شهرداری تهران

مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، بهاره آروین عضو شورای شهر تهران، در توئیتی خبر داد که امروز با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، برای نخستین بار اطلاعات سفرهای خارجی مدیران شهری بر روی وب سایت شفاف در دسترس عموم قرار گرفت. سامانه شفافیت شهرداری تهران با هدف شفاف سازی عملکرد شهرداری تهران در ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ رونمایی شد. حالا آنطور که آروین گفته است؛ مشخصات همه ۶۵ هزار و ۹۳۰ نفر کارکنان شهرداری تهران، حقوق و مزایای مستمر مدیران شهرداری تهران بر اساس مبلغ درج شده در حکم مدیران و اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان شهرداری بر روی سامانه شفاف به آدرس shafaf. tehran. ir در دسترس عموم قرار گرفت. عملکرد بودجه سال ۱۳۹۶، فهرست اسامی دریافت کنندگان طرح ترافیک خبرنگاری، لایحه بودجه و مصوبه بودجه سال ۱۳۹۷ و لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ اطلاعاتی هستند که در این سایت برای آگاهی شهروندان از آنچه در شهرداری تهران می‌گذرد، منتشر شده است. به عقیده آنان هرچند هنوز تا تکمیل نهایی پروژه اتاق شیشه‌ای شهرداری تهران راه کوتاهی باقی مانده است اما همین میزان هم به شفاف سازی عملکردهای مدیران شهری کمک خواهد کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، بهاره آروین عضو شورای شهر تهران، در توئیتی خبر داد که امروز با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، برای نخستین بار اطلاعات سفر‌های خارجی مدیران شهری بر روی وب سایت شفاف در دسترس عموم قرار گرفت. سامانه شفافیت شهرداری تهران با هدف شفاف سازی عملکرد شهرداری تهران در ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ رونمایی شد. آن‌طور که آروین گفته است؛ مشخصات همه ۶۵ هزار و ۹۳۰ نفر کارکنان شهرداری تهران، حقوق و مزایای مستمر مدیران شهرداری تهران بر اساس مبلغ درج شده در حکم مدیران و اطلاعات سفر‌های خارجی کارکنان شهرداری بر روی سامانه شفاف به آدرس shafaf. tehran. ir در دسترس عموم قرار گرفت. عملکرد بودجه سال ۱۳۹۶، فهرست اسامی دریافت کنندگان طرح ترافیک خبرنگاری، لایحه بودجه و مصوبه بودجه سال ۱۳۹۷ و لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ اطلاعاتی هستند که در این سایت برای آگاهی شهروندان از آنچه در شهرداری تهران می‌گذرد، منتشر شده است. به عقیده آنان هرچند هنوز تا تکمیل نهایی پروژه اتاق شیشه‌ای شهرداری تهران راه کوتاهی باقی مانده است، اما همین میزان هم به شفاف سازی عملکرد‌های مدیران شهری کمک خواهد کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
مدیریت شهری پایتخت با هدف ایجاد شهرداری شیشه‌ای، لایه جدید اطلاعاتی از مدیران شهری مربوط به «سفرهای خارجی کارکنان شهرداری» را منتشر کرد. لایه اطلاعاتی مرتبط با مدیران و کارکنان شهرداری از سه زیرلایه اطلاعاتی شامل حقوق مدیران، اسامی کارکنان شهرداری و همچنین اطلاعات مربوط به سفرهای خارجی مقامات مدیریت شهری می‌شود. به این معنی که اطلاعات سفرهای خارجی ثبت شده در سامانه مربوط به مصوبات کمیته سفرهای خارجی شهرداری تهران است اما ممکن است برخلاف مصوبات این کمیته، برخی از سفرهای مصوب شده انجام نشده باشد. از این رو آمار منتشر شده در سامانه شفافیت، شش سوال عمومی را در میان پایتخت‌نشینان درباره تورهای خارجی شهرداری تهران به وجود آورده است. در عین حال یکی دیگر از محورهای مهم مورد پرسش شهروندان درباره «علت انجام سفرهای خارجی کارکنان شهرداری» است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین|‌‌ بهاره آروین عضو شورای شهر تهران، در توئیتی خبر داد که امروز با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، برای نخستین بار اطلاعات سفرهای خارجی مدیران شهری بر روی وب سایت شفاف در دسترس عموم قرار گرفت. سامانه شفافیت شهرداری تهران با هدف شفاف سازی عملکرد شهرداری تهران در ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ رونمایی شد. حالا آنطور که آروین گفته است؛ مشخصات همه ۶۵ هزار و ۹۳۰ نفر کارکنان شهرداری تهران، حقوق و مزایای مستمر مدیران شهرداری تهران بر اساس مبلغ درج شده در حکم مدیران و اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان شهرداری بر روی سامانه شفاف به آدرس shafaf. tehran. ir در دسترس عموم قرار گرفت. عملکرد بودجه سال ۱۳۹۶، فهرست اسامی دریافت کنندگان طرح ترافیک خبرنگاری، لایحه بودجه و مصوبه بودجه سال ۱۳۹۷ و لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ اطلاعاتی هستند که در این سایت برای آگاهی شهروندان از آنچه در شهرداری تهران می‌گذرد، منتشر شده است. به عقیده آنان هرچند هنوز تا تکمیل نهایی پروژه اتاق شیشه‌ای شهرداری تهران راه کوتاهی باقی مانده است اما همین میزان هم به شفاف سازی عملکردهای مدیران شهری کمک خواهد کرد.
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، در صد و هفدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران بررسی برنامه پنج ساله سوم شهر تهران در دستور کار قرار گرفت که تاکنون ۷۸ ماده از ۹۵ ماده به تصویب رسیده است. در نهایت تبصره ماده ۷۲ با ۹ رأی موافق و ۸ رأی مخالف به تصویب رسید. به گزارش فارس، در ادامه این جلسه ماده ۷۴ که به حوزه گردشگری و تشکیل سازمان گردشگری در شهرداری تهران اشاره کرده بود پرداخته شد که در نهایت این ماده با ۱۶ رأی موافق به تصویب رسید. وی افزود: ما در حوزه گردشگری ۴ تا ۵ سازمان داریم که کار موازی انجام می‌دهند و قابل حذف هستند. بنابراین بند یک ماده ۷۴ با ۱۶ رأی موافق حذف و عبارت حذف و ادغام شرکت‌های موازی جایگزین آن شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ناهید خداکرمی عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران در خصوص افزایش بودجه فرهنگی شهرداری تهران، گفت: محقق شدن بودجه شهرداری تهران با توجه به بدهی‌ها آسان نیست. مخالف افزایش بودجه فرهنگی هستمخداکرمی با تأکید بر این موضوع که بنده مخالف افزایش بودجه فرهنگی بوده‌ام، گفت: چرا که این ظن می‌رفت که کار کارشناسی صورت نگرفته است و همچنین با شرایط فعلی کشور که در حصر اقتصادی هستیم دادن این بودجه کار درستی نیست. بودجه خوب شهرداری برای ساماندهی متکدیانعضو شورای شهر تهران با بیان اینکه بودجه خوبی برای ساماندهی متکدیان و کودکان کار در نظر گرفته شده است، گفت: اگر این موضوع مدیریت شود اثربخشی خوبی خواهد داشت. بیشتر ردیف‌های بودجه ۹۸ کپی سال‌های قبل استخداکرمی ادامه داد: بنده جزو افرادی بودم که به کلیات بودجه رأی ندادم چرا که روند معیوبی در بودجه‌ریزی شهرداری تهران وجود داشت و در بیشتر مواقع ردیف‌ها کپی پیست شده بود و نیازهای جدید در آن دیده نشده بود. وی گفت: ما تلاش کرده بودیم که هزینه‌کردها اثربخشی داشته باشد اما متأسفانه این امر کمتر رخ داده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
«صفا صبوری دیلمی» به سمت سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران منصوب شد. مدیرکل دفتر شهردار تهران طی سخنانی در این مراسم، تلاش برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی را یکی از راهبردهای اولویت دار معاونت فنی و عمرانی دانست و اظهار امیدواری کرد: اقدامات عمرانی مدیریت شهری با توجه به ظرفیت‌های معاونت فنی و عمرانی، با قوت ادامه یابد. صبوری نیز در این مراسم با تاکید بر استمرار رویکرد جدید معاونت فنی و عمرانی که از زمان تصدی‌گری دکتر پیروز حناچی در این معاونت پایه گذاری شده و در زمان معاونت مهندس معزی ادامه یافته است، ابراز امیدواری کرد تلاش برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی با سرعت تداوم یابد. بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، صفا صبوری دیلمی متولد سال ۱۳۴۵ بوده و در کارنامه سوابق وی، مسئولیت‌هایی از قبیل معاونت فنی و عمرانی شهرداری مناطق ۱، ۳ و ۶، مدیریت مرکز برنامه ریزی و کنترل پروژه معاونت فنی و عمرانی و قائم مقامی شهرداری منطقه ۳ به چشم می‌خورد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
ابراهیم شیخ در گفت‌وگو با «ایسنا» در تشریح روند ساماندهی نیروی انسانی در مجموعه شهرداری تهران گفت: در شهرداری تهران در زمینه حضور نیروی انسانی در مقایسه با ماموریت‌های محوله و چارت سازمانی این مجموعه با یک ازدیاد مواجه هستیم. روزی که در مدیریت شهری و شهرداری این مسوولیت را پذیرفتم اولین سوال شهردار وقت از من تعداد نیروی انسانی بود؛ متاسفانه به دلیل استخدام‌های متعدد در سال‌های پایانی شورای چهارم و مدیریت شهری گذشته و عدم ثبت سیستمی این استخدام‌ها آمار دقیقی از استخدام‌ها موجود نبود. بیش از یک ماه اطلاعات به شکل دستی جمع‌آوری و نهایتا به رقم ۶۸ هزار و ۲۵۷ نفر رسیدیم. این آمار در مقایسه با تعداد نیروی انسانی سایر شهرداری‌های دنیا حقایقی را مشخص می‌کند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی شورای شهر تهران، سید حسن رسولی در جلسه رسیدگی به طرح ساماندهی مراکز آموزشی شهرداری تهران هدف از برگزاری این جلسه را جمع بندی و نتیجه گیری درباره ساماندهی مراکز آموزش شهرداری از منظر ضرورت، تداوم، حیات، ادغام یا انحلال این مراکز عنوان کرد. وی افزود: این تصمیم گیری بر اساس طرحی است که شورا شهر، شهرداری تهران را ملزم به اجرای آن کرده است و کمیته منابع انسانی شورا نتیجه آن را در ابتدای سال ۹۸ باید به صحن شورا ارائه دهد. خزانه دار و رییس کمیته منابع انسانی شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: طبق گزارشات منابع انسانی شهرداری شرایط به گونه ایی است که ۵۰ درصد منابع انسانی در شهرداری شاغلشان با مهارت‌های تحصیلی‌شان همخوانی ندارد. وی با تاکید بر اینکه شهرداری متولی آموزش عالی نیست، افزود: شهرداری شش ماموریت دارد که باید بر اساس آنها عملکرد داشته باشد قطعا آموزش شهروندی برای اداره بهتر شهر مفید است اما این وظیفه شهرداری نیست که به آموزش شهروندی ورود کند شهرداری مصرف کننده این نوع خدمات و آموزش‌هایی عمومی است که متولی مشخص در قانون دارد. اگر از من بپرسید حال و روز آموزش در شهرداری چگونه است، می‌گویم تلاش هایی در جهت یادگیری صورت گرفته اما عدم تطابق شغل با تحصیلات در شهرداری آماری نزدیک به ۵۰ درصد را نشان می‌دهدمعاون منابع انسانی شهرداری تهران صدور دستورالعمل هدایت تحصیلی را انقلابی در برنامه تحصیلی کارکنان شهرداری دانست و تصریح کرد: اصلاحات و ساماندهی مراکز آموزشی شهرداری با تمرکز بر رشته‌های مورد نیاز شهرداری تهران پیشنهاد داد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی ادامه داد: درحالی بررسی بودجه سال آینده را آغاز می‌کنیم که تنها عملکرد حدود یک سوم بودجه سال جاری را در دست داریم و حتی همین عملکرد هم تاحد زیادی نادقیق است چراکه مجموع پرداختی به واحدهای اجرایی حدود دو برابر این مقدار است اما به دلیل شکاف میان حوزه بودجه و حوزه مالی، تا زمانی‌که اسناد هزینه تایید و نهایی نشود، مشخص نیست پرداخت‌های انجام شده به واحدهای اجرایی در کدام ردیف‌های بودجه هزینه شده است. به گفته آروین، روشن است که با وجود چنین گزارش‌های عملکرد ناقص و پرابهامی، ساعت‌ها صرف زمان برای بررسی و تصویب بودجه تاچه‌حد بیهوده و بی‌ثمر است. آروین تصریح کرد: همه ما فکر می‌کنیم بودجه اصلی‌ترین ابزار سیاست‌گذاری ماست درحالی‌که با این شکل از پیشنهاد بودجه و گزارش عملکردهای ناقص و مبهم، بودجه به ابزاری ناکارا و بی‌ثمر در سیاست‌گذاری تبدیل شده است. * حوزه فرهنگ بودجه نمی‌خواهد آزادی می‌خواهدآروین همچنین گفت: به عنوان نمایندگان برآمده از جریان اصلاح‌طلبی و با تجربه درخشان دولت اصلاحات در عرصه فرهنگ و هنر این مملکت، می‌دانیم که فرهنگ بودجه نمی‌خواهد، آزادی می‌خواهد. عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: واقعیت آن است که بررسی بودجه کار یک هفته و یک ماه نیست، بررسی بودجه باید روزانه و هفتگی و ماهانه انجام شود.

فامیل بازی در شهرداری تهران + سند

17+
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا این تجمع‌کنندگان که دریافت مطالبات خود را از شهرداری تهران خواستار بودند، شعار «حناچی، حناچی استعفا، استعفا» سر دادند. پیروز حناچی شهردار تهران سکان مدیریت شهری پایتخت را از آذرماه امسال به دست گرفته است. یکی از پیمانکاران حاضر در این تجمع به خبرنگار ایرنا گفت: شهرداری تهران به پرداخت بدهی ما توجهی ندارد. قالیباف که از سال ۸۴ تا ۹۶ شهردار تهران بوده چندروز پیش در برنامه‌ای تلویزیونی اظهارداشت: در پایان شورای چهارم گزارش بدهی‌ها و دارایی‌های شهرداری تهران به تصویب شورای شهر رسید و بر اساس آن بدهی شهرداری تهران حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان بوده که ۱۴ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به شهرداری است. سید حسن خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران ازجمله این افراد است که امروز اعلام کرد: تظاهرات مکرر طلبکاران شهرداری، دروغ را مشخص می‌کند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
شهردار تهران در حکمی معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران را منصوب کرد. به گزارش ایسنا، پیروز حناچی در حکمی عبدالحمید امامی را به سمت معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران منصوب کرد. در متن حکم شهردار تهران خطاب به عبدالحمید امامی آمده است: «نظر به تعهد، شایستگی و تجارب ارزنده جنابعالی به موجب این حکم به سمت «معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران» منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از پروردگار یکتا و در راستای تحقق شعار «تهران، شهری برای همه» و با بهره گیری از استعداد و توانمندی نیروهای لایق، کاردان، متخصص و متعهد شهرداری تهران موجبات خدمت رسانی مفید و موثر به شهروندان عزیز تهران را فراهم آورید. توفیقات روزافزون جنابعالی را در ایفای کامل مسئولیت محوله از خداوند منان مسالت دارم.» بر اساس گزارش شهرنوشت، پیش از عبدالحمید امامی، زریر نگین تاجی مسئولیت سرپرستی معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران را بر عهده داشت.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، سید حمید شهردار منطقه یک تهران گفت: پس از ۱۹ سال جلسات متعدد با مالکان، قرارداد خرید خانه نیما یوشیج به مبلغ ۱۳۵ میلیارد ریال به امضا رسید. خانه نیما یوشیج در منطقه شمیران تهران، تجریش، خیابان دزاشیب خیابان رمضانی قرار دارد. انتهای پیام/
ایرناایرنا1 هفته قبل
سید حمید موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از سال ۷۹ تاکنون موضوع تملک خانه نیما توسط شهرداری تهران در حال پیگیری بود که متاسفانه توافقی در این زمینه حاصل نشده بود افزود: در دوره جدید مذاکرات و برگزاری جلسات مختلف با مالکان منجر به امضای قرارداد خرید این خانه با مبلغ ۱۳۵ میلیارد ریال شد. نیما در سال ۱۲۷۴ هجری شمسی در روستای یوش، از توابع بخش بلده شهرستان نور مازندران به دنیا آمد. پدر نیما زندگی روستایی، تیراندازی و اسب‌سواری را به وی آموخت. نیما، شعر بلند افسانه را به نظام وفا، معلم قدیمی اش تقدیم کرده است. پس از پایان تحصیلات در مدرسه سن‌لویی، نیما در وزارت دارایی مشغول کار شد، اما پس از مدتی این کار را مطابق میل خود نیافت و آن را رها کرد.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
از هفته اول فروردین ماه و در پی بارش‌های بهاری، تمامی پل‌های تهران در روددره‌ها و مسیل‌های تهران مورد پایش و بازبینی کامل قرار گرفته‌اند. خبرگزاری مهر: از هفته اول فروردین ماه و در پی بارش‌های بهاری، تمامی پل‌های تهران در روددره‌ها و مسیل‌های تهران مورد پایش و بازبینی کامل قرار گرفته‌اند. بر اساس اعلام معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، بارش‌های هفته گذشته باعث بروز مشکلاتی در مسیرهای بزرگراهی شده بود که با آمادگی کامل نیروهای تخصصی معاونت فنی و عمرانی، مشکلات رفع و اقدامات لازم صورت گرفت. تقاطع رودخانه وردآورد و بزرگراه فتح موسوم به خرگوش دره یکی از نقاط آسیب خیز بارش شدید هفته گذشته تهران بود. براساس گزارش معاونت فنی و عمرانی، تمام مسیل‌ها و روددره‌های تهران مورد بازبینی کامل کارشناسان قرار گرفته و آمادگی کامل برای موج دوم بارش‌های سیل آسای تهران وجود دارد.

رقصیدن دختران در مراسم شهرداری تهران

برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
اعتبار این ردیف‌های هزینه‌ای که عمدتا در حوزه‌ ماموریتی فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران به چشم می‌خورند باید حذف و به ردیف‌هایی که محصول و خروجی روشن و قابل سنجشی دارند سوق داده شود. تعیین تکلیف کمک شهرداری به سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و درآمدزایی آنها: شهرداری تهران بیش از ۴۰ سازمان و شرکت را زیرمجموعه خود دارد که بسیاری از آنها علاوه بر بودجه مختص به خود، از بودجه‌ عمومی شهرداری تهران نیز سهم دارند که بخش عمده‌ای از این سهم تحت عنوان کمک پرداخت می‌شود. از این رو نحوه‌ کمک شهرداری و مساله‌ ناکارآمدی آنها از حیث تعادل درآمد و هزینه، موضوعی است که باید یک بار برای همیشه در بودجه شهرداری تهران تعیین تکلیف شود. این در حالی است که قابلیت رصد عملکرد بودجه هم اکنون در قالب سامانه فاینانس شهرداری تهران وجود دارد اما شورای شهر به آن دسترسی ندارد. شورا می‌تواند با تصویب تبصره‌ای در بودجه سال ۹۸، دسترسی خود به این سامانه را به منظور گزارش‌گیری از عملکرد بودجه لحاظ کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
حسین بحیرایی شهردار منطقه ۱۰ شهردار تهران با بیان اینکه مدیر املاک پیشین منطقه ۱۰ حدود ۷ ماه پیش بازداشت شده و اکنون در زندان اوین است، گفت: با توجه به اینکه من یک ماه است شهردار منطقه شده‌ام، با حراست و مجموعه مدیران شهرداری صحبت‌هایی کرده‌ام که اظهارات آن‌ها نشان می‌دهد پاره‌ای از تخلفات رخ داده است. باشگاه خبرنگاران جوان: حسین بحیرایی شهردار منطقه ۱۰ شهردار تهران با بیان اینکه مدیر املاک پیشین منطقه ۱۰ حدود ۷ ماه پیش بازداشت شده و اکنون در زندان اوین است، گفت: با توجه به اینکه من یک ماه است شهردار منطقه شده‌ام، با حراست و مجموعه مدیران شهرداری صحبت‌هایی کرده‌ام که اظهارات آن‌ها نشان می‌دهد پاره‌ای از تخلفات رخ داده است. شهردار منطقه ۱۰ با بیان اینکه از تیم بازرسی ویژه خواسته‌ام تا تحقیقاتی را در مورد این موضوع انجام دهند و اطلاعات دقیقی را به ما ارائه دهند، اظهار کرد: تا جایی که من می‌دانم اتهامات این فرد هنوز اثبات نشده و پرونده در حال رسیدگی است. وی با بیان اینکه نوع اتهامات مالی است، اظهار کرد: در یکی از محور‌های منطقه املاک خاصی تملک شده بود که بیش از ۹۰ درصد آن‌ها باقی مانده و سوال این است که چرا وقتی تعدادی املاک مورد تملک قرار می‌گیرد آن‌ها را به صورت موردی تملک می‌کنند و بقیه همچنان باقی می‌ماند و تبدیل به نقاط بی دفاع شهری می‌شوند که در نهایت برای ساکنین ایجاد مزاحمت می‌کند. بحیرایی با بیان اینکه اظهارنظر قطعی در مورد این پرونده زود است خاطرنشان کرد: در مورد رقم تخلفات به هیچ جمع‌بندی نرسیده‌ایم.
ایرناایرنا1 هفته قبل
سید حمید موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از سال ۷۹ تاکنون موضوع تملک خانه نیما توسط شهرداری تهران در حال پیگیری بود که متاسفانه توافقی در این زمینه حاصل نشده بود افزود: در دوره جدید مذاکرات و برگزاری جلسات مختلف با مالکان منجر به امضای قرارداد خرید این خانه با مبلغ ۱۳۵ میلیارد ریال شد. نیما در سال ۱۲۷۴ هجری شمسی در روستای یوش، از توابع بخش بلده شهرستان نور مازندران به دنیا آمد. پدر نیما زندگی روستایی، تیراندازی و اسب‌سواری را به وی آموخت. نیما، شعر بلند افسانه را به نظام وفا، معلم قدیمی اش تقدیم کرده است. پس از پایان تحصیلات در مدرسه سن‌لویی، نیما در وزارت دارایی مشغول کار شد، اما پس از مدتی این کار را مطابق میل خود نیافت و آن را رها کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
الان بعد از یک سال محسن هاشمی دوباره رفته همون ایستگاه‌ها رو افتتاح کرده و گفته: در موضوع هواکش‌های خط‌۷ مترو انتظار بیشتری داشتم!» کاربر دیگری به نام حمیدرضا پیرهادی نیز در واکنش به افتتاحیه متروی خط‌۷ این‌گونه نوشته است: «خط‌۷ مترو تهران مجددا افتتاح شد! رستی کاربر دیگری است که نوشته: «در دوره مدیریت گذشته در شهر تهران هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح می‌شد ولی در دوره جدید حتی یک ایستگاه جدید افتتاح نشده بلکه خط‌۷ را یک‌سال تعطیل و دوباره به همان شکل افتتاح کردند که به نام خودشان زده شود. #شورای_شهرما چرا» علی هدایت‌فر با انتخاب عنوان «ماجراهای شوعاف»؛ می‌نویسد: «این قسمت: #افتتاح_تکراری، بله بچه‌ها موضوع از این قراره که خط‌۷ مترو تهران که زمان شهرداری قالیباف افتتاح شده بود و به بهانه‌هایی از قبیل کارایی نامناسب هواکش‌های این خط! این در حالی است که آقای پیروز حناچی، شهردار تهران نیز روز گذشته در آخرین جلسه علنی شورای شهر تهران از افتتاح بخشی از خط‌۶ متروی تهران در نیمه دوم فروردین‌ماه سال ۹۸ خبر داد. نکته جالب اینکه حفاری خط‌۶ متروی تهران دو سال قبل به پایان رسیده است و حتی این خط توانسته است رکوردهای بین‌المللی از بابت حفاری تونلی را کسب کند که البته جوایز مربوط به این دستاوردها در دوره شهرداری آقای محمدعلی نجفی به شهرداری تهران و شرکت متروی تهران رسید.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه از رباطی خواسته است برای تحقق شعار «تهران شهری برای همه» بکوشد. قائم مقامی شهرداری منطقه ۲۲ تهران از جمله سوابق رباطی اعلام شده است. سوم آذرماه امسال «ندا شهرزاد» پس از چندروز جنجال خبری به عنوان سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران معرفی شده بود. به همین علت پیرانی فرصت حضور در سازمان ورزش را پیدا نکرد و به دنبال این جنجال‌ها، «ولی الله شجاع پوریان» معاون پیشین امور اجتماعی شهرداری تهران روز ۳۰ آبان حکم سرپرستی شهرزاد را صادر کرد. جوادی یگانه ۱۷ دیماه امسال معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری را از شجاع پوریان تحویل گرفت.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به تعبیری دیگر مجموع دیون و بدهی شهرداری تهران به رقمی معادل ۵۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد. مطابق بررسی‌های انجام شده از سوی تیم جدید مدیریت شهری، شهرداری تهران در وضعیتی سکان اداره پایتخت را از مدیریت قبلی تحویل گرفت که ۱۶ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها و ۹ هزار میلیارد تومان به پیمانکاران، بدهی قطعی دارد که علاوه‌بر ۲۵ هزار میلیارد تومان بدهی قطعی، ۵ هزار میلیارد تومان نیز تا پایان سال گذشته به عنوان بدهی به پروژه‌های باز شهرداری شناسایی شده است. البته بار مالی سنگین شهرداری تهران در دوره جدید که میراث مدیران قبلی است فقط به «بدهی» ها محدود نمی‌شود. از مجموع این بدهی و تعهدات، مدیریت شهری پایتخت رقمی بالغ‌بر ۵ هزار میلیارد تومان از بدهی خود به بانک‌ها و پیمانکاران را تسویه کرده است. به‌‌طوری‌که از مجموع این بدهی و تعهدات، مدیریت شهری پایتخت رقمی بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان از بدهی خود به بانک‌ها و پیمانکاران را تسویه کرده است.
فارسفارس1 ماه قبل
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ضمن انتقاد از افزایش بودجه غیرفرهنگی شهرداری تهران، گفت: بودجه شهرداری در بخش فرهنگ کاهش یافته و همچنین به ظرفیت‌ها توجه نشده است. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمدجواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران به عنوان مخالف، گفت: لایحه پیشنهادی شهرداری برای بودجه فاصله جدی با انتظارات شورا دارد. وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای شورای پنجم توجه به افزایش سهم درآمدهای پایدار در روند بودجه‌ریزی شهرداری است، گفت: دقیقا برخلاف مسیر حرکت شده است و درآمدهای غیرپایدار افزایش چشمگیری در سال ۹۸ پیدا کرده است. یعنی ۲۰ درصد درآمدهای شهرداری امسال محقق نشده است. وی گفت: بهتر است شهرداری برای درآمدهای به دست آورده برنامه‌ریزی کرده و همچنین بازپرداخت بدهی‌ها را انجام دهد.

فامیل بازی در شهرداری تهران +سند

36+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
بهاره آروین با بیان اینکه مشکلات در حوزه ثبت املاک شهرداری تهران زیاد است، عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلات عدم‌انتقال رسمی اسناد به‌خصوص در مورد تملک ساختمان‌هایی است که در طرح‌های توسعه شهری قرار می‌گیرند. وی افزود: به همین دلیل بعضا مشاهده شده که برای یک پارک و معبر عمومی، چندین‌بار از حساب شهرداری تهران برداشت شده است. به دلیل آنکه دادگاه داده مالکیت املاک را از سازمان ثبت می‌گیرد، درحالی‌که به دلیل حجم بالای املاک تملک شده در طرح‌های توسعه شهری و زمانبر بودن فرآیند انتقال و ثبت، هنوز انتقال مالکیت بسیاری از املاک تملک‌شده به شهرداری تهران در سازمان ثبت‌اسناد به‌صورت رسمی ثبت نشده و بعضا ضرر و زیان‌های زیادی از این طریق به شهرداری تهران وارد شده است. از این جهت مقرر شد کمیته‌ای که برای ساماندهی املاک شهرداری تهران در سازمان املاک تشکیل شده است، با حمایت شورا و قوت بیشتر با رفع هرگونه مانعی که بر سر کار آنها وجود دارد، هرچه سریع‌تر به ساماندهی و ثبت انواع املاک تملک شده و تحت اختیار شهرداری تهران اقدام کرده و ارتقای سامانه جامع املاک در دستور کار قرار گیرد و انواع املاک تملک شده و در اختیار شهرداری در آن تعریف و ثبت شود. وی ادامه داد: از آنجا که تعداد املاک ثبت شده در سامانه جامع املاک نسبت به تعداد کل املاک در اختیار شهرداری ناچیز بود، از سازمان املاک پیگیری شد که «مگر می‌شود تنها همین تعداد کم املاک بدون مشکل وجود داشته باشد، ولی عملکرد بودجه سازمان املاک در سال ۹۶ به میزان ۶ ‌هزار میلیارد تومان معادل یک‌سوم بودجه شهرداری باشد؟»
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشسید سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور، ضمن تاکید بر آمادگی شبانه‌روزی شهرداری‌ها در خدمات رسانی به مردم در ایام نوروز با اشاره به اقدامات شهرداری تهران برای استقبال از عید نوروز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: از شهردار تهران اکیدا خواسته‌ایم رنگ و بوی نوروز و مظاهر شادابی عید را در تهران افزایش دهند. وی نوشت: نقش‌آفرینی شهرداری‌های سراسر کشور در ایجاد فضای نشاط و امید از مطالبات مردم و وزارت کشور است. عملکرد شهرداران در این رابطه ارزیابی و اعلام عمومی خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| در چهارمین مزایده سال ۹۷ این سازمان که با حضور کرداری مدیر عامل سازمان املاک و مستغلات، اعضای کمیسیون مزایده و دستگاه‌های نظارتی در سالن کنفرانس دفتر مدیریت سازمان املاک برگزار شد. حمیدرضا کرداری مدیرعامل سازمان املاک ضمن تشکر از مجموعه سازمان املاک واگذاری‌ها از طریق مزایده را باعث ایجاد شفافیت و صیانت از اموال مردم دانست و گفت: مبلغ پایه مزایده چهارم سازمان را ۱۳٫۲۰۰ میلیارد تومان اعلام نمود که این مبلغ در مزایده با ۲۳٪ افزایش به مبلغ ۱۶٫۲۰۰ میلیارد تومان به فروش رسید. وی ادامه داد: این املاک در سنوات گذشته نیر در مزایده قرار گرفته و مورد استقبال قرار نگرفته بود، با همفکری که در سازمان املاک صورت گرفت این املاک در قالب بسته‌های مختلف در معرض فروش قرار گرفت که یکی از املاک در محدوده منطقه ۴ با ۱۰۳ درصد افزایش به نسبت پایه مزایده به فروش رسید، منطقه چندین بار برای فروش این ملک با ارزشی کمتر از قیمت پایه مزایده اقدام کرده بود که موفق به فروش نشده بود. کرداری، مدیر عامل سازمان املاک ضمن امیدواری از روند رو به افزایش قیمت فروش در مزایده‌ها به نسبت سایر واگذاری‌ها گفت امیدوارم با این روش بتوانیم رونق بخش فعالیت‌ها در شهرداری تهران باشیم و از همین طریق مطالبات پیمانکاران را نیز تسویه کنیم.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس طی مراسمی باحضور مسئولان فرهنگی و شهرداری تهران دارالقرآن مرکزی شهرداری تهران افتتاح می‌شود. این دارالقرآن باهدف ترویج فرهنگ قرآن و آموزه‌های الهی در ادامه راه‌اندازی دارالقرآن در مناطق مختلف تهران توسط شهرداری تهران راه‌اندازی شد. دارالقرآن مرکزی شهرداری تهران در خیابان ستارخان، نرسیده به بازار سنتی، جنب آتش نشانی، خیابان نیرو واقع شده و آیین افتتاحیه آن در روز چهارشنبه مورخه ۱۵ اسفند‌ماه ساعت ۱۶:۳۰ افتتاح می‌شود. انتهای پیام/
ایرناایرنا1 ماه قبل
سید محمود میرلوحی یکی از اعضای شورای شهر تهران در بررسی این تبصره پیشنهاد داد تا به این بند از تبصره، مطلب کسب و کارهای نوین که درآمد آنها تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان است، از درآمد خود سهمی به شهرداری پرداخت نکنند را اضافه کنند. وی افزود: همچنین کسب و کارهای نوین که از ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان درآمد سالانه دارند، ملزم به پرداخت یک درصد از درآمد خود به شهرداری شوند. این عضو شورای اسلامی شهر تهران، ادامه داد: در همین راستا کسب و کارهای نوین که درآمد سالانه آنها یک میلیارد به بالا است، یک و نیم درصد از درآمد خود را به شهرداری پرداخت کنند. این پیشنهاد مورد موافقت اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت. تهرام/۸۱۳۸//۱۳۴۸انتهای پیام /*

به انتهای لیست رسیدید