شهید آوینی

شهید آوینی

تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مستند «سقوط» یکی از اولین فیلم‌های مستندی بود که درباره سانحه هواپیمایی اخیر از رسانه ملی پخش شد؛ پخش این مستند که در مؤسسه اندیشه شهیدآوینى تولید شد تنها چند روز پس از این واقعه تلخ اقدام خوب تلویزیون بود، چرا که با استفاده از تصاویر مستند به روشنگری درباره اتفاقی می‌پردازد که دشمنان جمهوری اسلامی این روزها از آن بسیار سوء استفاده می‌کنند. روایت اصلی این فیلم از ساعاتی قبل از سقوط هواپیمای بوئینگ و درست از زمانی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انتقام سخت خود را از آمریکا آغاز کرد، شروع می‌شود و تا بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح که ۷۲ ساعت بعد اعلام شد ادامه دارد؛ البته بخش اصلی این فیلم مستند در جایی است که حادثه‌های ناشی از خطای انسانی نیروهای نظامی در سرتاسر دنیا و واکنش آنان را با اتفاق اخیر مقایسه می‌کند؛ در اینجا است که ابعاد جدیدی از حادثه اخیر برای مخاطب نمایان می‌‌شود. مهدی متولیان مدیر روابط عمومى مؤسسه اندیشه شهید آوینی در مورد ساخت این فیلم مستند گفت: به نظرم مستندهای عملیاتی و بحرانی در زمینه‌های مختلف کم داریم؛ شاید بخشی از این موضوع به دلیل نوع دسترسی به تصاویر آرشیوی است که باعث ایجاد ضعف شده است؛ برای مثال مستند «سقوط» با تصاویر آشکار ساخته شد و از آرشیو ویژه‌ای کمک نگرفتیم؛ علاوه بر این بخشی دیگر از این ضعف نیز به عزم کسانی برمی‌گردد که در این زمینه کار می‌کنند؛ با این وجود ما وظیفه خودمان دانستیم که حرکتی کنیم و با ساخت این مستند بسیاری از شبهات را برطرف کنیم؛ نگاه اصلی ما در این فیلم به حاشیه‌ها نبود و بیشتر به دنبال نمایش اصل ماجرا بودیم؛ سعی کردیم این اتفاق و موارد مشابه که در دنیا رخ داده است را از منظر اطلاع‌رسانی و پذیرش مسئولیت مقایسه کنیم؛ مستند «سقوط» با کمترین آرشیو ویژه ساخته شد و نشان داد که با کمترین دسترسی به آرشیو می‌توان به فضاسازی‌های مغرضانه دشمنان پاسخ داد. وی اضافه کرد: البته ساخت چنین مستندهایی کافی نیست و در این روزها که احساسات مردم جریحه‌دار است و بسیاری از افراد بر اساس احساس خود تصمیم می‌گیرند باید از این دست فیلم‌ها بیشتر ساخته شود؛ به نظرم کارهای رسانه‌ای این‌جنسی به روشن شدن ماجرا بسیار کمک می‌کند؛ البته دسترسی به آرشیوهای ویژه نکته بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. انتهای پیام/
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، آئین رونمایی از کتاب «فعالیت‌های انسان‌دوستانه سلبریتی‌ها» به قلم ایلان کاپور و ترجمه احسان شاه‌قاسمی‌، در پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی برگزار می‌شود. این نشست با حضور، احسان شاه‌قاسمی، استاد مطالعات دانشگاه تهران، احسان کاوه، تهیه‌کننده سینما و تلویزیون و مجید سلیمانی ساسانی، پژوهشگر مطالعات فرهنگ و رسانه، سه‌شنبه ۱ بهمن‌ماه ۹۸ ساعت ۱۶:۳۰ در خیابان سمیه، حوزه هنری، پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی، طبقه دوم، سرای شهید آوینی برگزار خواهد شد.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، آئین رونمایی از کتاب «فعالیت‌های انسان‌دوستانه سلبریتی‌ها» به قلم ایلان کاپور و ترجمه احسان شاه‌قاسمی، در پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی برگزار می‌شود. این نشست با حضور، احسان شاه‌قاسمی، استاد مطالعات دانشگاه تهران، احسان کاوه، تهیه‌کننده سینما و تلویزیون و مجید سلیمانی ساسانی، پژوهشگر مطالعات فرهنگ و رسانه، سه‌شنبه ۱ بهمن‌ماه ۹۸ ساعت ۱۶:۳۰ در خیابان سمیه، حوزه هنری، پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی، طبقه دوم، سرای شهید آوینی برگزار خواهد شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
نقوی، فاطمی‌نژاد/روشنفکران و مواجهه آن‌ها با انقلاب اسلامی از مسائلی است که رهبر انقلاب از همان سال‌های ابتدایی پس از پیروزی انقلاب، عدم همراهی آن‌ها را به‌واسطه تولد بیمارگونه روشنفکری در دوران مشروطه می‌داند. دکتر سلیمانی اعتقاد دارد در درجه اول باید تعریفمان از روشنفکری مشخص باشد تا بتوان در ادامه گذشته تاریخی روشنفکران با جمهوری اسلامی را مورد واکاوی قرار داد. در گفتمان رهبر انقلاب تولد روشنفکری و مسئله «انتلکتوئل» در فرانسه به ‌واسطه طرد مذهب کلیسایی سیاه خشن و خرافی مسیحیت قرون وسطا بود. روی کلمه طبقه دقت کنید، «طبقه» ‌ای که با عنوان روشنفکری در ایران شکل گرفته عملا حامی نظام جهانی به رهبری آمریکاست. دکتر سلیمانی تقریبا آن را غیرممکن می‌داند که تنها با سیاست‌گذاری در عرصه رسانه‌ای می‌توان کمی آن را سامان داد.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ناصر شکریان امیری صبح پنجشنبه در کارگاه آموزشی جمعیت بانوان فرهیخته با عنوان گفتمان سازی خانواده توسعه جمعیت در سالن همایش شهید آوینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و شهادت سردار رشید جبهه مقاومت و اسلام سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمان ایرانی و عراقی اش و شهادت تعدادی از هموطنان در حادثه هواپیمایی بوئینگ اکراین ایران، اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی هیمنه استکبار جهانی را درهم شکسته و پیام انتقام سخت و حمله موشکی به پایگاه نظامی ایالات متحده آمریکا، نشان از تهی بودن این ارتش تروریست پرور و جنایتکار است و جمهوری اسلامی در برابر این جنایت هولناک و هرگونه رفتار ماجراجویانه برخورد سخت، محکم و پشیمان کننده خواهد داشت. وی در ادامه با اشاره ایجاد جبهه مقاومت و گفتمان سازی در این حوزه از سوی رهبر عظیم الشان انقلاب حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه‌ای (حفظه الله) و تلاش‌ها و مجاهدت‌های شبانه روزی سرداران سرافرازی چون شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی، افزود: شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی سردار و علمدار جبهه مقاومت بود و این شهادت قطعا به تعبیر مقام معظم رهبری حاصل مجاهدت‌های بی وقفه ایشان بود و راه روشن این شهید همواره استمرار خواهد داشت. عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، تصریح کرد: سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی پرورش یافته مکتب نورانی نبی مکرم اسلام (ص)، امیرمومنان علی (ع) و اهل بیت (ع) بود و در راه ولایت اینگونه جانفشانی کرد و آن حماسه عظیم در تشییع و تدفین شهیدان مقاومت بهت و حیرت جهانیان را به همراه داشت. حجت الاسلام ناصر شکریان امیری در پایان سخنان خود با اشاره به جنایت هولناک ایالات متحده آمریکا در به شهادت رساندن سردار مقاومت و هم رزمانش در فرودگاه بغداد، خاطر نشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی با رهبری بی بدیل رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و در سایه گفتمان مقاومت و پایداری و با ایثارگری‌ها و جانفشانی‌های شهدای مدافع حرم و شهیدان سرافرازی چون سپهبد قاسم سلیمانی و هم رزمانش امروز مقتدرترین و عزتمند‌ترین کشور جهان است و این گونه شهادت‌ها خللی در اراده این ملت بزرگ ایجاد نخواهد کرد بلکه گفتمان مقاومت و پایداری جهانی خواهد شد.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 روز قبل
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران: پیام مازند - بابل - مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: ایران اسلامی به برکت رهبری حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری و مجاهدت شهیدانی مانند سردار سلیمانی در سایه گفتمان مقاومت مقتدرترین کشور جهان است. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ناصر شکریان امیری صبح پنجشنبه در کارگاه آموزشی جمعیت بانوان فرهیخته با عنوان گفتمان سازی خانواده توسعه جمعیت در سالن همایش شهید آوینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و شهادت سردار رشید جبهه مقاومت و اسلام سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمان ایرانی و عراقی اش و شهادت تعدادی از هموطنان در حادثه هواپیمایی بوئینگ اکراین ایران، اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی هیمنه استکبار جهانی را درهم شکسته و پیام انتقام سخت و حمله موشکی به پایگاه نظامی ایالات متحده آمریکا، نشان از تهی بودن این ارتش تروریست پرور و جنایتکار است و جمهوری اسلامی در برابر این جنایت هولناک و هرگونه رفتار ماجراجویانه برخورد سخت، محکم و پشیمان کننده خواهد داشت. وی در ادامه با اشاره ایجاد جبهه مقاومت و گفتمان سازی در این حوزه از سوی رهبر عظیم الشان انقلاب حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه‌ای (حفظه الله) و تلاش‌ها و مجاهدت‌های شبانه روزی سرداران سرافرازی چون شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی، افزود: شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی سردار و علمدار جبهه مقاومت بود و این شهادت قطعا به تعبیر مقام معظم رهبری حاصل مجاهدت‌های بی وقفه ایشان بود و راه روشن این شهید همواره استمرار خواهد داشت. عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، تصریح کرد: سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی پرورش یافته مکتب نورانی نبی مکرم اسلام (ص)، امیرمومنان علی (ع) و اهل بیت (ع) بود و در راه ولایت اینگونه جانفشانی کرد و آن حماسه عظیم در تشییع و تدفین شهیدان مقاومت بهت و حیرت جهانیان را به همراه داشت. حجت الاسلام ناصر شکریان امیری در پایان سخنان خود با اشاره به جنایت هولناک ایالات متحده آمریکا در به شهادت رساندن سردار مقاومت و هم رزمانش در فرودگاه بغداد، خاطر نشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی با رهبری بی بدیل رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و در سایه گفتمان مقاومت و پایداری و با ایثارگری‌ها و جانفشانی‌های شهدای مدافع حرم و شهیدان سرافرازی چون سپهبد قاسم سلیمانی و هم رزمانش امروز مقتدرترین و عزتمند‌ترین کشور جهان است و این گونه شهادت‌ها خللی در اراده این ملت بزرگ ایجاد نخواهد کرد بلکه گفتمان مقاومت و پایداری جهانی خواهد شد.
سینماپرسسینماپرس4 روز قبل
سینماپرس: وحید چاووش، مستندساز کشورمان می‌گوید عده‌ای از هنرمندان نظام را در اتفاق اخیر متهم می‌کنند اما خودشان در حال استفاده ابزاری از خون کشته‌شدگانند. وقتی ترامپ کشورمان را به توبره می‌کشید و بزرگترین سردار نظامی کشورمان را شهید کرد چرا عده‌ای ساکت بودند و از جایی انصراف نمی‌دادند؟ چرا الان یاد کشور و مردم افتادند؟ به گزارش سینماپرس، ماجرای انصراف تعدادی از هنرمندان از جشنواره فجر یکی از حاشیه‌های خبرساز روزهای اخیر بوده است؛ این مسئله به دیگر بخش‌های هنری از جمله تئاتر، موسیقی و البته سینمای مستند نیز رسید و یکی از مستندهایی که در جشنواره سی و هشتم پذیرفته شده بود انصراف داد. نکته عجیبی که در این بین توجه را جلب می‌کند انصراف تعدادی از هنرمندان است که بدون داشتن هیچ اثری در جشنواره امسال خبر عدم حضور خود را از طریق شبکه‌های مجازی اعلام کردند که البته موضوع این گزارش نیست. البته نباید فراموش کنیم که این روزها همه ایران داغدار عزیزان درگذشته در سانحه هواپیمایی هستند و چهره شهرمان با تصاویری مزین شده است که اشاره به همین واقعه دارد اما گره‌زدن این اتفاق با اظهارنظرهای سلیقه‌ای، دعوت به آشوب و اعلام برای ‌عدم حضور در بزرگترین رویداد سینمایی کشور به هیچ وجه پیام تسلیتی به این خانواده‌ها به شمار نمی‌رود. وحید چاووش مستندساز باسابقه کشورمان که در جشنواره سینماحقیقت سال گذشته با مستند «خاطرات خبرنگار جنگ» خوش درخشید و موفق به کسب جایزه بهترین مستند در بخش شهید آوینی شد، در واکنش به اتفاقات روزهای اخیر گفت: رفتار تعدای از مستندسازان برایم بسیار جالب است؛ انگار جهتگیری آنان کاملا برعکس مردم است؛ این مسئله فقط برای اکنون هم نیست و در خیلی از مناسبات قبلی نیز رخ داده است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ماجرای انصراف تعدادی از هنرمندان از جشنواره فجر یکی از حاشیه‌های خبرساز روزهای اخیر بوده است؛ این مسئله به دیگر بخش‌های هنری از جمله تئاتر، موسیقی و البته سینمای مستند نیز رسید و یکی از مستندهایی که در جشنواره سی و هشتم پذیرفته شده بود انصراف داد. نکته عجیبی که در این بین توجه را جلب می‌کند انصراف تعدادی از هنرمندان است که بدون داشتن هیچ اثری در جشنواره امسال خبر عدم حضور خود را از طریق شبکه‌های مجازی اعلام کردند که البته موضوع این گزارش نیست. البته نباید فراموش کنیم که این روزها همه ایران داغدار عزیزان درگذشته در سانحه هواپیمایی هستند و چهره شهرمان با تصاویری مزین شده است که اشاره به همین واقعه دارد اما گره‌زدن این اتفاق با اظهارنظرهای سلیقه‌ای، دعوت به آشوب و اعلام برای ‌عدم حضور در بزرگترین رویداد سینمایی کشور به هیچ وجه پیام تسلیتی به این خانواده‌ها به شمار نمی‌رود. وحید چاووش مستندساز باسابقه کشورمان که در جشنواره سینماحقیقت سال گذشته با مستند «خاطرات خبرنگار جنگ» خوش درخشید و موفق به کسب جایزه بهترین مستند در بخش شهید آوینی شد، در واکنش به اتفاقات روزهای اخیر گفت: رفتار تعدای از مستندسازان برایم بسیار جالب است؛ انگار جهتگیری آنان کاملا برعکس مردم است؛ این مسئله فقط برای اکنون هم نیست و در خیلی از مناسبات قبلی نیز رخ داده است. انتهای پیام/

اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی

55+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور6 روز قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
اسلام‌زاده در مستند «خصوصی‌سوزی» به بررسی این پرونده و فساد اقتصادی که در این ماجرا رخ داده است، می‌پردازد. اسلام‌زاده در مستند «خصوصی‌سوزی» به بررسی این پرونده و فساد اقتصادی که در این ماجرا رخ داده است، می‌پردازد. * مصائب ساخت مستند افشاگرانهاسلام‌زاده درباره اهمیت ساخت مستندهای افشاگرانه توضیح می‌دهد: اساس مستند تحقیق است و مستندی که بدون تحقیق باشد نمی‌توان نامش را مستند گذاشت. مستندسازی در این حوزه بسیار دشوار است و راهی که برای ساخت این مستند طی کردم بسیار سخت‌تر از ساخت مستند «تنها میان طالبان» بود. گاهی عده‌ای با نیت خیر وارد ماجرا می‌شوند ولی به خاطر اشتباهاتشان نتیجه به فساد اقتصادی ختم می‌شود.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، اولین بخش برنامه با حضور وحید جلیلی رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره عمار آغاز شد. ما در فضای رسانه‌ای فقط نقد فیلم داریم اما نقد سینما نداریم. نقد فیلم خوب است اما نقد سینما هم مهم است. همه تهیه کننده‌ها به دنبال یک نوع کمدی خاصی هستند که به نظر من کمدی لوده است. سینمای حال حاضر ما کمدی نیست.
مهرمهر1 هفته قبل
تهیه‌کننده و کارگردان مستند «خصوصی سوزی» با بیان اینکه در این زمینه یکی از کارخانه‌های ایران را مصداق قرار داده‌ایم، افزود: در این مستند اینکه کارخانجات کشور چگونه به بخش خصوصی واگذار شد را بررسی می‌کنیم. وی تصریح کرد: این مستند یک قسمت از مجموعه مستند «سرطان اجتماع» است که درباره مفاسد اقتصادی ساخته خواهد شد، این مجموعه مراحل تولید خود را سپری می‌کند همچنین این کار با همراهی شبکه مستند سیما و مؤسسه اندیشه شهید آوینی در حال ساخت است. اسلام‌زاده با اشاره به اینکه کارهای تحقیق این مستند از دی‌ماه سال گذشته استارت خورده است، ابراز کرد: مستند «خصوصی سوزی» توسط یاسر قدسی، خبرنگار فعال و نمونه کشور روایت خواهد شد و مجری آن مرکز فرهنگی میثاق است. تهیه‌کننده و کارگردان مستند «خصوصی سوزی» ادامه داد: محوریت مجموعه سرطان اجتماع، به بررسی ساختارهایی می‌پردازد که به فساد در کشور منجر می‌شود و باید اقدامات اصلاحی آن اجرایی شود. تهیه‌کننده و کارگردان مستند «خصوصی سوزی» در پایان گفت: در این مستند ما به دور از سیاه نمایی به دنبال اصلاح مواردی هستیم که به مفاسد اقتصادی منجر می‌شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، نخستین سوگواره قاب سرخ که هنر اسلامی را در قاب تصویر به نمایش گذارده بود و عکس‌های آئینی محرم و اربعین را توسط علاقه‌مندان به هنر عکاسی به تصویر کشیده بود، در سالن شهید آوینی شهرداری اسلامشهر به کار خود پایان داد. سید یوسف موسوی دبیر سوگواره قاب سرخ در سخنانی با بیان اینکه سوگواره قاب سرخ با موضوع جمع‌آوری خرده فرهنگ‌های آئینی محرم و اربعین برگزار شده اظهارداشت: در مدت دو ماه پیش از ۲ هزار اثر از سراسر کشور در سه قالب عکس موبایلی، عکس حرفه‌ای و موشن‌گرافی به دبیرخانه سوگواره رسیده و پس از پایش اولیه ۳۸۰ اثر به بخش مسابقه راه یافت. دبیر سوگواره قاب سرخ با اشاره به ۵ اثر منتخب سوگواره افزود: آثار هنرمندان رسول مختاری، مازیار اسدی، علی ابک، فاطمه تاجیک و فاطمه سادات علوی به عنوان اثر برگزیده شناسایی و مورد تقدیر قرار می‌گیرد. وی همچنین خاطرنشان کرد: سوگواره قاب سرخ برای نخستین بار در شهرستان اسلامشهر و به همت شهرداری اسلامشهر و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری برگزار و هنرمندان و عکاسانی از اقصی نقاط کشور در این مسابقه شرکت کردند. گفتنی است همزمان با برپایی آئین اختتامیه سوگواره «قاب سرخ» مراسم بزرگداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش نیز با حضور خانواده‌های شهدای مدافع حرم، مسئولان و مردم شهیدپرور، انقلابی و هنردوست اسلامشهر در سالن شهید آوینی شهرداری اسلامشهر برگزار شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
عده‌ای می‌خواستند وانمود کنند که انقلاب در ایران از بین رفته است، مرده است، تمام شده، البته عده‌ای هم سعی می‌کنند که این اتفاق بیفتد؛ شهادت او نشان داد که انقلاب زنده است» و در بخش دیگری از سخنانشان به برکات این شهادت عظیم اشاره کردند. مثلا در فضای روحی و فکری و مقابله با مادی‌گرایی و تفکراتی از این دست، ما شهادت شهید مطهری و شهید مفتح را داشتیم. در فضای علم و فناوری شهادت شهید شهریاری و شهید احمدی روشن و مانند آن‌ها را. حتی مدل پیشران ما در فضای انقلاب اسلامی تا اینجا هم در فضای مادی و هم معنوی بوده است. همتی با اشاره به شهادت سردار سلیمانی، آن را اتفاقی مهم در رابطه با گام دوم انقلاب اسلامی خواند و ادامه داد: گره‌های قومی و مذهبی با شهادت قاسم سلیمانی باز شد و مسائلی چون عراقی و ایرانی بودن و یا شیعه و سنی بودن به کنار رفت.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
طراح پوستر فیلم سینمایی «سیانور» بیان کرد: در مجموعه پوسترها، سوالی از جانب مردم ایران مطرح می‌شود و مطالبه گرافیکی من نیز این بود که مردم باید پاسخ دهند که «چه کسی واقعا تروریست است؟». به گزارش مهر، ارسلان عیوض‌زاده طراح گرافیک و عکاس متخصص در فتومونتاژ و کامپوزیت تصاویر و عکاسی است. وی همچنین مدرس حوزه هنرهای بصری و طراحی گرافیک در مجتمع آموزشی و پژوهشی شهید آوینی مرکز بسیج صداوسیما است. در کارنامه او، طراحی پوستر فیلم‌های سینمایی «ماجرای نیمروز ۲؛ رد خون»، «دارکوب»، «سیانور» و «لاتاری» دیده می‌شود. پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مجموعه پوسترهای او با عنوان «چه کسی واقعا تروریست است؟» منتشر شد.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
خصوصی‌سازی رسانه ملی؛ اشتباهی بزرگ و استراتژیکمجید شاه‌حسینی تاکید کرد: می‌خواهم مزیت دیگری را بگویم که مطمئن هستم خیلی‌ها آن را برنمی‌تابند و اتفاقا عکس‌ آن را می‌خواهند. بنابراین همین که رسانه ملی در دام خصوصی‌سازی‌های صوری و ضعیف قرار نگرفت و هنوز می‌توانیم به آن رسانه ملی بگوییم، ظرفیت است. بنده معتقدم این که رویکرد دینی را در رسانه ملی گشودیم باعث شد که بقیه نیز درس بگیرند و چنین کاری کنند. از همین منظر معتقدم که رسانه ملی در مقام‌های اورژانسی نمره قبولی می‌گیرد اما نمی‌دانم چرا در مقام‌های دیگر ضعیف می‌شود. تشبیه رسانه ملی به بیمارستان/ نمره مردود برای آثار نمایشی و سرگرمیمجید شاه‌حسینی رسانه ملی را به یک بیمارستان تشبیه کرد و گفت: این ماجرای تقلید باعث شد که اگر بخواهیم به رسانه نمره‌ای بدهیم باید آن را به بیمارستان رسانه تشبیه کنیم.
ایلناایلنا1 هفته قبل
رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا تاکید کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی خطر شرورترین اشرار عالم را از منطقه دفع کرد. وی با بیان اینکه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی الگویی تمام عیار است، ادامه داد: شهید آوینی می‌گوید برخی برای امام پیشین و برخی برای امام آینده سینه می‌زند اما به امام حال حاضر نیز باید توجه کرد. اولین خصوصیت‌ شهید سردار قاسم سلیمانی ولایت مداری بوده است. حاج قاسم سلیمانی نیز این سه رکن را مد نظر داشته و مدیریت جهادی داشت. شهید سردار حاج قاسم سلیمانی خطر شرورترین اشرار عالم را از منطقه دفع کرد، اگر این اشرار در منطقه می‌ماندند خیلی خطرات مارا تهدید می‌کرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
علاوه بر این، کسانی هم که به عنوان اولین مدیران صداوسیما انتخاب شدند بهترین‌ها نبودند. بنابراین همین که رسانه ملی در دام خصوصی‌سازی‌های صوری و ضعیف قرار نگرفت و هنوز می‌توانیم به آن رسانه ملی بگوییم، ظرفیت است. بنده معتقدم این که رویکرد دینی را در رسانه ملی گشودیم باعث شد که بقیه نیز درس بگیرند و چنین کاری کنند. از همین منظر معتقدم که رسانه ملی در مقام‌های اورژانسی نمره قبولی می‌گیرد اما نمی‌دانم چرا در مقام‌های دیگر ضعیف می‌شود. تشبیه رسانه ملی به بیمارستان/ نمره مردود برای آثار نمایشی و سرگرمیمجید شاه‌حسینی رسانه ملی را به یک بیمارستان تشبیه کرد و گفت: این ماجرای تقلید باعث شد که اگر بخواهیم به رسانه نمره‌ای بدهیم باید آن را به بیمارستان رسانه تشبیه کنیم.

رقص اندر خون خود مردان کنند/ما مرد این میدانیم

مهرمهر1 هفته قبل
بسیاری از این افراد در کودکی بارها داستان‌های واقعی رشادت‌های حاج قاسم را از بزرگترها شنیده‌اند و آرزویشان رسیدن به جایگاه حاج قاسم است. شهر کرمان پدر معنوی خود را امروز تشییع می‌کند، اشک‌ها بر زمین می‌ریزد دل‌ها می‌لرزد و حاج قاسم می‌رود. همه کرمانی‌ها می‌دانند آرزوی حاج قاسم شهادت بود / ‏‬ مرد نیمه شب‌های گلزار شهدای کرمانسردار سلیمانی در هر جمعی سخن می‌گفت اشک‌هایش را که در رثای هم رزمانش جاری می‌شد پنهان نمی‌کرد و آرزوی همیشگی حاج قاسم شهید شدن بود و حالا به آرزویش رسیده است. سرباز قاسم سلیمانیحاج قاسم وصیت کرده است که در کنار شهید یوسف الهی که یکی همرزمان صمیمی وی بوده خاکسپاری شود. حاج قاسم که از عملیات‌های مختلف دفاع مقدس و سپاه قدس زخم‌های بسیار بر جسمش اما روحی بسیار بلند مرتبه داشت، در اوج قدرت نظامی اما یکی از خاکی‌ترین انسان‌هایی بود که وجود داشت.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
در واقع برای همه مجریان و گویندگان تلویزیون سخت بود که بگویند: شهید قاسم سلیمانی. او هم مثل برخی دیگر از بازیگران و هنرمندان به علت گذاشتن پست‌های مکرر در پاسداشت حاج قاسم سلیمانی، صفحه‌اش حذف شد. حاج قاسم اسطوره مرده‌ای نیست که بگوییم رستم و سهراب در شاهنامه دنبالش کنیم؛ اسطوره و مرد مردستانی بود که جلوی چشم همه‌مان دستاوردهایش مرور می‌شود. وی درباره بحث انتقام سخت، گفت: این بحث انتقام سخت که مقام معظم رهبری فرمودند کوتاه نمی‌آییم و این مطالبه است انتقاد حاج قاسم به این سادگی‌ها نیست اولین ثمره خون حاج قاسم همین مصوبه پارلمان عراق بود که آمریکایی‌ها از خاکشان خارج شوند و انتقام حاج قاسم این شکلی نیست مقام معظم رهبری می‌فرمایند انتقام سخت، واقعی است. فقط جمهوری اسلامی یتیم نشده‌اند بلکه شهادت «حاج قاسم» جبهه مقاومت اسلامی را یتیم کرده است.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی سمنان برگزار شد

14+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 هفته قبل

اینجا گلزار شهدای کرمان، جایی که قلب تمام ایران آرام خواهد گرفت …

ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/کرمان اینجا گلزار شهدای کرمان است. خانه ابدی یک هزار شهید استان کرمان. ذوالفقار زمان بیا که زمین گلزار شهدای کرمان منتظرت است. ابراهیم زمان چه زیبا گفت هم رزم شهیدت، شهید آوینی «فرزندان حسینی را پایانی جزء شهادت نیست». اینجا گلزار شهدای کرمان است اینجا قلب تمام ایران آرام خواهد گرفت … شهادت گواری وجودتوان …خداحافظ شعر شب‌های روشن …خداحافظ ای عطر شعر شبانه …
ایرناایرنا2 هفته قبل
فرماندهی حاج قاسم در لشکر ۴۱ ثارالله دوران پرافتخاری برای شهدا و رزمندگان استان هرمزگان بوده است و این صمیمت و احساس برادری در کلام بسیاری از رزمندگان این استان موج می‌زند. حاج قاسم فقط روی زمین و تنها با یک بالش خوابیددر بیان خوبی‌های «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی»، رزمندگان دوران دفاع مقدس هرمزگانی خاطرات زیادی دارند که هرکدام آن‌ها صدها جلد خاطره می‌شود نوشت، یکی از آن‌ها سردار علی دانشمند از رزمندگان دوران دفاع مقدس و برادر شهید «حسن دانشمند» است. حاج قاسم خیلی زود هدیه شهادتش را از حضرت زینب (ع) عمه سادات گرفت؛ فقط دو روز بعد از میلادش. قاسم سلیمانی ۲۰ اسفند ۱۳۳۵ در روستای کوهستانی و دورافتاده قنات ملک در استان کرمان چشم به جهان گشود. سردار حاج قاسم سلیمانی در اسفند ماه ۱۳۹۷ از سوی فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به دریافت نشان ذوالفقار مفتخر شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
شبکه مستند سیما با پخش مستند «رزمی چنین» ساخته مهدی مطهر یاد و خاطره شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی مهندس مستند را گرامی می‌دارد. به گزارش قدس آنلاین، مستند «رزمی چنین»، روایتی از تلخ و شیرین مستندسازی بحران است و شنبه ۱۴ دی ساعت ۱۵ از شبکه مستند روی آنتن می‌رود. این مستند با تکیه‌ بر پشت‌صحنه سه مستند شاخص بحران که در ماجرای جنگ در سوریه و عراق ساخته شد، روایتی نزدیک و عینی از خطرات و سختی‌های مستندسازان جنگی را ارائه می‌دهد. مطمئنا ساخت چنین مستندهایی از نزدیک‌ترین فاصله به جنگ و بحران، خطرات جانی بسیار زیادی برای عوامل آن دارد. این موضوع سوژه مستند مهدی مطهر بوده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
عصر کرد - بندرعباس- «سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» مرد صلابت و اقتدار و فرمانده‌ شجاع لشکر ۴۱ ثارالله دفاع مقدس، دریایی از خاطره را در دل شهدا و رزمندگان استان هرمزگان به جای گذاشته است. فرماندهی حاج قاسم در لشکر ۴۱ ثارالله دوران پرافتخاری برای شهدا و رزمندگان استان هرمزگان بوده است و این صمیمت و احساس برادری در کلام بسیاری از رزمندگان این استان موج می‌زند. حاج قاسم خیلی زود هدیه شهادتش را از حضرت زینب (ع) عمه سادات گرفت؛ فقط دو روز بعد از میلادش. سردار حاج قاسم سلیمانی در اسفند ماه ۱۳۹۷ از سوی فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به دریافت نشان ذوالفقار مفتخر شد. فرنگیس حمزه‌ییبرچسب‌هاسردار قاسم سلیمانی دفاع مقدس ایثار و شهادت هرمزگان سردار سلیمانیپروندهٔ خبریشهادت سردار سلیمانی
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
در بیانیه شورای عالی امنیت ملی نیز عبارت «این جنایتکاران با انتقام سخت منتقمین خون سردار سلیمانی در زمان و مکان مناسب رو‌به‌رو خواهند شد»! ۳- شهید قاسم سلیمانی و ابو‌مهدی المهندس و سایر شهدای بزرگوار صبح جمعه به آرزوی دیرینه خود رسیده‌اند و به قول حضرت آقا «شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه» آنان بوده است. آنچه در این میان گفتنی است آنکه سردار قاسم سلیمانی و سایر شهدای صبح جمعه با شهادت خود معبر تازه‌ای به اردوگاه دشمن گشوده‌اند. خدای منان بر درجات شهید آوینی بیفزاید که می‌گفت؛ ما شهدا را از دست نداده‌ایم بلکه آنان را به دست آورده‌ایم. و بالاخره این بیت از سروده ایوب پرند‌آور، شاعر متعهد کشورمان خطاب به آمریکا را که همین دیروز به مناسبت شهادت سردار سلیمانی سروده است، وصف‌الحال می‌دانیم؛ کربلای دیگری را هم اگر بر پا کنیبیست میلیون قاسم آماده است، آمریکا ببین!
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
متن این یادداشت را در ادامه بخوانید: اخبار فرهنگ و هنر - «فکر می‌کردم: سردار سلیمانی می‌تواند رییس جمهور آینده ایران باشد. فکر می‌کردم شاید سردار سلیمانی بیاید و نقطه امیدی را در عرصه اداره پرجنجال کشور ایجاد کند. می‌دانستیم او سرداری سردار است انالحق گویان. من این بیتابی را سال‌های نه چندان دور در شهید آوینی هم می‌دیدم. آوینی شهید قلم بود و سلیمانی شهید قدم.

صحبت‌های سردار فدوی درباره شهادت سردار سلیمانی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 هفته قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس صحبت کرد. سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی حمله بالگرد‌های آمریکایی به فرودگاه بغداد به شهادت رسید. بیشتر بخوانید: نماهنگی دیدنی از سردار شهید سلیمانی با صدای دلنشین شهید آوینی + فیلمانتهای پیام/

نماهنگی دیدنی از سردار شهید سلیمانی با صدای دلنشین شهید آوینی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 هفته قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، نماهنگی دیدنی از سردار شهید سلیمانی با صدای دلنشین شهید سید مرتضی آوینی را مشاهده می‌کنید. سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی حمله بالگرد‌های آمریکایی به فرودگاه بغداد به شهادت رسید. بیشتر بخوانید: سخنان شهید سردار سلیمانی برای رزمندگان در جبهه نبرد با داعش + فیلمانتهای پیام/
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، برنامه هفته آینده کنسرت‌های موسیقی تهران و شهرستان‌ها (از روز جمعه سیزدهم دی تا پایان روز جمعه بیستم دی) در شرایطی از سوی سامانه‌های رسمی فروش بلیت پیش روی مخاطبان قرار گرفته که افت چشمگیر تعداد کنسرت‌های موسیقی اصیل ایرانی نسبت به حجم گسترده و به‌ظاهر اجتناب‌ناپذیر کنسرت‌های موسیقی پاپ یکی از بارزترین نکات است. بحث گرانی بلیت کنسرت‌ها نیز یکی دیگر از معضلات و آسیب‌های جدی حوزه موسیقی در ماه‌های اخیر است. اما گویا ملازمان دربار شاهانه برخی از خوانندگان موسیقی پاپ که اتفاقا از کمترین کیفیت استاندارد در حوزه برگزاری کنسرت برخوردارند، هنوز این نکته را درک نکرده و با خیالی آسوده در راهی که برای خود انتخاب کرده‌اند، ادامه مسیر می‌دهند. به هر ترتیب برنامه کنسرت‌های هفته آینده در شرایطی اعلام شده که بحث نظارت بر نحوه قیمت‌گذاری بلیت کنسرت‌ها همچنان حلقه مفقوده این فرآیند است که امید آن می‌رود با ورود نهادهایی چون دفتر موسیقی وزارت ارشاد، خانه موسیقی، مجمع صنفی ناشران و تهیه‌کنندگان موسیقی و سازمان تعزیرات حکومتی اوضاع بهبود پیدا کند. قیمت بلیت: ۴۰ تا ۱۲۵ هزار تومان۲۲- کنسرت بهنام بانی – دوشنبه ۱۶ دی – ساعت ۲۳:۵۹ – تالار مجلل پرشین جزیره کیش – قیمت بلیت: ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان

به انتهای لیست رسیدید