شهرداری مشهد

شهرداری مشهد

تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
وی افزود: طی موافقت‌نامه‌ای که اخیرا با و وزیر راه و شهرسازی به امضاء رسید، تمام مباحث مربوط به طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی از جمله نظرات تولیت آستان قدس رضوی، طرح‌های تفصیلی قبلی و حقوق مکتسبه سرمایه‌گذاران مدنظر قرار گرفت. استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی به صورت جدی از این طرح حمایت می‌کند، افزود: کسانی در گذشته پیرامون این طرح حقوق مکتسبه‌ای به آن‌ها تعلق گرفته است، مورد حمایت دستگاه قضایی هستند. وی با اشاره به مباحث مطرح شده درباره حریم منظری حرم مطهر امام رضا (ع) اظهار کرد: باید سعی کنیم با نظر مثبت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مسائل مربوط به پروژه‌های سرمایه‌گذاری در پیرامون حرم مطهر رضوی را حل و فصل کنیم. وی از ابلاغ طرح نهایی بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: امیدواریم با ابلاغ این طرح، مشکلات موجود برطرف شده و محدوده ثامن، ساماندهی، بهسازی و نوسازی شود. همچنین مقرر شد پیش از ابلاغ شاخص‌های مذکور برای تعیین مصادیق حقوق مکتسبه، نظر آستان قدس رضوی هم اخذ شده و در مصوبه اعمال شود.
فارسفارس4 ساعت قبل
استاندار خراسان رضوی افزود: طی موافقت‌نامه‌ای که اخیرا با و وزیر راه و شهرسازی به امضاء رسید، تمام مباحث مربوط به طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی از جمله نظرات تولیت آستان قدس رضوی، طرح‌های تفصیلی قبلی و حقوق مکتسبه سرمایه‌گذاران مدنظر قرار گرفت. وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی به‌صورت جدی از این طرح حمایت می‌کند، افزود: کسانی در گذشته پیرامون این طرح حقوق مکتسبه‌ای به آن‌ها تعلق گرفته است، مورد حمایت دستگاه قضایی هستند. رزم حسینی با اشاره به مباحث مطرح شده درباره حریم منظری حرم مطهر امام رضا (ع) اظهار کرد: باید سعی کنیم با نظر مثبت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مسائل مربوط به پروژه‌های سرمایه‌گذاری در پیرامون حرم مطهر رضوی را حل‌وفصل کنیم. وی از ابلاغ طرح نهایی بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: امیدواریم با ابلاغ این طرح، مشکلات موجود برطرف شده و محدوده ثامن، ساماندهی، بهسازی و نوسازی شود. رزم حسینی با تاکید بر اینکه همدلی و تعامل خوبی میان بخش‌های مختلف پیرامون طرح ثامن وجود دارد، افزود: استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران در خراسان رضوی سبب کاهش نرخ بیکاری، کاهش آسیب‌های اجتماعی و بهبود شاخص‌های فرهنگی می‌شود.
مهرمهر7 ساعت قبل
شهردار مشهد ادامه داد: «تأمین منابع پایدار آب فضای سبز» سومین محور است. عده‌ای از فعالان محیط‌زیست معتقد هستند که اقلیم مشهد خشک بوده و به این علت فضای سبز نباید رشد پیدا کند. اما ما مخالف این نظر هستیم؛ زیرا با توسعه فضای سبز شهری می‌توان میزان حرارت هوا را کاهش و رطوبت را افزایش داد. شهردار مشهد ادامه داد: «تحرک بخشی و تعیین تکلیف اراضی در استحصال مدیریت شهری» محور هفتم است. کلایی با تأکید بر اینکه به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم کاربری به جز شهربازی و فضای سبز در کوهستان پارک اجرا شود، افزود: در خصوص شهر هوشمند خوب عمل کردیم ولی راضی نیستم و باید هر روز قدم‌های جدیدتری را برداریم.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از اجرای طرح احیاء بازار تاریخی فرش مشهد خبر داد. ابوالفضل مکرمی‌فر با اعلام این خبر اظهار کرد: بازار تاریخی فرش مشهد سال ۱۳۸۵ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و بحث مرمت آن در سال ۸۵ مطرح شد. وی ادامه داد: اگرچه اقداماتی برای مرمت و احیاء این بازار انجام شد؛ اما به سرانجام نرسید و از سال ۹۷ مجدد میراث فرهنگی و شهرداری برای احیاء بازار فرش به توافق رسیدند. مکرمی‌فر گفت: اکنون در آذرماه جاری این طرح با آغاز مرمت یک قسمت از بازار به صورت آزمایشی وارد فاز عملیاتی شده است. وی یادآور شد: در مدت اجراء طرح احیاء بازار، کسبه این بازار نیز فعالیت خواهند کرد و مانعی برای کسب و کار آنها ایجاد نخواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
سومین رویداد تهران هوشمند با حمایت همه‌جانبه شرکت به‌پرداخت ملت در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت به‌پرداخت ملت، در مراسم افتتاحیه این همایش که با حضور و سخنرانی محمدجواد آذری‌جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سورنا ستاری؛ معاون علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، پیروز حناچی؛ شهردار تهران، محسن هاشمی رفسنجانی؛ رییس شورای شهر تهران، محمد فرجود؛ مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، محمدرضا کلایی؛ شهردار مشهد، شهریار خلیلی؛ مدیرعامل شرکت به‌پرداخت ملت و یول کیونگ لی؛ دبیر کل سازمان WeGo (سازمان جهانی شهرهای هوشمند پایدار) برگزار شد، تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک در حوزه تبادل خدمات هوشمند شهروندی، میان شهرداری تهران و شهرداری مشهد به امضا رسید و از پنج سامانه هوشمند شهری شهرداری تهران رونمایی شد. سورنا ستاری، معاون علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری نیز در این مراسم با صحه‌گذاری بر توانمندی‌های فناورانه شرکت‌های داخلی گفت: «تهران در میان ۵۰ شهر برتر در حوزه هوشمندی رتبه ۴۲ را دارد و هوشمندسازی سرویس‌ها و خدمات شهری می‌تواند با ایجاد تحولی بزرگ، این رتبه را ارتقا دهد. چراکه اکوسیستم هوشمند نیاز به زیست‌بوم دارد و صرفا با پول نمی‌توان در رشد و توسعه این زیرساخت موفق شد.» همچنین در این مراسم، رییس شورای شهر تهران نیز با تاکید بر اهمیت همکاری سرمایه‌گذاران در پروژه تهران هوشمند، اظهار داشت: «تامین سرمایه از مهم‌ترین موضوعات در حوزه هوشمندسازی است، چراکه رشد و توسعه شهر هوشمند نیاز به منابع مالی دارد. البته به موازات تامین مالی نیز باید مشارکت و همکاری با شرکت‌های بخش خصوصی و استارت‌آپ‌ها را به‌صورت جدی دنبال کرد.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
سورنا ستاری، معاون علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری نیز در این مراسم با صحه‌گذاری بر توانمندی‌های فناورانه شرکت‌های داخلی گفت: «تهران در میان ۵۰ شهر برتر در حوزه هوشمندی رتبه ۴۲ را دارد و هوشمندسازی سرویس‌ها و خدمات شهری می‌تواند با ایجاد تحولی بزرگ، این رتبه را ارتقا دهد. اما در این فرایند قرار نیست از توان خارجی‌ها کمک بگیریم و باید با استفاده از بومی‌سازی و تخصص جوانان بتوانیم زیست‌بوم هوشمندسازی در کشور را توسعه دهیم و شهرها را بر بستر آن ایجاد کنیم. چراکه اکوسیستم هوشمند نیاز به زیست‌بوم دارد و صرفا با پول نمی‌توان در رشد و توسعه این زیرساخت موفق شد.» همچنین در این مراسم، رییس شورای شهر تهران نیز با تاکید بر اهمیت همکاری سرمایه‌گذاران در پروژه تهران هوشمند، اظهار داشت: «تامین سرمایه از مهم‌ترین موضوعات در حوزه هوشمندسازی است، چراکه رشد و توسعه شهر هوشمند نیاز به منابع مالی دارد. البته به موازات تامین مالی نیز باید مشارکت و همکاری با شرکت‌های بخش خصوصی و استارت‌آپ‌ها را به‌صورت جدی دنبال کرد. انتهای پیام/
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی شهردار مشهد گفت: «سروسامان‌دادن به وضعیت مالی شهرداری»، «طراحی پروژه‌های زیرساختی» و «راه‌اندازی فعالیت‌های زیرساختی و عمرانی» سه راهبرد اصلی شهرداری در ۶ ماه اول شهرداری من بود. کلائی با بیان اینکه «محور اول بسته تقاطع‌های غیر هم‌سطح، زیرگذرها و روگذرهاست»، افزود: تقاطع غیرهمسطح مصلی به‌زودی آغاز خواهد شد. با اجرای این پروژه دسترسی جدیدی به محدوده قلعه‌ساختمان ایجاد می‌شود، محور مصلی و نواب صفوی را از بن‌بست‌بودن خارج می‌کند و مسیر دسترسی دومی برای بهشت رضا خواهد بود. شهردار مشهد با اشاره به اینکه «محور سوم تأمین منابع پایدار آب و فضای سبز است»، تصریح کرد: محور چهارم راه‌اندازی خط سوم قطارشهری مشهد تا سال ۱۴۰۰ است. ۲۹۲ پروژه مشکل‌دار در این محدوده داریم که امیدواریم بتوانیم این مشکلات را حل کنیم.
خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
شهردار مشهد گفت: موضوع ثبت جهانی توس برای ما به موضوع حیثیتی تبدیل شده است، این موضوع در حال حاضر در دست پیگیری است و در یک بازه زمانی و انشالا تا پایان سال ۲۰۲۰، توس ثبت جهانی می‌شود. محمدرضا کلایی شهردار مشهد با اشاره به امضاء تفاهم‌نامه امضاء شده بین شهرداری مشهد و شهرداری تهران در سومین همایش شهر هوشمند اظهار کرد: این تفاهمنامه در رابطه با تبادلات شهروندی بین شهرداران دو کلانشهر مشهد و تهران است. کلایی در ادامه به مسئله ثبت جهانی طوس گفت: موضوع ثبت جهانی توس برای ما به موضوع حیثیتی تبدیل شده است، میراث فرهنگی و سایر وزارتخانه باید بررسی کنند و آن‌ها نیز از ما حمایت کنند. اگر دست به دست هم دهیم، شاید جفایی که در طول هزار سال نسبت به فردوسی بزرگ انجام دادیم تا حدودی جبران شود و این موضوع در حال حاضر در دست پیگیری است و در یک بازه زمانی و انشالا تا پایان سال ۲۰۲۰، توس ثبت جهانی شود. کلایی ادامه داد: اقداماتی کوتاه مدت و بازدارنده در مشهد انجام می‌شود منتها کلید مسئله حمل‌و نقل عمومی است و امیدواریم دولت اجازه دهد از منابعی که در کشور وجود دارد در پروژه‌های مدنظر و تایید شده استفاده کنیم.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
محمدرضا کلایی شهردار مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به امضاء تفاهم‌نامه امضاء شده بین شهرداری مشهد و شهرداری تهران در سومین همایش شهر هوشمند اظهار کرد: این تفاهمنامه در رابطه با تبادلات شهروندی بین شهرداران دو کلانشهر مشهد و تهران است. کلایی در ادامه به مسئله ثبت جهانی طوس گفت: موضوع ثبت جهانی توس برای ما به موضوع حیثیتی تبدیل شده است، میراث فرهنگی و سایر وزارتخانه باید بررسی کنند و آن‌ها نیز از ما حمایت کنند. اگر دست به دست هم دهیم، شاید جفایی که در طول هزار سال نسبت به فردوسی بزرگ انجام دادیم تا حدودی جبران شود و این موضوع در حال حاضر در دست پیگیری است و در یک بازه زمانی و انشالا تا پایان سال ۲۰۲۰، توس ثبت جهانی شود. کلایی ادامه داد: اقداماتی کوتاه مدت و بازدارنده در مشهد انجام می‌شود منتها کلید مسئله حمل‌و نقل عمومی است و امیدواریم دولت اجازه دهد از منابعی که در کشور وجود دارد در پروژه‌های مدنظر و تایید شده استفاده کنیم. انتهای پیام/
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، بر اساس داده‌های جمع آوری شده از ایستگاه‌های سطح شهر وضعیت کیفیت هوا شهر مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد شاخص کلی ۱۰۹ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. هم اکنون کیفیت هوا در ایستگاه لشگر، خیام جنوبی، الهیه، آوینی، مفتح و سمزقند در شرایط قابل قبول و سایر ایستگاه‌های سطح شهر در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است. بیشترین بار آلودگی از ایستگاه واقع در بولوار وحدت با عدد شاخص ۱۳۵ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است. توصیه می‌شود افراد حساس فعالیت‌های طولانی یا سنگین خود را کاهش دهند و از شهروندان عزیز تقاضا می‌شود از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایند.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: دانشجویان بین‌الملل به عنوان سفیرانی که بعدا به کشور خود بازمی‌گردند، علاوه بر انتقال فرهنگ مشهد و ایران، تصویرواقعی چهره ایران را به جهانیان نشان خواهند داد. وی عنوان کرد: دانشگاه فردوسی مشهد در سال‌های اخیر بین المللی شده و فعالیت‌های آن کیفیت متفاوتی پیدا کرده است. دانشجویان بین‌الملل تلاش کردند که دیگران را با فرهنگ و آداب و رسوم آشنا کنند. رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد عنوان کرد: همه ما تلاش کردیم که برنامه‌ای در شأن دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شود. رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد افزود: ما به این شعار افتخار می‌کنیم و تلاش می‌کنیم که این شعار را به مرحله تحقق برسانیم.
فارسفارس1 روز قبل
شهردار مشهد با اشاره به رایزنی‌های انجام شده میان استانداری خراسان رضوی، شهرداری مشهد و وزارت راه و شهرسازی، گفت: طرح بازنگری و طرح تفصیلی محدوده اطراف حرم رضوی تا پایان سال به سرانجام خواهد رسید. یک بخش بافت‌های ناکارآمد شهری است که در نقاط مختلف شهر مشهد پراکنده است و زیرساخت‌های آن متناسب با میانگین سطح خدمات ارائه شده در شهر مشهد نیست. که امیدواریم تا پایان سال طرح بازنگری و طرح تفصیلی اطراف حرم مطهر به نتیجه برسد و نکته دوم مسئله حریم منظری اطراف حرم مطهر است که با دوستان میراث فرهنگی حل و فصل شده است و ابلاغ آن هم به زودی انجام می‌شود. شهردار مشهد گفت: ‌ موضوع دیگر بحث توسعه مترو و حمل و نقل ریلی است که این هم نقش جدی در حوزه کاهش آلودگی هوا خواهد داشت. زیرا نتیجه توسعه آن کاهش آلودگی هوا خواهد بود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد، ابوالفضل تیموری در توضیح جزئیات انفجار یک منزل مسکونی در منطقه رسالت (جاده سیمان) و سوختگی شدید دو نفر در پی استفاده از بنزین برای شستشوی لوازم منزل، اظهار کرد: در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر شنیدن صدای انفجار و مشاهده شعله‌های آتش از یک منزل مسکونی در منطقه رسالت (جاده سیمان) در حومه مشهد، ستاد فرماندهی بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۴۵ را به محل حادثه در خیابان شهید کشمیری اعزام کرد. مدیر منطقه دو عملیات آتش‌نشانی شهر مشهد افزود: آتش‌نشانان به محض حضور در محل مشاهده کردند، به دلیل استفاده از بنزین برای شستشوی لوازم در داخل یک واحد مسکونی ۷۰ متری توسط مرد خانواده و انتشار بخار بنزین حاصل از این اقدام در محیط بسته منزل، انفجار توأم با آتش‌سوزی رخ داده است. وی ادامه داد: در پی این حادثه مرد میانسال و همسر وی به شدت دچار سوختگی شده و بخشی از این منزل نیز دچار آتش‌سوزی شده بود که آتش نشانان ضمن امدادرسانی اولیه به مصدومان و مهار کامل آتش سوزی منزل، این زن و شوهر را برای انتقال به مراکز درمانی تحویل تکنسین‌های اورژانس حاضر در محل دادند. گفتنی است؛ علت دقیق این حادثه توسط کارشناسان مربوطه در دست بررسی است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: با بهره‌برداری ایستگاه کوهسنگی تعداد مسافر ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت. یکی از ویژگی‌های این ایستگاه نسبت به ایستگاه‌های دیگر شیشه‌ای‌بودن سازه و قرارگرفتن آن در فضای بوستان کوهسنگی است. وی افزود: با بهره‌برداری ایستگاه کوهسنگی تمامی ایستگاه‌های خط دو قطار شهری به اتمام می‌رسد و در مطالعات اولیه ایستگاه سلامت برای برداشت و تخلیه مسافر برنامه‌ریزی نشده بود اما بعدا تصمیم‌گیری‌ شد و در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد. با بهره‌برداری این ایستگاه تعداد مسافر ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت. تا پایان دی‌ماه پروژه مجموعه ایستگاه سلامت و پایانه اتوبوس‌رانی آغاز می‌شود تا بتوانیم اهداف تعریف‌شده برای محدوده‌های پیرامونی را به کمال برسانیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وی گفت: در فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مشهد حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری و قراردادهاست که بهره‌بردار محور محسوب می‌شود که بخش زیادی از آنها میان سرمایه‌گذار و شهرداری مشهد مورد صحبت قرار گرفته است و بخش‌هایی از آنها به تفاهمات اولیه هم رسیده است. شهردار مشهد در پاسخ به پرسشی درباره بافت فرسوده شهر مشهد و اقدامات شهرداری مشهد برای حل این معضل گفت: باید این موضوع را به دو بخش تقسیم کنیم. یک بخش بافت‌های ناکارآمد شهری است که در نقاط مختلف شهر مشهد پراکنده است و زیرساخت‌های آن متناسب با میانگین سطح خدمات ارائه شده در شهر مشهد نیست. شهردار مشهد گفت: ‌ موضوع دیگر بحث توسعه مترو و حمل و نقل ریلی است که این هم نقش جدی در حوزه کاهش آلودگی هوا خواهد داشت. زیرا نتیجه توسعه آن کاهش آلودگی هوا خواهد بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی؛ شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه انسانی گفت: موضوع شهر هوشمند چند سالی است که در کشورمان مطرح شده است. آیا ما با روش‌ها و تکنولوژی‌های شهر هوشمند میتوانیم شهر را هوشمند کنیم؟ او افزود: نظریاتی مطرح می‌شود که متولیان حوزه‌های مختلف مطالبی بیان می‌کنند که برای شهر هوشمند باید تک تک خانه‌ها را هوشمند کنیم اما این گونه نیست و ارتباط اجزا اهمیت دارد. آل شیخ خاطر نشان شد: اگر همه خودروها هوشمند باشد مشکل ترافیک حل نمی‌شود. تعریفی که از شهر هوشمند ارائه می‌شود روش هوشمندانه حل چالش‌های شهری است. از این رو باید با اقتضاعات روش‌های خودمان شهر را هوشمند کنیم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، ایستگاه کوهسنگی خط دو قطارشهری مشهد به عنوان نخستین سازه ایستگاهی تیر شیشه‌ای در کشور، امروز طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان و مدیران شهری و استانی در مشهد به بهره‌برداری رسید. خلیل‌الله کاظمی، معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در این مراسم اظهار داشت: این ایستگاه که با اعتباری بیش از ۱۵۰ میلیاردتومان احداث شده است، ۱۳۵ متر طول، ۲۰ متر عرض و ۲۳ متر عمق دارد و از نکات بارز آن می‌توان به شیشه‌ای بودن سازه و قرار گرفتن در فضای بوستان کوهسنگی اشاره کرد. وی گفت: براساس برآوردها با بهره‌برداری از ایستگاه کوهسنگی، شاهد افزایش ۱۰ تا ۱۵درصدی تعداد مسافران در این مسیر باشیم. انتهای پیام/۲۸۱/ش
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، بر اساس داده‌های جمع آوری شده از ایستگاه‌های سطح شهر وضعیت کیفیت هوای شهر مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد شاخص کلی ۸۰ در شرایط قابل قبول قرار دارد. هم اکنون کیفیت هوا در الهیه در شرایط پاک و سایر ایستگاه‌های سطح شهر در شرایط قابل قبول است. بیشترین بار آلودگی از ایستگاه واقع در بولوار سجاد با عدد شاخص ۹۹ در شرایط قابل قبول گزارش شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ضمن اعلام این خبر، در خصوص پیگیری‌های انجام‌شده برای گنجاندن ردیف اعتباری اختصاصی در لایحه بودجه ۹۹ به منظور سامان دهی کشف رود، به «خراسان رضوی» می‌گوید: با توجه به وضعیت اسفناک حاشیه رودخانه کشف رود، استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان پیگیری‌های زیادی را به منظور گنجاندن ردیف خاص برای سامان دهی کشف رود در لایحه بودجه انجام دادند. گزارشی که کشف رود را از ذیل به صدر آوردسوم مهرماه امسال روزنامه «خراسان رضوی»، در گزارشی با عنوان «دو دهه کشت مرگ در کشف رود» به ابعاد وقوع فاجعه زیست محیطی و انسانی در این رودخانه تاریخی پرداخت و موضوع کشف رود را که مدت‌ها از دستور کار مسئولان استان خارج شده بود، از ذیل اولویت‌ها به صدر آورد. ابعاد این فاجعه به حدی بود که استاندار سامان دهی کشف رود را به بودجه دولتی گره نزد و در همان جلسه، بعد از شنیدن نظرات نمایندگان کارگروه ویژه کشف رود، خطاب به همه اعضای آن اعلام کرد یک فرماندهی واحد برای کشف رود تشکیل شود تا این که در ۱۸ آبان ماه کارگروه سامان دهی کشف رود دوباره تشکیل جلسه داد و شهرداری مشهد به عنوان فرماندهی واحد سامان دهی کشف رود انتخاب شد که خبر خوشی بود برای پایان روزهای سیاه کشف رود. انتخاب شهرداری مشهد به عنوان مدیر واحد سامان‌دهی کشف رود این امید را داد که این بار طرح منسجم‌تری برای نجات کشف رود کلید بخورد و امید می‌رود با اقدامات و پیگیری استانداری و همراهی دستگاه‌های اجرایی، جذب بودجه‌های ملی و تلاش شهرداری، این بار طرح نجات کشف رود به نتیجه نهایی خود برسد و شر فاجعه زیست محیطی در کشف رود از سر مردم مشهد کم شود. روزنامه خراسان پیگیری احیای این بودجه را همواره در دستور کار خود داشت و بعد از این اتفاقات در ۲۹ مهرماه در گزارشی با عنوان «عزم رزم حسینی برای احیای بودجه کشف رود» از پیگیری استاندار برای اختصاص اعتبار سامان دهی کشف رود نوشت.
مهرمهر2 روز قبل
کیانوش کیامرز در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص افتتاح ایستگاه کوهسنگی خط دو قطار شهری مشهد، اظهار کرد: برای اتمام ایستگاه کوهسنگی که آخرین ایستگاه خط دو قطار شهری است، ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه صرف شده است. وی در خصوص واگن‌های خط دو، بیان کرد: واگن‌های خط دو قطار شهری، از انتهای طبرسی تا شهید کاوه به طور کامل تامین شده است؛ واگن‌های حداکثری که ظرفیت آن‌ها پنج واگن متصل است و در هر جابجایی، ظرفیت ۸۰۰ مسافر را دارد. وی افتتاح این پروژه را سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی کرد و ادامه‌ داد: شهرداری مشهد به جد به‌دنبال تامین بودجه خط سه قطار شهری است و در حال حاضر نیز پیمانکار در این محدوده، در حال کار است. وی در خصوص تاثیر افتتاح ایستگاه کوهسنگی بر افزایش تعداد مسافران، گفت: با افتتاح این ایستگاه، خط دو قطار شهری و مجموعه خط یک و دو کامل تکمیل می‌شود. کیامرز ضمن اشاره به وضعیت ازدحام در واگن‌های خط یک، ادامه داد: طراحی واگن‌ها برای خط یک، ۱۲۰ دستگاه بوده است و از این طراحی، ۶۰ دستگاه خریداری شد.
فارسفارس2 روز قبل
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری مشهد با اشاره به امضا تفاهم نامه میان شهرداری مشهد و تهران به لزوم وجود داده برای هوشمندسازی تاکید کرد. تعریفی که از شهر هوشمند ارائه می‌شود روش هوشمندانه حل چالش‌های شهری است. وی افزود: کپی کردن هوشمندسازی از یک شهر به شهر دیگر امکان پذیر نیست و با این روش الزاما هوشمندسازی رخ نمی‌دهد. از این رو باید با نیازها و مشکلات و روش‌های خودمان شهر را هوشمند کنیم. معاون شهردار مشهد با اشاره به امضای تفاهم نامه میان شهرداری تهران و مشهد، افزود: توافق میان شهرداری مشهد و تهران بر همین پایه است.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی معاون عمران حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد از افتتاح ایستگاه کوهسنگی قطار شهری خبر داد و گفت: سه‌شنبه، ۱۹ آذرماه ایستگاه کوهسنگی از خط ۲ قطار شهری به بهره برداری خواهد رسید. کاظمی با بیان اینکه «ایستگاه کوهسنگی اولین سازه تیر و ستون شیشه‌ای کشور محسوب می‌شود»، افزود: پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری از ایستگاه کوهسنگی، شاهد افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصد تعداد مسافران در این مسیر باشیم. اجرای پروژه‌های عمرانی براساس نیازهای شهرمعاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: اکثر پروژه‌های عمرانی که در شهر اجرا می‌شود براساس نیاز شهر طراحی و اجرایی می‌شود. وی در خصوص خطوط BRT گفت: مطالعات برای حذف یا طرح جایگزین نرده‌های خطوط BRT در حال انجام است و به محض وصول نتیجه طرح را پیگیری و اجرا خواهیم کرد. معاون عمران حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: تاکنون بالغ بر۹۰ درصد از تعهد سه میلیون و ۶۰۰ هزار مترمربع آسفالت انجام شده و ۱۰ درصد باقیمانده حداکثر تا پایان آذرماه انجام خواهد شد.
فارسفارس2 روز قبل
معاون عمران حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد، از افتتاح ایستگاه کوهسنگی در خط ۲ قطار شهری درذ روز سه‌شنبه خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی معاونت عمران حمل و نقل و ترافیک، خلیل کاظمی اظهار کرد: سه شنبه، ۱۹ آذرماه ایستگاه کوهسنگی از خط ۲ قطار شهری به بهره برداری می‌رسد. وی خاطرنشان کرد: این ایستگاه که با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیار تومان احداث شده، ۱۳۵ متر طول، ۲۰ متر عرض و ۲۳ متر عمق دارد و از نکات بارز آن می‌توان به شیشه‌ای بودن سازه و قرار گرفتن در فضای بوستان کوهسنگی اشاره کرد. معاون عمران حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: پیش‌بینی می‌شود با بهره برداری از ایستگاه کوهسنگی، شاهد افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی تعداد مسافران در این مسیر باشیم. کاظمی ادامه داد: ایستگاه کوهسنگی اولین سازه تیر و ستون شیشه‌ای کشور محسوب می‌شود و به عنوان المانی منحصر به فرد، چشم انداز زیبایی برای زائران و‌ مجاوران دارد.
مهرمهر2 روز قبل
در ابتدای این برنامه، حسینی‌پور با قرائت دیباچه گلستان سعدی درباره برگزاری بیست‌وهفتمین دوره هفته کتاب گفت: خداوند را شاکرم که بیست‌وهفتمین دوره هفته کتاب با مشارکت اهالی فعال این حوزه و همراهی همه عزیزان به سرانجام رسید و امروز خدمت شما هستیم تا تقدیری هرچند کوچک از شما دست‌اندرکاران داشته باشیم. امیدواریم این برنامه تکرار شود و از شهرداری‌های تهران، مشهد و سایر کلان شهرها تقاضا داریم به این فعالیت‌ها ادامه دهند. رویدادهای ترویجی در هفته کتاب نیز شامل بیش از ۱۸۰ برنامه بود؛ برنامه نشست، بزرگداشت، اهدای ۲۰۰ هزار جلد کتاب به مناطق زلزله‌زده و سیل‌زده، استقرار ۴۲ کیوسک برای طرح «کتاب برای همه»، «شنبه‌های کتاب در مساجد کشور» طرح «هدیه کتاب» اجرای «طرح نذر کتاب در مساجد» پویش اهدای کتاب به مناطق روستایی با طرح «با کتاب میشه …»، طرح «کتاب برای همه»، استقرار اتوبوس کتابگرد «هدهد» با راه‌اندازی کتابخانه سیار در ۴ منطقه. حسینی‌پور گفت: برگزاری هشت هفته کتاب و کتابخوانی در زندان‌های هشت استان کشور، طرح «یک سرباز ده کتاب» و همچنین طرح «کتاب در گردش» در وزارت نیرو نیز در این هفته برگزار شد. در پایان این برنامه از دست‌اندکاران برگزاری برنامه‌های بیست‌وهفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران تجلیل شد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای شهر مشهد گفت: منابعی که در شهر مشهد باعث آلودگی هوا می‌شود شامل تردد خودروها، نیروگاه‌ها، سوخت‌های فسیلی، فرودگاه مشهد و راه‌آهن است. آمارهای آلودگی هوا بیشتر مربوط چهار ماه آخر سال است. وی تصریح کرد: ما می‌توانیم با انجام سه فعالیت باعث کاهش آلودگی هوا در شهرها شویم؛ ابتدا تخصیص بودجه که در این زمینه دولت باید به ما کمک کند، زیرا بودجه‌های شهرداری جوابگو نیست. عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک تاکید کرد: منابعی که در شهر مشهد باعث آلودگی هوا می‌شود شامل تردد خودروها، نیروگاه‌ها، سوخت‌های فسیلی، فرودگاه مشهد و راه‌آهن است. رفت‌وآمد با وسایل نقلیه به جای خودروهای شخصی را وارد زندگی مردم کنیم که اگر اقدامات موثر انجام دهیم سطح ترافیک کاهش پیدا خواهد کرد و آلودگی هوا نیز کم خواهد شد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی خاطرنشان کرد: زمانی که عمر مفید ساختمان کم باشد بخشی از سرمایه ملی به هدر می‌رود، بتن در دنیا بعد از آب پرمصرف‌ترین ماده است، براساس پروانه‌های صادره حدود ۶۷ درصد از ساختمان‌ها بتنی هستند، این آمار در دنیا به ۷۰ درصد می‌رسد اما در خراسان رضوی ۶ درصد از ساختمان‌ها بتنی است. مروتی تصریح کرد: فلز خوردگی آرماتور ایجاد می‌کند و عمر ساختمان را کاهش می‌دهد، در بخش‌هایی از کشور که به دوام توجه شده تمام ساختمان‌ها بتنی هستند، در حال حاضر در خراسان رضوی سطح کیفی همایش افزایش یافته و افراد مجرب در استان فعال هستند، ساختمان‌های بتنی ۲۰ درصد ارزان‌تر از سایر ساختمان‌ها هستند. نوری؛ کارشناس مسئول نگهداری تقاطع‌های غیر همسطح شهرداری مشهد نیز اظهار داشت: آخرین‌پل‌های احداث شده در مشهد می‌توان به پل دوربرگردان نزدیک آزادی و پل نمایشگاه اشاره کرد، پل نمایشگاه با پیش‌بینی هزینه ۲۰۰ میلیارد‌ تومانی در حال احداث است. رئیس اداره‌کل نگهداری و تعمیرات شهرداری مشهد نیز خاطرنشان کرد: مجموعه مذکور شامل سه کارشناس و رئیس اداره بوده است، در سال‌ ۵۲ یکی از پل‌های آمریکا ریزش می‌کند و پس از آن برای مطمئن‌سازی از سیستم آنها تشکلاتی شکل گرفت. انتهای پیام/۲۸۱/ش
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، بر اساس داده‌های جمع آوری شده از ایستگاه‌های سطح شهر وضعیت کیفیت هوای شهر مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد شاخص کلی ۱۲۸ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. همچنین شاخص کیفی هوا در حال حاضر با عدد کلی ۱۰۳ برای گروه‌های حساس ناسالم اعلام شده است. هم اکنون کیفیت هوا در ایستگاه‌های سطح شهر در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. سایر ایستگاه‌ها نیز در شرایط قابل قبول است. بر این اساس، دستورالعمل احتیاطی است که افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان، فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی2 روز قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: رادیو زیارت تا کنون توانسته با ارتباطات پیوسته‌ای که با نهادهای زیارتی داشته، از ظرفیت آن‌ها در راستای فعالیت‌های خود استفاده کند. وی با اشاره به فعالیت‌های جشنواره در فضای مجازی نیز عنوان کرد: با توجه به اهمیت و نقش فضای مجازی به منظور انعکاس فعالیت‌های زیارت برای آن دسته از افرادی که از این رادیو استفاده می‌کنند، حوزه فضای مجازی رادیو زیارت نیز فعال است. برنامه‌های رادیو زیارت در طی دو سال گذشتهنصرپور بیان کرد: در حال حاضر برنامه‌های رادیو زیارت در هشت صحنه سه ساعته نیز تولید و پخش می‌شود. از جمله آن‌ها می‌توان به معرفت نفس، عبادت و بندگی، نشاط و معنویت، امام محور، فناوری قدرتمند و زیارت، زیارت و ادب و هنر، خدمت و زیارت و جوان و زیارت؛ اشاره کرد. همچنین انعکاس برنامه‌ها از حرم حضرت معصومه (س) در قم، مسجد جمکران، شاه چراغ در شیراز جزو تلاش‌های رادیو زیارت است.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

شهرداری مشهد
مشهد