شهید غضنفر رکن آبادی

شهید غضنفر رکن آبادی

خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
به نظر می‌رسد زور رئیس صداوسیما آنقدرها نیست که جلوی دعوت از مهمان‌هایی را که در برنامه‌ها حضور می‌یابند و طبق عادت یا از روی توهم، دروغ می‌گویند بگیرد. اولا آقای رئیس صداوسیما اگر به چنین برنامه‌هایی که از شبکه افق پخش می‌شود دقت کند، درخواهد یافت که از این نمونه دروغ و تهمت یک بار و دوبار نیست که گفته شده و اتفاقا روی آنتن زنده هم رفته است. اگر قرار است مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید بترسد، پس باید تدبیری به اتاق مدیران صداوسیما راه یافته باشد. همان موقع نوشتم اگر جای رئیس صداوسیما بودم با این بیان معظم له، اتاق کارم را ترک می‌کردم و کلید را به نگهبان می‌دادم و برای همیشه می‌رفتم. چون اگر صداوسیما رئیس داشت و رئیسش در اتاق کارش بود نباید اوضاعش این همه شلم شوربا باشد!
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به ادعای برادر شهید غضنفر رکن آبادی در خصوص پذیرش تقصیر از سوی ایران در فاجعه منا را ادعایی نادرست دانست و گفت: چنین چیزی صحت نداشته و امکان ندارد سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری، قبول و امضا کنند که مقصر فاجعه منا ایران بوده است. نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که اگر ایران خود را در حادثه منا مقصر دانسته پس چگونه بسیاری از حجاج کشورهای دیگر هم در این حادثه شهید شدند؟ افزود: بنده به صراحت اعلام می‌کنم در تمام معاهداتی که تاکنون جمهوری اسلامی ایران با عربستان در رابطه با مسائل حج امضا کرده، موضوع فرآیند رسیدگی به شهدای منا در آن قید شده و مطالبه‌گری انجام شده است، اما سعودی‌ها هرگز زیر بار این قضیه نرفتند و نپذیرفتند که مقصر این فاجعه آن‌ها هستند. رئیس فراکسیون حج و زیارت درباره اسناد و منابع موثقی که رکن‌آبادی مدعی شده به استناد آن‌ها چنین اظهارنظری داشته است، گفت: بنده به عنوان نماینده مردم اعلام می‌کنم که اگر ایشان و یا هر فرد دیگری حتی یک برگ سند هم مبنی بر این مساله دارند، ارائه کنند و بنده به عنوان رئیس این فراکسیون این ادعا را به صورت جدی پیگیری خواهم کرد تا حقیقت برای مردم مشخص شود. گفتنی است «مرتضی رکن‌آبادی» برادر دیپلمات سابق ایران در لبنان که جزء جان‌باختگان فاجعه منا بود، همزمان با سالگرد آن حادثه در یک برنامه تلویزیونی مدعی شد اسناد و منابع موثقی دارد که نشان می‌دهد ایران برای باز شدن راه حج، توافق‌نامه‌ای را امضا کرده که در آن پذیرفته مقصر فاجعه منا ایرانی‌ها بوده‌اند. /پایان پیام

جزییات شکافتن قبر شهید رکن آبادی چه بود؟ + فیلم

رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر سرپرست وقت حجاج ایرانی، ماجرای شکافتن قبر شهید رکن آبادی پس از وقوع فاجعه منا را شرح داد. شهید غضنفر رکن آبادی دیپلمات سابق ایران در لبنان بود که در مراسم حج سال ۹۴ به شهادت رسید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فراروفرارو1 ماه قبل
اظهارات برادر یکی از شهدای فاجعه منا در شبکه افق سیما، واکنش‌های فراوانی به دنبال داشته است. مرتضی رکن آبادی برادر غضنفر رکن آبادی دیپلمات و سفیر پیشین ایران در لبنان است که در فاجعه منا به شهادت رسید. فاجعه منا در حادثه منا در مراسم حج سال ۱۳۹۴ رخداد داد. دومین مقامی که به ادعای رکن آبادی واکنش نشان داد حمید محمدی رییس پیشین سازمان حج و زیارت بود. غضنفر رکن آبادی سفیر اسبق ایران در لبنان و شهدای مناواکنش افکار عمومیسخنان مرتضی رکن آبادی در فضای مجازی با واکنش‌های فراوانی روبه رو شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم راشد یزدی در این مراسم در سرزمین منا گفت: ما ملتی هستیم که محال است شهیدان خویش را فراموش کنیم و به همین دلیل، مساله شهدای منا باید زنده بماند. سخنران بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه نماینده وقت رهبر معظم انقلاب در امور حج و زیارت و همه مسئولان این حوزه تاکنون تا جایی که توانسته‌اند در این زمینه تلاش و فعالیت کرده‌اند، گفت: اینها (دولت عربستان سعودی) می‌دانند ما دست بردار نیستیم و حق خانواده شهدا را می‌گیریم. پرچم ایران اکنون بر بام قلب‌های ملل کره زمین در اهتزاز است و این ملتها هستند که برای ما مهم هستند نه دولت‌ها. سخنران بعثه تصریح کرد: ما قلب ملت‌های دنیا را تسخیر کرده‌ایم و باید قدر این نعمت و شرایط را بدانیم. راشد یزدی این عزت و محبوبیت را ثمره جانفشانی‌های شهیدان برای دفاع از کشور و آرمان‌های انقلاب دانست و بر تداوم راه آنان تاکید کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
متعاقب بازگشایی حج، مقام معظم رهبری در دیدار دست اندرکاران و کارگزاران حج از بازگشایی حج تعبیر به «خبر خوب» داشتند و از مسئولین امر برای بازگشایی مبتنی بر بررسی، تقدیر فرمودند. مراجع عظام تقلید در اظهاراتی ویژه، نسبت به بازگشایی حج در چارچوب تحقق شروط جمهوری اسلامی ایران، ابراز مسرت و خشنودی فراوان کردند و از خدمت گزاران مردم قدردانی کردند. محتوای عزت مندانه توافق نامه حج سبب شد تا علیرغم شدت تیرگی روابط دوکشور، در حج ۹۶ حجاج عزیزمان ضمن برخورداری از عزت و احترام ویژه، در آرامش و اطمینان خاطر حج خود را بجای آورند. مراجع عظام تقلید مراتب خرسندی و تقدیر و تشکر و رضایت کامل شان را ابراز کردند و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای با امضای اکثر قریب به اتفاق از برگزاری حج عزت مندانه ۹۶ و ۹۷ تشکر کردند. ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای منا، مجددا عید سعید قربان بر ملت عزیز و بزرگ ایران مبارک.

ایران مسئولیت فاجعه منا را پذیرفت؟ +فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
مرتضی رکن آبادی، برادر شهید غضنفر رکن آبادی که در برنامه جهان آرا شبکه افق حضور یافته بود گفت: مسئولان ما برای اینکه راه حج باز بشود سال گذشته در عربستان امضا دادند و پذیرفتند که مقصر فاجعه منا ایرانی‌ها بودند! مرتضی رکن آبادی گفت: مسوولان ما برای اینکه راه حج باز بشود سال گذشته در عربستان امضا دادند و پذیرفتند که مقصر فاجعه منا ایرانی‌ها بودند. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ فاجعه‌ منا که در روز عید قربان رخ داد، منجر به کشته، مجروح‌ و مفقود‌شدن هزاران نفر از مسلمانان شد. در فاجعه‌ منا هزاران نفر از مسلمانان کشته شدند. سازمان حج و زیارت ایران در اطلاعیه‌ای تعداد جانباختگان ایرانی در این حادثه را ۴۶۴ نفر اعلام کرد.

به انتهای لیست رسیدید