شوخی

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛

24+
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ فروردین کشدار!

26+
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ استعفای ظریف

30+
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ طرفدار بارسنال!

23+
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ حاج رحمت کارامازوف

22+
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ دنبال آجیل عیدم!

22+
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ مرغ‌ها تاخم می‌کنند!

19+
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ هزینه تعویض مدیرعامل

28+
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ کتاب فارسی سال ۱۴۰۰

21+
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ آهنگ جدید مرتضی پاشایی!

29+
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ طرز تهیه بادوم زمینی

22+
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ اولین عکس از سیاهچاله

24+
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ سهم نفت هر ایرانی

30+
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
میزان گرایش و اتلاف وقت در شبکه‌های اجتماعی به طرز چشمگیری در حال افزایش است، برخی عوامل آن را در این گزارش می‌خوانید. شبکه‌های اجتماعی به تاریخ بشریت بازمی‌گردد، اما شبکه‌های اجتماعی مجازی پدیده‌ای است که در چند دهه اخیر معنا و مفهوم پیدا کرده است، به طوری که امروزه به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر در زندگی بسیاری از کاربران قرار گرفته است. در سال‌های اخیر با توجه به افزایش استفاده از شبکه‌های اجتماعی در کشورمان شاهد تغییر در مجموعه‌ای از رفتارها، عادات و عقاید مردم کشورمان هستیم. از همین رو، قصد داریم در این گزارش به بررسی عوامل گرایش مردم به ویژه جوانان به شبکه‌های اجتماعی بپردازیم. اتلاف وقت در شبکه‌های اجتماعیاستفاده مفرط از شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه همچون تلگرام، اینستاگرام و … در حالی رشد فزاینده‌ای داشت‌اند که اثرات اجتماعی استفاده طولانی مدت از آنها نادیده گرفته شده است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: دشمنان در عصر حاضر به دنبال ایجاد جنگ سایبری مردم محور مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی هستند و آموزش و اطلاع رسانی به مردم راهکار مقابله با توطئه دشمنان است. ** انسجام ملی پاسخ دندان شکن به توطئه دشمنان استجلالی افزود: وحدت و انسجام ملی رمز موفقیت و راهکار مقابله با دسیسه‌های دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. جلالی با بیان این که درگیر کردن مردم و حکومت دسیسه دشمنان برای رسیدن به اهداف شومشان است، ابراز داشت: آموزش، اطلاع رسانی و آگاهی به مردم زمینه ناکامی دشمنان در رسیدن به اهداف پلیدشان را فراهم می‌کند. وی بیان کرد: هر چه انسجام و وحدت ملت تقویت شود عرصه برای ورود و دسیسه دشمنان سخت‌تر و غیر ممکن‌تر خواهد شد. به گزارش ایرنا، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور برای حضور در رزمایش پدافند غیرعامل با عنوان چهل سال اقتدار در منطقه مسکن مهر واقع به سمنان سفر کرده است.
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز، این تصمیم به دنبال وقوع ۷ انفجار تروریستی در پایتخت این کشور گرفته شد تا مانع از انتشار اخبار غیررسمی و اختلال رسانه‌ای شود. به دنبال ۷ انفجار تروریستی در این کشور در روز عید پاک، ۴ هتل و ۳ کلیسا موردحمله قرارگرفته که تاکنون ۱۸۵ نفر کشته و بیش از ۳۰۰ نفر زخمی شده‌اند. کاربران شبکه‌های اجتماعی در سریلانکا به‌محض وقوع حادثه دست‌به‌کار شده و با انتشار تصاویر و اخبار بعضا غیررسمی باعث تنش رسانه‌ای در کشور شده‌اند. تعداد کشته و زخمی‌ها به گفته کاربران این شبکه‌های با آمار رسمی دولت تناقض دارد و به همین دلیل موج شایعات در شبکه‌های اجتماعی افزایش‌یافته است. به همین دلیل فیس‌بوک به‌عنوان اصلی‌ترین شبکه اجتماعی فیلتر شد تا مانع از دامن زدن به اخبار جعلی شوند. خبرآنلاین۲۰۲۵
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، آماری که اخیرا مرکز آمار از وضعیت فرهنگی رفتاری خانوارهای ایرانی در سال ۱۳۹۶ منتشر کرده نشان می‌دهد که ۴۷ درصد از افراد ۱۵ ساله و بیشتر در شبکه‌های اجتماعی عضو بوده‌اند و ۵۳ درصد نیز در این شبکه‌ها عضویتی ندارند. این در حالی است که از افرادی که در شبکه‌های اجتماعی عضو هستند ۹۴٫۵ درصد از تلگرام، ۴۳٫۱ اینستاگرام، ۲۴٫۳ واتس‌آپ و ۱۵٫۴ درصد در سایر شبکه‌ها فعال هستند. موسیقی پاپ اولویت ایرانی‌هادر رابطه با وضعیت گوش دادن به موسیقی در افراد ۱۵ ساله و بیشتر نیز آمار از این حکایت دارد که ۶۸ درصد ایرانی‌های در این سن موسیقی گوش می‌کنند و ۳۲ درصد باقی‌مانده موسیقی گوش نمی‌دهند. در مورد وضعیت مطالعه کتاب‌های غیردرسی در افراد ۱۵ ساله و یا بیشتر باسواد آمار نشان می‌دهد که سرانه ماهانه مطالعه در این بخش هفت ساعت و ۴۱ دقیقه است که در بین جمعیت حدود ۵۸ درصد مطالعه کتاب غیردرسی نداشته و ۴۲ درصد مطالعه دارند. سرانه ۲۰ دقیقه‌ای ورزشاما سرانه روزانه ورزش در ایران ۲۷ دقیقه است و وضعیت ورزش کردن افراد ۱۵ ساله و بیشتر نشان می‌دهد که ۵۱ درصد اصلا ورزش نمی‌کنند و ۴۹ درصد هستند که ورزش انجام می‌دهند.
ورزش۳ورزش۳2 ماه قبل
حضور فعال ستاره‌های ژاپن در شبکه‌های اجتماعی و روحیه بالای آنها در ارتباط برقرار کردن با مخاطبان به سوژه اصلی اردوی این تیم تبدیل شده است. به گزارش «ورزش سه»، بعد از پیروزی سخت برابر ویتنام و صعود به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ در آستانه رویارویی با ایران در این مرحله ستاره‌های سامورایی برای نشان دادن روحیه بالای خود برای برتری در این فینال زودرس این روزها از شبکه‌های اجتماعی به عنوان سلاح جدید خود نهایت بهره را می‌برند. یکی از این ستاره‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی هاراگوچی نام دارد که در ۲۴ ساعت گذشته در تمامی صفحات شخصی خود در فضاهای مجازی توانسته ارتباط خوبی با طرفدارانش برقرار کند. روزنامه البیان امروز در گزارشی با همین مضمون مدعی شد ژاپن برای از بین بردن ترس و ناامیدی در آستانه نیمه نهایی جام ملت‌ها و جدال با ایران از سلاحی جدید رونمایی کرده است آن هم حضور فعال ستاره هایش در شبکه‌های اجتماعی و با روحیه نشان دادن خود بود. نگاهی به روند فعالیت سامورایی‌ها توئیتر، فیس بوک، اینستاگرام و … کاملا اثبات می‌کند که آنها دو تا سه برابر روزهای قبل از بازی با ویتنام در این شبکه‌ها فعالیت دارند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
به گفته امیر ناظمی، زمان حضور ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی حدود ۳۰ برابر زمان مطالعه روزنامه و ۹ برابر زمان کتابخوانی است. آخرین آمار مرکز آمار ایران درباره حضور ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی در سال ۹۶ می‌گوید که از بین شبکه‌های اجتماعی، تلگرام با ۵/ ۹۴درصد و پس از آن اینستاگرام با ۱/ ۴۳ درصد بیشترین عضویت را داشته‌اند. کمبود رسانه مستقلچندی پیش مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شمار رسانه‌‌های مستقل در ایران کم است و دوره نادیده گرفتن رسانه اجتماعی به سر رسیده است. هرچند که فیلتر کردند و سیاست انقباضی تشکیل دادند اما مردم ترکش نکردند.» ضیایی‌پرور تاکید کرد: «دوره‌ای که ما رسانه اجتماعی را نادیده بگیریم تمام شده و امروز وارد رسانه فردی شده‌ایم. توییتر رسانه گروه نخبگانی است که گروه مرجع هم هستند.» گرایش جامعه به داشتن تریبون آزاداشاره به قدرت شبکه‌های اجتماعی همچنین از سوی مراجع مذهبی هم مورد تاکید است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
موسیقی پاپ اولویت ایرانی‌هادر رابطه با وضعیت گوش دادن به موسیقی در افراد ۱۵ ساله و بیشتر نیز آمار از این حکایت دارد که ۶۸ درصد ایرانی‌ها در این سن موسیقی گوش می‌کنند و ۳۲ درصد باقی‌مانده موسیقی گوش نمی‌دهند. سرانه هفتگی گوش کردن به موسیقی در کشور ۲ ساعت و ۲۹ دقیقه است، اما نوع موسیقی که گوش داده می‌شود ۱/ ۷۱ درصد سهم موسیقی پاپ ایرانی، ۲/ ۴۹ درصد سنتی، ۸/ ۳۶ درصد محلی ایرانی، ۲/ ۱۲ درصد رپ، کلاسیک غربی ۳/ ۹ درصد، غیرفارسی ۳/ ۷ درصد و ۶/ ۱ درصد نیز برای سایر انواع موسیقی است. در مورد وضعیت مطالعه کتاب‌های غیردرسی در افراد ۱۵ ساله یا بیشتر باسواد آمار نشان می‌دهد که سرانه ماهانه مطالعه در این بخش ۷ ساعت و ۴۱ دقیقه است که در بین جمعیت حدود ۵۸ درصد مطالعه کتاب غیردرسی نداشته و ۴۲ درصد مطالعه دارند. موضوعات مورد مطالعه این افراد نیز از این قرار است که ۶/ ۸۱ درصد قرآن و کتب ادعیه، ۳۳ درصد رمان و داستان کوتاه، ۲/ ۲۵ درصد دینی، ۹/ ۱۵ درصد روانشناسی و تربیتی، ۳/ ۱۲ درصد کتب شعر، ۱۲ درصد اجتماعی، ۶/ ۴۴ درصد سایر کتب را مطالعه می‌کنند. سرانه ۲۰ دقیقه‌ای ورزشاما سرانه روزانه ورزش در ایران ۲۷ دقیقه است و وضعیت ورزش کردن افراد ۱۵ ساله و بیشتر نشان می‌دهد که ۵۱ درصد اصلا ورزش نمی‌کنند و ۴۹ درصد هستند که ورزش انجام می‌دهند.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
سرانه روزانه استفاده ایرانی‌ها از شبکه‌های اجتماعی حدود یک ساعت و چهار دقیقه است و ۹۴ درصد از اعضای فعال در این شبکه‌ها از تلگرام استفاده می‌کنند. خبرگزاری ایسنا: آماری که اخیرا مرکز آمار از وضعیت فرهنگی رفتاری خانوارهای ایرانی در سال ۱۳۹۶ منتشر کرده نشان می‌دهد که ۴۷ درصد از افراد ۱۵ ساله و بیشتر در شبکه‌های اجتماعی عضو بوده‌اند و ۵۳ درصد نیز در این شبکه‌ها عضویتی ندارند. این در حالی است که از افرادی که در شبکه‌های اجتماعی عضو هستند ۹۴٫۵ درصد از تلگرام، ۴۳٫۱ اینستاگرام، ۲۴٫۳ واتس‌آپ و ۱۵٫۴ درصد در سایر شبکه‌ها فعال هستند. موسیقی پاپ اولویت ایرانی‌هادر رابطه با وضعیت گوش دادن به موسیقی در افراد ۱۵ ساله و بیشتر نیز آمار از این حکایت دارد که ۶۸ درصد ایرانی‌های در این سن موسیقی گوش می‌کنند و ۳۲ درصد باقی‌مانده موسیقی گوش نمی‌دهند. سرانه ۲۰ دقیقه‌ای ورزشاما سرانه روزانه ورزش در ایران ۲۷ دقیقه است و وضعیت ورزش کردن افراد ۱۵ ساله و بیشتر نشان می‌دهد که ۵۱ درصد اصلا ورزش نمی‌کنند و ۴۹ درصد هستند که ورزش انجام می‌دهند.
رکنارکنا3 روز قبل
این تصمیم به دنبال وقوع ۸ انفجار تروریستی در پایتخت این کشور گرفته شد تا مانع از انتشار اخبار غیررسمی و اختلال رسانه‌ای شود. به دنبال ۷ انفجار تروریستی در این کشور در روز عید پاک، ۴ هتل و ۳ کلیسا موردحمله قرارگرفته که تاکنون ۱۸۵ نفر کشته و بیش از ۳۰۰ نفر زخمی شده‌اند. کاربران شبکه‌های اجتماعی در سریلانکا به‌محض وقوع حادثه دست‌به‌کار شده و با انتشار تصاویر و اخبار بعضا غیررسمی باعث تنش رسانه‌ای در کشور شده‌اند. تعداد کشته و زخمی‌ها به گفته کاربران این شبکه‌های با آمار رسمی دولت تناقض دارد و به همین دلیل موج شایعات در شبکه‌های اجتماعی افزایش‌یافته است. به همین دلیل فیس‌بوک به‌عنوان اصلی‌ترین شبکه اجتماعی فیلتر شد تا مانع از دامن زدن به اخبار جعلی شوند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
تروریست‌های پشت این ماجرای هولناک به خوبی از قدرت شبکه‌های اجتماعی در نفرت پراکنی آگاه بودند. حادثه تروریستی نیوزیلند در همان شبکه‌های اجتماعی شروع و تمام شد که قرار بود عصری جدید از فضای باز، سعه صدر و درک متقابل را به ارمغان بیاورند. حضور پررنگ عاملان حادثه تروریستی نیوزیلند در شبکه‌های اجتماعی قبل و حین این رویداد حاکی از این است که این حادثه خشونت بار به صورت ویژه برای عصر دیجیتال طراحی شده‌اند. به عبارت دیگر زیربنای شبکه‌های اجتماعی در این حمله نقش کمکی نداشته‌اند، بلکه مرکز آن بوده‌اند. برای مثال می‌توان سیستم سازماندهی شده‌ای را برای ارائه پاداش در برابر گزارش محتوای نامناسب نظیر حادثه تروریستی نیوزیلند توسعه داد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با بیان اینکه مساله اول ما پول و امکانات نیست، گفت: مهم‌ترین چالش کشور، مشکل مدیریتی است و اگر مدیریت قوی داشته باشیم بر کمبودها غلبه می‌کنیم. ایرنا نوشت: رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با بیان اینکه مساله اول ما پول و امکانات نیست، گفت: مهم‌ترین چالش کشور، مشکل مدیریتی است و اگر مدیریت قوی داشته باشیم بر کمبودها غلبه می‌کنیم. حدادعادل ادامه داد: ایشان در بیانیه شان هم چالش‌ها و هم کارآمدی‌ها را بیان کردند و از جمله فرصت‌های مهم این پیام، دو مفهوم استقلال و آزادی است. حدادعادل با بیان اینکه مردم در شعارهای تظاهرات قبل از انقلاب، یک صدا استقلال و آزادی را فریاد می‌زدند، اظهار داشت: فایده انقلاب این است که امروز برای ایران در داخل تهران تصمیم گرفته می‌شود. همایش یک روزه «انقلاب اسلامی؛ کارآمدی، فرصت‌ها و چالش‌ها» با حضور پژوهشگران، محققان، دانشجویان و مسئولان کشوری و استانی در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، مدت زمان کوتاهی پس از بمب گذاری در سریلانکا، اخبار جعلی به طور فراگیر در شبکه‌های اجتماعی این کشور منتشر شد. در همین راستا دولت در اقدامی تمام شبکه‌های اجتماعی را مسدود کرده است. از سوی دیگر این اقدام در زمانی انجام می‌شود که شبکه‌های اجتماعی برای کنترل گسترش اخبار جعلی در تقلا هستند. سال گذشته پس از آنکه پست‌هایی در فیس‌بوک منجر به خشونت‌هایی ضد مسلمانان شد، این شبکه اجتماعی در کشور ممنوع شد. البته به نظر نمی‌رسد ممنوعیت شبکه‌های اجتماعی سریلانکا توئیتر را تحت تأثیر قرار داده باشد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- محققان دانشگاه استنفورد و نیویورک می‌گویند حذف حساب کاربری فیسبوک یا حتی دوری یک ماهه از این شبکه اجتماعی منجر به بهبود سلامت روانی، رفاه، شادی، کاهش اضطراب و دیگر موارد مثبت در کاربران می‌شود. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، محققان دانشگاه استنفورد و نیویورک می‌گویند حذف حساب کاربری فیسبوک یا حتی دوری یک ماهه از این شبکه اجتماعی منجر به بهبود سلامت روانی، رفاه، شادی، کاهش اضطراب و دیگر موارد مثبت در کاربران می‌شود. نقش شبکه‌های اجتماعیشگفت‌آور است که رسانه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر به چه میزان گسترده و بزرگ شده‌اند. برخی کارشناسان، رسانه‌های اجتماعی را شکل جدیدی از روابط اجتماعی و صمیمیت نامیده‌اند، هر چند برخی دیگر استدلال می‌کنند که این یک شکل سالم و کارآمد از تعامل صمیمی و روابط اجتماعی نیست. این مطالعه اولین موردی نیست که اثرات فیسبوک و رسانه‌های اجتماعی را بر سلامت روان بررسی می‌کند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
این تصمیم به دنبال وقوع ۷ انفجار تروریستی در پایتخت این کشور گرفته شد تا مانع از انتشار اخبار غیررسمی و اختلال رسانه‌ای شود. به گزارش خبرآنلاین، به دنبال ۷ انفجار تروریستی در این کشور در روز عید پاک، ۴ هتل و ۳ کلیسا موردحمله قرارگرفته که تاکنون ۱۸۵ نفر کشته و بیش از ۳۰۰ نفر زخمی شده‌اند. کاربران شبکه‌های اجتماعی در سریلانکا به‌محض وقوع حادثه دست‌به‌کار شده و با انتشار تصاویر و اخبار بعضا غیررسمی باعث تنش رسانه‌ای در کشور شده‌اند. تعداد کشته و زخمی‌ها به گفته کاربران این شبکه‌های با آمار رسمی دولت تناقض دارد و به همین دلیل موج شایعات در شبکه‌های اجتماعی افزایش‌یافته است. به همین دلیل فیس‌بوک به‌عنوان اصلی‌ترین شبکه اجتماعی فیلتر شد تا مانع از دامن زدن به اخبار جعلی شوند.
همشهریهمشهری15 ساعت قبل
به گزارش مهر به نقل از بی بی سی، در پی بمبگذاری در سریلانکا دولت این کشور تمام شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس بوک، واتس اپ و اینستاگرام را مسدود کرده است. مدت زمان کوتاهی پس از بمب گذاری در سریلانکا، اخبار جعلی به طور فراگیر در شبکه‌های اجتماعی این کشور منتشر شد. در همین راستا دولت در اقدامی تمام شبکه‌های اجتماعی را مسدود کرده است. از سوی دیگر این اقدام در زمانی انجام می‌شود که شبکه‌های اجتماعی برای کنترل گسترش اخبار جعلی در تقلا هستند. البته به نظر نمی‌رسد ممنوعیت شبکه‌های اجتماعی سریلانکا توئیتر را تحت تأثیر قرار داده باشد.

شبکه‌های اجتماعی، نوجوانان را افسرده نمی‌کند

الفالف1 ماه قبل
شبکه‌های اجتماعی، نوجوانان را افسرده نمی‌کندگروه فناوری الف، ۱۹ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۵۰ ۳۹۷۱۲۱۹۰۸۶مطالعات جدید، عکس این مطلب را ثابت کرده است. محققان کانادایی در تحقیقات تازه خود متوجه شده‌اند زمانی را که نوجوانان برای اینستاگرام، فیسبوک، اسنپ‌چت و شبکه‌های اجتماعی دیگر صرف می‌کنند، باعث افسردگی آن‌ها نمی‌شود. این تحقیق همچنین مشخص کرده کسانی که به افسردگی مبتلا شده‌اند، زمان بیشتری را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند تا بتوانند از این طریق حالشان را بهتر کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد تنهایی یکی از اثرات مخرب استفاده از شبکه‌های اجتماعی به حساب می‌آید. نشریه فوربز می‌نویسد: این تیم تحقیقاتی در گزارش‌های قبلی خود که بر روی دانشجویان دانشگاه صورت گرفته بود، دریافتند که تجربه‌های منفی شبکه‌های اجتماعی با افسردگی مرتبط بوده است. این در حالی است که تجارب مثبت کاربران هیچ تاثیر مثبتی در زندگی اجتماعی دانشجویان نداشته است. در تحقیق جدید از دانشجویان در مورد تجاربی که آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی کسب کرده‎اند و همچنین سلامت روان آن‌ها پرسش شده است. نتایج این تحقیق نشان داد به ازای ۱۰ درصد افزایش در تجارب منفی که این کاربران در شبکه‌های اجتماعی کسب کرده‌اند، ۱۳ درصد افزایش در گوشه گیری و انزوا کاربران را به همراه داشته است.

به انتهای لیست رسیدید