شهید

شهید

قدس آنلاینقدس آنلاین16 دقیقه قبل
حسن نوروزی گفت: متأسفانه حجت الاسلام شهیدی بدلیل کسالتی که دارند، نمی‌توانند به درستی امور بنیاد شهید را رسیدگی و مدیریت کنند. شاکله و نظم بنیاد عملا از هم پاشیده و بحث مربوط به بودجه درمانی، بیمه تکمیلی ایثارگران و مواردی از این قبیل بر روی زمین مانده است. حسن نوروزی ادامه داد: شاکله و نظم بنیاد شهید عملا از هم پاشیده و بحث مربوط به بودجه درمانی، بیمه تکمیلی ایثارگران و مواردی از این قبیل بر روی زمین مانده است. متأسفانه کارها خوب پیش نمی‌رود و ادارات بنیاد و آنچه مربوط به آنهاست فشل مانده و به قوانین مرتبط با ایثارگران عمل نمی‌شود. علاوه بر این باید گفت که آقای شهیدی نمی‌تواند از حقوق ایثارگران در دولت دفاع کند.
ایسناایسنا21 دقیقه قبل
عضو انستیتو تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی گفت: نسبت روغن سویا در روغن‌های سرخ‌کردنی به نسبت روغن پالم بالاتر بوده و این برخلاف فرمولاسیونی است که انجمن‌ها در این رابطه مشخص کرده‌اند. این روغن احتمال بیماری‌های قلبی و سرطانی را افزایش می‌دهد و بر همین اساس برای سرخ‌کردن مناسب نیست. وی با انتقاد از برخی تبلیغات که درباره روغن بدون پالم پخش می‌شوند، گفت: روغن پالم با اسیدهای چرب اشباع بالاتر (نسبت به انواع دیگر روغن‌های گیاهی) نقش به سزایی در بهبود خصوصیات فیزیک وشیمیایی و پایداری اکسایشی و هم‌چنین افزایش کیفیت روغن‌های مخصوص سرخ کردنی دارا است. وی افزود: چند سالی بود که من در جلسات وزارت بهداشت شرکت می‌کردم و همیشه سطح این جلسات یک موضوع بود. آخرین فهرستی که ارائه شده برای سال ۱۳۹۸ است و این لیست نسبت به فهرست‌های قبلی کوتاه‌تر شده است.
مهرمهر22 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده، فرمانده نیروی هوایی ارتش، در اولین نشست هم‌اندیشی با مدیران مقاطع مختلف تحصیلی مدارس، مربیان پرورشی و مدیران مهدکودک‌های کوی‌های سازمانی این نیرو در تهران با اشاره به ضرورت توجه ویژه به سبک زندگی اسلامی و تقویت قوام خانواده، از تشکیل کمیته مشترکی برای تنظیم و تدوین نظام ارزشیابی فرهنگی و مکتبی مدارس منازل سازمانی خبر داد. وی گفت: دشمن در جنگ نرم کنونی، حجاب و عفاف، شعائر دینی و ارزش‌های اسلامی و بنیان خانواده‌ها را نشانه رفته است و از همه ابزارها اعم از فضای مجازی و اسناد بین المللی استفاده می‌کند. فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه تربیت صحیح فرزندان کارکنان نیروی هوایی به اندازه پرواز جنگنده‌ها در راستای امنیت کشور اهمیت دارد، گفت: نحوه تربیت فرزندان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که آنان آینده یک کشور را رقم خواهند زد. اگر به دنبال دستیابی به قله‌های رفیع هستیم، باید فرزندان خودمان را مطابق با شرع و آیین دین مبین اسلام و معیارهای نظام جمهوری اسلامی پرورش دهیم. گفتنی است، در این دیدار تعدادی از مدیران مدارس و مهدکودک‌ها با اظهار خرسندی از برگزاری این جلسه که برای اولین بار در این سطح برگزار شد، از حساسیت موجود در زمینه تربیت صحیح و اسلامی دانش آموزان تقدیر کردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین25 دقیقه قبل
دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (س) گفت: نباید انتظار داشته باشیم که همه آحاد جامعه متکثر ما کلیه آثار امام را خوانده باشد، بلکه به همین اندازه که عامه مردم اقناع شوند امام دنبال حق بود کافی است. دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی افزود: در مقابل، پیروی از باطل اساس همه بدبختی‌ها و فسادها است. اما ما نباید انتظار داشته باشیم که همه آحاد جامعه متکثر ما کلیه آثار امام یا ۲۲ جلد صحیفه امام را دیده یا خوانده باشد. دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی با تأکید بر تقویت حضور جوانان، اساتید دانشگاه و فرهنگیان در مراسم بزرگداشت امام خمینی، خطاب به اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام اظهار داشت: ان شاء الله از همین امروز کار بزرگداشت امام در سال آینده را شروع کنید. ان شاء الله راه امام و مراسم بزرگداشت امام هیچ وقت کمرنگ نخواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین26 دقیقه قبل
مدیرکل امور غذایی بهداشتی و آرایشی سازمان غذا و دارو با انتقاد از تبلیغ کالاهای آسیب‌رسان سلامت نظیر نوشیدنی‌های مالت در صدا و سیما، گفت: سعی کردیم توقف تبلیغات کالاهای مضر را پیگیری کنیم، اما بهانه‌هایی مثل تامین بودجه از تبلیغات وجود دارد. تبلیغات صداوسیما تقریبا از کانال اداره غذا و دارو نمی‌گذرد و در دو سالی که من در این جا سمت داشتم، اداره بازرگانی صداوسیما مجموعا سه یا چهار بار در خصوص سلامت تبلیغات مواد غذایی از ما استعلام گرفتند. وی با بیان این که شورای سلامت، نوشیدنی‌های مالت را به علت داشتن قند بالا جزو کالاهای آسیب‌رسان قرار داده، گفت: با وجود این، این نوشیدنی‌ها در طی روز بارها از صداوسیما تبلیغ می‌شوند. ما یکی دو بار سعی کردیم توقف تبلیغات کالاهای مضر را پیگیری کنیم، اما بهانه‌هایی مثل تامین بودجه از تبلیغات وجود دارد. اگر بودجه صداوسیما به قیمت به خطر انداختن سلامت مردم تامین می‌شود، باید این موضوع گفته شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور28 دقیقه قبل
دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (س) گفت: اگر بخواهیم دچار خسران نشویم باید پیرو حق باشیم و بدانیم که همه آرزو و آرمان و حرکت و مجاهدت امام و تشکیل جمهوری اسلامی برای احقاق حق بود. دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی افزود: در مقابل، پیروی از باطل اساس همه بدبختی‌ها و فسادها است. دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی ادامه داد: امام در سراسر دنیا و در میان ملت‌ها و پیروان ادیان الهی هواداران بی شماری دارد و دلیل عمده آن اعتقاد قلبی آنان به حق طلبی است. دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی با تأکید بر تقویت حضور جوانان، اساتید دانشگاه و فرهنگیان در مراسم بزرگداشت امام خمینی، خطاب به اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام اظهار داشت: ان شاء الله از همین امروز کار بزرگداشت امام در سال آینده را شروع کنید. ان شاء الله راه امام و مراسم بزرگداشت امام هیچ وقت کمرنگ نخواهد شد.
مهرمهر34 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرپرست معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی صبح چهارشنبه با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران در محل دفتر این معاونت، اظهارکرد: هم اکنون طرح ساماندهی گلزار شهدا در بهشت رضا (ع) مشهد و قبور تک مزاری شهدا در سایر نقاط استان در حال انجام است. معصومه خدیوی افزود: پنج هزار و ۵۰۰ مزار شهید در بهشت رضا (ع) وجود دارد که برای بهسازی آن هفت طرح الگو آماده شده است و خانواده‌ها می‌توانند علاوه بر انتخاب هر یک از این هفت الگو، طرح پیشنهادی خود را نیز برای مزار شهیدشان ارائه دهند. وی ادامه داد: پذیرش و اجرای طرح‌های پیشنهادی خانواده‌ها البته منوط به رعایت شرایط و ضوابط است. سرپرست معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در خصوص گلزار شهدای تک مزاری در روستاها و آرامستان‌های کوچک نیز گفت: طرح بهسازی مزار شهدا در این آرامستان‌ها با هدف تعمیر، روسازی و یا تعویض سنگ قبور آسیب دیده مزار شهدا انجام می‌شود. از ابتدای استقرار نظام جمهوری اسلامی ۱۷ هزار و ۲۴۹ شهید در راه تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی در خراسان رضوی تقدیم شده است.
فارسفارس42 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، آماده سازی ورزشگاه شهید بهنام محمدی در شهر مسجدسلیمان این روزها با سرعت بسیاری در حال انجام است تا این ورزشگاه هر چه سریع‌تر آماده میزبانی از بازی‌های نفت در لیگ برتر باشد. چمن ورزشگاه با انجام هوادهی و سوراخ‌هایی که در زمین ایجاد شده وضعیت بسیار بهتری به دست آورده به طوری که این روزها شاهد چمن یکدستی در این ورزشگاه هستیم. همچنین جایگاه روبروی تماشاگران ارتفاع داده شده تا امنیت تماشاگران روی سکوها بیشتر شود. این اقدامات در سایر سکوهای ورزشگاه شهید بهنام محمدی در حال انجام است. نصب گیت‌های بلیت‌های الکترونیکی و همچنین دوربین‌های مدار بسته در استادیوم در حال انجام شدن است و به نظر می‌رسد این ورزشگاه تا زمان آغاز مسابقات لیگ برتر به شرایط خوب خواهد رسید. انتهای پیام/ا
ایسناایسنا49 دقیقه قبل
دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (س) گفت: نباید انتظار داشته باشیم که همه آحاد جامعه متکثر ما کلیه آثار امام را خوانده باشد، بلکه به همین اندازه که عامه مردم اقناع شوند امام دنبال حق بود کافی است. دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی افزود: در مقابل، پیروی از باطل اساس همه بدبختی‌ها و فسادها است. اما ما نباید انتظار داشته باشیم که همه آحاد جامعه متکثر ما کلیه آثار امام یا ۲۲ جلد صحیفه امام را دیده یا خوانده باشد. دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی با تأکید بر تقویت حضور جوانان، اساتید دانشگاه و فرهنگیان در مراسم بزرگداشت امام خمینی، خطاب به اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام اظهار داشت: ان شاء الله از همین امروز کار بزرگداشت امام در سال آینده را شروع کنید. ان شاء الله راه امام و مراسم بزرگداشت امام هیچ وقت کمرنگ نخواهد شد.
تسنیمتسنیم54 دقیقه قبل
جنگ امروز سوریه نبردی رسانه‌ای استوی با بیان اینکه جنگ سوریه بیش از آنکه جنگی نظامی و سیاسی باشد، جنگی رسانه‌ای بوده افزود: به طور مشخص جنگ در سوریه بیش از آنکه نظامی و سیاسی بوده باشد که هنوز هم هست، جنگ رسانه‌ای است. بهبود روند اطلاع‌رسانی جنگ سوریه از مهرماه سال ۹۰شمشادی با اشاره به بهبود روند اطلاع‌رسانی درخصوص جنگ سوریه از مهرماه سال ۹۰ عنوان کرد: بعد از مهرماه سال ۱۳۹۰ مقداری روند اطلاع رسانی نسبت به تحولات سوریه تغییر کرد. رسانه در جنگ امروز سوریه کارساز استوی با بیان اینکه جنگ امروز سوریه جنگی رسانه‌ای است، خاطرنشان کرد: جنگ امروز سوریه جنگ رسانه‌ای است و بالاترین چیزی که می‌تواند در این جنگ کارساز باشد رسانه است. جبهه نبرد مقاومت در دو کشور سوریه و عراق پیوستی رسانه‌ای می‌خواست. این کارشناس مسائل سوریه فرهنگ دو کشور را متفاوت از هم دانست و ادامه داد: مردم سوریه یک فرهنگی دارند و مردم ایران هم فرهنگی دیگری دارند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴58 دقیقه قبل
ساعت ۲۴-یک استاده حوزه در واکنش به سخنان آیت الله مصباح گفت: آقای مصباح علاوه بر اینکه دکتر شریعتی را خارج از دایره اسلام و مسلمین می‌دانست مخالف کارگروهی و حتی تعامل با امثال شهید بهشتی بودند اما نظریات اخیرشان اصلاح‌طلبانه و اعتدالی است. در حال حاضر بحث و اختلافات بر سر این نوع برداشت‌ها و قرائت‌ها از اسلام است. امام برداشت و استنباطشان از اسلام این بود که اسلام سیاسی است و حکومت، نظام مدیریتی دارد و بر اساس آن نیز عمل کردند. امام وقتی پای مر اسلام در میان بود، محکم می‌ایستادند و با هر کسی که می‌خواست غیر از احکام اسلام چیزی را مطرح کند، مقابله می‌کردند. غرویان افزود: این نظرات ایشان، نظرات جدید، بسیار خوب، اصلاح‌طلبانه و نظریات معتدلی است و باید از ایشان به دلیل طرح این نظریات استقبال و تشکر کرد.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شهلا محمودی در مسابقات بانوان در رده سنی بزرگسالان در ماده ۴۰۰ متر با مانع قهرمان شد. محمدجواد رنجکش هم در مسابقات رده سنی جوانان، در ماده ۱۰۰ متر نایب قهرمان شد. رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی کشور دختران و پسران در تهران و خرم آباد برگزار شد. گلبالیست‌های مرد و زن استان راهی رقابت‌های قهرمانی کشور شدندتیم گلبال مردان و زنان استان برای شرکت در مسابقات گلبال کم بینایان و نابینایان قهرمانی کشور به عازم بابلسر شدند. رقابت‌های مردان از امروز تا ۶ مرداد برگزار و مسابقات بانوان هم از ۷ تا ۱۱ مرداد در اردوگاه شهید عظیمی بابلسر برگزار می‌شود.
مهرمهر1 ساعت قبل
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در نشست با فعالان محیط زیست تصریح کرد: در کشور ما توسعه ضروری است اما هر گونه توسعه فرع بر محیط زیست است. دولت حتی یک بار هم به سود محیط زیست تصمیم نگرفته استبر خلاف صراحت اصل ۵۰ قانون اساسی مبنی بر ممنوعیت کامل تخریب محیط زیست، ماده ۷ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست مشخصا چهل سال است که قانون اساسی را نقض می‌کند. می‌گویند قانون اساسی تحت تأثیر قانون اساسی کشور فرانسه است در صورتی که در قانون اساسی فرانسه چیزی در مورد محیط زیست نیامده است. ما جز اولین کشورهایی هستیم در قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست را آورده‌ایم بقیه کشورها بعد از دهه ۹۰ محیط زیست را وارد قانون کردند. مسأله‌ای در سطح قانون اساسی به دهیاران واگذار شده استاین فعال محیط زیست تصریح می‌کند: قانون اساسی دقیقا گفته است که ممنوع است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی با بیان این‌که ایجاد «پژوهشکده مستقل مقابله با فساد» از نیازهای اساسی کشور است، از آمادگی وزارت علوم در ارائه آموزش‌های تخصصی مدیران و کارشناسان بازرسی خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر فریدون جعفری در نشست تخصصی کمیته اجتماعی و فرهنگی جامعه بازرسی دولت که با حضور مدیران بازرسی وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان میراث فرهنگی و با ریاست دکتر شریعتی معاون دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور به میزبانی وزارت ورزش و جوانان در ساختمان کمیته ملی المپیک برگزار شد، با بیان این‌که موضوع این نشست، «چالش‌های فراروی دفاتر بازرسی دستگاه‌ها و اعلام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های وزارتخانه‌ها در بهبود بازرسی و مقابله با فساد» است، اظهار کرد: ضرورت استفاده از دستاوردهای پژوهشی و الگوهای سایر کشورهای پیشرو در مقابله با فساد و پرهیز از فعالیت جزیره‌ای واحدهای نظارتی دستگاه‌ها و هم‌افزایی و افزایش اقتدار دفاتر بازرسی و اصلاح ساختار آن‌ها برای اثربخشی و کارایی بهتر و نیاز به تدوین دستورالعمل واحد بازرسی برای دستگاه‌ها با شاخص‌های عمومی، از مهم‌ترین چالش‌های فراروی دفاتر بازرسی است. مدیر کل دفتر بازرسی و پاسخ‌گویی به شکایات وزارت علوم، همچنین به آمادگی وزارت علوم در ارائه آموزش‌های تخصصی مدیران و کارشناسان بازرسی و انجام تحقیقات کاربردی در تحلیل کارآیی دفاتر بازرسی و علل افزایش سطح ناکارآمدی مبتنی بر فساد در صورت ارائه آمار درست اشاره کرد و ایجاد پژوهشکده مستقل مقابله با فساد را از نیازهای اساسی کشور دانست. انتهای پیام
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
غرویان گفت: آقای مصباح علاوه بر اینکه دکتر شریعتی را خارج از دایره اسلام و مسلمین می‌دانست مخالف کارگروهی و حتی تعامل با امثال شهید بهشتی بودند اما نظریات اخیرشان اصلاح‌طلبانه و اعتدالی است. وی افزود: وقتی که اسم جمهوری اسلامی یا جمهوری دموکراتیک اسلامی مطرح شد، امام فرمودند «جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد» و حتی لفظ دموکراتیک را تحمل نمی‌کردند چون از الفاظ و اصطلاحات کمونیستی بود. امام وقتی پای مر اسلام در میان بود، محکم می‌ایستادند و با هر کسی که می‌خواست غیر از احکام اسلام چیزی را مطرح کند، مقابله می‌کردند. غرویان افزود: این نظرات ایشان، نظرات جدید، بسیار خوب، اصلاح‌طلبانه و نظریات معتدلی است و باید از ایشان به دلیل طرح این نظریات استقبال و تشکر کرد. او با تاکید بر اینکه سخنان اخیر آیت الله مصباح نظریاتی اعتدالی و اصلاح‌طلبانه است و اینکه پیش‌تر هم افرادی این نظریات را مطرح کرده‌اند، اظهار داشت: گویا ایشان نیز به این نتیجه رسیدند که نباید افراط و تفریط کرد.
خانه ملتخانه ملت1 ساعت قبل
احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به جلسه کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی با اشاره به حضور معاونان و مدیران کل حوزه‌های مرتبط در بنیاد شهید برای بررسی ماموریت‌های فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در این جلسه گزارشی از مأموریت‌ها و اقدامات انجام شده در ارتباط با فرهنگ ایثار و شهادت و خدمات فرهنگی بنیاد شهید ارائه شد و مروری بر قوانین و مقررات مربوط به این موضوع از جمله مواد مربوط به امور فرهنگی بنیاد در قانون جامع خدمات ایثارگران و مواد مربوط به ایثارگران در قانون برنامه ششم توسعه مورد بررسی قرار گرفت. وی به رئیس جمهور و بنیاد شهید تذکر داد تشکیل این جلسات را جدی بگیرند زیرا به گفته وی در اجرا و نظارت بر قوانین این حوزه، پیش‌بینی شده که این شورا باید تشکیل شود. وی ادامه داد: همچنین درباره سیاست‌هایی که باعث شده بنیاد شهید کمتر بتواند نسبت به ماموریت فرهنگی خودش بپردازد، بحث شد؛ این امر نیازمند اصلاح سیاست‌های اجرایی و قوانین است زیرا اعتبارات و امکانات پیش‌بینی شده در ارتباط با ماموریت‌های فرهنگی بنیاد شهید نسبت به سایر ماموریت‌ها حدود ۷ دهم درصد است. مازنی تاکید کرد: بنیاد شهید باید در این رابطه مدیریت کند تا خدماتی که در مقابل این فداکاران جانبازان انقلاب اسلامی اهمیت قابل توجهی ندارد، تبیین شود. کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی گفت: از هدف‌های اصلی برگزاری این جلسه، توجه مسئولان و جامعه به این است که بنیاد شهید و امور ایثارگران صرفا یک نهاد خدماتی نیست بلکه بر اساس آموزه‌های مکتب ما و آثار و بیانات امام خمینی و نکات مقام معظم رهبری و قانون و اساسنامه بنیاد شهید، یک نهاد فرهنگی است و البته رسانه‌ها در انعکاس این امر کمک موثری داشته باشند. /پایان پیام
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
عمده انتقادات مقامات ارشد گمرک به سازمان بنادر، تمایل این سازمان به افزایش میزان ماندگاری کالا در بندر، عدم همکاری با دستگاه‌های ذی بط و گمرکات بنادر برای تسریع در ترخیص کالا و تمایل سازمان بنادر به افزایش کالاهای رسوبی در انبارهای بندری به دلیل افزایش درآمدهای بنادر است. وزیر راه: سازمان بنادر مسئول کنترل محتوای کالا نیستمحمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی نیز در حاشیه افتتاح مرکز عملیات و ایمنی اضطراری شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در خصوص انتقاد گمرک از رسوب کالا در بنادر گفت: سازمان بنادر محل انبار کالا نیست. معاون بندری سازمان بنادر: تلقی مدیران گمرک از رسوب کالا اشتباه استمحمدعلی حسن زاده، معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی درباره انتقادات اخیر گمرک از این سازمان در خصوص نقش سازمان بنادر در افزایش رسوب کالا در مبادی بندری کشور اظهار داشت: در سازمان بنادر چند تعریف از ماندگاری کالا در بنادر وجود دارد. مثلا به یک نوعی از رسوب کالا در بنادر، ماندگاری مجاز گفته می‌شود. گمرک آمار رسوب کالا را از سازمان بنادر می‌گیردوی تأکید کرد: آماری که گمرک در زمینه کالاهای ماندگار در بنادر اعلام می‌کند، از سازمان بنادر دریافت می‌کند و آنها آمار جداگانه‌ای ندارند.
مهرمهر1 ساعت قبل
چرا تقی شهرام مهم است؟ در جریان ضربه ساواک به سازمان تقی شهرام هم عضو دستگیرشدگان بود. مطالعه و پژوهش پیرامون تقی شهرام از بسیاری از جهات برای فهم تاریخ معاصر ایران مهم است. شاید هیچ کمونیستی به اندازه تقی شهرام به بیداری و تشکل مذهبی‌های سنتی و ضدکمونیست کمک نکرده باشد. کار تقی شهرام همان نعمت خفیه الهی بود که مذهبی‌های مخالف کمونیست‌ها ناگهان این هدیه الهی را با چشمانی ناباور مشاهده کردند. این عقده ریاست را مسعود رجوی نیز داشت و بازرگانی از او با عنوان تقی شهرام ثانی یاد کرده است.
فارسفارس1 ساعت قبل
این بازیکن باسابقه فوتسال درباره اینکه آیا قرار است با بازگشت به تیم ملی و به تن کردن پیراهن تیم ملی و زدن ۹ گل رکورد فالکائو را بزند، گفت: من شرمنده محبت مردم هستم و با افتخار چندین و چند سال پیراهن تیم ملی را به تن و عناوین مختلفی را کسب کردم. من قرار نیست در تیم ملی جای کسی را بگیرم، من بازی هایم مرا کرده‌ام و به همه جای دنیا گل زده‌ام. شمسایی درباره دورانی که برای استقلال روی زمین چمن بازی می‌کرد هم گفت: من تیم ملی فوتسال بودم که کخ بازی مرا دید و دید خوب توپ نگه می‌دارم. آن موقع در رده جهانی فوتسال بازی می‌کردم که به استقلال پیوستم. در هر پست بهترین‌های ایران بازیکن تیم ملی بودند.
فارسفارس1 ساعت قبل
رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس از نشست هفته آینده این فراکسیون با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد. حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دوشنبه هفته آینده (۷ مرداد ۹۸) نشستی را با حجت‌الاسلام شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار خواهد کرد. وی افزود: در این نشست که با حضور نماینده سازمان نیروهای مسلح نیز برگزار می‌شود، بناست که مسائل معیشتی ایثارگران مورد بحث و بررسی قرار گیرد و مسائل درمانی ایثارگران در دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست خواهد بود. انتهای پیام/
ایلناایلنا1 ساعت قبل
نشست تخصصی کمیته اجتماعی و فرهنگی جامعه بازرسی دولت، با حضور مدیران بازرسی وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان میراث فرهنگی و با ریاست دکتر شریعتی معاون دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور به میزبانی وزارت ورزش و جوانان در ساختمان کمیته ملی المپیک برگزار شد. به گزارش ایلنا، فریدون جعفری دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی و مدیر کل دفتر بازرسی و پاسخ‌گویی به شکایات این وزارت، در این نشست که با موضوع چالش‌های فراروی دفاتر بازرسی دستگاه‌ها و اعلام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های وزارتخانه‌ها در بهبود بازرسی و مقابله با فساد برگزار شد، گفت: ضرورت استفاده از دستاوردهای پژوهشی و الگوهای سایر کشورهای پیشرو در مقابله با فساد و پرهیز از فعالیت جزیره‌ای واحدهای نظارتی دستگاه‌ها و هم‌افزایی و افزایش اقتدار دفاتر بازرسی و اصلاح ساختار آن‌ها برای اثربخشی و کارایی بهتر و نیاز به تدوین دستورالعمل واحد بازرسی برای دستگاه‌ها با شاخص‌های عمومی، از مهم‌ترین چالش‌های فراروی دفاتر بازرسی است. دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی همچنین به آمادگی وزارت علوم در ارائه آموزش‌های تخصصی مدیران و کارشناسان بازرسی و انجام تحقیقات کاربردی در تحلیل کارآیی دفاتر بازرسی و علل افزایش سطح ناکارآمدی مبتنی بر فساد در صورت ارائه آمار درست اشاره کرد و ایجاد پژوهشکده مستقل مقابله با فساد را از نیازهای اساسی کشور دانست.

عکس/ تشییع پیکر شهید سید محسن نقیبی در کرمانشاه

19+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو، اولین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی قزاق کورس از روز شنبه ۱۲ مرداد ماه به میزبانی تهران، سالن جودو مجموعه ورزشی شهید کبکانیان آغاز می‌شود و تا ۱۷ مرداد ادامه خواهد شد. به این مرحله از تمرینات تیم ملی، ۱۰ ورزشکار دعوت شده‌اند که حسین قمی و سجاد کاظمی، مسئولیت مربیگری این تیم را بر عهده دارند. اسامی نفرات دعوت شده به اردو به شرح ذیل است: محمدرضا صدیقی از البرز، مصطفی اسکندری، مجتبی اسکندری، هادی قدیمی از خراسان شمالی، احمد ایزد پناه از خراسان رضوی، مهدی برغمدی، سینا کریمی، سینا اسماعیلی، نیما یافتیان، علی موسی زاده از تهرانانتهای پیام/س
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید ضیائی فر در رابطه با پروژه تحقیقاتی خود با عنوان «بهره گیری از اهداف دین در اجتهاد» اظهار داشت: تا کنون اجتهاد عهده دار استنباط احکام شرعی فرعی بوده ولی به مسائل نوپیدایی مانند نظام سازی، برنامه ریزی، قانون گذاری و ارائه الگو، فلسفه و امثال اینها کمتر وارد شده است. وی گفت: باید ابتدا اهداف دین را کشف کنیم تا بر اساس آنها نظام اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و سایر نظام‌های اسام را تدوین کنیم و تا این اهداف مشخص نشود، نمی‌توانیم نظام سازی داشته باشیم والگوی اسامی برای زندگی در عرصه‌های مختلف را داشته باشیم. حجت الاسلام ضیائی‌فر اظهار داشت: با توجه به اینکه فقه و شریعت جاودانه، جهان شمول و جامع است، باید پاسخگوی پرسش‌های نو پدید جهان معاصر هم باشد و بدون شناسایی اهداف دین در عرصه‌های مختلف ما نمی‌توانیم به تدوین نظام‌های مختلف برای زندگی مردم برسیم. وی عدالت را از مهمترین اهداف دین در تمامی عرصه‌های زندگی دانست و افزود: برخی از اهداف هم هستند که به یک عرصه تعلق دارند مانند نفی سبیل که از اهداف اسام در عرصه سیاست و اقتصاد است. دانشیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی خاطرنشان کرد: این پروژه ذیل میز توسعه و توانمند سازی علوم اسامی قرار گرفته است و در قالب یک کتاب به چاپ خواهد رسید.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
جبهه النصره و گروه تروریستی داعش حدود ۲۵۰ کیلومترمربع از اراضی لبنان و ۱۰۰ کیلومتر مربع از اراضی سوریه در مرزهای لبنان را تحت کنترل خود داشتند. به همین علت بود که شوک ناشی از نتایج این جنگ به فاجعه‌ای استراتژیک برای رژیم صهیونیستی تبدیل شد. قرار بود این گروه‌های تروریستی به عنوان منبع تهدید برای جبهه داخلی و جبهه پشتی حزب‌الله لبنان مطرح شوند. دستاورد ملی آزادسازی جرود عرسال در مقابل، تولد جدیدی برای معادله ارتش، ملت و مقاومت بود. اسرائیل نخستین شکست خورده جرود عرسال بود چرا کهبرای ایجاد کمربندی امنیتی جدید در مرزهای شرقی لبنان، بر روی جبهه النصره حساب باز کرده بود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
مدیرکل امور غذایی بهداشتی و آرایشی سازمان غذا و دارو با انتقاد از تبلیغ کالاهای آسیب‌رسان سلامت نظیر نوشیدنی‌های مالت در صدا و سیما، گفت: سعی کردیم توقف تبلیغات کالاهای مضر را پیگیری کنیم، اما بهانه‌هایی مثل تامین بودجه از تبلیغات وجود دارد. اگر بودجه صداوسیما به قیمت به خطر انداختن سلامت مردم تامین می‌شود، باید این موضوع گفته شود. تبلیغات صداوسیما تقریبا از کانال اداره غذا و دارو نمی‌گذرد و در دو سالی که من در این جا سمت داشتم، اداره بازرگانی صداوسیما مجموعا سه یا چهار بار در خصوص سلامت تبلیغات مواد غذایی از ما استعلام گرفتند. ما یکی دو بار سعی کردیم توقف تبلیغات کالاهای مضر را پیگیری کنیم، اما بهانه‌هایی مثل تامین بودجه از تبلیغات وجود دارد. اگر بودجه صداوسیما به قیمت به خطر انداختن سلامت مردم تامین می‌شود، باید این موضوع گفته شود.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، سردار علیمحمد اکبری صبح امروز در افتتاحیه جشنواره شمیم خانواده اظهار داشت: بدون تردید هرگاه از انقلاب شکوهمند اسلامی در این چند سال یاد شده است، نام زیبای استان چهارمحال و بختیاری چشمان را نوازش کرده است. وی افزود: دلاور مردان و شیر زنان این استان همواره از فیض علمای بسیار بهره‌مند بوده و دانش خود را در زمینه‌های مختلف عملیاتی کرده‌اند. وی با اشاره به ۲۴۴۰ شهید دفاع مقدس و ۱۴ شهید مدافع حرم در چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: اولین شهید بسیجی کشور، اولین شهید مدافع حرم، اولین شهید جامعه پزشکی و اولین شهید جامعه مهندسی کشور از این استان شهیدپرور هستند. فرمانده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: به منظور آشنایی مهمانان عزیز با مکان‌های گردشگری استان، صنایع دستی و ظرفیت‌های چهارمحال و بختیاری برنامه‌هایی از قبیل نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، صنایع دستی و عفاف و حجاب برگزار می‌شود. اکبری ادامه داد: همچنین برنامه شبی با شهدا و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدای این استان در این جشنواره برپا می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
چند سالی از محیط سینما دور بود تا اینکه در سال ۸۹ با سعید چاری جوان آشنا شد. اما یکی از حساس‌ترین نقش‌هایی که محمد آزادی مهربانی، نقش حضرت امام خمینی (ره) بود که دو بار این اتفاق را رقم زد. وقتی نظرات مردمی را دیدیم و متوجه شدیم زیاد مورد اقبال عموم قرار نگرفت کارگردان به این نتیجه رسید بازیگر را تغییر دهد. حالا این بازیگر و تهیه‌کننده سینما و تلویزیون حال خوبی ندارد. در چند سال بیماری، سعید چاری تمام تولیدات من را فروخته و از او خبری ندارم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
وی افزود: وقتی که اسم جمهوری اسلامی یا جمهوری دموکراتیک اسلامی مطرح شد، امام فرمودند «جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد» و حتی لفظ دموکراتیک را تحمل نمی‌کردند چون از الفاظ و اصطلاحات کمونیستی بود. امام وقتی پای مر اسلام در میان بود، محکم می‌ایستادند و با هر کسی که می‌خواست غیر از احکام اسلام چیزی را مطرح کند، مقابله می‌کردند. اظهارات اخیر مصباح با مبانی پیشین وی خیلی سازگاری نداردغرویان در واکنش به آن بخش از سخنان آیت الله مصباح مبنی بر اینکه «نباید اختلاف سلیقه‌ها را به پای ضد انقلاب بودن افراد بنویسیم و اینگونه نیست که افراد به انقلابی صد در صد و یا ضد انقلاب تقسیم شوند، گفت: من هم وقتی نظرات آقای مصباح را دیدم تعجب کردم چون این اظهارات با افکار و مبانی پیشین ایشان خیلی سازگاری ندارد. غرویان افزود: این نظرات ایشان، نظرات جدید، بسیار خوب، اصلاح‌طلبانه و نظریات معتدلی است و باید از ایشان به دلیل طرح این نظریات استقبال و تشکر کرد. او با تاکید بر اینکه سخنان اخیر آیت الله مصباح نظریاتی اعتدالی و اصلاح‌طلبانه است و اینکه پیش‌تر هم افرادی این نظریات را مطرح کرده‌اند، اظهار داشت: گویا ایشان نیز به این نتیجه رسیدند که نباید افراط و تفریط کرد.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، گروه‌های اعزامی مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی در تیرماه سال ۹۸، با حضور در استان‌های مختلف ضمن بازدید از ۲۳ مرکز آموزشی و پژوهشی و بررسی وضعیت مراکز، در جریان روند فعالیت‌ها و مسائل این مراکز قرار گرفتند. فهرست دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی کشور که مورد بازدید قرار گرفته‌اند به شرح زیر است. استان محل بازدید تاریخ بازدید اصفهان مؤسسه آموزش عالی آزاد دانش پژوهان مؤسسه آموزش عالی آزاد فناوران حکیم مؤسسه آموزش عالی آزاد فن‌پردازان یک تیر ۹۸ خراسان رضوی مؤسسه آموزش عالی آزاد گام اندیشه مؤسسه آموزش عالی آزاد آفتاب مؤسسه آموزش عالی آزاد آدینه مؤسسه آموزش عالی آزاد روش برتر (جهت موافقت قطعی) پنج الی هفت تیر ۹۸ اصفهان مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی امین مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی چهلستون مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی جامی مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی فرزانگان پنج الی شش تیر ۹۸ اصفهان دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی دانشگاه پیام نور واحد فولادشهر ۹ الی ۱۰ تیر ۹۸ کرمانشاه پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه ۱۹ تیر ۹۸ یزد مرکز علمی کاربردی جوادالائمه (ع) مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی دارالعلم مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی امام جواد (ع) دانشگاه علم و هنر مؤسسه آموزش عالی آزاد جواد مؤسسه آموزش عالی آزاد مهریار مؤسسه آموزش عالی آزاد زمان ۲۰ الی ۲۱ تیرماه تبریز پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی ۲۶ تیرماه تهران مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر شماره ۱۲ ۲۷ تیرماهبراساس اعلام هیئت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، بیشتر مراکزی که مورد بازدید قرارگرفته و وضعیت آنها بررسی شده است مؤسسات غیردولتی و غیرانتفاعی هستند.

به انتهای لیست رسیدید