اخبار شهرداری تهران - آخرین و مهم ترین اخبار شهرداری تهران از خبرگزاری‌های ایران | خبری

شهرداری تهران

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، ابوذر ریاضی معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ۲۰ شهرداری تهران در تشریح علل مشکل ترافیکی خیابان ۲۴ متری شهر ری (شهید بیات) گفت: یکی از موضوعاتی که در بحث گره ترافیکی همواره مورد توجه قرار می‌گیرد حجم بار ترافیک وارده به معبر است. ریاضی با اشاره به طرح تعریض خیابان گفت: تجربه ثابت کرده تعریض خیابان برای کاهش بار ترافیکی منطقه موثر نیست. او افزود: ما برای حل مشکل ترافیک معبر ۲۴ متری شهر ری چاره‌ای جز اصلاح شکل استفاده مردم از خیابان نداریم، به گونه‌ای که آن‌ها را از سفر‌های تک سرنشینی منع کنیم و به جای آن حمل و نقل پاک مانند دوچرخه را گسترش دهیم. معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ۲۰ تهران شهرداری در پاسخ به این سوال که چرا برای حل مشکل ترافیکی معبر ۲۴ متری شهر ری پارکینگ عمومی احداث نمی‌شود، گفت: برای احداث پارکینگ عمومی نیاز به مشارکت بخش خصوصی است. ریاضی تصریح کرد: تا زمانی که بخش خصوصی جهت احداث پارکینگ وارد میدان نشود، شهرداری تهران نمی‌تواند به صورت یک جانبه مشکل ترافیکی معبر ۲۴ متری شهر ری را حل کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، محمدحسین پورفاضلی مدیر بخش تجلی اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، وزارت ورزش و جوانان، وزارت دادگستری و وزارت صنعت، معدن و تجارت، از جمله سازمان‌ها و نهادهایی هستند که تاکنون حضورشان در بخش تجلی اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر قطعی شده است. به گفته پورفاضلی، نهادها و تشکل‌های دیگری در حال مذاکره برای پیوستن به بخش تجلی اراده ملی این دوره جشنواره هستند. در روزهای برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، داوران نهادها و سازمان‌ها به تماشای فیلم‌های جشنواره می‌نشینند و بر اساس اهداف و رویکردهای خود، نسبت به انتخاب فیلم‌های برگزیده اقدام خواهند کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، محمدحسین پورفاضلی مدیر بخش تجلی اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، وزارت ورزش و جوانان، وزارت دادگستری و وزارت صنعت، معدن و تجارت، از جمله سازمان‌ها و نهاد‌هایی هستند که تاکنون حضورشان در بخش تجلی اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر قطعی شده است. به گفته پورفاضلی، نهاد‌ها و تشکل‌های دیگری در حال مذاکره برای پیوستن به بخش تجلی اراده ملی این دوره جشنواره هستند. گفتنی است؛ در روز‌های برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، داوران نهاد‌ها و سازمان‌ها به تماشای فیلم‌های جشنواره می‌نشینند و بر اساس اهداف و رویکرد‌های خود، نسبت به انتخاب فیلم‌های برگزیده اقدام خواهند کرد. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
دبیر جشنواره فیلم فجر با تاکید بر حضور همه سینماگران در این رویداد و همراهی با مردم عزادار و سیل‌زدگان سیستان درباره همکاری شهرداری تهران با جشنواره فجر و انتخاب داوران توضیح داد. وی ضمن تاکید دوباره به حضور جمعی سینماگران درباره اسپانسر جشنواره و همراهی شهرداری تهران بیان کرد: همه شهرداری‌های دنیا پشتیبان برنامه‌های فرهنگی و هنری هستند و از آنجا که آقای حناچی هم‌ شخصیتی فرهنگی است، امسال شهرداری تهران حامی اصلی جشنواره خواهد بود. البته بخشی از کمک‌های شهرداری به صورت نقدی و بخشی هم به صورت غیرنقدی است. البته ما برای برگزاری نشست مشکلی نداریم و این بسته‌ به نظر خودشان است. با این حال حتما مراسم خوش آمدگویی و اصطلاحا فرش قرمز برای آنها نیز حتما خواهیم داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از سایپانیوز، طی حکمی سیدفخرالدین حیدری منش از سوی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به عنوان مدیرعامل جدید سایپایدک منصوب شد. حیدری‌منش دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه تهران و دانشجوی دکترای همین رشته از دانشگاه علامه طباطبایی است. در سوابق کاری وی مسئولیت‌هایی چون، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت خدمات عمومی فولاد ایران، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت ملی شیمی کشاورز، عضو هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری نیرو، مشاور معاون رئیس جمهور و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالاو ارز، مدیرکل تشکیلات و آموزش شهرداری تهران، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت بازرگانی و خدمات پس از فروش همگام، عضو هیات مدیره شرکت ایسیکو، عضو هیات مدیره شرکت لیزینگ ایران خودرو و … دیده می‌شود. گفتنی است، سیدجواد سلیمانی همزمان، با صدور حکمی جداگانه، نظام الدین وفا، مدیرعامل سابق سایپایدک را به عنوان مشاور مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا منصوب کرد. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این سه موضوع شامل ماجرای شرکت رساتجارت مبین یا کارگزاری یاس که منجر به پرونده تخلف چندصد‌میلیاردی عیسی شریفی، قائم‌مقام قالیباف شد؛ پرونده واگذاری املاک شهرداری و سه میلیارد بدهی‌های شهرداری تهران است. به همین دلیل شورا تصمیم گرفت موضوع تحقیق‌و‌تفحص درباره بدهی‌ها را به‌طور جدی در دستور کار قرار دهد». علاوه بر این موضوع املاک نجومی جدای از پیگیری‌های دادستانی در شعبه ۱۵ کارکنان دولت در حال پیگیری بوده اما حالا ما مطلع شده‌ایم که بازپرس پرونده مربوط به املاک نجومی را به جریان نینداخته و اصلا به دادگاه نرفته است. او در‌عین‌حال تأکید کرد: «پس از تغییر بازپرس شعبه ۱۵ کارکنان دولت و بخش حقوقی شهرداری تهران در تلاش است تا این پرونده را دوباره به جریان بیندازد و پرونده املاک نجومی و تخلف شهردار اسبق را دنبال کند و مهم‌تر اینکه با این پیگیری‌ها املاک شهرداری را برگرداند». او گفت که «در‌واقع آن شرکت (رساتجارت- یاس) مربوطه به نمایندگی از شهرداری، املاک را می‌گرفته و منابع تأمین می‌کرده یا هولوگرام می‌گرفته و منابع تأمین می‌کرده است.
الفالف1 روز قبل
متروی تهران با فرافکنی، سوء مدیریت و کوتاهی، وجود نواقص فنی در پروژه را کتمان و علل تاخیر در بهره برداری خطوط ۶ و ۷ مترو را توجیه می‌کند. به گزارش «تابناک»؛ مترو تهران دو دهه است در زیر پوست پایتخت با ثبت رکورد جا‌به‌جایی میلیاردی مسافران شهری، همواره با چالش‌های مدیریتی اعم از سیاسی، اقتصادی و فنی رو‌به‌رو بوده است؛ اما اکنون مسیر توسعه راه آهن شهری تهران و حومه به خط‌های ششم و هفتم رسیده و مسائل و مشکلات تامین مالی پروژه این دو خط، از سوی مدیران مترو مطرح شده است. سال گذشته قرار شد ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه مترو منتشر شود که دو بانک صنعت و معدن و آینده، این اوراق را در تیرماه ۹۸ خریداری کردند. هرچند پس از برگزاری جلسات کارشناسی و حقوقی هر دو مرجع رسمی و ناظر پیشنهادها، توصیه‌ها و راهکار‌های قانونی را به شهرداری تهران و شرکت خط‌ آهن شهری ارائه کرده‌اند، ظاهرا مدیرعامل مترو قصد دارد، ضعف‌های اجرایی پروژه را پشت بهانه‌جویی‌های وثیقه‌ای خود پنهان کند. علی امام هنوز گام عملی در این زمینه برنداشته است و همچنان بر نادیده گرفتن قانون، حقوق مردم و سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران بانکی هم اصرار دارد و ارزیابی نمی‌کند که تاخیر و تعویق در این پروژه چه آسیب‌های زیان‌باری به اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی شهروندان تهرانی خواهد زد.
مهرمهر1 روز قبل
اعظم ابراهیمی، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اطلاعات مربوط به اعزام امکانات و تجهیزات به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: پیرو دستور شهردار تهران، معاونت خدمات شهری و محیط زیست در دو بخش سازمان آتش نشانی و سازمان مدیریت پسماند تجهیزات و ماشین آلات فوق را جهت اعزام به استان سیستان و بلوچستان آماده کرده است. وی افزود: در بخش آتش نشانی ۳۵ نفر از پرسنل سازمان آتش نشانی به همراه ۱۴ دستگاه خودروی سبک و سنگین را به محل اعزام کردیم. مدیر روابط عمومی خدمات شهری شهرداری تهران، تصریح کرد: خودروی نورافشان ۱ دستگاه، خودرو جرثقیل ۳ تنی ۲ دستگاه، خودرو AF حریق ۱ دستگاه، خاور حمل تجهیزات ۱ دستگاه، خودروی کاپرا ۲ دستگاه، خودروی پیکاب ۳ دستگاه، خودروی سمند ۴ دستگاه، پمپ واریسکوبا متعلقات مربوطه ۱ دستگاه، پمپ ابارا با متعلقات مربوطه ۱ دستگاه، پمپ فوکس ۵ دستگاه، پمپ کف کش و لجن کش ۴۰ دستگاه و موتور برق ۴ دستگاه از جمله تجهیزاتی است که به سیستان و بلوچستان اعزام کرده‌ایم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- قیمت‌های انواع میوه و محصولات فرنگی در میادین میوه و تره بار به طور متوسط ۴۱ درصد از میانگین قیمت سطح شهر ارزان‌تر است. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، این سازمان تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با کنترل قیمت‌ها در میادین میوه و تره بار به کمک شهروندان آمده و در پر کردن سبد خرید خانوار‌ها و کوچک‌تر نشدن سفره خانواده‌ها، سهم و نقش داشته باشد. بر اساس این گزارش، در حال حاضر شهروندان با پرداخت مبلغ ۹۸ هزار تومان، قادر به خرید ۲۳ کیلوگرم انواع میوه و محصولات فرنگی از جمله سیب، پرتقال، انار، انگور و گلابی و نیز محصولاتی همچون خیار، گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز و سبزیجات از میادین میوه و تره بار هستند. ۲۳ قلم محصولی که با مبلغ ۹۸ هزار تومان می‌توان از میادین میوه و تره بار خریداری کرد، به شرح زیر است. ۱- یک کیلوگرم سیب قرمز ۴۵۰۰ تومان۲- یک کیلوگرم سیب زرد ۵۰۰۰ تومان۳- یک کیلوگرم پرتقال ۳۲۰۰ تومان۴- یک کیلوگرم نارنگی ۴۵۰۰ تومان۵- یک کیلوگرم لیموشیرین ۴۹۵۰ تومان۶- یک کیلوگرم انار ۷۸۰۰ تومان۷- یک کیلوگرم گلابی ۷۹۰۰ تومان۸- یک کیلوگرم انگور ۵۷۰۰ تومان۹- یک کیلوگرم کیوی ۶۲۰۰ تومان۱۰- یک کیلوگرم خیار رویال ۲۵۰۰ تومان۱۱- یک کیلوگرم گوجه فرنگی ۶۶۰۰ تومان۱۲- یک کیلوگرم بادمجان ۳۲۰۰ تومان۱۳- یک کیلوگرم کدوسبز ۳۳۰۰ تومان۱۴- یک کیلوگرم سیب زمینی ۳۳۰۰ تومان۱۵- یک کیلوگرم پیاز زرد ۴۴۵۰ تومان۱۶- یک کیلوگرم لوبیا سبز ۳۹۰۰ تومان۱۷- یک کیلوگرم سبزی‌های برگی ۳۵۰۰ تومان۱۸- یک کیلوگرم فلفل دلمه ۳۳۰۰ تومان۱۹- یک کیلوگرم کاهو رسمی ۳۸۰۰ تومان۲۰- یک کیلوگرم کدو حلوایی ۲۲۰۰ تومان۲۱- یک کیلوگرم لوبیا سبز ۳۹۰۰ تومان۲۲- یک کلوگرم نارنج ۲۲۰۰ تومان۲۳- یک کیلوگرم هویج ۲۱۰۰ تومانانتهای پیام/
ایسناایسنا1 روز قبل
دبیر جشنواره فیلم فجر با تاکید بر حضور همه سینماگران در این رویداد و همراهی با مردم عزادار و سیل‌زدگان سیستان درباره همکاری شهرداری تهران با جشنواره فجر و انتخاب داوران توضیح داد. وی ضمن تاکید دوباره به حضور جمعی سینماگران درباره اسپانسر جشنواره و همراهی شهرداری تهران بیان کرد: همه شهرداری‌های دنیا پشتیبان برنامه‌های فرهنگی و هنری هستند و از آنجا که آقای حناچی هم‌ شخصیتی فرهنگی است، امسال شهرداری تهران حامی اصلی جشنواره خواهد بود. البته بخشی از کمک‌های شهرداری به صورت نقدی و بخشی هم به صورت غیرنقدی است. البته ما برای برگزاری نشست مشکلی نداریم و این بسته‌ به نظر خودشان است. با این حال حتما مراسم خوش آمدگویی و اصطلاحا فرش قرمز برای آنها نیز حتما خواهیم داشت.
ایلناایلنا1 روز قبل
روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران قیمت ۲۳ قلم محصولی که با مبلغ ۹۸ هزار تومان می‌توان از میادین میوه و تره بار خریداری کرد را اعلام کرد. به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، شهروندان با پرداخت مبلغ ۹۸ هزار تومان، قادر به خرید ۲۳ کیلوگرم انواع میوه و محصولات فرنگی از جمله سیب، پرتقال، انار، انگور و گلابی و نیز محصولاتی همچون خیار، گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز و سبزیجات از میادین میوه و تره بار هستند. ۲۳ قلم محصولی که با مبلغ ۹۸ هزار تومان می‌توان از میادین میوه و تره بار خریداری کرد، به شرح زیر است. ۱- یک کیلوگرم سیب قرمز ۴۵۰۰ تومان۲- یک کیلوگرم سیب زرد ۵۰۰۰ تومان۳- یک کیلوگرم پرتقال ۳۲۰۰ تومان۴- یک کیلوگرم نارنگی ۴۵۰۰ تومان۵- یک کیلوگرم لیموشیرین ۴۹۵۰ تومان۶- یک کیلوگرم انار ۷۸۰۰ تومان۷- یک کیلوگرم گلابی ۷۹۰۰ تومان۸- یک کیلوگرم انگور ۵۷۰۰ تومان۹- یک کیلوگرم کیوی ۶۲۰۰ تومان۱۰- یک کیلوگرم خیار رویال ۲۵۰۰ تومان۱۱- یک کیلوگرم گوجه فرنگی ۶۶۰۰ تومان۱۲- یک کیلوگرم بادمجان ۳۲۰۰ تومان۱۳- یک کیلوگرم کدوسبز ۳۳۰۰ تومان۱۴- یک کیلوگرم سیب زمینی ۳۳۰۰ تومان۱۵- یک کیلوگرم پیاز زرد ۴۴۵۰ تومان۱۶- یک کیلوگرم لوبیا سبز ۳۹۰۰ تومان۱۷- یک کیلوگرم سبزی‌های برگی ۳۵۰۰ تومان۱۸- یک کیلوگرم فلفل دلمه ۳۳۰۰ تومان۱۹- یک کیلوگرم کاهو رسمی ۳۸۰۰ تومان۲۰- یک کیلوگرم کدو حلوایی ۲۲۰۰ تومان۲۱- یک کیلوگرم لوبیا سبز ۳۹۰۰ تومان۲۲- یک کلوگرم نارنج ۲۲۰۰ تومان۲۳- یک کیلوگرم هویج ۲۱۰۰ تومان
مهرمهر1 روز قبل
ابراهیم داروغه زاده دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره کمک ۸ میلیاردی شهرداری تهران برای برگزاری این جشنواره گفت: شهرداری تهران مثل همه شهرداری‌های دنیا مهمترین جایی است که از فعالیت‌های فرهنگی هنری شهر حمایت می‌کند. در سال‌های گذشته هم سابقه داشته که شهرداری تهران از جشنواره‌ها حمایت کرده است. دکتر حناچی هم خودشان اهل فرهنگ و هنر هستند و این را وظیفه خودشان می‌دانند، ضمن اینکه در شهرداری معاونتی وجود دارد که بودجه فرهنگی را صرف فعالیت‌های فرهنگی می‌کند و یکی از مهمترین فعالیت‌های فرهنگی هم جشنواره فیلم فجر است. داروغه زاده یادآور شد: شهرداری قرار شده بخشی از هزینه‌های جشنواره را پوشش دهد و امکانات شهری را هم در اختیار جشنواره قرار بدهد، بنابراین این رقمی که می‌گویید همه‌اش به صورت نقدی نیست البته هنوز قرارداد نهایی نشده است. دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر درباره اینکه شهردار تهران ۲ فیلم در جشنواره دارد، اظهار کرد: فکر نمی‌کنم کسی به خاطر یک فیلم مستند این همه کمک کند آن هم فیلم مستندی که در جشن خانه سینما اول شده است و با آن هدف از جشنواره حمایت کند.
تابناکتابناک1 روز قبل
متروی تهران با فرافکنی، سوء مدیریت و کوتاهی، وجود نواقص فنی در پروژه را کتمان و علل تاخیر در بهره برداری خطوط ۶ و ۷ مترو را توجیه می‌کند. به گزارش «تابناک»، مترو تهران دو دهه است که در زیر پوست پایتخت با ثبت رکورد جا‌به‌جایی میلیارد نفری مسافران شهری، همواره با چالش‌های مدیریتی اعم از سیاسی، اقتصادی و فنی رو‌به‌رو بوده است، اما اکنون مسیر توسعه راه آهن شهری تهران و حومه به خط‌های ششم و هفتم رسیده و مسائل و مشکلات تامین مالی پروژه این دو خط، از سوی مدیران مترو مطرح شده است. سال گذشته قرار شد ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه مترو منتشر شود که دو بانک صنعت و معدن و آینده، این اوراق را در تیرماه ۹۸ خریداری کرده‌اند. اگر چه پس از برگزاری جلسات کارشناسی و حقوقی هر دو مرجع رسمی و ناظر پیشنهادات، توصیه‌ها و راهکار‌های قانونی را به شهرداری تهران و شرکت خط‌آهن شهری ارائه کرده‌اند، اما ظاهرا مدیرعامل مترو قصد دارد ضعف‌های اجرایی پروژه را پشت بهانه‌جویی‌های وثیقه‌ای خود پنهان کند. علی امام هنوز گام عملی در این زمینه برنداشته است و همچنان بر نادیده گرفتن قانون، حقوق مردم و سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران بانکی هم اصرار دارد و ارزیابی نمی‌کند که تاخیر و تعویق در این پروژه چه آسیب‌های زیان‌باری به اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی شهروندان تهرانی خواهد زد.
فارسفارس1 روز قبل
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از اعزام دهها دستگاه تجهیزات و امکانات خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان پیرو دستور شهردار تهران خبر داد. وی افزود: ۳۵ نفر از پرسنل سازمان آتش‌نشانی به همراه ۱۴ دستگاه خودروی سبک و سنگین و تجهیزات مورد نیاز به این استان اعزام شدند. یزدانی گفت: یک دستگاه خودروی نورافشان، دو دستگاه خودروی جرثقیل ۳ تن، یک دستگاه خودروی AF حریق، یک دستگاه خاور حمل تجهیزات، ‌ ۲ دستگاه خودروی کاپرا، ۳ دستگاه خودروی پیکاپ و ۴ دستگاه خودروی سمند مدیریتی لیست خودروهای ارسالی به این استان بوده است. معاون خدمات شهری شهرداری تهران تصریح کرد: همچنین یک دستگاه پمپ واریسکوبا به همراه متعلقات، یک دستگاه پمپ آبارا به همراه متعلقات، ۵ دستگاه پمپ فوکس، ۴۰ دستگاه پمپ کف‌کش و لجن‌کش و ۴ دستگاه موتور برق هم اقلام مربوط به تخلیه آب از منازل به سیل‌زدگان بوده است. این در حالی است که اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه روز سه‌شنبه خود مصوبه‌ای را با قید دوفوریت برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان به تصویب رساندند که بر اساس آن مصوبه شهردار تهران اجازه کمک‌‌رسانی و استفاده از منابع شهر تهران در استان سیستان و بلوچستان را پیدا کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
شرکت بیمه آسیا، نمازگزاران نماز جمعه تهران را که فردا (جمعه بیست و هفتم دی) به امامت رهبر معظم انقلاب برگزار خواهد شد، تحت پوشش بیمه قرار داد. به گزارش به گزارش خبرگزاری صداو سیما از روابط عمومی بیمه آسیا، شرکت بیمه آسیا، نمازگزاران نماز جمعه تهران را که فردا (جمعه بیست و هفتم دی) به امامت رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای برگزار خواهد شد، تحت پوشش بیمه قرار داد. در پی هماهنگی میان مدیریت بیمه‌های عمر و حوادث بیمه آسیا و شهرداری تهران، نمازگزاران نماز جمعه این هفته تهران که به امامت مقام معظم رهبری در مصلای امام خمینی برگزار می‌شود، تحت پوشش بیمه حوادث گروهی قرار گرفتند؛ بنابراین گزارش، نمازگزاران نماز جمعه تهران در زمان برگزاری فریضه نماز و در محوطه عمومی مصلا، تحت پوشش بیمه حوادث گروهی هستند.
ایسناایسنا2 روز قبل
برگزاری جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا همزمان با هفته هوای پاک روز شنبه (۲۷ دی ماه) برگزار می‌شود. فردا (۲۷ دی ماه) مسابقه تیراندازی محیط بانان و مراسم امضای تفاهمنامه یگان حفاظت سازمان محیط زیست با فدراسیون تیراندازی با حضور سرهنگ جمشید محبت خانی - رئیس یگان حفاظت محیط زیست- برگزار می‌شود. شنبه (۲۸ دی ماه) که با نام مسئولان و هوای پاک نامگذاری شده است نشست کارگروه کاهش آلودگی هوا با حضور گروه‌های اجتماعی و اساتید با حضور انوشیروان محسنی بندپی - استاندار تهران - در استانداری تهران برگزار خواهد شد. یکشنبه (۲۹ دی ماه) جشنواره دانش آموزی در یکی از مدارس منطقه ۱ با هدف فرهنگسازی در زمینه هوای پاک برگزار می‌شود و زنگ هوای پاک به صدا در می‌آید. دوشنبه (۳۰ دی ماه) به مدیریت منابع آلودگی و هوای پاک اختصاص دارد و سیستم آنلاین سه مجموعه نفتی در شهرستان ری افتتاح می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
بخاطر اصرار دوستان به ردصلاحیتم اعتراض می‌کنمعلی مطهری یکی از نمایندگانی که نامش در زمره رد صلاحیت شده‌ها به چشم می‌خورد، درباره این رد صلاحیت به خبرآنلاین گفت: «من به استناد بند ۲ ماده ۲۸ قانون اساسی رد صلاحیت شدم. او درپاسخ به این سوال که آیا قرار است به این رد صلاحیت اعتراض کند یا خیر گفت: فعلا ترجیح می‌دهم سکوت کنم. می گویند التزام عملی به اسلام ندارمسید حسین نقوی حسینی، نماینده اصولگرای مجلس نیز درباره ردصلاحیتش به خبرآنلاین گفت: به دلیل عدم التزام عملی به اسلام رد صلاحیت شده‌ام اما هنوز مستنداتی به من ارائه نشده‌ است. رد صلاحیت برای پروژه ساختمانی مجلسمحسن کوهکن دیگر نماینده اصولگرایی است که براساس بند ۱ ماده ۲۸ یعنی عدم التزام به اسلام ردصلاحیت شده است. ولی بهتر بود که قبل از رد صلاحیت توضیحاتی می‌خواستند.
ایلناایلنا2 روز قبل
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از تغییر مراحل بررسی و شناسایی منشا بوی نامطبوع در تهران خبر داد. او در پاسخ به این سوال که آیا دستگاه پایش بو خریداری شد؟ اظهار داشت: دو دستگاه پایش بو توسط شهرداری خریداری شد و از روز گذشته در اختیار ما قرار گرفت و اندازه‌گیری و پایش انتشار بو با این دستگاه‌ها آغاز شد. انصاری ادامه داد: اندازه‌گیری با دستگاه پایش بو در منطقه ۶ نشان داد که میزان ‌گوگرد (H۲S) در این منطقه بالا بوده است، اما باید برای بررسی دقیق‌تر باز هم اندازه‌گیری انجام شود. نواحی ثبت گزارش بوی نامطبوع در تاریخ ۱۰ دی ماهنواحی ثبت گزارش بوی نامطبوع در تاریخ ۲۳ دی ماهاو تاکید کرد: با این دستگاه می‌توانیم با اطمینان بیشتر درباره نوع گازهایی که در این بو دخالت دارند حرف بزنیم و تاکنون احتمال گوگردی بودن منشا بیشتر است، ‌ اما نیازمند بررسی‌ها و مستندات بیشتری است. او درباره اینکه آیا از دستگاه پایش بو تنها در روزهای انتشار بوی نامطبوع استفاده می‌شود؟ اظهار داشت: درحال حاضر در مسیرهای احتمالی قبلی از جمله مسیر فرودگاه بین المللی امام و دیگر مسیرها استفاده می‌شود.
مهرمهر2 روز قبل
گزارش «یک‌هفته با کتاب» این‌هفته خبر خارجی و بین‌المللی ندارد اما ۳ خبر پایانی آن درباره فعالیت‌های ایران برای گسترش زبان فارسی در دیگر کشورهاست. معرفی بخش دیگری از نامزدهای جایزه کتاب‌سالاین‌هفته هم مانند هفته‌های گذشته، نامزدهای جایزه کتاب‌سال در ۳ خبر مستقل توسط دبیرخانه این‌رویداد معرفی شدند. معرفی نامزدهای گمانه‌زن جایزه نوفهدبیرخانه دومین دوره جایزه ادبی نوفه هم اسامی نامزدهای نهایی بخش «رمان گمانه‌زن» این‌رویداد را معرفی کرد. تعویق اختتامیه جایزه مهرگاندبیرخانه جایزه ادبی مهرگان این‌هفته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد مراسم پایانی این جایزه ادبی به تعویق افتاده است. این‌دوره، صدمین دوره آموزش زبان فارسی در دمشق محسوب می‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
عصر کرد - ابراهیم داروغه‌زاده عنوان کرد که امسال جشن افتتاحیه جشنواره فیلم فجر برگزار نمی‌شود و به جای آن، سینماگران ایرانی در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان مشارکت می‌کنندجشنواره سی‌ و هشتم فیلم فجر «افتتاحیه» نداردابراهیم داروغه‌زاده، دبیر جشنواره فجر ۳۸ در احترام و گرامیداشت یاد و نام شهدای حوادث اخیر، از مصوبه شورای سیاست‌گذاری این رویداد خبر داد و اعلام کرد: امسال با توجه به فضای عمومی جامعه و همدردی با خانواده‌های داغ‌دار حوادث تلخ اخیر، جشن برنامه افتتاحیه فیلم فجر برگزار نمی‌شود. وی گفت که مقرر شده است تا به پیشنهاد اهالی سینما در یکی دو روز قبل از آغاز نمایش آثار، به همراه هنرمندان و با حمایت شهرداری تهران که امسال حامی اصلی جشنواره فیلم فجر است برای کمک و التیام‌بخشی به آسیب‌دیدگان مناطق سیل‌زده سفری به استان سیستان و بلوچستان انجام شود. داروغه‌زاده گفت: سینماگران ایرانی مثل همیشه و در راستای مسئولیت اجتماعی خود، در این حرکت انسان‌دوستانه مشارکت خواهند داشت. سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از دوازدهم تا بیست و دوم بهمن ماه ۹۸ برگزار خواهد شد. بیشتر بدانید: حمله به امیر جعفری، درمیشیان و جعفر پناهی و …بیشتر بدانید: واکنش ژوله، معتمدآریا و سعید روستایی به تحریم جشنواره فجر + عکسبیشتر بدانید: از پیمان قاسمخانی و کیوان ساکت تا هنرمندان مشهدی: انصراف از جشنواره فجر + عکسبیشتر بدانید: ماجرای تحریم اعتراضی مسعود کیمیایی و مخالفت تهیه کننده + عکسمنبع: mehrnews. com
همشهریهمشهری2 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، علی امام در خصوص آخرین وضعیت ورود واگن‌های جدید به متروی تهران گفت: ما تقریبا هر روز پیگیر تحقق قرار داد ۶۳۰ واگن متری هستیم اما تحقق این قرار داد به دلیل دو مشکلی که وجود داشت به کندی پیش می‌رود. به گفته امام کارفرما در این موضوع شهرداری تهران نیست بلکه سازمان شهرداری‌هاست و این موضوع باید ازسوی آنها تسریع شود. مدیرعامل مترو اضافه کرد: قرار بود بانک عامل، یکی از بانک‌های خصوصی متعلق به کلانشهرها باشد که این بانک در لیست «ساینا شور» چین نیست و برای همین بانک دیگری برای این موضوع انتخاب شد. بعد از پیگیری‌های بسیار بانک جدید عاملیت کار را پذیرفته است اما این موضوع هم به کندی پیش می‌رود. امام در خصوص پرداخت سهم مترو از بودجه کشوری نیز توضیح داد: از ۵۵ میلیارد تومانی که در بودجه سال ۹۸ کشور برای توسعه مترو پیش‌بینی شده بود، ۱۷ میلیارد تومان پرداخت شده و در لایحه بودجه ۹۹ کشور هم برای متروی تهران ۵۳٫۴ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که سهم اندک مترو کمتر از سال گذشته شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
زهرا نژادبهرام عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در خصوص زمان ارسال لایحه برنامه عملیاتی تحقق زیست شبانه به صحن شورای شهر تهران، گفت: طبق پیگیری‌های انجام شده هفته آینده این لایحه به شورا می‌رسد. وی با بیان اینکه طبق پیگیری‌های انجام شده گویا لایحه آماده شده و در اختیار شهردار برای ارسال به شورا قرار داده شده است، افزود: پس از دریافت لایحه در خصوص جزییات آن اظهارنظر می‌کنیم. بیشتر بخوانید: جهشی در تعداد مسافران مترو نداشته ایمگفتنی است؛ طرح «الزام شهرداری تهران به برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم برای بسترسازی تحقق زیست شبانه در چشم انداز ۱۴۰۴» مورخ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ در صحن شورا مصوب گردیده و طبق ماده واحده مصوبه مذکور، مقرر شد شهرداری تهران لایحه برنامه عملیاتی برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم برای بسترسازی تحقق زیست شبانه در چشم انداز ۱۴۰۲» را ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این مصوبه به شورای اسلامی شهر تهران ارسال کند. انتهای پیام/
مهرمهر2 روز قبل
حامد مظاهریان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۹ شهر تهران آماده تقدیم به شورای شهر تهران است، گفت: این لایحه پس از تصویب متمم بودجه به شورا ارائه خواهد شد زیرا متمم بودجه در اعداد و برنامه‌های سال آینده تأثیر می‌گذارد. به گفته معاون شهردار، موضوع ارائه بودجه سال آینده شورا پس از تصویب متمم بودجه به هیأت رئیسه شورای شهر تهران نیز اعلام شده است. وی در خصوص سقف بودجه سال آینده شهر تهران گفت: لایحه تهیه شده برای بودجه سال آینده شهر تهران حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان است که با توجه به برنامه مصوب سوم توسعه و پیش بینی افزایش درآمدها واقع بینانه به نظر می‌آید. ارائه لایحه متمم بودجه بستگی به متغیرهای اقتصادی دارد. به گزارش مهر، لایحه متمم بودجه سال ۹۸ با رقم حدود ۵ هزار و ۶۰۰ میلیون تومان اوایل دی ماه به شورای شهر تهران ارسال شده است.
ایسناایسنا2 روز قبل
شهردار منطقه ۱۲ از نصب اولین دستگاه تغذیه پرندگان با استفاده از مواد بازیافتی خبر داد. علی محمد سعادتی در گفت‌وگو با ایسنا، ‌ در مورد نصب اولین دستگاه تغذیه پرندگان با استفاده از مواد بازیافتی در محدوده بازار تهران گفت: اولین دستگاه تغذیه پرندگان با استفاده از مواد بازیافتی به منظور فرهنگ‌سازی و آموزش تفکیک پسماند به شهروندان و کمک به تغذیه پرندگان در منطقه ۱۲ نصب شد. شهردار منطقه ۱۲ با بیان اینکه دستگاه تغذیه گربه پیش از این در سطح شهر تهران نصب شده (خیابان ۳۰تیر) اما برای اولین بار دستگاه تغذیه پرندگان در منطقه بازار در محدوده بازار مروی نصب شده است، گفت: این دستگاه با انرژی خورشیدی کار می‌کند و گنجایش ۲۴۰ لیتری دارد و شهروندان می‌توانند با انداختن زباله‌های پلاستیکی و بازیافتی خود در این دستگاه، ارزن و گندم که غذای پرندگان است را دریافت کنند. سعادتی با تاکید بر اینکه این طرح به صورت پایلوت در خیابان ناصر خسرو اجرا شده و در صورت استقبال شهروندان، دستگاههای دیگر در نقاط مختلف منطقه نصب خواهد شد، اظهار کرد: این اقدام علاوه بر اینکه موجب توجه مردم به امر پسماند می‌شود موجب ارتقاء سطح دانش و فرهنگ حفاظت از محیط زیست و کمک به تغذیه پرندگان با آلودگی کم‌تر و جلوگیری از انتقال بیماری، نیز می‌شود. انتهای پیام
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: احتمالا انتشار گوگرد علت بوی نامطبوع منتشر شده در مناطق ۶ و ۷ است. انصاری در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: عصر امروز به دنبال تماس‌های مردمی با سامانه‌های شهرداری، برای انتشار بوی نامطبوع در مناطق ۶ و ۷ تیم‌های کارشناسی در محله‌های اعلامی حضور پیدا کردند. مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران افزود: تیم‌ها با دستگاه‌های پایش گازها وضعیت علت و منشا بوی نامطبوع را بررسی می‌کنند که احتمالا این بو از گوگرد است. وی ادامه داد: علت منشا قطعی بوی نامطبوع بعد از بررسی‌های دقیق کارشناسان اعلام می‌شود. محسنی بندپی در همان روز ۲۶ آذر یک گزارش اولیه از منشا بوی نامطبوع پایتخت ارایه کرد و در آن گفت که ۲۷ عامل، منشا بوی نامطبوع تهران هستند که یک کارگروه ملی در حال بررسی این مساله است و تا ۱۰ روز آینده گزارش خود را ارائه خواهد داد.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه عنوان شده که شهرداری تهران رقم ۸ میلیارد تومان را برای برگزاری جشنواره فیلم فجر پیش‌بینی کرده است، گفت: شهرداری اجازه‌ای برای اسپانسر شدن جشنواره فیلم فجر ندارد. به گزارش سینماپرس، ناهید خداکرمی در واکنش به اختصاص بودجه ۸ میلیارد تومانی شهرداری تهران برای به عنوان اسپانسر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به تسنیم اظهار کرد: شهرداری تهران مجوزی برای این کار ندارد و اجازه ندارد در این زمینه ورود کند. وی افزود: شهرداری تهران باید بر اساس مصوبات شورای شهر تهران اقدام کند لذا از آقای حناچی شهردار تهران انتظار می‌رود در این مسیر حرکت کند و شهرداری تهران حق ندارد ریالی بابت جشنواره هزینه کند. خداکرمی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران باید بر اساس قوانین و مقررات عمل کند، گفت: در صورتی که شهرداری تهران از تصمیم خود کوتاه نیاید و اصرار بر هزینه کرد در جشنواره داشته باشد در جلسه آینده به شهردار تهران تذکر خواهیم داد.
