بزرگراه شیخ فضل اله از خیابان ستارخان به بعدمسیر جایگزین شماره ۶: جنوب به شمال شیخ فضل اله- بزرگراه شهید حکیم به شرقمسیر فعلی شماره ۷: غرب به شرق بزرگراه جلال آل احمد تا قبل از پل گیشامسیر جایگزین شماره ۷: بزرگراه جلال آل احمد به بزرگراه شهید چمران جنوب- دوربرگردان‌های شمال به شمال ابتدای تونل توحید است. انتهای پیام
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
او گفت که ۲۰ روز پیش در اینباره تذکر دادم اما هنوز نسخه‌ای از این قرارداد در اختیارش قرار نگرفته است. متاسفانه بررسی‌ها نشان داد که در ساخت برخی از این جایگاه‌های سوخت، مطالعات ترافیکی به خوبی صورت نگرفته و شرکت احداث‌کننده جایگاه پیاده‌روی موجود در خیابان را برای احداث سازه مورد استفاده قرار داده و تردد شهروندان را با مشکل مواجه کرده است. او ادامه داد: بارها از شرکت درخواست کردیم که مستندات قانونی این واگذاری را برای ما ارسال کنند اما مطالب ارسالی‌شان هنوز کامل نیست اگرچه بهره برداری در برخی مناطق آغاز شده است. مناطق نیز مستندات لازم را در اختیار نداشتند که در اختیار ما قرار بدهند. حبیب‌زاده در پایان گفت: متاسفانه مستندات کافی درباره نحوه، شرایط و پیوست ترافیکی این واگذاری وجود ندارد و ما به این موضوع ایراد گرفتیم.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
ویژگی‌های طبیعی و جغرافیایی و بسترهای موجود همگی فرصت هایی برای توسعه و حفظ حریم پایتخت به خصوص در ارتفاعات شمال شهر به وجود آورده است که متاسفانه جای سرمایه گذاران بخش خصوصی در این عرصه خالی است. سرپرست اداره کل حریم تأکید کرد: هرگونه برنامه ریزی باید طبق اسناد بالادستی صورت بگیرد تا با اولویت دادن منافع شهر و شهروندان بتوانیم گام‌های پایدار برای حفظ عرصه‌های حریم برداریم. نکته مهم این است که، تمام ساخت و سازها باید بر اساس معماری هماهنگ و همخوان با بسترطبیعی صورت بگیرد. با توجه به موضوع طرح توسعه و بازپیرائی پروژه توچال قرار شد مدیریت مجموعه در اسرع وقت طرح را ارائه کند تا براساس ضوابط و پهنه بندی مورد ارزیابی قرار گیرد. در این بازدید همچنین پیشنهاد تبدیل بافت ۸۵ هکتاری موجود در حریم این منطقه، برای ایجاد مجموعه‌ای مشابه باشگاه انقلاب با قابلیت‌های تفریحی و ورزشی داده شد.
مهرمهر1 ساعت قبل
مسیر جایگزین شماره ۱: بزرگراه کردستان به شمال- بزرگراه شهید حکیم به شرق. مسیر فعلی شماره ۲: شرق به غرب بزرگراه شهید گمنام از حد فاصل کردستان تا قبل از خیابان کارگر. مسیرهای جایگزین شماره ۵: بزرگراه جناح به جنوب، خیابان شهید تیموری به جنوب، بزرگراه یادگار امام (ره) به جنوب و خیابان ستارخان به شرق. مسیر جایگزین شماره ۶: جنوب به شمال شیخ فضل اله- بزرگراه شهید حکیم به شرق. مسیر فعلی شماره ۷: غرب به شرق بزرگراه جلال آل احمد تا قبل از پل گیشا: مسیر جایگزین شماره ۷: بزرگراه جلال آل احمد به بزرگراه شهید چمران جنوب- دوربرگردان‌های شمال به شمال ابتدای تونل توحید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، این سازمان با اجرای طرحی جدید موسوم به «آینده سازان ورزش در محلات کم برخوردار» گامی دیگر در راستای تحقق سیاست‌های کلان شهرداری در عرصه‌ی ورزش شهروندی و همگانی بر می‌دارد. بر این اساس، طرح آینده سازان ورزشی با تدوین گام‌های اجرایی همچون تشکیل تیم قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی به منظور حضور در محلات و برگزاری رقابت‌های دوستانه، زمینه‌ی جذب و جلب مشارکت شهروندان در عرصه ورزش را فراهم خواهد کرد. در این طرح همچنین تعامل با دستگاه‌های اجرایی همچون آموزش و پرورش، بهزیستی و … در دستور کار قرار گرفته است. بر این اساس، می‌توان امیدوار بود در آینده‌ای نزدیک و با شکل گیری فصل تازه‌ای در تعاملات میان سازمان ورزش شهرداری تهران و دستگاه‌های اجرایی، شاهد گسترش روزافزون ورزش همگانی در میان اقشار مختلف و نهادینه کردن فرهنگ ورزش شهروندی بین شهروندان پایتخت نشین باشیم. گفتنی است اجرای این طرح از اوایل تیرماه سال جاری در منطقه ۲۰ شهرداری کلید می‌خورد.
موجموج2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی موسسه تصویر شهر، نمایشگاه فروش آثار استادان و پیشکسوتان هنرهای تجسمی با عنوان «خانه خوبان» توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با مشارکت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه تصویر شهر، سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور، خانه سینما و قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل زدگان روز جمعه ۲۴ خردادماه با حضور رییس سازمان فرهنگی هنری شهردای تهران و مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان در گالری پردیس سینمایی ملت افتتاح شد که برنامه چکش زنی و حراج این آثار روز جمعه ۳۱ خردادماه با اجرای بهرام رادان در همین مکان برگزار می‌شود. در این نمایشگاه ۱۲۷ اثر از ۸۴ هنرمند از جمله کامبیز درم‌بخش، فخرالدین فخرالدینی، حسین محجوبی، یدالله کابلی خوانساری، کوروش شیشه‌گران، طاهر شیخ‌الحکمایی، جواد بختیاری، عین‌الدین صادق‌زاده، معصومه مظفری و … به نمایش گذاشته شده که قرار است بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد فروش آثار خود را به آسیب دیدگان سیل اهدا کنند. علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا ۳۱ خرداد به گالری پردیس ملت به نشانی خیابان ولی عصر (عج)، ابتدای بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی، رو به روی بزرگراه کردستان، پردیس سینمایی ملت، طبقه منفی ۲ مراجعه کنند.
فارسفارس2 ساعت قبل
روز گذشته ۱۳ دستگاه اتوبوس ۲ کابین وارد خطوط شد. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، رونمایی از ۱۳ دستگاه اتوبوس دو کابین که از محل درآمد طرح ترافیک خریداری شده بود روز گذشته توسط پیروز حناچی شهردار تهران در بوستان گفت‌وگو انجام شد. اعضای شورای شهر غایبین مراسم رونمایی از ۱۳ دستگاه اتوبوس بودند و برخی اعضای گفتند که شهرداری از آنها دعوت نکرده است. عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه ۱۵۰ دستگاه اتوبوس دو کابینه در حال نوسازی است، گفت: همچنین ۳۵۰ دستگاه اتوبوس تک‌ کابین توسط بخش خصوصی در حال نوسازی است. همچنین برخی از اعضای شورای شهر تهران می‌گویند که شهرداری شبکه حمل‌ونقل عمومی تهران را رها کرده و از شهردار تهران خواستار جسارت بیشتری شدند.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
برگزاری پارالمپیاد در رشته‌های بوچیا، شطرنج، تیراندازی، شنا، بسکتبال با ویلچر، والیبال نشسته، فوتبال روی میز، تنیس روی میزو فوتبال قطع عضو، پیش بینی شده است. رقابت‌های اقشار و گروه‌های خاص برای کودکان کار، افراد مبتلا به‌ام –اس، سندورم داون، فرزندان امید بهزیستی وکم توانان ذهنی برگزار می‌شود. برگزاری پارالمپیاد در رشته‌های دارت و پارتیله و نیز رقابت‌های اقشار و گرو ههای خاص با حضور کودکان کار و افراد سندورم داون، برنامه ریزی شده است. این معاونت همچنین بر پایی ایستگاه‌های فعالیت بدنی گروه‌های خاص شامل سالمندان، معلولین و کودکان را برنامه ریزی کرده است. دوشنبه‌های ورزشی در تابستان سال جاری با حضورمعلولین، همایش ایتگاه‌های تندرستی، مسابقات درون ایستگاهی و کارگاه‌های دانش افزایی مربیان ایستگاه‌های تندرستی از دیگر برنامه‌های تدوین شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
• آتش‌سوزی‌های عمدی محیط زیست؛ از زغال تا سنجابفرمانده یگان محیط زیست کشور ضمن تایید عمدی بودن برخی آتش‌سوزی‌ها در مناطق تحت مدیریت محیط زیست، زغال‌گیری و توسعه اراضی کشاورزی را مهمترین دلیل آتش‌سوزی‌های عمدی دانست و گفت: آتش‌زدن عمدی درختان بلوط با هدف به دام انداختن سنجاب در دست بررسی است. • افزایش حداکثر ۲۹ درصدی شهریه مهد‌های کودکمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از افزایش حداکثر ۲۹ درصدی شهریه مهد‌های کودک خبر داد و گفت: شهریه‌های جدید تا ۱۰ تیر اعمال می‌شوند. به گزارش مهر، حبیب‌الله مسعودی فرید افزود: بر اساس اعلام کارگروه تنظیم بازار، مهد‌های کودک حداکثر تا ۲۹ درصد می‌توانند شهریه خود را افزایش دهند. • آیا «خانه‌های بازی» به مجوز بهزیستی نیاز دارند؟ مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور به خانواده‌ها نسبت به غیرقانونی بودن «خانه‌های بازی» که به نگهداری مستمر کودکان اقدام می‌کنند، هشدار داد. وی با بیان اینکه مردم بعد از مراجعه به این مراکز باید از آن‌ها مجوز سازمان بهزیستی را تقاضا کنند، اظهار کرد: در صورتیکه اتفاقی برای کودکان در این مراکز فاقد مجوز از سازمان بهزیستی بیافتد، به دلیل عدم دریافت مجوز از سازمان، این نهاد بر آن‌ها نظارتی ندارد.
فارسفارس3 ساعت قبل
سرپرست اداره کل حریم شهرداری تهران گفت: حریم شهر تهران با وسعتی حدود ۲ برابر مساحت کل شهر، پتانسیل بالقوه و ارزشمندی دارد که چنانچه خوب مدیریت نشود یا به صورت علمی و اجرائی به آن پرداخته نشود، بحران زا خواهد بود. وی گفت: ویژگی‌های طبیعی و جغرافیایی و بسترهای موجود همگی فرصت هایی برای توسعه و حفظ حریم پایتخت به خصوص در ارتفاعات شمال شهر به وجود آورده است که متاسفانه جای سرمایه گذاران بخش خصوصی در این عرصه خالی است. سرپرست اداره کل حریم تأکید کرد: هرگونه برنامه ریزی باید طبق اسناد بالادستی صورت بگیرد تا با اولویت دادن منافع شهر وشهروندان بتوانیم گام‌های پایدار برای حفظ عرصه‌های حریم برداریم. شکری در ادامه افزود: نکته مهم این است که، تمام ساخت و سازها باید بر اساس معماری هماهنگ و همخوان با بسترطبیعی صورت بگیرد. وی در ادامه گفت: با توجه به موضوع طرح توسعه و بازپیرائی پروژه توچال قرار شد مدیریت مجموعه در اسرع وقت طرح را ارائه کند تا براساس ضوابط و پهنه بندی مورد ارزیابی قرار گیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- «کشند سرخ» در «دریاچه مهارلو»، افتتاح طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان، کاهش شدید آب رودخانه کرخه نور هویزه، تکیه معاون الملک، نشاء کاری در بجنورد و … گزیده تصاویر در تصور روز استبه گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، «کشند سرخ» در «دریاچه مهارلو»، افتتاح طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان، کاهش شدید آب رودخانه کرخه نور هویزه، تکیه معاون الملک، نشاء کاری در بجنورد و … گزیده تصاویر در تصور روز است که در ادامه می‌خوانید. • «کشند سرخ» در «دریاچه مهارلو» دریاچه فصلی مهارلو در جنوب شرق شیراز و در بیست و پنج کیلومتری استان فارس قرار دارد. با روند افزایش خشکی دریاچه، ورود فاضلاب و تبخیر آب؛ سطح این دریاچه به رنگ قرمز در می‌آید و علت آن شوری زیاد آب و رشد جلبک‌های مقاوم به شوری (کشند سرخ) و باکتری‌های هالوفیت است. / فارس• افتتاح طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستانطرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان روز چهارشنبه با حضور مسئولان آموزش و پرورش در یکی از دبستان‌های منطقه ۵ شهرداری تهران برگزار شد. البته سنگ مزار این دو آرامگاه قدمت چندانی ندارد و بر روی آن‌ها عبارت شاه سلطان ابراهیم ادهم و پیغمبر لوت نوشته شده است.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، یک عضو هیئت امنای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به حواشی ایجاد شده پیرامون بودجه این سازمان گفت: در یک سال اخیر شاهد ممیزی مصوبات هیئت امنا توسط زیرمجموعه‌های شهرداری تهران بوده‌ایم و تغییری در این رویه اتفاق نیفتاده است؛ هیئت امنای سازمان فرهنگی هنری آمادگی دارند تا نکات کارشناسی مجموعه شهرداری را بشنوند. عضو هیئت امنای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: متاسفانه در یک سال اخیر شاهد بدعتی در این فرآیند قانونی بودیم و آن ممیزی مصوبات هیئت امنا توسط زیرمجموعه‌های شهرداری تهران است که این اتفاق غیرقانونی و نافی ماهیت هیئت امنا و سازمان فرهنگی هنری است. حجت‌الاسلام رستمی گفت: یکی از مشکلاتی که در این مداخله عجیب اتفاق افتاده، کاهش بودجه این سازمان است، به گونه‌ای که نه تنها بودجه‌ای برای اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری تخصیص داده نشده، بلکه بودجه اختصاص‌یافته کفایت حقوق کارکنان را نمی‌کند. وی افزود: این در حالی است که در آخرین نشست هیئت امنای سازمان فرهنگی هنری، شهردار محترم تهران قول اصلاح این رویه نامتعارف را داد، که به نظر می‌رسد تغییری در این رویه رخ نداده که در نهایت منجر به گلایه رییس سازمان فرهنگی هنری شده است. حجت‌الاسلام مصطفی رستمی در پایان گفت: هیئت امنای سازمان فرهنگی هنری آمادگی دارند تا نکات کارشناسی مجموعه شهرداری را بشنوند، اما اجازه تداخل وظایف و تصمیم‌گیری در حیطه وظایف قانونی هیئت امنای این سازمان را به مجموعه‌های غیردخیل نمی‌دهند.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نیکنام حسینی پور مدیرعامل موسسه خانه کتاب در آستانه برگزاری کمپین ویژه کودکان مناطق سیل زده که به منظور اهدای کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان، نوشت‌افزار و اسباب‌بازی از سوی سازمان هلال احمر و تعدادی از انجمن‌ها و تشکل‌های حوزه کودک و نوجوان برگزار می‌شود، در فراخوانی از اهالی قلم، ناشران، کتابفروشان و فعالان حوزه نشر و کتاب دعوت کرد تا در این کمپین شرکت کنند. متن این فراخوان به این شرح است: با مهر کاری کنیم تا کودکان، نوجوانان و دانش آموزان شهرها و روستاهای سیل زده کشور بتوانند با خواندن کتاب‌های مورد علاقه خود، لحظه‌های فراغت در تابستان را با اتفاق‌های تازه‌ای رقم بزنند و با انگیزه، شور و اشتیاق و بدون نگرانی از نداشتن کتاب، دفتر و مداد، به استقبال ماه مهر، ماه مهربان بروند و دلشان گرم باشد که تا پایان سال هم کنارشان هستیم. موسسه خانه کتاب در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود و برای کاهش رنج و اندوه و تقدیم آرامش و شادی به کودکان و نوجوان مناطق سیل زده، خود را همراه کمپین «با مهر تا مهر» می‌داند. در چنین شرایطی از تمام فعالان حوزه کتاب دعوت می‌کنم، همچنان که در پویش سراسری اهدای کتاب به مناطق سیل‌زده کشور با شعار «با هم کتاب مهربانی را ورق می‌زنیم» ما را همراهی کردند در روزهای سی‌ام و سی‌ویکم خردادماه با حضور در کتاب‌فروشی‌ها و مراکز اعلام شده و خرید کتاب‌های کودکان و نوجوانان و نوشت‌افزار از قبیل مداد رنگی و لوازم نقاشی و اسباب‌بازی‌های مناسب و اهدای آن به هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران مرهمی بر زخم‌های کودکان آسیب دیده از سیل بگذارند. وعده دیدار ما، ۳۰ و ۳۱ خرداد در کتاب‌فروشی‌ها و مراکز اعلام شده سراسر کشور.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، متن این اطلاعیه به شرح زیر است: براساس هماهنگی صورت گرفته توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، انجمن صنایع لبنی ایران، سازمان میادین میوه و تره بار و اتحادیه فروشگاههای زنجیره­ای و در جهت رفاه حال مصرف کنندگان عزیز موضوع عرضه مستقیم سه محصول پر مصرف لبنی (شیر، ماست و پنیر) مطرح و مقرر شد توزیع مستقیم این اقلام در مراکز عرضه مذکور عملیاتی شود. در حال حاضر ۲۵ درصد از قیمت مصرف کننده مندرج بر روی بسته بندی محصولات لبنی را ضرائب سود پخش و خرده فروشی این اقلام تشکیل می‌دهد. بر این اساس و با هدف حمایت از مصرف کنندگان و با هماهنگی‌های بعمل آمده با واحدهای تولیدی، سازمان میادین میوه وتره بار شهرداری تهران و اتحادیه فروشگاههای زنجیره‌ای مقرر شد تا فرآورده‌های لبنی پر مصرف (شیر، ماست و پنیر) به صورت مستقیم و بی واسطه در این مراکز با حداقل ۱۵درصد زیر قیمت مصرف کننده درج شده روی کالا عرضه شود. انتظار می‌رود در این روش، افزایش هزینه‌های تولید که اخیرا در بهای محصولات لبنی لحاظ شده است در حداقل ممکن به مصرف کننده منتقل شده وخانوارها بتوانند اقلام پرمصرف لبنی را با حداقل افزایش قیمت به نسبت قیمت‌های قبلی در این مراکز تهیه کنند. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
سید سعید راد، مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با اعلام تشکیل ستاد عرضه بهداشتی دام در این سازمان به منظور انجام برنامه ریزی‌های لازم برای راه اندازی جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام در روز عرفه و عید سعید قربان گفت: علاوه بر هماهنگی برای تامین دام و نظارت دامپزشکان بر ذبح دام، لازم است طوری برنامه ریزی شود تا شهروندان مراجعه کننده به این جایگاه‌ها، ضمن برخورداری از امکانات لازم و فضای مناسب، کمترین زمان انتظار را داشته باشند. وی حجم ذبح در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام را حائز اهمیت دانست و افزود: هر چه تعداد دام‌هایی که در جایگاه‌های عرضه بهداشتی ذبح می‌شوند بیشتر باشد، اطمینان از بهداشت محیط شهر بیشتر می‌شود و پیش بینی ما این است که امسال در همه حوزه‌ها از جمله میزان ذبح از رشد چشمگیری برخوردار باشیم. وی با بیان اینکه شهروندان درصورت خریداری دام غیر بهداشتی، خود و اعضای خانواده‌شان را در معرض بیماری‌های مهلک قرار می‌دهند، اظهار کرد: برای مقابله با انتشار بیماری‌ها، لازم است به شهروندان به خوبی آگاهی داده شود تا دام مورد نیاز خود را تنها از جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام خریداری کرده و در همان محل ذبح کنند. معاون بهره برداری و بهداشت سازمان مدیریت میادین در پایان خاطرنشان کرد: در طرح عرضه بهداشتی دام، بحث حمایت از فقرا نباید نادیده گرفته شود و با همکاری انجمن‌های خیریه باید امکانات و تسهیلات لازم را برای اهدای دام نذری شهروندان را فراهم کنیم. گفتنی است، در این جلسه که با حضور معاونان و مدیران سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران برگزار گردید، تصمیم گرفته شد شرح وظایف کمیته‌ها برای جلسه بعد آماده و ابلاغ شود.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در آستانه برگزاری پویش ویژه کودکان مناطق سیل‌زده که به منظور اهدای کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان، نوشت‌افزار و اسباب‌بازی از سوی سازمان هلال احمر و تعدادی از انجمن‌ها و تشکل‌های حوزه کودک و نوجوان برگزار می‌شود، نیکنام حسینی‌پور؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب در فراخوانی از اهالی قلم، ناشران، کتابفروشان و فعالان حوزه نشر و کتاب دعوت کرد تا در این پویش شرکت کنند. متن این فراخوان به این شرح است: با مهر کاری کنیم تا کودکان، نوجوانان و دانش آموزان شهرها و روستاهای سیل زده کشور بتوانند با خواندن کتاب‌های مورد علاقه خود، لحظه‌های فراغت در تابستان را با اتفاق‌های تازه‌ای رقم بزنند و با انگیزه، شور و اشتیاق و بدون نگرانی از نداشتن کتاب، دفتر و مداد، به استقبال ماه مهر، ماه مهربان بروند و دلشان گرم باشد که تا پایان سال هم کنارشان هستیم. مؤسسه خانه کتاب در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود و برای کاهش رنج و اندوه و تقدیم آرامش و شادی به کودکان و نوجوان مناطق سیل‌زده، خود را همراه پویش «با مهر تا مهر» می‌داند. در چنین شرایطی از تمام فعالان حوزه کتاب دعوت می‌کنم، همچنان که در پویش سراسری اهدای کتاب به مناطق سیل‌زده کشور با شعار «با هم کتاب مهربانی را ورق می‌زنیم» ما را همراهی کردند در روزهای سی‌ام و سی‌و‌یکم خرداد ماه با حضور در کتاب‌فروشی‌ها و مراکز اعلام شده و خرید کتاب‌های کودکان و نوجوانان و نوشت‌افزار از قبیل مداد رنگی و لوازم نقاشی و اسباب‌بازی‌های مناسب و اهدای آن به هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران مرهمی بر زخم‌های کودکان آسیب دیده از سیل بگذارند. وعدۀ دیدار ما، ۳۰ و ۳۱ خرداد در کتاب‌فروشی‌ها و مراکز اعلام شده سراسر کشورانتهای پیام/
وانانیوزوانانیوز4 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، مهندس صفا صبوری دیلمی در مورد آخرین جزئیات جمع آوری پل گیشا و ایجاد تونل زیر گذر گفت: براساس پیش بینی‌های انجام شده به نظر می‌رسد پروژه ساخت تونل ده تا ۱۱ماه به طول می‌انجامد. وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا هر چه سریعتر نسبت به تکمیل پروژه تونل اقدام کنیم افزود: عملیات جمع آوری پل ۴۵ روز تا دو ماه به طول خواهد انجامید چراکه باید با دقت تیرهای بلند این پل جمع آوری شود تا از لحاط ایمنی دچار مشکل نشویم. صبوری با بیان اینکه از آنجایی که قصد داریم پل را مجددا به محل مذکور برگردانیم باید با دقت بیشتری جمع آوری شود تا دچار آسیب نشود ادامه داد: تلاش داریم تا پایان سال جاری زیرگذر را راه اندازی کرده و بعد از حل مسائل ترافیکی، پل سبز زندگی را نصب کنیم. پل نصر (گیشا) بامداد امروز مسدود شد تا وارد روند جمع آوری شود. معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران با تایید این خبر اعلام کرده که جمع آوری این پل دو ماه طول خواهد کشید.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، این خبرگزاری در نظر دارد با انتشار قیمت انواع کالاها و اجناس مایحتاج مردم در سطح بازار برای مسئولان شفاف‌سازی کرده تا با اقدام به موقع جلوی سوءاستفاده برخی گرانفروشان را بگیرد. براساس گزارش میدانی از بازار و میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران قیمت انواع میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در بازار تهران به شرح زیر است: ردیف نام کالا قیمت (تومان) توضیحات ۱ زردآلو ۱۵۰۰۰ یک کیلوگرم ۲ آلبالو ۱۹۰۰۰ یک کیلوگرم ۳ موز ۱۴۵۰۰ یک کیلوگرم ۴ هلو ۱۰۵۰۰ یک کیلوگرم ۵ گیلاس ۲۲۰۰۰ یک کیلوگرم ۶ کیوی ۹۵۰۰ یک کیلوگرم ۷ آناناس ۲۳۵۰۰ یک کیلوگرم ۸ لیمو ترش ۱۲۰۰۰ یک کیلوگرم ۹ خیار گلخانه‌ای ۸۵۰۰ یک کیلوگرم ۱۰ سیب زمینی ۸۹۰۰ یک کیلوگرم ۱۱ پیاز سفید ۵۴۰۰ یک کیلوگرم ۱۲ گوجه ۵۶۰۰ یک کیلوگرم ۱۳ بادمجان ۶۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۴ هویج ۴۵۰۰ یک کیلوگرم ۱۵ فلفل دلمه‌ای ۱۴۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۶ کاهو ۷۵۰۰ یک کیلوگرم ۱۷ تخم‌مرغ ۱۴۰۰۰ شانه‌ای ۱۸ مرغ ۱۲۵۰۰ یک کیلوگرم ۱۹ ران مرغ ۱۱۳۰۰ یک کیلوگرم ۲۰ قارچ ملارد ۱۴۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۱ گوشت گوساله ۱۳۷۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۲ ماهی قزل‌آلا ۴۶۰۰۰ یک کیلوگرمانتهای پیام/ش

طرح «کنترل آلودگی هوا» با چه جزئیاتی جایگزین زوج و فرد می‌شود؟ [تماشا کنید]

دیجیاتودیجیاتو4 ساعت قبل
شنبه اول تیرماه پرونده ۱۴ ساله طرح «زوج و فرد» بسته می‌شود تا طرح جدید «کنترل آلودگی هوا» جایگزین آن شود. به اعتقاد او همین موفقیت دلیلی‌ست تا شهرداری تهران فاز دوم طرح ساماندهی ترافیک و آلودگی تهران را از اول تیرماه با تغییر در مقررات و البته نام طرح محدوده زوج و فرد به کنترل آلودگی هوا آغاز کند. محدوده طرح تغییری نداشته و مثل قبل از شمال به اتوبان همت از شرق به اتوبان امام علی از جنوب به اتوبان بعثت و از غرب به اتوبان چمران و نواب محدود می‌شود. ضمن آنکه در طرح جدید به ساکنان محدوده توجه بیشتری شده و بابت هزینه طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا به میزان ۵۰ درصد برای آنها تخفیف در نظر گرفته شده است. نکته آخر اینکه زمان اجرای طرح کنترل آلودگی هوا از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹ روزهای کاری در نظر گرفته شده است اما در روزهای پنجشنبه این طرح تا از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳ اجرا می‌شود.
مهرمهر4 ساعت قبل
معاون بهره برداری و بهداشت سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران نیز در اولین جلسه ستاد عرضه بهداشتی دام با تاکید بر لزوم اصلاح و بازبینی برخی فرآیندها در اجرای طرح عرضه بهداشتی دام، خاطرنشان کرد: علاوه بر هماهنگی برای تامین دام و نظارت دامپزشکان بر ذبح دام، لازم است طوری برنامه ریزی شود تا شهروندان مراجعه کننده به این جایگاه‌ها، ضمن برخورداری از امکانات لازم و فضای مناسب، کمترین زمان انتظار را داشته باشند. وی حجم ذبح در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام را حائز اهمیت دانست و افزود: هر چه تعداد دام‌هایی که در جایگاه‌های عرضه بهداشتی ذبح می‌شوند بیشتر باشد، اطمینان از بهداشت محیط شهر بیشتر می‌شود و پیش بینی ما این است که امسال در همه حوزه‌ها از جمله میزان ذبح از رشد چشمگیری برخوردار باشیم. عفتی با اشاره به عدم آگاهی شهروندان از خطر بیماری‌های مشترک دام و انسان، عرضه دام غیر بهداشتی از سوی سودجویان در روزهای عرفه و عید سعید قربان را عامل انتشار این بیماری‌های مشترک دانست و گفت: هر گاه بنا بر دلایلی نظیر مناسبت‌های مذهبی که نیاز شهروندان به دام افزایش می‌یابد، احتمال حضور سودجویان نیز در این حوزه افزایش می‌یابد. وی با بیان اینکه شهروندان درصورت خریداری دام غیر بهداشتی، خود و اعضای خانواده‌شان را در معرض بیماری‌های مهلک قرار می‌دهند، اظهار کرد: برای مقابله با انتشار بیماری‌ها، لازم است به شهروندان به خوبی آگاهی داده شود تا دام مورد نیاز خود را تنها از جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام خریداری کرده و در همان محل ذبح کنند. معاون بهره برداری و بهداشت سازمان مدیریت میادین در پایان خاطرنشان کرد: در طرح عرضه بهداشتی دام، بحث حمایت از فقرا نباید نادیده گرفته شود و با همکاری انجمن‌های خیریه باید امکانات و تسهیلات لازم را برای اهدای دام نذری شهروندان را فراهم کنیم.
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ضمن برشمردن معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران به عنوان یکی از مهم‌ترین حوزه‌های عملکردی مدیریت شهری، از اقدامات این حوزه در جهت توسعه زیرساخت‌های عمرانی تقدیر کرد. به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، دکتر ابراهیم امینی در دیدار با مهندس صفا صبوری دیلمی، معاون فنی و عمرانی و مدیران ارشد این معاونت گفت: اقدامات عمرانی نه تنها به لحاظ کاهش ترافیک بلکه از نظر بهبود کیفیت هوا و سایر شاخص‌های زیست محیطی نمودی عینی برای شهروندان دارد. او همچنین اقدامات انجام شده در جهت رفع گلوگاه‌های شبکه جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی و بهبود وضعیت نگهداشت معابر را مثبت ارزیابی کرد. مهندس صبوری طی سخنانی در این نشست از تلاش برای تکمیل حدود ۷۰ پروژه فعال عمرانی خبر داد گفت: بخش قابل توجهی از این پروژه‌ها تا پایان سال جاری تحویل شهروندان خواهند شد. او به تشریح مشخصات فنی برخی از مهم‌ترین پروژه‌های جاری از قبیل زیرگذر کوی نصر، تونل- زیرگذر امتداد خیابان استاد معین و ساماندهی و ارتقای کیفی میدان هفتم تیر پرداخت.

به انتهای لیست رسیدید