شهر استانبول

شهر استانبول

خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
آلمان بار دیگر توضیح کامل و موثق عربستان درباره پرونده خاشقجی را خواستار شد. به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، آلمان بار دیگر از عربستان خواست توضیح کامل و موثقی برای پرونده ترور جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مقتول عربستانی ارائه دهد. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در اظهاراتی مطبوعاتی گفت: برلین از عربستان می‌خواهد توضیحات کامل و موثقی از ترور خاشقجی ارائه دهد. آژرانس اطلاعات مرکزی آمریکا و دولت‌های غربی بر این باورند که بن سلمان شخصا دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است. ولیعهد عربستان در نهایت مسئولیت قتل خاشقجی را به عنوان حاکم فعلی عربستان بر عهده گرفت.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
آلمان بار دیگر توضیح کامل و موثق عربستان درباره پرونده خاشقجی را خواستار شد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، آلمان بار دیگر از عربستان خواست توضیح کامل و موثقی برای پرونده ترور جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مقتول عربستانی ارائه دهد. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در اظهاراتی مطبوعاتی گفت: برلین از عربستان می‌خواهد توضیحات کامل و موثقی از ترور خاشقجی ارائه دهد. آژرانس اطلاعات مرکزی آمریکا و دولت‌های غربی بر این باورند که بن سلمان شخصا دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است. ولیعهد عربستان در نهایت مسئولیت قتل خاشقجی را به عنوان حاکم فعلی عربستان بر عهده گرفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش مشرق، پویان عسگری درباره برخی فیلم‌های در حال اکران گفت: «مسخره‌باز» بیشتر یک توهم سینمایی است تا تجربه‌ای سینمایی و حاصل سینمانشناسی و ندانستن پیچیدگی فرم و محتوا است. وقتی از تئاتر وارد سینما می‌شوند، با توجه به اغراق در بیانگری، افراط در استفاده از عناصر زیبایی‌شناسانه‌ی هنری که به وجود می‌آید نمی‌توانند به یک فرم سینمایی برسند. مصطفی کیایی با فیلم «بعدظهر سگی سگی» وارد سینمای ایران شد و در همان فیلم اول استعدادی از خودش بروز داد. در کلیت فیلم‌، غیر از شعارهای سیاسی فیلم خط ویژه، شاید جدی‌ترین تجربه‌ی کار با لحن شوخی جدی در بین فیلم‌های کیایی همان خط ویژه است. به نظرم در فیلم بارکد در کار لحن شوخی جدی پیشرفت نیز کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر فرمانداری شهر استانبول ترکیه اعلام کرد پلیس این کشور بین ماه‌های ژوئیه و اکتبر ۴۲ هزار و ۸۸۸ آواره سوری را که در استانبول زندگی می‌کردند جمع آوری و آن‌ها را به استان‌های خود در سوریه بازگردانده است. هدف این پویش، کاهش تعداد آوارگان سوری در بزرگ‌ترین شهر ترکیه و مرکز اقتصادی این کشور بوده است. این دفتر همچنین اعلام کرد در ماه ژوئیه ۵۴۷ هزار آواره سوری به طور رسمی در استانبول ثبت نام شده‌اند و دیگر هیچ ثبت نام جدیدی صورت نمی‌گیرد. ترکیه میزبان سه میلیون و ششصد هزار آواره سوری است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
وی افزود که الزباره و ابوعمو یک سعودی دیگر به نام احمد المطیری را که به نمایندگی از خاندان سعودی کار می‌کرد، جذب کردند. در بیانیه شرکت توییتر آمده است: اداره توییتر از وجود «بازیگران بدی» که تلاش می‌کردند تا به خدمات این شرکت ضربه بزنند، آگاه بود. عمر عبدالعزیز از مخالفان رژیم سعودی یکی از کاربرانی بود که رژیم سعودی به اطلاعاتش دست یافته بود. سازمان‌های حقوق بشری مواردی را ثبت کرده‌اند که رژیم سعودی کاربران شبکه‌های اجتماعی را محاکمه کرده است. تلاش بن سلمان برای کنترل رقبا / پابندهای امنیتی اسرائیلی بر پاهای شاهزادگان سعودیمنابع آگاه در عربستان از تلاش ولیعهد سعودی برای کنترل رقبایش در قدرت و به کارگیری پابندهای الکترونیکی ساخت رژیم اسرئیل برای زیر نظر داشتن آنها خبر دادند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی افزود که الزباره و ابوعمو یک سعودی دیگر به نام احمد المطیری را که به نمایندگی از خاندان سعودی کار می‌کرد، جذب کردند. در بیانیه شرکت توییتر آمده است: اداره توییتر از وجود «بازیگران بدی» که تلاش می‌کردند تا به خدمات این شرکت ضربه بزنند، آگاه بود. عمر عبدالعزیز از مخالفان رژیم سعودی یکی از کاربرانی بود که رژیم سعودی به اطلاعاتش دست یافته بود. او دوست و همکار جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی بود که در کنسولگری این رژیم در شهر استانبول ترکیه به قتل رسید. سازمان‌های حقوق بشری مواردی را ثبت کرده‌اند که رژیم سعودی کاربران شبکه‌های اجتماعی را محاکمه کرده است.
فارسفارس1 روز قبل
جنوش‌عالی‌اف تصریح کرد: برای این تاجر چینی پرونده قضایی به اتهام دزدیدن ۳ میلیون دلار تشکیل شده بود. سایمایتی چند روز پیش در یکی از هتل‌های شهر استانبول ترکیه کشته شد و پلیس این کشور ۳ نفر را در ارتباط با این موضوع بازداشت کرد. در محل وقوع این جرم خودروئی با پلاک کنسولگری قرقیزستان قرار داشت و طبق اطلاعات اولیه سایمایتی از این ماشین استفاده می‌کرد، این خودرو توسط پلیس ترکیه کشف و ضبط شد. «رحیم‌بیک ماترایم‌اف» در قرقیزستان به دلیل فساد مالی در گمرک این کشور مشهور به رحیم میلیون است. بر اساس مطالب رسانه‌های منطقه‌ای رحیم میلیون روابط نزدیکی با سایماتی داشت و این تاجر کارهای مالی ماترایماف‌ها را انجام می‌داد.

شهر‌های جالبی که روی ویرانه‌های باستانی ساخته شدند

21+
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
ایمناایمنا3 روز قبل
ترامپ اظهار کرد: در واقع اگر اینجا اتفاقی رخ دهد، به «اسرائیل» خواهم رفت و سریعا پست نخست وزیری را بر عهده خواهم گرفت. رئیس جمهور آمریکا برای اولین بار در طول دو ماه گذشته به رایزنی‌ها برای تشکیل کابینه در اراضی اشغالی پس از انتخابات دوم کنست در سال جاری میلادی پرداخت و گفت: ساختار انتخاباتی در اسرائیل چگونه است؟! وی افزود: در اینجا (آمریکا) انواع مختلفی از درگیری‌ها وجود دارد اما دستکم می‌دانیم چه کسی رئیس است. ولی آنها (در اسرائیل) به روند انتخابات بدون اینکه شخصی را انتخاب کنند ادامه می‌دهند. اتهام اصلی علیه رئیس جمهور این است که او به دنبال مداخله خارجی در انتخابات آمریکا بوده و انجام اقدامات رسمی را مشروط به برآورده شدن منافع سیاسی کرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
به گزارش روزنامه دیلی میل، بولتون در این صحبتهایش بیشتر از هر چیز از تصمیمات ترامپ در قبال ترکیه ناراحت بوده است و خطاب به مستمعین صحبتهایش گفت، معتقد است چیز دیگری انگیزه اقدامات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در قبال این کشور بوده چون هیچ یک از مشاوران او با این اقداماتش موافق نبوده‌اند. ترامپ امروز (چهارشنبه) میزبان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در کاخ سفید است. بولتون که در ماه سپتامبر کاخ سفید را ترک کرده، در ادامه تصریح کرد برای این مواضع ترامپ درقبال ترکیه دلیلی وجود دارد. شرکت دونالد ترامپ در شهر استانبول ترکیه ملکی را دارد. طبق گزارش ان‌بی‌سی، عجیب‌ترین صحبت بولتون در این سخنرانی درباره تصوراتش از اقدامات ترامپ بعد از رسیدن به یک دور دیگر ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ بوده است.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه به قتل رسید. به عقیده الرشید، رژیم سعودی به دلایلی توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی را فیلتر و مسدود نخواهد کرد. وی افزود: بن سلمان نظارت بر شبکه‌های اجتماعی را تشدید کرده است. وی افزود: توئیتر ثابت کرد که ابزار شنود جدیدی برای گرفتن و مجازات مخالفان رژیم سعودی و پاداش برای چاپلوسان این رژیم است و با این اوصاف، سکوت به نوبه خود یک جرم به شمار می‌رود. الرشید تاکید کرد: وجهه بن سلمان تا حدی خراب شده است که دیگر نمی‌توان هیچ بخشی از آن را اصلاح کرد.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که دو روز پیش احسان حاج صفی بازیکن تاثیرگذار تیم تراکتور و تیم ملی فوتبال کشورمان در اردوی آمادگی قبل از بازی تیم ملی ایران با عراق مصدوم شد وی با تصمیم مصطفی دنیزلی سرمربی تراکتور به ترکیه رفت تا روند درمان خود را در این کشور تسریع بخشد. حاج صفی روند درمانش را در شهر استانبول ترکیه دنبال می‌کند. حاج صفی یکی از بهترین بازیکنان تراکتور در بازی‌های این فصل لیگ برتر بود. گفتنی است مازولا دیگر بازیکن تیم تراکتور نیز چند ماه پیش به دلیل مصدومیت مجبور شد به کشور ترکیه برود و روند درمانش را در استانبول دنبال کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه به قتل رسید. الرشید گفت: جوانان سعودی این شعار بن سلمان را که «عربستان بزرگ و عالی است»، به باد تمسخر گرفتند. وی افزود: بن سلمان نظارت بر شبکه‌های اجتماعی را تشدید کرده است. به گفته الرشید، بن سلمان از توئیتر برای رصد مخالفان و دستگیری آنها و تضعیف فعالیت‌های شهروندان سعودی خارج از عربستان استفاده می‌کند. الرشید تاکید کرد: وجهه بن سلمان تا حدی خراب شده است که دیگر نمی‌توان هیچ بخشی از آن را اصلاح کرد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه به قتل رسید. به عقیده الرشید، رژیم سعودی به دلایلی توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی را فیلتر و مسدود نخواهد کرد. الرشید گفت: جوانان سعودی این شعار بن سلمان را که «عربستان بزرگ و عالی است»، به باد تمسخر گرفتند. وی افزود: بن سلمان نظارت بر شبکه‌های اجتماعی را تشدید کرده است. الرشید تاکید کرد: وجهه بن سلمان تا حدی خراب شده است که دیگر نمی‌توان هیچ بخشی از آن را اصلاح کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، احسان حاج‌صفی هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال تراکتور تبریز که به دلیل مصدومیت دیدار تیم ملی برای دیدار با عراق را از دست داد، با هماهنگی مصطفی دنیزلی برای پیگیری روند درمانش راهی شهر استانبول ترکیه شد. حاج‌صفی قرار است امروز (سه‌شنبه) زیر نظر پزشک در کشور ترکیه MRI بگیرد و میزان مصدومیت و مدت دوری او از میادین مشخص شود. پیش از حاج‌صفی، مازولا هافبک برزیلی تراکتوری‌ها نیز روند درمان خود را در ترکیه سپری کرده بود.
رکنارکنا4 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، احسان حاج‌صفی هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال تراکتور تبریز که به دلیل مصدومیت دیدار تیم ملی برای دیدار با عراق را از دست داد، با هماهنگی مصطفی دنیزلی برای پیگیری روند درمانش راهی شهر استانبول ترکیه شد. حاج‌صفی قرار است امروز (سه‌شنبه) زیر نظر پزشک در کشور ترکیه MRI بگیرد و میزان مصدومیت و مدت دوری او از میادین مشخص شود. پیش از حاج‌صفی، مازولا هافبک برزیلی تراکتوری‌ها نیز روند درمان خود را در ترکیه سپری کرده بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱4 روز قبل
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خورشید عصر ارتباطات می‌باشد و هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد. Copyright © ۲۰۱۳-۱۹
فارسفارس4 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، مقامات امنیتی ترکیه در ارتباط با پرونده قتل شریک «رحیم میلیون» ۳ نفر را بازداشت کردند. بر اساس این گزارش ۲ شهروند قرقیزستان و یک تعبه سوری به اتهام به قتل سایمایتی بازداشت شدند. هر ۳ نفر در حال ترک مرزهای ترکیه و ورود به قلمروی سوریه بودند. «رحیم‌بیک ماترایم‌اف» در قرقیزستان به دلیل فساد مالی در گمرک این کشور مشهور به «رحیم میلیون» است. بر اساس مطالب رسانه‌های منطقه‌ای رحیم میلیون روابط نزدیکی با سایماتی داشت و این تاجر کارهای مالی ماترایماف‌ها را انجام می‌داد.
طرفداریطرفداری4 روز قبل
طرفداری- هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال تراکتور تبریز برای پیگیری روند درمانش راهی کشور ترکیه شد. به گزارش تسنیم، احسان حاج‌صفی هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال تراکتور تبریز که به دلیل مصدومیت دیدار تیم ملی برای دیدار با عراق را از دست داد، با هماهنگی مصطفی دنیزلی برای پیگیری روند درمانش راهی شهر استانبول ترکیه شد. حاج‌صفی قرار است امروز (سه‌شنبه) زیر نظر پزشک در کشور ترکیه MRI بگیرد و میزان مصدومیت و مدت دوری او از میادین مشخص شود. پیش از حاج‌صفی، مازولا هافبک برزیلی تراکتوری‌ها نیز روند درمان خود را در ترکیه سپری کرده بود
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، احسان حاج‌صفی هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال تراکتور تبریز که به دلیل مصدومیت دیدار تیم ملی برای دیدار با عراق را از دست داد، با هماهنگی مصطفی دنیزلی برای پیگیری روند درمانش راهی شهر استانبول ترکیه شد. حاج‌صفی قرار است امروز (سه‌شنبه) زیر نظر پزشک در کشور ترکیه MRI بگیرد و میزان مصدومیت و مدت دوری او از میادین مشخص شود. پیش از حاج‌صفی، مازولا هافبک برزیلی تراکتوری‌ها نیز روند درمان خود را در ترکیه سپری کرده بود.
وانانیوزوانانیوز4 روز قبل
حاج‌صفی برای درمان به ترکیه رفتحاج‌صفی برای درمان به ترکیه رفتبه گزارش وانانیوز، احسان حاج‌صفی هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال تراکتور تبریز که به دلیل مصدومیت دیدار تیم ملی برای دیدار با عراق را از دست داد، با هماهنگی مصطفی دنیزلی برای پیگیری روند درمانش راهی شهر استانبول ترکیه شد. حاج‌صفی قرار است امروز (سه‌شنبه) زیر نظر پزشک در کشور ترکیه MRI بگیرد و میزان مصدومیت و مدت دوری او از میادین مشخص شود. پیش از حاج‌صفی، مازولا هافبک برزیلی تراکتوری‌ها نیز روند درمان خود را در ترکیه سپری کرده بود. انتهای پیام/
ایلناایلنا4 روز قبل
هافبک ملی‌‎پوش تراکتور برای درمان مصدومیت خود راهی ترکیه شد. به گزارش ایلنا، احسان حاج‌صفی هافبک ملی‌پوش تراکتور که به دلیل مصدومیت دیدار تیم ملی برای دیدار با عراق را از دست داد، با هماهنگی مصطفی دنیزلی برای پیگیری روند درمانش راهی شهر استانبول ترکیه شد. حاج‌صفی قرار است امروز زیر نظر پزشک در کشور ترکیه MRI بگیرد و میزان مصدومیت و مدت دوری او از میادین مشخص شود. پیش از حاج‌صفی، مازولا هافبک برزیلی تراکتوری‌ها نیز روند درمان خود را در ترکیه سپری کرده بود.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، احسان حاج‌صفی هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال تراکتور تبریز که به دلیل مصدومیت دیدار تیم ملی با عراق را از دست داد، با هماهنگی مصطفی دنیزلی برای پیگیری روند درمانش راهی شهر استانبول ترکیه شد. حاج‌صفی قرار است امروز (سه‌شنبه) زیر نظر پزشک در کشور ترکیه MRI بگیرد و میزان مصدومیت و مدت دوری او از میادین مشخص شود. پیش از حاج‌صفی، مازولا هافبک برزیلی تراکتوری‌ها نیز روند درمان خود را در ترکیه سپری کرده بود. انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
یک شخصیت بارز دانشگاهی و مخالف رژیم سعودی از تشدید نظارت محمد بن سلمان ولیعهد سعودی بر شبکه‌های اجتماعی و نفوذ جاسوسان او در شبکه اجتماعی توئیتر خبر داد. جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه به قتل رسید. به عقیده الرشید، رژیم سعودی به دلایلی توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی را فیلتر و مسدود نخواهد کرد. وی افزود: بن سلمان نظارت بر شبکه‌های اجتماعی را تشدید کرده است. الرشید تاکید کرد: وجهه بن سلمان تا حدی خراب شده است که دیگر نمی‌توان هیچ بخشی از آن را اصلاح کرد.

(ویدئو) پیدا شدن جسد موسس کلاه سفید‌ها در استانبول

فراروفرارو4 روز قبل
خبرگزاری رویترز این خبر را به نقل از یکی از همسایه‌های آقای مژرار و همین طور یک دیپلمات منتشر کرده و رسانه‌های ترکیه هم مرگ او را گزارش کرده‌اند. جسد جیمز لا مژرار، صبح روز دوشنبه ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) در خانه‌اش در شهر استانبول پیدا شده است. هنوز علت مرگ او مشخص نیست، اما بعضی رسانه‌ها گزارش داده‌اند که آقای مژرار از بالکن آپارتمانش به پایین پرت شده است. جیمز لا مژرار، مامور سابق سرویس اطلاعاتی بریتانیا بود که گروه «می‌دی رسکیو» را هم تاسیس کرده بود. این گروه مسئولیت آموزش نیرو‌های داوطلب کلاه سفید را بر عهده دارد.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
خبرآنلاین: احسان حاج‌صفی هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال تراکتور تبریز که به دلیل مصدومیت دیدار تیم ملی برای دیدار با عراق را از دست داد، با هماهنگی مصطفی دنیزلی برای پیگیری روند درمانش راهی شهر استانبول ترکیه شد. حاج‌صفی قرار است امروز (سه‌شنبه) زیر نظر پزشک در کشور ترکیه MRI بگیرد و میزان مصدومیت و مدت دوری او از میادین مشخص شود. پیش از حاج‌صفی، مازولا هافبک برزیلی تراکتوری‌ها نیز روند درمان خود را در ترکیه سپری کرده بود.
فوتبالیفوتبالی4 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی- هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال تراکتور تبریز برای پیگیری روند درمانش راهی کشور ترکیه شد. به گزارش فوتبالی، احسان حاج‌صفی هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال تراکتور تبریز که به دلیل مصدومیت دیدار تیم ملی برای دیدار با عراق را از دست داد، با هماهنگی مصطفی دنیزلی برای پیگیری روند درمانش راهی شهر استانبول ترکیه شد. حاج‌صفی قرار است امروز (سه‌شنبه) زیر نظر پزشک در کشور ترکیه MRI بگیرد و میزان مصدومیت و مدت دوری او از میادین مشخص شود. پیش از حاج‌صفی، مازولا هافبک برزیلی تراکتوری‌ها نیز روند درمان خود را در ترکیه سپری کرده بود.
سینماپرسسینماپرس4 روز قبل
این اتفاق که شکل گیری اش در فیلم‌های سخیفی مانند «نهنگ عنبر» آغاز شد این روزها به اوج خود رسیده؛ نوستالژی سازی‌های فوق سطحی که سرشار از لودگی اند و بس! بعید نیست که مسئولان فرهنگی ترکیه و به خصوص شهرداری استانبول حتی اسپانسر این فیلم شده باشند که در آن مبارزه با ایرانیت و تبلیغ برای پناه بردن به کشوری مانند ترکیه به چشم می‌خورد! جدیدترین ساخته سینمایی کیایی نه تنها از نظر محتوا که از نظر ساختار هم به شدت دچار ضعف و نقصان جدی است! «مطرب» نه سینمای کمدی است نه ملودرام؛ نه در دسته آثار اتوبیوگرافی جای می‌گیرد و نه می‌توان آن را اثری موزیکال دانست! در نهایت باید گفت «مطرب» آتراکسیونی برای تخریب فرهنگ و سنن ایرانی-اسلامی است که در دوران ولنگاری فرهنگی و در راستای کسب منافع سودآور و اقتصادی برای سرمایه گذاران و تهیه کنندگان اش تولید شده؛ فیلمی که مانند بسیاری آثار مشابه خود لکه سیاهی بر کارنامه مدیران وقت سینمایی محسوب می‌شود.
ایسناایسنا4 روز قبل
وی ادامه داد: بخش ترامپ – اردوغان روابط ترکیه – آمریکا، تنها بخشی از شرایط کنونی است. اعتماد میان نهادهای دولتی دو کشور فرسایش یافته و خشم قابل توجهی در ترکیه نسبت به آمریکا و بالعکس وجود دارد. ماه‌ها قبل آمریکا به خاطر تسلیم ترکیه برای خرید سیستم‌های دفاع موشکی روسیه بسیار عصبانی شده بود. اگرچه واشنگتن در مقابل خودگامگی اردوغان سکوت کرده اما می‌خواهد که آنکارا اتهامات علیه کارمندان کنسولگری آمریکا در ترکیه را لغو کند. حمایت آمریکا از «یگان‌های مدافع خلق» یکی از بزرگترین تهدیدات برای روابط میان ترکیه و آمریکا در سال‌های پیش‌رو محسوب می‌شود.
فارسفارس5 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، رسانه‌های ترکیه از ترور «ایرکین سایماتی» تاجر چینی وابسته به «رحیم‌بیک ماترایم‌اف» معاون رئیس سابق گمرک قرقیزستان خبر دادند. شایان ذکر است که رحیم‌بیک ماترایم‌اف در قرقیزستان به دلیل فساد مالی در گمرک این کشور مشهور به «رحیم میلیون» است. رحیم میلیون با «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور سابق قرقیزستان درگیری داشت و طبق اطلاعات رسانه‌های محلی سرمایه گذاری اصلی ستاد انتخاباتی «سورانبای جین‌بیک‌اف» رئیس جمهور فعلی این کشور بود. همچنین سایماتی تاجر اهل منطقه خودمختار «سین کیانگ اویغور» چین است و در جنوب قرقیزستان فعالیت می‌کرد. بر اساس مطالب رسانه‌های منطقه‌ای رحیم میلیون روابط نزدیکی با سایماتی داشت و این تاجر کارهای مالی ماترایماف‌ها را انجام می‌داد.

به انتهای لیست رسیدید