ایسناایسنا2 روز قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از اعزام آتش نشانان تهرانی به سیستان و بلوچستان خبر داد. سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تیم امدادرسانی سازمان آتش نشانی تهران متشکل از ۳۵ نفر از آتش نشانان و نجاتگران این سازمان پیرو دستور شهردار تهران ظهر امروز عازم مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان شدند. وی ادامه داد: آتش نشانان تهران به همراه ۱۴ دستگاه انواع خودروی سبک و سنگین آتش نشانی و دیگر تجهیزات شامل پمپ‌های کف کش، لوله‌های آبرسانی، پمپ‌های قوی آبکشی، موتورهای برق، چادر، پتو، وسایل حرارتی و روشنایی اعزام شدند و با حضور در محل ضمن هماهنگی با امدادرسانان محلی کار خود را آغاز می‌کنند. سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به هشدار هایی که درباره تهدید گاندو یا همان تمساح پوزه کوتاه برای مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان گفت: آتش نشانان در شهر تهران هم اگر موردی در خصوص حضور حیوانات غیر اهلی وجود داشته باشد که تهدیدی برای جان افراد محسوب شود اقدامات لازم را انجام می‌دهد. طبیعتا اگر با همچین موضوعی برخورد شود و نیاز باشد که آتش نشانی اقدامی انجام دهد، برای مثال این حیوانات در محل زندگی کسی رفته باشند نیروها تمام توان خود را برای کمک رسانی به کار می‌گیرند.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
حکایت نوسازی مدارس کشور، حکایت چرخ ‏آسیابی است که همیشه باید بچرخد. ارزیابی از نوسازی مدارس تنها استحکام بنا و طول ‏عمر بناها نیست بلکه ارزیابی واقعی این است که چقدر فضاها در تسهیل جریان یادگیری ‏موثر هستند. ‏‬ اما ‏۲۵ هزار کلاس درسی که زیرساخت گاز ندارند در کشور وجود دارد و هدف سازمان‬ نوسازی‬ مدارس‬ در‬ حال‬ حاضر‬ جمع‌آوری ‏این ۲۵ هزار کلاس است. ‬بر اساس آمار آن زمان ۷۰ درصد‬ مدارس‬ نیازمند‬ مقاوم سازی، تخریب و نوسازی و ۳۰ ‏درصد‬ نیازمند‬ ایمن‬ سازی بودند. وی ادامه داد: الان از آن ۳۰ درصد ۱۸ درصد به مقاوم سازی نیاز دارند یعنی می‌توان سازه را حفظ کرد و ۱۲ درصد مدارس تخریبی هستند.
ایسناایسنا2 روز قبل
در روزی که بوی بد دوباره به بخش‌هایی از تهران بازگشته است، دو هشدار از سوی یک وزیر سابق و یک معاون وزیر فعلی درمورد تحولات جامعه ایرانی و افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان مطرح شد. پزشکی قانونی اسامی ۱۴۸ قربانی شناسایی شده سقوط هواپیما را اعلام کرد و هواشناسی هم گفت که بناست برف و باران به کشور بیاید. اسامی پیکرهای شناسایی شده قربانیان سقوط هواپیما را می‌توانید از اینجا ببیند. هشدار تندگویان نسبت به افزایش مهاجرت اجتماعی جوانانمحمد مهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان امروز در نشست «بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی ایران در دهه چهارم» که از سوی دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، حضور داشت و نسبت به افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان هشدار داد. با دورشدن فرزندان ما از ارزش‌های خانواده، عدم مهارت فنی آنها و ضعف آموزش و پرورش و افزایش مهاجرت اجتماعی دور از ذهن نخواهد بود.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مجید فراهانی طی نامه‌ای به شهردار تهران در رابطه با چالش‌های منطقه ۱۹ شهرداری تهران و با اشاره به حضور شورایاری این منطقه در صحن علنی شورا و ارائه گزارش خواستار حل برخی از مشکلات شد. در متن این نامه آمده است: با عنایت به گزارش ارائه شده توسط جناب آقای آقا محمدی دبیر شورایاری محله نعمت آباد در یکصد و نودمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران و لزوم توجه به مشکلات این محله، به پیوست گزارش بررسی مشکلات این محله مشتمل بر راه حل‌های پیشنهادی برای حل مساله و ایجاد رضایت اهالی محله جهت استحضار بحضورتان ارسال می‌شود. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید