اخبار شهرداری کرمانشاه - آخرین و مهم ترین اخبار شهرداری کرمانشاه از خبرگزاری‌های ایران | خبری

شهرداری کرمان

ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه از آمادگی کامل شهرداری در صورت بارش برف خبر داد. شهرام عارف‌کیا اظهار کرد: شهرداری کرمانشاه با آماده‌باش ۱۲ دستگاه بیل بکهو، هشت دستگاه لودر، ۱۲تیغه برف‌روب، ۱۸ گریدر و ۴۰ دستگاه کمپرسی آمادگی کامل برای بارش احتمالی برف در شهر کرمانشاه را دارد. وی به سایت‌های برف‌روبی در سطح شهر اشاره کرد و افزود: هشت سایت اصلی برف‌روبی در سطح مناطق هشتگانه دایر شده و سایت‌های فرعی در سطح مناطق نیز در حال شکل گیری‌ است. عارف‌کیا در ادامه از آماده‌باش شبانه روزی دو هزار نیروی خدماتی برای برف‌روبی خبرداد و افزود: علاوه بر نیروهای خدماتی، نیروهای ستادی شهرداری نیز برای حل مشکلات شهروندان آماده هستند. وی افزود: شهروندان می‌توانند مشکلات و بحران‌های احتمالی در سطح شهر را با سامانه ۱۳۷ به صورت ۲۴ساعته در میان بگذارند.
مهرمهر1 روز قبل
استاندار کرمانشاه پیشرفت ۴۹ درصدی پروژه آبشوران طی مدت ۶ سال را غیر قابل قبول دانست و گفت: بر این اساس باید به مشاور و پیمانکاران این پروژه تذکر داده شود. مدیر ارشد استان تصریح کرد: پروژه ساماندهی طرح آبشوران در محدوده پارکینگ شهرداری باید تا ١٥ روز آینده به اتمام برسد. بازوند با اشاره به اینکه در فصل بودجه‌بندی اظهار داشت: در این شرایط ضروری است مدیران نسبت به پیگیری بودجه سنواتی و افزایش آن رایزنی لازم را انجام دهند. استاندار کرمانشاه گفت: ما در مجموع اعتبارات عمرانی را ۲۰ درصد افزایش دادیم و به سازمان برنامه و بودجه ارسال کردیم. وی با بیان اینکه جذب اعتبارات عمرانی رو به پایان است، گفت: جذب ۱۵ درصد از ۵۱۶ میلیارد تومان اعتبارات وضعیت خوبی نیست و نیاز است در این خصوص مدیران تمام همت خود را بکار بگیرند.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
سعید طلوعی در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، از پیاده‌ راه شدن پارکینگ شهرداری در آینده خبر داد و اظهار داشت: با توجه به تمرکز پزشکان و رفت و آمد بسیار در این محدوده، در آینده پارکینگ شهرداری دیگر محلی برای پارکینگ خودرو نخواهد بود و آن را با احداث آب‌نما‌های زیبا و مبلمان شهری، سرویس‌های بهداشتی تبدیل به پیاده‌راه خواهیم کرد. شهردار کرمانشاه با اشاره به تشکیل یک کمیسیون زیباسازی در شهرداری کرمانشاه که متشکل از هیأت‌های علمی دانشگاه و مدیران شهری است عنوان کرد: بحث زیباسازی شهر اعم از رنگ‌آمیزی، کاشت درخت، نصب المان‌ها و غیره براساس نظر این کمیسیون به صورت تخصصی، علمی و با برنامه‌ای کاملا مشخص انجام می‌شود. وی به تقاطع غیرهم‌سطح میدان امام خمینی (ره) اشاره کرد وبیان کرد: قسمت‌های شمال به جنوب، جنوب به شمال، غرب به شرق و شرق به غرب میدان امام خمینی (ره) تا ۴۵ روز دیگر راه می‌افتد، ضمن اینکه پایه‌های قسمت شرق به جنوب و غرب به شمال آن نیز زده شده است. تی و پیاده‌راه خواهیم کرد. شهردار کرمانشاه به وضعیت قطار شهری کرمانشاه اشاره کرد و گفت: چند ماهی است کار‌های خوبی در این راستا انجام می‌شود، اما، چون زیر زمین است برای شهروندان قابل روئیت نیست، اگر منابع مالی به موقع تامین شود، ۲ ایستگاه آن از میدان آزادی تا سرکارمندان تا ۲٫۵ سال دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه کریدور گردشگری تاق‌بستان-بیستون قرار است در مسیری ۳۰ کیلومتری بین دو این اثر تاریخی ارزشمند اجرا شود. پروژه‌ای که از هم اکنون به‌نظر میرسد با پیچ و خم‌های فراوانی در مسیر اجرا روبرو خواهد شد. برخی افراد از همین حالا که پروژه گامی برای اجرا برنداشته در خصوص اشکالات اجرای آن و عملی نشدن این پروژه هشدار می‌دهند که یکی از آنها شهردار بیستون است که از این پروژه تعبیر به «منوریل دوم» کرمانشاه می‌کند. شهردار بیستون دیده نشدن طرح جامع شهر بیستون در طرح کریدور گردشگری تاقبستان-بیستون را اشکال دیگر این طرح عنوان کرد وافزود: آنطور که در جریان هستم در این زمینه با شهرداری کرمانشاه هم هماهنگی صورت نگرفته است. وی تصریح کرد: چنانچه چندین ماه برای کارشناسی این پروژه وقت صرف کنیم ارزش دارد، چرا که بعد از آن، انجام یا عدم انجام این پروژه کارشناسی شده و با حساب و کتاب است.
مهرمهر2 هفته قبل
شهرام عارف کیا در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: به طور متوسط روازنه بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ تن زباله از سطح شهر کرمانشاه جمع آوری می‌شود. وی با بیان اینکه ۱۰۰ درصد زباله‌های کرمانشاه وارد پروژه بازیافت می‌شوند، افزود: بین ۷۰ تا ۸۰ درصد زباله‌های جمع آوری شده تجدید پذیر و مابقی تجدید ناپذیر هستند و به محل دفن زباله بازگردانده می‌شوند. مدیرکل نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا بیان داشت: بیشترین همکاری مردمی به منظور تفکیک زباله از مبدا توسط اهالی فرهنگیان، نوبهار و کسری با شهرداری به عمل آمده است. این مسئول با بیان اینکه کرمانشاه از نظر بازیافت زباله در زمره شهرهای رده بالای کشور قرار دارد، تصریح کرد: اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا مزایایی از جمله سهولت در انجام بازیافت و کاهش هزینه‌های شهرداری را به دنبال دارد.

تبدیل کتابخانه‌ها به محله هایی برای کنش‌های فرهنگی و اجتماعی

4+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 هفته قبل
ایمناایمنا3 هفته قبل
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه با اشاره به اینکه سهمیه سوخت برای تاکسی‌های دوگانه‌سوز ۲۰۰ لیتر و خودروهای بنزینی ۴۰۰ لیتر در ماه است، تاکید کرد: از ناوگان بزرگ تاکسیرانی درخواست دارم مثل همیشه همراهی و همکاری لازم را تا اعلام نرخ رسمی، با این سازمان را داشته باشند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: شخصیت‌های برجسته‌ای مانند سردار یارمحمدخان باید به جامعه ویژه نسل جدید معرفی شوند. هوشنگ بازوند در نشست بررسی ساماندهی آرامگاه سردار یارمحمدخان کرمانشاهی اظهار کرد: سردار یارمحمدخان یکی از چهره‌های خوشنام و رشید دوران مشروطه بوده و یک سرمایه نمادین برای توسعه کرمانشاه محسوب می‌شود. بازوند با بیان اینکه مردم تبریز و همدان برای شخصیت‌های برجسته شهرشان مکان‌ها و مجموعه‌های بسیار زیبایی ایجاد کرده‌اند، گفت: در کرمانشاه نیز سال‌هاست سامان‌دهی آرامگاه یارمحمدخان چهره برجسته دوران مشروطه به عنوان یک مطالبه از سوی مردم مطرح است. بازوند گفت: کرمانشاهیان دوست دارند آرامگاه این سردار بزرگ به شکل شایسته‌ای ساماندهی شده و نسل جدید با رشادت‌های وی در راه وطن آشنا شود. استاندار کرمانشاه اظهار کرد: قرار است شهرداری کرمانشاه ظرف یک ماه برآوردی از زمین مورد نیاز برای ساماندهی آرامگاه و راه دسترسی به مجموعه را به دانشگاه علوم پزشکی ارائه دهد تا در هیئت امنای این مجموعه درباره آن تصمیم گیری شود.
ایسناایسنا3 هفته قبل
حالا چهار روزی از حضور پزشکان تیم خیریه «مرهم» در کرمانشاه می‌گذرد و شب گذشته پایان مهر و مهربانی چهار روزه این تیم در استان بود. به گزارش ایسنا، شب گذشته (جمعه شب) استاندار و دیگر مسئولان استان در محل هتل پارسیان گرد هم آمدند تا به پاس تلاش پرخیر و برکت این تیم در مدت حضورشان در استان، از آنها قدردانی کنند. وی افزود: این سفر دومین سفر تیم خیریه پزشکان مرهم به استان کرمانشاه است و در سفر دو سال پیش این تیم نیز ۱۵۴ نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند. وی افزود: مشکلات این استان می‌طلبد گروه‌های خیرین نیز توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند و از گروه «مرهم» بسیار سپاسگذاریم که با حضور پر خیر و برکت خود زمینه جراحی رایگان ۲۰۸ بیمار را در استان فراهم کردند. کلانتر هرمزی گفت: مدت کوتاهی در استان کرمانشاه حضور داشتم، اما غمی به بزرگی چندسال بر روی سینه من نشست.
