آخرین و مهم‌ترین اخبار « پیروز حناچی »
شهردار تهران

شهردار تهران

سینماپرسسینماپرس2 ساعت قبل
سینماپرس: «پیروز حناچی» شهردار تهران مهمان جدیدترین برنامه تلویزیونی «نگاه یک» است. به گزارش سینماپرس، پیروز حناچی شهردار تهران مهمان برنامه «نگاه یک» است تا درباره آخرین تصمیمات شهرداری تهران و چالش‌های امروز مدیریت شهری صحبت کند. «نگاه یک»، شنبه‌ها از ساعت ۲۳ با حضور مسئولان درجه اول و وزرای دولت به بررسی آخرین تصمیمات و تحولات کشور می‌پردازد.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران در حالی برای پنجمین بار، اداره پایتخت به عنوان شهردار شب را بر عهده داشت که در بازدید از محلات کمتر توسعه یافته در منطقه ۴ تهران بر ضرورت ارتقای سطح سرانه‌ها در این محلات تاکید کرد. مظاهریان، در جلسه بررسی طرح‌های توسعه محلات گلشن و جوادیه، با اشاره به برنامه‌های شهرداری در دو سال آینده تصریح کرد: ضرورت دارد در محلات کم برخوردار بتوانیم سطح سرانه‌ها را به یک سطح استاندارد رسانده که این موضوع آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد و نیز فاصله طبقاتی را کم‌تر کرده و موجب سر زندگی و نشاط شهری خواهد شد. وی ادامه داد: البته شهرداری در تلاش است تا زمین‌های مشخص و فاقد مشکل در سطح محله را شناسایی و تملک کند تا بتواند برای خدمات‌رسانی و ارتقای سرانه‌ها از آن بهره ببرد. البته تمامی زنان، پس از حضور، با دستور قاضی کشیک، تعیین وضعیت شده و با دستور قضایی در آنجا نگهداری می‌شوند. مظاهریان در این حضور از وضعیت حمام، اتاق مادر و کودک، بهیاری و رختشور خانه بازدید کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
وی ادامه داد: البته شهرداری در تلاش است تا زمین‌های مشخص و فاقد مشکل در سطح محله را شناسایی و تملک کند تا بتواند برای خدمات‌رسانی و ارتقای سرانه‌ها از آن بهره ببرد. سختی کار در سامان‌سرای لویزانیکی از مقاصد بازدید مظاهریان به عنوان شهردار شب پایتخت، سامان‌سرای بانوان لویزان بود. البته تمامی زنان، پس از حضور، با دستور قاضی کشیک، تعیین وضعیت شده و با دستور قضایی در آنجا نگهداری می‌شوند. مظاهریان در این حضور از وضعیت حمام، اتاق مادر و کودک، بهیاری و رختشور خانه بازدید کرد. مدیر سامانسرای لویزان ادامه داد: این افراد به واحد غربال سامانسرای لویزان منتقل شده و با حضور مددکار اجتماعی کشیک و با کمک مصاحبه عمیق غربالگری انجام و در نهایت پرونده دقیقی از شرایط و وضعیت افراد تهیه می‌شود.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ماجرای صندلی فروشی در اتوبوس‌های شهریاز روز گذشته انتشار خبری مبنی بر فروش یا رزرو صندلی‌های اتوبوس به سرعت در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد و مورد هجمه وسیع کاربران و به تبع آن مردم قرار گرفت. در همین راستا شهردار تهران عنوان کرد که خبر مربوط به صندلی‌های اتوبوس درست منعکس نشده است. پزشکان ساک به دست؛ از «بم» تا «اوگاندا» عنوان گزارش امروز سرویس سلامت ایسنا به مناسبت روز دانشجو بود. ایسنا به سراغ دکتر ابراهیم متولیان، رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور رفته و درباره فعالیت‌هایش در عرصه‌های دانشجویی و بسیجی با او صحبت کرده است. این درحالی است که این موارد تنها از سوی غیر پزشکان انجام نمی‌شود و برخی نیز به پزشکان هم نسبت داده می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
وی با بیان اینکه با افتتاح بزرگراه شهید کاظم نجفی رستگار در ضلع جنوب شرق تهران شاهد یک اتصال دلتایی هستیم که ترافیک را از تهران عبور می‌دهد و موجب ایجاد آرامش در مناطق پر تراکم تهران می‌شود، تصریح کرد: جا دارد که از قرارگاه خاتم الانبیاء که در شرایط سخت پا به پای ما همراهی می‌کند نیز تشکر کنیم. همچنین در ادامه محمدی شهردار منطقه ۱۵ با بیان اینکه امروز برای چهارمین بار یک پروژه دیگر در منطقه ۱۵ افتتاح می‌شود، گفت: تا کنون ۸۰ پروژه در منطقه ۱۵ افتتاح شده است که علی رغم شرایط مالی باید از شورای شهر و شهرداری با تخصیص بودجه مناسب به این منطقه تشکر کنیم. وی با بیان اینکه با افتتاح این بزرگراه رینگ ترافیکی جنوب تکمیل می‌شود و ترافیک ورودی بزرگراه امام رضا که ۱۱ درصد ترافیک ورودی به تهران است و همچنین ترافیک بسیج کاهش می‌یابد، گفت: امیدواریم تا پایان سال بتوانیم کل پروژه بزرگراه شهید نجفی رستگار را افتتاح کنیم. افتتاح بزرگراه شهید رستگار تا پایان سال! وی با بیان اینکه همزمان با این دو کیلومتر هفت پل نیز به طول ۱۴۲۵ متر افتتاح می‌شود، گفت: مسیری که امروز افتتاح می‌شود دسترسی مشیریه به آزادگان و امام علی (ع) و بالعکس را تسهیل می‌بخشند و دسترسی مردم به مسیر بزرگراهی بدون واسطه خواهد بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 ساعت قبل
به عنوان مثال ما از جایی که نباید مالیات بگیریم، متاسفانه می‌گیریم و از جایی که باید، نمی‌گیریم و دولت در این خصوص اشتباه می‌کند. او ادامه داد: به طور مثال در خصوص مالیات سیگار، مالیات آن طور که باید گرفته نمی‌شود. یا افرادی که درآمد هنگفت دارند، بعضا توانایی پرداخت مالیات چند صد نفر را دارند، ولی از یک جوان که دکه فلافل فروشی زده مالیات گرفته می‌شود. اقتصاد کشور دست چهاردرصدی‌ها است. قالیباف در ادامه افزود: متاسفانه در کشور شرکت‌های خصوصی، خصولتی شدند و اکنون شرکت‌های شبه دولتی سهم‌شان از بودجه دولت دو برابر است.
ایلناایلنا7 ساعت قبل
استکبارستیزی یعنی توانمندسازی و تکیه بر توان داخلی، ایمان داشتن به وعده‌های الهی که حتما تحقق خواهد یافت. اقتصاد کشور دست چهاردرصدی‌ها است. امیدوارم روزی دیوان محاسبات گزارش دهد که چگونه این هزینه‌ها بر کشور تحمیل شد، اگر اکنون فساد در کشور وجود دارد ریشه همین مسائل است و امروز جامعه و قوه قضائیه به شدت با فساد مبارزه می‌کنند. وی در ادامه درخصوص حضور جوانان در مجلس آینده اظهار داشت: امیدوارم جوانان که امید این ملت هستند، به خصوص در مجلس آینده حضور یابند. تکلیف‌تان را با ما روشن کنید، تکلیف املاک نجومی را روشن کنید.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
استکبارستیزی یعنی توانمندسازی و تکیه بر توان داخلی، ایمان داشتن به وعده‌های الهی که حتما تحقق خواهد یافت. اقتصاد کشور دست چهاردرصدی‌ها است. وی در ادامه درخصوص حضور جوانان در مجلس آینده اظهار داشت: امیدوارم جوانان که امید این ملت هستند، به خصوص در مجلس آینده حضور یابند. قالیباف در ادامه افزود: متاسفانه در کشور شرکت‌های خصوصی، خصولتی شدند و اکنون شرکت‌های شبه دولتی سهم‌شان از بودجه دولت دو برابر است. تکلیف‌تان را با ما روشن کنید، تکلیف املاک نجومی را روشن کنید.
تکراتوتکراتو7 ساعت قبل
فروش ساعتی صندلی اتوبوس‌های تهران و راه‌اندازی سامانه ویژه‌ای در این زمینه گفته جدید مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهر تهران است که حاشیه‌ساز شده است. بر همین اساس می‌توانیم برای دو ساعتی که اوج ترافیک است، فروش ساعتی صندلی‌های اتوبوس را انجام دهیم. مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی تهران امیدوار است سیستم طراحی شده در این زمینه در آذرماه راه‌اندازی شود. بر اساس گفته‌های آقای سنندجی رزرو و فروش ساعتی صندلی اتوبوس‌های تهران به صورت اینترنتی و مشابه رزرو اتوبوس‌های بین‌شهری خواهد بود. چنین تصمیمی مغایر با عدالت است.» شب گذشته (جمعه) شهردار تهران نیز به موضوع فروش ساعتی صندلی اتوبوس‌های تهران واکنش نشان داد و آن «خبر و بحثی غلط و فاقد موضوعیت» لقب داد.

افتتاح فاز ۱ بزرگراه شهید نجفی رستگار

14+
ایسناایسنا7 ساعت قبل
ایلناایلنا7 ساعت قبل
استکبارستیزی یعنی توانمندسازی و تکیه بر توان داخلی، ایمان داشتن به وعده‌های الهی که حتما تحقق خواهد یافت. به عنوان مثال در همین بحث اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین ما نفهمیدیم آیا قصد کاهش مصرف بوده یا درآمد دولت. اقتصاد کشور دست چهاردرصدی‌ها است. قالیباف در ادامه افزود: متاسفانه در کشور شرکت‌های خصوصی، خصولتی شدند و اکنون شرکت‌های شبه دولتی سهم‌شان از بودجه دولت دو برابر است. در حاشیه این مراسم یک دانشجو گفت: این جلسه متعلق به دانشجویان است نه آقای قالیباف که برای انتخابات تبلیغ می‌کند.
ایلناایلنا7 ساعت قبل
استکبارستیزی یعنی توانمندسازی و تکیه بر توان داخلی، ایمان داشتن به وعده‌های الهی که حتما تحقق خواهد یافت. اقتصاد کشور دست چهاردرصدی‌ها است. وی در ادامه درخصوص حضور جوانان در مجلس آینده اظهار داشت: امیدوارم جوانان که امید این ملت هستند، به خصوص در مجلس آینده حضور یابند. قالیباف در ادامه افزود: متاسفانه در کشور شرکت‌های خصوصی، خصولتی شدند و اکنون شرکت‌های شبه دولتی سهم‌شان از بودجه دولت دو برابر است. تکلیف‌تان را با ما روشن کنید، تکلیف املاک نجومی را روشن کنید.
همشهریهمشهری8 ساعت قبل
شهید کاظم نجفی رستگار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همراه شهید چمران بود و بنیان‌گذار تیپ سیدالشهداء هم محسوب می‌شود. شهردار تهران ادامه داد: پروژه بزرگراه شهید نجفی رستگار در ضلع جنوب شرقی تهران هدایت ترافیک سنگین برای افرادی که به داخل شهر وارد نمی‌شوند و تنها می‌خواهند از شهر عبور کنند را بر عهده دارد. وی با قدردانی از اقدامات قرارگاه خاتم‌الانبیا به خاطر تلاش در بهره‌برداری از این پروژه، گفت: امیدواریم در پایان سال، علاوه بر یک ایستگاه مترویی که قرار است به طور میانگین هر ماه افتتاح کنیم، پروژه‌های استاد معین و گیشا و پروژه مجموعه فرهنگی رازی را هم افتتاح کنیم. شهردار تهران گفت: حال وقت آن است که پروژه‌های جدید با تغییر نگاه تعریف شوند و امیدواریم بتوانیم سرویس و خدمات بهتری در این زمینه ارائه دهیم. وی در پایان ابراز امیدواری کرد که بخش‌هایی از شهر که به سیستم ناوگان حمل و نقل عمومی متصل نیستند با اجرای پروژه‌ها و افتتاح ایستگاه‌های جدید مترو به ناوگان حمل و نقل عمومی متصل شوند.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محسن هاشمی در حاشیه افتتاح فاز اول پروژه شهید نجفی رستگار با انحرافی دانستن بحث فروش اینترنتی صندلی‌های اتوبوس گفت: طرح DRT در کشورهایی اجرا می‌شود که آنقدر ناوگان شهری شان بزرگ است که کسی در اتوبوس مجبور نیست بایستد و صندلی‌ها برای همه کافی است. این موضوع به ناوگان شهری ما ربطی ندارد که اتوبوس کم داریم، حتی در کشورهای پیشرفته هم این طرح هنوز اجرا نشده است. هاشمی گفت: شاید کارشناسی در این مورد تحقیق کرده باشد، اما آوردن اینها به فضای عمومی صحیح نبوده و برخی هم با طرح این مسائل به دنبال تضعیف نه تنها مدیریت شهری بلکه مدیریت کشور هستند. شهردار تهران درباره مصوبه‌های دولت برای تقویت ناوگان حمل و نقل شهری و علت عدم اجرای آن‌ها گفت: برای اتوبوس رانی ما دو مصوبه قوی داریم که اینها اجرایی نمی‌شوند. مثلا برای اجرای مصوبه اتوبوس در شورای اقتصاد باید ۹ مرکز باهم هماهنگ شوند اینها در اجرا مسائلی را مطرح می‌کنند که به اجرا نمی‌رسد.
ایلناایلنا9 ساعت قبل
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهر تهران گفت: شهردار تهران بر ارتقاء و توسعه کیفی و کمی میادین میوه و تره بار به منظور خدمات رسانی هر چه بهتر و بیشتر به مردم تاکید ویژه‌ای دارند. وی با بیان اینکه سه اصل اساسی برای خدمات رسانی به شهروندان، «کیفیت مطلوب»، «قیمت مناسب» و «احترام به مشتری» است، اظهار کرد: در همین راستا، قیمت انواع میوه و محصولات فرنگی در میادین میوه و تره بار به طور متوسط، ۴۰ درصد از میانگین قیمت‌های سطح شهر پایین‌تر است. مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در پایان با تاکید بر سهم قابل توجه میادین میوه و تره بار در تامین نیازهای روزانه شهروندان خاطرنشان کرد: در حال حاضر، ۴۰ درصد میوه و تره بار، ۲۵ درصد مواد پروتئینی، ۵۰ درصد مرغ و ۷۰ درصد ماهی و آبزیان شهر تهران از طریق میادین میوه و تره بار تامین می‌شود. براساس گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران راد افزود: بر اساس آخرین نرخنامه سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی گلخانه‌ای ۸ هزار تومان و هر کیلوگرم گوجه فرنگی بوته‌ای ۷ هزار تومان اعلام شده است. البته در صورت تامین و عرضه گوجه فرنگی با کیفیت مطلوب‌تر و مشخصات و ویژگی‌های متمایز و برتر، اعمال نرخ موردی حداکثر تا سقف ۱۵۰۰ تومان در هر کیلوگرم صرفا تحت نظارت مدیران میادین میوه و تره بار تا اطلاع ثانوی بلامانع اعلام شده است.
مهرمهر9 ساعت قبل
شهید کاظم نجفی رستگار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همراه شهید چمران بود و بنیان گذار تیپ سید الشهدا هم محسوب می‌شود. شهردار تهران ادامه داد: پروژه بزرگراه شهید نجفی رستگار در ضلع جنوب شرقی تهران هدایت ترافیک سنگین برای افرادی که به داخل شهر وارد نمی‌شوند و تنها می‌خواهند از شهر عبور کنند را بر عهده دارد. این بزرگراه از منطقه‌ای عبور می‌کند که پرتراکم و پرجمعیت است؛ طبق سیاست‌های شهرداری تهران اجرای پروژه در نقاطی که تراکم نفرات در هکتار بالا است، در اولویت بیشتری قرار دارد، هر چند ما وظیفه داریم برای تمام شهروندان شرایط مناسب را مهیا کنیم. حناچی به اولویت بندی پروژه‌های نیمه کاره شهرداری نیز اشاره و تصریح کرد: با توجه به کاهش شدید منابع و درآمدها پروژه‌ها را اولویت بندی کردیم، اگر بودجه را بین تمام پروژه‌ها تقسیم می‌کردیم به پیشرفت‌های اندکی می‌رسیدیم اما با اولویت بندی، برخی پروژه‌ها افتتاح شدند و موردی مانند پروژه شهید نجفی رستگار باقی مانده پروژه‌های درشت مقیاس است. شهردار تهران گفت: حال وقت آن است که پروژه‌های جدید با تغییر نگاه تعریف شوند و امیدواریم بتوانیم سرویس و خدمات بهتری در این زمینه ارائه دهیم.

پارک حاشیه‌ای زیان ده یا سودده مسأله این است!

5+
فارسفارس9 ساعت قبل
فارسفارس9 ساعت قبل
معاون شهردار تهران گفت: دولت باید نیمی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین را به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص دهد. معاون حناچی: نیمی از درآمد بنزین را به حمل و نقل عمومی بدهیدبه گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، محسن پورسیدآقایی درباره لایحه بودجه ۹۹ که فردا از سوی دولت به مجلس ارائه می‌شود، اظهارداشت: انتظار داریم دولت اهتمام ویژه‌ای به حمل و نقل عمومی در لایحه بودجه داشته باشد. وی با اشاره به افزایش تقاضای سفر با وسایل نقلیه عمومی، گفت: نه تنها کلانشهر تهران که سایر کلانشهرها نیز انتظار دارند نیمی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص یابد. پورسیدآقایی با بیان اینکه ترافیک و آلودگی هوا دو معضل اجتماعی است که با کاهش تردد خودروهای شخصی و توسعه حمل ونقل عمومی مدیریت می‌شود تصریح کرد: معتقتدم با افزایش قیمت بنزین و صرفه‌جویی بیشتر در این بخش دولت می‌تواند بخشی از بنزین را صادر کرده و منابع خوبی حاصل کند، از این‌رو نیمی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین را باید به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص دهد. انتهای پیام/
ایسناایسنا10 ساعت قبل
شهردار تهران اعلام کرد که تا پایان سال جاری علاوه بر افتتاح هر ماه یک ایستگاه مترو، پروژه زیرگذر استاد معین، زیرگذر گیشا و مجموعه فرهنگی رازی نیز افتتاح خواهد شد. به گزارش ایسنا، پیروز حناچی صبح امروز در مراسم بهره برداری از فاز نخست پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار با بیان اینکه امروز شاهد بهرهبرداری فاز نخست یک بزرگراه که به نام شهید گرانقدر کاظم نجفی رستگار نامگذاری شده هستیم، گفت: شهید نجفی رستگار بعد از پیروزی انقلاب همراه با شهید چمران فعالیت می‌کرده و یکی از بنیانگذاران تیپ سیدالشهدا که امروز یک لشگر است، بود و در عملیات بدر به همراه شهید باکری و … به شهادت رسید و سال‌ها بعد به جمع شهدای داخل کشور پیوست. وی با بیان اینکه با افتتاح بزرگراه شهید کاظم نجفی رستگار در ضلع جنوب شرق تهران شاهد یک اتصال دلتایی هستیم که ترافیک را از تهران عبور می‌دهد و موجب ایجاد آرامش در مناطق پر تراکم تهران می‌شود، تصریح کرد: جا دارد که از قرارگاه خاتم الانبیاء که در شرایط سخت پا به پای ما همراهی می‌کند نیز تشکر کنیم. حناچی با بیان اینکه امید است در پایان امسال علاوه بر افتتاح هر ماه یک ایستگاه مترو و تجهیز و مناسب سازی مترو، شاهد افتتاح پروژه زیرگذر استاد معین، گیشا و مجموعه فرهنگی رازی باشیم، گفت: در ابتدای این دوره مدیریت شهری پروژه‌ها ارزیابی شد و آنها را اولویت‌بندی کردیم و می‌بینید که در این مدت تعداد زیادی از پروژه‌ها نیز افتتاح شد و این پروژه‌هایی که عنوان کردم، پروژه‌های باقیمانده درشت مقیاس هستند و به نظر می‌رسد زمان آن رسیده که حوزه عمرانی با نگاه جدید فعالیت کند و شاهد تغییر رویکرد در پروژه‌های عمرانی باشیم. انتهای پیام
وانانیوزوانانیوز10 ساعت قبل
حناچی: هیچ عقل سلیمی به دنبال فروش صندلی اتوبوس و افزایش نرخ کرایه نیستحناچی: هیچ عقل سلیمی به دنبال فروش صندلی اتوبوس و افزایش نرخ کرایه نیستبه گزارش وانانیوز، پیروز حناچی صبح امروز در حاشیه افتتاح فاز اول شهید نجفی رستگار با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با افتتاح این پروژه رانندگان دیگر لازم نیست برای دسترسی به بزرگراه امام رضا (ع) وارد محدوده مسکونی شوند، گفت: با اجرای این پروژه آرامش در محلات جنوب شرقی پایتخت از جمله مشیریه ایجاد می‌شود و هدایت ترافیکی دیگر از داخل محلات نیست. حناچی افزود: این پروژه‌ها در مقیاس محلی هستند و با اینکه مگاپروژه نیستند اما تاثیر زیادی بر زندگی مردم دارند، از جمله می‌توان توسعه قلمرو عمومی در محلات را داشته باشیم که در شعارهای‌مان نیز به آن توجه شد و در بودجه نیز این ردیف دیده شده است. وی در خصوص انتشار خبری در مورد فروش صندلی اتوبوس‌های بی آر تی با بیان اینکه اصل خبر اساسا درست نیست و این خبر هم درست منعکس نشده بود گفت: در این شرایط سخت هیچ عقل سلیمی به دنبال فروش صندلی و افزایش کرایه نیست و چیزی که توضیح داده شده بود با خبری که منعکس شده بود متفاوت است. حناچی افزود: این صحبت در حاشیه یک برنامه در مورد استفاده از ظرفیت‌های استارت‌آپی بیان شده و عنوان شده بود که می‌توان از ظرفیت اتوبوس‌های خصوصی برای تقاضاهای انبوه بر از طریق اپلیکیشن اقدام کرد و این ربطی به فروش صندلی‌های اتوبوس‌های بخش عمومی ندارد. انتهای پیام
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
از این رو یکی از مهم‌ترین فرهنگ‌هایی که می‌بایست در مردم نهادینه شود، مسئولیت‌پذیری اجتماعی است. شهرداری تهران با شعار تهران، «شهری برای همه» نیازمند یاری همه شهروندان و تحقق روح جمعی و نهادینه سازی امری چون مسئولیت اجتماعی است و از همین رو در حوزه اجتماعی و فرهنگی اقدامات موثری را آغاز و انجام داده است. علاوه بر نماز جمعه، ظرفیت دیگری که می‌تواند در نهادینه‌سازی مسئولیت‌پذیری اجتماعی کمک کند، کانون‌های محلی مثل سرای محلات هستند که در ۳۵۲ محله تهران وجود دارند. راه نجات جامعه، ارزش دادن به حرکت‌های جمعی است که می‌توانند حول محور نماز جمعه و رویکرد محله محوری و کانون‌های محلی شکل گیرند. *معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران۴۷۲۳۱
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سر حمل و نقل عمومی کلانشهرها به خصوص تهران چندین سال است که از بودجه‌های دولتی بی‌کلاه مانده است. به گونه‌ای که محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران می‌گوید: افزایش نرخ سوخت تاثیر مستقیمی بر حمل و نقل عمومی تهران دارد و برآورد می‌شود که بیش از ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش مسافر داشته‌ایم. در این میان شهرداری تهران توان افزایش ناوگان را ندارد. بنابراین حالا که استقبال مردم از حمل و نقل عمومی بهتر شده، باید از این فرصت استفاده کنیم. فرسودگی یک‌چهارم ناوگان اتوبوسرانی پایتختدر حالی مسئولان شهرداری از کمبود ناوگان حمل ونقل عمومی گلایه‌مند هستند که نگاهی به وضعیت و سن ناوگان نشان می‌دهد که وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی در شرایط خوبی قرار ندارد.
فارسفارس10 ساعت قبل
شهردار تهران گفت: هیچ عقل سلیمی موافق افزایش نرخ حمل و نقل عمومی و فروش صندلی‌های اتوبوس نیست. حناچی بیان داشت: افتتاح پروژه شهید نجفی رستگار در کاهش ترافیک بسیار موثر بوده است و یکی از تاثیرات آن آرامش بیشتر در مناطق مسکونی و پررفت‌وآمد خواهد بود. شهردار تهران خاطرنشان کرد: ما در پایان امسال علاوه بر اتمام بخشی از ایستگاه‌های مترو به تجهیز و مناسب‌سازی ایستگاه‌های مترو نیز می‌پردازیم. وی خاطرنشان کرد: پروژه‌های جدیدی را در تهران در آینده اجرایی می‌کنیم که عمدتا در مقیاس محلی است. شهردار تهران گفت: توسعه قلمرو عمومی از شعارهای ما بوده است که اعتباراتی نیز در سال ۹۹ برای آن اختصاص داده‌ایم.

اتوبوس‌های جنجالی یک روزه به ایستگاه آخر رسید!

5+
فارسفارس11 ساعت قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین11 ساعت قبل
اقبال شاکری گفت: حرکت به سمت درآمدزایی و ارائه خدمات اندک به مردم ضعیف جامعه و خدمات مطلوب‌تر به اقشار پردرآمد خلاف عدالت اجتماعی است. قدس آنلاین: اگرچه شهردار تهران دیشب با انتشار ئویتی از متوقف شدن طرح فروش صندلی اتوبوس‌ها خبر داد، این سؤال که چرا چنین طرح هایی در فضای فعلی جامعه مطرح می‌شود، جای سؤال دارد. متأسفانه درشورای شهر و شهرداری کنونی از این جنس طرح‌ها در موضوعات متعدد پیشنهاد شده که رضایت عموم جامعه در آن لحاظ نشده است. اقبال شاکری عضو پیشین شورای اسلامی شهر تهران گفت: متأسفانه حمل و نقل عمومی و طرح ترافیک نه به عنوان وسیله بازدارنده و کنترل کننده بلکه یک محل درآمد زایی تلقی می‌شود. بی تردید وسایل حمل و نقل عمومی به همه مردم و به شکل یکسان تعلق دارد و فشار آوردن به قشر خاص وامتیاز دهی به قشر خاص دیگری بر خلاف حق و عدالت است.
افکارنیوزافکارنیوز11 ساعت قبل
شهید کاظم نجفی رستگار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همراه شهید چمران بود و بنیان گذار تیپ سید الشهدا هم محسوب می‌شود. اخبار اجتماعی - شهردار تهران ادامه داد: پروژه بزرگراه شهید نجفی رستگار در ضلع جنوب شرقی تهران هدایت ترافیک سنگین برای افرادی که به داخل شهر وارد نمی‌شوند و تنها می‌خواهند از شهر عبور کنند را بر عهده دارد. این بزرگراه از منطقه‌ای عبور می‌کند که پرتراکم و پرجمعیت است؛ طبق سیاست‌های شهرداری تهران اجرای پروژه در نقاطی که تراکم نفرات در هکتار بالا است، در اولویت بیشتری قرار دارد، هر چند ما وظیفه داریم برای تمام شهروندان شرایط مناسب را مهیا کنیم. حناچی به اولویت بندی پروژه‌های نیمه کاره شهرداری نیز اشاره و تصریح کرد: با توجه به کاهش شدید منابع و درآمدها پروژه‌ها را اولویت بندی کردیم، اگر بودجه را بین تمام پروژه‌ها تقسیم می‌کردیم به پیشرفت‌های اندکی می‌رسیدیم اما با اولویت بندی، برخی پروژه‌ها افتتاح شدند و موردی مانند پروژه شهید نجفی رستگار باقی مانده پروژه‌های درشت مقیاس است. شهردار تهران گفت: حال وقت آن است که پروژه‌های جدید با تغییر نگاه تعریف شوند و امیدواریم بتوانیم سرویس و خدمات بهتری در این زمینه ارائه دهیم.
افکارنیوزافکارنیوز11 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحسن پورسیدآقایی درباره لایحه بودجه ۹۹ که فردا از سوی دولت به مجلس ارائه می‌شود، اظهارداشت: انتظار داریم دولت اهتمام ویژه‌ای به حمل و نقل عمومی در لایحه بودجه داشته باشد. اخبار اجتماعی -وی با اشاره به افزایش تقاضای سفر با وسایل نقلیه عمومی، گفت: نه تنها کلانشهر تهران که سایر کلانشهرها نیز انتظار دارند نیمی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص یابد. به گفته معاون شهردار تهران حتی اگر با تغییر قیمت سوخت ۱۰ درصد از تقاضای سفر با حمل‌ونقل شخصی کاسته و به حمل‌ونقل عمومی افزوده شود باید برای پاسخگویی به این نیازها حداقل ۲ هزار دستگاه اتوبوس یا معادل ناوگان فعلی مترو به مجموعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی تهران افزوده شود. پورسیدآقایی با بیان اینکه ترافیک و آلودگی هوا دو معضل اجتماعی است که با کاهش تردد خودروهای شخصی و توسعه حمل ونقل عمومی مدیریت می‌شود تصریح کرد: معتقتدم با افزایش قیمت بنزین و صرفه‌جویی بیشتر در این بخش دولت می‌تواند بخشی از بنزین را صادر کرده و منابع خوبی حاصل کند، از این‌رو نیمی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین را باید به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، در روز‌های اخیر خبری مبنی بر فروش صندلی‌های اتوبوس با واکنش مدیریت شهری همراه بود. در حالی مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهر تهران از فروش ساعتی صندلی اتوبوس‌های پایتخت و راه‌اندازی سامانه‌ای ویژه در این زمینه خبر داد که ناوگان حمل و نقل شهری پایتخت با کم و کاستی‌های فراوان روبرو است. از سوی دیگر با افزایش قیمت بنزین بر تعداد مسافران ناوگان و حمل و نقل شهری افزوده شده است، اما این ناوگان تاکنون توان پاسخگویی به مسافرانش را نداشته است. دوای درد حمل و نقل تهران، فروشی کردن صندلی‌های اتوبوس نیست، بلکه توسعه ناوگان است. مسئولان شهری طرح‌هایی مطرح نکنند که تبعیض و نابرابری را در ذهن متبادر می‌کند.» • مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران نیز در فضای مجازی نوشت: «تهران برای همه؛ یعنی دسترسی یکسان و عادلانه به خدمات از جنوب تا شمال شهر.
عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
در این میان اما برخی جریان‌های اصول‌گرا از این که در مسابقه‌ای بی‌رقیب و در غیاب اکثریت واجدان شرایط رأی دادن، برنده شوند خرسندند. همان اتفاقی که در سال ۱۳۸۱ و در انتخابات شورای دوم شهر تهران رخ داد و سال بعد در مجلس هفتم ادامه یافت. کما این که آرای آقای حداد عادل چه در مجلس ششم و چه هفتم ۸۰۰ هزار رأی بود. منتها در مجلس ششم دیگران هم آمده بودند و او در جایگاه آخر نشست و در مجلس هفتم نیامدند و اول شد. اما لذت بردن در یک مسابقه کجا و پیروزی به خاطر غیبت حریف یا واداشتن او با تیم نونهالان کجا؟ یک راهکار دیگر هم وجود دارد.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حامد مظاهریان در دیدار با جمعی از توان یابان شاغل در شهرداری تهران، اظهار داشت‌: هر انسانی در طول زندگی خود ممکن است با دچار شدن به بیماری هایی به طور موقت یا دائم دچار شرایط خاص شود. بنابراین مناسب سازی فضاهای شهری فقط ویژه معلولین نیست و شهر باید برای استفاده همه شهروندان بویژه اقشار خاص مانند سالمندان، مادران باردار، کودکان و … نیز مناسب باشد. گرچه با فضای ایده آل شهری فاصله داریم اما در این دوران گذار اقدامات به تدریج در حال انجام است. سرپرست معاونت منابع انسانی شهرداری تهران با اشاره به تهیه پیش نویس آیین نامه دورکاری گفت: می‌توان دورکاری را برای جامعه ۵۰۰ نفری شاغلین دارای معلولیت در شهرداری تهران به صورت آزمایشی اجرا کرد و تاثیرات دوسویه آن را به لحاظ رضایت شغلی کارکنان و ارتقای بهره وری سازمانی مورد سنجش قرار داد. بنابراین فرآیندهای مدیریت آینده مستلزم بکارگیری تلاش‌های نوآورانه در برنامه ریزی، سازماندهی، مدیریت عملکرد و ارزیابی کارکنان، و تعریف روش‌های جبران خدمت هستند.

به انتهای لیست رسیدید

شهردار تهران

پیروز حناچی (زادهٔ ۱۳۴۳ تهران) شهردار تهران از ۷ آذر ۹۷، معاون پیشین شهرسازی و معماری شهرداری تهران از خرداد تا آبان ۹۷ و سیاستمدار اصلاح طلب ایرانی است. او در دولت یازدهم معاون شهرسازی و معماری و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری وزیر وقت راه و شهرسازی عباس آخوندی بود. حناچی دانش‌آموخته معماری از دانشگاه تهران و فارغ‌التحصیل دکتری تخصصی مرمت شهری و باززنده‌سازی شهرهای تاریخی است. او در تاریخ ۲۲ آبان سال ۱۳۹۷ در رقابت با عباس آخوندی با ۱۱ رای از مجموع ۲۱ رای اعضای شورای شهر به عنوان شهردار منتخب تهران معرفی شد. از ۲۷ آبان ۹۷ به عنوان سرپرست شهرداری کارش را آغاز کرد و پس از جنجالی کم سابقه برای تأیید صلاحیت او سرانجام حکم وی در تاریخ هفتم آذر ۱۳۹۷ به عنوان چهاردهمین شهردار تهران پس از انقلاب رسماً صادر شد. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار مرتبط با پیروز حناچی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا