مهم‌ترین و آخرین اخبار شهر تهران
شهر تهران

شهر تهران

همشهریهمشهری1 هفته قبل
از میان مناسک مذهبی و آیینی دین مبین اسلام، ‌ ماه مبارک رمضان، ‌ماه آلایش از پلیدی‌ها است و به‌دلیل ویژگی‌های معنوی و فضایلی چون حسن رفتار و صبر و آرامش، بیش از هر زمان‌ دیگر، فرصت رشد روحی و معنوی و انجام کار خیر و کمک به نیازمندان و مستمندان را فراهم می‌کند که همین نکته، باعث بهبود رفتارهای اجتماعی نیز می‌شود. از این‌رو ‌ماه مبارک رمضان به‌عنوان یک عید و جشن بزرگ، فصل مشترک کشورهای اسلامی و عید فطر، یکی از مهم‌ترین اعیاد مسلمانان است. از همین روست که همه کشورهای اسلامی حلول این‌ماه را جشن می‌گیرند و عنوان «رمضان‌الکریم» را برای معرفی‌ماه رحمت و معرفت برگزیده‌اند. از آنجا که ماه رمضان، ‌ماه دوری از گناه است، باید به استقبال یک جشن بزرگ برویم و شعار «جشن رمضان» شایسته این‌ماه مبارک است. تلاوت‌های قرآن مجلسی در سطح مناطق و بوستان‌ها از دیگر رویکردهای مدیریت شهری در این ایام می‌تواند باشد. ماه مبارک رمضان نه‌تنها فرصتی در حیطه شخصی افراد می‌تواند باشد که از منظر اجتماع و شهر نیز دارای اهمیت بوده و پرداختن به آن می‌تواند با تقویت روحیه نشاط اجتماعی و شادابی معنوی متاثر از این‌ماه فواید سرشاری را در جامعه به ارمغان آورد و امید است با جشن رمضان تجربه یک زندگی شبانه همراه با نشاط و معنویت را نیز برای تهران در این‌ماه مبارک پیش رو داشته باشیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حسن خلیل‌آبادی عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر در خصوص نامه انتقادآمیز حق‌شناس به حناچی گفت: اختلال دیدگاه‌ در دوران فعالیت شوراها وجود دارد، شورا اعتقاد دارد که باید در انتصابات هم نظارت داشته باشد. به گفته عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر، معمولا شهرداران در انتصابات از شوراها نظر نمی‌خواهند و فکر می‌کنند این موضوع دخالت در مدیریت آنهاست، اما ما وقتی می‌گوییم شورا و شهردار یک تیم بیست و دو نفره است و نگاه وسیعی در لایه‌های شهرداری داریم، آنها نیز باید در انتصابات همراه باشند. و ی با تأکید بر این موضوع که برخی از اعضای شورا به انتصابات معترض هستند گفت: ‌ شکافی وجود ندارد، به دنبال همگرایی هستیم. به گفته خلیل‌ابادی از بیرون شورا هم سفارش‌هایی می‌کنند، وی می‌خندد و می‌گوید همه سفارش می‌کنند. شهردار تهران هم سفارش‌پذیر است، البته بستگی به زور سفارش‌کننده دارد.
فارسفارس1 ماه قبل
حناچی گفت: سیل امسال باعث خسارات زیادی شد و در سال جاری شهرداری تهران ۳ اقدام عمده آمادگی برای سیل تهران، نشاط مردم و کمک به استان‌های درگیر داشتیم. وی افزود: عمده کمک‌های ما جمع‌آوری کمک‌های مردمی و کمک‌های غیر نقدی شهروند بوده است و از حرم امام ۷۰ ماشین سبک و سنگین اعزام شد. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در حال حاضر ۳۱۳ هزار دستگاه تاکسی در کل کشور وجود دارد که از این تعداد ۲۶۳ هزارو ۶۸۳ تاکسی زیرمجموعه اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور هستند و به حدود ۱۲۰ هزار تاکسی دیگر در کل کشور نیاز است. ۱۱۶ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در کشور وجود دارد که ۶۴ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در کشور نوسازی شده و ۱۰ هزار و ۹۱۱ دستگاه تاکسی فرایند اسقاط بدون جایگزین را طی کرده‌اند. بر اساس این گزارش در حوزه اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، تهران با ۷۷ هزار و۴۳۶ دستگاه تاکسی در بین شهرهای دیگر بیشترین شهر دارای تاکسی است و بهبهان نیز با ۲۹۰ دستگاه دارای کمترین تعداد تاکسی در کل کشور است همچنین در پایتخت ۷۶۰ راننده زن در تاکسیرانی مشغول فعالیت هستند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد که تهران امن‌ترین شهر کشور است. ۱۷ هزار نفر از مردم شهر تهران به طور روزانه به یگان‌های مختلف ما مراجعه کرده و به ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مراجعه‌کنندگان پاسخ داده شده است. فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه طرح‌های ارتقای امنیت در تمام محلات شهر تهران اجرا شده است، اظهار کرد: برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس و برهم‌زنندگان امنیت باعث شده تا امنیت در سطح شهر تهران ایجاد شود. رحیمی با بیان اینکه ۱۴ ایستگاه بازرسی در مبادی ورودی شهر تهران ایجاد شده است گفت: کلانتری‌های ۸۴ گانه شهر تهران نیز در این ایام به صورت شبانه روز فعال بوده و در روز ۱۳ فروردین نیز نیروهای پلیس برای پوشش امنیتی و انتظامی در دو هزار بوستان شهر تهران حضور خواهند داشت. همچنین سی میدان اصلی شهر تهران توسط یگانهای ویژه پلیس پوشش داده خواهند شد.
فراروفرارو2 ماه قبل
غلام‌حیدر ابراهیمبای‌سلامی- عضو شورای‌عالی میراث فرهنگی و گردشگری در شرق نوشت: در ایام نوروز زیبایی تهران همانند سراسر نگارستان ایران بیش از هر زمان دیگر نمایان می‌شود و جاذبه‌های با‌شکوه طبیعی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی این کلان‌شهر در اقلیمی کم‌نظیر خودنمایی می‌کنند. در آغاز بهار شلوغی شهر، حجم ترافیک و آلودگی هوا کاهش می‌یابد و گردشگران و مسافرانی که مقصد تهران را انتخاب می‌کنند، این فرصت را دارند که با خیالی آسوده و قیمتی ارزان از این شهر بزرگ بازدید کنند. برای مردم تهران نیز که نوروز را در شهر می‌مانند، زمانی مناسب پدید می‌آید تا با آرامش بیشتر با شهر مدرن و درهم‌تنیده خود آشنا شوند و از زیبایی‌های کم‌نظیر نهفته در آن لذت ببرند و از این‌رو است که «تهران زیباترین مقصد نوروز» نامیده شده است. دلربایی البرز سفید و نمایان از هر کوی و برزن تهران و اقلیم شاداب و معتدل با سرک‌کشیدن قله دماوند از پیچ‌و‌خم کوچه‌های پاک و رها‌شده از غبار خیابان‌ها از یک سو و رایحه و طراوت شکوفه‌های درختان خیابان ولیعصر و پارک ساعی از سوی دیگر اگر بیشتر از شانزلیزه پاریس نباشد، کمتر نیست. کوچه‌باغ‌های زعفرانیه، تجریش، جماران و ولنجک و ییلاقات توچال، دربند، درکه، لواسون، شیان، فرحزاد، فشم، میگون، دیزین، شمشک، گچسر، سد امیر‌کبیر، دریاچه چیتگر و ده‌ها منظره چشم‌نواز دیگر در این روز‌ها آماده خوشامدگویی، میزبانی و پذیرایی از میهمانان نوروزی است.
مهرمهر3 ماه قبل
اگر نخواهیم ناسیولیستی نگاه کنیم باید بگوییم که تهران شهر ضد گردشگر است. چون تهران شهر شلوغ و پر از آلودگی و ترافیک است. وی ادامه داد: در بیشتر شهرهای پایتخت کشورها یا شهر گردشگری هستند و یا جزو یکی از شهرهای مهم برای بازدید. شهر تهران از وجود خیلی از سرگرمی‌ها از جمله شب‌های روشن و زنده و یا موسیقی یا نمایش‌های روحوضی و … محروم است. وی افزود: شهر تهران در برخی موارد به عمد زشت شد و بخشی از هویت آن نیز از بین رفت.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
زهرا نژاد بهرام، عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور که در یکصد و چهل و یکمین جلسه شورای شهر ایراد کرد، زلزله، فرونشت زمین و سیل را ۳ عامل نگران کننده برای تهران بر شمرد و گفت: اتفاقات فروردین ماه نگرانی‌ها برای وقوع سیلاب در تهران را بیشتر کرد. وی با ارزشمند خواندن حضور نمایندگان آق‌قلا در جلسه امروز شورای شهر گفت: سیل قریب‌الوقوع است. عضو شورای شهر تهران با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته از مسیل‌های موجود در تهران گفت یک مسیر آن رودبار است که بر اساس مشاهدات ایجاد سازه‌هایی از طرف شهروندان که با مجوز شهرداری بوده موجب شده سطح ارتفاع آب تا سطح زمین به کمتر از ۱ متر برسد و در صورت افزایش ارتفاع آب به بیرون می‌زند و به سازه و نقاط مسکونی آسیب می‌زند. نژادبهرام با اشاره به اینکه تذکر ما به شهردار منطقه ۳ در ۳ محور است، بیان کرد: اقدامات شهرداری مسیل رودبار کافی نبوده و در اسرع وقت باید اصلاح شود. عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: در رابطه با ساخت و سازهایی از این دست در سایر مسیل‌ها شهرداری باید پیگیری کند تا حریم مسیل‌ها حفظ شوند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ محمد رازقی ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به بارش نزولات جوی و باران رحمت الهی که از دیروز مجدد آغاز شده در چند نقطه از شهر تهران شاهد آبگرفتگی در برخی معابر شهر تهران بوده‌ایم. وی ادامه داد: با رصد لحظه به لحظه و نقطه‌ای همکاران بنده در مرکز و کنترل و هدایت نیروها در جهت استقرار در این محدوده‌ها، خوشبختانه شاهد هیچ گونه ترافیکی در سطح پایتخت نیستیم. رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک هوشمند پلیس راهور فاتب افزود: آبگرفتگی در معابر زیر گذر میدان امام حسین (ع)، شهید لشگری - چوگان، آزادگان قبل از بزرگراه امام علی (ع)، آزادراه شرق به غرب قبل از پل ستاری، وجود داشت که با حضور و مدیریت به موقع، شاهد هیچ گونه ترافیکی در سطح این معابر و سطح شهر تهران نیستیم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ در جلسه صبح امروز شورای شهر تهران، بررسی استفساریه شهرداری تهران در مورد تعیین تکلیف پرونده‌هایی که در پی لغو مصوبه برج باغ معطل مانده بودند روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت. افشین حبیب‌زاده عضو کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران در ارتباط استفساریه شهرداری درباره تعیین تکلیف باغات تهران گفت: سه هزار قطعه باغ در شهر تهران باقی مانده است که حدود ۳۶۰۰ هکتار می‌شود. حبیب‌زاده افزود: به نظر بنده ما اجازه نداریم مردم را به عنوان شورای شهر تهران محکوم کنیم. نوری بیان کرد: ۶۲ باغ پروانه ساخت گرفتند که بیشترین فراوانی در منطقه یک با ۳۷ باغ در منطقه ۲ با ۸ هشت‌ باغ، در منطقه سه با سه باغ، در منطقه چهار با هفت باغ، در منطقه پنج با شش باغ، در منطقه شش با یک باغ، در منطقه هفت با یک باغ، در منطقه هشت با یک باغ، در منطقه یازده با سه باغ، در منطقه بیست با یک باغ، در منطقه بیست و یک با دو باغ، در منطقه بیست و دو با چهار باغ. به گزارش تسنیم؛ در نهایت اعضای شورای شهر تهران به کلیات این پیشنهاد و استفساریه رای مثبت دادند و بر همین اساس مجوز ساخت و ساز در ۶۲ باغ صادر شد.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران گفت: هم‌اکنون عبور انواع وسایل نقلیه از شمال به جنوب محورهای هراز، فیروزکوه، امام رضا (ع) و بزرگراه حرم به حرم پرحجم و سنگین در جریان است و به‌مرور خودروها در حال عبور از این محورهای مواصلاتی کشور هستند. وی گفت: تردد انواع وسایل نقلیه از شمال به جنوب محور فیروزکوه سنگین و در برخی نقاط مانند گیلاوند و فیروزکوه با پس‌زدگی بار ترافیکی روبه‌رو هستیم. فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران افزود: با توجه به حجم ورود خودروها به سمت تهران از دو محور فیروزکوه و هراز، شاهد پس‌زدگی بار ترافیکی در محور آزادراه تهران_پردیس و جاجرود هستیم که با توجه به عدم گنجایش این محورها برای عبور این حجم از ورودی خودروها، ترافیک به‌مرور و با حضور صددرصدی عوامل پلیس‌راه، در حال کم شدن است. محبی با بیان اینکه حادثه خاصی در محورهای مواصلاتی شهرستان رخ نداده، تصریح کرد: تردد وسایل نقلیه از محور امام رضا (ع) و بزرگراه حرم به حرم سنگین و پرحجم در جریان است و خودروها به سهولت از این محورها عبور می‌کنند. وی بیان کرد: هم‌وطنان در چنین شرایطی مدیریت زمان سفر را مدنظر قرار داده و قبل از شروع مسافرت، استعلامات لازم را در خصوص وضعیت راه‌ها کسب و سپس اقدام به آغاز مسافرت کنند.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشسرهنگ محمد رازقی درباره وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی شهر تهران در صبح روز سه‌شنبه ۱۷ ردیبهشت‌ماه گفت: محور غرب به شرق بزرگراه همت از جنت‌آباد، محور غرب به شرق بزرگراه حکیم از بهار، محور غرب به شرق بزرگراه هاشمی رفسنجانی از سردار جنگل، محور غرب به شرق بزرگراه شیخ فضل الله از جناح، در محور غرب به شرق آزادی از استاد معین و در مسیر جنوب به شمال نواب از ۹ دی با حجم بار ترافیک صبحگاهی مواجه است. وی در ادامه افزود: محور جنوب به شمال چمران از حکیم تا همت و از سئول تا نمایشگاه، بزرگراه زین الدین در محور شرق به غرب از خروجی امام علی (ع)، در محور شرق به غرب بزرگراه بابایی از نوبهار، در محور جنوب به شمال بزرگراه امام علی (ع) از گلشن دوست، در مسیر شرق به غرب بزرگراه صدر از خروجی کامرانیه، مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام (ره) از صالحی، مسیر شرق به غرب بزرگراه رسالت از کرمان، مسیر غرب به شرق آزادراه از آزادگان و در مسیر شرق به غرب جاده مخصوص از مقطع ۶ مینا با حجم بار ترافیکی صبحگاهی مواجه هستیم.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پیروز حناچی در هفتمین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا اظهار کرد: موضوع آلودگی هوا و ترافیک دو موضوع در هم تنیده است و با توجه به نظرسنجی‌هایی که از مردم صورت گرفته ۹۰ درصد آنها این دو موضوع را مشکل اصلی شهر تهران عنوان کرده‌اند. شهردار تهران افزود: ۷۰ درصد از‌ آلایندگی هوا در تهران ناشی از منابع متحرک است و کنترل معاینه فنی و طرح ترافیک جدید نقش بسزایی در بهبود وضعیت آن داشته است. حناچی بیان کرد: بحث آلودگی هوای تهران از سال ۱۳۴۶ مطرح شد و در سال ۷۹، طرح جامع آلودگی هوا تصویب و دومین و سومین برنامه آن به ترتیب در سال‌های ۹۰ و ۹۳ مطرح شد. ضمن اینکه قانون هوای پاک نیز که شامل ۳۴ ماده بوده در سال ۹۶ به تصویب شورای نگهبان رسیده است. وی در ادامه گفت: در قانون هوای پاک متاسفانه موضوع ریزگردها لحاظ نشده و همین امر مشکلاتی را به بار آورده است.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
محمد احمدی تهیه کننده سینما، به آخرین وضعیت اکران و ساخت دو فیلم سینمایی «تهران شهر عشق» و «بعد از تو» اشاره کرد. محمد احمدی تهیه کننده سینما، درباره آخرین وضعیت فیلم‌های «تهران شهر عشق» و «بعد از تو»، گفت: پروانه نمایش فیلم سینمایی «تهران شهر عشق» صادر شده است اما فعلا تصمیمی برای اکران آن نداریم. وی افزود: فیلم سینمایی «بعد از تو» هم در بخش صداگذاری قرار دارد و برای دریافت پروانه نمایش آن پس از جشنواره فیلم فجراقدام می‌کنیم. گفتنی است بازیگرانی چون فروغ قجابگلی، مهدی ساکی، امیرحسام بختیاری، بهناز جعفری و … در «تهران شهر عشق» ایفای نقش می‌کنند. «تهران شهر عشق» طنز تلخ اجتماعی در مورد سه شخصیت است که علی رغم هیاهوی بی حد و حصر، احساس تنهایی می‌کنند و در راه پر کردن این تنهایی به شناخت عمیق‌تری از ابرشهر تهران و وجود خودشان می‌رسند.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 هفته قبل
چرا که آسیب‌های وارد شده به شهر شیراز قابل تعمیم به سایر شهرهایی که در معرض سیلاب قرار دارند، است. بیت‌اللهی همچنین در خصوص احتمال وقوع سیل در شهر تهران هشدار داد و گفت: در شهر تهران تنگه‌های مشرف به شهر مسدود شده و بر اثر ساخت و سازها قطع شده‌اند که این امر احتمال وقوع سیل در تهران را افزایش خواهد داد. این محقق حوزه تحقیقات در نشست امروز یادآور شد: این نشست با هدف هم‌افزایی و هفمکری میان اندیشمندان و کاهش ریسک و ایجاد کمیته کارشناسی برگزار شده است. از این رو لازم است تا همانطور که آئین‌نامه ۲۸۰۰ برای مقاوم سازی سازه‌ها تدوین شده است، ضوابطی نیز برای مقابله با سیلاب باید تدوینسلامت نیوز: احتمال وقوع سیل در شهر تهرانسلامت نیوز: احتمال وقوع سیل در شهر تهران احتمال وقوع سیل در شهر تهران۱۳۹۸/۰۲/۰۸ - ۱۲:۲۱ - کد خبر: ۲۶۹۴۴۹احتمال وقوع سیل در شهر تهرانسلامت نیوز: دبیر کارگروه مخاطرات زلزله با بیان این‌که از ۹۲ میلیارد متر مکعب آبی که همراه با بارش‌های اخیر وارد کشور شد، ۵۰ درصد آن به هدر رفت، گفت: در صورت ذخیره‌سازی این آب می‌توانستیم به مدت ۲ سال آب مورد نیاز کشورمان را تأمین کنیم، ولی رخدادهای اخیر نشان داد که باید در خصوص سیل بازنگری‌هایی داشته باشیم. چرا که آسیب‌های وارد شده به شهر شیراز قابل تعمیم به سایر شهرهایی که در معرض سیلاب قرار دارند، است. بیت‌اللهی همچنین در خصوص احتمال وقوع سیل در شهر تهران هشدار داد و گفت: در شهر تهران تنگه‌های مشرف به شهر مسدود شده و بر اثر ساخت و سازها قطع شده‌اند که این امر احتمال وقوع سیل در تهران را افزایش خواهد داد. این محقق حوزه تحقیقات در نشست امروز یادآور شد: این نشست با هدف هم‌افزایی و هفمکری میان اندیشمندان و کاهش ریسک و ایجاد کمیته کارشناسی برگزار شده است.
فارسفارس3 هفته قبل
معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: اطلس مشاغل شهرتهران پس از ۱۰ سال تدوین و رونمایی شد. عبدالرسول کریمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در حاشیه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دانش‌آموزی هفته مشاغل در ارتباط با برگزاری نمایشگاه دانش‌آموزی، گفت: ۲۰ منطقه شهر تهران در این نمایشگاه شرکت کردند که هر منطقه غرفه مربوط به خود را دارند. معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: در این نمایشگاه دانش‌آموزان دست‌ساخته‌های خود را در بسیاری از رشته‌های مهارتی در معرض نمایش قرار می‌دهند و بر مهارت‌آموزی آنان تأکید می‌شود. وی ادامه داد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خوشبختانه یکی از ویژگی‌های عمده نمایشگاه این است که از اطلس مشاغل شهر تهران پس از ۱۰ سال رونمایی شد و در آن مشاغل مختلفی از قبیل اختصاصی و عمومی وجود دارد که امیدواریم دانش‌آموزان امسال بتوانند با مطالعه آن با دانش و بصیرت بیشتری انتخاب رشته کنند، ‌ زیرا هر چه آگاهی‌ها در انتخاب رشته بالاتر باشد مؤثرتر خواهد بود. معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در ارتباط با اینکه چه اقداماتی صورت می‌گیرد تا دانش‌آموزان بتوانند بیشتر به وضعیت تحصیل خود برسند و حین تحصیل درگیر شغل نباشند، گفت: معتقدیم انسان‌ها باید رشد متعادل و متوازنی داشته باشند؛ یعنی بهتر است در کنار دانش‌ نظری، دانش عملی خود را نیز افزایش دهند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
وی با ابراز امیدواری که بزودی سیمای تهران به کاربرد درستی از رنگ می‌رسد، نوشت: منظر رنگی شهر، نشانی از شخصیت آن و در نگاه عمیق میراث فرهنگی و هنری شهر است. به طور کلی نفس رنگی کردن شهر برای افزایش نشاط اجتماعی قابل تحسین است زیرا پس از سال‌ها که شهر تهران تحت سیطره ماشینی شدن شهر و ساخت و سازها بوده است، در رویکرد جدید شهردار، انسانی کردن شهر و توجه به شهروندان مد نظر قرار گرفته است. در مجموع خاکستری شدن شهر، فرایند سال‌ها بی توجهی و بی تدبیری در احوال تهران است که حاکی از زخم‌های عمیقی است اما این بار شهردار در برابر شهر خاکستری موضع گیری کرده است. بر همین اساس در شیوه نامه رنگ در شهر، چهار رنگ نقره آبی، سبز، سفید گرم و نارنجی، رنگ‌های غالب هستند تا چهره خاکستری شهر را تغییر دهند اما رنگ‌های تند و نامناسبی که شهر را آشفته سازد غیرمجاز است. در صورتی که در طرح رنگی کردن شهر می‌توانستند، مشارکت شهروندان مناطق مختلف را در اجرای شهر رنگی به کار گیرند تا شهروندان تعلق به محله و شهر خود را احساس کنند.
ایسناایسنا4 ماه قبل
رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه محیط زیست شهر تهران مظلوم است و در این شهر با وجود برخی از پشتیبانی‌ها هنوز با ضعف ساختاری در حوزه محیط زیست مواجه هستیم، تاکید کرد: امروز در شهر تهران اقدامات و روندهای کلانی در حال رخ دادن است که بر وضعیت آلودگی هوا در آینده اثرات نوظهوری خواهد داشت. رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران بررسی انتشار آلاینده‌ها در منطقه شهری کرج - تهران را یکی دیگر از موضوعات مهم شناسایی شده در مطالعات پشتیبان برنامه پنج ساله سوم شهر تهران در حوزه محیط زیست و آلودگی هوای شهر تهران خواند و ابراز داشت: تاکنون همیشه در حوزه آلودگی هوا تنها متوجه شهر تهران بودیم اما امروز منابع آلاینده تاثیرگذار بر شهر تهران فراتر از محدوده شهر بوده و شامل کرج، ورامین و … نیز می‌شود، چراکه آنها هم رشد و توسعه پیدا کرده‌اند. این عضو شورای اسلامی شهر تهران تغییر نگرش‌ها و ارزش‌ها را یکی دیگر از راهکارهای مهم و اساسی در مسیر کاهش آلودگی شهر تهران برشمرد و گفت: نباید این گونه باشد که امروز در تهران بین چهار تا پنج میلیون خودرو شخصی در تهران وجود داشته باشد. این رقم، خسارت بزرگی به شهر تهران است اما تاثیر آن در تصمیماتی که می‌گیریم، تا چه اندازه است؟ خسارت بهداشتی هرچند به رقمی مورد علاقه رسانه‌ها تبدیل شده اما در سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌ها بی‌تاثیر است در حالی که بر سلامت شهر تهران و هزینه‌های مرتبط با اقتصاد شهری اثرگذاری بسیاری دارد. در تعیین هزینه و فایده پروژه‌ها، باید ارزیابی‌های محیط زیستی انجام شده و خسارت‌های بهداشتی در هزینه‌های محیط زیستی محاسبه شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری مراسم نوروز در نقاط مختلف پایتخت به ویژه نوروزگاه‌ها گفت: خوشبختانه ظرف یک سال و نیم گذشته شاهد افزایش نشاط جمعی در شهر تهران بوده‌ایم. به گزارش ایسنا، محمدجواد حق‌شناس در یکصد و سی‌وپنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری در خصوص برگزاری جشن‌های نوروزی در پایتخت گفت: خوشبختانه طی یک سال و نیم گذشته توجه به شادی‌های جمعی در شهر تهران افزایش پیدا کرده است. امیدواریم با افزایش این نشاط جمعی زمینه رضایت شهروندان نیز فراهم شود. وی افزود: با وجود آنکه کام مردم پایتخت از حادثه سیل تلخ شده بود، تلاش شد با تمامی سختی‌ها فضای مناسب نوروزی برای شهروندان و میهمانان شهر تهران فراهم شود که در این حوزه باید برگزاری نوروزگاه‌ها تشکر خود را اعلام کنم. وی تأکید کرد: طی یک سال و نیم گذشته توجه به شادی جمعی در شهر تهران افزایش یافته است.

آخرین جلسه شورای شهر تهران ۱۳۹۷

23+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 ماه قبل
فارسفارس2 ماه قبل
نشست «آیین‌های دینی و شهر تهران» با حضور جبار رحمانی و محمدرضا پویانفر برگزار می‌شود. پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می‌کند؛ به گزارش خبرنگار گروه اندیشه فارس، نشست «آیین‌های دینی و شهر تهران»، از سلسله نشست‌های «یکشنبه‌های انسان‌شناسی و فرهنگ» به همت پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات و با همکاری اداره کل مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار می‌شود. در نشست این هفتۀ یکشنبه‌های انسان‌شناسی و فرهنگ، جبار رحمانی و محمدرضا پویانفر درخصوص موضوعات «دینداری در فضاهای شهر تهران» و «شهر، دین و خشونت» به طرح بحث خواهند پرداخت. همچنین در جلسه فیلم «تکیه نفرآباد» ساخته علی نیکبخت اکران خواهد شد. نشست «آیین‌های دینی و شهر تهران»، یکشنبه ۵ اسفند ۹۷ ساعت ۱۶ تا ۱۹ در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می‌شود.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
به گزارش شهرنوشت، برزین ضرغامی، مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در نشست اعلام برنامه‌های نوروزی شهر تهران با اشاره به شیوه رنگ آمیزی المان‌های شهری اظهار کرد: پس از تأکیدات شهردار تهران در مورد استفاده از رنگ در فضای شهری، این مهم در دستور کار قرار گرفت و با برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان حوزه رنگ، شیوه‌نامه‌ای برای اقدام شهرداری‌های مناطق تهیه و به امضا شهردار تهران رساندیم، این شیوه‌نامه ملاک عمل شهرداران مناطق برای استفاده از رنگ خواهد بود که این مهم در روزهای عید نمود بیشتری خواهد داشت. او با اشاره به دیگر برنامه‌های این حوزه ادامه داد: امسال یکی از طرح‌های ویژه طرح عکاسی از بهارستان است که از عکاسان آماتور و حرفه‌ای درخواست شده است که در این فستیوال شرکت کنند. ضرغامی تاکید کرد: کشیدن دیوارنگاره در کوچه پس کوچه‌های شهر را در اولویت قرار دادیم که بر این اساس ۱۳۰۰ طرح توسط ۶۴۲ شرکت‌کننده به دبیرخانه سازمان زیباسازی ارسال شد که از این میان ۹۰ طرح انتخاب شد که جانمایی‌های آن نیز در خیابان‌های شهر انجام شده و به زودی بر روی دیوارهای شهر نقش خواهد بست. او در مورد عدم برگزاری طرح «نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر» در نوروز، توضیح داد: این طرح مختص نوروز نبود، اما برای سال جدید تبلیغات محیطی را با موضوعات مشخصی همچون پیام‌های آموزشی که نشاط و شادی زیادی دارند خواهیم داشت که فراخوانی میان گرافیست‌ها صادر شده است و ۶۳ اثر نیز برگزیده شده که به زودی روی سطح شهر اکران می‌شود. ضرغامی در پاسخ به سوالی درباره محتوای پیام دیوار نگاره میدان ولیعصر (عج) با بیان این‌که در مورد این دیوارنگاره در جام جهانی حواشی ایجاد شد که بلافاصله نهاد مسئول آن را تعویض کرد، عنوان کرد: مسئولیت دیوارنگاره با شهرداری نیست.

هشدار مدیریت بحران برای شهر تهران

مهرمهر1 ماه قبل
کرمی مدیر بحران شهر تهران در مصاحبه خود با شبکه خبر هشدار داد و گفت: با توجه به بارندگی و رگبار شدید در تهران شهروندان از مکان‌ها و مسیرهای ایمن تردد کنند.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
علی‌محمد مختاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه در چند ماه آینده تعداد بوستان‌های سطح شهر تهران افزایش خواهد یافت، اظهار کرد: سازمان بوستان‌ها برنامه ویژه‌ای را برای ۲۲ منطقه پیش‌بینی کرده است به طوریکه به‌زودی در سطح مناطق ۱۳، ۸ و همچنین منطقه ۴ و منطقه هرندی سرانه فضای سبز با افزایش تعداد بوستانها بیشتر خواهد شد. وی تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های سازمان بوستان‌ها و پارک‌ها فراهم ساختن محل‌های مناسبی برای حضور شهروندان و خانواده‌ها است که در همین زمینه با تدابیر شهردار تهران، دو باغ قابل توجه در منطقه ۲ و ۱۴ از بنیاد مستضعفان تحویل گرفته شد. مختاری یادآور شد: در همین زمینه باغ عقبری در منطقه ۲ همچنین باغ وثوق‌الدوله معروف به باغ بزرگ‌آقا در منطقه ۱۴ وجود دارد که تمهیدات لازم برای فراهم ساختن این دو باغ برای حضور شهروندان در دستور کار قرار دارد. مدیر‌عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران تصریح کرد: باغ عقبری تا پایان ماه مبارک رمضان و همزمان با عید سعید فطر به بهره‌برداری خواهد رسید ضمن اینکه در خصوص باغ وثوق‌الدوله در منطقه ۱۴ نیز تلاش خواهد شد ظرف سه ماه آینده این باغ آماده بهره‌برداری باشد. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- وضعیت ترافیک معابر تهران در هشتمین روز از بهار، روان و بدون ترافیک است. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سرهنگ مجید رنجبر، کارشناس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور درباره وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی شهر تهران در روز پنج شنبه، هشتم فروردین‌ماه ۱۳۹۸ گفت: در اکثر مقاطع شهر تهران شاهد بار ترافیکی نیستیم و احتمالا این وضعیت تا ظهر امروز ادامه یابد. رنجبر گفت: تردد وسایل نقلیه از ابتدای صبح امروز پنج شنبه روان و بدون بار ترافیکی می‌باشد. وی از شهروندان خواست هنگام عبور از محل‌های عبور عابرین از سرعت خود کاسته و با رعایت حق تقدم و اجازه دادن به عابرین جهت عبور از حریم تقاطع، توقف کامل کرده و سپس عبور نمایند. انتهای پیام/
فارسفارس3 ماه قبل
عضو شورای شهر تهران، گفت: دست‌فروشی در شهر تهران متولی ندارد و ساماندهی نیز نمی‌شود و معلوم نیست چه کسی باید در این خصوص پاسخگو باشد. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، ناهید خداکرمی در صدوبیست و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران و در ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون در شهر تهران افزود: در سال ۸۵ شورای شهر تهران مصوبه‌ای درخصوص ساماندهی دست‌فروشان داشته و در آن مصوبه بسیاری از موارد مربوط به دست‌فروشان دیده شده است. وی افزود: در اینکه باید دست‌فروشی در شهر تهران ساماندهی شود و دست‌فروشان مشکلاتی را برای شهر ایجاد کرده‌اند شکی نیست. نگهداری احشام در سال‌های ۴۰ تا ۶۰ در شهر تهران مطرح بوده ولی در حال حاضر نیست. وی افزود: در حال حاضر دست‌فروشی در شهر تهران متولی ندارد و ساماندهی نمی‌شود و معلوم نیست چه کسی باید در این خصوص پاسخگو باشد.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد شکرچی زاده در نشست خبری نخستین نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری با بیان اینکه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی مسئول تدوین مقررات ملی ساختمان و ویرایش آئین نامه ۲۸۰۰ (مقررات ساخت و ساز مقاوم در برابر زلزله) است، گفت: نیمی از مقررات ملی ساختمان ویرایش جدید شده و مابقی نیز تا ابتدای سال آینده تکمیل و منتشر خواهد شد. همچنین ویرایش چهارم آئین نامه ۲۸۰۰ به پایان رسیده و ویرایش پنجم آن نیز آغاز خواهد شد. وی افزود: در پی زلزله استان کرمانشاه متوجه شدیم در آئین نامه ۲۸۰۰ توجه کافی به اجزای غیرسازه‌ای در ساختمان مانند دیوارها و نماها نداشته‌ایم که با دستور وزیر راه و شهرسازی این اتفاق در ویرایش جدید ۲۸۰۰ دیده شده و طی روزهای آینده، بخش جدیدی به عنوان پیوست ششم آئین نامه ۲۸۰۰ منتشر خواهد شد. از این رو مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی آمادگی دارد تا وضعیت کلی بیمارستان‌ها را بررسی و برای افزایش تاب آوری آنها برنامه ریزی کند. رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص انجام برخی موازی کاری‌ها در زمینه تحقیقات پروژه‌های عمرانی همزمان در این مرکز و سایر مراکز تحقیقاتی دیگر، گفت: تاکنون انجام طرح‌های مطالعاتی پروژه‌های عمرانی به مرکز تحقیقات واگذار نشده و این مرکز بیشتر به انجام مطالعات کلی و عمومی در بخش‌های حمل و نقل مسکن و شهرسازی می‌پردازد.

به انتهای لیست رسیدید

شهر تهران

تِهْران پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت ایران، مرکز استان تهران و شهرستان تهران است. با ۸٬۶۹۳٬۷۰۶ تن جمعیت، بیست و چهارمین شهر پرجمعیت جهان و پرجمعیت‌ترین شهر باختر آسیا به‌شمار می‌رود. کلان‌شهر تهران نیز سومین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه است. در این صفحه مهم‌ترین و تازه ترین اخبار شهر تهران را می‌خوانید ویکی‌پدیا