شهروند

شهروند

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
مثلا برخی از زائران به کودکان و دختربچه‌های عراقی هدایای کوچکی می‌دهند که موجب خشنودی کودکان عراقی می‌شود. زائران ایرانی همچنین هدایای دیگری مثل دستمال کاغذی، عطر و آب‌پاش هم به عراقی‌ها هدیه می‌دهند. او به جز سفر اربعین امسال دو سال گذشته را هم در راهپیمایی اربعین حضور داشته است. تمام طول مسیر موکب‌ها زنان و کودکان هم به زائران انواع و اقسام پذیرایی‌ها و خدمات را ارایه می‌دهند. ساعت چهار صبح جوکار که کمی زودتر از خانواده‌اش بیدار می‌شود، می‌بیند تعدادی از زائران یزدی مشغول نماز شب هستند و تعدادی از زائران عراقی که بعد از آنها آمده بودند بدون حتی روانداز یا بالشت خوابیده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، گسترش خشونت و بی ثباتی در کشمیر ۵ کشته بر جا گذاشت. پیش از تصمیم گیری جدید در باره وضعیت خودمختاری کشمیر، ریاض نایکو، رئیس حزب المجاهدین، بزرگترین گروه شبه نظامی کشمیر، هشدار داده بود درصورت بروز هرگونه تغییر در دره کشمیر، نیرو‌های هند به طور قانونی مورد هدف قرار خواهند گرفت. حادثه کشته شدن این دو نفر یک روز پس از کشته شدن یک راننده کامیون حامل سیب به دست شبه نظامیان به وقوع پیوست. در پی جدایی هند و پاکستان از ۱۹۴۷ تاکنون، منطقه کشمیر شاهد بروز دو جنگ و درگیری‌های فراوان بوده است. مونیر خان از مقامات پلیس کشمیر گفت: سه شبه نظامی که گفته می‌شود از ساکنان محلی بودند در تبادل آتش جان خود را از دست دادند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
تکذیب ارتباط روح‌الله زم با دفترآیت‌الله سیستانیدر کنار این اخبار گمانه‌زنی درباره نحوه بازداشت روح‌الله زم ادامه دارد. رسانه‌های خارجی هم مطالبی را به نقل‌ از مهسا رازانی همسر روح‌الله زم درخصوص چگونگی خروج وی از فرانسه و مقصد او منتشر کرده‌اند. وی همچنین اعلام کرد: روح‌الله زم در بامداد روز یکشنبه در تماس تلفنی یک‌ دقیقه‌ای با لحن و ادبیاتی غیرمعمول از سلامتی‌اش خبر داد و دوباره از او بی‌خبر شدیم. واکنش فرانسهاما درحالی‌که برخی گزارش‌ها حاکی از این بود که وزارت کشور فرانسه «مسافرت زم به عراق» را تایید کرده است روز گذشته وزارت خارجه فرانسه به خبر دستگیری «روح‌الله زم» مدیر کانال تلگرامی ضدانقلاب «آمدنیوز» واکنش نشان داده و آن را محکوم کرد. سخنگوی وزارت خارجه فرانسه نیز تصریح کرد: روح‌الله زم یک شهروند ایرانی است که در فرانسه وضعیت پناهندگی داشته و بنابراین از حق اقامت طبق رویه‌های پناهندگی برخوردار بوده است، اما تابعیت فرانسوی ندارد.
رکنارکنا9 ساعت قبل
مأموران کلانتری کاظم آباد در محل حاضر شدند و مشخص شد در پی این تیراندازی و وحشت آفرینی، ۳ شهروند مصدوم شده‌اند. با اعلام موضوع به اورژانس پزشکی و حضور آمبولانس اورژانس ۱۱۵ مشهد، مصدومان پس از دریافت خدمات به بیمارستان منتقل شدند. نحوه برخورد یکی از این تیر‌ها با دیوار مغازه، نشان از تیراندازی بی هدف این افراد داشته است. گام بعدی پلیس چهره زنی متهمان بودکه شاهدان اعلام کردند، مهاجمان صورت‌های خود را با دستمال بسته بودند. هم زمان گروهی از افسران کلانتری کاظم آباد با حضور در بیمارستان تحقیقات درباره این پرونده را آغاز کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند، همه ما می‌دانیم که اگر بخواهیم از جنبه‌های معنوی این سفر استفاده کنیم، سلامتی نقش بسیار مهمی دارد. ‌اگر سالم نباشیم، نمی‌توانیم آن‌طور که باید از جنبه‌های معنوی این سفر بهره ببریم. برای آن‌که در طول سفر اربعین دچار ‌مشکلات جدی نشوید، نکات بسیار ساده‌ای هستند که می‌توانید به آنها توجه کنید. بنابراین ضروری است زائران با نکات مهم در بهبود سریع‌تر این مشکلات آشنا شده و بدانند که باید چه کارهایی انجام دهند. توصیه می‌‌شود زمانی که با این شرایط جوی مواجه شدید، برای ‌آن‌که دچار مشکلات تنفسی نشوید، به‌ویژه افرادی که بیماری‌های حاد تنفسی یا بیماری‌های قلبی و عروقی دارند، از ماسک یا دستمال مرطوب روی دهان و بینی استفاده کنند، زیرا کمک ‌می‌کند کمتر دچار مشکل شوید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
این تصمیم گمرک به دنبال سوءاستفاده گسترده قاچاقچیان و سودجویان از این قانون گرفته شد. این موضوع درحالی رخ داد که تنها ٢,٥‌میلیون دستگاه موبایل توسط تاجران و از طریق رسمی به کشور وارد شده است. این معافیت ۸۰دلاری به اضافه حذف مالیات از موبایل مسافری، سودجویان را به فکر بهره‌برداری از شرایط انداخت. البته آن‌گونه که معاون فنی گمرک ایران اعلام کرده، براساس مصوبه ۲۲ مهرماه ستاد تنظیم بازار، معافیت ۸۰دلاری برای واردات گوشی مسافری از این بعد منتفی خواهد شد. به گفته آرام، مسافرهای کربلا درصورت واردات موبایل باید ٨٠دلار عوارض ورودی آن را پرداخت کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند، مشارکت پایین زنان ایرانی در اقتصاد کشور درحالی ‌رخ می‌دهد که زنان روستایی وجه پنهان اقتصاد ایران هستند. زنان روستایی ایران تقریبا ٤٠‌درصد چرای و تغذیه دام و ٤٢‌درصد مراقبت از دام را ‌انجام می‌دهند و ٧٥‌درصد صنایع‌دستی روستایی ایران توسط زنان تولید می‌شود. این موضوع را آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به ‌مناسبت روز جهانی زنان روستایی اعلام کرد و گفت: «زنان روستایی نماینده توانمند بسیاری از جوامع‌اند، اما همچنان با ‌موانعی روبه‌رو هستند که مانع از درک توان بالقوه آنان می‌شود. براساس گزارش مرکز آمار ایران، چیزی حدود ٦٢‌درصد زنان ‌ایرانی خانه‌دار هستند و فقط ٣٨‌درصد زنان کار می‌کنند. ‌ همدانی‌ها بیشترین و سیستان‌وبلوچستانی‌ها کمترین زن خانه‌دار را دارند و جالب است بدانید ‌تقریبا نیمی از زنان خانه‌دار یا به‌طور دقیق‌تر ٤٦‌درصد بین ١٥ تا ٢٩ساله هستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
علاقه عماد کوچولو به فوتبال، به‌خصوص تیم محبوبش استقلال باعث می‌شد که بیشتر مواقع همراه پدرش به ورزشگاه برود. عماد در گیت داربست‌های فلزی محوطه ورزشگاه آزادی، در اثر تماس صورتش با این میله‌های فلزی، دچار برق‌گرفتگی شد و جانش را از دست داد. برای همین در همان تحقیقات و مراحل نخست بررسی‌ها ماموران به سراغ پیمانکار نصب داربست در ورزشگاه آزادی رفتند. چهارسال است که با استادیوم آزادی کار و برایشان داربست نصب می‌کنم. در ادامه با تکمیل بررسی‌های کارشناسان، درنهایت صبح دیروز به بازپرس پرونده اعلام شد که در این حادثه تلخ، ٥٠‌درصد ‌مدیرعامل شرکت پیمانکاری متولی تأسیسات برق استادیوم آزادی و ٥٠‌درصد هم مجموعه ورزشگاه آزادی مقصر شناخته شده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
کتاب درسی حق دانش‌آموزان است و نباید از انبار مناطق به بازار آزاد و کتاب‌فروشی‌ها منتقل شود.» دانش‌آموزان بی‌کتاب «٥٠هزار تومان پول کتاب دادم. «در جلسه آخر مدرسه مطرح شد هنوز این مشکل وجود دارد، البته تا به این‌جا هم کتاب‌ها خردخرد به دست دانش‌آموزان رسیده، اما هنوز تعدادی از بچه‌ها کتاب ندارند.» دانش‌آموزان این مدرسه براساس برنامه اعلام‌شده تیرماه در سامانه کتاب درسی ثبت‌نام کرده‌اند، اما با وجود گذشت دو سه هفته از مهر معلم‌ها نمی‌توانند درس بدهند و تنها به مرور درس‌ها اکتفا می‌کنند، تا کتاب به دست همه دانش‌آموزان برسد. «گویا مقاطع دیگر هم چنین مشکلی دارند و بعضی از دانش‌آموزان کتاب‌هایشان کامل نیست. عده‌ای از کمبود کاغذ و مسائل ارزی گفتند و گروهی پای بازار سیاه را به میان کشیدند و از نشت کتب درسی به بازار آزاد خبر دادند. به‌عنوان مثال کتاب مطالعات کلاس چهارم تنها در دسترس ٥٠درصد دانش‌آموزان است.» او در ادامه درباره بازار آزاد توزیع کتاب می‌گوید: «بعضی از اولیا حاضر بودند کتاب‌ها را از بازار آزاد تهیه کنند، اما کتابی پیدا نکرده بودند و می‌گفتند بازار آزاد هم با کمبود کتاب روبه‌رو است.

افزایش بی ضابطه قیمت؛ افت کیفیت نان

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
در این بین افزایش قیمت تنور برخی از نانوایی‌ها را نیز داغ‌تر کرد و بدون نصب نرخ جدید نان، هر قیمتی که می‌خواهند نان را پخت می‌کنند، استدلال برخی نانوایان این است که کنجد و سبزی به نان اضافه می‌کنند و این باعث افزایش قیمت نان می‌شود. علت افزایش نرخ نان از نظر نانوایاناجبار نصب نرخ نامه جدید نان بهانه‌ای شد تا سری به نانوایی‌های سطح شهر تهران بزنیم. وی ادامه داد: قیمت نان سنگک ازاد پز ۱۸۰۰ تومان است اما وقتی ما علت افرایش قیمت را از نانوا می‌پرسیم می‌گوید کنجد دارد؛ کنجد باعث شده تا نانوایی‌ها قیمت نان را بدون ضابطه به فروش برسانند. اقای محمودی که از مشتریان نانوایی بود می‌گوید: قیمت نان مشخص نیست و ۲۰۰ تومان بر قیمت نان اضافه می‌کند و می‌گوید که پول خورد نداریم در صورتی که با کارت خوان هم همین قیمت است. نکته دوم این است که برای جلوگیری از افزایش قیمت باید کف و سقف قیمت نان نیز مشخص شود اگر چه بیان شده است که نان با یک رو کنجد ۵۰۰ تومان بر قیمت نان می‌افزاید، اما این موضوع علت نرخ گذاری متفاوت شده است.
وانانیوزوانانیوز14 ساعت قبل
وزارت امورخارجه فرانسه در واکنش به بازداشت سرشبکه کانال معاند آمدنیوز تاکید کرد او پناهنده فرانسه بوده است. به گزارش وانانیوز، بنابر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امورخارجه فرانسه، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه گفت: روح‌الله زم یک شهروند ایرانی است که در فرانسه وضعیت پناهندگی داشته و بنابراین، از حق اقامت طبق رویه‌های پناهندگی برخوردار بوده است اما تابعیت فرانسوی ندارد. سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه در ادامه تصریح کرد: او آزاد است تا وارد خاک فرانسه و از آن خارج شود. وی افزود: ما در حال حاضر اطلاعات دقیقی درباره شرایط بازداشت روح‌الله زم خارج از خاک خود نداریم. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز دوشنبه از بازداشت روح‌الله زم سرشاخه باند معاند آمدنیوز خبر داد.
ایران‌جیبایران‌جیب15 ساعت قبل
دولت فرانسه بازداشت روح‌الله زم در ایران را محکوم کرد. دولت فرانسه بازداشت روح‌الله زم در ایران را محکوم کرد. وزارت امور خارجه فرانسه روز چهارشنبه ۲۴ مهر ضمن تأیید این که زم در فرانسه پناهنده بوده است، اعلام کرد که از شرایط و جزئیات دقیق دستگیری او در خارج از خاک فرانسه اطلاعی ندارد. در بیانیه وزارت خارجه فرانسه که امروز منتشر شد، آمده است: «ما با دقت این پرونده را دنبال کرده و بازداشت این فرد را به شدت محکوم می‌کنیم.» سپاه پاسداران ایران روز دوشنبه اعلام کرد که در «یک عملیات اطلاعاتی پیچیده» توانسته است روح‌الله زم، از مخالفان سیاسی مقیم فرانسه را بازداشت کند. فرانسه خواستار آزادی تبعه خود در ایران شدوزارت امور خارجه فرانسه همچنین با تأیید بازداشت رولان مارشال در ایران، از مقام‌های تهران خواست او را آزاد کنند.
ایمناایمنا15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، هفته دهم لیگ برتر فوتسال بانوان ساعت ۱۱ صبح فردا پنجشنبه۲۵ مهرماه با برگزاری شش دیدار پیگیری می‌شود که تیم پالایش نفت آبادان قرعه استراحت دارد. در این هفته از رقابت‌های لیگ برتر فوتسال بانوان تیم نامی نو مهمان تیم پارس آرای شیراز است. نامی نوهفته گذشته با بردی که به دست آورد توانست جایگاه خودرا در جدول بهتر کند و با روحیه بیشتری مسابقات را ادامه دهد، اما پارس آرای شیراز با باخت سنگینی که هفته پیش متحمل شده، امید دارد با پیروزی در خانه خود، نتیجه به دست امده از هفته گذشته را جبران کند. در دیگر بازی ملی حفاری میزبان دریژنوفرخ شهر آخر جدولی است. دریژنو فرخ شهر تا به اینجای لیگ موفق به کسب امتیاز نشده و با صفر امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار دارد که پیشبینی می‌شود ملی حفاری بازی آسانی را مقابل این تیم داشته باشد.
مهرمهر16 ساعت قبل
سردار کامرانی صالح بیان کرد: پس از اطلاع ماموران پلیس آگاهی استان از موضوع، شناسایی و دستگیری متهم به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت. وی ادامه داد: با اقدامات اطلاعاتی و بکارگیری شگردهای پلیسی، متهم در شهرستان همدان شناسایی و در یک عملیات منسجم در منزلش دستگیر و در بازرسی از منزل وی تعداد زیادی عابر بانک صادره از بانک‌های مختلف کشف شد. سردار کامرانی صالح تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های فنی و تخصصی به ۴۴ فقره سرقت با این شیوه و شگرد در استان‌های همدان، تهران، البرز و کردستان اعتراف کرد و مبالغ سرقت شده با این شیوه توسط این کلاهبردار، در مجموع بالغ بر ۲ میلیارد ریال است که بیشتر این اموال تبدیل به طلا و سکه شده است. وی افزود: با هماهنگی مقام قضائی و پیگیری‌های فنی و تخصصی، متهم در تهران شناسایی و در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شد. وی بیان کرد: طی بررسی به عمل آمده مشخص شد، نامبرده با شیوه‌های وسوسه برانگیز مانند برنده شدن در قرعه کشی اقدام به اغفال سوژه‌های خود کرده و با کشاندن آنان به عابر بانک، حسابشان را خالی می‌کرده است.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، هیات امور اسرا و آزادگان فلسطین امروز چهارشنبه از وخامت حال هبه اللبدی، اسیر اردنی در زندان رژیم صهیونیستی خبر داد. بر اساس این گزارش، اللبدی ۲۳ روز است در اعتراض به بازداشت موقت و بدون تفهیم اتهام در زندان رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده است. هیات امور اسرا و آزادگان نسبت به وخامت بیشتر حال این اسیر اردنی و به خطر افتادن جای وی طی روزهای آینده هشدار داد. رژیم صهیونیستی ۲۰ اگوست گذشته این شهروند اردنی را که برای دیدار با بستگانش به کرانه باختری سفر کرده بود، بازداشت کرد. دولت اردن تاکنون بارها خواستار آزادی او و یک شهروند اردنی دیگر از زندان رژیم صهیونیستی شده و حتی سفیر این رژیم در امان را هم احضار کرده اما تاکنون رژیم صهیونیستی حاضر به آزادی این دو اسیر اردنی نشده است.
افکارنیوزافکارنیوز18 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشروزنامه فرانسوی فیگارو در شماره امروز خود خبر از دستگیری و بازداشت یک فرانسوی که اطلاعات بیشتری در مورد او در دست نیست داده است. گفته می‌شود خبر بازداشت رولاند مارشال موضوع جدیدی نیست و زمان بازداشت این دو نفر به یک مقطع مشخص بر می‌گردد. به نوشته فیگارو کاخ الیزه برای آزادی فریبا عادل‌خواه و یکی از دوستانش، رولان مارشال از زندان‌های ایران به شدت تحت فشار است و گمان می‌رود دستگیری زم روند آزادی آنها را تسهیل کند. فیگارو به نقل از یکی از منابع خود نوشته است که دستگیری زم «با مقداری کمک سرویس‌های [اطلاعاتی] فرانسوی می‌تواند مذاکرات آزادی فریبا عادل‌خواه و دوستش را دوباره به جریان بیاندازد. همچنین تهران نیز می‌تواند با استفاده از دو شهروند فرانسوی بازداشت شده از نخست وزیر فرانسه بخواهد تا از استرداد یک شهروند ایرانی به آمریکا جلوگیری کند.

لحظه اصابت موشک جنگنده اف ۱۶ ترکیه به مردم در راس العین سوریه + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران18 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، ارتش ترکیه سه روز پیش با جنگنده اف ۱۶ به مردم در راس العین سوریه حمله کرد. در ادامه لحظه اصابت موشک جنگنده اف ۱۶ ارتش ترکیه را مشاهده می‌کنید که منجر به کشته شدن چند شهروند از جمله دو روزنامه‌نگار شد. بیشتر بخوانید: لحظه فرار زندانیان داعش پس از تخریب دیوارهای محل نگهداریشان توسط ترکیه + فیلمانتهای پیام/حمله ترکیه به شمال سوریه + فیلم
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
بستن و باز کردن پل ولنجک، نمونه‌ای از تعاملات بین مدیریت شهری و پلیس راهور در زمینه کاستن از مشکلات ترافیکی شهر تهران است. نظری معتقد است با تعاملات بیشتر بین مدیریت شهری و پلیس راهور، مشکلات کارشناسی پروژه هایی از این دست قابل رفع است. اما تقریبا بلافاصله بعد از افتتاح پل، توسط پلیس راهور این معبر مسدود شد. پلیس راهور می‌گوید این پل ترافیک را زیاد می‌کند و کارشناسان شهرداری می‌گویند ترافیک را کم می‌کند. در دوره جدید وضعیت تعاملات مدیریت شهری و پلیس چگونه است؟ تعاملات قابل توجهی از گذشته بین پلیس و مدیریت شهری بوده است و بخشی از هزینه‌های نیروی انتظامی را مدیریت شهری بر عهده داشته و دارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور18 ساعت قبل
نامه نیوز: روزنامه فیگارو روز چهارشنبه گزارش داد: دومین شهروند فرانسوی در ایران بازداشت و از تابستان به زندان است. فیگارو این خبر را بعد از انتشار خبر بازداشت روح‌الله زم منتشر کرده است. ادعای بازداشت از سوی رسانه‌های فرانسوی درحالی منتشر می‌شود که هیچ مقامی در ایران هنوز این ادعا را تایید نکرده است. مقامات وزارت امور خارجه فرانسه نیز گفته‌اند که نمی‌توانند در مورد بازداشت مارشال در ایران اظهارنظر کنند. اما اکنون باتوجه به خبر دستگیری روح‌الله زم خبرنگار ساکن فرانسه توسط ایران، جزئیات بیشتری از بازداشت این محقق در ایران ارائه نکرده و در این رابطه سکوت کردند.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی «اخبار آفریقا»، وزارت خارجه دولت وفاق ملی امروز با ارسال نامه‌ای به رئیس شورای امنیت از او خواست تا ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی را بر اساس قطعنامه ۱۹۷۰ این شورا در فهرست تحریم‌ها و مجارات‌های شورای امنیت قرار دهد. در این نامه آمده است: نیروهای تحت فرماندهی خلیفه حفتر شهروندان طرابلس را هدف حملات مداوم خود قرار می‌دهد. به علاوه زیر ساخت‌های حیاتی مثل فرودگاه بین‌المللی معیتقه واقع حومه پایتخت و فرودگاه بین‌المللی شهر مصراته (شمال غرب لیبی) از این حملات در امان نیستند. در نامه وزارت خارجه دولت وفاق ملی با تاکید بر آواره شدن هزاران شهروند لیبیایی تصریح شده است: حمله به بی‌گناهان و غیرنظامیان و هدف قرار گرفتن مناطق مسکونی و غیرنظامی، نقض آشکار حقوق بشر است لذا بر اساس بند ۲۲ قطعنامه ۱۹۷۰ مصوبه سال ۲۰۱۱ و همچنین قطعنامه ۲۱۷۴ مصوبه سال ۲۰۱۴ خواهشمند است نام ژنرال حفتر در فهرست تحریم‌ها و مجازات‌های شورای امنیت قرار گیرد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم٬ تعرض ارتش ترکیه و مخالفین سوری تحت امر اردوغان به خاک کشور سوریه همچنان ادامه دارد. با این وجود تاکنون هیچکدام از این مواضع٬ تاثیری بر تصمیمات و اقدامات ترکیه نگذاشته و ارتش این کشور به حمله و پیشروی ادامه می‌دهد. بعضی دیگر نیز٬ در جریان تشییع جنازه و در هنگام حرکت خودروی حامل نعش٬ سلام نظامی می‌دهند. سلام نظامی فوتبالیست‌ها و تماشاگران٬ از سوی اتحادیه فوتبال اروپا٬ به عنوان عملی قلمداد شده که مصداق درهم‌آمیختن سیاست و فوتبال است. اما حالا٬ سلام نظامی فوتبالیست‌های ترکیه از سوی ورزشکاران دیگر نیز تکرار می‌شود.
فارسفارس19 ساعت قبل
رسانه‌های منطقه‌ای در گزارشی از افزایش تعداد بیماران هپاتیت در ۳ استان ترکمنستان خبر دادند. افزایش بیماران مبتلا به هپاتیت در ۳ استان ترکمنستانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک به نقل از «کانیوز»، بر اساس برخی گزارش‌ها در استان‌های «آخال»، «داش آغوز» و «لباب» ترکمنستان افزایش بیماری هپاتیت ثبت شده است. بر اساس این گزارش، در استان داش آغوز اکثر بیماران کودکان و نوجوانان هستند. پزشکان از درگذشت چند شهروند در پی این بیماری خبر داده و تاکید دارند که در بیمارستان‌ها داروهای مناسب موجود نیست. مردم محلی مدعی هستند که بیمارستان‌های استان آخال مملو از بیماران هپاتیت می‌باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
وی افزود: ماده ۴ آیین نامه مذکور این حق را برای سازمان‌های مردم ‌نهاد قائل شده که در اولویت‌ها نظارت کنند و در صورت بروز مشکل، کمک حال دولت باشند. طهماسبی با ذکر اینکه کارکردهای نظارتی و حمایتی سازمان‌های مردم نهاد مبنای قانونی دارد، خاطرنشان کرد: ظرفیت مشارکت مردمی در قانون اساسی وجود دارد. وی با اشاره به وجه تمایز میان حقوق شهروندی و حقوق بشر گفت: حقوق بشر یک مفهوم ذاتی، فطری و مطلق است لذا سلب شدنی نیست اما حقوق شهروندی یک ارتباط میان فرد و دولت و فرد و جامعه بوده و یک حقوق وضعی است. نماینده تشکل‌های مردم نهاد حقوقی کردستان با بیان اینکه تاکنون ارتباط موثر و مفیدی میان سازمان‌های دولتی و غیر دولتی وجود نداشته است، عنوان کرد: امروز این وضعیت باید تغییر کند و چرخه نادرست را در مسیر صحیح هدایت کرد. طهماسبی با بیان اینکه ترویج گفتمان حقوق شهروندی به نفع همه شهروندان است، خاطرنشان کرد: یکی از آفت‌های مهم سازمان‌های مردم نهاد عدم مطالبه‌گری است.

صحنه‌های دردناک از بازارچه شهرستانی‌های پایتخت + عکس‌ها

8+
رکنارکنا20 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
این افسردگی ریشه‌های مختلفی دارد، ولی اگر نگاهی به نمای شهرها بیاندازیم، شاهد شهرهایی با تم رنگی تیره «سیاه» در پوشش مردم و رنگ سفید خودروها هستیم و این ترکیب رنگ خود به نوعی یک عامل افسردگی در بین مردم نمود یافته است. این منظره سیاه و سفید طوریست که شهرهای مختلف کشور بیشتر به شهر ارواح شباهت یافته ارواحی سفیدرنگ در فضایی تاریک که ترس را در دل مردم ایجاد می‌کند. در این بین، تولید خودرو به عنوان یکی از این دلایل مطرح است که عمدتا مبتنی بر ۲ رنگ سفید و سیاه در حال تولید و عرضه توسط خودروسازان وطنی است و با توجه به اینکه بیشترین تولید خودرو در ایران، پراید بوده و این خودرو عموما با رنگ سفید تولید می‌شود و از طرفی به علت آمار بالای تصادف و ارزان و راحت‌تر بودن تعمیر خودروهای سفیدرنگ، این رنگ بیشترین آمار را شامل می‌شود. آخرین آمار حاکیست تنها ١٥‌درصد خودروهای ایران رنگی هستند و حدود ٨٥‌درصد مشتریان ایرانی ترجیح می‌دهند که خودروی سیاه و سفید داشته باشند. (روزنامه شهروند-مرداد۹۷) ای کاش خودروسازانی که علاوه بر تولید خودروهای بی‌کیفیت و فروش آنها به قیمت گزاف، هر سال بخشی از رنگ‌های شاد را از چرخه تولید حذف کرده و اکنون امکان خرید خودروی رنگی بسیار سخت و گاهی غیرممکن شده، تغییر رویه داده و رنگ‌های متنوع را به خط تولید خود اضافه کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
قانون جدیدی وضع شده است که طبق آن از یکم دسامبر تمام شهروندان برای دسترسی به اینترنت موبایل باید با فناوری شناسایی چهره احراز هویت شوند. اعتمادآنلاین| از یکم دسامبر ۲۰۱۹ میلادی، شهروندان چینی که از طریق موبایل به اینترنت متصل می‌شوند، باید به وسیله فناوری شناسایی صورت احراز هویت شوند. در بیانیه وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین آمده است: برای محافظت از حقوق قانونی و منافع فضای سایبری شهروندان، از یکم دسامبر کاربران موبایل باید با استفاده از شیوه احراز هویت با فناوری شناسایی چهره، نام واقعی خود را ثبت کنند. مقامات ایالت Uyghur چین از سال ۲۰۱۷ میلادی مشغول آزمایش نرم افزار فناوری شناسایی صورت هستند و از آن زمان تاکنون چهره صدها هزار شهروند این ایالت را اسکن کرده‌اند. از سوی دیگر دوربین‌های مجهز به فناوری شناسایی صورت نیز در تمام شهرهای بزرگ این کشور نصب شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
تیم‌های بالانشین فوتسال زنان در هفته دهم لیگ‌ برتر رقابت راحتی دارند و در میانه‌های جدول رهیاب گستر تهران با دختران کویر مس کرمان برای صعود یک پله‌ای به رده ششم جدول دارد. اعتمادآنلاین|‌ رهیاب گستر تهران که در هفته نهم مقابل سایپا شکست خورد فردا میزبان دختران کویر مس کرمان است که با یک امتیاز در رده ششم جدول قرار دارد. مس رفسنجان هم باید با تیم قعرنشین شهروند ساری مصاف کند. دریژنو فرخشهر که تا هفته دهم لیگ‌ برتر امتیازی کسب نکرده و در قعر جدول است به مصاف ملی حفاری ایران تیم سوم جدول می‌رود. برنامه مسابقات هفته دهم لیگ برتر فوتسال زنان به شرح زیر است: پنجشنبه ۲۵ مهرماه ساعت ۱۱ملی حفاری ایران – دریژنو فرخ شهرپویندگان فجر شیراز – سایپا تهرانستارگان دشت ورامین – هیات فوتبال خراسان رضویرهیاب گستر تهران – دختران کویر مس کرمانپارس آرا شیراز – نامی نو اصفهانشهروند ساری – مس رفسنجانمنبع: تسنیم
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز21 ساعت قبل
بانگ گردشگری نیز که داشتن ضامن‌های دولتی را شرط اول پرداخت وام دانست در ادامه درباره پرداخت وام‌های میلیاردی عنوان کرد که به اشخاص حقیقی چنین مبالغی داده نمی‌شود. در مراجعه به بانک کشاورزی، این بانک با صراحت کامل پرداخت‌ وام‌های میلیاردی را رد و سقف پرداختی وام به شهروند عادی را ۵۰ میلیون تومان ذکر کرد. بانک صادرات تنها بانکی بود که پرداخت وام‌های میلیاردی را قبول اما شرایط خاصی را برای آن مطرح کرد. کارمند یکی از شعبه‌های بانک صادرات با شرح شرایط دریافت وام میلیاردی گفت: برای دریافت این تسهیلات باید در این بانک حساب باز کنید و پس از شش ماه اگر گردش حساب بالایی داشته باشید می‌توانید برای دریافت وام اقدام کنید. توضیحات کارمند اداری بانک تجارت نشان داد که برای دریافت وام بانکی باید ابتدا در این بانک سپرده‌گذاری شود.
فارسفارس21 ساعت قبل
معاون رئیس کمیته امنیت ملی قرقیزستان اظهار داشت: اقدامات برای شناسایی شهروندان قرقیز در اردوگاه‌ها و زندان‌های سوریه ادامه دارد اما مشکلاتی در مذاکرات با دولت عراق پیش آمده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «میرلان تورگون بیک‌اف» معاون رئیس کمیته امنیت ملی قرقیزستان در نشست گروه کاری بازگرداندن اتباع این کشور از عراق و سوریه اظهار داشت: اقدامات برای شناسایی شهروندان قرقیز در اردوگاه‌ها و زندان‌های سوریه ادامه دارد اما مشکلاتی در مذاکرات با دولت عراق پیش آمده است. معاون رئیس کمیته امنیت ملی قرقیزستان گفت: گروه کاری به ریاست «جنیش رزک‌ا‌ف» معاون نخست وزیر تمام اقدامات لازم در این زمینه را انجام می‌دهد. وی افزود: در حال حاضر ۵۰۰ شهروند قرقیز در اردوگاه‌ها و زندان‌های سوریه قرار دارند که به دلیل تحولات در «بغداد» مذاکرات با دولت عراق متوقف شدند. پیش از این دولت قرقیزستان از بازگشت ۷۰ کودک قرقیز از عراق در ماه سپتامبر خبر دادند اما این اقدام صورت نگرفت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
پاسپورتش را به مسئولان ترکیش ایرلاین ‌تحویل داد و چمدان‌هایش را بر روی نوار متحرک گذاشت. همه ‌این دانشجویان ویزاهای معتبر دانشجویی اف-۱ داشتند که از سوی وزارت خارجه آمریکا صادر شده بود. آنها پس از منع شدن از ورود به خاک آمریکا، سراغ دفاتر تنظیم‌کننده وقت سفارت رفته‌اند تا دلیل ‌این رد ناگهانی را متوجه شوند. وکلا و دانشجویان نمی‌دانند که آیا این لغو ناگهانی ویزاها، رفتاری سیاسی و انتقام‌جویانه بوده یا نه. لغو ویزاهای دانشجویی در آخرین لحظات، تأثیر عمیق و شدیدی بر روی روحیه این دانشجویان گذاشته است.

به انتهای لیست رسیدید