شهیندخت مولاوردی

شهیندخت مولاوردی

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد42 دقیقه قبل
وی در ادامه گفت: در سن ۴۱ تا ۴۵ سال، ۲۸۳۷ نفر ثبت‌نام کردند و کمترین میانگین سنی ثبت‌نام شده‌ها، ۷۱ تا ۷۵ سال است که ۶۱ نفر ثبت‌نام کرده‌اند. به گزارش «ایسنا» او گفت: در مدت زمان ثبت‌نام یک هفته‌ای ۳ هزار و ۶۸۰ نفر در کل استان ثبت‌نام کردند که اگر بر تعداد کرسی‌های استان تهران تقسیم شود، برای هر صندلی ۱۰۵ داوطلب وجود دارد. حسن بیگی ادامه داد: نکته مهم این است که در انتخابات مجلس دهم ۲ هزار و ۷۵۳ نفر ثبت‌نام کردند که میزان امسال نشان از رشد حدود ۲۵ درصدی دارد. به گزارش «ایسنا» عباسعلی کدخدایی در توییتی نوشت: بیش از ۱۶ هزار نفر برای نمایندگی مجلس ثبت‌نام کردند. به گزارش «ایسنا» خجسته‌پور با اشاره به سهم حوزه‌های انتخابیه استان سمنان ادامه داد: ۵۲ نفر برای تنها کرسی حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه، ۳۰ نفر برای حوزه انتخابیه دامغان و میامی و ۲۰ نفر برای حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان ثبت‌نام کردند.
الفالف4 ساعت قبل
نبود همین دو نفر خودش به اندازه کافی می‌تواند حامل پیام‌هایی ناظر به سر و شکل احتمالی مجلس بعدی باشد. در جریان اصولگرا اگر رقیبی برای وی باشد، چیزی خارج از دایره نام‌های حمیدرضا حاجی‌بابایی یا شاید علیرضا زاکانی نباشد. انتخاباتی که می‌تواند همراه با انتخابات مجلس انجام شود. حتی می‌توان تا زمان انتخابات وظیفه مشخصی را برای دولت و رییس آن تعیین کرد که انجام دهند. ایده‌ها متفاوت بود ولی اغلب این ایده را تأیید می‌کردند که باید خود بنزین به مردم داده شود.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، حوالی ساعت ۶ عصر روز گذشته، آمارهای ثبت‌نامی نشان می‌داد تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در مجلس شورای اسلامی مرز ۱۴ هزار نفر را در نوردیده است، رقمی قابل‌توجه که حدود دوهزار نفر بیشتر از دور قبلی انتخابات یعنی سال ۹۴ و انتخابات مجلس دهم است. طبق آمار وزارت کشور، قریب به سه‌هزار تن از این افراد برای ورود به مجلس از حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کرده‌اند و مابقی برای شهرهای دیگر هستند. نزدیکان دولت روحانیکامبیز مهدی‌زاده داماد رئیس‌جمهور، توحید نوبخت فرزند رئیس سازمان برنامه و بودجه. جامعه اکنون به‌لحاظ سیاسی به بلوغی رسیده که حساب کلیات ابوالبقا را از حساب برنامه‌های قابل پیگیری در پارلمان جدا سازد. در این چهار سال نمایندگان دوره دهم نتوانستند ایده جدیدی را وارد دایره حکمرانی کنند و سطح اداره کشور را ارتقا دهند.
افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از تاریخ نهم آذر آغاز شد و به مدت یک هفته تا شانزدهم این ماه ادامه داشت. در این مدت تعداد ۱۵۶۱۸ نفر ثبت‌نام کردند که در این بین، تعداد اندکی از آن‌ها شناخته شده هستند و سایر افراد، ناشناخته بودند. اخبار سیاسی- در ادامه اسامی تمام چهره‌های شناخته شده‌ای را که برای حضور در این انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند می‌خوانید: اسامی ثبت شده در روز اول: محمدحسن قدیری ابیانه، سفیر اسبق ایران در استرالیا و مکزیکمحسن علیجانی، نماینده تهران در دور دهم مجلسحجت‌الاسلام سید محمد سادات ابراهیمی، نماینده دوره‌های هشتم و نهم مجلسسید محمود نبویان، نماینده دور نهم مجلساسامی ثبت شده در روز دوم: حمیدرضا پشنگ، نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامیمحمد سعید احدیان، مدیر مسئول روزنامه خراسانمحمد عباس‌پور، نماینده دوره‌های چهارم، ششم و هفتم مجلسمحمد خدابخشی، نماینده مردم الیگودرزوهاب عزیزی، دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی. ولی الله نانوا کناری، نماینده دور دهم مجلس. ولی داداشی، نماینده دور دهم مجلسعبدالله رضیان، نماینده دور دهم مجلسداوود محمدی، نماینده ادوار نهم و دهم مجلسمحمدحسین فرهنگی، نماینده ادوار هفتم، هشتم، نهم و دهم مجلسسلام امینی، نماینده دور دهم مجلساسامی ثبت شده در روز ششم: علی عباسپور تهرانی‌فر، نماینده ادوار مجلسغلامرضا انصاری، عضو سابق شورای شهرحسین نقاشی، رئیس روابط عمومی شورای شهرمحسن پیرهادی، دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالتبهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایرانامیر آریازند، عضو شورای مرکزی اتحاد ملتابراهیم سحرخیز، معاون اسبق وزیر آموزش و پرورشمهدی آقاتقی، فرماندار سابق تهرانعلی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلسصادق خلیلیان، وزیر جهاد کشاورزی دولت دهمحسین سبحانی نیا، نماینده ادوارسید محمد حسینی، وزیر ارشاد دولت‌های نهم و دهممحمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان در دولت دهممنصورالسادات هاشمی، نایب رییس هیئت فوتبال تهرانسیدمهدی هاشمی، نماینده مجلس نهممحمدعلی وکیلی، عضو هیئت رئیسه مجلسایرج ندیمی، نماینده سابق مردم لاهیجانمحمود صادقی، عضو فراکسیون امیدغلامرضا عبدالوند، نماینده ادوار مختلف مجلسفرید موسوی، نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلسعلی گلمرادی، نماینده ماهشهر در مجلسبهروز نعمتی، نماینده مردم تهرانمصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهراناقبال شاکری، عضو سابق شورای شهر تهرانفاطمه رهبر، نماینده مردم تهران در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلسمحمدرضا پورابراهیمی، نماینده ادوار نهم و دهم مجلساحمد مرادی، نماینده مجلس دهمهادی قوامی، نماینده ادوار هشتم، نهم و دهم مجلسمحمدصادق حسنی جوریابی، نماینده مجلس دهممحمود نگهبان سلامی، نماینده ادوار نهم و دهم مجلسهاجر چنارانی، نماینده دور دهم مجلسحسن نوروزی، نماینده ادوار هشتم و دهم مجلسسکینه الماسی، نماینده مجلس دهمالهیار ملکشاهی، نماینده ادوار نهم و دهم مجلس.
فراروفرارو13 ساعت قبل
قالیباف پس از سه دوره ناکامی در انتخابات ریاست جمهوری برای اولین بار نامزد انتخابات مجلس شدفرارو- ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی مانند تمام انتخابات‌های دیگر در روز آخر به اوج خود رسید. سیاستمداران، نامدار و گمنام یکی پس از دیگری به وزارت کشور و یا فرمانداری رفتند تا نامزد انتخابات شوند. به گزارش فرارو، پس از هفت روز ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس به پایان رسید و وزارت کشور آمار اولیه تعداد نامزد‌ها را اعلام کرد. سخنگوی ستاد انتخابات کشور از نهایی شدن نام‌نویسی ۱۳ هزار و ۸۹۶ داوطلب در انتخابات مجلس یازدهم خبر داد. نامزدی دو چهره مشهور دانشگاهی در انتخابات مجلس از اتفاقات جالب توجه بود.
الفالف16 ساعت قبل
ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که از روز یکشنبه هفته گذشته (دهم آذر) شروع شده بود، روز گذشته به پایان رسید. بنا بر اعلام سخنگوی ستاد انتخابات کشور تا پایان روز ششم ٩٨٠٦ نفر شامل ٨٧٥٣ مرد و ١٠٥٣ زن در سراسر کشور ثبت‌نام کرده بودند. محمدباقر قالیباف مشهورترین چهره‌ای بود که در روز آخر ثبت‌نام‌ها و بلکه در این دوره، اقدام به نام‌نویسی کرد. همچنین علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس، احمد امیرآبادی‌فراهانی و مجتبی ذوالنور نمایندگان فعلی قم در مجلس شورای اسلامی، برای شرکت از حوزه انتخابیه قم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند. کلید واقعی حل مشکلات کشور دست شماست که همان روحیه کار و تلاش است، ‌ نه کلید قلابی آقای روحانی.
برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی مانند تمام انتخابات‌های دیگر در روز آخر به اوج خود رسید. سیاستمداران، نامدار و گمنام یکی پس از دیگری به وزارت کشور و یا فرمانداری رفتند تا نامزد انتخابات شوند. فرارو: ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی مانند تمام انتخابات‌های دیگر در روز آخر به اوج خود رسید. سیاستمداران، نامدار و گمنام یکی پس از دیگری به وزارت کشور و یا فرمانداری رفتند تا نامزد انتخابات شوند. چهره‌های سرشناسی که آمدنددر روز‌های ثبت نام انتخابات چهره‌های سرشناس زیادی آمادگی خود را برای نامزدی اعلام کردند.

چهره‌های شناخته‌شده‌ای که برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند

4+
برترین‌هابرترین‌ها17 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
روزنامه اصولگرای فرهیختگان ترکیب کاندیداها برای انتخابات مجلس یازدهم را بررسی کرده است. نزدیکان دولت روحانیکامبیز مهدی‌زاده داماد رئیس‌جمهور، توحید نوبخت فرزند رئیس سازمان برنامه و بودجه. انگاره‌ای که گویا خیلی جدی به باور زعمای جریان منتقد دولت تبدیل شده و بسیاری از آنها را از بابت پیروزی در انتخابات خاطرجمع کرده است. صرف نقد عملکرد دولت آن‌هم با دستانی خالی از ایده حکمرانی، نه آینده سیاسی اصلاح‌طلبان در مجلس را تضمین می‌کند و نه می‌تواند استراتژی انتخاباتی قابل اتکایی برای اصولگرایان باشد. جامعه اکنون به‌لحاظ سیاسی به بلوغی رسیده که حساب کلیات ابوالبقا را از حساب برنامه‌های قابل پیگیری در پارلمان جدا سازد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
به گزارش مشرق، شنبه ۱۶آذرماه ۱۳۹۸ یا به عبارتی دیروز آخرین مهلت ثبت برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود. پس از ثبت‌نام قالیباف در ستاد انتخابات کشور بیانیه وی در این رابطه منتشر شد. این عضو جامعه روحانیت مبارز به ستاد انتخابات کشور آمد تا برای انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه تهران و انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری تهران ثبت‌نام کند. مطهری، نماینده مجلس دهم در حالی برای مجلس یازدهم موضوعاتی مانند بهبود وضعیت معیشتی مردم را به عنوان مهم‌ترین مسایل مجلس یازدهم عنوان کرده که در طول قریب به چهارسال در مجلس دهم او سه سال عضو هیئت‌رئیسه و نایب‌رئیس‌مجلس بوده و مجلس دهم کار چندانی برای وضعیت معیشت مردم نکرد. یکی از عجایب ثبت‌نام‌های این دوره مجلس حضور نمایندگان استعفا داده از مجلس دهم برای ثبت‌نام در مجلس یازدهم بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
پیش از این محمد علی وکیلی روز جمعه هنگام ثبت‌نام در انتخابات از احتمال عدم حضور عارف در انتخابات مجلس یازدهم خبرداده بود. عارف دومین چهره شاخص مجلس دهم است که پس از علی لاریجانی، رئیس مجلس تصمیم گرفته داوطلب نمایندگی مجلس یازدهم نشود. به این ترتیب شهردار اسبق تهران عصرروز گذشته به‌طور رسمی به‌عنوان کاندیدای مجلس یازدهم ثبت‌نام کرد. یاران احمدی‌نژاد و اصولگرایاناما به غیر از نمایندگان اصولگرای مجلس دهم، دیگر چهره‌های اصولگرا هم در آخرین روز ثبت‌نام حضور گسترده‌ای برای ثبت‌نام درانتخابات مجلس یازدهم داشتند. به گزارش «ایسنا» او با انتشار بیانیه‌ای انتقادی نسبت به آنچه تحدید جایگاه مجلس خواند گفت که تصمیم به عدم شرکت در انتخابات مجلس یازدهم گرفته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- هفتمین و آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم امروز در حالی پایان یافت که نسبت به ۶ روز قبل، چهره‌های زیادی برای ورود به مجلس شورای اسلامی احساس تکلیف کردند. الیاس حضرتی عضو فراکسیون امید۲۰ پروانه مافی عضو فراکسیون امید مجلس۲۱. عباس جدیدی عضو پیشین شورای شهر تهران۳۰. شهیندخت مولاوردی فعال حزبی موسوم به اصلاح‌طلب۴۱. جلال جلالی زاده فعال حزبی موسوم به اصلاح طلب۷۵.

حضور پرتعداد اصلاح طلبان؛ خاتمی دستور داد؟ | کاندیداتوری به خاطر دستور کروبی | قالیباف بدون نوبت ثبت نام کرد

4+
همشهریهمشهری1 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین در ساعات پایانی ثبت نام کاندیداهای مجلس یازدهم، اصلاح طلبان یکی بعد از دیگری راهی ستادهای انتخابات می‌شوند تا نام شان را در لیست کاندیداها ثبت کنند. شهیندخت مولاوردی، معاون سابق رییس جمهور و عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان که با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام کاندیداتوری کرد، تاکید دارد ترس از ردصلاحیت‌ها یا انتقادات بدنه رای مانعی برای کاندیداتوری اصلاح طلبان نیست. او می‌گوید اگر تعداد تایید صلاحیت شده‌ها به حد نصاب نرسد ممکن است که لیست کامل بسته نشود. *یک دلیلش می‌تواند به خاطر انتقاداتی باشد که به اصلاح طلبان وارد می‌شود یا ترس از شکست و رأی نیاوردن؟ بعید می‌دانم دلیل اصلی این باشد. *ترس از رد صلاحیت‌های شورای نگهبان چطور؟ ردصلاحیت که ترس ندارد.
فارسفارس1 روز قبل
معاون پیشین رئیس جمهور درباره شفافیت هزینه‌های انتخاباتی، گفت: این مساله ضرورت دارد ضمن اینکه تمام گروه‌ها و جناح‌ها باید مردم را محرم خود بدانند. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، شهیندخت مولاوردی معاون پیشین رئیس جمهور با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور برای ثبت نام از حوزه انتخابیه تهران گفت: من همراه جریان اصلاحات هستم. وی درباره احتمال سرلیستی خود در تهران گفت: این مساله گمانه زنی انتخاباتی است. وی در پاسخ به این پرسش که آیا هزینه‌های انتخاباتی خود را اعلام خواهید کرد، گفت: زمانی که در دولت بودم، بندی برای شفافیت هزینه‌های انتخاباتی در لایحه جامع انتخابات گنجاندیم، زیرا معتقدم این مساله ضرورت دارد. مولاوردی در پایان گفت: برنامه‌های من در مجلس ارتقاء جایگاه مجلس، کارآمدی و تحقق اصل حاکمیت قانون است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
شهیندخت مولاوردی با حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: لیست اصلاح طلبان هنوز مشخص نیست و سرلیستی من بیشتر گمانه‌زنی است. شهیندخت مولاوردی معاون سابق رییس جمهور و عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان با حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: لیست اصلاح طلبان هنوز مشخص نیست و سرلیستی من بیشتر گمانه‌زنی است. وی در پاسخ به سوالی درباره شفافیت هزینه انتخاباتی، گفت: این موضوع ضرورت کشور می‌دانیم و در لایحه جامع انتخابات این مورد ذکر شده است. عضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان تأکید کرد: داوطلبان انتخابات مردم را محرم خودشان در هزینه‌کرد انتخابات بدانند. مولاوردی درباره برنامه خودش برای مجلس یازدهم، تصریح کرد: ارتقای جایگاه و کارآمدی اصل مهمی برای مجلس آینده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
چنانچه به گفته مقامات دولت حسن روحانی، دغدغه اصلی مردم تدبیر تعیین محلی برای تجمع بود، با انجام این حجم تجمع مسالمت‌آمیز در طی این مدت بایستی مطالبه مردم مرتفع می‌شد، اما نشد! اما چرا باوجوداین حجم از تجمعات اعتراض‌آمیز، باز هم افکار عمومی نسبت به اقدامات دولت تدبیر و امید این‌گونه معترض است. به نظر می‌رسد که دولت‌مردان و دولت‌زنان حسن روحانی تلاش دارند تا ایجاد مطالبات عمومی کاذب و قلب واقعیت، توپ ناکارآمدی خود را در زمین نظام بیندازند. در شرایطی که مردم از حسن روحانی و تیم همراهش کارآمدی و کاهش فشار معیشتی را درخواست می‌کنند، معاونین رئیس‌جمهور آدرس دیگری را می‌دهند. چنانچه سازوکاری برای پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری دولت در دستور کار قرار نگیرد، تعیین محلی برای اعتراضات (که تقلیدی ناشیانه از نمونه‌های غربی است) کمکی به مردم نمی‌کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 روز قبل
ساعت ۲۴-چند ساعت مانده به آغاز نام‌نویسی کاندیداها برای یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی، «علی لاریجانی» با ثبت رکورد ۱۲ سال ریاست مجلس اعلام کرد که دیگر قصد ندارد وارد گود انتخابات شود. هر چند برنامه‌ریزی‌های او برای انتخابات ریاست‌جمهوری بود اما گویا با نزدیک شدن به انتخابات مجلس سودای ریاست بر قوه مقننه آن‌چنان برایش وسوسه‌کننده است که عطای انتخابات ریاست‌جمهوری و ریسک شکست دوباره را به لقایش ببخشد و پا در گود انتخابات مجلس بگذارد. اما حالا می‌توان گفت غیاب لاریجانی می‌تواند احتمال پیروزی پزشکیان و نشستنش بر کرسی ریاست را تقویت کند. این اما یک وزن‌کشی بود که توانست در این شرایط حاجی‌بابایی را به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی برای ریاست مجلس یازدهم معرفی کند. کسی که در طول دو دوره نهم و دهم توانست ریاست کمیسیون برنامه و بودجه را برعهده بگیرد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
مسعود کرباسیان دومین وزیر کابینه دوم رئیس‌جمهور دوازدهم بود که به علت آنچه نوسانات بازار ارز و نبود توانایی وزارت اقتصاد برای کنترل بازار خوانده شد، در ۴ شهریور ۹۷ به سرنوشت وزیر کار دچار شد. در این زمان برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی دلیل استعفای وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را کاهش بودجه بهداشت و سلامت عنوان کردند. علت استعفای ظریف که می‌توان او را مهم‌ترین وزیر کابینه دولت یازدهم و دوازدهم دانست، شوک پیش‌بینی نشده‌ای را به جامعه داخلی و جامعه جهانی وارد کرد. حتی در بسیاری از تجمعات مخالفان دولت، روحانی را با بنی صدر که مجلس رای به عدم کفایت او داد، مقایسه می‌کنند. کابینه دولت دوازدهم را شاید بتوان از آن جهت بسیار متزلزل دانست که از ابتدای این دوره ریاست جمهوری، جمع بالایی از اعضای هیات دولت هرکدام به دلایلی از کابینه جدا شدند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 هفته قبل
چند سال است در ایران هم تلاش می‌شود قانونی برای منع خشونت علیه زنان تدوین شود. شیما قوشه، وکیل پایه یک دادگستری و فعال حقوق زنان در گفت‌وگو با خبرآنلاین به سوالاتی در خصوص مصادیق خشونت علیه زنان و قوانین ایران درباره حمایت از زنان پاسخ داد. مصادیق خشونت علیه زنان چه چیزهایی هستند؟ در بحث خشونت علیه زنان، دسته بندی‌های مختلفی وجود دارد. به طور مثال یکی از مواردی که به عنوان خشونت علیه زنان مطرح می‌شود بحث ختنه دختران است. در بعضی موارد ما قانون داریم ولی چون اجرا نمی‌شود هنوز علیه زنان خشونت اعمال می‌شود.
رجانیوزرجانیوز1 هفته قبل
امنیت ملی خیلی وقت است که برای اصلاح‌طلبان معنایی ندارد و این جماعت در مقاطع مختلف، با تخریب نهادهای امنیتی کشور به دنبال کسب وجهه برای خودشان هستند. این اولین باری نیست که تجدیدنظر طلبان، از اغتشاش‌گران و اخلال‌گران امنیت ملی حمایت می‌کنند. اصلاح‌طلبان حتی برای جلب نظر خارجی‌ها نیز، امنیت ملی را ذبح می‌کنند. اصلاح‌طلبان برای راضی نگه‌داشتن آمریکا و اروپایی‌ها، حاضر بودند که مذاکرات بر سر موشک‌ها و توان نظامی کشور که ضامن امنیت ملی است را نیز آغاز کنند. اهانت اصلاح‌طلبان به تأمین کننده‌های امنیت کشور نیز به نیروهای داخل کشور ختم نمی‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
فعالان حقوق زنان از سال ۱۹۸۱ میلادی در سالگرد مرگ خواهران میزابل روز ۲۵ نوامبر را برای گرامیداشت مبارزه با خشونت علیه زنان برگزیدند. سال ۱۹۹۹ میلادی سازمان ملل نیز ۲۵ نوامبر را به عنوان روز جهانی نهی خشونت علیه زنان به رسمیت شناخت. قرار دادن یک روز از تقویم جهانی به نام منع خشونت علیه زنان از یک سو نشان دهنده گستردگی خشونت علیه زنان در جوامع مختلف است و از سوی دیگر بر اهمیت و نقش زنان دردنیا و تغییر نگاه جوامع به حقوق زنان تاکید دارد. آمارها نیز گستردگی خشونت علیه زنان را تایید می‌کنند، به صورتی که برای ۳۵درصد زنان خشونت را تجربه کرده‌اند. اما در کشور ما زنان قربانی خشونت از این امکانات برخوردار نیستند، خانه‌هایی که از آن به عنوان خانه امن یاد می‌شود و می‌گویند مامن زنان خشونت‌دیده است، آن چنان ظرفیت‌اش کم است که جوابگوی تمام زنان خشونت دیده نیست.

اصلاح‌طلبان چگونه در موضوع سهمیه‌بندی بنزین پشت دولت را خالی کردند؟ +عکس

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
سکوت دولت حتی در یکی دو روز اول اجرای این طرح (تا پیش از ورود رهبر انقلاب) این آزار را چند برابر می‌کرد و در واقع کسی نبود که مسئولیت این تصمیم را برعهده بگیرد! اما احتمالا اگر کار به همین مردم‌آزاری تا اینجا ختم و نهایتا تلاش می‌شد در ادامه همه شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی صادقانه با مردم مواجه شده و نگرانی‌هایشان را مرتفع کنند، وضعیت بسامان‌تری را شاهد بودیم؛ اما مسئله اینجاست که برخی گروه‌های سیاسی تصمیم گرفتند مردم‌آزاری را با مردم‌فریبی همراه‌ کنند. او گفته است معاونت حقوقی رئیس‌جمهور مصر است که مکانی برای اعتراض مردمی درنظر گرفته شود تا مردم از این پس بیایند و اعتراض کنند! علاوه بر خانم جنیدی، ۷۷ نفر از شخصیت‌های رادیکال جناح اصلاحات نیز در بیانیه‌ای که حتی با واکنش منفی گروهی از اصلاح‌طلبان روبه‌رو شد، از برخورد نیروهای انتظامی با اغتشاش‌گران انتقاد و خواستار به‌رسمیت شناخته شدن حق اعتراض شدند! محسن آرمین، زهره آقاجری، مصطفی تاج‌زاده، علی تاجرنیا، احمد منتظری، عبدالله ناصری، عبدالله رمضان‌زاده، ابراهیم اصغرزاده، محسن امین‌زاده، فیض‌الله عرب‌سرخی، شهیندخت مولاوردی، سعید حجاریان از جمله امضا‌کنندگان این بیانیه هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
چندی پیش تصویری با عنوان «اصلاح طلب و جنگ طلب در یک قاب صمیمانه!» در فضای منتشر شد. ** صوفی: در دولت روحانی، هیچکس در جای خودش نیست «علی صوفی» وزیر تعاون دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «یکی از اعتراضاتی که اکنون به دولت وجود دارد این است که هیچ‌کس در جای خود نیست. هرچه به انتخابات مجلس و به تبع آن به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نزدیک می‌شویم، شدت انتقادات اصلاح طلبان از دولت بیشتر می‌شود. دوم اینکه اصلاح طلبان شریک کارنامه دولت هستند و افکارعمومی نمی‌پذیرد که این طیف ژست منتقد به خود بگیرد. اصلاح طلبان اکنون باید درباره کارنامه دولت روحانی- که اکثریت مطلق آن در اختیار این طیف است- به افکارعمومی پاسخگو باشند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
مصداقی که آقای روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب کرد ارائه، تدوین و اجرای منشور حقوق شهروندی بوده است. اعتراض روزنامه حامی دولت به سوءتدبیر مفرط در دولتیک روزنامه حامی دولت می‌گوید: عامل اغتشاشات، تصمیم نادرست مدیران بود و باید محاکمه شوند. هرچه بیشتر از عمر دولت روحانی گذشت، رئیس‌جمهور کمتر حرف زد. روحانی باید یک ماه قبل از این تصمیم شهر به شهر می‌رفت و برای مردم حرف می‌زد و از مشکلات می‌گفت. او دولت ایران را متهم به گروگانگیری و اعمال شکنجه روانی روی خود در زندان کرده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: اخیرا لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور، طی چند اظهارنظر مدعی شده «برای امکان و فضای اعتراض مردم فراهم شود». روزنامه آرمان از قول وی تیتر زده «اعتراض حق ماست، کجا تجمع کنیم؟ باید محلی برای اعتراضات تأمین شود»!! خانم جنیدی همچنین در نشست شورای هماهنگی حقوقی و دستیاران حقوق شهروندی گفته است: مصر شده‌ایم، مصوبه تجمع امن به انجام برسد. مصداقی که آقای روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب کرد ارائه، تدوین و اجرای منشور حقوق شهروندی بوده است. معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: تمام دستگاه‌ها مکلف هستند برای تحقق این منشور جدیت کنند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به‌‌جز شخصیت‌های تندروی جریان اصلاحات مانند محسن آرمین، زهره آقاجری، مصطفی تاج‌زاده، علی تاجرنیا، احمد منتظری، عبدالله ناصری، عبدالله رمضان‌زاده، ابراهیم اصغرزاده، محسن امین‌زاده، فیض‌الله عرب‌سرخی، شهیندخت مولاوردی و چند نفر دیگر، سایر امضاکنندگان این بیانیه چهره‌ شناخته شده‌ای نیستند. این بیانیه بازتاب چندانی حتی در رسانه‌های اصلاح‌طلب پیدا نکرد اما پرداختن به مفاد این بیانیه نشان می‌دهد بیش از آنکه حمایتی شتابزده از معترضان باشد، سرپوش گذاشتن بر علت وقوع اعتراضاتی است که به اغتشاش کشیده شد. چهره‌های مطرح امضا‌کننده این بیانیه جزو حامیان پر و پاقرص روحانی در سال‌های گذشته بودند و برخی همچون مولاوردی تا سال گذشته جزوی از دولت به‌حساب می‌آمدند. اتفاقات اخیر نیز به گفته کارشناسان و شخصیت‌های سیاسی حاصل عملکرد دولت روحانی در عدم اطلاع‌رسانی به موقع به مردم و عدم اقناع افکار عمومی رخ داد که موجب بهره‌برداری آشوب گران شد. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
نکته قابل توجه این است که اگرچه این بیانیه در کشور تنها توسط چند رسانه حامی اصلاح طلبان منتشر شده اما به شدت در رسانه‌های بیگانه بازتاب داشته و شبکه‌های معاند و اپوزیسیون به شدت از آن استقبال کرده‌اند. این مساله تأکیدی بر ساماندهی اغتشاشات از مدت‌ها قبل دارد و از همین جهت نمی‌توان گفت این بیانیه اصلاح طلبان در حمایت از مردم است بلکه این بیانیه مستقیما از اشراری حمایت می‌کند که به اذعان دولت و سایر اصلاح طلبان هماهنگی گسترده‌ای از قبل برای آشوب داشتند. سطح هماهنگی و آشوب تا جایی بود که وزیر کشور، دادستان کل کشور، فرمانده نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و … در بیانیه هایی رسمی اعلام کردند با همه عوامل ایجاد اغتشاش و نا امنی برخورد‌های لازم را خواهند کرد و با آنها مقابله می‌کنند. مولاوردی؛ با دولت یا علیه دولت/ وزیر کشور محکوم کرد، مشاور دولت حمایت! در همین راستا کارکرد این بیانیه در خارج از کشور تنها سندسازی مجامع بین الملل علیه ایران بوده و در داخل نیز آتش اغتشاش را شعله ور‌تر می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
این روزها رسانه‌های دولتی و اصلاح طلب بارها مسئله «تعیین مکان برای تجمعات اعتراضی» را مطرح کرده‌اند. تبدیل موضوع «تعیین مکان برای تجمعات اعتراضی» به دغدغه اصلی دولت، صرفا پاک کردن صورت مسئله است. بجای پیداکردن مکان برای فریادزدن، وعده‌های انتخاباتی را عملیاتی کنید. این دو شهید بزرگوار روز یکشنبه ۲۶ آبان در درگیری با آشوبگران توسط ‌اشرار و مخلان امنیت کشور به شهادت رسیدند. گویا همصدایی با دشمنان مردم ایران، به یک کارویژه در رسانه‌های اصلاح طلب تبدیل شده است.

به انتهای لیست رسیدید