مهرمهر3 هفته قبل
شهرام عارف کیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برخی از شهروندان که نسبت به انجام تعمیرات غیرمجاز اقدام کرده‌اند نخاله‌های ساختمانی را داخل معابر و زمین‌های خالی سطح شهر می‌ریزند. وی با تاکید بر اینکه شهروندان نباید نخاله‌های ساختمانی را در معابر یا سر کوچه‌ها تخلیه کنند، افزود: میزان تخلیه نخاله در سطح منطقه هفت، پنج و دو شهرداری به دیل وسعت زمین‌های خالی بیشتر است. این مسئول با بیان اینکه چهار دستگاه لودر، هشت دستگاه بیل بکو، ۲۱ دستگاه کمپرسی برای جمع آوری نخاله‌های ساختمانی به کارگیری می‌شود، گفت: از این ۲۱ دستگاه خودرو ۱۶ دستگاه از سوی مناطق هشت گانه و پنج دستگاه از سوی معاونت خدمات شهری مورد استفاده است. وی از جمع آوری روزانه ۳۰۰ تن نخاله مربوط به ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهر خبر داد و افزود: روزانه مجموعا یک هزار و ۱۰۰ تن نخاله ساختمانی از سطح شهر جمع آوری می‌شود. عارف کیا با بیان اینکه ظرفیت جمع آوری زباله در کرمانشاه ۴۰۰ تا ۸۰۰ تن در روز است که پس از جمع آوری به محل تخلیه منتقل می‌شود، گفت: یک سایت دپو، انتهای شهرک کیهانشهر و دومین سایت انتهای جاده سراب قنبر برای تخلیه نخاله‌های ساختمانی به صورت ۲۴ ساعته فعال است.
ایلناایلنا3 هفته قبل
کارگران پیمانکاری شهرداری کرمانشاه از کاهش حقوق ماهانه به دلیل مرخصی اجباری انتقاد دارند. کارگران پیمانکاری شهرداری کرمانشاه که در بخش‌های مختلف پارکبان، تنظیف و فضای سبز مشغول به کار هستند و تعداد آنها حدود صد نفر است، در تماس با خبرنگار ایلنا، از مرخصی اجباری تحمیلی پیمانکاران انتقاد کردند. آنها ادعا می‌کنند علیرغم بارها رجوع به مجموعه شهرداری و پیمانکاران، نتیجه‌ای عایدشان نشده است. دامنه‌ی اعتراضات کارگران شهرداری به شورای شهر کشیده شده است و اعضای شورای شهر کرمانشاه، ضمن تایید برح قودن گلایه‌های کارگران، اعلام کرده‌اند: هیچ پیمانکار و یا شهردار منطقه‌ای حق ندارد به بهانه‌های واهی و مرخصی‌های اجباری، حقوق کارگران زحمتکش شهرداری را کم کند. در حال حاضر اعضای شورای شهر به کارگران قول پیگیری داده‌اند و کارگران امیدوارند از ماه آینده اوضاع اصلاح شود.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/کرمانشاه رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه از برگزاری کارگاه آموزشی «پیشگیری از آسیب‌های شغلی» برای ۱۲۰۰ نفر از پاکبانان و نیروهای فضای سبز شهرداری کرمانشاه خبر داد. مهدی عبدالمالکی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به حضور تیم خیریه جراحی پلاستیک در استان، گفت: این تیم خیریه به همت موسسه ملی «مرهم» و با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و دعوت استاندار کرمانشاه در بیست و ششمین سفر خود به استان کرمانشاه آمده‌اند. وی افزود: این کارگاه دو روزه شامل چهار دوره آموزشی صبح و بعدازظهر است که در هر دوره ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از پرسنل شهرداری در این کلاس‌ها حضور دارند و امروز آخرین روز برپایی این کارگاه است. رییس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمانشاه افزود: در این کارگاه پیرامون آسیب‌های شغلی و راهکارهای پیشگیری از این آسیب‌ها آموزش‌های لازم به نیروهای شهرداری ارائه می‌شود. رییس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمانشاه گفت: در راستای قدردانی از این تیم ۸۵ نفره روز جمعه تور گردشگری از آثار باستانی و دیدنی کرمانشاه برای آنها برگزار می‌شود.
ایسناایسنا4 هفته قبل
ایسنا/کرمانشاه مدیر سامانه ۱۳۷ شهرداری کرمانشاه از پاسخگویی این مرکز به ۱۰ هزار تماس در سال جاری خبر داد. وی یادآور شد: بیشترین تماس‌ها در خصوص مشکلات مناطق پنج، هفت و سه شهرداری کرمانشاه بوده است. هاشمی با اشاره به فعالیت ۲۴ ساعته سامانه ۱۳۷ شهرداری کرمانشاه افزود: شهروندان کرمانشاهی به صورت شبانه‌روزی می‌توانند برای طرح مشکلات حوزه شهری با سامانه ۱۳۷ تماس بگیرند. مدیر سامانه ۱۳۷ شهرداری کرمانشاه یادآور شد: در روزهای خاص مانند روزهای بارانی که ممکن است شهروندان با مشکلات بیشتری مواجه شوند، پاسخگویی به صورت ۲۴ ساعته توسط اپراتورها صورت می‌گیرد. وی ادامه داد: همچنین مجموعه بازخوردسنجی سامانه ۱۳۷، وظیفه پیگیری شکایت مطرح شده و اعلام نتیجه به شهروندان را بر عهده دارد.
ایسناایسنا4 هفته قبل
ایسنا/کرمانشاه جشن از «مسجد تا مسجد» به مناسبت هفته وحدت در دو مسجد «حاج شهبازخان» و مسجد «شافعی» کرمانشاه برگزار شود. وی افزود: قرار است در این مسجد تاریخی با حضور اقشار مختلف مردم، برنامه جشن و شادی به مناسبت هفته وحدت و بویژه ولادت باسعادت پیامبر اعظم (ص) برگزار شود. وی افزود: در ادامه مراسم، جمعیت حاضر در مسجد از دل بازار تاریخی کرمانشاه به سمت مسجد «شافعی» دیگر مسجد تاریخی شهرمان که متعلق به اهل سنت است، پیاده روی خواهند داشت و در طول مسیر راهنمایان گردشگری به معرفی بازار تاریخی کرمانشاه نیز می‌پردازند. این مسئول ادامه داد: در مسجد «شافعی» نیز مراسم مولودی خوانی و دف نوازی برپا خواهد بود و در این مسجد نیز در کنار جشن و شادی، معرفی از این مکان تاریخی توسط کارشناسان گردشگری صورت خواهد گرفت. وی در پایان یادآور شد: حضور در این مراسم برای عموم مردم آزاد است و از اقشار مختلف دعوت می‌شود با حضور گرم خود به این مراسم جشن و شادی رونق دهند.
مهرمهر1 ماه قبل
روح الله بهرامی عضو هیأت علمی دانشگاه رازی و دبیر علمی کنگره ملی تاریخدانان ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این خبر گفت: گروه تاریخ دانشگاه رازی، انجمن ایرانی تاریخ ایران و انجمن ایرانی تاریخ اسلام با همکاری اداره آموزش و پرورش و معاونت فرهنگی شهرداری کرمانشاه و سایر نهادهای مدنی در فروردین سال ۱۳۹۹ برنامه برگزاری کنگره ملی تاریخدانان ایران را به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می‌کنند. وی افزود: این کنگره به مناسبت انتخاب کرمانشاه به عنوان پایتخت گردشگری جهان در سال ۲۰۲۰ برگزار می‌شود. دانشگاه رازی و انجمن ایرانی تاریخ ایران و تاریخ اسلام با توجه به فرصت پیش رو و با هدف نشان دادن جایگاه کرمانشاه به عنوان یکی از کهن‌ترین استقرارگاه‌های انسان و تبیین جایگاه این استان به عنوان یکی از کانون‌ها و ظرفیت‌های بزرگ توسعه گردشگری و بوم گردی و توسعه اشتغال صورت می‌گیرد. دبیر علمی کنگره ملی تاریخدانان ایران در ادامه سخنانش گفت: مسأله اشتغال و کار آفرینی دیگر هدف اساسی گنگره ملی تاریخدانان ایران است که به دنبال تبیین جایگاه حرفه‌ای و شغلی مورخان و دغدغه‌های جامعه اهل تاریخ و نقد و بررسی وضعیت اشتغال جامعه دانش آموختگان تاریخ در ایران و در استان کرمانشاه است، بررسی تجربه جهانی در کاربست و کاربرد حرفه‌ای دانش تاریخ و استفاده از تجربیات زیسته و همچنین ظرفیت‌های بومی استان کرمانشاه برای اشتغال اهل تاریخ مورد بررسی قرار می‌گیرد. وی اظهار کرد: پیوندهای دانش تاریخ با دانش‌های و همچنین تقویت مهارت‌ها و تأسیس مؤسسات خدماتی، علمی و مهارت محور ویژه دانش تاریخ با همکاری موسسات مدنی از دیگر اهداف برای تقویت دانش تاریخ و مطالعات میان رشته‌ای و نقش آن در گسترش کاربرد دانش تاریخ و توسعه اشتغال به شمار می‌رود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/کرمانشاه معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه از آغاز جمع‌آوری زباله به صورت سنتی در سطح منطقه شش شهرداری خبر داد. خسرو عیساییان با اشاره به شروع جمع آوری زباله به روش تفکیک از مبداء در سال ۱۳۷۹ در کرمانشاه، گفت: اولین کارخانه بازیافت زباله کشور در کرمانشاه راه اندازی شد و در همین راستا روش جمع‌آوری به صورت مخزن رفته رفته جایگزین روش سنتی جمع‌آوری زباله شد. معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه افزود: با توجه به مخاطرات بهداشتی و معضل زباله‌ گردها در این روش جمع آوری زباله، مجموعه مدیریت شهری کرمانشاه مجددا تصمیم به اجرای روش سنتی جمع‌آوری زباله گرفت. مهندس فرهنگیان شهردار منطقه شش شهرداری کرمانشاه هم با اشاره به جمع آوری زباله به روش سنتی در تمام شهرک‌های این منطقه اظهار کرد: منطقه شش در طرح سنتی جمع آوری زباله به دو لاین شرقی و غربی تقسیم شده است. وی از شهروندان منطقه شش درخواست کرد، تفکیک زباله در مبداء را رعایت کنند تا جمع آوری زباله به صورت منظم و دقیق انجام گیرد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/کرمانشاه رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرمانشاه در خصوص شایعه تعطیلی کشتارگاه بیستون گفت: این خبر کذب بوده و در حال حاضر کشتارگاه با تمام توان فعال است. فرهاد فرهودی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به سابقه ۳۳ ساله فعالیت کشتارگاه بیستون گفت: این کشتارگاه از سال ۱۳۶۵در بیستون راه اندازی شده و با گذشت ۳۳ سال همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. وی با اشاره به تجهیزات به روز این کشتارگاه گفت: در حال حاضر کشتارگاه بیستون جزو پنج کشتارگاه برتر کشور است. فرهودی با اشاره به ذبح دام‌های سبک و سنگین در این کشتارگاه گفت: این کشتارگاه تا ذبح روزانه هزار راس دام سبک و سنگین ظرفیت دارد و مشکلی در این زمینه نداریم و بر حسب روز تعداد متغیری دام در این کشتارگاه ذبح می‌شود. این مسئول به نظارت‌های دقیق بهداشتی و شرعی بر ذبح دام در این کشتارگاه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر دو ناظر شرعی در کشتارگاه حضور دارند و کارشناسان بهداشت و دامپزشکی نیز نظارت دقیقی بر ذبح دام اعمال می‌کنند.
مهرمهر1 ماه قبل
یک قبر در قبرستان قدیمی کرمانشاه در ماه گذشته حدود ۶۰ میلیون خریداری شده است؛ قیمتی که بهای یک واحد ۵۰ متری در شهرک‌های حاشیه‌ای شهر است! در قبرستان جدید هم ۵ تا ۶ میلیون حداقل قیمت خرید یک خانه ابدی است و این قیمت برای اکثر شهروندان یک قیمت بالاست که بسیاری برای تهیه آن مجبورند قرض کنند. حداقل قیمت سنگ قبرها هم بسته به جنس سنگ از ۱٫۷ میلیون به بالاست و اگر دنبال یک سنگ قبر لاکچری باشید باید حدودا ۲۰ میلیون پیاده شد. قیمت قبور مصوب شورای شهر و تایید فرماندار استامیر دولتشاهی، مسئول روابط عمومی شهرداری کرمانشاه اظهار داشت: قیمت قبور بر مبنای دفترچه عوارض سالیانه و با مصوبه شورای شهر و تائید فرمانداری تعیین می‌شود. وی البته در مورد قیمتهای نجومی قبور اظهار نظری نکرد و سوال خبرنگار ما در زمینه گران‌ترین قیمت قبور را بی‌جواب گذاشت.
مهرمهر1 ماه قبل
غلامرضا رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: به طور میانگین از ۲۳۰ ماموریت امداد و نجات انجام شده در طول یک ماه ۴۰ ماموریت مربوط به محبوس مورد شدن در آسانسور است. وی افزود: این ماموریت‌های عمدتا در فصل تابستان به دلیل قطعی برق شایع‌تر است هرچند در مواردی هم نواقص کابینه آسانسور هم منجر به اعزام نیروهای آتشنشانی به محل می‌شود. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه این حوادث منجر به انجام ماموریت امداد و نجات شده است، گفت: سازمان آتش نشانی از نظر ایمنی آسانسور منازل و واحدهای تجاری پیش از صدور تائیدیه پایان کار بررسی لازم را انجام می‌دهد. این مسئول عنوان کرد: بیشتر موارد محبوس شدن در آسانسورها مربوط به مسکن مهر‌ها است که علت آن نداشتن تائیدیه ایمنی، دستکاری دکمه‌ها توسط کودکان و شمار خانواده‌های بیشتر بوده است. رضایی خاطرنشان کرد: برخی از مدیران ساختمان‌ها با همکاری اهالی ساختمان ماهیانه یا ۴۵ روز یکبار به سرویس آسانسور به منظور رفع نقص اقدام می‌کنند با این حال شمار زیادی از مدیران ساختمان نسبت به این موضوع بی توجه هستند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/کرمانشاه قائم مقام شهردار کرمانشاه با اشاره به لزوم حرکت شهرداری کرمانشاه به سمت درآمدهای پایدار گفت: سیاست امروز شهرداری جذب مشارکت بخش خصوصی با هدف دستیابی به درآمدهای پایدار است. وی ادامه داد: سیاست امروز شهرداری کرمانشاه در حوزه اقتصادشهری و سازمان سرمایه گذاری و جذب مشارکت‌های مردمی این است که پروژه‌های شهری را با کیفیت مناسب در کمترین زمان و حداقل هزینه با حضور بخش خصوصی انجام دهد. عیدی افزود: قطعا جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی باعث رونق و بهبود فضای اقتصادی شهر و کسب درآمد پایدار برای شهرداری خواهد شد و در همین راستا تمام مدیران شهرداری موظفند در راستای جلب اعتماد سرمایه‌گذاران اقدام کنند. معاون اقتصادی شهرداری کرمانشاه با اشاره به باور صحیح استفاده بهینه از بخش خصوصی در راستای صرفه‌جویی در هزینه‌های شهرداری، افزود: این امر استفاده حداکثری از ظرفیت مشارکت جامعه شهروندی را در عرصه مدیریت شهری در پی خواهد داشت. عیدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمام زیرساخت‌ها برای جذب مشارکت‌های مردمی در سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری فراهم شده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
خسروی گفت: براساس آخرین پیش‌بینی‌ها برای فصل زمستان بارش‌هایی در حد مقداری کمتر از نرمال پیش‌بینی می‌شود و برای فصل بهار سال آینده بارش‌ها نزدیک به نرمال و برای اردیبهشت ماه کمی بیشتر از نرمال پیش‌‌بینی می‌شود. واحدهای حاشیه رودخانه قره‌سو در شهر کرمانشاه باید تخلیه شوندبهرام درویشی مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: سیلاب بهار امسال بخش‌هایی از شهرک کرناچی کرمانشاه را که در حاشیه رودخانه قره‌سو واقع شده بودند و ساخت‌ و سازهای حریم رودخانه را زیر آب برد. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه عنوان کرد: براساس وظایف و قانون مسئولیت رودخانه‌های داخل شهر بر عهده وزارت نیرو نیست اما در زمینه لایروبی اقداماتی آغاز شده است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه یک سوم از ظرفیت ۱۲ سد مخزنی استان کرمانشاه خالی و آماده هدایت سیلاب است گفت: استان کرمانشاه بیش از ۱۷۰۰ کیلومتر رودخانه دارد که ۲۰۰ کیلومتر آن از داخل شهرها می‌گذرد و خانواده‌ها باید مراقب این موضوع باشند. انتظار می‌رود مسئولان استانی با توجه به خسارت سیل در استان کرمانشاه و سایر استان‌ها اقدامات پیشگیرانه را مدنظر داشته باشند و برنامه‌های خود را به تنها چند روز قبل از وقوع بارش‌های سنگین موکول نکنند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/کرمانشاهمعاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت رفع مشکل آبهای سطحی، گفت: امسال در بارندگی‌های با شدت کم و متوسط آبگرفتگی معابر نخواهیم داشت. عیساییان تصریح کرد: علاوه بر این، بحث لایروبی جوی‌ها، نهرها و کانالهای داخل شهر جهت پیشگیری از آبگرفتگی خیابان‌ها و معابر اهمیت دارد که لایروبی تمام آنها انجام شده است. وی افزود: تمام مسیرهای جریان آب به سمت دو رودخانه قره سو و آبشوران هم بازگشایی شده تا درصورت بارندگی، آبهای سطحی به صورت روان به سمت این دو رودخانه جریان پیدا کنند. وی افزود: با مجموع اقداماتی که صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود امسال در بارندگی‌های با شدت کم و متوسط مشکلی نداشته باشیم. عیساییان خاطرنشان کرد: در بارندگی‌های شدید مانند ابتدای امسال که آب رودخانه قره سو هم در آستانه سرریز شدن قرار گرفت قاعدتا آبگرفتگی در معابر رخ می‌دهد، اما برای بارندگی کم و متوسط مشکلی نخواهیم داشت.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
حمید اعتصام‌فر در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: تقاطع غیرهمسطح امام خمینی (ره) یکی از پروژه‌های مهم عمرانی شهر کرمانشاه است. پروژه‌ای که کلنگ آن خرداد سال گذشته به زمین زده شد و حالا با پیشرفت فیزیکی ۴۴ درصدی در حال اجرا است. معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه برآورد اولیه اعتبار این پروژه را ۱۲۰میلیارد تومان دانست و گفت: قرار است بخشی از آن توسط شهرداری و بخشی توسط کمک‌های دولتی تامین شود و در صورت تامین این اعتبار، این تقاطع مهم زمستان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه در تشریح جزییات اجرای این پروژه خاطرنشان کرد: تقاطع غیرهمسطح امام خمینی (ره) بهار سال گذشته کلنگ زنی شد و از همان زمان عملیات اجرایی آن با جدیت پیگیری شد. به گفته معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه این پروژه هم اکنون ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و درصورت تامین اعتبار مناسب تا دهه فجر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
خسرو عیسائیان در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه تمام امکانات و تجهیزات نیروهای خدماتی کلانشهر کرمانشاه برای حوادث غیرمترقبه آماده است اظهار داشت: کارشناسان هواشناسی کرمانشاه برای کرمانشاه بارندگی و آبگرفتگی معابر را پیش‌بینی کرده بودند که شهرداری کرمانشاه نیز برای خدمت به مردم در آماده‌باش قرار دارد. وی با بیان اینکه قبل از آغاز باران شدید لایروبی کانالها و مسیل‌ها در مسیرهای مختلف از شمال شهر تا جنوب شهر انجام خواهد گرفت عنوان کرد: با آغاز بارش‌ها شهرداران مناطق و نواحی شهر کرمانشاه به لایروبی کامل کانالها و معابر در شهر کرمانشاه به صورت ۲۴ ساعته با حضور در سطح شهر آمادگی کامل برای ارائه خدمات لازم و مقابله با هرگونه بحران احتمالی در زمینه آبگرفتگی را دارند. معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه تمام نیروهای شهرداری کرمانشاه در آماده‌باش کامل قرار دارند خاطرنشان کرد: به طور کلی، شهرداری کرمانشاه با حضور تمامی عوامل حوزه خدمات شهری و نظارت مدیران مناطق تمام تلاش خود را برای رفع هرگونه مشکل به کارگرفته است. عیسائیان عنوان کرد: همشهریان نکات ایمنی لازم را رعایت کنند و نهایت همکاری را با عوامل شهرداری به عمل آورند و در صورت بروز هرگونه مشکل و حادثه با شماره تلفن ۱۳۷ مربوط به مرکز فوریت‎های شهرداری تماس بگیرند و درخواست ارسال نیرو برای رفع مشکل به وجود آمده داشته باشند. انتهای پیام/ش
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، مدت‌ها پیش با اعلام شهرداری کرمانشاه مبنی بر ایجاد طرح رو و زیرگذر و حذف میدان امام خمینی (ره) اسلام‌آباد غرب، مخالفت‌ها مبنی بر تعرض به محوطه باستانی تپه چقاگاوانه و میدان امام (ره) آغاز شد. البته ساخت و سازهای گسترده در حریم تپه چغاگاوانه نشان می‌دهد این اثر تاریخی از گذشته‌ها نیز مورد بی‌مهری دستگاه‌های مختلف و مغرضان قرار گرفته و از طرفی تاکنون هیچ کار پژوهشی روی این تپه انجام نشده است. در مورد تپه تاریخی «چغاگاوانه» کرمانشاه که شهرداری می‌خواست با ساخت روگذر تخریبش کند. پیگیری نتیجه داد. براساس این گزارش تپه تاریخی چغاگاوانه که قدمتی چند هزار ساله دارد از گذشته تاکنون مورد تعرض افراد مغرض بسیاری قرار گرفته است و این بار نیز به نظر می‌رسد توسعه شهری و مقابله با معضل ترافیک بهانه‌ای برای تعرض به حریم این اثر تاریخی باشد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‎های عضو علاوه بر شرح وظایف خود به موجب قانون جدید بحران وظایف دیگری نیز برای آنها تعیین شده که برای تمام دستگاه‌های زیرمجموعه ابلاغ شده است. مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه افزود: مباحث مربوط به مدیریت آبها، سیلابها، لایروبی و مدیریت نقاط محل آسیب برای آبگرفتگی در داخل شهرها جز وظایف دستگاه‌های مربوطه از جمله امور آب و شهرداری قرار گرفته است. وی بیان کرد: از شهرداری خواسته شده به موضوع لایروبی نهرها، مسیل‌ها و مدیریت نقاطی که محل آسیب برای آبگرفتگی در داخل شهر اقدام کنند زیرا که امکان ایجاد مشکلاتی در هنگام بارندگی خواهد شد. مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه توصیه‎ها و تذکرات لازم به دستگاه‌های مربوطه داده شده است عنوان کرد: توصیه‌های آب و هوایی قبل از آغاز بارندگی، توسط سازمان هواشناسی ومدیریت بحران در اختیار تمام دستگاه‎ها قرار می‌گیرد و دستگاه‌های مربوطه مکلف به انجام کارها و اقدامات پیشگیرانه هستند. بالایی افزود: این آمادگی در تمام دستگاه‌ها برای پیشگیری و کاهش خطرات و آسیب‌های احتمالی در بارش نزولات آسمانی وجود دارد و در صورت ایجاد مشکل آمادگی برای پاسخ به آن فراهم خواهد بود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
تقاطع غیرهمسطح امام خمینی (ره) یکی از پروژه‌های مهم عمرانی شهر کرمانشاه است. پروژه‌ای که کلنگ آن خرداد سال گذشته به زمین زده شد و حالا با پیشرفت فیزیکی ۴۴ درصدی در حال اجرا است. برآورد اولیه اعتبار این پروژه ۱۲۰ میلیارد تومان است که قرار است بخشی از آن توسط شهرداری و بخشی توسط کمک‌های دولتی تامین شود و در صورت تامین این اعتبار، این تقاطع مهم زمستان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. اعتصام فر خاطرنشان کرد: تمام سیگمنت‌ها و قطعات بتنی این تقاطع از قبل در کارگاه ساخته شده و با پیشرفت پروژه کار نصب آنها نیز انجام می‌شود. به گفته معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه این پروژه هم اکنون ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و درصورت تامین اعتبار مناسب تا دهه فجر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
سرپرست اداره کل پیشگیری از تخلفات شهری شهرداری کرمانشاه از توقیف خودروها و چرخ‌دستی افراد زباله گرد سطح شهر خبر داد. وی افزود: بیش از ۱۵۰۰ «زباله‌گرد» در شهر کرمانشاه فعالیت دارند که یک معضل نوین و اجتماعی در مدیریت شهری محسوب می‌شوند. وی افزود: در همین راستا اداره کل پیشگیری از تخلفات شهری شهرداری کرمانشاه ضمن اخذ حکم قضایی و با همکاری فرماندهی راهنمایی و رانندگی، خودروهای حمل زباله این افراد را توقیف می‌کند. شهبازی ادامه داد: همچنین طرح جمع‌آوری و توقیف چرخ‌های دستی افراد زباله گرد در سطح شهر کرمانشاه هم در دستور کار قرار دارد. این مسئول تاکید کرد: برای حفظ سلامت جامعه کار جمع آوری این افراد و وسایل حمل زباله آنها بصورت مستمر پیگیری خواهد شد.
فارسفارس1 ماه قبل
هزاران قطعه ماهی در رودخانه «قره‌سو» کرمانشاه در محدوده شهرک کرناچی به دلایل آلودگی مربوط به پساب خام یکی از واحدهای صنعتی در بالادست منطقه‌، تلف شدند. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، به علت آلودگی آب، هزاران قطعه ماهی کوچک طی چند روز گذشته در رودخانه «قره‌سو» کرمانشاه در محدوده شهرک کرناچی تلف شده است. وی از شهروندان درخواست کرد به هیچ عنوان از افراد دستفروش و دوره‌گرد تا اطلاع ثانوی ماهی نخرند. محیط زیست استان، علت تلف شدن ماهیان رودخانه «قره‌سو» را آلودگی مربوط به پساب خام یکی از واحدهای صنعتی در بالادست منطقه‌ای اعلام کرده که با مشخص شدن مقدار و نوع مواد آلاینده نتیجه را به مراجع قضایی تحویل می‌دهد. اتفاق این فاجعه زیست محیطی برای آبزیان کرمانشاه در حالی است که طی چند روز گذشته نیز هزاران قطعه ماهی در رودخانه «راوند» شهرستان اسلام‌آباد غرب در محدوده روستای «لر» به دلایل نامعلوم تلف شدند.
مهرمهر1 ماه قبل
رئیس ستاد خدمات شهری اربعین استان کرمانشاه افزود: علاوه بر خدمات فوق پس از ورود زائران و تحویل وسایلی چون پتو، پذیرایی لازم از نظر مواد غذایی نیز برای هر شخص صورت می‌گیرد. ارائه خدمات شهری به شهرستان‌ها براساس نیاز آنهارئیس ستاد خدمات شهری اربعین استان کرمانشاه با اشاره به اقدامات ستاد خدمات شهری اربعین استان کرمانشاه در سایر شهرستان‌ها نیز گفت: در خصوص شهرستان‌ها نیز با توجه به نیازی که به ما اعلام شده خدمات لازم را ارائه می‌کنیم. وی افزود: همچنین طی تلاش همکاران ما در ستاد خدمات شهری اربعین استان کرمانشاه، برای ایام اربعین تمام بلوار‌ها و تیر برق‌های مسیر جاده بیستون و قبل از ورود به شهر بیستون کاملا سیاهپوش شد. مسئول ستاد خدمات شهری اربعین استان کرمانشاه افزود: ما در دو سه کیلومتر از این مسیر، پس از مراحل جدول گذاری توسط شهرداری قصرشیرین، کل کارهای زیباسازی آن مسیر را انجام دادیم. مسئول ستاد خدمات شهری اربعین استان کرمانشاه در پایان خاطرنشان کرد: ما خودروهایی را نیز بازسازی کرده‌ایم که مخصوص شستشوی مخازن است و شبانه مخازن شستشو داده می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید