شهید

شهید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب صدقی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب که با محوریت تشکیل و توسعه فرهنگ قرآنی تشکیل یافته بود؛ گفت: از اول امسال تاکنون بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در سطح شهر بناب در برنامه‌های قرآنی شرکت کرده‌اند. دبیر شورای فرهنگ عمومی بناب با اشاره به تشکیل شورای توسعه فرهنگ قرآنی در شهرستان گفت: هم اکنون ۲۷ خانه قرآن و ۲۵ کانون مساجد که عمده فعالیت آنها قرآنی است، در سطح شهرستان به موضوعات قرآنی پرداخت می‌کنند. وی افزود: یکی از اهداف جلسه امروز گسترش فعالیت‌های قرآنی و شناسنامه دار کردن فعالیت‌های قرآنی است که با تشکیل این کارگروه نسبت به شناسایی استعدادها و نخبگان قرآنی شهرستان اقدام و هر ماه نسبت به برگزاری برنامه قرآنی با حضور قاریان برجسته شهرستان، استان و کشور اقدام خواهد شد. وی همچنین با بیان اینکه پارک بانوان بناب در شأن و منزلت مردم و بانوان این شهر نیست؛ گفت: پارک بانوان بناب فضای خوبی ندارد و یک سال است پیگیر مکان مناسبی برای احداث پارک بانوان هستیم و قصد انتقال آن به مکان دیگری را داریم. حجت السلام باقری بنابی امام جمعه بناب نیز به عنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان برای تشکیل ماهانه جلسات این شورا اعلام آمادگی کرد.
فارسفارس1 روز قبل
آیت‌الله رئیسی با حضور در منزل خانواده شهید وحید زمانی نیا از شهدای مقاومت، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد داشته است. وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسئلت نمود. آیت الله رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی نیا در برنامه بدون تعارف، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد داشته است. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. گفتنی است در این دیدار صمیمانه، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید بزرگوار پرداختند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب با بیان اینکه باید قرآن در جامعه نهادینه شود، تصریح کرد: اتفاقات و جریانات پیش آمده طی روزهای اخیر در کشور غمگین کننده و خوشحال کننده بودند و هرکدام به نوبه خود جریان فوق العاده‌ای بودند که از همه مهم‌تر شهادت مجاهد بزرگ سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی بود و چطور می‌شود یک انسان به این مقام نائل آید که کل کشور قیام می‌کند، کل خاورمیانه متأثر می‌شود و در کل جهان اثر می‌گذارد. وی همچنین با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد سردار سلیمانی گفت: تقوا، پرهیزگاری و الهی بودن در حرکات و سکنات وی جاری بود و به هیچ فرد و گروهی تکیه نکرد و به هیچ جریانی وابستگی نداشت. رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب در ادامه ضمن تأکید بر غنای محتوای برنامه‌های قرآنی و دینی افزود: تمام برنامه‌ها باید با هدف نهادینه شدن آموزه‌های دینی و قرآنی در جامعه اجرا شود. حجت الاسلام باقری بنابی تأکید کرد: برای رسیدن به شرایط مطلوب و داشتن جامعه‌ای قرآنی ارتقای جایگاه قرآن کریم در فرهنگ عمومی امری بسیار ضروری است. وی از فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بناب خواست با اختصاص زمین و مکان مناسب نسبت به احداث مکان قرآنی آبرومند برای شهرستان اهتمام لازم را انجام دهند.
فارسفارس1 روز قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سردار قاسم سلیمانی از ابتدای جوانی تا لحظه شهادت، چهل سال پیوسته و بدون وقفه مجاهدت و رزمندگی کرد و رزمنده یکه تازه میدان دفاع از اسلام و مسلمین بود. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه امروز در گرامیداشت شهدای محله اتابک تهران در مسجد «الزهرا» این محله سخنانی ایراد کرد. محورهای صحبت‌های عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به این شرح است: چهل سال از نزدیک با سردار شهید قاسم سلیمانی همدم بودم و رفاقت داشتیم. ‌ شهید حاج قاسم سلیمانی از سال ۵۹ در دفاع مقدس بود و جنگ که تمام شد از سال ۶۸ در امنیت شرق کشور فعالیت کرد. من قبل از حضور در اینجا منزل شهید عزیزی از شهدای مدافع حرم بودم مادر شهید گفتند که من برای شهادت فرزندم گریه نکردم اما برای شهادت حاج قاسم گریه کردم و هنوز قلبم می‌سوزد.

رفیق خوشبخت ما

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در توصیف خصوصیات سپهبد شهید قاسم سلیمانی: «اهل حزب و جناح و مانند اینها نبود، لکن بشدت انقلابی بود. انقلاب و انقلابیگری خط قرمز قطعی او بود؛ این را بعضی‌ها سعی نکنند کم‌رنگ کنند، این واقعیت او است؛ ذوب در انقلاب بود، انقلابیگری خط قرمز او بود. در این عوالم تقسیم به احزاب گوناگون و اسمهای مختلف و جناحهای مختلف و مانند اینها نبود اما در عالم انقلابیگری چرا، بشدت پایبند به انقلاب، پایبند به خط مبارک و نورانی امام راحل (رضوان الله علیه) بود.» ۱۳۹۸/۱۰/۱۸پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر انقلاب، نماهنگ «رفیق خوشبخت ما» را منتشر کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده شامگاه امروز در نشست کمیته قرآن ستاد دهه فجر استان اردبیل اظهار داشت: دشمن از خروش امت اسلامی علیه آمریکای جنایتکار هراس دارد و دهه فجر مشت محکم و بزرگی بر دهان آمریکا است. وی داشتن آگاهی و بصیرت را لازمه پیروی از ولایت عنوان کرد و افزود: اکثر فتنه‌های به وجود آمده در سطح دنیا ناشی از تلاش برخی از افراد مغرض با لباس دین و آموزه‌های دین برای آسیب زدن و از بین بردن دین است که باید با آگاهی و بصیرت و با پیروی از ولایت به مبارزه با این افراد بپردازیم. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با تاکید بر اینکه سردار شهید قاسم سلیمانی فتنه را کور کرد بیان کرد: یکی از ویژگی‌ها و خصلت‌های بارز و اساسی سردار رشید اسلام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شناخت درست زمان، مقابله با فتنه‌های زمان و ارتباط خالصانه با خداوند است. وی با بیان اینکه برنامه‌های دهه فجر در استان اردبیل با محوریت گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود اظهار کرد: تمامی برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر در سطح استان اردبیل علاوه بر مردمی بودن با محوریت گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود. انتهای پیام/ ۱۴۶/ ع
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، تیم فوتسال سوهان محمد سیمای قم در دور رفت مرحله نخست پلی‌آف لیگ برتر فوتسال برابر گیتی پسند اصفهان بازی را واگذار کرد. این بازی در ورزشگاه شهید حیدریان و با حضور پرشور تماشاگران قمی برگزار شد ولی در نهایت محمد سیما با نتیجه ۶ بر ۲ برابر گیتی پسند اصفهان باخت. رایموند (۲ گل)، اصغر حسن زاده (۲ گل)، حمید احمدی و مرتضی عزتی برای نماینده اصفهان در این مسابقه گلزنی کردند و روح الله ایثاری و سعید قلندری گلهای محمد سیمای قم را به ثمر رساندند. محمد سیما در خانه و در مقابل چشمان تماشاگران پرتعداد خود باخت تا حالا برای برتری در این مرحله به معجزه در اصفهان نیاز داشته باشد. مسابقه دوم دو تیم روز دوشنبه ۳۰ دی ماه در سالن پیروزی اصفهان برگزار خواهد شد که در صورت برد نماینده قم در بازی برگشت دو تیم روز ۲ بهمن در بازی سوم به مصاف هم می‌روند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی‌نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسألت کرد. رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی‌نیا در یک برنامه تلویزیونی، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی‌نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد کرده است. رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه این شهدا جز برگزیدگانی بودند که خداوند آن‌ها را گزینش کرد و در این جایگاه قرار داد، تشییع باشکوه پیکر مطهر آن‌ها را یادآور شد و گفت: تشییع باشکوه شهدای مقاومت و همچنین شهید زمانی‌نیا در شهرری از برکت و اخلاص خود این شهدا بود. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی‌نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. بر اساس این گزارش، در این دیدار، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی‌نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید پرداختند.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس قوه قضائیه با حضور در منزل خانواده شهید وحید زمانی‌نیا - از شهدای مقاومت - روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی‌نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد کرده است. وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی‌نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسألت کرد. رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی‌نیا در یک برنامه تلویزیونی، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی‌نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد کرده است. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی‌نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. بر اساس این گزارش، در این دیدار، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی‌نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید پرداختند.
ایرناایرنا1 روز قبل
وی در ادامه به منزل خانواده شهید وحید زمانی نیا رفت و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسئلت کرد. رئیس قوه قضائیه با اشاره به آخرین دیدارش با شهید ابومهدی المهندس در ایام اربعین حسینی به بیان خاطره‌ای پرداخت و گفت: در آخرین دیدار با شهید ابومهدی المهندس، ایشان گفت که سلام مرا به رهبر معظم انقلاب برسانید و بگویید برایم دعا کند. روز اربعین در منزل مقام معظم رهبری مراسم بود که به ایشان گفتم آقای ابومهدی سلام رساند و رهبر معظم انقلاب خیلی از ایشان تعریف کردند و گفتند که او از چهره‌های برجسته مجاهدین عراق است و البته قسمت نشد که بنده جواب مقام معظم رهبری را به ایشان برسانم. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهیدانی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار داشت: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. گفتنی است در این دیدار صمیمانه، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید بزرگوار پرداختند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بهاباد، پیکر شهید امیرحسین قربانی بهابادی عصر امروز پنج شنبه با حضور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری یزد، فرماندار، امام جمعه و خانواده‌های معظم شاهد و اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان محلی از میدان شهدای بهاباد آغاز و پس از طی مسافت خیابان شهید بهشتی به طرف گلزار شهدا بهشت محمدی، پس از اقامه نماز به خاک سپرده شد. پیکر شهید امیرحسین قربانی در میدان شهدای بهاباد مورد ادای نظامی قرار گرفت و بر دوش شهروندان بهابادی به سمت گلزار شهدا بهشت محمدی تشییع شد. نماز بر پیکر شهید حادثه سقوط هواپیمایی در گلزار شهدای بهاباد و توسط حجت‌الاسلام‌ و المسلمین علی‌اکبر ابراهیمی بشکانی، امام ‌جمعه بهاباد اقامه شد و سپس مردم به عزاداری پرداختند تا پیکر شهید در جوار دیگر شهدا در خاک آرام گیرد. پدر این شهید از جانبازان هشت سال دفاع مقدس و بازنشسته سازمان تامین اجتماعی و ساکن شهر تفت از توابع استان یزد است. امیرحسین قربانی بهابادی فرزند نخبه علی قربانی از جانبازان و آزادگان سرافراز است که صبح چهارشنبه ۱۸ دی ماه در ضایعه سقوط هواپیما به شهادت رسید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: مقصر اصلی ماجرای سانحه هواپیمایی مسافربری اوکراین آمریکاست هرچند باید بخشهای مبهم این ماجرا توسط مسوولان مشخص شود. وی اضافه کرد: تقاضای ما بررسی بیشتر این ماجرا توسط مسوولان است تا در هر بخشی قصوری انجام شده باشد مورد رسیدگی قرار گرفته و نتایج آن به ملت اعلام شود. رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: انسان مومن در سختی‌ها آرامش خود را از دست نمی‌دهد و در مسایل ناگوار اهل صبر است و درود و رحمت خداوند نیز بر انسانهای اهل صبر نازل می‌شود و خداوند نیز در قرآن اجر عجیبی برای اهالی صبر در مصیبتها قایل شده است. وی ادامه داد: شیطانهای ظاهری در دنیا، امثال آمریکا هستند که سردار محبوب کشورمان را به شهادت می‌رسانند و رییس جمهوری این کشور با وقاحت تمام، به سردار محبوب شهید ما حاج قاسم سلیمانی فحاشی نیز می‌کند. وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: اخلاص، میل به گمنامی، دوری از شهرت بیجا، کار مخلصانه و بی منت برای خداوند از ویژگیهای بارز حاج قاسم سلیمانی بود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، مراسم بزرگداشت سردار بزرگ و پر افتخار اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهیدان جنایت تروریستی آمریکا به همت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کردستان در سینما بهمن این شهر برگزار شد. در این مراسم شخصیت‌های سیاسی و مذهبی مختلف از جمله آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان، سردار سیدصادق حسینی فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان، سردار کرمی فرمانده سابق سپاه کرمان و همرزم شهید سلیمانی، حسین خوش‌اقبال معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، فرماندهان نظامی و انتظامی، برخی دیگر از مسئولان استانی و اقشار مختلف مردمی حضور داشتند. نماینده ولی فقیه در استان کردستان و سردار کرمی فرمانده سابق سپاه کرمان و همرزم شهید سلیمانی، در سخنانی به بیان ویژگی‌های بارز و خصوصیت شخصیتی حاج قاسم سردار دل‌ها پرداختند. انتهای پیام/۴۸۱/ ع
ایرناایرنا1 روز قبل
پدر شهید ادامه داد: ‌ پسرم معتقد بود که اگر در سوریه بجنگی، برای اسلام می‌جنگی. او بیشتر در منطقه حلب و خان طومان حضور داشت. هوا مه آلود بوده و بارندگی هم شدید، مهمات تمام می‌شود و علی در محاصره جبهه النصره تنها می‌ماند. شواهد حاکی از شهادت علی استپدر شهید افزود: خبر شهادت علی از همان زمان به خانواده او اعلام شد؛ خبر جاوید الاثر شدنش را اما مادر شهید باور نکرده و می‌گوید شاید اسیر شده باشد و شاید زنده باشد، چون هیچ نشانی از او به ما نرسید. گفتند شهید شده، رفته‌اند منطقه را دیده‌اند و شواهد حاکی از شهادت علی است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر امام (ره)، جانباز علی قاسمی در سال ۶۶ در منطقه ماووت از ناحیه نخاع جانباز شدند و بعد از ۳۲ تحمل رنج و مشقت‌های فراوان در ۲۵ دی ماه ۹۸ به درجه رفیع شهادت نائل شد. شهید قاسمی از سال ۵۹ تا ۶۶ در جبهه حق علیه باطل به عنوان داوطلب و بسیجی در جنگ تحمیلی حضور داشتند. مراسم تشییع و تدفین شهید فقید ساعت ۹ صبح روز جمعه ۲۷ بهمن ماه با حضور مردم قدرشناس از مقابل حسینیه عاشقان ثارالله تا مسجد جامع شروع و تقدیم خاک مبارک گلزار شهدای بهشت سجادی بندر امام خمینی می‌شود. این عملیات در محور ارتفاع قمیش در منطقه عملیاتی سلیمانیه عراق به صورت گسترده به فرماندهی سپاه و با حضور رزمندگان اسلام انجام شد. این عملیات تا روز دوم بهمن سال ۶۶ درمنطقه عمومی ارتفاعات قمیش و سلیمانیه با فرماندهی سپاه ادامه یافت که ازنوع هجوم سپاهیان اسلام علیه دشمن بعثی بود.
مهرمهر1 روز قبل
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم افزود: تربیت دینی و فرهنگ فاطمی بود که شخصی مانند سردار سلیمانی را پرورش داد، شخصیتی که استکبار جهانی را در منطقه خوار و ذلیل کرد. حجت الاسلام اسکندری تربیت صحیح خانوادگی را عامل ظهور انسان‌های بزرگ و بلندمرتبه دانست و گفت: در این بین پدر و مادر نقش مهمی در تربیت فرزندان دارند زیرا نهاد خانواده نخستین جایگاهی است که کودکان در آن رشد می‌یابند و با مفاهیم اساسی زندگی آشنا می‌شوند. وی تصریح کرد: لازم است الگوهای صحیح را به فرزندان خود معرفی کنیم تا تربیت آنها بر اساس سیره و روش اسوه‌های دینی انجام شود چرا که اگر فرزندان را رها کنیم با توجه به زمینه‌های فساد فراوانی که توسط دشمنان فراهم شده به یقین به انحراف کشیده خواهند شد. حجت الاسلام اسکندری با اشاره به استفاده وسیع دشمنان از فضای مجازی برای به انحراف کشاندن نسل آینده جوامع اسلامی گفت: در این بین برخورد سنجیده و کارشناسی شده با فرزندان اهمیت فراوانی دارد زیرا درک کودکان بسیار بالاست و زیر بار برخورد غیرمنطقی نمی‌روند. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به اینکه بعد از محیط خانه و خانواده مسجد، قبور مطهر ائمه اطهار علیهم السلام و بقاع متبرکه و امامزادگان از مکان‌های و فضاهای هستند که اگر فرزندانمان را در این فضاها قرار دهیم در صد بالای از تربیت دینی آنها تضمین شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴ - «خلیل الحیه» از فرماندهان ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز (پنج شنبه) در سخنانی به سفر اخیر «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی حماس به تهران و حضور در تشییع پیکر سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» اشاره کرد و گفت: این حضور برای قدردانی از حمایت‌های نظام و مردم ایران و همچنین برای پاسداشت از مردی بود که از مقاومت ملت فلسطین حمایت می‌کرد. به گزارش خبرگزاری آناتولی، «خلیل الحیه» علاوه بر روابط حماس و ایران به روابط این جنبش و عربستان هم اشاره کرد و گفت که حماس هیچ گونه مشکلی با عربستان ندارد و در مقابل این سعودی‌ها هستند که روابط خود با حماس را قطع کرده‌اند. این فرمانده فلسطینی با بیان اینکه حماس خواهان ارتباط با همه کشورهای اسلامی از جمله عربستان است، افزود: از سعودی می‌خواهیم در کنار ملت فلسطین بایستد. پیشتر جنبش حماس اعلام کرده بود که مقامات سعودی «محمدصالح الخضری» نماینده این جنبش در عربستان را بازداشت کرده‌اند و با گذشت ماه‌ها همچنان از وضعیت وی اطلاعات چندانی در دست نیست. حماس افزوده بود که این بازداشت در ادامه اقدامات مقامات سعودی در بازداشت بسیاری از فلسطینیان مقیم عربستان صورت گرفته است.

واکنش مردم به توهین وقیحانه ترامپ به سردار دلها + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، روز گذشته (۲۵ دی) دونالد ترامپ رئیس جمهور بی شرم آمریکا در اوج استیصال و درماندگی، حین سخنرانی در کمپین انتخاباتی خود توهین وقیحانه‌ای نسبت به سردار محبوب و گرانقدر ایران و محور مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی روا داشت که خشم و ناراحتی مردم کشورمان را در پی داشت. در ادامه برخی از این واکنش‌ها را مشاهده می‌کنید. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- آیت الله رئیسی با حضور در منزل خانواده شهید وحید زمانی نیا از شهدای مقاومت، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد داشته است. وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسئلت نمود. آیت الله رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی نیا در برنامه بدون تعارف، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد داشته است. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی نیا در نسل شما نیز خواهد بود. گفتنی است در این دیدار صمیمانه، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید بزرگوار پرداختند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
سردار قاآنی هم که توسط مقام معظم رهبری به فرماندهی سپاه قدس منصوب شده، از حاج قاسم ذره‌ای کم ندارد و اخلاص بالایی دارد. وی سیلی ایران به آمریکا را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: تاکنون بعد از جنگ جهانی دوم، هیچ قدرتی علیه آمریکا حمله نکرده و منافعش را تهدید نکرده است. امام و رهبر ما فرمود که جواب سختی خواهیم داد و بزرگترین انتقام سخت از نظر دنیا هم این بود که موشک‌های ایران هیمنه آمریکا را شکست و نشان داد که قدرت آمریکا پوشالی است. نوعی اقدم در مورد چگونگی حمله به آمریکا گفت: با پیش بینی عکس العمل‌های دشمن، ۵ لایه علیه آمریکا برنامه هجوم طراحی شد. او عزیز اعتقادش و مرامش و اخلاصش شد و قدرتش را از خدا و اهل بیت (ع) گرفت و بزرگترین انتقام ما این است که هر کدام از ما قاسم سلیمانی باشیم، مانند او مخلص، شجاع و ولایتمدار.

تصاویر| تشییع ۱۱ نفر از کشته‌شدگان سقوط هواپیمای اوکراینی در اصفهان

16+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
تابوت‌هایی، بر روی دستان لرزان از غم و غصه به آغوش خاک غلتید و فریادها، در اوج سکوت، برای همیشه، پیچید در گوش زمان. شکوه و عظمت این خاکسپاری، در موجی از شعارهای همدل و همصدای مردم، هرآن افزایش پیدا می‌کرد و مادران غم‌دیده، با عکس فرزندانشان در صف اول تشییع پیکر پاک آنها، اندوه را فریاد می‌کردند. پدران خستگی و پشت شکسته پدر را می‌دیدند و برادران روح مجروح برادر را. فریادهای پایان‌ناپذیر مادران داغداران، سکوت‌های اندوه بار و اشک پرغم پدران، اشک جمعیت را هم سیل می‌کرد و پیکر فرزانگان و فرهیختگان شهر، بر روی موج همین سیل تا گلستان شهدا اصفهان، تشییع شدند. این آخرین بار بود، که همراه مسافران اصفهانی پرواز بوئینگ ۷۳۷ اوکراین-ایران، فرزانه نادری، نوژن صدر، فاطمه قاسمی، مهران ابطحی، شکوفه چوپان نژاد، مهدی اسحاقیان، مهدی امامی، محمود عطار، ساجده سراییان و منصور اثنی عشری، با مسافرانشان خداحافظی می‌کردند و دل‌تنگی‌هایشان را، برای همیشه به دل و جان حفظ می‌کردند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه معاون فرهنگی قوه قضایی از آیت الله نجومی به عنوان یک انقلابی بی ادعا یاد کرد وافزود: این عالم فرزانه علی رغم مجاهدت‌های بسیار در راه امام (ره) و انقلاب، هیچ گان نان انقلابی‌گری نخورد و همواره در طول حیات با برکت خود در راه اهداف انقلاب تلاش کرد. این مسئول خاطرنشان کرد: آیت الله نجومی هنر برجسته دیگری هم داشت و آن هنر انقلابی بی ادعا بودن است، ایشان هیچ گانه نان انقلابی‌گری خود را نخورد و برای به ثمر نشاندن این انقلاب مجاهدت‌های بسیاری داشتند و در زمانی که کمتر کسی جرات نام بردن از امام (ره) و اعلامیه‌های ایشان را داشت، این عالم فرزانه با دستخط خود اعلامیه‌های امام را نوشته و منتشر می‌کرد. وی افزود: بعدها و با آمدن دستگاه تکثیر، منزل ایشان به محل چاپ اعلامیه‌های امام (ره) تبدیل شد و کمتر کسی از مبارزان انقلابی از این جریان خبر داشتند. معاون فرهنگی قوه قضاییه در ادامه به نظریه پردازی‌های آیت الله نجومی در زمینه هنر اشاره کرد وافزود: ایشان کتابی تحت عنوان «عرفان هنری» در این زمینه به نگارش درآورده که در این کتاب به صراحت از دو نوع هنر رحمانی و شیطانی و راه‌های شناخت آن صحبت می‌شود. این مراسم به همت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمانشاه برگزار شد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مارتین گریفیتس»، نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن امروز (پنجشنبه) از احتمال وقوع صلح در یمن در سال جاری میلادی خبر داده است. طبق گزارش شبکه «الحدث»، گریفیتس با بیان اینکه عملیات‌های نظامی در یمن به نحو قابل توجهی کاهش یافته‌اند گفت: «احتمال می‌رود صلح در سال جاری محقق شود.» نماینده سازمان ملل بار دیگر بر ضرورت یافتن راه حل سیاسی برای بحران یمن تأکید کرد و مدعی شد «توافق ریاض» نقش مهمی در بهبود وضعیت امنیتی در یمن داشته است. توافق ریاض، توافق عربستان و امارات عربی متحده برای تقسیم قدرت در عدن، در جنوب یمن است که پنجم ماه اکتبر سال میلادی گذشته (مهرماه) میان متحدان آنان در ریاض امضا شد. ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است. این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است.
فارسفارس1 روز قبل
الحیه در گفت‌وگو با سایت جنبش حماس گفت که سفر هنیه به ایران همچنین برای اعلام حمایت از «کشوری است که دوست ما، ملت ما و مقاومت ما» بود. وی در واکنش به اینکه هنیه، سپهبد سلیمانی را «شهید قدس» اعلام کرد، تصریح کرد: «جنبش حماس، به هر کس که از فلسطین حمایت کند، وفادار است. این مسئول فلسطینی ادامه داد: «قاسم سلیمانی محور اصلی حمایت ایران از مقاومت فلسطین و گردانهای القسام بود. عضو دفتر سیاسی حماس در بخش دیگری از این مصاحبه، هرگونه خصومت حماس با کشور عربستان را رد کرد و گفت این حکومت آل سعود است که خود را با حماس بیگانه کرده و رابطه قابل ذکری با غزه ندارد. وی تصریح کرد که حماس خواهان رابطه‌ای با عربستان است که مبتنی بر قاعده دفاع این کشور از آرمان‌های فلسطینی باشد و نخواهد که حماس رابطه‌اش را با هیچ کشور دیگری (ایران) قطع کند.

کلیپی تکان‌دهنده از واکنش سپهبد قاسم سلیمانی به درخواست یکی از فرماندهان در سوریه

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- برای نخستین‌بار فیلمی تکان‌دهنده از واکنش سپهبد قاسم سلیمانی به درخواست یکی از فرماندهان در سوریه که میگفت: به خدا اگر بری جلو میزنن شما را، منتشر شده است که در ادامه مشاهده می‌کنید.

نافرمانی مدنی مکمل آشوب خیابانی/ پشت‌پرده انصراف هنرمندان از جشنواره‌ فجر چیست؟ + عکس

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، از هفته نوزدهم لیگ برتر بسکتبال تیم‌های شیمیدر قم و شهرداری گرگان در بازی حساس هفته به مصاف یکدیگر رفتند. در پایان شهرداری گرگان با نتیجه ۸۶ به ۸۰ برابر نماینده قم به پیروزی رسید و بازی بزرگ هفته را برد، با این شکست شیمیدر قم پنجمین شکست خود در لیگ برتر را تجربه کرد. پیش از آغاز این بازی یک دقیقه سکوت به احترام شهدای سانحه هوایی اخیر در ورزشگاه دو هزار نفری شهید حیدریان قم حکم فرما شد. نماینده قم در دیدار بعدی روز دوشنبه ۳۰ دی ماه به مصاف شهرداری بندرعباس می‌رود. انتهای پیام/۴۵۲/
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حبیب فتحی شامگاه امروز در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار داشت: امنیت و اقتدار ایران اسلامی را مدیون ایثارگری‌ها و جانفشانی‌های شهدا و ایثارگران در جبهه‌های حق علیه باطل هستیم که در این راستا نامگذاری کوچه‌ها، خیابان‌ها و میادین به نام شهدا کمترین کاری است که شورای شهر می‌تواند برای این بزرگواران انجام دهد. وی افزود: بعد از شهادت غرورآفرین سردار رشید اسلام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در راستای گرامیداشت نام و یاد این شهید بزرگوار اعضای شورای شهر اردبیل طرح دو فوریتی خود را برای نامگذاری خیابان‌ها، میادین و بزرگراه‌های سطح شهرستان در کمسیون فرهنگی مطرح کرد. فتحی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده که در اولویت و دستور کار قرار داشت نامگذاری بزرگراه شهدای اردبیل به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود که در کنار سایر موضوعات مورد بررسی قرار گرفت. رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اردبیل بزرگراه شهدای اردبیل به نام سردار شهید قاسم سلیمانی نامگذاری شد بیان کرد: بنا به پیشنهاد اعضای شورای شهر اردبیل و بعد از مشورت با اعضای شورا و سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل بزرگراه شهدای اردبیل به نام سردار شهید قاسم سلیمانی نامگذاری شد. وی اظهار کرد: طی جلسات و نشست‌هایی که با اعضای شورای شهر و مسئولان سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل داشتیم پروژه پل قدس اردبیل نیز به نام سردار سرافراز اسلام شهید قاسم سلیمانی نامگذاری می‌شود و بعد از تکمیل این پروژه المان و تابلوی سرادر شهید قاسم سلیمانی نیز نصب می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید